02 تیر 1400

اگریگیتور بیمه : شاه کلید خرید بیمه در ۱۴۰۰

اگر به دنبال بیمه مناسبی برای خود یا اموالتان باشید، احتمالا نام اگریگیتور به گوشتان خورده است. اما می دانید اگریگیتور بیمه چیست و چه کاری انجام می دهد؟ آیا چنین واژه ای در ایران مصطلح است؟ در این مقاله در صدد هستیم که توضیحات کاملی درمورد این اصطلاح بیمه‌ای ارائه کنیم.

اگریگتور بیمه چیست؟

آیا می‌­دانید اگریگیتور بیمه (Insurance aggregator) چیست؟ لغت اگریگیتور (Aggregator) به وبسایت یا برنامه‌ای اطلاق می­‌شود که در آن مجموعه‌ای از شرکت‌­ها، برندها و موضوعات مشابه در کنار یکدیگر نمایش داده می‌­شوند. در این پلتفرم، امکان مقایسه و نرخ‌گیری آنلاین برای کاربران وجود دارد. در حال حاضر، سایت‌های ایرانی زیادی هستند که به مشتریان این امکان را می­‌دهند تا بتوانند کالاهای مختلف را در بر اساس طیف گسترده‌­ای از سازندگان آن‌­ها مقایسه کنند. این افراد بعد از مقایسه بر اساس قیمت، کالای مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد.

این‌که مجموعه‌ای شامل شرکت‌­های مختلف بیمه، خدمات بیمه‌­ای مورد نظر خود را دریافت کنند، اتفاقی بسیار نوین در سطح دنیاست، که سابقه آن شاید به یک دهه برسد.

مجموعه ای از خدمات و شرکت‌ها روی یک پلتفرم آنلاین
مجموعه ای از خدمات و شرکت‌ها روی یک پلتفرم آنلاین

ممکن است سایت های مختلفی با موضوع بیمه پیدا کنید که نوعی اگریگیتور بیمه به حساب می آیند. اما مهم آن است که منبع مورد نظرتان تا حد ممکن کامل باشد و بتواند اطلاعات کاملی راجع به بیمه گرهای مختلف ارائه دهد.

 در ادامه، به تفصیل، توضیحاتی در مورد اگریگیتورهای بیمه و آینده آن‌­ها ارائه خواهد شد.

تاریخچه اگریگتور‌های بیمه در جهان

ورود “اگریگیتورهای بیمه” به بازار دنیا را می‌توان به عنوان جهشی در صنعت بیمه دانست. چرا که باعث گسترش تنوع در صنعت بیمه شده‌اند. اگریگیتورهای آنلاین باعث می‌­شوند تا مشتریان بتوانند به صورت آنلاین، نرخ حق بیمه مورد نظر خود را از چندین شرکت بیمه استعلام بگیرند. این شرکت‌­های نوظهور در دنیا، هم‌اکنون در حال گسترش هستند و انتظار می‌رود که این روند ادامه داشته باشد.

اگریگیتورهای آنلاین شروع موفقی را در انگلستان داشته‌اند. پس از گذشت تنها یک دهه از ورود این شرکت‌ها، ۶۰ درصد از بیمه خودرو و ۵۰ درصد از بیمه‌­های شخصی از طریق آن‌ها بفروش می‌رسد. روند رو به رشد این شرکت‌ها در سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، سوئد، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند، و هلند دیده می‌شود. اگرچه شرکت­‌های اگریگیتور بیمه، رونق و توسعه خوبی در اروپا داشته‌­اند، اما در سایر نقاط جهان، چنین رشدی را تجربه نکرده­‌اند و سابقه آن‌­ها در کشورهای آسیایی، تنها به چند سال می‌­رسد. کشورهایی مانند استرالیا، سنگاپور، هند، فیلیپین، هنگ کنگ و یا کره­ جنوبی؛ کشورهایی در آسیا هستند که با توجه به محبوبیت صنعت بیمه در آن‌ها، پیش­بینی می‌­شود که تا ۱۰ سال آینده، اگریگیتورهای بیمه، رشد قابل توجهی در صنعت بیمه­‌ی این کشورها داشته باشند.

چرا کاربران تمایل دارند تا از اگریگیتورهای بیمه استفاده کنند؟

باید این نکته را یادآور شد که ورود این ابزارهای مقایسه آنلاین به صنعت بیمه، خطر بزرگی برای مدیران این شرکت‌­ها محسوب می‌­شود. زیرا ورود آن‌­ها به صنعت بیمه، باعث کاهش تمایل به نام و نشان­‌های تجاری و افزایش تمایل در انتخاب بر اساس کیفیت ارائه خدمات نسبت به قیمت شده است.

این امر موجب شده است تا بسیاری از شرکت‌های با سابقه که سال‌ها در صنعت بیمه یکه­ تازی می‌کرد‌ه‌­اند، احساس رقابت بیش‌­تری با شرکت‌های نوظهور و کوچک‌­تر داشته ­باشند. چرا که شرکت‌های کوچک‌تر، خود را درمقابل طیف وسیع­تری از مشتریان در این رقابت قیمت­-محور خواهند دید.

گسترش استفاده از اینترنت و تلفن‌های هوشمند، شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های آنلاین، سبب رونق مقایسه آنلاین بیمه در بازار دنیا شده است؛ و سبب شده تا مشتریان الگوهای رفتاری خود را برای خرید بیمه تغییر دهند. راحتی در خرید، استفاده آسان، امکان انتخاب بهترین گزینه عواملی است که سبب می‌شوند تا مشتریان به استفاده از اگریگیتورها روی آورند.

علاوه بر این، اگریگیتورهای بیمه باعث می‌شوند تا شرکت‌های بیمه برای حضور مؤثر در رقابت، بتوانند تا با رعایت حاشیه سود مناسب برای خود، کمترین قیمت را برای حضور در این رقابت قیمتی ارائه دهند. همچنین با توجه به داده‌های آماری که بر اساس تمایل مشتریان به شرکت‌های بیمه است، شرکت‌ها می‌توانند برای خدمات بیمه‌ای خود در آینده برنامه ریزی دقیق‌تری داشته باشند. رشد طولانی مدت در یک صنعت زمانی رخ می‌دهد که در آن محصولات نوآورانه و استراتژی‌های مختلف در برندسازی، در کنار استفاده از شبکه‌های اجتماعی، به یک مزیت رقابتی برای هریک از شرکت‌های بیمه تبدیل شود.

اگریگیتور بیمه به چه دردی می خورد؟

شاید تصور کنید استفاد از اگریگیتورهای بیمه ویژه افراد خاص، نظیر کارمندان شرکت های بیمه است و برای عموم مردم کاربردی ندارد. اما باید بدانید که دقیقا برعکس است! کارمندان شرکت های بیمه به اقتضای شغل خود با انواع بیمه، تعرفه ها، استثنائات و شرکت های مختلف ارائه دهنده هر نوع بیمه ای آشنایی دارند. اما اگریگیتور بیمه به همه اشخاصی که قصد تمدید بیمه قدیمی یا تهیه یک بیمه جدید را دارند کمک می کند. به این شکل که با مراجعه به اگریگیتورها می توانید بیمه مورد نظر خود را پیدا کرده و مشاهده کنید که کدام شرکت ها آن را ارائه می دهند. در گام بعدی می توانید شرایط هر بیمه گر و استثنائات و جزییات را مشاهده نمایید.

اگریگیتورهای بیمه؛ فرصت یا تهدید برای شرکت های بیمه؟
اگریگیتورهای بیمه؛ فرصت یا تهدید برای شرکت های بیمه؟

مرحله بعدی مرتبط با حق بیمه است. پس از پیدا کردن تعدادی از شرکت های بیمه که شرایطشان مطابق با خواسته های شما است، می توانید نرخ حق بیمه آن ها را نیز مشاهده کرده و با یکدیگر مقایسه کنید. بدین ترتیب اگریگیتور بیمه به شما کمک می کند که در منزل خود، سر فرصت تمامی بیمه ها و قیمت های آن ها را به دقت بررسی کنید و بهترین بیمه گر را انتخاب نمایید. سپس می توانید با مراجعه به نمایندگی های آن شرکت، یا روش های دیگری مانند پرداخت آنلاین و تماس تلفنی، بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید و با کمترین دردسر ممکن صاحب بیمه شوید.

مزایای وجود اگریگیتورها در صنعت بیمه

باید این حقیقت را بیان نماییم که اگریگیتور بیمه برای بعضی از شرکت‌های بیمه مشکلاتی را به‌وجود آورده است؛ برای مثال اگریگیتور بیمه با ایجاد قابلیت استعلام بیمه باعث گردیده که اهمیت اسم و اعتبار شرکت‌های بزرگ بیمه کاهش یابد و افراد تمایل بیشتری به انتخاب بیمه‌نامه خود براساس کیفیت خدمات و قیمت آن پیدا نموده‌اند. نکته‌ای که درباره اگریگیتور بیمه وجود دارد، این است که این مجموعه دارای مزایای بسیار زیادی است که قابلیت‌های بسیاری را برای دیگران فراهم نموده است:

  • یکی از مزایای اگریگیتور بیمه این است که شرکت‌های کوچکی که فعال در زمینه بیمه می‌باشند می‌توانند با مشتریان و متقاضیان بیشتری برخورد نمایند و خدمات بیشتری را ارائه دهند.
  • امکان خرید و فروش آنلاین بیمه باعث گردیده تا بیمه‌گذاران نیاز کمتری به مراجعه حضوری داشته باشند که به طبع باعث کاهش میزان هزینه و زمان می‌گردد.
  • زمینه رقابت را برای شرکت‌های بیمه فراهم می‌نماید تا بتوانند خدمات خود را با کیفیت‌ها و قیمت‌های مختلف ارائه دهند تا متقاضیان بتوانند بهترین را انتخاب نمایند.
تنوع رشته بیمه ها در سامانه های خرید آنلاین بیمه
تنوع محصولات بیمه که روی سامانه فروش آنلاین بیمه مشاهده می شود.

سایر مزیت‌های خرید بیمه از اگرگیتور آنلاین بیمه

  • یکی از مزایای اگریگیتور بیمه این است که برای تمامی مردم قابل استفاده است و می‌تواند اطلاعات کافی را در اختیار افرادی قرار می‌دهد که دانش لازم را درباره بیمه‌ها دارا نمی‌باشند.
  • اگریگیتور بیمه این امکان را به شما می‌دهد که با استعلام بیمه موردنظر بتوانید میزان حق بیمه را مشاهده کرده و اگر توانایی آن را داشتید اقدام به خرید نمایید.
  • ایجاد فضایی برای ارائه خدمات توسط شرکت‌های بیمه، باعث می‌گردد که متقاضیان بیمه حق انتخاب بیشتری برای خرید داشته باشند و بتوانند با استفاده از اطلاعات ذکر شده، بهترین و مناسب‌ترین بیمه را برای خود خریداری نمایند.
  • وجود رقابت‌ها باعث کاهش سود درخواستی توسط شرکت‌ها و در نتیجه کاهش قیمت‌ها می‌شود.
  • یکی از مزایای اگریگیتور بیمه، ایجاد شرایطی برای نوآوری و استراتژی‌های جدید توسط شرکت‌های بیمه می‌باشد که به دلیل وجود فضای رقابتی ایجاد می‌گردد.

اگریگیتور استعلام، مقایسه و خرید بیمه در ایران

همان گونه که گفتیم، استفاده از اگریگیتور بیمه برای فروش و خرید آنلاین بیمه، در کنار وجود قابلیت استعلام بیمه، اتفاقی بسیار کارآمد در دنیای بیمه بوده است و پیوسته نیز در حال افزایش و گسترش می‌باشد. بیمه مرکزی نیز به این مساله توجه ویژه‌ای دارد.

در حال حاضر در ایران و سایر کشورها، سایت‌ها و برنامه‌های زیادی وجود دارد که به فروش و ارائه محصولات از برندهای مختلف می‌پردازند تا حق انتخاب بیشتری را برای مشتریان خود قائل شوند.

خرید آنلاین بیمه از اگریگتور بیمه دات کام
می توان از سامانه خرید اینترنتی بیمه دات کام ، انواع بیمه را در کمتر از سه دقیقه تهیه کرد

اگریگتور خرید آنلاین بیمه دات کام

 در بین این موارد می‌توان به اگریگتور خرید آنلاین بیمه دات کام اشاره کرد. بیمه‌گذاران می‌توانند با مراجعه به این سایت یا برنامه‌ها، خدمات ارائه شده توسط شرکت‌های بیمه مختلف را مشاهده نمایند و با استعلام بیمه موردنظر و مقایسه بین شرکت‌ها، بهترین و مناسب‌ترین بیمه‌نامه را برای خود خریداری نمایند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

27 مهر 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید