01 آبان 1400

انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بیمه دندانپزشکی: داشتن دندان و لبخندی زیبا

هزینه‌‌‌های درمان همیشه یکی از دغدغه‌‌‌های افرادی است که هیچ پشتوانه‌ای مالی ندارند. بهتر است بدانید که درصد بالایی از این هزینه‌‌‌ها برای بستری و هزینه‌‌‌ کارهای دندانپزشکی انجام می‌شود. در برخی مواقع هزینه خدمات دندانپزشکی به قدری سنگین می‌شود که افراد ترجیح می‌دهند درد و پوسیدگی دندان را تحمل کنند. آیا راه حلی برای کاهش هزینه‌‌‌ها دندانپزشکی وجود دارد؟ پاسخ این سوال بله است. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کاهش هزینه‌‌‌ها دندانپزشکی و بهترین بیمه دندانپزشکی توضیح دهیم.

پوشش دندانپزشکی در بیمه درمانی پایه

بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح جزو بیمه‌‌‌های درمانی است که درمان و هزینه دندانپزشکی را تا حدودی پوشش می‌دهد. بخشی از خدمات پایه دندانپزشکی با تعرفه‌‌‌های پایین انجام می‌شود.در برخی از موارد هزینه کشیدن دندان بدون پرداخت هزینه انجام خواهد شد.
توجه کنید که خدمات بیمه دندانپزشکی تامین اجتماعی در بیمه پایه درمانی بسیار اندک است و نمی‌تواند پاسخگوی بسیاری از هزینه‌ها و درمان باشد، حتی در برخی از مراکز درمانی به قدری ازدحام و شلوغی وجود دارد که ممکن است این درمان زمانبر شود و شما را کلافه کند.

بهترین بیمه دندانپزشکی

فاکتورهای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی

شرکت‌های بیمه در این زمان می‌توانند پشتیبان بسیار مناسبی باشند. از این جهت که با ارائه خدمات در مراکز درمانی خصوصی و نیمه خصوصی از هدر رفت زمان شما جلوگیری می‌کنند و در حین حال، هزینه‌‌‌های بیشتری را هم پوشش می‌دهند.

 

بیمه دندان پزشکی در بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

شورای عالی بیمه، خدمات درمانی و تعهدات دندانپزشکی سازمان‌های بیمه‌گر را تعیین می‌کند. سازمان بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت جزو این سازمان‌های بیمه‌‌ای است. پوشش عادی بیمه تامین اجتماعی شامل کشیدن، پر کردن معمولی و جرم گیری است. پوشش‌های ارائه شده در بیمه تکمیلی دندانپزشکی   تامین اجتماعی عبارتند از:

 • خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش)
 • رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 • کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 • جراحی دندان نهفته در نسج سخت
 • جرمگیری بالای لثه
 • جرمگیری زیرلثه
 • بروساژ هر فک ( نوعی جرم گیری )
 • پرکردن تک سطحی
 • ترمیم دندان

این­ها مهم­‌ترین خدمات تامین اجتماعی برای دندان هستند. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد پوشش این بیمه تکمیلی نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی را مطالعه نمایید. همچنین برای دریافت هزینه دندانپزشکی بیمه تامین اجتماعی به خود سایت تامین اجتماعی مراجعه کنید.

 

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

همانطور که در قسمت بالا مشاهده کردید، در بیمه پایه درمانی فقط برخی از هزینه‌ها و درمان تحت پوشش قرار می‌گیرند. برای جبران هزینه‌‌‌های بیشتر بهتر است از بیمه تکمیلی دندان پزشکی استفاده کنید.

اهمیت تهیه بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما به درمان نیاز دارید و به طور متوسط هر فرد ایرانی حداقل 2 دندان پوسیده نیاز به درمان دارد. برای جبران هزینه و داشتن یک پشتوانه، انتخاب بیمه تکمیلی می‌تواند تا حدود زیادی از پوسیدگی سایر دندان‌های شما جلوگیری کند. همچنین هزینه بسیاری از درمان‌های دیگر را هم پرداخت کند.

نکات مهم هنگام خرید بهترین بیمه دندان پزشکی

اگر بیمه‌‌گزار به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه مراجعه کند، به راحتی و تا سقف تعهدات این بیمه‌نامه از خدمات بهره‌مند خواهد شد و هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد. البته که با پر شدن سقف تعهدات بیمه دندانپزشکی باید هزینه‌‌‌های مربوطه را پرداخت کرد.
بیمه‌شده می‌تواند به مراکز درمانی مختلف مراجعه کند و با پرداخت هزینه امور درمانی خود را انجام دهد و بعد از آن مدارک لازم را به شرکت بیمه تحویل دهد و با توجه به تعهدات و پوشش‌های بیمه‌گر، هزینه خود را دریافت کند.
نکته مهم این است که بیمه‌شده باید برای استفاده از پوشش‌های بیمه دندانپزشکی، عکس قبل و بعد از درمان دندان خود را به شرکت بیمه تحویل دهد.

کدام بیمه تکمیلی بهترین بیمه دندانپزشکی است؟

برای استفاده از خدمات درمان دندان پزشکی ابتدا باید بیمه درمان تکمیلی را تهیه کنید و تحت پوشش‌های این بیمه‌نامه قرار بگیرید. شرکت‌های بیمه درمان تکمیلی معمولا در قالب بیمه‌‌‌های گروهی و بیمه درمان تکمیلی خانواده ارائه می‌شوند.
هنگامی ‌که قصد تهیه و خرید بیمه تکمیلی دنداپزشکی را دارید باید بهترین بیمه دندانپزشکی را انتخاب کنید تا از پوشش‌های گوناگون این بیمه‌نامه بهره‌مند شوید.

مدارک لازم برای پرداخت خسارت دندانپزشکی

برای بسیاری از افراد، پوشش دندانپزشکی یکی از مهم‌ترین عوامل خرید بیمه درمان تکمیلی است. با توجه به این موضوع در ابتدا باید بیمه‌نامه را تهیه کنید تا تحت پوشش بهترین بیمه دندانپزشکی قرار بگیرید. بعد از عقد قرارداد و استفاده از خدمات درمانی دندانپزشکی، برای جبران هزینه‌ها باید مدارک را به شرکت بیمه ارائه کرد تا خسارت پرداخت شود.
این مدارک به شرح زیر است:

 • فاکتور هزینه دندانپزشکی بدون هیچ خط خوردگی و به صورت خوانا ارائه شود.
 • نام و نام خانوادگی بیمار به همراه تاریخ و مهر دکتر معالج در دستور پزشک درج شود.
 • نام درمان به صورت کامل و واضح نوشته شود. در صورت مبهم بودن این موضوع، کارشناس بیمه با توجه به استنباط خود هزینه درمان را پرداخت می‌کند.
 • شماره دندان در دستور پزشک و سایر فاکتورها باید قید شود.
 • در موارد عصب کشی، تعداد کانال و در موارد پر کردن، سطح و نوع مواد باید نوشته شود.
 • هنگام پرداخت خسارت، متخصص و عمومی‌ بودن پزشک اهمیت دارد.
 • برای کشیدن بیش از دو دندان، ترمیم بیش از دو دندان، عصب کشی، ایمپلنت، بریج، پارسیل، جراحی‌های دندان در نسج نرم و سخت و روکش دندان باید عکس قبل و بعد دندان همراه مدارک دیگر ارائه شود.

توجه کنید که نایت گارد، چسباندن روکش، خارج کردن روکش قبلی، بخیه، کف بندی، بلیچینگ، فضانگهدار، روکش تمام پرسلن و اورتودنسی جزو خدمات دندانپزشکی و تعهدات برخی از بیمه‌‌‌های تکمیلی قرار نمی‌گیرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه تکمیلی می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید: راهنمای بیمه تکمیلی+ پوشش‌ها و خدمات

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی جزو پوشش‌های بیمه تکمیلی گروهی قرار می‌گیرد که می‌توان آن را جزو بهترین بیمه دندانپزشکی دانست. ارتودنسی یکی از اساسی‌ترین نیازهایی است که برای زیبایی و سلامت دهان و دندان لازم است. با این روش می‌توان زیبایی لبخند خود را بیشتر کنید.
البته که هزینه‌‌‌ها ارتودنسی بسیار بالا است و برخی از شرکت‌های بیمه‌‌ای این پوشش را ارائه می‌کنند. بهترین بیمه دندانپزشکی توسط بهترین شرکت‌های بیمه‌ ارائه می‌شود که بیشتر هزینه و درمان‌های مرتبط با دندانپزشکی را پرداخت می‌کنند.

بهترین بیمه دندانپزشکی

برای استفاده از پوشش ارتودنسی در بیمه تکمیلی گروهی، باید از شرکت‌های بیمه مانند: البرز، آسیا، دانا و نوین این بیمه‌نامه را تهیه کنید. البته بهتر است که اگر شرکت بیمه‌‌ای خاصی را مد نظر دارید با مشاوره‌‌‌های بیمه‌‌ای در ارتباط باشید تا سوالات شما را پاسخ دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌های ارتودنسی در بیمه تکمیلی می‌توانید مقاله ما را در اینجا مطالعه کنید.

بیمه دات کام

به طور کلی شرکت‌های بیمه‌‌ای که بیمه تکمیلی را ارائه می‌کنند، می‌توانند بهترین بیمه دندانپزشکی را در اختیار بیمه‌‌گزار قرار دهند. خدمات گوناگونی که شرکت‌های بیمه تحت پوشش قرار می‌دهند می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌ها را کاهش دهند. اگر برای تهیه

اگر می‌خواهید برای خرید بیمه تکمیلی دندانپزشکی اقدام کنید و نمی‌دانید این بیمه‌نامه را چگونه و از کجا تهیه کنید ما شما را راهنمایی می‌کنیم. ابتدا وارد سایت بیمه دات کام شوید روی گزینه محصولات کلیک کنید، با انتخاب گزینه درمان اطلاعات خواسته را وارد کنید، با زدن دکمه مرحله بعد می‌توانید از بین شرکت‌های لیست شده شرکتی که متناسب با شرایط شما است انتخاب کنید و بیمه مورد خود را خریداری نمایید. دسترسی ساده‌تر برای

برای اطلاع از پوشش‌های بهترین بیمه دندانپزشکی با مشاوره‌‌‌های بیمه دات کام در ارتباط باشید. کافی است تمام سوالات و ابهامات خود را در بخش نظرات برای ما کامنت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. این خدمات به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته انجام می‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
23 اردیبهشت 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

استفاده همزمان از دو بیمه تکمیلی چگونه ممکن است

چگونه می‌توان دو بیمه تکمیلی داشت و خسارات درمان را بدون دردسر از دو شرکت بیمه دریافت کرد؟ برای کسب اطلاعات کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

16 اردیبهشت 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

گرفتن خسارت درمان با سریع‌ترین و آسان‌ترین روش ممکن

با چه روش‌هایی می‌توان خسارات بیمه تکمیلی را به به صورت سریع دریافت کرد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید.

10 اردیبهشت 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

آیا قوانین بیمه تکمیلی در سال ۱۴۰۱ تغییر کرده است؟

پوشش ها ، پرداخت هزینه ‌ها و دیگر قوانین بیمه تکمیلی را در این مقاله بخوانید.

09 اردیبهشت 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه عمل زیبایی؛ جزء از کل پوشش بیمه تکمیلی؟

آیا بیمه هزینه عمل زیبایی بینی را پوشش می‌دهد؟ قوانین بیمه برای اعمال جراحی زیبایی را در این مقاله بخوانید.

29 فروردین 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی خانواده؛ راهکار طلایی برای افراد بدون بیمه پایه

اگر بیمه پایه ندارید، اما می‌خواهید خانواده خود را تحت پوشش بیمه درمانی یا همان بیمه تکمیلی قرار دهید، این مقاله را بخوانید تا بهترین راهکار برای خرید بیمه تکمیلی را بیابید!

24 فروردین 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی ارتش: سایبانی امن برای فداکاران کشور +مزایا و پوشش‌ها

برای اطلاع از جزئیات بیمه تکمیلی ارتش، پوشش‌ها و مزایای این بیمه درمانی برای ارتشیان عزیز، این مقاله بیمه دات کام را بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
حسین یاری
05 خرداد 1400

سلام، آیا ایمپلنت با بیمه تامین اجتماعی هم پوشش داده می شود؟

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، در حالت عادی بیمه تامین اجتماعی هزینه های ایملنت را پوشش نمی دهد اما می توان از طریق بیمه تکمیلی گروهی هزینه های آن را جبران کرد. در نظر داشته باشید که خود شرکت باید درخواست آن را به بیمه تکمیلی بدهد.

حامد خلیلی
13 آبان 1400

سلام؛ اخه یک میلیون تومن هم شد پوشش دندانپزشکی؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، باید گفت که بیمه تکمیلی به نوعی کمک کننده و جبرانی هزینه های درمانی است. به هر حال، این ها مبلغ پوشش هایی است که بیمه های تکمیلی ارائه می کنند.

زهرا بوربور
13 آبان 1400

سلام ببخشید، یک سوال داشتم اینکه آیا جرمگیری هم جزو پوشش هزینه های تکمیلی دندانپزشکی هم قرار می گیرد؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  با سلام و احترام خدمت شما، جرمگیری جزو موارد زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه تکمیلی دندانپزشکی قرار نمی گیرد. باز قبل از خرید حتما پوشش های بیمه مورد نظر خود را بررسی کنید.

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  با سلام و احترام خدمت شما، جرمگیری جزو موارد زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه تکمیلی دندانپزشکی قرار نمی گیرد. باز قبل از خرید حتما پوشش های بمیه مورد نظر خود را بررسی کنید.

فرناز اسدی
06 آذر 1400

سلام آیا با بیمه تامین اجتماعی دندانپزشکی ارزونتر میشه؟

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1400

  سلام پوشش دندانپزشکی تامین اجتماعی زیاد نیست و برای استفاده از خدمات آن حتما باید به خود مراکز طرف قرارداد یا بیمارستان های آن مراجعه کنید. بهتر است که بیمه تکمیلی دندانپزشکی را خریداری کنید.

رحیم رضایتی
06 آذر 1400

سلام، آیا ثبت نام دندانپزشکی تامین اجتماعی باید جداگانه انجام بشه یا با همون دفترچس؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  سلام، استفاده از خدمات تامین اجتماعی برای دندانپزشکی با همان بیمه معمولی هم انجام پذیر است.

فرزاد
06 آذر 1400

سلام، آیا پرکردن دندان با بیمه تامین اجتماعی قابل جبرانه؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  سلام دوست عزیز،بله قابل جبران است؛ اما محدودیت هایی دارد که در خود سایت تامین اجتماعی توضیحات داده شده است.

علی ساده
06 آذر 1400

سلام چند روز پیش یجا در خصوص بیمه دندان تامین اجتماعی خوندم اما نمیدونم واقعیت داره یا نه؟ اگه هست چطوری باید بگیریم؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، در تامین اجتماعی چیزی جدا به نام بیمه دندان وجود ندارد. بلکه با همان بیمه عادی قابل پوشش هستند. برای پوشش دهی بیشتر باید بیمه تکمیلی دندانپزشکی را خریداری کنید.

الهه رحیمی
06 آذر 1400

سلام ی سوال، بیمه مخصوص دندانپزشکی کدام را خریداری کنیم، بهتر است؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  سلام برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی باید بر اساس شرایط و نیاز خود پوشش ها را بررسی کنید. در حالت کلی توصیه می کنیم تا برای دریافت پوشش های بالاتر، از بیمه تکمیلی گروهی استفاده کنید.

زهرا اویسی
06 آذر 1400

آیا بیمه تکمیلی تامین اجتماعی شامل دندانپزشکی میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام، بله بیمه تکمیلی تامین اجتماعی تحت پوشش شرکت SOS است که باید موارد و میزان هزینه را از طریق خود سایت آنجا مشاهده کنید.

جاسم عربی
06 آذر 1400

سلام چگونه می توانم لیست دندانپزشکی های تامین اجتماعی را پیدا کنم؟

  کارشناس بیمه
  06 آذر 1400

  با سلام مراکز و بیمارستان های تامین اجتماعی خدمات دندانپزشکی را عرضه می کنند. همچنین برای بیمه تکمیلی می توانید به مراکز طرف قرارداد که در SOS نوشته شده، مراجعه کنید.

سایه
14 دی 1400

سلام چرا از بیمارستان میلاد نمیشه وقت دندونپزشکی گرفت؟ خیلی اذیت کنندس

  نویسنده بیمه
  14 دی 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله به خود بیمارستان تامین اجتماعی مرتبط است و شما باید با خود سازمان تماس بگیرید.

عرفان
23 دی 1400

سلام وقتی بیمه هزینه های دندانپزشکی را پوشش نمی دهد، پس چه فایده ای دارد؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید خرید بیمه تکمیلی از پوشش های مربوط به دندان استفاده کنید.

شعله سمینو
30 دی 1400

سلام من بیمه ندارم و بدلیل مصرف دارو فنی تویین کامپاند دچار عارضه ی لثه شدم که در نهایت منجر به کشیدن دندانهایم شد و در حال حاضر فقط سه دندان جلو مانده بابت مراجعات و هزینه های قبلی چیزی نمی‌خوام از هیچ جا بگیرم فقط می‌خوام برای ادامه ی معالجه تحت پوشش بیمه دندان باشم میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمال اینکه بیمه تکمیلی به دلیل داشتن بیماری قبلی، این پوشش را قبول نکند، زیاد است. در ضمن اینکه بیمه تکمیلی فقط برای دندان نداریم. به هر حال شما برای خرید بهترین بیمه تکمیلی می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

رضا حسینی
29 اسفند 1400

سلام این سقف بیمه دندان پزشکی که قرار میگیرد به عنوان مثال یک میلیون برای کل دوره است یا برای هر ویزیت و هر دندان

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، برای کل مدت زمان است و به ازای هر بار ویزیت و ترمیم از مقدار پوشش کسر خواهد شد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید