29 تیر 1401

بیمه عمر تامین اجتماعی: دریافت دو مستمری و امنیت خاطری برای بازنشستگان

هر کسی که بیمه تامین اجتماعی داشته باشد، بعد از پرداخت حق بیمه تا تعداد سال مشخص یا رسیدن به سن مشخصی می‌تواند تقاضای بازنشستگی کند. استفاده از مزایای بازنشستگی در کنار خدمات درمانی، مهم‌ترین دلیلی است که بسیاری ترجیح می‌دهند تا در هر شرایطی، حق بیمه خود را پرداخت کنند. البته از طرفی، بیمه تامین اجتماعی برای مشاغل اجباری بوده و همه کارگران باید توسط کارفرما بیمه شوند که جزو سنوات بیمه افراد هم به حساب می‌آید. یکی از مهم‌ترین دلایل ترغیب بیمه‌شدگان برای استفاده از خدمات بازنشستگی، دریافت مستمری و کاهش هزینه خدمات درمانی است؛ اما کمتر کسی از بیمه عمر تامین اجتماعی خبر دارد. این بیمه از خدمات سازمان تامین اجتماعی است که برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران عرضه شده است؛ اما این بیمه چیست و چه مزایایی را برای این گروه از افراد دارد؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث بیمه عمر تامین اجتماعی شویم، بهتر است که در ابتدا تعریف و تفاوتی از بیمه زندگی و تامین اجتماعی بدانیم.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر در حقیقت یک روش سرمایه‌گذاری است که با نام بیمه آتیه یا بیمه زندگی هم شناخته می‌شود، از روش‌های سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می‌آید که بیمه‌گزار با واریز حق بیمه، ماهیانه می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. به این صورت که بیمه شده با خرید بیمه عمر و پرداخت مبلغی در هر ماه به نوعی در یک حسابی پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌کند و بعد از سال مشخصی (اصول از سال پنجم به بعد) می‌تواند، اصل سرمایه و سود آن را به صورت یکجا یا مستمری دریافت کند. البته برای اینکه مبلغ دریافتی بالا باشد، بهتر است که بیمه‌گزار تعداد سال‌های بیشتری را حق بیمه بپردازد.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

بیمه تامین اجتماعی، نوعی بیمه‌نامه است که هزینه‌های درمانی را تا سقف مشخصی برای بیمه‌شدگان خود پوشش می‌دهد. بیمه‌شدگان باید تا 30 سال، حق بیمه را به سازمان تأمین اجتماعی بپردازند تا بتوانند از مزایا و خدمات این سازمان بهره ببرند. بیمه تأمین اجتماعی هم به صورت اجباری و هم به صورت اختیاری است. در نوع اجباری، تمامی کارفرمایان باید کارگران و کارمندان خود را بیمه کنند. در این حالت بیمه شده باید 30% از حقوق خود را به سازمان تأمین اجتماعی به عنوان حق بیمه بپردازد که البته کارفرما باید 23% را بدهد و کارگر باید 7% بقیه را بدهد. نوع اختیاری هم به صورت خویش‌فرما است که خود بیمه‌گذار باید تمامی هزینه را بدهد.

سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از همه کارکنان و مزدبگیران است. بیمه تامین اجتماعی نیز برای تمام شاغلان اجباری می‌باشد. هر شخصی در هر شغلی که مشغول به کار است، می‌تواند از مزایای این بیمه‌نامه بهره‌مند شود.برای اطلاعات بیشتر در مورد بیمه تامین اجتماعی به اینجا مراجعه کنید.

 

بیمه عمر تامین اجتماعی

تمام مزایا و پوشش‌های بیمه زندگی سازمان تامین اجتماعی

تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی

این دو با هم تفاوت‌هایی دارند که به صورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • بیمه تامین اجتماعی ماهیت درمانی دارد؛ اما ماهیت اصلی بیمه زندگی سرمایه‌گذاری است.
 • مبلغ‌های پرداختی در تامین اجتماعی قابل بازگشت نیستند؛ اما در بیمه عمر، بیمه‌گزار در هر سال از قرارداد باشد، می‌تواند کل مبلغ با سود را دریافت کند.
 • در بیمه آتیه، مبلغ حق بیمه ابتدای قرارداد، توسط بیمه‌گزار مطابق شرایط مالی خودش تعیین می‌شود و خود بیمه‌گزار می‌تواند آن را مشخص کند؛ اما مبلغ پرداختی ماهیانه تامین اجتماعی از طرف سازمان مشخص خواهد شد و همه باید پرداخت کنند.
 • تمامی پرداختی بیمه آتیه توسط خود فرد انجام می‌شود؛ اما درصدی از حق بیمه تامین اجتماعی را کارفرما پرداخت می‌کند.
 • مورد بعدی در خدمات است. خدمات بیمه تامین اجتماعی با بیمه عمر با اینکه اشتراک با هم دارند؛ اما در اصل متفاوت هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی به اینجا مراجعه کنید.

بیمه عمر تامین اجتماعی چیست؟

حالا باید به این پرسش جواب داد که بیمه عمر سازمان تامین اجتماعی چیست؟ این نوع بیمه چه تفاوتی با خود بیمه عمر دارد؟

باید گفت که ماهیت بیمه زندگی این سازمان با دیگر بیمه‌­های عمر یکسان است؛ اما با این تفاوت که فقط بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.

بر اساس قرارداد کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، تمامی افراد عضو این کانون می‌توانند از بیمه آتیه تامین اجتماعی استفاده کنند. حق بیمه پرداختی 36 هزار تومان است که 24 هزار تومان آن را سازمان و 12 هزار تومان آن را خود بیمه‌گزار باید پرداخت کند.

مشمولین این بیمه‌نامه شامل:

 • مستمری‌بگیران بازنشسته
 • همسر و افراد تحت تکفل (مقاله ذینفع در بیمه عمر را مطالعه کنید.)

در صورت فوت فرد بازنشسته، به بازماندگان او مبلغ سه میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

چرا بیمه عمر تامین اجتماعی؟

همانطور که در بالا هم نوشتیم، تفاوتی بین بیمه عمر تامین اجتماعی با دیگر بیمه‌های عمر وجود ندارد. در حقیقت نوعی کمک هزینه و سرمایه‌گذاری برای بازنشستگان است تا هم خود آن‌ها و هم افراد تحت تکفلشان بتوانند استفاده کنند. مسئله اصلی اینجاست که این مستمری همیشه جوابگوی هزینه‌های فرد نیست. بیمه تکمیلی هم که داشته باشد، فقط هزینه‌های درمانی او را پوشش می‌دهد. چیزی به او پرداخت نمی‌شود. در صورت داشتن بیمه عمر، مزایای آن به فرد بازنشسته تعلق خواهد گرفت.

برخی از مزایای بیمه‌نامه زندگی این سازمان، شامل موارد زیر است:

 • این بیمه از اول آذر 93 اجرایی شده و افرادی که بیمه تکمیلی دارند، می‌توانند بیمه عمر را هم خریداری کنند. غرامت بیمه زندگی این سازمان در سال 1400 برابر با 6 میلیون تومان است.
 • بیمه عمر امکان بازخرید را دارد؛ یعنی بیمه‌گزار می‌تواند در هر زمانی که خواست، اصل سرمایه به هرماه سود را دریافت کند.
 • از آنجا که برای دریافت بیمه‌نامه آتیه سازمان تامین اجتماعی، فرد باید از قبل خود بیمه تامین اجتماعی را داشته باشد، از این رو به صورت همزمان می‌تواند هم از خدمات درمانی و هم از مزایای بیمه عمر استفاده کند.
 • بیمه عمر معاف از مالیات است و بیمه‌گزار می‌تواند بدون ضامن وام بگیرد.
 • حق بیمه عمر تامین اجتماعی با احتساب مالیات برای هر نفر برابر با 14500 تومان است.
بیمه عمر تامین اجتماعی

روش خرید بیمه عمر تامین اجتماعی

خرید بیمه عمر تامین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری‌بگیران جدید حداکثر سه ماه بعد از شروع تاریخ دریافت مستمری فرصت دارند تا درخواست بیمه تکمیلی و عمر خود را ثبت کنند. این گروه از افراد برای ثبت نام باید به دفاتر کانون بازنشستگی شهر خود مراجعه کنند. بعد از ثبت نام، حق بیمه تکمیلی و عمر از مستمری آن‌ها به صورت خودکار کسر خواهد شد.

باید گفت که بیمه تامین اجتماعی به تنهایی فقط هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد. بعد از اینکه بیمه‌شده به سن بازنشستگی رسید، به او مستمری از طرف سازمان تعلق می‌گیرد. این مستمری بعد از فوت او قطع خواهد شد؛ اما با بیمه عمر تامین اجتماعی، به نوعی بیمه‌گزار در حال سرمایه‌گذاری برای سال‌های بعد خود است. همچنین اینکه از خدمات و مزایای بیشتری می‌تواند بهره‌مند شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه کارگاهی چیست+ مراحل دریافت کد کارگاهی در 1402

تمام مزایا بیمه کارگاهی و مراحل گرفتن این بیمه‌نامه به همراه شرایط آن را اینجا بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
اصغر حقیقت
25 آبان 1400

سلام، ببخشید تنها مزیتش این است که خدای نکرده اگر طرف فوت شد، فقط 6 میلیون تومان میدن؟

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. از مهم ترین مزایای این بیمه استفاده از خدمات درمانی برای بازنشستگان است.

حامد الوندی
25 آبان 1400

با سلام برای ثبت نامه بیمه عمر چه کار باید کرد؟

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  با سلام، برای ثبت نام بیمه عمر تامین اجتماعی باید به کارگزاری یا سامانه خود تامین اجتماعی و کانون بازنشستگی مراجعه کنید.

  خسرو
  06 بهمن 1401

  سلام وعرض ادب مستمربگیرم از حقوق مبلغ ۷۴۰۰۰ تومان کسر میشود ۷۱ سال هم سنم هست میتوانم بیمه عمر را فسخ کنم وهر چه پرداخت کردم بگیریم

   نویسنده بیمه
   07 بهمن 1401

   سلام خسروی عزیز
   به بیمه ای که خودت را بیمه عمر کردید مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند بستگی به نوع قرارداد شما دارد

فاطمه
17 آذر 1400

سلام خسته نباشید، یک سوال داشتم؛ آیا مزایای بیمه عمر تامین اجتماعی (مانند وام) برای افراد تحت تکفل فرد بازنشسته هم قابل استفاده است؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام وقت بخیر فاطمه عزیز همان طور که در متن مقاله عنوان شده است : مشمولین این بیمه‌نامه شامل:

  مستمری‌بگیران بازنشسته
  همسر و افراد تحت تکفل

  هستند.

بهروز
22 آذر 1400

سلام
خدمات درمانی را که از بیمه تکمیلی استفاده میکنیم.
خدمات بیمه عمر چیست؟
آیا فقط دریافت وجه است؟
آیا با فوت فرد تخت تکفل وجه فوق به مستمری بگیر تعلق میگیرد؟
بعد از فوت چه مبلغی دریافتی برای امسال پرداخت میشود؟ تشکر

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  با سلام ماهیت بیمه زندگی این سازمان با دیگر بیمه‌­های عمر یکسان است؛ اما با این تفاوت که فقط بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.
  بر اساس قرارداد کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، تمامی افراد عضو این کانون می‌توانند از بیمه آتیه تامین اجتماعی استفاده کنند. حق بیمه پرداختی ۳۶ هزار تومان است که ۲۴ هزار تومان آن را سازمان و ۱۲ هزار تومان آن را خود بیمه‌گزار باید پرداخت کند ، برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۰۱۳ تماس بگیرید.

  بیات
  17 شهریور 1401

  عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم من که الان قریب به ۱۲ سال است بیمه عمر پرداخت میکنم پس از بازنشستگی الان از چه مواردی میتونم استفاده کنم و باید به کجا مراجعه کنم ‌متشکرم

   کارشناس بیمه
   19 شهریور 1401

   سلام برای دریافت پول باید با خود دفتر شرکت بیمه مورد نظرتان تماس بگیرید.

ناشناس
25 آذر 1400

سلام. پدر من فوت شدن، بیمه تکمیلی هم داشتن، تامین اجتماعی یه پایه حقوق برای فوت به ما پرداخت کردن، آیا این همون مبلغ هست یا جداگانه پرداخت میکنن؟ البته مبلغ پرداختی تامین اجتماعی کمتر از 6 میلیون بود. تو فیش حقوق مادرم دیدم که بیمه عمر درج شده که همون حقوق پدر هست که به ایشون منتقل شده، برای اطلاع از این موضوع باید کجا مراجعه کنم؟

  کارشناس بیمه
  26 آذر 1400

  با سلام بعد از فوت مستمری‌بگیران بیمه اجباری و اختیاری در صورت درخواست در سایت es کمک هزینه ای تحت عنوان کفن و دفن معادل حداقل دستمزد ماهیانه مصوب در سال فوت به بازماندگان (همسر بیمه شده ، فرزندان بیمه شده ، پدر و مادر) با توجه به شرایط تعلق می‌گیرد. بیمه عمر نیز بدین شکل است که از طریق کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در سامانه kabta.ir درخواست داده و مبلغی تحت عنوان بیمه عمر به بازمانده تعلق می‌گیرد.

برادران
05 دی 1400

سلام ،خسته نباشید، مطلب که من متوجه شدم ابن هست که مثلا اگر کسی سی سال بیمه عمر داشته باشد و در طی این‌مدت ۳۰×۱۲× ۱۰
(البته عدد ۱۰‌هزار را فرضی انتخاب کردم )‌پرداخت کند در زمان فوت مبلغ سه میلیون به بازمانده میدهند.
ممکنه در مورد این برداشت راهنمایی بفرمائید.

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال را باید دقیقا از خود کارشناسان شرکتتان بپرسید.

ژينا
08 دی 1400

با سلام
پدرم قرارداد بيمه عمر خودشون رو به ايم مادرم و برادر بزرگ نوشتن يعني قيد كردن كه مبلغ به اونها تعلق بگيره ولي الان بعد از فوت پدرم صندوق ميگه كه بايد تمامي بازماندگان بيان و مبلغ خودشون رو بگيرن، واسم جاي سواله كه اگر شما تو قرار داد قيد ميكنيد كه به اسم يكي باشه چرا موقع اجرا حرف موتوفي و قرارداد رو قبول نداريد و داريد كار خودتون رو انجام ميدين. اين كارتون چه معني داره؟؟؟ اگر شما قراره كه هرطور دوست داريد انجام بدين پس چرا اصلا قراردادي با بيمه شده ميبنديد و بندي كه اصلا اجرا نميشه رو تو قرارداتون گذاشتين؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این قوانین مربوط به خود تامین اجتماعی یا شرکت مربوطه است. می توانید اعتراض خود را به بیمه مرکزی اعلام کنید.

   صادق
   18 مهر 1401

   سلام مزایای بیمه عمر چه در صورت فوت چه در صورت زنده بودن خود شخص بیمه شده به افراد خانواده هم تعلق میگیره؟مثلا وام و … بعدشم یه سوال داشتم سایت تامین اجتماعی نوشته بود که سربازان بعد از پایان خدمتشون میتونن ۲ سال خدمتشون رو زمیمه بیمه کنن ایا این ۲ سال رو میشه زمیمه و پیوستار به بیمه عمر کرد؟

    کارشناس بیمه
    19 مهر 1401

    سلام 1. بعد از فوت به خانواده و افراد تحت پوشش و مشخص شده تعلق میگیرد. در زمان زنده بودن هم خود شخص می تواند درخواست بدهد. 2. خیر، آن فقط برای تامین اجتماعی است.

جبار
27 دی 1400

باسلام
من مادرم مستمری بگیر بوده الانم فوت کرده وتو فیش حقوقی بیمه عمر کسر میشد ایا این بیمه عمر همان حق دفن کفن هست یا مثل بقیه بیمه های عمر هست

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز هزینه کفن و دفن را تامین اجتماعی پرداخت میکند برای دریافت مبلغ فوت که جدا از آن است باید به کانون بازنشستگان یا بیمه آتی سازان مراجعه کنید

  ی داغ دیده
  11 تیر 1401

  سلام کلا بیمه عمر تامین اجتماعی رو بتونی بگیری خیلی مردی

فرهمند
28 دی 1400

سلام مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی چیست؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1400

  سلام دوست عزیز، برای ثبت نام باید با خود کارگزاری ها تماس بگیرید.

پدرام
29 دی 1400

سلام آیا تامین اجتماعی مستمری آنی هم دارد؟

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتان از مستمری آنی چیست؟ برای جوابتان بهتر است تا با کارگزاری تامین اجتماعی تماس بگیرید.

   A
   24 اردیبهشت 1401

   سلام روز بخیر پدر من بازنشسته تامین اجتماعی هستش و توی فیش حقوقی ذکر شده که یک مبلغی برای بیمه عمر کم میشه اما پدر من یادش نمیاد بیمه عمر رو به نام چه کسی کرده از کجا باید متوجه این موضوع بشه؟؟؟

    کارشناس بیمه
    25 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری مراجعه کنید.

خداترس
29 دی 1400

سلام برای خرید بیمه عمر مستمری بگیران تامین اجتماعی باید چه کار کنم؟ کدوم کارگزاری برم؟

  کارشناس بیمه
  02 بهمن 1400

  سلام شما برای خرید باید به نزدیکترین کارگزاری بیمه تامین اجتماعی خود مراجعه کنید.

حسین متمکن
30 دی 1400

سلام
در متن خرید بیمه عمر تامین اجتماعی آورده اید مبلغ مستمری بعد از فوت فرد بازنشسته قطع خواهد شد لطفا در مورد این موضوع توضیح بیشتری بدید
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله هم نوشتیم، مبلغ مستمری بعد از فوت قطع نمی شود. اما شرایط خاصی دارد تا به فرد پرداخت شود. این شرایط در مقاله هم آورده شده است.

بختیاری
05 بهمن 1400

سلام.من پدرم تازه فوت شده و تحت تکفل ایشون نیستم.بیمه ی عمر تامین اجتماعی بودن.الان به من از بیمه ی عمر چیزی تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام خیر

حسین ,مستمری بگیر تامین اجتماعی
17 بهمن 1400

سلام منظور از این پاراگراف چیست؟ بعد از فوت مستمری قطع می‌شود!!!
بعد از اینکه بیمه‌شده به سن بازنشستگی رسید، به او مستمری از طرف سازمان تعلق می‌گیرد. این مستمری بعد از فوت او قطع خواهد شد

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این کاملا مشخص است. البته باید دید این شخص چه نوع قراداد بیمه ای منعقد کرده و سپس با توجه به نوع بیمه اش تعهدات بیمه فرق میکند.

فرناز
17 بهمن 1400

با سلام و خسته نباشید
پدر من بازنشسته فرهنگی هستن و ۱سال و ۳ ماه هستش که فوت شدن،منتها ما به تازگی مدارک لازم رو برای دریافت بیمه عمر پدرم به اداره بیمه دادیم و گفتن بعد گذشت ۳ماه از فوت شخص بیمه عمر به وراث تعلق نمیگیره چون زمان زیادی گذشته از فوتشون و شما دیر اقدام کردین،
سوال من اینه که میشه کاری کرد؟یا اعتراض کرد؟
و اینکه مبلغ بیمه عمر یک معلم بازنشسته چقدر هستش؟
ممنون از لطف و همکاری شما

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

ملازاده
25 بهمن 1400

با عرض سلام �در من مستمری‌بگیر بوده دو سال و ۵ ماه فوت کرده آیا بعد از دو سال بیمه عمر بهشون تعلق نمیگیره

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص فوت، حقی به ورثه تعلق می گیرد اما به شرایط بستگی دارد. و همچنین اینکه قانون آن شرکت چه چیزی بوده است.

سیدحسین
25 بهمن 1400

آیا مبلغ بیمه عمر جزو ارث حساب میشود یاخیر درضمن بنده تنها فرزند خانواده میباشم وپدرم درسال ۹۸تجدید فراش کرده اند آیا بیمه عمر به وراث تعلق میگیرد وهمسر دوم سهمی دارد

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر فقط برای آن فرد است و در صورت فوت به ورثه بازپرداختی وجود دارد. این سوال بیشتر جنبه حقوقی دارد. نکته بعدی اینکه باید دقیقش را از شرکت بیمه بپرسید.

اکبر
16 اسفند 1400

سلام خسته نباشید .من پدر بیمه عمر بوده و منم تحت تکلف پدرم بودم اما من دگ بعد سن ۱۸ سالگی برای خودم بیمه جدا شدم ایا پدرم که ۱۰ سال موقع تکلفم برای من هم بیمه عمر ریخته رو میتونم از تامین اجتماعی بگیرم یا نه؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما از طریق پدرتان فقط تحت تکفل بودید و از درمان استفاده کردید سابقه ای برای شما ثبت نشده که بخواهید آن را انتقال بدهید

طاهره
17 اسفند 1400

سلام مادرم مستمری بگیر تامین است بعد از فوت مادرم حقوق مستمری به خواهرم میرسد میخواهد خودش رو بیمه عمر ایران کند ایا میتواند همزمان در اینده دو نوع مستمری بگیرد؟

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر خواهرتان ازدواج نکند، میتواند از دو مستمری استفاده کند.

طاهره
17 اسفند 1400

سلاگ میشه همزمان دو مستمری دریافت کرد هم از تامین اجتماعی هم از بیمه ایران با گذراندن مراحلش

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی ی بازنشستگی دارد و بیمه عمر ایران هم حقوقی تحت نام حقوقی بازنشستگی دارد. این دو متفاوت است.

کریمی
07 اردیبهشت 1401

سلام ..بنده پدرم بیمه گذار اصلی هست ومادرم تحت بیمه پدرم بوده الان مادرم فوت شده و پدرم درقید حیات هست آیا بیمه عمر به مادرم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، منظورتان دقیقا چیست؟ بعد هر شرکتی ممکن است که قواانین مخصوص به خود را داشته باشید که باید از نمایندگی بپرسید.

مستمری بگیر هفتاد بی ورثه
11 اردیبهشت 1401

باسلام
مستمری بگیر هستم با یازده سال سابقه
مجرد صفر کیلومتر یعنی بدون ورثه
بیمه عمر بچه درد من میخورد
با مستمری ماهانه یک میلیون و سیصد و پنجاه

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، این دیگر چیزی است که خود تامین اجتماعی در نظر گرفته است.

   مستمری بگیر
   14 اردیبهشت 1401

   ممنونم که پاسخ دادید
   موفق باشید

مهران
26 اردیبهشت 1401

سلام پدر ۳ماهه فوت کردن وبازنشسته تامین اجتماعی ومستمری بگیربودن و۱۱سال هم بیمه عمر داشتن و الان مادرم مستمری دریافت میکنن خواستم بدونم باتوجه به اینکه پدرم ۱۱سال بیمه عمر داشتن چه مبلغی به مادرم ازطرف بیمه عمرتعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هر چه چقدر که پدر شما در زمان بازنشستگی دریافت میکرده همان مبلغ هم مادرتان دریافت میکند

الحمدی
04 تیر 1401

یعنی تامین اجتماعی هم بیمه عمر میفروشه؟ خودش خودشو جمع کنه نمیخواد از این کارها انجام بده

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر از طریق شرکت های دیگر هم می توانید بگیرید.

فاطمه محمدیان
12 مرداد 1401

سلام ‌ خسته نباشید. شرمنده همسرم فوت کرد. از کجا بدونم بیمه عمر اش ب اسم چه کسی زده‌ .توی راه آهن کار میکردد‌ سرکارش گفتن نمیگیم. ممنون

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام باید یک وکانت نامه یا چیزی داشته باشید تا به شما بگویند.

سعید
26 مرداد 1401

سلام امسال کسی فوت کرده باشه برای بیمه عمر چقد به وارث تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام بستگی به جزئیات بیمه عمر شما دارد.

م1365
26 مهر 1401

سلام
بعد از فوت پدرم که کارگر شهرداری بوده به مادرم مستمری تامین اجتماعی رسیده. سوال من این است چون من بیکار هستم و مریض ممکن هست این سرمایه به صورتی به من انتقال پیدا کنه چون واقعا بعد از فوت مادرم و قطع مستمری مشکل بزرگی پیدا می کنم.

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام اگر آقا هستید و بیماری حاد دارید باید درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند

بهروز
23 آبان 1401

با سلام به شما من پدرم سال 84 فوت شدن مادرم هم 20 روز هست فوت شدن برای دریافت بیمه عمر به کانون مراجعه کردم گفتن با ید به دفتر قضایی ..بعد اسناد رسمی.و انحصار وراثت و وکالت لازم هست چون مادرم چیزی برای ارث نداره خاستم بگم برای دریافت بیمه عمر که شامل ما میشود راه بهتر و اسانتری هست????.با تشکر

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام این را باید بپرسید که اصلا به شما تعلق میگیرد بعد بهتر است که با خود شرکت بیمه عمر تماس بگیرید.

حسینی
16 آذر 1401

سلام من بازنشسته تامین اجتماعی هستم اما از طرف خانمم که آموزش و پرورش هستند بیمه تکمیلی دارم برای من امکان ثبت نام بیمه عمر از تامین اجتماعی نیست ؟ مراجعه کردم گفتن حتما باید بیمه تکمیلی از طرف سازمان تامین اجتماعی باشی خواستم ببینم واقعا اینطور هست ؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام بله درست گفته اند باید از طریق خود تامین اجتماعی بیمه تکمیلی شوید

آناهیتا
05 فروردین 1402

سلام پدر من ۳۳ سال کارمند رسمی سازمان تامین اجتماعی بوده و ۱۵ سال هم بازنشسته بودن و حدود ۴۸ سال بیمه عمر پرداخت کرده ایشون فوت شدن الان مبلغ بیمه عمر پدرم چقدر هست

  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1402

  سلام. ضمن عرض تسلیت به شما. مبلغ بیمه عمر را با توجه به حق بیمه پرداختی می‌توان محاسبه کرد.

ناشناس
29 اردیبهشت 1402

سلام همسر من ۲سال هست که فوت کرد آیا اگرمن خودم را بیمه تامین اجتماعی کنم یا جایی کارکنم که من رو بیمه کند حقوق مستمری من و فرزندانم قطع میشود

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر قطع نمیشود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید