۰۷ مرداد ۱۴۰۲

مقایسه بیمه های تکمیلی: انتخاب بهترین بیمه درمانی در ۱۴۰۲

« بیمه تکمیلی دارید؟» این سوال را معمولا هنگام پرداخت هزینه‌‎های درمان  زیاد می‎‌شنویم. چه بهتر که پاسخ ما به این سوال مثبت باشد. در این‎‌ صورت گاهی تا ۹۰ درصد هزینه‎‌های درمانی‎ مان در کوتاه‎‌ترین زمان ممکن ناپدید می‎شود. واقعا تجربه شیرینی ا‎ست زمانی‌‎که متوجه می‌‎شویم با یک برنامه‌‎ریزی مالی درست، بخش زیادی از پس‌‎اندازمان را حفظ کرده‎‌ایم. برای داشتن یک برنامه‎‌ریزی مالی درست باید از قبل خود را برای شرایط بحرانی آماده کنیم. خرید بیمه تکمیلی یکی از راه‎های مطمئن برای مدیریت هزینه‎‌های درمانی‎ است. در این مقاله انواع بیمه تکمیلی و پوشش­‌های آن معرفی شده ‎اند. اینکه بیمه تکمیلی گروهی چیست؟ چه تفاوتی با دیگر خدمات بیمه تکمیلی دارد؟ و مقایسه بیمه های تکمیلی به شما کمک می‌‎کند تا بهترین بیمه را بر اساس شرایط و نیازهایتان انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

انواع بیمه‌‎های درمانی

به طور کلی کارکرد بیمه، جبران خسارت ناشی از حادثه برای بیمه‌گزار است. سنگین‎‌ترین خسارت‎‌ها ناشی از حوادثی است که سلامتی افراد را به خطر می‎اندازد. به همین دلیل، داشتن بیمه‎‌های درمانی برای هر فرد ضروری است. این بیمه‎‌ها در دو دسته بیمه‌‎های درمانی پایه و تکمیلی در دسترس هستند. بیمه‌‎های درمانی تامین اجتماعی، سلامت، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و… جزو بیمه‌‎های پایه هستند. این بیمه‎‌ها برخی از هزینه‎‌های درمانی را پوشش نمی‌‎دهند. برای حل این مسئله، طرح بیمه‎‌های تکمیلی در شرکت‎‌های بیمه مطرح شد.

بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه درمانی تکمیلی یکی از انواع بیمه اشخاص است. ارائه خدمات بیمه تکمیلی در برخی از شرکت‎های بیمه، منوط به داشتن دفترچه بیمه پایه است. علتش این است‎که بیمه درمان تکمیلی هزینه مازاد بر بیمه‎های پایه را مطابق با بیمه‎‌نامه تقبل می‌‎کند. برای آشنایی بیشتر درباره بیمه تکمیلی، خواندن مقاله بیمه تکمیلی چیست را پیشنهاد می‌کنیم.

انواع بیمه تکمیلی

این بیمه‎‌نامه به صورت انفرادی، گروهی و خانواده در طرح‌های مختلف بیمه‌ای با پوشش‌ها و حق بیمه‌های متفاوت در اکثر شرکت‌‎های بیمه ارائه می‌‎شود.

شرکت‎های ارائه دهنده بیمه درمان تکمیلی انفرادی

برای داشتن شرایط بیمه تکمیلی انفرادی نیاز به دفترچه درمان پایه نیست. این بیمه با توجه به سن فرد بیمه‌‎گزار و طرح مورد درخواست وی در شرکت‎‌های زیر ارائه می‌‎شوند:

 1. بیمه تکمیلی انفرادی سامان
 2. بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی تعاون
 3. بیمه تکمیلی انفرادی SOS

شرکت‌‎های ارائه دهنده بیمه درمان تکمیلی گروهی

این بیمه با توجه به تعداد نفرات و تعهدات مورد درخواست هر شرکت یا سازمان تنظیم می‌‎شوند. شما می‌‎توانید از طریق شرکت‌‎های زیر بیمه تکمیلی گروهی را تهیه کنید:

 1. بیمه تکمیلی دانا
 2. بیمه تکمیلی البرز
 3. بیمه ایران
 4. شرکت بیمه آسیا
 5. بیمه تکمیلی ملت
 6. شرکت بیمه کارآفرین
 7. بیمه آسماری
 8. شرکت بیمه تکمیلی سامان

شرکت‎‌های ارائه دهنده بیمه تکمیلی خانواده

این بیمه در بعضی از دسته‌‎بندی‎های اسناد بیمه‎ای در دسته بیمه تکمیلی انفرادی شناخته می‎شود.  شما می‎‌توانید از  شرکت‌‎های زیر این بیمه‌‎نامه درمان خانواده  را تهیه کنید:

 

مقایسه بیمه های درمانی تکمیلی

بیمه خانواده و انواع آن

 1. شرکت بیمه آسماری
 2. بیمه سامان
 3. شرکت بیمه SOS

موارد ضروری در انتخاب بیمه تکمیلی

برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی توجه به نکات زیر ضروری است:

 • فرانشیز بیمه‎‌نامه
 • دوره انتظار بیمه تکمیلی
 • در دسترس بودن مراکز درمانی طرف قرارداد
 • قیمت بیمه‌‎نامه
 • پوشش‎ هزینه‌‎های درمانی بیمه‎‌نامه

اگر در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید مطلب بهترین بیمه تکمیلی را در سایت ما بخوانید.

فرانشیز بیمه‎‌نامه

یکی از موضوعات مهم در مقایسه انواع بیمه های تکمیلی ، فرانشیز است. یعنی بخشی از هزینه‌های درمانی شما، که توسط شرکت بیمه پرداخت نمی‌شود و باید خودتان آن را پرداخت کنید. هرچه فرانشیز بیمه درمان تکمیلی کمتر باشد در هنگام بروز خسارت‌ها، هزینه کمتری به دوش بیمه‌گزار می‌افتد. مثلا اگر فرانشیز  بیمه‌ای ۱۰ درصد و مبلغ خسارت یک میلیون تومان باشد؛ شرکت بیمه ۹۰۰ هزار تومان از مبلغ خسارت را می‌پردازد. پرداخت مابقی آن بر عهده بیمه‌گزار است. فرانشیز در بیمه اموال، اشخاص و مسئولیت وجود دارد. این درصد، بر اساس نوع شرکت، نوع بیمه و نوع قرارداد تعیین می‌شود. در بیمه تکمیلی انفرادی معمولا فرانشیز بین صفر تا ۳۰ درصد است و به شرکت بیمه انتخابی شما بستگی دارد.

دوره انتظار بیمه‌‎نامه

یکی از مهم‌ترین نکات در مقایسه بیمه های تکمیلی مدت زمان دوره انتظار است. لزوم وجود دوره انتظار به خاطر اطمینان از صحت سلامت فرد بیمه‎‌گزار است. فرد بیمه‌‎شده بعد از سپری شدن دوره انتظار می‌تواند برخی از پوشش‌ها مانند خدمات بستری و جراحی را دریافت کند.

دوره انتظار برای پوشش عمل جراحی و بستری در بیمه تکمیلی حداکثر تا ۳ ماه تعیین شده است. در برخی از قراردادهای بیمه تکمیلی گروهی، برای جراحی و بستری دوره انتظاری در نظر گرفته نمی‌شود.

در دو شرکت بیمه تعاون و سامان دوره انتظار بیمه‌‎نامه درمان به شرح زیر است:

 • دوره انتظار بیمه درمان انفرادی سامان برای خدمات بستری و جراحی ۳ ماه و دوره انتظار برای زایمان ۹ ماه می‌باشد.
 • دوره انتظار بیمه‌ی تکمیلی انفرادی تعاون برای پوشش های پاراکلینیکی ۳ ماه و برای زایمان ۹ ماه می‌باشد.

در دسترس بودن مراکز درمانی طرف قرارداد

یکی دیگر از معیارهای مهم درمقایسه بیمه های تکمیلی در دسترس بودن مراکز درمان طرف قرارداد با این شرکت‎هاست. شرکت بیمه‌ای که تعداد مراکز طرف قرارداد بیشتر و در دسترس داشته باشد، همواره گزینه بهتری برای انتخاب بیمه‌‎نامه تکمیلی است. برای اطلاع از مراکز طرف قرارداد بیمه‎‌ها می‌توانید به سایت آن شرکت مراجعه کنید و یا از واحد پشتیبانی‎‌شان کمک بگیرید.

نکته: در صورت مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه‌‎نامه‌های تکمیلی، بیمه‎‌گزار باید هزینه‌‌های لازم را پرداخت کند. سپس به مراکز پرداخت خسارت بیمه درمان تکمیلی شرکتِ بیمه خود مراجعه نماید. برای دریافت هزینه، ارائه مدارک و پرونده‌‌های پزشکی فرد بیمه‎‌گزار الزامی‎ است.

قیمت بیمه‌‎نامه

« هیچ ارزانی بی‌‎علت نیست، هیچ گرانی بی‎‌حکمت نیست». شما، مفهوم این ضرب‎‌المثل را در انتخاب بیمه درمان ‎تکمیلی به خوبی درک خواهید کرد. ارزان‎‌ترین بیمه تکمیلی می‌تواند یکی از گزینه‌‎ها در انتخاب بیمه تکمیلی گروهی، انفرادی و خانواده باشد. اما این مورد را فراموش نکنید که ارزان‌ترین بیمه، لزوما کامل‌ترین بیمه از لحاظ پوشش‌دهی نیست. در بیمه نامه‌های تکمیلی اگر شما حق بیمه کمتری پرداخت کنید، بالتبع سقف پوشش کمتری هم دریافت می‌کنید. در هر طرح بیمه‌ای سقف پوشش‌های مختلف با حق بیمه‌های متفاوتی ارائه می‌شود. پس با انتخاب طرح‌های بیمه‌ای با پوشش کامل، بیمه‌‎نامه‌‎ای را تهیه کنید که در زمان خسارت در کنار شما باشد. برای خرید بهترین بیمه تکمیلی با قیمت مناسب، شما می‌توانید به صفحه استعلام قیمت و خرید بیمه تکمیلی در سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و بیمه تکمیلی مدنظر خود را با وارد کردن مشخصات خود خریداری نمایید.

پوشش‎های هزینه‌‎های درمانی بیمه‌‎نامه

مهم‌ترین معیار در خرید بیمه‌نامه‌های تکمیلی، انتخاب بهترین بیمه تکمیلی از نظر پوشش‎‌های هزینه‎‌های درمانی است. این پوشش‎‌ها با توجه به حق بیمه پرداختی به فرد ارائه می‌‎شود. از این‎‌رو قبل از خرید بیمه‌‎نامه تکمیلی به موارد زیر دقت کنید:

 • تعهدات مختلف طرح‌های بیمه‌‎نامه‌های تکمیلی
 • میزان حق بیمه

بعد از بررسی و مقایسه بیمه های تکمیلی در شرکت‌‎های مختلف، بیمه‌نامه مورد نظرتان را خریداری نمایید.

مقایسه بیمه‌های تکمیلی از نظر پوشش‌دهی

شرکت‌‎های گوناگون پوشش بیمه‌‎ای متفاوتی در طرح‌‎‎های مختلف ارائه می‎‌دهند. از بین این پوشش‌‎ها بررسی و مقایسه خدمات زیر ضروری به نظر می‎رسد.

پوشش بیمه برای هزینه‌‎های عمل جراحی در سال ۱۴۰۲

برای برخی از افراد پوشش جراحی و بستری گزینه‌‎ی مهمی در انتخاب بیمه تکمیلی است. باید گفت شرکت‌های بیمه پوشش‌های مختلفی را برای عمل جراحی و بستری ارائه می‌نمایند. میزان سقف پوشش‎‌های بیمه تکمیلی شرکت‌های مختلف در سال ۱۴۰۲ به ترتیب زیر است:

 • پوشش بستری بیمه تکمیلی SOS (کمک رسان ایرانیان): ۳۰۰ میلیون تومان
 • پوشش بستری و جراحی عمومی بیمه‌ی تکمیلی انفرادی سامان: ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
 • بستری و جراحی تخصصی بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی سامان: ۷۵ میلیون تومان
 • پوشش بستری عمومی بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی تعاون: ۱۰۰ میلیون تومان
 • پوشش هزینه جراحی‌های مهم بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی تعاون: ۲۰۰ میلیون تومان

پوشش‌های بیمه برای هزینه‎‌های زایمان در سال ۱۴۰۲

پوشش زایمان، در طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی ارائه می‌شود. این طرح سقف پوشش‌های مختلفی دارد. میزان سقف پوشش‌های زایمان در انواع بیمه‌های تکمیلی در سال ۱۴۰۲ به ترتیب زیر می‌باشد:

 • پوشش بیمه تکمیلی برای زایمان بیمه تکمیلی SOS: پانزده میلیون تومان
 • زایمان بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی تعاون: ده میلیون تومان
 • پوشش زایمان بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی سامان: ۵ میلیون تومان

پوشش بیمه برای هزینه‎‌های درمان نازایی در سال ۱۴۰۲

تنها دو شرکت بیمه پوشش نازایی را ارائه می‌دهند. سقف تعهدات پوشش نازایی در شرکت بیمه تعاون و سامان در سال ۱۴۰۲ به ترتیب زیر است:

مقایسه بیمه‌های تکمیلی

پوشش هزینه‎های درمان نازایی

 • پوشش نازایی بیمه درمان انفرادی تعاون : ۱۰ میلیون تومان
 • بیمه‌ی تکمیلی انفرادی سامان برای نازایی: ۵ میلیون تومان

پوشش بیمه برای هزینه‎‌های دندان‎پزشکی در سال ۱۴۰۲

در بیمه‌های تکمیلی انفرادی طرح‎های مختلفی برای پوشش هزینه‎‌های دندان پزشکی بیمه درمان ارائه می‌شود. سقف پوشش دندانپزشکی هر ساله تغییر می‌کند. سقف پوشش هزینه‎‌های دندانپزشکی در شرکت‎های مختلف برای سال ۱۴۰۲ به ترتیب زیر می‌باشد:

 • پوشش دندانپزشکی بیمه‌ی تکمیلی انفرادی سامان : ۱ میلیون تومان
 • پوشش‌های دندانپزشکی بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی تعاون : ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
 • پوشش دندانپزشکی بیمه‌ درمان تکمیلی SOS: در دو طرح با سقف ۱۰ میلیون تومان و ۵ میلیون تومان

مطلب پیشنهادی: پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی

پوشش بیمه‌‎ای برای هزینه‌‎های درمانی سرطان در سال ۱۴۰۲

این بیمه‌نامه، برای افرادی که بیمه انفرادی دارند در دسترس است. بیمه‌‎گزار می‎‌تواند در صورت لزوم از پوشش هزینه‎‌های شیمی درمانی و جراحیِ سرطان استفاده نماید. پوشش شرکت‌های بیمه برای این موضوع به ترتیب زیر می‌باشد:

 • پوشش جراحی و بستری تخصصی سرطان بیمه درمان تکمیلی انفرادی تعاون: تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
 • پوشش‌ شیمی درمانی در بیمه‌ی تکمیلی SOS: تا سقف ۷۰ میلیون تومان
 • هزینه شیمی درمانی بیمه‌نامه تکمیلی انفرادی سامان: تا سقف ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان
 • پوشش جراحی و بستری تخصصی بیمه‌ی تکمیلی انفرادی سامان: تا سقف ۷۵ میلیون تومان

بیمه تکمیلی کدام بیمه بهتر است؟

بصورت قطعی نمی توان گفت که بیمه تکمیلی کدام شرکت بهترین است. انتخاب بهترین بیمه تکمیلی به موارد زیادی بستگی دارد؛ اینکه چه پوشش هایی را می خواهید، نوع انفرادی آن مد نظرتان است یا گروهی؟

اگر هم قیمت برایتان اهمیت دارد بهتر است بدانید که هرچقدر هزینه کمتری برای آن پرداخت کنید قطعا مبلغ کمتری را از بیمه دریافت می کنید. همینطور در زمان خرید بیمه تکمیلی می بایست به دور انتظار آن توجه زیادی داشته باشید.

بیمه دات کام یک پلتفرم استعلام، خرید و مقایسه انواع بیمه‌نامه از جمله مقایسه بیمه های تکمیلی است که با در اختیار گرفتن کارشناس‌های متخصص، پاسخگو سوالات شما عزیزان هستند. کافی است قبل از اقدام و خرید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
پوشش ویزیت و دارو در بیمه تکمیلی
۲۷ آبان ۱۴۰۲ / بیمه درمان و تکمیلی

پوشش ویزیت و دارو‌ در بیمه تکمیلی چقدر است؟ + راهنمای دریافت هزینه درمان

داروهای تحت پوشش بیمه تکمیلی کدام هستند؟ چگونه هزینه‌های دارویی خود را از بیمه می‌توانید دریافت کنید؟ مدارک لازم جهت دریافت هزینه‌های ویزیت و دارو را در این مقاله بخوانید.

بیمه تکمیلی رانندگان
۱۱ شهریور ۱۴۰۲ / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

آیا افرادی که به شغل رانندگی مشغول هستند، بیمه تکمیلی دارند؟ رانندگان چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند؟ برای کسب اطلاعاتی در این خصوص این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رز سفید
۱۸ آبان ۱۴۰۲

باسلام ببخشید من همسرم بیمه هنرمندان هستن و خودم خویش فرما برای خودم بیمه را رد میکنم.سوالم این هست که آیا میتوانم تحت پوشش بیمه تکمیلی همسرم باشم و خودم بیمه تکمیلی انفرادی خریداری نکنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما اگر خودت حق بیمه را واریز میکنید باید جداگانه خودت را بیمه تکمیلی کنید.

   person
   محدثه
   ۲۱ آبان ۱۴۰۲

   سلام شوهر من تحت بیمه تامین اجتماعی هست و من بیمه قالیبافی زنان روستایی و عشایر رو پرداخت میکنم ک تا جایی ک میدونم بیمه درمانی هم داره ک البته من استفاده نکردم ازش. میخواستم بدونم شوهر من نمیتونه منو بیمه تکمیلی کنه؟ و این ک من برای بارداری و زایمان میخوام، میتونم خودم ب تنهایی فقط خودم رو بیمه تکمیلی کنم تا هزینه بیمه پایین تر بیاد؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۲ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    شما می توانید از طریق همسرتان بیمه تکمیلی شوید.

person
امین رضا
۱۳ مهر ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب ، برادرم بیمه تامین اجتماعی دارد و خودش مغازه دار هست ، جدیدا گوشش مشکل پیدا کرده و نیاز به عمل دارد . لطفا برای انتخاب بیمه تکمیلی مرا راهنمایی بفرمایید. متشکرم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  لطفا با کارشناسان بیمه ما در بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند.

person
صادق
۰۵ مهر ۱۴۰۲

سلام من بیمه تامین اجتماعی ازاد هستم و خانومم رو تحت پوششم بیمه درمانی هست الان بخوام بیمه تکمیلی بشیم باید هردو بشیم؟ و کدام بیمه هزینه زایمان بیشتری میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است برای دریافت مشاوره در این مورد با مشاوران بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
صاحب اختیاری
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام چه جوری میتونم خودم رو بیمه تکمیلی کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید یک بیمه پایه خریداری کنید و سپس بیمه تکمیلی درمان مورد نظرتان را از شرکتی که می خواهید خریداری کنید. می توانید برای دست یابی به اطلاعات بیشتر و کاملتر با پشتیبانی بیمه دات کام تماس بگیرید که شما را راهنمایی کنند.

person
مهسا
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام.شماره ای که میتونم با کارشناس بیمه در ارتباط باشم و راهنمایی بگیرم رو؛لطفا بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز ۰۲۱۴۳۷۲ شماره تماس پشتیبانی بیمه دات کام است.

person
میلاد
۲۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام امروز با بنده تماس گرفتن کلی صحبت کردن در مورد بیمه تکمیلی کردن و این حرفا، گفتن که طبق سهمیه که تخصیص داده شده، شما با تعرفه دولتی بیمه میشید و هزینه هاتون تو جاهای خصوصی نصف و بعضا رایگان میشه و از این حرفا، بعد که اسم بیمه رو پرسیدم چیز درست در میونی نگفتن گفتن که مثل بیمه های خصوصی نیست و زیر نظر بیمه مرکزی هستیم و فعالیت میکنیم و ضمن اینکه این بیمه مثل بیمه طلایی فرهنگیان و نظامیاس که بعد از قضایای کرونا گفتن که همه باید تحت پوشش بیمه تکمیلی باشن، و گفتن فردا کارت بیمه رو مامور سازمان میاره جلو درب و هزینه رو باید پرداخت کنم و رسید پرداختمم از مامور بگیرم الان نمیدونم واقعا بیمه ایی در کار هستش چیز معتبریه یا کلاهبرداریه، اگه اطلاعاتی در این خصوص دارید ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است قبل از دادن اسم و مشخصات خود، در مورد اسم شرکت بیمه و سوابق آن تحقیق کنید. خیر اطلاعاتی نداریم و تهیه بیمه به این شکل را پیشنهاد نمی دهیم.

  person
  کاربر
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام به من هم زنگ زده بودند، کلاهبرداریه، توی اینترنت سرچ کنید

person
faezeh
۱۳ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر برای موارد دندانپزشکی کدام بیمه ها توصیه میشنود؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. پیشنهاد می کنیم با مشاوران بیمه ما در بیمه دات کام تماس بگیرید تا پاسخ کامل سوال خود را دریابید. اما به طور کلی بیمه های دندان پزشکی با پوشش اضافی برای خدمات دندان پزشکی مناسب است.

   person
   ابراهیم
   ۱۴ مهر ۱۴۰۲

   سلام کدام بیمه برای دندان مناسب است جباب بشو بدید ممنون میشم

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۵ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    باید بیمه تکمیلی دندان پزشکی را تهیه نمایید.

person
سارا
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر،من تحت بیمه پدرم هستم که تأمین اجتماعی و آتیه سازان هست، تا الان برای خودم سابقه بیمه رد نکردم،اگر برای خودم بیمه رد بشه، بیمه تکمیلیم قطع میشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بیمه سابقه کار با بیمه تکمیلی درمان متفاوت است.

person
mona
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر بیمه هایی که در سایت معرفی شده بیمه sos که بیشترین پوشش و پرداخت رو داره توضیح میفرمایید؟ من تاحالا اسم این بیمه نامه رو نشنیده بودم!!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرکت بیمه‌ای SOS با اسم مستعار بیمه فوری نیز شناخته می‌شود و در زمینه بیمه نزدیک به یک قرن سابقه دارد. این شرکت محصولات بیمه‌‌ای را در قالب بیمه تکمیلی ارائه می‌دهد. بیمه SOS در رشته‌های مختلف بیمه تبحر ویژه‌‎ای دارد و به طور تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند. لازم است بدانید که بیمه SOS دارای ۲ نوع بیمه تکمیلی و گروهی‌ است. این بیمه دارای مزایای زیادی برای بیمه‌گزاران است و مهم‌ترین مزیت بیمه تکمیلی SOS را می‌توان ارائه خدمات پزشکی در محل یا کمک رسان حقوقی دانست.

  person
  sara
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  یعنی هم زمان هم میتونم تحت بیمه تکمیلی پدرم باشم، هم خودم بیمه باشم؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

   سلام. بله دوست عزیز.

person
رقیه
۰۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من از طرف پدرم بیمه تکمیلی نیروهای مسلح هستم می خواستم بدونم اگه در محل کار بیمه بشم بیمه پدرم قطه میشه یا نه ؟البته بیمه پدرم فقط درمانی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر می توانید از بیمه تکمیلی پدرتان استفاده نمایید. بیمه سابقه کار ربطی به بیمه تکمیلی ندارد.

person
فاطیما
۰۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من بیمه تکمیلی ایران هستم از طریق پدرم و خودم هم از طریق کارم بیمه آسماری هستم اگر آزمایش خون بدم میتونم از جفتش هم زمان استفاده کنم؟در واقع اگر یک شخصی دوتا تکمیلی داشته باشه میتونه از هر جفتش استفاده کنه؟؟ و بیمه آسماری و sos یکیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام بله می توانید از دو بیمه تکمیلی به صورت همزمان استفاده کنید.

person
تهرانی نرس بازنشته نیروهای مسلح
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

با سلام وسپاس از پاسخگویی شما من ۶۷ سال دارم وکارشناس پرستاری نیروهای مسلح هستم بیمه پایه خدمات درمانی است و بیمه تکنیلی کوثر هم بصورت انفرادی هستم کا پوشش دهی خوبی ندا رد در ضمن باید این دو مطلب را حتما با شما درمیان بگذارم من از سن ۳۸ سالگی دچار گلوکوم دوبل شدم چندبن بار عمل کردند عمل شدم‌چواب نداد ودرنهایت مجبور شدندبازنشته ام کردندوهنوز با قطره تحت نظر هستم ولان درلین سن کیس تعویض مفصل زانو میباشم ایا بینه تکمیلی انفرادی هست که مرا پوشش دهد سپاسکزارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. لطفا با مشاوران بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را به صورت دقیق راهنمایی کنند.

person
خانم
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

با سلام و تشکر فراوان از جواب سریع شما!
رفتم تو سایت های بیمه عمر را فقط تا ۵۰ سالگی پیشنهاد میکنند. میشه راهنمایی کنید کدوم شرکت بیمه عمر تا سن هفتاد سالگی قبول میکنه؟ نکته دیگه این هست که من بیمه رو فقط برای اینکه اگر روزی تو خیابان خوردم زمین و اتفاق غیر مترقبه ای رخ داد داشته باشم. احتیاجی به سرمایه‌گذاری ندارم.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه عمر سامان تا ۷۰ سالگی هم امکان ارائه خدمات به بیمه گزاران را دارد.

person
خانم
۱۵ مرداد ۱۴۰۲

با سلام،
من ۶۸ ساله هیچگونه بیمه ای ندارم. خدا رو شکر مشکل سالمتی بخصوصی هیچ وقت نداشتم و فعلا هم ندارم. میخواستم راهنمایم کنید چه بیمه ای برای افرادی در شرایط من توصیه میکنید.

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. می توانید یک بیمه عمر که دارای پوشش درمانی نیز هست را خریداری کنید. البته باید قبل از ۷۰ سالگی برای خرید بیمه اقدام کنید بعد از آن نمی توانید.

person
علی
۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

بنده چندین سال در شرکت های مختلف بیمه درمان کار کردم..قیمت،خدمات ومراکز طرف قرار داد مهترین موضوعات در انتخاب بیمه درمان هست…در حال حاضر بیمه سرمد پکیج بسیار مناسبی داره،قیمت مناسب،لیشترین مراکز انلاین طرف قرار داد و پرداخت بسیار زود تمام هزینه ها

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. انتخاب نوع بیمه به شرایط افراد بستگی دارد و کاملا نسبی است.

person
اسمان
۰۷ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
بنده کارمند و بیمه تامین اجتماعی هستم
میخواستم خودمو بیمه تکمیلی کنم برای عمل لیزیک خواستم بدونم بیمه پیشنهادی شما چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام برای مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
محنا
۲۳ آبان ۱۴۰۱

سلام
ما بیمه تکمیلی کار آفرین هستیم
تو بیمه تکمیلی ۱۰ درصد
میخواستم بدونم برای زایمان چقدرش بیمه میده؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید از خود بیمه بپرسید.

person
زینب
۰۷ آبان ۱۴۰۱

سلام وقتتون بخیر من میخوام برای دوران بارداری و زایمانم بیمه تکمیلی ثبت نام کنم کدام بیمه بیشترین هزینه رو برای دوران بارداری و زایمان تقبل میکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۱

  سلام طرح های زیادی در این خصوص وجود دارد اما ما بیمه دی و سامان را داریم که می توانید انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم که طرحی با بیشترین میزان پوشش را انتخاب کنید.

person
فاطمه
۰۵ شهریور ۱۴۰۱

سلام بنظر شما برای زایمان بیمه تکمیلی سامان بهتره یا دی؟؟ با توجه به اینکه سامان فرانشیز ۱۰ درصد و دی ۲۰ درصد داره و اگه بخام دی فرانشیز ۱۰ درصد حدود ۷۰۰ هزار تومن رو حق بیمه میاد بنظرتون کدوم بصرفه تره ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام بهتر است که به طرح و مراکز تحت پوشش نگاه کنید.

person
حسن
۱۶ مرداد ۱۴۰۱

با سلام و عرض احترام
از لحاظ پوشش جراحی و بستری کدوم بیمه و طرح رو پیشنهاد میفرمایید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام بستگی به این دارد که بیمارستان مورد نظر شما با کدام بیمه قرارداد دارد.

person
شایان برزیگر
۲۸ تیر ۱۴۰۱

من میخوام بیمه تکمیلی شخص واحد بگیرم.. دی خوبه یا آسماری یا سمان، به نظرم اینا بهترین بیمه های تکمیلی ان وقتی اسعلام گرفتن. درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۱

  سلام شخص واحد فکر نکنیم که آن شرکت ها داشته باشند. با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان شما را کامل راهنمایی کنند.

person
فراتر
۰۱ تیر ۱۴۰۱

سلام مطلبتون خیلی خوب بود؛ اما مساله اینجاست که ما بودجه خیلی زیادی نداریم؟ الان پس بیمه تکمیلی به چه درد میخوره؟ حامی که نیست.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شما می توانید طرح با پوشش کمتری را خریداری کنید.

person
مجید
۲۶ فروردین ۱۴۰۱

سلام
انجام نوروتراپی و نورو‌فیدبک که روانشناس ها انجام میدن جزو بیمه تکمیلی هست؟ و اکه هست تا چه مقدار پوشش میدن

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم. در موارد تحت پوشش تا به حال دیده نشده است.

person
سنگین وزن
۰۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام بیمه ای سراغ دارید که افراد بالای ۱۲۰ کیلو را بیمه تکمیلی کند ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید با شرکت های بیمه تماس بگیرید تا ببینید که کدام یک شرایط شما را قبول کنند. در گام اول بهتر است تا با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما راهنمایی کنند.

  person
  نامی
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۲

  دی داریم ما مراکزش خیلی کمه. مثلا تو شهر بزرگی مثل کرج حتی یک دونه مرکز رادیولوژی طرف قرارداد نداره

person
سپهر
۰۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام،بین بیمه های سامان،تعاون و دی کدوم یکی رو به لحاظ پرداخت و همکاری خوب با بیمه گذار پیشنهاد میکنید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، تمامی بیمه ها خوب هستند و این شرایط شماست که تعیین کننده انتخاب خواهد بود. می توانید با بیمه دات کام تماس بگیرید تا کارشناسان این واحد شما را کامل راهنمایی کنند.

person
حسین زاده
۰۹ بهمن ۱۴۰۰

با سلام و عرض ادب خدمت شما
بنده معلم هستم و بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ رو دارم که مخصوص فرهنگیان هستش و چند ماه بعد عملی دارم و شرایط مالی خوبی ندارم
میخاستم بپرسم اگه یک بیمه تکمیلی انفرادی بگیرم،میتونم از دو بیمه (هم از بیمه تکمیلی فرهنگیان و هم از بیمه تکمیلی انفرادی که میخام بخرم) خسارت بگیرم؟؟؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

  سلام وقت بخیر
  بله همزمان میتوانید از هر دو بیمه تکمیلی استفاده کنید

person
علی دهقان
۲۳ دی ۱۴۰۰

سلام اگر شرکت مربوط به واحد خسارت نزدیک شهرما نداشته باشد، باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ دی ۱۴۰۰

  سلام برای بیمه تکمیلی شما اصلا نیازی ندارید که به واحد خسارت مراجعه کنید. از طریق اینترنت می تونید انجام دهید.

person
لطفی
۲۲ دی ۱۴۰۰

آیا بیمه تکمیلی وجود دارد که پس از درمان و یا جراحی و…فقط مبلغ فرانشیز توسط پا پرداخت شود و ترخیص شد ؟ منظور بدون نیاز به مراجعه به شرکت بیمه و تحویل مدارک و صورتحساب ، خود بیمارستان مستقیما با شرکت بیمه طرف حساب باشد؟ چون ممکن است در بسیاری از موارد بستری و اعمال جراحی، بیمار با وجود داشتن بیمه تکمیلی، توان پرداخت هزینه های سنگین بیمارستان را هنگام بستری یا ترخیص نداشته باشد.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز
  فرانشیز مربوط به بیمه تامین اجتماعی می باشد که در حال حاضر ۱۰درصد می باشد و اینجور بیمه ای وجود ندارد

person
ایمان رحیمی
۱۲ دی ۱۴۰۰

سلام من از طرف بانک که پدرم که کارمند اونجا بود، بیمه تکمیلی خریدم اما خودم میتونم از شرکت سامان هم بیمه تکمیلی خریداری کنم، شنیدم که بیمه تکمیلی سامان خیلی خوبه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، بله شما می توانید از دو شرکت مجزا برای خودتان بیمه تکمیلی خریداری کنید.

   person
   سام
   ۲۲ دی ۱۴۰۰

   میخواهم خود و اعضای خانواده خود را بیمه تکمیلی کنم . بازنشسته تامین اجتماعی هستم، حقیقتا کمی گیج شدم چون هر کدام قوانین خود را دارند و اکثرا با بیمارستانهای خاصی طرف حساب هستند و شرایط گوناگون. آیا شما میتوانید بهترین نوع بیمه تکمیلی ( چه از تامین اجتماعی و یا شرکتهای بیمه دیگر مثل سامان و ..) را به من معرفی کنید که از سریعترین و ساده ترین راه ممکن بتوانیم بیمه تکمیلی شویم که تمام هزینه های درمانی من و تام اعضای خانواده را حداکثر ممکن پوشش دهد ؟ بسیار متشکر میشوم.

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۲ دی ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز
    شرکت های بیمه که به صورت انفرادی در حال حاضر انجام می دهند ،بیمه سامان و تعاون می باشد،که هر کدوم طرح های متفاوت با پوشش ها و سقف های متفاوت می باشند،شما از طریق این لینک وارد بشید https://bimeh.com/health
    و ثبت نام انجام بدید

person
گتمیری
۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام آیا پولیپ بینی هم جزو پوشش تمامی شرکت های بیمه هستند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰

  سلام بله این عمل جزو پوشش بیمه تکمیلی است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید