16 فروردین 1402

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان؛ خداحافظی با هزینه‌ های گزاف

می‌دانیم که با شروع فصل جدیدی از زندگی، با شمردن لحظات منتظر کودکتان نشسته‌اید! کی می‌شود این انتظار سرآید و لبخندی به پهنای صورت بزنید؟ کی می‌توانید چهره‌ی همچو ماهش را از نزدیک تماشا کنید؟ حال بماند استرس روز فارغ شدن و هزینه‌هایی که این روزها برای جراحی نیز باید بپردازید، بهترین راه برای خلاص شدن از شر این استرس‌ها در دوران بارداری و فشار نیاوردن به کودک، داشتن بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان است! بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان شما بستگی به این دارد که” آیا در حال حاضر باردار هستید یا قصد دارید در آینده باردار شوید؟”. در بیشتر موارد، اگر از قبل برنامه ریزی کنید، می‌توانید بیمه تکمیلی زایمان خود دریافت کنید. آن دسته از مادرانی که درباره‌‌ی این پوشش بیمه تکمیلی به دنبال کسب اطلاعات هستند، در ادامه ما را دنبال کنند.

ابتدا لازم است کمی در رابطه با بیمه تکمیلی بدانید:

بیمه تکمیلی درمان چیست؟

اگر به علت بیماری به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها مراجعه کرده باشید، متوجه شده‌اید که پرداخت قسمتی از هزینه‌های درمان به عهده بیمه‌هاست. این هزینه‌های درمان شامل مواردی همچون هزینه ویزیت، دارو، آزمایش‌ها و… هستند. اما این خدمات درمانی محدودیت دارند. این پوشش‌ها باتوجه به افزایش هزینه‌های درمان، کفاف هزینه‌های درمانی امروزه را نمی‌دهد! به همین دلیل، شخص بیمه‌شده مجبور است بخش زیادی از هزینه را خودش پرداخت کند.

بیمه تکمیلی برای زایمان

با بیمه تکمیلی هزینه‌های پزشکی در دوران بارداری را جبران نمایید.

 

این جاست که بیمه‌تکمیلی پا در عرصه درمان گذاشته و همه‌را با ویژگی‌های محبوبش متحیر می‌کند. برای شناخت بیشتر این بیمه معجزه‌گر پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را از دست ندهید!

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه تکمیلی درمان و پوشش‌های آن به اینجا مراجعه نمایید. 

بررسی انواع بیمه درمان تکمیلی و معرفی بهترین نوع آن

بیمه‌های درمان تکمیلی تنوع زیادی دارند. می‌توان این بیمه را در دسته‌های زیر جا داد:

 1. بیمه تکمیلی انفرادی
 2. بیمه‌ی تکمیلی خانواده
 3. بیمه تکمیلی گروهی

مادرانِ منتظری که از اولین پاراگراف تا این قسمت از مقاله با ما همراه بوده‌اید، این بخش از مطلب برای اطلاعات شما در زمینه بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان است!

اگر بخواهید در رابطه با سقف پوشش زایمان بدانید، باید گفت:” این سقف پوشش در طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی متفاوت است. سقف پوشش بیمه زایمان از حداقل 2 میلیون تومان تا حداکثر 25 میلیون تومان متغیر است! اگر سقف پوشش زایمان شما در بیمه تکمیلی به ۵ میلیون تومان برسد، به این معنا است که شما می‌توانید تا سقف ۵ میلیون تومان از هزینه‌های مربوط به زایمان خود را از بیمه دریافت کنید! البته که پرداخت درصدی از هزینه‌ها به عنوان فرانشیز، به عهده شما خواهد بود. لازم است به این نکته اشاره کنیم که قبل از اقدام به بارداری فرد باید بیمه شود و دوره انتظار این بیمه ۹ ماه به بالا است.

دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه درمان تکمیلی چگونه است؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که مادران مهربان از ما داشته‌اند: “دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چقدر است؟”

همان‌طور که در مطالب فوق اشاره کردیم، در پوشش زایمان بیمه تکمیلی دوره‌ای به نام دوره انتظار بیمه وجود دارد. در دوره انتظار، شرکت بیمه هیچ تعهدی نسبت به بیمه‌گذار نداشته و خدماتی را در طول این مدت ارائه نمی‌دهد!

شاید با خواندن این جملات تعجب کنید. شاید از وقتی که تا این قسمت از مقاله به ما اختصاص دادید پشیمان شوید، اما با کمی صبر متوجه خواهید شد که شما در واقع در مدت دوره انتظار نمی‌توانید از پوشش مورد نظر خود استفاده کنید. دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی معمولا بین 9 تا 12 ماه است! اما در بیمه‌های تکمیلی گروهی که پیش‌تر درباره آن صحبت کردیم مدت زمان این دوره به نوع بیمه بستگی دارد.

برای رد کردن دوره انتظار و این که بتوانید در پایان بارداری از این بیمه برای زایمان خود استفاده کنید، می‌بایست قبل از بارداری برای خرید این بیمه درمان اقدام کنید. چون باتوجه به دوره‌ی انتظاری که در پیش‌رو دارید، اگر بعد از بارداری اقدام به خرید این بیمه کنید، نمی‌توانید از خدمات این پوشش استفاده کنید؛ به بیان دیگر، بیمه هیچ تعهدی را نسبت به پرداخت خسارت این پوشش‌ها نخواهد داشت.

بیمه درمان زایمان به صورت گروهی و برای شرکت‌هایی که حداقل بین 1000 کارمند دارند، دوره انتظار نخواهد داشت. البته این بیمه‌نامه فقط برای شرکت‌ها است و امکان استفاده از آن برای آن‌هایی که خودشان به صورت گروهی اقدام می‌کنند، وجود ندارد.

همواره می‌توانید برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان، با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط بوده و از آنها برای راهنمایی هرچه بهتر یاری بخواهید.

شاید جالب باشد بدانید که پوشش زایمان توسط همه بیمه‌های تکمیلی ارائه می‌شود؛ اما شرایط استفاده از بیمه تکمیلی و ضوابط، سقف تعهدات و دوره انتظار آنها با هم متفاوت است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

میزان پوشش زایمان در بیمه درمان تکمیلی چقدر است؟

بیمه تکمیلی در طرح‌‌های مختلفی در 4 دسته کلی بیمه تکمیلی انفرادی، گروهی، زایمان و خانواده ارائه می‌شود. هر یک از طرح‌های بیمه تکمیلی، پوشش ها، سقف تعهدات و حق بیمه متفاوتی دارند. سقف پوشش زایمان نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی‌ست! حداقل پوشش زایمان بیمه تکمیلی، 2 میلیون تومان و حداکثر 25 میلیون تومان است. میزان پوشش زایمان بیمه‌های تکمیلی شرکت بیمه‌های مختلف، بین این حداقل و حداکثر پوشش زایمان در نوسان است.

پوشش بیمه زایمان در شرکت‌های مختلف در سال 1402 به صورت زیر است:

 • بیمه سامان: حداقل 0 و حداکثر 5 میلیون تومان
 • بیمه‌ی تعاون: حداقل 0 و حداکثر 10 میلیون تومان
 • بیمه کوثر: 50 درصد تعهد پایه

حال که با میزان پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی آشنا شدیم، باید ببینیم بهترین بیمه تکمیلی برای امور زایمان چه بیمه‌ای است. ما این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کردیم:

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر تعدد مراکز طرف قرارداد

برای دریافت هزینه‌های پزشکی از شرکت بیمه دو راه را پیش‌رو دارید:

 1. در وهله اول به مرکز طرف قرارداد شرکت بیمه مراجعه کنید، در این صورت هزینه‌های پزشکی شما با در نظر گرفتن فرانشیز توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. در واقع اگر پوشش بیمه‌ای شما کافی باشد، تنها هزینه‌ای که باید در مرکز درمانی طرف قرارداد پرداخت کنید، فرانشیز است.
 2. اگر بخواهید از مسیر دوم حرکت کنید،مرکزی که خدمات درمانی به شما ارائه کرده، طرف قرارداد شرکت بیمه نیست. باید تمام هزینه‌های پزشکی را خودتان پرداخت کنید. سپس با ارائه‌ی صورت حساب مهر شده، هزینه‌های پزشکی خود را از شرکت بیمه درخواست کنید. لازم به ذکر است که در این حالت، شرکت بیمه هزینه‌ها را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت محاسبه و پرداخت می‌کند.
بیمه تکمیلی برای زایمان

بیمه تکمیلی زایمان هزینه زایمان را پرداخت می‌کند.

اگر قصد دارید هزینه‌ی کمتری برای خدمات پزشکی خود پرداخت کنید، لازم است به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید.

علاوه بر هزینه‌های زایمان یکی دیگر از دغدغه‌های والدین بیمه نوزاد است. اینکه زمان تولد نوزاد تا گرفتن دفترچه، باید چگونه از خدمات درمانی بهره ببرد؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره مقاله بیمه نوزادی را بخوانید.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فرانشیز

همان‌طور که می‌دانید در بیمه‌های تکمیلی، قسمتی از هزینه‌های درمان باید توسط خودِ شما پرداخت شود.هر چه این مبلغ (فرانشیز) در شرکتی کمتر باشد، هزینه‌های درمانی بیشتری توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

در حقیقت فرانشیز بیمه از 0 تا 30 درصد در شرکت‌های مختلف متغیر است. می‌توان به این موضوع نیز اشاره کرد که بسته به انفرادی یا گروهی بودن بیمه درمان تکمیلی، درصد فرانشیز تغییر می‌کند همچنین بسته به انفرادی یا گروهی بودن بیمه درمان تکمیلی درصد فرانشیز قابل تغییر است.>>

به طور مثال:

 • فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان 10% است.
 • بیمه تعاون 10% فرانشیز، برای درمان تکمیلی انفرادی در نظر گرفته است.
 • درحالی که این عدد در برخی پوشش‌‌های بیمه تکمیلی SOS، به صفر درصد هم می‌رسد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر انجام چکاپ اجباری

لازم است بدانید که برخی شرکت‌ها برای فروش بیمه درمان تکمیلی انفرادی، انجام آزمایش و چکاپ پزشکی را اجباری کرده‌اند. بعد از انجام آزمایش و آماده شدن نتیجه‌ی آزمایش مشخص می‌شود که فرد می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا خیر.اما برخی شرکت‌ها انجام این آزمایشات را ضروری نکرده و به تکمیل پرسشنامه‌ای توسط فرد اکتفا می‌کنند. پس از تکمیل این پرسشنامه در صورت لزوم فرد باید آزمایش پزشکی بدهد، در غیر این صورت بیمه صادر خواهد شد.

ضرورت و عدم ضرورت چکاپ بیمه‌ای شرکت های بیمه به صورت زیر است:

 • بیمه سامان و تعاون: اجباری نیست
 • بیمه تکمیلی SOS: اجباری ست و تنها نتیجه آزمایشی مورد قبول واقع می‌شود که در آزمایشگاه SOS انجام شود.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر سقف پوشش

قطعا شما از هزینه‌های عمل زایمان و سزارین آگاه هستید. در حقیقت، پوششی که بیمه درمان ارائه می‎کند بسیار حائز اهمیت است. درست است که برای دریافت پوشش بالاتر باید حق بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید، اما هزینه‌های درمانی قطعا بهتر تامین خواهند شد. نکته ای که باید برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان به آن دقت کنید، این است که متناسب با افزایش سقف زایمان، حق‌بیمه‌ای که باید پرداخت کنید افزایش چندانی نداشته باشد!

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بدون دوره انتظار

بدیهی ا‌ست که تمامی شرکت‌ها برای ارائه‌ی خدمات بیمه‌ای برای زایمان دوره‌ی انتظار معینی را مدنظر دارند. دوره‌ی انتظار بر اساس نوع طرح، گروهی یا انفرادی بودن آن چیزی حدود 6 ماه تا 1 سال طول می‌کشد.

دوره انتظار در بیمه‌های درمان تکمیلی گروهی بر اساس تعداد اعضا، کاهش می‌یابد. تعداد زیادی از شرکت‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر، دوره‌ی انتظار را حذف می‌کنند؛ اما در شرایط غیر از آن ارائه‌ی پوشش زایمان در بیمه تکمیلی درمان، بدون دوره‌ی انتظار به هیج وجه امکان پذیر نخواهد بود. به خصوص در بیمه‌های درمان انفرادی که دوره انتظار قابل کاهش یا حذف نیست.

آیا هزینه‌های درمان نازایی جز پوشش بیمه تکمیلی زایمان قرار می‌گیرد؟ برای اینکه اطلاعات بیشتری درمورد پوشش‌ بیمه نازایی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه تکمیلی برای نازایی را مطالعه بفرمایید.

بهترین بیمه تکمیلی را از کجا بخریم؟

همواره می‌توانید برای مطلع بودن از طرح‌های بیمه درمان در شرکت‌های متعدد و خرید بهترین آنها با توجه به مناسب‌ترین حق بیمه به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره و دریافت اطلاعات کامل در رابطه با بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان با مشاوران بیمه دات کام تماس حاصل نمایید. به این ترتیب، با مقایسه‌ی انواع شرکت‌ها و طرح‌های مختلف بیمه‌ای، بهترین بیمه تکمیلی زایمان را داشته باشید.برای مقایسه بین شرکت‌های بیمه تکمیلی، مطالعه این مقاله پیشنهاد می‌شود.

در صورت تمایل به خرید اینترنتی بیمه درمان تکمیلی برای دوره حاملگی و زایمان خود، می‌توانید به صفحه خرید آنلاین بیمه تکمیلی مراجعه نمایید. بعد از ورود اطلاعات شخصی و انتخاب پوشش مدنظر، امکان مقایسه بیمه درمان تکمیلی مختلف وجود دارد. با توجه به شرایط خود می‌توانید بهترین بیمه تکمیلی زایمان خریداری نمایید. بیمه شما در کمترین زمان ممکن صادر و به صورت رایگان برایتان ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه تکمیلی رانندگان
11 شهریور 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

آیا افرادی که به شغل رانندگی مشغول هستند، بیمه تکمیلی دارند؟ رانندگان چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند؟ برای کسب اطلاعاتی در این خصوص این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رضایی
11 تیر 1402

سلام وقت بخیر همسرم دوماه در شرکت مشغول کار شدن و تحت پوشش بیمه پاسارگاد و sos هستن من هم هشت ماهه باردارم آیا میتونم از بیمه برای زایمان استفاده کنم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. اگر برای ایشان لیست بیمه ارسال میشود بله میتوانید استفاده کنید.

person
جابر
28 فروردین 1402

خانم بنده یک ماهه باردار هست و بیمه تامین اختیاری بدون درمان دارم اولا دفترچه تامین بهتره یا سلامت دوما به همراه دفترچه سلامت ، تکمیلی میتونم بگیرم ؟ کلا چیکار کنم واسه هزینه های آزمایش و سونوگرافی و زایمان و … ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. دفترچه تامین اجتماعی بهتر است و بعد هم بیمه تکمیلی را خریداری کنید تا هزینه کمتری پرداخت کنید.

person
الهه
20 اسفند 1401

سلام من دقیقا قبل اقدام بع بارداری بیمه تهیه کردم و همون ماه اول اقدام باردار شدم و آلان ۴۰ روز دیگه زایمانمه ولی دوره انتظارم برای ۹ ماه تمام۲۶ اردیبهشت هیچ راهی نداره ینی؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام. باید دوره انتظار طی شود.

person
هانیه
04 بهمن 1401

سلام
قصد دارم مادر بشم
ولی نمیدونم کدوم بیمه به بهترین شکل پوشش میده پیشنهاد شما چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  05 بهمن 1401

  سلام هانیه عزیز
  اگر بخواهید بیمه تکمیلی انفرادی بخرید ، بیمه تکمیلی سامان بیشترین پوشش زایمان را دارد ولی در صورت خرید بیمه شرکتی ، باید با شرکت خودتان و شرکت بیمه ارائه دهنده خدمت بیمه تکمیلی گروهی ارتباط بگیرید.

  person
  الهه
  20 اسفند 1401

  سلام اگه هنوز اقدام به بارداری نکردید انفرادی دی بهترینه

person
میلاد
22 آذر 1401

سلام من تازه در گروه صنعتی گلرنگ مشغول شدم و بیمه تکمیلی برام از این ماه رد میشه و خانومم دو ماهه دیگ زایمان می‌کنه میخواستم بدونم آیا بیمه تکمیلی تعلق میگیره
ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر.

  person
  کارشناس بیمه
  23 آذر 1401

  سلام در بیمه های گروهی و بالای ی عدد خاص بدون دوره انتظار تعلق میگیرد اما باید از خود شرکتتان دقیقتر شرایط را بپرسید.

  person
  بهاره
  08 شهریور 1402

  سلام میشه بگید کدوم طرح بیمه دی بهتره

   person
   نویسنده بیمه
   12 شهریور 1402

   سلام. به شرایط شما بستگی دارد.

person
بیمه سامان
03 آذر 1401

با سلام و احترام
آیا خانم باردار میتونه بیمه انفرادی سامان ثبت نام کنه و از خدمات آزمایش و پاراکلینیک استفاده کنه یا این موارد هم مشمول دوره انتظار هست و یا اینکه در کل برای ثبت نام این افراد محدودیت وجود داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 آذر 1401

  سلام اگر به صورت انفرادی ثبت نام کند، دوره انتظار خواهد داشت.

   person
   بیمه سامان
   03 آذر 1401

   زایمان مشمول دوره انتظار میشه، آیا خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیک هم مشمول دوره انتظار هست؟

    person
    کارشناس بیمه
    05 آذر 1401

    سلام زایمان در بیمه انفرادی دوره انتظار دارد اما آرمایشگاهی خیر

person
سارینا
07 آبان 1401

سلام خسته نباشید من اول بیمه تکمیلی دانا داشتم قبل حاملگی حالا بیمه تکمیلی دانا تمام شده شوهرم از طرف شرکت بیمه تکمیلی آسیا شده خواستم بدونم میتونم از بیمه تکمیلی آسیا برای زایمان استفاده کنم یا خیر ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام اگر گروهی و بالای تعداد خاصی باشند، بله می توان

person
marziyeh
27 مهر 1401

خواهر من توی یه شرکت بیمه تکمیلی شده اما 50 نفر بیشتر نیستن، الان ینی نمیتونه تا 9 ماه از بیمش استفاده کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام اصولا زیر 50 نفر دوره انتظار وجود دارد.

person
سمانه
19 مهر 1401

باسلام و وقت بخیر
من تحت پوشش بیمه تکمیلی دانا هستم ممنون میشم راهنماییم کنید اینکه آیابیمه سزارین اختیاری رو تحت پوشش قرار میده یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام اصولا تحت پوشش قرار میگیرد اما همه چیز به شرایط بیمه دانا دارد.

person
سحر خیری
16 مهر 1401

ببخشید بیمه آسماری برای زایمان خوبه؟؟ بعد از چه زمانی بخریم بیمه پول رو میده برای زایمان؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام همه شرکت ها خوب هستند؛ اما دوره انتظاردارند. بعد از خرید بلافاصله نمی توانید استفاده کنید.

person
علیشاه
22 مرداد 1401

با سلام وقت بخیر بیمه تکمیلی آسیا دارم سقف بیمه ام برای زایمان ۷ تومن هست ایا برای سزارین اختیاری هم تحت پوشش قرار میگیره؟
توی قراداد قید شده سزارین یا طبیعی ۷ تومن

  person
  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام با واحد خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید، چون بعضی شرکت های بیمه در پرداخت قوانین مخصوص به خود را دارند. اما اصولا باید تحت پوشش قرار بگیرد.

person
فاطیما
12 مرداد 1401

سلام وقتتون بخیر ،من هنوز اقدام به بارداری نکردم ،شاید یک ماه دیگر یا سه ماه دیگر اقدام به بارداری کنم،دراین حالت انفرادی برای زایمان دوره انتظار وجود دارد و می توانم کامل استفاده کنم؟؟؟یا کلا ۹ ماه نباید بار دارباشم وبعد از آن اقدام به گرفتن بیمه و بارداری کنم؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام دوره انتظار که وجود دارد. شما از تاریخ خرید تا 9 ماه نمی توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید.

person
Zahra
31 خرداد 1401

سلام.‌من کارمند آموزش پرورش هستم و به تازگی حامله شدم. از طرف اداره بیمه دانا از یک تیر برای کلیه کارمندان آموزش پرورش در سراسر کشور که متقاضی بیمه تکمیلی هستند فعال میشه. به نظرتون چون این بیمه گروهی هست و بالای هزار نفر خواهد بود بیمه هزینه سزارین من رو میده؟ چون مدت انتظار کمتر از ۹ ماه خواهد بود ولی تعداد اعضا زیاد هست

  person
  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا این بیمه گروهی با این تعداد دیگر دوره انتظار ندارد. باز باید با شرکت تماس بگیرید.

person
جعفری
21 خرداد 1401

سلام ، من عضو بسیج فعال هستم ودوماه از بارداریم میگذره ایا میتونم ازبیمه تکمیلی استفاده کنم ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، الان دیگر خیر. برای استفاده از پوشش بارداری باید از قبل اقدام می کردید.

  person
  مش غلام
  16 فروردین 1402

  بیمه های تکمیلی بسیج دوره انتظار ندارد

person
حامد
16 خرداد 1401

سلام
بنده شغلم آزاده و هیچگونه بیمه ندارم
خانمم بارداره
میتوانم بیمه تکمیلی برای زایمان بگیرم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، الان خیر. 9 ماه دوره انتظار بیمه بارداری است.

person
حسین
15 اردیبهشت 1401

سلام بیمه های تکمیلی برای زایمان آزمایش غربالگری رو هم تحت پوشش قرار میدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید پوشش بیمه مورد نظر خود را مشاهده کنید.

person
javad
07 اردیبهشت 1401

سلام خانوم من کارمند آموزش و پرورش هست. اما بیمه تکمیلی نداره و بیست روز دیگه زایمان داره اداره هم میگن تا سال بعد نمیشه اقدام کردم بنظرتون چکار کنیم برای بیمه تکمیلی؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، امکان استفاده از بیمه تکمیلی وجود ندارد. دوره انتظار زایمان 9 ماه است.

person
مجید
20 فروردین 1401

سلام‌ من اگربخواهم بیمه تکمیلی بشوم چکارکنم نیروی شرکتی بهداشت هستم بیمه تامین اجتماعی خانمم سزارین میشه ۲هفته دیگه خواهشن راهنمایی بفرمائید

  person
  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما نمی توانید بیمه تکمیلی بگیرید. دوره انتظار برای استفاده از بیمه تکمیلی برای زایمان 9 ماه است.

person
رزیتا
17 اسفند 1400

من دوماهه باردارم وتحت پوشش بیمه نیروهای مسلح بودم (تکفیلی از سمت پدرم) واکنون ده روز است که بیمه خودم وخانواده ام قطع شده واکنون میخواهیم تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قراربگیریم
آیابرای سزارین به دستور پزشک میتوانم از این بیمه استفاده کنم؟اگر نه چه بیمه ای؟؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به شرایطتتان با یکی از دفاتر بیمه سلامت تماس بگیرید.

person
فریبا
12 اسفند 1400

من هفت سال قبل ،دوماه بیمه رد کردن برام،الان هم یک ماه هست که باردارم و یه ماه هم هست که بیمه رد شده،آیا بعدزایمان به من حقوقی پرداخت خواهد شد؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد.

person
م😍
08 اسفند 1400

من الان ۲ماه باردارم نمیتونم برای زایمان از بیمه تکمیلی استفاده کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، زایمان در بیمه تکمیلی انفرادی دارای دوره انتظار است. شما باید قبل از بارداری اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنید.

person
ولی پور
27 بهمن 1400

سلام تعهدات بیمه دی برای بارداری و زایمان بهتره یا سامان؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این را شما باید با توجه به شرایطتان بررسی کنید. هر دو خوب هستند.

person
رویا
16 بهمن 1400

باسلام.من چندساله بیمه تامین اجتماعی هستم.اما تازه فهمیدم که میتونم تکمیلیش کنم.ولی تا یک ماه دیگه زایمانمه.سزارین دارم .چیکار میتونم بکنم برای تکمیلی کردن؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، زایمان داره دوره انتظار است؛ مگر اینکه گروهی و از طرف شرکتی بگیرید.

person
منا
16 دی 1400

با سلام بیمه سامان هزینه سزارین اختیاری رو میدهد

  person
  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  با سلام ، بله بیمه تکمیلی سازمان پوششی به نام زایمان را لحاظ کرده است که از طریق برخورداری از این پوشش می توانید هزینه سزارین اختیاری خود را دریافت کنید.

person
گتوندی
01 دی 1400

سلام ما حالا از کجا بدونیم که خانوممون کی حامله میشه دقیقا که از 9 ماه قبل خریداری کنیم، شاید نشد

  person
  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز، هر موقع زوج قصد بچه دار شدن داشته باشند، می توانند بیمه زایمان را خریداری کنند.

person
دایی
24 آذر 1400

سلام من نتونستم خانممو بیمه کنم و الان چند وقت دیگه زایمان داره. الان بیمه ای میتونم تهیه کنم؟ مشکلات مالیمو زیاد بود.

  person
  کارشناس بیمه
  24 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، تنها راه خرید بیمه سلامت برای شما است. البته بهتر است که در هنگام خرید با کارشناس آنجا هم مشورت کنید.

person
سپيده
17 مهر 1400

اين سايت اصلا كمكي نميكنه بيخود نگيد كه سوالاتتون رو از بيمه دات كام بپرسيد من تماس گرفتم و گفتن هيچ اطلاعاتي ندارن با كارگزاري بيمه تماس بگيريد و اين سايت در حد ي مقاله است و كمكي نميتوانند بكنند

  person
  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در پایان هر مقاله نوشتیم که اگر سوالی دارید، در بخش کامنت بنویسید. برای آن هایی که نوشتیم، تماس بگیرند، سوالات به صورتی بوده است که می تواند پاسخ داد؛ اما بعضی سوالات دارای شرایط خاصی هستند که حتما باید از کارگزاری بپرسید (البته دقیق تر شعبه است)

person
مجید
27 تیر 1400

با سلام. بیمه تعاون بصورت انفرادی نداره وباید خانواده انجام بده

  person
  علی عبداللهی
  15 فروردین 1401

  با سلام من کارگر شرکت بوده ام که الان بصورت قراردادی در شرکت مشغول بکار شده ام خانم ام باردار است و نیاز بیمه تکمیلی دارم شرکت هم میگوید همه کارمندان را برج شش بیمه تکمیلی میکنم خانم بنده نیز برج هفت زایمان اش است چگونه میتوانم ازین بیمه تکمیلی بهره مند شوم آیا برج شش بیمه تکمیلی رد کنم بعدا با مشکل مواجه نمیشم؟
  یا از طریق های دیگر اقدام کنم
  ممنون میشم پاسخ دهید
  باسپاس

   person
   کارشناس بیمه
   02 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، در حالت انفرادی برای زایمان دوره انتظار وجود دارد اما ما در حالت گروهی دوره انتظار وجود ندارد. با باید با شرکتی که با آن قرارداد می بندید صحبت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید