۲۶ مهر ۱۴۰۲

خدمات درمانی با کارت ملی را چگونه بدون نیاز به دفترچه تامین اجتماعی دریافت کنیم؟

هویتِ مورد اعتماد جزء حیاتی یک جامعه با عملکرد خوب است. به همین دلیل است که بهبود امنیت، کاهش تقلب در شناسنامه و سرقت هویت و اعتمادسازی در دستور کار هر دولتی قرار دارد. هر دولت  خواستار ویژگی‌های امنیتی بیشتر و قوانین لازم برای اجرای آنها است. همانطور که می‌دانید دنیا روی کارت هویت ملی می‌چرخد. با کارت شناسایی ملی خود تقریبا هرکاری را می‌توانید انجام دهید. حتی خدمات درمانی و پزشکی! یعنی برای دریافت خدمات پزشکی دیگر نیاز به دفترچه بیمه نیست. می‌توانید برای درمان خود، از خدمات درمانی با کارت ملی استفاده کنید!

استعلام بیمه خدمات درمانی با کد ملی چگونه است؟ آیا پیگیری نسخه با کد ملی امکان پذیر است؟ دریافت شماره بیمه خدمات درمانی با کد ملی چگونه انجام می‌شود؟ استعلام پرونده پزشکی با کد ملی چگونه انجام می‌شود؟ برای دریافت دارو با کد ملی باید چه کارهایی انجام دهیم؟ اگر این سوالات در ذهن شما هم نقش بسته است، با ما همراه باشید.

حذف تدریجی دفترچه بیمه تامین اجتماعی

این‌روزها در هر حوزه‌ای که پا می‌گذاریم، شاهد پیشرفت تکنولوژی هستیم، دنیا روز به روز دیجیتالی‌تر می‌شود. اگر خاطرتان باشد سالها پیش تا همین چند وقت اخیر وقتی می‌خواستیم به بیمارستان‌ها یا مراکز درمانی مراجعه کنیم، باید دفترچه بیمه درمانی را با خود به همراه داشتیم. اگر گاهی مشکلات و حتی بیماری باعث می‌شد یادمان برود دفترچه بیمه تامین اجتماعی را با خود ببریم؛ باید تمامی هزینه‌های درمان را به صورت آزاد پرداخت می‌کردیم.

گاهی انقدر این هزینه‌ها بالا می‌زد که از هرچه درمان است بیزار می‌شدیم… این موضوع که مشاهده سوابق بیمه خدمات درمانی فقط با کد ملی امکان پذیر است، بسیاری از امور را راحت می‌کند. بد نیست بدانید که استحقاق درمان تامین اجتماعی با کد ملی هم این روزها در دسترس کاربران قرار گرفته است.

خدمات درمانی با کارت ملی

حذف تدریجی دفترچه بیمه

چند وقتی است که خدمات بیمه تامین اجتماعی راحت‌تر از گذشته کند. حالا چطور؟

دیگر نیازی به ارائه دفترچه بیمه تامین اجتماعی برای دریافت خدمات درمانی نیست، کافی‌ست کارت ملی خود را به مراکز درمانی ارائه دهید. آنها با کنترل سوابق بیمه تامین اجتماعی با کارت ملی شما ارائه خدمات بیمه‌ای را برایتان میسر می‌کنند.

اگر فرد بیمه‌شده کارت ملی نداشته باشد، یا آن را گم کرده باشد تکلیف خدمات درمانی چیست؟!

در این صورت این فرد می‌تواند با ارائه شماره شناسنامه و شماره ملی از خدمات درمانی خود بهره ببرد.

در واقع از اوایل اسفند ۹۹ تا به حال بیمه‌شدگان و بازنشسته‌هایی که صفحات دفترچه آن‌ها به اتمام می‌رسد، نیازی ندارند دفترچه جدید دریافت کنند. آن‌ها می‌توانند با داشتن کارت ملی و ارائه آن به مراکز درمانی چه طرف قرارداد باشد چه نباشد به درمان بپردازند.

اگر بیماری به پزشک طرف قرارداد مراجعه کند، پزشک بعد از احراز هویت و ثبت شماره تلفن او نسبت به معاینه و تجویز دارو و… می‌پردازد.. در این صورت حق‌الزحمه پزشک معالج طرف قرارداد برابر ضوابط مربوطه و به صورت بر خط توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت خواهد شد.

پزشکی که طرف قرارداد است، باید نسبت به ثبت عملکرد خود (اعم از انجام ویزیت و خدمات) که با استفاده از سرنسخه مطب یا برگ دفترچه درمانی بیماران انجام شده است، در فرم ثبت نسخه کاغذی سامانه نسخه الکترونیک کمافی‌السابق اقدام و نسخ کاغذی را در پایان ماه به مدیریت‌ درمان استان ارسال کند.

اطلاعات موردنیاز برای دریافت خدمات درمانی با کارت ملی

ثبت مشخصات هویتی بیمار شامل:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره کدملی
 • تاریخ ویزیت بیمار
 • وثبت کد پیگیری استحقاق درمان (پوشش بیمه درمان) بر روی سرنسخه پزشک‏‏ مرکز درمانی الزامی است. ثبت کد پیگیری استحقاق درمان توسط پزشکان تا اطلاع ثانوی اجباری نیست.

ثبت نام پزشکان

پزشکان برای ثبت نام و استفاده از خدمات الکترونیک، باید در سامانه ep.tamin.ir ثبت کنند. در صورتی ثبت نام نکنند، امکان استفاده از خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی را نخواهند داشت. اینکه پزشک طرف قرارداد باشد یا خیر، تفاوتی ندارد. با استفاده از این سامانه، دیگر مشکلات خوانایی نسخه در داروخانه ها وجود نخواهند داشت. همچنین تمامی اطلاعات بیمار و داروهای تجویزی ثبت شده تا پزشک بتواند از سوابق دارویی بیمار مطلع شود. اگر به هر دلیلی، امکان استفاده از سامانه وجود نداشت، آنگاه باید از نسخه فیزیکی با سربرگ (مانند گذشته) استفاده کند.

اتباع خارجی که کدملی ندارند باید برای دریافت خدمات درمانی با کارت ملی چه کنند؟

اتباع خارجی یک دفترچه دارند که روی جلد آن یک کد ۱۰ رقمی موجود است. این بیمه‌شدگان می‌توانند با ارائه این کد از خدمات تامین اجتماعی استفاده کنند.

سوابق بیمه‌ای خود را کنترل کنید

تمامی کسانی که بیمه‌ هستند و مستمری  (چه تبعی چه اصلی)  دریافت می‌کنند، برای دریافت خدمات درمانی به آسان ترین روش می‌توانند به سایت این سازمان با آدرس eservices.tamin.ir مراجعه کرده و نسبت به ایجاد حساب کاربری و تکمیل مشخصات هویتی و درج شماره تلفن همراه (موبایل) خود در درگاه نامبرده شده اقدام کنند:

 • روش ۱: مراجعه به سایت tamin.ir، ورود کدملی و مشاهده وضعیت پوشش بیمه درمان
 • روش ۲: شماره‌گیری #۱۴۲۰*۴* ، انتخاب گزینه ۱ (استعلام اعتبار درمانی)، ورود کدملی و مشاهده وضعیت پوشش بیمه درمان
 • سومین روش: شماره‌گیری #۱*۱۴۲۰*۴* ، ورود کدملی و مشاهده وضعیت پوشش بیمه درمان
 • روش ۴: استفاده از اپلیکیشن موبایل، مراجعه به سایت tamin.ir، ورود کدملی و مشاهده وضعیت پوشش بیمه درمان
 • روش ۵: شماره‌گیری #۱۶۶۶* ، انتخاب گزینه ۱ (استحقاق‌سنجی)، ورود کدملی و مشاهده وضعیت پوشش بیمه درمان

در صورت اعتراض هر بیمه‌شده، می‌تواند موضوع را از طریق سامانه ۱۴۲۰ پیگیری کند.

اگر بیمه‌شده‌ای حساب کاربری داشته باشد، می‌تواند برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با شماره ملی با مراجعه به سامانه eservices.tamin.ir در پنجره (منوی) مخصوص بیمه شدگان ملاحظه کند.

اجرای طرح حذف دفترچه در سراسر کشور

در حال حاضر، دیگر نسخه نویسی به صورت الکترونیک انجام می‌شود و بیماران می‌توانند با کارت ملی به مرکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنند. سازمان تامین اجتماعی به دلایل زیر دیگر  از  ابتدای اسفند ۹۹ دفترچه خدمات درمانی را چاپ نمی‌کند:

 •  کاهش و حذف هزینه بالای چاپ دفترچه‌های درمانی
 • ارتقای خدمات درمانی
 • رعایت شیوه نامه های بهداشتی

در قالب این طرح، بیمه شده با ارائه کارت ملی به پزشک مراجعه و بدون نیاز به دفترچه، خدمات مربوطه در داروخانه، بخش‌های پاراکلینیکی، آزمایشگاهی و رادیولوژی را نیز دریافت می‌کند.

در خصوص استفاده از نسخه الکترونیک و مزایای آن، دانستن نکات زیر خالی از لطف نیست:

 • طرح نسخه نویسی الکترونیک برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ و در شهر یزد با تعداد ۹ پزشک آغاز شد.
 • در سال ۹۹ بیش از ۲۵ میلیون نسخ الکترونیک صادر شد.
 • این خدمت به صورت آنلاین برای همه امکان پذیر است و نیازی به ثبت نام بیمار در سامانه‌ای نیست.

آیا تمامی داروها با ارائه کارت ملی تجویز خواهند شد؟

برخی داروها از قبیل:

 1. داروهایی که تحت سامانه‌های اینترنتی خریداری می‌شود.
 2. داروهای بیماران خاص
 3. داروهای بیماران سرطانی MS و…

برای تجویز این داروها باید از  نسخه الکترونیک استفاده شود. به این خاطر لازم است که به پزشکان و موسسات درمانی غیرطرف قرارداد اعلام شود که  از بستر الکترونیکی برای نسخه نویسی استفاده کنند. تمهیدات لازم برای ایجاد دسترسی موسسات مذکور برای پذیرش نسخ الکترونیک توسط مدیریت درمان استان فراهم شده است.

 

خدمات درمانی با کارت ملی

ارائه برخی از داروها به صورت الکترونیکی

داروخانه‌ها و موسسات پاراکلینیک نیز برای ارائه خدمات در نسخه کاغذی تا جایی که امکان دارد باید کد پیگیری دریافت کنند. ثبت کد پیگیری پس از تکمیل مشخصات بیمه‌شدگان در سامانه eservices.tamin.ir الزامی خواهد بود.

حال اگر نسخه نویسی به صورت الکترونیکی انجام نشود، بیمار می‌تواند نسخه کاغذی پزشک را به داروخانه‌ها برده و خدمات درمانی را با کارت ملی دریافت کند. موسسات نامبرده شده موظف‌اند با استفاده از کد ملی بیمار، نسبت به ثبت نسخه مندرج در سرنسخه مخصوص پزشک‏/موسسه در سامانه معاونت درمان (darman.tamin.ir) و یا سامانه‌ی تحت مالکیت مرکز (از طریق پیاده‌سازی API) به  ارایه خدمت اقدام  کنند. سپس  لازم است که این داروخانه‌ها نسخه‌های کاغذی را به مدیریت‌ درمان استان ارسال نمایند.

در صورتی داروخانه ای به دلیل قطع بودن سیستم (از روی عمد) اقدام به تحویل دارو با نرخ آزاد کند، تخلف کرده است. مراجعه کنندگان می‌توانند برای دادن گزارش با شماره ۱۹۰ تماس بگیرند.

کاربردهای کدملی در زندگی روزمره

آیا فکرش را می‌کردید یک روزی کدملی این همه به دادمان برسد؟ در سال‌های اخیر کدهای ملی کاربرد فراوانی یافته‌اند. به عنوان مثال در موقعیت‌هایی نظیر:

 • احراز هویت افراد
 • خرید خطوط تلفن همراه
 • ازدواج
 • حتی هنگام خدمات درمانی کارساز است. به بیان دیگر به تازگی به راحتی دریافت خدمات درمانی با کد ملی میسر شده است. کماکان می‌توانید برای هر سوالی که در رابطه با بیمه تامین اجتماعی دارید با کارشناسان بیمه دات کام همراه باشید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه بیکاری
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

بیمه بیکاری ، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است و سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات قانون کار، شغل خود را از دست می دهند،مقرری بیمه بیکاری را بپردازد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
کشاورز
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام من جدید بیمه درمانی انجام دادم.داخل سایت میاد که بیمه ثبت نشده علت چیه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  متوجه سوال شما نشدیم دوست عزیز.

person
علیرضا محمدی
۲۲ دی ۱۴۰۲

سلام من بیمه سلامت بهزیستی هستم بشماره من نمیاد به خط دیکه ارسال میشودمیخوام به خط خودم ارسال بشه تشکر۰۹۱۰۵۸۵۹۱۸۱

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب بیمه سلامت مراجعه کنید.

person
اصلانی
۲۱ آذر ۱۴۰۲

باسلام، بنده چند ماهه که بیمه اختیاری دارم ولی تازه متوجه شدم که مشمول خدمات درمانی نیستم
باید چه کنم؟ دوباره باید قرداد جدیدی ایجاد کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه اختیاری که درمان دارد احتمالا بیمه حرف و مشاغل هستید ۰۲ بله میتوانید مجددا درخواست درمان بدهید.

person
حق بیمه
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

باسلام.خواستم بدونم بعد از نامنویسی برای پرداخت حق ببمه به صورت آزاد بعد از چه مدتی هزینه عمل و غیره رو بیمه پرداخت میکنه؟ مثلا اگه امروز بیمه رد کنم چند روز بعدش هم عمل کنم مشمول بیمه میشم یا خیر؟ با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. تمام بیمه ها یک بازه زمانی را به عنوان دوره انتظار دارند. یعنی اگر شما الان برای تهیه بیمه اقدام کنید ۶ الی ۹ بعد می توانید از خدمات آن استفاده نمایید.

person
بهزاد
۱۷ تیر ۱۴۰۲

سلام یکماه پیش به پزشکی۲بار مراجعه کردم اما تا حالا ۷بار توی سایت در تاریخ های متفاوت برام ویزیت ثبت شده
دلیلش چی میتونه باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ تیر ۱۴۰۲

  سلام. شاید سیستم مشکل دارد.

   person
   رضا بهرامی نیا
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

   سلام،پدراینجنب حدفاصل ۹۰تا۹۲به پزشکانی مراجعه کرده،بیمه ش خدمات درمانیه،مدرکی دردستم نیس پایشان هم فوت کردن،راهی برای دسترسی به مراجعه به اطباء وجوددارد؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    اگر پرونده درمانی ایشان را داشته باشید می توانید پزشکان و رویه درمان ایشان را متوجه شوید.

person
ناشناس
۱۰ تیر ۱۴۰۲

سلام اگه در بیمارستان اعصاب و روان بستری شیم بدون اینکه نشکلی داشته باشیم تو کارت ملی ثیت میشه که بستری شدیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام. بله در اسناد پزشکی ثبت میشود.

person
Ss
۱۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ی پیامک برام اومد در مورد اینکه شما از خدمات پزشکی استفاده کردی و روز بعد پیامک اومد که شما از دارو خانه دارو خریدید در صورتی که من نه مریض بودم و نه رفتم دکتر و دارو هم نخریدم الان باید چکار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. از کارگزاری بیمه خود این موضوع را پیگیری کنید.

person
شهاب
۱۰ آبان ۱۴۰۱

سلام من بیمه تامین اجتماعی هستم اگه همسر یا فرزندم برن دکتر باید کد ملی منو بزنن یا خودشون رو؟داخل سایت تامین اجتماعی کد ملی منو قبول نمیکنه میگه شامل خدمات درمانی هستید ولی واسه همسر و فرزندم باید چیکار کنم وقتی رفتم دکتر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام آن ها هم کد خودشان را می زنند.

person
فلورا
۰۷ آبان ۱۴۰۱

اگ کسی با کد ملیم رفته باشه دکتر چیکار کنم
واسم پیام اومده یکی با کد ملیم رفته دکتر امروز

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه خودتان باید بیشتر مراقب می بودید به کارگزاری مراجعه کنید که آیا امکان راهی هست یا خیر.

  person
  سلمان نارویی
  ۱۴ آذر ۱۴۰۱

  سلام ،من برای بستری ازاستان سیستان وبلوچستان میخوام برم به اصفهان آیااونجابدون دفترچه بیمارستان منوپذیرش میکنندقبل ازرفتن لطفامنوراهنمایی کنیدکدارجایاچیزی دیگرنمیخوادیافقط کدملی مربوطه رامیخواهندنامه ای هیچی نمیخواهند

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ آذر ۱۴۰۱

   سلام فقط کارت ملی و شناسنامه خودتان را ببرید دیگر دفترچه بیمه الزامی ندارد

person
Farnaz L
۲۶ مهر ۱۴۰۱

من وقتی به سایت تأمین اجتماعی برای دیدن سابقه کار پدرم رفتم اما سابقه ۳ ماه آخر رو نشون نمیده، امکان داره مشکلی پیش اومده باشه یا بیمشو رد نکردن؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام احتمال هر چیزی است باید به کارگزاری مراجعه کنید.

person
ممد یخه ارو
۲۲ شهریور ۱۴۰۱

من امپول انفلوانزا با کارت ملی از داروخانه خواستم بخرم به من گفتند کد پنج رقمی پزشک میخواهد. به هر پزشکی مراجعه میکنم ویزیت کامل می خواهند.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  نسخه پزشکهای طرف قرارداد با بیمه ها دیگه الکترونیکی شده اند باید حتما پزشک تجویز دارو را در سیستم بیمه تایید کند

person
منصوری
۲۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام من بیمه اختیاری پرداخت میکنم و می خواهم قلبم را در بیمارستان شخصی انژو کنم آیا سازمان در مورد کمک میکند

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر طرف قرارداد نباشند، خیر.

person
مجتبی
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

شخصی با کد ملی من میره دکتر و بدون اینکه کارت ملی ارائه بده ویزیت میشه و نسخه میگیره چطور میتونم پیگیرش بشم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام از طریق سامانه تامین اجتماعی می توانید مشاهده کنید.

person
یاسمن توکلی
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

بدون کارت ملی و دفترچه تامین اجتماعی میشه از خدمات سلامتی استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام الان که دیگر دفترچه نمی دهند؛ ما کد ملی شما را می خواهند. همچنین برای اثبات کارت ملی شما چک می شود.

person
مهندس
۰۴ مرداد ۱۴۰۱

سلام من تا به حال گرفتن نسخه با کد ملی رو انجام ندادم، چطوریه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام کار خاصی نیاز نیست که شما انجام دهید. کد ملی خود را به پزشک دهید، خود او ثبت خواهد کرد.

person
S. Rad
۰۸ تیر ۱۴۰۱

سلام من حدود۸ماه پیش دکتر برام آزمایش تو سیستم ثبت کرده الان میخوام بدونم چطورباید مطمعن شم که واقعا آزمایش ثبت شده تو سیستم یانه؟؟؟ ک وقتی رفتم آزمایش بدم آزمایشگاه نگه چیزی ثبت نشده؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا برایتان پیامکی می آید؛ اما در سیستم تامین اجتماعی هم می توانید مشاهده کنید. البته فکر نکنم که دیگر الان بتوانید از آن نسخه استفاده کنید. اصولا نسخه ها یک ماه اعتبار دارند.

person
میلاد مهدی پور
۰۷ تیر ۱۴۰۱

خدمات درمانی با کارت ملی تنها انجام میشه یا باید دفترچه داشته باشیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیزف دیگر دفترچه نیاز نیست.

person
فروتن
۲۹ خرداد ۱۴۰۱

بابا این مسخره بازیا چیه؟ رفتیم دکتر سیستم زده هر داروخونه میریم میگ نداریم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، متاسفانه این مشکل وجود دارد و بسیاری از داروخانه ها در استفاده از این روش امتناع دارند.

person
صدر
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام و خسته نباشید ،اعتبار نسخه های الکترونیکی آزمایش که توسط پزشک تجویز می شه چه مدت اعتبار داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نسخه ها از ابتدا حدود یک ماه اعتبار دارند.

person
خشایار تبریزی نژاد
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
کد ارجاع چند روز اعتبار دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، منظورتان از کد ارجاع چیست؟

person
zahra
۲۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام کد ملی من دست کسی افتاده و از بیمه ی من استفاده کرده و رفته دکتر من چطور بفهمم که این شخص چن بار با دفترچه بیمه ی من دکتر رفته وچه دکتری رفته؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، کسی جوابگو نیست چون پیدا کردنش سخت و زمان بر است و هیج کس مسول این کار نیست مگر شکایت کنید و پیگیر شوید

person
محمد. و
۱۲ فروردین ۱۴۰۱

باسلام بنده ازتاریخ ۱۳۹۹/٠۹/٠۵ الی ۱۴۰۰/٠۶/۳۱ در کارگاهی مشغول کار بوده ام اما بعد از قطع همکاری متوجه شدم که کارفرما بیمه های این چندماه رو ناقص رد کرده مثلا فروردین ۱۴۰۰رو یک روز، مرداد۱۴۰۰رو ۱۶روز و شهریور۱۴۰۰ رو ۶روز رد کرده، من چکاری میتونم انجام بدم آیا میتونم شکایت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

  سلام محمد عزیز
  بله می توانید شکایت کنید.

person
مهدی
۲۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام
تحت بیمه پایه خدمات درمانی کارکنان دولت هستم و همسرم در بیمارستان رضوی زایمان سزارین داشتن اما کارشناس بیمه در بیمارستان تایید نکردن و کلیه هزینه های بیمارستان رو نقدا پرداخت کردم
مگر ما بیمه پرداخت نمیکنیم که در مواقع خاص از بیمه استفاده کنیم؟ این چه قانونیست که سزارین رو جز موارد بیمه ای در نظر نمیگیرن و تایید نمیکنن؟ مگر یک بیمار خونش رنگین تر است که یکی حساب بشه یکی نه!!!!؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز کلا سزارین تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد

person
ItnoG_A
۱۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام، آیا شماره دفترچه بیمه خدمات درمانی همان کد ملی فرد بیمه شده است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شماره بیمه با کد ملی فرق میکند.

person
زینب
۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام من مستمری بگیرتامین اجتماعی هستم مدتی هست که اشخاصی با داشتن کدملی من ازحق بیمه درمانی من به صورت غیرقانونی استفاده میکنند

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، توصیه می کنیم که حتما به یک کارگزاری برای بررسی این مساله مراجعه کنید.

person
حامد
۰۱ اسفند ۱۴۰۰

با عرض سلام و احترام.من بیمه آزاد تامین اجتماعی پرداخت میکنم.تا حالا برای گرفتن دفترچه اقدام نکرده بودم.در سامانه نامنویسی کردم ولی تو پروفایلم زده ک شما استحقاق خدمات درمانی ندارید.باید چیکار کنم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، چون درخواست بیمه درمان به تامین اجتماعی ندادید و پول درمان را واریز نکردید، شما باید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید برای ارائه درخواست درمان کنید.

person
علی
۲۶ بهمن ۱۴۰۰

نسخه الکترونیکی تامین اجتماعی چقدر اعتبار دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، نسخه برای گرفتن عکس و یا آزمایش معمولا ۳ ماه اعتبار دارد.

person
فرامرز صدیق
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام چک کردن اعتبار دفترچه تامین اجتماعی به چه صورته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، برای مشاهده اعتبار دفترچه باید به سامانه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
قیمت
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام آیا تمدید آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی با خدمات درمانی متفاوت است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز تمدید دفترچه بیمه دو شرکت با هم متفاوت است.

person
قرائتی
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام تمدید اینترنتی اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی به چه صورته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما کار خاصی نیازی نیست انجام بدید، اگر بیمه کارگری دارید به صورت خودکار انجام می شود. بعد اینکه دیگر تامین اجتماعی دفترچه ندارد.

person
چلابی
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام من چیز ی در خصوص استعلام سوابق بیمه با کد ملی خدمات درمانی پیدا نمی کنم، چه کار باید بکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر سوالی در خصوص مشاهده سوابق بیمه خدمات درمانی دارید به یکی از نمایندگی های این شرکت مراجعه کنید.

  person
  ناهید ترکمند
  ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام.دکتر به صورت الکترونیکی آزمایش نوشت وآزمایشگاه هم انجام داد.آیا پس از آماده شدن جواب به صورت الکترونیکی برای پزشک فرستاده میشود یا باید به صورت فیزیکی جواب رو بگیرم و برای دکتر ببرم؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام خیر باید جواب را خودتان به پزشک نشان بدهید.

person
رهبری
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام آیا امکان دریافت شماره بیمه خدمات درمانی با کد ملی وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز باید برای استعلام سوابق بیمه با کد ملی وارد سایتشان شوید و بررسی کنید. در غیر این صورت به یکی از کارگزاری های آن مراجعه کنید.

  person
  فتاحی
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱

  سلام بسیاری پزشکان غیر طرف قرار داد نسخه الکترونیکی نمینوبسند . چگونه میتوانم از ببمه درمان استفاده کنم ؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۹ اسفند ۱۴۰۱

   سلام. کپی نسخه و فاکتور داروخونه و مطب را به بیمه تحویل دهید.

    person
    آرسام
    ۰۷ مهر ۱۴۰۲

    سلام استعلام بیمه من مال سه ماه پیش است ولی حمایت درمانی تا کی دارم

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۸ مهر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     اگر سه ماه پیش بیمه شما منقضی شده هیچ حمایتی نخواهید داشت.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید