۰۷ مرداد ۱۴۰۲

شرکت کمک رسان ایران SOS: عضویت، خدمات و مراکز طرف قرارداد

کمک رسانی ۶۱ سال پیش به عنوان صنعتی تازه، آغاز شد. این فعالیت با قوانینی ساده برای ارائه خدمات به بیمه شدگان شروع به کار کرد به طوری که در ابتدا خدمات مورد نیاز را در دسترس بیمه‌شدگان قرار می‌­داد، سپس هزینه آن را از شرکت مد نظر بیمه، دریافت می­‌کرد. از آن سال‌ها تا به امروز کمک رسانی راه زیادی را طی­ کرده و دستخوش تغییرات مثبتی نیز قرار گرفته  در نهایت نیز در دسته‌­بندی بزرگ صنعت بیمه قرار گرفته‌­ است. درسال ۷۱، شرکت کمک رسان ایران با توجه به فعالیت موسسات کمک رسانی در شرکت بیمه و خدماتی نمودن پوشش‌­های بیمه‌ای، شکل گرفت.

شرکت‌های کمک رسانی موسساتی مستقل از شرکت های بیمه هستند ولی خدماتی را به بیمه گزاران آن شرکت‌ها ارائه می‌­دهند.

شرکت کمک رسان چیست؟

شرکت‌های بیمه موسسه‌ی مالی هستند و فعالیت آنها جبران خسارات می­‌باشد.  شرکت بیمه در ازای دریافت مبلغی متعهد می‌­شود تا خسارات وارد شده به بیمه‌­گزار را جبران نماید. شرکت کمک رسان ایران، شرکتی خدماتی و ثبت شده به شماره ۹۱۸۹۱ در تاریخ ۷۱/۵/۲۱ است. این شرکت کمک رسان، شرکت بیمه نیست؛ بلکه موظف است بر اساس شرایط و قوانین، همه خطرات بیمه پذیر خود را به شرکت‌های بیمه بسپارد.
اعضای کمک رسان، تحت پوشش بیمه‌گر شرکت هستند که در زمان عضویت اختیار کسب این پوشش را به کمک رسان می­‌دهند. اعضای کمک رسان هم تحت پوشش بیمه‌‌ی مورد نظر خود قرار می­‌گیرند و هم از خدمات گسترده کمک رسانی استفاده می‌­کنند. برای آشنایی با شرکت‌های کمک رسان اینجا کلیک کنید.

شرایط عضویت در شرکت کمک رسان ایران   

هر شخص حقیقی زیر ۶۵ سال با قبول شرایط و قوانین شرکت و پرداخت حق عضویت خود، می‌­تواند از خدمات شرکت استفاده کند. شرکت کمک رسان بر اساس فرم پزشکی و قرارداد که شخص حقیقی تکمیل می‌­کند، اعضا را پذیرش می­‌کند. حق عضویت فرد به صورت سالانه و قسطی می‌­باشد.
خدمات کمک رسان، بعد از پرداخت حق عضویت فعال می‌­شود. بعد از فعال شدن عضویت، پوشش حوادث و بیماری، قابل استفاده است. قرارداد بیمه کمک رسان یک ساله است و در صورت درخواست امکان تمدید وجود دارد.

کمک رسان ایران SOS بیمه تکمیلی

شرکت کمک رسان با همکاری شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزارها خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای ارائه می‌­دهند.
این شرکت همان‌طور که گفته‌شد شرکت بیمه نیست و حق فروش بیمه­‌نامه ندارد؛ اما با همکاری و شراکت با شرکت‌های بیمه از آنها حمایت می­‌کند.

شرکت بیمه، خدمات را در قالب بیمه تکمیلی، ارائه می­‌دهد. بیمه معمولا به صورت گروهی رائه می­‌شود؛ اما امکان استفاده انفرادی هم وجود دارد. در بیمه انفرادی، فرد در مرحله اول باید یک چکاپ کامل انجام دهد، بعد از بررسی سلامت شخصی، واجد شرایط بودن برای ثبت نام به او اطلاع داده می‌­شود. چکاپ و آزمایشات لازم باید حتما در آزمایشگاه بیمه انجام شود.

بیمه انفرادی، بستگی به طرح انتخاب و تعهدات شرکت بیمه دارد. اما پرداخت هزینه‌های بیمه تکمیلی در حالت کلی، هزینه‌هایی مانند: بستری بیمارستان، پاراکلینیک، آزمایشگاه، لیزر چشم، ویزیت و دارو، زایمان و شامل هزینه‌های دندان پزشکی می‌­شود.

هر کدام از موارد ذکر شده دارای سقف تعهد برای پرداخت هستند. با توجه به سقف تعهدات بیمه تکمیلی sos، حق بیمه شخص تعیین می‌­شود. سن افراد در شرایط بیمه‌ تکمیلی انفرادی برای پرداخت حق بیمه، حائز اهمیت می‌­باشد.

برای آشنایی با بیمه درمان، مقاله بیمه تکمیلی چیست را مطالعه کنید. البته بیمه تکمیلی SOS هم یکی از بیمه‌های درمانی است که نرخ فروش مناسبی دارد.

خدمات قابل ارائه کمک رسان ایران SOS

تعهدات بیمه کمک رسان ایران شامل چندین مورد است. چند مورد از مواردی که از خدمات بیمه تکمیلی و امداد رسان ایران می‌­باشد را برایتان به اختصار شرح می‌­دهیم.

پزشک در منزل

در شرایط سخت کرونا، دسترسی شبانه روزی به خدمات پزشکی و پرستاری بی‌شک یکی از نیازهای درمانی سالمندان و  افرادی است که دغدغه دسترسی و مراجعه به مراکز درمانی دارند.

این پوشش می­‌تواند برای آن­ها بهترین انتخاب و خدمات باشد. به این صورت که شرکت کمک رسان ایران خدمات پزشکی و پرستاری از جمله: تزریقات، پانسمان، سرم درمانی، نوار قلب، ویزیت رایگان پرشک، سنجش فشار خون، فیزیوتراپی، گفتار درمانی، مشاور تغذیه و مشاوره روانپزشکی و… را تحت پوشش می­‌گیرد و بیمه‌گذار می‌­تواند از آن استفاده کند.

از جمله اقدامات و مزایای خدمات پزشک در منزل بیمه sos تکمیلی شامل موارد زیر است:

 • خدمات شبانه روزی از طریق تلفن
 • ویزیت رایگان برای اعضا
 • خدمات پزشکی – پرستاری نوشته شده در بالا و با تعرفه مشخص
 • خدمات تخصصی در منزل از جمله فیزیوتراپی، گفتار درمانی، مشاوره تغذیه و مشاوره روانپزشکی با تعرفه مشخص
 • خدمات پاراکلینیکی شامل نمونه گیری خون و ادرار و تحویل نتیجه آزمایش به بیمار، سونوگرافی، رادیولوژی، چکاپ و سایرخدمات مجاز با تعرفه مشخص
 • تحویل دارو با نسخه پزشک با تعرفه مشخص
 • انتقال بیمار به بیمارستان و بالعکس با تعرفه مشخص

کمک رسانی اتومبیل

پوشش کمک رسانی اتومبیل در داخل شهر و همچنین در خارج از محل سکونت در طول سفر در سراسر ایران برقرار است. خدماتی شامل: بازدید اولیه درمحل، پرداخت سریع خسارت، انتقال اتومبیل به تعمیرگاه، انتقال سرنشینان در زمان خرابی، تهیه و ارسال لوازم یدکی، چکاپ فصلی می‌­باشد.

خدمات آمبولانس

یکی از کاربردی‌ترین پوشش‌های شرکت کمک رسان ایران sos، خدمات آمبولانس است که برای بیمه‌گزاران شرکت کمک رسان ایران وجود دارد. این خدمت به این صورت است که در هر ساعت از شبانه روز، با کادر حرفه‌ای از تکنسین‌های فوریت‌­های پزشکی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده خدمات رسانی‌های پزشکی با رعایت ضوابط مراکز نظارتی می‌­باشد. همچنین، در زمان عملیات انتقال، پزشک مسئول فنی، نظارت کامل خواهد داشت.

کمک رسانی حقوقی

برای انتخاب وکیل و کمک رسانی حقوقی، از موسسه حقوقی کمک رسان دادبانان که متشکل از گروهی از وکلای با سابقه دادگستری و اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها است، در دسترس اعضاء قرار می­‌گیرد. معرفی وکیل، راهنمایی و مشاوره حقوقی و….  از خدماتی است که ارائه می‌­شود.

خدمات درمانی و امداد پزشکی

خدمات زیر به بیمه شدگان داده می‌شود:

·        دسترسی شبانه روزی به خدمات

·        تامین هزینه درمان در بیمارستان تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان

·        تامین هزینه زایمان و سزارین تا سقف ۱۱ میلیون تومان

·        تامین هزین پاراکلینیکی تا سقف ۵ میلیون تومان

·        تامین هزینه اورژانس بیمارستانی تا سقف ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

·        تامین هزینه شیمی درمانی تا سقف ۵۰ میلیون تومان

·        تامین هزینه لیزردرمانی و فیزیوتراپی تا سقف ۲ میلیون تومان

·        تامین هزینه بیمه حوادث تا سقف ۶۰ میلیون تومان

·        تامین هزینه آزمایش تا سقف ۶۰۰ هزار تومان

·        سازماندهی انتقال پزشکی زمینی در سراسر ایران

·        انتقال پزشکی هوایی

·        خدمات پزشکی در منزل

·        کمک رسانی حقوقی

·        تهیه و ارسال داروی کمیاب

·        تامین هزینه درمان در خارج از کشور

·        اخذ نظریه دوم پزشکی

·        نظارت بر درمان

·        راهنمایی پزشکی

·        بیمه حادثه

·        غرامت روزانه بستری به ازای هر شب بستری ۳۰۰ هزار تومان

·        غرامت قرنطینه (۷ روز) به ازای هر روز ۱۰۰ هزار تومان

·        تامین هزینه ویزیت، دارو و آزمایش یک ماه قبل و دو ماه بعد از بستری در بیمارستان تا سقف ۵۰۰ هزار تومان

·        تامین هزینه تشخیص کرونا تا سقف ۱ میلیون تومان

کمک رسانی کامپیوتر، خدمات مسافرت، بیمه دندانپزشکی، درمان و امداد پزشکی از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت کمک رسان ایران و بیمه می‌­باشد.
لازم به ذکر است که بیمه‌گزار تا ۴ماه از تاریخ مدارک پزشکی و ترخیص خود، فرصت دارد تا از مزایای قرارداد و یا خدمات کمک رسان استفاده کند. بعد از گذشت این تاریخ، شرکت هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه ندارد.

همکاری شرکت کمک رسان ایران sos

شرکت کمک رسان ایران با توجه به خدمات گسترده خود در سراسر کشور شامل ۳۵ شعبه است. همچنین قرارداد با صدها بیمارستان، درمانگاه، آزمایشگاه، کلینیک‌های دندانپزشکی و… شریک قابل اعتمادی برای خدمات درمانی شرکت‌های بیمه محسوب می‌­شود. تاکنون شرکت‌های خصوصی بسیاری از این خدمات استفاده نموده‌اند.
شرکت کمک رسان در ارائه این رشته خدمات از حمایت «مؤسسه ارزیابی درمانی کمک رسان هستی» که مؤسسه تخصصی ارزیابی خسارت درمان با مجوز بیمه مرکزی است برخوردار می‌باشد.

شرکت‌های بیمه شامل: سامان SOS بیمه، شرکت بیمه مسافرتی آسماری، پاسارگاد SOS بیمه، بیمه تکمیلی حکمت، امید SOS بیمه، کارآفرین SOS بیمه و معلم SOS بیمه از جمله شرکت‌های بیمه‌ای هستند که با شرکت کمک رسان ایران همکاری می‌­کنند.

مراکز طرف قرارداد بیمه SOS کمک رسان ایران

برای اطلاع از مراکز طرف قرارداد شرکت کمک رسان ایران SOS می‌توانید به سایت شرکت کمک رسان مراجعه کنید. در سایت می‌توانید، اطلاعات به روز طرف قرارداد با شرکت بیمه SOS از قبیل بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، کلینیک‌ها، مراکز دندانپزشکی و …  را مشاهده کنید.

محدودیت‌های شرکت کمک رسان

از جمله مواردی که شرکت کمک رسان برای آنها خدماتی ارائه نمی‌دهد، شامل: اعتیاد، ایدز، اپیدمی، دیالیز کلیوی، مصرف مخدر و الکل، ناباروری، نازایی، عقیم‌سازی، نقص عضو قبلی، عوارض ناشی از جنگ، انقلاب است. همچنین بلایای طبیعی مانند: سیل، زلزله، آتش‌فشان، اقدام به خودکشی و همکاری در قتل جز خدمات شرکت کمک رسان نمی‌باشد.

از دیگر خدماتی که تحت پوشش این شرکت نیست شامل موارد زیر است:

 • خدمات مربوط به لثه و دندانپزشکی، البته به‌غیراز شکستگی فک و توده.
 • بیماری‌های مربوط به قبل از عضویت که این را پزشک تایید می‌کند.
 • جراحی‌های زیبایی مگر در حین حادثه اتفاق افتاده باشد.

شرکت کمک رسان sos با همکاری شرکت‌های بیمه به بیمه‌گزارها خدمات و پوشش‌های بیمه‌ای ارائه می‌­دهند.

این شرکت، به عنوان یک شرکت بیمه محسوب نمی‌شود و حق فروش بیمه­‌نامه ندارد؛ اما از شرکت­های طرف قرارداد بیمه کمک رسان حمایت می­‌کند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
خوش نیت
۰۷ مهر ۱۴۰۱

سلام مراکز طرف قرارداد با بیمه کمک رسان ایران را فقط از طریق خود سایت میتونم انجام بدم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله

person
بهی
۰۵ مهر ۱۴۰۱

سلام .من شاغل هستم و زیرنظر بیمه کمک رسان پدر ومادرم رو بیمه کردم امکانش هست این بار اسم خودم رو رد نکنم برای تکمیلی کمک رسان وفقط پدر و مادرم رو رد کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام اصولا باید اسم شما هم رد شود.

person
مصطفی شریفیان
۲۹ شهریور ۱۴۰۱

روز خوش. من صاحب یک مجموعه ی خدماتی با ۲۰ تا کارمند هستم. میخواستم ببینم میتونم به صورت گروهی این تعداد رو بیمه کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام در خصوص اس او اس اطلاعاتی نداریم. اما بعضی شرکت ها دارند.

person
ویشکا علیاری
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

هزینه درمان در بیمارستان هایی که با SOS قرارداد ندارند چگونه پرداخت می شود ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید مدارک را دریافت کنید و بعد به دفتر خسارت بیمه تحویل دهید.

person
مهاجر
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام مراکز طرف قرارداد بیمه اس او اس در خارج از کشور کجاست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

  سلام در خارج از کشور شما باید با شماره موجود در بیمه نامه تماس بگیرید.

person
پژمان
۱۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام بیمه معلم sos با خود بیمه معلم متفاوته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر، sos شرکت کمک رسان است.

person
نصیر قفرانی
۰۵ مرداد ۱۴۰۱

بیمه sos معلم تحت پوشش خود شرکت معلم یا داستانش فرث می کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بیمه sos با بیمه معلم متفاوت است.

person
قاسمعلی
۲۹ تیر ۱۴۰۱

سلام از کجا میتونم بیمارستان های طرف قرارداد بیمه کمک رسان ایران رو پیدا کنم؟ تو سایتش نتونستم پیدا کنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ تیر ۱۴۰۱

  سلام تنها مرجع سایت است. احتمالا خوب جست وجو نکرده اید.

person
فرزانه
۱۳ تیر ۱۴۰۱

سلام مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی sos رو از کجا باید ببینیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، از طریق خود سایت می توانید کامل مشاهده کنید.

person
اسماعیل زنگنه
۰۵ آذر ۱۴۰۰

آیا شرکت بیمه کمک رسان ایران با همه شرکت های بیمه قرارداد دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ بهمن ۱۴۰۰

  سلام بله قرارداد دارد اما اینکه پوشش و نوع قرارداد به چه صورت است، باید قبل از خرید با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

person
هدی مغربی
۰۵ مرداد ۱۴۰۰

سلام آیا بیمه پاسارگاد sos طرف قرارداد است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید مراکز طرف قرارداد در خود سایتشان بررسی کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید