خلافی خودرو با پیامک را چگونه بگیریم؟

0
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

برای همگی ما پیش آمده که روزانه یک سری از پیام‌های تبلیغاتی سرازیر تلفن‌های همراهمان شوند و اعصابمان را بهم بریزند. برخی از این دسته پیامک‌ها در کنار جذاب نبودن حامل خبرهای بد نیز هستند! مثلا برداشت پول زیاد زمانی که کارت خود را به همسر خود برای خرید داده باشید! یا زمانی که در میان شهرها تحلف کرده باشید و پیامک خلافی خودرو تلفن همراه و همچنین شما را متاثر کند! اما حداقل می‌شود متوجه شد خودرو در طول روز چه خلافی داشته و راحت تر آن را پیگیری و پرداخت کرد! برای اینکه بیشتر در رابطه با روش متوجه شدن خلافی خودرو با پیامک آشنا شوید؛ پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید.

خلافی خودرو با پیامک را چگونه بگیریم؟
یکی از آسان ترین راه های استعلام خلافی خودرو خلافی با پیامک است

خلافی خودرو با پیامک

در شلوغی و هرج و مرج کلان‌شهرها، شاهد سرعت‌های بی سابقه خودروها و همچنین ویراژ دادن رانندگان هستیم. یک سرعت گیر به نام خلافی خودرو وجود دارد! خلافی خودرو باعث می‌شود تا حدی جلوی اتفاقات بد را گرفت! می‌پرسید چطور؟ شاید ترس از جریمه بتواند سدی برای اتفاقات ناگوار باشد!

قطعا می‌دانید که هر شخصی باید خلافی خودروی خود را پرداخت کند؛ در غیر این صورت، با جرایم متعددی مواجه خواهد شد. همچنین زمانی که افراد قصد فروش خودروی خود را دارند در صورت داشتن خلافی باید آن را پرداخت کرده و بعد آن را به فروش برسانند! که در این صورت بهتر است به جای مراجعه حضوری به پلیس +۱۰ و انتخاب روش پر هزینه، از آسان ترین روش برای استعلام پیامکی خلافی استفاده کنند. امروز می خواهیم آسان‌ترین روش استعلام پیامکی خلافی را به شما آموزش دهیم.

خلافی خودرو با پیامک
استعلام خلافی خودرو با پیامک راهی آسان برای خلافی های خودرو شما

مطالعه راهنمای کامل ” خلافی خودرو چیست؟” را پیشنهاد می‌کنیم

دریافت خلافی خودرو با پیامک به روش USSD

اگر شخصی دسترسی به تلفن همراه هوشمند و اینترنت نداشته باشد، می‌تواند روش استعلام خلافی خودرو با پیامک را تجربه کند. در حقیقت، او می‌تواند بدون مراجعه حضوری جرایم خودروی خود را استعلام بگیرد. در این روش، فرد می‌بایست با مراجعه به شماره‌گیر تلفن همراه، کد *۱۱۰# را وارد نماید. سپس، او خلافی خودروی خود را استعلام کند.

  1. بلافاصله پس از شماره‌گیری این کد، می‌بایست خدمات راهور را انتخاب نمایید.
  2. در گام بعدی، استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید.
  3. در این مرحله از شما کد ۱۷ رقمی VIN خواسته می‌شود. با مراجعه به کارت خودروی خود، می‌توانید این کد را درج کنید. پیشنهاد می‌شود برای از دست ندادن وقت، قبل از شماره‌گیری و دریافت پیامک، کد کارت خودروی خود را آماده نمایید. اگر زمان زیادی را برای وارد کردن کد بگذارید، ممکن است مجبور باشید دوباره کد را شماره‌گیری نمایید
  4.   می‌توانید تنها مبلغ خلافی را مشاهده کنید. امکان دریافت شناسه‌های قبض و پرداخت نیز وجود دارد.
  5. با در دست داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت، امکان پرداخت جریمه خودروی خود را از طریق دستگاه ATM خواهید داشت.

دریافت فهرست جریمه خودرو به صورت آنلاین

برای این که بتوانید از این روش استفاده کنید، می‌بایست به اینترنت دسترسی داشته باشید. بعد از اتصال به اینترنت، به وب سایت www.rahvar120.ir مراجعه کنید

در این وبسایت با مراجعه به قسمت استعلام تخلفات خودرو و موتورسیکلت، می بایست اقدام به وارد کردن کد VIN کنید. کد VIN همان شماره ۱۷ رقمی در پشت کارت خودروی شماست. این کد با حروف IR شروع می شود. پس از وارد کردن کد، می توانید از میزان خلافی خودرو خود مطلع شوید. امکان پرداخت جرایم خودرو به صورت آنلاین وجود دارد.

دریافت خلافی خودرو به روش ساده تلفنی

در این روش، نیازی به تلفن همراه هوشمند و اینترنت ندارید؛ بلکه می‌توانید به راحتی با شماره تلفن  ۰۲۱۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیرید. سپس با ارائه اطلاعاتی مثل پلاک خودرو، مبلغ خلافی خودرو برای شما ارسال خواهد شد.

استعلام خلافی خودرو به صورت حضوری

اگر عاشق خیابان و رانندگی در آن هستید، یا شغل شما به شکلی است که اکثر وقت خود را در سطح شهر می‌گذرانید، می‌توانید به صورت حضوری به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کرده و برگه خلافی خودرو را دریافت کنید. برای انتخاب این روش دو نکته را باید مدنظر قرار دهید:

  1.  این روش با پرداخت هزینه همراه است (۳۰ هزار تومان)
  2. روش حضوری تسویه جرایم خودرو و موتورسیکلت. تنها برای مبالغ زیر یک میلیون است؛ یعنی اگر خلافی خودروی شما بالای یک میلیون تومان باشد، باید به مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید.

استعلام خلافی به صورت پیامکی (SMS)

در این قسمت از مقاله به آسان ترین روش استعلام خلافی خودرو رسیدیم: دریافت خلافی خودرو با پیامک! این روش، برای هر رده سنی مقدور است. استعلام جرایم خودرو با اس ام اس، بسیار به صرفه است. با استفاده از این روش، دیگر نیازی به پشت خط ماندن و داشتن اینترنت همراه هم وجود ندارد.

در این روش استعلام تخلفات خودرو با اس ام اس، تنها کافی است به کارت ماشین خود و کد VIN دسترسی داشته باشید. درباره کد VIN قبلا توضیح داده ایم. باید کد VIN را به یکی از شماره های

  • ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰
  • ۱۱۰۰۰۵۱۵۱
  • ۳۰۰۰۵۱۵۱

ارسال کنید. چند لحظه صبر کنید؛ منتظر دریافت نتیجه آن باشید. در پیامکی که دریافت می‌کنید، علاوه بر مبلغ خلافی خودرو، شناسه قبض و شناسه پرداخت نیز ارسال می‌شود. با استفاده از این اطلاعات، می‌توانید از طریق دستگاه ATM مبلغ را پرداخت کنید.

لقمه را دور دهان خود نچرخانید، راحت ترین روش را انتخاب کنید:

تقریبا همه‌ما حس بد جریمه شدن را کشیده‌ایم و می‌دانیم که به اندازه کافی دردناک است اما پرداخت آن، دیگر نباید دردسر جدیدی برایمان فراهم کند. به این منظور بیمه‌دات کام برای شما چاره‌ای اندیشیده‌است! می‌توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان بیمه‌دات کام نسبت به پرداخت خلافی خودرو خود و هر اطلاتی من باب این موضوع اطلاعات کسب کرده و اگر سوالی یا ابهامی برای شما پیش آمد، از آنها بپرسید و نسبت به حل شدن ابهام کمک بخواهید.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، مقاله پرداخت اقساطی خلافی خودرو ، را مطالعه نمایید. قطعا در این مقاله به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنید که شاید با چندین ساعت وقت گذاشتن در گوگل باهوش و قدرتمند نیز به آن دست نیابید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.