18 اکتبر 2023

بیمه عمر تامین اجتماعی: دریافت دو مستمری و امنیت خاطری برای بازنشستگان

هر کسی که بیمه تامین اجتماعی داشته باشد، بعد از پرداخت حق بیمه تا تعداد سال مشخص یا رسیدن به سن مشخصی می‌تواند تقاضای بازنشستگی کند. استفاده از مزایای بازنشستگی در کنار خدمات درمانی، مهم‌ترین دلیلی است که بسیاری ترجیح می‌دهند تا در هر شرایطی، حق بیمه خود را پرداخت کنند. البته از طرفی، بیمه تامین اجتماعی برای مشاغل اجباری بوده و همه کارگران باید توسط کارفرما بیمه شوند که جزو سنوات بیمه افراد هم به حساب می‌آید. یکی از مهم‌ترین دلایل ترغیب بیمه‌شدگان برای استفاده از خدمات بازنشستگی، دریافت مستمری و کاهش هزینه خدمات درمانی است؛ اما کمتر کسی از بیمه عمر تامین اجتماعی خبر دارد. این بیمه از خدمات سازمان تامین اجتماعی است که برای بازنشستگان و مستمری‌بگیران عرضه شده است؛ اما این بیمه چیست و چه مزایایی را برای این گروه از افراد دارد؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.

تفاوت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم وارد بحث بیمه عمر تامین اجتماعی شویم، بهتر است که در ابتدا تعریف و تفاوتی از بیمه زندگی و تامین اجتماعی بدانیم.

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر در حقیقت یک روش سرمایه‌گذاری است که با نام بیمه آتیه یا بیمه زندگی هم شناخته می‌شود، از روش‌های سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می‌آید که بیمه‌گزار با واریز حق بیمه، ماهیانه می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. به این صورت که بیمه شده با خرید بیمه عمر و پرداخت مبلغی در هر ماه به نوعی در یک حسابی پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌کند و بعد از سال مشخصی (اصول از سال پنجم به بعد) می‌تواند، اصل سرمایه و سود آن را به صورت یکجا یا مستمری دریافت کند. البته برای اینکه مبلغ دریافتی بالا باشد، بهتر است که بیمه‌گزار تعداد سال‌های بیشتری را حق بیمه بپردازد.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

بیمه تامین اجتماعی، نوعی بیمه‌نامه است که هزینه‌های درمانی را تا سقف مشخصی برای بیمه‌شدگان خود پوشش می‌دهد. بیمه‌شدگان باید تا 30 سال، حق بیمه را به سازمان تأمین اجتماعی بپردازند تا بتوانند از مزایا و خدمات این سازمان بهره ببرند. بیمه تأمین اجتماعی هم به صورت اجباری و هم به صورت اختیاری است. در نوع اجباری، تمامی کارفرمایان باید کارگران و کارمندان خود را بیمه کنند. در این حالت بیمه شده باید 30% از حقوق خود را به سازمان تأمین اجتماعی به عنوان حق بیمه بپردازد که البته کارفرما باید 23% را بدهد و کارگر باید 7% بقیه را بدهد. نوع اختیاری هم به صورت خویش‌فرما است که خود بیمه‌گذار باید تمامی هزینه را بدهد.

سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از همه کارکنان و مزدبگیران است. بیمه تامین اجتماعی نیز برای تمام شاغلان اجباری می‌باشد. هر شخصی در هر شغلی که مشغول به کار است، می‌تواند از مزایای این بیمه‌نامه بهره‌مند شود.برای اطلاعات بیشتر در مورد بیمه تامین اجتماعی به اینجا مراجعه کنید.

 

بیمه عمر تامین اجتماعی

تمام مزایا و پوشش‌های بیمه زندگی سازمان تامین اجتماعی

تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی

این دو با هم تفاوت‌هایی دارند که به صورت خلاصه شامل موارد زیر است:

 • بیمه تامین اجتماعی ماهیت درمانی دارد؛ اما ماهیت اصلی بیمه زندگی سرمایه‌گذاری است.
 • مبلغ‌های پرداختی در تامین اجتماعی قابل بازگشت نیستند؛ اما در بیمه عمر، بیمه‌گزار در هر سال از قرارداد باشد، می‌تواند کل مبلغ با سود را دریافت کند.
 • در بیمه آتیه، مبلغ حق بیمه ابتدای قرارداد، توسط بیمه‌گزار مطابق شرایط مالی خودش تعیین می‌شود و خود بیمه‌گزار می‌تواند آن را مشخص کند؛ اما مبلغ پرداختی ماهیانه تامین اجتماعی از طرف سازمان مشخص خواهد شد و همه باید پرداخت کنند.
 • تمامی پرداختی بیمه آتیه توسط خود فرد انجام می‌شود؛ اما درصدی از حق بیمه تامین اجتماعی را کارفرما پرداخت می‌کند.
 • مورد بعدی در خدمات است. خدمات بیمه تامین اجتماعی با بیمه عمر با اینکه اشتراک با هم دارند؛ اما در اصل متفاوت هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی به اینجا مراجعه کنید.

بیمه عمر تامین اجتماعی چیست؟

حالا باید به این پرسش جواب داد که بیمه عمر سازمان تامین اجتماعی چیست؟ این نوع بیمه چه تفاوتی با خود بیمه عمر دارد؟

باید گفت که ماهیت بیمه زندگی این سازمان با دیگر بیمه‌­های عمر یکسان است؛ اما با این تفاوت که فقط بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.

بر اساس قرارداد کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، تمامی افراد عضو این کانون می‌توانند از بیمه آتیه تامین اجتماعی استفاده کنند. حق بیمه پرداختی 36 هزار تومان است که 24 هزار تومان آن را سازمان و 12 هزار تومان آن را خود بیمه‌گزار باید پرداخت کند.

مشمولین این بیمه‌نامه شامل:

 • مستمری‌بگیران بازنشسته
 • همسر و افراد تحت تکفل (مقاله ذینفع در بیمه عمر را مطالعه کنید.)

در صورت فوت فرد بازنشسته، به بازماندگان او مبلغ سه میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

چرا بیمه عمر تامین اجتماعی؟

همانطور که در بالا هم نوشتیم، تفاوتی بین بیمه عمر تامین اجتماعی با دیگر بیمه‌های عمر وجود ندارد. در حقیقت نوعی کمک هزینه و سرمایه‌گذاری برای بازنشستگان است تا هم خود آن‌ها و هم افراد تحت تکفلشان بتوانند استفاده کنند. مسئله اصلی اینجاست که این مستمری همیشه جوابگوی هزینه‌های فرد نیست. بیمه تکمیلی هم که داشته باشد، فقط هزینه‌های درمانی او را پوشش می‌دهد. چیزی به او پرداخت نمی‌شود. در صورت داشتن بیمه عمر، مزایای آن به فرد بازنشسته تعلق خواهد گرفت.

برخی از مزایای بیمه‌نامه زندگی این سازمان، شامل موارد زیر است:

 • این بیمه از اول آذر 93 اجرایی شده و افرادی که بیمه تکمیلی دارند، می‌توانند بیمه عمر را هم خریداری کنند. غرامت بیمه زندگی این سازمان در سال 1400 برابر با 6 میلیون تومان است.
 • بیمه عمر امکان بازخرید را دارد؛ یعنی بیمه‌گزار می‌تواند در هر زمانی که خواست، اصل سرمایه به هرماه سود را دریافت کند.
 • از آنجا که برای دریافت بیمه‌نامه آتیه سازمان تامین اجتماعی، فرد باید از قبل خود بیمه تامین اجتماعی را داشته باشد، از این رو به صورت همزمان می‌تواند هم از خدمات درمانی و هم از مزایای بیمه عمر استفاده کند.
 • بیمه عمر معاف از مالیات است و بیمه‌گزار می‌تواند بدون ضامن وام بگیرد.
 • حق بیمه عمر تامین اجتماعی با احتساب مالیات برای هر نفر برابر با 14500 تومان است.
بیمه عمر تامین اجتماعی

روش خرید بیمه عمر تامین اجتماعی

خرید بیمه عمر تامین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری‌بگیران جدید حداکثر سه ماه بعد از شروع تاریخ دریافت مستمری فرصت دارند تا درخواست بیمه تکمیلی و عمر خود را ثبت کنند. این گروه از افراد برای ثبت نام باید به دفاتر کانون بازنشستگی شهر خود مراجعه کنند. بعد از ثبت نام، حق بیمه تکمیلی و عمر از مستمری آن‌ها به صورت خودکار کسر خواهد شد.

باید گفت که بیمه تامین اجتماعی به تنهایی فقط هزینه‌های درمانی را پوشش می‌دهد. بعد از اینکه بیمه‌شده به سن بازنشستگی رسید، به او مستمری از طرف سازمان تعلق می‌گیرد. این مستمری بعد از فوت او قطع خواهد شد؛ اما با بیمه عمر تامین اجتماعی، به نوعی بیمه‌گزار در حال سرمایه‌گذاری برای سال‌های بعد خود است. همچنین اینکه از خدمات و مزایای بیشتری می‌تواند بهره‌مند شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
06 آوریل 2024 / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در 1403

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

بیمه عمر ایران
05 مارس 2024 / بیمه عمر

بیمه عمر ایران: راهنمای دقیق پوشش‌ها و طرح‌های بیمه زندگی ایران

با خرید بیمه عمر ایران می‌توانید علاوه بر بهره بردن از پوشش‌های آن، یک سرمایه‌گذاری بسیار مطمئن با پرداخت حق بیمه های ماهانه ناچیز، سرمایه بسیار ارزشمند برای خود و عزیزان خود به جای بگذارید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
03 مارس 2024

سلام و وقت بخیر
پدرم از سال 94 بیمه عمر داشته اند و هم اکنون به رحمت خدا رفته اند
آیا علاوه بر حقوق مستمری چیزی به عنوان مستمری بیمه عمر به بازماندگان تعلق میگیره؟؟
و اینکه چه مقدار حق بیمه به ایشان تعلق میگیره؟
بسیار ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  04 مارس 2024

  سلام دوست عزیز
  باید قرارداد بیمه عمر پدرتان را برررسی نمایید و ببینید مستمری ماهانه دارد یا پرداخت یک جا.
  حق بیمه با توجه به سالهای بیمه پردازی و درصد پرداخت شده مورد محاسبه قرار می گیرد.

person
اخلاص
27 فوریه 2024

سلام شغل من راننده لودر هست
ایا از سن بازنشستگی ام کم نمیشه نسبت به بقیه شاغل؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  خیر سن کم نمی شود فقط اگر شامل سخت و زیان آور باشید زودتر بازنشسته می شوید.

person
دارابی
20 فوریه 2024

سلام خواستم بدونم پدرم هم بیمه تامین اجتماعی وهم بیمه عمرآتیه.الان چهل روز که به رحمت خدا رفته. هزینه دفن وکفن رو هر دو نهاد می دن

  person
  نویسنده بیمه
  21 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  می توانید برای دریافت هزینه کفن و دفن از تامین اجتماعی و بیمه اتیه سازان اقدام فرمایید.

person
علی بدری
12 فوریه 2024

سلام وقت بخیر
من یک فرزند ۴ ساله دارم
میخواستم اون رو بیمه کنم که بعد از مدتی بهش حقوق بده
اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  12 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  می توانید بیمه عمر و بازنشستگی را برای ایشان خریداری کنید.

person
جعفر
10 فوریه 2024

باسلام من میخواهم بیمه عمرداشته باشم بازنشستگی ودرمانی فردی برای ثبتنام بایدچکارکنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  12 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی بیمه عمر ندارد باید برای بیمه عمر به بیمه های مثل بیمه ایران، البرز، سامان و سایر شرکت های بیمه اقدام نمایید.

person
لیلا
30 ژانویه 2024

سلام چند سالی (دقیق نمیدانم)است که بیمه عمر از فیش پدرم که بازنشسته تامین اجتماعی است کسر میشود ولی ایشان خودشان از قرارداد بی اطلاع هستند .جهت پیگیری و دیدن قرارداد در زمان حیات بیمه شده به کجا باید مراجعه کنم.
در ضمن در سامانه پیگیری بیمه عمر جویا شدم چیزی برای در زمان حیات بودن وجود ندارد.

  person
  نویسنده بیمه
  04 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  قرار دادی با پدر شما منعقد نشده است که شما مشاهده کنید یک قرار داد کلی با کانون بازنشستگان منعقد شده است و براساس همان از حقوق ایشان کسر می شود.

person
مبينا
10 ژانویه 2024

سلام وقت بخير پدرم بازنشسته تامین اجتماعی و حدودا سه سال هست که مستمری دریافت میکنند. بدلیل سختی شغلشون ۴ ماه پیش جراحی ستون فقرات انجام دادند و دیگه از کار افتاده شدند. آیا میتونند از پوشش نقص عضو و از کارافتادگی بیمه ی عمر تامین اجتماعیشون استفاده کنند و سرمایه اش را دریافت کنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  13 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بله می توانند درخواست دهند و در صورت تایید از این مزایا برخوردار شوند.

person
یگانه
01 ژانویه 2024

سلام . پدرم بازنشسته تامین اجتماعیه و من تحت تلکفل پدرم هستم . من میخوام بیمه بازنشستگی داشته باشم که تا سن ۵۵ سالگی بازنشسته بشم ولی قسمت خدمات درمانیشو میخوام از بیمه پدرم استفاده کنم . همچین چیزی امکان داره؟
ایا میتونه جزو سابقه بیمه هم حساب بشه؟
اگر من بیمه آزاد تامین اجتماعی بشم دیگه بیمه پدرم قطع میشه
به نظر شما روش اول امکان داره یا باید خودم جداگانه برای خودم بیمه بریزم؟

  person
  نویسنده بیمه
  02 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  شما میتوانید خودت را بیمه زنان خانه دار با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان بیمه کنید و از درمان پدر هم استفاده کنید.

person
علی
31 دسامبر 2023

سلام، آیا از طریق بیمه عمر مستمری بگیر و همسرش، هر دو جداگانه میتوانند از وام بیمه عمر استفاده کنند؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  بیمه‌گزار می تواند از بیمه گر درخواست وام کند.

person
علی منصوری
31 دسامبر 2023

سلام، آیا مستمری بگیران میتوانند از بیمه عمر وام بگیرند؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 ژانویه 2024

  سلام دوست عزیز
  به نوع قرارداد شما بستگی دارد.

person
رها
27 دسامبر 2023

سلام. حدودا بیست سال است که بازنشسته شدم و بیمه تامین احتماعی را دارم. آیا می توانم بیمه عمر این مدت را دریافت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  30 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید فقط در زمان فوت پرداخت میشود.

person
مرتضی رضی
20 دسامبر 2023

با سلام برای بازنشستگانی که ده سال از حقوق آنها بیمه عمر کسر شد و برای کسی که یک سال از حقوقش کسر شد و هر دو در یک تاریخ فوت کنن مبلغ واریزی بابت بیمه عمر از سوی سازمان یکسان است؟یا به سنوات کسورات حقوق مستمری بگیر دخالت دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بیمه عمر همه یکسان است و یک مبلغ ثابت است و هیچ ربطی به مستمری ندارد

person
فرهاد حسین زاده
19 دسامبر 2023

من با آ تیه سازان حافظ قرارداد تکمیلی دارم آ یا می‌توانم بیمه سرمایه گزاری عمر را در تامین اجتماعی انجام بدم ، بکجا میشه مراجعه کرد ؟ممنون از راهنماییتون فرهاد حسین زاده به نظر من خیلی به صرفه ما باز نشستگان می‌باشد

  person
  نویسنده بیمه
  20 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب تامین اچتماعی مراجعه کنید.

person
میلاد
08 دسامبر 2023

سلام ،پدر بنده بیمه تکمیلی خود را اتی سازان انصراف داده ولی ظاهرا بیمه عمر ایشان هم ادغام با هم هست،الان ایشان میخواهد بیمه عمر اتی سازان خود را ادامه دهد اما بیمه تکمیلی نمیخواهد ،الان چطور میتواند با انصراف بیمه تکمیلی بیمه عمر خود را ادامه دهد ،ایا امکان دارد

  person
  نویسنده بیمه
  09 دسامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  به یکی از شعب بیمه آتیه سازان مراجعه کنید و درخواست خود را اعلام نمایید.

  person
  شاهین محبی هستم
  11 دسامبر 2023

  من بازنشسته بیمه تامین اجتماعی هستم سوالم اینه ایا از حقوقم مبلغ ۷۸هزار تومان بابت حق بیمه عمر برداشت میشه چه مزیتی داره و ایا اجباری است. متشکرم از جوابتان

   person
   نویسنده بیمه
   12 دسامبر 2023

   سلام دوست عزیز
   در زمان فوت مبلغی بابت بیمه عمر به بازماندگان پرداخت میشود.

person
حسین
02 دسامبر 2023

با سلام میخواستم شرایط بیمه شدن در تامبن اجتماعی و میزان پرداختی ماهانه رو بدونم

  person
  نویسنده بیمه
  03 دسامبر 2023

  سلام. می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را با درصدهای مختلف خریداری کنید.

person
ابراهیم شاهسون
24 نوامبر 2023

با سلام من 10سال بیمه عمر پرداخت کردم آیا الان اقدام به بازنشستگی کنم چقغ دریافت میکنم ممنون میشم راهنمایی کنی

  person
  نویسنده بیمه
  25 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  میزان دریافتی بازنشستگی به درصدهای پرداختی شما بستگی دارد.

person
بابک
19 نوامبر 2023

سلام و عرض ادب
پدربزرگم تازه فوت شده در فیش حقوقی ایشون بیمه عمر هم کسر میشده خواستم بدونم برای گرفتن بیمه عمر به کانون بازنشستگان برم یا آتیه سازان یا یکی از شعب تامین اجتماعی؟
با تشکر از شما

  person
  نویسنده بیمه
  20 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  باید به کانون بازنشستگان مراجعه کنید.

person
فاطمه
19 نوامبر 2023

سلام پدر من بیمه تامین اجتماعی هستن بازنشسته شدن 62سالشونه چطوری می‌تونن2تا مستمری دریافت کنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  20 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  هر کسی فقط میتواند از یک مستمری استفاده کند.

person
فضلی
19 نوامبر 2023

سلام پدرم مستمری بگیر تامین اجتماعی بودن.
از فیش بازنشستگی ایشون مبلغ ۴۴ هزار تومن بابت بیمه عمر کسر می شده.
ایشون الان فوت کردن می خواستم بدونم باید به کجا بابت بیمه عمر مراجعه کنم.

  person
  نویسنده بیمه
  19 نوامبر 2023

  سلام. دوست عزیز به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
دهقانی
04 نوامبر 2023

سلام خسته نباشید من خانه دار هستم برای تهیه بیمه عمر باید چه کاری انجام بدم

  person
  نویسنده بیمه
  04 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز. ابتدا با توجه به موارد مختلفی مانند شرایط بیمه نامه های عمر، توانگری مالی شرکت بیمه و شرایط خودتان شرکت بیمه مدنظر را انتخاب نمایید. سپس برای خریداری بیمه مربوطه اقدام نمایید. می توانید با همکاران ما در واحد پشتیبانی تماس بگیرید تا از مشاوره خرید رایگان برخوردار شوید.

person
محمدحسن صاحبی کبیر
21 اکتبر 2023

سلام خسته نباشید ببخشید پدر من بیمه تامین اجتماعی اتیه سازان خریده یعنی۸سال بیمه بوده بقیشو خرید بعد تکمیلی هستش بیمه میخام بدونم این بیمه بعد از فوت پدر به همسرش میرسه ممنون میشم جواب سوالمو بدیدظ

  person
  نویسنده بیمه
  21 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز. بله بعد از فوت بیمه شده، مستمری بیمه به همسر ایشان پرداخت خواهد شد.

person
مریم
09 اکتبر 2023

سلام آیا کسی که اصلا بیمه ندارد میتواندبیمه عمرتامین اجتماعی پرداخت کند.

  person
  نویسنده بیمه
  10 اکتبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله هیچ مشکلی نیست می توانید بیمه عمر را خریداری کنید.

person
محسن – یوسف آباد
25 سپتامبر 2023

با سلام .
احتراما من الان مستمری بگیر تامین اجتماعی هستم . میخوام بدونم آیا بعد از فوتم به همسرم بیمه عمر پرداخت میشه ؟ اگر پرداخت میشه حدودا چقدر هست . 32 سال سابقه بیمه دارم. با تشکر .

  person
  نویسنده بیمه
  26 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  بله مستمری به همسرتان تعلق میگیرد.

person
حمید
21 سپتامبر 2023

سلام و خسته نباشید خدمت شما مستمری بگیر و از کار افتاده باشی و حقوق دریافت کنی می‌توان بیمه عمر آتیه شد و سالانه حق بیمه پرداخت کرد وبعد از اتمام قرار داد عمر حقوق دریافت کرد

  person
  نویسنده بیمه
  23 سپتامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  باید با نمایندگان بیمه اتیه سازان صحبت کنید در صورتی که شرایط سنی خریداری بیمه عمر را داشته باشید، بله می توانید بیمه عمر را خریداری نمایید.

person
ناشناس
19 مه 2023

سلام همسر من ۲سال هست که فوت کرد آیا اگرمن خودم را بیمه تامین اجتماعی کنم یا جایی کارکنم که من رو بیمه کند حقوق مستمری من و فرزندانم قطع میشود

  person
  نویسنده بیمه
  20 مه 2023

  سلام دوست عزیز. خیر قطع نمیشود.

person
آناهیتا
25 مارس 2023

سلام پدر من ۳۳ سال کارمند رسمی سازمان تامین اجتماعی بوده و ۱۵ سال هم بازنشسته بودن و حدود ۴۸ سال بیمه عمر پرداخت کرده ایشون فوت شدن الان مبلغ بیمه عمر پدرم چقدر هست

  person
  کارشناس بیمه
  26 مارس 2023

  سلام. ضمن عرض تسلیت به شما. مبلغ بیمه عمر را با توجه به حق بیمه پرداختی می‌توان محاسبه کرد.

person
حسینی
07 دسامبر 2022

سلام من بازنشسته تامین اجتماعی هستم اما از طرف خانمم که آموزش و پرورش هستند بیمه تکمیلی دارم برای من امکان ثبت نام بیمه عمر از تامین اجتماعی نیست ؟ مراجعه کردم گفتن حتما باید بیمه تکمیلی از طرف سازمان تامین اجتماعی باشی خواستم ببینم واقعا اینطور هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2022

  سلام بله درست گفته اند باید از طریق خود تامین اجتماعی بیمه تکمیلی شوید

person
بهروز
14 نوامبر 2022

با سلام به شما من پدرم سال 84 فوت شدن مادرم هم 20 روز هست فوت شدن برای دریافت بیمه عمر به کانون مراجعه کردم گفتن با ید به دفتر قضایی ..بعد اسناد رسمی.و انحصار وراثت و وکالت لازم هست چون مادرم چیزی برای ارث نداره خاستم بگم برای دریافت بیمه عمر که شامل ما میشود راه بهتر و اسانتری هست????.با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  15 نوامبر 2022

  سلام این را باید بپرسید که اصلا به شما تعلق میگیرد بعد بهتر است که با خود شرکت بیمه عمر تماس بگیرید.

person
م1365
18 اکتبر 2022

سلام
بعد از فوت پدرم که کارگر شهرداری بوده به مادرم مستمری تامین اجتماعی رسیده. سوال من این است چون من بیکار هستم و مریض ممکن هست این سرمایه به صورتی به من انتقال پیدا کنه چون واقعا بعد از فوت مادرم و قطع مستمری مشکل بزرگی پیدا می کنم.

  person
  کارشناس بیمه
  20 اکتبر 2022

  سلام اگر آقا هستید و بیماری حاد دارید باید درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند

person
سعید
17 آگوست 2022

سلام امسال کسی فوت کرده باشه برای بیمه عمر چقد به وارث تعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  17 آگوست 2022

  سلام بستگی به جزئیات بیمه عمر شما دارد.

person
فاطمه محمدیان
03 آگوست 2022

سلام ‌ خسته نباشید. شرمنده همسرم فوت کرد. از کجا بدونم بیمه عمر اش ب اسم چه کسی زده‌ .توی راه آهن کار میکردد‌ سرکارش گفتن نمیگیم. ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  04 آگوست 2022

  سلام باید یک وکانت نامه یا چیزی داشته باشید تا به شما بگویند.

person
الحمدی
25 ژوئن 2022

یعنی تامین اجتماعی هم بیمه عمر میفروشه؟ خودش خودشو جمع کنه نمیخواد از این کارها انجام بده

  person
  کارشناس بیمه
  26 ژوئن 2022

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر از طریق شرکت های دیگر هم می توانید بگیرید.

person
مهران
16 مه 2022

سلام پدر ۳ماهه فوت کردن وبازنشسته تامین اجتماعی ومستمری بگیربودن و۱۱سال هم بیمه عمر داشتن و الان مادرم مستمری دریافت میکنن خواستم بدونم باتوجه به اینکه پدرم ۱۱سال بیمه عمر داشتن چه مبلغی به مادرم ازطرف بیمه عمرتعلق میگیره

  person
  کارشناس بیمه
  16 مه 2022

  سلام دوست عزیز، هر چه چقدر که پدر شما در زمان بازنشستگی دریافت میکرده همان مبلغ هم مادرتان دریافت میکند

person
مستمری بگیر هفتاد بی ورثه
01 مه 2022

باسلام
مستمری بگیر هستم با یازده سال سابقه
مجرد صفر کیلومتر یعنی بدون ورثه
بیمه عمر بچه درد من میخورد
با مستمری ماهانه یک میلیون و سیصد و پنجاه

  person
  کارشناس بیمه
  02 مه 2022

  سلام دوست عزیز، این دیگر چیزی است که خود تامین اجتماعی در نظر گرفته است.

   person
   مستمری بگیر
   04 مه 2022

   ممنونم که پاسخ دادید
   موفق باشید

person
کریمی
27 آوریل 2022

سلام ..بنده پدرم بیمه گذار اصلی هست ومادرم تحت بیمه پدرم بوده الان مادرم فوت شده و پدرم درقید حیات هست آیا بیمه عمر به مادرم تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 آوریل 2022

  سلام دوست عزیز، منظورتان دقیقا چیست؟ بعد هر شرکتی ممکن است که قواانین مخصوص به خود را داشته باشید که باید از نمایندگی بپرسید.

person
طاهره
08 مارس 2022

سلاگ میشه همزمان دو مستمری دریافت کرد هم از تامین اجتماعی هم از بیمه ایران با گذراندن مراحلش

  person
  کارشناس بیمه
  09 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، تامین اجتماعی ی بازنشستگی دارد و بیمه عمر ایران هم حقوقی تحت نام حقوقی بازنشستگی دارد. این دو متفاوت است.

person
طاهره
08 مارس 2022

سلام مادرم مستمری بگیر تامین است بعد از فوت مادرم حقوق مستمری به خواهرم میرسد میخواهد خودش رو بیمه عمر ایران کند ایا میتواند همزمان در اینده دو نوع مستمری بگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، اگر خواهرتان ازدواج نکند، میتواند از دو مستمری استفاده کند.

person
اکبر
07 مارس 2022

سلام خسته نباشید .من پدر بیمه عمر بوده و منم تحت تکلف پدرم بودم اما من دگ بعد سن ۱۸ سالگی برای خودم بیمه جدا شدم ایا پدرم که ۱۰ سال موقع تکلفم برای من هم بیمه عمر ریخته رو میتونم از تامین اجتماعی بگیرم یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 مارس 2022

  سلام دوست عزیز، شما از طریق پدرتان فقط تحت تکفل بودید و از درمان استفاده کردید سابقه ای برای شما ثبت نشده که بخواهید آن را انتقال بدهید

person
سیدحسین
14 فوریه 2022

آیا مبلغ بیمه عمر جزو ارث حساب میشود یاخیر درضمن بنده تنها فرزند خانواده میباشم وپدرم درسال ۹۸تجدید فراش کرده اند آیا بیمه عمر به وراث تعلق میگیرد وهمسر دوم سهمی دارد

  person
  کارشناس بیمه
  16 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر فقط برای آن فرد است و در صورت فوت به ورثه بازپرداختی وجود دارد. این سوال بیشتر جنبه حقوقی دارد. نکته بعدی اینکه باید دقیقش را از شرکت بیمه بپرسید.

person
ملازاده
14 فوریه 2022

با عرض سلام �در من مستمری‌بگیر بوده دو سال و ۵ ماه فوت کرده آیا بعد از دو سال بیمه عمر بهشون تعلق نمیگیره

  person
  کارشناس بیمه
  16 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، در خصوص فوت، حقی به ورثه تعلق می گیرد اما به شرایط بستگی دارد. و همچنین اینکه قانون آن شرکت چه چیزی بوده است.

person
فرناز
06 فوریه 2022

با سلام و خسته نباشید
پدر من بازنشسته فرهنگی هستن و ۱سال و ۳ ماه هستش که فوت شدن،منتها ما به تازگی مدارک لازم رو برای دریافت بیمه عمر پدرم به اداره بیمه دادیم و گفتن بعد گذشت ۳ماه از فوت شخص بیمه عمر به وراث تعلق نمیگیره چون زمان زیادی گذشته از فوتشون و شما دیر اقدام کردین،
سوال من اینه که میشه کاری کرد؟یا اعتراض کرد؟
و اینکه مبلغ بیمه عمر یک معلم بازنشسته چقدر هستش؟
ممنون از لطف و همکاری شما

  person
  کارشناس بیمه
  07 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، شما باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید.

person
حسین ,مستمری بگیر تامین اجتماعی
06 فوریه 2022

سلام منظور از این پاراگراف چیست؟ بعد از فوت مستمری قطع می‌شود!!!
بعد از اینکه بیمه‌شده به سن بازنشستگی رسید، به او مستمری از طرف سازمان تعلق می‌گیرد. این مستمری بعد از فوت او قطع خواهد شد

  person
  کارشناس بیمه
  07 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، این کاملا مشخص است. البته باید دید این شخص چه نوع قراداد بیمه ای منعقد کرده و سپس با توجه به نوع بیمه اش تعهدات بیمه فرق میکند.

person
بختیاری
25 ژانویه 2022

سلام.من پدرم تازه فوت شده و تحت تکفل ایشون نیستم.بیمه ی عمر تامین اجتماعی بودن.الان به من از بیمه ی عمر چیزی تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 ژانویه 2022

  سلام خیر

person
حسین متمکن
20 ژانویه 2022

سلام
در متن خرید بیمه عمر تامین اجتماعی آورده اید مبلغ مستمری بعد از فوت فرد بازنشسته قطع خواهد شد لطفا در مورد این موضوع توضیح بیشتری بدید
سپاسگزارم

  person
  کارشناس بیمه
  30 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله هم نوشتیم، مبلغ مستمری بعد از فوت قطع نمی شود. اما شرایط خاصی دارد تا به فرد پرداخت شود. این شرایط در مقاله هم آورده شده است.

person
خداترس
19 ژانویه 2022

سلام برای خرید بیمه عمر مستمری بگیران تامین اجتماعی باید چه کار کنم؟ کدوم کارگزاری برم؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 ژانویه 2022

  سلام شما برای خرید باید به نزدیکترین کارگزاری بیمه تامین اجتماعی خود مراجعه کنید.

person
پدرام
19 ژانویه 2022

سلام آیا تامین اجتماعی مستمری آنی هم دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، منظورتان از مستمری آنی چیست؟ برای جوابتان بهتر است تا با کارگزاری تامین اجتماعی تماس بگیرید.

   person
   A
   14 مه 2022

   سلام روز بخیر پدر من بازنشسته تامین اجتماعی هستش و توی فیش حقوقی ذکر شده که یک مبلغی برای بیمه عمر کم میشه اما پدر من یادش نمیاد بیمه عمر رو به نام چه کسی کرده از کجا باید متوجه این موضوع بشه؟؟؟

    person
    کارشناس بیمه
    15 مه 2022

    سلام دوست عزیز، باید به کارگزاری مراجعه کنید.

person
فرهمند
18 ژانویه 2022

سلام مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، برای ثبت نام باید با خود کارگزاری ها تماس بگیرید.

person
جبار
17 ژانویه 2022

باسلام
من مادرم مستمری بگیر بوده الانم فوت کرده وتو فیش حقوقی بیمه عمر کسر میشد ایا این بیمه عمر همان حق دفن کفن هست یا مثل بقیه بیمه های عمر هست

  person
  کارشناس بیمه
  28 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز هزینه کفن و دفن را تامین اجتماعی پرداخت میکند برای دریافت مبلغ فوت که جدا از آن است باید به کانون بازنشستگان یا بیمه آتی سازان مراجعه کنید

  person
  ی داغ دیده
  02 جولای 2022

  سلام کلا بیمه عمر تامین اجتماعی رو بتونی بگیری خیلی مردی

person
ژينا
29 دسامبر 2021

با سلام
پدرم قرارداد بيمه عمر خودشون رو به ايم مادرم و برادر بزرگ نوشتن يعني قيد كردن كه مبلغ به اونها تعلق بگيره ولي الان بعد از فوت پدرم صندوق ميگه كه بايد تمامي بازماندگان بيان و مبلغ خودشون رو بگيرن، واسم جاي سواله كه اگر شما تو قرار داد قيد ميكنيد كه به اسم يكي باشه چرا موقع اجرا حرف موتوفي و قرارداد رو قبول نداريد و داريد كار خودتون رو انجام ميدين. اين كارتون چه معني داره؟؟؟ اگر شما قراره كه هرطور دوست داريد انجام بدين پس چرا اصلا قراردادي با بيمه شده ميبنديد و بندي كه اصلا اجرا نميشه رو تو قرارداتون گذاشتين؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، این قوانین مربوط به خود تامین اجتماعی یا شرکت مربوطه است. می توانید اعتراض خود را به بیمه مرکزی اعلام کنید.

   person
   صادق
   10 اکتبر 2022

   سلام مزایای بیمه عمر چه در صورت فوت چه در صورت زنده بودن خود شخص بیمه شده به افراد خانواده هم تعلق میگیره؟مثلا وام و … بعدشم یه سوال داشتم سایت تامین اجتماعی نوشته بود که سربازان بعد از پایان خدمتشون میتونن ۲ سال خدمتشون رو زمیمه بیمه کنن ایا این ۲ سال رو میشه زمیمه و پیوستار به بیمه عمر کرد؟

    person
    کارشناس بیمه
    11 اکتبر 2022

    سلام 1. بعد از فوت به خانواده و افراد تحت پوشش و مشخص شده تعلق میگیرد. در زمان زنده بودن هم خود شخص می تواند درخواست بدهد. 2. خیر، آن فقط برای تامین اجتماعی است.

person
برادران
26 دسامبر 2021

سلام ،خسته نباشید، مطلب که من متوجه شدم ابن هست که مثلا اگر کسی سی سال بیمه عمر داشته باشد و در طی این‌مدت ۳۰×۱۲× ۱۰
(البته عدد ۱۰‌هزار را فرضی انتخاب کردم )‌پرداخت کند در زمان فوت مبلغ سه میلیون به بازمانده میدهند.
ممکنه در مورد این برداشت راهنمایی بفرمائید.

  person
  کارشناس بیمه
  16 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، این سوال را باید دقیقا از خود کارشناسان شرکتتان بپرسید.

person
ناشناس
16 دسامبر 2021

سلام. پدر من فوت شدن، بیمه تکمیلی هم داشتن، تامین اجتماعی یه پایه حقوق برای فوت به ما پرداخت کردن، آیا این همون مبلغ هست یا جداگانه پرداخت میکنن؟ البته مبلغ پرداختی تامین اجتماعی کمتر از 6 میلیون بود. تو فیش حقوق مادرم دیدم که بیمه عمر درج شده که همون حقوق پدر هست که به ایشون منتقل شده، برای اطلاع از این موضوع باید کجا مراجعه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 دسامبر 2021

  با سلام بعد از فوت مستمری‌بگیران بیمه اجباری و اختیاری در صورت درخواست در سایت es کمک هزینه ای تحت عنوان کفن و دفن معادل حداقل دستمزد ماهیانه مصوب در سال فوت به بازماندگان (همسر بیمه شده ، فرزندان بیمه شده ، پدر و مادر) با توجه به شرایط تعلق می‌گیرد. بیمه عمر نیز بدین شکل است که از طریق کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در سامانه kabta.ir درخواست داده و مبلغی تحت عنوان بیمه عمر به بازمانده تعلق می‌گیرد.

person
بهروز
13 دسامبر 2021

سلام
خدمات درمانی را که از بیمه تکمیلی استفاده میکنیم.
خدمات بیمه عمر چیست؟
آیا فقط دریافت وجه است؟
آیا با فوت فرد تخت تکفل وجه فوق به مستمری بگیر تعلق میگیرد؟
بعد از فوت چه مبلغی دریافتی برای امسال پرداخت میشود؟ تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  16 دسامبر 2021

  با سلام ماهیت بیمه زندگی این سازمان با دیگر بیمه‌­های عمر یکسان است؛ اما با این تفاوت که فقط بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند از این بیمه‌نامه استفاده کنند.
  بر اساس قرارداد کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی و شرکت بیمه ایران، تمامی افراد عضو این کانون می‌توانند از بیمه آتیه تامین اجتماعی استفاده کنند. حق بیمه پرداختی ۳۶ هزار تومان است که ۲۴ هزار تومان آن را سازمان و ۱۲ هزار تومان آن را خود بیمه‌گزار باید پرداخت کند ، برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۰۱۳ تماس بگیرید.

  person
  بیات
  08 سپتامبر 2022

  عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم من که الان قریب به ۱۲ سال است بیمه عمر پرداخت میکنم پس از بازنشستگی الان از چه مواردی میتونم استفاده کنم و باید به کجا مراجعه کنم ‌متشکرم

   person
   کارشناس بیمه
   10 سپتامبر 2022

   سلام برای دریافت پول باید با خود دفتر شرکت بیمه مورد نظرتان تماس بگیرید.

person
فاطمه
08 دسامبر 2021

سلام خسته نباشید، یک سوال داشتم؛ آیا مزایای بیمه عمر تامین اجتماعی (مانند وام) برای افراد تحت تکفل فرد بازنشسته هم قابل استفاده است؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 دسامبر 2021

  سلام وقت بخیر فاطمه عزیز همان طور که در متن مقاله عنوان شده است : مشمولین این بیمه‌نامه شامل:

  مستمری‌بگیران بازنشسته
  همسر و افراد تحت تکفل

  هستند.

   person
   منصور توکلی
   21 اکتبر 2023

   آقایان مسئول بفرمائید آیا اگر مستمری
   بگیری بیمه عمر باشد ، کلمه بیمه عمر و
   مبلغ آن تا زمان صدور فیش حقوقی
   در فیش حقوق درج می‌شود یا خیر .اگر
   اینچنین نباشد باید دنبال ریگ کفش‌ها بود

    person
    نویسنده بیمه
    22 اکتبر 2023

    سلام. خیر دوست عزیز در فیس حقوقی ثبت نمی شود.

person
حامد الوندی
16 نوامبر 2021

با سلام برای ثبت نامه بیمه عمر چه کار باید کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 نوامبر 2021

  با سلام، برای ثبت نام بیمه عمر تامین اجتماعی باید به کارگزاری یا سامانه خود تامین اجتماعی و کانون بازنشستگی مراجعه کنید.

  person
  خسرو
  26 ژانویه 2023

  سلام وعرض ادب مستمربگیرم از حقوق مبلغ ۷۴۰۰۰ تومان کسر میشود ۷۱ سال هم سنم هست میتوانم بیمه عمر را فسخ کنم وهر چه پرداخت کردم بگیریم

   person
   نویسنده بیمه
   27 ژانویه 2023

   سلام خسروی عزیز
   به بیمه ای که خودت را بیمه عمر کردید مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند بستگی به نوع قرارداد شما دارد

person
اصغر حقیقت
16 نوامبر 2021

سلام، ببخشید تنها مزیتش این است که خدای نکرده اگر طرف فوت شد، فقط 6 میلیون تومان میدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 نوامبر 2021

  سلام دوست عزیز، خیر. از مهم ترین مزایای این بیمه استفاده از خدمات درمانی برای بازنشستگان است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید