۳۱ تیر ۱۴۰۳

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

احتمالاً عبارت بیمه بیکاری را اکثر افرادی که در محل کار برایشان سابقه‌ی بیمه تأمین اجتماعی ثبت شده است، شنیده‌اند. بیمه بیکاری یکی از مزیت‌های بیمه تأمین اجتماعی است برای افرادی که به طور ناگهانی کار خود را از دست می‌دهند. خیلی از کارمندان و کارگران سرپرست خانوار هستند. سازمان تامین اجتماعی بر اساس قوانین بیمه و در راستای حمایت از حقوق کارکنان، در ابتدای سال ۱۴۰۳ تسهیلات مربوط به بیمه بیکاری را لحاظ کردند.

احتمالاً متقاضیان سوالات گوناگونی درباره‌ی ماهیت این بیمه‌نامه، قوانین بیمه بیکاری، شرایط استفاده از بیمه بیکاری، مدارک لازم و عواقب گرفتن بیمه بیکاری داشته‌باشند. با خواندن این مقاله می‌توانید از اطلاعات مربوط به چنین مواردی آگاه شوید. هنگام روبه‌رو شدن با این مسئله اگر اطلاعات کافی داشته باشید، ضمن بهره‌مندی از مزایای این بیمه، دچار سردرگمی نخواهیم شد.پس پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

همکاری در فروش بیمه

بیمه بیکاری چیست؟

بیمه بیکاری، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است. سازمان تامین اجتماعی با دریافت حق بیمه مقرر، این مستمری را پرداخت می‌کند. مقرری بیمه بیکاری به بیمه‌شدگانی تعلق می‌گیرد که شغل خود را از دست داده‌اند.

افرادی که به اجبار بیکار می‌شوند یا به اصطلاح اخراج می‌شوند، مشمول بیمه بیمکاری می‌شوند.

همه کارمندان و کارگران در اوایل سال، نگران هستند که کارفرما قراردادشان را تمدید نکند؛ در نتیجه، آن‌ها بیکار شوند. بیکاری است و هزار مصیبت دیگر … این کارمندان و کارگران معمولا سرپرست خانوار هستند. قانون بیمه و سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت از حقوق کارگران و کارمندان، تسهیلات ۱۴۰۳ را لحاظ کرده‌اند. احتمالا، متقاضیان سوالات گوناگونی درباره ماهیت این بیمه‌نامه، قوانین بیمه بیکاری، شرایط و مدارک لازم برای گرفتن داشته‌باشند. بهتر است اطلاعاتی در زمینه این بیمه کسب کنیم. با داشتن اطلاعات بیشتر، خدای نکرده در هنگام روبه رو شدن با این مساله ضمن بهره مندی از مزایای این بیمه، دچار سردرگمی نخواهیم شد.پس شما را به خواندن این مقاله دعوت می‌کنیم.

کار چیست؟

طبق تعریف مرکز آمار، شغل ( کار)، به مجموعه فعالیت‌های اقتصادی‌ فکری و بدنی گفته می‌شود. البته فعالیت‌هایی که به منظور کسب درآمد نقدی یا غیرنقدی با هدف تولید کالا یا ارائه خدمات، انجام می‌شود. شاغل کسی است که در قبال انجام کار یا شغل بتواند حداقل نیازهای خود را تامین نماید.

افرادی که بدون دریافت مزد یا برای یکی از اعضای خانواد خود برمبنای رابطه خویشاوندی کار می‌کنند، نیز شاغل نامیده می‌شوند.

 • افرادی که در دوره کارآموزی خود، فعالیتی مرتبط با موسسه محل کارآموزی خود انجام می‌دهند، نیز شاغل محسوب می‌گردند. چون در تولید کالا یا ارائه خدمات آن موسسه یا سازمان نقش دارند.
 • دانشجویان، محصلان دارای شغل پاره وقت و تمام افراد شاغل دائم یا موقت در نیروهای مسلح نظیر پرسنل کادر، درجه داران و سربازان وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی نیز جزو افراد شاغل محسوب می‌گردند. برای مثال مشاغل مثل بازاریابان بیمه که با سامانه هایی مثل پلاس بیمه کار می‌کنند نیز شاغل محسوب می‌شوند.

کارگر کیست؟

کارگر، شخص حقیقی است که در مقابل دریافت حق الزحمه اعم از: مزد، حقوق، درصد سود، سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می‌کند. هر کس به هر دلیل برای شخص دیگری کار کند، کارگر تلقی می‌گردد. طبق این قانون، کارگر می‌تواند دکتر یا مدیر هم باشد.

چگونه کارگر طبق قانون کار بیمه می‌شود؟

هر کارگری برمبنای اجبار قانونی، خود به خود و قهرا بیمه می‌شود و از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کند. پرداخت یا عدم پرداخت حق بیمه او توسط کارفرما هیچ گونه محدودیتی برای این حق ایجاد نمی‌کند. سازمان تامین اجتماعی این مبلغ را از کارفرما وصول می‌نماید.

کارفرما وظیفه دارد که کارگر را بیمه کند. این نوع وظیفه اجباری است. استنکاف این قانون تخلف محسوب می‌شود و مشمول مجازات قانونی می‌گردد. هر فردی که برای دیگری در مقابل دریافت حقوق و مزد کار کند، مشمول بیمه تأمین اجتماعی می‌شود. این حکم بر اساس بند الف ماده چهار قانون تامین اجتماعی است. این فرد می‌تواند در مقابل پرداخت حق بیمه از مزایای بیمه تامین اجتماعی استفاده نماید.

اما بیمه کارگری چیست و چه مزایایی دارد؟ نحوه محاسبه حق این بیمه چگونه است؟ برای پاسخ این سوالات مقاله بیمه کارگری را مطالعه نمایید.

بیکار کیست؟

بیکار به شخصی می‌گویند که برحسب شرایط، با عدم دخالت اراده خود، شغل خود را از دست داده‌اند و آماده به کار باشند.

 کمیته‌ای مرکب از نمایندگان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی بر تشخیص ارادی بودن بیکاری نظارت دارند. شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی پس از دریافت تاییدیه از مقامات نامبرده، تمهیدات لازم جهت پرداخت مقرری بیمه فرد بیکار را به عمل می‌آورند.

مثال این دست افرادی که شغل خود را از دست داده اند، کارگرانی هستند که به خاطر تغییرات ساختار اقتصادی کارگاه و محل کار، ورشکستگی کارفرما یا شرایط محیطی همچون شرایط قرنطینه کرونا تعدیل نیرو شده‌اند. نوع دیگر افرادی هستند که کارفرما مایل به همکاری با آن ها نیست و اخراج شده‌اند.

کارگران دارای قرارداد کوتاه مدت یا موقت، چگونه از بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند؟

شرایط بیمه بیکاری تامین اجتماعی کارگرانی که قرارداد کار کوتاه مدت یا موقت دارند، به شرح زیر است:

 • اگر مدت زمان قراردادشان به اتمام ‌­رسد.
 • موفق به اشتتغال در محل کار جدید نگردند.

از دست دادن شغل در نتیجه حوادث قهریه و غیرمترقبه و بلایای طبیعی مشمول این نوع بیمه است. حوادثی همچون سیل، زلزله و آتش سوزی، نمونه‌هایی از حوادث قهریه و غیرمترقبه محسوب می‌شوند

در شرایط یادشده، بیمه شدگان تامین اجتماعی با معرفی کتبی واحد کار و امور اجتماعی محل از مزایای بیمه استفاده خواهند کرد.

قانون جدید بیمه بیکاری چیست؟

قانون و آیین نامه اجرایی این بیمه‌نامه در سال ۱۳۶۹ به تصویب مجلس رسیده و در حال حاضر اجرا می شود. هر سال فقط میزان و مبلغ مقرری بیمه تغییر می‌کند.

مرجع تشخیص بیکاری مندرج در متن قانون و تاریخ وقوع آن، اداره کارو وامور اجتماعی محل است.

ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی درباره حق بیمه صحبت می‌کند: حق‌بیمه ۳۰ درصد مزد یا حقوقی است که ۷ درصد آن به عهده بیمه‌شده، ۲۳ درصد به عهده کارفرما می‌باشد.

فرآیند پیگیری بیمه بیکاری از طریق سامانه جامع روابط کار

معاون وزیر کار در اسفند ماه ۱۴۰۰ خبر از رونمایی سامانه جامع روابط کار داد. هدف این سامانه سهولت دسترسی کارگران و کارفرمایان به خدمات از جمله فعالیت های مربوط به مقرری بگیری بیمه بیکاری و رسیدگی به دعاوی کارگر و کارفرما است. این سامانه ۵۳ فرآیند دارد که تمامی امور به صورت سیستمی انجام خواهد کرد. از جمله مهم ترین مزایای این سامانه، انتقال و ارسال و دریافت اطلاعات و داده های مورد نیاز است.

مشمولین بیمه بیکاری چه کسانی هستند؟

مشمولین بیمه بیکاری به شرح زیر می‌باشند:

 • بیمه شده حداقل یک سال سابقه پرداخت بیمه را قبل از بیکاری خود داشته باشد. نداشتن شغل ناشی از حوادث قهریه و بلایای طبیعی نظیر شرایط کرونا مستثنی از شمولیت این بند قانونی هستند.
 • داشتن تابعیت ایرانی برای دربافت بیمه بیکاری الزامی است.
 • اگر در اولین روز حضور بیمه شده در محل کار خود، بلایای طبیعی یا قهریه رخ دهد، کارگر مشمول این بیمه خواهد بود. او با رعایت سایر شرایط مقرر می‌تواند نسبت به دریافت مزایا اقدام نماید.
 • بیمه‌شده باید طی ۳۰ روز از تاریخ بیکاری به واحدهای کارو امور اجتماعی ذی ربط، آمادگی خود را جهت اشتغال به حرفه تخصصی یا مشابه اطلاع دهد. در صورت وجود عذر مواجه به تشخیص هیئت حل اختلاف تا سه ماه میسر خواهد بود.

شرایط دریافت بیمه بیکاری ۱۴۰۳ + بررسی قانون جدید بیمه بیکاری تامین اجتماعی 

شرایط بیمه بیکاری برای دریافت شامل موارد زیر است:

 • با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، کارگران با ماهیت کار دائم فعالیت می‌کردند، دیگر برای دریافت بیمه بیکاری به نامه عدم نیاز ندارند.
 • بیمه‌شده باید در دوره های کارآموزی و سوادآموزی شرکت نماید. این کلاس‌ها از طرف ادارات کار و امور اجتماعی و نهضت سوادآموزی برگزار می‌شود، شرکت نماید. او باید هر دو ماه یک بار ، گواهی حضور در این کلاس ها را به شعب تامین اجتماعی ارائه دهد.
 • اگر قرارداد همکاری کارگر از نوع قرارداد کار موقت یا معین باشد، باید حداقل یک سال کاردر آخرین کارگاه به همراه پرداخت حق بیمه کار کرده باشد.
 • بیکاری حداکثر ۳۰ روز پس از اخراج یا اعلام عدم نیاز توسط کارفرما به اداره کار گزارش شود. (در موراد خاص بیشتر از ۳۰ روز نیز امکان دارد و آن هم با تشخیص هیئت اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل تا ۳ ماه امکان پذیر خواهد بود.)
 • مستمری بگیر، بازنشسته و یا از کار افتاده کلی نباشند.
 • بیمه شده قبل از بیکاری حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد
 • بیمه شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه شغل خود را از دست می‌دهند. این حوادث شامل سیل، جنگ، زلزله و آتش سوزی هستند. ( افرادی که به دلیل شیوع بیماری کرونا بیکار شده اند نیز مشمول این بند می شوند)

شرایط دریافت بیمه بیکاری ۱۴۰۳ بدون کارت خدمت

شرایط دریافت بیمه بیکاری در سال ۱۴۰۳ بدون کارت خدمت شامل موارد زیر است:

 • داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان جهت دریافت مستمری این بیمه الزامی است. بیمه شده‌ سرباز درصورتی می‌تواند از بیمه بیکاری برخوردار شود که : الف) حداکثر ظرف دو ماه بعد از دوران سربازی به محل کار خود برگردد. ب) اگر کارفرما از اشتغال او ممانعت به عمل آورد، با احراز سایر شرایط می تواند از مزایای این بیمه استفاده نماید.
 • مقرری این بیمه کارآمد و مفید از اولین روز بیکاری کارگر محاسبه شده و به او پرداخت می‌گردد.
 • اگر کارگر بیمه شده استخدام شود، درصورتی مشمول بیمه خواهد بود که : در شغلی استخدام شود که میزان حقوق و مزایای آن از مقرری معین شده کمتر باشد. مابه التفاوت دریافتی نیز از صندوق این بیمه پرداخت خواهد شد.
 • در کارگاه‌هایی که حداکثر ۵ کارگر مشغول هستند، پرداخت حق بیمه به اختیار و توافق بین کارفرما و کارگر مربوط است.
 • کارگرانی که سوابق خدمت خود را بازخرید نمایند، مشمول این بیمه خواهند بود.

سایر شرایط دریافت مقرری بیکاری

از دیگر شرایط دریافت بیمه بیمکاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر فرد حین دوره کارآموزی، کمک هزینه دریافت نماید، این امر مانعی برای دریافت مقرری بیمه وی محسوب نخواهد شد.
 • بیمه‌شدگانی که به دلیل تغییرات در ساختار اقتصادی واحدهای مربوطه به تشخیص وزارتخانه مرتبط و تایید شورای عالی کار، بیکار موقت شناخته شوند، مشمول دریافت مقرری خواهند بود.
 • اگر فرد در حین دریافت بیمه بیکاری، مجددا شاغل شود ولی به سازمان تامین اجتماعی این مساله را اعلام نکند، در نهایت مقرری واریزی را باید بعد از اشتغال مجدد عودت نماید. اگر بیمه‌شده با دریافت دستمزد روزهای بلاتکلیفی به کار قبلی خود برگردد، باید مقرری دریافتی خود در این بازه را به سازمان تامین اجتماعی عودت نماید.

شرایط بیمه بیکاری برای کارگران روزمزد چیست؟

کارگرهای روزمزد اگر بیمه‌ای نداشته باشند، نمی‌توانند از حقوق این بیمه استفاده نمایند. این افراد تنها در صورتی می‌توانند آن را دریافت کنند که به صورت خویش‌فرما خود را بیمه کرده باشند.

بیمه کارگر ساعتی چگونه تعیین می‌شود؟

میزان مزد و مزایای کارگرانی که به صورت کارگری کار می‌کنند، بر اساس توافق بین کارگر و کارفرما خواهد بود. البته باید تأکید که کارفرماها حق پرداخت مزد کمتر از حداقل میزان تعیین شده در شورای عالی کار را ندارند. همچنین اینکه بر اساس قانون کار، دستمزد کارگران ساعتی شامل حق اولاد و خواروبار هم خواهد بود و حتی کارفرما باید مزد روزهای تعطیل را هم بدهد. علاوه بر این هیچ مانعی برای بیمه کردن کارگران پاره وقت وجود ندارد. حق مأموریت، کارمزد روزهای تعطیل و مرخصی استحقاقی به کارگران کارمزدی یا ساعتی تعلق خواهد گرفت. در آخر اینکه بیمه آن‌ها بر اساس میزان ساعت کاریشان مشخص خواهد شد.

استثنائات بیمه بیکاری چیست؟

استثنائات بیمه بیکاری به موارد زیر تقسیم می‌شود: 

 1. کارگر با میل و رضایت شخصی، شغل را ترک نماید.( اگر در طول پروسه دریافت بیمه بیکاری، مشخص شود که شخص با میل و اراده خود بیکار شده است، ضمن قطع پرداخت مقرری ، مبالغ مربوطه از او مسترد خواهد شد.)
 2. کارگر استعفا دهد.
 3. قرارداد در موعد مقرر خاتمه یابد.
 4. اگر کارفرما، کارگر را به خاطر کوتاهی در انجام وظایف محول شده یا قانون شکنی و نقض آیین نامه های انظباطی کارگاه اخراج نماید، کارگر مستحق دریافت حقوق این بیمه نمی‌شود.

چه کسانی مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند؟

کلیه مشمولان قانون تامین اجتماعی که تابع قانون کار و کشاورزی هستند، تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند به جز گروه افراد زیر:

 • اتباع خارجی
 • صاحب مشاغل آزاد (حتی اگر بیمه مشاغل آزاد داشته‌باشند.)
 • بازنشستگان
 • از کارافتادگان کلی
 • بیمه‌شدگان اختیاری
 • کارگران کارگاه های خانوادگی
 • اگر قصور و تقصیر در انجام وظایف محوله از سوی کارگر در مراجع حل اختلاف قانون کار احراز به رسمیت شناخته شود، در چنین حالتی کارگر تحت پوشش بیمه یاد شده نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز بیمه بیکاری ۱۴۰۳ چیست ؟

مدارک لازم برای درخواست بیمه بیکاری شامل موارد زیر هستند:

 1. نامه عدم نیاز کارفرما. (در این نامه ذکر می‌شود که کارفرما از چه تاریخی به کارگر نیازی نخواهد داشت.) توجه نمایید که این تاریخ باید یک روز بعد از تاریخ اتمام مهلت قرارداد باشد.)
 2. اصل و تصویر قرارداد سال آخر همکاری یا رای صادر شده
 3. ۴ قطعه عکس ۴*۳
 4. اصل و تصویر کارت ملی
 5. کپی و اصل شناسنامه
 6. اصل و تصویر گواهی کار از شرکت

بارگذاری کامل مدارک، اولین گام در روند دریافت بیمه بیکاری است. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 1. تصویر صفحه اول دفترچه بیمه
 2. اصل و تصویر کارت پایان خدمت (برای آقایان)
 3. اصل و تصویر مدرک تحصیلی یا مدرک فنی
 4. قرارداد یکسال آخر با مهر و امضای کارفرما و امضای کارگر
 5. اخذ استعلام سوابق بیمه از شعبه تامین اجتماعی مربوطه برخی ادارات استعلام اینترنتی را می پذیرند

بیمه بیکاری چند ماه است؟

مدت زمان بیمه بیکاری که از طرف سازمان تأمین اجتماعی اعلام می‌شود، در جدول بیمه بیکاری ۱۴۰۳ آمده است:

مدت زمان دریافت مقرری برای متاهلسابقه پرداخت بیمه
یک سال۶ تا ۲۴ ماه
یک سال و نیم۲۵ تا ۱۲۰ ماه
۲۶ ماه۱۲۱ تا ۱۸۰ ماه
سه سال۱۸۰ تا ۲۴۰ ماه
۵۰ ماهاز ۲۴۱ ماه به بالا
 • مدت دریافت مقرری، جزء سوابق پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی تلقی خواهد شد.

 • میزان مقرری روزانه بیمه شده فاقد شغل ۵۵% متوسط مزد یا حقوق یا کارمزد روزانه فرد شاغل دارای بیمه است. به حقوق افراد متاهل یا متکفل، تا حداکثر چهار نفر افراد تحت تکفل بیمه شده به ازای هر فرد ۱۰% حداقل دستمزد افزوده خواهد شد.
 • قانون جدید بیمه بیکاری حداقل مبلغ بیمه بیکاری را ۵۵ درصد حقوق پایه وزارت کار، بدون در نظر گرفتن بن و حق مسکن اعلام کرده است. این عدد در سال ۱۴۰۳ برابر با ۷۱,۶۶۱,۸۴۰ ریال است. برای کسانی که بیشتر از حقوق پایه دریافتی دارند، هم عددی بین ۵۵ الی ۸۰ درصد حقوقشان محاسبه و پرداخت می‌شود.

مبلغ بیمه بیکاری ۱۴۰۳

میزان مبلغ بیمه بیکاری به شرح زیر می‌باشد:

 • حداقل مبلغی که سازمان تامین اجتماعی به شما خواهد پرداخت؛ برابر با ۵۵% متوسط حقوق سه ماه اخیرتان خواهد بود و حداکثر، ۸۰% از متوسط حقوقتان به شما پرداخت خواهد شد.از همان اولین روزی که فرد شغل خود را از دست می‌دهد، مقرری قابل پرداخت است.
 • لازم به ذکر است که اگر ۵۵% از متوسط حقوق شما کمتر از حقوق پایه وزارت کار باشد؛ مبلغی که دریافت می‌کنید برابر با حداقل حقوق در آن سال خواهد بود!
 • از دیگر عواملی که بر افزایش این کمک هزینه ماهیانه موثر هستند؛ حقوق سه ماه آخر شما و تعداد افرادی است که تحت تکفل شما قرار دارند. شما توانایی این را دارید تا چهار نفر را تحت تکفل داشته باشید که به‌ازای هر نفر ۱۰ درصد به دریافتی‌تان افزوده می‌شود. البته سقف مبلغ پرداختی به شما همان ۸۰% متوسط حقوق خواهد بود.
 • بر اساس قانون جدید بیمه بیکاری، حداقل مبلغ بیمه بیکاری را ۵۵ درصد حقوق پایه وزارت کار، بدون در نظر گرفتن بن و حق مسکن اعلام شده است. با این شرایط حقوق بیمه بیکاری چقدر است؟ طبق قوانین کار در سال ۱۴۰۳، حقوق پایه بدون حق اولاد و پایه سنوات معادل ۷۱,۶۶۱,۸۴۰ ریال است. اگر حقوق پایه را در نظر بگیریم، حداقل حقوق بیکاری در سال ۱۴۰۳، ۷۱,۶۶۱,۸۴۰ ریال خواهد بود.

 

 • به مبلغ بیمه بیکاری برای افراد متاهل سال ۱۴۰۳، در ازای هر فرد ۱۰% حداقل دستمزد افزوده خواهد شد. توجه کنید که حداکثر حقوق بیمه بیکاری تامین اجتماعی، نباید بیشتر از ۸۰% حقوق فرد باشد. برای کسانی که بیشتر از حقوق پایه دریافتی دارند هم عددی بین ۵۵ الی ۸۰ درصد حقوقشان در نظر گرفته می‌شود.

بیمه بیکاری تا چه سنی تعلق می‌گیرد؟

افراد مسن مشمول قانون جدید بیمه بیکاری که ۵۵ ساله یا بیشتر باشند، تا زمانی که مشغول به کار نشده‌اند، می‌توانند تا رسیدن به سن بازنشستگی از پوشش‌های آن بهره‌برند.

اگر زن و شوهر هر دو بیکار شوند، امکان برخورداری هر دو آن ها از این رشته بیمه مفید ارائه شده از سازمان بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. فقط یکی از آنان (زن یا شوهر) می‌توانند از افزایش مقرری به ازای هر یک از فرزندان استفاده کنند.

حقوق این بیمه مشابه سایر مستمری های بیمه های تامین اجتماعی معاف از مالیات است.

افراد تحت تکفل بیمه چه کسانی هستند؟

افراد تحت تکفل بیمه بیکاری شامل افراد زیر است:

 • همسر(زن یا شوهر)
 • فرزندان مونث مجرد و فاقد حرفه و شغل
 • پدر و مادری که سن شان بیش از ۶۰ سال باشد و پزشک معتمد سازمان تامین اجتماعی، کارافتادگی آن ها را تایید نماید و فرد مشمول بیمه بیکاری عهده دار معاش آن ها باشد.
 • فرزندان مذکر با سن کمتر از ۱۸ سال یا پزشک معتمد سازمان تامین اجتماعی از کارافتادگی آن ها را تایید نماید یا صرفا در حال تحصیل باشند.
 • خواهر و برادر تحت تکفل در صورت داشتن شرایط مربوط به فرزندان مونث و مذکر

در چه شرایطی بیمه بیکاری ۱۴۰۳ لغو می شود؟

شرایط لغو بیمه بیکاری را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • مرگ بیمه‌شده فرا برسد و فوت کند.
 • بیمه‌شده دوباره اشتغال یابد.
 • بیمه شده مستمری بازنشستگی دریافت کند یا دچار از کار افتادگی کلی شود.
 • مدت زمانی تعلق بیمه به فرد به اتمام برسد.
 •  بیکار دریافت کننده حقوق بیمه بیکاری از پذیرش شغل مشابه جدید اجتناب ورزد.
 • فرد بیکار دریافت کننده مقرری بیمه بدون دلیل موجه از حضور در دوره های کارآموزی استنکاف ورزد.
 • حقوق بیمه شدگان حین استفاده از بیمه بیکاری به خدمت وظیفه عمومی اعزام می‌گردند. در صورتی که متاهل نباشند، قطع می‌گردد و پس از پایان خدمت وظیفه عمومی در صورت عدم اشتغال، با معرفی واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجددا نسبت به برقراری باقی مانده مدت استحقاقی آنان اقدام خواهد شد.
 • بیمه شده مجددا به کار اشتغال یابد.
 • بیمه بیکار بدون عذر موجه از شرکت در دوره های کارآموزی یا سوادآموزی خودداری کند.
 • بیکار از قبول شغل تخصصی خود یا شغل مشابه پیشنهادی خودداری کند.
 •  با دریافت مزد ایام بلاتکلیفی به کار اولیه برگردد.

قطع بازرسی از منازل

بر اساس گفته معاون اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین ۱۴۰۱، دیگر بازرسی از در منازل برای صحت و درستی بیکار بودن فرد انجام نخواهد شد و انجام آن خلاف قانون است. در واقع قطع بیمه بیکاری منوط به ارائه دلایل مستند و قانونی از اشتغال دوباره فرد است.

آیا افزایش حقوق به بیمه بیکاری تعلق میگیرد؟

با توجه به جدول بیمه بیکاری، افرادی که بیشتر از ۲۰ سال سابقه کار دارند، می‌توانند نزدیک ۲ سال از بیمه بیکاری استفاده کنند. با توجه به اینکه اول هر سال حقوق‌ها افزایش پیدا می‌کند، بر اساس بخشنامه بیمه بیکاری ۱۴۰۳، افزایش حقوق بیمه بیکاری مطابق با میزان افزایش حقوق کارکنان صورت می‌گیرد.

تاریخ واریز حقوق بیمه بیکاری تامین اجتماعی

واریز بیمه بیکاری در بازه زمانی بین ۱۰ الی ۱۵ هر ماه است. در صورت عدم واریز مستمری در بازه زمانی یاد شده، باید جهت استعلام علت تأخیر به شعبه سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

نحوه استعلام واریز بیمه بیکاری

برای استعلام وضعیت واریز مبلغ بیمه بیکاری، باید به سایت رسمی سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کنید. در صفحه اصلی سایت به منو مراجعه کنید و در بخش خدمات، در قیمت بیمه شدگان، بر روی بیمه بیکاری کلیک کنید. بعد از ورود به سایت، وارد صفحه مربوط به بیمه بیکاری می‌شوید. در این صفحه بر روی گزینه‌ی مشاهده درخواست‌های بیمه بیکاری را انتخاب کرده و مشاهده کنید که سند پرداخت بیمه بیکاری شما در چه وضعیتی وجود دارد.

چند بار از بیمه بیکاری می‌توان استفاده کرد؟

در خصوص تعداد استفاده از بیمه بیکاری، محدودیتی وجود ندارد. بلکه محدودیت مربوط به مدت زمان استفاده از آن است. در حقیقت مدت دریافت بیمه بیکاری به میزان سابقه پرداخت و وضعیت تأهل فرد بستگی دارد که به شرح زیر است:

 • افراد مجرد و متأهل با سابقه پرداخت بیمه ۶ تا ۲۴ ماه، می‌توانند به ترتیب تا حداکثر ۶ و ۱۲ ماه مقرری بیمه بیکاری را دریافت کنند.
 • افراد مجرد و متأهل با سابقه پرداخت بیمه ۱۵ تا ۱۲۰ ماه، می‌توانند به ترتیب تا حداکثر ۱۲ و ۱۸ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.
 • اشخاص متاهل و مجرد با سابقه پرداخت بیمه ۱۲۱ تا ۱۸۰ ماه، می‌توانند به ترتیب تا حداکثر ۱۸ و ۲۶ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.
 • افراد مجرد و متأهل با سابقه پرداخت بیمه ۱۸۱ تا ۲۴۰ ماه، می‌توانند به ترتیب تا حداکثر ۲۶ و ۳۶ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.
 • متاهلان و مجردان با سابقه پرداخت بیمه ۲۴۱ ماه به بالا، می‌توانند به ترتیب تا حداکثر ۳۶ و ۵۰ ماه مقرری بیمه بیکاری دریافت کنند.

یعنی یک فرد مجرد با سابقه ۳۶ ماه دریافت بیمه، حداکثر می‌تواند تا ۱۲ ماه از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند. اینکه این ۱۲ ماه پشت سر هم باشند یا خیر، تفاوتی نخواهد داشت.

آیا عیدی و مزایا به بیمه بیکاری تعلق می‌گیرد؟

عیدی بیمه بیکاری چقدر است؟ باید بدانیم که این بیمه از طرف سازمان تامین اجتماعی در ازای دریافت حق بیمه مقرر به مشمولین قانون جدید بیکاری پرداخت می‌گردد. عیدی عیدی کارگران از طرف کارفرما و به دلیل رابطه اشتغال و حقوق بگیر بودن کارگر پرداخت می‌شود. از توضیحات یادشده می‌توانیم نتیجه بگیریم که در دوره دریافت مستمری بیکاری، به شخص فاقد شغل عیدی تعلق نخواهد گرفت.

همکاری در فروش بیمه

مزایای دریافت بیمه بیکاری چیست؟

تمام مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری، جزو سوابق بیمه تامین اجتماعی محسوب خواهد شد و امکان تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی وجود دارد. در صورت نیازمندی واحد کسب وکار به جذب نیروی کار، فرد بیکار در اولویت معرفی به این واحد های کسب و کار قرار خواهند گرفت.

حقوق بیمه بیکاری کرونا (مقرری بیکاری بیماری کرونا)

صنف‌ها و کارگرانی در دوره‌ی فراگیر شدن کرونا، آسیب دیده اند اطلاع داشته باشند که مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافته و وزارت کار با راه‌اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری bimehbikari.mcls.gov.ir از کسانی که در مدت سه ماهه دچار بیکاری و توقف فعالیت شده بودند درخواست کرد که به سامانه مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

 

بیمه بیکاری

دریافت حقوق از مزایای بیمه بیکاری است.

جالب است بدانید که طبق آخرین آمار تا پایان سال ۹۹، بیش از ۸۶۰ هزار نفر متقاضی بیمه بیکاری ثبت نام کرده و بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای چهار ماه علاوه بر این بیمه پرداخت شده است.

منابع تامین سرمایه حقوق بیمه بیکاری کرونا

با توجه به تعداد بالای افراد واجد شرایط بیمه بیکاری کرونا و پشتوانه مالی محدود سازمان تامین اجتماعی، بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به بیکاران متاثر از بیماری کرونا اختصاص داده شد.

سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه عدم اشتغال مربوط به شرایط کرونای متقاضیان واجد شرایط را که در ۱۰ روز اول اسفند بیکار شدند ، واریز کرده است. فهرست اسامی آن دسته از متقاضیان بیکار شده از اسفند سال گذشته که موفق به ثبت نام در سامانه نشده بودند، از طریق کمیته‌های استانی جمع آوری شده و پس از پایش و تکمیل به سازمان تامین اجتماعی فرستاده خواهد شد تا پروسه واریز مقرری به حساب آن‌ها نیز فراهم شود.

با آغاز واریز مبالغ بیمه بیکاری کرونا اگر چه انتظار می‌رفت واریز مقرری بر اساس قانون بیمه بیکاری و توسط سازمان تامین اجتماعی صورت گیرد، اما پرداخت اولین فهرست مقرری بگیران توسط سازمان برنامه و بودجه نشان داد که ساز و کار پرداخت این بیمه برای کرونا با بیمه بیکاری فعلی تفاوت دارد؛ چون با راه اندازی سامانه توسط وزارت کار و شناسایی مشمولان و ارسال لیست افراد از سوی تامین اجتماعی، مکانیسم واریز و درصد پرداخت مبلغ بیمه بیکاری کرونا، توسط سازمان برنامه و بودجه و از طریق خزانه‌داری کل صورت گرفت.

علت تعویق حقوق کارگران در دوران کرونا

شایان توجه است که واریزی مقرری بیمه بیکاری عده‌ای از متقاضیان مشمول این طرح به دلایلی نظیر اطلاعات اشتباه شماره شبا یا عدم تعلق شماره حساب به شخص متقاضی به تعویق افتاده است.

آن دسته از متقاضیان مشمول که تاکنونمقرری بیمه عدم اشتغال خود را به دلیل کرونای خود را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند با تلفن ۱۴۲۰ سازمان تامین اجتماعی تماس بگیرند و از کارشناسان مسئول، اطلاعات لازم را دریافت دارند.

با توجه به عدم دسترسی برخی از افراد به این تلفن گویا، باز هم جاماندگانی وجود دارند که تاکنون شرح حالی از وضعیت خود ارائه نکرده‌اند. چنین افرادی می توانند به دفاتر پیشخوان و سپس به prkar.mcls.gov.ir مراجعه نمایند.اگر قبلا افرادی در سایت احراز هویت شده باشند، دیگر نیازی به مراجعه مجدد به دفاتر پیشخوان دولت ندارند و با ورود اطلاعات کاربری خود می توانند در سامانه مربوطه ثبت نام نمایند که مراحل آن را در بندهای قبلی این مقاله بیان کردیم.

عواقب بیمه بیکاری چیست؟

برخی این ترس را دارند که دریافت بیمه بیکاری در سن بازنشستگی آن‌ها تأثیر بگذارد. در حقیقت از آنجا که بیمه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود، برای همین ممکن است که دیرتر بازنشسته بشوند. باید گفت که چنین چیزی صحت ندارد. مدت زمانی که شما تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرید، جزو سابقه حق بیمه‌تان حساب می‌شود. البته از آنجا که حقوق بازنشستگی متوسط دو سال آخر پرداخت حق بیمه است، برای همین توصیه می‌شود که در سال‌های آخر به هیچ وجه از بیمه بیکاری استفاده نکنید. همچنین اینکه در این بیمه خبری از دریافت پاداش و عیدی نیست. برای اینکه مستمری پرداختی در این مدت جنبه حمایتی از سازمان تأمین اجتماعی دارد.

آیا بیمه بیکاری بگیریم؟

در همه جوامع، بیکاری معضل بزرگ و منشا بسیاری از جرایم محسوب می‌گردد. قانون بیمه بیکاری مسئولیت هایی را برای کارفرما و دولت وضع می‌کند تا از میزان بحران های شخصی و اجتماعی بیکاران کاسته شود. کارفرمایان و کارآفرینان نیز باید به ایجاد شغل و به استخدام درآوردن نیروی فعال کشور و دولت نیز به اجرای طرح های اشتغال زا در راستای برنامه های توسعه ای خود پردازند تا همه دست در دست هم نرخ بیکاری را نزولی سازند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
شیوا
۰۲ مرداد ۱۴۰۳

سلام به کارشناس محترم بیمه
اگر مردی که متاهل هست مشمول بیمه بیکاری گردد و مثلا ۱۴ سال سابقه داشته باشد در صورتی که همسر ایشان هم شاغل باشد و درآمد جداگانه داشته باشد شامل ۲۶ ماه بیمه بیکاری میگردد ؟ یا چون زن تحت تکفل نیست مانند مجردها ۱۸ ماه به مرد تعلق می‌گیرد ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  مردی با این مشخصات می‌تواند به مدت ۲۶ ماه از بیمه بیکاری خود استفاده کند.

person
کیانی
۰۲ مرداد ۱۴۰۳

درود ۴سال هست مشغول به کار هستم ۳سال بیمه دارم و الان بخاطر اینکه افزایش حقوق ندارند به مشگل خوردم میتونم از اینجا در بیام تا پیدا شدن کار از بیمه بیکاری استفاده کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

  اگر نامه عدم نیاز از کارفرما دریافت کنید، به منزله اخراج از کار محسوب می‌شود و می‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
نگار طالبی
۳۰ تیر ۱۴۰۳

سلام و وقت بخیر، بنده درخواست بیمه بیکاری رو در سامانه ثبت کردم موقع ثبت درخواست جایی بررای اپلود گزارش سابقه بیمه وجود نداشت. الان کارشناس اعلام نقص مدرک زده ولی نمیدونم کجای سامانه باید مدرک رو اپلود کنم، امکانش هست راهنمایی کنید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  درود. سابقه بیمه را باید همان جا که سایر مدارک از قبیل آخرین مدرک تحصیلی، قرارداد و نامه عدم نیاز را بارگذاری می‌کنید،‌ قرار دهید.

person
سارا
۲۹ تیر ۱۴۰۳

سلام برای من این پیام اومده یعنی تاکی واریز میکنن
متقاضی محترم
با درخواست شما موافقت شد و اطلاعات حکم بیکاری از طریق پیامک اعلام خواهد شد
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  بعد از دریافت این پیامک ۱ الی ۲ ماه تا پرداخت مقرری بیمه بیکاری زمان می‌برد.

person
سمیرا
۲۹ تیر ۱۴۰۳

سلام .آیا بازرسی از درب منزل صورت میگیره آخه صبح ها من کلا باشگاه هستم
ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ مرداد ۱۴۰۳

  بله؛ بازرسی از منزل به صورت اتفاقی انجام می‌شود.

person
رضا محمدی
۲۷ تیر ۱۴۰۳

سلام. من دو سال برای شرکتی کار میکردم. از ۱۵ تیر ۱۴۰۳ دیگه گفتن نیا سرکار. ولی سابقه بیمه رو که چک میکنم تو سایت تامین اجتماعی تا آخر اسفند ۱۴۰۲ بیشتر برام بیمه رد نکردن. الان بیمه بیکاری اگر درخواست بدم شامل من میشه یا نه؟ چون بیش از ۴ ماه از آخرین سابقه بیمه ام میگذره ولی نامه عدم نیاز رو برای همون ۱۵ تیر بهم میدن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ تا زمانی که حق بیمه شما را پرداخت نکنند،‌ امکان استفاده از بیمه بیکاری را ندارید.
  ابتدا درخواست بیمه بیکاری خود را ثبت کنید از زمان ۱ ماهه آن تمام نشود. در ادامه از کارفرما بخواهید بیمه ماه‌های گذشته را پرداخت کند. اگر راضی به پرداخت حق بیمه نشد، می‌توانید در اداره کار از ایشان شکایت کنید.

person
رومینا
۲۴ تیر ۱۴۰۳

سلام خانمی هستم ۵۱ ساله و متاهل ۱۰ سال و دو ماه سابقه بیمه دارم سال ۹۳ از بیمه بیکاری به مدت ۱۸ ماه استفاده کردم در حال حاضر در شرکتی مشغول به کارم حدود ۴ سالی میشود متاسفانه به بیماری سرطان روده مبتلا شدم دوماه است که بیمارستان بودم و نصف روده ام را برداشته اند الان دوران نقاهت را طی میکنم در این مدت بعد از عمل دچار امبولی ریه و پا هم شدم و خون لخته شد در پا و ریه ام دکتر بهم گفته که نباید فعالیتی داشته باشم با توجه به این شرایط من نمیتوانم سر کار برم از طرفی با توجه به بیماری
و هزینه های درمانم نیاز مالی دارم صاحبکارم هم نامه عدم نیاز را بهم میدهد حالا من میتوانم با توجه به بیماریم بیمه بیکاری بگیرم ؟ چند ماه؟ شرایط خاصی برای مریض های سرطانی در نظر گرفته نشده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۳

  رومینا عزیز؛ پیشنهاد می‌کنیم فعلا از استراحت پزشکی استفاده کنید؛ از تاریخی که سرکار نرفته‌اید، استراحت پزشکی بگیرید و به تامین اجتماعی ارائه بدهید. چون قبلا ۱۸ ماه بیمه بیکاری دریافت کرده‌اید، دیگر نمی‌توانید مجددا با این سابقه از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
شیوا
۲۳ تیر ۱۴۰۳

اگر مشمول بیمه بیکاری شویم و متوجه بشن اشتغال داریم آیا وقتی بیمه بیکاری قطع شود اون مدتی که سابقه بیمه از طریق تامین اجتماعی در نطر گرفته شده نیز از بین خواهد رفت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ تیر ۱۴۰۳

  خیر؛ در این شرایط سابقه شما از بین نمی‌رود.

person
مینا
۱۹ تیر ۱۴۰۳

من مرخصی ۹ ماهه زایمانم آخر ۳ تموم شد تقاضای بیمه بیکاری دادم .. آخرین قراردادم یکساله از ۱ تیر سال ۱۴۰۲ تا اخر ۳ سال ۱۴۰۳ هست ..ولی توی قرارداد اعداد حقوق ۱۴۰۲ هست .. وبرای سال ۱۴۰۳ قرارداد جداگانه ندارم که افزایش ها رو شامل شده باشه ..آیا باید ۲ تا قرارداد ازشرکت بگیرم یعنی برای ۹ ماه سال ۱۴۰۲ رو جدا قرارداد بگیرم و ۳ ماه ۱۴۰۳ رو جدا ؟ ایا مبلغ بیمه بیکاری طبق حقوق سال ۱۴۰۲ تعلق میگیره یا ۱۴۰۳؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  همان قرارداد کفایت می‌کند. ملاک پرداخت مقرری بیمه بیکاری بر اساس دستمزد ۱۴۰۳ و حق بیمه پرداختی است.

person
مهرداد
۱۸ تیر ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید
یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
حقوقی که به حساب مت ریخته میشه ۱۴ میلیون تومان به ازای هرماه هست ولی دستنزد بیمه ای که رد میشه ۹میلیون هفتصد هزار تومنه
میخواستم بدونم برای دریافت بیمه بیکاری کدوم یکی از این دو ملاکه حقوقی که به حسابم واریز میشه یا دستمزد بیمه ای که تو سایت بیمه هستش؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  مهرداد عزیز؛ دستمزدی که در لیست بیمه ارسال می‌شود، ملاک محاسبه مقرری بیمه بیکاری است.

person
رضا
۱۷ تیر ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید
برای بنده حقوق که دریافت میکنم و به حسابم ریخته میشود ۱۴۰۰۰۰۰۰ میباشد ولی دستمزد من در بیمه ۹۷۰۵۰۰۰ تومان است
آیا بیمه بیکاری بر اساس حقوقی که به حسابم واریز میگردد ملاک است یا دستمزدی که در سابقه بیمه رد میگردد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  درود. ملاک محاسبه دستمزد درج شده در لیست بیمه است.

person
گلی
۱۷ تیر ۱۴۰۳

سلام برای تعلق بیمه بیکاری تاریخ ثبت درخواست رو لحاظ میکنن یا تاریخ تکمیل پرونده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  تاریخ اخراج از محل کار ملاک قرار می‌گیرد.

person
مرجان
۱۶ تیر ۱۴۰۳

سلام بیمه بیکاری من به علت افزایش حقوق نا تعارف تایید نشده بود پس از پیگیری های لازم مبلغی را تایید کردند. الان درخواست مجددم برای بیمه شده خارج از مهلت قانونی و کارشناس نوشته باید کد رهگیری درخواست قبلی را از صفحه عکس بگیرید و بگذارید. من چیزی تو سامانه پیدا نکردم. لطفا راهنمایی میفرمایید؟ ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ تیر ۱۴۰۳

  به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا کارشناسان از طریق سامانه مشکل شما را حل کنند و توضیحات لازم را ارائه دهند.

person
شهسوار
۱۲ تیر ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر.
بنده از یکم اردیبهشت ۱۴۰۳بیکار شدم و مدارکم رو ارسال کردم و موافقت کردن
از طرفی یه شرکتی مدارکم رو گرفته بودن که باید اسفند ماه درنیاورده اسمم رو چون عضو هیئت بودم ولی با جعل امضای هنوز نگه داشته بودن من بی خبر از همه جا بودم.
بیمه متوجه شدن و لغو کردن.
اون شرکت اسمم رو درآورده ولی بیمه میگه تاریخ انتشارش با تاریخ بارگزاری خیلی طولانیه.
میخام بدونم اگر من بیمه اردیبهشت رو جامانده همراه با جریمه و بیمه خرداد رو هم از همون جای قبلی ک کار میکردم پرداخت کنم
میتونم بعد از خرداد ماه دوباره درخواست بیمه بیکاری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ تنها در شرایطی این امکان برای شما وجود دارد که مجدد چند ماه از آنجا لیست بیمه برای شما ارسال شود؛ بعد دوباره درخواست بیمه بیکاری بدهید.

person
میرزا
۱۱ تیر ۱۴۰۳

سلام
من با۲۹ سال و۴ ماه سابقه میخوام از بیمه ی بیکاری استفاده کنم ومبلغ بیمه ی واریزی من ۵۱۷۶۷۵۰۰۰ ریال میباشد خواستم ببینم مبلغ دریافتی بیمه ی بیکاری من چقدر میشه ودر این وضعیت سقف بیمه برا بازنشستگی در دوره دریافت بیمه ی بیکاری چقدر در نظر گرفته میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۳

  میرزا عزیز؛ برای محاسبه بیمه بیکاری میانگین دستمزد ۳ ماه آخر شما را ضربدر ۵۵٪ می‌کنند. به ازای همسر و هر فرزند نیز ۱۰٪ به ۵۵ درصد ابتدایی اضافه می‌شود.
  حالا خودتان می‌توانید مبلغ بیمه بیکاری را به صورت دقیق محاسبه کنید.

person
نیما
۰۱ تیر ۱۴۰۳

دوست عزیز من در یک أپلیکیشن که مربوط به محاسبه حق بیمه بیکاری می‌باشد … حق بیمه هایه سه ماهه آخرم رو وارد کردم و بررسی رو زدم . تقریبا ۸۵ میلیون تومان ! ولی خطا میدهد که از حد مورد نظره وزارت کار بالاتر است !!!!

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  نیما عزیز؛ برای رفع این مشکل به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
نیما
۰۱ تیر ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر . من سابقه تقریبا ۶ ساله دارم . قطع همکاری من دیروز اعلام شده . در لیست بیمه ماه های فروردین و اردیبهشت حق بیمه پرداخت شده است . چون گفته أند سه ماهه آخر ملاکه ! آیا ماه إسفند که مربوط به ۱۴۰۲ هست هم محاسبه میشود ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۳

  بله؛ اسفند پارسال هم محاسبه می‌شود.

person
حسن
۱۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام
آیا قراره که سقف بیمه بیکاری از ۴ سال کاهش یابد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ حسن عزیز، قانون خاصی در این خصوص تصویب نشده است.

person
اسماعیل
۰۷ خرداد ۱۴۰۳

سلام من ۲۲ سال سابقه کار در یک شرکتی دارم میخواهم برای بیمه بیکاری اقدام کنم من قرار دادی با این شرکت ندارم اگر بخواهم قرار دادی از شرکت بگیرم آن قرار داد باید دائم نوشته بشود یا یک ساله موقت ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۳

  اسماعیل عزیز، برای دریافت بیمه بیکاری می‌توانید از هر دو نوع بیمه دائم یا موقت استفاده کنید.

person
اسماعیل
۰۶ خرداد ۱۴۰۳

سلام من در شرکتی ۲۲ سال سابقه کار دارم و برای استفاده از بیمه بیکاری میخواهم اقدام کنم ولی تا حالا قرار دادی نداشتم برای بیمه بیکاری از این شرکت آیا قرار داد دائم باید بگیرم یا قرار داد موقت؟ تاریخ قرار داد باید از زمانی باشد که دراین شرکت کار میکنم یا یکسال آخر ؟ممنون از لطف شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

  اسماعیل عزیز؛ برای بیمه بیکاری تفاوتی بین قرارداد دائم یا موقت وجود ندارد. شما تنها باید قرارداد سال آخر را بارگذاری کنید.

person
هادی
۰۵ خرداد ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر استاد بنده ۶سال سابقه تو شرکت دارم الان عدم نیاز زدن برام یه سوالم این بود که الان من یه وانت پراید دارم با این شرایط بیمه بیماری به بنده تعلق میگیره چون یکی از دوستان گفتش وانت داشته باشی بهت نمی‌دن خواستم ببینم این حرف صحت داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

  هادی عزیز؛ بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد. اما اگر با وانت خود کار می‌کنید، در صورتی که کارشناس بیمه متوجه این موضوع شود،‌ بیمه بیکاری شما قطع می‌شود.

person
مریم مرادی
۰۳ خرداد ۱۴۰۳

سلام درقسمت گزارش کارگری سایت بیمه بیکاری قسمت وضعیت پرونده نوشته موافقت با دریافت مقرری.
اما زمانی که از همین فرم بر روی نظرات کلیک می کنم ، تامین اجتماعی متن زیر را نوشته است:
در صورت احراز شرایط بیکاریمنوط به تسویه الحساب ایام بارداری و بررسی بند ب دستورالعمل شماره ۳۲۰۷۳ مورخ ۱۷/۰۵/۱۴۰۲.
متنی که در نظرات نوشته شده است به چه معناست؟
لازم به یاداوری است من بعد از ۹ ماه مرخصی زایمان و اتمام قرارداد درخواست بیکاری داده ام

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

  مریم عزیز؛ ابتدا باید آخرین سند غرامت دستمزد ایام بارداری شما صادر شود و تسویه حساب کنید تا ۹ ماه بارداری شما در کل سوابق‌تان ثبت شود. به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها موضوع را پیگیری کنند.

   person
   مریم مرادی
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

   منظور از تسویه حساب دریافت مبلغ مربوط به بارداری می باشد؟
   اگر بله -این مبلغ دریافت شده است و به حساب من واریز شده است.

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

    درود. در این صورت باید به صورت حضوری به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید تا مشکل شما را پیگیری کنند.

person
نیما زکی زاده
۰۳ خرداد ۱۴۰۳

درودفراوان و خداقوت به دست اندرکاران سایت.یه سوال درقسمت حمایت های کوتاه مدت تاریخ شروع وپایان برام نوشتن تاریخ سند ۸اردیبهشت و تاریخ ارسال به مالی ۹اردیبهشت میخواستم بدونم چک کی صار میشه و این ماه برام واریز میشه. وسوابق بیمه از تاریخ بیکاری و پایان ۳۱ اردیبهشت. ۱۸ماه هم موافقت شده میشه راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

  نیما عزیز؛ مقرری بیمه بیکاری شما از خرداد ماه واریز می‌شود.

person
فرزاد ش
۰۱ خرداد ۱۴۰۳

من ۱۳ سال سابقه پرداخت بیمه دارم و در آخرین جایی که کار میکردم سابقه پرداخت بیمه ۱۱ماه و ده روز هستش نامه عدم نیاز هم دارم آیا بیمه بیکاری به من میدن یا توجه به یک سال کامل نبودن آخرین کارگاه بهم بیمه بیکاری نمیدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛‌ فرزاد عزیز، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
علیزاده
۰۱ خرداد ۱۴۰۳

بعد از گرفتن یکبار بیمه بیکاری( در صورتی که اواسطش مشغول به کار شدم و مراجعه کردم به بیمه تا بیمه بیکاریم لغو بشه) چقدر بعد میتونم مجدد بیمه بیکاری دریافت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  علیرضا عزیز؛ در صورتی که سایر شرایط دریافت بیمه بیکاری را داشته باشید، برای استفاده مجدد باید حداقل یک سال در آخرین کارگاه خود سابقه بیمه داشته باشید.

person
احمد
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

عالی هستین

person
ابوالفضل
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام.بنده چهار سال در شرکتی مشغول کار بودم و برام ۳ سال بیمه رد شده میخاستم بدونم برای تحقق بیمه بیکاری حتما باید یکسال پشت سرهم بدون وقفه بیمه رد شده باشه یا کلا مجموعا حداقل یکسال

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

  ابوالفضل عزیز؛ وقفه یک الی دو ماهه در طول یک سال اخیر مشکلی ایجاد نمی‌کند. اما اگر بیشتر از آن باشد، نمی‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.

person
امید حسنوی
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من با پیمانکار جدید به مدت سه! ماه کارکردم بعد نخواستنم انداختن بیرون برای بیمه بیکاری نامه عدم کار ندادن چطوری میتونم بیمه بیکاری بگیرم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ خرداد ۱۴۰۳

  امیر عزیز؛ با این شرایط بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
یاکوب ابدی
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام و عرض ادب
به بنده ۲۱ ماه بیمه بیکاری تعلق میکیرد اگر برای مدت چند سال به خا ج از کشور بروم بیمه بیکاری بنده قطع می شود؟ اگر اطلاع هم ندهم.
ممنون🌺

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

  درود.
  بله؛ در صورت خروج از کشور بیمه بیکاری شما قطع می‌شود.

person
Marya
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کردم و الان در مرحله موافقت با پرداخت مقرری هستم و در قسمت توضیحات هم نوشته سابقه بیش از یک سال در کارگاه میخواستم ببینم چقدر زمان میبرد تا مقرری من واریز شود

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ بعد از موافقت کارشناس بیمه، حدود ۱ الی ۲ ماه پرداخت بیمه بیکاری زمان می‌برد. اگر این مدت زمان گذشته و واریزی انجام نشده، به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
مژگان
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
اگه بینه بیکاری بهمون تعلق بگیره درصورتی که مول به حسابمون بیاد بینه بیکاریم لغو میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ قطع نمی‌شود. در صورت اشتغال به کار و کسب درآمد بیمه بیکاری لغو می‌شود.

person
مهدی
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

درود وقت بخیر .
بعد از گذشت مدت ۲ سال از اشتغالم در شرکت پیمانکار . و البته یک شرح مشخص . اکنون کارفرمای من قصد داره تا خدمت من رو با شرح جدیدی که در توان من نیست جابجا کنه . عدم توانایی خودم. رو اعلام کردم . و سخن اخرشون هم اینطور هست که یا کار رو انجام بده و یا اینکه برو .
بنظر شما کاری میتونم انجام بدم ؟
کسی میتونه کمکم کنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

  درود بر شما. شکایت خود را از طریق اداره کار ثبت کنید تا کارشناسان پیگیری کنند.

   person
   کسری
   ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

   سلام من یک سال و نیم در ی شرکت کار کردم ب علت تصادف دستم ب مشگل خورد بعد یک هفته رفتم سرکار عدم نیاز کردن کارت پایان خدمت هم ندارم الان بیم
   ه بیکاری شامل من میشه یا نه

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

    خیر؛ متاسفانه بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
محمد
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام آیا اگر از بیمه بیکاری استفاده نکنیم زمان بازنشستگی جز سوابق حساب میشود

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ در صورت استفاده از بیمه بیکاری، مدت زمان آن به سوابق شما اضافه می‌شود.

person
حمید
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام
کارگاه من پارسال تعطیل شد و متاهلم با دو فرزند با ۱۸ سال سابقه ۳۶ ماه بیمه بیکاری تایید شد پارسال حقوق من حدود ۶۶۰۰۰۰۰ تومان بود امسال ۷۱۶۶۰۰۰ تومان واریز شده همکارم مجرد بود ۵۳۰۰۰۰۰ تومان میگرفت امسال شده ۷۱۶۶۰۰۰ تومان و بامن یکسان شده اداره بیمه رفتم گفتند ملاک ما محاسبات خودمان است چگونه میتوانم حق همسر و فرزندانم را به حقوقم بر گردانم لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  حمید عزیز؛ بیمه بیکاری شما درست پرداخت شده است. نیازی به پیگیری نیست.

person
Pary
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام
من در سال ۱۴۰۲ مبلغ بیمه بیکاری که دریافت می کردم شش میلیونو هفتصد بود، در سال جدید هفت میلیونو صدو شصتوشش شده! فقط حدود ۳۵۰تومن اضافه شده آیا درسته؟ میشه توضیح بدین ممنون.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ میزان دریافتی شما درست محاسبه شده است.

person
امیر امیرخانی
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من ۷سال سابقه بیمه دارم واخرین شرکتی که کارکردن ۶ماه بود و عدم نیاز اخراج شدم الان می‌خوام بیمه بیکاری استفاده کنم شرایط وراهش چیه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  با ۶ ماه سابقه در آخرین کارگاه، بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد؛ طبق قانون باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته باشید.

person
سینا
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

درود من مدارک و کامل دادم در قسمت نظرات اداره تایید کرده ولی بررسی نماینده تامین اجتماعی مونده چقدر طول میکشه تا تایید نماینده تامین اجتماعی

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  مدت زمان انتظار در این بخش مشخص نیست؛ اما معمولا ۱ ماه زمان می‌برد.

person
رامین
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من سنم ۵۲سال میباشد و۲۵ سال سابقه بیمه دارم وتا الان ۳۶ ماه از بیمه ببکاری استفاده کرده ام ودر اخرین شرکت یک سال مشغول بکاربودم که اخراج شده ام الان بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد با سپاس

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  اگر سایر شرایط را داشته باشید، به مدت ۱۲ ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد.

person
آرش علوی
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام، وقت بخیر، خداقوت

آیا زمان جدید واریز مقرری بیمه بیکاری از دهم الی پانزدهم هرماه در سال گذشته به پانزدهم الی بیستم هرماه در سال جاری تغییر کرده است؟

ممنون میشم جواب بدین ، با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  زمان پرداخت مقرری بیمه بیکاری توسط خود سازمان مرکزی تامین اجتماعی تعیین شده و همانند سال‌های گذشته پرداخت می‌شود.

person
مهشید
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

ایامیتوانند به اجبار دوتا کلاس همزمان برای ما بزارن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ این امکان وجود دارد.

person
مهشید
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

کلاس های فنی حرفه ای را تا چند ماه باید بریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  بستگی به نظر فنی و حرفه‌ای دارد.

person
Elham
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر پرونده من در مرحله موافقت با دریافت مقرری قرار داره و در نظرات نوشته شده ک (اتمام قرارداد_لحاظ نمودن سایر شرایط قانونی_ویرایش نامه عدم نیاز_بررسی غیر ارادی بودن بیکاری) خواستم ببینم این به چه معناست و بیمه من چه زمانی پرداخت میشه ممنونم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

  الهام عزیز؛ اگر پیامک از طرف تامین اجتماعی ارسال شده و موافقت اعلام شده است، ظرف یک الی دو ماه مقرری بیمه بیکاری شما واریز می‌شود.

person
محسن
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

باسلام
حقوق پرداختی بیکاری به من سال ۱۴۰۲ مبلغ ۸۴۰۰ بوده آیا امسال شامل افزایش میشه ؟؟
با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ افزایش حقوق شامل شما نمی‌شود.

person
محمد حقی
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من کارگر ساختمانی هستم یازده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم الان نزدیک پنج ماه هست که دیسک کمر دارم
بیمه بیکاری شامل من می شود.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
ناصح
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من آخر سال ۴۰۲ بیکار شدم ولی امروز یعنی ۱۶ اردیبهشت سال۴۰۳ میخوام اقدام کنم برای بیمه بیکاری درواقع میشه ۴۷ روز بعد از بیکاری آیا به من بیمه بیکاری تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ به دلیل تاخیر در ثبت نام بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
سعید
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر من اسفند قراردادم تموم شد و دیگه باهام تمدید نکردن برای این که بیمه اسفندم رد بشه مجبور شدم تا ۴ اردیبهشت صبر کنم اما چون مهلتش گذشته میگه باید فایل مراجعه خارج از موعد قانونی
رو بارگذاری کنید برای این باید چیکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

  با توجه به مدت یک ماهه برای ثبت درخواست بیمه بیکاری، باید جهت پیگیری این موضوع به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید. شاید دلایل شما را بپذیرند و بیمه بیکاری به شما تعلق بگیرد.

person
حامد
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

حامد, [۲۹.۰۴.۲۴ ۱۵:۱۴]
سلام بنده در ۱۵آبان ۱۴۰۲ با داشتن ۱۸ سال سابقه کاربصورت غیرارادی از کاربیکار شدم و جهت بیمه بیکاری اقدام نمودم که مقرری بیمه بیکاری برایم برای ۳۶ ماه برایم تعیین شد و تا پایان سال ۱۴۰۲ نیز( به مدت ۴.۵ ماه ) برایم بیمه بیکاری پرداخت شد ، اما در فروردین ماه بازرسی یکی از دفاتر کارگزاری تامین اجتماعی به بنده گفتند بدلیل داشتن پرونده مالیاتی فعال که مربوط به پروانه نظام مهندسی می باشد بیمه شما از ابتدای سال ۱۴۰۳ قطع شده و فرمی به بنده دادند که در آن اقرار کردم از فرودین ۱۴۰۳ سرکار رفته ام و با پروانه نظام مهندسی کار می کنم ( دلیل امضا بنده این بود که ایشان گفتند چون شما پروانه داشتید بیکار حساب نمی شود و درصورت عدم امضا فرم مذکور ۴.۵ ماه پرداختی بیمه بیکاری باضریب ۱.۲۰ راباید برگردانم ) اکنون با داشتن ۵ نفر تحت کفالت و نظر به اینکه سالی یک کار از طرف نظام مهندسی بیشتر ارجاع نمی شود و نظارت ساختمان کاری غیردایم می باشد و فاقد بیمه و رابطه مزدبگیری باسازمان نظام مهندسی است که درآمد آن نیز تکاپوی هزینه های بنده را نمی دهد و از مبلغ مقرری بیکاری نیز کمتر است آیا می توانم از تامین اجتماعی برای قطع بیمه بیکاری شکایت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

  خیر؛ با توجه به اینکه فرم اشتغال به کار را امضا کردیدِ، دیگر امکان پیگیری این موضوع وجود ندارد.

person
علی
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام اگر در محل کار دچار حادثه شده باشیم و پس از پایان استعلاجی ، درصورتی که فعلا قادر به کار نباشیم و نتوانیم به محل کار باز گردیم آیا میتوان از بیمه بیکاری استفاده کرد ؟؟
مدت زمان استعلاجی یک سال بیشتر است

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

  احتمالا بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد. چون در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه داشته‌اید. فقط دقت کنید که از کارفرما نامه عدم نیاز دریافت کنید و نهایتا تا ۱ ماه بعد از پایان همکاری درخواست بیمه بیکاری خود را ثبت کنید.

person
محمدرضا
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام یه سوال مهم داشتم این بود که من حقوقم ۱۱ تومن زده تو سیستم اگه شرایط استفاده بیمه بیکاری داشته باشم ۸۰ درصد هم شرایطشو دارم که بگیرم سال های دیگه حقوقم به چه میزان محاسبه می‌شود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

  محاسبه بیمه بیکاری بر اساس متوسط دستمزد سه ماه قبل از تاریخ اخراج انجام می‌شود. حاصل جمع سه ماه مذکور تقسیم بر عدد ۹۰ می‌شود و هر عددی به دست بیاید، ۵۵ درصد آن به شما تعلق می‌گیرد به علاوه ۱۰٪ سهم هر فرد در خانواده.
  ۸۰ درصدی که شما می‌فرمایید سقف مقرری بیمه بیکاری است.

person
مصطفی واحدی
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام من مدارک دادم به اداره کارولین بیمه بیکاری. میخواستم بدونم درایت مدت که واسم حقوق نریختن میتونم توی اسنپ کارکنم واسه خرجی روزانه منزل. حقوقم قطع نمیشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

  بله؛ مشکلی ندارد.

person
بردبار
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام عذر میخوام من قرارداد مکتوب نداشتم اما بیمه برام رد میشده، دفاتر کاریابی میگن الان قرارداد تنظیم کن برای پارسال و فروردین امسال، میخوام بدونم کارشناس نمیاد به دلیل تازه تنظیم شدن قرارداد و به اصطلاح سوری بودن قرارداد ، درخواست بیمه بیکاری منو رد کنه؟ و بهتره که قرارداد بذارم رو مدارکم یا اعلام کنم که قرارمون شفاهی بوده؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

  درود بر شما.
  خیر مشکلی به وجود نمی‌آید. قرارداد را منعقد و در سامانه بارگذاری کنید.

person
سارا
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام . من مدت زمان ۲۴ ماه و ۲۰ روز سابقه دارم آیا این ۲۰ روز هم حساب میشود یا از ۲۵ ماه حساب میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

  اگر حق بیمه ۲۰ روزی که می‌فرمایید پرداخت شده و در سیستم تامین اجتماعی ثبت شده باشد، جزء سوابق شما محسوب می‌شود.

person
محمد اسلامی
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام
نحوه محاسبه بیمه بیکاری بر اساس پایه حقوق در قرارداد میباشد یا مبلغ دریافتی که در سایت بیمه تامین اجتماعی ثبت شده است ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  درود بر شما. میزان مقرری بیمه بیکاری با توجه به حق بیمه پرداختی (که در سیستم تامین اجتماعی ثبت شده است) محاسبه می‌شود.

person
علی
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر
من درخواست بیمه بیکاری رو دادم اما نوشته :
مخالفت به علت اخراج بالای ۲۰ نفر، جهت
طرح در کمیته استانی
این به چه معناست و من چه کاری باید انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  علی عزیز؛ با توجه به اخراج بالای ۲۰ نفر، شعبه اداره کار نمی‌تواند اظهار نظر کند. باید جهت پیگیری به اداره کل تامین اجتماعی استان مراجعه کنید.

person
Mina
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقتتون بخیر
محلی ک من کار میکنم قرار دادهای موقت سه ماه دارن ، برای اقدام به دریافت بیمه بیکاری باید قرارداد تموم شده باشه یا هنوز به اتمام نرسیده اقداماتش رو انجام بدیم ؟
یه سال و نیم سابقه پرداخت بیمه دارم ازون محل . فقد نمیدونم باید قبل اتمام قرارداد اقدام کنم تا به محظ اینک تموم شه .
تو یسری سایتا خوندم یروز بعد از پایان قرارداد تا ۳۰ روز فرصت دارم
میشه راهنماییم کنید لطفا
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  مینا عزیز؛ از هر دو روش می‌توانید اقدام کنید. آخرین قرارداد خود را در سایت بارگذاری کنید.
  توجه کنید که باید از کارفرما نامه عدم نیاز دریافت کنید و از تاریخ اخراج، نهایتا تا یک ماه درخواست بیمه بیکاری خود را ثبت کنید.

person
نیمامحمدی
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

درود فراوان. تاریخ شروع وپایان مقرری بیکاری ام نوشته شده وهمچنین مبلغ میخواستم بدونم از این ماه چک برام صادر میشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  نیما عزیز؛ از تاریخ تایید نهایی کارشناس تامین اجتماعی، حدود ۱ الی ۲ ماه تا پرداخت مقرری زمان می‌برد.

person
امیر
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

باعرض سلام
من سال قبل ازبیمه بیکاری ۸میلیونو ۵۰۰تومن میکرفتم ایا افزایش حقوق شامل من میشه یانه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ امیر عزیز، با توجه به اینکه سال گذشته بیشتر از پایه وزارت کار دریافتی داشته‌اید، افزایش بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.

person
ناهید
۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام آیا مبلغ حق جذب در بیمه بیکاری تاثیر دارد ؟ یا فقط پایه حقوق در نظر گرفته می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

  ناهید عزیز؛ مبلغی که مشمول کسر حق بیمه می‌شود، روی حقوق بیمه بیکاری موثر است.

   person
   شقایق
   ۱۴ تیر ۱۴۰۳

   سلام و وقت بخیر
   من از ۲۹ اسفند ۱۴۰۳ک بیکار شدم و و ۳ ماهی میشه ک اقدام کردم برای بیمه بیکاری میخاستم بدونم چقد زمان میبره ک حقوق رو واریز کنن بهم گفتن ۱۰ الی ۱۵ واریز میشه ولی هیچ پیامکی برام نیومده باید چیکار کنم

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ تیر ۱۴۰۳

    شقایق عزیز؛ تایید تامین اجتماعی از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود. اگر خیلی از زمان تایید درخواست گذشته است،‌ جهت پیگیری به صورت حضوری مراجعه کنید.

person
سعید مرتضوی
۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام، بنده ۲۷سال سابقه دارم تا ۱۴۰۳ولی اداره مربوطه از سال ۹۷ به بعدسه در صد بیمه بیگاری به بیمه نداده آیا بیمه بیگاری به سالهای قبل تعلق میگره، در ضمن در قرارداد نوشته طبق قانون کار این قراداد معین منعقد میشه ولی سه درصد ازسال ۹۷ درواریز نکرده!!! ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سعید عزیز؛ با توجه به اینکه در سال های اخیر درصد بیمه بیکاری پرداخت نشده، احتمالا بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد.
  اما برای کسب اطلاعات بیشتر، به شعب اداره کار مراجعه کنید.

person
ن ش
۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

با سلام
خانم هستم ۱ سال سابقه بیمه دارم قرار داد های شرکت به صورت ۳ ماهه است، به علت بارداری کارفرما قرار داد جدید با من انجام نمی‌دهد آیا میتوانم از بیمه بیکاری استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ در صورتی که از کارفرما نامه عدم نیاز دریافت کنید، امکان استفاده از بیمه بیکاری برای شما وجود دارد.

person
م صادق
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

بنده پانزدهم آبان سال چهارصد و دو درخواست دادم و یکم اردیبهشت تایید شده که از تاریخ درخواست به مدت یک سال مستمری واریز بشه..سوال بنده اینه که از آبان سال گذشته تا اردیبهشت‌ سال جاری ماه پنج ماه معوقه رو یکجا واریز میکنند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

  بله؛ حقوق معوقه به صورت یک‌جا پرداخت می‌شود.

person
کیارش
۲۹ فروردین ۱۴۰۳

سلام بنده ۲۲سال در یک شرکت ثابت کار کردم و ۵فروردین ۱۴۰۳ گفتن دیگه بهت نیاز نداریم ونامه اتمام قرداد دادن و در سایت بیمه بیکاری ثبت نام کردم ایا زمانی که گفتن حداقل سه ماه طول میکشه تا جواب بدن بیمه بنده قطع میشه لطفا راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کیارش عزیز؛ در صورت تایید درخواست بیمه بیکاری،‌ تقریبا ۱ الی ۳ ماه تا پرداخت مقرری زمان می‌برد. اما در صورت تایید درخواست، بیمه شما قطع نمی‌شود.

person
یک ایرانی
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

با سلام و ادب.
ببخشید حداقل مقرری بیمه بیکاری اگر تا پایان اسفند ۱۴۰۲ قراداد داشته باشیم براساس حداقل دستمزد ۱۴۰۳ حساب میشه یا ۱۴۰۲؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ ملاک تعیین میزان مقرری بیمه بیکاری، دستمزد ۳ ماه پایانی حضور شما در آخرین مجموعه است.

person
رضا
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

یازده ماه و بیست و پنج روز در کارگاهی کار کردم مشمول بیمه بیکاری هستم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛‌ رضا عزیز، برای دریافت بیمه بیکاری باید حداقل ۱۲ ماه کامل، از آخرین محل کارتان سابقه بیمه داشته باشید.

person
بهار
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام. بنده در شرکت داروسازی کار میکنم و اواخر دی ماه به شرکت اعلام کردم که باردارم و شرایط سختی دارم تا آخر اسفند که قرارداد داشتم رفتم سرکار و بمن گفتن برای سال بعد نامه برای بیمه بیکاری بهم میدن الان دارن اذیتم میکنند چکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  بهار عزیز؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید حتما نامه عدم نیاز و تایید اخراج داشته باشید. در صورتی که خودتان قصد خروج از شرکت را داشته باشید، نمی‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید.
  با توجه شرایط فعلی شما، بهتر است از مرخصی زایمان استفاده کنید. برای آشنایی با شرایط لازم، در مرورگر خود عبارت مرخصی زایمان را جستجو کنید و به مقاله مرخصی زایمان مجله بیمه‌دات‌کام مراجعه کنید.

person
سانی
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام پانزدهم هر ماه واریزی هست اگه پانزدهم تعطیل باشه کی واریز میکنن روزبعد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام بر شما. اولین روز کاری بعد از پانزدهم واریز می‌شود.

person
جهان
۲۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام ۱۳ سال بیمه پرداخت کردم ،
ابتدا برای بیمه بیکاری در سایت ثبتنام نمودم.
دوم اینکه آیا میشه از کار فرما شکایت کنم، آخه فکر کنم قانون جدید اداره کار در جهت حمایت از کارگر اگر کارگری بیشتر از ۱۰ سال کار کرده باشه بهیچ عنوان آن سازمان یا اداره نمی‌تواند قرارداد را تایید نکند
لطفا بحث حقوقی این موضوع میشه راهنمایی فرمایید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ چنین قانونی مبنی بر حمایت از کارگران بالای ۱۰ سال سابقه تصویب نشده است. اما اگر می‌خواهید رای بازگشت به کار بگیرید، می‌توانید به اداره کار شکایت کنید تا اعضا هیئت اداره کار در این خصوص تصمیم گیری کنند.

   person
   سحر
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

   سلام من ۹سال سابقه بیمه دارم میخام بدونم میتونم بیمه بیکاری بگیرم؟
   و اینکه اگه ۱۰سالم و پر کنم میتونم بدون نامه عدم نیاز بیمه بیکاری بگیرم

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

    سحر عزیز؛ بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد اما باید حتما نامه عدم نیاز داشته باشید.

   person
   امیرحسین
   ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

   درود فراوان درقسمت حمایت‌های کوتاه مدت تاریخ سند زده۷اردیبهشت
   ت تاریخ ارسال به مالی ۹اردیبهشت می خوام بدونم این ماه برام واریز میشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۲ خرداد ۱۴۰۳

    خیر؛ مقرری شما از خرداد ماه واریز می‌شود.

person
Sf
۲۰ فروردین ۱۴۰۳

سلام وقت بخیر من تقاضای بیمه بیکاری داده بودم ولی مشغول به کار شدم بعد از ۴ ماه پیام حکم برقراری بیمه بیکاری برام آمده ، ممکن هست راهنمایی بفرمایید به کجا مراجعه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  شما باید به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا این موضوع را پیگیری کنند.

person
جعفرمندنی
۱۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام سال نو مبارک ۱۵سال بیمه رانندگان دارم و۶ماه اخیر را درشرکتی مشغول بکار شدم که بیمه را بدون وقفه برام ریخته ولی متاسفانه بیکار شدم . مشمول بیمه بیکاری میشم .ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیر؛ برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین محل کار خود، حداقل ۱ سال سابقه بیمه داشته باشید.

   person
   امیر
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

   با سلام
   من ۲۶ سال سابقه بیمه نانوایی دارم ۵ سالش سختی کار است
   متاهل هستم و دارای ۳ فرزند هستم .اگر بخواهم بیمه بیکاری بگیرم این ۴ سال را تا وصل بشود به بازنشستگی مبلغ بیمه بیکاری سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

    درود بر شما.
    با توجه به اینکه بیمه نانوایی بر اساس حداقل دستمزد است، مقرری بیمه بیکاری شما نیز به صورت حداقلی پرداخت می‌شود.

   person
   سینا
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

   درود من مدارک و کامل دادم در قسمت نظرات اداره تایید کرده ولی بررسی نماینده تامین اجتماعی مونده چقدر طول میکشه تا تایید نماینده تامین اجتماعی

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

    سینا عزیز؛ احتمالا نماینده تامین اجتماعی هم تا ۲ هفته آینده درخواست شما را تایید می‌کند؛ البته، در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد. بعد از آن حدود ۱ الی ۲ ماه تا پرداخت مقرری بیمه بیکاری زمان می‌برد.

  person
  مهدی زاده
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

  برین اداره کار و بپرسین، با ۶ ماه هم میشه

person
فرهاد
۱۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام. چقدر طول میکشه تا مقرری تایید بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  فرهاد عزیز؛ در صورت تایید مدارک شما از سوی کارشناس تامین اجتماعی، بین ۱ الی ۲ ماه آینده پرداخت مقرری شما شروع می‌شود.

person
فرهاد
۱۵ فروردین ۱۴۰۳

درود .پرونده من در مرحله موافقت با دریافت مقرری هست چقدر طول میکشه تاسند پرداخت صادر بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

  فرهاد عزیز؛ بعد از چند روز درخواست شما توسط کارشناس تامین اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر شرایط لازم را داشته باشید، درخواست توسط ایشان تایید می‌شود. پس از تایید اسناد، بین ۱ الی ۲ ماه زمان می‌برد تا اولین پرداختی برای شما انجام شود.

person
مهران215
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

درود . درقسمت گزارش‌های کارگری قسمت مرحله پرونده نوشته موافقت بادریافت مقرری چقدر طول میکشه تامحاسبه وپرداخت بشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  مهران عزیز؛ زمان پرداخت بیمه بیکاری مشخیص نیست اما معمولا بین ۱ الی ۲ ماه زمان می‌برد.

   person
   احمد
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

   سلام ۲۸ سال سابقه باپایه حقوق امسال
   ۲۵۰۰۰۰۰۰بیمه واریز میشود مابقی را
   بیکاری بگیرم چقدر حقوق میدهند

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

    احمد عزیز؛ جهت محاسبه مقرری بیمه بیکاری، میانگین دریافتی ۳ ماه آخر شما را در نظر می‌گیرند.

person
سعیداحمدی
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

با عرض سلام.
بنده ۴ سال در یک شرکت مشغول به کار بودم ولی برج ۹ سال ۴۰۲ گارگاهم را عوض کردم و در یک کارگاه دیگر مشغول به کار شدم ولی از همان روز اول بیمه را رد کرد شرکت و ادامه همان بیمه شد و حتی یک روز هم قفه به وجود نیامد ولی الان که اخراج شدم ۶ ماه نشده که در کارگاه جدیدبیمه رد میکنم .میخواستم ببینم مشمول بیمه بیکاری هستم یا خیر .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یک سال سابقه بیمه پردازی داشته باشید.

  person
  فرهادکشاورز
  ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

  درود . درقسمت درخواست های حمایت‌های کوتاه مدت برام نوشته نوع تعهد مقرری بیکاری.
  . قسمت بعد ثبت مشخصات قسمت های بعدی خالیه میخواستم بدونم
  کی سند میخوره و چک صادر میشه

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

   کاربر گرامی؛ ادامه فرآیند دریافت بیمه بیکاری ۱ الی ۲ ماه زمان می‌برد.

person
محمد ز
۱۱ فروردین ۱۴۰۳

درود درقسمت گزارش کارگری سایت بیمه بیکاری قسمت وضعیت پرونده نوشته موافقت با دریافت مقرری. چقدر طول میکشه تا پرونده به حلت مقرری دربیاد. من ۷سال هم سابقه بیمه دارم. البته متاهل هستم ولی پسرم تحت پوشش بیمه مادرش هست. چقدر بهم تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  اگر کارشناس تامین اجتماعی با پرونده شما موافقت کرده است، به زودی (بین ۱ الی ۲ ماه) مقرری شما پرداخت می‌شود. اگر متاهل باشید، با ۷ سال سابقه بیمه، به مدت ۱۸ ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می‌گیرد.

person
امیرحسین
۱۰ فروردین ۱۴۰۳

درود بعداز موافقت دریافت مقرری چقدر طول میکشه تاواریز کنن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

  امیرحسین عزیز؛ شروع پرداختی بیمه بیکاری زمان دقیقی ندارد اما معمولاْ یک الی دو ماه زمان می‌برد.

person
نعمت اله نجفی
۰۹ فروردین ۱۴۰۳

باسلام من نزدیک هشت سال سابقه پرداخت بیمه تو پنج شرکت دارم،و تقریبا پنج شش بار فاصله پرداخت بیمه ای برام اتفاق افتاده،ودر آخرین کارگاه شش ماه پرداخت بیمه دارم،تقریبا شش سال بیمه ام از یه شرکت رد شد و آخرین پرداخت بیمه هم از همین شرکتی که شش سال سابقه پرداخت بیمه دارم،سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردم کارشناس اداره کار موافقت کرده،کارشناس تامین اجتماعی تو کارتابل زد عدم داشتن یک سال سابقه پرداخت بیمه در آخرین کارگاه،و زدن نقص ارجاع به اداره کار،در ضمن هم قرداد و هم نامه عدم نیاز از کارفرما رو هم دارم و تو سامانه بارگزاری کردم،ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛
  متاسفانه با این شرایط نمی‌توانید از بیمه بیکاری استفاده کنید. چون طبق قانون باید در آخرین کارگاه قبل از دریافت نامه عدم نیاز یک سال سابقه بیمه داشته باشید.

person
ارمیتا
۰۸ فروردین ۱۴۰۳

درود . پرونده بیمه بیکاری که پیگیری کردم نوشته موافقت بادریافت مقرری. نظر کارشناسان بیمه نوشته موافق درصورت داشتن احرازسایر مقررات بیمه بیکاری . ارجاع داده به بررسی وارسال به بیمه تامین اجتماعی یعنی بهم تعلق گرفته . چقدر طول میکشه تاجواب بیاد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

  آرمیتای عزیز؛
  اگر کارشناس تامین اجتماعی موافقت خود را اعلام کرده است، دیگر مشکلی وجود ندارد و درخواست بیمه بیکاری شما تایید شده است. اما زمان شروع پرداختی شما مشخص نیست.

  person
  مرتضی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام،طبق کدوم قانون؟این قانون یک سال سابقه مگه ابطال نشده؟چرا سازمان تامین اجتماعی برای دادن بیمه بیکاری سنگ میندازه؟چرا موقعی که ماهیانه درصد بیمه بیکاری را میگیرن خ به ولی موقع پس دادن صد جور بهانه تراشی میکنن

   person
   کارشناس بیمه
   ۰۵ خرداد ۱۴۰۳

   مرتضی عزیز؛‌ این قانون ابطال نشده و همچنان برای دریافت بیمه بیکاری باید ۱ سال در آخرین محل کار سابقه داشته باشید.

person
نیما
۰۷ فروردین ۱۴۰۳

بادرود فراوان . نماینده بیمه تامین اجتماعی بامقرری بیمه بیکاری موافقت . کرده درقسمت توضیحات نوشته( در صورت احراز سایر شرایط بیکاری)تمام مدارکم کامل بود. نامه عدم نیاز. سوابق بیمه . اخرین کارگاه یکسال برام رد می‌شده. کارت پایان خدمت. قرارداد.یعنی تایید میشه درصورت تایید چقدرطول میکشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

  کاربر گرامی؛ با توجه به توضیحات، در حال حاضر درخواست شما تایید شده است و به زودی مقرری بیمه بیکاری برای شما واریز می‌شود.

person
امیرحسین
۰۷ فروردین ۱۴۰۳

بادرود نماینده بیمه موافق . در صورت احراز سایر شرایط بیکاری. من درکارگاه یکسال بیمه برام رد شده . نامه عدم نیاز. سوابق. قرارداد فرستاده بودم . یعنی دیگه تایید میشه. درصورت تایید چقدر طول میکشه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

  امیر حسین عزیز؛ اگر همان‌طور که فرمودید مدارکتان کامل و بدون نقص باشد، کارشناس تامین اجتماعی موافقت خود را اعلام می‌کند و به زودی مقرری بیمه بیکاری برای شما واریز می‌شود.

person
احمد
۰۶ فروردین ۱۴۰۳

سلام
بنده با نوزده سال سابقه بیمه و۵۷سال سن آیا میتوانم ازبیمه بیکاری تا رسیدن به سن بازنشستگی استفاده نما یم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام.
  بله؛ این امکان برای شما وجود دارد.

person
محمد ز
۰۶ فروردین ۱۴۰۳

درود سال نو مبارک. درچه صورت کمیته استانی بادرخواست بیمه بیکاری موافقت نمیکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که مدارک شما ناقص باشد.

  person
  نعمت اله نجفی
  ۰۸ فروردین ۱۴۰۳

  باسلام من نزدیک هشت سال سابقه پرداخت بیمه تو پنج شرکت دارم،و تقریبا پنج شش بار فاصله پرداخت بیمه ای برام اتفاق افتاده،ودر آخرین کارگاه شش ماه پرداخت بیمه دارم،تقریبا شش سال بیمه ام از یه شرکت رد شد و آخرین پرداخت بیمه هم از همین شرکتی که شش سال سابقه پرداخت بیمه دارم،سامانه ثبت نام کردم کارشناس اداره کار موافقت کرده،کارشناس تامین اجتماعی تو کارتابل زد عدم داشتن یک سال سابقه پرداخت بیمه در کاره،و زدن نقص ارجاع به اداره کار،ممنون میشم راهنماییم کنید

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

   کاربر گرامی؛ برای دریافت بیمه بیکاری، باید یک سال سابقه بیمه مستمر از آخرین محل کارتان داشته باشید.
   به همین خاطر درخواست شما رد شده است.

   person
   سیامک
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

   بر اساس رای دیوان در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ شماره دادنامه ۹۰۳، شرط یک سال پرداخت حق بیمه در کارگاه قبلی ابطال شده و قانونا همان شش ماه صحیح می باشد.

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۴ خرداد ۱۴۰۳

    خیر؛ چنین قانونی تصویب نشده و شرط ۱ سال سابقه درآخرین محل کار برای دریافت بیمه بیکاری پابرجا است.

person
امیرحسین
۰۶ فروردین ۱۴۰۳

درود امکان داره کمیته استانی بیمه بیکاری قبول نکنه . به موقع اقدام کردم نامه وهمه چیز تحویل دادم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  اگر مدارک شما کامل و درست است، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

person
نیما
۰۵ فروردین ۱۴۰۳

درود . من برج بهمن برای بیمه بیکاری اقدام کردم ۱۳اسفند پیام آمد درخواست مقرری شما درکمیته استانی بررسی می‌شود چقدر طول میکشه تاج آب بیاد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بازه زمانی مشخصی را نمی توان اعلام کرد. مدتی زمان می برد.

person
نیما
۰۳ فروردین ۱۴۰۳

درود چقدر طول میکشه تاکمیته استانی تشکیل وجواب بدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  مدتی زمان می برد.

person
م صادق
۰۲ فروردین ۱۴۰۳

سلام.بنده ماه هشت سال چهارصد و دو درخواست بیمه بیکاری دادم و ماه دوازده چهارصد و دو درخواست تایید شده ، آیا این وقفه چهار ماهه از تاریخ درخواست تا تایید توسط نمایندگان اداره کار و تامین اجتماعی مستمری تعلق میگیره یا از تاریخ تایید درخواست به بعد ؟
میزان مستمری واریزی با پایه حقوق سال چهارصد و سه محاسبه میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  از زمان تایید به شما بیمه بیکاری تعلق می گیرد. بر اساس پایه حقوق شما و میزان افزایش حقوق در سال ۱۴۰۳ مورد محاسبه قرار می گیرد.

   person
   امیر
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۳

   بیمه بیکاری ازروز بیکاری فرد محاسبه میگردد روزی که بیمه کارگر ازطرف کارفرما قطع گردیده ایشان اززمان بیکارشدن ۳۰روز وقت داشته اعلام کنه که قبلش اعلام کرده درسیستم جدید ۴ماه بعد به وی نوبت دادندوبعدتایید شده . یعنی میفرمایید زمان تلف شده تا تایید شدن خالی میماند؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

    خیر؛ نحوه محاسبه به این شکل نیست. بیمه بیکاری از تاریخ اخراج به شما تعلق می‌گیرد. همچنین هزینه و سابقه آن نیز پرداخت می‌شود.

person
امیرحسین
۰۱ فروردین ۱۴۰۳

درود فراوان. چقدر طول میکشه تا کمیته استانی بیمه جواب بده برای من ۱۳اسفند جواب آمده درخواست شما درکمیته استانی مطرح میگردد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  مدتی زمان می برد. بازه مشخصی را نمی توان اعلام کرد.

person
امیرحسین
۰۱ فروردین ۱۴۰۳

بادرود. سیزدهم اسفند برام جواب آمد که بعلت درخواست زیاد بیمه بیکاری ازشرکت مذکور درکمیته استانی بررسی می‌شود میخواستم بدونم چقدر طول میکشه تا کمیته تشکیل و جواب منو بدن
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در این خصوص اطلاعی نداریم اما مدتی زمان می برد.

person
کوروش
۲۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام ایا به پرسنل بیمارستان که به صورت طرحی مشغول به کار هستند ایا بعد از پایان طرح که ۲ سال است میتواند بیمه بیکاری بگیرد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر به نیروهای طرحی بیمه بیکاری تعلق نمی گیرد.

person
بهنام
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام اینکه میگن تازگی با ۶ ماه سابقه مستمر ازیک کارگاه هم میشه اقدام کرد ایا برای قراردادی هاست یا کاردایمی ها وایا هنوز همان قانون یسال مستمر پابرجاست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت بیمه بیکاری باید در آخرین کارگاه یکسال سابقه بیمه داشته باشید.

person
نیما
۲۰ اسفند ۱۴۰۲

دوستان تجربه ی خودم را صرفا اعلام میکنم:
عزیزان به هیچ عنوان با سابقه ی کمتر از ۱۸۱ ماه اقدام به دریافت بیمه بیکاری نفرمایید مگر اینکه واقعا توانایی انجام شغل متناسب را نداشته باشید چراکه متضرر خواهید شد.
روال دریافت بیمه بیکاری کاملا الکترونیکی است ولی متأسفانه اکثر کارمند های اداره کار و تأمین اجتماعی یا تسلط کافی به سیستم ندارند یا عمدا پرونده را بررسی نمیکنند که این امر باعث طولانی شدن پروسه میشه پس حتما حضوری به شعبه ای که پرونده تون هست مراجعه کنید و اگر از کارمند و ریاست اداره به نتیجه نرسیدید حتما به بازرسی شکایت کنید.
بررسی پرونده و اعلام نظر نهایتا نیم ساعت طول می‌کشه با فرض شلوغ بودن شعبه ،کارمند محترم حداکثر دو روزه باید نتیجه را ثبت کند که متاسفانه برخی از کارمند ها وجدان کاری ندارند!
بیمه ی بیکاری ،صدقه نیست که با منت به کارگر پرداخت بشه! حقه؛ ۳درصد از حق بیمه ماهانه از حقوق کارگر کسر شده و به سازمان پرداخت شده تا در موقع بیکاری مورد حمایت قرار بگیره ولی متاسفانه تعلل در پرداخت باعث مشکلات و گرفتاری های زیادی برای کارگر میشه که هیچ کس هم پاسخگو نیست…

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  ممنون از اینکه تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

  person
  مریم
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

  نفهمیدیم که چرا متضرر خواهیم شد؟!!!

person
میلاد ش
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب
من می‌خوام بیمه بیکاری استفاده کنم توی سایت تامین اجتماعی دستمزد سه ماه آخری ک برام ثبت شده هجده میلیون تومان هستش خواستم ببینم براساس این دستمزد ۵۵٪ دستمزد رو بیمه بیکاری تعلق میگیره یا پایه اداره کار ؟!خاهشا جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  براساس همان ۱۸ میلیون تومان محاسبه می شود.

person
محمد
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بنده ۱۲ سال در کارگاهی مشغول کار بودم بیمه هم بودم ولی امسال ۲ مرتبه مامور بیمه برای بازرسی به کارگاه آمد و من حضور نداشتم و خط خوردم آیا میتونم برای گرفتن بیمه بیکاری اقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید.

person
کامران
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید . قرار دادم تا آخر سال ۱۴۰۲ هستش، کارفرما بایستی نامه عدم نیاز را ۲۰ اسفند بزنه و جوری باشه که من اخراج شدم ؟ این رو از یه جایی شنیدم ، گفتم ببینم درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیش از یک سال سابقه داشته باشید فرقی نمی کند تاریخ عدم نیاز را چه تاریخی بزند اگر ۲۰ اسفند بزند باید ۱۹ روز کارکرد در لیست بیمه برای شما ارسال کند.

person
Mohammad
۱۵ اسفند ۱۴۰۲

سلام و عرض خسته نباشید . من ۱ سال بیمه داشتم و بیمه بیکاری گرفتم و ۶ ماه داخل سایت رفاه برای من زمان بیکاری زدن.یعنی شروع بیکاری ۱ برج ۷ امسال تا ۲۹ اسفند برج امسال.بعد من از کارمند تامین اجتماعی که سوال کردم گفتم که ۶ ماه مقرری رو به من میدن ؟بهم خندید گفت مقرری ۵ ماه رو ۱۵ اسفند براتون می زنن. یعنی اون ۱ ماه رو دیگه برا من مقرری رو نمی زنن . میشه راهنماییم کنید .ممنون میشم🌹

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر درست نیست شما استحقاق دریافت ۶ ماه بیمه بیکاری را دارید و باید تامین اجتماعی به صورت کامل آن را پرداخت کند.

person
حسنی
۱۰ اسفند ۱۴۰۲

سلام برای لغو بیمه بیکاری بعد از دوباره شاغل شدن
کدوم قسمت سایت باید اعلام کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید حضوری بروید شعبه واحد امور فنی بیمه شدگان اعلام کنید.

person
Pezhman
۰۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقتی توی سیستم میزنن شروع پرداخت مقرری به چه معنا هست؟ آیا توی ماه واریز میشه یا میشه ماه های آینده؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شروع مقرری یعنی تاریخ اخراج شما است.

person
علی
۰۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام من سه سال نوی یه کارگاه سابقه کار دارم ولی امسال یه ماه بیمه من رد نشده میتونم بیمه بیکاری

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر اون یک ماه وسط سوابق شما باشد مشکلی برای دریافت بیمه بیکاری ندارید.

person
علی
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

با سلام اگه در یک گارگاه شش ماه مرتب بیمه پرداخت شده باشد و لی سابقه کار از یک سال بیشتر باشد بیمه بیکاری تعلق مبگیرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر تعلق نمی گیرد. باید یک سال سابقه داشته باشید.

   person
   سحر
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

   سلام با شش ماه هم بیمه بیکاری تعلق میگیره از اداره کار سوال کن قانون جدید با ۶ ماه هم میشه

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    خیر نمی شود تامین اجتماعی قبول نمی کند.

person
امید
۰۲ اسفند ۱۴۰۲

درود و عرض ادب من از بیمه بیکاری استفاده میکردم و قبل از اتمام موعد طبق حکم ، جایی مشغول به کار شدم. آیا پایه حقوقی که شرکت جدید برام ثبت میکنه حتما باید از پایه حقوق شرکت قبلیم بالاتر باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر حتما نباید بالاتر باشد.

person
Reza
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام بعد از اتمام ۹ماه زایمان برای بیمه بیکاری چه مدارکی و به کجا باید مراجعه کنیم؟ پیشخوان دولت یا اداره کار منطقه سکونت یا منطقه محل شغل؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  آخرین قرار داد و نامه عدم نیاز از کارفرما لازم است و به اداره منطقه مراجعه کنید.

   person
   احسان
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

   سلام
   کارفرمای من بیمه فروردین رو کامل رد نمیکنه
   من نمیتونم بیمه بیکاری بگیرم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۲ خرداد ۱۴۰۳

    احسان عزیز؛ اگر با وجود کامل رد نشدن بیمه فروردین، ۱ سال سابقه بیمه در آخرین محل کارتان دارید و نامه عدم نیاز از کارفرما دریافت کرده‌اید، مشکلی برای دریافت بیمه بیکاری شما به وجود نمی‌آید.

person
پارمیدا
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام من تو مرخصی زایمان بودم بعد که میخواستم برگردم سر کارم صابکارم مغازشو جمع می‌کنه و نامه عدم نیاز میده و اینکه قراردادم تا پایان ساله گفتن شکایت کنم میخواستم ببینم برای اون جلسه ای که می‌ذارم مدارک چی میخواد مدرکی می‌خوان که حق و حقوق تمامن پرداخت شده ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در جلسه باید بگید که حقوق چقدر گرفتید و تا چه زمانی حقوق دریافت کرده اید. آیا مزایایی هم شامل شما شده است. سوالات را خودشان از شما می پرسند.

person
علی
۰۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام من قرارداد سه ماهه داشتم و ۲سال و۹ماه بیمه برام رد شده قراردادم تموم شد، و بامن تصفیه کردن آیا برای گرفتن بیمه بیکاری نامه ای از طرف کارفرما بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید از کارفرما نامه عدم نیاز بگیرید.

person
دانشور
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام
۱۵ آذر بیمه بیکاریم تایید شده از طرف اداره کار
ولی هنوز هیچ سندی بابت واریزی انجام نشده میخاستم بدونم چقدر طول میکشه؟ واینکه حضوری باید مراجعه کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نیازی به مراجعه حضوری نیست باید منتظر باشید.

person
نقی
۱۳ دی ۱۴۰۲

سلام
من ۹ ماه قرار داد داشتم و تموم شد دیگه نیاز ندارن
میتونم اقدام کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام. برای دریافت بیمه بیکاری باید نامه عدم نیاز داشته باشید.

   person
   آرش
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

   سلام در قسمت گزارشات کارگری سایت بیمه بیکاری آمده شروع پرداخت مقرری،برای من پیامک هم اومده حکم مقرری بیمه بیکاری شما با مبلغ فلان صادر شده کی مبلغ به حساب من واریز میشه
   با تشکر

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۳ خرداد ۱۴۰۳

    آرش عزیز؛ از تاریخ تایید بیمه بیکاری، ۱ الی ۲ ماه تا پرداخت مقرری زمان می‌یرد.

  person
  بهنام
  ۲۳ اسفند ۱۴۰۲

  برج یک واریز میشه ۴ ماه طول میکشه یجا میریزن

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید