11 دی 1401

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

وقتی صحبت از اتباع خارجی می‌شود، ناگهان چهره کارگران پرتلاش و زحمت‎کش افغان در ذهنمان مجسم می‎‌‌شود. ما معمولا این افراد با اراده را در شغل‎های پرخطر دیده‎ایم. افغان‎‌ها اغلب اوقات در کارهای سخت ساختمانی مشغول به کار می‌شوند. پیمانکاران ساختمانی، مدیران کارخانه‌ها و حتی صاحبان باغ‎ها و زمین‎‌‌های کشاورزی کارگران افغان را به کارگران ایرانی ترجیح می‎‌دهند. علاوه‎ بر این خانواده‎ آنها نیز شرایط سختی دارند بطوری‎که در صورت بروز بیماری معمولا نمی‌توانند از پس هزینه‌های درمانی‎شان برآیند. حال سوال این است که قوانین در خصوص بیمه اتباع خارجی چه می‌گوید؟ آیا شما افغان هستید؟ آیا شما کارفرمایی هستید که مایلید حق و حقوق کارگران خود را بشناسید؟ اگر پاسخ شما به هر کدام از این پرسش‌ها مثبت است، این مقاله برای شما نوشته شده است. با ما همراه باشید.

شرایط صدور بیمه اتباع خارجی چیست؟

طبق قوانین کشور، اتباع خارجی نمی‌توانند در ایران مشغول به‌کار شوند. این افراد در صورت داشتن گذرنامه ورود با حق کار مشخص و پروانه کار، می‌توانند از امکان اشتغال برخوردار شوند. بنابراین اتباع خارجی که گذرنامه و پروانه کار ندارند مشمول قانون کار نیستند. آنها همچنین نمی‌توانند از  مزایای بیمه تأمین اجتماعی استفاده کنند. این قانون همچنین مسؤلیتی را برای کارفرمایان و پیمانکاران به‌وجود می‌آورد. طبق این قانون به کارگیری افراد در مشاغل، بدون داشتنِ بیمه حوادثِ اتباع خارجی و بیمه سلامت ممنوع است. اتباع خارجی مقیم ایران، موظفند خود و افراد تحت تکفلشان را بیمه کنند. بیمه‌هایی که برای این افراد بطور مستقیم صادر می‎شود شامل بیمه حوادثِ اتباع خارجی و بیمه سلامت است. البته بیمه مسئولیت کارفرمایان نیز بطور غیر مستقیم می‎تواند اتباع خارجی شاغل را تحت پوشش خود قرار دهد.

بیمه مسؤلیت کارفرما چیست

گاهی در حین کار حوادثی برای کارگران اتفاق می‌ا‎فتد که فرد در آن تقصیری ندارد. در این شرایط کارفرما موظف است با توجه به میزان قصورش از کارگر حادثه‌دیده حمایت کند. در این موارد فرقی بین کارگر ایرانی و خارجی نیست. یکی از بیمه‌هایی که در این شرایط به کمک کارفرمایان می‏‌آید؛ بیمه مسئولیت کارفرما است. کافرمایان می‌توانند با تهیه این بیمه‌نامه، خسارت‌های جانی وارد‌شده به کارکنان‌شان در محیط کار را جبران کنند. منظور از جبران خسارت‌های جانی بیمه‌شده پوشش هزینه‌های پزشکی، پرداخت غرامت فوت و نقص عضو بیمه‌شده است.
انواع بیمه‌نامه‌های مسؤلیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان به شرح زیر است:

 • بیمه‌نامه مسؤلیت کارفرما در قبال کارکنان بازرگانی، خدماتی، صنعتی و اداری
 • بیمه‌ مسؤلیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی
 • بیمه‌نامه مسؤلیت کارفرما در قبال کارکنان عمرانی

در بیمه‌ نامه مسؤلیت کارفرما در قبال کارکنان، اتباع خارجی به شرط داشتن اقامت، بیمه می‌شوند. همانطور که گفتیم در ایران بیشتر اتباع خارجی در مشاغل ساختمانی مشغول به کار می‌شوند. خطرات احتمالی که همواره کارگران ایرانی و خارجی را تهدید می‎کند از جمله موارد زیر هستند:

 • سقوط کارکنان از ارتفاع
 • سقوط و پرتاب شدن مصالح ساختمانی بر روی کارکنان
 • خفگی کارکنان در هنگام حفر چاه
 • صدمه‌دیدگی در کندن پی و ایجاد پایه ستون‌ها
 • آسیب‌دیدگی اعضاء بدن کارکنان حین کار با بالابر و جرثقیل و تاورکرین و …

بیمه حوادث اتباع خارجی

بیمه حوادث، یکی از انواع بیمه اشخاص است که از زندگی بیمه‌شده حمایت می‌کند. این بیمه، در هر حال بیمه‌شده را در مقابل حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی تحت پوشش قرار می‎دهد. فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه هستند. اگر فرد بیمه‌شده در اثر حادثه فوت کند شرکت بیمه غرامت فوت را به ذی‌نفعان وی طبق بیمه حوادث پرداخت می‌کند. همچنین در صورتی که بیمه‌شده دچار ازکارافتادگی و نقض عضو شود غرامت تعیین‌شده را دریافت می‌کند. بیمه حوادث همچنین هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه، غرامت روزانه بستری در بیمارستان و غرامت روزانه عمومی را پوشش می‎دهد. اتباع خارجی مقیم ایران، در صورتی که شاغل باشند لازم است بیمه حوادث اتباع خارجی را تهیه کنند. این بیمه آنها را در مقابل حوادث ناشی از کار تحت پوشش قرار می‎دهد. شما می‌توانید از طریق دفاتر وکالت اقدام به تهیه بیمه حوادث اتباع خارجی کنید. این بیمه‌نامه پوشش‎های مختلفی را ارائه می‎دهد.

مدارک لازم جهت دریافت خسارت ناشی از حوادث

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه، به پوشش‎های بیمه بستگی دارد. بیمه‌گزاران برای دریافت هزینه‎های پزشکی خود، لازم است مدارک زیر را به شرکت بیمه تحویل بدهند:

 • اصل گواهی بیمه
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی (شامل پاسپورت و شناسنامه)
 • کپی برابر اصل گزارش حادثه توسط پلیس
 • اصل مدارک پزشکی

در صورتی که بیمه‌شده در اثر حادثه فوت کند لازم است ذی‌نفعان بیمه‌نامه، مدارک زیر را به شرکت بیمه ارایه دهند تا غرامت فوت را دریافت کنند:

 •  اصل گواهی بیمه
 • فتوکپی برابر اصل شناسنامه باطل‌شده متوفی و گواهی پزشکی قانونی
 • کپی برابر اصل گزارش حادثه
 • کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی
 • فتوکپی برابر اصل رونوشت فوت، جواز دفن، گزارش معاینه جسد و برگه انحصار وراثت
 • کپی برابر اصل شناسنامه تمامی ورّاث بیمه‌نامه

طرح بیمه سلامت برای اتباع خارجی

طرح بیمه سلامت برای اتباع خارجی، یک طرح بیمه درمانی ملی ا‎ست که طی یک قرارداد سه جانبه منعقد شده است. سازمان‎های درگیر در این طرح به شرح زیر می‎باشند:

 1. سازمان بیمه سلامت
 2. اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور
 3. نمایندگان پناهندگان سازمان ملل متحد

طبق این توافق سازمان خدمات درمانی، اتباع خارجی را تحت پوشش قرار می‌دهد. همانطور که در بالا گفته شد فقط افراد دارای کارت آمایش و هویت می‌توانند از آن بهره‌مند گردند. بیمه سلامت اتباع خارجی، یک طرح بیمه خانوادگی‎ است. بدین معنی که تمامی اعضای خانواده باید در آن ثبت‌نام کنند. برای افرادی که در طرح بیمه سلامت ثبت‌نام نموده‌اند، هزینه‎هایی مانند بستری در بیمارستان و هزینه‌های خدمات پاراکلینیکی/سرپایی مانند: هزینه ویزیت، دارو، آزمایش و رادیولوژی در بیمارستان‌های مشخصی تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

این بیمارستان‌ها شامل بیمارستان‎های دولتی وابسته به وزارت بهداشت یا سایر بیمارستان‎های طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت ایران می‌باشد. در صورت مراجعه به بیمارستان‎ها، قبل از دریافت هر گونه خدماتی مطمئن شوید که آنجا، دفترچه بیمه سلامت شما را می‌پذیرد. در غیر این‎صورت ممکن است این خدمات در سایر بیمارستان‎ها تحت پوشش بیمه قرار نگیرد.

ثبت‌نام در طرح بیمه سلامت اتباع خارجی مصوب ۱۴۰۱

هزینه حق بیمه ثبت‌نام در طرح بیمه سلامت ایرانیان برای پناهندگان بسته به گروهی که در آن قرار می‌گیرید متفاوت است:
۱. اتباع خارجی آسیب‌پذیر: افراد این گروه بر اساس ارزیابی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی رده‎بندی می‎شوند. آنها در هنگام ثبت‌نام سالانه کارت آزمایش، به عنوان آسیب‌پذیر ثبت شده‌اند.افراد دارای بیماری خاص و خانواده‎شان نیز در این دسته قرار می‎گیرند. منظور از بیماری خاص مواردی شامل: هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند کلیه و ام اس است. برای اتباع آسیب‌پذیر، حق بیمه جهت ثبت‌نام در این طرح به طور کامل توسط کمیساریا عالی سازمان ملل متحد پرداخت شده است. این گروه، فقط لازم است هزینه سالانه امور اداری، از جمله صدور دفترچه بیمه سلامت را بپردازند. دفترچه بدون در نظر گرفتن زمان ثبت‌نام، به مدت ۱۲ ماه اعتبار دارد.

2. پرداختکنندگان حق بیمهاتباعی که در لیست افراد آسیب‌پذیر نیستند، برای ثبت‌نام در طرح بیمه سلامت می‌بایست حق بیمه را پرداخت نمایند. حق بیمه اتباع خارجی 2 برابر حق سرانه ایرانیان است.

آیا در لیست اتباع خارجی آسیب‌پذیر قرار گرفته‌‍ ام؟

برای اینکه بفهمید در لیست اتباع خارجی قرار دارید یا خیر لازم است به نزدیکترین مرکز پیشخوان مراجعه کنید. اگر نام شما درآن لیست باشد، شما به عنوان یک تبعه خارجی آسیب‌پذیر تلقی می‌شوید. در اینجا می‌توانید لیست دفاتر اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و دفاتر اداره کل بیمه سلامت در سراسر کشور را مشاهده نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت ‎نام بیمه سلامت

شما می‎توانید برای ثبت‌نام در طرح بیمه سلامت، به نزدیکترین دفتر پیشخوان محل سکونت خود مراجعه نمایید. تنها حضور سرپرست خانوار در هنگام ثبت‌نام الزامی ا‎ست. در ضمن لازم است سرپرست خانوار مدارک مورد نیاز مربوط به همه اعضای خانواده را به همراه داشته باشد.
مدارک ذیل برای ثبت‌نام هر یک از اعضای خانواده الزامی است:

 • اتباع افغانستانی: کارت معتبر آمایش یا برگه تردد معتبر
 • اتباع عراقی: کارت هویت معتبر
 • یک قطعه عکس از هر یک از اعضای خانواده (۳ در ۴)
 • داشتن کارت بانکی جهت پرداخت در محل یا رسید بانکی مبنی بر پرداخت هزینه‌های مربوطه (مانند: حق بیمه/ هزینه اداری و چاپ هر دفترچه بیمه)

شما می‎توانید اطلاعات کامل مورد نیاز خود درباره طرح بیمه سلامت اتباع خارجی را در  سوالات متداول پیرامون بیمه سلامت برای پناهندگان بیابید

نکات مهم

در ادامه چند نکته مهم که پاسخ سوالات شما هم است، در ادامه نوشته‌ایم:

 • برای آن‌هایی که دارای کارت آمایش هستند و در جایی کار می‌کنند، نیازی به داشتن کارت کار به منظور بیمه کردن نیست.
 • آن‌هایی که دارای کارت آمایش هستند، می‌توانند بیمه حرف و مشاغل آزاد شده و همچنین اعضای خانواده خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند.
 • با پاسپورت خالی نمی‌توان تحت پوشش بیمه قرار گرفت.
 • برای بیمه پایه، باید در همان مرکز درمانی هزینه را پرداخت کنید. امکان دریافت هزینه پرداختی در بیمه تامین اجتماعی وجود ندارد.
 • در صورتی که مشکلی در خصوص ثبت نام داشتید یا نام شما هنوز در فهرست ثبت نشده بود، باید حضوری به دفتر بیمه اصلی مراجعه کنید.
 • برای تحت پوشش قرار گرفتن درمان بیماری‌های خاص باید از خود سازمان بپرسید.
 • امکان دریافت دو بیمه برای اتباع هم وجود ندارد.
 • برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی، داشتن کارت آمایش ضروری است.
 • در خصوص اتباع کشورهای خاص با خود دفتر بیمه تماس بگیرید.

همچنین اگر در مورد بیمه اتباع خارجی سوال یا ابهامی دارید نگران نباشید. سوالتان را برای ما در کادر زیر بنویسید تا کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند. همچنین می‌توانید تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه انرژی چیست و چه کاربردی دارد؟ | بررسی و معرفی کامل بیمه انرژی

بیمه انرژی چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ اگر شما مسئول یک کارخانه، پالایشگاه، پتروشیمی و چنین مکان‌هایی هستید،  این مقاله را از دست ندهید.

15 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه باربری چیست و چه مزایایی دارد؟

بیمه باربری چیست؟ برای چه مواردی می‌توان از آن استفاده کرد؟ خدمات بیمه باربری چگونه است؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

14 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

شورای بیمه چیست و چه وظایفی دارد+ اعضای تشکیل دهنده شورا

وظایف شورای عالی بیمه و ارکان آن را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

11 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

بیمه سربازی چه خدماتی به محافظان کشور می‌دهد؟ پوشش‌ها و مزایای این بیمه‌نامه را در این مقاله مطالعه نمایید.

08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مصطفی
02 آبان 1400

سلام پدر من چاقو خورده آیابیمه اجباری که بیمه ایران ازماگرفته الن به درد ما می خوره که ازش استفاده کنیم

  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان طور که در متن مقاله گفتیم پاسخ شما بلی است:

  بیمه حوادث، یکی از انواع بیمه اشخاص است که از زندگی بیمه‌شده حمایت می‌کند. این بیمه، در هر حال بیمه‌شده را در مقابل حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی تحت پوشش قرار می‎دهد. فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه هستند. اگر فرد بیمه‌شده در اثر حادثه فوت کند شرکت بیمه غرامت فوت را به ذی‌نفعان وی طبق بیمه حوادث پرداخت می‌کند. همچنین در صورتی که بیمه‌شده دچار ازکارافتادگی و نقض عضو شود غرامت تعیین‌شده را دریافت می‌کند. بیمه حوادث همچنین هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه، غرامت روزانه بستری در بیمارستان و غرامت روزانه عمومی را پوشش می‎دهد. اتباع خارجی مقیم ایران، در صورتی که شاغل باشند لازم است بیمه حوادث اتباع خارجی را تهیه کنند. این بیمه آنها را در مقابل حوادث ناشی از کار تحت پوشش قرار می‎دهد. شما می‌توانید از طریق دفاتر وکالت اقدام به تهیه بیمه حوادث اتباع خارجی کنید. این بیمه‌نامه پوشش‎های مختلفی را ارائه می‎دهد.

علی
03 دی 1400

سلام کارگر من افغانی هست ومدارک اقامت وپاسپورت نداره ودرحادثه ای دچار از کار افتادگی شده باخانوادش اینجا زندگی میکنه ۲تا بچه هم داره که دراینجا تحصیل میکنن چطور میتوانم از بیمه استفاده کنم

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، یکی از مدارک برای دریافت خسارت، داشتن مدارک قانونی است.

  حیدر نسیمی
  18 مرداد 1401

  سلام من اتباع ام و مدرک هم دارم پاسپور اما وقتش گذشته میتونم بیمه بشم

   کارشناس بیمه
   19 مرداد 1401

   سلام خیر

حسن رحیمی
24 دی 1400

سلام. اتباعی که برگه معرفه نامه تحصیلی دارند بیمه میشوند؟ سوالم در خصوص همه بیمهاست.

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در سایت وزارت خارجه ثبت نام کرده و مشکل اقامت نداشته باشید، می توانید از بیمه استفاده کنید.

قاسم
17 بهمن 1400

سلام.برادرمن بایدپیوند کبدانجام بده..ولی الان بیمارستان بستری شده به مدت 10روز دربیمارستان دولتی نمازی شیراز.الان هزینه هاش با وجود بیمه اجباری 20میلیون شده.میخواستم بدونم الان باوجودبیمه چرا هزینه اینقدر زیادشده؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه تامین اجتماعی فقط درصدی را پوشش می دهد و شما بهتر بود که از قبل اقدام به خرید بیمه تکمیلی می کردید.

رضا
29 بهمن 1400

برای اتباع افغانی و عراقی این طرح شامل میشه برای آذربایجان و باکو چطور ؟

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم. فقط نکته اصلی اینکه همه اتباع برای استفاده از خدمات دولتی باید کارت اقامت داشته باشند.

   amir esmaili
   10 اردیبهشت 1401

   سلام بنده گذرنامه خانواری دارم حدودن ده سال که بیمه اجباری هستم هرسال هم از ما کسر میشه خانمم باردار بود بچه سقط شد ما کلی خرج دارو دکتر کردیم الان میتونم از بیمه حوادث که دارم استفاده کنم یعنی چیزی دست مارا میگره راهنمای کنید ممنون میشم

    کارشناس بیمه
    11 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر.

Shilan
03 اسفند 1400

سلام آیا اتباع خارجی دارای گذرنامه هم بیمه درمانی میشوند یا نه؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر در سایت وزارت امور خارجه مجوز داشته باشید، میتوانید.

جواد
13 اسفند 1400

با سلام آیا اتباع شامل بیمه کارگران ساختمانی تامین اجتماعی میشوند

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر.

علیرضاقاسمی
23 اسفند 1400

باسلام وخسته نباشین خودم کارت آمایش دارم و خانم ته برگ مدرسه یا میتونم برای خانم بیمه بگیرم هزینه های بارداری واقعا سنگین هس بدون بیمه
۰۹۱۳۹۱۵۸۱۹۱

  کارشناس بیمه
  25 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر خودتان در سایت وزارت خارجه هستید میتوانی بیمه شوید و همسرتان هم از درمان استفاده کند.

  فاطمه
  22 فروردین 1401

  سلام وقتتون بخیر ببخشید ماجز اقشار آسیب پذیر بودیم والان ازلیست حذف شدیم وگفتن شش ماه دیگه بیمه میاد والان مادرم نیاز به دوعمل اضطراری داره میشه تنها مادرم روبیمه کنیم؟

   کارشناس بیمه
   23 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، برای شرایط اختصاصی حتما باید با شرکت مورد نظر تماس بگیرید.

amir.md081
02 فروردین 1401

سلام وقت بخیر میخواستم بدانم که بیمه عمر برای اتباع خارجی دارای کارت آمایش و کارت کار هم داشته باشند امکان پذیر هست یا خیر

  کارشناس بیمه
  03 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز در بیمه های خصوصی امکان پذیر است.

هستی
16 فروردین 1401

سلام.ایا خانوم های که کار میکنن.میتونن بیمه بشن با کارت آمایش.کار فرما بیمه کنه یعنی…؟

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشود مشکلی ندارد.

رضا
17 فروردین 1401

سلام من بیمه حوادث دارم و پام رباط پاره کرده ایا من میتونم از بیمه حوادث استفاده کنم برای جراحی

  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر شرایطش را داشته باشید، می توانید استفاده کنید.

امین
20 فروردین 1401

کسی. ک پاسپورت اقامتی داره میتونه بیمه سلامت ثبت نام کنه

  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، کامل در این مقاله توضیح داده ایم.

زهرا
31 فروردین 1401

سلام من دختر ٢٩ساله ام مجرد با پدرم زندگي ميكنم اما عملا خودم سرپرست خودمم كار آزاد دارم ميتونم فقط براي خودم بيمه سلامت ثبت نام كنم؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام بله. البته در خصوص اتباع خارجی باید باز بپرسید.

زهرا
31 فروردین 1401

ميتونم با پاسپورت تحصيلي براي بيمه سلامت ثبت نام كنم؟

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام فکر کنیم که بشود.

سمیر محمودی
11 اردیبهشت 1401

سلام آیا با گذرنامه هم بیمه سلامت قابل دریافت هست

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. مدارک باید کامل باشند.

فرق نمی کنه
26 اردیبهشت 1401

سلام من اتباع هستم مدارک مون برگه سر شماری 1395و 1398،است آیا کرفرما میتونه بیمه کنه برای کار ساختمانی

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر

عارف
26 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من خودم تحت پوشش تامین اجتماعی هستم ولی متاسفانه همسرم کارت آمایش نداره میخواستم بدونم میتونم تحت پوشش خودم کنم

  کارشناس بیمه
  27 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نمیشود باید حتما کارت آمایش داشته باشد اتباع خارجی باید داشته باشند

   عارف
   29 اردیبهشت 1401

   من خودم هم کارت کار دارم هم کارت آمایش ولی متاسفانه همسرم نداره امکانش نیست تحت پوشش من بیاد؟؟

    کارشناس بیمه
    30 اردیبهشت 1401

    سلام دوست عزیز، خیر.

    مریم
    04 بهمن 1401

    سلام خسته نباشید من شوهرم اتباع افغان هست وخودم ایرانی شوهرم پاسپورت دارد و اقامت دایم ودوفرزند دارم که شناسنامه ایرانی دارند شوهرم الان زیر پوشش تامین اجتماعی شدن فقط می‌خوام بدونم میتونم از مزایای بیمه تکمیلی و حقوق بیکاری استفاده کنه ووباز نشستگی بگیره

     نویسنده بیمه
     05 بهمن 1401

     سلام مریم عزیز
     فقط میتواند از بازنشستگی استفاده کند جون بیمه بیکاری کارت پایان خدمت سربازی احتیاج دارد

غلامی
29 اردیبهشت 1401

سلام همسرمن احتیاج به آنژیو دارد که هزینه اش زیاد است آیا اگر بیمه سلامت را امروز اقدام کنیم میتوان تا آخرهفته از آن استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم. بهتر است که از دفتر بیمه در هنگام ثبت نام بپرسید.

حسینی
29 اردیبهشت 1401

سلام من پاسپورت دانشجویی دارم میتونم بیمه سلامت بگیرم یا تامین اجتماعی ؟

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، میتوانید از هر دو استفاده کنید ولی بیمه تامین اجتماعی بشوید خیلی بهتر است

مرتضی
02 خرداد 1401

سلام من پاسپورت دارم اقامت یک سالی میخوام بیمه کنم میتونم

  کارشناس بیمه
  03 خرداد 1401

  سلام دوست اصولا مدارک باید یکسان باشد. اگر اقامت قانونی و مدارکش را هم دارید، می توانید بیمه شوید.

محد ادنان افغان
04 خرداد 1401

سلام ببخشید شخصی به انوان کارمند بیمه تکمیلی بامن تماس گرفت وگفتند شما یکی کسانی هستین که سهمیه بیمه تکمیلی دارید واین بیمه اجباری هست واگر از این سهم بگیرید مجبور مشید بعدن آزاد بگیرین

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تا به حال چنین چیزی نشنیده ایم. با دفتر اصلی خود شرکت تماس بگیرید که اگر کلاهبرداری گزارش کنید.

یک عدد اتباع خارجی مقیم.
15 خرداد 1401

سلام من یک سوال داشتم این متن رو از سایت تامین اجتماعی در اوردم

– شرایط لازم برای بازنشستگی اتباع خارجی چیست؟

– بیمه شده مرد با داشتن حداقل ۶۰ سال سن و حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه و یا داشتن حداقل ۵۰ سال سن و حداقل ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه.

سوالم اینکه اگه کسی 10 سال حق بیمه پرداخت و بعد از اون دیگه پرداخت نکنه و قطع کنه بیمه خودشو ، وقتی به سن 60 سالگی برسه ، حقوق بازنشستگی بهش تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص اتباع خارجی هر نکته ای بوده نوشته ایم؛ در خصوص سوال اخر اینکه بله تعلق میگیرد

پریسا
18 خرداد 1401

سلام کسانی که پاسپورت دارند چطور دفترچه بیمه بگیرند؟

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با پاسپورت که دفترچه بیمه نمیدن

سمیرا
24 خرداد 1401

سلام وقت تون بخیر من در شرکتی کار میکنم میخام بیمه بشم و کار فرما میخاد بیمه کند واتباع هستم کارت آمایش دارم وبلاگ خودم بیمه تامین اجتماعی بود حالا چیکار باید کنم

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید برود تامین اجتماعی درخواست بازرسی بدهد که بازرس بیاید از محل بازرسی کند

هادی حیدری
05 تیر 1401

سلام شرکت صنعنتی منو.بیمه تامین اجتماعی کرده افراد تهد تکفل من هم بیمه شده . ایا این بیمه در مورد زایمان به کار میاد اگر جواب مثبته چگونه و چه شرایطی لازم داره لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  06 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد

مهدی جعفری
08 تیر 1401

قیمت بیمه سلامت یا تامین اجتماعی برای مهاجرین هر نفر چنده؟

  کارشناس بیمه
  19 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در تامین اجتماعی دفترچه تنها نیست باید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و درمان هم اضافه کنید

rezaee
08 تیر 1401

سلام
سوال من این است که من اتباع هستم وکارت آمایش ندارم فقد سربرگه دارم آیا میتونم بیمه سلامت ثبت نام کنم یا خیر

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه ها برای اتباع خارجی به ویژه اطلاعات بیشتری نداریم.

دین محمد
11 تیر 1401

سلام خسته نباشید پاسپورت اقامتی دارم مریضی ام اس دارم ولی بیمه ندارم چی کار باید بکنم ۵ نفر هم خانواریم

  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، با دفاتری که در مقاله نوشته ایم، تماس بگیرید.

زهرا
14 تیر 1401

سلام وقتتون بخیر من پاسپورت دارم ایا یا پاسپورت میشه کارفرما منو بیمه کنه یا نه؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

   زهرا
   14 تیر 1401

   ممنون از پاسخدهیتون، ولی پاسپورتای ما اقامتی هست یعنی هر 6ماه تمدید میشه اینجا کلا نمیشه؟

    کارشناس بیمه
    15 تیر 1401

    شما باید مدرک اقامت داشته باشید؛ باز اگر شرایطتان خاص است به کارگزاری مراجعه کنید.

محمدی
22 تیر 1401

سلام خسته نباشید
برای اتباع افغانستانی که با پاسپورت و روادید ۳ ماهه وارد ایران شده اند آیا بیمه میشوند؟

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله میشوند

علی نقوی
30 تیر 1401

سلام ببخشید اتباع که مدارک اش تکمیل باشه میشه بیمه تکمیلی گرفت

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

ناصری
08 مرداد 1401

سلام.مادرم چندین سال هست که دیابت داره و هر روز انسولین میزنه ،هزینش برای ما خیلی زیاده که با بیمه چیز میشد اما امسال کلا بیمه مادرم قطع کردن و هر جای میریم میگه نمیشه مشکل از کجاست و چجوری باید حل کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  10 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اولا که معلوم نیست چه بیمه ای است دوما باید از طریق آن بیمه پیگیری کند سوما اگر قطع شده احتمالا اعتبار کارت آمایش وی تمام شده است

یویسفی
09 مرداد 1401

سلام خسته نباشید بنده برگه سرشماری سه ماهه سال 1401 رادارم آیا می توانم بیمه کارگری شوم

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام فعلا هیچ سهمیه بیمه کارگران ساختمانی از طرف دولت به تامین اجتماعی اعلام نکردند که شما بتوانید بیمه کارگری شوید

علی
18 مرداد 1401

سلام خسته نباشید.
بسیاری از ما افغان‌ها کارت آمایش نداریم و برگه‌های سرشماری از اداره اتباع جهت ثبت‌نام در مدارس برای بچه‌هایمان گرفته‌ایم و استفاده میشود، این برگه‌ها دارای کد اختصاصی می‌باشند، افرادی دارای این برگه‌ از حق بیمه می‌توانند برخوردار باشند؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام خیر نمیتوانند

اسحاقی
26 مرداد 1401

سلام
من اتباع خارجی هستم و پاسپورت اقامتی دارم امکانش هسته خانوم بیمه تکمیلی درمان انفرادی بشه
برای درمان ناباروری ؟
هزینه یکساله چقدر میشه ؟

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام در خصوص تکمیلی با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

حسن زارع
05 شهریور 1401

سلام وقت بخیر .بنده کارت آمایش دارم خانمم بارداره و هزینه های بستری بیمارستان زیاد.
خانمم برگه سرشماری سال ۹۵ داشتن و ب تازگی بهشون برگه تردد دادن .بیمه سلامت شامل خانواده خانمم میشه یا نه؟
ممنون میشم سریع پاسخ بدین🙏

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام باید این را دقیق از خود دفتر بیمه سلامت بپرسید.

   حسن زارع
   06 شهریور 1401

   دفتر بیمه سلامت باید بپرسم یا از دفتر کفالت؟؟

    کارشناس بیمه
    07 شهریور 1401

    از یک دفتر سلامت بپرسید. هر کدام که به شما نزدیک تر است.

حسن
11 شهریور 1401

سلام خسته نباشید.ببخشید در مورد اتباع غیر مجازی که امسال دولت برک سر شماری بهشون داده البته پاسپورت وکارت کارت امایش هم ندارند بیمه اجباری میشوند

  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1401

  سلام حسن عزیز خیر بیمه اجباری مشمول آن ها نمی شود

حسن
11 شهریور 1401

سلام خسته نباشید .در مورد اتباع غیر مجازی که دولت امسال برگه سر شماری موقت بهشون دادند البته نه پاسپو رت نه کارت امایش هم ندارند بیمه اجباری لازم است

حسن
12 شهریور 1401

سلام خدمت کارشناس بیمه.پس چرا اومدن لیست بیمه برای ما نوشتن که پرداخت کنیم ممنون از راهنماییتون

  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  بازرس تامین اجتماعی اسامی شما را در سایت وزارت امور خارجه کنترل میکند اگر در اون سایت ثبت نام شده باشید تایید میکند وگرنه لیست ارسالی شما را در تامین اجتماعی لغو و حذف میکنند

رهگذر
13 شهریور 1401

سلام خسته نباشید

من خانمم به عمل نیاز دارند
هزینه حد اقل ۷۰ میلیون میشه
فقط پاسپورت داریم

آیا راهی هست بخاطر بیمه و هزینه کمتر؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام مگر بروید بیمه سلامت شوید چون برای بیمه تامین اجتماعی حتما کارت آمایش احتیاج است

عبدالرحمن سرافراز
16 شهریور 1401

سلام اتباعی که برگه های سرشماری ۱۴۰۱دارند میتوانند بیمه شوند

  نویسنده بیمه
  16 شهریور 1401

  سلام وقت بخیر مرسی بابت اطلاعات مفیدتان

محمد
17 شهریور 1401

سلام
سوال من اینست که من تازه وارد ایران شدم و برگه سرشماری که تازه توضیح شده دارم ودر یکی از شرکت ها کار میکنم وظیفه من دستگاه اره است واقعا خیلی خطر ناکه با برگه سر شماری شرکت یا کار فرما میتانه مرا بیمه کند اگر میتواند کدام نوع بیمه ممنون

  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1401

  سلام محمد عزیز
  به بازرس تامین اجتماعی اطلاع دهید تا بررسی کند اگر اسم شما در سایت وزارت امورخارجه باشد میتوانید بیمه شوید

عبدالله
13 مهر 1401

سلام
بنده هم بیمه سلامت دارم. همه از طریق کارفرما بیمه تامین اجتماعی شده ام آیا میتوانم همزمان هردو را داشته باشم؟

  نویسنده بیمه
  13 مهر 1401

  سلام عبدالله عزیز
  خیر نمیتوانید باید از خدمات درمانی فقط یک بیمه استفاده کنید

زینب
18 مهر 1401

بیمه تکمیلی شامل اتباع افغان هم میشود؟

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

fatemeh
27 مهر 1401

سلام من دارای کارت امایش هستم میتونم بیمه بشم چه نوع بیمه میتونم بگیرم

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

همتا
14 آبان 1401

سلام.ازیک خانواده شخص میتونه خودش تنها بیمه بشه بدون دخالت سرپرست؟آیابیمه تکمیلی شامل اتباع میشه؟

  کارشناس بیمه
  14 آبان 1401

  سلام بستگی به سن آن دارد.

مهاجر
15 آبان 1401

سلام خسته نباشید
بنده اتباع هستم و دارای مدرک اقامتی معتبر ام ، میخواستم بدانم بیمه سلامت شامل هزینه های ناباروری در بیمارستان های دولتی میشه یا خیر ؟
ممنون

  کارشناس بیمه
  15 آبان 1401

  سلام باید از خود بیمه بپرسید. چون شرایط خاص است.

خانم خواجه
21 آبان 1401

سلام خسته نباشید من مشکل ناباوری دارم
و فقط برگه سر شماره 1401دارم
میتونم بیمه شوم
ای وی اف انجام میده هزینه هاش خیلی زیاده

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام خیر نمیتوانید

ناصری
21 آبان 1401

باسلام؛ مادرم درگیر بیماری سرطان است و با پاسپورت سیاحتی وارد ایران برای درمان شده ایا امکان دارد مشمول بیمه شود؟ ممنون

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1401

  سلام خیر تا اینجا که اطلاع داریم مگر اینکه شرایط خاصی داشته باشند.

خالق محمدی
24 آبان 1401

سلام وقت بخیر من اتباع افقانستانی هستم
کارت سرشماری اتباع دارم آیا شامل بیمه میشوم

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1401

  سلام اگر در وزارت خارجه هم ثبت نام شده باشی بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

   پریسا
   06 آذر 1401

   سلام وقتتون بخیر من مادر متاستاز کبد داره و باید پرتو گرافی بشه اقامت هم دارم بیمه تکمیلی هزینه اش چقدر میشه و باید کجا مراجعه کنم برای دریافت بیمه؟

    کارشناس بیمه
    07 آذر 1401

    سلام این را باید از خود شرکت طرف قرارداد بپرسید.

رضا
06 آذر 1401

سلام وقت بخیر بنده کارت آمایش دارم کارت کار هم دارم مدتی هست که در شرکت مشغول کارم دوماه تو لیست بیمه تامین اجتماعی اسم من رو هم وارد کرده ولی خدمات درمان فعال نشده برام چطور ویا ازکجاپیگیری کنم لطفا راهنمائی کنید

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام باید به واحد امور بازرسی شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

علی
07 آذر 1401

سلام و عرض ادب وخسته نباشید‌
جناب بنده یه عمل لیزر دارم در پیش وبه دکتر گفتم که بیمه هستم اون ها فرموند که کل هزینه رو پرداخت کنید
ما‌به شما مدارکی میدیم که به بیمه تحویل بدهید که مقداری از هزینه رو از بیمه دریافت کنید
بنده باید کجا برم وبه بیمه چه عرض کنیم
ما از استان اصفهان وشهرستان اصفهان هستیم
ممنون از راهنمایی تان.

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام باید به اسناد پزشکی مدیریت درمان مراجعه کنید و توضیح دهید که چه عمل لیزری میخواهید انجام دهید ولی احتمال زیاد تامین اجتماعی هزینه لیزر را پرداخت نمیکند. البته شاید منظورشان بیمه تکمیلی بوده است.

سعید
20 آذر 1401

سلام من از اتباع هستم آیا از طرف وزارت خارجه یا استانداری برای اخذ بیمه بیماری مادر زادی نامه صادر کنن یا اون نامه شامل بیمه میشن ؟؟؟؟

  سعید
  20 آذر 1401

  سوالم دقیق این بود که مدارک جز پاسپورتی که ویزایش رد شده ندارم و از طرف سازمان بهزستی نامه حمایتی داریم آیا با اخذ نامه از طرف استاندار و یا وزارت امور خارجه میشه بیمه گرفت یادخیر

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1401

  سلام این راباید از خود سازمان بپرسید.

مبین محسنی
24 آذر 1401

سلام وقت بخیر. خانومم کارت سر شماری با کد اختصاصی داره آیا امکان بیمه شدن داره خیلی ممنون

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام بله دارد

  شاهرخ رحیمی
  18 دی 1401

  سلام وقت بخیر
  من خودم کارت امایش دارم خانمم نداره بچم بیمارستان بستری هست
  الان هزینه بیمارستانش ۶۲۷۰۰۰۰۰ شده میتونم خودمو بیمه کنم استفاده کنم

   نویسنده بیمه
   19 دی 1401

   سلام بله شما می توانید از خدمات این بیمه استفاده نمایید.

نعیم
26 آذر 1401

با سلام چگونه ما اتباع خود رو بیمه درمانی کنیم؟

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام در مقاله نوشته ایم. به همان مراکز ثبت نام بیمه همگانی مراجعه کنید.

شریفی
28 آذر 1401

سلام من پاسپورت دارم میتونم بیمه تکمیلی بشم

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1401

  سلام کارت اقامت باید داشته باشید. بعد با کارشناسان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

روح الله خاوری
02 دی 1401

سلام خسته نباشید من کارت امایش دارم مادرم عمل چشم داره میتونم خودم وخانواده ام بیمه بشیم صاحب کار م هم قبول نمیکنه من رو بیمه کنه خودم اقدام کنم هزینه بیمه هرماه چقدر میشه پرداخت کنم؟ممنون

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام بله میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید

هنگامه
06 دی 1401

با عرض سلام و خسته نباشید من خانم هستم ودارای کارت امایش .اگر کارفرمای من بخواد بیمم کنه باید کارت کار داشته باشم؟

  کارشناس بیمه
  07 دی 1401

  سلام خیر شما میتوانید با همان کارت آمایش بیمه شوید

سید الیاس حسینی
10 دی 1401

سلام پدر بنده با گذرنامه کشور افغانستان در ایران زندگی می کند و در قسمت همراه گذرنامه نام و عکس مادر و خواهر کوچکم نیز می‌باشد و هر سال بعد از اعلام تمدید روادید اقامتشان را تمدید می کردند تا همین دوره قبل که به دلایلی پاسپورت ایشان چند ماه در دفتر اتباع گرو بود و بعد از گرفتن پاسپورت از امور اتباع تاریخ اعتبار پاس و هم مدت اعتبار روادید به پایان رسیده بود که بعد از مراجعه به دفتر کفالت خود، کارکنان دفتر کفالت به ایشان می گویند که تا نوبت جدید باید صبر کنید، حال پدرم متاسفانه دچار سکته و خونریزی مغزی شده،آیا می‌شود برای ایشان بیمه بگیریم،اگر می شود لطفا به من هر چه سریع نوع بیمه و خدماتش را اعلام کنید.خیلی ممنون.

  نویسنده بیمه
  11 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  با سلام بنده ی پژو ۲۰۶مدل ۸۲ دارم.تیپ دو ،سال ۱۴۰۱ بیمه بدنه کردم و ازش یک بار استفاده کردم،سال بعد میتونم تمدید کنم.

محسن
16 دی 1401

با عرض سلام و خسته نباشید سوال بنده این است خانواده من (پدر و مادر و برادرم با زن بچه) سال ۱۳۸۳ بعد از اعلان بسته شدن پرونده افغانهای مجاز در سال ۱۳۸۴ ما ایران را به مقصد افغانستان ترک کردیم ولی از شرایط موجود و ناامنی مجبور به ترک وطن و بازگشت دوباره به ایران شدیم الان بعد ۴۵ سال زندگی در ایران و کار و تلاش پدر و مادر بنده تا الان بیمه درمانی که حداقل حقوق یک انسان در دیگر کشورها است دور بوده ایم.
بعد از بازگشت دوباره به ایران در طرح سرشماری افغانستانی ها شرکت کردیم و دارای پاسپورت و کفیل شدیم و همیشه در حال پرداخت حق اقامت ۶ ماهه و یک ساله هستیم .
آیا شرایطی وجود دارد که برای خودمان درخواست حق بیمه کنیم؟

  نویسنده بیمه
  17 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر کارت آمایش داشته باشید میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید

امید
19 دی 1401

سلام آقا من زیر ۱۸ سال سن دارم و فقط ۱۶ سالمه و کارد کارگری هم دارم آیا ت این سن بیمه میشوم؟؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1401

  سلام امید عزیز
  اگر واقعا کارگر باشید و بازرس تایید بکند بله میتوانید بیمه کارگری شوید

قربانیان حقوق بشر
27 دی 1401

باسلام واحترام ما کارگران ساختمانی فصلی شیراز وکشورومردم قربانیان حقوق بشر ورحم وانسانیت واورگان وپناهندگان ومسلمان وغیرت وسیاست وایرانی نژاد پرست نیست و دین واسلام وگرفتن پول وامتیاز ودلار وامتیاز از سازمان ملل متحد و نهادهای و…مسولین هستیم که ۸میلیون اتباع افغانی سرگردان مدیرت نشده درهمه عرصه های کشور بر سرسفره کارگران ساختمانی فصلی وکارگران ومردم آوردند تااز خون ونان وکارومعیشت وامنیت شغلی واجتماعی واجاره خانه وترکیب جمعیت ایرانیان وکاهش زادوولد ورفاه وخرید خانه وطلاوارزو خودرو و…بخورند ودولت به دنبال گرانی وتورم وفقیر وشکاف طبقاتی میگردند اگر میلیون افغانستانی برای کشور سود آور است چرا باید از کار ومعیشت وخون کارگران ساختمانی فصلی باید بخورند ومادر فارس شیراز زندگی میکنیم وبا توجه به خشکسالی پی درپی فارس شیراز وروی آوردن کشاورزان وباغداران به کار ساختمانی فصلی کار برای خود مردم کم است اما چرا مسولین کارت کار ساختمانی به اتباع مدهند وحق الناس مکنند با تشکر قربانیان حقوق بشر

محمد امان صابری
28 دی 1401

سلام وقت بخیر
میخواستم بدونم با پاسپورت اقامتی میتونیم بیمه سلامت انجام بدیم؟

  کارشناس بیمه
  28 دی 1401

  سلام باید مدرک معتبر داشته باشید.

میرزایی
29 دی 1401

سلام آیا کسانی که با پاسپورت وارد ایران شده اند و ویزای سه ماه و گردشگری دارند می‌تواند برای خودش بیمه بگیرند و بیمه اش شامل کدام هزینه های درمان می‌شود تشکر

  نویسنده بیمه
  30 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتواند با پاسپورت خودش را بیمه کند

رضا
04 بهمن 1401

من کارت امایش دارم ولی شوهرم برگه تردد داره به مابیمه تعلق داره به بچه هام چطور

  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام رضای عزیز
  خیر تعلق نمیگیرد باید همسر شما هم کارت آمایش داشته باشد

هانیه
05 بهمن 1401

سلام . دخترم بیمار خاص هست چند سال بیمه رایگان داشت اما دوسال میشه که از لیست حذف شدیم . دوباره از طریق دفتر کفالت بیمه هموفیلی دخترم رو درست کردیم اما دفتر پیشخوان میگه بیمه پایه اش فعال نیست . چکار باید بکنیم ؟

  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام هانیه عزیز
  بیمه پایه اش باید حتما فعال شود راهی ندارد

هانیه
05 بهمن 1401

با سلام . ببخشید بیمه پایه برای دخترم که بیما خاص هست رو چطور فعال کنم؟ میشه راهنایی کنید ممنون

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام هانیه عزیز
  بروید او را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید اگر به سن قانونی رسیده باشد

هانیه
07 بهمن 1401

با سلام ممنون که پاسخگو هستید . دختر من بابیماری خاص ۱۲ سالشه . یعنی راهی برای فعال کردن بیمه پایه سلامت برای اون نیست؟ قبلا که بیمه رایگان بوده . خودشون حذفش کردن . الان چکار کنم که همین بیمه سلامت براش فعال بشه ؟ ممنون از راهنماییتون.

  نویسنده بیمه
  07 بهمن 1401

  سلام هانیه عزیز باید مجددا به بیمه سلامت مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

قاسم
17 بهمن 1401

سلام من با پاسپورت و ویزا می تونم بیمه کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1401

  سلام. برای تهیه بیمه اتباع خارجی باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید
  اتباع افغانستانی: کارت معتبر آمایش یا برگه تردد معتبر
  اتباع عراقی: کارت هویت معتبر
  یک قطعه عکس از هر یک از اعضای خانواده (۳ در ۴)
  داشتن کارت بانکی جهت پرداخت در محل یا رسید بانکی مبنی بر پرداخت هزینه‌های مربوطه (مانند: حق بیمه/ هزینه اداری و چاپ هر دفترچه بیمه)

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید