۲۶ مهر ۱۴۰۲

بیمه عمر تامین اجتماعی: دریافت دو مستمری و امنیت خاطری برای بازنشستگان

هر کسی که بیمه تامین اجتماعی داشته باشد، بعد از پرداخت حق بیمه تا تعداد سال مشخص یا رسیدن به سن مشخصی می‌تواند تقاضای بازنشستگی کند. استفاده از مزایای بازنشستگی در کنار خدمات درمانی، مهم‌ترین دلیلی است که بسیاری ترجیح می‌دهند تا در هر شرایطی، حق بیمه خود را پرداخت کنند. البته از طرفی، بیمه تامین اجتماعی برای مشاغل اجباری بوده و همه کارگران باید توسط کارفرما بیمه شوند که جزو سنوات بیمه افراد هم به حساب می‌آید. یکی از مهم‌ترین دلایل ترغیب بیمه‌شدگان برای استفاده از خدمات بازنشستگی، دریافت مستمری و کاهش هزینه خدمات درمانی است؛ اما کمتر کسی از بیمه عمر تامین اجتماعی خبر دارد. این بیمه از خدمات سازمان تامین اجتماعی است که برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران عرضه شده است؛ اما این بیمه چیست و چه مزایایی را برای این گروه از افراد دارد؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث بیمه عمر تامین اجتماعی شویم، بهتر است که در ابتدا تعریف و تفاوتی از بیمه زندگی و تامین اجتماعی بدانیم.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر در حقیقت یک روش سرمایه‌گذاری است که با نام بیمه آتیه یا بیمه زندگی هم شناخته می‌شود، از روش‌های سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می‌آید که بیمه‌گزار با واریز حق بیمه، ماهیانه می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. به این صورت که بیمه شده با خرید بیمه عمر و پرداخت مبلغی در هر ماه به نوعی در یک حسابی پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌کند و بعد از سال مشخصی (اصول از سال پنجم به بعد) می‌تواند، اصل سرمایه و سود آن را به صورت یکجا یا مستمری دریافت کند. البته برای اینکه مبلغ دریافتی بالا باشد، بهتر است که بیمه‌گزار تعداد سال‌های بیشتری را حق بیمه بپردازد.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

بیمه تامین اجتماعی، نوعی بیمه‌نامه است که هزینه‌های درمانی را تا سقف مشخصی برای بیمه‌شدگان خود پوشش می‌دهد. بیمه‌شدگان باید تا ۳۰ سال، حق بیمه را به سازمان تأمین اجتماعی بپردازند تا بتوانند از مزایا و خدمات این سازمان بهره ببرند. بیمه تأمین اجتماعی هم به صورت اجباری و هم به صورت اختیاری است. در نوع اجباری، تمامی کارفرمایان باید کارگران و کارمندان خود را بیمه کنند. در این حالت بیمه شده باید ۳۰% از حقوق خود را به سازمان تأمین اجتماعی به عنوان حق بیمه بپردازد که البته کارفرما باید ۲۳% را بدهد و کارگر باید ۷% بقیه را بدهد. نوع اختیاری هم به صورت خویش‌فرما است که خود بیمه‌گذار باید تمامی هزینه را بدهد.

سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از همه کارکنان و مزدبگیران است. بیمه تامین اجتماعی نیز برای تمام شاغلان اجباری می‌باشد. هر شخصی در هر شغلی که مشغول به کار است، می‌تواند از مزایای این بیمه‌نامه بهره‌مند شود.برای اطلاعات بیشتر در مورد بیمه تامین اجتماعی به اینجا مراجعه کنید.

 

بیمه عمر تامین اجتماعی

تمام مزایا و پوشش‌های بیمه زندگی سازمان تامین اجتماعی

تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی

این دو با هم تفاوت‌هایی دارند که به صورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • بیمه تامین اجتماعی ماهیت درمانی دارد؛ اما ماهیت اصلی بیمه زندگی سرمایه‌گذاری است.
 • مبلغ‌های پرداختی در تامین اجتماعی قابل بازگشت نیستند؛ اما در بیمه عمر، بیمه‌گزار در هر سال از قرارداد باشد، می‌تواند کل مبلغ با سود را دریافت کند.
 • در بیمه آتیه، مبلغ حق بیمه ابتدای قرارداد، توسط بیمه‌گزار مطابق شرایط مالی خودش تعیین می‌شود و خود بیمه‌گزار می‌تواند آن را مشخص کند؛ اما مبلغ پرداختی ماهیانه تامین اجتماعی از طرف سازمان مشخص خواهد شد و همه باید پرداخت کنند.
 • تمامی پرداختی بیمه آتیه توسط خود فرد انجام می‌شود؛ اما درصدی از حق بیمه تامین اجتماعی را کارفرما پرداخت می‌کند.
 • مورد بعدی در خدمات است. خدمات بیمه تامین اجتماعی با بیمه عمر با اینکه اشتراک با هم دارند؛ اما در اصل متفاوت هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی به اینجا مراجعه کنید.

بیمه عمر تامین اجتماعی چیست؟

حالا باید به این پرسش جواب داد که بیمه عمر سازمان تامین اجتماعی چیست؟ این نوع بیمه چه تفاوتی با خود بیمه عمر دارد؟

باید گفت که ماهیت بیمه زندگی این سازمان با دیگر بیمه‌­های عمر یکسان است؛ اما با این تفاوت که فقط بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.

بر اساس قرارداد کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، تمامی افراد عضو این کانون می‌توانند از بیمه آتیه تامین اجتماعی استفاده کنند. حق بیمه پرداختی ۳۶ هزار تومان است که ۲۴ هزار تومان آن را سازمان و ۱۲ هزار تومان آن را خود بیمه‌گزار باید پرداخت کند.

مشمولین این بیمه‌نامه شامل:

 • مستمری‌بگیران بازنشسته
 • همسر و افراد تحت تکفل (مقاله ذینفع در بیمه عمر را مطالعه کنید.)

در صورت فوت فرد بازنشسته، به بازماندگان او مبلغ سه میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

چرا بیمه عمر تامین اجتماعی؟

همانطور که در بالا هم نوشتیم، تفاوتی بین بیمه عمر تامین اجتماعی با دیگر بیمه‌های عمر وجود ندارد. در حقیقت نوعی کمک هزینه و سرمایه‌گذاری برای بازنشستگان است تا هم خود آن‌ها و هم افراد تحت تکفلشان بتوانند استفاده کنند. مسئله اصلی اینجاست که این مستمری همیشه جوابگوی هزینه‌های فرد نیست. بیمه تکمیلی هم که داشته باشد، فقط هزینه‌های درمانی او را پوشش می‌دهد. چیزی به او پرداخت نمی‌شود. در صورت داشتن بیمه عمر، مزایای آن به فرد بازنشسته تعلق خواهد گرفت.

برخی از مزایای بیمه‌نامه زندگی این سازمان، شامل موارد زیر است:

 • این بیمه از اول آذر ۹۳ اجرایی شده و افرادی که بیمه تکمیلی دارند، می‌توانند بیمه عمر را هم خریداری کنند. غرامت بیمه زندگی این سازمان در سال ۱۴۰۰ برابر با ۶ میلیون تومان است.
 • بیمه عمر امکان بازخرید را دارد؛ یعنی بیمه‌گزار می‌تواند در هر زمانی که خواست، اصل سرمایه به هرماه سود را دریافت کند.
 • از آنجا که برای دریافت بیمه‌نامه آتیه سازمان تامین اجتماعی، فرد باید از قبل خود بیمه تامین اجتماعی را داشته باشد، از این رو به صورت همزمان می‌تواند هم از خدمات درمانی و هم از مزایای بیمه عمر استفاده کند.
 • بیمه عمر معاف از مالیات است و بیمه‌گزار می‌تواند بدون ضامن وام بگیرد.
 • حق بیمه عمر تامین اجتماعی با احتساب مالیات برای هر نفر برابر با ۱۴۵۰۰ تومان است.
بیمه عمر تامین اجتماعی

روش خرید بیمه عمر تامین اجتماعی

خرید بیمه عمر تامین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری‌بگیران جدید حداکثر سه ماه بعد از شروع تاریخ دریافت مستمری فرصت دارند تا درخواست بیمه تکمیلی و عمر خود را ثبت کنند. این گروه از افراد برای ثبت نام باید به دفاتر کانون بازنشستگی شهر خود مراجعه کنند. بعد از ثبت نام، حق بیمه تکمیلی و عمر از مستمری آن‌ها به صورت خودکار کسر خواهد شد.

باید گفت که بیمه تامین اجتماعی به تنهایی فقط هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد. بعد از اینکه بیمه‌شده به سن بازنشستگی رسید، به او مستمری از طرف سازمان تعلق می‌گیرد. این مستمری بعد از فوت او قطع خواهد شد؛ اما با بیمه عمر تامین اجتماعی، به نوعی بیمه‌گزار در حال سرمایه‌گذاری برای سال‌های بعد خود است. همچنین اینکه از خدمات و مزایای بیشتری می‌تواند بهره‌مند شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۰۱ مرداد ۱۴۰۲ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
حسین
۱۱ آذر ۱۴۰۲

با سلام میخواستم شرایط بیمه شدن در تامبن اجتماعی و میزان پرداختی ماهانه رو بدونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام. می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را با درصدهای مختلف خریداری کنید.

person
ابراهیم شاهسون
۰۳ آذر ۱۴۰۲

با سلام من ۱۰سال بیمه عمر پرداخت کردم آیا الان اقدام به بازنشستگی کنم چقغ دریافت میکنم ممنون میشم راهنمایی کنی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میزان دریافتی بازنشستگی به درصدهای پرداختی شما بستگی دارد.

person
بابک
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب
پدربزرگم تازه فوت شده در فیش حقوقی ایشون بیمه عمر هم کسر میشده خواستم بدونم برای گرفتن بیمه عمر به کانون بازنشستگان برم یا آتیه سازان یا یکی از شعب تامین اجتماعی؟
با تشکر از شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به کانون بازنشستگان مراجعه کنید.

person
فاطمه
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام پدر من بیمه تامین اجتماعی هستن بازنشسته شدن ۶۲سالشونه چطوری می‌تونن۲تا مستمری دریافت کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  هر کسی فقط میتواند از یک مستمری استفاده کند.

person
فضلی
۲۸ آبان ۱۴۰۲

سلام پدرم مستمری بگیر تامین اجتماعی بودن.
از فیش بازنشستگی ایشون مبلغ ۴۴ هزار تومن بابت بیمه عمر کسر می شده.
ایشون الان فوت کردن می خواستم بدونم باید به کجا بابت بیمه عمر مراجعه کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
دهقانی
۱۳ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من خانه دار هستم برای تهیه بیمه عمر باید چه کاری انجام بدم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ابتدا با توجه به موارد مختلفی مانند شرایط بیمه نامه های عمر، توانگری مالی شرکت بیمه و شرایط خودتان شرکت بیمه مدنظر را انتخاب نمایید. سپس برای خریداری بیمه مربوطه اقدام نمایید. می توانید با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا از مشاوره خرید رایگان برخوردار شوید.

person
محمدحسن صاحبی کبیر
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ببخشید پدر من بیمه تامین اجتماعی اتیه سازان خریده یعنی۸سال بیمه بوده بقیشو خرید بعد تکمیلی هستش بیمه میخام بدونم این بیمه بعد از فوت پدر به همسرش میرسه ممنون میشم جواب سوالمو بدیدظ

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله بعد از فوت بیمه شده، مستمری بیمه به همسر ایشان پرداخت خواهد شد.

person
مریم
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام آیا کسی که اصلا بیمه ندارد میتواندبیمه عمرتامین اجتماعی پرداخت کند.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله هیچ مشکلی نیست می توانید بیمه عمر را خریداری کنید.

person
محسن – یوسف آباد
۰۳ مهر ۱۴۰۲

با سلام .
احتراما من الان مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم . میخوام بدونم آیا بعد از فوتم به همسرم بیمه عمر پرداخت میشه ؟ اگر پرداخت میشه حدودا چقدر هست . ۳۲ سال سابقه بیمه دارم. با تشکر .

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله مستمری به همسرتان تعلق میگیرد.

person
حمید
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام و خسته نباشید خدمت شما مستمری بگیر و از کار افتاده باشی و حقوق دریافت کنی می‌توان بیمه عمر آتیه شد و سالانه حق بیمه پرداخت کرد وبعد از اتمام قرار داد عمر حقوق دریافت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید با نمایندگان بیمه اتیه سازان صحبت کنید در صورتی که شرایط سنی خریداری بیمه عمر را داشته باشید، بله می توانید بیمه عمر را خریداری نمایید.

person
ناشناس
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام همسر من ۲سال هست که فوت کرد آیا اگرمن خودم را بیمه تامین اجتماعی کنم یا جایی کارکنم که من رو بیمه کند حقوق مستمری من و فرزندانم قطع میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر قطع نمیشود.

person
آناهیتا
۰۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام پدر من ۳۳ سال کارمند رسمی سازمان تامین اجتماعی بوده و ۱۵ سال هم بازنشسته بودن و حدود ۴۸ سال بیمه عمر پرداخت کرده ایشون فوت شدن الان مبلغ بیمه عمر پدرم چقدر هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. ضمن عرض تسلیت به شما. مبلغ بیمه عمر را با توجه به حق بیمه پرداختی می‌توان محاسبه کرد.

person
حسینی
۱۶ آذر ۱۴۰۱

سلام من بازنشسته تامین اجتماعی هستم اما از طرف خانمم که آموزش و پرورش هستند بیمه تکمیلی دارم برای من امکان ثبت نام بیمه عمر از تامین اجتماعی نیست ؟ مراجعه کردم گفتن حتما باید بیمه تکمیلی از طرف سازمان تامین اجتماعی باشی خواستم ببینم واقعا اینطور هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام بله درست گفته اند باید از طریق خود تامین اجتماعی بیمه تکمیلی شوید

person
بهروز
۲۳ آبان ۱۴۰۱

با سلام به شما من پدرم سال ۸۴ فوت شدن مادرم هم ۲۰ روز هست فوت شدن برای دریافت بیمه عمر به کانون مراجعه کردم گفتن با ید به دفتر قضایی ..بعد اسناد رسمی.و انحصار وراثت و وکالت لازم هست چون مادرم چیزی برای ارث نداره خاستم بگم برای دریافت بیمه عمر که شامل ما میشود راه بهتر و اسانتری هست????.با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام این را باید بپرسید که اصلا به شما تعلق میگیرد بعد بهتر است که با خود شرکت بیمه عمر تماس بگیرید.

person
م1365
۲۶ مهر ۱۴۰۱

سلام
بعد از فوت پدرم که کارگر شهرداری بوده به مادرم مستمری تامین اجتماعی رسیده. سوال من این است چون من بیکار هستم و مریض ممکن هست این سرمایه به صورتی به من انتقال پیدا کنه چون واقعا بعد از فوت مادرم و قطع مستمری مشکل بزرگی پیدا می کنم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام اگر آقا هستید و بیماری حاد دارید باید درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند

person
سعید
۲۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام امسال کسی فوت کرده باشه برای بیمه عمر چقد به وارث تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بستگی به جزئیات بیمه عمر شما دارد.

person
فاطمه محمدیان
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام ‌ خسته نباشید. شرمنده همسرم فوت کرد. از کجا بدونم بیمه عمر اش ب اسم چه کسی زده‌ .توی راه آهن کار میکردد‌ سرکارش گفتن نمیگیم. ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام باید یک وکانت نامه یا چیزی داشته باشید تا به شما بگویند.

person
الحمدی
۰۴ تیر ۱۴۰۱

یعنی تامین اجتماعی هم بیمه عمر میفروشه؟ خودش خودشو جمع کنه نمیخواد از این کارها انجام بده

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر از طریق شرکت های دیگر هم می توانید بگیرید.

person
مهران
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام پدر ۳ماهه فوت کردن وبازنشسته تامین اجتماعی ومستمری بگیربودن و۱۱سال هم بیمه عمر داشتن و الان مادرم مستمری دریافت میکنن خواستم بدونم باتوجه به اینکه پدرم ۱۱سال بیمه عمر داشتن چه مبلغی به مادرم ازطرف بیمه عمرتعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، هر چه چقدر که پدر شما در زمان بازنشستگی دریافت میکرده همان مبلغ هم مادرتان دریافت میکند

person
مستمری بگیر هفتاد بی ورثه
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

باسلام
مستمری بگیر هستم با یازده سال سابقه
مجرد صفر کیلومتر یعنی بدون ورثه
بیمه عمر بچه درد من میخورد
با مستمری ماهانه یک میلیون و سیصد و پنجاه

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این دیگر چیزی است که خود تامین اجتماعی در نظر گرفته است.

   person
   مستمری بگیر
   ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   ممنونم که پاسخ دادید
   موفق باشید

person
کریمی
۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام ..بنده پدرم بیمه گذار اصلی هست ومادرم تحت بیمه پدرم بوده الان مادرم فوت شده و پدرم درقید حیات هست آیا بیمه عمر به مادرم تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، منظورتان دقیقا چیست؟ بعد هر شرکتی ممکن است که قواانین مخصوص به خود را داشته باشید که باید از نمایندگی بپرسید.

person
طاهره
۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلاگ میشه همزمان دو مستمری دریافت کرد هم از تامین اجتماعی هم از بیمه ایران با گذراندن مراحلش

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی ی بازنشستگی دارد و بیمه عمر ایران هم حقوقی تحت نام حقوقی بازنشستگی دارد. این دو متفاوت است.

person
طاهره
۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام مادرم مستمری بگیر تامین است بعد از فوت مادرم حقوق مستمری به خواهرم میرسد میخواهد خودش رو بیمه عمر ایران کند ایا میتواند همزمان در اینده دو نوع مستمری بگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر خواهرتان ازدواج نکند، میتواند از دو مستمری استفاده کند.

person
اکبر
۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید .من پدر بیمه عمر بوده و منم تحت تکلف پدرم بودم اما من دگ بعد سن ۱۸ سالگی برای خودم بیمه جدا شدم ایا پدرم که ۱۰ سال موقع تکلفم برای من هم بیمه عمر ریخته رو میتونم از تامین اجتماعی بگیرم یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما از طریق پدرتان فقط تحت تکفل بودید و از درمان استفاده کردید سابقه ای برای شما ثبت نشده که بخواهید آن را انتقال بدهید

person
سیدحسین
۲۵ بهمن ۱۴۰۰

آیا مبلغ بیمه عمر جزو ارث حساب میشود یاخیر درضمن بنده تنها فرزند خانواده میباشم وپدرم درسال ۹۸تجدید فراش کرده اند آیا بیمه عمر به وراث تعلق میگیرد وهمسر دوم سهمی دارد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر فقط برای آن فرد است و در صورت فوت به ورثه بازپرداختی وجود دارد. این سوال بیشتر جنبه حقوقی دارد. نکته بعدی اینکه باید دقیقش را از شرکت بیمه بپرسید.

person
ملازاده
۲۵ بهمن ۱۴۰۰

با عرض سلام �در من مستمری‌بگیر بوده دو سال و ۵ ماه فوت کرده آیا بعد از دو سال بیمه عمر بهشون تعلق نمیگیره

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در خصوص فوت، حقی به ورثه تعلق می گیرد اما به شرایط بستگی دارد. و همچنین اینکه قانون آن شرکت چه چیزی بوده است.

person
فرناز
۱۷ بهمن ۱۴۰۰

با سلام و خسته نباشید
پدر من بازنشسته فرهنگی هستن و ۱سال و ۳ ماه هستش که فوت شدن،منتها ما به تازگی مدارک لازم رو برای دریافت بیمه عمر پدرم به اداره بیمه دادیم و گفتن بعد گذشت ۳ماه از فوت شخص بیمه عمر به وراث تعلق نمیگیره چون زمان زیادی گذشته از فوتشون و شما دیر اقدام کردین،
سوال من اینه که میشه کاری کرد؟یا اعتراض کرد؟
و اینکه مبلغ بیمه عمر یک معلم بازنشسته چقدر هستش؟
ممنون از لطف و همکاری شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

person
حسین ,مستمری بگیر تامین اجتماعی
۱۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام منظور از این پاراگراف چیست؟ بعد از فوت مستمری قطع می‌شود!!!
بعد از اینکه بیمه‌شده به سن بازنشستگی رسید، به او مستمری از طرف سازمان تعلق می‌گیرد. این مستمری بعد از فوت او قطع خواهد شد

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این کاملا مشخص است. البته باید دید این شخص چه نوع قراداد بیمه ای منعقد کرده و سپس با توجه به نوع بیمه اش تعهدات بیمه فرق میکند.

person
بختیاری
۰۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام.من پدرم تازه فوت شده و تحت تکفل ایشون نیستم.بیمه ی عمر تامین اجتماعی بودن.الان به من از بیمه ی عمر چیزی تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام خیر

person
حسین متمکن
۳۰ دی ۱۴۰۰

سلام
در متن خرید بیمه عمر تامین اجتماعی آورده اید مبلغ مستمری بعد از فوت فرد بازنشسته قطع خواهد شد لطفا در مورد این موضوع توضیح بیشتری بدید
سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله هم نوشتیم، مبلغ مستمری بعد از فوت قطع نمی شود. اما شرایط خاصی دارد تا به فرد پرداخت شود. این شرایط در مقاله هم آورده شده است.

person
خداترس
۲۹ دی ۱۴۰۰

سلام برای خرید بیمه عمر مستمری بگیران تامین اجتماعی باید چه کار کنم؟ کدوم کارگزاری برم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام شما برای خرید باید به نزدیکترین کارگزاری بیمه تامین اجتماعی خود مراجعه کنید.

person
پدرام
۲۹ دی ۱۴۰۰

سلام آیا تامین اجتماعی مستمری آنی هم دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، منظورتان از مستمری آنی چیست؟ برای جوابتان بهتر است تا با کارگزاری تامین اجتماعی تماس بگیرید.

   person
   A
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

   سلام روز بخیر پدر من بازنشسته تامین اجتماعی هستش و توی فیش حقوقی ذکر شده که یک مبلغی برای بیمه عمر کم میشه اما پدر من یادش نمیاد بیمه عمر رو به نام چه کسی کرده از کجا باید متوجه این موضوع بشه؟؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری مراجعه کنید.

person
فرهمند
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، برای ثبت نام باید با خود کارگزاری ها تماس بگیرید.

person
جبار
۲۷ دی ۱۴۰۰

باسلام
من مادرم مستمری بگیر بوده الانم فوت کرده وتو فیش حقوقی بیمه عمر کسر میشد ایا این بیمه عمر همان حق دفن کفن هست یا مثل بقیه بیمه های عمر هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز هزینه کفن و دفن را تامین اجتماعی پرداخت میکند برای دریافت مبلغ فوت که جدا از آن است باید به کانون بازنشستگان یا بیمه آتی سازان مراجعه کنید

  person
  ی داغ دیده
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام کلا بیمه عمر تامین اجتماعی رو بتونی بگیری خیلی مردی

person
ژينا
۰۸ دی ۱۴۰۰

با سلام
پدرم قرارداد بیمه عمر خودشون رو به ایم مادرم و برادر بزرگ نوشتن یعنی قید کردن که مبلغ به اونها تعلق بگیره ولی الان بعد از فوت پدرم صندوق میگه که باید تمامی بازماندگان بیان و مبلغ خودشون رو بگیرن، واسم جای سواله که اگر شما تو قرار داد قید میکنید که به اسم یکی باشه چرا موقع اجرا حرف موتوفی و قرارداد رو قبول ندارید و دارید کار خودتون رو انجام میدین. این کارتون چه معنی داره؟؟؟ اگر شما قراره که هرطور دوست دارید انجام بدین پس چرا اصلا قراردادی با بیمه شده میبندید و بندی که اصلا اجرا نمیشه رو تو قرارداتون گذاشتین؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این قوانین مربوط به خود تامین اجتماعی یا شرکت مربوطه است. می توانید اعتراض خود را به بیمه مرکزی اعلام کنید.

   person
   صادق
   ۱۸ مهر ۱۴۰۱

   سلام مزایای بیمه عمر چه در صورت فوت چه در صورت زنده بودن خود شخص بیمه شده به افراد خانواده هم تعلق میگیره؟مثلا وام و … بعدشم یه سوال داشتم سایت تامین اجتماعی نوشته بود که سربازان بعد از پایان خدمتشون میتونن ۲ سال خدمتشون رو زمیمه بیمه کنن ایا این ۲ سال رو میشه زمیمه و پیوستار به بیمه عمر کرد؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ مهر ۱۴۰۱

    سلام ۱. بعد از فوت به خانواده و افراد تحت پوشش و مشخص شده تعلق میگیرد. در زمان زنده بودن هم خود شخص می تواند درخواست بدهد. ۲. خیر، آن فقط برای تامین اجتماعی است.

person
برادران
۰۵ دی ۱۴۰۰

سلام ،خسته نباشید، مطلب که من متوجه شدم ابن هست که مثلا اگر کسی سی سال بیمه عمر داشته باشد و در طی این‌مدت ۳۰×۱۲× ۱۰
(البته عدد ۱۰‌هزار را فرضی انتخاب کردم )‌پرداخت کند در زمان فوت مبلغ سه میلیون به بازمانده میدهند.
ممکنه در مورد این برداشت راهنمایی بفرمائید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این سوال را باید دقیقا از خود کارشناسان شرکتتان بپرسید.

person
ناشناس
۲۵ آذر ۱۴۰۰

سلام. پدر من فوت شدن، بیمه تکمیلی هم داشتن، تامین اجتماعی یه پایه حقوق برای فوت به ما پرداخت کردن، آیا این همون مبلغ هست یا جداگانه پرداخت میکنن؟ البته مبلغ پرداختی تامین اجتماعی کمتر از ۶ میلیون بود. تو فیش حقوق مادرم دیدم که بیمه عمر درج شده که همون حقوق پدر هست که به ایشون منتقل شده، برای اطلاع از این موضوع باید کجا مراجعه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ آذر ۱۴۰۰

  با سلام بعد از فوت مستمری‌بگیران بیمه اجباری و اختیاری در صورت درخواست در سایت es کمک هزینه ای تحت عنوان کفن و دفن معادل حداقل دستمزد ماهیانه مصوب در سال فوت به بازماندگان (همسر بیمه شده ، فرزندان بیمه شده ، پدر و مادر) با توجه به شرایط تعلق می‌گیرد. بیمه عمر نیز بدین شکل است که از طریق کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در سامانه kabta.ir درخواست داده و مبلغی تحت عنوان بیمه عمر به بازمانده تعلق می‌گیرد.

person
بهروز
۲۲ آذر ۱۴۰۰

سلام
خدمات درمانی را که از بیمه تکمیلی استفاده میکنیم.
خدمات بیمه عمر چیست؟
آیا فقط دریافت وجه است؟
آیا با فوت فرد تخت تکفل وجه فوق به مستمری بگیر تعلق میگیرد؟
بعد از فوت چه مبلغی دریافتی برای امسال پرداخت میشود؟ تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰

  با سلام ماهیت بیمه زندگی این سازمان با دیگر بیمه‌­های عمر یکسان است؛ اما با این تفاوت که فقط بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.
  بر اساس قرارداد کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، تمامی افراد عضو این کانون می‌توانند از بیمه آتیه تامین اجتماعی استفاده کنند. حق بیمه پرداختی ۳۶ هزار تومان است که ۲۴ هزار تومان آن را سازمان و ۱۲ هزار تومان آن را خود بیمه‌گزار باید پرداخت کند ، برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۰۱۳ تماس بگیرید.

  person
  بیات
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم من که الان قریب به ۱۲ سال است بیمه عمر پرداخت میکنم پس از بازنشستگی الان از چه مواردی میتونم استفاده کنم و باید به کجا مراجعه کنم ‌متشکرم

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

   سلام برای دریافت پول باید با خود دفتر شرکت بیمه مورد نظرتان تماس بگیرید.

person
فاطمه
۱۷ آذر ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید، یک سوال داشتم؛ آیا مزایای بیمه عمر تامین اجتماعی (مانند وام) برای افراد تحت تکفل فرد بازنشسته هم قابل استفاده است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ آذر ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر فاطمه عزیز همان طور که در متن مقاله عنوان شده است : مشمولین این بیمه‌نامه شامل:

  مستمری‌بگیران بازنشسته
  همسر و افراد تحت تکفل

  هستند.

   person
   منصور توکلی
   ۲۹ مهر ۱۴۰۲

   آقایان مسئول بفرمائید آیا اگر مستمری
   بگیری بیمه عمر باشد ، کلمه بیمه عمر و
   مبلغ آن تا زمان صدور فیش حقوقی
   در فیش حقوق درج می‌شود یا خیر .اگر
   اینچنین نباشد باید دنبال ریگ کفش‌ها بود

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ مهر ۱۴۰۲

    سلام. خیر دوست عزیز در فیس حقوقی ثبت نمی شود.

person
حامد الوندی
۲۵ آبان ۱۴۰۰

با سلام برای ثبت نامه بیمه عمر چه کار باید کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰

  با سلام، برای ثبت نام بیمه عمر تامین اجتماعی باید به کارگزاری یا سامانه خود تامین اجتماعی و کانون بازنشستگی مراجعه کنید.

  person
  خسرو
  ۰۶ بهمن ۱۴۰۱

  سلام وعرض ادب مستمربگیرم از حقوق مبلغ ۷۴۰۰۰ تومان کسر میشود ۷۱ سال هم سنم هست میتوانم بیمه عمر را فسخ کنم وهر چه پرداخت کردم بگیریم

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۷ بهمن ۱۴۰۱

   سلام خسروی عزیز
   به بیمه ای که خودت را بیمه عمر کردید مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند بستگی به نوع قرارداد شما دارد

person
اصغر حقیقت
۲۵ آبان ۱۴۰۰

سلام، ببخشید تنها مزیتش این است که خدای نکرده اگر طرف فوت شد، فقط ۶ میلیون تومان میدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، خیر. از مهم ترین مزایای این بیمه استفاده از خدمات درمانی برای بازنشستگان است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید