18 آذر 1401

هدیه ازدواج تامین اجتماعی را در سال 1401 از دست ندهید

ازدواج یکی از مراحل مهم زندگی است که پس از تحصیل، یافتن شغل مناسب و کسب درآمد در افق زندگی جوانان دیده می‌شود.با توجه به بالارفتن هزینه‌های زندگی، حمایت‌های مالی و عاطفی خانواده‌ها و دولت برای ازدواج جوانان امری ضروری به نظر می‌رسد. اصلا مگر می‌شود از ازدواج صحبت کرد و نیم نگاهی به نقش نهادهای اجتماعی در شکل‌گیری زیربنای جامعه یعنی ازدواج و تشکیل خانواده نداشت؟ در بین حمایت‌های مختلف ارگان‌های دولتی و…  به غیر از وام ازدواج، می‌توان به حمایت مالی هدیه ازدواج تامین اجتماعی اشاره کرد. هدیه ازدواج تامین اجتماعی (کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی) به دختران و پسران جوان تحت شرایط خاصی تعلق می‌گیرد.

اگر درصدد برگزاری مراسم شیرین ازدواج و رفتن به خانه بخت خود هستید، خواندن این مطلب درباره هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی را از دست ندهید. شاید این هدیه هرچند کوچک راه گشای هزینه‌های اولین گام تشکیل خانواده: ازدواج باشد. شاید بپرسید :”اصلا این هدیه ازدواج تامین اجتماعی چیست؟ و شرایط هدیه ازدواج تامین اجتماعی 1401 چگونه است؟” پس شما را به همراهی‌مان در این مقاله دعوت می‌کنیم.

هدیه ازدواج تامین اجتماعی چیست؟

کمک هزینه یا هدیه تامین اجتماعی به زوجین، در واقع به نوعی حمایت مالی این موسسه دولتی اطلاق می‌شود. قانون ۸۵ سازمان تامین اجتماعی به بخشنامه جدید کمک هزینه ازدواج مربوط است. طبق قانون یاد شده، این هدیه مالی به جوانان تحت پوشش اجباری این نهاد اعطا می‌گردد؛ جوانانی که در صدد ازدواج و تشکیل خانواده هستند. به بیان دیگر می‌توان هدیه ازدواج تامین اجتماعی را نوعی تلاش برای ترغیب جوانان به ازدواج دانست.

هدیه ازدواج تامین اجتماعی چیست

هدیه ازدواج تامین اجتماعی هدیه برای زوج های تحت پوشش این سازمان است

تا زمانی که قانون یاد شده به قوت خود باقی باشد، شانس دریافت این هدیه بیمه تامین اجتماعی برای ازدواج زوجین وجود دارد. البته باید خاطرنشان شویم که دریافت این هدیه با وجود بلاعوض بودنش شرط و شروطی دارد. مدت زمان واریز کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی پس از ثبت نام، یک هفته خواهد بود. توجه به زمان کوتاه دریافت این مبلغ، شاید بررسی شرایط اخذ آن و اقدام هوس‌انگیز به نظر برسد. اما مبلغ این هدیه چقدر است؟ قبل از مطالعه ادامه مطلب، مقاله بیمه تامین اجتماعی چیست را مطالعه کنید.

مبلغ کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی چقدر است؟ + نرخ هدیه ازدواج تامین اجتماعی در سال۱۴۰1

میزان کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی معادل یک ماه متوسط حقوق یا دستمزد بیمه‌گزار است. به بیان دیگر، برای محاسبه مبلغ هدیه کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی، باید حقوق دو سال قبل از ازدواج را با کسر بیمه جمع زده و سپس تقسیم بر ۲۴ (تعداد ماه‌های دو سال) نمود. میزان هدیه ازدواج نباید از حداقل دستمزد کمتر باشد که برای سال 1401 برابر با چهار میلیون و دویست هزار تومان است. به عبارتی اگر مبلغ هدیه از حداقل حقوق پایه مصوب وزارت کار کمتر باشد، مبلغ حداقل حقوق پایه مبنای پرداخت هدیه ازدواج قرار می‌گیرد.

شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی چیست؟

کسانی واجد شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج طبق ماده ۸۵ تامین اجتماعی هستند که:

 • متقاضی  باید سابقه بیمه ۷۲۰ روزه در مدت ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج داشته باشد. یعنی او باید دارای سابقه کار و پرداخت حق بیمه برای حداقل ۷۲۰ روز را در بازه زمانی ۵ ساله قبل از تاریخ عقد باشد. تعداد سال‌های سربازی در محاسبه این دوره زمانی به شمار نمی‌آید.
 • در زمان ازدواج و درخواست هدیه تامین اجتماعی، رابطه کاری و قراردادش با کارفرما قطع نشده باشد.
 • ازدواج فرد برای بار اول باشد. هیچ هدیه‌ای به ازدواج‌های دوم یا… افراد بیمه‌شده تعلق نمی‌گیرد.
 • عقد ازدواج دائم باشد. به عقد موقت یا صیغه، کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی تعلق نمی‌یابد.
 • عقد ازدواج در دفاتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

شرایط دیگر اخذ هدیه تامین اجتماعی برای ازدواج

 1. اگر زوج بیمه‌گزار، هر دو واجد شرایط دریافت هدیه باشند، این کمک هزینه به هر دوی آن‌ها تعلق می‌یابد.
 2. بیمه‌گزارانی تامین اجتماعی که سال‌ها از تاریخ ازدواجشان می‌گذرد ولی در زمان ازدواج علیرغم داشتن شرایط، از این فرصت استفاده نکرده‌اند، می‌توانند مراحل قانونی دریافت آن را در پیش بگیرند.

شاید با خواندن مقاله تا این‌جا خود را واجد شرایط دریافت این هدیه ازدواج بدانید، ولی اندکی تامل و صبوری به نفع شما خواهد بود. بهتر است بدانیم که علاوه بر شرایط اخذ حمایت مالی تامین اجتماعی برای ازدواج، ارائه مدارکی نیز ضرورت دارد. پس قبل از مراجعه با سازمان تامین اجتماعی، سعی کنید این مدارک را تهیه کنید تا فرایند درخواست و ثبت نام هدیه تامین اجتماعی برای ازدواج شما سریع‌تر صورت بگیرد.

 مدارک مورد نیاز برای درخواست هدیه ازدواج از سازمان تامین اجتماعی

مدارک و مستندات مورد نیاز برای ثبت نام هدیه ازدواج تامین اجتماعی ۱۴۰۱ شامل مدارک زیر است:

 • اصل عقد نامه و کپی تمام صفحات آن
 • اصل و کپی صفحات اول و دوم شناسنامه عروس و داماد متقاضی هدیه ازدواج
 • تعهد کتبی زوجین مبنی بر بار اول ازدواج
 • دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی. دفترچه بیمه نشان‌دهنده شرایط زمانی و مدت زمان بیمه زوجین برای اخذ حمایت مالی ازدواج خواهد بود.

 در نهایت، پس از تهیه مدارک لازم، آگاهی از چگونگی ثبت نام و مراحل آن ضرورت می‌یابد.

چگونه ثبت نام کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی را انجام دهم؟

با توجه به اینترنتی شدن بیشتر امور ، سازمان تامین اجتماعی نیز خدمات گسترده‌ای در بستر آنلاین خدمات غیرحضوری خود ارائه کرده است. این بستراینترنتی، همه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی را در یک درگاه جامع و یکپارچه و ایمن گرد هم آورده است.

در صورت تمایل به استفاده از خدمات بیمه  تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری، باید پس از ثبت نام در این سایت، نام کاربری و رمز عبور خود را با پیمودن مراحل احراز هویت دریافت نمایید. نام کاربری در سایت تامین اجتماعی همان کد ملی شما خواهد بود. اگر قبلا از خدمات این سامانه نظیر دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی استفاده کرده‌اید، نیازی به ثبت نام مجدد نخواهید داشت.

ثبت نام هدیه ازدواج تامین اجتماعی

برای هدیه ازدواج تامین اجتماعی باید به سامانه سازمان مراجعه کرد.

مراحل اخذ کمک هزینه ازدواج سازمان تامین اجتماعی

پس از ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی، برای دریافت هدیه ازدواج این سازمان، مراحل زیر را طی کنید:

 1. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه تامین اجتماعی شوید.
 2. پس از ورود،  از قسمت بالای صفحه، بخش بیمه شدگان، حمایت‌های کوتاه مدت، استحقاق خود را جهت دریافت هدیه ازدواج بررسی نمایید.
 3. با ورود به این بخش، تاریخ عقد خود را درج نمایید. سامانه به استعلام شرط ۷۲۰ روز سابقه کاری در عرض ۵ سال قبل از ازدواج تان می‌پردازد.
 4. روی tab حمایت‌های کوتاه مدت کلیک کرده و فرم ثبت نام هدیه ازدواج تامین اجتماعی را تکمیل نمایید.( هنگام ثبت درخواست، در قسمت بالای هر فرم، توضیحات راهنما در نظر گرفته شده است. به منظور رفع هر گونه ابهام، مطالعه دقیق این راهنما توصیه می‌شود.)
 5. در این صفحه اطلاعات شخصی‌تان شامل نام و نام خانوادگی، شماره بیمه، آخرین شعبه فعال و شماره موبایل شما مشاهده می‌شود.
 6. کادرهای مشخصات ازدواج، مشخصات همسر را تکمیل نموده و دکمه ” احراز شرایط و ثبت درخواست” را تایید نمایید.
 7. در صورت ثبت موفقیت آمیز اطلاعات ازدواج، کادرهای مدارک موردنیاز باز می‌شود. مدارکی که قبلا در این مقاله عنوان شد، در کادرهای مربوطه بارگزاری نمایید.
 8. پس از بررسی نهایی، بعد از مدت کوتاه کمتر از یک هفته، هدیه ازدواج تامین اجتماعی به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.
 9.  در صورت  تمایل به اطلاع از مبلغ هدیه ازدواج قبل از واریز به حساب بانکی‌تان، به قسمت بیمه شدگان، امور فنی بیمه شدگان، محاسبه مبلغ کمک هزینه ازدواج شوید. با وارد کردن تاریخ عقد، میزان این حمایت مالی اعلام خواهد شد.
 10. شماره حساب شما برای واریز کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی الزامی است. بنابراین به بخش بیمه شدگان، خدمات نام نویسی، اعلام شماره حساب بانکی وارد شوید. با ارائه این اطلاعات، مجوز ثبت درخواست‌تان در سامانه صادر خواهد شد.

بیمه ازدواج

یکی از خدماتی که برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند، بیمه ازدواج است. این بیمه کمک هزینه مناسبی برای تهیه جهزیه عروس است. همچنین کمک هزینه مناسبی برای مراسم ازدواج محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید این بیمه را تهیه کنید یا کسب اطلاعات در این‌باره برای شما جالب است، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه ازدواج را مطالعه بفرمایید.

چند نکته در خصوص کمک هزینه ازدواج

برای دریافت کمک هزینه ازدواج بهتر است که چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • برای دریافت کمک هزینه نیازی به بارگذاری مدارک خاصی نیست. خود سازمان استعلام را انجام خواهد داد.
 • در صورتی که حتی 10 سال از تاریخ ازدواج هم گذشته باشد، باز هم امکان دریافت وجود دارد (البته به شرط داشتن شرایط و آن هم فقط برای یکبار)
 • حداکثر دو ماه واریز طول خواهید کشید.
 • سابقه 720 روز باید قبل از ثبت عقد باشد.
 • در صورت برخورد با هر مشکلی در خصوص ثبت نام یا دانستن دلایل دریافت نکردن، باید به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

نقش دولت در تسهیل ازدواج جوانان

همان طور که بیان شد، دولت و ارگان‌های دولتی در صدد ارائه حمایت‌های مالی به جوانان در آستانه ازدواج برای تکریم و ترویج سنت نبوی ازدواج، فرهنگ سازی تشکیل خانواده و اشاعه هنجارهای مطلوب هستند. سازمان تامین اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، هدیه ازدواج تامین اجتماعی نوعی تعهد کوتاه مدت این سازمان برای ترغیب دختران و پسران این مرزو بوم به سنت حسنه ازدواج است. این مقاله به شرح دقیق و کامل این حمایت مالی سازمان بیمه تامین اجتماعی پرداختیم.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص انواع مختلف خدمات سازمان تامین اجتماعی نظیر بیمه بیکاری، بیمه زنان خانه دار، بیمه خویش فرما و… می‌توانید به دیگر بلاگ بیمه دات کام مراجعه نمایید. همچنین با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ با مشاوران متخصص بیمه این سامانه تماس حاصل نمایید و راهنمایی‌های بیمه‌ای دقیق و لازم را دریافت نمایید. bimeh.com هم به صورت حضوری و هم غیر حضوری مشاوره های خوب و مناسبی را در این زمینه به شما ارائه خواهد داد.). امید است با بهره گیری از چنین کمک‌هایی، موانع ازدواج جوانان رفع و مقدمات رشد اجتماعی و نهادینه سازی فرهنگ بیمه فراهم گردد.

 • + ثبت نام هدیه ازدواج تامین اجتماعی چگونه انجام می‌شود؟
 • + شرایط دیگر اخذ هدیه تامین اجتماعی برای ازدواج چیست؟
 • + مبلغ کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی چقدر است؟
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

05 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

اشتباهات رایج در خرید بیمه را بشناسید و از آنها دوری کنید!

اشتباه در خرید بیمه نامه یکی از عواملی است که می‌تواند مانع دریافت خسارت از بیمه شود؛ برای آشنایی با اشتباهات رایج در خرید بیمه، این مقاله را از دست ندهید.

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1401

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

02 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی ۱۴۰۱)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

01 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه تامین اجتماعی چیست؟+ انواع، پوشش‌ها و خدمات

بیمه تامین اجتماعی چه پوشش‌ها و خدماتی به بیمه‌گزاران می‌دهد؟ شرایط بازنشستگی بیمه را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
نوید توکلی
05 اردیبهشت 1400

بسیار کامل و جامع

نوید توکلی
05 اردیبهشت 1400

مقاله بسیار کامل و جامعی بود

  ارامش
  22 آذر 1400

  سلام .من برج آذر ۱۴۰۰ ازدواج کردم .و ۱۲ سال بیمه باربری(همون احمدی نژادی) هستم .رفتم برا دریافت هدیه تامین اجتماعی میگن بیمه ازاد هستش بهت تعلق نمیگیره …یعنی ۱۲ سال بیمه دادیم پشم…

   رضا
   06 دی 1400

   سلام نزدیک یه ماه ثبت نام کردم برای دریافت هدیه ازدواج هنوز خبری نشده

    کارشناس بیمه
    06 دی 1400

    سلام دوست عزیزم لطفا با شماره پیگیری خود از سایت بیمه تامین اجتماعی یا شعب آن پیگیری نمایید.

  پیام
  18 مرداد 1401

  ازدواج اول هدیه تامین اجتماعی نگرفتم العان ازدواج دوم بهم تعلق میگیرد

   کارشناس بیمه
   19 مرداد 1401

   سلام به ازدواج اول تعلق میگیرد.

   صادق
   14 آذر 1401

   سلام من خانمم از طریق پدرش ک سر کار بوده بیمه شده چن سالی هست فوت شده پدرشون اما حقوق بگیر تامین اجتماعی هستن ایا هدیه ازدواج یا وام از طریق تامین اجتماعی تعلق میگیره بهش چن ماهی هست ازدواج کردیم بیمشم قطع شده

    کارشناس بیمه
    18 آذر 1401

    سلام خیر تعلق نمیگیرد

مهدی
15 مهر 1400

اگه من 5 سال کار کرده بودم که نیازی به این پول نداشتم الان 2 ماه کار پیدا کردم بدون پایان خدمت که بیمه نمیکردن اونم بعد 2 ماه انداختن بیرون که فروش ندارن

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1400

  سلام وقت بخیر مهدی عزیز خیلی متاسفیم و امیدواریم هرچه زودتر یه شغل عالی و درآمد مناسب پیدا کنید

  زهرا
  22 دی 1400

  سلام من ۴سال سابقه بیمه دارم از 93تا 97امسال عقد کردیم
  ولی بیمه نیستم خاستم ببینم هدیه ازدواج به من تعلق میگیره.ممنونم

   کارشناس بیمه
   11 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز اگر در 5 سال قبل از عقد 720 روز پرداخت حق بیمه داشته باشید، بله هدیه ازدواج به شما تعلق می گیرد.

   روح اله یوسفی
   13 اسفند 1400

   من تقریبا۴۰ روزه برای هدیه ازدواج ثبت نام کردم ولی چیزی دریافت نکردم شماره پیگیر هم نداده بهم چطور بابد پیگیری کنم؟

    کارشناس بیمه
    14 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، هدیه ازدواج حدود دو ماه طول میکشد تا واریز شود. برای پیگیری هم به کارگزاری مراجعه کنید.

  الهام
  30 بهمن 1400

  سلام.. من رمز عبورم رو در سامانه فراموش کردم چیکار کنم؟؟

   کارشناس بیمه
   01 اسفند 1400

   سلام می توانید از طریق بازیابی رمز عبور اقدام کنید. در نهایت نشد، باید به کارگرازی مراجعه کنید.

ناشناس
23 مهر 1400

واقعا مسخره اس چندرغاز میخوایید بدید هزارجور بند و تبصره برای خودتون گذاشتین الان اون افرادی که مشاغل آزاد یا اختیاری هستن مگه رایگان بیمه اشون رد میشه که شامل این هدیه نمیشن خب اگه مشکل در محاسبه حقوقشون دارین همون حداقل وزارت کاری که گفتین رو بهشون پرداخت کنید

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله فقط در خصوص هدیه ازدواج مطلب نوشته ایم. قوانینش را خود تامین اجتماعی تعیین کرده است.

  محمدمهدی
  19 آذر 1401

  سلام وقت بخیر من زن اول رو طلاق دادم در ازدواج دوم بهم تعلق میگیردیا خیر

   کارشناس بیمه
   20 آذر 1401

   سلام برای ازدواج اول است.

    حسین
    21 دی 1401

    یعنی اگه برای ازدواج اول نگرفته باشیم برای ازدواج دوم میتونیم بگیریم

     کارشناس بیمه
     21 دی 1401

     سلام خیر

دلاور
26 مهر 1400

سلام
حداکثر زمان درخواست برای دریافت کمک‌هزینه ازدواج؟
چون بیش از ده سال میگذره و تاکنون اقدام نکردم.

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، زمانی برای ارائه درخواست وجود ندارد اگر آن زمان شرایط دریافت پاداش ازدواج را داشتید دستمزد همان موقع به شما تعلق میگیرد.

سجاد
30 مهر 1400

سلام خسته نباشید بنده 5سال بیمه دارم والان شرکت را ترک کردم وازیک جای دیگه بیمه میشم تامین اجتماعی به بنده هدیه تعلق میگیره یانه

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر در زمان عقد بیمه باشید و قبل از عقد هم ظرف پنج سال دو سال سابقه بیمه داشته باشید بهت تعلق میگیرد.

مجتبی
11 آبان 1400

سلام وقتتون بخیر من ۱ سال و خورده ای بیمه هستم قبل اون کارم ازاد بوده و ۳ سالونیمه ک ازدواج کردم ایا به من هم این هدیه رو میدن؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام آقای مجتبی عزیز ، ضمن تشکر از توجه تون باید بگیم که حداقل میزان سابقه بیمه تامین اجتماعی جهت برخورداری از هدیه ازدواج 5 سال سابقه بیمه است!

مجتبی
11 آبان 1400

سلام وقتتون بخیر من ۱ سال و خورده ای بیمه هستم قبل اون کارم ازاد بوده و ۳ سالونیمه ک ازدواج کردم ایا به من هم این هدیه رو میدن یا خیر

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام آقای مجتبی عزیز برای تعلق این هدیه ازدواج به شما، باید حداقل 5 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشید.

   جواد
   06 آذر 1400

   سلام من شیشم اذر مدارکم رو واسه هدیه ازدواج ثبت کردم کی واریز میشه دقیقا هدیه من , ممنون

    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست متوسط حداقل بین 2 تا 3 ماه طول می کشد.

  زینب
  03 دی 1400

  فک کنم اشتباه تایپ کردین ۷۲۰ روز میشه ۲ سال
  من ۳ سال بیمه دارم ولی الان نیستم شامل حالم نمیشه؟

   نویسنده بیمه
   04 دی 1400

   سلام زینب عزیز سوالتون مبهمه اگه امکان داره منظورتون رو بفرمایید البته باید بگیم دقیقا تو محتوای قانون هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی هم سابقه بیمه 720 روز یعنی دو سال ذکر شده است .

   معصومه
   26 دی 1400

   کارشناس محترم سلام
   در متن بیمه قید شده ۷۲۰ روز در پنج سال قبل از ازدواج باید سابقه داشته باشید نه ۵ سال سابقه بیمه

  نادر
  28 آبان 1401

  سلام من ۹ سال بیمه دارم منتهی ۵.۵ سالش مشاغل ازاده بقیش اجباری شامل من میشه؟

   کارشناس بیمه
   01 آذر 1401

   سلام سوال شما کامل نیست منظور شما شامل چه چیزی میخواهید بشوید اگر بازنشستگی است که فرقی نمیکند چه نوع بیمه ای واریز کرده اید

فاطیما
11 آبان 1400

سلام، پدری که بیمه ی تامین اجتماعی است، در صورتی که دخترش ازدواج کند، آیا کمک هزینه ازدواج به دخترش تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام وقت بخیر این هدیه ازدواج تامین اجتماعی برای بانوان و زوجی است که هم عروس و داماد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی باشند و ارتباطی به تحت پوشش بیمه ای بودن پدر ندارد.

  ق
  29 مرداد 1401

  ماسال ۸۰ازداوج کردیم سابقه بیمه قبل ازعفدداریم ولی کمک هزینه رودریافت نکردیم ایاالان به تلق میگیرد

   کارشناس بیمه
   01 شهریور 1401

   سلام اگر شرایط داشتید بله تعلق میگیرد ولی با دستمزد همان سال به شما پرداخت میگردد

  اهورا
  05 دی 1401

  سلام وقت بخیر من سال ۹۲ ازدواج کردم ولی تا سال ۹۸بیمه نداشتم
  ،الان دقیقا ۲ سال و خرده ای بیمه دارم به نظرتون بهم تعلق میگیره یانه

   کارشناس بیمه
   06 دی 1401

   سلام خیر تعلق نمیگیرد

رامین
13 آبان 1400

سلام من بیست اسفند نودونه عقد کردم و هفت ساله بیمه کارگران ساختمانی هستم.الان ک تو سایت میزنم ک ب من تعلق بگیره میگه طبق ماده 85 میسر نیست در صورتی ک من هفت ساله مداوم واریز کردم.ایا به من تعلق میگیره یا نه؟

  کارشناس بیمه
  13 آبان 1400

  سلام رامین عزیز از توجه ات به مقاله مون ممنونیم.شرایط هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی رو تو مقاله همون طور که گفتیم این ها هستند :
  متقاضی باید سابقه بیمه ۷۲۰ روزه در مدت ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج داشته باشد. یعنی او باید دارای سابقه کار و پرداخت حق بیمه برای حداقل ۷۲۰ روز را در بازه زمانی ۵ ساله قبل از تاریخ عقد باشد. تعداد سال‌های سربازی در محاسبه این دوره زمانی به شمار نمی‌آید.
  در زمان ازدواج و درخواست هدیه تامین اجتماعی، رابطه کاری و قراردادش با کارفرما قطع نشده باشد.
  ازدواج فرد برای بار اول باشد. هیچ هدیه‌ای به ازدواج‌های دوم یا… افراد بیمه‌شده تعلق نمی‌گیرد.
  عقد ازدواج دائم باشد. به عقد موقت یا صیغه، کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی تعلق نمی‌یابد.
  عقد ازدواج در دفاتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.
  ضمنا همسر شما هم باید بیمه داشته باشه اگه این شرایط رو دارید ولی باز هم درخواستتون رد شده ، به سازمان تامین اجتماعی مراجعه و علت رو جویا بشید با تشکر

  حامد
  05 بهمن 1400

  سلام من نزدیک ۵۰ روزه که تایید شده در سایت که بهم تعلق میگیره و مشخصم شد چقد واریز میشه اما هنوز نریختن

   کارشناس بیمه
   06 بهمن 1400

   سلام چون پرداختهای سازمان متمرکز شده لذا پرداختها مستقیم از طریق سازمان مرکزی واریز میشود و معمولا ظرف دوماه بعد از صدور سند پرداخت میشود

عاطفه
17 آبان 1400

با سلام و خسته نباشد ، من 2.5 ساله که بیمه ام( اردیبهشت 98 بیمه شدم ) و 1 آبان عقد کردم آیا به من تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1400

  سلام عاطفه جان از توجه ات به مقاله ممنون ولی اگر متن مقاله هدیه ازدواج سازمان تامین اجتماعی رو دقت کرده باشید ، در متن یکی از شرایط حداقل 5 سال سابقه بیمه برای تعلق این هدیه به شما ذکر شده و با این تفاسیر متاسفانه شما مشمول این مزیت نخواهید بود.

   جوان جویا
   30 آذر 1400

   سلام عزیزم اشتباه نمیکنید گفته شده در پنج سال قبل از عقد حداقل دوسال سابقه یا همون ۷۲۰روز سابقه داشته باشید تو سایت تامین اجتماعی میشه دید مبلغشم محاسبه میکنه برات فقط من یه سوال برام پیش اومد کسی همه شرایطو داشته باشه و آقا باشه و خانمش خانه دار و تحت تکفل اون اقا بعد از عقد بیمه شده باشه میشه دیگه؟؟

    کارشناس بیمه
    11 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز بله میشود ۰۲ ظرف پنج سال قبل از تاریخ عقد دو سال سابقه و عقد دائم و عقد اول و در زمان عقد بیمه پرداز باشد میتواند از پاداش ازدواج استفاده کند این شرایط پاداش ازدواج است. به شغل همسر شما ارتباطی ندارد.

صدف خیاطی
20 آبان 1400

سلام وقت بخیر من از سال ۸۹بیمه هستم و آبان ۱۴۰۰ عقد کردم در حین کارم ۱سال بیمه رد نشده برام .
آیا باید سوابقی که هدیه ازدواج تعلق میگیره تماما پیوسته باشد ؟

  کارشناس بیمه
  17 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد اگر ظرف ۵ سال قبل از تاریخ عقد دوسال سابقه و در زمان عقد هم بیمه واریز کرده و عقد دائم باشد.

مریم
24 آبان 1400

من تمام شرایط رو دارم فقط دفترچه بیمه ندارم
چون بیمه درمانی نیروهای مسلح دارم دگ دفترچه تامین اجتماعی نگرفتم

عکس دفترچه حتما باید باشه؟
من ک ندارم چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  سلام وقت بخیر یکی از شروط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی این است که به مدت 5 سال سابقه بیمه این سازمان را داشته باشید.

سین
25 آبان 1400

سلام. بنده دو سال پیش عقد کرده و درخواست کمک هزینه را داده ام و بدون مشکلی پیامک بیمه را دریافت کرده ام. اما به دلیل اینکه شعبه بیمه کارگاه شهر تهران است و من در قسمتی از کارگاه که در شهر دیگر است مشغول هستم گفته اند باید به تهران و شعبه اصلی مراجعه کنم. بعلت کرونا امکان مسافرت به تهران مهیا نشده است. لطفا بگویید آیا در این اوضاع میشود از کارگزاری شهر خودم اقدا کنم؟

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  سلام دوست عزیز سوابق بیمه ای به صورت یک پارچه در سطح کشور هستند و شما می تونید با گرفتن سابقه تون مراحل اخذ هدیه ازدواج تامین اجتماعی رو طی کنید

   سین
   03 آذر 1400

   پس از شهر خودم میشه! متشکرم

   زمان واریز
   27 بهمن 1400

   جدیدا با این اوضاع تامین اجتماعی هدیه ازدواج چندروز بعد از ثبت واریز میشه؟

    کارشناس بیمه
    30 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، معمولا دو ماه بعد از ثبت سند در سیستم واریز میشود.

حسین
25 آبان 1400

چگونه باید ثبت نام کنیم؟. حضوری باید بریم شعبه تامین اجتماعی ؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام دوست عزیز نه نیازی به مراجعه حضوری نیست شما می تونید از طریق لینکی که در اواسط این مقاله درج شده اطلاعات خودتون رو برای ثبت نام وارد کنید کارشناسان ما با شما پیگیری می کنند.

Salar
27 آبان 1400

سلام خسته نباشین من هدیه ازدواج رو ثبت کردم تاریخ 8/16 گف شما واجد شرایطین و اینکه دو میلیونو شیصد و خورده واریز میشه براتون تو سایت نوشتین سه و نیم میدین بعدش اصلا ب حسابم پول نریختین امروزم 28 هس.یکیم بانک ملت دادم برا واریز مشکلی نداره؟

  کارشناس بیمه
  28 آبان 1400

  سلام وقت بخیرسالار عزیز این هدیه رو بیمه تامین اجتماعی برای جوانان در نظر گرفته و ما فقط در مورد اون یه مقاله در سایت نوشتیم شما می توانید هدیه خودتون رو از شعب بیمه تامین اجتماعی پیگیری کنید.

خانم شکوهی
30 آبان 1400

سلام من ۲۹ مهر ۱۴۰۰ عقد کردم و ۴ سال و دوماه سابقه بینه دارم باید صبر کنم بشه ۵ سال بعد بهم تعلق میگیره ؟
یابعدا مثه وام ازدواج میگن یک سال ازتاریخ عقدت گذشته و بهت تعلق نمیگیره ؟؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید ظرف پنج سال دو سال سابقه بیمه داشته باشید بهت تعلق میگیرد بروید درخواست پاداش ازدواج را به تامین اجتماعی ارائه بدهید.

تقی
10 آذر 1400

من در سال 1383 ازدواج کردم زحمت کشیدند و برای من 109 هزارتومان هدیه ازدواج در نظر گرفتند. واقعا خسته نباشند با این بذل و بخشش

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1400

  سلام دوست عزیز خوشحالیم که از این هدیه سازمان تامین اجتماعی برخوردار شده اید.

  مجید
  09 بهمن 1400

  سلام وقتتون بخیر
  تاریخ بعد از عقد هم واسه بیمه قابل قبول هست یا اینکه حتما باید ۷۲۰ روز واسه قبل تاریخ عقد باشه؟؟؟

   کارشناس بیمه
   10 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، فقط سوابق قبل از عقد ملاک برای پرداخت پاداش ازدواج است.

یوسف
23 آذر 1400

باسلام…من قبل از تاریخ عقد ۱ سال و ۳ ماه بیمه داشتم..الان بیمه خدمت سربازیم ک قبل از ازدواجم بوده رو خریدم…با این حساب با جمع بیمه های دوتاشون که بیشتر از ۲ سال میشه امکان اینکه هدیه بهم تعلق بگیره هستش؟

  نویسنده بیمه
  24 آذر 1400

  باسلام
  خیر، هدیه ازدواج فقط به کسانی تعلق میگیرد که تا پنج سال قبل خدمت ۷۲۰ روز سابقه بیمه اجباری داشته باشند، خرید خدمت سابقه محسوب میشود، اما به سابقه اجباری اضافه نمیشود

mojdeh
28 آذر 1400

سلام نامزدبنده قبلا جایی کارمیکردن که 2سال بیمه بودن وبه دلیل جمع کردن مغازه تغیرشغل دادن ودرکارخانه مشغول بکارشدن وبمدت 1سال و7ماه بیمه ردکردن.ایاهدیه تعلق میگیره بهشون

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام وقت بخیر مژده عزیز طبق شرایطی که برای هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی در نظر گرفته شده ، باید ایشون 720 روز مداوم یعنی تقریبا دو سال سابقه بیمه طی 5 سال داشته باشند که این شرط در مورد نامزد شما صادق بوده و هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی به ایشان تعلق می گیرد.

امیر
28 آذر 1400

سلام مدت زمان واریز هدیه ازدواج تقریبا چن روزه من برا خودم ثبت نام کردم ثبت شد نوشت 12الی 24 ساعته واریز میشه اما خبری نشد ممنون

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام امیر عزیز همون طور که در متن مقاله هم نوشتیم ، مدت زمان ارسال تقریبا یک هفته است در صورت گذشت زمانی بیش از یک هفته ، با شعب بیمه تامین اجتماعی ارتباط بگیرید. با تشکر

احسان
02 دی 1400

با این شرط و شروطهایی که گذاشته اید یهو بگید نمیدیم دیگه
سنگین ترید
والا

  کارشناس بیمه
  02 دی 1400

  سلام احسان عزیز شروط ذکر شده در این مقاله ، قوانین ذکر شده در سایت تامین اجتماعی است و ما نقل مضمون کرده ایم تا شما دید و نگاه بهترین نسبت به این موضوع داشته باشید و ما تعیین کننده شرایط نیستیم

مهدی115
03 دی 1400

سلام من شرایطشودارم فقط سوالی دارم ایا محدودیت زمانی داره ازتاریخ عقدکه درخواست بدیم یانه هرموقع درخواست بدیم مشکلی نداره

  نویسنده بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز برای برخورداری از این شرایط هر چه زودتر اقدام کنید بهتر است

   حسام
   08 دی 1400

   با سلام درود بر شما خسته نباشید من ۴ماه بیمه تامین هستم تازه ازدواج کردم هدیه ب بنده برخوردار می‌شود یا خیر

    کارشناس بیمه
    08 دی 1400

    سلاح حسام عزیز همان گونه که در مقاله اعلام کردیم ، متقاضی هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی باید حداقل سابقه 720 روز بیمه در 5 سال قبل از درخواست را داشته باشد و متاسفانه این هدیه به شما تعلق نمی گیرد.

مریم
05 دی 1400

سلام برا من ب۵سال بیمه رد میشه ولی سه سال اول ماهی ۱۲روز بود یا بیشتر یا کمتر ولی دوسال هر کاه کامل بیمه ریخته میشه یعنی حساب بشه بیشتر از ۷۲۰روز به من این هدیه داده میشه بعد عید هم عقدمه

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر ظرف ۵ سال قبل از عقد ۷۲۰ روز سابقه تو مجموع داشته باشید، تعلق میگیرد.

داود از اهواز
05 دی 1400

من از 1400/09/07 مدارک ارسال کردم و تا امروز که 1400/10/05 هست هروقت وارد سامانه میشم نوشته ارسال به مالی
هر روز اون ملعونی که درخواست ها رو رد نمیکنه رو با فحش و لعنت خطاب میکنم

پرونده در شعبه هفت اهواز

  کارشناس بیمه
  25 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بروید شعبه پیگیری کنید.

پیمان
10 دی 1400

سلام ممنون از مطالب کاملتون فقط یه سوال دارم بنده پانزده سال پیش ازداوج کردم که اون موقع اصلا بیمه نداشتم که هدیه ازدواج بگیرم ولی به شکر خدا الان سیزده سال بیمه دارم و الان ازدواج دوم کردم ایا با اینکه دفعه اول نگرفتم الان میتونم این هدیه ازداج و بگیرم ؟؟؟ممنونم

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام پیمان عزیز . با توجه به شرایط هدیه ازدواج تامین اجتماعی ، این هدیه فقط به ازدواج اول تعلق می گیرد و ازدواج های دوم به بعد از این هدیه مستثنی شده اند.

  ناهید
  12 دی 1401

  سلام خوبین من خودم بیمه دارم شوهرم بیمه نداره ب من تعلق میگیره یانه

   نویسنده بیمه
   14 دی 1401

   سلام ناهید عزیز
   اگر خودت قبل از عقد دوسال سابقه بیمه داشته باشی هدیه ازدواج به شما تعلق میگیرد نیازی نیست که حتما همسر شما هم بیمه داشته باشد

محسن
12 دی 1400

سلام
من 5 سال به بالا بیمه دارم ولی وقتی هدیه ازدواج رو می زنم دقیقا تو همون ماه عقد بیمه پرداخت نشده ایا می تونم اعتراضی بکنم !!؟

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید به شعب تامین اجتماعی رفته و درخواست و اعتراض خود را مطرح نمایید.

   محسن
   12 دی 1400

   ممنون از جوابگویی سریع شما دوست عزیز
   یعنی احتمال داره به منم هم تعلق بگیره خانمم گرفت ولی به خاطر این مساله به من تعلق نگرفت فقط همون چند ماه ….!

    کارشناس بیمه
    12 دی 1400

    سلام دوست عزیز بله حتما با سازمان تامین اجتماعی و شرکتی که در آن زمان فعال بوده اید ، مساله را پیگیر شوید.

   محسن
   12 دی 1400

   پیامی که میده این هست
   با توجه به شرایط ماده 85 تامین اجتماعی، در تاریخ وقوع عقد حق بیمه پرداخت نگردیده و تا زمان وصول حق بیمه، پرداخت هدیه ازدواج میسر نمی باشد.

    کارشناس بیمه
    12 دی 1400

    با سلام دوست عزیز احتمالا در اون تاریخ عقدتون ،بیمه شما رو رد نکردند که باید با سازمانی که در اون شاغل هستید و سازمان تامین اجتماعی پیگیری کنید

عباس
12 دی 1400

چقدر طرحشون مسخره است که بیمه شدگان حرف و مشاغل آزاد، اختیاری، قالی بافان ، و کارگران ساختمانی مشمول دریافت هدیه ی ازدواج نیستند خب اگه به اینها نمی خواهید بدهید دقیقا کی می مونه بخواهید هدیه بدهید ؟؟؟

ماهایی که اختیاری و چند برابر کارگاه ها پول بیمه میدهیم رو شامل نمیکنن

  کارشناس بیمه
  12 دی 1400

  سلام دوست عزیز مطلب منتشر شده طبق بندهای قانونی بیمه تامین اجتماعی در خصوص اعطای هدیه ازدواج این سازمان هست و اگر اعتراضی دارید، می توانید به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید.

فاطمه الوندی
13 دی 1400

سلام هدیه آن چه موقع واریز می شود؟

  نویسنده بیمه
  13 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا بین دهم تا 15 هر ماه است. البته اگر تغییراتی جدیدا نداشته باشند.

مجید
14 دی 1400

سلام .من ثبت نام کردم تو سایت تامین اجتماعی برای کمک هزینه ازدواج همه مدارک و مشخصاتمم کامل فرستادم ولی بعد چند ماه پیام اومد که عدم تایید و رفتم علتش رو تو سایت ببینم زده بود سایر .نمیدونم چرا و چیکار باید کرد

  کارشناس بیمه
  15 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید بروید کارگزاری یا شعبه بپرسید که چه علتی دارد میتواند علتهای زیادی داشته باشد.

سودا
18 دی 1400

سلام من دو سال پیش عقد کردم بعد یک سال درخواست هدیه ازدواج دادم یک میلیون و نیم برام واریز شد ولی من شنیدم هدیه ازدواج خیلی بیشتر از این چیزاست

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام سودای عزیز . همان گونه که در متن مقاله ذکر کردیم میزان هدیه ازدواج تامین اجتماعی در سال 1400، سه میلیون و پانصد و ده هزار تومان است و واریزی شما پایین تر از میزان مقرر بوده است.

طراوت
20 دی 1400

سلام عرض ادب
ببخشید به بیمه نیروهای مسلح تعلق میگیره یا اینکه حتما باید زوجین بیمه تامین اجتماعی باشه؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان گونه که در متن مقاله اعلام کردیم :

  متقاضی  باید سابقه بیمه ۷۲۰ روزه در مدت ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج داشته باشد. یعنی او باید دارای سابقه کار و پرداخت حق بیمه برای حداقل ۷۲۰ روز را در بازه زمانی ۵ ساله قبل از تاریخ عقد باشد. تعداد سال‌های سربازی در محاسبه این دوره زمانی به شمار نمی‌آید.
  در زمان ازدواج و درخواست هدیه تامین اجتماعی، رابطه کاری و قراردادش با کارفرما قطع نشده باشد.
  ازدواج فرد برای بار اول باشد. هیچ هدیه‌ای به ازدواج‌های دوم یا… افراد بیمه‌شده تعلق نمی‌گیرد.
  عقد ازدواج دائم باشد. به عقد موقت یا صیغه، کمک هزینه ازدواج تامین اجتماعی تعلق نمی‌یابد.
  عقد ازدواج در دفاتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

زهرا
22 دی 1400

سلام من 4سال بیمه دارم از 93تا 97بعد امسال عقد کردیم از 97به بعد هم بیمه ندارم خاستم ببینم هدیه به من تعلق میگیره .ممنونم

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان طور که در مقاله گفتیم ، شرایط هدیه ازدواج تامین اجتماعی به شرح زیر است:
  متقاضی  باید سابقه بیمه ۷۲۰ روزه در مدت ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج داشته باشد. یعنی او باید دارای سابقه کار و پرداخت حق بیمه برای حداقل ۷۲۰ روز را در بازه زمانی ۵ ساله قبل از تاریخ عقد باشد. تعداد سال‌های سربازی در محاسبه این دوره زمانی به شمار نمی‌آید.
  در زمان ازدواج و درخواست هدیه تامین اجتماعی، رابطه کاری و قراردادش با کارفرما قطع نشده باشد. این شرط همکاری با شرکت ها و رابطه کاری متاسفانه در مورد شما صدق نمی کنه.

بهنام
24 دی 1400

ایامن‌الان‌3سال‌بیمه‌دارم‌عقدهم‌کردم‌میتونم‌بعدن‌5سال پرکردم‌‌درخواست‌‌هدیه‌ازدواج‌بدهم

  کارشناس بیمه
  24 دی 1400

  سلام دوست عزیز همین که در 5 سال گذشته 720 روز شما سابقه پرداخت بیمه تامین اجتماعی دارید ، این هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی به شما تعلق می گیرد.

علیرضا
25 دی 1400

سلام ببخشید من ۵ سال سابقه دارم ولی رفتم کارگزاری بیمه گفتن باید ۳ماه از تاریخ ازدواجت بگذره واقعا برای چی باید بگذره

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر آن ماهی که عقد کردید لیست بیمه شما به سازمان ارسال شده است، به شما باید پاداش ازدواج بدهند.

محمدجواد
02 بهمن 1400

باسلام آذرماه عقد کردم تمام شرایط دریافت هدیه ازدواج رو دارم ولی موقع ثبت درخواست برام پیغام میاد که قبل از تاریخ عقد برای شماارتباط تبعی ثبت شده و برای مشاهده به منوی نام نویسی مراجعه کنیدبه منو نام نویسی هم ک میرم اطلاعات خانمم رو میاره دیگه قسمت بارگزاری شناسنامه و عقدنامه غیرفعاله باید چ کارکنم

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام محمد جواد عزیز
  مشکل نامنویسی دارید باید به کارگزاری سازمان مراجعه کنید این مشکل میتواند دلایل مختلفی باشد

افشار
06 بهمن 1400

سلام
اگر کسی ازدواج اولش هدیه نگرفته باشه برای ازدواج دوم این امکان هست؟

  کارشناس بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی برای ازدواج اول لحاظ می شود

   حسن
   20 بهمن 1400

   واقعا این خیلی بده یعنی کسی که یکبار ازدواج ناموفق داشته دیگه باید از همه چیز منع بشه! چقدر تبعیض اخه!

    کارشناس بیمه
    20 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز این قانون سازمان تامین اجتماعی است و کاری از دست ما ساخته نیست.

H&A
06 بهمن 1400

من سال 97 عقد کردم، رفتم هدیه ازدواج بگیرم، دیدم کارفرما نامردی کرده و بیمه رو دو سه ماه در میون پرداخت کرده،
پیگیری کردم و دیوان عدالت اداری رای به نفع من داد، کارفرما رو ملزم به پرداخت حق بیمه ی من بابت سالهایی که واریز نکرده بود کرد.(تقریبا 5 سال).
حالا به من هدیه ازدواج تعلق میگیره یا نه.
ضمنا مابقی شرایط دریافت هدیه ازدواجو دارم.
لطفا راهنمایی کنید.

  نویسنده بیمه
  06 بهمن 1400

  سلام بله هدیه ازدواج به شما تعلق می گیرد.

H&A
06 بهمن 1400

در ادامه مطلبی که فرستادم:
موقع در خواست هدیه ازدواج من پیش کار فرما مشغول به کار بودم، چون اداره تامین اجتماعی گف که بیمه رو ماه به ماه نریخته برو شکایت کن، منم شکایت کردم بعد دو سال پیگیری تازه جواب شکایتم اوکی شده و رای به نفع من شده.
حالا هدیه به من تعلق میگیره؟ یا نه؟ یا اینکه باید صبر گنم تا کارفرما به صورت قسطی بیمه منو پرداخت کنه بعد بابت هدیه اقدام کنم.
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

  نویسنده بیمه
  06 بهمن 1400

  تا سابقه شما در سیستم تامین اجتماعی درج نشود نمی توانید برای دریافت پاداش ازدواج اقدام کنید

رضا
08 بهمن 1400

سلام من همه شرایط رو دارم به غیراز یکی
این که من فقط و فقط تو اون ماهی که ازدواج کردم بی
مه نداشتم همین
ایا کاری میشه کرد؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز
  متقاضی  باید سابقه بیمه ۷۲۰ روزه در مدت ۵ سال قبل از تاریخ ازدواج داشته باشد. یعنی او باید دارای سابقه کار و پرداخت حق بیمه برای حداقل ۷۲۰ روز را در بازه زمانی ۵ ساله قبل از تاریخ عقد باشد. تعداد سال‌های سربازی در محاسبه این دوره زمانی به شمار نمی‌آید. اگر در بازه زمانی 5 سال قبل ازدواج این سابقه 720 روزه رو داشته باشید کفایت می کنه .

کامران
09 بهمن 1400

سلام،من 1400/10/25ازدواج کردم هر چی تو سایت میزنم میگه تو ثبت احوال ثبت نشده و به ثبت احوال مراجعه نمایید ثبت احوال هم میگه ربطی نداره به به ما،البته برا وام ازدواج که اقدام مردم مشکل نداشت

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید تا اسفند ماه صبر کنید و سپس اقدام کنید.

غلام
12 بهمن 1400

سلام
هنگام ثبت درخواست هدیه ازدواج و بعد از بررسی نهایی استحقاق، با این خطا توسط سایت مواجه میشوم:
خطا رخ داده لطفا مجددا سعي کنيد.

کسی با این مشکل مواجه شده و چه راهکاری وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  13 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمالا اطلاعات خودتان را به اشتباه وارد کردید یا اینکه سوابق شما مشکل دارد. به هر حال باید به کارگزاری یا شعبه مراجعه کنید.

محمد
12 بهمن 1400

سلام من ۱ سالو نیم بیمه دارم و الان ازدواج کردم
وقتی دو سالم کامل بشه بهم تعلق میگیره؟؟؟؟

  کارشناس بیمه
  12 بهمن 1400

  سلام بله

   علی رضا123
   16 بهمن 1400

   سلام الان تامین اجتماعی تا سال 90 رو اعلام کرده ایا احتمالش هست تا سال 93 رو اعلام کنه در سال 1400
   چون ما قبل نود که بیمه نبودم ولی اگه امسال اعلام کنه تا 93 بهم تعلق میگیره این زمان اعلامش کی هستش؟

    کارشناس بیمه
    17 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز، تاریخ دقیق اعلام را خود ما هم نمی دانیم و باید منتظر بمانیم تا مشخص شود.

حسنی
17 بهمن 1400

سلام من 10سال سابقه بیمه دارم چن سال اجباری ریختم بقیشم دارم ازاد میریزم امثال میخام عقد کنم ایا ب من تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به بیمه آزاد هدیه ازدواج تعلق نمیگیرد.

علی
18 بهمن 1400

سلام من سال ۹۳ یه ازدواج ناموفق داشتم از هدیه هم استفاده نکردم. الان مجدد ازدواج کردم آیا به من تعلق میگیره؟
اگه نمیگیره واقعا عدالت نیست چون نگرفتم هدیه رو قبلا

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز همان گونه که در متن گفته شده است : هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی فقط به ازدواج اول تعلق دارد.

H
20 بهمن 1400

باسلام من ۵سال و۸ماه سابقه بیمه دارم اما بدلایلی دراومدم از شرکتو ۶ماهه دیگه بیکارم وبیمه م قطع شده . الان که ازدواج کردم این هدیه شامل من میشه ؟یا باید رابط بیمه ای فعال داشته باشم اگه بصورت ازاد این ماه بریزم چی شامل میشه ممنون.

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر نمی شود.

سمیرا
23 بهمن 1400

سلام من حدود یک سال پیش برای هدیه ازدواج تامین اجتماعی اقدام کردم و مشکلی نداشت. اما هنوز واریز نشده ؟!!! مدت زمان انتظار چقدر؟ و از کدام شماره یا … میشود پیگیری کرد؟

  کارشناس بیمه
  24 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به شعبه مراجعه کنید. معمولا بعد از دوماه واریز میشود. حتما مشکلی وجود دارد.

یعقوب ذاکری
26 بهمن 1400

سلام من ۵ سال بیمه دارم ازدواج کردم نمی‌فهمم کجا باید مراجعه کنم برا هدیه ای که بهم تعلق میگیره لطفا من رو راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، در مقاله لینک سایت را قرار داده ایم. در بخش چگونگی دریافت، شما می توانید وارد سایت تامین اجتماعی شوید.

مهدی
27 بهمن 1400

سلام
اگر از 10 سال پیش بیمه باشیم و هدیه شامل ما بشه ولی ازدواجمون 2 سال پیش بوده باشه؛ نرخ هدیه بر اساس 2 سال پیش حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  27 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بله براساس دستمزد دوسال پیش به شما میدهند.

رامین
28 بهمن 1400

سلام بیمه قالی بافی شامل این هدیه میشه یان

  کارشناس بیمه
  29 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز خیر متاسفانه بیمه قالیبافی مشمول این هدیه ازدواج تامین اجتماعی نمی شود.

على
01 اسفند 1400

سلام من در سامانه مشمول هديه هستم البته سال ٨٣ ازدواج كردم ولى شامل ميشدم فقط زمانيكه فرم درخواست پر كردم سامانه پيغام داد كه اطلاعات ازدواج شما در سايت ثبت احوال نمى باشد يا صحيح نمباشد. لطفا راهنمايى بفرماييد. ممنون

  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، با مدارک به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

زهرا
02 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر .من برج 1 بهمن 1400 عقد کردم و تمامی شرایط دارم اگر سال دیگه ثبت نام کنم طبق سال دیگه بهم هدیه میدن ؟
و اینکه شوهرم بیمه رانندگان هست بهش تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر اما اگر بیمه رانندگان برون شهری باشند و قبل از عقد هم دوسال سابقه دارند، بله تعلق میگیرد.

محمد
02 اسفند 1400

سلام من از سال 92 بیمه دارم تا سال 98 یک روزم قطع نشد برج 10 98 تا برج 1 99 قطع شده بیمم از اون تاریخ دوباره بیمم مرتب ریخته شده الان ک ازدواج کردم میگه بهت تعلق نمیگیره بخاطر اون دو سه ماه اخه این چه قانون های مسخره ای که گذاشتید

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، طبق بخشنامه یکی از شروط دریافت پاداش ازدواج این است که در تاریخ عقد بیمه واریز کرده باشی یعنی بیمه شما در تاریخ عقد فعال بوده باشد.

علی
03 اسفند 1400

سلام دوست عزیز وقتتون بخیر بنده اواسط ماه 10 ثبت نام کردم و پیغام هم داد تا 45 روز اینده واریز میشه و از 45 روز گذشته و پرداخت نشده چطوری باید پیگیری کنم
ممنونم تشکر

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، معمولا از تاریخ صدور سند دوماه زمان میبرد.

03 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
من چند سال پیش عقد کردم و تو دوره عقد جدا شدم و بخاطر دوشیزگی اسم همسر سابقم از شناسنامه پاک شد
حالا ازدواج مجدد کردم ولی همسرم اولین ازدواجشه و واجد همه شرایط هدیه میخواستم بدونم چون من قبلا عقد کردم به همسرم هم هدیه تعلق نمیگیره؟؟؟ یا چون خودش ازدواج اولشه بهش تعلق میگیره؟؟؟
بمن هم تعلق میگیره؟؟؟با توجه به اینکه اسم همسر ثابقم از شناسنامه پاک کرده بودم

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اگر همسر شما که سابقه بیمه دارد و ازدواج اولش است، بهش تعلق میگیرد، ارتباطی با عقد دوم شما نخواهد داشت.

   04 اسفند 1400

   یعنی همسرم درخواست بده فقط مدارک مربوط به همسرم رو میخوان؟؟؟
   در مورد من و اینکه عقد کرده بودم یا نه سوالی نمیپرسن؟یا مدارکی نمیخوان؟؟؟

    کارشناس بیمه
    06 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، برای پاداش ازدواج شناسنامه و کارت ملی هر دو و عقد نامه را میخواهند ولی کاری نداریم که شما دوبار عقد کردید فقط باید همسر شما که استحقاق پاداش ازدواج را دارد، باید عقد اولش باشد.

محمد
04 اسفند 1400

سلام من الان ۲۵ روز برای دریافت کمک هزینه ازدواج ثبت نام ‌کردم حتی چک میکنم زده در پرداخت تایید مالی ولی هنوز پرداخت نشده چندروز زمان میبره تا پرداخت بشه؟؟؟

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، معمولا از تاریخ صدور سند، دو ماه زمان می برد.

سمیرا
06 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر من سابقه ۵ سال بیمه رو دارم درحال حاضر بیمه بیکاری میگیرم پاداش به من تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، بله تعلق میگیرد.

reza
06 اسفند 1400

سلام من قبل از عقد حدود یکسال دو سه ماه بیمه برام رد شده به من تعلق میگیره یا نه؟
و اینکه الان که قصد درخواست دارم ۳ سال میگذره
و خانمم هم دقیقا قبل از عقد یکسال و ده ماه بیمه داشته

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، تعلق نمیگیره چون باید حتما قبل از عقد ۷۲۰ روز سابقه داشته باشید و به خانم شما هم تعلق نمیگیرد.

Mostafa
06 اسفند 1400

سلام و خسته نباشید.من ۷۲۰ روز کامل بیمه دارم ولی در تاریخ عقدم بیمه نبودم و حالا وقتی میخوام ثبت نام کنم ارور میده میگه شما در تاریخ عقد بیمه نبودی.چه کاری میتونم بکنم ک بهم تعلق بگیره؟

  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، یکی از شرایط پرداخت پاداش ازدواج این است که در زمان عقد باید بیمه پرداز باشید. کاری نمیشود کرد، قانون است.

وحید عزیز
07 اسفند 1400

با سلام
وحید هستم
بنده ده سال پیش یکبار ازدواج دائم داشتم که بعد از چندین سال منجر به طلاق شد جدیدا در سال 1400 ازدواج دائم مجدد کردم
کارمند رسمی هستم و 15 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم
شناسنامه من و همسرم هر دو مجددا دوباره درخواست دادیم و از اداره ثبت احوال شناسنامه جدید گرفتیم که مشخصات ازدواج قبلی من و همسرم از شناسنامه جدید ما پاک شده است و در شناسنامه جدید من و همسرم فقط یک ازدواج ثبت شده است
سوال من اینه :
با توجه به ازدواج قبلی بنده که سالها قبل انجام شده بوده و منجر به طلاق گردیده و هرگز هدیه ازدواج از سازمان تامین اجتماعی دریافت نکرده بودم در حال حاضر با ازدواج دائم و داخل شناسنامه جدید بنده بدون هیچ اثری از ازدواج قبلی ام ، با توجه به سابقه بیمه کامل 15 ساله بنده ، آیا هدیه ازدواج بمن در حال حاضر تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، پاداش ازدواج فقط به ازدواج اول اگر شرایط داشته باشید، تعلق میگیرد. به ازدواج دوم به هیچ صورتی تعلق نمیگیرد.

Aynaz
07 اسفند 1400

سلام وقت بخیر
من ازدواج دومم هست سری اول نگرفتم و اینکه عقد بودیم و در دوران عقد جدا شدیم به من تعلق نمیگیره ؟

همسرم ازدواج اولشون هست به ایشون چطور ؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، 1. خیر 2. بله اگر همسر شما شرایط داشته باشد بهش تعلق میگیرد.

golnaz
08 اسفند 1400

سلام ببخشید یه سوال داشتم.این وام هستش یا واقعا هدیه بدونه بازگشته؟؟

  کارشناس بیمه
  08 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هدیه است.

امیر
09 اسفند 1400

سلام بنده چهار سال پشت سر هم تا الان برام بیمه رد شده تازه ازدواج کردم ۷۲۰روزه‌م بیشتر میشه سابقه بیمم ولی خب پنج سال نیست چهار ساله مشکلی نداره

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، نه اشکال ندارد به شما تعلق میگیرد.

احمد
11 اسفند 1400

سلام وقتتون بخیر .در تاریخ 11/3 سال 1400 عقد کردم. سابقه بیمه هم دارم به حد کافی و همچنان با مجموعه کاری فعالیت دارم و قطع همکاری نشده اما متاسفانه متوجه شدم 4 ماه اخر حق بیمه پرداخت نشده توسط کارفرما و قرار شده بصورت اقساط پرداخت کنه.آیا با داشتن گواهی اشتغال به کار از مجموعه کاری خودم مشمول هدیه ازدواج میباشم؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر باید حتما سابقه شما در تامین اجتماعی ثبت شده باشد.

ابراهیم رباطی
11 اسفند 1400

سلام بعدازازدواج بیمه داشته باشیم 5سال راکمک هزینه ازدواج تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر باید قبل از زایمان سابقه داشته باشید.

احمدرضا
12 اسفند 1400

سلام من پس از ثبت نام برام پیامک اومد ک بعداز ۴۵روز هدیه واریز خواهد شد خواستم بدونم آیا امکانش هست زودتر واریز کنند؟

  کارشناس بیمه
  12 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در حالت کلی حدود دو ماه بعد هدیه واریز می شود.

منا
15 اسفند 1400

سلام برا من زده صدور چک باید چیکار کنم‌الان؟

  کارشناس بیمه
  16 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید صبر کنید تا برایتان پول واریز شود.

   احمدی
   17 اسفند 1400

   سلام من ۳ ماهه ثبت نام کردم ولی برای واریز نشده

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

نوید بیگدلی
09 فروردین 1401

دریافت هدیه تامین اجتماعی

  کارشناس بیمه
  09 فروردین 1401

  دوست عزیز سلام وقت بخیر اگر سوالی دارید ما در خدمت هستیم و پاسخگوییم

رضا
09 فروردین 1401

سلام
من تو آذر ماه عقد کردم 400
الان میخام این هدیه رو ثبتشو بزنم براساس پارسال میدن هدیه رو یاامسال 401

  کارشناس بیمه
  02 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، براساس ۱۴۰۰ پرداخت میشود جون ۱۴۰۰ عقد کردید.

محمد
09 فروردین 1401

باسلام وتحیت، اینجانب بازنشسته ومستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی می باشم ودراواخر سال1383 بازنشسته شده ام .سوال ام این است که بنده علیرغم دارابودن شرایط دریافت کمک هزینه ازدواج که سازمان برای ازدواج باراول به بیمه شدگان پرداخت می نمایدتاکنون ازاین هدیه بهره مندنشده ام ؟.1- آیا درحال حاضرکه بازنشسته هستم قانونا”میتوانم ازاین مزایا اسنفاده نمایم.2- درصورت استحقاق وتایید، مبلغ پرداخت کمک هزینه ازدواج به تاریخ روز(تاریخ ارائه درخواست )محاسبه میگردد یا براساس تاریخ ثبت ازدواج که چندین سال قبل به وقوع پیوسته اعمال وپرداخت می شود؟.باتشکر ازکارشناس محترم بیمه دات کام.

  کارشناس بیمه
  10 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر دیگر نمیشود چون شما وقتی بازنشسته میشوید دیگر سوابق شما حذف میگردد شما اگر الان بروید پرینت سابقه بگیرید دیگر سوابقی مشاهده نمی کنید.

الهه
11 فروردین 1401

با سلام
امروز فرم واریز كمك هزینه را ثبت نمودم. پیام امده كه واریز كمك هزینه به حساب معرفی شده به علت اشكال در حساب بانكی میسر نمی باشد. بانك هم اعلام می كند مشكلی نیست و خودمان امكان واریزی به حساب مذكور را داریم. مشكل حساب چه می تواند باشد؟با تشكر

  کارشناس بیمه
  11 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز احتمال دارد شماره حساب شما اشتباه ثبت شده باشد به نظر من برید کارگزاری تامین اجتماعی بک کنترلی کند

pouyairanpour
11 فروردین 1401

سلام وقت بخیر. بنده تمامی شرایط فوق رادارم واینکه تاریخ عقد سال1395بوده. میتوانم الان درخاست هدیه بدم یااینکه مهلت زمان مشخصی دارد؟!

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اگر قبل از سال ۹۵ شرایط دریافت پاداش ازدواج را داشتید بله میتوانید درخواست بدهید ولی با دستمزد سال ۹۵ پرداخت میشود.

Hamid reza mosavi
15 فروردین 1401

سلام وقت بخیر هدیه ازدواج به من تعلق گرفته الان چند وقته که تووضعیتم نوشته صدور چک ولی واریز نکردن برام چقدر طول میده واریز بشه?

  کارشناس بیمه
  04 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، معمولا از صدور چک تا ظرف یک الی دو ماه واریز میشود

محمد
24 فروردین 1401

سلام تا تاریخ عقد من ۷۰۰ روز بیمه دارم ایا تعلق میگیره به ما یا خیر

  کارشناس بیمه
  05 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد باید تا تاریخ عقد ۷۲۰ روز سابقه داشته باشید

فرهاد
27 فروردین 1401

سلام
من در سال ۸۵ ازدواج کردم و سال ۹۳ طلاق دادم همسر سابقم رو
و در سال ۸۵ هدیه ازدواج رو نگرفتم
و امسال مجددا ازدواج کردم با یک خانم دیگه
هدیه ازدواج شامل حال ما میشه؟

  کارشناس بیمه
  28 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، خیر برای ازدواج بار دوم پاداش ازدواج تعلق نمیگیرد.

زهره
06 اردیبهشت 1401

مبلغ هدیه ازدواج برای فردی که حداقل بیمه اش رد میشه در سال 1401 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  02 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، پاداش ازدواج براساس متوسط دستمزد دو سال آخر محاسبه میشود بستگی به دستمزد شما دارد

احمدي
06 اردیبهشت 1401

سلام و درود بازنشسته سازمان تامين اجتماعي هستم از اسفند ماه ١٣٩٦ ، تاريخ ثبت عقد دخترم كه تحت تكفل اينجانب بوده ١٤٠٠/١٢/٠١ بوده، اولين ازدواج و دايمي
آيا كمك هزينه ازدواج تعلق ميگيرد و چه مبلغي ؟
سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، کمک هزینه ازدواج با کسانی تعلق میگیرد که خودشان حق بیمه واریز کرده باشند به فرزندان مستمری بگیر تعلق نمیگیرد

فاطمه
14 اردیبهشت 1401

سلام من برای ثبت هدیه ازدواج واردسایت شدم، اما اعلام میکنه که اول باید شماره حساب بانکی خود را ثبت و بعد برای هدیه ثبت نام کنید، وقتی به قسمت اعلام شماره حساب بانکی میروم و شماره حساب را ثبت میکنم یک پیامک خطا روی گوشیم می آید، خطا را چک میکنم نوشته شماره حساب نامعتبر درصورتی که مطمئنم شماره حسابم درست است چون حقوق بگیر بانک ملی هستم. لطفا راهنمای کنید.

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به کارگزاری تامین اجتماعی مراجعه کنید.

حمید دادور
15 اردیبهشت 1401

سلام خسته نباشید من ۱۳۹۹/۰۹/۰۹عقد کردم وهدیه ازدواج هم بهم تعلق میگیره میخواستم بدونم چقد بهم میدن؟

  کارشناس بیمه
  15 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، متوسط دستمزد دو سال آخر قبل ازتاریخ عقد یعنی سال ۹۹ و ۹۸ بهت تعلق میگیرد.

رضا
20 اردیبهشت 1401

سلام.وقتتون بخیر…من‌ فروردین ماه امسال‌عقد کردم و شرکت تحت قرارداد ۲۹ اسفند۱۴۰۰ قراردادشون تموم شد و عملا فروروین ماه امسال من بیمه ای واسم رد نمیشه،
درخواست واسه دریافت هدیه ازدواج که میزنم میگه در تاریخ عقد شما بیمه ای واستون واریز نشده و درخواستم لغو میشه
ایا هدیه ازدواج به من تعلق نمیگیره یا اگه اردیبهشت ماه دوباره بیمه واسم رد شه،میتونم درخواست مجدد واسه دریافت هدیه بزنم؟

  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، یکی از شروط برای دریافت پاداش ازدواج این است در زمان عقد بیمه واریز کرده باشید لذا با توجه به اینکه شما در فرودین بیمه ندارید پاداش ازدواج به شما تعلق نمیگیرد.

   رضا
   20 اردیبهشت 1401

   خب من یه ماه قبلش بیمه داشتم و یه ماه بعدشم بیمه رد میشه…یعنی امکان پذیر نیست با این تفاسیر؟

    کارشناس بیمه
    21 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، اگر در زمان عقد بیمه واریز نکردید به شما پاداش ازدواج تعلق نمیگیرد

مارال
31 اردیبهشت 1401

سلام من سال ۹۸ عقد کردم الان درخواست دادم مبلغ رو ۳ میلیون و ۲۰۰ ثبت کرد. این مبلغ مربوط به همون سال ۹۸ هست یا پایه امسال رو در نظر گرفتن؟؟

  کارشناس بیمه
  08 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این مبلغ بر اساس همان سالی که عقد کردید محاسبه و پرداخت شده است

مهدی
13 خرداد 1401

سلام.برا هدیه ازدواج تامین اجتماعی ثبت نام کردم و در سایت نوشته مرحله صدور چک.و تاریخ چک را برای ۱۲/۳/۱۴۰۱ زده.کی واریز میشه برام؟

  کارشناس بیمه
  15 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، معمولا ۱۵ به بعد پرداخت میشود.

اسنا
26 خرداد 1401

سلام من ده یازده سال بیمه هستم سال 99ازدواج کردم بیمه ام هنوزقطع نشده ایاواسه منم تعلق میگیره؟؟؟درست یادم نمیادپدرسال نودویک رفت سرکاریانودودوبود ولی برحال هنوزم تحت بیمه پدرم هستم

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر خودت بیمه واریز کردید و قبل از عقد هم دوسال سابقه داری بهت تعلق میگیرد.

الهام
28 خرداد 1401

سلام بیمه اختیاری هم مشمول هدیه میشود

  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر.

علی
04 تیر 1401

سلام وقت بخیر.یک ماه برا هدیه ازدواج ثبت نام کردم ولی هنوز واریز نکردن.

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، حداقل 45 روز طول می کشد.

Atlasi
10 تیر 1401

باسلام. من ۲۰ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشتم وحدود چند ماهه که بازنشسته شدم میخواستم ببینم الان میخوام ازدواج کنم به من هدیه بیمه تامین اجتماعی تعلق میگیره ؟

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمی گیرد.

علی
16 تیر 1401

سلام من تو۵سال قبل عقدم۱سال ونیم بیمه دارم ولی قبل ۵سال۶سال دیگه بیمه دارم از۸۷به اینوروسال۱۳۹۹برج۸عقدکردم وبعدازعقدم ازتاریخ۱۴۰۰/۰۶تاکنون هم بیمه دارم آیابه من تعلق میگیرد

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تعلق نمیگیرد.

همشهری
16 تیر 1401

یک قانون پرداخت هدیه به مزدوجین گذاشتین که نوعی تشویق است وانگیزه ایجا میکند وبرای زوجین یک نوع دلخوشی هم به حساب می آید..اما..اما..به نحوی می خواهید قانون رادوربزنیداین هدیه پرداخت نشود،آخرکسی ازدواج میکنه هدیه رابدون درنظرگرفتن بهشون بدین دیگر.هزارتا موردگذاشتین،اینقدرسابقه داشته باشه،بیمه قطع نشده باشه،۷۲۰روز بیمه پرواخت کرده باشه….این مسخره بازیها دیگه چیه که چسبوندین به مصوبه.حال آدم به هم میخوره .

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، این ها قوانینی است که خود تامین اجتماعی وضع کرده است. به هر حال، این هدیه برای افرادی است که سابقه تامین اجتماعی داشته و از خدمات آن استفاده کرده بودند.

ایرانی
16 تیر 1401

باسلام.فرزندم دردهم تیر۱۴۰۱عقدکرده وسابقه بیمه اش به دوسال کامل نرسیده،آیا هدیه ازدواج بهش تعلق میگیره ؟اگر نه،چرا؟.
بنده هم که بازنشسته هستم مدارک تکمیل کردم تا ازادارمون بگیرم چون فرزندم شاغل بود تعلق نگرفت،گفتن که باید فرزندت خودش بگیره..اینجا تکلیف چی میشه؟نه به من ونه به فرزندم ،هیچکدوم تعلق نگرفت..آیا این بی عدالتی نیست؟لطفا پاسخگو باشید

  کارشناس بیمه
  26 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ۰۱ خیر تعلق نمیگیرد باید حتما تا تاریخ عقد دو سال سابقه کامل داشته باشد.

محمد
19 تیر 1401

با سلام
هنگام ثبت تاریخ عقد در بررسی پیغام بيمه شده محترم قبل از تاريخ عقد براي شما ارتباط تبعي ثبت شده است لطفا جهت مشاهده به منوي نام نويسي مشاهده افراد تبعي مراجعه نماييد.
چیکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  20 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ثبت نام اولیه شما تو واحد نامنویسی ایراد دارد به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

   مسعود
   25 تیر 1401

   سلام من کد ملی همسرم رو وارد میکنم ولی میگه ازدواج ثبت نشده است

    کارشناس بیمه
    27 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، اگر منظور شما برای دریافت پاداش ازدواج باشد که باید اطلاعات همسر خودت ثبت شود و در واحد نامنویسی هم دارد شود

   محمد
   09 مرداد 1401

   هیچ کس گردن نمیگیره
   بیمه میگه برو ثبت احوال
   ثبت احوال میگه درسته برو بیمه
   واقعا اگه نمیخوتن بدن بگن دیگه
   متاسفم برای این سیستم اداری

فاطمه
10 مرداد 1401

سلام
تاریخ عقد من سال ۱۴۰۰ هست، تو سایت تامین اجتماعی هم استعلام گرفتم و پیام داد که هدیه ازدواج شامل من میشه، ولی وقتی تاریخ عقد و شماره ملی همسرم رو وارد میکنم و گزینه تایید رو میزنم ، پیام میاد اشکالی در عملیات رخ داده
چندین بار امتحان کردم و هر دفعه خطا میده
مشکل از چیه؟

  کارشناس بیمه
  15 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مشکل از قسمت نامنویسی است به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

محمد
12 مرداد 1401

سلام. من ازدواج اولم هست و اقا هستم ولی همسرم ازدواج دوم هست و شرایط ۷۲۰ روز را دارم ایا هدیه ازدواج به من تعلق میگیره ؟

  کارشناس بیمه
  18 مرداد 1401

  سلام بله به شما تعلق میگیرد کاری با ازدواج همسر شما نداریم

کارساز
12 مرداد 1401

مبلغ کمک هزینه ازدواج فرزندان بازنشستگان تامین اجتماعی با بقیه متفاوته؟

  کارشناس بیمه
  21 مرداد 1401

  سلام پاداش ازدواج به فرزندان بازنشسته تعلق نمیگیرد فقط به بیمه شدگانی که قبل از عقد دو سال سابقه بیمه داشته باشند تعلق میگیرد

شیما
23 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من مدارک رو ارائه دادم و به من گفتن 3800000به حسابت ریخته میشه، ایا ممکنه مبلغ این باشه؟

  کارشناس بیمه
  24 مرداد 1401

  سلام متوجه سوالتان نمی شویم. یعنی کم یا زیاد شود؟

B.b
26 مرداد 1401

سلام وقت به خیر
من دوسال و یک ماه بیمه به صورت کارفرمایی پرداخت کرده ام به تازگی بیمه مشاغل آزاد پرداخت میکنم توی دوره پرداخت مشاغل آزاد ازدواج کنم بهم هدیه تعلق میگیره یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام خیر تعلق نمی گیرد.

بهزاد 1420
29 مرداد 1401

کارشناس محترم
سلام
من سال 1395 عقد کردم و آن موقع هدیه ازدواج دریافت نکردم لذا در حال حاضر با توجه به استعلام و تعلق گرفتن به من میخواهم ببینم آیا مبلغ هدیه به روز حساب میشود یا به تاریخ سال 1395 محاسبه میشود.
پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  کارشناس بیمه
  02 شهریور 1401

  سلام به تاریخ سال ۱۳۹۵ پرداخت میشود

Nazaninzahra
31 مرداد 1401

من ازدواج اولم هست اما همسرم قبلا ازدواج کردن و متارکه کردند، به من تعلق میگیره با این‌ شرایط؟

  کارشناس بیمه
  04 شهریور 1401

  سلام بله تعلق میگیرد

سارا
08 شهریور 1401

سلام.من در سایت وقتی تایید و ادامه رو میزنم خطا میده که مشکلی رخ داده مجدد تلاش کنین.باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  09 شهریور 1401

  سلام به کارگزاری مراجعه کنید یا با شماره سایت تماس بگیرید.

شهرام
10 شهریور 1401

چه مسخره که حتما باید ازدواج اول باشه

  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز بله شرط این که ازدواج اول باشد ، جزو قوانین بیمه ازدواج تامین اجتماعی است

یا صاحب الزمان (عج)
11 شهریور 1401

سلام علیکم
ببخشید همسر بنده ۶۰۰ روز بیمه داره برای قبل و بعد ازدواج اما تو دوران سربازی بیمه شده بود آیا بیمه سربازی هم اضافه میشه به بیمه ما تا هدیه ازدواج به ماهم تعلق بگیره یا نه ؟ و اینکه اگر به ایشون تعلق نگیره به بنده که خانه دار هستم و چند ساله بیمه هستم آیا به خود شخص بنده تعلق میگیره ؟

  نویسنده بیمه
  11 شهریور 1401

  سلام دوست عزیز
  ۰۱ خیر باید به جز سربازی حتما ۷۲۰ روز سابقه را داشته باشد ۰۲ خیر به شما هم تعلق نمیگیرد

رویا
13 شهریور 1401

سلام، خانمی هستن که همه شرایط رو دارم اما همسرم ایرانی نیست و کدملی نداره که وارد کنم، آیا به من تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام تعلق میگیرد ولی چون یکی از ایتم های تکمیل اطلاعات وارد کردن کد ملی همسر است احتمال دارد سیستم نپذیرد

مريم
13 شهریور 1401

سلام وقتتون بخير ببخشيد من يك سوال داشتم
من ده سال سابقه كار داشتم اما در تاريخ عقد بيمه بيكاري ميگرفتم ايا هديه ازدواج شامل من ميشه؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام خیر شامل نمیشود فقط مدت بیمه بیکاری شما افزایش پیدا میکند

  رویا
  14 شهریور 1401

  یعنی باید حضوری مراجعه کنم؟

   کارشناس بیمه
   15 شهریور 1401

   سلام برای چه کاری؟

    رویا
    15 شهریور 1401

    چون کد ملی همسر رو سیستم قبول نمیکنه باید حضوری برم؟

     نویسنده بیمه
     15 شهریور 1401

     سلام رویای عزیز بله حضوری به کارگزاری سازمان مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

آریا
13 شهریور 1401

سلام، من موقع عقد در استراحت پزشکی بودم، آیا مدت زمان استراحت پزشکی هم جزء ۷۳۰ روز حساب میشه؟

  کارشناس بیمه
  14 شهریور 1401

  سلام بله حساب میشود

  آریا
  15 شهریور 1401

  من بخاطر یک تصادف ۷ ماه استراحت پزشکی داشتم، آخرین روز استراحت پزشکی ۱۶ مرداد بود، من ۳۰ مرداد عقد کردم، بخاطر تصادف کار رو از دست دادم و از اول شهریور در جای دیگه مشغول به کار شدم. یعنی دقیقا روز عقد بیمه نبودم، این هدیه به من تعلق میگیره یا نه؟

   نویسنده بیمه
   15 شهریور 1401

   سلام آریای عزیز
   خیر تعلق نمیگیرد چون در زمان عقد بیمه پرداز نبودید

    آریا
    16 شهریور 1401

    چون هنوز لیست بیمه مرداد ماه رد نشده، کارفرمای قبلی میتونه برام به جای اینکه ۱۷ مرداد ترک کار بزنه، بذاره ماه بعد و ترک کارم ۱ شهریور بشه، و بیمه این ۱۵ روز رو پرداخت کنه برام؟؟ بعدش بخاطر شروع کارم محل جدید که از ۱ شهریور هست به مشکل نمیخورم؟ میشه یا نه؟؟

     نویسنده بیمه
     18 شهریور 1401

     سلام آریای عزیز
     بله میتواند با شما همکاری کند دست کارفرما برای شروع و ترک کار در لیست ارسالی باز است

مهسا
14 شهریور 1401

من سال97 ازدواج کردم وقبل از آن 8 سال سابقه بیمه داشتم اما در ماه عقدو چند ماه دیگر شرکت بیمه من رو رد نکرده و به همین دلیل آن زمان به من تعلق نگرفت الان بعد از گذشت چند سال بنده با ارائه مدارک به تامین اجتماعی ادعای سابقه خود را ثابت کردم سابقه بیمه پرداخت شده میخواستم ببینم میتونم از کارفرما مابه التفاوت مبلغ سال 97 رو با 1401 بگیرم ؟ یا اگر شکایت کنم این موضوع قابل پیگیری هست ؟

  نویسنده بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام مهسای عزیز
  خیر نمیتوانید چون در این خصوص قانونی وجود ندارد و در ضمن مابه التفاوت ان زیاد نیست که شما حتی پیگیر شکایت شوید

مجید
14 شهریور 1401

توی شناسنامه من برای عقد دو تا تاریخ دارم، یکی وقوع عقد و یکی دیگه ثبت عقد، کدوم تاریخ ملاک تامین اجتماعی برای هدیه ازدواج هست؟

  نویسنده بیمه
  15 شهریور 1401

  سلام مجید عزیز
  وقوع عقد ملاک محاسبه برای پاداش ازدواج است

نیلوفر
31 شهریور 1401

سلام وقت بخیر از چه طریقی میتونم پیگیری کنم ببینم چند روز دیگه میریزن بحساب؟چون خیلی وقته ثبت نام کردم ممنون میشم راهنمایی کنین

  کارشناس بیمه
  31 شهریور 1401

  سلام از طریق سایت تامین اجتماعی یا مراجعه حضوری به کارگزاری ها می توانید پیگیری کنید.

Shabnam
20 مهر 1401

سلام من از اردیبهشت ۹۷بیمه هستم واسفند۱۴۰۰عقد کردم هدیه ازدواج ب من تعلق میگیره؟

  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام شبنم عزیز
  بله اگر تا تاریخ عقد دو سال سابقه بیمه داشته باشید تعلق میگیرد و تاریخی که شما نوشتید به شما تعلق میگیرد البته باید در تاریخ عقد هم بیمه داشته باشی و عقد اول هم باشد

زهرا
05 آبان 1401

با سلام ازسال ۸۶ هم که یه سال میشد از طرف صنایع دفاع واریز شد تا هشت سال بیمه نداشتم بعدهشت سال یعنی سال ۹۴ از طرف کمیته امداد بیمه ام جز مشاغل آزاد واریز میشه و سال ۹۹ هم تاریخ عقد من بوده و ازدواج اولم آیا بهم هدیه ازدواج تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام زهرای عزیز
  خیر به کسانی که بیمه حرف و مشاغل آزاد بیمه واریز میکنند هدیه ازدواج تعلق نمیگیرد

تارا ک
11 آبان 1401

با سلام.
من 3 سال پیش ازدواج کردم. ماه پیش برای دریافت این هدیه مراجعه کردم. با وجود اینکه اون زمان حقوق من 5 تومان بوده. در زمان مراجعه متصدی گفت مبلغ 1.300 میلیون تومان به عنوان هدیه واریز میشه و می بایست همان موقع که این رقم ارزش داشت مراجعه میکریدن. در صورتی که توی این مقاله درج شده حداقل 4.200 میلیون تومان میشه. الان آیا این شخص متصدی درست گفتن؟ الان یک تومان با این گرونی وحشتناک که مبلغی به شمار نمیاد!!

  کارشناس بیمه
  12 آبان 1401

  سلام شما باید همان سه سال پیش که شرایط دریافت پاداش ازدواج را داشتید باید اقدام میکردید و الان مبلغ پاداش ازدواج همان سال را دریافت میکنید

آرش
18 آبان 1401

سلام من ۲۰ سال پیش ازدواج کرده بودم که منجر به طلاق شد.
۲ سال پیش برای بار دوم ازدواج کردم.
مشخصات رو وارد کردم، پیغام داد که هدیه ازدواج بهم تعلق می‌گیره.
منتها تعهد میگیرن اگه بعداً مشخص بشه که ازدواج اولم نبوده،
باید خسارات مربوطه رو جبران کنم.
سوالم اینه، مگه توی سیستم سازمان نباید مشخص بشه که ازدواج اوله شخص هست یا نه؟
وقتی سیستم سازمان، شخص رو حائز شرایط دریافت هدیه، تشخیص میده، چطور ممکنه بعداً مشخص بشه که شرایط دریافت رو نداشته؟!
دوم اینکه: درصورت مشخص شدن قضیه بعد از دریافت هدیه، آیا غیر از استرداد مبلغ هدیه، جرایم دیگری مشمول شخص دریافت کننده میشه؟

ممنون از وقتی که می‌زارید برای پاسخگویی

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام تامین اجتماعی با سایت ثبت احوال لینک است آنجا نگاه میکند و مشخص میشود ۰۲ بعدا تامین اجتماعی اسناد را کنترل میکند ۰۳ بستگی به تشخیص کارشناس حقوقی دارد ولی معمولا خیر فقط آن مبلغ را دریافت میکنند

ابوالفضل
04 آذر 1401

سلام وقت شما بخیر
اگر کسی در ازدواج اول این هدیه رو نگرفته باشه در ازدواج دوم میتونه بگیره؟

  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام خیر برای ازدواج دوم پاداش ازدواج تعلق نمیگیرد

رضا
07 آذر 1401

سلام من از اواخر ۹۸ تا برج ۲ امسال بیمه داشتم
۲۲ آبانه امسال عقدم بود
و الان مجدد غز اول آذر بیمه رد شده برام
آیا به من تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام با این شرایطی که شما توضیح دادید خیر تعلق نمیگیرد

سمیه
11 آذر 1401

سلام وقتتون بخیر.
من ثبت نام کردم ماه پیش ولی هنوز بحسابم واریز نشده و ۱ ماه از ثبت نامم گذشته..بنظرتون حضوری برم؟؟

  کارشناس بیمه
  13 آذر 1401

  سلام معمولا دو ماه بعد از ثبت واریز میشود فعلا صبر کنید

   ایرانی
   22 آذر 1401

   سلام همش باید برای دریافت مبلغ هدیه ازدواج تامین اجتماعی صبر کرد.

مینا
22 آذر 1401

و یکی از شروط رو فرمودید که در زمان عقد، رابطه بیمه اجباری فعال باشد.
این بیمه بیکاریم زمان عقد فعال باشه و تا اون وقت ۷۲۰روز کامل بشه، کفایت میکنه؟؟
یعنی بیمه بیکاری از نوع اجباری محسوب میشه برای این طرح یا خیر؟؟
و اینکه از سابقه بیمه بیکاری هم برای رسیدن به۷۲۰روز میشه استفاده کرد یاخیر؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام خیر بیمه بیکاری محسوب نمیشود ۰۲ خیر نمیتوان استفاده کرد سابقه بیمه بیکاری فقط برای بازنشستگی حساب میشود

لیلا
23 آذر 1401

سلام. وقت بخیر. وام ازدواج تامین اجتماعی ۱۴۰۱ چقدره؟ از کجا براش اقدام کنیم؟ آیا بهره ش زیاده یا کمه؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام وام ازدواج مربوط به بانکها است باید از طریق بانک اقدام کنید

کیا
23 آذر 1401

سلام. مبلغ هدیه ازدواج تامین اجتماعی۱۴۰۱ چقدره؟ بعد علاوه بر زادواج هدیه ازدواج تامین اجتماعی به پدر هم داریم؟ برای کسایی ک تازه پدر شدن؟؟ اینا تو بخشنامه جدید کمک هزینه ازدواج اومده؟ وام ازدواج تامین اجتماعی قبلش چقدر بوده؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1401

  سلام ۰۱ نحوه محاسبه هدیه ازدواج بستگی به پرداخت حق بیمه هر شخص دارد و متغییر است ۰۲ خیر کسانی که پدر شدن هدیه تعلق نمیگیرد

حامد
26 آذر 1401

سلام واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم ممنون از نویسنده
ولی خدایی هدیه ای ک میدن با کپی هایی ک میخان پولش برابری می‌کنه پس بهتره پیگیرش نباشیم

میثم
03 دی 1401

سلام من قبل ازدواجم1سالونیم بیمه داشتم باسختی کاررفتم میگن بایددوسال کامل داشته باشی اخه این چه قانونیه یعنی بایدوایمیسادم تادوسال بیمم پربشه بعدبیام اجازه بگیرم ازدواج بکنم یانه تابه من تعلق بگیره واقعامسخرس الکی تابیمه رفتم.

  کارشناس بیمه
  05 دی 1401

  سلام طبق بخشنامه به بیمه شدگانی که عقد میکنند حتما قبل از عقد دو سال سابقه بیمه باید داشته باشند که پاداش ازدواج تعلق بگیرد متاسفانه شامل حال شما نمیشود

saleh
08 دی 1401

سلام خسته نباشید من رفتم کافی نت ثبت نام کردم فقط کد ملی خودم و همسرم وتاریخ عقد و از من گرفت دیگه چیزی از من نگرفت ممکنه اشتباه ثبت نام کرده باشه؟البته ی برگه بهم داد که عملیات ثبت نام مبلغ هدیه شماره ی شبا اخذ شده بود ایا همینه یا اشتباه ثبت نامم کرده؟با تشکر

  نویسنده بیمه
  09 دی 1401

  سلام صالح عزیز
  ۰۱ خیر درست است ۰۲ مراحل ثبت نام در سایت تامین اجتماعی قسمت امور فنی بیمه شدگان مرحله به مرحله شما را راهنمایی کرده است اگر هر مرحله که شما رفتید و انجام داده باشید مشکلی پیش نمیاد

حسن
10 دی 1401

با سلام
بنده 7 سال پیش ازدواج کرده و طلاق دادم و در آن زمان هیچگونه بیمه تامین اجتماعی نداشتم.
و در حال حاضر در سال 1401 عقد کردم آیا هدیه ازدواج تامین اجتماعی بهم تعلق می گیرد؟؟؟؟؟؟
با تشکر

  نویسنده بیمه
  11 دی 1401

  سلام خیر به شما هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی تعلق نمی گیرد.

شیرمردی
17 دی 1401

وقت بخیر من 7 سال سابقه بیمه دارم و هنوزم در حال اشتغالم آذر ماه امسال عقد کردم آیا تعلق میگیره؟

  نویسنده بیمه
  17 دی 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر منظور شما هدیه ازدواج است بله تعلق میگیرد

سلیمان
17 دی 1401

سلام . من سه سال ازدواج م را عقب انداختم برای هدیه تامین اجتماعی که 5سال تکمیل بشه ای کاش یه مقدار بیشتر میدادن اگه ازدواج میکردم بهتر بود الان بچه ام 3 سالش بود 😓😓😓😓😓😓😓😓😔😔😔😔😔

سارا
18 دی 1401

سلام. من ده سال و پنج ماه سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم. ولی متاسفانه تا پایان آذرماه با کارفرما قرارداد داشتم و تاریخ عقدم 8 دی ماه است. و قرار است از بهمن وارد کار جدید بشم یعنی فقط ماه دی رو بیمه برام رد نمیشه. آیا میتونم هدیه ازدواج رو بگیرم یا به خاطر یک ماه به من تعلق نمیگیره؟

  نویسنده بیمه
  18 دی 1401

  سلام سارای عزیز
  یکی از شروط دریافت پاداش ازدواج این است که در زمان عقد بیمه پرداز هم باشید

سارا
18 دی 1401

سلام
من سابقه ده سال و 5 ماه سابقه بیمه دارم. امسال تا آخر آذرماه با کارفرما قرارداد داشتم و 8 دی ماه عقد کردم. و قرار هست بهمن ماه به کار جدید برم. آیا میتونم هدیه ازدواج رو بگیرم یا نه تنها برای یک ماه دی که بیمه برام رد نمیشه بهم تعلق نمیگیره؟

  نویسنده بیمه
  18 دی 1401

  یکی از شروط دریافت پاداش ازدواج این است که در زمان عقد بیمه پرداز هم باشید

سارا
18 دی 1401

سلام
من سابقه ده سال و ۵ ماه سابقه بیمه دارم. امسال تا آخر آذرماه با کارفرما قرارداد داشتم و ۸ دی ماه عقد کردم. و قرار هست بهمن ماه به کار جدید برم. آیا میتونم هدیه ازدواج رو بگیرم یا نه تنها برای یک ماه دی که بیمه برام رد نمیشه بهم تعلق نمیگیره؟

  نویسنده بیمه
  18 دی 1401

  سلام سارای عزیز
  یکی از شروط دریافت پاداش ازدواج این است که در زمان عقد بیمه پرداز هم باشید

غزال
26 دی 1401

سلام من ۹ ماه تحت پوشش بیمه هستم
به من تعلق نمیگیره

  فرشاد
  03 بهمن 1401

  چرا بیمه رو بالا میرنه ۴۸ روز رو نمیشه داد.ای روزگار

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید