29 شهریور 1401

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان؛ خداحافظی با هزینه‌ های گزاف

می‌دانیم که با شروع فصل جدیدی از زندگی، با شمردن لحظات منتظر کودکتان نشسته‌اید! کی می‌شود این انتظار سرآید و لبخندی به پهنای صورت بزنید؟ کی می‌توانید چهره‌ی همچو ماهش را از نزدیک تماشا کنید؟ حال بماند استرس روز فارغ شدن و هزینه‌هایی که این روزها برای جراحی نیز باید بپردازید، بهترین راه برای خلاص شدن از شر این استرس‌ها در دوران بارداری و فشار نیاوردن به کودک، داشتن بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان است! بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان شما بستگی به این دارد که” آیا در حال حاضر باردار هستید یا قصد دارید در آینده باردار شوید؟”. در بیشتر موارد، اگر از قبل برنامه ریزی کنید، می‌توانید بیمه تکمیلی زایمان خود دریافت کنید. آن دسته از مادرانی که درباره‌‌ی این پوشش بیمه تکمیلی به دنبال کسب اطلاعات هستند، در ادامه ما را دنبال کنند.

ابتدا لازم است کمی در رابطه با بیمه تکمیلی بدانید:

بیمه تکمیلی درمان چیست؟

اگر به علت بیماری به بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها مراجعه کرده باشید، متوجه شده‌اید که پرداخت قسمتی از هزینه‌های درمان به عهده بیمه‌هاست. این هزینه‌های درمان شامل مواردی همچون هزینه ویزیت، دارو، آزمایش‌ها و… هستند. اما این خدمات درمانی محدودیت دارند. این پوشش‌ها باتوجه به افزایش هزینه‌های درمان، کفاف هزینه‌های درمانی امروزه را نمی‌دهد! به همین دلیل، شخص بیمه‌شده مجبور است بخش زیادی از هزینه را خودش پرداخت کند.

بیمه تکمیلی برای زایمان

با بیمه تکمیلی هزینه‌های پزشکی در دوران بارداری را جبران نمایید.

 

این جاست که بیمه‌تکمیلی پا در عرصه درمان گذاشته و همه‌را با ویژگی‌های محبوبش متحیر می‌کند. برای شناخت بیشتر این بیمه معجزه‌گر پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را از دست ندهید!

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه تکمیلی درمان و پوشش‌های آن به اینجا مراجعه نمایید. 

بررسی انواع بیمه درمان تکمیلی و معرفی بهترین نوع آن

بیمه‌های درمان تکمیلی تنوع زیادی دارند. می‌توان این بیمه را در دسته‌های زیر جا داد:

 1. بیمه تکمیلی انفرادی
 2. بیمه‌ی تکمیلی خانواده
 3. بیمه تکمیلی گروهی

مادرانِ منتظری که از اولین پاراگراف تا این قسمت از مقاله با ما همراه بوده‌اید، این بخش از مطلب برای اطلاعات شما در زمینه بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان است!

اگر بخواهید در رابطه با سقف پوشش زایمان بدانید، باید گفت:” این سقف پوشش در طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی متفاوت است. سقف پوشش بیمه زایمان از حداقل ۱ میلیون تومان تا حداکثر ۲۰ میلیون تومان متغیر است! اگر سقف پوشش زایمان شما در بیمه تکمیلی به ۵ میلیون تومان برسد، به این معنا است که شما می‌توانید تا سقف ۵ میلیون تومان از هزینه‌های مربوط به زایمان خود را از بیمه دریافت کنید! البته که پرداخت درصدی از هزینه‌ها به عنوان فرانشیز، به عهده شما خواهد بود. لازم است به این نکته اشاره کنیم که قبل از اقدام به بارداری فرد باید بیمه شود و دوره انتظار این بیمه ۹ ماه به بالا است.

دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه درمان تکمیلی چگونه است؟

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که مادران مهربان از ما داشته‌اند: “دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی چقدر است؟”

همان‌طور که در مطالب فوق اشاره کردیم، در پوشش زایمان بیمه تکمیلی دوره‌ای به نام دوره انتظار بیمه وجود دارد. در دوره انتظار، شرکت بیمه هیچ تعهدی نسبت به بیمه‌گذار نداشته و خدماتی را در طول این مدت ارائه نمی‌دهد!

شاید با خواندن این جملات تعجب کنید. شاید از وقتی که تا این قسمت از مقاله به ما اختصاص دادید پشیمان شوید، اما با کمی صبر متوجه خواهید شد که شما در واقع در مدت دوره انتظار نمی‌توانید از پوشش مورد نظر خود استفاده کنید. دوره انتظار پوشش زایمان در بیمه تکمیلی معمولا بین 9 تا 12 ماه است! اما در بیمه‌های تکمیلی گروهی که پیش‌تر درباره آن صحبت کردیم مدت زمان این دوره به نوع بیمه بستگی دارد.

برای رد کردن دوره انتظار و این که بتوانید در پایان بارداری از این بیمه برای زایمان خود استفاده کنید، می‌بایست قبل از بارداری برای خرید این بیمه درمان اقدام کنید. چون باتوجه به دوره‌ی انتظاری که در پیش‌رو دارید، اگر بعد از بارداری اقدام به خرید این بیمه کنید، نمی‌توانید از خدمات این پوشش استفاده کنید؛ به بیان دیگر، بیمه هیچ تعهدی را نسبت به پرداخت خسارت این پوشش‌ها نخواهد داشت.

بیمه درمان زایمان به صورت گروهی و برای شرکت‌هایی که حداقل بین 1000 کارمند دارند، دوره انتظار نخواهد داشت. البته این بیمه‌نامه فقط برای شرکت‌ها است و امکان استفاده از آن برای آن‌هایی که خودشان به صورت گروهی اقدام می‌کنند، وجود ندارد.

همواره می‌توانید برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان، با کارشناسان بیمه دات کام در ارتباط بوده و از آنها برای راهنمایی هرچه بهتر یاری بخواهید.

شاید جالب باشد بدانید که پوشش زایمان توسط همه بیمه‌های تکمیلی ارائه می‌شود؛ اما شرایط استفاده از بیمه تکمیلی و ضوابط، سقف تعهدات و دوره انتظار آنها با هم متفاوت است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

میزان پوشش زایمان در بیمه درمان تکمیلی چقدر است؟

همانطور که در مطالب فوق اشاره کردیم، بیمه تکمیلی در طرح‌‌های مختلفی در 4 دسته کلی بیمه تکمیلی انفرادی، گروهی، زایمان و خانواده ارائه می‌شود. هر یک از طرح‌های بیمه تکمیلی، پوشش ها، سقف تعهدات و حق بیمه متفاوتی دارند.

سقف پوشش زایمان نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای طرح‌های مختلف بیمه تکمیلی‌ست!

حداقل پوشش زایمان بیمه تکمیلی، 1 میلیون تومان و حداکثر 5 میلیون تومان است. میزان پوشش زایمان بیمه‌های تکمیلی شرکت بیمه‌های مختلف، بین این حداقل و حداکثر پوشش زایمان در نوسان است.

پوشش بیمه زایمان در شرکت‌های مختلف در سال 1400 به صورت زیر است:

 • بیمه سامان: حداقل 1.5 و حداکثر 5 میلیون تومان
 • بیمه‌ی تعاون: حداقل صفر و حداکثر 7 میلیون تومان
 • بیمه کوثر: 50 درصد تعهد پایه

حال که با میزان پوشش زایمان بیمه درمان تکمیلی آشنا شدیم، باید ببینیم بهترین بیمه تکمیلی برای امور زایمان چه بیمه‌ای است. ما این موضوع را از ابعاد مختلف بررسی کردیم:

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر تعدد مراکز طرف قرارداد

برای دریافت هزینه‌های پزشکی از شرکت بیمه دو راه را پیش‌رو دارید:

 1. در وهله اول به مرکز طرف قرارداد شرکت بیمه مراجعه کنید، در این صورت هزینه‌های پزشکی شما با در نظر گرفتن فرانشیز توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد. در واقع اگر پوشش بیمه‌ای شما کافی باشد، تنها هزینه‌ای که باید در مرکز درمانی طرف قرارداد پرداخت کنید، فرانشیز است.
 2. اگر بخواهید از مسیر دوم حرکت کنید،مرکزی که خدمات درمانی به شما ارائه کرده، طرف قرارداد شرکت بیمه نیست. باید تمام هزینه‌های پزشکی را خودتان پرداخت کنید. سپس با ارائه‌ی صورت حساب مهر شده، هزینه‌های پزشکی خود را از شرکت بیمه درخواست کنید. لازم به ذکر است که در این حالت، شرکت بیمه هزینه‌ها را بر اساس تعرفه وزارت بهداشت محاسبه و پرداخت می‌کند.
بیمه تکمیلی برای زایمان

بیمه تکمیلی زایمان هزینه زایمان را پرداخت می‌کند.

اگر قصد دارید هزینه‌ی کمتری برای خدمات پزشکی خود پرداخت کنید، لازم است به مراکز طرف قرارداد مراجعه کنید.

علاوه بر هزینه‌های زایمان یکی دیگر از دغدغه‌های والدین بیمه نوزاد است. اینکه زمان تولد نوزاد تا گرفتن دفترچه، باید چگونه از خدمات درمانی بهره ببرد؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره مقاله بیمه نوزادی را بخوانید.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر فرانشیز

همان‌طور که می‌دانید در بیمه‌های تکمیلی، قسمتی از هزینه‌های درمان باید توسط خودِ شما پرداخت شود.هر چه این مبلغ (فرانشیز) در شرکتی کمتر باشد، هزینه‌های درمانی بیشتری توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

در حقیقت فرانشیز بیمه از 0 تا 30 درصد در شرکت‌های مختلف متغیر است. می‌توان به این موضوع نیز اشاره کرد که بسته به انفرادی یا گروهی بودن بیمه درمان تکمیلی، درصد فرانشیز تغییر می‌کند همچنین بسته به انفرادی یا گروهی بودن بیمه درمان تکمیلی درصد فرانشیز قابل تغییر است.>>

به طور مثال:

 • فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان 10% است.
 • بیمه تعاون 10% فرانشیز، برای درمان تکمیلی انفرادی در نظر گرفته است.
 • درحالی که این عدد در بیمه sos به صفر درصد می‌رسد.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر انجام چکاپ اجباری

لازم است بدانید که برخی شرکت‌ها برای فروش بیمه درمان تکمیلی انفرادی، انجام آزمایش و چکاپ پزشکی را اجباری کرده‌اند. بعد از انجام آزمایش و آماده شدن نتیجه‌ی آزمایش مشخص می‌شود که فرد می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا خیر.اما برخی شرکت‌ها انجام این آزمایشات را ضروری نکرده و به تکمیل پرسشنامه‌ای توسط فرد اکتفا می‌کنند. پس از تکمیل این پرسشنامه در صورت لزوم فرد باید آزمایش پزشکی بدهد، در غیر این صورت بیمه صادر خواهد شد.

ضرورت و عدم ضرورت چکاپ بیمه‌ای شرکت های بیمه به صورت زیر است:

 • بیمه سامان و تعاون: اجباری نیست
 • بیمه تکمیلی SOS: اجباری ست و تنها نتیجه آزمایشی مورد قبول واقع می‌شود که در آزمایشگاه SOS انجام شود.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر سقف پوشش

قطعا شما از هزینه‌های عمل زایمان و سزارین آگاه هستید. در حقیقت، پوششی که بیمه درمان ارائه می‎کند بسیار حائز اهمیت است. درست است که برای دریافت پوشش بالاتر باید حق بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید، اما هزینه‌های درمانی قطعا بهتر تامین خواهند شد.

نکته ای که باید برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان به آن دقت کنید، این است که متناسب با افزایش سقف زایمان، حق‌بیمه‌ای که باید پرداخت کنید افزایش چندانی نداشته باشد!

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بدون دوره انتظار

بدیهی ا‌ست که تمامی شرکت‌ها برای ارائه‌ی خدمات بیمه‌ای برای زایمان دوره‌ی انتظار معینی را مدنظر دارند. دوره‌ی انتظار بر اساس نوع طرح، گروهی یا انفرادی بودن آن چیزی حدود 6 ماه تا 1 سال طول می‌کشد.

دوره انتظار در بیمه‌های درمان تکمیلی گروهی بر اساس تعداد اعضا، کاهش می‌یابد. تعداد زیادی از شرکت‌ها برای گروه‌های بالای 1000 نفر، دوره‌ی انتظار را حذف می‌کنند؛ اما در شرایط غیر از آن ارائه‌ی پوشش زایمان در بیمه تکمیلی درمان، بدون دوره‌ی انتظار به هیج وجه امکان پذیر نخواهد بود. به خصوص در بیمه‌های درمان انفرادی که دوره انتظار قابل کاهش یا حذف نیست.

آیا هزینه‌های درمان نازایی جز پوشش بیمه تکمیلی زایمان قرار می‌گیرد؟ برای اینکه اطلاعات بیشتری درمورد پوشش‌ بیمه نازایی کسب کنید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه تکمیلی برای نازایی را مطالعه بفرمایید.

بهترین بیمه تکمیلی را از کجا بخریم؟

همواره می‌توانید برای مطلع بودن از طرح‌های بیمه درمان در شرکت‌های متعدد و خرید بهترین آنها با توجه به مناسب‌ترین حق بیمه به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره و دریافت اطلاعات کامل در رابطه با بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان با مشاوران بیمه دات کام تماس حاصل نمایید. به این ترتیب، با مقایسه‌ی انواع شرکت‌ها و طرح‌های مختلف بیمه‌ای، بهترین بیمه تکمیلی زایمان را داشته باشید.برای مقایسه بین شرکت‌های بیمه تکمیلی، مطالعه این مقاله پیشنهاد می‌شود.

در صورت تمایل به خرید اینترنتی بیمه درمان تکمیلی برای دوره حاملگی و زایمان خود، می‌توانید به صفحه خرید آنلاین بیمه تکمیلی مراجعه نمایید. بعد از ورود اطلاعات شخصی و انتخاب پوشش مدنظر، امکان مقایسه بیمه درمان تکمیلی مختلف وجود دارد. با توجه به شرایط خود می‌توانید بهترین بیمه تکمیلی زایمان خریداری نمایید. بیمه شما در کمترین زمان ممکن صادر و به صورت رایگان برایتان ارسال خواهد شد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 شهریور 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بهترین بیمه تکمیلی برای زایمان؛ خداحافظی با هزینه‌ های گزاف

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان از نظر تعدد مراکز طرف قرارداد، فرانشیز، دوره انتظار و... را اینجا بخوانید.

28 شهریور 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی انفرادی چیست( راهنمای کامل مزایا،پوشش‌ها و شرایط بیمه درمان انفرادی)

راهنمای کامل بیمه تکمیلی انفرادی: شرایط، پوشش‌ها، مزایا و طرح‌های بهترین بیمه درمان را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید

25 شهریور 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه عمل زیبایی؛ جزء از کل پوشش بیمه تکمیلی؟

آیا بیمه هزینه عمل زیبایی بینی را پوشش می‌دهد؟ قوانین بیمه برای اعمال جراحی زیبایی را در این مقاله بخوانید.

25 شهریور 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی گروهی: پوشش‌هایی که کارمند و کارفرما از آن بهره‌ می‌برند

اگر کارفرما یا کارمند باشید، احتمالا تحت پوشش بیمه تکمیلی هستید. بیمه درمان گروهی چه مزایا و پوشش‌هایی برای شما دارد که از آن مطلع نیستید؟ این مقاله راهنمای شما خواهد بود!

21 شهریور 1401 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ؛ محبوب ارگان‌های دولتی

سازمان‌های دولتی از کدام بیمه تکمیلی برای کارمندان خود استفاده می‌کنند؟ مزایایی که این ارگان‌ها به دنبال آن هستند کدامند؟ برای آگاهی در این خصوص این مقاله را از دست ندهید!

20 شهریور 1401 / بیمه عمر / بیمه درمان و تکمیلی

راهنمای جامع پوشش شیمی درمانی در بیمه تکمیلی، تامین اجتماعی و بیمه عمر

بهترین بیمه برای مبتلایان به سرطان که شیمی درمانی را پوشش می‌دهد، کدام است؟ برای کسب اطلاعات جامع در این باره این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مجید
27 تیر 1400

با سلام. بیمه تعاون بصورت انفرادی نداره وباید خانواده انجام بده

  علی عبداللهی
  15 فروردین 1401

  با سلام من کارگر شرکت بوده ام که الان بصورت قراردادی در شرکت مشغول بکار شده ام خانم ام باردار است و نیاز بیمه تکمیلی دارم شرکت هم میگوید همه کارمندان را برج شش بیمه تکمیلی میکنم خانم بنده نیز برج هفت زایمان اش است چگونه میتوانم ازین بیمه تکمیلی بهره مند شوم آیا برج شش بیمه تکمیلی رد کنم بعدا با مشکل مواجه نمیشم؟
  یا از طریق های دیگر اقدام کنم
  ممنون میشم پاسخ دهید
  باسپاس

   کارشناس بیمه
   02 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، در حالت انفرادی برای زایمان دوره انتظار وجود دارد اما ما در حالت گروهی دوره انتظار وجود ندارد. با باید با شرکتی که با آن قرارداد می بندید صحبت کنید.

سپيده
17 مهر 1400

اين سايت اصلا كمكي نميكنه بيخود نگيد كه سوالاتتون رو از بيمه دات كام بپرسيد من تماس گرفتم و گفتن هيچ اطلاعاتي ندارن با كارگزاري بيمه تماس بگيريد و اين سايت در حد ي مقاله است و كمكي نميتوانند بكنند

  کارشناس بیمه
  23 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در پایان هر مقاله نوشتیم که اگر سوالی دارید، در بخش کامنت بنویسید. برای آن هایی که نوشتیم، تماس بگیرند، سوالات به صورتی بوده است که می تواند پاسخ داد؛ اما بعضی سوالات دارای شرایط خاصی هستند که حتما باید از کارگزاری بپرسید (البته دقیق تر شعبه است)

دایی
24 آذر 1400

سلام من نتونستم خانممو بیمه کنم و الان چند وقت دیگه زایمان داره. الان بیمه ای میتونم تهیه کنم؟ مشکلات مالیمو زیاد بود.

  کارشناس بیمه
  24 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، تنها راه خرید بیمه سلامت برای شما است. البته بهتر است که در هنگام خرید با کارشناس آنجا هم مشورت کنید.

گتوندی
01 دی 1400

سلام ما حالا از کجا بدونیم که خانوممون کی حامله میشه دقیقا که از 9 ماه قبل خریداری کنیم، شاید نشد

  کارشناس بیمه
  01 دی 1400

  سلام دوست عزیز، هر موقع زوج قصد بچه دار شدن داشته باشند، می توانند بیمه زایمان را خریداری کنند.

منا
16 دی 1400

با سلام بیمه سامان هزینه سزارین اختیاری رو میدهد

  کارشناس بیمه
  18 دی 1400

  با سلام ، بله بیمه تکمیلی سازمان پوششی به نام زایمان را لحاظ کرده است که از طریق برخورداری از این پوشش می توانید هزینه سزارین اختیاری خود را دریافت کنید.

رویا
16 بهمن 1400

باسلام.من چندساله بیمه تامین اجتماعی هستم.اما تازه فهمیدم که میتونم تکمیلیش کنم.ولی تا یک ماه دیگه زایمانمه.سزارین دارم .چیکار میتونم بکنم برای تکمیلی کردن؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، زایمان داره دوره انتظار است؛ مگر اینکه گروهی و از طرف شرکتی بگیرید.

ولی پور
27 بهمن 1400

سلام تعهدات بیمه دی برای بارداری و زایمان بهتره یا سامان؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این را شما باید با توجه به شرایطتان بررسی کنید. هر دو خوب هستند.

م😍
08 اسفند 1400

من الان ۲ماه باردارم نمیتونم برای زایمان از بیمه تکمیلی استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، زایمان در بیمه تکمیلی انفرادی دارای دوره انتظار است. شما باید قبل از بارداری اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنید.

فریبا
12 اسفند 1400

من هفت سال قبل ،دوماه بیمه رد کردن برام،الان هم یک ماه هست که باردارم و یه ماه هم هست که بیمه رد شده،آیا بعدزایمان به من حقوقی پرداخت خواهد شد؟؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد.

رزیتا
17 اسفند 1400

من دوماهه باردارم وتحت پوشش بیمه نیروهای مسلح بودم (تکفیلی از سمت پدرم) واکنون ده روز است که بیمه خودم وخانواده ام قطع شده واکنون میخواهیم تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان قراربگیریم
آیابرای سزارین به دستور پزشک میتوانم از این بیمه استفاده کنم؟اگر نه چه بیمه ای؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با توجه به شرایطتتان با یکی از دفاتر بیمه سلامت تماس بگیرید.

مجید
20 فروردین 1401

سلام‌ من اگربخواهم بیمه تکمیلی بشوم چکارکنم نیروی شرکتی بهداشت هستم بیمه تامین اجتماعی خانمم سزارین میشه ۲هفته دیگه خواهشن راهنمایی بفرمائید

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما نمی توانید بیمه تکمیلی بگیرید. دوره انتظار برای استفاده از بیمه تکمیلی برای زایمان 9 ماه است.

javad
07 اردیبهشت 1401

سلام خانوم من کارمند آموزش و پرورش هست. اما بیمه تکمیلی نداره و بیست روز دیگه زایمان داره اداره هم میگن تا سال بعد نمیشه اقدام کردم بنظرتون چکار کنیم برای بیمه تکمیلی؟؟؟

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، امکان استفاده از بیمه تکمیلی وجود ندارد. دوره انتظار زایمان 9 ماه است.

حسین
15 اردیبهشت 1401

سلام بیمه های تکمیلی برای زایمان آزمایش غربالگری رو هم تحت پوشش قرار میدن؟

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید پوشش بیمه مورد نظر خود را مشاهده کنید.

حامد
16 خرداد 1401

سلام
بنده شغلم آزاده و هیچگونه بیمه ندارم
خانمم بارداره
میتوانم بیمه تکمیلی برای زایمان بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، الان خیر. 9 ماه دوره انتظار بیمه بارداری است.

جعفری
21 خرداد 1401

سلام ، من عضو بسیج فعال هستم ودوماه از بارداریم میگذره ایا میتونم ازبیمه تکمیلی استفاده کنم ؟؟

  کارشناس بیمه
  22 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، الان دیگر خیر. برای استفاده از پوشش بارداری باید از قبل اقدام می کردید.

Zahra
31 خرداد 1401

سلام.‌من کارمند آموزش پرورش هستم و به تازگی حامله شدم. از طرف اداره بیمه دانا از یک تیر برای کلیه کارمندان آموزش پرورش در سراسر کشور که متقاضی بیمه تکمیلی هستند فعال میشه. به نظرتون چون این بیمه گروهی هست و بالای هزار نفر خواهد بود بیمه هزینه سزارین من رو میده؟ چون مدت انتظار کمتر از ۹ ماه خواهد بود ولی تعداد اعضا زیاد هست

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا این بیمه گروهی با این تعداد دیگر دوره انتظار ندارد. باز باید با شرکت تماس بگیرید.

فاطیما
12 مرداد 1401

سلام وقتتون بخیر ،من هنوز اقدام به بارداری نکردم ،شاید یک ماه دیگر یا سه ماه دیگر اقدام به بارداری کنم،دراین حالت انفرادی برای زایمان دوره انتظار وجود دارد و می توانم کامل استفاده کنم؟؟؟یا کلا ۹ ماه نباید بار دارباشم وبعد از آن اقدام به گرفتن بیمه و بارداری کنم؟؟

  کارشناس بیمه
  13 مرداد 1401

  سلام دوره انتظار که وجود دارد. شما از تاریخ خرید تا 9 ماه نمی توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید.

علیشاه
22 مرداد 1401

با سلام وقت بخیر بیمه تکمیلی آسیا دارم سقف بیمه ام برای زایمان ۷ تومن هست ایا برای سزارین اختیاری هم تحت پوشش قرار میگیره؟
توی قراداد قید شده سزارین یا طبیعی ۷ تومن

  کارشناس بیمه
  23 مرداد 1401

  سلام با واحد خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید، چون بعضی شرکت های بیمه در پرداخت قوانین مخصوص به خود را دارند. اما اصولا باید تحت پوشش قرار بگیرد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید