۰۵ آذر ۱۴۰۱

بیمه نیروهای مسلح؛ اطلاعات جامع شرایط و هزینه‌ها

نیروهای مسلح یکی از ارگان‌های مهم کشوری است که کارمندها و نیروهای خود را بیمه می‌کند. بیمه نیروهای مسلح ، دو نوع درمانی و تکمیلی دارد که در شرکت‌های خصوصی بیمه ارائه می‌شود. در ادامه توضیحاتی درباره بیمه نیروهای مسلح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

نیروهای مسلح

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از ۳ دسته نیروهای ارتش، نیروهای سپاه و نیروی انتظامی تشکیل شده‌اند. در حال حاضر تعداد ۶۱۰ هزار پرسنل فعال، در اختیار نیروهای مسلح قرار دارند. البته باتوجه‌ به تعداد افراد دیگری که به‌صورت نیروهای ذخیره در این مجموعه فعالیت می‌کند، نیاز به داشتن بیمه و استفاده از خدمات بیمه‌ای الزامی است. بیمه نیروهای مسلح از انواع بیمه های درمان است.

ارکان و وظایف نیروهای مسلح

طبق ماده ۱۶ قانون اساسنامه سازمان تامین خدمات درمانیِ پرسنل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، سازمان دارای ارکان زیر است:

 1. شورای‌عالی
 2. هیئت‌مدیره
 3. مدیرعامل
 4. بازرس

شورای‌ عالی

شورای ‌عالی اعضایی دارد که در کنار یکدیگر این شورا را اداره می‌کنند و متشکل از اشخاص زیر است:

 • رییس ستاد کل نیروهای مسلح
 • وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
 • رییس سازمان برنامه‌ و بودجه
 • وزیر کشور
 • وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • رییس ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
 • رییس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران

به‌طورکلی توضیحاتی درباره ماهیت و نوع تشکیلِ نیروهای مسلح ارائه کردیم تا بیشتر با این مجموعه آشنا شوید. طبق ماده ۵ قانون اساسنامه خدمات درمانی پرسنل نیروهای مسلح، “سازمان می‌تواند برای تأمین خدمات درمانی اشخاص تحت پوشش، با کلیه مراکز درمانی وابسته به دولت، همچنین بخش خصوصی، قرارداد منعقد کند.”در ادامه با انواع بیمه نیروهای مسلح آشنا خواهید شد.

درباره بیمه تکمیلی چه می‌دانید؟خدمات درمانی پرسنل نیروهای مسلح

به طور حتم، شما هم درباره بیمه تکمیلی اطلاعاتی را شنیده‌اید که داشتن این بیمه خیلی خوب است و در پرداخت هزینه‌ها به بیمار و خانواده او کمک می‌کند. شما در کنار بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ،با داشتن این بیمه به‌راحتی می‌توانید از خدمات متنوع بیمه‌گرخود استفاده کنید و از طرح‌های گوناگون آن‌ بهره‌مند شوید.

مزیت‌های بیمه تکمیلی برای نیروهای مسلح

نیروهای مسلح هم مانند سایر افراد شاغل جامعه در معرض خطر و بیماری هستند. سازمان برای حمایت و پشتیبانی از نیروهای خود، افراد را به همراه خانواده بیمه درمان می‌کند. بیمه درمان به‌طورکلی به بیمه‌هایی گفته می‌شود که هزینه‌های درمانی و استفاده از خدمات پزشکی را پوشش می‌دهد و هزینه بیمه‌گذار را کاهش خواهد داد.
بیمه درمان نیروهای مسلح شامل: بیمه‌های درمان پایه و بیمه درمان تکمیلی است که هریک شرایط خاصی دارند.
تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه پایه در این است که بیمه‌های پایه از سوی نهادها و شرکت‌های خاص ارائه می‌شود؛ اما بیمه درمان تکمیلی را می‌توانید از طریق شرکت‌های بیمه دریافت کنید.

برای اطلاع از مزایا و پوشش‌های بیمه تکمیلی ارتش به این لینک مراجعه نمایید.

شرکت‌های صادرکننده بیمه تکمیلی

همان‌طور که توضیح داده شد، بیمه‌گرهای مختلفی مانند: البرز، کوثر، ایران، آسماری، پاسارگاد، آسیا، دانا، ملت، نوین و غیره به عرضه بیمه تکمیلی می‌پردازند؛ که باتوجه‌ به تعداد افراد موسسات و سازمان‌های درخواست‌کننده، طرح‌های گوناگونی را ارائه می‌کنند.

البته بازنشستگان کشوری و غیره بیمه تکمیلی هم دارند. برای اطلاعات بیشتر، این مقاله را مطالعه کنید.

افراد تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح

در قسمت قبلی توضیح داده شد، نیروهای مسلح دارای ارکان و اعضای مشخصی هستند که تمام این افراد و نیروهای آن می‌توانند در طرح بیمه نیروهای مسلح شرکت کنند. خانواده‌های این افراد هم تحت تکلف بیمه قرار خواهند گرفت که این موضوع باتوجه‌به نوع قرارداد شرکت بیمه با نیروهای مسلح است.

بیمه نیروهای مسلح

قوانین بیمه نیروهای مسلح را می‌توان با پاسخگویی به برخی از سوالات توضیح داد.
سوال: آیا فردی که سرباز است علاوه بر اینکه همسر خود را بیمه می‌کند، می‌تواند خانواده خود را هم بیمه کند؟
+ پاسخ: پرسنل وظیفه علاوه بر همسر و فرزندان، می‌توانند پدر و مادر خود را تحت پوشش قرار دهند که این موضوع هم باید به تایید یگان مربوطه قرار گیرد و بعد از آن باید برای دریافت بیمه اقدام کرد.
سوال: آیا دختر بعد از ازدواج بازهم می‌تواند تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح پدر خود باشد؟
+ پاسخ: جواب این سوال خیر است. باتوجه‌ به قانون بیمه نیروهای مسلح، فرزندان بعد از اشتغال و ازدواج از بیمه والدین خود خارج خواهند شد و نمی‌توانند از بیمه درمانی یا مزایای مستمری بعد از فوت استفاده کنند.
این دو سوال نمونه‌های پرتکرار درباره قوانین بیمه نیروهای مسلح است که پاسخ آن‌ها را به طور واضح برای شما قرار دادیم.

مدارک موردنیاز برای صدور دفترچه بیمه

شرکت‌های بیمه برای صدور دفترچه اولیه، المثنی و تعویض، مدارکی را نیاز دارند تا بتواند دفترچه را صادر کنند. این مدارک شامل موارد زیر است:

 1.  اصل و کپی صفحه‌های اول و دوم شناسنامه سرپرست
 2. اصل و کپی صفحه اول شناسنامه همسر، فرزندان و افراد تبعی
 3. تکمیل فرم بیمه‌نامه (ثبت شماره و تاریخ تکمیل الزامی است.)
 4. اصل و کپی حکم کارگزینی(تاریخ حکم استخدام، انتقال و ماموریت)
 5. گواهی حق کسر سرانه در صندوق کارکنان دولت
 6. فیش پرداختی برای چاپ دفترچه بیمه برای هر فرد از خانواده
 7. یک قطعه عکس ۴*۳ جدید
 8. اصل شناسنامه فرزندان (پسران بالای ۱۸ سال و دختران بالای ۱۵ سال)
 9. شماره کد ملی برای تمام افراد اصلی و افراد تبعی
 10. گواهی تحصیلی معتبر برای فرزندان پسر ۲۲ تا ۲۵ سال

تمدید یا تعویض دفترچه بیمه

برای تمدید و تعویض دفترچه بیمه نیروهای مسلح نیاز به ارائه مدارکی است که هنگام تعویض باید به همراه داشته باشید. مدارک تعویض و تمدید دفترچه بیمه به شرح زیر است:

 1. آخرین فیش حقوقی سرپرست
 2. آخرین جلد دفترچه بیمه
 3. یک قطعه عکس ۴*۳ جدید برای افراد بالای ۲ سال
 4. فیش پرداختی بابت هزینه دفترچه صادر شده برای هر بیمه شده
 5. کد پستی
 6. شماره کد ملی
 7. اصل شناسنامه فرزندان پسر بالای ۱۸ سال و دختران بالای ۱۵ سال
 8. گواهی تحصیلی معتبر برای فرزندان پسر ۲۲ سال تا ۲۵ سال

صدور دفترچه المثنی

صدور المثنی برای دفترچه بیمه، نیازمند ارائه مدارکی است که اطلاع از آن‌ها منجر می‌شود، شما سریع‌تر مراحل دریافت دفترچه جدید را طی کنید. این مدارک به شرح زیر است:

 1. تکمیل فرم درخواست دفترچه بیمه المثنی
 2. آخرین فیش حقوقی سرپرست
 3. یک قطعه عکس ۴*۳ جدید برای افراد بالای ۲ سال
 4. فیش پرداختی بابت هزینه دفترچه صادر شده برای هر بیمه شده
 5. شماره کد ملی
 6. کد پستی
 7. اصل شناسنامه فرزندان (در صورتی‌که برای فرزندان پسر بالای ۱۸ سال و دختر بالای ۱۵ سال درخواست دفترچه المثنی دارید.)
 8. گواهی تحصیلی معتبر برای فرزندان پسر ۲۲ سال تا ۲۵ سال

هزینه و خدمات قابل‌ ارائه بیمه نیروهای مسلح

بیمه‌شدگان نیروهای مسلح به طور عموم، دو نوع پوشش دارد که شامل بیمه اولیه و بیمه مکمل درمان است. بیمه درمان در برخی از سازمان‌های دولتی از پوشش بیمه همگانی جدا است و باید بیمه مکمل درمان توسط سازمان‌های بیمه‌گر خصوصی و دولتی انجام شود.وجود پوشش بیمه مکمل نیروهای مسلح می تواند از هزینه های درمان شما را بصورت موثر کاهش دهد و حدودا می توان گفت که سقف نامحدودی دارد.

خدماتی که هم اکنون به نیروهای مسلح ارائه می‌شود شامل: خدمات بستری، سرپایی و خدمات دیگری است که درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

خدمات بستری

خدمات بستری شامل: جراحی، زایمان، پیوند اعضا، طبی، کاشت حلزون شنوایی و تعویض مفاصل است که در مراکز درمانی دولتی و نظامی طرف قرارداد، رایگان انجام می‌شود. این خدمات در مراکز درمانی خصوصی با فرانشیز ۱۰ تا ۳۵ درصد و متناسب با تعرفه‌های بیمارستان و قراردادی که انجام شده‌است صورت می‌گیرد.

خدمات سرپایی

خدمات سرپایی شامل: تصویربرداری، آزمایش، ویزیت، دارو و توان‌بخشی است. این موارد بدون هزینه بوده و در مراکز شامل قرارداد رایگان خواهد بود. برخی از خدمات سرپایی در بیمه نیروهای مسلح رایگان نیست و باید هزینه و سهم بیمار پرداخت شود.
بیماری و درمان بیماری‌هایی شامل: سنگ‌شکن، نوار قلب، اکو، تست ورزش، اسپیرومتری، خدمات شنوایی، دیالیز، آندوسکوپی، برونوسکوپی، کولونوسکوپی گچ گیری‌ها و جراحی‌های سرپایی در بخش دولتی به میزان ۱۰ درصد و در بخش خصوصی ۲۰ درصد هزینه دارد.

بیمه نیروهای مسلح، برای بیماری‌هایی مانند: لیزر تراپی شبکیه چشم، کرایوتراپی، ختنه، ست باندلیگاسیون، استنت قلبی سایفر، پیوند کبد و پرداخت هزینه لوازم مصرفی بیماران خاص مانند پمپ در مبتلاهای به تالاسمی ماژور، سرنگ انسولین، کیسه کولوستوم و کیسه بوروستومی خدمات ارائه می‌‌کند که با توجه ‌به نوع قرارداد با شرکت‌های بیمه در مراکز درمانی قابل‌اجرا است.
خدمات دیگر مانند: دارو، دندانپزشکی و برخی از جراحی‌های سرپایی در مطب به‌صورت رایگان نبوده و سهم بیمار ۳۰ درصد از هزینه‌ها است، همچنین هزینه سهم بیمار برای بیماری‌های فیزیوتراپی در بخش‌های دولتی و دانشگاهی، ۱۰ درصد است.

بهتر است که چند نکته زیر را هم در نظر بگیرید:

 • برای سربازان قوانین مخصوص به خود را دارد. برای آن‌هایی که قصد اضافه کردن پدر و مادر، همسر و فرزندان خود را دارند، باید به دفتر بیمه سازمان مراجعه کنند.
 • آن‌هایی که تحت پوشش درمانی همسر یا فرزندان خود هستند، سابقه‌ای برایشان محاسبه نمی‌شود. برای دریافت سابقه بهتر است که به از بیمه تامین اجتماعی مانند بیمه مشاغل آزاد استفاده کنید.
 • از آنجا که این بیمه شرایط خاصی دارد، بهتر است که برای دریافت پاسخ خود به دفتر بیمه نیروهای مسلح مراجعه کنید.

نکته: هزینه سهم بیمار برای ویزیت در بخش خصوصی و برای پزشک و دندانپزشک عمومی تعرفه ۳۰ درصد و برای پزشک و دندانپزشک متخصص تعرفه ۲۰ درصد دارد.

در خصوص دوره انتظار بیمه نیروهای مسلح باید با خود دفتر بیمه سازمان تماس بگیرید.

هر فردی که در ارگان‌های نیروی مسلح مانند سپاه، ارتش یا نیروی انتظامی مشغول خدمت به کشور است، از طرف نیروی مسلح بیمه می‌شود. بیمه نیروهای مسلح، خدماتی پزشکی به کارکنان و مجموعه خود ارائه می‌دهد که امنیت روانی این افراد را تامین می‌کند. در این مقاله به بخشی از این خدمات پزشکی و درمانی اشاره کردیم. اگر سوالی یا پیشنهادی در مورد این مورد دارید، در قالب کامنت برای ما بنویسید. کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
آموزش مشاهده سوابق بیمه با موبایل
۲۰ آذر ۱۴۰۲ / بیمه تامین اجتماعی / اطلاعات بیمه ای

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و به وسیله موبایل (۳ روش تصویری)

احتمالاً برای همه مشاهده سوابق بیمه با موبایل، یکی از راحت‌ترین روش‌های استعلام بیمه تامین اجتماعی است. سه روش مختلف استعلام سوابق را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
محمد حسین ربیهاوی
۱۸ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من سرباز هستم ورفتم با دفترچه نیرومسلح دارو گرفتم ولی برام ازاد حساب کردن ولی بازم پیامک بیمه برام اومد ونوشته بود که داروهام با بیمه حساب شدن باکد رهگیری(۳۷۲۹۷)الان باید چکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به بیمه نیروهای مسلح مراجعه کنید و موضوع را پیگیری کنید.

   person
   مرتصی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۲

   سلام وقتتون بخیر ایا با داشتن نرمی استخوان دفترچه من رو کد دار میکنند؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۰ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در این خصوص باید از شرکت بیمه پایه خود سوال بپرسید.

person
محمد
۱۲ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر..
بنده سرباز هستم آیا تا روز تسویه حساب بیمه هستیم یا ممکنه بیمه زودتر قطع شود چون میخواهم در روز های پایانی خدمت جراحی کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تا آخرین روز بیمه شما فعال است ولی زودتر جراحی کنید.

person
محبی
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام من ۹ سال در نیروهای مسلح شاغل بودم میتوانم سوابقم را به اداره متبوعه که شاغل هستم انتقال دهم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اون اداره باید سوابق نیروهای مسلح شما را قبول کند.

person
مهدیه
۱۰ آذر ۱۴۰۲

با سلام من بیمه نیروهای مسلح دارم و میخوام در بیمارستانی زایمان کنم که طرف قرارداد بیمه نیست. آیا میشه فاکتور و مدارک رو بعد از زایمان به دفتر بیمه ببرم تا مقداری از پول رو برگردونن؟ و اینکه چند درصد عودت داده میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است جزییات این موضوع را از بیمه نیروهای مسلح بپرسید.

person
امیر
۰۹ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر، بنده سرباز هستم و دو تا سوال داشتم، یکی اینکه میخواستم بدونم هزینه ویزیتی که من به دکتر غیر ارگانی پرداخت کردم و دکتر پشت برگه دفترچه قید کرده رو سازمان پرداخت میکنه یا نه؟
و سوال دوم اینکه دفترچه بیمه سربازی هزینه های خرید عینک رو هم شامل میشه یا نه
ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه سربازی برخی خدمات را در مراکز تحت پوشش خودش به صورت رایگان ارائه می کند. در مورد سایر خدمات باید از نظام وظیفه سوال بفرمایید.

person
ناهید
۰۷ آذر ۱۴۰۲

مبلغی بابت هزینه درمان بحساب واریز شده چجوری میتونم متوجه بشم که از بیمه کوثر واریز شده یا بیمه نیروهای مسلح؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. از شعب بیمه سوال بفرمایید.

   person
   امیر
   ۰۸ آذر ۱۴۰۲

   سلام بنده نظامی هستم و می‌خواهم ماه آینده در یکی از بیمارستان های شهرمون که با بیمه نیروهای مسلح طرف قرارداده عمل آرتروسکوپی شانه انجام بدم،دکتر بهم گفت هزینه عمل بیشتر مربوط به وسایل عمله واگه بیمه تکمیلی داشته باشی هزینه ت کمتر میشه چون بیمه پایه هزینه وسایل رو پوشش نمیده، سوالم اینه نحو اقدام برای دریافت هزینه به چه نحوی می باشد
   قبل عمل و یا بعد از عمل مدارک و هزینه ای که کردم رو باید با دفاتر بیمه کوثر تحویل بدم؟سلام بنده نظامی هستم و می‌خواهم ماه آینده در یکی از بیمارستان های شهرمون که با بیمه نیروهای مسلح طرف قرارداده عمل آرتروسکوپی شانه انجام بدم،دکتر بهم گفت هزینه عمل بیشتر مربوط به وسایل عمله واگه بیمه تکمیلی داشته باشی هزینه ت کمتر میشه چون بیمه پایه هزینه وسایل رو پوشش نمیده، سوالم اینه نحوه اقدام برای دریافت هزینه به چه نحوی می باشد؟آیا بعد از عمل مدارک و هزینه ای که کردم رو باید با دفاتر بیمه کوثر تحویل بدم؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۱ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    باید تمام مدارک و فاکتورهای خود را به بیمه تحویل دهید.

person
عمران
۰۵ آذر ۱۴۰۲

بنده درخواست معافیت پزشکی بخاطر زانو دادم و اگر معاف از رزم بشم در حین خدمت میتوانم عمل کنم و از بیمه استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از خدمات درمانی بیمه نیروهای مسلح میتوانید استفاده کنید البته بستگی به نظر پزشک متخصص نیروهای مسلح هم دارد.

person
ابراهیم
۰۳ آذر ۱۴۰۲

سلام ایا هزینه درمان کسی که ازدفترچه استفاده کرده رو بعدا ازحساب فرد بیمه کننده کسر میکنن یا نه اگه میکنن پس چه فایده داره بیمه کردن.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام. خیر از حساب فرد بیمه شده کسر نمی شود.

person
علیرضا
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
چطور میتونم برای اقساطی دادن گوشی به کارمندان ارتش اقدام کنم
چطور میتونم از فیش حقوقی یا حکمت کارتشون اقساط کم کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام. باید با ارگان مربوطه خودتان در این مورد صحبت بفرمایید.

person
سام
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام اگه دفترچه همراه نداشته باشم از چه سایتی، شماره بیمه دفترچه نیروهای مسلح خودمو دریافت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در این مورد اطلاعی نداریم باید از ارگان مربوط به نیروهای مسلح سوال بفرمایید.

person
نادر
۱۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام ، مادر من در تهران شیمی درمانی میشوند و دارای دفترچه بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح میباشند .
آیا در شهر کرج که زندگی میکنند میتوانند جهت دریافت هزینه درمان ( با ارائه مدارک ) به شعب نیروهای مسلح مراجعه داشته باشند یا فقط باید به تهران مراجعه کنند !؟
سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. می توانید از کرج اقدام کنید.

person
همسر شهید
۱۶ آبان ۱۴۰۲

سلام
همسر بنده شهید شده و زمانی که زنده بود پدر و مادرش برای دفترچه و بقیه بیمه‌ها کلاً تحت تکفل ایشان نبودند
آیا الان که همسر بنده شهید شده، پدر و مادرش تحت تکفل دفترچه بیمه نیروهای مسلح خواهند بود و مبالغ آنها از حقوق همسرم کاهش خواهد یافت یا تحت تکفل و شامل دفترچه و بیمه نخواهند بود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از بیمه نیروهای مسلح و سازمان های مربوط به آن بپرسید.

person
مهسا
۱۴ آبان ۱۴۰۲

سلام پدر من پارسال برای منو همسرم دفترچه نیروهای مسلح گرفت و الان دو سه ماهی هست باطلش کرده میخواستم بدونم الان میتونم دوباره درخواست بدم برای دفترچه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر تحت پوشش پدرتان هستید باید ایشان درخواست بدهند.

person
اسماعیل
۱۲ آبان ۱۴۰۲

سلام ، بنده نظامی هستم دخترم دچار انحراف ستون فقرات (اسکولیوز ۳۸ درجه) شده و متخصص ارتوپد بریس تجویز کرده، کلیه هزینه‌های ساخت بریس را آزاد پرداخت کرده ام، آیا بیمه این هزینه ها را پرداخت میکند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از بیمه گر نیروهای مسلح این سوال را بپرسید.

person
علی
۰۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام من سرباز هستم
مرخصی ۲۴ساعت گرفتم تصادف کردم دستم شکست پزشکی قانونی ۱۵درصد برام زده بیمه سربازی پول ۱۵درصد ب من میدهد؟ ۱۵درصد ۱۳۵میلیون میشود بیمه سربازی ۱۳۵ملیون ب من میدهد آیا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است از صندوق نیروهای مسلح و جایی که سربازهای را بیمه میکنند سوال بپرسید تا پاسخ درستی دریافت نمایید.

person
محمد
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام
امروز برای ابطال دفترچه بیمه نیرو مسلح رفتم در رسید ابطالی نوشته به علت انفصال دائم دفترچه بیمه اخذ گردید می خواستم بدونم انفصال دائم زده معنی چی میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  انفصال دائم به معنای منع اشتغال مستخدم رسمی دولت به خدمت دولت برای همیشه است.

person
یوسفی
۰۸ آبان ۱۴۰۲

طور بفهمم مشمول بیمه نیروی مسلح هستم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  به یکی از شعب بیمه نیروهای مسلح مراجعه کنید.

person
یوسفی
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام من بیمه پدر شوهرم شدم نیروهای مسلح هستن
برای زایمان چه مقدار کم میشه چطور میشه محاسبه کرد
من و هممسرم باهم بیمه شدیم ماهی۶۰۰ از حقوق پدر شوهرم قطع میشه
تازه دو‌روزه بیمه ما ووصل شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه نیروهای مسلح هزینه های زایمان را به عهده میگیرد.

  person
  کبری
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز لطفا در اینا برای بنده پیام بزارین۰۹۹۰۱۶۰۲۳۱۸منم دقیقا عین شمام و برای زایمان توسط پدرشوهرم میخام بیمه بشم

person
جلال
۰۲ آبان ۱۴۰۲

سلام‌علیکم. سوالی داشتم راجع به ایمپلنت دندان. فعلاً که در تعهد سازمان نیست این نوع درمان! ولی میگن روکش‌های ایمپلنت را بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، تقبل میکنه. خواستم بدونم صحت داره؟ البته بنده قبلاً تعداد هفت واحد روکش دندان‌های طبیعی را استفاده کردم. ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از بیمه نیروهای مسلح بپرسید.

  person
  فاطمه
  ۲۹ آبان ۱۴۰۲

  بیمه هفت روکش رو قبول میکنه بقیه آزاد میشه

person
مینا
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید پدر من نظامی هستند و من زیر مجموعه بیمه پدر هستم. چند سالی میشه پدرو مادرم طلاق گرفتند و پدرم با من و مادرم قطع ارتباط کرده.. امکانش هست من شماره ای ک براش پیامک های دکترایی ک میرمو ک متعلق ب پدر هست رو ب شماره ی خودم تغییر بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام. باید به یکی از شعب بیمه خود مراجعه کنید.

person
رحیم
۳۰ مهر ۱۴۰۲

سلامعایکم لطفاجواب مرابدهیدشمارابخدامن بیمه پسرم هستم ن مسلح ناجاایابیمه ن مسلح معدویت زمانی داردمن دوستلست بیمه پسرم شدم ونیزبه تعویص مفصل لگن دارم اگرازاین دفترچه بستری بشوم بیمه یادشده نسبت به هزینه پروتزوبیمارستان حمایتم میکندباتشکرازلطف ودلسوزیتان التماسدع

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه تکمیلی نیروهای مسلح دارید می توانید در مراکز تحت پوشش این بیمه جراحی خود را انجام دهید. بیمه چنین جراحی های را با توجه به سقف پوشش هایش به عهده می گیرد.

person
علیپور
۳۰ مهر ۱۴۰۲

باسلام
بنده نظامی هستم ارتش
ده روز پیش برای ام ار ای به بیمارستان ناظران مراجعه کردم به علت اینکه وزنم بالای ۱۰۰ کیلو بود ومبلغ۲۳۰ هزار تومن پرداخت کردم آیا میتونم مقداری از هزینه رو از بیمه دریافت کنم ؟
آیا میتونم غیر حضوری این کار رو انجام بدم و در چه سایتی باید مدارک رو بارگذاری کنم
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فاکتورها و مدارک درمانی خود را به بیمه ارائه دهید.

person
حسام
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید . برادر بنده بر اثر مشکل مادر زادی از کار افتادگی داره و مستمره میگیره پدر و مادرم فوت شده . و حالا خواهرم طلاق گرفته و با اینکه وضع مالی خوبی داره تقاضای مستمره کرده و با این وجود مستمری نصف میشه یعنی هیچ فرقی بین شخصی که توان کار کردن نداره و بیماری خاص داره با یک شخص سالم فرقی نیست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خواهر شما هم طبق قانون باید مستمری دریافت کند.

   person
   جلال
   ۳۰ مهر ۱۴۰۲

   سلام بنده برای Mriچون وزنم بالای ۱۰۰ کیلو بود به بیمارستان ناظران مشهد مراجعه کردم ومبلی ۲۳۰ هزار تومان پرداخت کردم بااینکه شغلم وبیمه تکمیلی دارم در صورتیکه اگر در بیمارستان امام حسین انجام می‌دادم وزنم کمتر بود به مراتب هزینش کمتر بود
   آیا اگر رسید پرداخت پول رو میتونم تو سایت بارگذاری کنم و هزینش برگرده به حسابم
   چه سایتی
   یا حتما باید حضوری مراجعه کنم

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    باید به یکی از شعب بیمه نیروهای مسلح مراجعه نمایید.

person
سلیمی
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام آیا میشود با کد ملی استعلام بگیریم که فردی تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار گرفته یا خیر؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید این موضوع را از بیمه نیروهای مسلح بپرسید.

person
سنائی
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام درمانگاهی تاسیس کردیم و باید با بیمه های نیروی مسلح و تامین اجتماعی و سلامت عقد قرارداد کنیم کجا باید مراجعه کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به شعب این بیمه ها مراجعه کنید.

person
شیما
۱۸ مهر ۱۴۰۲

درود و وقت بخیر ، برای پسر مجرد که قبلاً تحت پوشش درمانی نیروهای مسلح از طریق پدرش بوده و طبق روال بعد از سنی قطع شده ، با چه مدارک و به چه صورتی میتونیم مجدد دفترچه ی نیروهای مسلح بگیریم.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام شما می توانید از طریق پدرتان مجددا بیمه شوید.

   person
   شیما
   ۱۹ مهر ۱۴۰۲

   اگر فوت شده باشند هم میشه اقدام کرد؟ و اینکه ممنون میشم مدارک مورد نیاز رو بگین

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۹ مهر ۱۴۰۲

    در این مورد باید بررسی نمایید که شرایط و قوانین بیمه نیروهای مسلح در این مورد چگونه است. مدارک شامل تمامی نسخه‌ها، فاکتورهای بیمارستان، گزارش بیمارستان، پرونده کامل به همراه مدارک.

person
محمدی
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام برای جراحی لاغری اسلیو معده با bmi بالای ۴۰ در بیمارستان غیر دولتی که بیمه نیروهای مسلح را قبول میکند برای تاییدیه بیمه باید از کجا اقدام کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از بیمه نیروهای مسلح بپرسید.

person
ن.ج
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام برای دخترم عینک طبی تجویز شده می خواستم ببینم هزینه عینک طبی برای افراد تحت تکفل دارای بیمه تکمیلی نیروهای مسلح در سال۱۴۰۲ چقدر هست خانواده ما تحت پوشش بیمه کوثر نیستند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را بهتر است از بیمه تکمیلی نیروهای مسلح بپرسید.

person
ف ف
۱۴ مهر ۱۴۰۲

سلام من بیمه نیروهای مسلح همسرم بودم و یکساله که مشغول به کار شدم و بیمه تامین اجتماعی برام رد میشه. آیا بیمه درمان نیروهای مسلح من قطع شده؟ اگه آره میتونم بیمه درمانم رو نیروهای مسلح انتخاب کنم؟ چجوری؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه درمان ربطی به بیمه سابقه کار ندارید می توانید با مراجعه به یکی دفاتر بیمه نیروهای مسلح برای دریافت مجدد این بیمه اقدام نمایید.

person
سعید
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید اگه ممکنه جواب سوال من رو بدهید آیا هزینه اجاره ونتیلاتور برای پدرم که تحت تکفل من هستند رو میشه از بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح دریافت کرد ، پدرم کنسر داری و در هم اکنون بنا به دستور پزشک ونتیلاتور باید تهیه یشه و در خانه نگهداری بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به یکی از دفاتر بیمه نیروهای مسلح مراجعه نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

person
محمدرضا حیدری
۱۳ مهر ۱۴۰۲

از سال ۹۱تا منون حق تاهل دریافت نکردم اکنون دوماه است برقرار شده آیا معوقه پرداخت میکنن؟ چون سال ۹۶بدلیل بیماری زودتر از موعد بازنشست شدم؟ دفار نیروهای مسلح بهم جواب درستی ندادن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از بیمه تکمیلی فرهنگیان بپرسید.

person
نوح 110
۱۲ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید نیروهای مسلح دچار دیابت نمی شوند ؟ یا اینکه وضع اقتصادی بهتری نسبت به بقیه دارند ؟
گلورنتا که یک داروی ضروری قند میباشد برای همه با بیمه حساب میشود الا نیروهای مسللح !!!!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز این مورد به تعهدات بیمه نیروهای مسلح مربوط است.

person
ایراهیمی
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام من برای خانومم دکتر آمپول رگام تو دفترچه نوشته رفتم هلال احمر بگیرم گفت باید تاییدیه بیمه باشه رفتم بیمه تو سیستم زد گفت فقط به گروه خونی o_تعلق میگیره درصورتی که دکتر گفته حتما باید بزنه گروه خونی خانومم ab_ قیمت آزاد آمپول ۱۴۰۰میلیون هست باید ۳بار بگیرم چکار کنم با این بیمه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به بیمه خود مراجعه کنید در صورتی که این دارو مورد تایید باشد هزینه را به شما پرداخت می کنند در غیر این صورت باید دارو را به صورت ازاد خریداری کنید.

person
علی
۱۰ مهر ۱۴۰۲

سلام اگر بیمه شخص مشغول خدمت در نیروی مسلح قطع بشه بخاطره غیبت، آیا تا زمان وصل مجدد میتونه تحت پوشش بیمه سلامت باشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در صورت بازگشت می تواند از خدمات بیمه استفاده نماید.

person
Ss
۰۹ مهر ۱۴۰۲

با سلام من بازنشسته نیروهای مسلح هستم آیا می توانم هزینه فیزیوتراپی را از بیمه دریافت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز در صورتی که این بیمه را دارید بله می توانید.

  person
  سرباز
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام و عرض ادب ، خدمات مربوط به رفع عیوب انکساری چشم یا همون عمل لیزر چشم برای سربازان وظیفه شامل بیمه میشه ؟
  اگر تحت پوشش بیمه قرار میگیره نیاز هست که بیمارستان ارتش مراجعه کنم یا مراکز خصوصی / دولتی طرف قرارداد هم تحت پوشش قرارش میدن ؟ ( سرباز ارتشم )

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۵ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   در مراکز تحت پوشش بیمه سربازی این خدمات را به صورت رایگان یا با مبلغ کمی برای شما انجام می دهند. می توانید به بیمارستان ارتش مراجعه کنید. در صورتی که این خدمات در بیمارستان ارتش ارائه نشود می توانید در مورد نحوه انجام و پرداخت خسارت از بیمه سربازی سوال بفرمایید.

person
حمیدرضا میرانی
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام پدر من جزو پرسنل ارتش بوده و شهید شده است ایا نوع بیمه خانواده تغییر میکند ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع ربطی به نوع بیمه ندارد.

person
Gold
۰۶ مهر ۱۴۰۲

باسلام. بنده در نیروهای مسلح شاغل و رسمی هستم آیا می توانم شوهرم و فرزندم را بیمه درمانی نیروهای مسلح کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید همسر و فرزندانتان را تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح قرار دهید.

person
بهداد
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام ببخشید ایا بیمه نیروهای مسلح هزینه عمل با لیزر هموروئید رو پرداخت میکند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. این مورد را باید از بیمه نیروهای مسلح بپرسید.

person
کشاورز
۰۴ مهر ۱۴۰۲

با سلام
من دارای بیماری MS هستم وتحت تکفل بیمه پدرم قرار دارم می خواستم بدونم تا چه زمانی میتونم از بیمه پدرم استفاده کنم با وجود اینکه بیماری خاص دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که پدرتان حق بیمه شما پرداخت نماید می توانید از بیمه ایشان استفاده نمایید.

   person
   Hm
   ۱۹ مهر ۱۴۰۲

   سلام
   سرباز سپاه هستم. با دفترچه ی نیروهای مسلحی که دارم میتونم عمل لیزر چشم و کارهای دندانپزشکی انجام بدم؟ کجا ها رایگانه و اگر هزینه داره چند درصد هستش.

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در مراکز تحت پوشش نیروهای مسلح می توانید خدمات را به صورت رایگان یا با هزینه کمتری انجام دهید.

   person
   Fm
   ۱۷ آذر ۱۴۰۲

   با سلام
   من دخترم و Ms دارم،بخاطر این بیماری خاص میتونم اگر ازدواج کردم همچنان از بیمه پدر(نیروی مسلح)استفاده کنم؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بله می توانید از بیمه پدرتان استفاده کنید.

  person
  روح الله
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام آیا حق ویزیت پزشکانی که با نیروهای مسلح قرارداد ندارند توسط بیمه تکمیلی پرداخت می شود .اگر جواب مثبت هست چه مدارکی را باید ارایه دهیم

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۶ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   برای دریافت هزینه‌های پزشکی نسخه و رسید از مطب پزشک لازم است.

person
رضایی
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام. آمپول hmg ،آیا با بیمه حساب میشه یا آزاد؟؟ من امروز از درمانگاه سپاه ، ۳ آمپول hmg خریدم که ۵۰۰ هزارتومان شد و به من گفتن که این دارو آزاد هست. میخواستم بدونم راست گفتن یا دروغ. و اینکه هزینه ی آزاد این دارو واقعا این مبلغ هست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  احتمالا این دارو تحت پوشش بیمه شما نبوده است. در مورد هزینه آن اطلاعی نداریم.

person
سروش
۲۸ شهریور ۱۴۰۲

با سلام بنده نظامی هستم و مجرد هستم میخواستم خواهرم که مجرد هست و ۱۸سالش هست رو از طرف خودم بیمه کنم و‌پدرم در قید حیات هست چجوری باید خواهر رو از تحت تکفل پدر به تحت تکفل خودم در بیارم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما نمیتوانید خواهرت را تحت تکفل خودت قرار بدهید.

   person
   علی
   ۰۸ مهر ۱۴۰۲

   سلام من سربازم میخوام دندونام رو کامپوزیت کنم دفترچه هم دارم میشه؟

   person
   گودرزی
   ۰۴ آبان ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر سوالی داشتم شوهر من کادر ارتش میخواستم
   میخاستم ببینم میتونه برای مادرش دفترچه نیرومسلح بگیر پدرش هم
   در قید حیات

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. این مورد را باید از بیمه نیروهای مسلح بپرسید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید