22 شهریور 1402

نحوه اعتراض به سوابق تامین اجتماعی | آشنایی با سابقه ناموجود و دارای کسری

کارمندان و کارگران در تمامی مشاغل، امکان دارد بنابر دلایلی برای اعتراض به سوابق تامین اجتماعی اقدام نمایند. بر اساس قوانین اداره کار، تمامی شرکت‌ها، کارگاه‌ها و در مجموع تمامی کارفرمایان موظفند در کنار واریز حقوق کارگران خود، برای بیمه کـردن آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند. گاهی ممکن است کافرمایان به دلایلی مانند کمبود بودجه، حق بیمه کارمندان را پرداخت نکننـد. در صورتی‌که افراد شاغل خودشان پیگیر این موضوع نباشند، به احتمال زیاد در آینده با دردسرهای فراوانی رو به رو می‌شوند. اعتراض به سوابق تامین اجتماعی راه حل این مشکل است که امروز می‌خواهیم درباره آن صحبت کنیم؛ همچنین، شیوه پیگیری اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی را با شما در میان می‌گذاریم. با ما همراه باشید.

کم کاری در ثبت‌نام بیمه تامین اجتماعی کارگران، موجب شـده که شاغلین هر چند وقت یک بار نسبت به استعلام سوابق بیمه خود اقدام و در صورت نیاز برای ثبت اعتراض به سوابق تامین اجتماعی، اقدامات لازم را انجام دهند. استعلام بیمه برای اطمینان از پرداخت بیمه توسط کافرما یک امر واجب است. دریافت سوابق تامین اجتماعی در گذشته، به صورت حضوری و از دفاتر کارگزاری این بیمه انجام می‌شد. اما با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تقاضا برای انجام این دست کارها به صورت آنلاین و غیرحضوری، سازمان تامین اجتماعی سامانه‌ای را برای اعتراض به سوابق تامین اجتماعی راه‌اندازی کرد.

تمامی شاغلین می‌توانند نسبت به استعلام و ثبت اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی اقدام کننـد. سایت تامین اجتماعی بسیاری از امور را برای کاربران راحت‌تر کرده است. از طریق سایت تامین اجتماعی می‌توان سوابق تامین اجتماعی را دریافت نمود،  فرم اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی را دریافت و تکمیل کرد. همچنین از طریق این سامانه می‌توان برای پیگیری اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی اقدامات لازم را انجام داد. در ادامه نحوه ورود به سایت تامین اجتماعی، استعلام سوابق شاغلین و اعتراض به سوابق بیمه را با هم بررسی می‌کنیم.

اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی از طریق سایت این سازمان

یکی از جدیدترین خدمات بیمه تامین اجتماعی، فراهم کردن امکان مشاهده سوابق بیمه‌ای و ثبت اعتراض برای آن به صورت آنلاین است. البته این امکان در سال‌های قبل هم به صورت حضوری برای کاربران فراهم بـود. ایجاد سامانه تامین اجتماعی فرایند استعلام، پیگیری و مسائلی از این دست را برای کاربران راحت‌تر کرده است. سامانه آنلاین تامین به کاربران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به صرف زمان و هزینه زیاد، امورات و مسائل خود را از طریق این سامانه بررسی کنند و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهند.

مقاله پیشنهادی: تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی؛ مراحل، روش‌ها، شرایط و مدارک لازم

روش اعتراض به سوابق تامین اجتماعی دارای کسری کارکرد یا اشکال

اهمیت سوابق بیمه تامین اجتماعی موجب شـده تا شهروندان نسبت به استعلام و اعتراض به سوابق تامین اجتماعی آگاه باشنـد و شیوه انجام آن را بیاموزند. در این بخش روش ورود به سایت اعتراض به سابقه‌ای که دارای کسری کارکرد یا اشکال است، را برای شما توضیح می‌دهیم. سایت اعتراض بیمه تامین اجتماعی در واقع همان سایت تامین اجتماعی است. در ادامه روش ورود به سامانه تامین اجتماعی را برای شما توضیح می‌دهیم

برای ورود به سامانه اعتراض به سوابق تامین اجتماعی کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در ابتدا باید به سایت سازمان تامین اجتماعی وارد شوید. سپس برای استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی خود، باید یکی از گزینه‌های ثبت نام یا ورود به سامانه را انتخاب کنید. اگر قبلا در این سامانه ثبت نام نکرده‌اید، ابتدا باید نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنید، سپس از قسمت ورود به سامانه به حساب کاربری خود وارد شوید.

مراحل اعتراض به سوابق تامین اجتماعی

مراحل اعتراض به سوابق تامین اجتماعی

2- نام کاربری که همان کد ملی شما است، به همراه گذرواژه را در قسمت‌های مربوطه وارد کنید و گزینه ورود را بزنید.

مراحل اعتراض به سوابق تامین اجتماعی

مراحل ثبت اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی

3- در این مرحله، بعد از ورود به حساب کاربری خود، از منوی بالا، گزینه بیمه‌شـدگان را انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه بیمه‌شـدگان، تمام خدمات مرتبط با بیمه‌شـدگان در دسترس شما قرار می‌گیرد و سپس از این لیست باید گزینه خدمت سابقه و سپس از منوی خدمت سابقه، اعتراض به سابقه دارای کسری کارکرد یا اشکال را انتخاب کنید. در این بخش سوابق بیمه‌ای شما که در طول سال‌های مختلف توسط کارفرمایان واریز شده‌است، نمایش داده می‌شود. بررسی‌های لازم را انجام دهید و در صورت وجود مغایرت یا اشکال، می‌توانید از سمت چپ تصویر گزینه ویرایش را انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی برای شما: استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به ۲ روش حضوری و آنلاین

بعد از انجام این‌کار، لیست مربوط به سال‌های مدنظر بالا می‌آید و شما می‌توانید تعداد روزهای هر ماه که برای شما بیمه رد شده‌است را مشاهده کنید. همچنین در قسمت پایین آن کادرهایی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید تعداد روزهای صحیحی که باید برای شما بیمه رد می‌کردند را هم اضافه کنید. در مرحله آخر وقتی تمام روزها را دقیق وارد کردید، از منوی پایین پنجره باز شده گزینه تایید را انتخاب کنید.

4- اکنون مجددا لیست جدید به صورت کلی برای شما نمایش داده می‌شود که بعد از کنترل آن، در صورت اطمینان از صحیح بودن اطلاعات وارد شـده، از گوشه‌ی پایین سمت راست، روی گزینه تایید و ارسال کلیک کنید تا درخواست اعتراض به سوابق تامین اجتماعی برای شما ثبت شود.

بعد از تکمیل این فرآیند اعتراض شما به سوابق بیمه‌ای ثبت شده است. سازمان تامین اجتماعی با دریافت این اعتراض به بررسی شرایط شما می‌پردازد. سپس در صورتی که اعتراض شما درست باشد و بخشی از بیمه شما توسط کارفرمای‌تان پرداخت نشده باشد، این سازمان کارفرما را ملزم به پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی شما می‌کند.

نحوه اعتراض به سابقه بیمه ناموجود

در ابتدای مقاله نحوه ثبت اعتراض به سوابق تامین اجتماعی را به صورت کامل توضیح دادیـم تا افرادی که دارای کسری کارکرد هستند یا بخشی از حق بیمه آن‌ها توسط کارفرما پرداخت نشـده، بتوانند به سادگی امکان ثبت اعتراض را داشته باشند. در برخی موارد کارمندان یا کارگران می‌خواهند به سوابق بیمه ناموجود اعتراض کنند. در این موارد هم می‌توانید از طریق سامانه تامین اجتماعی، درخواست خود را ثبت کنید و اقدامات لازم برای  پیگیری سوابق ناموجود تامین اجتماعی را انجام دهید.

اما اعتراض به سوابق ناموجود بیمه تامین اجتماعی چگونه انجام می‌شود؟ در ادامه نحوه اعتراض به سوابق ناموجود تامین اجتماعی را با هم بررسی می‌کنیم. اما آیا اعتراض به سابقه دارای کسری کارکرد یا اشکال امکان‌پذیر است؟

مقاله پیشنهادی: بازرسی تامین اجتماعی؛ آشنایی کامل با نحوه درخواست بازرسی بیمه تامین اجتماعی

تفاوت اعتراض به بیمه ناموجود با کسری کارکرد این است که در این بیمه، هیچ گونه حق بیمه‌ای توسط کارفرما پرداخت نشـده‌است. بنابراین، اگر به تازگی متوجه شده‌اید که حق بیمه شما پرداخت نشـده‌است باید برای اعتراض به سوابق بیمه، گزینه بیمه ناموجود را انتخاب نمایید.

برای اعتراض به سوابق ناموجود بیمه باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا وارد سایت سازمان تامین اجتماعی شودید. از قسمت ورود به سامانه، به حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. از منوی بالا، قسمت بیمه‌شـدگان را انتخاب کنید و از منوی بیمه شـدگان، گزینه خدمت سابقه را انتخاب کنید. سپس از عناوین نمایش داده شده، گزینه اعتراض به سوابق بیمه ناموجود را انتخاب نمایید.
 3. بعد از انتخاب گزینه اعتراض به سوابق بیمه ناموجود، به صفحه دیگری وارد می‌شوید که باید فرآیند اعتراض خود را از این‌جا آغاز کنید. از قسمت پایین صفحه، گزینه جدید را انتخاب کنید.
 4. در این مرحله فرم اعتراض به سوابق بیمه ناموجود برای شما نمایش داده می‌شود؛ جهت ثبت اعتراض به سابقه دارای کسری کارکرد یا اشکال باید این فرم به صورت کامل تکمیل شود.
 5. فرم مذکور را پر کردن گزینه‌هایی مانند نام استان، شهر، شعبه، نوع بیمه، شماره کارگاه، تاریخ شروع فعالیت، تاریخ پایان فعالیت، نام کارفرما و آدرس کارگاه تکمیل نمایید و سپس آن را ذخیره کنید.

با انجام این فرآیند درخواست اعتراض به سوابق بیمه ناموجود برای شما ثبت می‌شود. در ادامه این درخواست به مسئولین سازمان تامین اجتماعی برای بررسی ارسال می‌شود. در صورتی‌که شما در کارگاه یا شرکت خاصی کار کرده باشید و حق بیمه شما توسط کارفرمای مربوطه پرداخت نشده باشد، سازمان تامین اجتماعی کارفرما را ملزم به پرداخت حق بیمه می‌کند.

نکات مورد توجه در مورد اعتراض به سوابق تامین اجتماعی

شرایط کاری این روزها، افراد زیادی را به اعتراض نسبت به سابقه بیمه وادار می‌کند. به همین دلیل روش‌های ثبت اعتراض به سوابق بیمه دارای کسری کارکرد یا اشکال و سوابق بیمه ناموجود را برای شما شرح دادیم. در ادامه این مطلب، نکاتی که برای اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی باید بدانید را بیان کرده‌ایم. این نکات برای اعتراض به سوابق ناموجود تامین اجتماعی کاربردی است.

 • سازمان تامین اجتماعی امکان ثبت اعتراض را به‌صورت حضوری و غیرحضوری برای بیمه‌شـدگان در سامانه سازمان تامین اجتماعی فراهم کرده است.
 • برای ثبت اعتراض حضوری باید به یکی از شعب کارگزاری بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید و برای ثبت اعتراض غیرحضوری می‌توانید به سایت سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.
 • اگر کارفرما بخشی از حق بیمه شما را پرداخت کرده است اما تعدادی از روزها یا ماه‌ها را واریز نکرده‌است، باید بعد از ورود به حساب کاربری، به قسمت اعتراض به سوابق دارای کسری با اشکال بروید.
 • در صورتی که کافرما حق بیمه شما را اصلاً پرداخت نکرده است، باید بعد از ورود به حساب کاربری گزینه اعتراض به سوابق بیمه ناموجود را بزنید.

بدو شک باید فرم مربوط به اعتراض به سابقه ناموجود یا اعتراض به کسری کارکرد را به طور کامل پر کنید، بعد از آن اعتراض شما ثبت می‌شود.

اعتراض به سوابق بیمه تامین اجتماعی برای دریافت حق بیمه

فراهم شـدن روش‌های آنلاین استعلام و اعتراض به سوابق تامین اجتماعی، بخش زیادی از فرآیند اعتراض را ساده‌تر کرده است. کارفرمایان به دلایل گوناگونی ممکن است در پراخت حق بیمه کارمندان یا کارگران کوتاهی کننـد. اشکال در سابقه بیمه، مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می‌آورد. به همین دلیل توصیه می‌شود، هر چند وقت یکبار، استعلام سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را بگیرید. سپس در صورت نیاز به اعتراض، اقدامات لازم را انجام دهید.

اعتراض به سوابق تامین اجتماعی موضوعی بود که در این مقاله از بیمه دات کام به آن پرداختیم و روش اعتراض به سابقه دارای کسری کارکرد و سابقه ناموجود را برای مخاطبان به طور کامل توضیح دادیم. در صورتی که بعد از مطالعه این مقاله نکته یا سوالی داشتیـد، می‌توانید از قسمت نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ | راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مجید
31 شهریور 1402

سلام من بصورت پیمانی 5سال ارتش خدمت کردم که اصلاً در سنوات من لحاظ نشده لطفاً پیگیری کنید

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از بیمه نیروهای مسلح پیگیری نمایید.

person
محمد
27 شهریور 1402

سلام. اگر کارمند آموزش وپرورش باشیم و حق بیمه کسر شده اما جز سابقه حساب نشده جهت اعتراض به آموزش وپرورش مراجعه کنیم یا اداره کار؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. باید به سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.

person
علی
22 شهریور 1402

وقتی در خواست بازنشستگی دادم سابقه من سی سال هفت ماه اعلام شد حال آنکه هفته قبل سی سال بود مشخص شد در هنگام ثبت بیمه پرداخت شده انتقالی از شعبه دیگر هفت ماه را ثبت نکردند این اشتباه شعبه اولا منحرب به پرداخت هفت ماه حق بیمه بیشتر شده وار طرف دیگر شعبه بازنشستگی من را از زمان درخواست بنده محاسبه می کند حال اگر خودشان اشتباه نمی کردند من در پایان سی سال درخواست میدادم قانون چه می گوید عفت ماه حقوق من را می دهند

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  شعبه از تاریخ درخواست شما اگر شرایط بازنشستگی را داشته باشید پرداخت میکند اگر سابقه شما بیشتر باشد که مستمری شما هم هنگام پرداخت بیشتر میشود.

person
محسن اهواز
13 شهریور 1402

تو قسمت اعتراض به سابقه داری کسری کارکرد میتونم اصلاحی رو ویرایش کنم چون من ۳۰ روز کار کردم برام کارفرما ۲۵ روز رد کرده سال ۹۱ میشه راهنمایی کنید از توی سایت تامین اجتماعی انجام بدم جواب میگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  13 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  اگر کارفرما در لیست بیمه برای شما ۲۵ روز ارسال کرده ولی واقعا ۳۰ روز کارکرد دارد آنجا نباید اصلاح کنید باید بروید اداره کار شکایت کنید.

person
محسن اهواز
13 شهریور 1402

سلام علیکم من کارفرمابرا ۴ ماه ۲۵ روز رد کرده در صورتی که حقوق ۳۰ روز بهم میاد
الان تو سوابق رفتم برای اصلاحی میتونم ویرایش انجام بدم چون من باید ۳۰ روزه رد میکرد برام سال ۹۴

  person
  نویسنده بیمه
  14 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید شما باید بروید اداره کار شکایت کنید.

person
Hassan
29 مرداد 1402

سلام. پیگیری اعتراضات در برنامه کجاست

  person
  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1402

  سلام. در قسمت اعتراض به سوابق ناموجود می‌توانید موضوع مطرح شده را پیگیری نمایید.

person
بدبخت زمین خورده
27 مرداد 1402

سلام بگید بیمه منو بازکنن وصلام من به سیم آخر زدم بیمه منو درشهرستان خوی آزربايجان غربی امدی قطع کردن دادن به کسه دیگه انصاف نیست بشینید تماشا کنید این پیام منو هم زخیره کنید یعنی چی من مریض بودم مریض داشتم به جای کمک کردن بیمه منو قطع میکنن ۲۷۹۰۰۸۱۷۸۶ملی

  person
  نویسنده بیمه
  27 مرداد 1402

  سلام. باید به سازمان تامین اجتماعب مراجعه کنید دوست عزیز.

person
توحیداحمدی
22 مرداد 1402

سلام من به خاطر ورشکستگیم نتونستم پول جورکنم به خاطر ورشکستگیم این مقاله به این هتل به خاطر ورشکستگیم نتونستم پول واریز کنم بیمه هام قطع کردن سیزده سال زحمت کشیدم کارگری کردم بیمه پرداخت کردم حیف بشه حیف بشه لعنت بشه به این دنیا لغت بسه خدا یعنی این مملکت بزرگ عزیزم کسی نمیتونه به حق امرالمومنین پدر یتیمان بیمه منو باز کنه یافاطمه زهرا من چیکارکنم

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. باید بروید مجددا پیگیری کنید.

person
مهدی
17 مرداد 1402

پیرو سوال قبلی، بنده در سایت es.tamin ثبت نام کردم و هونجا هم گزینه های مربوط به درج اعتراض و تکمیل سوابق بیمه هست؛ اما برخی اظهار میکنن که برای اعتراض به کسری سوابق بیمه، باید به سایت “سامانه جامع روابط کار” مراجعه کنیم که البته این سایت میگه که ازطریق نام کاربری و رمز عبورِپیامک شده و پس از مراجعه به پیشخوان دولت و پس از احراز هویت، وارد شوید؛ ممنون از راهنماییتون.

person
مهدی
17 مرداد 1402

با سلام و احترام؛ جهت درج اعتراض نسبت به کسری سوابق حق بیمه، میتونیم خودمون مستقلا از طریق سایت انجام بدیم و مدارک را هم همانجا بارگذاری کنیم یا باید قبلش جهت احراز هویت حتما به دفاتر پیشخوان مراجعه کنیم؟ (بنده قبلا در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده ام)

person
محمد
09 مرداد 1402

با سلام
شکایت کردم برای نریختن حق بیمه مراحل پایانیشه میشه مراحل فرایندشو از سایت نگا کرد؟!؟ و چجوری باید اینکارو کنم

  person
  نویسنده بیمه
  09 مرداد 1402

  سلام. به حساب کاربری خود وارد شوید و به قسمت پیگیری اعتراضات بروید.

person
مسعود ارژنگ
11 تیر 1402

سلام ازسال۷۶تا۷۹ر‌وی شناورکارکردم ولی درسابقه من از سال ۷۹ به بعد هست چند برگی از پرداختی حق بیمه سال۷۷ پیدا کردم بردم تامین اجتماعی نتیجه نگرفتم چطوری پیگیری کنم ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. باید با اون مدارک و مستندات که دارید بروید اداره کار شکایت کنید.

person
ghadiri
06 تیر 1402

با سلام و خداقوت
من حدود5 سال در مدرسه نیروی جهادی بود، هر سال از اداره منابع انسانی و حراست آموزش و پرورش حکم گرفتم، اما مدیر مدرسه هر سال با این تعهد موافقت به کار میکرد که برای من بیمه ای واریز نشود در حال حاضر تمام احکام سالهای کار را دارم، آیا میتونم پیگیری کنم برای سوابق؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  13 تیر 1402

  سلام. اگر مدارک و مستندات دارید میتوانید بروید اداره کار شکایت کنید.

person
ایرج
06 تیر 1402

سلام.خوب اطلاعاتی که اون فرم اعتراض به سوابق ناموجود میخواد رو ازکجابیاریم؟مال خیلی سال پیشه و مدارکش رو نداریم.شماره کارگاه و اینا رو چجوری پیداکنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام. لطفا به صورت حضوری به اداره تامین اجتماعی مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

person
Kabiri
26 فروردین 1402

سلام وقتتون بخیر
من اعتراض کردم به سوابق ناموجود کارفرما یکماه درمیان رد کرده حالا درجواب اعتراضم بیمه زده مختومه، تکمیل رسیدگی ممکن بفرمایید این به چه معناست ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. یعنی اینکه درخواست شما بررسی شده است لذا حضوری مراجعه کنید تا نتیجه نهایی به شما اعلام شود.

person
سعید میرزایی رافع
10 فروردین 1402

سلام وقتتون بخیر من از تاریخ 1391/4/1 تا تاریخ 1394/12/29 در یک شرکت مشغول بودم طبق استعلامی هم که قبل از الکترونیکی شدن سابقه ها داشتم کامل حق بیمه ام رو پرداخت کرده بودن
ولی الان سابقه ام رو نگاه میکنم از تاریخ 1391/4/1 تا تاریخ 1392/3/31 سابقه ام موجود نیست دوبار درخواست غیر حضوری زدم میگه تو این تاریخ حق بیمه ای پرداخد نشده یه بارم حضوری رفتم یه نیم ساعتی تو سیستمشون مشغول بودن بعذ گفتن درست شده ولی هنوز سابقه ام وارد نشده واسه اون یک سال
الان باید چیکار کنم
چه مدارکی واسه اعتراض حضوری لازمه؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام سعید عزیز
  باید ابتدا به اون شعبه ای که حق بیمه شما واریز شده و الان سابقه خودت را مشاهده نمیکنی مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند البته با شناسنامه و کارت ملی و شماره بیمه به مسول امور نامنویسی شعبه مراجعه کنید

person
مسلم
12 اسفند 1401

سلام درسال 19/12/75سربازی رفتم یکسال سابقه بیمه داشتم ولی داخل سایت بیمه نیست

  person
  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام. از طریق سایت تامین اچتماعی این موضوع را پیگیری کنید.

person
منصور اوموی میلان‌هستم از‌شهرستان‌ ماکو
07 اسفند 1401

سلام من بعد از اخراج شدن از طریق اداره کار شکایت کرد م‌از کار فرمام بیمه منو کم ریخته بود محکوم شد و به‌ ناچار خلق بیمه منو واریز کرد بعد درخواست بيمه بیکاری کردم الان ۸ماه دارن بازی میدن منو به من میگه پرونده فرستادیم استان جهت‌ برسی منتظر جواب هستیم این قدر رفتم بيمه امدم به‌ جان بچم از زندگی سير شدم هر لحظه میخوام خودمو دار بزنم ایقدر گرفتارم حدودن‌۱۵سال هم‌سابقه بيمه دارم خواستم بدونم چقدر طول می کشد سابقه بشینه ممنونم از همتون اگر جواب بدین يا راهنمایی کنید که‌ چکار کنم کجا برم

  person
  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام. احتمالا سابقه شما باید بر اساس بخشنامه ادعای سابقه در سیستم تامین اجتماعی منظور شود. این مورد زمان بر است باید صبر کنید چون باید چند کمیته سابقه شما را تایید کنند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید