22 شهریور 1400

پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی؛ راه حل هزینه گزاف سلامت دندان

این روزها با رشد روزافزون علم دندانپزشکی، می‌توان دندان‌هایی به درخشندگی و استحکام الماس داشت! اما همان‌طور که می‌دانید برای داشتن دندان‌هایی سالم و زیبا، هم باید بهداشت را رعایت کرد و هم باید مراقب بود! خدا نکند کار به دندان‌پزشکی‌ها بیفتد.کارمان زار است! از هزینه‌های ویزیت دندانپزشکی بگیر تا رسیدگی به دندان! قطعا می‌دانید که خدا تومان باید خرج دندان کنید؛ تازه اگر مثل روز اولش شود! برای این‌که هزینه‌های دندان‌پزشکی را کاهش دهیم، می‌توانیم از بیمه‌های دندان‌پزشکی استفاده کنیم. بیمه‌های مختلفی برای هزینه خدمات دندان‌پزشکی وجود دارند. پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی بهترین راه حل برای کاهش هزینه‌های دندان پزشکی‌ست!

پر هزینه ترین خدمات درمانی:خدمات دندان‌پزشکی

در حقیقت،  تمامی خدماتی که هر روزه در دندانپزشکی‌ها انجام می‌شود، از پرهزینه ترین خدمات درمانی به حساب می‌آیند. خدمات دندان پزشکی در کشور ما رتبه دوم بعد از هزینه‌های بستری را تصاحب کرده‌اند.

شاید با شنیدن هزینه دندانپزشکی انگشت به دهان بمانید!

 این هزینه رقمی در حدود 15 تا 20 درصد کل هزینه‌های خدمات درمانی-دارویی را شامل‌ می‌شود! همین موضوع برای اثبات اهمیت بیمه تکمیلی در زمینه دندانپزشکی یا به اصطلاح بیمه دندانپزشکی کافی‌ست.

مراقبت از سلامت دندان با بیمه تکمیلی دندانپزشکی
یکی از راه های کاهش هزینه درمان بیماری دندان، بیمه تکمیلی است

پوشش دندان‌پزشکی در بیمه‌های درمانی پایه

بیمه‌هایی همچون بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و بیمه نیرو‌های مسلح بخشی از خدمات پایه دندانپزشکی را با دریافت تعرفه‌های پایین ارائه‌ می‌دهند.حتی در این نوع از بیمه برخی از مراکز درمانی، به صورت رایگان خدمات بیمه دندان‌پزشکی تامین اجتماعی را به بیمه‌شدگان خود ارائه‌ می‌دهند.

لازم به ذکر است که این خدمات بیمه دندانپزشکی تامین اجتماعی اندک است. این خدمات به بعضی از خدمات سطحی دندان‌پزشکی‌ مانند:

 • کشیدن دندان
 • پر کردن معمولی دندان
 • جرم گیری دندان‌ها

محدود می‌شوند! ضمن این که در این مراکز به دلیل رایگان بودن یا دریافت هزینه‌های کم، انجام خدمات بسیار زمانبر است. خدمات دندانپزشکی با این بیمه منجر به هدر رفتن زمان بسیاری می‌شود.

اگر بیمه شده به مطب‌های خصوصی دندان‌پزشکی جهت دریافت خدمات مراجعه کند، باید بداند که همه‌ی شرکت‌های بیمه، پشتیبانی مناسبی از مطب‌های خصوصی ندارند. بنابراین خود بیمه‌شده شخصا باید بیشتر هزینه‌های خود را پرداخت کند.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی تامین اجتماعی

جالب است بدانید که در شورای عالی بیمه، خدمات درمانی تعهدات دندان‌پزشکی سازمان‌های بیمه‌گر، مثل: سازمان تامین‌اجتماعی تعیین ‌می‌شود. در زیر می‌توانید خدمات بیمه تامین اجتماعی را مشاهده نمایید:

 • خدمات ویزیت (معاینه و تشخیص، تجویز دارو، اعزام به رادیولوژی و درخواست آزمایش)
 • رادیوگرافی تک‌دندان (گرافی‌پری اپیکال یا بایت وینگ)
 • کشیدن دندان قدامی، کشیدن دندان خلفی، کشیدن دندان عقل
 • جراحی دندان نهفته در نسج نرم
 • جراحی دندان نهفته در نسج سخت
 • جرمگیری بالای لثه
 • جرمگیری زیرلثه
 • بروساژ هر فک ( نوعی جرم گیری )
 • پرکردن تک سطحی
 • ترمیم دندان
خدمات دندان و پوشش بیمه دندانپزشکی بیمه تکمیلی
کشیدن دندان از خدمات دندانپزشکی بیمه تکمیلی است

بیمه تکمیلی؛ بهترین راه برای هزینه‌های دندانپزشکی:

با توجه به مطالبی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، بهترین راه برای جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی، بیمه دندانپزشکی یا بهتر بگوییم پوشش دندان‌پزشکی در بیمه‌ درمان تکمیلی‌ است.

اگر به دنبال این هستید که بدانید بیمه تکمیلی از خدماتی مثل زیبایی فک و دندان و ایمپلنت پشتیبانی می‌کند، باید به عرض شما برسانیم که مثل بیمه‌های پایه، بیمه تکمیلی نیز از برخی از خدمات پشتیبانی نمی‌کند و موارد نامبرده شده جزو خدمات پشتیبانی شده بیمه تکمیلی نیست.

خدمات بیمه دندانپزشکی چگونه است؟

در بیمه تکمیلی خدمات دندان‌پزشکی معمولا به دو صورت وجود دارد:

 • حالت اول:

در این حالت بیمه‌ های تکمیلی طرف قراردادِ برخی از مراکز دندانپزشکی هستند. شما می‌توانید برای خدمات موردنیاز خود به این مراکز مراجعه نمایید.

در مراکز طرف قرارداد بیمه‌های تکمیلی، معولا همگی خدمات دندانپزشکی پوشش داده می‌شوند؛ ولی پرداخت درصدی از هزینه‌ها به عنوان فرانشیز به عهده شما خواهد بود.

 • حالت دوم:

شما توانایی این را دارید  که به هر مرکز دندان‌پزشکی و هر کلینیکی که دوست دارید مراجعه کرده از خدمات آنها بهره ببرید. سپس از بیمه تکمیلی هزینه‌ی پ خود را دریافت نمایید. اما به این نکته توجه داشته باشید که برخی اوقات برای دریافت هزینه از شرکت بیمه نیاز به تایید پزشک معتمد بیمه یا انجام رادیوگرافی قبل و بعد از درمان است!

بهترین پوشش دندان پزشکی بیمه درمان تکمیلی

بیمه درمان تکمیلی گروهی بین نهاد متقاصی و بیمه به صورت قراردادی منعقد می‌شود. شرایط و پوشش‌های این بیمه با توافق طرفین مشخص می‌شود. همچنین سقف تعهدات و پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی به صورت ثابت انجام می‌شود. نکته حائز اهمیت این که تعداد خیلی کمی شرکت وجود دارند که بیمه درمان تکمیلی انفرادی را ارائه می‌کنند.

از مهم‌ترین عوامل برای خرید بیمه تکمیلی می‌توان به پوشش دندانپزشکی اشاره کرد که برای استفاده از آن می‌بایست ابتدا بیمه‌نامه را خریداری کنید.

بیمه‌هایی همچون بیمه سامان، SOS و تعاون از جمله شرکت‌هایی هستند که بیمه درمان را به صورت انفرادی ارائه می‌کنند در ادامه قصد داریم در رابطه با پوشش دندان‌پزشکی در این 3 شرکت می‌پردازیم:

پوشش دندانپزشکی بیمه درمان تکمیلی سامان

بیمه تکمیلی سامان دارای پنج طرح خاص به نام‌های زیر است:

 1. طرح مهر
 2. طرح سروش
 3. طرح شمیم
 4. طرح وصال
 5. طرح عقیق

سقف پوشش دندان‌پزشکی در طرح‎های نامبرده شده از 100 هزار تومان تا یک میلیون تومان انعطاف دارد. اما پوشش دندان‌پزشکی طرح وصال و طرح عقیق بالاترین سقف را نسبت به سایر طرح‌های نامبرده دارند. مبلغ پوشش دندانپزشکی این طرح‌ها برابر با یک میلیون تومان است. لازم به ذکر است که بالاترین حق بیمه نیز به ترتیب به طرح عقیق و طرح وصال تعلق می‌گیرد.

اما برای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی چه نکاتی را باید رعایت کنیم و چه فاکتور‌های‌هایی را باید مد نظر قرار دهیم؟ اگر برای انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی دچار سردرگمی شده‌اید پیشنهاد می‌کنیم مقاله ما را در اینجا بخوانید.

نکات بااهمیت خرید بیمه تکمیلی سامان

خرید پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی از هر شرکت بیمه شرایط خاصی دارد. بهتر است در این بخش، با شرایط خرید بیمه تکمیلی شرکت بیمه‌گر سامان بیشتر آشنا شویم:

 1. در برخی از شرکت‌ها، برای خرید بیمه درمان تکمیلی می‌بایست چکاپ و آزمایشات پزشکی را انجام دهید. چنانچه بعد از بررسی نتیجه آزمایش مشخص شود ریسک فرد برای شرکت بیمه بالاست، بیمه درمان به او تعلق نخواهد گرفت.
 2. نقطه قوتی که درباره بیمه سامان به چشم می‌خورد، این است که انجام آزمایشات را قبل از خرید بیمه برای افراد اجباری نکرده است؛ اما ممکن است بعد از تکمیل فرم پرسش‌نامه، اگر لازم باشد طبق نظر پزشک، انجام چکاپ و آزمایشات برای بررسی دقیق‌تر وضعیت سلامت فرد الزامی شود! این موضوع جنبه عمومی نداشته و بنا بر شرایط امکان دارد برای فردی که وضعیت مشخصی ندارد، الزامی باشد!
 3. این که بتوانید حق بیمه را به شکل قسطی در هر 5 طرح نامبرده شده پرداخت کنید، نقطه‌ی عطف بزرگی‌ست! حتی اگر بتوانید حق بیمه تکمیلی خود را به صورت یکجا پرداخت کنید، بیمه سامان 10 درصد تخفیف را برای شما در نظر خواهد گرفت.
نام طرح سقف تعهدات دندان‌پزشکی
مهر 100.000
سروش 200.000
شمیم 500.000
وصال 1.000.000
عقیق 1.000.000
سقف تعهدات دندان پزشکی بیمه تکمیلی سامان

پوشش‌های دندان‌پزشکی بیمه تعاون

اخیرا بیمه تعاون، چهار طرح بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه کرده است. طرح‌های بیمه تکمیلی تعاون موارد زیر است:

 • طرح اقتصادی
 • طرح جامع
 • طرح ویژه
 • طرح ممتاز بیمه تکمیلی تعاون هستند.

برای این طرح‌ها، پوشش دندان‌پزشکی، از 100 هزارتومان تا یک میلیون تومان متغیر است.مثل دیگر شرکت‌ها، حق بیمه برای رده‌ها سنی مختلف، متفاوت است. مثلا برای استفاده از پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی به مبلغ صد هزار تومانی در طرح اقتصادی می‌بایست ششصد و شصت هزار تومان حق‌بیمه پرداخت شود.

علاوه بر این،هزینه لازم برای برای بهره‌مندی از بیشترین پوشش دندان‌پزشکی بیمه تکمیلی با سقف تعهدات یک میلیون تومان، یک میلیون و نهصد و بیست هزار (1.920.000) تومان است.

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی تعاون انجام چکاپ و آزمایشات اجباری نیست؛ بلکه با توجه به شرایط فرد متقاضی و پرسشنامه‌ای که باید قبل از خرید بیمه‌نامه کامل کند، تعیین می‌شود که آیا انجام آزمایشات پزشکی برای وی ضروری‌ست یا خیر.

همچنین در رابطه با تخفیف خرید نقدی می‌توان گفت: تخفیف دارندگان بیمه عمر تعاون ( با حداقل اندوخته یک و نیم میلیونی) و تخفیف برای افرادی که از سایر بیمه‌های تعاون استفاده می‌کنند تا سقف 10% بر حق‌بیمه اعمال می‌شود.

نام طرح سقف تعهدات دندان‌پزشکی
اقتصادی 100.000
جامع 200.000
ویژه 400.000
ممتار 1.000.000
سقف پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی تعاون

بیمه دندانپزشکی sos

در بیمه تکمیلی SOS پوشش دندان‌پزشکی وجود ندارد. افراد برای استفاده ار خدمات دندان‌پزشکی می‌بایست بیمه دندان‌پزشکی را به صورت جداگانه خریداری نمایند.

شایان ذکر است که خدمات دندان‌پزشکی از تاریخ یک فروردین 97 به درمان تکمیلی انفرادی شرکت sos اضافه شده است. این خدمات شامل دو طرح طلایی و نقره‌ای است. این دو طرح، با هدف افزایش پوشش بیمه‌ای و برای جبران هزینه‌های دندان‌پزشکی به بیمه‌گذاران ارائه می‌شود.

 • سقف پوشش دندانپزشکی در طرح طلایی چهار میلیون تومان و حق‌بیمه‌ی آن 795 هزار تومان است.
 • سقف پوشش دندانپزشکی در طرح نقره‌ای یک و نیم میلیون تومان و حق‌بیمه‌ی آن برابر با 475 هزار تومان است.

با خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی، می‌توانید بیمه دندان‌پزشکی را نیز تهیه کنید.البته لازم به ذکر است برای خرید بیمه SOS باید آزمایشات و چکاپ‌ها را انجام دهید.برای یک انتخاب مناسب که با شرایط شما همخوانی بیشتری دارد باید بیمه های درمانی را با هم مقایسه کنید. پس توصیه میکنیم مقاله مقایسه بیمه های تکمیلی بیمه دات کام را مطالعه کنید.

خرید آنلاین بیمه تکمیلی دندان‌پزشکی از بیمه دات کام

خرید بیمه تکمیلی برای هزینه های دندانپزشکی
خرید اینترنتی بیمه درمان برای جبران هزینه دندانپزشکی از بیمه دات کام

برای خرید بیمه درمان با پوشش دندان‌پزشکی،می‌توانید از کارشناسان و مشاوران بیمه دات کام جهت انتخاب بهترین بیمه تکمیلی دندان‌پزشکی راهنمایی بگیرید. سپس با دریافت اطلاعات به روز درباره پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی، به صفحه استعلام و خرید بیمه تکمیلی مراجعه نمایید. با وارد کردن اطلاعات درخواستی، امکان خرید بهترین بیمه تکمیلی با توجه به شرایط شما و دریافت رایگان آن درب منزل برایتان فراهم است. با پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی ، سلامت مرواریدهای سفید دهان خود را تضمین کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
04 آبان 1400 / بیمه آتش سوزی و زلزله / مجله بیمه

پوشش خسارت جنگ و اعتراضات: پوششی عجیب اما کاربردی بیمه

شرایط پوشش دهی خسارت جنگ و اعتراضات در انواع بیمه ها نظیر بیمه آتش سوزی و بیمه بدنه ماشین را در اینجا بخوانید.

03 آبان 1400 / بیمه بدنه / مجله بیمه

11 توصیه مهم هنگام بازدید بیمه بدنه برای تسریع کار شما!

نکات طلایی که هنگام بازدید بیمه بدنه باید رعایت کنید و شما آن‌ها را نمی‌دانید.

03 آبان 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

معایب بیمه عمر؛ با آگاهی از این نکات انتخابی آگاهانه داشته باشید.

نکاتی که برای تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری باید بدانید تا انتخابی آگاهانه‌تر داشته باشید.

02 آبان 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

بیمه تکمیلی ملت: تمام خدمات و پوشش‌های بیمه درمان برای یک ملت

راهنمای کامل بیمه تکمیلی ملت و پوشش‌های متنوع آن را در این مطلب بیمه دات کام بخوانید.

01 آبان 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه ازدواج: کمترین حق بیمه برای شروع زندگی جوانان

راهنمای کامل خرید بیمه ازدواج ایران و میزان حق بیمه را در اینجا بخوانید.

01 آبان 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بیمه دندانپزشکی: داشتن دندان و لبخندی زیبا

نکات طلایی انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید