11 مارس 2024

6 روش استعلام خلافی موتور سیکلت و پرداخت خلافی موتور 1402

خلافی موتورسیکلت یکی از مواردی است که اغلب موتورسواران با آن رو به رو می‌شوند، بنابراین باید نحوه دریافت استعلام خلافی موتور را بدانند. استعلام خلافی موتور به موتورسواران این امکان را می‌دهد تا بدون افزایش جریمه و در زمان مناسب برای پرداخت خلافی موتورسیکلت خود اقدام نمایند. برای استعلام خلافی موتور 6 روش مختلف وجود دارد. استعلام از طریق سایت راهور، کد شناسایی موتور، استعلام از طریق پیامک و استعلام تلفنی خلافی موتور، برخی از این روش‌ها هستند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم روش‌های استعلام خلافی موتور و چگونگی پرداخت آن را برای شما شرح دهیم. در ادامه نیز در مورد خلافی موتور و نحوه ثبت آن با شما صحبت خواهیم کرد. بنابراین اگر به دنبال پاسخ سوالاتی مانند خلافی موتورسیکلت چیست؟ چگونه استعلام خلافی موتورسیکلت را دریافت کنیم؟ نحوه پرداخت خلافی موتورسیکلت به چه شکل است؟ و سوالاتی از این دست هستید، ادامه این مقاله از مجله بیمه‌دات‌کام را از دست ندهید.

خلافی موتور چیست؟

خلافی موتور چیست؟ استعلام خلافی موتور چگونه انجام می‌شود؟ پرداخت خلافی موتور چگونه است؟ ابتدا به سوال اول پاسخ می‌دهیم. در صورتی که راکب موتور در هنگام رانندگی، قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نکند یا به عبارتی خلاف قانون عمل کند، تخلفات او در سامانه خلافی موتورسیکلت ثبت خواهد شد و این تخلفات را می‌توان از طریق سامانه ثبت تخلفات رانندگی مشاهده نمود.

سرعت زیاد منجر به ثبت خلافی می‌شود.

سرعت زیاد منجر به ثبت خلافی می‌شود.

سپس، با توجه به درصد خلافی برای راکب موتور جریمه‌ای درنظر گرفته می‌شود. این خلافی‌ها شامل:

 1. رانندگی با سرعت زیاد
 2. نداشتن کلاه ایمنی
 3. صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی
 4. خوردن غدا هنگام رانندگی
 5. پارک کردن در مکان‌های پارک ممنوع
 6. مارپیچ زدن در بین ماشین‌ها و انجام حرکات نمایشی
 7. عدم توجه به چراغ قرمز و رد کردن آن
 8. عبور از پیاده‌رو‌ها و معابر
 9. همراه نداشتن مدارکی مانند کارت موتور، بیمه‌نامه و گواهینامه
 10. پنهان کردن پلاک موتورسیکلت

تمام مواردی که در بالا ذکر شد، از انواع خلافی موتورسیکلت هستند. 

استعلام خلافی موتور

در مورد استعلام خلافی موتور چه می‌دانید؟ پرداخت جریمه موتور سیکلت یکی از مواردی است که باید حتما به آن توجه کنید. به این موضوع دقت کنید که برای ترخیص موتور سیکلت باید از قبل خلافی آن را صفر کرده باشید. استعلام خلافی موتورسیکلت رایگان است. دریافت استعلام خلافی موتور سیکلت از روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

روش‌های استعلام و پرداخت خلافی موتور 

استعلام و پرداخت خلافی موتور

استعلام و پرداخت خلافی موتور

پرداخت خلافی موتور چگونه انجام می‌شود؟ آیا خلافی موتور سیکلت با پلاک ملی دریافت می‌شود؟ برای گرفتن خلافی موتور باید چه کار کنیم؟ احتمالا این‌ها سوالاتی است که برای موتورسواران به وجود می‌آید. دریافت خلافی موتورسیکلت و پرداخت به موقع آن دارای اهمیت زیادی است. بسیاری از کاربران در مورد استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک سوال می‌پرسند؟ باید بگوییم استعلام خلافی موتورسیکلت فقط از طریق روش‌هایی که در این مقاله ذکر خواهد شد امکان پذیر است.

استعلام بیمه موتور

۱. استعلام خلافی موتور آنلاین از سایت راهور

برای استعلام خلافی موتورسیکلت آنلاین، می‎‌توانید از سایت پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) استفاده نمایید. آدرس این وب سایت: www.rahvar120.ir است. بعد از ورود به سایت، باید مراحل زیر را گام به گام عملی سازید:

۱. از منوی وسط صفحه، گزینه استعلام تخلفات رانندگی را انتخاب نمایید.

۲. در این قسمت به صفحه سخا وارد می‌شوید، که باید نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی را وارد نمایید. در صورتی که قبلا ثبت نام نکرده‌اید، حتما باید ابتدا در این سامانه ثبت نام نمایید.

۳. سپس با وارد کردن شماره بارکد ۸ رقمی موجود در پشت کارت موتورسیکلت، می‌توانید استعلام خلافی موتورسیکلت خود را دریافت نمایید.

لطفا توجه داشته باشید که سایت راهور به روز نبوده و تمامی اطلاعات آن بعد از 24 ساعت به‌روز رسانی خواهند شد. در واقع پس از گذشت هفت روز از ارتکاب جرایم رانندگی موتور و خودرو، می‌توانید آن را در سایت راهور پیگیری نمایید. پرداختی‌ها در سایت راهور، استعلام خلافی یا مشاهده قبض جریمه نیز با تاخیر ۷۲ ساعته در سایت همراه است.

۲. استعلام خلافی از طریق پیامک و با ارسال کد VIN

در این روش شما با ارسال یک پیامک به سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ می‌توانید، استعلام خلافی موتور خود را از طریق ارسال شماره vin به سامانه مذکور دریافت نمایید. البته این پیامک هزینه دارد. هزینه ارسال هر پیامک ۳۵۰ تومان است. توجه داشته باشید که شماره ۱۷رقمی vin موتور سیکلت را به صورت کامل همراه با حروف انگلیسی وارد کنید. لازم است بدانید که شماره vin بر روی کارت موتور شما درج شده است. در صورتی که بعد از کد ۱۷ رقمی VIN علامت ستاره (*) را بزنید و ارسال کنید، شناسه پرداخت و شناسه قبض هم برای شما ارسال خواهد شد.

 • پس از ارسال VIN پیامی با محتوای زیر دریافت می کنید:

«مشترک گرامی؛ شما درخواست سرویس خلافی و نمره منفی را با تعرفه ۳.۵۰۰ ریال داده‌اید. برای تایید عبارت ۲ را مجددا به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید.»

بعد از این‌که عدد ۲ را وارد کردید مبلغ جریمه موتور سیکلت شما، همراه با تعداد تخلف برای شما ارسال خواهد شد! گرفتن خلافی موتور با پیامک همانند دریافت خلافی خودرو است. برای اطلاعات بیشتر مقاله خلافی خودرو با پیامک را مطالعه کنید.

۳. استعلام خلافی موتور با پلاک از طریق تلفن

خلافی موتورسیکلت پلاک ملی به راحتی و از طریق شماره‌های اعلام شده، انجام می‌شود. برای استعلام گرفتن خلافی موتور با پلاک باید با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس حاصل نمایید.در طول مکالمه، مبلغ جریمه و تعداد تخلفات را سوال کنید. لازم به ذکر است، اگر از خارج تهران با این شماره تماس می‌گیرید، حتما کد ۰۲۱ را قبل از وارد کردن شماره ۸ رقمی بالا وارد نمایید.

۴. دریافت خلافی موتورسیکلت با کد ملی

برای استعلام و دریافت خلافی موتور با کدملی باید از طریق سامانه خدمات الکترونیکی سخا اقدام کنید. با استفاده از سامانه سخا می‌توانید، جریمه‌های موتور خود را به وسیله کد ملی دریافت کنید. البته لازم به ذکر است، که قبل از هر چیز باید در سامانه سخا ثبت نام کنید و حساب کاربری داشتـه باشید.

ثبت نام در سامانه سخا، نیازمند اطلاعاتی مانند کدملی، تلفن همراه ثبت شـده با همان کدملی و بارکد درج شـده در کارت موتورسیکلت است. در این سامانه افراد می‌توانند با استفاده از بارکد کارت موتور، جریمه موتورسیکلت خود را استعلام کنند و امکان دریافت خلافی برای دیگران بدون این اطلاعات وجود ندارد.

دریافت خلافی موتورسیکلت با کد ملی

۵. استعلام خلافی موتور سیکلت با کد USSD

دریافت خلافی موتورسیکلت با کد USSD به روش زیر انجام می‌شود:

 • ابتدا #110* را در گوشی همراه خود شماره گیری کنید.
 • با وارد کردن عدد یک گزینه ارائه خدمات را انتخاب نمایید.
 • گزینه استعلام خلافی را با وارد کردن عدد یک انتخاب کنید.
 • کد VIN موتورسیکلت خود را وارد نمایید، تا خلافی موتور برای شما ارسال شود.

توجه داشته باشید استعلام پلاک‌های قدیمی و جدید به یک روش انجام می‌شود. 

۶. استعلام خلافی موتورسیکلت با اپلیکیشن

امروزه اپلیکیشن‌های زیادی برای استعلام خلافی موتورسیکلت و خودرو وجود دارد. استفاده از نرم افزارها برای استعلام و پرداخت خلافی موتور، فرآیند انجام کار را برای کاربران راحت‌تر می‌کند. لازم است بدانید این اپلیکیشن‌ها به سایت پلیس راهور وصل می‌شوند و اطلاعات خود را از آن‌جا دریافت می‌کنند.

به این ترتیب شما می‌توانید از روش‌های گفته شده در این مقاله برای استعلام خلافی موتور با گوشی، سامانه سخا، کد VIN، کد USSD، استعلام خلافی با پلاک، اپلیکیشن‌ها و استعلام از طریق تماس اقدام نمایید و استعلام خلافی موتورسیکلت خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

شیوه های پرداخت خلافی موتور سیکلت

پرداخت جریمه موتور یکی مواردی است که باید به موقع انجام شود. بعد از استعلام جرایم موتورسواری، شما راکبان عزیز می‌توانید با انتخاب یکی از شیوه‌‌های زیر، اقدام به پرداخت خلافی موتور خود نمایید:

۱.در صورتی که برگه جریمه را در اختیار دارید، به آن نگاه بیندازید، اگر این برگه شناسه پرداخت و شناسه قبض داشته باشد، می‌توانید از طریق دستگاه‌های خودپرداز پرداخت خلافی موتورسیکلت خود را انجام دهید.

۲. شما می‌توانید از طریق تلفن بانک ۰۹۶۲۲ بانک ملی نسبت به پرداخت خلافی مربوطه اقدام کنید

۳.مراجعه به وب سایت سیستم پرداختی بانک ملی به آدرس https://sadad.shaparak.ir/billpayment یکی دیگر از روش‌های پرداخت آنلاین خلافی موتور سیکلت است.

۴. پرداخت از طریق اپلیکیشن‌های موبایل همانند قبضینو، آپ و… از دیگر شیوه‌های رایج پرداخت خلافی مطرح شده است.

نحوه ثبت خلافی موتورسیکلت

روش های ثبت خلافی موتور

روش های ثبت خلافی موتور

روش‌های ثبت خلافی موتور نیز همانند خلافی خودرو، شامل موارد زیر است:

 1. ثبت خلافی با دوربین
 2. جریمه تسلیمی
 3. شیوه الصاقی برگه جریمه رانندگی
 4. روش دو برگی جریمه رانندگی

در ادامه این روش‌ها را برای شما شرح می‌دهیم:

۱. ثبت خلافی وسایل نقلیه با دوربین

وقتی با موتورسیکلت خود در حال رانندگی در جاده‌ها و اتوبان‌ها هستید و بدون توجه به قوانین به هر شکلی که دوست دارید، موتورسواری می‌کنید، دوربین‌های راهنمایی و رانندگی این لحظه را ثبت می‌کنند. این موضوع نشان دهنده حواس جمعی قانون در مورد تخلفات رانندگی در موتورسواری است. بله؛ زمانی که شما مرتکب تخلف رانندگی شوید، پلاک موتور شما به وسیله دوربین ثبت می‌شود و باید خلافی موتورسیکلت خود را پرداخت کنید.

۲. روش تسلیمی برگه جریمه رانندگی

در روش جریمه تسلیمی، پلیس راهنمایی و رانندگی برگه جریمه را به همراه مشخصات راننده، گواهینامه، نوع تخلف، محل و زمان تخلف و مشخصات افسر تکمیل کرده و به راننده تحویل خواهد داد.

۳. روش الصاقی برگه جریمه موتور

فرض کنید موتورسیکلت خود را در جایی پارک کرده‌اید، که دارای تابلو پارک ممنوع است، شما با این جمله معروف که “سریع بر می‌گردم” خودتان را گول می‌زنید. خبر ندارید که پلیس قبض جریمه را صادر کرده و روی موتور سیکلت شما قرار می‌دهد!

۴. روش دو برگی جرایم رانندگی موتور

گاهی پلیس در حال نوشتن جریمه برای موتورسوار فرمان ایست می‌دهد. در این زمان اگر شما سهوا یا عمدا موتورسیکلت را برای دریافت برگه جریمه متوقف نکنید، افسر راهور به جای یک برگه جریمه، دو برگه جریمه برای شما صادر می‌کند. جریمه‌ی دیگر، تحت عنوان جریمه عدم توجه راکب موتور به فرمان پلیس است!

برخی از افراد در گرفتن خلافی موتور سیکلت مهارت خاصی دارند! بر اساس آمار ارائه شده از سوی سرهنگ محمد رزاقی، معاون عملیات پلیس راهور پایتخت، موتورسوارانی که در نواحی مرکزی شهر، محدوده بازار، مناطق یازده و دوازده استان تهران رفت و آمد دارند، بیشترین آمار گرفتن خلافی موتور سیکلت را به نام خود ثبت کرده‌اند. عبور از پیاده‌روها، حرکت در مسیر ویژه اتوبوس‌های تندرو، عبور از خیابان‌های ورود ممنوع، عدم توجه به چراغ راهنمایی و رانندگی، از پر تکرارترین تخلفات موتورسواران در کل کشور محسوب می‌شود. 

کاهش جرایم با خرید بیمه شخص ثالث موتور

بیمه دات کام امکان استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه از جمله بیمه شخص ثالث موتور را در بستر اینترنت فراهم آورده است. شما می‌توانید بعد از استعلام، مقایسه قیمت و شرایط این بیمه، از شرکت‌های معتبر بیمه‌گر، درخواست خرید بیمه موتور را در سایت، ثبت نمایید. بعد از پرداخت حق بیمه و تکمیل سفارش، بیمه موتور شما در کمترین زمان ممکن صادر خواهد شد. از خرداد 99 دیگر همراه داشتن نسخه فیزیکی بیمه ثالث ضرورتی ندارد. ولی درصورت نیاز، بیمه‌نامه رایگان درب منزل شما ارسال می‌شود. خرید بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه موتوری اجباری است. پس بهتر است تهیه این بیمه را پشت گوش نیندازید و در اولین فرصت نسبت به خرید این بیمه اقدام کنید.

اهمیت دریافت خلافی موتور و پرداخت به موقع آن

همانطور که می‌دانید، یکی از دلایل ثبت خلافی موتور، نداشتن بیمه موتورسیکلت است. این بیمه برخلاف تصور همه موتورسواران یک بیمه‌نامه اجباری است. به علاوه، یکی از مدارک مورد نیاز برای خارج کردن موتور از پارکینگ نیروی انتظامی نیز بیمه‌نامه یادشده است. پس به وفور به این بیمه‌نامه احتیاج خواهید داشت! در این مقاله در مورد روش‌های استعلام خلافی موتور و پرداخت آن با شما صحبت کردیم. همچنین اطلاعاتی هم در مورد بیمه شخص ثالث به شما دادیم. در صورتی که در مورد هر کدام از موارد شرح داده شده، سوالی داشتید، از قسمت نظرات این مقاله با ما در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
علی
31 ژانویه 2024

سلام موتورم سند سفیده چجوری خلافی شو بگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 فوریه 2024

  سلام دوست عزیز
  استعلام خلافی را به وسیله پلاک دریافت می کنند.

person
ریسی
16 نوامبر 2023

سلام برای تعویض پلاک چه مدارکی لازم

  person
  نویسنده بیمه
  18 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز
  باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید»
  اصل کارت ماشین و سند وسیله نقلیه
  اصل سند مالکیت، شناسنامه و کارت ملی مالک
  برگه تسویه حساب عوارض و خلافی وسیله نقلیه
  اصل بیمه نامه های وسیله نقلیه
  کارت معاینه فنی خودرو
  فیش پرداخت هزینه انتقال پلاک

person
محسن
14 نوامبر 2023

چطوری خلافی موتور بگیریم

  person
  نویسنده بیمه
  15 نوامبر 2023

  سلام دوست عزیز می توانید از طریق کد شناسایی موتور، سامانه سخا، پلیس راهور و سایر روش های گفته شده در این مقاله برای دریافت خلافی موتور اقدام کنید.

person
فریدون
27 آگوست 2023

سلام موتورم نزدیک به۳ماه درپارکینک توقیف شده ۱ماه قبل خلافی گرفتم ۶۳هزارتومن بودحالاامروزشده ۲۰۳هزارتومن داخل پارکینگ چطورمیشودجریمه بشوم تازه گواهینامه دارم زده همراه نداشتن گواهینامه

  person
  نویسنده بیمه
  27 آگوست 2023

  سلام دوست عزیز
  استعلام جرایم و تخلفات خود را بگیرید و اگر اعتراض دادید در سامانه ثبت کنید.

person
حسن
16 جولای 2023

با سلام ایا با شماره پلاک موتورسیکلت میتونم صاحبش و پیدا کنم که سرقت کرده

  person
  نویسنده بیمه
  17 جولای 2023

  سلام. بله. پلاک به نام مالک ثبت می شود.

person
حسن برزعلی
08 ژوئن 2023

با سلام و احترام.چطور با پلاک موتور سیکلت و با گوشی خلافی بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  10 ژوئن 2023

  سلام. از طریق نرم افزار پلیس من.

person
Kingferi
25 آوریل 2023

سلام موتور سیکلت آپاچی بنده رو ۴ ماه پیش از داخل پارکینگ خانه اومدن سرقت کردن.هیچ فیلم و عکسی ندارم از لحضه سرقت هیچکس هم ندیده.نا امید بودم تا اینکه رفتم خلافی با جزئیات رو گرفتم.و دیدم این همه عکس هست و دونه دونه عکس ها چک کردم.بهر امیدی.تا رسیدم به بعد از تاریخ سرقت موتور.از من و موتور در یک هفته یک روز در میان عکس هست.در هر چهار راهی.هر گذری.آفرین به حواس جمع راهور.۴ ماه گذشته شما بگو یک دونه عکس از دزد باشه نیست.فقط تا روز سرقت هست.یا دزد قانون مداری!و یا حواسش جمع تره.برایی چی؟ وقتی حواس جمع هست!باید سارق ورود کنه به منزل موتور قفل زده داخل پارکینگ و هیچ دیدی از بیرون نداره.به خودش این اجازه رو بده که ببره.حواس جمع نیست.که میبره.العانم موتور سیکلتم ۱۵۰ میلیون تومان قیمتش هست با کارگری وسختی زیادی هم خریدمش.و۱۷ سال کار شد اون موتور.چقدر باید صبر کنم .چقدر باید کار کنم دوباره بتونم بخرم.قربون حواس جمع

person
بهنام بهشتی
18 اکتبر 2022

دروودددد ، بنده یه ساله که جریمه موتورمو پرداخت نکردم، جریمش چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 اکتبر 2022

  سلام به عوامل دیگری از جمله سال ساخت و غیره هم بستگی دارد.

person
محمدی نبی
03 اکتبر 2022

از درگاه های چه بانک هایی میشه استعلام و پرداخت خلافی موتور سیکلت رو انجام داد؟

  person
  کارشناس بیمه
  03 اکتبر 2022

  سلام از طریق سایت ها اقدام کنید، خود سایت ها به درگاه ها وصل میشوند. در خصوص اینکه کدام بانک به عنوان خدمات ویژه این را دارد، اطلاعاتی نداریم. ولی بهتر است که از خود سایت اصلی استفاده کنید.

person
سلماسی
11 سپتامبر 2022

سلام خلافی موتور سیکلت آنلاین هم میشه گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 سپتامبر 2022

  سلام بله از طریق سایت راهور می توانید.

person
معاون
06 آگوست 2022

سلام زمان پرداخت خلافی موتورسیکلت دیگه تمدید نمیشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 آگوست 2022

  سلام خیر تمدید نمی شود.

person
محمد
22 جولای 2022

سلام ببخشید اگه خلافی رو نپردازیم اضافه میشود ؟!

  person
  کارشناس بیمه
  23 جولای 2022

  سلام بستگی به نوع ثبت جریمه شما دارد.

person
فرهاد بیگی
19 ژوئن 2022

جریمه دو برگی معنیش چیه؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 ژوئن 2022

  سلام این در صورتی است که شما از دست پلیس فرار کرده باشید.

person
Behrouz
12 آوریل 2022

سلام از وقتی که استعلام خلافی همرا با سامانه سخا شده خلافی موتور سیکلت رو سایت راهور ۱۲۰ الکی صفر نشون میده . سایت های دیگه هم میگه که اطلاعت سخا یکی نه که اشتباه میگه .الان چند ماه هستش درست نشده . فقط مجبور شدم بدم پلیس +۱۰ خلافیمو گرفتم

person
مزدک
07 فوریه 2022

سلام برای استعلام مدارک موتورسیکلت باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، منظورتان استعلام بیمه نامه موتور است؟ از طریق خود سایت بیمه مرکزی می توانید استعلام کنید.

person
ثابت
07 فوریه 2022

سلام آیا قیمت موتورسیکلت هم روی خلافی تاثیر میذاره؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 فوریه 2022

  سلام دوست عزیز، قیمت موتور فقط در خرید بیمه نامه تاثیر دارد.

person
امیرعلی زیدیان
10 ژانویه 2022

سلام من دیروز خلافی موتورو پرداخت کردم بعد امروز افسر جلوی من رو گرفت موتورمو به خاطر داشتن جریمه خوابوند الان من به کجا شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 ژانویه 2022

  سلام دوست عزیز، ما در این مقاله سعی کرده ایم تا فقط در خصوص خلافی موتور اطلاع رسانی کنیم. برای شکایت شما بهتر است که در ابتدا به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید.

person
صفری
11 دسامبر 2021

سلام من کارت موتورمو گم کردم اومدم گرفتن خلافی موتور با شماره پلاک بگیرم میگه وین میخواد. این وینه چیه دقیقا؟ چه کار کنم من؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، شما باید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

person
دادجو
11 دسامبر 2021

سلام چطوری راهور 120 خلافی موتور سیکلت رو می ده؟ من نفهمیدم

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، فقط کافی است تا وین کارت موتور خود را وارد کنید. وارد سایت شوید، وسط صفحه می توانید استعلام بگیرید.

person
عبدالوهاب
11 دسامبر 2021

اصلا که چی؟ چرا ما باید استعلام خلافی موتور سیکلت راهور رو انجام بدیم؟ تا افسر ما رو میبینه موتورو میخوابونه.

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام وقت بخیر ما از این مسائل اطلاعی نداریم هدف ما اطلاع رسانی درباب خلافی موتوربه همه خوانندگان مجله بیمه دات کام است.

person
فروزان
11 دسامبر 2021

سلام اومدم خلافی موتور سیکلت راهور بگیرم، ارور میده، چرا؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام چه اروری میدهد. احتمالا چند ساعت دیگر اقدام کنید یا از طریق دفاتر پلیس+10 اقدام کنید.

person
فزونی
11 دسامبر 2021

سلام خلافی موتور سیکلت سایت راهور به چه چیزی نیاز داره؟ فقط وین؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، بله فقط به وین کارت موتور خود نیاز دارید

   person
   ناصر
   25 اکتبر 2022

   سلام چرا اپ ها برای استعلام جریمه موتور سیکلت مبلغی میگیرن؟ خلاف قانون نیست؟

    person
    کارشناس بیمه
    26 اکتبر 2022

    سلام قانونی که خودشان دارند.

person
لرستانی
11 دسامبر 2021

سلام برای استعلام خلافی موتور سیکلت با شماره پلاک به چه چیزی نیاز داریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام برای خلافی ازطریق پلاک موتور نیاز به وین کارت خودروی خود دارید

person
دکتر
11 دسامبر 2021

سلام گرفتن خلافی موتور سیکلت با شماره پلاک انجام شدنیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام از طریق خود سایت یا اس ام اس البته بیشتر باید کد وین را وارد کنید

person
سلیمان
11 دسامبر 2021

سلام . خسته نباشید
ببخشید من الان رفتم تو سایت راهور که جریمه موتور را نگاه کنم ، نوشته بود جریمه ای یافت نشد
بعدش رفتم پلیس +۱۰ گفت ۴۰۰ تومن خلافی داری😐

  person
  کارشناس بیمه
  16 دسامبر 2021

  سلام سلیمان عزیز به روز رسانی اطلاعات سایت راهور اندکی طول می کشد و به روز و آنی نیست و استعلام پلیس +10 کاملا صحیح و به روز است و متاسفانه شما چنین جریمه ای را مرتکب شده اید

person
پوریا جیحانی
06 دسامبر 2021

سلام پرداخت خلافی موتور راهور فقط از طریق همین راه هایی هستش که شما نوشتید؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دسامبر 2021

  سلام، بله از طریق همین روش هایی است که در بلاگ متن نوشته ایم.

person
شهاب مهرارا
06 دسامبر 2021

سلام گرفتن خلافی موتور سیکلت با پلاک میشه یا نه؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 دسامبر 2021

  سلام با استفاده کد VIN امکان پذیر است.

person
باباجانی
23 نوامبر 2021

خلافی موتور با شماره پلاک نوشتید در مقاله اما چرا میگید امکان نداره؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  با سلام دوست عزیز، برای دریافت خلافی موتورسیکلت از طریق پلاک نیاز است که حتما از کد vin قبل استفاده شود. بعد در صفحه نمایش اطلاعات موتور شما همراه با پلاک نشان داده خواهد شد.

person
صمدی
23 نوامبر 2021

سلام آیا میشه استعلام خلافی موتور سیکلت با پلاک انلاین گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  با سلام دوست عزیز، در حال حاضر امکان گرفتن استعلام خلافی با پلاک وجود ندارد.

person
یاسر
23 نوامبر 2021

سلام چرا استعلام خلافی موتور با پلاک امکان پذیر نیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  سلام دوست عزیز به دلیل مشکلاتی که در سامانه ها به وجود می آید، امکان استعلام مستقیم از طریق پلاک وجود ندارد.

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  سلام یاسر عزیز زیرا زیرساخت آن در سامانه ایجاد نشده است.

person
حاج عبدالله
23 نوامبر 2021

سلام آیا امکان گرفتن خلافی موتور با پلاک انلاین هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  با سلام دوست عزیز، استعلام خلافی موتورسیکلت پلاک ملی از طریق کد vin و ارسال پیامک یا در سایت راهور است

person
قاآنی
23 نوامبر 2021

سلام خلافی موتور سیکلت رایگان است؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  سلام در حال حاضر فقط امکان گرفتن خلافی موتورسیکلت از طریق پلیس+10 است که بابت آن هزینه ای را میگیرند.

   person
   بنان
   22 اکتبر 2022

   سلام مراحل ترخیص موتور سیکلت بدون گواهینامه هم امکان پذیره؟

    person
    کارشناس بیمه
    23 اکتبر 2022

    سلام خیر

person
محمد سلیمانی
21 نوامبر 2021

سلام خلافی موتور سیکلت از روی پلاک امکان پذیر نیست. حالا سوال اونهایی که استعلام خلافی موتور پلاک قدیم است، باید بدانند که برای موتورهای خیلی قدیمی اصلا ساختار پلاکشون فرق داره و بهتره که جدید کنند اما باز هم فرقی نداره. خواستم اطلاع بدم

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام خیلی ممنون از پیامتون لطف کردید

person
شیرزاد
18 نوامبر 2021

سلام سایت خلافی موتور سیکلت با خودرو فرق داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، خیر باید از طریق همان سایت راهور 120 باید اقدام کنید.

person
حسن شکوهی
08 نوامبر 2021

سلام ممنون از مطلب خوبتون، کامل و جامع بود

  person
  کارشناس بیمه
  08 نوامبر 2021

  خواهش میکنم، خوشحالیم که مطلب برای شما مفید بود

person
مزینانی
05 نوامبر 2021

سلام کد استعلام خلافی موتور سیکلت چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، منظورتان از کد استعلام چیست؟ شما وقتی استعلام خلافی موتور را دریافت کنید، تمامی اطلاعات نمایش داده خواهد شد.

person
شادمانی
05 نوامبر 2021

سلام خلافی موتور سیکلت با شماره پلاک امکان پذیر نیست. لطفا دقت کنید.

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، بله برای خلافی موتور باید کد وین وارد کنید…

person
امیر انتظام
02 نوامبر 2021

سلام این افسرها انگار پدرکشتگی با ما دارند، من کلاه ایمنی داشتم همه مدارکم همراهم بود خلافم نمیرفتم، موتورو خوابوند چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 نوامبر 2021

  سلام دوست عزیز شما می توانید نسبت به جریمه خود اعتراض را ثبت کنید که روند آن در این مقاله شرح داده شده است.

person
راهنما
14 اکتبر 2021

یک نکته جالب در خصوص خلافی موتور از طریق پلاک و اونم اینکه اصلا امکان پذیر نیست…ها ها ها

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام بله باید کد وین کارت موتور خود را بزنید 🙂

person
مهدی
12 اکتبر 2021

سلام دو تا مقاله توی ی سایت نوشته بود با این موضوعها «دریافت خلافی موتور با پلاک» و «دریافت خلافی موتور با پیامک» اما توش هیچی نبود. باز شما ی چیزی توضیح دادید.

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام دوست عزیز، خیلی ممنون از نظرتون ما سعی می کنیم تا در مقالاتمون اطلاعات اصلی و درست را بنویسیم.

person
رحمت
12 اکتبر 2021

سلام آیا خلافی موتور با پلاک رایگان است؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 دسامبر 2021

  سلام خلافی موتور با پلاک و استفاده از کد وین رایگان است و هیچ هزینه ای بابتش نمیدهید.

person
فرزاد خانزاده
24 آگوست 2021

سلام برای استعلام خلافی موتور با پلاک آیا حتما باید از شماره تلفن صاحب کارت استفاده کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  با سلام دوست عزیز، بهتر است که از شماره صاحب کارت برای ارسال پیام برای استعلام خلافی استفاده شود.پ

person
مجید واوایی
24 جولای 2021

با سلام، تنها سامانه استعلام خلافی موتور سیکلت فقط سایت راهور است؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  با سلام دوست عزیز، بله تنها سامانه معتبر برای خلافی موتور انلاین فقط سایت راهور است.

person
پدرسالاری
23 مه 2021

با سلام چرا من هر سری اقدام به گرفتن خلافی موتور سیکلت می کنم، عدد متفاوتی میاد؟

  person
  کارشناس بیمه
  23 نوامبر 2021

  با سلام، برای پی بردن به مشکل پیش آمده باید به پلیس +10 مراجعه کنید

   person
   ندا احمدی
   10 مارس 2024

   همه موتور سیلکت جمع شود به میخورم با همه اش دعوا داد بله

    person
    نویسنده بیمه
    11 مارس 2024

    متوجه سوال شما نشدیم دوست عزیز

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید