12 مهر 1401

بیمه عمر مکمل پاسارگاد؛ سرمایه‌گذاری ایده‌آل برای آینده شما

افزایش امید به زندگی، یکی از نتایج موفقیت در برنامه‌های ارتقای سلامت شهروندی از نظر روحی و جسمی است. داشتن عمر طولانی محاسن زیادی دارد. محاسنی از این قبیل که، افراد می‌توانند زمان بیشتری را در کنار عزیزان‌شان بگذرانند و از بودن با هم لذت ببرند. اگر برای این برهه از زندگی‌تان الگوهای پس‌انداز درستی تعیین نکنید به یکی از پر چالش‌ترین برهه‌های عمرتان تبدیل می‌شود. کاهش درآمد، مدیریت مسائل مالی ازدواج فرزندان، بیماری‌های ناشی از کهولت سن و … از جمله موارد چالش‌برانگیز بازنشستگی است. پس بایستی همین حالا به دنبال راه چاره باشید. بیمه عمر مکمل به عنوان یک راه‌حل مطمئن برای دوران بازنشستگی شناخته می‎شود. با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر با هم به بحث و گفتگو بپردازیم.

بیمه عمر مکمل چیست؟

یکی از سوالاتی که برای مردم مخصوصا بازنشستگان عزیز پیش می‌آید، این است بیمه عمر کمل یا بیمه مکمل عمر چیست؟ در این باره باید به شما بگوییم که بیمه عمر مکمل یکی از زیرگروه‌های بیمه عمر و آتیه شرکت پاسارگاد ( بیمه عمر مکمل بازنشستگان) است. این طرح با هدف افزایش مقرری دوران سالمندی به افراد ارائه می‌شود. شرکت بیمه پاسارگاد با هدف ایجاد آرامش و امنیت خاطر سرمایه‌های انسانی در شرکت‌ها این خدمت را طراحی کرد. مخاطب هدف این طرح سازمان‌ها، ارگان‌ها و بطور کلی شخصیت‌های حقوقی هستند. شرکت پاسارگاد این بیمه‌نامه را بصورت گروهی واگذار می‌کند. بیمه‌گزار، در این قرارداد باید شخص حقوقی باشد. حداقل تعداد نفرات ۲۰ نفر و اسامی افراد معرفی شده حتما باید در لیست بیمه‌های اجباری باشد. بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و … از جمله بیمه‌های اجباری هستند. داشتن این بیمه‌نامه به کارمندان سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌های خصوصی و دولتی بسیار توصیه می‌شود. البته خرید بیمه عمر مکمل برای این افراد اختیاری است. بیمه مکمل بازنشستگی برای سال های بعد از دوران کار حرفه ای شما همچون ساحلی آرامش در طوفان مشکلات عمل خواهد کرد.

بازنشستگی بیمه پاسارگاد جز بهترین بیمه های عمر می باشد؛ چرا که بیمه پاسارگاد در مورد بیمه عمر دارا طرح و پوشش های اختصاصی است.

مهم‌ترین مزیت بیمه عمر مکمل پاسارگاد

هر کارمند یا کارگر بازنشسته از محل بیمه اجباری خود مستمری ماهانه دریافت می‌کند. متاسفانه این مقرری، برای هزینه‌های زندگی سالمندان کافی نیست. مبلغ این مستمری به حدی کم است که حتی تورم سالانه را پوشش نمی‌دهد. برای حل این چالش پیشنهاد می‌شود افراد بیمه عمر مکمل را نیز تهیه کنند. مستمری ماهانه، مهم‌ترین مزیت داشتن این بیمه‌نامه محسوب می‌شود. مطالعه مقاله مزایای بیمه عمر توصیه می‌شود.

شرایط و ضوابط بیمه عمر مکمل

علاوه بر شرایط خرید این بیمه‌نامه پاسارگاد که در بخش قبل عنوان شد، لازم است به موارد زیر نیز توجه شود.

اندوخته صندوق بیمه عمر مکمل

فرد بازنشسته در پایان مدت قرارداد می‌تواند اندوخته خود را به دو صورت زیر مطالبه کند:

 • دریافت اندوخته صندوق به صورت یک جا
 • مطالبه اندوخته صندوق به صورت مستمری ماهانه

دریافت اندوخته صندوق بیمه عمر مکمل

فرد بیمه شده بعد از 3 سال پرداخت حق بیمه، می‌تواند اندوخته خود را به صورت یک جا مطالبه کند.

مستمری

اگر فرد بازنشسته گزینه دریافت مقرری ماهانه را برگزیند، این حقوق را می‌تواند از 5 سال تا پایان عمر خود دریافت کند. مقاله بیمه عمر مستمری را حتماَ مطالعه کنید.

میزان سود مستمری

میزان سود مستمری در حالت 5 ساله مشابه سود بانکی است. اگر قرارداد فرد بیش از 5 سال تنظیم شود، 2 درصد به سود بانکی اضافه می‌شود.

حق بیمه پرداختی

حق بیمه پرداختی در این بیمه مکمل به صورت دلخواه توسط فرد انتخاب می‌شود. فرد می‌تواند به سه مدل آن را تعیین کند:

 • تعیین حق بیمه عمر پرداختی به صورت درصد مشخصی از حقوق دریافتی خود
 • تعیین حق بیمه پرداختی به صورت انتخاب یک مقدار مشخص و پرداخت آن به شکل ماهانه یا چند ماه یک بار
 • مشخص کردن حق بیمه پرداختی به صورت ترکیبی از دو مدل بالا

لغو بیمه‌نامه

همانطور که گفته شد این بیمه‌نامه به صورت گروهی عرضه می‌شود. اگر فردی قصد لغو بیمه‌نامه را داشته باشد بایستی 6 ماه از مدت اخذ قرارداد و پرداخت حق بیمه بگذرد. بعد از گذشت این مدت، فرد می‌تواند برای بازخرید یا لغو بیمه‌نامه خود اقدام کند.

تفاوت بیمه عمر مکمل بازنشستگی با بیمه عمر و آتیه

اغلب افراد به اشتباه این بیمه‌نامه‌ها را یکی می‌دانند در حالیکه قراردادهای این دو، تفاوت‌هایی با هم دارند. موارد اختلاف بیمه عمر مکمل بازنشستگی با بیمه عمر و آتیه پاسارگاد شامل موارد زیر است:

 • حذف پوشش‌های بیماری‌های خاص
 • حذف پرداخت غرامت فوت در اثر حادثه

البته لازم به ذکر است که هزینه‌های حذف شده به صورت حقوق ماهانه در زمان بازنشستگی به حساب بیمه‌گزار واریز خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه عمر به اینجا مراجعه کنید.

پوشش‌ها و مزایای بیمه عمر مکمل پاسارگاد

این بیمه‌نامه بر ایجاد یک پس‌انداز طلایی برای تامین مستمری در پایان مدت قرارداد تمرکز دارد. موارد زیر از جمله مزایا و پوشش‌های این بیمه‌نامه پاسارگاد است.

 

بیمه عمر مکمل پاسارگاد

پوشش‌های بیمه مکمل پاسارگاد

داشتن مستمری مکمل بازنشستگی در دوران فراغت از کار

فرد بیمه‌شده می‌تواند بعد از گذشت حداقل ۳ سال از مدت قرارداد، برای مقرری دلخواه خود اقدام کند. این مبلغ براساس پس‌انداز بیمه‌نامه تعیین می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه بازنشستگی این شرکت می‌توانید به راهنمای بیمه بازنشستگی پاسارگاد مراجعه نمایید.

پوشش بیمه درمان تکمیلی در دوران فراغت از کار

فرد بیمه‌شده، در این بیمه پاسارگاد، می‌تواند بعد از بازنشستگی تا سن 80 سالگی از پوشش بیمه درمان تکمیلی استفاده کند. افرادی که این پوشش را انتخاب کنند از 20 درصد تخفیف در پرداخت حق بیمه برخودار می‌شوند.

پوشش بیمه عمر در دوران دریافت مقرری

فرد بیمه‌شده در این بیمه‌نامه می‌تواند تا سن 80 سالگی از پوشش بیمه عمر با حق بیمه مناسب، بهره‌مند شود. این پوشش از مزایای شاخص بیمه مکمل پاسارگاد است. زیرا افراد برای خرید این خدمت در سنین بالا نیاز به انجام آزمایش‌های پزشکی متعدد و اثبات سلامت نسبی خود دارند.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه زندگی شرکت پاسارگاد، مقاله بیمه عمر پاسارگاد را بخوانید.

پرداخت سرمایه فوت به ذی‌نفعان

اگر فرد بیمه شده به صورت طبیعی فوت کند، به ورّاث او تا سقف 20 میلیون تومان بیمه فوت، پرداخت می‌شود. شرکت بیمه پاسارگاد تعهد می‌دهد که این مبلغ را در طول مدت بیمه‌نامه و حتی در دوران پرداخت مستمری نیز بپردازد. به علت پرداخت مستمری بیشتر در آینده، سقف سرمایه بیمه مکمل پاسارگاد محدودتر از حد معمول تعیین شده است.

 

دریافت وام بدون ضامن و وثیقه

تمامی افرادی که این بیمه را دارند، می‌تواند تا 90 درصد از اندوخته خود را به صورت وام، دریافت کنند. همان‌طور که می‌دانید وام بیمه عمر بدون ضامن و وثیقه به فرد بیمه شده پرداخت می‌شود. بهره مربوط به تسهیلات وام ۴% بیشتر از سود تضمینی بیمه‌نامه است.

 

امکان مشارکت کارفرما در پرداخت حق بیمه

در بیمه عمر مکمل، کارفرما در صورت تمایل می‌تواند در پرداخت درصدی از حق بیمه افراد مشارکت داشته باشد.

 

بیمه مکمل عمر

بیمه مکمل پاسارگاد

انتخاب با شماست

بیمه مکمل بازنشستگی پاسارگاد برای بازنشستگان می تواند همچون یک چتر نجات عمل کند. با توجه به افزایش قیمت ها و نیاز احتمالی بازنشستگان به دارو و درمان، پیشنهاد می شود از آن استفاده کنید.

در این مقاله از اهمیت داشتن یک الگوی سرمایه‌گذاری صحیح برای دوران بازنشستگی گفتیم. بیمه عمر مکمل که اولین بار توسط شرکت بیمه پاسارگاد طراحی و اجرا شد به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن معرفی کردیم. در نهایت هم مزایا و پوشش‌های این بیمه‌نامه را برشمردیم. حال انتخاب با شماست. آیا برای تصمیم‌گیری و خرید این بیمه‌نامه نیاز به مشاوره دارید؟ اگر پاسخ‌تان مثب است؛ کارشناسان ما در بیمه دات کام همواره آماده خدمت‎رسانی به شما عزیزان هستند. شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را در قالب کامنت انتهای همین مطلب قرار دهید تا مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
04 خرداد 1402 / بیمه عمر

انواع بیمه عمر؛ راهنمای کامل مزایا و پوشش‌های بیمه زندگی 1402

هر‌انچه باید در مورد بیمه عمر بدانید. از مزایا و پوشش‌های این بیمه چه می‌دانید؟

04 فروردین 1402 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

بیمه عمر یا بیمه تکمیلی؟ انتخاب درست کدام است؟

بیمه عمر و درمان تفاوت‌هایی با هم دارند که برای انتخاب بین بیمه عمر یا بیمه تکمیلی، باید این تفاوت‌ها را بدانید. با شیوع ویروس کرونا یکی از مهم‌ترین نعمت‌هایی که بیش از

16 اسفند 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

10 اسفند 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر ملت:تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک؛ انتخاب کدام عاقلانه‌تر است

بیمه عمر یا سرمایه گذاری در بانک؟ کدام را برای آینده خود انتخاب کنیم؟ مزایا و معایب هر یک را در این مقاله بخوانید تا با چشمانی باز تصمیم بگیرید.

20 بهمن 1401 / بیمه عمر

کلاهبرداری بیمه عمر یا سهل انگاری بیمه‌گزار؟

چگونه در دام کلاهبرداران بیمه عمر نیافتیم؟ نحوه تشخیص شرکت‌های معتبر بیمه عمر!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
همتی
12 آذر 1400

سلام پرداخت قسط بیمه عمر پاسارگاد شرایط خاصی دارد؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید با شرکت بیمه پاسارگاد تماس بگیرید.

شفا
11 دی 1400

سلام تفاوت بیمه عمر و بیمه جنرال پاسارگاد چیست؟

  کارشناس بیمه
  11 دی 1400

  سلام این تفاوت بیشتر در گرفتن نمایندگی خود را نشان می دهد. افرادی که قصد گرفتن نمایندگی بیمه عمر هستند، هیچ بیمه نامه ای را دیگر نمی توانند به فروش برسانند و اما آن هایی که نمایندگی بیمه جنرال هستند، تمامی بیمه نامه ها را به فروش برسانند.

کامرانی
01 بهمن 1400

سلام برای پرداخت قسط بیمه پاسارگاد آیا سایت خاصی وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید به همان سایت بیمه پاسارگاد مراجعه کنید. البته در هنگام خرید اطلاعات لازم برای پرداخت بیمه به شما داده خواهد شد.

سیستانی
10 بهمن 1400

سلام برگه پرداخت پاسارگاد چیست؟

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به احتمال زیاد باید همان حساب مربوط به پرداخت بیمه باشد.

جوادی
17 بهمن 1400

سلام آیا لازمه که برگه پرداخت بیمه پاسارگاد همیشه نگه داریم؟

  کارشناس بیمه
  17 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، نه نیازی نیست اما به هرحال نگه دارید، ضرری ندارد.

tahaa
14 اسفند 1400

سلام خسته نباشید ببخشید ما ساله ۱۳۹۹پسرمو ک دنیا اومده بود بیمه عمر پایارگاد کردیم حق سالیان یک میلیون دویست پرداخت کردیم امسال هم یک میلیون ۴۰۰ خواستم ببینم هرسال باید از رویه بیمه ک تو کاغذ ثبت شده بیمه رو پرداخت کنیم اخه هست سال هایی ک ۴۸یا ۸۵ یا حتی بالایه ۱۸۰میلیونه؟؟؟ینی باید حتما از رویه این کاغذ پپرداخت کنیم یا میتونیم کم هم پرداخت کنیم مشکلی ب جود نمیاد؟خیلی نگرانم میشه لطفاا جواب بدید؟

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، دقیقا متوجه منظورتان نشدیم. اما حتما باید با دفتر بیمه پاسارگاد تماس بگیرید تا شرایط شما دقیق بررسی کنند.

علیزاده
15 تیر 1401

سلام چرا درصدهای بیمه پاسارگاد با بقیه متفاوته؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید از خود شرکت بپرسید.

نسیرین عیوضی
04 مهر 1401

فرم مستمری بیمه پاسارگاد رو از کجا دانلود کنم؟ میخوام اقدام کنم برای خرید

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام از طریق سایت بیمه پاسارگاد می تونید دانلود کنید.

نقی موسوی
12 مهر 1401

بیمه عمر مکمل یعنی چه ؟ الان این بیمه با بیمه معمولی عمر فرق خاصی داره؟

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام همان است اما کمی شرایطش فرق دارد.

مجتبی سلامی
12 مهر 1401

سلام پدر من بیمه عمر گرفته بازنشستگی بیمه عمر پاسارگاد چند سال است؟؟؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام حداکثر 30 سال است.

سحر زندی
12 مهر 1401

ببخشید من تو متن بیمه پاسارگاد یه سری چیزارو متوجه نمیشم؟؟ بیمه عمر خریدم میخواستم درمورد پوشش هاش بیشتر بدونم

  کارشناس بیمه
  16 مهر 1401

  سلام دقیقا چه موردی را متوجه نشدیم؟ پوشش ها که کامل نوشته شده است.

عیسی خاوری
12 مهر 1401

من میخوام بیمه پایارگاد بگیرم، از کجا میتونم استعلام بگریم؟ شما دارید؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام ما عمر نداریم.

میلاد ویسی
12 مهر 1401

ببخشید تو اداره ما گفتن حذف بیمه مکمل عمر انجام بدیم.. بصورت اینترنتی میشه؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام باید از طریق شرکت پیگیری کنید.

بهروز امامی
12 مهر 1401

ببخشید سوالم اینه که بیمه عمر پاسارگاد بازنشستگی دارد؟ اگه داره تا چند سالگیه ؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام بله

کیارش خسروی
12 مهر 1401

سلام و خسته نباشین، ببخشید من متن بیمه عمر پاسارگاد شمارو خوندم ولی نمیدونم برای منی که شغل آزاد دارم میتونم ازش استفاده کنم یا نه؟؟ تو این مدت متن در مورد بیمه عمر پاسارگاد خیلی خوندم اینو نفهمیدم؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام همه می توانند

ارشیا لطفی
12 مهر 1401

ببخشید پرداخت بیمه عمر بانک پاسارگاد به چه صورته؟ هر وقت بخوام میتونم ازش برداشت کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 مهر 1401

  سلام از طریق سایت یا دستگاه های خودپرداز می توانید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید