31 فروردین 1402

بیمه نوزاد تامین اجتماعی؛ پوششی برای کاهش‌ هزینه‌های کودک از بدو تولد

نوزاد از همان بدو تولد تا زمانی که بتواند روی پای خودش بایستد (البته شاید باید گفت که تا ازل) خرج‌های زیادی دارد. خرج‌هایی که هیچ راه در رویی ندارند. از خوراک و پوشاک گرفته تا درمان. از همه بدتر هزینه‌های مربوط به درمان است. هزینه‌هایی که غیرقابل پیش‌بینی بوده و باید هم انجام شوند. وقتی نوزادی هم متولد می‌شود، از همان ابتدا به دلیل اینکه هنوز سیستم ایمنی قوی ندارد، مستعد انواع مریضی است و از طرفی هر چند وقت یک بار هم باید چکاپ شود. پرداخت این هزینه‌ها به صورت آزاد واقعاً کمرشکن است؛ اما وقتی بیمه نوزاد تامین اجتماعی یا بیمه سلامت یا نیروهای مسلح را داشته باشید، به راحتی می‌توانید هزینه‌های مربوط به نوزادان خود را جبران کنید.

اگر می‌خواهید که در خصوص بیمه تامین اجتماعی نوزادان بیشتر بدانید، ادامه این مقاله را حتما مطالعه کنید.

مراحل و مدارک مورد نیاز دفترچه تامین اجتماعی نوزادان

همانطور که در بالا هم نوشتیم، هر نوزادی ممکن است از همان آغاز تولد با انواع مریضی‌هایی روبرو شود. برای کاهش هزینه‌ها نیاز است که والدین در ابتدا اقدام به دریافت دفترچه بیمه نوزاد کنند. از آنجا که دیگر تامین اجتماعی دفترچه‌های خود را به صورت فیزیکی صادر نمی‌کند و دریافت تمامی خدمات آن به صورت الکترونیکی است، از این رو برای دریافت دفترچه نوزاد هم باید از طریق سایت تامین اجتماعی اقدام کرد. ثبت نام فرزند در بیمه تامین اجتماعی به شما کمک می‌کند در همان روزهای ابتدایی تولد، نوزاد خود را بیمه کنید.

در ادامه می‌خواهیم اطلاعاتی در مورد سامانه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی نوزاد، ثبت نام آنلاین بیمه تامین اجتماعی نوزاد، نام نویسی فرزند بیمه تامین اجتماعی، اهمیت بیمه تامین اجتماعی برای فرزند و بیمه تکمیلی نوزاد تازه متولد شده، به شما بدهیم.

بیمه نوزاد تامین اجتماعی

بیمه نوزاد تامین اجتماعی و نحوه دریافت دفترچه بیمه

البته برای دریافت بیمه نوزاد تامین اجتماعی نیاز به شناسنامه است؛ اما چون هنوز برای نوزاد شناسنامه‌ای صادر نشده است و معمولاً 15 روز بعد از تولد اقدام به دریافت شناسنامه می‌کنند، برای همین دفترچه بیمه‌ای ندارد. در چنین حالتی برای نوزاد می‌توان از بیمه مادر استفاده کرد. به عبارتی تمامی داروها و خدمات پزشکی برای نوزاد در دفترچه مادر او نوشته می‌شود.

برای دریافت دفترچه یا بهتر بگوییم، تحت پوشش قرار دادن نوزاد در بیمه تامین اجتماعی، اولین اقدام شما باید مراجعه به سایت تامین اجتماعی باشد. البته شما زمانی باید اقدام به ثبت‌نام نوزاد خود در سامانه تامین اجتماعی کنید که از قبل برای او شناسنامه دریافت کرده باشید.

 

نکته مهم اینکه فقط می‌توانید تا یک ماه بعد از تولد نوزاد از دفترچه یا کد بیمه مادر برای پوشش هزینه‌های او استفاده کنید. در حقیقت حداکثر یک ماه فرصت دارید تا اقدام به دریافت شناسنامه و ثبت نام بیمه نوزاد خود کنید. ثبت نام در طول یک روز انجام خواهد شد. البته در حال حاضر، امکان ثبت نام برای بیمه نوزاد تامین اجتماعی از سایت وجود ندارد. برای همین باید به صورت حضوری به یکی از کارگزاری‌ها مراجعه کنید. البته شاید تا الان امکان ثبت نام برای بیمه نوزادی به صورت اینترنتی امکان پذیر شده باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام بیمه نوزاد تامین اجتماعی

اضافه کردن فرزند به بیمه تامین اجتماعی نیازمند تهیه مدارکی است. برای ثبت نام بیمه نوزاد تامین اجتماعی مدارک زیر را باید همراه داشته باشید:

 • تکمیل فرم
 • شناسنامه پدر
 • شناسنامه نوزاد

البته برای دریافت شناسنامه نوزاد به گواهی تولد او و شناسنامه مادر هم نیاز است.

صدور بیمه نوزاد در دیگر شرکت های بیمه

تمامی شرکت‌ها دارای شرایط و قوانین مربوط به صدور بیمه نوزادان هستند که به صورت زیر است:

صدور بیمه نوزاد در بیمه سلامت

این بیمه برای افرادی است که والدین آن تحت پوشش هیچ بیمه‌نامه‌ای نیستند. در ابتدا والدین باید از طریق سامانه بیمه سلامت اقدام به ثبت نام کنند. البته برای نوزاد تا الان امکان‌پذیر نیست. در صورت تغییر، از طریق همین سایت اعلام خواهد شد. به هر حال برای ثبت‌نام بیمه نوزاد باید به یکی از دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و درخواست خود را به صورت حضوری ثبت کنید. دفترچه بیمه سلامت نوزاد هم در همان روز صادر می‌شود. البته از دی ماه 1400 دیگر دفترچه فیزیکی صادر نمی شود و دریافت تمامی خدمات به صورت الکترونیکی است.

مدارک لازم بیمه نوزاد در بیمه سلامت

مدارکی که باید برای دریافت بیمه نوزاد به دفاتر پیشخوان دولت ببرید، شامل موارد زیر است:

 • شناسنامه و کارت ملی پدر
 • کارت ملی و شناسنامه مادر
 • شناسنامه نوزاد

البته اگر مادر دفترچه سلامت داشته باشد، می‌توان از بیمه مادر برای پوشش درمانی نوزاد هم استفاده کرد.

صدور بیمه نوزاد در نیروهای مسلح

صدور بیمه نوزاد در  بیمه نیروهای مسلح از طرف خود سازمان است و کارمندان باید از آن طریق اقدام کنند. یکی از تفاوت بیمه نوزاد تامین اجتماعی و سلامت با نیروهای مسلح در این است که در نیروهای مسلح کارمندان می‌توانند، یک ماه قبل از تاریخ تولد نوزاد اقدام به دریافت دفترچه کنند. در حال حاضر، نیروهای مسلح، دفترچه‌ها را به صورت فیزیکی عرضه می‌کند و هنوز خبری از الکترونیکی شدن آن‌ها منتشر نشده‌است.

پدر نوزاد می‌تواند یک ماه قبل از تولد به بخش مربوطه سازمان خود مراجعه کرده و با دادن مدارک زیر، دفترچه را تحویل بگیرد:

 • گواهی سونوگرافی نشان‌دهنده ماه آخر بارداری
 • دفترچه پدر و مادر نوزاد
 • اصل و کپی شناسنامه پدر نوزاد
بیمه نوزاد تامین اجتماعی

بیمه نوزاد و نحوه دریافت دفترچه

البته این دفترچه تا شش ماهگی نوزاد اعتبار دارد و باید بعد از آن پدر اقدام به گرفتن دفترچه مجدد با شناسنامه کودک کند. از آنجا که هنوز نامی برای نوزاد قبل از تولد تعیین نشده (نام دفترچه بر اساس نام درج شده در شناسنامه است)، نام «نوزاد» در دفترچه او نوشته خواهد شد.

چند نکته مهم

چند نکته مهم زیر را در بیمه نوزاد باید در نظر بگیرید:

 • تا یک ماه بعد از تولد می‌توان از بیمه مادر برای پوشش هزینه‌های نوزاد استفاده کرد. (البته به غیر از نیروهای مسلح که 6 ماه اعتبار دارد.)
 • نوزاد نمی‌تواند تحت پوشش دو بیمه اصلی قرار بگیرد.
 • مادر می‌تواند نوزاد را تحت پوشش تکمیلی قرار دهد (نیروهای مسلح دارای بیمه تکمیلی در هنگام دریافت هستند و نیازی به پوشش مجدد نیست.)
 • برای هر تعداد محدودیتی در این خصوص وجود ندارد. البته بهتر است که سریعاَ بعد از تولد پدر اقدام به دریافت شناسنامه و ثبت نام نوزاد کند.
 • ثبت نام فقط باید از طریق ولی نوزاد انجام شود.
 • برای نوزادان دارای مشکلات بیمه هزینه درمانی را هم پوشش خواهد داشت. البته همه این‌ها به شرطی است که مادر خود تحت پوشش بیمه درمانی باشد.
 • اینکه مادر خود تحت پوشش همسرش باشد، تفاوتی ندارد.

بیمه نوزاد تامین اجتماعی و دیگر شرکت‌های بیمه برای پوشش هزینه‌های سنگین در هنگام درمان نوزاد است. از آنجا که نوزاد هنوز شناسنامه ندارد، از بیمه مادر استفاده خواهد شد. برای پدر و مادرهایی که تحت پوشش بیمه‌ای نیستند، توصیه می‌شود تا برای خود حتماً یک بیمه پایه خریداری کنند. همچنین والدین می‌توانند از بیمه تکمیلی زایمان برای پوشش و کاهش هزینه‌های زایمان هم استفاده کنند.

 

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سارا
03 مهر 1402

با سلام و ارادت ، بنده تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح هستم و همسرم بیمه تامین اجتماعی میباشد.بچه که بدنیا اومد ۵ روز در nicu بستری شد. بیمه نیروهای مسلح میگه باید زیر پوشش بیمه پدر باشه . با توجه به اینکه درگیر بیمارستان بودیم برای بیمه تامین اجتماعی چند روز بعد اقدام کردیم.
آیا شامل دفترچه درمانی نوزاد میشود؟
اگر آره چه مدارکی رو کجا باید ببرم؟
ممنون از شما..

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید دفترچه درمانی نوزاد را تهیه کنید. گواهی ولادت نوزاد یا شناسنامه و مدارک خود را به همراه داشته باشید و به یکی از نمایندگی های بیمه نیروهای مسلح مراجعه نمایید. اما بر اساس قانون نوزادان می توانند تا یک مدت از بیمه مادر استفاده نمایند.

   person
   سارا
   04 مهر 1402

   نماینده بیمه نیروهای مسلح به هیچ عنوان قبول نکرد. میگه نوزاد تهد کفالت پدر می باشد
   همسرم برای تامین اجتماعی اقدام کرد و دفترچه نوزاد رو دریافت کرد. اما آیا هزینه درمان رو بیمه تامین اجتماعی پرداخت خواهد کرد؟

    person
    نویسنده بیمه
    05 مهر 1402

    سلام دوست عزیز
    تامین اجتماعی هزینه های درمانی را پرداخت نمی کند فقط در برخی مراکز تحت پوشش این بیمه می توانید خدمات درمانی را با هزینه کمتر یا به صورت رایگان دریافت نمایید.

person
سعید
29 شهریور 1402

سلام وعرض خسته نباشید

آیا فقط بیمه های نیروهای مسلح هست که میشه با آخرین سونوگرافی مادر بیمه نوزاد رو ثبت کرد ویا آیا
بیمه تامین اجتماعی هم به همین طور میشه انجام داد یعنی میشه با آخرین سونوگرافی مادر با بیمه تامین اجتماعی نوزاد را ثبت کرده و نوزاد رو هم بیمه تامین اجتماعی با آخرین سونوگرافی کنیم

ممنون از شما..

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  نوزاد تازه متولد شده می تواند تا یک مدت از بیمه مادر استفاده نماید.

person
بیات
31 مرداد 1402

با سلام و ارادت ، بنده تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح هستم و همسرم بیمه تامین اجتماعی میباشد، در ماه هشتم بارداری هستم نیروهای مسلح به شرط تحت پوشش بودن همسر نوزاد را تحت بیمه مادر قرار میدهند از طرفی تامین اجتماعی تا یک ماه بعد تولد نوزاد از بیمه مادر استفاده میکند ، الان من که بیمه تامین نیستم بدو تولد فرزندم بدون بیمه می ماند؟

  person
  نویسنده بیمه
  01 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی ماند بعد از زایمان وقتی شما شناسنامه برای نوزاد بگیرید بلافاصله دفترچه درمانی نوزاد در سیستم فعال میشود.

person
رضا
06 خرداد 1402

سلام
بچه من تازه به دنیا اومده الان هم شش روزه تو بخش NICU بستری هست،موقع پذیرش با بیمه ی مادرش بستریش کردن منم کلا برای بچه هم شناسنامه و بیمه تامین اجتماعی و هم بیمه تکمیلی درست کردم،میخواستم بدونم موقع ترخیص با بیمه بچه پرداخت میشه یا باید خودم پرداخت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  07 خرداد 1402

  سلام. هزینه رو بیمه تکمیلی برعهده میگیرد. چون برای نوزاد می توان از بیمه مادر استفاده کرد.

person
مهدی
29 اردیبهشت 1402

سلام وقت بخیر
برای نوزاد تازه متولد شده جهت گرفتن بیمه تامین اجتماعی چه اقدامی باید انجام بدیم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام مهدی عزیز. باید شناسنامه نوزاد و شناسنامه و کارت ملی پدر را به تامین اجتماعی و یا کارگزاری تامین اجتماعی ببرید تا آنها پیگیری کنند و نوزاد را ثبت نام کنند.

person
ایمان
18 آذر 1401

سلام بنده برای تولد فرزند اولم از بیمه تأمین اجتماعی اقدام کردم و ۳۰ در صد هزینه زایمان را دریافت کردم
سوالم اینه که برای فرزند دوم هم این امکان وجود داره ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 آذر 1401

  سلام بله وجود دارد

person
روژمان
11 آبان 1401

سلام چطور میتونم غیر حضوری ثبتنام بچه مو جهت تحت پوشش بودن بیمه انجام بدم
ممنون میشم جواب بدهید و راهنمایی ام بکنید

  person
  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام نوزاد تا چند وقت تحت پوشش است یعنی از دفترچه مادر می توان استفاده کرد اما بعد از آن باید پدر به سایت تامین اجتماعی مراجعه کند.

person
علیرضا قاسمی
04 مهر 1401

آیا در صورت بستری نوزاد بدون شناسنامه بیمه درمان تکمیلی مخارج را قبول می کنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام بله تا چند وقت نوزاد به دنیا آمده می تواند از دفترچه مادر استفاده کند.

person
سجاد
20 شهریور 1401

سلام
بیمه تامین اجتماعی برا فرزندم که الان یک ماهه ثبت کردم ولی میخوام براش ثبت نان تانین اجتماعی بزنم برا نسخه بیمه تکمیلی میزنه شماره فرد متعلق به کد ملی باید باشه مگه سیم کارت میشه به فرزند یک ماهه درست کرد این چه مسخره بازی هست درست کردین همون شماره سرپرست خانواده باید باشه هیچ مدیریتی ندارین ایا واسه بچه های خودتون هم همینجوری تو مشکل حیف این یخورده راهنمایی کنید مردم چه راهکاری باید انجام بدم

  person
  نویسنده بیمه
  20 شهریور 1401

  سلام سجاد عزیز به شعبه یا کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
کاربر
19 مرداد 1401

سلام وقت بخیر
ببخشید نوزادی که تازه بدنیا آمده و در همان بدوتولد بدلیل نارس بودن باید تحت درمان باشد آیا بیمه تکمیلی مادر هزینه های نوزاد راهم پوشش میدهد یا فقط هزینه زایمان مادر؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام خیر ۰۲ فقط هزینه های زایمان مادر را تحت پوشش قرار میدهد

person
معظمی
28 تیر 1401

ببخشید من یه بچه 2ماه دارد دختر، از چه سنی میشه نام نویسی بیمه تامین اجتماعی نوزاد را انجام داد؟ شرایط خاصی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام در مقاله نوشته ایم از حدود یک ماه به بعد می شود.

person
مهرناز قاسمی
11 تیر 1401

برای ثبت بیمه نوزاد تامین اجتماعی میشه اینترنتی عمل کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله می توانید.

person
کیان
31 خرداد 1401

سلام
۶روزه زایمان کردم.خودم بیمارستان کسری تهران مشغول ب کار بودم الان میخام پسرم هم بیمه باشه.چیکار باید بکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، نوزاد تا چند وقت تحت پوشش بیمه مادر است و از دفترچه بیمه مادر می تواند استفاده کند؛ اما بعد از آن پدر یا سرپرست باید از طریق ثبت نام در سایت تامین اجتماعی، اقدام به بیمه کردن او کند.

person
مهدی
20 خرداد 1401

سلام اگر پدر دارای بیمه تامین اجتماعی باشه ولی مادر بیمه نیروی مسلح باشه آیا این قانون بیمه مادر برای نوزاد توی نیرو های مسلح هم هست یا نه؟ و اگر نیست باید این خانواده به چه صورت برای نوزاد بیمه بگیرند؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در نیروهای مسلح پدر می تواند چند ماه قبل از به دنیا آمدن، نوزادات خود را بیمه کند. نیازی به وارد کردن اسم نوزاد هم در آن موقع نیست.

person
سعید
06 خرداد 1401

سلام.آیانوزادم روبه صورت اینترنتی میتونم تحت تکفل خودم قراربدم یاحتما بایدحضوری وبامدارک باشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، حضوری به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا اطلاعات ثبت شود بهتر است

person
شهریاری
30 فروردین 1401

سلام.من فرزندم به دنیا اومده چظور میتونم از طریق سایت بیمه اجتماعی اونو بیارم زیر پوشش بیمه خودم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در بخش خدمات بیمه گزاران، قسمتی وجود دارد که می توانید نوزاد خود را تحت پوشش بیمه قرار دهید.

person
اصغردوستی
20 اسفند 1400

سلام خانم من یک ماه دیگر وقت زایمانش بودولی بخاطرفشاربالا سزارین شد بیمه ای که داریم اختیاری است وبعداز ایمان گفتندثبت نشده مدت دریافت بیمه 25 روز است وقبول نکردند حالا چکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اصلا به بیمه اختیاری استراحت پزشکی پرداخت نمیشود.

person
پیمان
23 بهمن 1400

من چجوری برای بچه ام تازه به دونیا امده بیمه بریزم ممنون میشم راهنماییم کنید

  person
  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای نوزاد تازه به دنیا اومده می توانید از دفترچه مادر استفاده کنید. بعد از آن باید اقدام کنید.

person
اریا
16 بهمن 1400

چرا در کرمان هیچ بیمارستانی زیر بار دفترچه مادر نمیره

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، این سوال را باید از بیمه تامین اجتماعی بپرسید. با سازمان اصلی تماس بگیرید.

person
peyman
05 بهمن 1400

سلام غیر حضوری هم میشه نام نویسی انجام داد ؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام بله میشود

person
لاله طباطبایی
03 بهمن 1400

سلام دفترچه بیمه نوزاد رو بعد یعنی از طریق سایت بیمه میشه گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام بله باید از طریق سایت تامین اجتماعی می توانید اقدام کنید. البته بهتر است که به یکی از کارگزاری های تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
صالحی
03 بهمن 1400

سلام تاریخ اعتبار دفترچه مادر نوزاد در حال تمام شدنه آیا میتونم اقدام به تمدید اینترنتی دفترچه بیمه تامین اجتماعی کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید. همچنین برای ثبت نام دفترچه تامین اجتماعی نوزاد هم می توانید به کارگزاری ها مراجعه کنید.

person
پیشوایی
03 بهمن 1400

سلام صدور آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی نوزاد به چه صورته؟

  person
  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز دفترچه تامین اجتماعی برای نوزاد در زمانی که به دنبال می آید، نیاز نیست. می توانید از دفترچه مادرش استفاده کنید. بعد اینکه همه کارها به صورت اینترنتی است.

   person
   حیدری
   19 مرداد 1401

   سلام الان نوزاد من تازه به دنیا امده لازم نیست کاری انجام بدم برای بیمه تامین اجتماعی

    person
    کارشناس بیمه
    20 مرداد 1401

    سلام تا چند وقت میتوان از دفترچه مادر استفاده کرد؛ اما بعد از آن باید اقدام به گرفتن دفترچه کنید.

person
حلما
24 دی 1400

سلام نوزاد تا کی حساب میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام دوست عزیز، نوزاد اصولا تا یک سال است اما ممکن است که تغییراتی داشته باشد.

person
آقاسی
12 دی 1400

سلام اگر مادر تحت پوشش بیمه نباشه، چی میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز در این صورت پرداخت تمامی هزینه ها به صورت آزاد خواهد بود.

person
پارسا
24 آذر 1400

سلام آیا بیمه تکمیلی زایمان داروهای نوزاد را پوشش می دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی زایمان برای کاهش هزینه های مربوط به زایمان در بیمارستان است که باید از قبل خریداری شود

person
وراوینی
24 آذر 1400

سلام آیا بیمه تکمیلی زایمان داروهای نوزاد را پوشش می دهد؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی زایمان برای کاهش هزینه های مربوط به زایمان در بیمارستان است که باید از قبل خریداری شود

   person
   ممدی
   05 فروردین 1401

   با سلام.خانمم زایمان کرده و بیمارستان کل هزینه را از من گرفته گفتن چون شما در ماه دوروزبیمه برات واریز میکنم باید کل هزینه را بدید آیا راست میگن

    person
    کارشناس بیمه
    06 فروردین 1401

    سلام دوست عزیز، بله درست گفتند.

person
مهدی
23 آذر 1400

بسیار عالی بود
ممنون از توضیحاتتون

  person
  کارشناس بیمه
  23 آذر 1400

  سلام خواهش می کنم وظیفه ماست که اطلاعات بیمه ای مفید را در حد بضاعت در اختیار شما همراهان بیمه دات کام بذاریم

  person
  انتقاد از سازمان بیمه
  01 بهمن 1401

  سلام.
  بنده بیمه ام تامین اجتماعی است
  همسرم بیمه اش نیروهای مسلح است.
  قبل از زایمان رفتیم بیمه همسرم تا برای بچه دفترچه بگیریم، قبول نکردند و گفتند باید تحت بیمه پدر باشد. بیمه خودم هم گفتند باید بچه به دنیا بیاد و براش شناسنامه بگیری بعد تحت پوشش شما خواهد شد. تا گرفتن شناسنامه 6 روز درگیر دکتر، درمانگاه، غربالگری و بیمارستان بخاطر زردی بچه بودیم و وقت نکردم شناسنامه بگیرم. متاسفانه تمام هزینه ها آزاد حساب شد. در حالیکه خودم و همسرم بیمه بودیم.

   person
   نویسنده بیمه
   02 بهمن 1401

   سلام دوست عزیز
   تامین اجتماعی باید از روی شناسنامه دفترچه بیمه صادر کند وقتی شناسنامه ای صادر نشده باشد تامین اجتماعی باید اسم و کد ملی چه کسی را باید در دفترچه بیمه درج کند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید