27 خرداد 1401

شرکت کمک رسان ایران SOS: عضویت، خدمات و مراکز طرف قرارداد

کمک رسانی ۶۱ سال پیش به عنوان صنعتی تازه، آغاز شد. این فعالیت با قوانینی ساده برای ارائه خدمات به بیمه شدگان شروع به کار کرد به طوری که در ابتدا خدمات مورد نیاز را در دسترس بیمه‌شدگان قرار می‌­داد، سپس هزینه آن را از شرکت مد نظر بیمه، دریافت می­‌کرد. از آن سال‌ها تا به امروز کمک رسانی راه زیادی را طی­ کرده و دستخوش تغییرات مثبتی نیز قرار گرفته  در نهایت نیز در دسته‌­بندی بزرگ صنعت بیمه قرار گرفته‌­ است. درسال ۷۱، شرکت کمک رسان ایران با توجه به فعالیت موسسات کمک رسانی در شرکت بیمه و خدماتی نمودن پوشش‌­های بیمه‌ای، شکل گرفت.

شرکت‌های کمک رسانی موسساتی مستقل از شرکت های بیمه هستند ولی خدماتی را به بیمه گزاران آن شرکت‌ها ارائه می‌­دهند.

شرکت کمک رسان چیست

شرکت‌های بیمه موسسه‌ی مالی هستند و فعالیت آنها جبران خسارات می­‌باشد.  شرکت بیمه در ازای دریافت مبلغی متعهد می‌­شود تا خسارات وارد شده به بیمه‌­گزار را جبران نماید. شرکت کمک رسان ایران، شرکتی خدماتی و ثبت شده به شماره 91891 در تاریخ 71/5/21 است. این شرکت کمک رسان، شرکت بیمه نیست؛ بلکه موظف است بر اساس شرایط و قوانین، همه خطرات بیمه پذیر خود را به شرکت‌های بیمه بسپارد.
اعضای کمک رسان، تحت پوشش بیمه‌گر شرکت هستند که در زمان عضویت اختیار کسب این پوشش را به کمک رسان می­‌دهند. اعضای کمک رسان هم تحت پوشش بیمه‌‌ی مورد نظر خود قرار می­‌گیرند و هم از خدمات گسترده کمک رسانی استفاده می‌­کنند.

شرایط عضویت در شرکت کمک رسان ایران   

هر شخص حقیقی زیر 65 سال با قبول شرایط و قوانین شرکت و پرداخت حق عضویت خود، می‌­تواند از خدمات شرکت استفاده کند. شرکت کمک رسان بر اساس فرم پزشکی و قرارداد که شخص حقیقی تکمیل می‌­کند، اعضا را پذیرش می­‌کند. حق عضویت فرد به صورت سالانه و قسطی می‌­باشد.
خدمات کمک رسان، بعد از پرداخت حق عضویت فعال می‌­شود. بعد از فعال شدن عضویت، پوشش حوادث و بیماری، قابل استفاده است. قرارداد بیمه کمک رسان یک ساله است و در صورت درخواست امکان تمدید وجود دارد.

کمک رسان ایران SOS بیمه تکمیلی

شرکت کمک رسان با همکاری شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزارها خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای ارائه می‌­دهند.
این شرکت همان‌طور که گفته‌شد شرکت بیمه نیست و حق فروش بیمه­‌نامه ندارد؛ اما با همکاری و شراکت با شرکت‌های بیمه از آنها حمایت می­‌کند.

شرکت بیمه، خدمات را در قالب بیمه تکمیلی، ارائه می­‌دهد. بیمه معمولا به صورت گروهی رائه می­‌شود؛ اما امکان استفاده انفرادی هم وجود دارد. در بیمه انفرادی، فرد در مرحله اول باید یک چکاپ کامل انجام دهد، بعد از بررسی سلامت شخصی، واجد شرایط بودن برای ثبت نام به او اطلاع داده می‌­شود. چکاپ و آزمایشات لازم باید حتما در آزمایشگاه بیمه انجام شود.

بیمه انفرادی، بستگی به طرح انتخاب و تعهدات شرکت بیمه دارد. اما پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی در حالت کلی، هزینه‌هایی مانند: بستری بیمارستان، پاراکلینیک، آزمایشگاه، لیزر چشم، ویزیت و دارو، زایمان و شامل هزینه‌های دندان پزشکی می‌­شود.

هر کدام از موارد ذکر شده دارای سقف تعهد برای پرداخت هستند. با توجه به این سقف تعهد، حق بیمه شخص تعیین می‌­شود.  سن افراد در بیمه‌ تکمیلی انفرادی برای پرداخت حق بیمه، حائز اهمیت می‌­باشد.

خدمات قابل ارائه کمک رسان ایران SOS

چند مورد از مواردی که از خدمات بیمه تکمیلی و امداد رسان ایران می‌­باشد را برایتان به اختصار شرح می‌­دهیم.

پزشک در منزل

در شرایط سخت کرونا، دسترسی شبانه روزی به خدمات پزشکی و پرستاری بی‌شک یکی از نیازهای درمانی سالمندان و  افرادی است که دغدغه دسترسی و مراجعه به مراکز درمانی دارند.

این پوشش می­‌تواند برای آن­ها بهترین انتخاب و خدمات باشد. به این صورت که شرکت کمک رسان ایران خدمات پزشکی و پرستاری از جمله: تزریقات، پانسمان، سرم درمانی، نوار قلب، ویزیت رایگان پرشک، سنجش فشار خون، فیزیوتراپی، گفتار درمانی، مشاور تغذیه و مشاوره روانپزشکی و… را تحت پوشش می­‌گیرد و بیمه‌گذار می‌­تواند از آن استفاده کند.

کمک رسانی اتومبیل

پوشش کمک رسانی اتومبیل در داخل شهر و همچنین در خارج از محل سکونت در طول سفر در سراسر ایران برقرار است. خدماتی شامل: بازدید اولیه درمحل، پرداخت سریع خسارت، انتقال اتومبیل به تعمیرگاه، انتقال سرنشینان در زمان خرابی، تهیه و ارسال لوازم یدکی، چکاپ فصلی می‌­باشد.

خدمات آمبولانس

یکی از کاربردی‌ترین پوشش‌های شرکت کمک رسان ایران sos، خدمات آمبولانس است که برای بیمه‌گزاران شرکت کمک رسان ایران وجود دارد. این خدمت به این صورت است که در هر ساعت از شبانه روز، با کادر حرفه‌ای از تکنسین‌های فوریت‌­های پزشکی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده خدمات رسانی‌های پزشکی با رعایت ضوابط مراکز نظارتی می‌­باشد. همچنین، در زمان عملیات انتقال، پزشک مسئول فنی، نظارت کامل خواهد داشت.

کمک رسانی حقوقی

برای انتخاب وکیل و کمک رسانی حقوقی، از موسسه حقوقی کمک رسان دادبانان که متشکل از گروهی از وکلای با سابقه دادگستری و اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها است، در دسترس اعضاء قرار می­‌گیرد. معرفی وکیل، راهنمایی و مشاوره حقوقی و….  از خدماتی است که ارائه می‌­شود.

تامین هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین

هزینه سزارین و طبیعی مشروط به اینکه شخص یک سال عضویت داشته باشد، برای زایمان اول، دوم و سوم تا سقف ۵ میلیون تومان پرداخت می‌گردد.

کمک رسانی کامپیوتر، خدمات مسافرت، بیمه دندانپزشکی، درمان و امداد پزشکی از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت کمک رسان ایران و بیمه می‌­باشد.
لازم به ذکر است که بیمه‌گزار تا 4ماه از تاریخ مدارک پزشکی و ترخیص خود، فرصت دارد تا از مزایای قرارداد و یا خدمات کمک رسان استفاده کند. بعد از گذشت این تاریخ، شرکت هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه ندارد.

همکاری شرکت کمک رسان ایران sos

شرکت کمک رسان ایران با توجه به خدمات گسترده خود در سراسر کشور شامل 35 شعبه است. همچنین قرارداد با صدها بیمارستان، درمانگاه، آزمایشگاه، کلینیک‌های دندانپزشکی و… شریک قابل اعتمادی برای خدمات درمانی شرکت‌های بیمه محسوب می‌­شود. تاکنون شرکت‌های خصوصی بسیاری از این خدمات استفاده نموده‌اند.
شرکت کمک رسان در ارائه این رشته خدمات از حمایت «مؤسسه ارزیابی درمانی کمک رسان هستی» که مؤسسه تخصصی ارزیابی خسارت درمان با مجوز بیمه مرکزی است برخوردار می‌باشد.

شرکت‌های بیمه شامل: سامان  SOSبیمه، آسماری SOSبیمه، پاسارگاد SOSبیمه، حکمت SOSبیمه، امید SOSبیمه، کارآفرین SOSبیمه و معلم SOS بیمه از جمله شرکت‌های بیمه‌ای هستند که با شرکت کمک رسان ایران همکاری می‌­کنند.

مراکز طرف قرارداد بیمه SOS کمک رسان ایران

برای اطلاع از مراکز طرف قرارداد شرکت کمک رسان ایران SOS می‌توانید به سایت شرکت کمک رسان مراجعه کنید. در سایت می‌توانید، اطلاعات به روز طرف قرارداد با شرکت بیمه SOS از قبیل بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها، مراکز دندانپزشکی و …  را مشاهده کنید.

محدودیت‌های شرکت کمک رسان

از جمله مواردی که شرکت کمک رسان برای آنها خدماتی ارائه نمی‌دهد، شامل: اعتیاد، ایدز، اپیدمی، دیالیز کلیوی، مصرف مخدر و الکل، ناباروری، نازایی، عقیم‌سازی، نقص عضو قبلی، عوارض ناشی از جنگ، انقلاب است. همچنین بلایای طبیعی مانند: سیل، زلزله، آتش‌فشان، اقدام به خودکشی و همکاری در قتل جز خدمات شرکت کمک رسان نمی‌باشد.

از دیگر خدماتی که تحت پوشش این شرکت نیست شامل موارد زیر است:

 • خدمات مربوط به لثه و دندانپزشکی، البته به‌غیراز شکستگی فک و توده.
 • بیماری‌های مربوط به قبل از عضویت که این را پزشک تایید می‌کند.
 • جراحی‌های زیبایی مگر در حین حادثه اتفاق افتاده باشد.

 

شرکت کمک رسان sos با همکاری شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزارها خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای ارائه می‌­دهند.

این شرکت، به عنوان یک شرکت بیمه محسوب نمی‌شود و حق فروش بیمه­‌نامه ندارد؛ اما از شرکت­های طرف قرارداد بیمه کمک رسان حمایت می­‌کند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
11 تیر 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

آشنایی با انواع بیمه های درمانی: تامین اجتماعی، تکمیلی، عمر نیروهای مسلح

اطلاعات کامل در مورد انواع بیمه‌نامه‌ها و خدمات آنها را در این مقاله بخوانید تا انتخاب بهتری داشته باشید!

03 تیر 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

مقایسه بیمه های تکمیلی: انتخاب بهترین بیمه درمانی در 1401

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

30 خرداد 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

با بیمه تکمیلی برای نازایی با پوشش IVF بچه‌دار شوید!

با خواندن این مقاله ، اطلاعات کاملی درباره شرایط و پوشش‌های بیمه تکمیلی درمان برای نازایی و هزینه های درمان آن و حاملگی کسب می‌کنید.

27 خرداد 1401 / بیمه درمان و تکمیلی / اطلاعات بیمه ای

تفاوت بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی: کدام بیمه بهتر است؟

تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی از نظر مشتری و شرکت بیمه و مزایای هر یک را اینجا مطالعه نمایید.

27 خرداد 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

شرکت کمک رسان ایران SOS: عضویت، خدمات و مراکز طرف قرارداد

خدمات و پوشش‌های شرکت کمک رسان ایران و مزایای عضویت در آن را اینجا بخوانید!

26 خرداد 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی گروهی: پوشش‌هایی که کارمند و کارفرما از آن بهره‌ می‌برند

اگر کارفرما یا کارمند باشید، احتمالا تحت پوشش بیمه تکمیلی هستید. بیمه درمان گروهی چه مزایا و پوشش‌هایی برای شما دارد که از آن مطلع نیستید؟ این مقاله راهنمای شما خواهد بود!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
هدی مغربی
05 مرداد 1400

سلام آیا بیمه پاسارگاد sos طرف قرارداد است؟

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید مراکز طرف قرارداد در خود سایتشان بررسی کنید.

اسماعیل زنگنه
05 آذر 1400

آیا شرکت بیمه کمک رسان ایران با همه شرکت های بیمه قرارداد دارد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام بله قرارداد دارد اما اینکه پوشش و نوع قرارداد به چه صورت است، باید قبل از خرید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

فرزانه
13 تیر 1401

سلام مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی sos رو از کجا باید ببینیم؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق خود سایت می توانید کامل مشاهده کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید