۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

ارزان‌ترین و بهترین بیمه دندانپزشکی: داشتن دندان و لبخندی زیبا

خدمات دندانپزشکی در دسته خدمات درمانی پرهزینه قرار می‌گیرند. به طوری که حدود ۲۰ درصد هزینه‌های خدمات دارویی و درمانی به دندانپزشکی تعلق دارد. این آمار به خوبی نشان می‌دهد که بعد از بستری بیشترین هزینه‌های درمانی در کشور ما مربوط به دندان‌پزشکی است. با توجه به این موارد تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی یک اقدام هوشمندانه به حساب می‌آید. برای تهیه بهترین بیمه دندانپزشکی باید به سقف تعهدات شرکت بیمه در مورد پوشش دندان‌پزشکی دقت کنید. بیمه دندان‌پزشکی در واقع یکی از پوشش‌های بیمه‌نامه تکمیلی درمان است.

با تهیه بیمه دندان پزشکی می‌توان بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمانی را کاهش داد. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد بهترین بیمه دندان پزشکی و نکات مهم در خرید آن با شما صحبت کنیم. بنابراین اگر قصد خرید بیمه دندان پزشکی را دارید اما نمی‌دانید کدام بیمه تکمیلی برای دندان پزشکی بهتر است! تا انتهای این مقاله از مجله بیمه با ما همراه باشید.

پوشش دندانپزشکی در بیمه‌های درمانی پایه

بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح جزو بیمه‌‌‌های درمانی هستند که هزینه دندانپزشکی را تا حدودی تحت پوشش قرار می‌دهند. بیمه‌های پایه بخشی از خدمات دندانپزشکی را با تعرفه‌‌‌های پایین به بیمه‌شدگان ارائه می‌کنند. برای مثال در برخی از موارد کشیدن دندان بدون پرداخت هزینه انجام خواهد شد.

توجه کنید که خدمات بیمه دندانپزشکی تامین اجتماعی در بیمه پایه بسیار اندک است و نمی‌تواند پاسخگوی بسیاری از هزینه‌های درمانی باشد. مشکل دیگر نیز ازدحام و شاوغی مراکز درمانی است که موجب زمان‌بر شدن دریافت خدمات می‌شود. به طور کلی تامین اجتماعی برخی خدمات ابتدایی مانند کشیدن دندان، جرم گیری و پر کردن دندان را به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهد. خدمات دندانپزشکی بیمه سلامت و نیروهای مسلح نیز به همین شکل است. البته بیمه سلامت برای ارائه خدمات دندان‌پزشکی، ۳۰ درصد هزینه را از افراد دریافت می‌کند. در نهایت بیمه‌های پایه پوشش مناسب و کافی را برای خدمات دندانپزشکی ارائه نمی‌دهند. به همین دلیل افراد تمایل دارند بیمه تکمیلی دندانپزشکی را تهیه کنند.

بیمه تامین اجتماعی و سلامت برخی خدمات پایه را در دندانپزشکی تحت پوشش قرار می دهند.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی می‌تواند به عنوان یک پشتیبان با ارائه خدمات در مراکز درمانی خصوصی و نیمه خصوصی از هدر رفت زمان شما جلوگیری کند و همزمان بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمانی را نیز تحت پوشش قرار دهد.

بیمه دندان پزشکی در بیمه تکمیلی تامین اجتماعی

شورای عالی بیمه، خدمات درمانی و تعهدات دندانپزشکی سازمان‌های بیمه‌گر را تعیین می‌کند. سازمان بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت جزو این سازمان‌های بیمه‌‌ای هستند. پوشش عادی بیمه تامین اجتماعی شامل کشیدن، پرکردن معمولی و جرم‌گیری است. پوشش‌های ارائه شده در بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی عبارتند از:

 • خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش)
 • رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 • کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 • جراحی دندان نهفته در نسج سخت
 • جرمگیری بالای لثه
 • جرمگیری زیرلثه
 • بروساژ هر فک (نوعی جرم گیری)
 • پرکردن تک سطحی
 • ترمیم دندان

این موارد مهم­‌ترین خدمات تامین اجتماعی در دندانپزشکی هستند. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد پوشش این بیمه تکمیلی نیاز دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی را مطالعه نمایید. همچنین در خصوص پوشش عصب کشی، مقاله هزینه عصب کشی دندان با بیمه تامین اجتماعی را مطالعه کنید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

با توجه به آن‌چه گفته شد، در بیمه درمانی پایه فقط برخی از هزینه‌های درمانی تحت پوشش قرار می‌گیرند. برای جبران بیشتر هزینه‌‌‌ها بهتر است از بیمه تکمیلی دندانپزشکی استفاده کنید. البته باید بدانید که بیمه دندانپزشکی در قالب پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی ارائه می‌شود و از آن‌جایی که هزینه‌های درمانی دندانپزشکی بسیار زیاد است، افراد به دنبال یافتن بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی هستند. در اکثر بیمه‌نامه‌های تکمیلی می‌توانید بیمه دندانپزشکی را نیز انتخاب کنید.

اهمیت تهیه بیمه دندانپزشکی

تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که بیمه‌های پایه فقط برخی خدمات ابتدایی را به بیمه‌شدگان ارائه می‌کنند و برای موارد پیچیده‌تر پوششی ندارند. از طرفی در بیمه پایه، بیمه‌گزار باید به مراکز درمانی و پزشک مخصوص شرکت بیمه مربوطه مراجعه کند و این بیمه‌ها مراکز خصوصی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. بنابراین برای استفاده از خدمات مناسب و جبران هزینه‌های دندانپزشکی خرید یک بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی ضروری است.

بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه درمان تکمیلی گروهی معمولا به شکل قراردادی بین نهاد یا سازمان متقاضی بیمه و شرکت بیمه ثبت می‌شود. این بیمه شرایط و پوشش‌های آن بر اساس توافق دوجانبه‌ی طرفین مشخص می‌شود. سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی ثابت است و تنها چند شرکت محدود بیمه درمان تکمیلی را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند.

پوشش دندانپزشکی برای اکثر افراد از مهم‌ترین عوامل در خرید بیمه تکمیلی است. دندانپزشکی یکی ازپوشش‌های بیمه درمان تکمیلی است که برای استفاده از آن باید ابتدا این بیمه‌نامه را خریداری کنید. بیمه سامان، sos و بیمه تعاون ازشرکت‌هایی هستند که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند. شما با خرید بیمه تکمیلی از این شرکت‌های بیمه، می‌توانید پوشش دندانپزشکی را نیز انتخاب نمایید.

سقف تعهدات بیمه تکمیلی دندانپزشکی سامان

بیمه درمان تکمیلی سامان ۵ طرح مختلف را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد. این طرح‌ها شامل مهر، سروش، شمیم، وصال و عقیق هستند که پوشش دندانپزشکی را از ۱۰۰ هزارتومان تا یک میلیون تومان ارائه می‌دهند. بالاترین سقف پوشش و حق بیمه در طرح‌های شرکت بیمه سامان متعلق به طرح وصال و طرح عقیق است.

نام طرحسقف تعهدات دندانپزشکی بیمه سامان
مهر۱۰۰.۰۰۰
سروش۲۰۰.۰۰۰
شمیم۵۰۰.۰۰۰
وصال۱.۰۰۰.۰۰۰
عقیق۱.۰۰۰.۰۰۰

سقف تعهدات بیمه تکمیلی دندانپزشکی تعاون

شرکت بیمه تعاون چهار طرح اقتصادی، جامع، ویژه و ممتاز را در دسترس بیمه‌گزاران قرار داده است. سقف تعهدات دندانپزشکی در این چهار طرح از ۱۰۰ هزارتومان تا یک میلیون تومان متغیر است.

نام طرحسقف تعهدات دندانپزشکی بیمه تکمیلی تعاون
اقتصادی۱۰۰.۰۰۰
جامع۲۰۰.۰۰۰
ویژه۴۰۰.۰۰۰
ممتاز۱.۰۰۰.۰۰۰

سقف تعهدات بیمه تکمیلی دندانپزشکی SOS

در بیمه درمان تکمیلی SOS پوشش دندانپزشکی وجود ندارد و بیمه‌گزاران باید بیمه دندان‌پزشکی را از این شرکت بیمه به صورت جداگانه خریداری کنند.

سقف تعهدات بیمه دندانپزشکی SOSطرح طلایی بیمه دندان‌پزشکی SOSطرح نقره‌ای بیمه دندان‌پزشکی SOS
سقف تعهدات سالیانه (ریال)۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰
حق عضویت سالیانه برای هر نفر (ریال)۳۹,۷۰۰,۰۰۰۲۲,۸۰۰,۰۰۰

لازم به ذکر است که به مبالغ موجود در جدول ۹ درصد به عنوان مالیات بر ارزش افزوده، اضافه می‌شود. میزان فرانشیز در بیمه دندانپزشکی SOS برابر با ۳۰ درصد و دوره انتظار آن نیز ۳ ماه است.

بیمه تکمیلی دندان پزشکی سایر شرکت‌های بیمه

با توجه به اهمیت بیمه تکمیلی دندانپزشکی، بسیاری از شرکت‌های بیمه پوشش خدمات دندانپزشکی را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند. شرکت‌های بیمه زیر در تعهدات خود پوشش دندان‌پزشکی را نیز ارائه می‌دهند:

 • بیمه آتیه ساز حافظ
 • بیمه دانا
 • بیمه ایران
 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه کوثر
 • بیمه دی

مقایسه سقف پوشش‌های بیمه دندان‌پزشکی در شرکت‌های بیمه

در جدول زیر سقف تعهدات شرکت‌های بیمه در پوشش دندان‌پزشکی را مشاهده می‌کنید:

نوع بیمه دندانپزشکیسقف تعهدات بیمه دندانپزشکی با توجه طرح
بیمه آتیه ساز حافظ۰ تا ۲ میلیون
بیمه تکمیلی دانا۰ تا ۶ میلیون
بیمه تامین اجتماعیدر مراکز تامین اجتماعی رایگان
بیمه ایران۲ میلیون
بیمه سلامتدر مراکز بیمه سلامت با تعرفه ۳۰ درصدی

نکات مهم برای استفاده از بیمه تکمیلی دندانپزشکی

برای استفاده از خدمات دندانپزشکی در بیمه تکمیلی دندانپزشکی باید به موارد زیر توجه کنید:

 • اگر بیمه‌‌گزار به مراکز درمانی طرف قرارداد با شرکت بیمه مراجعه کند، به راحتی و تا سقف تعهدات این بیمه‌نامه از خدمات بهره‌مند خواهد شد و هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد. البته که با پر شدن سقف تعهدات بیمه دندانپزشکی باید هزینه‌‌‌های مربوطه را پرداخت کرد.
 • بیمه‌شده می‌تواند به مراکز درمانی مختلف مراجعه کند و با پرداخت هزینه امور درمانی خود را انجام دهد و بعد از آن مدارک لازم را به شرکت بیمه تحویل دهد و با توجه به تعهدات و پوشش‌های بیمه‌گر، هزینه خود را دریافت کند.
 • بیمه‌شده باید برای استفاده از پوشش‌های بیمه دندانپزشکی، عکس قبل و بعد از دریافت خدمات دندانپزشکی را به شرکت بیمه تحویل دهد.

مدارک لازم برای پرداخت خسارت دندانپزشکی

برای دریافت خسارت از بیمه دندانپزشکی بیمه‌گزار باید مدارک درمانی و فاکتورها را به شرکت بیمه ارائه دهد. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • فاکتور هزینه دندانپزشکی بدون هیچ خط خوردگی و به صورت خوانا ارائه شود.
 • نام و نام خانوادگی بیمار به همراه تاریخ و مهر دکتر معالج در دستور پزشک درج شود.
 • نام درمان به صورت کامل و واضح نوشته شود. در صورت مبهم بودن این موضوع، کارشناس بیمه با توجه به استنباط خود هزینه درمان را پرداخت می‌کند.
 • شماره دندان در دستور پزشک و سایر فاکتورها باید قید شود.
 • در موارد عصب کشی، تعداد کانال و در موارد پر کردن، سطح و نوع مواد باید نوشته شود.
 • هنگام پرداخت خسارت، متخصص و عمومی‌ بودن پزشک اهمیت دارد.
 • برای کشیدن بیش از دو دندان، ترمیم بیش از دو دندان، عصب کشی، ایمپلنت، بریج، پارسیل، جراحی‌های دندان در نسج نرم و سخت و روکش دندان باید عکس قبل و بعد دندان همراه مدارک دیگر ارائه شود.

توجه کنید که نایت گارد، چسباندن روکش، خارج کردن روکش قبلی، بخیه، کف بندی، بلیچینگ، فضانگهدار، روکش تمام پرسلن و اورتودنسی جزو خدمات دندانپزشکی و تعهدات برخی از بیمه‌‌‌های تکمیلی قرار نمی‌گیرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بیمه تکمیلی می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید: راهنمای بیمه تکمیلی+ پوشش‌ها و خدمات

انتخاب بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی

برای استفاده از خدمات درمانی دندان پزشکی ابتدا باید بیمه درمان تکمیلی را تهیه کنید و تحت پوشش‌های این بیمه‌نامه قرار بگیرید. شرکت‌های بیمه، بیمه درمان تکمیلی را معمولا در قالب بیمه‌‌‌های گروهی، بیمه درمان تکمیلی خانواده و بیمه انفرادی ارائه می‌کنند. در صورت که می‌خواهید به صورت انفرادی یا خانوادگی بیمه تکمیلی را تهیه کنید، باید به سقف پوشش‌های دندانپزشکی توجه کنید و مناسب‌ترین گزینه را با توجه به شرایط خودتان انتخاب نمایید. بیمه‌های تکمیلی معمولا یک سقف پوشش محدود را برای خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهند که توجه به این موضوع در انتخاب شرکت بیمه از اهمیت زیادی برخوردار است.

همه چیز در مورد بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی

برای تهیه بهترین بیمه تکمیلی دندانپزشکی باید ابتدا یک بیمه تکمیلی را خریداری نمایید. شرکت‌های بیمه با در نظر گرفتن اهمیت پوشش دندانپزشکی، سقف تعهدات مختلف و طرح‌های مختلفی را برای این پوشش در نظر گرفته‌اند. در بیمه تکمیلی گروهی معمولا بیمه‌گر اصلی با شرکت بیمه توافق می‌کند و سقف تعهدات و پوشش‌های مختلف را انتخاب می‌نماید. اما در بیمه‌های خانوادگی و انفرادی امکان انتخاب طرح با سقف تعهدات دلخواه و پوشش‌های مختلف وجود دارد. توجه داشته باشید که هر چه سقف تعهدات بیشتری را انتخاب نمایید، حق بیمه پرداختی شما بیشتر می‌شود. برای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی باید به موارد گفته شده در این مقاله دقت کنید و شرایط خود را نیز در نظر بگیرید.

با خرید بیمه تکمیلی دندانپزشکی می‌توانید خدمات دندانپزشکی را به راحتی و با هزینه کمتری تهیه نمایید. در این مقاله در مورد اهمیت بیمه تکمیلی دندانپزشکی و بهترین بیمه‌های دندانپزشکی تکمیلی با شما صحبت کردیم. از طریق سامانه بیمه‌دات‌کام می‌توانید برای خرید بیمه تکمیلی با پوشش دندانپزشکی اقدام نمایید. این سامانه امکان استعلام، بررسی و مقایسه انواع بیمه‌نامه را در دسترس شما قرار داده است. در انتها اگر در مورد بیمه تکمیلی دندانپزشکی و تهیه این بیمه، سوال یا ابهامی داشتید، از قسمت نظرات این مقاله با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایای بیمه شخص واحد دی
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ / بیمه درمان و تکمیلی

چک لیست ۸ مزایای بیمه شخص واحد دی در ۱۴۰۳ + پوشش ها درمانی

مزایای بیمه شخص واحد دی را می‌توان استفاده همه افراد جامعه با هر شرایط شغلی دانست. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل به استفاده از خدمات درمانی بیشتر دارید اما شرایط خرید بیمه تکمیلی برای شما فراهم نیست، توصیه می‌کنیم که این بیمه نامه را خریداری کنید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
۲۷ اسفند ۱۴۰۲

سلام بیمه تکمیلی اتیه سازان ثبت نام کردم بیشترین طرحش رو که ماهانه ۷۹۶۰۰۰ هزارتومن هس تو قسمت دندانپزشکی زده ۸ میلیون یعنی سقفش اینقده اخه اونسمتش هم فرانشیز زده ۱۰ منظورش چیه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله، سقف سالیانه هشت میلیون تومان است. ده درصد هزینه ها تحت عنوان فرانشیز از شما دریافت می شود.

person
حسن رض
۰۶ بهمن ۱۴۰۲

با سلام بنده ۵۲ سال سن دارم و ۱۲ سال سابقه بیمه، می‌شود ۸ سال باقی مانده را بخرم لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  امکان خرید سال های باقی مانده وجود ندارد.

person
امیر
۰۲ آذر ۱۴۰۲

سلام مثلاً اگر هزینه ی عصب کشیم شد۵میلیون سقف تعهد بیمه هم یک میلیون تومانی یعنی فقط یک تومان بیمه میدهد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز. بیمه هزینه ها را تا سقف تعهداتش جبران می کند.

person
محبوبی
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام. بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای دندانپزشکی کدوم بیمه است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  شرکت‌هایی مانند بیمه سامان، تعاون و بیمه SOS طرح های بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می کنند که هر شخص می تواند برای خود و یا خانواده اش تهیه نماید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  شرکت‌هایی مانند بیمه سامان، تعاون و بیمه SOS طرح های بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می کنند که هر شخص می تواند برای خود و یا خانواده اش تهیه نماید.

person
محمد ریاضی
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام. بیمه دندانپزشکی انفرادی چیه و چه فرقی با بیمه گروهی داره؟ بیمه انفرادی بهتره یا گروهی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. در مورد بیمه های دندان پزشکی باید بدانید که خرید بیمه دندانپزشکی را می توان به صورت انفرادی و یا گروهی انجام داد. در حوزه بیمه انفرادی شرکت هایی مانند بیمه سامان، تعاون و بیمه SOS طرح هایی را ارائه کرده اند که افراد می توانند خریداری و در کنار سایر پوشش ها از پوشش دندانپزشکی بیمه شان نیز استفاده نمایند. همچنین می توان بیمه تکمیلی دندانپزشکی را به صورت گروهی تهیه کرد که در این صورت فرد می بایست در قالب یک شرکت با شرکت های بیمه قرارداد داشته باشد. خدمات بیمه تکمیلی گروهی توسط شرکت های بیشتری ارائه می‌شود. برخی از این شرکت ها عبارتند از بیمه پاسارگاد، بیمه ایران، بیمه دانا، بیمه آسماری، بیمه سامان هستند.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. در مورد بیمه های دندان پزشکی باید بدانید که خرید بیمه دندانپزشکی را می توان به صورت انفرادی و یا گروهی انجام داد. در حوزه بیمه انفرادی شرکت هایی مانند بیمه سامان، تعاون و بیمه SOS طرح هایی را ارائه کرده اند که افراد می توانند خریداری و در کنار سایر پوشش ها از پوشش دندانپزشکی بیمه شان نیز استفاده نمایند. همچنین می توان بیمه تکمیلی دندانپزشکی را به صورت گروهی تهیه کرد که در این صورت فرد می بایست در قالب یک شرکت با شرکت های بیمه قرارداد داشته باشد. خدمات بیمه تکمیلی گروهی توسط شرکت های بیشتری ارائه می‌شود. برخی از این شرکت ها عبارتند از بیمه پاسارگاد، بیمه ایران، بیمه دانا، بیمه آسماری، بیمه سامان هستند.

person
مه لقا پور محمدی
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام. من می خوام بیمه دندان پزشکی تهیه کنم. به نظر شما بهترین بیمه تکمیلی برای دندانپزشکی کدوم بیمه است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  پوشش دندانپزشکی شرکت‌های بیمه برای بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی و بیمه تکمیلی دندانپزشکی گروهی متناسب با طرح‌هایی که ارائه می‌دهند متفاوت است. برای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی باید پوشش‌ها و تعهدات شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید. بیمه سامان، sos و تعاون ازشرکت‌هایی هستند که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند و پوشش‌های آن‌ها هم مناسب است.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  پوشش دندانپزشکی شرکت‌های بیمه برای بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی و بیمه تکمیلی دندانپزشکی گروهی متناسب با طرح‌هایی که ارائه می‌دهند متفاوت است. برای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی باید پوشش‌ها و تعهدات شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید. بیمه سامان، sos و تعاون ازشرکت‌هایی هستند که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند و پوشش‌های آن‌ها هم مناسب است.

person
سحر
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام. کدام بیمه تکمیلی برای دندانپزشکی بهتر است ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام بیمه تعاون، سامان و sos.

person
سپهری
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام. وقت بخیر. بهترین بیمه برای دندانپزشکی کدام بیمه است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  بهترین بیمه های تکمیلی برای دندان پزشکی سامان، تعاون و sos هستند.

person
امینیان
۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام. کدام بیمه هزینه دندانپزشکی را میدهد؟ آیا همه هزینه ها را بیمه میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه نیروهای مسلح جزو بیمه‌‌‌های درمانی است که درمان و هزینه دندانپزشکی را تا حدودی پوشش می‌دهد. بخشی از خدمات پایه دندانپزشکی با تعرفه‌‌‌های پایین انجام می‌شود. در برخی از موارد هزینه کشیدن دندان بدون پرداخت هزینه انجام خواهد شد اما همه هزینه را متحمل نمی‌شوند.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  اکثر بیمه های تکمیلی هزینه های درمانی دندانپزشکی را پرداخت می کنند ولی این پرداخت با فرانشیز و کسر مبلغی از هزینه ها همراه خواهد بود.

person
مستمری بگیر تامین اجتماعی
۱۸ آذر ۱۴۰۱

سلام.در حال حاضر دندانپزشکی هزینه های گزافی دارد کا اکثر خانواده ها از پرداخت عاجزن.پوشش بیمه های مختلف هم جوابگو مخارج نیست.ای کاش برای ما مستمری بگیرها پزشکان کار بلدی رو معرفی میکردید که اقساط قبول کنن و از حقوقمون ماهیانه مبلغ کمی رو به حساب دکتر واریز شه.چون دندان واقعا عضو مهمی برای سلامت بدن هست.و نباید کار به جایی برسه که بخاطر نداشتن هزینه دندونهامون رو بکشیم.

person
علی اصغر صالح آبادی
۰۳ مرداد ۱۴۰۱

به نام یزدان پاک
سلام و عرض ادب خدمت مشاور محترم.
بنده نظامی هستم و تحت پوشش بیمه درمانی نیروهای مسلح. اخیرا جهت ایمپلنت همسرم به دندانپزشکی مراجعه کردم که مخارج رو کاملا آزاد محاسبه کرد.سوالم اینه که آیا بیمه ای وجود داره که ایمپلنت و مراحل (از کشیدن دندان تا جراحی و ایمپلنت و پروتز) رو پوشش بده؟ یا حداقل بخشی از اون رو؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ مرداد ۱۴۰۱

  سلام از بیمه تکمیلی می توانید استفاده کنید اما در حالت عادی فقط جراحی و پرکردن را پوشش می دهد. موارد زیبایی مانند ایمپلنت و پروتز پوشش داده نمی شود. مگر اینکه گروهی خریداری شده و درخواست آن هم داده شود.

person
سجاد
۰۳ مرداد ۱۴۰۱

سلام من دانشجوعم چند روز پیش برای بیمه تکمیلی اقدام کردم. برا ترمیم دندان مثل پر کردنو عصب کشی همین ثبت نام کافیه ؟ یه جام گفته بود بیمه تکمیلی دندان پزشکی گروهی. این فرق دارع یه جا دیگه باید ثبت نام کر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بله همین ثبت نام کافی است. البته تایید و شروعش برایتان پیامک می آید. در خصوص گروهی، باید گفت که برای شرکت ها است.

person
جواد
۱۴ تیر ۱۴۰۱

آیا جراحی فک در تعهد بیمه های تکمیلی هست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید بررسی که علت جراحی فک چیست.اگر زیبایی باشد، خیر.

person
misgh mohamadi
۱۳ تیر ۱۴۰۱

بیمه شخص واحد بیمه دی هزینه لمینت رو میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید پوشش های آن را مشاهده کنید.

person
فرحناز باقری
۰۵ تیر ۱۴۰۱

من به خاطر ارتودنسی دندونام خراب شده الان هزینه درمان و بیمه تکمیلی میده تا دندونم اکی شه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر در انفرادی نمی دهد.

person
مجید غفوری
۰۳ تیر ۱۴۰۱

سلام آیا فاکتور هرینه دندانپزشک تجربی هم برای بیمه تکمبلی معتبره

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید با واحد خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید.

person
حجاب
۳۱ خرداد ۱۴۰۱

من ی دکتری رفتم بیمه تکمیلی داشتم اما کم نکرد البته طرف قرارداد نبود، پر کردنی بود. الان بیمه پولشو میده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، مدارک را بگیرید و به شرکت ارسال کنید. بعد از بررسی اعلام خواهند کرد که تحت پوشش هستید یا خیر.

person
رضا حسینی
۲۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام این سقف بیمه دندان پزشکی که قرار میگیرد به عنوان مثال یک میلیون برای کل دوره است یا برای هر ویزیت و هر دندان

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، برای کل مدت زمان است و به ازای هر بار ویزیت و ترمیم از مقدار پوشش کسر خواهد شد.

person
شعله سمینو
۳۰ دی ۱۴۰۰

سلام من بیمه ندارم و بدلیل مصرف دارو فنی تویین کامپاند دچار عارضه ی لثه شدم که در نهایت منجر به کشیدن دندانهایم شد و در حال حاضر فقط سه دندان جلو مانده بابت مراجعات و هزینه های قبلی چیزی نمی‌خوام از هیچ جا بگیرم فقط می‌خوام برای ادامه ی معالجه تحت پوشش بیمه دندان باشم میشه لطفاً راهنمایی کنید ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، احتمال اینکه بیمه تکمیلی به دلیل داشتن بیماری قبلی، این پوشش را قبول نکند، زیاد است. در ضمن اینکه بیمه تکمیلی فقط برای دندان نداریم. به هر حال شما برای خرید بهترین بیمه تکمیلی می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
عرفان
۲۳ دی ۱۴۰۰

سلام وقتی بیمه هزینه های دندانپزشکی را پوشش نمی دهد، پس چه فایده ای دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، شما می توانید خرید بیمه تکمیلی از پوشش های مربوط به دندان استفاده کنید.

person
سایه
۱۴ دی ۱۴۰۰

سلام چرا از بیمارستان میلاد نمیشه وقت دندونپزشکی گرفت؟ خیلی اذیت کنندس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، این مساله به خود بیمارستان تامین اجتماعی مرتبط است و شما باید با خود سازمان تماس بگیرید.

person
جاسم عربی
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام چگونه می توانم لیست دندانپزشکی های تامین اجتماعی را پیدا کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۰

  با سلام مراکز و بیمارستان های تامین اجتماعی خدمات دندانپزشکی را عرضه می کنند. همچنین برای بیمه تکمیلی می توانید به مراکز طرف قرارداد که در SOS نوشته شده، مراجعه کنید.

person
زهرا اویسی
۰۶ آذر ۱۴۰۰

آیا بیمه تکمیلی تامین اجتماعی شامل دندانپزشکی میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۰

  با سلام، بله بیمه تکمیلی تامین اجتماعی تحت پوشش شرکت SOS است که باید موارد و میزان هزینه را از طریق خود سایت آنجا مشاهده کنید.

person
الهه رحیمی
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام ی سوال، بیمه مخصوص دندانپزشکی کدام را خریداری کنیم، بهتر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۰

  سلام برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی باید بر اساس شرایط و نیاز خود پوشش ها را بررسی کنید. در حالت کلی توصیه می کنیم تا برای دریافت پوشش های بالاتر، از بیمه تکمیلی گروهی استفاده کنید.

person
علی ساده
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام چند روز پیش یجا در خصوص بیمه دندان تامین اجتماعی خوندم اما نمیدونم واقعیت داره یا نه؟ اگه هست چطوری باید بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، در تامین اجتماعی چیزی جدا به نام بیمه دندان وجود ندارد. بلکه با همان بیمه عادی قابل پوشش هستند. برای پوشش دهی بیشتر باید بیمه تکمیلی دندانپزشکی را خریداری کنید.

person
فرزاد
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام، آیا پرکردن دندان با بیمه تامین اجتماعی قابل جبرانه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز،بله قابل جبران است؛ اما محدودیت هایی دارد که در خود سایت تامین اجتماعی توضیحات داده شده است.

person
رحیم رضایتی
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام، آیا ثبت نام دندانپزشکی تامین اجتماعی باید جداگانه انجام بشه یا با همون دفترچس؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۰

  سلام، استفاده از خدمات تامین اجتماعی برای دندانپزشکی با همان بیمه معمولی هم انجام پذیر است.

person
فرناز اسدی
۰۶ آذر ۱۴۰۰

سلام آیا با بیمه تامین اجتماعی دندانپزشکی ارزونتر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام پوشش دندانپزشکی تامین اجتماعی زیاد نیست و برای استفاده از خدمات آن حتما باید به خود مراکز طرف قرارداد یا بیمارستان های آن مراجعه کنید. بهتر است که بیمه تکمیلی دندانپزشکی را خریداری کنید.

   person
   Mahdi
   ۱۸ آبان ۱۴۰۱

   سلام،من سربازم و بیمه نیروهای مسلح هستم.بهترین بیمه تکمیلی انفرادی دندانپزشکی چیه و تا سقف چقدر پوشش میده!؟بیمه‌ای باشه که کشیدن و ترمیم و روکشم شامل بشه

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۸ آبان ۱۴۰۱

    سلام باید بررسی کنید که آیا آنجا با مراکز درمانی نزدیک شهر شما قرارداد دارد یا خیر.

person
زهرا بوربور
۱۳ آبان ۱۴۰۰

سلام ببخشید، یک سوال داشتم اینکه آیا جرمگیری هم جزو پوشش هزینه های تکمیلی دندانپزشکی هم قرار می گیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰

  با سلام و احترام خدمت شما، جرمگیری جزو موارد زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه تکمیلی دندانپزشکی قرار نمی گیرد. باز قبل از خرید حتما پوشش های بیمه مورد نظر خود را بررسی کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰

  با سلام و احترام خدمت شما، جرمگیری جزو موارد زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه تکمیلی دندانپزشکی قرار نمی گیرد. باز قبل از خرید حتما پوشش های بمیه مورد نظر خود را بررسی کنید.

person
حامد خلیلی
۱۳ آبان ۱۴۰۰

سلام؛ اخه یک میلیون تومن هم شد پوشش دندانپزشکی؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۰

  با سلام دوست عزیز، باید گفت که بیمه تکمیلی به نوعی کمک کننده و جبرانی هزینه های درمانی است. به هر حال، این ها مبلغ پوشش هایی است که بیمه های تکمیلی ارائه می کنند.

person
حسین یاری
۰۵ خرداد ۱۴۰۰

سلام، آیا ایمپلنت با بیمه تامین اجتماعی هم پوشش داده می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، در حالت عادی بیمه تامین اجتماعی هزینه های ایملنت را پوشش نمی دهد اما می توان از طریق بیمه تکمیلی گروهی هزینه های آن را جبران کرد. در نظر داشته باشید که خود شرکت باید درخواست آن را به بیمه تکمیلی بدهد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید