05 فروردین 1402

خلافی موتور: جدیدترین‌ روش‌های استعلام و پرداخت خلافی موتورسیکلت (بهار 1402)

شکی نیست که احساس آزادی و هیجان موتورسواران باعث شده است که این وسیله به عنوان وسیله نقلیه محبوب شناخته شود. اما عدم محافظت ایمنی از قبیل نداشتن کلاه کاسکت باعث می‌شود موتورسواران در برابر آسیب‌های مختلف جسمی از خفیف تا شدید نسبت به وسایل نقلیه دیگر آسیب پذیرتر باشند. خلافی موتور در قشر موتورسوار بسیار بیشتر از چیزی است که باید باشد. متأسفانه، بسیاری از رانندگان وسایل نقلیه بزرگتر توجه چندانی به موتورسواران ندارند. اما در مورد خلافی موتور سیکلت چه می‌دانید؟ آیا در مورد نحوه استعلام خلافی موتور  اطلاعاتی دارید؟

این مساله می‌تواند منجر به تصادفاتی شود که در یک چشم به هم زدن اتفاق می‌افتد.گاهی اوقات نیز با رعایت نکردن راکب موتور این دست از اتفاق‌ها آن روی بدش را نشان می‌دهد. عدم رعایت قوانین باعث ثبت خلافی موتورسیکلت خواهد شد! حال این که خلافی موتور چیست و دقیقا چطور می‌شود آن مشاهده یا پرداخت کرد، این موضوع چه تاثیری در ترافیک شهری دارد؟ را در ادامه به شما توضیح می‌دهیم. همچنین در مورد گرفتن خلافی موتور هم صحبت می‌کنیم.

خلافی موتور چیست؟

خلافی موتور چیست؟ استعلام خلافی موتور چگونه انجام می‌شود؟ پرداخت خلافی موتور چگونه است؟ ابتدا به سوال اول پاسخ می‌دهیم. زمانی که راکب موتور در رانندگی خود موارد راهنمایی و رانندگی را رعایت نکرده و خلاف قانون عمل می‌کند، تخلفات او در سامانه خلافی ثبت می‌­شود که می­‌توان در آنجا مشاهده کرد.

 زمانی که راکب موتور در رانندگی خود موارد راهنمایی و رانندگی را رعایت نکرده و خلاف قانون عمل می‌کند، تخلفات او در سامانه خلافی موتورسیکلت ثبت می‌­شود که می­توان در آنجا مشاهده کرد.

 

رانندگی با سرعت زیاد منجر به خلافی موتور می‌شود.

سرعت زیاد منجر به ثبت خلافی می‌شود.

سپس، با توجه به درصد خلافی برای راکب موتور جریمه‌ای درنظر گرفته می‌شود. این خلافی‌ها شامل:

 1. رانندگی با سرعت زیاد
 2. نداشتن کلاه ایمنی
 3. صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی
 4. خوردن غدا هنگام رانندگی
 5. پارک کردن در مکان‌های پارک ممنوع
 6. مارپیچ زدن در بین ماشین‌ها و…. می‌باشد.

چگونه خلافی‌های موتورسیکلت ثبت می‌شوند؟!

روش‌های ثبت خلافی موتور نیز همانند خلافی خودرو، دربرگیرنده موارد زیر است:

 1. ثبت خلافی با دوربین
 2. جریمه تسلیمی
 3. شیوه الصاقی برگه جریمه رانندگی
 4. روش دو برگی جریمه رانندگی 

ثبت خلافی وسایل نقلیه با دوربین

زمانی که با موتور سیکلتتان در حال تردد در جاده‌ها یا اتوبان‌ها و غرق در رویای خویش، در حال تک‌چرخ زدن هستید، یک‌دفعه حس کنید که آسمان نیز مبهوت این همه هیجان قرار گرفته و از شما عکس می‌اندازد! اصلا اینطور نیست! شما در خیالی خوش به سر می‌برید! این عکس از تحیر آسمان نیست؛ بلکه از حواس جمعی قانون خبر می‌دهد: این موضوع را می‌رساند که شما مرتکب تخلف شدید و پلاک موتور شما با دوربین ضبط شده و باید اقدام به پرداخت خلافی موتور کنید

روش تسلیمی برگه جریمه رانندگی

در این روش، پلیس برگه‌ی جریمه را با مشخصات راننده و گواهی‌نامه‌اش همراه نوع تحلف، محل و زمان تخلف و مشخصات افسر تکمیل کرده و به راننده‌ی بنده‌ی خدا تحویل می‌دهد

روش الصاقی برگه جریمه موتور

فرض کنید موتورسیکلت خود را در جایی پارک کرده‌اید که تابلو پارک ممنوع بالای آن باشد: شما با این جمله معروف که “سریع بر می‌گردم” خودتان را گول می‌زنید. خبر ندارید که پلیس قبض جریمه را صادر کرده و در زیر شیشه‌ی موتور سیکلت شما قرار می‌دهد! آیا حال شما دیدنی نیست زمانی که با این صحنه روبه‌رو می‌شوید؟

روش دو برگی جرایم رانندگی موتور

گاهی پلیس در حال نوشتن جریمه برای شمای موتورسوار ایست می‌دهد. در این زمان اگر شما سهوا یا عمدا موتورسیکلت را برای دریافت برگه جریمه متوقف نکنید، در این شرایط با غیظ پلیس وظیفه شناس رو‌به‌رو خواهید شد: افسر راهور به جای یک برگه جریمه یک جریمه‌ی دیگر تحت عنوان عدم توجه راکب موتور به فرمان پلیس برای شما می‌نویسد! حالا بیا و درستش کن! قوز بالا قوز می‌شود….

استعلام خلافی موتور

در مورد استعلام خلافی موتور چه می‌دانید؟ پرداخت جریمه موتور سیکلت یکی از مواردی است که باید حتما به آن توجه کنی. به این موضوع توجه داشته باشید که برای ترخیص موتور سیکلت باید از قبل خلافی آن را صفر کرده باشید. استعلام خلافی موتور سیکلت رایگان است. دریافت استعلام خلافی موتور سیکلت از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

روش‌های استعلام و پرداخت خلافی موتور و جریمه موتورسیکلت

آیا خلافی موتور سیکلت پلاک ملی دریافت می‌شود؟ برای گرفتن گرفتن خلافی موتور باید چه کار کنیم؟ احتمال این‌ها سوالاتی است که برای موتورسواران به وجود می‌آید. دریافت خلافی موتورسیکلت و پرداخت به موقع آن دارای اهمیت زیادی است. بسیاری از کاربران در مورد استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک سوال می‌پرسند؟ باید بگوییم استعلام خلافی موتورسیکلت فقط از طریق روش‌هایی که در این مقاله ذکر شد امکان پذیر است.

پرداخت خلافی موتور چگونه انجام می‌شود؟ به این موضوع توجه داشته باشید که برای ترخیص موتور سیکلت باید از قبل خلافی آن را صفر کرده باشید. دریافت خلافی به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

استعلام خلافی موتور آنلاین از سایت راهور

برای استعلام خلافی موتورسیکلت آنلاین می‎توانید از سایت پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) استفاده نمایید. آدرس این وب سایت: www.rahvar120.ir است. بعد از ورود به سایت، مراحل زیر را گام به گام عملی سازید:

شما به عنوان مالک موتور، می‌بایست روی گزینه خدمات کلیک کنید.این دکمه در وسط صفحه اصلی سایت قرار دارد.

ج) سپس گزینه ” استعلام میزان تخلف رانندگی” را کلیک کنید.

استعلام بیمه موتور

به صفحه استعلام خلافی موتور راهور وارد می‌شوید. برای استعلام جریمه موتورسیکلت با پلاک نیاز به کد VIN یا بارکدپستی کارت موتور دارید. اینکه پلاک موتور قدیمی است یا جدید ، در استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک ملی، تفاوتی ایجاد نمی‌کند. در این قسمت می‌توانید میزان جریمه موتورسیکلت خود را مشاهده کرده و در صورت تمایل، پرداخت خلافی با پلاک را انجام دهید.

لطفا توجه داشته باشید که سایت راهور به روز نبوده و تمامی اطلاعات آن بعد از 24 ساعت به‌روز رسانی خواهند شد. در واقع پس از گذشت هفت روز از ارتکاب جرایم رانندگی موتور و خودرو ، می‌توانید آن را در سایت راهور پیگیری نمایید، پرداختی‌ها در سایت راهور، استعلام خلافی یا مشاهده قبض جریمه نیز با تاخیر ۷۲ ساعته در سایت پلیس راهور همراه است.

استعلام خلافی از طریق پیامک

درست است که موتورسواری هیجان بسیار بالایی دارد و واقعاً دلپذیر و دلچسب است، اما هنگام استعلام خلافی موتور با پیامک، دیگر خبری از آن همه هیجان نیست! به اصطلاح پوزتان به خاک مالیده می‌شود و آن شادی و شور و هیجان از دماغتان در می‌آید!

 • یکی از ساده­ترین روش­ها، استعلام خلافی موتورسیکلت با vin است. می‌توانید از طریق ارسال شماره VIN موتور به سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ خلافی خود را استعلام کنید. لطفا توجه داشته باشید که شماره ۱۷ رقمی VIN موتورسیکلت را به طول کامل با حروف انگلیسی وارد کنید. (شماره vin بر روی کارت موتور درج شده است).
 • پس از ارسال VIN پیامی با محتوای زیر دریافت می کنید:

«مشترک گرامی؛ شما درخواست سرویس خلافی و نمره منفی با تعرفه ۳.۵۰۰ ریال را داده اید. برای تایید عبارت ۲ را مجددا به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید.»

بعد از این‌که عدد ۲ را وارد کردید مبلغ جریمه موتور سیکلت شما همراه با تعداد تخلف برای شما ارسال خواهد شد! گرفتن خلافی موتور با پیامک همانند خودرو است. برای اطلاعات بیشتر مقاله خلافی خودرو با پیامک را مطالعه کنید.

استعلام خلافی از طریق تلفن

خلافی موتورسیکلت پلاک ملی به راحتی و از طریق شماره‌های اعلام شده انجام می‌شود. برای استعلام گرفتن خلافی موتور با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس حاصل نمایید.در طول مکالمه، مبلغ جریمه و تعداد تخلفات را سوال کنید. لازم به ذکر است اگر از خارج تهران با این شماره تماس می‌گیرید، حتما کد ۰۲۱ را قبل از وارد کردن شماره ۸ رقمی بالا وارد نمایید.

استعلام خلافی موتور با کد vin

در این روش شما با ارسال یک پیامک به سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ می‌توانید استعلام خلافی موتور خود را از طریق ارسال شماره vin به سامانه مذکور را انجام دهید. البته این پیامک هزینه دارد. هزینه ارسال هر پیامک ۳۵۰ تومان است.توجه داشته باشید که شماره ۱۷رقمی vin موتور سیکلت را به صورت کامل همراه با حروف انگلیسی وارد کنید.

 لازم است بدانید که شماره vin بر روی کارت موتور شما درج شده است. در صورتی که بعد از کد ۱۷رقمی VIN ، * را بزنید و ارسال کنید، شناسه پرداخت و شناسه قبض هم برای شما ارسال خواهد شد.

دریافت خلافی موتورسیکلت با کد ملی

برای استعلام و دریافت خلافی موتور با کدملی باید از طریق سامانه خدمات الکترونیکی سخا اقدام کنید. با استفاده از سامانه سخا می‌توانید جریمه‌های موتور خود را به وسیله کد ملی دریافت کنید. البته لازم به ذکر است که قبل از هر چیز باید در سامانه سخا ثبت نام کنید و حساب کاربری داشتـه باشید.

ثبت نام در سامانه سخا نیازمند اطلاعاتی مانند کدملی، تلفن همراه ثبت شـده با همان کدملی و بارکد درج شـده در کارت موتورسیکلت است. در این سامانه افراد می‌توانند با استفاده از بارکد کارت موتور، جریمه موتورسیکلت خود را استعلام کنند و امکان دریافت خلافی برای دیگران بدون این اطلاعات وجود ندارد.

با رعایت قوانین و داشتن بیمه شخص ثالث از خلافی موتور رهایی یابید

شیوه های پرداخت خلافی موتور سیکلت

پرداخت جریمه موتور یکی مواردی است که باید به موقع انجام شود. بعد از استعلام جرایم موتورسواری، شما راکبان عزیز می‌توانید با انتخاب یکی از شیوه‌‌های زیر، اقدام به پرداخت خلافی موتور خود نمایید:

۱.در صورتی که برگه جریمه را در اختیار دارید به آن نگاه بیندازید. اگر این برگه شناسه پرداخت و شناسه قبض داشته باشد، می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز پرداخت خلافی موتورسیکلت خود را انجام دهید.

۲. شما می‌توانید از طریق تلفن بانک ۰۹۶۲۲ بانک ملی نسبت به پرداخت خلافی مربوطه اقدام کنید

۳.مراجعه به وب سایت سیستم پرداختی بانک ملی به آدرس https://sadad.shaparak.ir/billpayment یکی دیگر از روش های پرداخت آنلاین خلافی موتور سیکلت است.

۴. پرداخت از طریق اپلیکیشن‌های موبایل همانند قبضینو، آپ و… از دیگر شیوه‌های رایج پرداخت خلافی مطرح شده است.

کاهش جرایم با خرید بیمه شخص ثالث موتور

بیمه دات کام امکان استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه از جمله بیمه شخص ثالث موتور را در بستر اینترنت فراهم آورده است. شما می‌توانید بعد از استعلام و مقایسه قیمت و شرایط این بیمه از شرکت‌های معتبر بیمه‌گر، درخواست خرید بیمه موتور را در سایت ثبت نمایید.

بعد از پرداخت حق بیمه و تکمیل سفارش، بیمه موتور شما در کمترین زمان ممکن صادر خواهد شد. از خرداد 99 دیگر همراه داشتن نسخه فیزیکی بیمه ثالث ضرورتی ندارد. ولی درصورت نیاز، بیمه‌نامه رایگان درب منزل شما ارسال می‌شود.

همانطور که می‌دانید یکی از دلایل ثبت خلافی موتور، نداشتن بیمه موتورسیکلت است. این بیمه برخلاف تصور همه موتورسواران همانند بیمه شخص ثالث، اجباری است. به علاوه، یکی از مدارک مورد نیاز برای خارج کردن موتور از پارکینگ نیروی انتظامی نیز بیمه‌نامه یادشده است.پس به وفور به این بیمه‌نامه احتیاج خواهید داشت!

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
07 فروردین 1402 / بیمه موتور

موتور سیکلت برقی چیست و چه مزایایی دارد؟

اطلاعاتی در خصوص، مزایا و معایب موتور برقی و نکاتی که هنگام خرید باید رعایت کنیم را اینجا بخوانید!

06 فروردین 1402 / بیمه موتور

نحوه پیگیری سند موتور سیکلت صفر؛ دلایل عدم صدور سند موتور توسط پلیس راهور

برای پیگیری سند موتور سیکلت باید چه مراحلی را طی کنید؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوال خود را بگیرید!

06 فروردین 1402 / بیمه موتور

بیمه پیک موتوری؛ دو بیمه مهم که باید همه این افراد داشته باشند

در این مطلب در خصوص بیمه پیک موتوری و پوشش های آن به طور کامل نوشته ایم.

06 فروردین 1402 / بیمه موتور

موتور سیکلت تک سیلندر چیست و چگونه عمل می‌کند؟

اگر به موتور سیکلت و کسب اطلاعات در این زمینه علاقه دارید، می‌توانید، اطلاعاتی در خصوص موتور سیکلت تک سیلندر در این مقاله به دست بیاورید.

06 فروردین 1402 / بیمه موتور

بیمه موتور سه ماهه شش ماهه چرا و چطور بخریم؟

راهکارهایی برای خرید بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه یا ۶ ماهه را اینجا بخوانید.

06 فروردین 1402 / بیمه موتور

راهنمای کامل موتور سیکلت دو سیلندر (بهار 1402)

نحوه کارکرد موتور سیکلت دو سیلندر را در این مقاله بیمه دات کام، بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
پدرسالاری
02 خرداد 1400

با سلام چرا من هر سری اقدام به گرفتن خلافی موتور سیکلت می کنم، عدد متفاوتی میاد؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  با سلام، برای پی بردن به مشکل پیش آمده باید به پلیس +10 مراجعه کنید

مجید واوایی
02 مرداد 1400

با سلام، تنها سامانه استعلام خلافی موتور سیکلت فقط سایت راهور است؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بله تنها سامانه معتبر برای خلافی موتور انلاین فقط سایت راهور است.

فرزاد خانزاده
02 شهریور 1400

سلام برای استعلام خلافی موتور با پلاک آیا حتما باید از شماره تلفن صاحب کارت استفاده کرد؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بهتر است که از شماره صاحب کارت برای ارسال پیام برای استعلام خلافی استفاده شود.پ

رحمت
20 مهر 1400

سلام آیا خلافی موتور با پلاک رایگان است؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام خلافی موتور با پلاک و استفاده از کد وین رایگان است و هیچ هزینه ای بابتش نمیدهید.

مهدی
20 مهر 1400

سلام دو تا مقاله توی ی سایت نوشته بود با این موضوعها «دریافت خلافی موتور با پلاک» و «دریافت خلافی موتور با پیامک» اما توش هیچی نبود. باز شما ی چیزی توضیح دادید.

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیلی ممنون از نظرتون ما سعی می کنیم تا در مقالاتمون اطلاعات اصلی و درست را بنویسیم.

راهنما
22 مهر 1400

یک نکته جالب در خصوص خلافی موتور از طریق پلاک و اونم اینکه اصلا امکان پذیر نیست…ها ها ها

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام بله باید کد وین کارت موتور خود را بزنید 🙂

امیر انتظام
11 آبان 1400

سلام این افسرها انگار پدرکشتگی با ما دارند، من کلاه ایمنی داشتم همه مدارکم همراهم بود خلافم نمیرفتم، موتورو خوابوند چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  11 آبان 1400

  سلام دوست عزیز شما می توانید نسبت به جریمه خود اعتراض را ثبت کنید که روند آن در این مقاله شرح داده شده است.

شادمانی
14 آبان 1400

سلام خلافی موتور سیکلت با شماره پلاک امکان پذیر نیست. لطفا دقت کنید.

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله برای خلافی موتور باید کد وین وارد کنید…

مزینانی
14 آبان 1400

سلام کد استعلام خلافی موتور سیکلت چیه؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتان از کد استعلام چیست؟ شما وقتی استعلام خلافی موتور را دریافت کنید، تمامی اطلاعات نمایش داده خواهد شد.

حسن شکوهی
17 آبان 1400

سلام ممنون از مطلب خوبتون، کامل و جامع بود

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1400

  خواهش میکنم، خوشحالیم که مطلب برای شما مفید بود

شیرزاد
27 آبان 1400

سلام سایت خلافی موتور سیکلت با خودرو فرق داره؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر باید از طریق همان سایت راهور 120 باید اقدام کنید.

محمد سلیمانی
30 آبان 1400

سلام خلافی موتور سیکلت از روی پلاک امکان پذیر نیست. حالا سوال اونهایی که استعلام خلافی موتور پلاک قدیم است، باید بدانند که برای موتورهای خیلی قدیمی اصلا ساختار پلاکشون فرق داره و بهتره که جدید کنند اما باز هم فرقی نداره. خواستم اطلاع بدم

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام خیلی ممنون از پیامتون لطف کردید

قاآنی
02 آذر 1400

سلام خلافی موتور سیکلت رایگان است؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  سلام در حال حاضر فقط امکان گرفتن خلافی موتورسیکلت از طریق پلیس+10 است که بابت آن هزینه ای را میگیرند.

   بنان
   30 مهر 1401

   سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت بدون گواهینامه هم امکان پذیره؟

    کارشناس بیمه
    01 آبان 1401

    سلام خیر

حاج عبدالله
02 آذر 1400

سلام آیا امکان گرفتن خلافی موتور با پلاک انلاین هست؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، استعلام خلافی موتورسیکلت پلاک ملی از طریق کد vin و ارسال پیامک یا در سایت راهور است

یاسر
02 آذر 1400

سلام چرا استعلام خلافی موتور با پلاک امکان پذیر نیست؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  سلام دوست عزیز به دلیل مشکلاتی که در سامانه ها به وجود می آید، امکان استعلام مستقیم از طریق پلاک وجود ندارد.

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  سلام یاسر عزیز زیرا زیرساخت آن در سامانه ایجاد نشده است.

صمدی
02 آذر 1400

سلام آیا میشه استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک انلاین گرفت؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، در حال حاضر امکان گرفتن استعلام خلافی با پلاک وجود ندارد.

باباجانی
02 آذر 1400

خلافی موتور با شماره پلاک نوشتید در مقاله اما چرا میگید امکان نداره؟

  کارشناس بیمه
  02 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، برای دریافت خلافی موتورسیکلت از طریق پلاک نیاز است که حتما از کد vin قبل استفاده شود. بعد در صفحه نمایش اطلاعات موتور شما همراه با پلاک نشان داده خواهد شد.

شهاب مهرارا
15 آذر 1400

سلام گرفتن خلافی موتور سیکلت با پلاک میشه یا نه؟

  کارشناس بیمه
  15 آذر 1400

  سلام با استفاده کد VIN امکان پذیر است.

پوریا جیحانی
15 آذر 1400

سلام پرداخت خلافی موتور راهور فقط از طریق همین راه هایی هستش که شما نوشتید؟

  کارشناس بیمه
  15 آذر 1400

  سلام، بله از طریق همین روش هایی است که در بلاگ متن نوشته ایم.

سلیمان
20 آذر 1400

سلام . خسته نباشید
ببخشید من الان رفتم تو سایت راهور که جریمه موتور را نگاه کنم ، نوشته بود جریمه ای یافت نشد
بعدش رفتم پلیس +۱۰ گفت ۴۰۰ تومن خلافی داری😐

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام سلیمان عزیز به روز رسانی اطلاعات سایت راهور اندکی طول می کشد و به روز و آنی نیست و استعلام پلیس +10 کاملا صحیح و به روز است و متاسفانه شما چنین جریمه ای را مرتکب شده اید

دکتر
20 آذر 1400

سلام گرفتن خلافی موتور سیکلت با شماره پلاک انجام شدنیه؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام از طریق خود سایت یا اس ام اس البته بیشتر باید کد وین را وارد کنید

لرستانی
20 آذر 1400

سلام برای استعلام خلافی موتور سیکلت با شماره پلاک به چه چیزی نیاز داریم؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام برای خلافی ازطریق پلاک موتور نیاز به وین کارت خودروی خود دارید

فزونی
20 آذر 1400

سلام خلافی موتور سیکلت سایت راهور به چه چیزی نیاز داره؟ فقط وین؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله فقط به وین کارت موتور خود نیاز دارید

   ناصر
   03 آبان 1401

   سلام چرا اپ ها برای استعلام جریمه موتور سیکلت مبلغی میگیرن؟ خلاف قانون نیست؟

    کارشناس بیمه
    04 آبان 1401

    سلام قانونی که خودشان دارند.

فروزان
20 آذر 1400

سلام اومدم خلافی موتور سیکلت راهور بگیرم، ارور میده، چرا؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام چه اروری میدهد. احتمالا چند ساعت دیگر اقدام کنید یا از طریق دفاتر پلیس+10 اقدام کنید.

عبدالوهاب
20 آذر 1400

اصلا که چی؟ چرا ما باید استعلام خلافی موتور سیکلت راهور رو انجام بدیم؟ تا افسر ما رو میبینه موتورو میخوابونه.

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام وقت بخیر ما از این مسائل اطلاعی نداریم هدف ما اطلاع رسانی درباب خلافی موتوربه همه خوانندگان مجله بیمه دات کام است.

دادجو
20 آذر 1400

سلام چطوری راهور 120 خلافی موتور سیکلت رو می ده؟ من نفهمیدم

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، فقط کافی است تا وین کارت موتور خود را وارد کنید. وارد سایت شوید، وسط صفحه می توانید استعلام بگیرید.

صفری
20 آذر 1400

سلام من کارت موتورمو گم کردم اومدم گرفتن خلافی موتور با شماره پلاک بگیرم میگه وین میخواد. این وینه چیه دقیقا؟ چه کار کنم من؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

امیرعلی زیدیان
20 دی 1400

سلام من دیروز خلافی موتورو پرداخت کردم بعد امروز افسر جلوی من رو گرفت موتورمو به خاطر داشتن جریمه خوابوند الان من به کجا شکایت کنم؟

  نویسنده بیمه
  20 دی 1400

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله سعی کرده ایم تا فقط در خصوص خلافی موتور اطلاع رسانی کنیم. برای شکایت شما بهتر است که در ابتدا به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید.

ثابت
18 بهمن 1400

سلام آیا قیمت موتورسیکلت هم روی خلافی تاثیر میذاره؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، قیمت موتور فقط در خرید بیمه نامه تاثیر دارد.

مزدک
18 بهمن 1400

سلام برای استعلام مدارک موتورسیکلت باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، منظورتان استعلام بیمه نامه موتور است؟ از طریق خود سایت بیمه مرکزی می توانید استعلام کنید.

Behrouz
23 فروردین 1401

سلام از وقتی که استعلام خلافی همرا با سامانه سخا شده خلافی موتور سیکلت رو سایت راهور ۱۲۰ الکی صفر نشون میده . سایت های دیگه هم میگه که اطلاعت سخا یکی نه که اشتباه میگه .الان چند ماه هستش درست نشده . فقط مجبور شدم بدم پلیس +۱۰ خلافیمو گرفتم

فرهاد بیگی
29 خرداد 1401

جریمه دو برگی معنیش چیه؟؟؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام این در صورتی است که شما از دست پلیس فرار کرده باشید.

محمد
31 تیر 1401

سلام ببخشید اگه خلافی رو نپردازیم اضافه میشود ؟!

  کارشناس بیمه
  01 مرداد 1401

  سلام بستگی به نوع ثبت جریمه شما دارد.

معاون
15 مرداد 1401

سلام زمان پرداخت خلافی موتورسیکلت دیگه تمدید نمیشه؟

  کارشناس بیمه
  16 مرداد 1401

  سلام خیر تمدید نمی شود.

سلماسی
20 شهریور 1401

سلام خلافی موتور سیکلت آنلاین هم میشه گرفت؟

  کارشناس بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام بله از طریق سایت راهور می توانید.

محمدی نبی
11 مهر 1401

از درگاه های چه بانک هایی میشه استعلام و پرداخت خلافی موتور سیکلت رو انجام داد؟

  کارشناس بیمه
  11 مهر 1401

  سلام از طریق سایت ها اقدام کنید، خود سایت ها به درگاه ها وصل میشوند. در خصوص اینکه کدام بانک به عنوان خدمات ویژه این را دارد، اطلاعاتی نداریم. ولی بهتر است که از خود سایت اصلی استفاده کنید.

بهنام بهشتی
26 مهر 1401

دروودددد ، بنده یه ساله که جریمه موتورمو پرداخت نکردم، جریمش چقدره؟

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام به عوامل دیگری از جمله سال ساخت و غیره هم بستگی دارد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید