17 دی 1401

کارت طلایی خودرو چیست؟ تفاوت‌ کارت طلایی ایران خودرو با بیمه بدنه

اگر شما هم خودروی خود را از ایران خودرو خریده‌اید، احتمالا نام کارت طلایی به گوشتان آشناست. اصلا مگر می‌شود خودروی ایرانی خرید ولی درباره خرید کارت خدمات طلایی چیزی ندانست؟ شاید فکر کنید که پوشش‌های این کارت از بیمه بدنه بیشتر است. یا این که به شما بگویند:” کارت طلایی خودرو از بیمه بدنه بهتر است” در چنین مواردی شما بین انتخاب بیمه بدنه و کارت طلایی تردید می‌کنید. ما در این مقاله راهنمای کاملی درباره کارت طلایی خودرو، شباهت‌ها و تفاوت‌های آن با بیمه بدنه و مزایای خرید هر یک ارائه کرده‌ایم.

مطمئن هستیم بعد از خواندن این مطلب، شناخت بهتری نسبت به خدمات کارت طلایی و بیمه بدنه خواهید داشت. این شناخت تفاوت‌های بیمه بدنه و کارت طلایی به شما در در انتخاب و تصمیم‌گیری کمک شایانی خواهد کرد. پس همراه ما باشید.

کارت طلایی خودرو چیست؟

خدمات کارت طلایی خودرو برای دارندگان اتومبیل‌های ساخت شرکت ” ایران خودرو” طراحی شده است. این کارت، خدمات ویژه همانند جبران خسارت های آتش سوزی، تعمیر خودرو و تعویض لوازم و سرویس های دوره ای ارائه می‌کند. اگر مالک اتومبیلی غیر از تولیدی این شرکت خودروسازی هستید، کارت طلایی خودرو، فقط خدمات حمل و نقل رایگان وسیله نقلیه را به شما ارائه می‌کند؛ آن هم در شرایطی که وسیله نقلیه شما خراب و نیازمند تعمیر باشد. در صورت مالکیت محصول ایران خودرو، شاید فکر کنید که می‌تواند جایگزینی برای بیمه بدنه باشد. پس بهتر است به خدمات، پوشش‌ها و تفاوت این دو گزینه نگاهی داشته باشید.

خدمات کارت طلایی خودرو شامل چیست؟

ایران خودرو از سال 1380 خدماتی را با نام «کارت طلایی» و سرویس­ امدادی معرفی کرده است. این سرویس در حال حاضر برای تمامی خودروهای تولید شده توسط ایران خودرو در دسترس است و خدمات خاصی را به دارندگان کارت طلایی عرضه می‌کند. امکاناتی و خدمات کارت طلایی و خسارات تحت پوشش آن برای دارندگان خودروهای ایران خودرو، به شرح زیر است:

 • تضمین و تعویض رایگان قطعات معیوب
 • مشاوره تلفنی و امداد جاده‌ای رایگان
 • حمل رایگان خودروی خراب و نیازمند تعمیر در صورت بروز خرابی در جاده.
 • انتقال سرنشینان خودروی خراب شده به نزدیک‌ترین شهر
 • پوشش خسارات تصادف، سرقت کلی یا قطعات نظیر ECU کامپیوتر خودرو
 • خسارت ناشی از پاشش مواد اسیدی روی خودرو
 • امداد سیار درون شهری و جاده‌ای
 • خسارت ترکیدگی لاستیک حین رانندگی
 • تعویض خودرو

در حالت کلی، مهم­ترین خدماتی که دارندگان کارت طلایی خودرو می‌­توانند از آن بهره‌­مند شوند، شامل موارد زیر است:

 • در صورتی که خودرو با نقص فنی در خیابان یا جاده روبرو شد، دارندگان این کارت خدماتی را مانند تعمیرات سیستم سوخت رسانی، سیستم برق و الکترونیک، سیستم خنک کننده، سیستم ترمز، سیستم کلاچ، تعویض باتری، دینام، انژکتور، رادیاتور، قفل و تعمیرات مربوط به تزئینات خودرو دریافت خواهند کرد.
 • اگر آسیب وارد شده به خودرو بیشتر از 60% قیمت آن قبل از خسارت بوده باشد، امکان تعویض خودرو برای دارنده کارت طلایی وجود دارد.
 • خسارات ناشی از برخورد با اجسام دیگر و واژگونی و سقوط خودرو از طریق کارت طلایی قابل جبران است. البته برای پیگیری و دریافت خسارت، به گزارش نیروی انتظامی، مراجع قضایی و کروکی نیاز است.

انواع کارت طلایی خودرو چیست؟

کارت طلایی در ۵ نوع متفاوت به دارندگان اتومبیل‌ها ارائه می‌شود. خدمات هریک از این کارت‌های طلایی در ۲۴ ساعت شبانه‌روز در سراسر کشور به دارندگان‌شان ارائه می‌شود. این دسته بندی‌های متفاوت از نظر خدمات امداد خودروی سیار یا مراجعه به نمایندگی‌های مجاز ایران خودرو یا دریافت مشاوره تلفنی یکسان هستند. ولی تنوع خدمات سبب برتری هریک از انواع کارت طلایی  به سایرین می‌گردد. انواع مختلف کارت طلایی ایران خودرو و خدمات آن‌ها را در جدول زیر مشاهده نمایید:

انواع کارت امداد سیار سرویس در محل تعمیرات (خسارت) تعمیرات (فنی) جبران خسارت(سرقت جزیی) خودرو معوض (سرقت-خسارت) سرویس دوره ای
کارت طلایی یک ستاره رایگان طبق تعرفه دارد ندارد دارد دارد ندارد
کارت طلایی دو ستاره رایگان طبق تعرفه دارد ندارد دارد دارد ندارد
کارت طلایی سه ستاره رایگان طبق تعرفه دارد دارد دارد دارد تا۲۵۰۰۰ کیلومتر
کارت طلایی چهارستاره رایگان طبق تعرفه دارد دارد دارد دارد تا ۴۰۰۰۰ کیلومتر
کارت طلایی پنج ستاره یا کارت الماس رایگان طبق تعرفه دارد دارد دارد دارد تا ۶۰۰۰۰ کیلومتر

با نگاهی اجمالی به جدول، متوجه خواهی شد که کارت طلایی یک ستاره یا همان کارت طلایی سال، کمترین خدمات را ارائه می‌کند.برای خودرو های بالای ۵ سال تنها کارت طلائی تک ستاره و سال صادر می شود.برعکس، خدمات کارت طلایی پنج ستاره یا کارت الماس بیش از سایر کارت‎‌‌های طلایی است. البته خدمات این کارت الماس به خودروهای خاصی نظیر L90 اتوماتیک، سمند سورن ELX، دنا و سوزوکی ارائه می‌شود.

چگونه انواع کارت طلایی را تهیه کنیم؟

انتخاب هر یک از انواع کارت طلایی با پرداخت هزینه متناسب با آن خدمات همراه است.به علاوه باید توجه کرد که  گاهی ارائه این خدمات با محدودیت‌های کارخانه‌ای مقارن می‌شود. به عنوان مثال، ایران خودرو در حال حاضر خدمات طرح‌‌های ۴ستاره بالاتر را ارائه نمی‌کند. حتی برای برخی خودروها نظیر سوزوکی که در لیست خودروهای رده کارت طلایی الماس قرار داشتند، در این شرایط فقط کارت طلایی ۴ ستاره صادر می‌شود.

خرید انواع کارت طلایی ایران خودرو شامل مراحل زیر است:

 • تماس دارنده خودرو با شعب کارت طلایی ایران خودرو
 • اعلام شماره شاسی خودرو
 • اعزام کارشناس امداد خودروی ایران به محل و بررسی خودرو
 • انجام مراحل خرید کارت طلایی و ارسال رایگان آن برای دارنده خودرو

از آن‌جا که دوئل انتخاب بین کارت طلایی و بیمه بدنه است، لازم است توضیحاتی درباره بیمه بدنه و پوشش‌های آن ارائه کنیم. سپس در ادامه مزایا و تفاوت‌های کارت طلایی و بیمه بدنه خواهیم پرداخت تا قیاس این گزینه‌ها برای شما که در خرید این دو خدمت تردید دارید، بسیار راحت‌تر شود.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه، بیمه اختیاری برای همه خودروهاست. این بیمه پوشش‌های خسارات اصلی و فرعی بدنه خودرو را ارائه می‌کند. پوشش آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار جزو پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه محسوب می‌شوند که توضیحات کامل آن در راهنمای بیمه بدنه آمده است. 

بیمه‌گزار با پرداخت حق بیمه بیشتر می‌تواند از پوشش‌های زیر به عنوان پوشش‌‌های اضافی یا الحاقی بیمه بدنه برخوردار شود:

 • جبران خسار‌ت‌ وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان
 • سرقت لوازم و قطعات خودرو
 • پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
 • شکست شیشه
 • پوشش ایاب‌ و ذهاب
 • پوشش نوسان قیمت

چگونه بیمه بدنه بخریم؟

امکان خرید حضوری و اینترنتی بیمه بدنه برای همه دارندگان خودرو فراهم است. بیمه‌گزاران می‌توانند با مراجعه حضوری به نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه، بیمه بدنه متناسب با شرایط خود و پوشش‌های درخواستی را تهیه نمایند. ولی گزینه خرید آنلاین بیمه از سامانه‌هایی نظیر بیمه دات کام، علاوه بر رفع مسائل ترافیک، اتلاف وقت در صف‌های طولانی، آلودگی هوا و رعایت فاصله اجتماعی به دلیل شرایط کرونا، امکان استعلام وقیمت بیمه بدنه از شرکت‌های مختلف بیمه‌گر را فراهم آورده است.به این ترتیب، بیمه‌‌گزار می‌تواند بهترین بیمه بدنه را با مقایسه شرایط، پوشش‌ها و قیمت‌ها و خدمات شرکت‌های مختلف بیمه‌ای در عرض چند دقیقه خریداری نماید. 

بعد از توضیح چیستی، خدمات و نحوه خرید بیمه بدنه و کارت طلایی ایران خودرو، بهتر است به مزایا و تفاوت‌های این دو خدمت بپردازیم.

استعلام بیمه بدنه

تفاوت قیمت کارت طلایی ایران خودرو و بیمه بدنه

قیمت بیمه بدنه از عوامل مختلفی نظیر نوع خودرو، کاربری، سال ساخت، ارزش روز خودرو ، پوشش‌های اضافی بیمه بدنه تاثیر می‌‌پذیرد. مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در نرخ بیمه بدنه، ارزش خودرو است. به علاوه پوشش‌های انتخابی نیز نقش عمده‌ای در نرخ بیمه بدنه دارند. هرچه پوشش‌های بیشتری انتخاب شود، بالطبع قیمت بیمه بدنه نیز افزایش می‌یابد.ضمنا تخفیفات عدم خسارت نیز در کاهش قیمت بیمه بدنه نقش دارند. در قیاس قیمتی  با کارت طلایی ایران خودرو باید بگوییم که بیمه بدنه به مراتب ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

مزایای بیمه بدنه در مقایسه با کارت طلایی ایران خودرو

هر دوی بیمه بدنه و کارت طلایی ایران خودرو، خسارات آتش‌سوزی، سرقت، تصادف را جبران می‌کنند ولی تفاوت‌شان به ابعاد دیگری مربوط است:

 • بیمه بدنه تقریبا برای همه خودروها به جز خودروهای فرسوده ارائه می‌شود ولی کارت طلایی ایران خودرو مختص خودروهای تولیدی با عمر کمتر از ۱۰ سال است؛یعنی حتی به خودروهای ساخت ایران خودرو که به سال‌‌های قبل از ۹۰ تعلق داشته باشند، خدمات این کارت ارزنده ارائه نمی‌شود.
 • همان‌طور که در بالا گفتیم، قیمت بیمه بدنه در مقایسه با کارت طلایی حتی کارت طلایی تک ستاره پایین‌تر است. این امر سبب می‌شود که در شرایط تورمی، امکان بهره‌‌گیری از خدمات بیمه بدنه برای افراد بیشتری فراهم گردد.
 • در صورت عدم دریافت خسارت از  شرکت ارائه کننده بیمه بدنه، در هنگام تمدید بیمه‌نامه، تخفیفات عدم خسارت به شما تعلق می‌گیرد. این تخفیفات در کاهش بار هزینه‌ای بیمه‌‌گزار نقش موثری دارند.امکان بهره‌‌گیری از چنین تخفیفاتی برای تمدید کارت طلایی وجود ندارد.
 • استعلام بیمه بدنه به اطلاعات اندکی نیاز دارد؛ ولی استعلام  قیمت کارت طلایی نیازمند حضور کارشناس در محل است.
 • بیمه بدنه و تخفیفات آن به خودروی دیگر قابل انتقال است. خدمات کارت طلایی ایران خودرو به خودروی دیگر حتی ساخت این شرکت انتقال نخواهد یافت.

از انواع دیگر تفاوت‌های بیمه بدنه و کارت طلایی خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • همان‌گونه که در بالا مشاهده می‌کنید، میزان خدمات کارت طلایی در مقایسه با بیمه بدنه بیشتر است. از خدمات کارت طلایی ایران خودرو می‌توان به حمل رایگان خودرو در صورت خرابی و نیاز به تعمیر، سرویس و تعمیرات دوره‌ای، طرح نوسوار یا همان تعویض خودرو در صورت بالاتر بودن میزان خسارت بیش از ۶۰% اشاره کرد.
 • در بیمه بدنه، هزینه خسارت خودرو به حساب بانکی شما واریز می‌شود. شما در انتخاب تعمیرگاه از حق انتخاب برخوردارید؛ به عنوان مثال، شما می‌توانید تعمیرگاهی بیابید که خودروی شما را حتی با هزینه کمتر از خسارت دریافتی از بیمه تعمیر نماید. ولی خدمات تعمیرات کارت طلایی ایران خودرو فقط در نمایندگی‌های ایران خودرو ارائه می‌شود. یعنی با این کارت، در مکان دیگری نمی‌توان  به تعمیر خودرو پرداخت. 
 • امکان خرید قسطی بیمه بدنه یا خرید بیمه بدنه کوتاه مدت وجود دارد. بیمه بدنه می تواند بصورت کوتاه مدت ارائه شود.مدت زمان کارت طلایی خودرو معین و بلندمدت است.
 • امکان فسخ بیمه‌نامه بدنه خودرو و دریافت بخشی از حق بیمه از شرکت بیمه در شرایط خاص وجود دارد. ولی کارت طلایی از امکان فسخ برخودار نیست. این در حالیست که در کارت طلائی قابلیت فسخ وجود ندارد و نمیتوان بصورت کوتاه مدت کارت طلائی خریداری نمود.
 • بیمه بدنه برای همه خودروها اعم از ساخت داخل: ایران خودرو، سایپا، بهمن و … و خودروهای خارجی قابل صدور است. کارت طلایی ایران خودرو فقط و فقط برای دارندگان خودروهای ساخت این شرکت ارائه می‌شود.
 • امکان خرید بیمه بدنه به صورت حضوری یا اینترنتی از سامانه‌هایی نظیر بیمه دات کام فراهم شده است ولی برای خرید کارت طلایی ایران خودرو، حتما باید به نمایندگی‌های این شرکت به صورت حضوری مراجعه نمایید.

مزایای خرید کارت طلایی ایران خودرو

مزایای خرید کارت طلایی ایران خودرو در مقایسه با بیمه بدنه چیست:

 1. کارت طلایی خودرو امکان سرویس‌هایی دوره‌ای را برای دارندگان خودروهای ایران خودرو فراهم‌ می‌کند. حتی می‌توانید برخی از قطعات خودروی خود را به راحتی با داشتن این کارت تعویض نمایید ولی در بیمه بدنه چنین امکانی لحاظ نشده است.
 2. کارت طلایی امکان انتقال و جابه جایی رایگان خودرو و سرنشینان را در صورت خراب شدن خودرو در جاده فراهم می‌آورد در صورتی که بیمه بدنه فقط هزینه معینی را به عنوان هزینه ایاب و ذهاب حین تعمیر خودرو در تعمیرگاه به بیمه‌گزار پرداخت خواهد کرد.
 3. کارت طلایی ایران خودرو  در مقایسه با بیمه بدنه خدمت تعمیر در محل  و امداد سیار را به رانندگان دارنده  اتومبیل ایران خودرو ارائه می‌کند و امکان امداد تلفنی برای افراد فراهم است.
 4. این کارت طلایی، فاقد فرانشیز است و همه خدمات آن به صورت رایگان ارائه خواهد شد. حتی طرحی به نام نوسوار دارد که در صورت برقراری شرایط خاصی که در بالا بدان اشاره شد، امکان تعویض خودرو را به دارنده آن ارائه می‌دهد ولی خدمات بیمه بدنه مشروط به فرانشیز است یعنی بخشی از هزینه خسارت به عهده بیمه‌گزار خواهد بود.
 5. در بیمه بدنه پس از هر تصادف،  بازدید و بررسی سلامت خودرو ضروری است اما برای کارت طلایی خسارت‌هایی که هزینه آن بیش از ۵۰۰ هزار تومان دیگر نیازی به بازدید سلامت ندارد.
 6. در کارت طلایی محدودیتی برای پرداخت خسارت بدون کروکی وجود ندارد ولی در بیمه بدنه فقط یکبار می توان بدون کروکی خسارت را دریافت کرد.

حال با توجه به نکاتی که بیان شد، به سوال آخر می‎رسیم: کارت طلایی بهتر است یا بیمه بدنه؟

کارت طلایی بخریم یا بیمه بدنه؟

همان طور که بیان شد، کارت طلایی و بیمه بدنه ، خدمات و پوشش‌های متنوع برای جبران خسارات اتومبیل است. پیشنهاد می‌کنیم بعد از خواندن این مقاله و آگاهی از هر دو خدمت، قلم و کاغذی بردارید و بررسی کنید چه خدمت یا مزیتی با توجه به شرایط شما اهمیت بالاتری دارد. این معیارها می‌توانند دربرگیرنده: قیمت ، پوشش، شرایط خرید، سرویس‌های دوره‌ای، خدمات در محل، خارجی یا داخلی بودن خودرو و … باشند. به هر حال حق انتخاب با شماست! در صورتی که معیاری سرویس‌های دوره‌ای، خدمات در محل، امداد تلفنی و … برایتان از اهمیت بالاتری برخوردار است و در قدرت خرید خود محدودیتی ندارید، کارت طلایی ایران خودرو می‌تواند انتخاب خوبی باشد .اگر در انتخاب شما وزنه قیمت، سهولت و شرایط خرید ، پوشش‌‌های مناسب خسارت سنگین‌تر است، می‌توانید گزینه خرید بیمه بدنه را انتخاب نمایید.

برای خرید بیمه بدنه ، می‌توانید به سایت BIMEH.COM مراجعه نمایید. پس از وارد کردن مشخصات خودروی خود نظیر کاربری، سال ساخت خودرو و… و انتخاب پوشش‌ها، قیمت بیمه بدنه شرکت‌های بیمه‌گر مختلف به شما نمایش داده خواهد شد. در نهایت با توجه به اولویت ها و نیاز خود،یکی از شرکت‌های ارایه دهنده بیمه بدنه موجود درسایت بیمه‌دات‌کام را انتخاب نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
05 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین توسط کدام شرکت ارائه می‌شود؟

برای تهیه بهترین پکیج بیمه شخص ثالث و بدنه برای ماشین، نیاز است سقف تعهدات هر دو بیمه‌نامه را در نظر گرفت؛ بهترین پکیج بیمه خودرو را در این مقاله بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

استفاده همزمان از بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث چگونه ممکن است

آیا می‌توان از بیمه بدنه و شخص ثالث همزمان استفاده کرد؟ در چه صورت می‌توان از مزایای هر دو بیمه بهره برد؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را بیابید.

01 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث / بیمه بدنه

آدرس مراکز پرداخت خسارات بیمه شخص ثالث و بدنه (فروردین 1402)

اگر می‌خواهید از شرکت بیمه شخص ثالث یا بدنه خسارات خود را دریافت کنید، اما نمی‌دانید به کدام مرکز مراجعه نمایید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

05 اسفند 1401 / بیمه بدنه / بیمه شخص ثالث

قوانین دریافت خسارت از تصادفات صحنه بهم خورده به چه صورت است؟

برای آشنایی با نکات مهم در دریافت خسارت با صحنه تصادف بهم ریخته، نکات نوشته شده این مقاله را رعایت کنید.

22 بهمن 1401 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه بدنه

بهترین روش گرم کردن موتور ماشین و مراقبت از آن در فصل سرما

گرم کردن موتور ماشین در زمستان، چه مسائلی برای خودرو به وجود می‌آورد؟ برای اطلاعات جامع کلیک کنید!

20 بهمن 1401 / بیمه بدنه

بیمه بدنه خودرو صفر را چگونه بخریم؟ پوشش‌های بیمه بدنه ماشین صفر

چگونه برای ماشین صفر کیلومتر خود بیمه بدنه بخریم؟ پوشش های بیمه بدنه خودرو صفر را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ارشین
22 خرداد 1400

کدومشون بهتره

  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1400

  با تشکر از توجه تون با دقت در مقاله و توضیحات می تونید با معیارهای خودتون بسنجید اگه دنبال تعرفه پایین هستید بیمه بدنه و اگر خدمات متنوع تر رو در عین پرداخت هزینه سنگین تر می خواید ، کارت طلایی خودرو رو انتخاب کنید . برای استعلام و خرید بیمه بدنه خودرو در عرض زمان کمتر از 5 دقیقه می تونید به این لینک مراجعه کنید : استعلام و خرید آنلاین بیمه بدنه

ارشین
22 خرداد 1400

جوابم راندادید

  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر جواب شما داده شد

   ابوالفضل
   04 بهمن 1400

   باسلام فرق بین درجه خدماتی دو و درجه خدماتی سه چیه؟بنده رادیات بخاریم نشتی داشت یبار تو یه نمایندگی درخواست قطعه زدم چوننمایندگی نداشت کارت ایکو کشید بعد یکهفتهاومد ولی کار انجام ندادن بحثمون شد امدم یه نمایندگی دیگه درخواست قطعه زدم الان قطعه اومده ولی درجه خدماتی رو زده درجه سه این یعنی چی؟ دوم اینکه تو نمایندگی قبلی ک من ایکو کارت کشیدم قطعه امد ولی تعویض نکردن قضیش چی میشه یعنی پپل قطعه رو گرفتن ولی عوض نکردن میمونه براخودشون؟

    کارشناس بیمه
    04 بهمن 1400

    سلام دوست عزیز این سوال شما رو نمایندگی های ایران خودرو می تونند پاسخگو باشند.

   محمد خسروی
   10 اسفند 1400

   مبلغ کارت طلائی چند است و چگونه باید تهیه کرد . با تشکر

    کارشناس بیمه
    10 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، اگر کامل مقاله را مطالعه کرده باشید، در این خصوص توضیح داده ایم.

حسین
21 مهر 1400

سلام بیمه بدنه خیلی بهتر حداقل بعد تصادف ماشین میبری پیش یه استاد ماهر و هزینه بیمه میده اما کارت طلایی باید ماشین ببری نمایندگی ایران خودرو و میکانیک وسافکار و نقاش ماهری ندارن و خراب می‌کنند.الان من تصادف کردم کارت طلایی دارم میگم می‌خوام از بیرون آزاد تعمیر انجام بدم فقط لوازم ماشین بهم بدید و انجام نمیدن. کارت طلایی بی ارزش. تمام دوستان بیمه بدنه داشته باشن

  کارشناس بیمه
  21 مهر 1400

  سلام دوست عزیز . از توجه شما و انتقال تجربه تون درباره بیمه بدنه و کارت طلایی خودرو ممنونیم

کیان
23 مهر 1400

سلام. فکر می کنم برای بیمه بدنه آپشن هایی با هزینه بیشتر در تصادف های بیش از ۶۰ درصد خسارت هم باشه که مشمول گزینه تعویض خودرو است، مث کارت طلایی. درسته؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، چنین مواردی را خود کارشناس بعد از بررسی دقیق اعلام خواهد کرد.

هنرمند
21 آبان 1400

سلام آیا قیمت کارت طلایی ایران خودرو 1400 با سال 99 متفاوت است؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله قیمت کارت طلایی هر سال بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود که این قیمت ها متفاوت خواهد بود.

   امیر
   02 دی 1400

   سلام زمانی که خودرو دست دوم خریداری میکنیم.آیاخریدار باید اقساط کارت طلایی را بدهد یا فروشنده باید پرداخت کند

    کارشناس بیمه
    02 دی 1400

    سلام دوست عزیز جواب این سوال توافقی است و بستگی به توافق بین خریدار و فروشنده دارد

زمانی
25 آبان 1400

سلام استعلام بیمه نامه خودرو بیمه ایران چطوری باید انجام بدم؟ آیا ارتباطی با این کارت داره؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام استعلام بیمه نامه خودرو ارتباطی به کارت طلایی خودرو ندارد و شما می توانید استعلام بیمه ماشین خود را از صفحه سنهاب در بیمه دات کام بگیرید.

کیانوش
28 آبان 1400

سلام من الان متوجه نشدم که منظور از کارت طلایی ایران خودرو چیست؟ فقط پوشش ها فرق دارد؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خدمات کارت طلایی خودرو شامل جبران خسارت های آتش سوزی، تعمیر خودرو و تعویض لوازم و سرویس های دوره ای است. در پوشش ها متفاوت است.

فرهنگیان
30 آبان 1400

سلام شما می دونید که محاسبه بیمه خودرو ایران به چه صورت است؟

  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، تمامی شرایط هرچه بوده نوشته شده است.

منتظرالحسین
20 آذر 1400

سلام آیا امکان پرداخت بیمه خودرو ایران با استفاده از کارت طلایی وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، با کارت طلایی ایران فقط می توانید از خدمات بیمه ای این شرکت استفاده کنید.

رحمانی
21 آذر 1400

سلام ایا استعلام بیمه خودرو ایران هم از طریق کارت طلایی امکان پذیر است؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، باید گفت که استعلام بیمه نامه با کارت طلایی کاملا متفاوت است. شما برای استعلام خودرو می توانید به صفحه سنهاب کنید.

رحیمی
21 آذر 1400

سلام من دقیق متوجه نشدم که بیمه خودرو ایران با این کارت طلایی فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام بله دوست عزیز، این دو با هم متفاوت هستند و در مقاله کامل توضیح داده ایم. البته برای دریافت مشاوره بهتر می توانید با شرکت بیمه ایران تماس بگیرید.

صابر
21 آذر 1400

سلام ببخشید یک سوال فنی شما می دونید که چطوری میتونم پرینت بیمه نامه خودرو بیمه ایران رو بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام شما باید به دفترها و کارگزاری های بیمه ایران مراجعه کنید.

فرخنده
21 آذر 1400

سلام کارت گارانتی ایران خودرو شامل چیست؟ من رفتم نمایندگی این کارت هم داشتم اما حس می کنم که انگار تو پاچم کردن…

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خسارت های تحت پوشش بیمه زیاده که در مقاله نوشته ایم و همچنین در خود سایت هم می توانید مشاهده کنید. اگر احساس می کنید که نمایندگی خدمات کامل به شما نداده است، با استفاده از شماره تلفن یا وبسایت با خود نمایندگی ایران خودرو صحبت کنید.

امیر
21 آذر 1400

سلام ایران خودرو کارت طلایی رو به همه میده؟

  کارشناس بیمه
  01 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، دریافت این کارت برای خودروهای ساخت داخل و با عمر کمتر از ده سال امکان پذیر است.

میلاد
21 آذر 1400

سلام آیا بیمه سرقت خودرو ایران در این کارت شامل میشود؟

  کارشناس بیمه
  20 آبان 1400

  سلام بله این کارت سرقت خودرو را هم شامل می شود.

رهبر
21 آذر 1400

سلام استعلام بیمه خودرو با کد ملی بیمه ایران امکان پذیره؟ نمیدونستم از کی بپرسم، برای همین اینجا نوشتم.

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، باید گفت که استعلام بیمه نامه با کارت طلایی کاملا متفاوت است. شما برای استعلام می توانید به صفحه استعلام سنهاب مراجعه کنید.

دریا
21 آذر 1400

سلام کارت طلایی ایران خودرو شامل چه خدماتی است؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام این کارت شامل خدمات زیادی که در جدول وسط مقاله به طور کامل نوشته ایم. برای دریافت سوالات بیشتر می توانید با خود کارگزاری های بیمه ایران تماس مستقیم بگیرید.

  امیر
  17 بهمن 1400

  سلام،ایا خرید کارت طلایی یا بیمه بدنه ماشین الزامیس؟؟؟واسه ماشین های خشک ثبت نامی از ایرانخودرو منظورمه؟؟من الان دعوتنامه اومده،باید تسویه کنم از نمایندگی پرسیدم میگن اجباریه تو سایتش زده میتونین گزینه فاقد کارت طلایی رو بزنین،ممنون میشم راهنمایی کنین

   کارشناس بیمه
   18 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز، بیمه بدنه با کارت طلایی متفاوت و اختیاری است. در خصوص کارت طلایی تا جایی که اطلاع داریم، اختیاری است اما اگر به شما گفتند که گزینه فاقد کارت طلایی را بزنید،پس می توانید انجام دهید. اما داشتن آن ضرری هم ندارد.

سیرکانی
21 آذر 1400

کارت طلایی ایران خودرو قیمت متقاوتی با بیمه بدنه دارد؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله قیمت بیمه بدنه با کارت طلایی کاملا متفاوت است؛ اما بیمه بدنه به نسبت ارزان تر است؛ اما پوشش های کارت طلایی را ندارد

رضا
21 آذر 1400

قیمت کارت طلایی ایران خودرو سال 1400 چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، برای تعیین دقیق قیمت کارت طلایی ایران خودرو نیاز به بازرسی کارشناس است.

غفورزاده
21 آذر 1400

خدمات کارت طلایی ایران خودرو زیبایی خودرو را هم شامل می شود؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتان از زیبایی چیست؟ اگر المان هایی برای تغییر ظاهر است، خیر شامل نمی شود.

کاربر
21 آذر 1400

سلام میشه اول کارت طلایی ایران خودرو تک ستاره بخریم بعد تغییر بدیم؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، در هنگام تمدید امکان تغییر وجود دارد اما اطلاعات دقیق تر را می توانید از کارگزاری های خود بیمه ایران هم دریافت کنید.

عابدی
06 دی 1400

سلام.اگرکارت طلایی داشته باشیم ودرتصادف مقصرباشیم،آیابیمه خسارت افت قیمت راپرداخت می کند

  کارشناس بیمه
  06 دی 1400

  سلام دوست عزیز شرکت بیمه در صورتی که خودروی شما بیمه بدنه داشته باشد ، خسارت افت قیمت را پرداخت می کند در غیر این صورت چنین امری مقدور نیست.

کارشناس بیمه
09 بهمن 1400

سلام بله امکان پذیر است. البته کارت طلایی بگیرید، بهتر است.

کارشناس بیمه
09 بهمن 1400

سلام بله امکان برخورداری همزمان از مزایا و پوشش های بیمه بدنه و کارت طلایی ایران خودرو وجود دارد.

علیرضا
15 اسفند 1400

با سلام
کارت طلایی تک ستاره پلاس و ۳ستاره هر ۲یک سال اعتبار دارد یا خیر؟تشکر

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما هر اطلاعاتی که در خصوص کارت طلایی می دانستیم، در این مقاله نوشته ایم. برای بقیه موارد با خودد شرکت اصلی تماس بگیرید.

محمدرضا
22 اسفند 1400

با سلام من برای خودروی 207 کارت طلایی تک ستاره دارم ماشینم از ناحیه رکاب با برخورد با جدول عابر پیاده دچار آسیب شده خواستم در این رابطه راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  کارشناس بیمه
  22 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، هر اطلاعاتی بوده ما در اینجا برای شما نوشته ایم. شما باید برای دریافت پاسخ تکمیل تر با خود شرکت گارانتی تماس بگیرید.

Naji.Maleki
08 اردیبهشت 1401

سلام :من یک پژو پارس تی فایو ۱۴۰۰ دارم با کارت طلایی چهار ستاره ماشین را فروختم ممکن است کارت طلایی به ماشین دیگری که پارس تی فایو ۱۴۰۰ انتقال بدم .متشکریم

  کارشناس بیمه
  12 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم.

مائده
17 اردیبهشت 1401

سلام. بنده با یک ماشین تصادف کردم . ماشین مقصر بیمه کوثر داره . آیا افت قیمت ماشین ما رو بیمه کوثر پرداخت میکنه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، شما باید افت قیمت را از خود مقصر دریافت کنید.

seyed jalal
22 خرداد 1401

kart talayio az koja peigiri konam az iran khodro mashin gereftam ghesti

  کارشناس بیمه
  23 خرداد 1401

  سلام پیگیری را در مقاله نوشته ایم. از طریق همان شماره روی کارت اقدام کنید.

مهشید ناطقی
30 خرداد 1401

سلام اگر یکبار از بیمه طلایی استفاده کردیم و مجدد برای بار دوم خواستین استفاده کنیم از خدمات کم میشه هزینه کمتری میدن

  کارشناس بیمه
  31 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص کارت طلایی اطلاعاتی بیشتر از این نداریم.

  ابراهیم
  05 تیر 1401

  در هنگتم ثبت نام اگه گزینه بیمه طلایی رو بزنیم دیگه بیمه بدنه نداریم هر دو تا باهم نمیشه

   کارشناس بیمه
   06 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، بیمه طلایی با بدنه متفاوت است.

ابراهیم
26 تیر 1401

با داشتن کارت طلایی یبار احتیاجم به امداد افتاد که اونم نیومد
بدنه بهتره

محمود خدادادی
20 مرداد 1401

سلام وقت بخیر آیا ماشینی که کارت طلایی دارد میشه بیمه بدنه کنیم یا نیاز نیست؟؟؟
و فرق کارت طلایی با بیمه بدنه چی هست؟

  کارشناس بیمه
  21 مرداد 1401

  سلام بیمه بدنه هم می توانید بکنید. این دو با هم متفاوت هستند.

  Akbar
  22 مرداد 1401

  کارت طلایی همون بیمه بدنه ست به اضافه امکانات اضافه مثل حمل رایگان خودرو

   کارشناس بیمه
   23 مرداد 1401

   سلام بعضی خسارات های بیمه بدنه با طلایی متفاوت است؛ مانند سرقت

Akbar
22 مرداد 1401

متاسفانه تعدادی از موارد کارت طلایی اشتباه درج شده است ، مثلا قیمت کارت طلایی تک ستاره قیمتی کمتر یا مشابه بیمه بدنه معمولی دارد ، امکان سفارش اینترنتی و تلفنی هم وجود دارد و همچنین به صورت اقساط تا ده ماه هم میباشد، من خودم کارت طلایی داشتم و بازدید سلامت انجام دادن برای تعویض مورد ترک شیشه به خاطر برخورد سنگ ریزه ، همچنین تعیین قیمت با کارشناس ایران خودرو بود که قیمت آن را بالاتر از بازار زدن ، بازار قیمت ۱۱۰۰ بود و ایران خودرو ۱۴۵۰ حساب کردن که البته باید ۱۰ درصد فرانشیز مشتری بدهد و مورد بسیار مهم در مورد بیمه بدنه و کارت طلایی اینه که در تصادف اول ۱۰ درصد در تصادف دوم مثلا ۲۰ درصد و همین طور افزایش پیدا می‌کنه که سهم فرانشیز هست که باید مشترک خودش پرداخت کنه ، بیمه بدنه در کل پرداخت بهتری داره ولی یه شرکت مثل بیمه ایران ، وگرنه مثلا بیمه بدنه کوثر که قیمت قطعات غیر اصلی و بی خود رو فقط حساب می‌کنه ، فرقی هم در ثالث و بدنه نداره. مزیت کارت طلایی راحتی مشتری ست چون ماشین میزاری ایران خودرو و میری هر وقت درست شد میای، خیالت هم راحته که از قطعات اصلی استفاده میشه و دارای گارانتی تعمیر هستش ولی اولا که تعمیرکار و نقاش صافکار چندان جالبی ندارد ولی بیمه بدنه پول رو میده دست خودت و باید خودت بری دنبال قطعا و تعمیرکار بگردی ولی یه مزیت خاصی در بیمه ایران دیدم که اگه قیمت دیدی بیشتر از نظر کارشناس بیمه میشه با بردن فاکتور از قطعات و تعمیرکار در صورت تایید کارشناس میتونی مبلغ بالاتری از بیمه بدنه بگیری

آیدین اسماعیلی
17 مهر 1401

سلامممممممم تفاوت بیمه بدنه با کارت طلایی چیه؟ یکی هستن؟

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام خیر.

محمود غلامی شیرازی
04 آبان 1401

سلام
آیا اگر سرویس های اولیه خودرو را بیرون انجام داده باشم و قطعه‌ای خراب باشد و نیاز ب تعویض داشته باشد وخودرو کارت طلایی هم داشته باشد مشکلی جهت تعویض قطعه وجود ندارد؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  سلام باید از خود شرکت بپرسید. بستگی به نوع قعطعه و تعمیرش دارد.

مشکل در خدمات کارت طلایی
19 دی 1401

سلام خسته نباشید
آیا خدمات کارت طلایی ایران خودرو در واژگون شدن خودرو بدون هیچ مشکل قانونی از جمله کروکی راهنمایی و رانندگی صورت جلسه نیروی انتظامی بدون شکایت سرنشینان،مست نبودن یا خمار نبودن راننده و مدارک راننده تکمیل باشد میتوانند به مست بودن یا معتاد بودن یکی از سرنشینان گیر بدن و هیچ خدماتی انجام ندن؟!
ممنون میشم از راهنمایی کردن و نظر دادن قانونیه شما

  کارشناس بیمه
  21 دی 1401

  سلام اصولا راننده ملاک است ولی شاید بخوان که گیر بدهند

محمد
20 بهمن 1401

سلام من ماشینم رو دوماه پیش تحویل گرفتم و تجربه خودم رو میخوام باهاتون به اشتراک بزارم باید بگم که بیمه بدنه از کارت طلایی در اکثر موارد برتره حالا چرا چون بیمه بدنه خسارت رو میده بعد خودت آزادی که کجا ببری ولی کارت طلایی خود ایرانخودرو تعمیر میکنه حس میکنم کارشون اصلا درجه یک نیست و اینکه تا میتونن قطعه رو تعمیر میکنن و تعویض کمتر ثانیا طولانی بودن پروسه تعمیر در کارت طلایی! ماشین من تو تصادف قسمت کوچیکی از درب عقب ضربه خورد یک ماه پروسه صافکاری و غیره طول کشید اگه داده بودم بیرون یک هفته بیشتر طول نمیکشید با کارت طلایی میری تو لیست حالا تو این مدت چه بلایی سر ماشینت میارن ممکنه چه قطعاتی ازش کش ببرن الله اعلم در کل بیمه بدنه به نظرم در اکثر موارد برتره

حسین
30 بهمن 1401

متشکرم

عقیل
10 اسفند 1401

با سلام فقط حیف که موقع اقساط میشود پیامک ارسال نمیشود ما هم فراموش میکنیم با این گرونی الان ده روزه بدون بیمه بدنه و کارت طلایی دارم رفت و امد میکنم امروز هم که قسط پرداخت کردم میگه نیاز به کارشناسی همون بیمه بدنه بهتره حداقل موقع اقساط زنگ میزنه

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید