25 فروردین 1402

مرخصی زایمان بالاخره چند ماه است؟+آخرین قانون و لیست مدارک

هر خانم کارمندی که فرزندی به دنیا آورده است، نیاز به استراحت و مرخصی زایمان دارد. در این دوره، نوع قرارداد کاری که براساس آن مشغول به کار است، سابقه کار و زمان کار هیچ اهمیتی ندارد. حق مرخصی زایمان باید برای وی اعمال شود. هیچ کارفرمایی نمی تواند این حق مرخصی را از مادرانی بگیرد که برای تولد فرزند خویش روزشماری می‌کنند.

12 هفته اول زندگی نوزاد، زمان بسیار مهمی برای بهبود جسمی مادران و پیوند روابط عاطفی با نوزادان است. تحقیقات نشان می‌دهد که مرخصی پس از تولد نوزاد هم برای والدین و هم برای کارفرمایان مزایایی دارد، از جمله افزایش شانس طولانی مدت شیردهی و اینکه یک سال بعد نیز در همان شرکت خود هستید! برای دانستن همه چیز درباره مرخصی زایمان ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

منظور از مرخصی زایمان چیست؟

آرزوی مادر شدن و در آغوش کشیدن تکه‌ای از وجود یک انسان احساسی است که هیچ اتفاق خوب دیگری جایش را نمی‌گیرد.اما تصمیم برای باردار شدن و گذراندن دورانِ شیرین و توامان سخت بارداری برای زنان شاغلی که بخشی از هزینۀ زندگی را تأمین می‌کنند، می‌تواند نگران کننده باشد. حال چرا؟ زیرا  تکلیف دستمزد این ایام و وضعیت کاری آنها بعد از پایان مرخصی زایمان دغدغه بزرگی است؛ به طوری که به راحتی نمی‌توان از این مساله عبور کرد.

اما مرخصی زایمان چیست؟ مرخصی زایمان تامین اجتماعی شامل چه کسانی می‌شود؟ چه زمانی برای مرخصی زایمان باید اقدام کرد؟ زمان واریز حقوق مرخصی زایمان را چگونه تعیین می‌کنند؟ مرخصی زایمان سه ماه قبل از زایمان را با چه شرایطی می‌توان دریافت نمود؟ آیا شرایط مرخصی زایمان برای همه شاغلین یکسان است؟ بخشنامه جدید مرخصی زایمان 1402 چیست؟ و بسیاری سوال دیگر در رابطه با مرخصی زایمان را در ادامه پاسخ می‌دهیم.

این مژده را می‌دهیم که جای نگرانی وجود ندارد! زنان شاغل با اطلاع از قوانین و مقررات مربوط به مرخصی زایمان و کمک ‌هزینه‌ای که در این دوره دریافت می‌کنند می‌توانند نگرانی‌های خود را کاهش دهند.

تامین اجتماعی، پزشکِ همراه زنان باردار

تامین اجتماعی با ارائه مرخصی زایمان به زنان شاغلِ باردار در طی سال‌های گذشته، از نگرانی‌های زنان و مادران شاغل کم کرده است. مادران می‎‌توانند از مرخصی بارداری 9 ماهه بدون نیاز طرح دعوا در دیوان عدالت اداری، استفاده کنند.

چند نکته در خصوص مرخصی زایمان

برای استفاده از مرخصی زایمان نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • برای استفاده از مرخصی زایمان باید از متخصص زنان (مربوطه) قبل از زایمان استراحت پزشکی بگیرید و بعد به شعبه‌ای که حق بیمه شما را واریز می‌کند، مراجعه کنید.
 • در صورتی که با کارفرما بعد از زایمان و برگشت به کار به مشکلاتی از جمله اخراج برخورد کرده‌اید، به اداره کار برای دستیابی به حقوق خود مراجعه کنید.
 • برای دریافت مرخصی استعلاجی بارداری و زایمان، بازرس باید کار کردن او را تایید کرده باشد.

قوانین مرخصی زایمان و مرخصی استعلاجی

در گذشته مدت زمان مرخصی زایمان برای خانم‌های شاغل چیزی حدود‌ 6 ماه در نظر بـود. مدت زمان مرخصی زایمان از سال 1392 به بعد، براساس مصوبات جدید، به 9 ماه افزایش پیدا کرد. براساس قوانین جدید در سال 1401 کلیه ارگان‌ها موظف هستند تا با زنان شاغل باردار همکاری کنند. به این ترتیب کلیه ادارات و ارگان‌ها موظف هستند که با 9 ماه مرخصی زایمان زنان موافقت کنند.

مدت زمان مرخصی برای مادرانی که یک‌قلو زایمان کرده‌اند، 9 ماه و برای زنان شاغلی که در مرخصی زایمان دوقلو و بیشتر به سر می‌برند و سن فرزندان آن‌ها کمتر از یکسال است، مدت زمان مرخصی ۱۲ ماه است که پرداخت تمام حقوق و فوق‌العاده‌های مرتبط را نیز شامل می‌شود. لازم به ذکر است که با درخواست مادر مدت دو ماه از این مرخصی در ماه‌های پایانی بارداری قابل استفاده است.

همچنین براساس قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده و هم راستا با سیاست‌های کلان کشور مبنی بر افزایش جمعیت در سال 1401، سازمان تامین اجتماعی محدودیت‌های قانونی تحت پوشش قرار گرفتن بیمه فرزندان چهارم و به بعد و همچنین محدودیت درپرداخت کمک هزینه ایام بارداری و دیگر مزایای قانونی به این بیمه شدگان را لغو کرد.

به استناد ” قانون اصلاح قوانین تنظیم جمعیت و خانواده ” مصوب 1392/03/20 مجلس محترم شورای اسلامی ” از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون کلیه محدودیت‌های مقرر در قانون تنظیم خانواده و جمعیت مصوب 1372/02/26 و اصلاحات آن و سایر قوانین که براساس تعداد فرزند برای والدین شاغل یا فرزندان آنان ایجادشده است ، لغومی شود. ”

لذا از تاریخ  1392/04/29 هیچ‌گونه محدودیتی بابت پرداخت کمک بارداری ازلحاظ تعداد فرزندان وجود ندارد. برای استفاده از این مرخصی و دریافت حقوق باید یک سری مدارک ارائه شود. کد بیمه تامین اجتماعی، شناسنامه کودک، گواهی‌نامه پزشک، ‌ خلاصه پرونده ترخیص از بیمارستان و کپی کلیه صفحات شناسنامه‌های پدر و مادر از مدارک ضروری برای اخذ مرخصی زایمان هستند.

مرخصی زایمان

قوانین مرخصی زایمان

چه زمانی باید برای مرخصی زایمان اقدام کرد؟

اگر از زمان و نحوه دریافت مرخصی زایمان اطلاع کافی ندارید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. مرخصی زایمان از زمان تولد نوزاد آغاز می‌شود و پیش از آن کاربردی ندارد. البته برخی بانوان که در ماه‌های آخر بارداری دارای شرایط خاصی هستند و نیاز به استراحت مطلق دارند، باید از مرخصی استعلاجی استفاده کنند. همچنین می‌توان با دریافت گواهی پزشک متخصص، پیش از تولد نوزاد وارد مرخصی زایمان شد. اما حداقل 3 ماه از این مرخصی باید پس از زایمان استفاده شود.

مرخصی زایمان؛ سابقه‌ای که سوخت نمی‌شود!

شاید با خواندن این تیتر ناراحت و غمگین شوید. شاید فکر کنید در طول مرخصی زایمان سایقه‌ای برای شما در نظر گرفته نشده و کسب و کارتان معلق است. اما چنین نیست. میزان مرخصی زایمان به عنوان بخشی از سابقه‌ی کار فرد محسوب می‌شود . استفاده از این مرخصی، بقیه مرخصی‌هایی را مختل نمی‌کند. این مرخصی‌ها برحسب قانون به افراد شاغل تعلق یافته است.

کمک هزینه بارداری بیمه تامین اجتماعی

همانطور که گفتیم مدت مرخصی زایمان جزو سابقه کاری فرد شاغل به حساب می‌آید. پس این فرد مشمول دریافت عیدی خواهند بود. همچنین در طول مرخصی بارداری مادر کمک هزینه بارداری دریافت می‌کند. همین کمک هزینه به عنوان دستمزد مدت مرخصی شناخته می‌شود. سازمان تامین اجتماعی این مبلغ را درمورد شرکت‌های خصوصی تقبل می‌کند.

شرایط دریافت کمک هزینه بارداری و مدارک لازم برای مرخصی زایمان تامین اجتماعی

برای این‌که مادران تحت پوشش ببیمه تامین اجتماعی بتوانند از مرخصی زایمان استفاده کنند می‌بایست شرایطی را رعایت کرده و مدارک لارم را به سازمان تامین اجتماعی تحویل دهند.

در این قسمت، به توضیح شرایط دریافت کمک هزینه بارداری و مدارک لازم برای مرخصی زایمان تامین اجتماعی می‌پردازیم:

کمک هزینۀ بارداری برای زنان شاغل تحت پوشش تأمین اجتماعی در موارد زیر پرداخت می‌شود:

 • در یک ‌سال گذشته، حداقل ۶۰ روز کاری حق بیمه پرداخت کرده باشند.
 • هنگام مرخصی، مشغول به کار نباشد و دستمزدی دریافت نکند.
 • در زمان تقاضای مرخصی، مشغول به کار یا در مرخصی استحقاقی باشد.
 • زایمان مربوط به فرزند چهارم به بعد نباشد.

طبق قوانینی که تأمین اجتماعی دارد، کمک ‌هزینۀ بارداری برابر با دو سوم آخرین دستمزد مادر باردار است. آخرین حقوق طبق میانگین سه ماه آخر آن بخش از حقوق که حق بیمه از آن کسر می‌شود محاسبه خواهد شد.

مدارک لازم برای گرفتن کمک هزینه بارداری و حقوق مرخصی زایمان تامین اجتماعی

خانم‌های باردار جهت برخورداری از کمک هزینه بارداری و حقوق در دوره مرخصی زایمان باید مدارک زیر را به سازمان تامین اجتماعی ارائه نمایند:

 • دفترچه درمانی
 • گواهی پزشک معالج
 • تائیدیه مراجع پزشکی ذیربط
 • فتوکپی کلیه صفحات شناسنامه پدر و مادر
 • فتوکپی شناسنامه فرزند
 • خلاصه پرونده ترخیص بیمارستان

میزان حقوق مرخصی زایمان

یکی از مهم‌ترین سوالات این است که میزان حقوق در مرخصی زایمان چقدر است؟

فرمول محاسبه حقوق ایام مرخصی استعلاجی زایمان به شرح زیر می باشد:

مبلغ قابل پرداخت = مدت زمان استراحت  *  3 / 2  * متوسط دستمزد روزانه در 90 روز قبل از استراحت

7200000 = 180  *  3 / 2  * 60000

البته این میزان حقوق مرخصی زایمان در سال 1400 است.

میزان حقوق مرخصی زایمان ۱۴۰۱ چقدر است؟

همانند سال گذشته موضوع حقوق مرخصی زایمان 1401 یکی از دغدغه های خانواده ایرانی است. در این مورد لازم به ذکر است که در سال 1401 نیز حقوق باید طبق قانون به خانم های بارادار در زمان مرخصی تعلق گیرد؛ همچنین فرد باید از تمامی  مزایا، پاداش ها و عیدی نیز بهره مند شود. یکی از چالش‌های این افراد در زمان مرخصی بارداری این است که حقوق پرداختی کمتر از زمان اشتغال خواهد بود.

مرخصی استعلاجی؛ استراحتگاه مادران باردار

چنانچه در دوران زیبای بارداری مادر به علت بیماری یا مشکلی نیاز به استراحت داشته باشد و پزشک نیاز به این استراحت را تایید کند، مادر باردار حق استفاده از مرخصی استعلاجی دارد. این مرخصی، مرخصی بارداری را مختل نکرده و از مدت آن نیز نمی‌کاهد.

در صورتی که مرخصی استعلاجی از 7 روز در هر نوبت یا 15 روز در یک سال تجاوز نکند، با تاییدیه پزشک معالج به مشکل بر نخواهید خورد. حال فرض کنید مرخصی بیشتر از پانزده روز و کمتر از شصت روز باشد، در این شرایط نه تنها نیاز به تایید پزشک معتمد سازمان تامین اجتماعی وجود دارد؛ بلکه اگر این مقدار مرخصی بیشتر از حد گفته شده باشه باید به تایید شورای پزشکی تامین اجتماعی برسد.

همچنین پرداخت دستمزد ایام بیماری در شرکت‌های خصوصی را نیز تامین اجتماعی پرداخت خواهد کرد که این مدت به عنوان سابقه فرد محسوب خواهد شد.

مرخصی زایمان

قوانین بیمه تامین اجتماعی برای مرخصی زایمان بانوان شاغل

قوانین تامین اجتماعی برای مرخصی زایمان

 1. مرخصی بارداری تامین اجتماعی برای زنان بارداری که بیمه تامین اجتماعی دارند از 6 ماه به 9 ماه افزایش یافته است.اما این موضوع نکاتی دارد که باید به آن توجه نمایید:

1.1 بیمه شدگان خانم که قصد دارند از میزان مرخصی زایمان 9 ماهه استفاده کنند باید به سامانه تامین اجتماعی مراجعه کرده و مدارک لازم مثل عکس شناسنامه مادر، گواهی ولادت یا شناسامه فرزند و گواهی پزشک مربوطه را در سایت بارگذاری کرده و با استفاده از این روش از مرخصی زایمان 9 ماهه استفاده نمایند.

1.2 تمامی شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی وظیفه دارند سند پرداخت کمک بارداری را صادر کرده و در زودترین زمان ممکن به اداره کل امور مالی ارسال نمایند.

1.3 معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی این سازمان حمایت‌گر وظیفه دارد تا هزینه‌های ناشی از اجرای مصوبه جدید دولت را به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام نماید. این هزینه‌ها در لوایح سالانه بودجه پیش بینی می‌شوند. در صورت عدم پیش‌بینی، این هزینه‌‌ها را به عنوان بدهی دولت درصورت‌ های مالی سازمان درج می‌نماید.

2. بیمه شده توانایی این را دارد که به جای کمک هزینه‌های نامبرده، مبلغی وجه نقد را از سازمان تأمین اجتماعی درخواست نماید.

3. طبق ماده 76 قانون کار در مواردی که به تشخیص پزشک سازمان تأمین اجتماعی:

 • نوع کار برای کارگر باردار خطرناک یا سخت به حساب بیاید
 • وی از انجام آن عاجز یا برای فرزند او مشکل ساز شود.

کارفرما باید تا پایان دوره بارداری کارگر بدون کسر حقوق کار مناسب تر و سبک‌تری به او ارجاع نماید.

4. براساس ماده۶۸ قانون تأمین اجتماعی، اگر زن یا همسر او بیمه شده‌ی تامین اجتماعی باشد، اگر یک سال قبل از وضع حمل، حق بیمه شصت روز را پرداخته باشد؛ می‌تواند از کمک هزینه‌ها و معاینه‌های پزشکی و معالجات قبل، حین و بعد زایمان استفاده کند.

مرخصی زمان شیردهی زنان شاغل

ممکن است شنیده باشید که سازمان بهداشت جهانی (WHO) شیردهی را حداقل به مدت شش ماه توصیه کرده است، اما دلیل این امر چیست؟ خوب ، تغذیه با شیر مادر یکی از موثرترین روش‌ها برای تأمین سلامت کودک است.

قوانینی در ایران برای حمایت مادران هنگام تغذیه‌ی نوزاد با شیر تصویب شده است. طبق این قوانین، آن دسته از مادرانی که به کودک خود شیر می‌دهند، می‌توانند روزانه از یک ساعت مرخصی برای شیر دادن فرزندان خود استفاده کنند! همچنین مادرانی که نوزادانشان را نزدیک به محل کارشان گذاشته‌اند و امکان رفت و آمد برای آنها راحت است، می‌توانند این مرخصی یک ‌ساعته را سه نوبت در روز استفاده کنند، البته درصورتی‌که مجموع مرخصی استفاده‌شده در هر روز بیشتر از یک ساعت نشود.

<<جالب است بدانید: مادران شیرده تا پایان دو سالگی کودک، پس از هر سه ساعت، نیم ساعت فرصت شیر‌دهی دارند.>>

این فرصت جزو ساعات کار آنان محسوب می‌شود.

<<اگر زنان باردار یا تازه فارغ شده از این ویژگی استفاده نکنند، این ساعات مرخصی جمع نشده یا نمی‌توانند در صورت استفاده نکردن هزینه‌ی آن را دریافت کنند.>>

مرخصی زایمان دوقلو

حال بیایید فرض کنیم که مادر صاحب فرزند دوقلو باشد. در این شرایط، طبق قانونی که در شرکت وجود دارد، این مادران می‌توانند 12 ماه میزان مرخصی زایمان دریافت کنند. اگر مادران شاغل فرزندان را با شیر خود تغذیه می‌کنند، می‌توانند روزانه 2 ساعت مرخصی ساعتی تا حداکثر سه نوبت برای شیردهی به فرزند خود بگیرند.همچنین ساعات مرخصی شیردهی، جزو ساعات کار مادر حساب خواهد شد. البته هنوز برای مرخصی چندقلوها، قانون جدیدی نیامده است و همان 9 ماه حساب می شود.

مرخصی زایمان مردان

مرخصی زایمان فقط دغدغه خانم‌ها نیست؛ بلکه آقایان هم نگران این مسئله هستند. اینکه بتوانند در کنار همسران خود در موقع زایمان باشند. به هر حال در موقع زایمان، کارهای مربوط به بیمارستان، شناسنامه و غیره هم باید انجام شود. از طرفی هر خانمی دوست دارد که همسرش در کنارش در هنگام زایمان باشد. متأسفانه تقریباً تا سال 92، برخلاف بسیاری از دیگر کشورها، قانونی برای مرخصی زایمان مردان در نظر گرفته نشد و اگر مردی می‌خواست مرخصی بگیرد، از مدت زمان استحقاقی او کسر می‌شد.

در سال 1392 قانونی تصویب شد که بر اساس آن، آقایانی که هم خود و خانمشان شاغل هستند، می‌توانند از مرخصی زایمان استفاده می‌کردند. شرط استفاده از این مرخصی یکی شاغل بودن خانم و دیگری اینکه خانم‌ها حتماً از مرخصی زایمان باید استفاده می‌کردند. در آن موقع، مدت مرخصی زایمان برای آقایان 14 روز بود. این مدت زمان مازاد بر مرخصی استحقاقی بوده و به صورت تشویقی در نظر گرفته می‌شد.

در سال 1396 مدت مرخصی در سازمان‌های دولتی به سه روز کاهش پیدا کرد. در خصوص بخش خصوصی خود مدیران شرکت‌ها می‌توانند، مدت زمان مرخصی 14 روز را در نظر بگیرند؛ اما حداقل سه روز در نظر گرفته شده است. نکته اصلی اینجاست که این مرخصی نباید جزو استحقاقی باشد.

نکته اصلی اینکه در صورت استفاده نشدن، این مرخصی خواهد سوخت و قابل ذخیره کردن نیست. همچنین اینکه همه بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، ارتش و خدمات درمانی می‌توانند از این مرخصی استفاده کنند.

مرخصی زایمان برای بیمه مشاغل آزاد

شما در صورت داشتن 60 روز بیمه تامین اجتماعی فعال و داشتن بیمه شغل آزاد، می توانید در زمان بارداری از مرخصی استفاده نمایید. فراموش نکنید که پیش نیاز این مرخصی داشتن بیمه تامین اجتماعی معتبر و دارای اعتبار است.

درخواست کمک هزینه بارداری

برای درخواست کمک هزینه بارداری از تامین اجتماعی، لازم است تا وارد سایت شوید و بعد از طریق منوی بیمه شدگان/ امور بیمه شدگان و بعد درخواست کمک هزینه بارداری، درخواست خود را ثبت کنید.

کمک هزینه بارداری

بعد از کلیک روی این بخش، اطلاعات کاربران از جمله شماره بیمه، نام و نام خانوادگی، آخرین شعبه فعال و شماره موبایل کاربر نمایش داده‌ می‌شود.

کمک هزینه بارداری و مرخصی زایمان

البته اطلاعات بخش درخواست باید توسط خود متقاضی پر شود. بعد از آن باید روی دکمه احراز شرایط و ثبت درخواست کلیک کرد. اگر درخواست قبول شود، کادر زیاد نشان داده خواهد شد که مدارک باید بارگذاری شوند.

 

برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص کمک هزینه بارداری، حتما باید با یکی از کارشناسان بیمه تامین اجتماعی صحبت کنید.

خداحافظی با امنیت شغلی در دوران بارداری!

پس از گذراندن دوره بارداری و نزدیک شدن به فعالیت روزانه کاری، هر مادری این نگرانی را با خود به دوش می‌کشد: ” اگر کار خود را از دست دهم؟ اگر در جایگاهم تزلزل ایجاد شود؟ آن وقت چه کاری از دستم برمی‌آید؟” قانون ترویج تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی، به صراحت به شرکت‌ها و کارفرماها را اعلام کرده است : امنیت شغلی زنان در دوران بارداری،بعد از مرخصی زایمان و در دوران شیردهی نباید مختل شود. اما ممکن است برخی از شرکت‌ها و نهادها، مشکل‌هایی را به صورت خود جوش برای زنان باردار جهت بازگشت به کار یا استفاده از حقوق دوران شیردهی ایجاد کنند!

نکات مهم در خصوص مرخصی زایمان

چند نکته زیر را هم در خصوص مرخصی زایمان در نظر بگیرید:

 • برای آن‌هایی که سابقه کمی (کمتر از یکسال) دارند، امکان استفاده مرخصی زایمان را دارند؛ اما بازرس سازمان باید حضور شما را تایید کند.
 • در خصوص محتوای نامه مرخصی استعلاجی زایمان، از پزشک بخواهید که متن را بنویسید. بیشتر پزشکان از محتویات و چگونگی نگارش هستند. بعد اینکه حتما باید مدارک را اسکن و در سایت سازمان بارگذاری کنید.
 • مدتی که در زایمان هستید، افزایش حقوق اعمال نخواهد شد.
 • برای کارمندان بیمارستان خصوصی امکان ارسال لیست بیمه وجود دارد.
 • امکان حذف مرخصی زایمان و برگشت به کار وجود دارد.
 • امکان استفاده از مرخصی زایمان بعد از تولد وجود ندارد.

مشاورین بیمه دات کام، پاسخگوی سوالات شما

چنانچه در رابطه با مرخصی بارداری یا قوانین آن سوال دیگری دارید. می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط بوده و نسبت به پرسیدن سوالات خود اقدام نمایید. این کارشناسان با حوصله‌ی تمام و دقت کافی به سوالات شما پاسخ خواهند داد. شما می‌توانید در زیر این مقاله سوالات خود را کامنت کرده تا مستقیما با کارشناس بیمه‌ در ارتباط باشید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

02 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
دریا
19 شهریور 1400

سلام من میخواستم از مرخصی زایمان سه ماه قبل زایمان استفاده کنم چیکار باید کنیم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، از متخصص زنان استراحت پزشکی بگیرید و به شعبه ای که حق بیمه شما واریز میشود مراجعه کنید.

کاملیا کوثری
20 شهریور 1400

سلام. ممنون از سایت خوبمون. من مدت 4سال در اداره دولتی بصورت شرکتی مشغول به کار بودم تا روز قبل زایمانم هم کار میکردم بلافاصله بعد زایمان برای من ترک کار زدند و هنوز هم برگشت به کار منو با گذشت 1سال نزدن. فرزند جانباز هستم از استخدامی هم جا مونده. الان باید کجا شکایت کنم. دیوان عدالت اداری؟

  کارشناس بیمه
  01 مهر 1400

  سلام و درود. به اداره کار شکایت کنید امکان بازگشت به کار وجود دارد قانون در این خصوص تعیین تکلیف نموده

   سیما
   28 مهر 1401

   سلام من یک ماه بعد از زایمان برای مرخصی زایمان مراجعه کردم و حقوق ماه اول را از کارفرما دریافت کردم .آیا تامین اجتماعی به من حقوق خواهد داد؟

    کارشناس بیمه
    30 مهر 1401

    سلام اگر از کارفرما حقوق ماه اول زایمان را دریافت کردید دیگه تامین اجتماعی به شما حقوق نمی دهد

     رضا
     18 دی 1401

     اگه کارفرما یه نامه بزنه به شعبه بیمه بگه که اشتباها لیست بیمه اون یک ماه رو برای شما رد کرده ، به حق و حقوقتون میرسین

     مريم
     31 اردیبهشت 1402

     فقط حقوق همون ماه رو تامين اجتماعي نميده يا ديگه كلا نمي شه از مرخصي زايمان استفاده كرد؟

     نویسنده بیمه
     01 خرداد 1402

     سلام دوست عزیز. اگر در حین دریافت مرخصی استعلاجی زایمان سرکار بروید و لیست بیمه برای شما ارسال شود کلا استعلاجی شما قطع میشود.

  Zahra
  31 خرداد 1401

  سلام وقتتون بخیر . از سال ۹۸ تویه شرکت کارمیکنم الان ۴ماه باردارم میخوام از مرخصی قبل زایمان استفاده کنم میشه راهنماییم کنین

   کارشناس بیمه
   01 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد

مینا
31 شهریور 1400

سلام خسته نباشید. تأمین اجتماعی، تنها شش ماه حقوق مرخصی زایمان را پرداخت می‌کند. برای دریافت سه ماه مابه‌ التفاوت باید به کجا شکایت کرد؟ آیا این شکایت محدودیت زمانی دارد؟

  کارشناس بیمه
  01 مهر 1400

  سلام و درود خیر محدودیت زمانی ندارد به دیوان عدالت اداری شکایت کنید

   زهرا
   20 آذر 1400

   سلام و عرض ادب
   من در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ زایمان داشتم
   درحال حاضر دارم از مرخصی زایمان استفاده میکنم
   وهفدهم آذر ماه ۱۴۰۰ به اتمام میرسه.
   بنده سوالی دارم: آیا میتوانم بلافاصله از بیمه بیکاری استفاده کنم؟؟؟
   از چه تاریخی دقیقاً باید کارفرمای من ترک کار منو بزنه؟؟؟؟
   چه شرایطی برای دریافت بیمه بیکاری باید داشته باشیم؟؟؟؟؟
   من واقعاً شرایط سختی دارم و نمیتونم برم سره کار !!!!
   از طرفی همسرم هم تازه بیکار شده و شدیداً از نظر مالی توی شرایط سختی هستیم….
   من در حال حاضر توی این مجموعه سه سال متوالی سره کار بودم
   و در حال حاضر دارم از نه ماه مرخصی زایمان استفاده میکنم
   خواهشمندم راهنماییم بفرمائید.

    کارشناس بیمه
    27 آذر 1400

    با سلام شما میتوانید بلافاصله از بیمه بیکاری استفاده نمایید، تاریخ ترک کار شما از ۱۸ آذر باید خورده شود و از آن تاریخ ۳۰ روز زمان برای اقدام دارید، حداقل یکسال سابقه و نامه عدم نیاز از سمت کارفرما باید داشته باشید و میزان ۵۵٪ میانگین سه ماه آخر لیست بیمه رد شده توسط کارفرما.

     فرحناز
     07 فروردین 1401

     درود بر شما وقت بخیر اگه کارفرما همکاری نکنه و برگه عدم نیاز را ندهد چه میشه کرد و حتی برگه قرارداد نداشته باشیم ، آیا باز هم میشه بلافاصله بعد از مرخصی زایمان از بیمه بیکاری استفاده کرد

     کارشناس بیمه
     07 فروردین 1401

     سلام دوست عزیز، آن دیگر بستگی به نظر کمیته اداره کار دارد که تشخیص بدهند که اخراج شما صوری نباشد و غیر ارادی اخراج شده اید

     مرتضی
     03 اردیبهشت 1401

     با سلام.همسر من ۲ ماه است که بارداره و بدلیل احتمال سقط جنین پزشک دستور استراحت مطلق داده آیا میشود از الان از مرخصی زایمان استفاده کرد؟و آیا خودم میتوانم کارهایش را انجام دهم؟و کارفرما در لیست بیمه باید کارکرد را صفر رد کند؟و آیا در پایان مرخصی زایمان میتواند از بیمه بیکاری استفاده کرد؟با سپاس فراوان

     کارشناس بیمه
     23 خرداد 1401

     سلام دوست عزیز، خیر نمیشود ۰۲ باید حداقل تا ۶ ماهگی لیست بیمه داشته باشد ۰۳ بستگی به نظر اداره کار دارد.

   سپیده
   29 بهمن 1400

   سلام . بنده در ماه اخر بارداری هستم و در ازمون استخدامی قبول شدم که احتمالا شروع ب کارم از دوماهگیه فرزندم است ایا مرخصی زایمان ب من هم تعلق میکیرد؟ و چه مدت؟

    کارشناس بیمه
    30 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، اگر بلافاصله بیمه برای شما ارسال شود، تعلق میگیرد.

     خانم ناز
     30 مهر 1401

     سلام حقوق بارداری تامین اجتماعی برای منی که حقوق پایه 8 تومن تعریف شده چقدره هست

     کارشناس بیمه
     02 آبان 1401

     سلام متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از بیماری شما محاسبه و ۲ سوم ان پرداخت میگردد

  علیپور
  17 فروردین 1402

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من در یک شرکت داروسازی داروهای هورمونی زنانه کار میکنم که در صورت بارداری ممکنه برای جنین خطرناک باشه و بهتره شخص باردار شرکت رو ترک بکنه، در این شرایط من که قصد بارداری دارم چطور میتونم از مزایای مرخصی زایمان استفاده کنم در حالی که حداکثر ۶ ماه قبل از زایمان میشه مرخصی زایمان گرفت؟

   کارشناس بیمه
   19 فروردین 1402

   سلام خانم علیپور عزیز
   قانونی نداریم که شما از روز بارداری بتوانی از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید باید حداقل چند ماه کار کنید یا اینکه شرکت با شما همکاری کند

مونا ربیعی
31 شهریور 1400

سلام و وقت بخیر خدمت شما و همه‌ی همکارای خوبتون. اول تشکر کنم از مشاوره های بی دریغی که همیشه بهمون میدین بعد این که من 29 تیر 1400 درخواست بیمه بیکاری دادم. برایم جواب امد که به علت عدم سابقه مستمر یکسال گذشته موافقت نمی شود. من در تاریخ 16 مرداد 99 زایمان کردم و طبق گفته کارمند تامین اجتماعی که بهم گفت 15 اردیبهشت 1400 باید در لیست بیمه قرار بگیرم بعد از ان رفتم سر کار تا پایان خرداد. من نمیدانستم که باید قبل 6 ماه شکایت میکردم. یکماه پیش از تامین اجتماعی در دیوان عدالت ادادی شکایت کردم و پاسخش امروز امد که به دلیل اینکه زمانش گذشته موافقت نمیشود. الان میخواهم بدانم ایا راه حلی برایم هست که ان سا ماه سابقه بیمه ام پر شود؟ ایا تجدید نظر رای را عوض می کند؟

  کارشناس بیمه
  01 مهر 1400

  سلام مونای عزیز . صرفا میتوانید تقاضای تجدید نظر نمایید.

   علیزاده
   22 مهر 1400

   با سلام و احترام
   بنده تو شرکت خصوصی حدود یکسال مشغول کارم و ۶ ماهه بیمه رد کردن باردار هستم و دکتر بهم استراحت مطلق داده ۴ ماه به زایمانم مونده میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم آیا و مدت مرخصی چند ماه میشه شرکت خصوصی هستیم

    کارشناس بیمه
    24 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، بله میتواندی استفاده کنید مشکلی ندارد

صبا سیاح
31 شهریور 1400

با سلام من قرارداد کار موقت دارم و هر سه ماه تمدید می‌شود. میتوانم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟ بیمه تامین اجتماعیم دو سال کامل ریخته شده است پشت سرهم

  کارشناس بیمه
  01 مهر 1400

  سلام خیر نمیتوانید از مرخصی باحقوق استفاده کنید

اکرم
31 شهریور 1400

سلام من کارشناس آزمایشگاه هستم و 2 سال طرح اجباری دارم در 9 ماه آخر طرح باردار شدم و اول بهمن زایمان میکنم با توجه به اینکه طرح من آخر بهمن به پایان میرسد شامل مرخصی زایمان به مدت 9 ماه هستم یا به اندازه همون یک ماه بهم مرخصی میدن؟ اگر شامل مرخصی زایمان به مدت 9 ماه نیستم باید چکار کنم تا بتونم از 9 ماه مرخصی زایمان استفاده کنم؟میشه از بیمه بیکاری استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  01 مهر 1400

  سلام و درود.طرح خودتون رو ادامه بدین یعنی تمدید کنین و نه ماه مرخصی تعلق میگیره

  اسما
  23 آبان 1400

  چرا نمی‌تونه؟!!! مگه گفته نشد با ۶۰ روز بیمه توی یک سال گذشته مرخصی زایمان تعلق میگیره. بعد به کسی که دو سال سابقه بیمه مستمر داره میگین مرخصی زایمان تعلق نمیگیره؟ این تناقض چطور توجیه میشه؟

   کارشناس بیمه
   17 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، قانون گفته اگر کسی قبل از زایمان حتی ۶۰ روز سابقه داشته باشد مرخصی استعلاجی زایمان تعلق میگیرد ولی به شرطی که واقعا کار کرده باشد و سوری برای اون لیست بیمه ارسال نشده باشد و بازرس تامین اجتماعی اشتغال او را تایید کند.

حسنا
31 شهریور 1400

سلام. من از 99/11/22 بدلیل جراحی سرکلاژ و تهدید به سقط و زایمان زودرس تجویز به استراحت مطلق شدم.. دقیقا از اون روز کارفرما برام بیمه رد نکرده و از لیست بیمه حذف کرده و برای همین دیگه تامین اجتماعی به من غرامت ایام استعلاجی رو نمیده.. چطور از کارفرمام شکایت کنم؟؟
با این حساب غرامت مرخصی زایمان رو هم نمیتونم دریافت کنم چون ارتباط بیمم قطع شده.. راهکار چیه؟

  کارشناس بیمه
  01 مهر 1400

  سلام و وقت بخیر. تشریف می برید وزارت کار و از آن طریق خواسه خوددرا مطرح می نمایید و ایشان.به پرداخت بیمه و خسارات شما محکوم می شود.

  فاطمه
  27 دی 1400

  سلام اگه۳ماه ازمرخصی زایمان استفاده کنم وبعدبه اجبار۱ماه برگردم سرکار دوباره میتونم ادامه مرخصی رواستفاده کنم؟

   کارشناس بیمه
   08 بهمن 1400

   سلام خیر امکان این عمل وجود ندارد.

   هستی
   14 بهمن 1400

   سلام وقت بخیر من نیروی شرکتی در ازمایشگاه بیمارستان هستم . بیه کامل برامون رد میشه . ولی قراردادای کاری یک ماه یک ماه امضا میشه . ایا مرخصی زایمان بهمون تعلق میگیره؟ حداقل ۱۳ ماه تو ابن شرکت برام سابقه بیمه رد شده از قبل هم ۴۵ ماه جاهای دیگه که کار کردم واسم بیمه رد شده.

    کارشناس بیمه
    16 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، مشکلی وجود ندارد.

منظر
31 شهریور 1400

باسلام و وقت بخیر
من هفده اسفند 1399 زایمان کردم
الآن چند ماهه که دارم از مرخصی زایمان استفاده میکنم. الآن کارفرمای من میخواد ترک کار منو بزنه
ازشون خواستم این کار رو نکنم
اما میگن چون تاریخ قرارداد من یکم تیرماه 1400 به اتمام می‌رسد برای ایشون مشکل ساز میشه.
آیا همچین چیزی صحت داره؟
اگر برای من ترک کار بزنه و من ازشون شکایت کنم بازهم مرخصی زایمان بهم تعلق میگیره؟
من باید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟
توروخدا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر اصلا اینطور نیست ۰۲ اگر برای شما ترک کار زدند بروید شکایت کنید و درخواست بیمه بیکاری بدهید.

امیر_محمودی
02 مهر 1400

سلام،من کارگر یک شرکت هستم و فرزندم به دنیا آمده..بنده چند روز مرخصی تشویقی دارم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  02 مهر 1400

  سلام آقای امیر عزیز . شما مرخصی تشویقی سه روز دارید ولی اگر همسرتان نیز شاغل است و از مرخصی زایمان استفاده کرده مدت مرخصی شما 14 روز خواهد بود.

   رضا
   10 فروردین 1402

   با سلام
   پرستار آقا مشمول طرح پیراپزشکان هستم و به تازگی بچم به دنیا اومده. خانومم هم شاغله و از مرخصی زایمان استفاده میکنه. بیمه منم تامین اجتماعیه. مرخصی تشویقی زایمان برای من طبق قانون چند روزه؟ تشکر

    کارشناس بیمه
    12 فروردین 1402

    سلام مرخصی تشویقی زایمان دو هفته است.

  الهام
  24 اسفند 1401

  سلام وقت به خیر، من کارمند قرار دادی ادرات دولتی هستم وزایمانم اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد 1402 هست و معمولا احکام افزایش حقوق سالانه را در خرداد ماه میزنند آیا این افزایش شامل من میشه؟

   کارشناس بیمه
   26 اسفند 1401

   سلام. بله.

کیان و رایان
02 مهر 1400

سلام من دوقلو دارم ولی تامین اجتماعی 9 ماه بیشتر به من مرخصی نداده،باید به کجا مراجعه کنم ،ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، قانونی برای افزایش استراحت پزشکی زایمان برای دو قلوه ها نیامده است فعلا ۹ ماه است

رضایی
06 مهر 1400

سلام.وقت بخیر.حداقل تا چندماهگی از بارداری باید کار کنبم تا بیمه تعلق بگیره؟
من ۴ ساله که در یک شرکت شاغلم اما میخوام تا ۳ ماهگی بیام سرکار

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بروید سر کار مشکلی نیست بعد بروید از مرخصی استعلاجی زایمان هم استفاده کنید

مریم
07 مهر 1400

با سلام اگر در حین بارداری نیاز به مرخصی استعلاجی باشد آیا از مرخصی زایمان کسر می شود؟کار گزینی محل کار من ادعا می کند که در صورت گرفتن مرخصی استعلاجی در دوران بارداری از مرخصی زایمان شما کسر می شود؟ممنونم از پاسخگویی

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله کسر میشود کارگزینی درست گفته است.

فاطیما بیگی
08 مهر 1400

سلام وقت بخیر
من تو یه شرکت بصورت قراردادی مشغول به کار هستم و قرارداد شش ماه به شش ماه میباشد . و از سال 93 بیمه هم برایم رد شده. ایا میتوانم از مرخصی زایمان با حقوق استفاده کنم ؟( تاریخ زایمانم ابان میباشد و تمدید قرارداد جدیدم از یک مهر ماه)
و مدت مرخصی زایمان شامل عیدی و سنوات میشود؟
و اینکه میتوانم حقوق مرخصی زایمان را بصورت ماهانه یا سه ماه یکبار دریافت کرد؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی ندارید ۰۲ خیر نمیشود ۰۳ بله غرامت دستمزد ایام زایمان را ماهانه پرداخت میکنند.

کریم خانی
09 مهر 1400

سلام وخسته نباشیدتمام مرخصی زایمان به بعد به دنیا فرزند میباشد یا اینکه قبل زایمان هم میشه استفاده کرد

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مرخصی استعلاجی زایمان هم میشود قبل از زایمان و هم بعد از زایمان استفاده کنید

سحر
10 مهر 1400

سلام و خدا قوت آیا می توان مرخصی زایمان در ماه های آخر نیز استفاده کرد

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود مشکلی ندارد.

هادی
14 مهر 1400

سلام من جدیدا پدر شدم همسرم شاغل نیست ولی من 13 سال بیمه دارم ولی مرخصی تشویقی 3 روزه گفتن به من تعلق نمیگیره ایا درسته؟ اگه نه یه مدرک به من بدن

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، مرخصی تشویقی طبق قانون به همه کارکنان دولت تعلق میگیرد ولی کارگاههای خصوصی را شامل نمیشود.

زهرا
15 مهر 1400

سلام وقت بخیر .من تا زمان زایمانم تقریبا ۸ ماه به بالا سابقه بیمه دارم.برای اینکه مرخصی زایمان ب من تعلق بگیره باید حداقل تا زمان زایمان چند ماه سابقه بیمه داشته باشم؟

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با این سابقه بیمه به شما مرخصی استعلاجی زایمان تعلق میگیرد نگران نباشید.

مهسا
16 مهر 1400

با سلام و خسته نباشید
آیا کارفرما میتواند حقوق سه ماه منتهی به زایمان را افزایش دهد که حقوق بالاتری در مرخصی زایمان دریافت کنیم؟با توجه به اینکه این حقوق بر اساس میانگین حقوق سه ماه آخر میباشد. تا چه میزان میتواند افزایش دهد؟
سوال دومم هم این هست که میتوان 6 ماه را قبل از زایمان مرخصی بود و فقط سه ماه را بعد از زایمان در مرخصی ماند؟(چنین قانونی رو جدیدا خواندم در سایت امور زنان ریاست جمهوری)
ممنون

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتوانید ولی تامین اجتماعی قبول نمیکند چون این کار ساختگی است و گیر میدهد ۰۲ بله میشود مشکلی ندارد.

مریم
17 مهر 1400

سلام و خسته نباشید. من در موسسه ای در حال گذراندن طرحم هستم. اسفند 1400 زایمان خواهم کرد و در طی مرخصی زایمان موسسه برای من توقف طرحم ر ا رد می کنند تا بعد از مرخصی دوباره شروع به کار بکنم ایا من میتوانم غرمات زایمان را دریافت بکنم؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در طرح بیمه تامین اجتماعی برای شما ارسال میشود بله میتوانید غرامت دستمزد ایام زایمان استفاده کنید.

رحمانی
19 مهر 1400

سلام ببخشید مرخصی زایمان برای نیروهای شرکتی هم نه ماه شده است؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله برای همه بیمه شدگان ۹ ماه شده است

زهرا
26 مهر 1400

سلام و وقت بخیر. ممنون بابت انتشار مطالب مفیدتون. من به تازگی استخدام پیمانی تامین اجتماعی شدم. تاریخ شروع به کار رو از اول برج۱۰ برای من زدند. ولی من الان دوماهه باردارم. میخوام بدونم اگر فقط ۴ماه سرکار حاضر بشم و بعد درخواست مرخصی زایمان کنم، این حق به من تعلق میگیره؟ و آیا مشکلی برای ادامه ی کار بعد از مرخصی نخواهم داشت؟؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله تعلق میگیرد ۰۲ ادامه کار بعد از زایمان دیگه بستگی به کارفرما شما دارد

نیلوفر
27 مهر 1400

سلام و وقت بخیر
من شاغل در یک مرکز هستم که با وجود اینکه شنبه تا چهارشنبه سرکار هستم اما قرارداد من به صورت پاره وقت هست و هر ماه به جای سی روز بیست و شش الی بیست و پنج روز برای من بیمه رد میشه تا الان نزدیک به دو سال سابقه بیمه دارم،قرار داد من پایان اسفند ماه امسال به اتمام میرسه و من اول فروردین تاریخ زایمان ام هست که قصد دارم اسفند ماه را هم با نامه دکتر سرکار نرم،سوال من این هست که با توجه به شرایطی که برای مرخصی زایمان تعریف شده عنوان سده که اگر در یکسال گذشته شصت روز بیمه داشته باشید مرخصی شامل حال میشود؛ با توجه به نوع قرار داد و سابقه من آیا مرخصی به من تعلق میگیرد؟و برای استفاده از آن آیا این کافی هست که من مدارک ام را به بیمه تحویل بدم یا باید مدارک از سمت موسسه ارسال بشه؟
چون عملا من فقط میخام از سابقه بیمه که دارم استفاده کنم و ربطی به اشتغال حاضر نخواهد داشت؟
آیا قانون میانگین دو سوم حقوق به عنوان حقوق مرخصی زایمان شامل حال بنده می شود؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله تعلق میگیرد ۰۲ باید خودت مدارک را تحویل بدهید.

فاطمه
29 مهر 1400

سلام. وقتتون بخیر.میخواستم بدونم حقوق ایام مرخصی زایمان بصورت ماهانه پرداخت میشه یا بعد از ۹ ماه بصورت یکجا؟

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بصورت ماهانه پرداخت میشود.

نیلا و جانا
05 آبان 1400

سلام، خداقوت
بنده برای دریافت کمک هزینه بارداری، توی سایت تامین اجتماعی ثبت نام کردم.
مراحل بعدی چیه؟ باید چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید استراحت پزشکی زایمان خودت را به تامین اجتماعی و یا کارگزاری سازمان برای تایید ارائه بدهید.

  سبحانی
  04 فروردین 1402

  سلام من ۱۰برج ۶مشغول به کارشدم وقبلش بیمه تامین اجتماعی نداشتم برج ۲امسال زایمان میکنم ایامرخصی زایمان به من تعلق میگیره؟

   کارشناس بیمه
   05 فروردین 1402

   سلام. بله مرخصی زایمان به شما تعلق می‌گیرد.

مهدی
07 آبان 1400

سلام اگر خانمی چند هفته قبل از زایمان این مرخصی رو دریافت کنه و هنگام زایمان نوزاد بمیره تکلیف مرخصی چی میشه؟؟آیا مرخصی قطع میشه؟لطفا کامل توضیح دهید

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله دیگر قطع میشود.

نیلوفر کرمی
08 آبان 1400

سلام‌من نیروی پاره وقت در یک موسسه هستم که بیمه هر ماه حدود ۲۵ الی ۲۶ روز برام رد میشه و تا الان دو سال بیمه مستمر دارم و قرار داد های ما یکساله بوده و در پایان هر سال به اتمام می رسد من اول فروردین تاریخ زایمان ام هست که قصد دارم اسفند ماه را با نامه پزشک مرخصی استفاده کنم که البته اسفند برای من بیمه رد نمی شود آیا از اول فروردین بنده میتوانم از مرخصی ۹ ماهه استفاده کنم؟ به هر حال بیمه رد شده دو سال

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید از مرخصی استعلاجی زایمان هم استفاده کنید

مادر
09 آبان 1400

سلام ببخشید افزایش حقوق سال جدید برای دوران مرخصی زایمان اعمال میشه مثلا اگر از دی ماه مرخصی بارداری شروع شه برای فروردین سال ۱۴۰۱ حقوق مثل دی و بهمن و اسفند ۱۴۰۰ پرداخت میشه یا اینکه افزایش حقوق پایه رو میگیره

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ بله مثل گذشته پرداخت میگردد.

الهه
10 آبان 1400

سلام من اگر در ماه ۷ بارداری محل کارم رو عوض کنم و کارفرما عوض بشه با اینکه قبل از این مدت ۲سال بیمه دادم می تونم از غرامت بعد زایمان که تامین اجتماعی میده استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد شما از ۷ ماهگی بروید از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید.

اسدی
11 آبان 1400

روزتون بخیر
من باردارم و از ماه 6 دکترم کفته بدلیل اینکه جفتم پایین هست باید در خانه استراحت کنم می تونم مرخصی بگیرم و یا چه کاری را باید انجام دهم

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید از حالا از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید.

  هانیه
  28 خرداد 1401

  سلام. ببخشید چطور تعلق نمیگیره؟ از ۷ماهگی تا تاریخ زایمان بیش از ۶۰روز امکان پرداخت حق بیمه هست. من هم در این شرایط هستم. لطفا پاسخ بدین.

   کارشناس بیمه
   30 خرداد 1401

   سلام دوست عزیز، وقتی بعد از ۷ ماهگی تازه سر کار بروید تامین اجتماعی حساس میشود و فکر میکنید فقط برای دریافت غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان لیست بیمه برای شما ارسال شده است برای همین یک بازرسی و بررسی میکند

M.z
13 آبان 1400

باسلام من کارمند رسمی هستم با این قانون جدیدی که وضع شده که حقوق مادران باردار توسط بیمه تامین اجتماعی پرداخت بشه ایا واقعا پرداخت میشود؟ایا برابر با حقوق ماهیانه پرداختی توسط سازمان استخدامی که در ان مشغول به خدمت هستم است؟ یا برای پرداخت به موقع اذیت میکنند؟

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ تامین اجتماعی فقط بابت زایمان ۹ ماه غرامت دستمزد ایام زایمان پرداخت میکند ۰۲ اصلا چیزی پرداخت نمیکنند.

زهرا
14 آبان 1400

من در تاريخ ٩٩/١١/٨زايمان دوقلويي داشته ام و به صورت قرداد شركتي در مركز بهداشت كار ميكنم لطف ميكنين بفرماييد مدت مرخصي زايمان من يك سال هست يا نه ماه؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مرخصی زایمان برای چند قلو همانند تک قل است.

مانی
15 آبان 1400

سلام
روز بخیر
من کارمند 4 سال است در یک شرکت خصوصی مشغول هستم با 10 سال سابقه بیمه در مجموع ، زمان زایمانم اردیبهشت 1401 خواهد بود قراردادهای ما ۶ ماهه است و اتمام قرارداد ماری این نیم سال اسفند میباشد . من چطور از مرخصی زایمان باید استفاده کنم ؟ آیا میتوانم نسبت به مرخصی زایمان در اسفند 1400 و قبل از اتمام قرار دادم اقدام کنم ؟
متشکرم از راهنمایی شما ؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما از ۹ ماه مرخصی زایمان میتوانید هم قبل از زایمان و هم بعد از زایمان استفاده کنید

لعیا
15 آبان 1400

سلام.من مهرماه99صاحب دوفرزنددوقلوشدم ولی بعداز9ماه گفتن بایدبرگردم سرکار.مرخصی زایمان دوقلوهامگه یکسال نیست؟چطوربایدپیگیربشم؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص مرخصی چند قلوها هنوز چیزی تصویب نشده است.

سارا
16 آبان 1400

سلام وقت بخیر
دقیقا مرخصی زایمان بدون دلیل استعلاجی از چه زمانی قابل استفاده است؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما ۹ ماه میتوانید از استعلاجی زایمان استفاده کنید هم میتوانید قبل از زایمان و هم میتوانید بعد از زایمان استفاده کنید.

مریم
20 آبان 1400

با سلام و خسته نباشید
ببخشید اگه قبل از ۶ماه بخوایم برگردم سرکار چه مراحلی باید طی کنم و هم چنین من بیست روز قبل وقت زایمان دکتر استعلاجی زده آیا حقوق و بیمه این چند روز لحاظ می‌شود ؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید بروید شعبه معرفی بکار بگیرید و بعد بروید سرکار ۰۲ تا زمانی که سرکار لیست بیمه برای شما ارسال نکرده از غرامت دستمزد ایام زایمان میتوانید استفاده کنید

  رحمانی
  25 شهریور 1401

  اگر بنده ۲ ماه تنها بیمه داشته باشم آیا در این زمان دو ماه هم میتونم استعلاجی بگیرم قبل زایمان منظورمه من ۷ ماهه باردارم و استخدامی قبول شدم پ مهر ماه سر کلاس میروم آیا میتونم آبان رو استعلاجی بگیرم یا نه حتما باید ۶۰ روز رو سر کار برم

   نویسنده بیمه
   26 شهریور 1401

   سلام دوست عزیز
   میتوانید و بازرس تامین اجتماعی قبول نمیکند چون به نظر ساختگی میرسد و بازرسی میکنند

آیدا
23 آبان 1400

سلام وقتتون بخیر
سوال من این هست که حق بیمه و حقوق پرداختی در دوران مرخصی زایمان رو محل کارم باید پرداخت کنه یا بیمه پرداخت میکنه؟ و آیا من هم مشمول افزایش حقوق سالیانه ای که فروردین اعمال میشه خواهم شد یا نه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه پرداخت میکند ۰۲ خیر

M.Tahery
23 آبان 1400

سلام و عرض ادب
اگر کارفرما قرارداد یک ماهه با نیرو بسته باشد و ترک کار برای نیرو ثبت کند آیا من میتوانم از مرخصی زایمان استفاده کنم با توجه به اینکه 7سال سابقه بیمه دارم و در یک سال گذشته بدون وقفه بیمه برایم پرداخت شده ؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید

H.khani
23 آبان 1400

سلام، وقت بخیر و خسته نباشید. با توجه به اینکه قرارداد کاری من قبل از شروع مرخصی زایمانم تموم میشه و احتمال تمدید قراردادم خیلی کمه (چون بعد از تمدید تقریبن یک ماه امکان کار کردن خواهم داشت) من چطور می تونم برای استفاده از مرخصی زایمان اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از زایمان لیست بیمه داشته باشید مشکلی برای استفاده از مرخصی استعلاجی زایمان ندارید

مریم
26 آبان 1400

سلام من قبل از مرخصی زایمانم مدیر به حوزه در نهاد عمومی غیر دولتی بود با داشتن فرزندان دوقلو 9 ماه بعد برگشتم به کار و حکم کارشناس صادر شده است. به نظرتون چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اول با منابع انسانی صحبت کنید و بعد جواب نگرفتید، به اداره کار مراجعه کنید.

ابراهیم پسرکلو
27 آبان 1400

باسلام
برای مرخص 14روزه پدر فرزند به دنیا آمده ،آیا سابقه بیمه پدر مطرح هست ؟
یا فقط بیمه بودن ایشان کافی است

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، سابقه همان بیمه است، تفاوتی با هم ندارند.

مژده
29 آبان 1400

سلام وقت بخیر من ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ زایمان دو قلو داشتم او‌۹ سال متوالی بیمه تامین اجتماعی بودم ایا مرخصی زایمان من همان ۹ ماه میباشد یا ۱۲ ماه ؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام مژده عزیز مرخصی زایمان برای فرزند دوقلو 9 ماه است.

Sim
30 آبان 1400

سلام من بیماری میاستنی گراویس دارم و الان دو ماهه باردارم دکتر مغز و اعصاب و زنانم مرخصی نوشتن برام تا زایمان،حسابدار یه مدرسه هستم میخواستم بدونم میتونم از استعلاجی استفاده کنم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام خانم عزیز. اگر لیست بیمه برای شما رد میشود با ثبت نام در سایت es قسمت بیمه شدگان /حمایت های کوتاه مدت درخواست غرامت دستمزد ایام بیماریتون رو ثبت کنید.
  اگر شورا پزشکی تایید کند مرخصی زایمان و استعلاجی تعلق میگیرد

   Sim
   01 آذر 1400

   ینی دوران بارداری استعلاجی تعلق نمیگیره؟؟چون دکتر زنانم استراحت مطلق تا زایمان برام نوشته و اماکن اینکه سرکار برم نیست

    کارشناس بیمه
    30 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، ۰۱ شما از ۹ ماه مرخصی زایمان میتوانید هم قبل و هم بعد از زایمان استفاده کنید ۰۲ اگر نمی توانی از الان بروید سرکار بروید استعلاجی زایمان استفاده کنید.

فاطمه
30 آبان 1400

سلام من بچه هام دوقلو هستن بهم 9 ماه مرخصی زایمان دادن چطور میتونم ی سالش کنم

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام فاطمه عزیز مرخصی برای بچه های دو قلو فقط نه ماه است و بیشتر لحاظ نمیشه

   نهال رضایی
   03 آذر 1400

   سلام عزیزم برای 3 قلو هم 9 ماهه؟

    کارشناس بیمه
    16 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، در خصوص چندقلو هنوز اطلاعات به روزی منتشر نشده است.

فرزانه
01 آذر 1400

سلام وقت بخیر،من باردار هستم و کارمند خصوصی،برای بیمه زایمان و اقدامات مربوط به ۹٫ماه مرخصی الان که باردار هستم باید اقدام کنم یا وقتی زایمان کردم؟پرسیدم،تامین اجتماعی میگه بعد زایمان،کارگذاری بیمه میگه الان.

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ وقتی که زایمان کردید ۰۲ اگر بخواهید بعد از زایمان از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید وقتی که زایمان کردید استراحت پزشکی خودتان را ببر الان که اول بارداری شما است که دکتر استعلاجی برای شما نمی نویسد

سجاد
03 آذر 1400

سلام.خانم بنده نیروی پیمانی آموزش پرورش هست.۹ماه مرخصی بهش دادن که از این ماه شروع میشه.میخواستم بدونم حقوقش چطور محاسبه میشه؟و اینکه آیا امکانش هست قبل از اتمام مرخصی بازگشت به کار داشته باشه و مرخصیشو پایان بده؟

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بر اساس متوسط دستمزد 90 روز قبل از استعلاجی زایمان محاسبه و دو سوم آن بهش تعلق میگیرد.

یلدا
03 آذر 1400

سلام آیا استفاده از این بیمه دارای حداکثر تعداد است؟

  کارشناس بیمه
  03 دی 1400

  سلام، از نظر هزینه ای دارای سقف تعهدی هستند که باید قبل از هر اقدامی باید آن را بررسی کنید.

مونا
04 آذر 1400

سلام وقت بخير ببخشید من 8 سال سابقه بیمه در شرکت دارم و الان تاریخ دهم زایمان دارم، نحوه رد کردن بیمه از طریق کارفرما چطوری باید باشه ک تامین اجتماعی ایرادی نگیره و حقوق مرخصی زایمانم رو پرداخت کنند؟؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما دیگر از تاریخ زایمان باید در لیست بیمه کارفرما برای شما ترک کار بزند.

راد
05 آذر 1400

سلام و ممنون برای پاسخگویی بی دریغتان
من سال ۹۸ در ازمون استخدامی اموزش پرورش پذیرفته شدم و مهرماه سال ۹۹ بایستی شروع به کار می کردم.باتوجه به اینکه در شهریور ماه وضع حمل کردم،به اداره اعلام کردم که امکان امدن به سر کار را ندارم تا آذر ماه .ولی روند شورای پزشکی طولانی شد و شروع به کار من از فروردین ماه خورد.
آیا راهی وجود دارد که در بدو استخدام مرخصی زایمان جزو سنوات محسوب شود؟

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید از ۳ ماه قبل از زایمان هم از مرخصی استعلاجی زایمان هم استفاده کنید.

ف. احمدی
07 آذر 1400

سلام. مطالب سایت بسیار مفیده، فقط اگر امکان داره مواد قانونی مرتبط هم ذکر بشه. یک سوال هم دارم از حضورتون، من استخدام رسمی وزارت بهداشت هستم و بیمه درمانی من تأمین اجتماعیه. مرخصی زایمان برای من طبق قانون تأمین اجتماعی حساب میشه یا قانون مدیریت خدمات کشوری؟ در صورتی که فرزند دو قلو باشه مدت مرخصی زایمان چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر استخدام رسمی هستید تامین اجتماعی به شما مرخصی زایمان نمیدهد ۰۲ فعلا هم بخشنامه جدیدی برای دوقلوه ها صادر نشده است.

رضوان
16 آذر 1400

سلام وقت بخیر
بیمارستان دولتی ۸ نیرو یه صورت شرکتی می گرفتن الان من بعد از یک سال انتظار و مصاحبه پذیرفته شدم اما ۳ ماهه حامله هستم آیا شرکت می تونه منو نگیره؟ یا اینکه اگه بفهمه حامله هستم بیرونم کنه؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، آن دیگر ربطی به تامین اجتماعی ندارد باید بروید بپرسید که قانون انجایی که شما را میخواهد استخدام کند قبول میکند یا خیر ۰۲ به نظر ما با توجه به وضعیت جسمانی شما بعید میدونم شما را استخدام کنند.

طاهره اسفندیاری
18 آذر 1400

سلام. من درماه نهم بارداری هستم. برای ماه نهم پزشک متخصص برام ۳۰روز استراحت نوشتن. چون در هفته ۲۹ کرونا گرفته بودم احتمال زایمان زودرس دارم. آیا تایید میشه؟ و اگر بشه چقدر حقوق به من میدن برای یک ماه؟ و آیا از ۹ ماهم کم میشه ؟ کل حقوقی که تو لیست برام رد میشه ۴میلیون و صد هست اش

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام مدارک استعلاجی را در سایت بارگذاری نمایید به منظور غرامت دستمزد ایام بیماری ، ضمنا نحوه محاسبه به شکل زیر می باشد:
  بارداری : دو سوم میانگین سه ماه آخر
  بیماری : دو سوم میانگین سه ماه آخر × تعداد روزهای استراحت با کسر ۳ روز

  تنها
  25 اسفند 1400

  سلام وقت شما بخیر.من بیمه پانزده روزه هستم و چهارسال سابقه دارم که فکر میکنم دوسال حساب خواهد شد.مهر ماه زایمان میکنم.از آنجایی ک دوقلو دارم و دوماه آخر باید استراحت مطلق باشم میتوانم مرداد و شهریور استعلاجی بگیرم و بلافاصله مهر ماه مرخصی زایمانم رو شروع کنم؟ یا باید از مرداد مرخصی زایمان را شروع کنم؟
  و سوال دوم اینکه اگر من از فروردین تا شهریور بیمه را خودم کامل پرداخت کنم حقوق مرخصی زایمان من طبق همین شش ماه محاسبه خواهد شد؟ یا میانگین کل پرداختی بیمه من در این چهار سال؟

   کارشناس بیمه
   21 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، باید از مرداد از مرخص زایمان خودت استفاده کنید ۰۲ باید حتما محل کار خودتان بیمه شما را واریز کند

کارمند بیمارستان
18 آذر 1400

سلام
من باردار هستم و خیلی استرس دارم که تو طول مدت مرخصی چه جوری بدون حقوق زندگی کنم و قسطام چی می شه؟!
تو رو خدا این چه قانونیه که کمک هزینه مرخصی رو بعد از پایان مرخصی زایمان می دن ! کسایی مثل ما چه گناهی دارن باید با استرس و ترس از آینده این دوران و بگذرونن

محدثه
19 آذر 1400

سلام
خسته نباشید خواهشا جواب بدید من خیلی استرس دارم
من الان دو ماه شرکت کار میکنم الان حامله هستم ۴۵روز بعد میخوام بدون چند ماه باید بیمه ام رد بشه تا به من مرخصی زایمان تعلق بگیره اصلا تعلق میگیره یا نه؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  باسلام شما حداقل ۶۰ روز باید سابقه داشته باشید و صحت این مورد توسط بازرسی شعبه تایید گردد

رویا
20 آذر 1400

با سلام. من کارمند هستم و بیمه ام تامین اجتماعی است. دوقلو باردار هستم و می خواهم در خارج از کشور زایمان نمایم. وقتی به وبسایت تامین اجتماعی در قسمت غرامت دوران بارداری می رم، یکی از اطلاعاتی که می خواهد شماره نظام پزشکی پزشک معالج است. حالا می خواهم بدانم با توجه به آنکه بچه ها در خارج و توسط متخصص خارجی بدنیا می آیند، امکان ارائه شماهر نظام پزشکی مقدور نمی باشئ. می بایست چه کرد؟
در ضمن مرخصی من 9 ماهه خواهد بود یا یک ساله؟ چون در وبسایت تامین اجتماعی حداکثر 9 ماه زده است.

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، حداکثر مدت مرخصی ۹ ماه می باشد ، نظام پزشکی نیز به صورت کلی می باشد و میتوانید شماره نظامی که ثبت شده است را وارد نمایید به انضمام بقیه مدارک بارداری تا غرامت خود را دریافت نمایید

   Malihe
   27 آذر 1400

   با سلام،میخوام از مرخصی زایمان ازسه ماه قبل تر از زایمان استفاده کنم‌ و دلیل پزشکی هم ندارم و پرسیدم که میشه اینکارو کرد و بعد از تولد گواهی تولد فرزند و نامه پزشک برای استفاده از سه ماه قبل رو بیارم کارفرما هم تاییدیه و بخشنامه ای که میشه اینکارو کرده رو میخواد ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید بخشنامه دقیقا چیه و در کدام قسمت سایت تأمین نوشته شده

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، شما کاری با بخشنامه نداشته باشید شما میتوانید سه ماه قبل از زایمان هم از مرخصی استعلاجی زایمان هم استفاده کنید مشکل نیست.

  رحمانی
  25 شهریور 1401

  تو این ۶۰ روز میشه استعلاجی گرفت

زهره
20 آذر 1400

سلام
من ٤شهريور زايمان كردم از اول خرداد مرخصي گرفتم ولي به خاطر اين كه به جاي ٣ماه ،٣ماه و ٣روز قبل از زايمان مرخصي گرفتم با بيمه به مشكل خوردم درست جوابمو نميدن ميگن دقيق بايد ٣ماه ميرفتي ميشه منو راهنمايي كنيد

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام ، روال بدین شکل است که قبل از مرخصی زایمان ابتدا از استعلاجی خود استفاده نمایید و از پزشک معالج نامه دریافت در صورت تایید شعبه از استعلاجی استفاده نمایید و معمولا برای مرخصی زایمان تا ۳ ماه قبل از زایمان میتوانید از آن استفاده نمایید . برای آن ۳ روز اگر کارفرما بیمه رد نکرده باشد و شعبه هم استعلاجی را تایید نکند آن ۳ روز خلا می شود و در سابقه لحاظ نمی شود.

سحر
21 آذر 1400

با عرض سلام و خسته نباشید.
مدارک مورد نیاز برای استفاده از مرخصی زایمان، قبل از زایمان چیست؟؟
چون ظاهرا میشه بخشی از مرخصی ۹ماهه زایمان رو قبل از زایمان استفاده کرد. و در اون صورت هنوز شناسنامه کودک و… در دسترس نیست.

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  باسلام
  غرامت دستمزد ایام بارداری شامل بعد از زایمان میشود اما با دریافت گواهی استعلاجی پزشک میتواند غرامت دستمزد ایام بیماری برای دو ماه ثبت کند و مرخصی قبل از بارداری داشته باشد و بعد از بارداری ۷ ماه باقی مانده را استفاده نماید.

مهیا ساداتی
27 آذر 1400

با سلام
درصورتی که دو کارفرما همزمان در سه ماه اخر قبل مرخصی زایمان برایمان بیمه رد کرده باشند محاسبه میزان دستمزد بر اساس مبلغ بیشتر خواهد بودی یا کمتر؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، براساس آخرین کارگاهی که سابقه بیشتری دارید محاسبه میشود.

بهروز
27 آذر 1400

سلام وقتتون بخیر
خانم من تازه زایمان کرده و از تیرماه بیمه براش رد شده و تا قبل زایمان 6 ماه بیمه براش رد شده میتونه از مرخصی زایمان استفاده کنه؟
ممنون ازتون

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام بهروز عزیز طبق شروط مرخصی زایمان ایشان باید در یک سال قبل از مرخصی زایمان سابقه پرداخت حق بیمه حداقل 60 روز داشته باشند که این مطلب در مورد همسر شما صادق بوده و ایشون می تونند از مرخصی زایمان استفاده کنند.

کارشناس بیمه
28 آذر 1400

سلام وقت بخیر شما می توانید با مراجعه به تقویم و با توجه به 29 روز اسفند و ماه های 31 روزه این دوره 9 ماهه را حساب نمایید که به نظر می رسد در همان دوم یا سوم شهریور 1401 باشد.

رضایی
28 آذر 1400

سلام ،وقت بخیر
من از ابتدای آبان 99 بیمه هستم و فقط کارفرما 13 روز اول فروردین رو واسم ترک کار زده است ،ابتدای اسفند دکتر تاریخ زایمان به من داده است و الان مشغول بکار هستم ،لطفا راهنماییم بفرمایید امکان استفاده از مرخصی زایمان را دارم ؟ و درصورتی که امکان استفاده هست بفرمایید که از اول بهمن اگر مرخصی زایمان بگیرم آیا از استفاده خدمات درمانی محروم میشم تا بعد زایمان ؟و حقوق مرخصی زایمان از چه زمانی بهم تعلق میگیره ؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما اگر قبل از زایمان لیست بیمه داشته باشید میتوانید از مرخصی زایمان و همچنین دفترچه درمان استفاده کنید و غرامت دستمزد هم دریافت کنید.

احمد
29 آذر 1400

سلام
خانم من تاریخ ۲۴ آذر زایمان کرده . از اول سال تا آخر برج ۷ بصورت قراردادی در بهداشت کار میکرده و بیمه اش کامل رد شده . برج ۸ بیکار بود و از ابتدای برج ۹ بعنوان نیروی شرکتی در بهداشت مشغول بوده. با این شرایط میتونه حقوق مرخصی زایمان رو دریافت کنه؟
تو تمام سایتها نوشته شده در یک سال گذشته ۲ ماه سابقه پرداخت بیمه داشته باشه و هنگام زایمان هم مشغول کار باشه ولی تامین اجتماعی میگه ۶۰ روز قبل از زایمان .لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دو ماه همان ۶۰ روز است و باید حتما قبل از زایمان هم بیمه داشته باشد.

Ddd
29 آذر 1400

سلام من دکتر برام مرحصی استعلاجی در دوران بارداری نوشته ولی چون از شرکت طلب مرخصی استحقاقی داشتم از مرخصی استحقاقی استفاده کردم .الان میگن ماهی که کامل مرخصی استحقاقی رفتی مرخصی ۲روز نیم تعلق نمیگیره این حرفشون درسته؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانستید به هر حال از مرخصی خود استفاده کنید. باید با اداره کار صحبت کنید.

دوقلوها
30 آذر 1400

سلام من دو قلو باردار هستم و ماه بعد زایمان دارم . آیا قانون جوانی جمعیت که شورای نگهبان تصویب کردن شامل ما هم میشه؟ مبنی بر مرخصی زایمان ۱۲ ماهه برای دوقلو ها و پرداخت کامل حقوق و مزایا به مادری که مرخصی بارداری داره؟ الان تامین اجتماعی دو سوم حقوق پرداخت می‌کنه

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هنوز برای دوقلوها چیزی به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است.

پریسا
01 دی 1400

سلام. وقت بخیر
من تا 6 ماهگی نهایت بتونم به کارم ادامه بدم. و بعد از اون زمان برام بیمه رد نمیشه،چون قراردادم هم تموم میشه. اگر گواهی از پزشک بگیرم، باز هم میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟ یعنی 3 ماه قبل از زایمان و 6 ماه بعد از زایمان؟

  کارشناس بیمه
  11 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید مشکلی نیست.

لیلا
05 دی 1400

سلام .من از بهمن ماه 99 تا اذر 1400مرخصی زایمان بودم .ایا بعد از برگشت به سر کار مانده مرخصی سالیانه من کامل حساب می شود یا براساس روزهای کاری ؟ وکدام ماده می باشد .تشکر

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای دریافت جواب دقیق باید به اداره کار مراجعه کنید.

کاربر
05 دی 1400

سلام
اگر در حین بیمه بیکاری،باردار بشیم آیا ۹ ماه مرخصی زایمان اضافه میشه به مدت زمانی که داریم از بیمه بیکاری استفاده میکنیم؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست.

ثریا اسفندیاری
06 دی 1400

سلام در زمان مرخصی بارداری، پرداخت عیدی و سنوات انجام میشه؟

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز، تفاوتی ندارد. کارفرما باید عیدی و سنوات را پرداخت کند.

جعفری
09 دی 1400

سلام من 2ماهه باردارم تازه مشغول به کار شدم اگه 7ماه بیمه رد کنه برام حقوق و مزایای مرخصی زایمان شاملم میشه؟
اگه حقوقم 2و500الی3میلیون باشه ماهانه چقدر بیمه بهم میده؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میشود ولی در حین کار درخواست بازرس بیمه باید بیاید تا شما را در محل کار تایید کند و همچنین دو سوم حداقل دستمزد به شما پرداخت خواهند کرد.

بابایی
12 دی 1400

سلام ممنون از مطالب فوق العادتون. من در مطب خصوصی مشغول بکار هستم مینرسم بعد زایمان و مرخصی بعد زایمان دیگه منو استخدام نکنن و از کار اخراجم کنن؟؟؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال شما از مرخصی تان استفاده کنید. برای اقدامات بعد از آن نمی توان الان نتیجه گیری کرد.

بابایی
12 دی 1400

حقوق ۹ ماه بعد از زایمان بعهده کارفرماست یا دولت؟؟؟

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز در صورت برخورداری از شرایط بیمه تامین اجتماعی و مرخصی زایمان ، مستمری این دوره از طرف سازمان سازمان تامین اجتماعی از محل واریزی های بیمه پرداخت خواهد شد.

سلام
12 دی 1400

سلام خانم من الان ماه 8 بارداری میباشد و الان 1 ماه هست که سر کار نرفته ,میخواستم بدونم الان باید اقدام کرد یا بعد تولد نوزاد

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، الان هم میتوانید از استراحت پزشکی استفاده کنید.

ناهید
13 دی 1400

سلام من آرمون استخدامی قبول شدم و از مهر ۱۴۰۱ دعوت بکار شدم و همچنین قصد بارداری دارم اگر من آذر ماه ۱۴۰۱ زایمان داشته باشم آبا شغلم را از دست میدهم، البته برا من حقوقی که در مدت مرخصی دریافت کنم مهم نیست فقط میخواهم بدانم آیا میشه مرخصی زایمان بگیرم یا شغلم را از دست میدهم تکلیف من چه میشود؟ لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص پاسخ سوال اول، باید از محل کار خودت بپرسید و مورد دوم امکان پذیر است.

مریم
13 دی 1400

سلام و درود
چه مدت از مرخصی زایمان ۹ ماهه را میتوان قبل از زایمان استفاده کرد؟ آیا شرایط خاصی دارد؟
سپاس

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، از ۹ ماه مرخصی زایمان میتوانید قبل و بعد از زایمان استفاده کنید

زهره ملک عبداللهی
14 دی 1400

سلام شرایط جدید مرخصی زایمان به چه صورت است؟

  نویسنده بیمه
  14 دی 1400

  سلام مانند قبل 60 روز سابقه و تایید اعتبار توسط سازمان تامین اجتماعی است.

مریم
15 دی 1400

سلام و درود
چه مدت و با چه شرایطی قبل از زایمان میتوان از مرخصی زایمان استفاده کرد؟ و آیا این مدت مشمول پرداخت حقوق میشود؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، از ۹ ماه مرخصی زایمان میتوانید قبل و بعد از زایمان استفاده کنید مشکلی ندارد و همچنین غرامت دستمزد از طرف تامین اجتماعی به شما پرداخت میشود.

پريا
15 دی 1400

سلام روز بخير من پنج ساله در شركتي مشغول كار هستم اما اين شركت هر سه ماه با ما قرارداد ميبنده و لي بصورت كامل پنج سال بيمه رد شده من قصد بارداري دارم ميخواستم ببينم ميتونم از نه ماه مرخصيم استفاده كنم يا خير؟

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید استفاده کنید. مشکلی ندارد.

لیلا
16 دی 1400

سلام. ممنون از سایت خوبتون. برای استفاده از مرخصی زايمان، تا قبل از تاریخ زایمان، باید یکسال بیمه مستمر رد شده باشه؟؟
سوای دیگه اینکه من تو اداره دولتی بصورت نیروی شرکتی کار میکنم. در طول سال، سه الی چهار شرکت به مدت سه تا پنج ماه با ما قرارداد میبندن. یعنی کل سال یک شرکت به صورت مستمر باهامون قرارداد نداره. و هر چند ماه یکبار عوض میشه. آیا در استفاده از مرخصی زایمان مشکلی بوجود میاد؟؟ من بهمن زایمان دارم. و از دی ماه با شرکت جدید قرارداد دارم.

  کارشناس بیمه
  14 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نه مستمر هم نباشد ایرادی ندارد ولی ۶۰ روز آخر زایمان حتما باید متوالی باشد. در پاسخ به سوال دومتان هم باید گفت خیر.

الین
16 دی 1400

سلام من کارمند شرکت هستم و۸اذرزایمان کردم وازبرج ۷بیمه اجباری هستم آیا به من مرخصی زایمان باحقوق تعلق میگیذه

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان گونه که در متن مقاله ذکر کردیم: شرایط مرخصی زایمان به شرح زیر است. اگراین شرایط در مورد شما صدق می کند، می توانید از مرخصی زایمان برخوردار شوید:

  در یک ‌سال گذشته، حداقل ۶۰ روز کاری حق بیمه پرداخت کرده باشند.
  هنگام مرخصی، مشغول به کار نباشد و دستمزدی دریافت نکند.
  در زمان تقاضای مرخصی، مشغول به کار یا در مرخصی استحقاقی باشد.
  زایمان مربوط به فرزند چهارم به بعد نباشد.

لیراوی
17 دی 1400

سلام
من خانمم‌ تازه مشغول به کار شده وهنوز بیمه او رد نشدهاز طریق کارفرما و تازه نیز متوجه شدیم که باردار هست ایا اگر بیمه او‌ رد شود مرخصی زایمان شاملش میشود ؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  همان طور که در محتوای مقاله نوشته ایم ، شرایط برخورداری از پوشش مرخصی زایمان به شرح زیر است :

  در یک ‌سال گذشته، حداقل ۶۰ روز کاری حق بیمه پرداخت کرده باشند.
  هنگام مرخصی، مشغول به کار نباشد و دستمزدی دریافت نکند.
  در زمان تقاضای مرخصی، مشغول به کار یا در مرخصی استحقاقی باشد.
  زایمان مربوط به فرزند چهارم به بعد نباشد.

نیلوفر
18 دی 1400

سلام وقت بخیر
من نیروی استخدامی ماده ۲۸ هستم
در حال حاضر نیروی پیمانی هستم
آیا به من هم مرخصی زایمان تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر لیست بیمه برای شما ارسال میشود، بله تعلق خواهد گرفت.

ستاره
23 دی 1400

سلام و خسته نباشید من دوقلو زایمان کردم و دوماه دیگر ۹ ماه مرخصی زایمانم تمام میشود چطور میتوانم برای ۱۲ ماه اقدام کنم با تشکر

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، مرخصی زایمان کلا 9 ماه است.

مازن
25 دی 1400

سلام وقت بخیر
همسرم کارمند قراردادی دانشگاه علوم پزشکی هستند.
ایشون باردار هستند و چون دو بار سقط داشتند پزشک گفتند باید ۳ ماه استراحت مطلق داشته باشند.
آیا گواهی پزشک متخصص کفایت میکند برای مرخصی استعلاجی

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله کفایت می کند اما حتما باید پزشک مورد اعتماد سازمان تامین اجتماعی هم تایید کنند.

اسدي
25 دی 1400

باسلام
من دوماه ديگه زايمان دارم و دكتر اين دوماه باقيمانده رو براي من استعلاجي نوشته
ميخواستم بدونم اگه كارفرما براي اين مدت استعلاجي براي من بيمه رد نكنه من بايد چيكار كنم؟ چون نميخوام اين استعلاجي از مرخصي زايمانم كم بشه

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز. استعلاجی خودتان را به شرکت بیمه ای ارائه دهید تا بتوانید از غرامت دستمزد استفاده کنید.

صبا
26 دی 1400

سلام،من تاریخ ۲۶ آذر ۱۴۰۰ زایمان دوقلو داشتم،طبق طرح جوانی جمعیت که ۲۴ آبان ابلاغ شده،مرخصی دوقلویی ۱۲ ماه شده است،آیا صحت دارد و اجرا می‌شود،؟کارمند رسمی بیمارستان هستم.ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر چنین چیزی صحت ندارد.

مهسا
26 دی 1400

سلام حتمن باید ۹ ماه کامل رو سر کار بریم تا بتونیم از مرخصی زایمان استفاده کنیم؟ نمیشه ۷ ماه بریم سرکار و ۷ ماه مرخصی بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، پاسخ هر دو سوالتان خیر است.

فریبا
27 دی 1400

سلام وقت بخیر من الان دوماه باردار شدم .وضعیت مناسبی ندارم از چند ماهگی میتوانم از تستعلاجی استفاده کنم !؟یا فقط استعلاجی هنگام تولد فرزند می باشد خواهش رسیدگی کنید سپاس از تمام راهنمایی خوب شما

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اگر الان پزشک متخصص تشخیص تهدید به سقط بدهد ، شما میتوانی از مرخصی استعلاجی استفاده کنی

پریسا
28 دی 1400

سلام ممنون از اطلاعاتتون، توی مرخصی زایمان ، مرخصی استحقاقی هم بهمون تعلق میگیره یا نه؟ مثلا اگر از اسفند امسال تا پایان ابان سال بعد مرخصی زایمان باشیم، آیا میشه بعد از پایان مرخصی زایمان از مرخصی استحقاقی اون سال استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام جواب سوالات شما : ۰۱ خیر ۰۲اگراز قبلا مرخصی استحقاقی طلب داشته باشید میتوانید استفاده کنید

باقرزاده
29 دی 1400

سلام ،بنده نیروی طرحی داروساز بودم با اینکه دانشگاه از باردار بودن بنده مطلع بود من شروع به کار کردم بعد از ۳ ماه و قبل از تولد فرزندم که بنده در استعلاجی بودم برای من توقف طرح زدن و من مجدد بعد ۵ ماه شروع کردم طرحم رو .چطور میتونم پیگیر حقم باشم ؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز سوال شما مفهوم نیست میخواهی پیگیر طرح شوید یا پیگیر بیمه

مهتا
29 دی 1400

سلام وقت بخیر من ۲ قلو باردار شدم و الان در مرخصی زایمان هستم برای مادرانی که صاحب ۲ قلو میشوند مرخصی زایمان ۹ ماه یا ۱۲ ماه است؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز مرخصی زایمان دوقلو نه ماه است

محسن
03 بهمن 1400

سلام. 9 ماه مرخصی زایمان برای کارمندشرکت رد کردیم ، الان اعلامیه بدهی بیمه اومده برای 3ماه اخر . یعنی 6 ماه رو تایید کرده و 3ماه اخر رو حق بیمه طلب کرده. مگر نه اینکه مرخصی زایمان 9 ماه ؟ اعتراض کنم کار حل میشه ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام بله حل میشود احتمالا کل مبلغ غرامت دستمزد را دریافت نکرده و سابقه ۹ ماه تو سیستم درج نشده است به واحد درآمد شعبه مراجعه کنید

فاطمه
08 بهمن 1400

با سلام بنده در یک شرکت خصوصی حدود دوسال و نیم کار کردم و بیمه شدم الان که باردارم حتی اعلام کردم که تا روز اخر میام سرکار ولی گفتن بهم مرخصی زایمان نمیدن و کارفرما تصمیم به گرفتن نیرویی جدید دارد .بنده شنیدم که اگر کسی از مرخصی زایمان استفاده کند و بعد از اتمام مرخصی سرکار نرود باید تمامی دریافتی از تامین اجتماعی در این مدت را به بیمه پرداخت کند آیا جنین چیزی صحت دارد ؟ لطفا راهنمایی کنید خیلی استرس دارم

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام فاطمه عزیز
  مرخصی زایمان را تامین اجتماعی پرداخت میکند به شعبه ای که بیمه شما را واریز میکند برای پیگیری مراجعه کنید

زهرا
08 بهمن 1400

سلام.من تمدید طرح رشته اتاق عمل هستم الان ماه هفتم بارداری هستم هنوز سر کار میرم موقع زایمان م هنوز یک سال از تمدید طرح م باقی میمونه بهم میگن مرخصی زایمان بهت تعلق نمیگیره واقعا اینجوریه؟؟؟؟میگن چون تمدید طرح یه چیز اختیاری بوده مرخصی زایمان بهت تعلق نمیگیره چطوری باید پیگیر بشم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز اگر بیمه شما تامین اجتماعی است مرخصی زایمان بهت تعلق میگیره ولی به شعبه که بیمه شما واریز میشود به قسمت فنی تا همکاران یک کنترلی بکنند

حسینی
11 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
این قانون برای بانوان پزشک که در دوره طرح پزشکی هستند هم صادق هست؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه برایتان رد شود، امکان پذیر خواهد بود.

داداشی پور
11 بهمن 1400

با سلام وخسته نباشید خواهشا راهنماییم کنید من ۳ماهه باردار هستم و بدلیل نظر پزشک معالج احتمال سقط وجود داره و برام ۳ماه استراحت مطلق نوشتن و احتمال کارکردن تا موقع زایمان کم هست میخواستم بدونم من میتونم مرخصی استعلاجی بگیرم و چقدر میتونم از مرخصی زایمان قبل از زایمان استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید حتی از ۹ ماه مرخصی زایمان قبل از زایمان هم استفاده کنید. مشکلی وجود ندارد.

زیبا
11 بهمن 1400

سلام من از محل کار قبلیم اخراج شدم و فقط ۸ ماه بیمه دارم
اما کار جدیدم ک ۱ ماه هست بستم با بیمه متوجه شدم باردارهستم و قراردادم در این شرکت ۵ ماه هست یعنی ماه ۶ بارداریم قراردادم تمام میشودایادر صورت اینک شرکت قرارداد رو تمدید نکنن میتونم مرخصی بعد زایمان بگیرم یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر، شما نمی توانید استفاده کنید.

   بابایی
   09 خرداد 1401

   مگه اگر دو ماه قبل به صورت مستمر بیمه رد شده باشد تعلق نمیگیره؟ ایشان ۵ ماه بیمه رد میشه تا اون زمان براش

    کارشناس بیمه
    10 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، با این شرایط که فرمودید بله میتوانید از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید

مهدیه
12 بهمن 1400

با سلام من حدود ۶ سال سابقه بیمه دارم و چون داخل آزمایشگاه کار میکنم و پذیرش کرونا نیز در اون مرکز انجام میشه و به دلیل یک بار سقط با احتیاط فراوان از ادامه فعالیت در آن مرکز خودداری کردم آیا میشود از مرخصی استعلاجی استفاده کرد الان در ۵ ماه بارداری هستم…..

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان پذیر است.

نازنین
13 بهمن 1400

سلام
بنده طرح اختیاری رشته مامایی هستم
و یک ماه مانده به اخر طرحم بچه ام به دنیا آمده است
با توجه به اینکه تا پایان طرح فقط یک ماه مانده آیا من شامل ۹ ماه مرخصی زایمان می شوم یا فقط یک ماه شاملم می شود
و دانشگاه علوم پزشکی هم عنوان می کند طرح شما تمدید نمی شود.
به نظر شما چیکار کنم که شامل ۹ ماه مرخصی زایمان شوم. با تشکر

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه شامل استراحت پزشکی زایمان نمیشوید؛ البته اگر موقع زایمان شما با پایان قراداد شما یک تاریخ باشد.

قاسمی
14 بهمن 1400

باسلام
اگه فردی که همسرش خانه دار هست مرخصی شاملش میشه

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، کسی که خانه دار است، از مرخصی نمی تواند استفاده کند.

فاطمه رضایی
15 بهمن 1400

با سلام من تا اول فروردین بیمه واریز کردم و اول فروردین زایمان کردم‌ مبلغ مرخصی زایمان من به نرخ حقوق سال جدید محاسبه میشه یا سال قبل؟؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر، سال قبل محاسبه میشود.

فاطمه رضایی
15 بهمن 1400

با سلام من ۲۵ اسفند زایمان میکنم ولی شناسنامه بچه رو میخام تاریخ اول فروردین بگیرم این ۴ روز که فاصله میفته برای ارائه مدارک برای گرفتن مرخصی زایمان مشکلی به وجود نمیاد‍؟؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام ددست عزیز، خیر مشکلی ندارد ولی ممکن است که در ثبت احوال قبول نکند.

محسن
16 بهمن 1400

سلام و عرض ادب خانم من قرداد کاریش تا برج 10، 1400 است و مرخصی 1400/9/13شروع شده است آیا به دلیل این که قرداد تمام شده کار فرما می‌تواند پایان کار زده و مادر را از حق خود برکنار کند و بیمه او بسوزد اگر بله راه حل چیست

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از این شرایط دریافت غرامت دستمزد را داشته باشد مشکلی ندارد ولی در هر صورت کارفرما هم باید همکاری کند.

Z0789
18 بهمن 1400

سلام.من ۳ ماه بچم متولد شده و به عنوان نیرو شرکتی مشغول به کار بودم الآن که تبدیل وضعیت شدم گفتن باید برگردی سرکار و مرخصی شامل نمیشود درحالیکه بیمه هیچ تغییری نکرده
آیا این کار قانونی است؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید دید کجا کار میکنید و قرداد شما به جه صورت است.

خانم کارمند
19 بهمن 1400

سلام وقت به خیر
من دارای ۴ سال سابقه بیمه هستم، در ۲ کارگاه مختلف،قبل از زایمان در مطب کار میکردم و‌بیمه تمام وقت داشتم،در حین مرخصی زایمان استخدام دولت شدم،الان میتونم به مرخصی زایمانم ادامه بدم یا اینکه باید برم سرکار؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر محل کار جدید شما اصرار به پرداخت حق بیمه برای شما را داشته باشد، باید مرخصی زایمان خودت را قطع کنید ولی اگر لیست بیمه ندارید، ادامه دهید.

….
19 بهمن 1400

سلام وقت بخیر
من از آبان مشغول طرح علوم پزشکی شدم
و زایمانم خرداد 1400 هست
آیا ب نیروی طرح اختیاری مرخصی زایمان تعلق میگیره؟
آیا بدلیل مواجهه با بیماری کرونا در محل شغلی میشه 2 ماه قبل از زایمانم مرخصی بگیرم و از مرخصی استعلاجیم کم شه؟ رشتم بهداشت عمومیه

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اول باید دید قراداد شما به چه صورت با کارفرما منعقد شده بعد بروید از شعبه ای که بیمه شما واریز میشود، از مسول فنی سوال بپرسید.

بنفشه
19 بهمن 1400

سلام
میخواستم بدونم میشه از ماه هفتم بارداری سرکار نرم و از مرخصی زایمان استفاده کنم؟ واقعا تا ماه آخر رفتن سرکار خیلی سخته.بخصوص که طبقه سوم هستیم و آسانسور هم نداریم

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

خانم کارفرما
19 بهمن 1400

سلام خسته نباشید من کارفرما هستم و در دفتری که برای خودم هست به نام دفتر برای خودم بیمه رد میکنم و کارمندی هم ندارم 4 سال هم هست که بیمه تامین اجتماعی میدهم الان 6 ماه هست که باردارم آیا به من حقوق مرخصی زایمان در زمانی که زایمان کردم و در خانه هستم تعلق میگیره؟ ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز با توجه به شرایط خیر تعلق نمی گیرد.

سما
20 بهمن 1400

نحوه محاسبه میزان حقوق ۹ماه مرخصی بارداری چجوری هست؟من اواخر خرداد زایمان میکنم و در حال حاضر حقوق پایم ۳.۶۰۰, هست بعد از زایمان چقدر به من تعلق میگیره؟آیا اضافه کاری هم در دریافتی ماهیانه از طرف بیمه تاثیر داره ؟یا فقط حقوق پایه رو محاسبه می کنند؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از بیماری شما تقسیم بر ۹۰ میشود هرچه به دست آمد ضرب در کل مدت استراحت و تقسیم بر دو سوم میشود.

   زهره
   12 اسفند 1400

   سلام اینو میشه دقیق با عدد و رقم محاسبه کنید چون من واقعا متوجه نشدم چی رو باید حساب کنم و چقدر میشه ممنونم

    کارشناس بیمه
    12 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، محاسبه این بر اساس شرایط هر کسی متفاوت است. نمیتوان واقعا مثال جامعی زد. شما شرایطتتان به چه صورت است؟

اکرم ورمزیار
21 بهمن 1400

سلام خسته نباشید
بنده ۱۲ سال و چند ماه که تو یه شرکت مشغول کارم و حالا که باردارم و تاریخ زایمانم هم برج ۲ سال بعد و میخوام از ۳ ماه قبل زایمان از مرخصی زایمان استفاده کنم و تاریخ قراردادم هم تا پایان اسفند هست ولی صاحب شرکت با مرخصی زایمانم موافقت نمیکنه میگه برو بیمه بیکاری
بیمه بیکاری هم قبلا استفاده کردم و الان ۶ ماه بیشتر بهم تعلق نمیگیره از طرفی هم چون تاریخ زایمانم اردیبهشت ماه هست و قراردام اسفند تموم میشه واسه سال بعد باهام قرارداد نمیبنده که من نتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم
لطفا راهنمایی بفرمایید
خیلی گیر کردم

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید از بهمن ماه بروید مرخصی زایمان استفاده کنید این ۹ ماه مرخصی زایمان میتواند قبل از زایمان هم استفاده کنید.

پریسا
24 بهمن 1400

سلام وقت بخیر من باردار هستم و در آبان ماه پزشک متخصص 2 هفته استعلاجی برای من تجویز کردن و بیمه من بمدت دوهفته از طریق کارفرما پرداخت نشد. وقتی مدارک رو در سایت بیمه بارگذاری کردم و درخواست غرامت کردم رد شد و گفتن چون مرخصی زایمان در آینده دارم اجازه ندارم از استعلاجی بدلیل بارداری استفاده کنم. حالا تکلیف اون دوهفته که سابقه من خراب شده چی میشه؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به شرایط دیگر نمی توانید کاری انجام دهید.

  هانیه
  14 اسفند 1400

  ببخشید در اون صورت کارفرما میتونه ترک کار بزنه ؟

   کارشناس بیمه
   15 اسفند 1400

   سلام دوست عزیز، این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از این که بروید و به این مساله فکر کنید که استراحت پزشکی شما را قبول میکنند یا نه، باید از تامین اجتماعی یا یک مشاور بپرسید. الان دیگر نمیشود کاری کرد و آن دوهفته هم سابقه منظور نمیشود. در آینده مشکلی ایجاد نمیکند.

معصومه
24 بهمن 1400

سلام خسته نباشید ببخشید من دوقلودارم ومرخصی نه ماهه بهم دادند وقبل از ابلاغ قانون مرخصی دوقلوکه یکسال شده مرخصی من تموم شد ومن شش ماه مرخصی بدون حقوق گرفتم سوال من اینه که من دیگه نمیتونم از اون سه ماه استفاده کنم؟یعنی شامل من نمیشه؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، امکان پذیر نیست.

فاطمه
24 بهمن 1400

سلام و روز بخیر، بنده تو تمدید طرح پرستاری هستم و ۳ سال برام بیمه تامین اجتماعی رد شده، مرداد ۱۴۰۱ تمدید طرحم تموم میشه الانم ماه دوم بارداریمه، آیا الان میتونم بخاطر شرایط کرونا از همین الان درخواست مرخصی بارداری بدم؟ اگه مرخصی بهم بدن تا همون مرداد شاملم میشه؟

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اره میشود. باید بروید شعبه پیگیری کنید.

   فاطمه
   25 بهمن 1400

   ممنونم از راهنماییتون پس قطعیه مرخصی زایمان به تمدید طرح هم تعلق میگیره؟

    کارشناس بیمه
    26 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، پاسخ با توجه به شرایطی که شما گفتید، داده شده است.

مژده
27 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر .. من استخدامی قرارداد کار دائم هستم و الان میخوام از مرخصی زایمان استفاده کنم .. آیا به من هم مثل کارمندان رسمی ماهانه حقوق زایمان پرداخت میشه یا مثل قراردادی ها آخر مرخصی یکباره میپردازند؟

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، منل مانند میتوانید از ۹ ماه مرخصی زایمان استفاده کنید.

   مژده
   08 اسفند 1400

   سلام ممنون .. بله میتونم ۹ ماه برم اما حقوقم چطور پرداخت میشه؟ ماهیانه؟ مثل کارمندان دولت؟ یا کارگری و یکباره در آخر مرخصی

    کارشناس بیمه
    10 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از تاریخ زایمان شما محاسبه و ضرب در مدت زایمان تقسیم بر دو سوم میشود.

خانم کارگر
28 بهمن 1400

سلام بنده تاریخ قراردادم تا اسفند ۱۴۰۰ هست ولی الان که کارفرما فهمیده باردارم تسویه منو تو بهمن ماه نوشته تاریخ زایمان هم فروردین است
لطفا راهنمائیی بفرمائید
۱۳ سال سابقه در همین شرکت رو دارم

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام خانم کارگر عزیز به شعبه جهت ارائه استراحت پزشکی مراجعه کنید

فاطمه
29 بهمن 1400

سلام من پرستار استخدامی تامین اجتماعی هستم که بارداری دو قلو و تهدید به سقط داشتم و در طول بارداری از مرخصی استفاده کردم و دوماه هم استعلاجی داشتم که سازمان دو ماه استعلاجی بارداری را از استعلاجی زایمان کم کرده و فقط ۷ ماه استعلاجی زایمان به من دادن ایا درسته یا نباید کم میکرده؟مدت مرخصی برا دو قلوها یکسال هست یا ۹ ماه ؟

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، درست است و باید کم میکردن چون استعلاجی شما بابت همان فرزند بوده است و در حال حاضر ۹ ماه است.

فاطمه
30 بهمن 1400

سلام وقتتون بخیر
قانون جدید که مرخصی زایمان دوقلو یکساله شده و فقط دو ماه از مرخصی رو قبل از زایمان میشه استفاده کرد از کی اجرایی میشه و آیا تامین اجتماعی هم از این قانون تبعیت میکنه؟؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا برای زایمان دو قلو که یک سال شده بخشنامه ای برای تامین اجتماعی نیامده است.

مهری
30 بهمن 1400

با سلام باتوجه به بخشنامه جدید در تاریخ 24. 11 مرخصی برای دوقلو 12 ماه می‌شود؟ من با تامین اجتماعی تماس گرفتم گفتن چیزی به ما ابلاغ نشده

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا چیزی مصوب و ابلاغ نشده است.

حسن
30 بهمن 1400

سلام خسته نباشید خانم بنده کارمند نیمه رسمی بخش دولتیه و چند ماه دیگه زایمان داره و منم کارمند بخش دولتی هستم، مرخصیه ما آقایون چند روزه؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مرخصی آقایان با توجه به قانون جدید سه روز است.

صدف
30 بهمن 1400

سلام وقت بخیر من ۴سال سابقه پرداخت بیمه رو دارم و درحال حاضر از اذر ماه تو ی شرکت خصوصی مشغول بکار شدم الان ک اسفند ماه هستیم ۷ ماه باردار هستم قرارداد شرکت هم یک ماه به یک ماه است من سردرگم هستم من میتونم از۹ ماه مرخصیم کامل بعد زایمانم استفاده کنم یا نه؟ اگه اسفند ماه اواسطش مرخصی بگیرم و فروردین ماه دیگ قرار داد باهام نبندن ترک کار بزنن چی میشه؟ از طرفی بیمه بیکاری هم قانونش اینه ک ۶ ماه کامل تو اخرین کارگاه سابقه پرداخت بیمه داشته باشم اگه رد نکنن بیمه بیکاریمو چکار کنم میشه راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید اگر مرتب حق بیمه شما واریز میشود و برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه داشته باشید.

علیرضا
30 بهمن 1400

با سلام و عرض ادب خدمت شما.
بنده از ۷ مهرماه ۱۳۹۹ تا ۲۱ آبان ۱۴۰۰ در شبکه بهداشت طرح اختیاری بنده تمام شده . و از ۲۱ آبان ۱۴۰۰ تا اکنون در آزمایشگاه بیمارستان که کد کارگاه خورده مشغول به کار هستم و هر ماه بیمه پرداخت میشود. تاریخ زایمان احتمالا اول شهریور ۱۴۰۱ باشد. آیا مرخصی زایمان شامل بنده میشود؟
حقوق در مدت مرخصی چطور حساب میشه؟
آیا تا تاریخ زایمان باید سرکار برم؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میشود، دو سوم دستمزد ۹۰ روز آخرین دستمزد شما محاسبه و به شما تعلق میگیرد.

مهناز
30 بهمن 1400

سلام، من معلم حق التدریس موسسه زبان و مدرسه غیرانتفاعی هستم. چجوری میتونم از بیمه زایمان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر مرتب لیست بیمه برای شما ارسال شده با استراحت پزشکی به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

دکتر
01 اسفند 1400

سلام مجدد
بنده پزشک عمومی هستم اسفند ماه ۱۴۰۰ در تمدید طرح زایمان می کنم و در حال انجام پروسه استخدامی پیمانی هستم ، اگر بعد از زایمان قرارداد استخدامی پیمانی اینجانب بسته شود ایا می توانم از مرخصی زایمان در ادامه قرارداد استخدامی استفاده کنم ؟
یا به عبارت دیگر اگر قرارداد استخدامی بعد از تاریخ زایمان باشد میتوان از مرخصی زایمان استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میشود و اگر مرتب حق بیمه شما واریز شود مشکلی ندارد.

داداشی پور
01 اسفند 1400

با سلام وخسته نباشید من از خرداد ۱۴۰۰در یک شرکت خصوصی کار میکنم و بیمه هم هرماه برام رد شده و قراردادم تا ۱۴۰۱.۱هست بهمن ماه فهمیدم باردار هستم بدلیل سقط ۱بار دکتر برام مرخصی استعلاجی ۱ماهه نوشت استراحت مطلق من چند روز رفتم مرخصی استعلاجی اما کارفرما یه نفر دیگر جایگزین من گذاشتن میخواستم منو راهنمایی کنین میتونم مرخصی زایمان استفاده کنم ؟ هنوز قرارداد داشتم که اخراج کردن میتونم شکایت کنم چون من ۹سال بیمه دارم الان اگه بیمه رد نشه من میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر نزدیک به زایمان هستید منلا سه ماه دیگه میخواهید زایمان کنید، از استراحت پزشکی زایمان استفاده کنید.

یدی
01 اسفند 1400

بر اساس قانون کار چنانچه کارگر یا کارمند بیمه شده شاغل در کارگاه از مرخصی استعلاجی مورد تائید سازمان تامین اجتماعی استفاده نماید در صورتیکه قبل و بعد از ایام مرخصی در همان کارگاه به کار اشتغال داشته باشد عیدی و سنوات بابت ایام مرخصی استعلاجی به ایشان تعلق میگیرد. لطفا بفرمائید این درسته یا نه؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در ایام استعلاجی به جز غرامت دستمزد که اون هم از طرف تامین اجتماعی پرداخت میشود چیزی تعلق نمیگیرد.

رضایی بیمه
01 اسفند 1400

سلام وقت شما بخیر
من نیروی با قراردادموقت هستم درسال ۱۴۰۰ بصورت کامل با کارفرما قرارداد دارم که در ایام قرارداد از شهریور از مرخصی زایمان برخوردار و درحال استفاده می باشم.
برای پرداخت عیدی و پاداش ۱۴۰۰ کارفرما یکسال کاری رو به من عیدی پرداخت خواهد کرد یا براساس مدت زمانی که درکارگاه حضور داشتم مدت ۵ ماه برای من عیدی و پاداش ۱۴۰۰ محاسبه خواهند کرد.
تشکر از پاسخگویی شما

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مدتی که در کارگاه کار کردید به شما عیدی می دهند.

محمدپور
01 اسفند 1400

سلام وخسته نباشیدمن زایمان دوقلویی داشتم والان از مرخصی زایمان استفاده میکنم مدت زمان استفاده از بیمه ۶ماه گفتن که آخر ۶ ماه باید به دیوان اداری شکایت کنم وسه ماهم هم بتونم استفاده کنم که بشه ۹ ماه الانم میگن مرخصی زایمان دوقلویی۱۲ ماهه اونو باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنین ممنونم.

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا برای زایمان دو قلوه ها که مرخصی آنها ۱۲ ماه شده چیزی نیامده است.

حسینی
01 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر
ببخشید من نیروی تمدید طرحی بیمارستان بودم تاریخ
اول آبان همزمان با تولد فرزندم طرحم به اتمام رسید. اکنون استخدام شدم و شروع به کارم از اول اسفند خورده با توجه به اینکه فرزنده ام الان ۴ماه دارد میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله استراحت پزشکی خودتان را به تامین اجتماعی تحویل دهید.

بیات
01 اسفند 1400

با سلام و احترام
من پزشک استخدامی پیمانی یکی از بیمارستان ها هستم. در حال حاضر در ماه 5 بارداری پرخطر هستم.
آیا فعالیت در مطب به شرط داشتن نامه از متخصص زنان (مبنی بر بدون خطر بودن برای مادر و جنین) در مرخصی های استحقاقی، استعلاجی و زایمان در ساعات غیراداری بلامانع است؟
سپاسگزار میشم در صورت امکان با بند قانونی جهت ارائه به محل کار توضیح بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، چیزی در قانون وجود ندارد که به خاطر این موضوع کارفرما با شما همکاری کند شما باید از مرخصی استعلاجی زایمان خودت استفاده کنید.

مادر دوقلوها
02 اسفند 1400

با سلام
من مادر دوقلو هستم ودر ۹ ماه مرخصی زایمان به سر می برم که اواخر این هفته مرخصیم به پایان میرسه ایا میتونم طبق بخشنامه ای که اخیرا صادر شده مدت مرخصیم به ۱۲ ماه افزایش پیدا کنه؟من باید چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، فعلا هیچ بخشنامه ای به تامین اجتماعی در این خصوص ابلاغ نشده است.

مهسا
02 اسفند 1400

سلام هر ماه حقوق رو یکم پرداخت میکردند اما این ماه هنوز بیمه تامین اجتماعی حقوق پرداخت نکردن چرا…تاریخش مشخص نیست

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، گاهی تاخیر در پرداختی پیش می آید. شما باید به دفتر تامین اجتماعی یا نزدیکترین کارگزاری مراجعه کنید؛ البته اگر دیرکرد در پرداخت داشتند.

محیا سلطانی
02 اسفند 1400

سلام و خداقوت به شما دوستان خوب . من تاریخ زایمانم رو 17 اردیبهشت 1401 مشخص کردن . میخواستم بدونم چه زمانی باید اقدام کنم واسه کارای استفاده از مرخصی زایمان؟؟؟ یعنی کی باید مدارکمو ببرم به تامین اجتماعی واسه اقدام .ممنونم ازتون

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، چند روز بعد از زایمان استراحت پزشکی و گواهی ولادت و شناسنامه خودت و نوزاد را شعبه تامین اجتماعی ببرید.

نجفی
02 اسفند 1400

با سلام
من 7 ماهه باردار هستم و از مرخصی زایمان 9 ماه از الان میخوام استفاده کنم آیا امکان پذیر است؟ مرخصی استعلاجی ندارم . چون شنیدم در صورت نداشتن مرخصی استعلاجی باید تا روز آخر قبل از زایمان سرکار رفت
با توجه به این که در قسمت درخواست کمک هزینه بارداری در تامین اجتماعی تاریخ تولد نوزاد را میخواهد آیا بعد از زایمان باید اقدام به مرخصی کنم؟یعنی بعد از زایمان از تاریخ دوماه قبل مرخصی را ثبت کنم؟بعدا برای دوماهه قبل بارداری مشکلی پیش نمیاد؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید از مرخصی زایمان حتی قبل از زایمان هم استفاده کنید ۰۲ شما به قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید به شما می گویند. که چه کار کنید

فاطمه
02 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر
اگر قبل از شروع مرخصی زایمان به مدت یکماه مرخصی بدون حقوق رد کنم و بعد چند روز مرخصی استحقاقی، میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟
با توجه به اینکه حقوق مرخصی زایمان براساس درآمد نود روز آخره این یک ماه مرخصی بدون حقوق باعث کاهش حقوق زایمان میشه ؟؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید از استراحت پزشکی زایمان حتی قبل از زایمان هم استفاده کنید قبل از زایمان از مرخصی بدون حقوق که بیمه هم نداری استفاده نکنید.

بهاری
03 اسفند 1400

سلام و وقت بخیر و ممنون از مطالب مفید سایت
همسر من یک شرکت به نام خودشون ثبت کردن و دفتر کار هم دارن، سوال اول اینکه میتونن من رو به عنوان کارمندشون معرفی کنند و برای من ماهیانه بیمه پرداخت کنن؟ دوم اینکه الان من بیمه تامین اجتماعی نیستم و میخوام باردار بشم، چند ماه باید بیمه پرداخت کنم که مرخصی زایمان بهم تعلق بگیره؟ اصلا امکان پذیر هست؟

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز بله امکان معرفی شما به عنوان کارمند و پرداخت حق بیمه وجود دارد ولی هنگام بازدید مامور بیمه باید در شرکت حضور داتشه باشید و شما باید شرایط زیر را برای برخورداری از مرخصی زایمان داشته باشید:
  در یک ‌سال گذشته، حداقل ۶۰ روز کاری حق بیمه پرداخت کرده باشید.
  هنگام مرخصی، مشغول به کار نباشد و دستمزدی دریافت نکنید.
  در زمان تقاضای مرخصی، مشغول به کار یا در مرخصی استحقاقی باشد.
  زایمان مربوط به فرزند چهارم به بعد نباشد

   بهاری
   03 اسفند 1400

   ممنون از پاسخگویی شما
   یکساله گذشته منظور در یکسالی که قبل از بارداري بوده حداقل ۶۰ روز بیمه پرداخت کرده باشیم.
   نیازی نیست یکسال از پرداخت بیمه تامین اجتماعی بگذره و بعد باردار بشم؟

    کارشناس بیمه
    06 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، باید حتما قبل از زایمان لیست بیمه داشته باشید.

فاطمه
03 اسفند 1400

سلام و ممنون از پاسخگویی
من حدود سه ماه تا زایمانم مونده و مرخصی زایمان مو شروع کردم . کارشناس بیمه به من گفتن که فعلا چیزی لازم نیست برا ما بیاری هروقت زایمان کردی از پزشکت برای این سه ماه هم نامه بیار
جدیدا یه بخشنامه ای اومده مبنی براینکه تا دو ماه از مرخصی زایمان میشه قبل زایمان استفاده کرد.یعنی سه ماه نمیشه
میخواستم بدونم اگه این قانون اجرایی بشه من به مشکل نمیخورم؟؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر کارشناس بیمه درست گفته است. وقتی زایمان کردید استراحت پزشکی و گواهی ولادت و شناسنامه و کارت ملی خودت و فرزند خودتان را تحویل بیمه دهید.

فریده
03 اسفند 1400

سلام و خسته نباشین من در آخرماه بارداری هستم و 8 فروردین زایمان خواهم داشت و بیمه م تا پایان اسفند از شرکتی که مشغول به کار هستم رد خواهد شده نحوه محاسبه حقوق مرخصی زایمان من به چه نحوی خواهد بود؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید از حالا از مرخصی زایمان استفاده کنید. به شعبه مراجعه کنید.

نیلوفر رحیمی
04 اسفند 1400

سلام ممنون از راهنماییتون / ببخشید من 1/5 سال سابقه بیمه دارم و فرزندم خرداد 1401 به دنیا میاد از کی میتونم از حقوق مالی مرخصی استفاده کنم ؟ و اگه بخوام از 9 ماه مرخصی بارداری استفاده کنم و سرکار نرم ولی کارفرما برام بیمه رد کنه مشکلی نداره؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، از تاریخ زایمان استراحت پزشکی را تحویل دهید و از آن تاریخ استفاده کنید.

سپیده
05 اسفند 1400

سلام. من در شرکتی خصوصی به مدت ده سال به صورت پیمانکاری مشغول به کار هستم، بعد از زایمان مرخصی 9ماه را دارم استفاده میکنم اما قرارداد کار من تا آخر اسفند ماه هست که در آن موعد من پنج ماه از مرخصی زایمانم گذشته.
الان مدیر شرکت تهدید کرده که اگر از اول سال بازگشت به کار نداشته باشم دیگه با من قرداد کار نمی‌بندد، آیا قانونی هست که از من حمایت کند؟

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بعد از اتمام زایمان اگر خواستید بروید سرکار و کارفرما ممانعت کرد باید بروید اداره کار شکایت کنید.

فائزه
06 اسفند 1400

سلام .وقتتون بخیر
من الان در ماه ۶ام هستم و تاریخ زایمان میشه اوایل تیر ۱۴۰۱و قرار دادم تا پایان شهریور ۱۴۰۱ آیا ۶ماه استعلاجی من میتونم بگیرم و بعدش از بیمه بیکاری میتونم استفاده کنم در ضمن ۴ سال متوالی بیمه من رد شده
و ی سوال دیگه اینکه من احتمال زایمان زود رس دارم و استراحت مطلق هستم آیا میتونم قبل از زایمان از مرخصی استعلاجی ۶ماهه استفاده کنم (زودتر از زمان زایمان از مرخصی استفاده کنم )

  کارشناس بیمه
  06 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اولا زایمان ۹ ماه شده است و دوم اینکه بعد از زایمان اگر کارفرما به شما اجازه نداد که سرکار برگردید، باید بری اداره کار شکایت کنید.

مصطفی
06 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
همسر من سال گذشته فارغ شد واز طرف شرکتی که ایشان عضو هیئت مدیرش بود به مدت 9 ماه هم مرخصی براش رد شد ولی تامین اجتماعی گفته چون عضو هیئت مدیرست هیچگونه هزینه ای بهش تعلق نمیگیره لطفا راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله درست گفته اند به اعضا هیت مدیره و مدیر عامل تعلق نمیگیره اینها بیمه کارفرمایان هستند.

آیلین
06 اسفند 1400

سلام
باتوجه به قانون جدید حقوق مرخصی زایمان به جای 2/3 کامل پرداخت می‌شود؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر قانون جدیدی نیامده و هنوز ۲/۳پرداخت میشود.

محمودی
07 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر
من در یک‌کارگاه کوچک مشغول به کار هستم ز برج ۱۰ سال۹۸ بیمه این کارگاه هستم از ۲۸ اردیبهشت تا ۲۱مرداد بیمه من
و بقیه پرسنل در اثر کوتاهی یکی از پرسنل مسول بیمه در کارگاه قطع شد و فعلا از ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ به بعدش تایید شده و جریمه تعیین شده و اعتراض روش زدن ولی از برج ۸ به بعد مرتب بیمه رد شده
بنده باردار هستم و و برج ۵ سال ۱۴۰۱ زایمانم هست
سوالم اینه
۱ آیا اصلا حقوق و مرخصی زایمان به من تعلق میگیره؟
۲مدت پرداخت حقوق و مرخصی چقدره ؟
۳بعداز زایمان اسم‌من بدون کار کرد در لیست باید باشه یا خیر باید اسمم حذف بشه و همون اعلام مرخصی زایمان کافیه؟
۴من کلا تا الان ۱۰ سال و ۱۰ ماه سابقه بیمه دارم و یکبار بیمه بیکاری گرفتم به مدت ۱۸ ماه این مورد رپس مرخصی زایمان تاثیری داره؟
۵من قصد داشتم برج ۷ سال اینده که بیمه به حد مجاز برسه از بیمه بیکاری استفاده کنم الان که دو ماه زودتر زایمان دارم ایا بعد از مرخصی زایمان امکان استفاده از بیمه بیکاری دارم یا اون دوماه رو باید بیمه باشم بعد استفاده کنم؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد ممنون میشم جوابم رو بدین

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، سوال شما خیلی طولانی و جواب آن مستلزم بررسی دقیق کارشناش دارد اما در حالت کلی می توان گفت اگر تا تاریخ زایمان لیست بیمه داشته باشید بهت تعلق میگیرد و. ۹ ماه است.

مادر دوقلوها
07 اسفند 1400

سلام مدت زمان پاس شیردهی برای من که دوقلو دارم یک ساعته یا دو ساعت اگه دوساعته من طبق چه بخشنامه ای میتونم از این دوساعت استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این بخشنامه اداره کار است و باید از اداره کار سوال بپرسید.

بهار
11 اسفند 1400

با سلام. تا چه مدتی بعد از زایمان میتوان از ۹ ماه مرخصی زایمان استفاده نمود؟ آیا بلافاصله بعد از زایمان مدت ۹ ماه آغاز میشود؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، میتوانید حتی قبل از زایمان هم اگر مشکل سقط جنین داشته باشید از مرخصی زایمان استفاده کنید یا این که از تاریخ زایمان استفاده کنید.

کارمند ت.پ
12 اسفند 1400

سلام.سوال من اینه که میشه قبل از زایمان مثلا دو ماه مرخصی استعلاجی بگیریم ولی از 9 ماه مرخصی زایمان کم نشه؟ شرایطش چطوریه؟ کارمند رسمی بیمارستان ام

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمیشود.

فرشته
13 اسفند 1400

سلام وقت بخیر ،من طرح خودمو در دانشگاه علوم‌پزشکی از ۴ دی شروع کردم الان قبل عید ۱۰ روز میخوام استعلاجی بگیرم احتمالا با توجه به خطر زایمان زود رس بعد عید هم پزشک اجازه کار نده ایا میشه ۴ ماه از مرخصی زایمان استعلاجی استفاده کنم و ۵ ماه بعد زایمان؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر سابقه شما کم است.

   فرشته
   16 اسفند 1400

   برای استفاده از مرخصی زایمان چقدر سابقه نیاز است؟یعنی من کلا نمیتوانم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر جای برای شما لیست ارسال میکند و کارمند هستید اگر مرتب ۶ ماه لیست بیمه داشته باشید به شما تعلق میگیرد ولی باید کار کرده باشید.

   فرشته
   16 اسفند 1400

   ممنون، یعنی من کلا مرخصی زایمان ندارم مگر نگفتن ۶۰ دوز بیمه رد بشه میشه استفاده کرد؟

    کارشناس بیمه
    17 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، میتوانید از ۹ ماه مرخصی زایمان سه ماه آن را قبل از زایمان استفاده کنید.

مریم
14 اسفند 1400

سلام من درحال گذراندن طرح دندانپزشکی هستم . آیا این امکان وجود دارد که سه ماه از مرخصی زایمان را قبل از تولد و شش ماه از آن را بعد از تولد استفاده کنم؟ فقط نه ماه از طرحم باقی مانده . مشکلی در بارداری ندارم ولی کارم دشوار است

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله امکان دارد.

elahe
14 اسفند 1400

با سلام کار فرمای بنده برای اینجانب در اخر ابان ماه ترک کرد زدن ب دلیل بارداری بنده از ایشان شکایت کردم و در حال حاضر رای بر برقراری بیمه بیکاری صادر شده و 15روز مهلت تجدید نظر وجود داره .ب دلیل استرس زیادی ک داشتم زایمان کردم و بچه نارس ب دنیا امده و تحت مراقبت هست ایا میتونم اعتراض کنم و بازگشت ب کار بزنم و اول از مرخصی زایمان استفاده کنم بعد از بیکاری ؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر میتوانید بروید سرکار و کارفرما هم شما را قبول میکند، انصراف بدهید و به سرکار بازگردید.

هانیه
15 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر
۸ اردیبهشت زایمان دارم ولی بخاطر اینکه قراردادم تا پایان ۱۴۰۰ هست میخوام از آخر اسفند ۱۴۰۰ مرخصی زایمانم شروع شه
چه مدارکی لازمه ؟
و سوال دومم اینه که اگر از ۲۰ اسفند درخواست شروع مرخصی رو بدم آیا کارفرما میتونه برای من ترک کار بزنه و لیست برام رد نکنه که مرخصیم حذف شه؟
کارفرما شرط کرده قبل از زایمان مرخصی بدون حقوق بگیرم که تا اردیبهشت قرارداد باهام ببنده
اینطوری حتی نمیتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم درسته؟
خواهش میکنم سوالاتم رو جواب بدید ممنونم

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما حتی سه ماه قبل از زایمان هم میتوانید از ۹ ماه مرخصی زایمان استفاده کنید مدارک لازم استراحت پزشکی از متخصص زنان احتیاج است. دقیقا تا یک روز قبل از شروع استراحت باید لیست بیمه داشته باشید وبعد آن هم کارفرما باید برای شما ترک کار بزند

   اسما
   14 مهر 1401

   سلام خدا قوت
   ببخشید من کار فرما باهام لج کرده و گفته ترک کار ت می زنم
   به خاطر زایمان
   من الان ۴ ماه ام هست وه اینکه ۱۷ ماه بیمه تامین اجتماعی من رو رد کرد
   الان میشه منو راهنمایی کنید ببینم چکار کنم بهتره
   تاریخ زایمان ۱۴۰۱/۱/۲۰

    کارشناس بیمه
    16 مهر 1401

    سلام شما هم میتوانید از مرخصی زایمان استفاده کنید و هم میتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

مرجان
15 اسفند 1400

سلام خدمت شما، من بعد از 7 ماه که از مرخصی زایمانم گذشت، مجددا باردار شدم، در صورت برگشت به کار و بعد از 6 ماه کار کردن چون زمان زایمان مجددا فرا میرسه ایا دوباره میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید مشکلی نیست.

فتاحی
15 اسفند 1400

با عرض سلام و خسته نباشید.
من 18خرداد 1396 پسرم به دنیا آمد و به مدت 8ماه و 12 روز از مرخصی زایمان استفاده کردم و حالا فقط 6 ماه از مرخصی زایمان بنده در سابقه بیمه تائید شده و ثبت شده و برای 2ماه و 12 روز باقیمانده هیچ بیمه ای ثبت نشده در صورتیکه قانون مرخصی زایمان 9 ماه می باشد. راهنمائی بفرمائید که تکلیف من چیست و باید چه اقدامی انجام بدهم بابت تائید 2ماه و 12 روز بیمه تعلیقی؟؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید شما پایان استراحت خودتان میرفتید تامین اجتماعی تا معرفی بکار می گرفتید و جوابش را میاوردید و آن دوماه هم پولش را می گرفتید که جز سابقه شما بیاید. غرامت دستمزد آن دوماه را شما نگرفتید.

آروین
16 اسفند 1400

سلام خسته نباشید یک سال و نیم به طور مرتب بدون اینکه 1 روز فاصله بیوفته بیمه ام رد میشد. سه ماه آخر قبل از زایمان پیمانکار عوض میشه و بیمه من با پیمانکار دیگه ی رد میشه. برای مرخصی زایمان به بیمه مراجعه کردم. مدارک رو آنچه خواسته بودم ارائه دادم گفتن باید بازرس بیاد محل کار و تایید کنه که شما اونجا کار کردید.بازرس اومد و تایید شده که بنده اون محل کار کردم بعد از 4 ماه الان بیمه به بنده اعلام کرده چون با پیمانکار بودی واریزی از پیمانکار نداشتی مرخصی زایمان بهت تعلق نمیگیره.و شاید پیمانکار به عنوان سوری بیمه ات رو رد میکرده. ممنون میشم کجا میتونم پیگیر حق و حقوقم باشم. پیمانکار بدلیل اینکه توی این سه ماه صورت وضعیت رد نکرده بود و پول نداشت حقوق بنده رو پرداخت نکرده بود.

  کارشناس بیمه
  17 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اکثر پیمانکاران لیست سوری برای دوستان خودشون ارسال میکنند چون قبل از زایمان سابقه شما در آخرین کارگاه کم است و مخصوصا پیمانکاری هم است، تامین اجتماعی حساس میشود و اگر واقعا کار کردید که باید مستندات ارائه بدهید که تامین اجتماعی قبول کند.

   آروین
   17 اسفند 1400

   کارشناسان عزیز من فقط قرارداد از این شرکت دارم. امروز با پیمانکار صحبت کردم و قرار شد مطالبات اینجانب رو واریز کنه
   آیا بیمه بازم ایراد میگیره و نمیگه چرا چند ماه بعد حقوقت واریز شده؟؟؟ و الان که ما مستندات میخوایم پیمانکار الان حقوقت رو میخواد بده؟!

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، بیمه از شما قبول نمیکند. مخصوصا وقتی هم پیمانکاری باشید فکر میکند که صوری است و شما کار نکرده اید.

سیما
19 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر
من تازه باردار شدم اما بارداری من از نوع خطرناک و احتمال سقط با توجه به بیماری که دارم بسیار بالاست
و شغل هم از مشاغل سختی کاره ..اگر من توان ادامه کار کردن تا ماه های آخر بارداری رو نداشته باشم آیا میتوانم از مرخصی قبل از زایمان استفاده کنم؟ایا مرخصی قبل و بعد از زایمان با هم نه ماه است یا شرایطی برای کسانی که در وضعیت خطرناک بارداری هستند وجود دارد؟با تشکر از پاسخگویی شما

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید سه ماه از استراحت پزشکی زایمان خودت حتی قبل از زایمان استفاده کنید.

زهرا
20 اسفند 1400

سلام وقت بخیر، من کارمند رسمی ارگان دولتی هستم اما بیمه ام تامین اجتماعیه، در زمان مرخصی حقوقم رو اداره میده یا تامین اجتماعی و اینکه ایا کامل میدن؟

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما چند نوع مرخصی داریم منلا اگر استحقاق باشد که اداره به شما حقوق میدهد ولی اگر استعلاجی باشد تامین اجتماعی به شما میدهد.

سجاد
23 اسفند 1400

سلام کی ابلاغ میشه به اداره جات زمان زیادی گذشته هنوز به اداره جات ابلاغ نشده کی ابلاغ میشه؟

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این را ما دیگر نمی دانیم.

پروانه
25 اسفند 1400

من از هفته 33 بارداریم پزشکم برام نامه مرخصی استعلاجی نوشت. و کمیسیون پزشکی تو هفته 36 بارداریم تشکیل شد و تو کمیسیون هیچ مدرکی ازم نخواستن برای تشخیص اوکی بودن مرخصی و گفتن این مرخصی جزو همون 9 ماهم حساب میشه چون طبق قانون از هفته 34 به بعد کسی اگه مرخصی بگیره جزو 9 ماه مرخصی بارداری محسوب میشه. آیا این درسته؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام بله درست است.

کیان
27 اسفند 1400

سلام
تاریخ زایمان من۴تیرماه۱۴۰۱هست.وقرارداد من ۳ماهه تمدید شده.۳۱خرداد قراردادم ب پایان میرسه.واز مرداد ۹۸دربیمارستان مشغول هستم و بیمه ام رد شده.آیابرای مرخصی زایمان ب مشکل میخورم یا برای برگشت ب کار چون قراردادم ب اتمام رسیده.بعد ۲ماه زایمان میخام ک برگردم بیمارستان و مشغول ب کار بشم ولی قراردادم تموم میشه مشکلی هس؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اشکال ندارد. اگر قبل از زایمان لیست بیمه داشته باشید مشکلی پیش نمی آید.

   کیان
   27 اسفند 1400

   برای برگشت ب کار چی؟منظورشون از اینکه ۳ماه قرارداد تمدید شده ینینمیخان من همکاری کنم با بیمارستان؟

    کارشناس بیمه
    28 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، برای بازگشت بکار دیگر بستگی به کارفرما ایشان دارد که بعد از قراداد ایشان را ببرد سرکار یا نبرد این دیگر ربطی به تامین اجتماعی ندارد.

فدایی
28 اسفند 1400

سلام من فرهنگی هستم زایمانم ۲۴اسفند بوده و میخواهم از ۱۵فروردین به مدت فقط یک ماه برم مرخصی زایمان .آیا امکانش هست؟فقط از یک‌ماه استفاده کنم و حقوقم برای یک ماه قطع بشه

  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه شما تامین اجتماعی است بله میتوانید از ۹ ماه هر چند ماه که بخواهید استفاده کنید.

   فدایی
   28 اسفند 1400

   در مورد قطع شدن حقوق از اونجا که ما پایان خرداد ماه
   تعطیلاتمان شروع میشود .همان ۳ماه حقوقمون قطع میشه
   یا نه بیشتر
   بیمه تامین اجتماعی هستم

    کارشناس بیمه
    29 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز
    شما بصورت متوالی از ۹ ماه مرخصی زایمان میتوانی استفاده کنی و تا پایان ۹ ماه اگر سرکار نروی تامین اجتماعی به شما غرامت دستمزد ایام زایمان پرداخت می کند

ریحانه
02 فروردین 1401

سلام و‌وقت بخیر
من آموزگار هستم و سال ۹۶ استخدام رسمی شدم منتها بیمه ی من تامین اجتماعی هست
میخوام باردار بشم. سوالم اینه که آیا قوانین مرخصی زایمان و استعلاجی قبل از زایمان و واریز حقوق و مقدار حقوق من با افرادی که خدمات درمانی آموزش و پرورش هستند یکسانه یا خیر ؟؟ لطفا کامل منو راهنمایی کنید.
ممنون

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ مرخصی استعلاجی زایمان ۹ ماه است.

فرزانه
03 فروردین 1401

سلام.۱- می خواستم بدونم کسی که ۹ ماه مرخصی زایمان می گیره یه ماه مرخصی سالانه که افراد عادی دارند هم شاملش میشه؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام فرزانه عزیز
  نه دیگه شامل نمیشود شما اون ماه را غرامت دستمزد دریافت میکنید

فرزانه
03 فروردین 1401

دکترتاریخ زایمانمو ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ زده من تا پایان اسفندسر کاررفتم می خواستم بدونم تو فاصله بین۴ روز تعطیلی عید و ۲۶فروردین اگه نخوام برم سر کار تکلیف حقوق وبیمه من چی میشه به عهده کارفرماست یا اداره بیمه ؟؟؟؟؟؟؟؟
و اینکه در این صورت برای حقوقم از جانب ببمه تو ایام مرخصی بعد از زایمان دچار مشکل نمیشم؟؟؟؟.؟؟؟؟؟
با توجه به اینکه حقوق ها تو فروردین ماه کمی بیشتر میشن و کارفرما همیشه ابتدای سال با ما قرارداد جدید می بنده تکلیف من چی میشه چی کتر کنم به نفع منه؟؟؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر از روزی که نمیری سرکار و کارفرما برای شما لیست ارسال نمیکند وحقوق بهت نمیده باید از همان روز هم استعلاجی به تامین اجتماعی ارائه بدهید تا به شما غرامت دستمزد ایام زایمان پرداخت شود.

اکرمی
07 فروردین 1401

سلام و خداقوت. من در مدرسه غیرانتفاعی مشغولم. برای ما بیمه 15 روز در ماه رد میشه. آیا این موضوع در دریافت مرخصی بارداری اختلالی ایجاد می کنه؟
در سال 120 روز میشه

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر ایجاد نمیکند ولی دقیقا تاریخ شروع زایمان را با مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه هماهنگ کنید.

Anna
09 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من میخواستم بدونم بچه من۱۴۰۱/۰۴/۲۰ در برگه سونو گرافی بدنیا میاد و کارم بسیار سخته چون همه اش باید از پله های زیاد بالا برم و جنس بیارم آیا راهی هست من زودتر از مرخصیم استفاده کنم؟
و اخبار اعلام کرده بود که دو ماه قبل زایمان مادران باردار شاغل میتونن به درخواست خودشون زودتر از مرخصی استفاده کنن من رفتم تامین اجتماعی گفتن نه همچین چیزی نیس
میشه راهنماییم کنید؟

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله شما میتوانید سه ماه قبل از زایمان هم از مرخصی استعلاجی زایمان هم استفاده کنید.

مریم
10 فروردین 1401

وقت تون بخیر، به دلیل مشکلات پزشکی , سرکلاژ و احتمال سقط جنین و در ادامه خطر زایمان زود رسی که در بارداری داشتم شش ماه دوران بارداریم رو در استراحت مطلق و استعلاجی بودم که به تایید شورای پزشکی میرسید و حقوقم رو بیمه واریز میکرد، آیا استعلاجی قبل از زایمانم روی مدت مرخصی زایمان که نه ماه است تاثیر منفی دارد، و از مدت ان کم میکند ؟ یا نه ماه بعد از زایمان به قوت خود باقیست، من یازده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشتم

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله از مرخصی زایمان شما کسر میشود چون استراحت پزشکی شما وصل میشود به زایمان شما.

   Shimi
   21 فروردین 1401

   نه وصل نیست من هم همین مشکل را داشتم و هم ۷ماه قبل زایمان استعلاجی رفتم هم ۹ماه مرخصی زایمان

مریم
12 فروردین 1401

سلام.وقت بخیر…مم از دی ۱۴۰۰ مرخصی زایمان بهم تعلق گرفت و هرماه سند حقوق قبل پرداخت به صورت پیامک می رسید تا ۱۵ ماه پرداخت میشه.اما الان تو فروروین ۱۴۰۱ نه پیامک سندی اومده نه واریز حقوقی !میخواستم بدونم باید برم بیمه،مشکلی هست؟یا نیاز نیس هرماه پیامک دریافت کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1401

  سلام مریم عزیز
  تا ۱۵ فروردین صبر کنید اگر نیامد به بیمه مراجعه کنید

Kati
14 فروردین 1401

سلام من پزشک متخصص ضریب k هستم با توجه به اینکه هنوز چیزی به اسم مرخصی زایمان در زمان طرح تعریف نشده و در صورت زایمان باید توقف طرح بزنیم ، تامین اجتماعی در زمان بیکاری موظف به پرداخت حقوق هست؟به یکی از دوستانم گفته شده چون توقف طرح میزنید و جز طرح حساب نمیشه بیمه هم پولی نمیده پس ما برای چی حق بیمه ماهانه میدیم؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر موظف نیست

Sama
14 فروردین 1401

باسلام وادب.بنده ۷ماهه باردار هستم وخرداد زایمانم هست.بیمه م ازاسفندماه ۱۴۰۰ردشده ومحل کار قبلم هم تااردیبهشت ۱۴۰۰بیمه م رو ردکرده میخواستم ببینم مرخصی زایمان شامل حالم میشه؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید قبل از زایمان حتما ۶۰ روز سابقه و لیست بیمه داشته باشید و بازرس ما هم اشتغال شما را تایید کند که صوری و ساختی برای شما لیست ارسال نشده باشد اگر واقعی اشتغال داشته باشید مشکلی ندارد.

میدیا
14 فروردین 1401

سلام خسته نباشیدمن کارمند رسمی هستم در بارداری اولم زایمان زودرس داشتم الان اگه بخوام مرخصی استعلاجی قبل از زایمان بگیرم با تایید پزشک چند ماه میتونم که حقوقم رو کامل دریافت کنم

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید سه ماه مانده به زایمان از ۹ ماه مرخصی زایمان خودت استفاده کنی و از تامین اجتماعی غرامت دستمزد دریافت کنید.

ترلان
17 فروردین 1401

باسلام من الان توگاه پنجم
استعلاجیه زایمونم ایا میتونم بعدش اتموم استعلاجی برم بیمه بیکاری

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به نظر اداره کار داره که باید بررسی شود که خودتان نمی خواهید بروید سرکار یا اخراج شده اید.

آنیسا و ملیسا
17 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من تا اسفند ۱۴۰۰ بیمه خانه‌داری پرداخت کردم .درحال حاضر باردار هستم و از فروردین 1401 مشغول بکار بوده واز طریق شرکت بیمه پرداخت میشود و وقت زایمان 20خرداد می‌باشد آیا با 85روز سابقه قبل از زایمان میتوانم از مرخصی بارداری استفاده کنم یا نه؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید استفاده کنید ولی از نظر سازمان باید اشتغال شما تایید شود چون سابقه قبل از زایمان شما کم است تامین اجتماعی حساس میشود و سخت میگیرد.

فرح
18 فروردین 1401

سلام ،ممنون از مطالب مفیدتون
من یک ماهه که تو یه شرکتی سرکار میرم تازه متوجه شدم که باردارم اگه شرکت بیمه ی منو رد کنه من میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟
واینکه من قبل از اینجا خودم بیمه ی اختیاری میریختم

  کارشناس بیمه
  10 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میشود مشکلی ندارد.

مریم اسدی
18 فروردین 1401

سلام من در ماه ۹ بارداری هستم.و تا پایان اسفند ۱۴۰۰ برای من بیمه از طرف شرکت رد شده است.و تاریخ زایمانم ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ است.برای این میزان زمان قبل از تاریخ زایمان میخوام از استعلاجی استفاده کنم.ایا این استعلاجی از مرخصی زایمان کم می شود؟ پیگیری اقدام به استعلاجی فروردین رو باید تو همین ماه فروردین مراجعه کنم به بیمه و از الان انجام بدم یا بعد از زایمان هم میتونم انجام بدم؟ حقوق مرخصی زایمان رو میشه ماه به ماه گرفت و به این صورت نباشه آخرش بدن

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله کسر میشود ۰۲ الان استعلاجی خودتان را ثبت کنید ۰۳ استعلاجی را ماه به ماه به شما پرداخت میکنند.

فرح
19 فروردین 1401

سلام ممنون از مطالب مفیدتون
من یک ماهه که تو یه شرکتی سرکار میرم تازه متوجه شدم که باردارم اگه شرکت بیمه ی منو از این ماه رد کنه من میتونم از مرخصی زایمان استفاده کنم.
قبل از این شرکت ام خودم بیمه ی اختیاری میریختم

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید حتما قبل از زایمان سه ماه لیست بیمه داشته باشید و تامین اجتماعی هم اشتغال شما را تایید کند که مبادا لیست بیمه شما صوری باشد

Shimi
21 فروردین 1401

سلام من دوقلو زایمان کردم و روزهای اخر مرخصی زایمان هستم
ولی مرخصی زایمان یک سال هنوز به بیمه ابلاغ نشده و میگن باید سر۹ماه شروع به کار کنی ایا راه کاری است؟
واینکه محل کارم پاس شیر دوقلو که دوساعت هستش را قبول نداره اون را چکارکنم؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز در خصوص چند قلوها هنوز قانونی نیامده است.

افسون
22 فروردین 1401

سلام
با توجه به قانون حمایت از خانواده که جدیدا تصویب شده که
در مرخصی زایمان تمام حقوق و فوق‌العاده پرداخت میشود ایاا به من که کارمند پیمانی آموزش و پرورش هستم در زمان مرخصی زایمان تمام حقوق پزداخت میشود

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فعلا این قانون به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است در حد طرح است

مینا
22 فروردین 1401

سلام خسته نباشید.
من در حال حاضر۷ماهه باردارم.آخرین استعلاجی من تو ماه ششم تایید نشده.و از ماه هفتم هم میخوام از مرخصی زایمان استفاده کنم.آیا استعلاجی تایید نشده من تو ماه ششم مانع از تایید مرخصی زایمانم میشه؟

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

شادکام
23 فروردین 1401

سلام وقت بخیر بنده ۶ ماه باردارم ودر شرکتی کار میکنم که ماه به ماه قرارداد میبندد ایا میتوانم سه ماه قبل از زایمان مرخصی را بگیرم واینکه بعد زایمان کارفرما باید بیمه من را رد کند تا حقوق به من تعلق بگیرد یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید سه ماه قبل از زایمان هم از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید ۰۲ در هنگام استفاده از زایمان کارفرما دیگه نباید حق بیمه شما را واریز کند

Masi.jafari
23 فروردین 1401

سلام وعاقبت بخیری برای شما
سوالی که دارم اینه که من بارداری پر خطر دارم یکبارهم سقط داشتم دکترم برام استراحت پزشکی سه ماه نوشتن تایید هم شد بعلت سن بالا و بارداری پرخطر الان دوباره دکتر برام یه ماه استعلاجی نوشته بیمه هم تایید کرده فرستاده کمیسیون پزشکی که اگه تایید بشه من ۶ماه استعلاجی پزشکی استفاده کردم هنوز زایمان نکردم ومرخصی زایمان استفاده نکردم آیا این استعلاجی پزشکی واز مرخصی زایمان م کم میشه باتشکر،،

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله کم میشود

سیستانی پور
24 فروردین 1401

با سلام .بیمه من قرار است از طرف شرکت تا ۵ فروردین رد شود و از ۶ فرودین تا ۵ اردیبهشت که تاریخ زایمانم است استعلاجی به دلیل جراحی سرکلاژ که تو آذر ماه انجام داده بودم رد شود و طی کمیسون پزشکی که امروز انجام شد قرار شد این یکماه تایید شود.میخواستم بدونم این استعلاجی جدا از مرخصی ۹ ماه در نظر گرفته می شود یا از آن کم می شود.اگر کم می شود میخواستم بدونم علتش چیه چون دیدم خیلیا حتی عمل هم نداشتند تونستند جداگانه استعلاجی بگیرن و از ۹ ماه کسر نگردد

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ این استعلاجی از مرخصی استعلاجی زایمان شما کم میشود چون این عمل شما در ارتباط با زایمان است

آریان
25 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشید من بعد از 6 ماه مرخصی زایمان به محل کارم برگشتم ولی کارفما بی دلیل تصمیم به اخراج من گرفته ایا قانونی هست که من به کارم برگردم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر قانونی نیست که کارفرما را اجبار کند که شما را حتما ببرد سرکار.

زینب
28 فروردین 1401

سلام من اردیبهشت ۱۴۰۰ زایمان کردم و صاحب دوقلو شدم.مرخصی من بهمن ماه تموم شده.چند بار به بیمه مراجعه کردم تا ببینم مرخصی یکساله شامل من میشه ولی هر بار گفتن که نه.پس چرا تامین اجتماعی میگه که مرخصی مادران صاحب دوقلو یکساله شده ولی اجرا نمیشه

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، هیج گونه بخشنامه ای مبنی بر اینکه زایمان دو قلو یک سال شده به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است

مهرسانا
29 فروردین 1401

سلام وخسته نباشید من کارمند شهرداری هستم ۵ساله که استخدام شدم .ivfشدم و دکتر از روز اول بارداری برام استراحت مطلق نوشتند.من دیگه نمیتونم بعداز زایمان مرخصی برم؟

  کارشناس بیمه
  29 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما اگر قبل زایمان از مرخصی استعلاجی زایمان خودتان استفاده کنید دیگذ نمی توانید بعد از زایمان هم از مرخصی استفاده کنید.

زهرا
29 فروردین 1401

با سلام و خسته نباشید.ممنون از راهنمایی های خوبتون.ببخشید من میخام باردار بشم ولی روش بارداری من طبیعی نیست و با ای وی اف هست بمن مرخحصی با حقوق استراحت مطلق قرار میگیره؟ دوم ایا بعدش که زایمان کنم بازم نه ماه مرخصی بهم تعلق میگیره یا فقط یبار میتونم استفاده کنم؟ سوم حقوق ما در دوران مرخحصی ها ماهی چقدره؟البته حقوق فعلی خودم ماهی1100هست و بیمه کامل رد شده در دوسال

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۲ شما میتوانید از مرخص زایمان خودت که ۹ ماه است استفاده کنید

میلاد یوسفی
29 فروردین 1401

سلام وقت بخیر
اگر در دروارن مرخصی زایمان، شرکت منحل شود و عدم فعالیت خود را اعلام نماید تکلیف چیست؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، غرامت دستمزد ۹ ماه استعلاجی به شما پرداخت میشود

اهورا
29 فروردین 1401

سلام وقت بخیر، من الان ۵ماهه باردارم و دوقلو دارم به علت کوتاه بودن دهانه رحمم ۲۶/۱۲ عمل سرکلاژ انجام دادم و دکتر بهم گفته باید تا زمان زایمان تقریبا استراحت مطلق باشی، برا همین از کارم که شرکت خصوصی پوست ومو بود استعفا دادم حالا میتونم تا زمان زایمانم یعنی ۴ماه باقیمونده رو از مرخصی استعلاجی استفاده کنم؟ یعنی برم کمیسیون پزشکی و مدرک ببرم ؟ و بعد هم از ۱۲ ماه مرخصی زایمان استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله میتوانید ۰۲ مرخصی زایمان شما هم ۹ ماه است

افسانه
29 فروردین 1401

سلام
من سه ماه دارم به پایان زایمان بارداری من توانایی کار کردن را داشتم قرارداد کاری ام تا الان بوده تمام شده حالا صاحب کار جوابم کرده قرارداد با من نمیبندد این سه ماهی که قبل زایمان ک حقوق بیمه ندارم باید چیکار کنم ؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید سه ماه قبل از زایمان هم از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید

راحله
29 فروردین 1401

سلام ممنون از اینکه پاسخ میدید
با سلام
من باردار هستم و نهایتاً 9 خرداد زایمان میکنم
از تاریخ 1 فروردین 1401 سر کار نرفتم دیگه و بیمه هم از طرف شرکت تا آخر اسفند ماه برام رد شده و اصلا باهام همکاری نمیکنن از آخر اسفند گفتن پایان کاره
حالا من 2 ماه و 9 روز برام بیمه رد نمیشه تا زایمان کنم و بتونم از مرخصی زایمانم استفاده کنم
حالا میخوام ببینم اگر بخوام میتونم دو ماه و 9 روز جلوتر از مرخصی زایمانم استفاده کنم؟؟
یا دقیقا باید 2 ماه باشه تا بتونم استفاده کنم نه حتی یک روز بیشتر؟؟
پیشنهادی دارید بتونم از مرخصی زایمانم استفاده کنم؟
شکلی هم ندارم که بخوام استعلاجی بگیرم

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله شما میتوانید از فروردین از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید

سمیرا
30 فروردین 1401

سلام .وقتتون بخیر قانونی درباره ی ساعت کاری برای خانم های باردار هست که تایم رفتن به سرکار برایشان کمتر شود ساعت کاری من از ساعت 8 تا 5 و این مدت نشستن خیلی برام سخت و آزاردهنده است میخواستم بدونم میتوان درخواست کمتر برای کارکردن را داد یا خیر .

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص ساعت کاری تا به حال چیزی ندیده ایم.

مهشید
30 فروردین 1401

سلام
روز بخیر
من میخواستم به مدت 6 ماه از مرخصی زایمانم استفاده کنم ولی 10 روز زودتر به محل کار برگشتم و فقط حقوق این 10 روز رو گرفتم، اگه بیمه فقط برا این 10 روز رد بشه امکان دریافت حقوق مرخصی زایمان از بیمه به مدت 20 روز باقی مانده هست؟و اون 20 روز جز سابقه بیمه من محسوب میشه؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر کارفرما تو لیست ارسالی بیمه آن مدت را برای شما لحاظ نکند تامین اجتماعی به شما پرداخت میکند

مریم
30 فروردین 1401

با سلام
اینجانب به مدت 10 سال است که به صورت قرارداد شرکتی در معاونت امور بهره برداری برق اصفهان مشغول به کار می باشم. هم اکنون باردارم و در خواست مرخصی زایمان به مدت 9 ماه را دارم ولی مدیر مربوطه موافقت نمی کند. آیا این برخلاف قوانین مصوبه مجلس شورای اسلامی نیست؟ بنده چه باید بکنم؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله خلاف است. به اداره کار مراجعه کنید و از کارشناس آنجا مشورت بگیرید.

علوی ریحانه
01 اردیبهشت 1401

سلام فرهنگی هستم
شهریور زایمان داشتم اما مرخصی زایمان نرفتم
سوالم اینه تا چندوقت بعد از زایمان میتونم درخواست مرخصی زایمان بدم و استفاده کنم؟؟ آیا بلافاصله بعداززایمان باید باشه؟؟

  نویسنده بیمه
  14 خرداد 1401

  سلام ریحانه عزیز
  خیر میتوانی هر چند ماه که می خواهی استفاده کنی

ارامش
04 اردیبهشت 1401

سلام
بنده شاغل در درمانگاه دولتی تیرماه،۱۴۰۰ زایمان دوقلو داشتم
الان ۹ماه مرخصی زایمانم تموم شده
طبق بخشنامه جدید ریاست جمهوری مرخصی زایمان دو قلویی یکسال شده است
الان این قانون یکساله مرخصی اجرا میشه؟
شامل بنده میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هنوز در خصوص زایمان چند قلویی چیزی نیامده است.

aida
04 اردیبهشت 1401

سلام روز بخیر
من در مرداد 1401 زایمان خواهم کرد. میخئاستم بدونم برای سال 1401 چند روز مرخصی استحقاقی دارم که قبل از مرخصی زایمان ازش استفاده کنم ؟

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، مرخصی استحقاقی بستگی مدت کارکرد شما در کارگاه دارد اصلا مربوط به تامین اجتماعی نیست باید از کارفرما سوال بپرسید.

سحر
04 اردیبهشت 1401

سلام
من از ۳۰ آبان ۱۴۰۰ مرخصی زایمانم رد شده
آیا طی دوره مرخصی زایمان باید اقدامی برای حقوق این دوران انجام داد و اینکه به جز ۹ ماه مرخصی آیا امکان داشتن مرخصی بیشتر وجود دارد؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  24 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید برای دریافت غرامت دستمزد ایام مرخصی زایمان به تامین اجتماعی مراجعه کنید ۰۲ خیر.

زهرا
06 اردیبهشت 1401

سلام
بنده از 21 اسفند 1400 در مرخصی زایمان هستم تا 20آذر 1401
آیا افزایش حقوق تاثیری در غرامت پرداختی به من خواهد داشت؟ یا معیار همان میانگین حقوق 90 روز آخر قبل از مرخصی می باشد؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر ۰۱ میانگین متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از استعلاجی زایمان شما است

سا
07 اردیبهشت 1401

با سلام
به علت مشکلات بارداری و خطر سقط جنین دکتر تشخیص داده که چند ماه قبل از زایمان مرخصی استعلاجی بگیرم بخاطر اینکه از مرخصی زایمان کسر نشه میتونم یک هفته آخر رو برگشت به کار بزنم و مرخصی استحقاقی بگیرم؟ در این صورت همون 9 ماه شاملم میشه یا استعلاجی قبل رو ازش کم می کنن؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر نمی توانید این کار را بکنید چون در هر حال از مرخصی استعلاجی زایمان شما کسر میشود.

رضائی
07 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
من در مورد مرخصی تامین اجتماعی برای زایمان توامان سوال داشتم.اول اینکه مدت زمان مرخصی برای خانم باردار چند ماه است و چند روز به همسر تعلق میگیرد؟
و دوم اینکه لطف کنید پاسخ سوال را مستند بدین
و اشاره کنید جواب سوال منو با استفاده از کدام ماده قانون کار میدین
من پژوهش میکنم اگر لطف کنید پاسخ سوال منو بدین ممنون میشم

  کارشناس بیمه
  08 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ مدت مرخصی زایمان ۹ ماه است ۰۲ اگر پژوهش میکنید که باید به سایت سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید

Rezaii
08 اردیبهشت 1401

سلام مرخصی تامین اجتماعی برای زایمان دو قلو و سه قلو با چه صورت است؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، فعلا بر اساس همان یک فرزند است.

نجمه
09 اردیبهشت 1401

سلام من یه مغازه کار میردم خرداد تاشهریور برام بیمه رد شدچهارماه کامل من تا ۲۵دی کارمیکردم اونجا برام رد نکردن ازشهریوربرام ترک کار زدن از ۲۵ دی که باردارشدم دیگه نرفتم استراحت داشتم ونمیتونستم برم خیلی حالم بد بود الان میتونم کاری انجام بدم استفاده بکنم از بیمه

  کارشناس بیمه
  09 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید تا قبل از زایمان لیست بیمه داشته باشید که بتوانید از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید.

عاطفه
16 اردیبهشت 1401

سلام من باردار هستم و به دلیل مشکلات بارداری واحتمال سقط جنین سه ماه استعلاجی از پزشک فوق تخصص زنان دارم
ولی بیمه فقط یک ماه آن را قبول کرده
اگه میشه منو راهنمایی کنید چون نمیخوام کارمو از دست بدم

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، تایید استراحت پزشکی با پزشک معتمد است و باید پزشک تایید کند که شما استراحت پزشکی احتیاج دارید یا خیر.

زهرا
16 اردیبهشت 1401

سلام
من تمام کامنت هارو خوندم و متوجه شدم با حداقل دوماه سابقه کاری داشتن امکان استفاده از مرخصی زایمان وجود داره
من یازده سال سابقه کاری دارم و الان میخوام شغلمو عوض کنم و در حال درمانم و احتمالا چهارماه دیگه باردار بشم
اگر تو مخیط جدید حداقل دوماه سابقه بیمه داشته باشم بهم مرخصی زایمان تعلق میگیره درسته؟

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر واقعا اون دوماه کارکرد داشته باشید و بازرس تایید کند بله تعلق میگیرد ولی برای بعضی ها الکی لیست بیمه ارسال میکنند که بروند استعلاجی دریافت کنند که او را تامین اجتماعی قبول نمیکند

مامان محمد
16 اردیبهشت 1401

با سلام و عرض خسته نباشید
اینکه با توجه به طرح جوانی جمعیت کارمندان پیمانی هنگام استفاده از مرخصی زایمان حقوقشون رو کامل دریافت میکنن و مثل قبل دو سوم نیست آیا حقیقت داره؟

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر حقیقت ندارد.

مانیاد
17 اردیبهشت 1401

سلام
من پرستار رسمی هستم که از اسفند ۱۴۰۰ مرخصی بدون حقوق گرفتم الان هم باردار هستم و فرزندم مرداد ۱۴۰۱ بدنیا میاد میتونم از تیر ماه مرخصی استعلاجی بگیرم و آیا بهم مرخصی زایمان تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از زایمان لیست بیمه نداشته باشید، به شما تعلق نمیگیرد.

فاطیما
19 اردیبهشت 1401

سلام آیا می توان در مدت زمان مرخصی زایمان از بیمه تامین اجتماعی ماهانه هزینه دریافت کرد؟ یا فقط بعد از برگشت به کار کل هزینه واریز می شود؟
سوال بعدی اینکه اگر بعد از اتمام ۹ ماه مرخصی قصد ادامه کار نداشته باشم چگونه باید از بیمه تامین اجتماعی استفاده کنم تا بتوانم حقوق ماهانه از بیمه داشته باشم؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله بعد اگر نرفتید سرکار بروید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه مختلفی هم دارد

نیلوفر
21 اردیبهشت 1401

با سلام. من از سال 91 با ازمون استخدامی وارد شهرداری مشهد شدم و از همان ابتدا پیمانی بودم. در مرداد 1400 مرخصی زایمان من شروع شد و پرداختی های تامین اجتماعی انجام میشد. تا 11/9/1400 که قرار داد من به رسمی قطعی تغییر پیدا کرد. سوالم این هست که آیا چون من تبدیل وضعیت به رسمی شدم دیگه تامین اجتماعی نباید به من حقوق بده ؟ در واقع حقوق خانوم هایی که در مرخصی زایمان به سر می برند و رسمی هستند با تامین اجتماعی هست؟ شهرداری مشهد نهاد عمومی غیر دولتی می باشد.

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید به شما حقوق بدهد ۰۲ غرامت دستمزد ایام مرخصی زایمان شما را کامل پرداخت میکند.

نورا
21 اردیبهشت 1401

با سلام. بنده در سال 95 زایمان داشتم و کارمند پیمانی شهرداری بودم. 6 ماه مرخصی با حقوق داشتم و 3 ماه بدون حقوق. برای گرفتن حقوق 3 ماه آخر می تونم کاری انجام بدم؟ مثل شکایت به دیوان عدالت اداری یا …. چون از همکاران بودن افرادی که سال 96 مرخصی زایمان رفتن و حقوق 9 ماه رو کامل گرفتن. میخواستم ببینم راهی هست؟

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر راهی نیست.

ریحانه
21 اردیبهشت 1401

سلام و وقت بخیر
آیا حقوق دوران مرخصی زایمان را می توانیم ماه به ماه دریافت کنیم ؟ اگر نه چطور پرداخت می شود ؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان هر ماه پرداخت میگردد

فرناز
22 اردیبهشت 1401

سلام شما گفتید باید درخواست خودمونو زمانی بدیم به بیمه که یا مشغول به کار هستیم یا مرخصی ولی تو سیستم تا قبل از تولد نمیشه درخواست رو زد چون مدارکی نیست. وقتی هم که بچه به دنیا میاد قاعدتا کسی مشغول به کار یا مرخصی استحقاقی نیست. میشه اینو توضیح بدید و اینکه تا که زمان داریم برای درخواست؟

“در زمان تقاضای مرخصی، مشغول به کار یا در مرخصی استحقاقی باشد”

  کارشناس بیمه
  23 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اگر استعلاجی شما مربوط به زایمان باشد پزشک متخصص استعلاجی برای شما صادر میکند و شما اون استعلاجی را به تامین اجتماعی ارائه بدهید بعد موقع زایمان با ارایه گواهی ولادت و شناسنامه نوزداد ستعلاجی زایمان را تحویل تامین اجتماعی بدید واز اون استعلاجی که قبلا ارائه کردید کم میشود

مهسا
25 اردیبهشت 1401

با سلام. آیا کارفرما باید در دوران 9 ماه مرخصی زایمان هم حق بیمه آن مادر را رد کند؟؟؟

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر باید لیست را صفر رد کند

رویا
26 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر،بنده کارگر خط تولید هستم که یک سال ونیم سابقه ی کار و بیمه دراین خط دارم ودر حال حاضر باردار هستم و چون سرکار رفتن واسم سخت و دشواره واز طرفی هم مدت مرخصی زایمان ۹ماه هست میتونم بیشتر از ۳ماه از مرخصی زایمان در دوران بارداری استفاده کنم؟کلا در دوران بارداری از چندماهگی میتونم از مرخصی بارداری استفاده کنم؟ به من گفتن باید حتما تاپایان۶ماهگی سرکار برم،اگر باید حتما ۳ماه از مرخصی بعداز زایمان باشه پس چطور نمیشه بیشتراز۳ماه مرخصی در دوران بارداری استفاده کرد؟؟؟

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما فقط میتوانی ۹ ماه از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید چه قبل از زایمان استفاده کنید و چه بعد از زایمان

فاطیما محمدی
26 اردیبهشت 1401

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مشاورین محترم
یه سوال داشتم بنده نزدیک یکسال و نیمه که توشرکت خصوصی مشغول بکارم درابتدای کار بیمه ۵روز برام رد کردن الان نزدیک۷ماهه که بیمه کامل برام رد شده هم اکنون ۷ماهه باردارم اگر دوماه قبل از زایمان ترک کار کنم مرخصی زایمان برام حساب میشه؟یااینکه تا پایان ۹ماه باید برم سرکار؟ایا نیاز به نامه پزشک متخصص هست چون کمردردمیشم ۸ساعت سرکار باشم ؟

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله ۰۲ شما میتوانید از ۹ ماه مرخصی زایمان خودت چه قبل از زایمان و چه بعد از زایمان استفاده کنید.

نجیبه
31 اردیبهشت 1401

سلام بنده از آذرماه 1400مرخصی زایمان گرفتم اما اسفند 1400بعد از اتمام دانشگاه فرهنگیان در گروه 4استخدامی ها همه همکاران بنده تبدیل وضعیت شدن و پیمانی اما حکم من و نزدن میگن شما مرخصی زایمان داشتین بعد از اتمام مرخصی حکم تون رو می‌زنیم

  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید پیگیری کنید تا حکم شما را بعد زایمان بزنند

حدیث
01 خرداد 1401

سلام وقت بخیر
بیمه حقوق بارداریم رو فقط پنج ماه داده، باید چطور پیگیر بشم و علت رو جویا بشم
ممنون

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، به قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید

خانم احمدی
03 خرداد 1401

سلام من معلم هستم و از مرخصی زایمان برای مدت 5 ماه درخواست داده ام یعنی تا پایان اردیبهشت که مدارس تعطیل می شود اما اداره آموزش و پرورش می گوید این خلاف قانون است و شما باید از هر 9 ماه مرخصی استفاده کنید آیا حتما باید از 9 ما مرخصی استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر حتما اجبار نیست

مهگل
07 خرداد 1401

با سلام، بنده کارمند رسمی یکی از دانشگاه های دولتی زیرمجموعه وزارت علوم هستم که بیمه تامین اجتماعی دارم. سوالی که دارم ایناست که اگر قبل از اتمام مدت مرخصی زایمان 9 ماهه، سازمان مرا مجبور به بازگشت به کار کند درحالیکه من هنوز شرایط بازگشت به کار ندارم، چه اتفاقی برای من می افتد؟ آیا پستم را از دست میدهد و تعلیق از خدمت میشوم؟

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این بستگی به بخشنامه های محل کار شما دارد چون ارتباطی به تامین اجتماعی ندارد

حسین پور
08 خرداد 1401

سلام وقت بخیر من تو موسسه خصوصی یعنی مهد کودک کار میکردم بالای ۴ سال بیمه دارم تاریخ زایمانم ۲۱ اذر ۱۴۰۰ بود ولی از ده ابان مرخصی گرفتم تا الان که ۸ خردادهست ۶ نوبت یا برای ۶ ماه بیمه مرخصی زایمانم واریز شد الان میخوام بدونم بیمه مرخصی زایمان برای من همین شش ماه بود که واریز شد یا نه ماهه است و سه ماه دیگه هم واریز میشه؟ و اینکه برای دریافت بیمه بیکاری کارفرما باید برام ترک کار بزنه به عنوان تعدیل نیرو تا برم دنبال بیمه بیکاری؟ اگه بله از چه تاریخی باید برام ترک کار بزنه با وجود اینکه من ده ابان رفتم برای مرخصی استعلاجی و ۱۵ اذر تاریخ مرخصی زایمانم رد شد ممنونم راهنمایی فرمایید

  کارشناس بیمه
  09 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مرخصی استعلاجی زایمان ۹ ماه است ۰۲ بله

   هستی
   21 دی 1401

   سلام ببخشید مرخصی زنان باردار امکانش هست بیشتر شود؟

    کارشناس بیمه
    24 دی 1401

    سلام خیر

بابایی
09 خرداد 1401

سلام و وقت بخیر بنده از اول آبان سال پیش تو شرکت جدید مشغول شدم و برام بیمه رد شده قبل از اون مستمر ۱۰ سال سابقه از دو شرکت دیگه دارم در حال حاضر باردارم و از مهر ماه زایمان میکنم با توجه به اینکه از اول فروردین امسال قراردادم ۱ ساله تمدید شده و طبق قانون در زمان مرخصی قراردادم به حالت تعلیق درمیاد من میتونم بعد از ۹ ماه به محل کارم برگردم درسته؟ اگر کارفرما از مهر ماه دیگه برام بیمه رد نکنه آیا من بعد از اتمام مرخصی زایمانم میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله بعد از زایمان میتوانید برگردید ولی به شرطی که کارفرما هم به شما نیاز داشته باشد ۰۲ بعد از پایان مرخصی استعلاجی زایمان درخواست بیمه بیکاری بدهید تا بررسی شود

حلما
24 خرداد 1401

سلام بنده از ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰که به دلیل ای وی اف باردارشدم مرخصی استعلاجی به مدت دوهفته تا۱۳خرداد۱۴۰۰گرفتم و۱۰روزش موردتایید کمیسیون پزشکی شد،
بعداز مثبت شدن بارداری پزشک برام از۱۵خرداد تا ۳۱شهریورماه استراحت نوشتن که تاییدنشد
از اواخرشهریورماه به دلیل اینکه شرکت عوض شددوباره نامه دیگه از۱مهرتا۲۸دی که زایمانم بوداستراحت پزشکی گرفتم که  کمیسیون پزشکی تاییدش کرد،
ندانسته ازقوانین تامین اجتماعی  وبه دلیل عوض شدن شرکت به مدت ۱۰روز از  مهرتادی  رفتم سرکارالبته بدون دریافت حقوق،
بعدزایمان که اقدام کردم برای حق پرداخت مرخصیم
بیمه برای نامه اولم که بلافاصله بعداستعلاجیم هست استراحتم ورد کرده ومیگه به دلیل عدم کارکرد درخرداد استراحت مورد تاییدنیست
وبرای نامه دومم ک تاییدشده هست میگه چون ده روز سرکار بودی حقی برات منظورنمیشه
ایا حقی برای بنده منظورمیشه؟

  کارشناس بیمه
  25 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی درست گفته شما باید قبلش سوال میپرسیدی خودتان اشتباه کردید

نسیم
29 خرداد 1401

سلام
من با دوستانم شرکتی ثبت کردیم و اسم من به عنوان مدیرعامل میباشد،البته از قبل ۸ سال سابقه بیمه دارم، میخواستم ببینم مرخصی زایمان به مدیرعامل که به عنوان کارفرما هست شامل میشه؟

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمی گیرد.

نسیم
31 خرداد 1401

برای شخص مدیرعامل گفتیدمرخصی زایمان شامل نمیشه ، سوالم اینه که از چند وقت قبل از تاریخ زایمان اگه تغییر کرده باشه وضعیت من ، یعنی از مدیرعاملی به کارگری تغییر کنه شامل مرخصی زایمان میشه؟ خیلی ممنون

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ بله نمیشود ۰۲ حداقل ۶ ماه قبل از زایمان باید لیست بیمه بعنوان کارمند یا کارگر داشته باشید

بهنوش پ
01 تیر 1401

من 2 قلو باردارم، بین استعفا و مرخصی موندم، تا چند ماه میشه بیمه مرخصی زایمان گرفت؟ با حقوقه؟

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، کامل در مقاله نوشته ایم. اگر مرخصی بگیرید، بهتر است.

مریم
02 تیر 1401

سلام وقتتون بخیر
من 31خرداد قرارداد هم تموم شده از اوایل خرداد رفتم استعلاجی والان استراحت مطلقم مجدد برام استعلاجی زدن،آیا چون قراردادم تموم شده دیگه نمیشه استعلاجی واستفاده کرد?

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از زایمان لیست و سابقه بیمه داشته باشید مشکلی ندارد

سادات
03 تیر 1401

سلام ببخشید من یک ماه ونیم قبل بارداری بیمه شدم و سابقه بیمه از سالهای قبل دارم آیا حق زایمان۶ ماه بعد زایمان وقبل زایمان میخوره..قبل زایمان نیازی به بیمه نداشتم چون بیمه شوهرم بودم ولی یک ماه ونیم قبل بارداری بیمه قطع شد ومن درخواست بیمه از کارفرما کردم و ی چیز دیگه من جایی که کار میکنم سه سال هست سابقه کاردارم ایا اثری داره

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد

مهتاب
04 تیر 1401

سلام
من نیروی خرید خدمات اموزش و پرورش هستم. و در ابان ماه امسال زایمان میکنم. آیا میتونم مرخصی زایمان بگیرم؟ و بیمه برام رد میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر شرایط نوشته در مقاله را داشته باشید، بله می توانید.

ارمین
04 تیر 1401

با عرض سلام، یکی از پرسنل خانوم شرکت خصوصی تقریبا 8 ماه پیش مرخصی زایمان گرفته، الان که آخرای مرخصی رسیده (9 ماه) قصد برگشت به کار نداره و از شرکت خواسته واسش نامه عدم نیاز بزنیم که بتونه بیمه بیکاری بگیره، سوالم اینه که در صورت زدن نامه عدم نیاز دقیقا بعد از اتمام مرخصی زایمان آیا برای شرکت مشکل ایجاد نمیشه ؟؟

  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه بیکاری که بیمه شده میخواهد دریافت کند هیچ مشکلی برای کارفرما ایجاد نمیکند

ستاره احمدی
16 تیر 1401

سلام و وقت بخیر تاریخ شروع مرخصی زایمان چه زمانی است ؟ایا دو ماه بعد از تولد نوزاد میتوان اقدام کرد تا مرخصی زایمان گرفت یا حتما بعد از تولد نوزاد میتوان اقدام کرد؟اونوقت از مدت مرخصی کم میشود یا همان ۹ ماه میباشد؟بنده فرهنگی هستم خرداد زایمان کردم و هنوز اقدام نکردم برای مرخصی زایمان آیا میتوانم شهریور اقدام کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از تاریخ زایمان مرخصی استعلاجی زایمان شما شروع میشود و مرخصی استعلاجی زایمان ۹ ماه است.

تیارا
22 تیر 1401

سلام وقت بخیر
من تاریخ ۱ مرداد زایمان میکنم آیا باید دقیق همان زمان درخواست مرخصی بدهم یا می توانم یک ماه بعد درخواست دهم .و آیا حقوق زمان مرخصی کامل است
متشکرم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما میتوانید قبل از زایمان هم از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید ۰۲ خیر کامل نیست

فاطمه بنی هاشمی
24 تیر 1401

سلاام وقت بخیر من نیروی پیمانی شبکه بهداشت هستم ودرتاریخ1401/2/10زایمان کردم وتامین اجتماعی هنوز مزایای بارداری را برای من واریزنکرده میخواستم بدونم بنده ۷۰درصدحقوق رادرییافت میکنم یا این که حقوقم را به طورکامل دریافت میکنم؟

  کارشناس بیمه
  25 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید مدارک استراحت پزشکی خودت را تحویل تامین اجتماعی بدهید و بعد برای دریافت غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان به تامین اجتماعی مراجعه کنید و ۲/۳ متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از زایمان غرامت دستمزد دریافت میکنید کامل حقوق تعلق نمیگیرد.

  ستاره احمدی
  31 تیر 1401

  خب الان من نمیتونم مرخصی رو بگیرم حتی اگه از طول مدت مرخصی کم شود؟

   کارشناس بیمه
   02 مرداد 1401

   سلام دوست عزیز، شما میتوانید از تاریخ زایمان که استراحت پزشکی ارائه نمودید از تامین اجتماعی غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید و از مرخصی استحقاق شما کم نمیشود

ترنم
25 تیر 1401

سلام ممنون از وقتی که میذارید… من 2 ماهه باردار هستم و 6 ماه در شرکتی که شاغلم برام بیمه رد شده… در کل حدود 6 سال سابقه کار دارم. آیا میتونم از مرخصی زایمان زودتر از موعد استفاده کنم؟ و اینکه این مرخصی جز سابقه محسوب میشه؟؟ من بعدش میتونم برای بیمه بیکاری هم اقدام کنم یا نه ؟

  کارشناس بیمه
  04 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید استفاده کنید ۰۲ بله جز سابقه شما محسوب میشود ۰۳ خیر نمیتوانید چون باید آخرین کارگاه یک سال حق بیمه پرداخت کرده باشید.

معصومه
28 تیر 1401

سلام وقتتون بخیر،ببخشید حقوق بعد شش ماه پرداخت می شود یا ماه به ماه؟

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام حقوق چه چیزی؟

  ستاره احمدی
  02 مرداد 1401

  خب الان دو ماه گذشته و من هنوز مدارکمو ارائه ندادم به بیمه و اینکه از اموزش و پرورش حقوق دریافت کردم این دو ماه رو …الان میشه اقدام کنم برای مرخصی زایمان؟

   کارشناس بیمه
   07 مرداد 1401

   سلام بله میتوانید اقدام کند

شهاب قادری
01 مرداد 1401

سلام مرخصی زایمان نیروهای شرکتی چه تفاوتی با بقیه داره؟

  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام خیر.

فریناز خیری
01 مرداد 1401

سلام و خسته نباشید زمان مرخصی زایمان چقدره دقیقا؟

  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام حدود 9 ماه است.

سلامی
07 مرداد 1401

سلام .من پرستار رسمی هستم و بیمه تامین اجتماعی دارم.۵ ماهه باردارم بدلیل احتمال سقط ۲ ماه در استعلاجیم .سوالم اینه که بعد زایمان این مدت از مرخصی بعد لز زایمانم کسر میشه یا ۹ ماه بازم میتونم استفاده کنم از مرخصیم

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام از مرخصی زایمان شما کم میشود

سویل
08 مرداد 1401

سلام
وقت بخیر
من میخوام با توجه به قانون جدید حمایت از خانواده از مرخصی زایمان دوقلو که یک سال تعیین شده استفاده کنم. ولی تو سامانه سازمان تامین اجتماعی مرخصی زایمان دوقلو هنوز هم 9 ماه هست و امکان درخواست و ثبت مرخصی زایمان دوقلو بصورت یک سال وجود نداره. سوال هم کردم ازشون میگن واسه تامین اجتماعی مرخصی دوقلو و بیشتر همون 9 ماه هست و قانون جدید رو اجرا نمی کنن.
میشه راهنمایی کنید من چکار باید بکنم و به کجا مراجعه کنم تا مشکلم حل بشه و بتونم یکسال کنار بچه هام باشم و از مرخصی استفاده کنم

خیلی ممنون

  کارشناس بیمه
  08 مرداد 1401

  سلام در حال حاضر، تصویب نشده است و در خصوص جایگزینی اطلاعاتی نداریم.

   سویل
   08 مرداد 1401

   سلام مجدد
   جسارتا فکر کنم قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در تاریخ 1400.08.19 تصویب و لازم الاجرا شده توسط مجلس شورای اسلامی
   در بند الف ماده 17 این قانون هم صراحتا موضوع ذکر شده:
   ماده۱۷ ـ احکام ذیل نسبت به همه مستخدمین و کارکنان در کلیه بخشهای دولتی و غیردولتی لازم­الاجراء می­باشد:
   الف ـ مدت مرخصی زایمان با پرداخت تمام حقوق و فوق­العاده­های مرتبط به نه ماه تمام افزایش یابد. در صورت درخواست مادر تا دوماه از این مرخصی در ماه­های پایانی بارداری قابل استفاده است. مرخصی مزبور برای تولد دو قلو و بیشتر، دوازده ماه می­باشد. در مواردی که مرخصی زایمان موجب اخلال در کار بخش خصوصی گردد، پس از تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هزینه تحمیل شده توسط دولت جبران خواهد شد.

   لینک این قانون در سایت مجلس بشرح زیر است :

   https://rc.majlis.ir/fa/law/show/1678266

   باتشکر

    کارشناس بیمه
    10 مرداد 1401

    سلام دوست عزیز، این قانون همانطور که که در ذیل این متن آمده پس از تایید وزارت کار و رفاه باید به دستگاهها ابلاغ شود که تا حالا ابلاغ نشده است باید صبر کنید تا ابلاغ شود

shadiii iiirani
11 مرداد 1401

سلام و عرض ادب، من کارمند شرکتی یکی از دانشگاه های دولتی هستم، الان نه ماه باردارم و میخام از مرخصی نه ماه بارداری استفاده کنم، الان سوال برام پیش اومده که در طی زمان مرخصی من، حقوق من چطوری واریز میشه؟طبق بخش نامه جدید مرخصی من نه ماه با حقوق و مزایای کامل هست یا نه دو سوم حقوق به من تعلق میگیره؟؟واقعا برام جای سواله، اگر بخش نامه میگه حقوق و مزایای کامل، پس این دوسوم چی هست؟؟؟

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از زایمان شما را تقسیم بر ۹۰ میکنند هرچه به دست آمد دو سوم ان را تامین اجتماعی بعنوان غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان به شما پرداخت میکند ۰۲ فعلا بخشنامه جدیدی به تامین اجتماعی ابلاغ نشده است.

نگار ,امری
11 مرداد 1401

من یجا کارمند دولتم ولی بهم به اندازه کافی مرخصی ندادن واسه زایمان، چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام برای ادارات دولتی می توانید از طریق قانونی اقدام کنید.

زهرا
12 مرداد 1401

سلام قانون افزایش مرخصی برای چندقلو کی تصویب میشه؟

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام فعلا اطلاعی نداریم.

مریم
14 مرداد 1401

سلام در مدت مرخصی زایمان هر زمانی که خودمون خواستیم میتونیم برگشت به کار بزنیم . مثلا بعد از سه ماه مرخصی زایمان بخوام که دوباره به سر کار برم؟ یا نه حتما باید نه ماه بشه؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  18 مرداد 1401

  سلام نه میتوانید زودتر هم برید سرکار و مشغول بشوید

علی
14 مرداد 1401

باسلام طبق قانون جدید دوران بارداری باید حقوق و فوق العاده ها بطور کامل از سمت تامین اجتماعی پرداخت شود، در حالیکه تا قبل این دوسوم پرداخت میشد. آیا تامین اجتماعی تمکین کرده؟ و اگر نکند جای شکایت دارد؟

  کارشناس بیمه
  22 مرداد 1401

  سلام فعلا بخشنامه ای به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ نشده است فرایند انجام این کار زمان بر است

گلی
18 مرداد 1401

سلام وقت شما بخیر
من تو ماه 8بارداری هستم از چه تاریخی میتونم برای مرخصی بارداری اقدام کنم اگه یک هفته زودتر برم برای استراحت این یک هفته به چه صورت بیمه پرداخت میشه؟
برای اقدام به مدارک چه زمانی بایست به شعبه مراجعه کنم؟
حقوق بصورت ماهانه واریز میشه یا کلی؟

  کارشناس بیمه
  25 مرداد 1401

  سلام شما از هر تاریخی که میخواهید میتوانید از مرخصی زایمان استفاده کنید ۰۲ مدارک لازم ۰ گواهی ولادت و شناسنامه بچه و شنامه خودت ۰ گواهی استراحت پزشکی ۰ گواهی شیر دهی ۰۳ بله بصورت ماهانه پرداخت میشود

مونالیزا
18 مرداد 1401

با سلام و وقت بخیر
در مورد بیمه و مرخصی زایمان کارفرما هم توضیح میفرمایید ؟ من بیمه کارفرمایی هستم ایا مرخصی زایمان به من تعلق میگیرد از چه زمانی ؟ ایا بازهم باید بیمه رد بشود از طرف شرکت؟

  کارشناس بیمه
  25 مرداد 1401

  سلام خیر تعلق نمیگیرد

متین
18 مرداد 1401

سلام من بعد از حدود ۱۰ سال سابقه بیمه اجباری مرتبط، مجبور شدم بیمه مشاغل آزاد بکنم، خواستم بدونم مستمری مرخصی زایمان شامل حال من می شود؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام خیر در بیمه حرف و مشاغل آزاد مرخصی زایمان تعلق نمیگیرد ۰۲ فقط باید بیمه اجباری یعنی جای برای شما لیست بیمه ارسال کند که بتوانی از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید ۰۳ بله

پرستار
19 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من در تاریخ ۱۶.۲.۱۴۰۱ استعلاجی بارداری رفتم تا تاریخ ۱۰.۳.۱۴۰۱ که زایمان کردم چون سنم بالای ۳۵ بود و پرستار هستم دیابت بارداری گرفتم اما به وجود دستور پزشک تامین اجتماعی رد درخواست زده استعلاجی رو الان چیکار باید بکنم. ممنون از پاسخ دهی 🙏

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام بایستی حتما استعلاجی شما توسط شواری پزشکی تامین اجتماعی تایید شود کاری نمی توانید بکنید

باران
20 مرداد 1401

با سلام نامه پزشک گرفتم برای مرخصی سه ماه قبل زایمان دکتر تامین اجتماعی دوماهش رو استعلاجی تایید کرد یک ماه رو قبل زایمان مرخصی زایمان لحاظ. کرد خواستم جویا بشم الان حقوق مرخصی زایمانم که بر طبق سه ماه قبل زایمان محاسبه میشود بر طبق حقوقی هست که از کارفرما قبل سه ماه مرخصی گرفتم یا دوماه استعلاجیم تاثیر می‌ذاره روی محاسبه حقوق مرخصیم

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام اگر استعلاجی شما به زایمان وصل شود از مرخصی ۹ ماه زایمان شما کسر می گردد.

معلم
22 مرداد 1401

سلام من دبیر هستم مرخصی زایمانم فروردین ماه شروع میشه چون بیمه ام تامین اجتماعی هست گفتن حقوق ای دوران رو تامین اجتماعی میده سه ماه اول مرخصیم بهاره میخوایتم بدونم میتونم تابستان رو من برگشت به کار بزنم فقط یه ماه از مرخصی استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام بله میتوانید مشکلی نداره بروید شعبه تامین اجتماعی معرفی بکار بگیرید و بروید سرکار

اصل
23 مرداد 1401

سلام آیا مرخصی دوران بارداری برای کارمندان داره حداقل و حداکثر بازه سنی است؟

  کارشناس بیمه
  29 مرداد 1401

  سلام خیر

مریم
24 مرداد 1401

با سلام خدمت شما
من اول بهمن 99 زایمان کردم و به مدت سه ماه از مرخصی زایمان استفاده کردم و بعدش به کار برگشتم
سوالی که دارم اینه که میتونم از ادامه مرخصی زایمانم الان که دخترم 18 ماهه است و هنوز 2 سال نشده
باقیمانده مرخصی زایمانم رو الان میتونم استفاده کنم؟
سه ماه رو استفاده کردم بهمن 99 تا فروردین 1400
الان میتونم 3 یا 4 ماهه دیگه از مرخصی زایمانم رو مجدد استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام خیر دیگه نمی توانید استفاده کنید مرخصی زایمان شما همان موقع در تامین اجتماعی لغو شده است

موسوی
29 مرداد 1401

با عرض سلام . مگر طبق قانون جمعیت قرار نبود تمام حقوق و فوق العاده بدون کسر به مادرانی که در مرخصی زایمان به سر می برند پرداخت شود؟ پس چرا هنوز قانون دوسوم حقوق اجرا می شه؟!

  کارشناس بیمه
  02 شهریور 1401

  سلام هیج قانونی هنوز تصویب کامل نشده است و به دستگاههای دولتی هم ابلاغ نشده است

بابک
31 مرداد 1401

با سلام
همسر من در 6 ماه آخر قبل از زایمان دوجا همزمان مشغول به کار بودند. یکی آموزش و پرورش بصورت رسمی و دیگری شرکت خصوصی. هر دوجا بیمه رد شده است. ولی وقتی درخواست حقوق برای مرخصی زایمان دادند بیمه در خواست مربوط به شرکت خصوصی رد کرده است. آیا اینکار طبق قانون است؟ همسرم دو سال در آن شرکت کار کردند و حق بیمه دادند. اگر مشکل قانونی وجود داشت چرا این 6 ماه بیمه رد شده است؟

  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام بابک عزیز
  بله قبول نمیکند درست انجام دادن ۰۲ نباید بیمه برایش ارسال میشد

احمدی
01 شهریور 1401

سلام وقت بخیر
من یک فررند سه ماهه دارم ودر مرخصی زایمان هستم. درخواست کمک هزینه زایمانم هم تایید شده و بزودی حقوق این مدتم واریز میشود.شرکتم به تازگی به من پیشنهاد داده تا در هفته 5 الی 6 ساعت به شرکت بروم چون نیروی متخصص جایگزین من پیدا نکرده و خواستن تا قرارداد ساعتی بامن ببندند. آیا من حق این کار را دارم یا نباید حتی ساعت کمی در ماه مثلا 10 ساعت در ماه اشتغال داشته باشم؟ آیا با اشتغال به کار محدود حق گرفتن کمک هزینه بارداری را ندارم؟ ممنون از راهنمایی شما

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام اگر هم میخواهید بروید سرکار هیچ وقت قرارداد منعقد نکنید و لیست بیمه برای شما ارسال نکنند و بازرس تامین اجتماعی هم خبردار نشود بعد میتوانید غرامت دستمزد ایام زایمان را از تامین اجتماعی دریافت کنید

طاهری
01 شهریور 1401

سلام
طبق قانون حمایت از خانواده و…که از دی 1400 تصویب شده حقوق در دوران مرخصی زایمان باید بصورت کامل پرداخت بشه به همه کارمندان با هر نوع استخدامی اعم از شرکتی، پیمانی، قراردادی و….
اما الان فقط،نیروهای رسمی حقوق کامل می گیرند….آیا تأمین اجتماعی که قرار است به ما پول بدهد از این قانون مستثنی است
قانون،قانون است و همه ارگان ها ملزم به اجرای آن…
لطفا راهنمایی کنید چگونه حقوق کامل در دوران مرخصی زایمات از تأمین اجتماعی طیق قانون مصوب شده بگیریم

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام فعلا این قانون به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ نشده است

   علی
   07 شهریور 1401

   اما طبق مصوبه تیر ماه دولت نوشته حقوق و مزایای کامل طبق مصوبه لازم الاجراست. و درصورت عدم رعایت سازمان با خاطیان برخورد میشود. این یعنی مصوبه تایید شده هست. پس ما تا کی باید منتظر باشیم؟

    کارشناس بیمه
    09 شهریور 1401

    سلام به تامین اجتماعی هنوز هیچ قانونی ابلاغ نشده است

سما
02 شهریور 1401

سلام.من به تازگی در آزمون استخدامی قبول شدم،باردارم .تاریخ شروع به کارم وتاریخ زایمان یکی هست.میخواستم ببینم به من مرخصی زایمان تعلق میگیره؟سابقه بیمه ندارم.اگه نه چه قانونی در خصوص شرایط من هست؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام بروید اداره کار شکایت کنید تا در هیئت شکایت شما بررسی شود

زهرا یزدان
02 شهریور 1401

سلام بیمه چه مبلغی را برای زایمان فرزند به مادر شاغل میده ؟؟ من فرزندم 3ماهه هست و امروز با کلی دوندگی مراجعه کردم گفتن ماهی 3 میلیون پرداخت میکنن….. مگه نباید پایه حقوق بدن

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام تامین اجتماعی ۹ ماه غرامت دستمزد پرداخت میکند نحوه محاسبه غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان متوسط دستمزد ۹۰ روز قبل از استعلاجی زایمان محاسبه میشود و دو سوم ان پرداخت میگردد

غزل بی فروغ
09 شهریور 1401

سلام وقت بخیر برای استفاده از مرخصی زایمان بیمه باید تا چه روزی رد بشه؟ من تاریخ زایمانم حدودا 20 بهمنه ، اگه 20 روز فقط رد بشه از میزان مبلغ دریافتی کسر نمیشه؟

  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1401

  اگر دقیقا بیست بهمن زایمان میکنید باید در لیست بهمن به مدت ۱۹ روز کارکرد برای شما لیست بیمه ارسال شود

غزل بی فروغ
09 شهریور 1401

سلام وقت بخیر شما فرمودید که میشه از مرخصی زایمان زودتر استفاده کرد؟ مگر برای درخواست مرخصی زایمان نیاز به ارائه مدارک تولد فرزند نیست؟در صورت استفاده از مرخصی زایمان 2 ماه قبل از زایمان حقوق دریافتی تفاوتی داره با افرادی که بعد از زایمان برای مرخصی زایمان اقدام می کنند؟

  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  میتوانید زودتر استفاده کنید به پزشک متخصص زنان مراجعه میکنید استراحت پزشکی می گیرید و به تامین اجتماعی ارائه میدهید تا موقع زایمان که اون موقع گواهی ولادت و شناسنامه نوازاد را تحویل تامین اجتماعی بدهید

کولیوند
11 شهریور 1401

سلام ارادت چقدر طول میکشه درخواست مرخصی بارداری توسط بیمه تأیید بشه؟!
واینکه بیمه من قطع شده کلاً زمان تأیید مرخصی بارداری مجدد وصل میشه؟!

  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  شما استراحت پزشکی و گواهی ولادت و شناسنامه نوازاد را تحویل تامین اجتماعی بدهید بعد از اینکه در لیست ارسالی کارکرد شما صفر ارسال شد تامین اجتماعی به شما غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان پرداخت میکند

صالحه فلاح
13 شهریور 1401

با سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسان بیمه من بار دار هستم و در ماه ۸بارداری میباشم در حال حاضر هم مشغول به کار هستم برای استفاده از مرخصی زایمان ایا سابقه بیمه تاثیر دارد و اگر تاثیر دارد باید چند ماه سابقه بیمه داشته باشم و در ضمن برای مدت مرخصی زایمان برای دریافت حقوق به کجا باید مراجعه کنم با تشکر از راهنماییهای شما

  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1401

  سلام صالحه عزیز شما باید حداقل سه ماه سابقه داشته باشید و برای دریافت حقوق بعد از زایمان استراحت پزشکی و گواهی ولادت و شناسنامه نوازاد را تحویل تامین اجتماعی بدهید

Shabnam
13 شهریور 1401

سلام من در آزمون استخدامی آموزش و پرورش قبول شدم و پن ماهه بردارم و از مهرماه باید برم سرکار میخواستم ببینم چه مدت باید سابقه داشته باشم تا مرخصی زایمان بهم تعلق بگیرد و اینکه حقوق در ایام مرخصی زایمان چقدر هست؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام ۰۱ حداقل تا تاریخ زایمان باید سه ماه سابقه داشته باشید ۰۱ اگر شرایط داشته باشید ۹ ماه میتوانید از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید مبلغ غرامت دستمزد هم بستگی به دستمزد شما دارد

کارفرما
14 شهریور 1401

سلام
کارمند ما از دیماه 98 برای زایمان رفته و تا آخر شهریور 99 در مرخصی زایمان بوده
و ما فقط اسمش را در لیست رد کردیم و
بیمه ما را جریمه کرد
که پس از شکایت سه ماه آخر سال 98 قبول کرد و از 1-1-99 تا 1-6-99 را قبول نکرد که دوباره اعتراض زدیم و به تجدید نظر رفتیم
چه باید بکنیم؟
چطور باید دفاع کنیم – مگر مرخصی زایمان 9 ماه نیست
ضمنا برای سه ماه آخر به دیوان هم کارمند ما شکایت کرده که حق بیمه اش را بگیرد

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام واحد درآمد شعبه که پرونده های مطالباتی را محاسبه میکند باید از واحد امور فنی بیمه شدگان استعلام بگیرد و مطمن بشود که بیمه شده در استعلاجی است و بعد بدهی را اصلاح کند احتمال زیاد بازرس شعبه در زمان استعلاجی اسم این خانم را بعنوان اشتغال مجددا اشتباهی نامنویسی کرده که بدهی برای شما ایجاد کردند مشکلی نیست با یک مکاتبه و استعلام حل میشود

خانم اصغری
16 شهریور 1401

سلام من از آنجا که سه قلو حامله هستم، نمیتونم دیگ ادامه کار رو برم و میخواستم مرخصی زایمان سه ماه قبل از زایمان استفاده کنم، امکان پذیره؟

  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1401

  سلام خانم اصغری
  بله امکان دارد مشکلی ندارد

ماهانی
17 شهریور 1401

سلام غرامت سیار تامین اجتماعی چقدر است؟

  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1401

  سلام ماهانی عزیز
  سازمان بیمه تامین اجتماعی غرامت سیار ندارد.

ف.احمدی
20 شهریور 1401

با سلام
من 7سال سابقه بیمه دارم حدود هفت ماه قبل از زایمان به صورت دورکاری در سایت شرکت کار میکردم و بازرس بیمه هر ماه به محل کار می آمد و با توجه به اینکه اعلام شده بود به صورت دور کاری مشغول مورد قبول بود ومشکلی نبود تا اینکه برای مرخصی زایمان درخواست دادم علی رغم بازرسی ماهانه و اطلاع از شغل اینجانب در سامانه درخواست مرخصی زایمان تایید شدولی بازرسی تایید نکرد طبق مدارک حقوقی واریز بانکی دوماه تایید شد مابقی سابقه تا زمان زایمان با تهدید به جریمه کارفرما از لیست ماه‌های گذشته حذف شدبا توجه به قانون 60روز سابقه بیمه مرخصی زایمان به من تعلق میگیرد؟
سوال بعد اینکه من قراردادم به صورت دورکاری وپشتیبانی سایت شرکت بوده ولی ولی سابقه بیمه به اسم شرکت برایم ارسال شده بااین مغایرت تامین اجتماعی میتواند سابقه بیمه مرا تایید نکند؟

  نویسنده بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  باید تا تاریخ زایمان لیست بیمه داشته باشید و بازرس تامین اجتماعی هم اشتغال شما را تا اون تاریخ در سیستم تایید کند ۰۲ اگر قرارداد شما با شرکت دیگه بوده و لیست بیمه شما را شرکت دیگری فرستاده بازرس تامین اجتماعی قبول نمیکند

علی
20 شهریور 1401

با سلام راجع به حقوق مرخصی سوال دارم.
اینکه در حال حاضر هرماه از حکم من یه مبلغی برای حق بیمه بازنشستگی تامین اجتماعی کسر میشه. ایا بعداز مرخصی که معادل دوسوم حقوق یا 66 درصد از حقوق پرداخت میشه باز از همین دو سوم هم حق بیمه کسر میشود یا نه؟؟

  نویسنده بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر بعد از مرخصی زایمان از حقوق شما این مبلغ کسر نمی شود. بلکه بابت حق بیمه ، 7 درصد از حقوق شما کسر می شود. شما اگر مرخصی استحقاق بروید که همان حقوق را کامل پرداخت میشود و حق بیمه هم کسر میشوداگر استعلاجی بروید که تامین اجتماعی غرامت دستمزد به شما پرداخت میکند و جز سابقه شما محسوب میشود.مرخصی زایمان هم همینطور است تامین اجتماعی غرامت دستمزد ایام مرخصی استعلاجی زایمان پرداخت میکند

زینب کاتبی
23 شهریور 1401

من برای مرخصی زایمان اقدام کردم؛ ولی شرکت کمتر از چیزی که باید بهم مرخصی داده الان میتونم پیگیری کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام بله.

ناهید
31 شهریور 1401

سلام . آیا در دوران مرخصی استعلاجی بارداری مرخصی استحقاقی ماهانه تعلق میگیرد؟ منظور دو روز و نیم ماهانه ست

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام ناهید عزیز
  خیر تعلق نمیگیرد چون اشتغال نداشتید تو استعلاجی و خانه بودید

شیرین
01 مهر 1401

سلام
من ۹ ماه مرخصی زایمان سومم ۲۴ آذر ۱۴۰۱ تمام میشه و حالا متاسفانه یا خوشبختانه باردار هستم و ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ فرزند چهارم بدنیا می آید آیا مرخصی زایمان برای فرزند چهارم به من تعلق میگیرد ۱۷ سال هم سابقه بیمه دارم
کارفرما هم همه همکاری لازم و انجام میدهد

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام شیرین عزیز
  بله تعلق میگیرد

مریم زبرجد
02 مهر 1401

با سلام
من ۲۶ اردیبهشت زایمان داشتم و از ۲۵ اردیبهشت سرکار نرفتم
بیمه اردیبهشتم ۲۴روز اعلام شده و الان تامین اجتماعی میگه یک روز کسر کارکرد داری
گواهی پزشک گرفتم واسه یک روز ولی میگن بیمه استعلاجی زیر ۳ روز رو قبول نمیکنه
من چکار کنم؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام مریم عزیز
  باید کلا بروید استعلاجی زایمان خودت را تغییر بدهید واز تاریخ ۲۵ اردیبهشت استعلاجی بگیرید

مامان آقا محمدعلی👩‍👧
04 مهر 1401

باسلام
ممنون از اطلاعات عالی و فوق العاده ای که در اختیارمون گذاشتید.
من ۵فروردین۱۴۰۱زایمان داشتم
و(۲۳خرداد ۴مرداد ۲۳ مرداد و۹شهریور )درکل ۴بار حق بارداری توسط تامبن اجتماعی ریخته شده.
سوالم اینه
تا۹ماه واقعا ریخته میشه؟
ودوم اینکه حتما باید بیمارستانی که کار میکردم لیست بیمه کارکرد صفر رد کنه تا تامین اجتماعی حق بارداری بریزه؟
و سوم چرا هربار مبلغ متفاوته یبار ۳تومن یبار ۳/۵۰۰یبار۳/۶۰۰
ممنون میشم پاسخ بدید🙏

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  سلام خواهش میکنم ۰۱ بله واریز میشود ۰۲ بله آخرین کارگاه شما باید لیست بیمه صفر برای شما ارسال کنند ۰۳ این مبالغ علی الحساب هستند

عرب
04 مهر 1401

سلام میخواستم بدونم میتونم قبل از زایمانم یک ماه مرخصی استحقاقی بگیرم و یک ماه بعد از تاریخ زایمانم از مرخصی زایمان استفاده کنم؟(اون یک ماه رو چون به اسفند میخوره میخواستم مرخصی استحقاقی بگیرم که عیدی و پاداشم بهم از طرف سرکارم پرداخت بشه)

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیشود باید حتما از تاریخ زایمان از مرخصی استعلاجی زایمان استفاده کنید

   افتخاری
   07 مهر 1401