09 مرداد 1402

کارت سوخت خودرو: ثبت نام، المثنی، کارت بنزین ماشین صفر و کارکرده

تامین بنزین یکی از دغدغه‌های افرادی است که خودرو دارند. از سال 86 طرح سهمیه‌بندی سوخت در ایران آغاز شد. برای انجام و پیشبرد طرح سهمیه‌بندی سوخت، دولت برای ماشین‌ها کارت هوشمند صادر کرد. کارت سوخت خودرو منحصر به فرد است و امروزه به عنوان یکی از مدارک خودرو به حساب می‌آید. به طوری‌که هنگام نقل و انتقال اتومبیل، این کارت نیز مانند سند ماشین در اختیار خریدار قرار می‌گیرد. اگر مایلید در این مورد بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

کارت سوخت خودرو چیست؟

کارت سوخت خودرو، نوعی کارت هوشمند است که برنامه‌هایی برای سهمیه‌بندی و پرداخت هزینه در جایگاه‌های سوخت روی خود دارد. صاحب هر کارت با توجه به سهمیه‌ی ماهانه‌ای که دارد می‌تواند از بنزین نرخ دولتی استفاده کند.

ثبت نام کارت سوخت خودرو

ثبت‌نام این کارت به صورت غیرحضوری انجام می‌شود. شما از راه‌های زیر می‌توانید برای ثبت‌نام اقدام کنید:

 • سایت خدمات دولت
 • استفاده از اپلیکیشن دولت همراه
 • استفاده از کد دستوری ستاره 4 مربع «#4*» در موبایل

شروط لازم برای ثبت‌نام از طریق کد دستوری موبایل

برای استفاده از کد دستوری در تلفن همراه لازم است شروط زیر را رعایت کنید:

 • شخص اقدام کننده باید صاحب خودرو باشد.
 • شخص اقدام کننده باید مالک سیم کارت باشد.
 • کد ملی حتما با مشخصات مالک و دارنده سیم کارت یکسان باشد.
کارت سوخت خودرو

کارت سوخت خودرو و مراحل دریافت آن

اگر شما مالک خودر هستید ولی سیم کارتی به نام خودتان ندارید، برای ثبت‌نام باید به دفاتر پلیس10+ مراجعه کنید.

سهمیه ماهانه بنزین

سهمیه ماهانه هر اتومبیل به نوع کاربری خودرو بستگی دارد:

نوع خودرومیزان سهمیه
سواری شخصی بنزینی60 لیتر
سواری شخصی دوگانه سوز30 لیتر
تاکسی بنزینی400 لیتر
تاکسی دوگانه سوز200 لیتر
موتورسیکلت25 لیتر
وام کم مصرف بنزینی200 لیتر
وانت کم مصرف دوگانه سوز60 لیتر
وانت پرمصرف بنزینی300 لیتر
وانت پرمصرف دوگانه سوز120 لیتر
آمبولانس500 لیتر

اینکه هر خودرویی چه مقدار سهمیه بنزین دارد به یکی از سوالات رایج افراد تبدیل شده است.برای کسب اطلاعات جامع در مورد سهمیه سوخت هر وسیله نقلیه‌ای می‌توانید به مقاله سهمیه سوخت وسایل نقلیه مراجعه کنید.

نرخ بنزین سهمیه‌ای

نرخ بنزین سهمیه ای و آزاد به صورت زیر است:

 • بنزین سهمیه ای هر لیتر 1500 تومان
 • بنزین آزاد هر لیتر 3000 تومان
 • بنزین سوپر هر لیتر 3500 تومان

به این نکته دقت داشته باشید که سهمیه بنزین برای هر کارت تا 9 ماه باقی می‌ماند که برای خودرو و موتور به ترتیب برابر با 540 و 225 لیتر است.

چگونگی گرفتن گرفتن کارت سوخت خودروی صفر

اگر خودرو شما صفر کیلومتر است یا به هر دلیل کارت سوخت ندارید، نیاز به ثبت‌نام در سایت نیست. کافی است برای دریافت این کارت به دفاتر پستی مراجعه کنید. این امکان شامل حال ماشین‌های تعویض پلاکی نیز می‌شود.

صدور کارت بنزین خودرو صفر چقدر زمان می‌برد؟

پروسه صدور کارت سوخت خودرو صفر از مهر ۱۴۰۰ حدود ۲۰ روز طول می‌کشد. البته متاسفانه به دلیل کرونا و تاثیر آن بر کیفیت و کند شدن فعالیت­ها، شاهد افزایش زمان ارسال کارت سوخت بوده­ایم. برای همین ممکن است که در بعضی نواحی تا 60 روز هم طول بکشد که کارت سوخت به دست مالکان جدید خودرو برسد.

پیگیری کارت خودروهای صفر

اگر بعد از ۲۰ روز به هر دلیلی کارت سوخت اتومبیل خود را دریافت نکردید، می‌توانید از راه‌های زیر اقدام کنید

پیگیری از طریق اینترنت

برای رهگیری و گرفتن کارت سوخت خودروی صفر خود می‌توانید به پایگاه اینترنتی epolice.ir، خدمات الکترونیکی انتظامی، مراجعه کنید. در این سامانه لازم است نوع و شماره پلاک خودرو را در بخش پیگیری صدور کارت سوخت، وارد کنید. در این سایت شماره مرسوله خود را بگیرید و وارد سامانه اداره پست شوید. شماره مرسوله را در بخش مربوطه وارد کنید. سامانه به شما آدرس منطقه پستی که کارت سوخت‌تان فرستاده شده را می‌دهد. یا اینکه می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید. ابتدا وارد سامانه شوید و سپس با وارد کردن کد 16 رقمی شناسایی خودرو VIN، کارت خود را پیگیری کنید.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص کد VIN، مقاله وین کارت خودرو چیست  را مطالعه کنید. شماره vin کارت خودرو جدید در پشت آن و به صورت عمودی نوشته شده است.

پیگیری از طریق سامانه پیامکی

برای استعلام کارت سوخت از طریق پیامک، شماره VIN خودرو خود را به سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ بفرستید. ابتدا حرف v  سپس * و در نهایت شماره VIN را وارد کنید: V*VIN

برای استعلام کارت خودرو از ناجا باید وارد صفحه استعلام کارت خودرو شوید. البته برای پیگیری کارت خودرو از ناجا باید وارد صفحه جداگانه دیگری شوید.

پیگیری از طریق تلفن

برای اطلاع از وضعیت صدور و گرفتن کارت سوخت خودروی صفر می‌توانید با پلیس ناجا به شماره ۸۱۲۴۰۵۱۴ و ۸۸۸۸۵۳۴۷ اقدام کنید. برای رهگیری ارسال کارت سوخت ماشین با اداره پست می‌توانید با شماره ۸۴۴۷۰۰۰۰ تماس بگیرید.

پیگیری حضوری

برای پیگیری حضوری باید به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن کارت سوخت از اداره پست

درصورتی که کارت سوخت­تان در دفتر پستی بود، برای دریافت کارت سوخت خودرو داشتن مدارک شناسایی ماشین از جمله  کارت، شناسنامه مالکیت خودرو، سند خودرو و همچنین کارت شناسایی معتبر صاحب خودرو، الزامی است. البته حضور مالک برای گرفتن کارت سوخت خودروی صفر ضروری نیست؛ اما مدارک باید کامل باشند.

کارت سوخت ماشین صفر چند لیتر بنزین دارد؟

سهمیه کارت بنزین خودروهای صفر، مانند سایر خودروها به صورت ماهانه شارژ می‌شود. میزان این سهمیه بسته به نوع کاربری اتومبیل متفاوت است.

رمز کارت خودرو صفر

رمز این کارت ۴ رقم آخر کد ملی مالک خودرو است.

تغییر رمز کارت سوخت هوشمند

برای تغییر رمز کارت بنزین بایستی به جایگاه سوخت بروید. بعد از وارد کردن کارت به دستگاه، گزینه تغییر رمز را بزنید و در نهایت رمز جدید را وارد کنید. البته اگر رمز را فراموش کرده باشید، تنها راه بازیابی آن مراجعه به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده­های نفتی است.

پرسش‌های خاص در مورد کارت سوخت خودرو صفر

اگر هر پرسش دیگری در این مورد دارید، می‌توانید به پرتال مرکز پخش فراورده‌های نفتی مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق شماره تماس 09627 پرسش‌های خود را مطرح کنید.

 

نکات مهم در مورد گرفتن کارت سوخت خودروی صفر

برای گرفتن این کارت لازم است به نکات زیر توجه کنید:

 • هزینه صدور باید پرداخت شود که در همان اداره پست از شخص تحویل گرفته خواهد شد.
 • برای دریافت حضوری کارت سوخت، باید آدرس دقیق به همراه کدپستی در سایت وارد کرده و هزینه ارسال را پرداخت کنید.
 • برای دریافت پاسخ پرسش­های خود می‌توانید به پرتال مرکز پخش فراورده‌های نفتی مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از طریق شماره تماس ۰۹۶۲۷ پرسش‌های خود را مطرح کنید.

کارت سوخت خودروهای فرسوده

بر اساس جدیدترین آیین‌نامه هیئت دولت در سال 99 به خودروهای فرسوده، کارت سوخت تعلق نمی‌گیرد. اگر ماشینی شرایط زیر را دارا باشد، مصداق خودرو فرسوده است و کارت سوخت آن ابطال می‌شود:

 • سواری شخصی با عمر 25 سال
 • سواری دولتی با عمر 15 سال
 • تاکسی با عمر 10 سال
 • مینی‌بوس با سن 15 سال
 • اتوبوس درون شهری با عمر 10 سال
 • اتوبوس برون شهری با سن 15 سال
 • کامیون کِشنده با عمر 15 سال
 • وانت با عمر 15 سال
 • موتورسیکلت با سن 10 سال
 • و سایر وسائل نقلیه با عمر 25 سال

شارژ کارت خودروهای سنگین

کارت سوخت خودروهای سنگین هر دو هفته یکبار شارژ می‌شود.

گم شدن کارت سوخت

اگر شخصی کارت سوخت خود را گم کند، می‌تواند به سامانه «پست یافته» مراجعه کند. این سامانه زیر نظر اداره پست جمهوری اسلامی، فعالیت می‌کند. در صورت نیافتن کارت خود، بایستی به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کند. لازم است ابتدا کارت سوخت قبلی خود را منقضی کند و در نهایت برای گرفتن کارت سوخت جدید اقدام کند.

 کارت سوخت المثنی

اگر بنا به هر دلیل لازم شود برای وسایل نقلیه کارت سوخت جدید صادر شود، به کارت جدید، کارت سوخت المثنی می‌گویند. مالکان خودرو معمولا بنا به دلایلی از قبیل: مفقود شدن و صدمه دیدن کارت سوخت همچنین عدم تحویل کارت به خریدار در زمان معامله، اقدام به ثبت‌نام کارت سوخت المثنی می‌کنند. لازم است بدانید که بعد از صدور کارت المثنی، موجودی کارت قبلی صفر می‌شود.

برای اطلاعات کامل در مورد دریافت کارت سوخت المثنی به اینجا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای کارت سوخت جدید

برای درخواست کارت سوخت جدید و المثنی به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدارک شناسایی صاحب خودرو شامل: اصل و کپی شناسنامه و کارت هوشمند ملی یا پاسپورت صاحب اتومبیل
 • مدارک شناسایی خودرو شامل: کارت ماشین یا شناسنامه مالکیت خودرو
 • برای اشخاص حقوقی داشتن معرفی‌نامه رسمی از سازمان یا شرکت مربوطه با مهر و امضای رسمی الزامی است. البته نماینده شرکت باید شناسنامه و کارت ملی به همراه داشته باشد.
 • همراه داشتن مدارک استفاده کننده ماشین و «کارت خودرو» برای مالکان خودروهای لیزینگی
 • تکمیل فرم تعهد نامه مربوط به مفقود شدن کارت سوخت در دفاتر پلیس 10+
 • بیمه‌نامه خودرو
 • آدرس و کدپستی مالک
 • شماره تلفن همراه ( حتما باید به نام مالک باشد)
 • واریز فیش نقدی جهت ثبت‌نام به حساب شرکت ملی پخش

کارت سوخت المثنی خودروهای پلاک قدیمی

خودروهای پلاک قدیمی، فقط در صورت تعویض پلاک می‌توانند کارت سوخت المثنی دریافت کنند. البته برخی شرایط خاص هم برای این اتومبیل‌ها در قانون تعریف شده است. شما می‌توانید برای اطلاع از جزییات آن به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنید.

کارت سوخت خودروهای تعویض پلاکی

صاحبان خودروهای تعویض پلاکی اگر کارت بنزین ماشین، دریافت نکرده‌اند با استفاده از VIN می‌توانند برای کارت سوخت المثنی اقدام کنند.

کارت سوخت المثنی برای مالکانی که چند خودرو دارند

این افراد به ازای هر وسیله نقلیه، باید تمام مراحل گفته شده در بالا را تکرار کنند.

 

کارت سوخت خودرو

تغییر رمز کارت بنزین خودرو

مدت زمان صدور کارت المثنی

صدور کارت سوخت بنزین المثنی بین 45 روز تا دو ماه طول می‌کشد. البته در شرایطی ممکن است که طولانی شود که متاسفانه تاکنون پاسخ درستی بیان نشده است. هرچند دلایلی از جمله تغییر آدرس، وارد کردن اطلاعات اشتباه در آدرس و همچنین مشکلات زیرساختی برای این مسئله بیان شده است.

طرح جدید دولت برای کارت سوخت خودرو

اوایل آبان سال 1400 اختلالاتی در جایگاه‌های سوخت ایجاد شد. این اختلالات به گمانه‌زنی‌هایی در مورد احتمال حذف کارت سوخت خودرو دامن زد. برخی از کارشناس‌ها معتقدند به زودی دولت از طرح جدید خود در زمینه حامل‌های انرژی رونمایی می‌کند. سه حدس در این مورد مطرح است که یکی از آنها به احتمال حذف کارت سوخت خودرو اشاره دارد.

نتیجه‌گیری

کارت سوخت خودرو امروزه به عنوان یکی از مدارک وسایل نقلیه شناخته می‌شود. این کارت مانند سایر اسناد، در جریان معاملات خودرو به صاحب جدید منتقل می‌شود. در این مقاله تلاش کردیم به تمام پرسش‌های احتمالی شما پاسخ دهیم. اگر همچنان در این مورد ابهامی دارید، برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های ما در بیمه دات کام در اولین فرصت پاسخگوی شما هستند.

 

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
ایمان
27 شهریور 1402

سلام خسته نباشید .پلاک ماشینم از زاهدان هست .الان شهرستان سراوان زندگی میکنم کدینگه نمیشه بنزین بزنم .میخوام تعویض پلاک کنم اینجا .کارت سوختشم باید بسوزونم دوباره درخواست بدم که رفع کدینگ بسه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز.
  به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایید و مراحل تعویض پلاک را انجام دهید سپس به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست کارت سوخت دهید.

person
مجید ج
15 شهریور 1402

سلام
سهمیه ماشین صفر از موقع ای که کارت سوخت صادرشده شارژ می‌شود یا از زمانی که ثبت‌نام کرديم چقدر طول می‌کشد که کارت صادر شود

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. سهمیه از روزی که کارت صادر شود درج می شود. مدتی زمان می برد.

person
سیما تیموری
15 شهریور 1402

۰۰

person
مهدی
02 شهریور 1402

سلام ببخشید کارت سبز ماشینم گم شده ولی روزنامه کردم که گم شده الان که بخوام درخواست کارت سوخت بدم چکار باید بکنم..ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  04 شهریور 1402

  سلام. به پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست المثنی دهید.

person
مهدی
28 مرداد 1402

با سلام
من خودرو با پلاک مشهد دارم ولی میخوام کلا از مشهد به شهر زاهدان نقل مکان کنم،متاسفانه کارت سوخت استان هایی بجز سیستان بلوچستان تو زاهدان جواب نمیده و خطای کدینگ میزنه
چاره چیست؟راهنمایی کنین لطفا

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. می توانید به مراکز تعویض پلاک بروید و پلاک خودرو را تعویض کنید و کارت سوخت متناسب را دریافت نمایید.

person
نارویی
27 مرداد 1402

سلام خسته نباشید آیا کارت سوخت ماشین های دولتی مثلا استانداری رمز دارن؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست عزیز. تمام کارت های سوخت رمز دارند.

person
علیرضا پورمند
22 مرداد 1402

میخواستم چطوری بدونم کارت سوخت بنزین ماشینم ثبت نام شده یانه چونکه من درروستازندگی میکنم دادم به یکی ازدوستهام که ثبت نام کنه حالا گوشیش دسترس نیست چطوری بفهمم ثبت نام کرده است

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. به پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

person
حاج محسن
09 مرداد 1402

🌹 سلام 🌹
کارت سوخت خودروی صفر بنده در اداره پست همدان بود که در سایت پست در خواست انتقال به تهران دادم

وقتی پستچی کارت رو آورد ۱۰۰ هزار تومن کارت کشیدم
آیا این مبلغ باید پرداخت میشد ؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مرداد 1402

  سلام. بله. پست هزینه ای رو دریافت میکند بعد از تحویل.

person
کوروش کبیر
07 مرداد 1402

سلام
ماشین من تکسوز بود که از طریق اسنپ دوگانه شده ولی کارت سوختم غیر فعال شده کی دباره فعال میشود

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام. باید از شرکت فرآورده های نفتی موضوع را جویا شوید.

person
Amir
30 تیر 1402

سلام وقتتون بخیر ،
ما ماشین داخل قرعه کشی برنده شدیم حالا مدارک مثل برگه سبز اینا اومده، کارت ماشین اما کارت سوخت هنوز دریافت نشده میشه بگید لطفا چقدر طول میکشه بیاد ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. صدور کارت سوخت زمان‌بر است و متاسفانه ما نمی‌توانیم بازه زمانی مشخصی را در این مورد اعلام کنیم. از شرکت فرآورده‌های نفتی باید در این مورد سوال بپرسید.

person
همت
05 اردیبهشت 1402

با سلام از برج ۵ سال ۱۴۰۱ خودرو صفر خریدم الان۹ ماه شده کارت سوخت به دستم نرسیده هر کاری هم بگی اتحان کردم هیچ کدام به نتیجه ننشسته به خدا خیلی خیلی مسولین دروغگو تشریف دارن

person
م
02 اردیبهشت 1402

سلام وقتتون بخیر راستش ما خودرو رو سال ۸۹ خریدیم و مالک قبلی خودش اونو دوگانه سوز کرده بود. (آزاد). چند سال قبل بود دستگاه گازش خراب شد ما هم اونو از خودرو جدا کردیم که عملاً ماشین بنزینی شد. حالا ما می‌خواهیم ماشین رو برای اسنپ استفاده کنیم اما چون توی سیستم دو گانه سوز ثبت شده و حالا ماشینمون تک گانه شده سهمیه بنزین کفاف نمیده. خواستم بپرسم میشه اونو توی سیستم تک گانه ثبت کرد تا از ماه های بعد سهمیه بنزینش زیاد بشه؟ ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  03 اردیبهشت 1402

  سلام. باید مجددن خودرو را به عنوان بنزینی ثبت کنید.

   person
   م
   04 اردیبهشت 1402

   سلام مجدد راستش از پلیس +10 پرسیدم گفتن دیگه اون توی سیستم دوگانه ثبت شده و کاریش نمیشه کرد.هیچ راهی هم نداره.
   به نظر شما یعنی هیچ راهی وجود نداره ؟

    person
    نویسنده بیمه
    04 اردیبهشت 1402

    سلام. اگر پلیس +10 این پاسخ رو داده حتما درسته.

person
خودت
28 فروردین 1402

سلام . خودرو قدیمی دارم و تمایلی هم به اسقاط ان ندارم . با توجه به سالم بودن و دریافت معاینه فنی / چون کارت سوخت نمی دهند . برای سوختگیری با مشکل مواجه هستم / جایگاه داران می گوید کارت سوخت ازاد نداریم . بروید از ابرام لوکوموتیر بگیرید / سردرگم شده ایم / بفرمایید چه کنیم

person
رادین
26 فروردین 1402

سلام بنده از طریق اسنپ خودرو را دوگانه کردم کارت سوخت من باطل شد گفتند مجددا برات با سهمیه ۳۰جدید صادر میشه حدود ۲ماه اصلا خبری نیست چیکار باید بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. این موضوع را باید از مراکز مربوطه پیگیری کنید.

person
حمید
07 فروردین 1402

چرانبایدبه یابنده مدارک اخطارلازم برای ارسال مدارک به سازمان صادرکننده داده شودنگهداری مدارک جهت سواستفاده یابی تفاوتی نسبت به وظیفه قانونی خودمسولیت قانونی دارداگرنمیتوانندمدارک رابه مالک برساننداز برداشتن آن خوداری درصورت برداشتن به مراجع قانونی تحویل دهند

person
کارت سوخت
29 بهمن 1401

سلام من دوساله که یه سمند خریدم ظاهراً ماشین قسطی بوده .قسطاش تمام شده سند آزاد شده .منم تعویض پلاک کردم .کارت سوخت نداشت وقتی رفتم به پلیس به علاوه یک گفتند باید برید کمیته سوخت تهران اونجا در خواست کنید چون ماشینت اصلا کارت سوخت نداشته .منم در مریوان هستم برام خیلی مشکله برم اونجا .لطفاً اگه راه دیگری هست ممنون میشم راهنمایی کنید آیا از استان نمیشه پیگیری کرد

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:
  سایت خدمات دولت
  استفاده از اپلیکیشن دولت همراه
  استفاده از کد دستوری ستاره ۴ مربع «#۴*» در موبایل

person
علی
10 بهمن 1401

سلام کارت سوختم بعد پنج ماه اومده پستچی 100,هزار ازمن گرفت مگه کارت سوخت ماشین صفر هم باید بابت چی 100هزاربدیم

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. در صورتی که در زمان درخواست کارت سوخت هزینه‌های مربوط به امور پستی را برای دریافت کارت سوخت پرداخت نکرده باشید در زمان دریافت در محل تحویل تحویل هزینه پستی را از شما دریافت می‌کنند.

person
شیرزاد
08 بهمن 1401

سلام
برای دریافت کارت سوخت خودروهای صفر که پستچی به منازل تحویل میدهد باید مبلغ 100 هزارتومان پرداخت کنیم؟!!!!

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام. در صورتی که هزینه پست را در مراکز مربوطه پرداخت کرده باشید در درب منزل نباید وجهی از شما دریافت شود.

person
بهمن
22 دی 1401

با سلام و عرض ادب . ماشین صفر خریداری کردم که البته پلاک شده بود و رفتم تعویض پلاک کردم و سند به نام خودم صادر شد کارت سوخت ماشین هنوز صادر نشده ، آیا به آدرس من می فرستن یا به آدرس خریدار اولیه . ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام بستگی دارد که کارت سوخت را چه کسی و با چه آدرسی ثبت کرده است.

person
سعید
12 دی 1401

سلام کارت سوختم گم کردم رفتم سوزوندم میگن 6 ماه بلکه بیشتر زمان میبره دوباره صادر آخه این چه وضعشه که یه کارت سوخت اینقدر زمان میبره، واقعا متاسفم برا این دولت و مسئولینش

person
محمدی
10 دی 1401

باسلام خدمت سروران عزیز.کارت سوختم را هر جایگاه پمپ بنزینی که وارد میکنم میگه کارت را صحیح وارد نمایید..از دو سه تا شهرستان دیگه ایی هم امتحان کردم ولی متاسفانه مکرر همین پیغام رو میده.لطفا راهنمایی کنید متشکرم

person
مهتاب
29 آذر 1401

سلام ،من کارت سوخت ماشینم گم شده ، الان بخوام درخواست کارت مجدد بدم موجودی قبلی بنزین صفر میشه ؟

  person
  کارشناس بیمه
  29 آذر 1401

  سلام والا به احتمال زیاد…البته کارت جدید شما خیلی طول میکشد که دستتان می رسد.

   person
   ازاده
   11 دی 1401

   من بعد از حدود ۵ ماه کارت سوخت اومدیعنی از برج پنج تا حالا بنزین آزاد میزدم.منظورم زمان تحویل ماشین بود که تواین ۵ ماهی که کارت سوختم صادر نشده بود بنزینش ذخیره شده یا نه؟

person
ازاده
27 آذر 1401

سلام.ببخشید کارت سوخت ماشین صفر از زمان پلاک شدن بنزین بهش تعلق میگیره یا از زمان صدور کارت سوخت؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام پلاک شدن بنزین منظورتان چیست؟ کارت سوخت برای خودروی جدید سریع به دستتان میرسد. البته برای برخی دیده شده که مقدار ماه قبلی را دارد و برای برخی خیر.

person
مهدی
18 آبان 1401

نزدیک دوماهه برای کارت سوخت المثنی اقدام کردم هنوز به دستم نرسیده

person
فرزانه
14 آبان 1401

چرا نمیشه تو این سایت خدمات دولت ثبت نام رو انجام داد اصلا بخشی برای ثبت نام کارت سوخت نداره

  person
  کارشناس بیمه
  14 آبان 1401

  سلام به پلیس+10 مراجعه کنید پس.

  person
  جواد
  08 مرداد 1402

  باسلام کارت سوختم آمده ۵۵۰لیتربنزین داره اینانمیسوزن

   person
   نویسنده بیمه
   09 مرداد 1402

   سلام. خیر

person
علی
07 آبان 1401

سلام خسته نباشین. من کارتم خراب شده باید چیکارکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  08 آبان 1401

  سلام به اداره مربوطه باید مراجعه کنید.

  person
  آزاده
  27 آذر 1401

  سلام دقیقا منم مردادماه ماشینمو تحویل گرفتم تا حالا که کارت سوخت نیومده رفتم پلیس ۱۰+ گفت هنوز صادر نشده !!!!

person
علی
15 مهر 1401

من مرداد ماه از پارس خودروی جاده مخصوص، کوییکR ثبت نامی تحویل گرفتم و همه مدارکش اومده بجز کارت سوخت … اصلا معلوم نیست کجا باید پیگیری کرد و اصلا ظاهرا صادر نکردن و پست رفتم هم میگه دست ما نیست و روی سایتش هم آیتم کارت سوخت رو برداشته. میخوام برم شركت ملي پخش فرآورده­هاي نفتي ببینم نتیجه میده یا نه …

  person
  کارشناس بیمه
  16 مهر 1401

  سلام از نمایندگی بپرسید. اصولا کارت های سوخت خودروهای جدید زود ارسال می شود.

person
ف
07 شهریور 1401

سلام وقت بخیر .تو سایت دولت همراه که میریم برای دریافت و ثبت نام کارت سوخت کدوم قسمتش باید بریم؟؟ چیزی به عنوان کارت سوخت نداره

  person
  کارشناس بیمه
  07 شهریور 1401

  سلام در سایت mob است البته اگر نشد، به دفتر خدمات مراجعه کنید.

person
A. bameri
28 مرداد 1401

باسلام وخسته نباشید ماشین خریدم فروشنده به ما وکالت داده تعویض پلاکدکردیم وسند رو زدیم به نام خودمون برای دریافت کارت سوخت باید چکار کنیم باتشکر

  person
  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام اصولا کارت سوخت را عوض نمی کنند فقط رمز آن تغییر می کند.

person
پوریا
06 خرداد 1401

سلام
من کارت سوخت موتورم گم شده مدل موتورم واسه سال ۱۳۹۰ آیا بخوام اقدام کنم که بازم کارت سوخت بگیرم واسه موتورم
کارت سوخت میدن؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله می دهند اما با تاخیر زیاد تحویل می دهند.

person
ن.ج
31 اردیبهشت 1401

سلام وقت بخیر
این ماه که سهمیه بنزین رو زدن به کارت با هزینه ی ۳۰۰۰ تومن برام میوفته
دلیلش چی هست ؟
دوره قبل همون ۱۵۰۰ بود الان با کارت شده همون ۳۰۰ تومن هزینه آزاد
ممنون میشم راهنمایی کنید که این مشکل رو چطور باید حل کرد

  person
  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه چرا اتفاق افتاده اطلاعاتی نداریم.

person
افشین
28 اردیبهشت 1401

سلام‌خسته نباشید من ماشین خریدم کارت سوخت نداره باید به پلیس +۱۰مراجعه کنم تعویض پلاک کردم هنوز کارت ماشین نیومده

  person
  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، کارت سوخت با تاخیر زیاد ارسال می شود.

person
مجتبی
28 اردیبهشت 1401

سلام تاکی باید صبر کنیم تا سایت باز بشه

  person
  کارشناس بیمه
  30 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

person
مردم عادی ایران
25 اردیبهشت 1401

با سلام . من رمز کارتم سوخته و خواستم رمز جدید بگیرم ولی تمام مراکز اعلامی شما جواب گو نیستند البته مثل خود شما و البته مثل کل نظام

  person
  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام ما سایت فروش هستیم و این مطلب را صرفا برای اشنایی نوشتیم

person
ابراهیم بهاری
19 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید من مونتو صفر از نمایندگی کویر موتور ۷ریدهام ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ هنور کارت موتور وکادت سوخت نیامده چه باید کرد

  person
  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، کمی طول میکشد باید منتظر باشید.

person
محمد
13 اردیبهشت 1401

برای موتور سیکلت بالای ۱۰ سال کار هیچ راهی نیست کارت سوخت گرفت؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید از مرکز صدور کارت سوخت بپرسید.

person
عزت
11 اردیبهشت 1401

اقا ما از برج 9 درخواست کارت سوخت المثنی دادیم تا به امروز که 11 اردیبهشته خبری نیست

person
مجید طاهری
23 فروردین 1401

باسلام.کارت سوخت خودرو تاکسی تا اسفند۱۴۰۰ فعال بوده ولی ازابتدا۱۴۰۱کدخطا ۲۵ میزنه علت چیه

  person
  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم. اما می توانید به دفتر شرکت نفت مراجعه کنید.

person
مهدی
22 فروردین 1401

سلام الان تقریبا بیشاز سه ماهه واسه کارت سوخت ثبت نام کردم ولی هنوز تحویل نگرفتم از پلیس+۱۰چندین بار پیگیر شدیم ولی نتیجه نداده

  person
  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت با تاخیر زیاد ارسال می شود.

   person
   آشوری
   07 مهر 1401

   سلام از زمان ثبت درخواست کارت سوخت خودرو تا تحویل چقدر زمان نیازه؟

    person
    کارشناس بیمه
    08 مهر 1401

    سلام زمانش خیلی طولانی است.

person
محمد
10 فروردین 1401

سلام ‌وقتتون بخیر
من یکی ماشین خریدم که قبلا دوگانه بوده ( دوگانه دستی نه فابریک) الان ماهی ۳۰ لیتر بنزین بهش تعلق میگیره ، میخواستم بدونم راهی هست که الان که دوگانه نیست ، همون ۶۰ لیتر بهش تعلق بگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، این را باید از دفتر شرکت نفت که کارت سوخت صادر می کند، بپرسید.

person
پويا
28 اسفند 1400

سلام. ماشینو 5 ماهه خریدم اول روز به کارت سوخت المثنی اقدام کردم امروز رسید دستم. ولی 30 لیتر بنزین داره. مگه این دوسه ماه بنزین واریز نمیشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، خیر. الان خیلی از کارت های سوخت اصلا بعد از چند ماه به دست صاحبانشان نرسیده است.

person
محمد
14 اسفند 1400

سلام
کارت سوختی که از اول استفاده نشده ، تا چند ماه اعتبار داره ؟
اگر سوخته باشه و مجدد بخواهیم بگیریم، سهمیه اش از بین رفته ؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید از سازمان مربوطه سوال کنید.

person
محمد
04 اسفند 1400

سلام من کارت سوختمو گم کردم نزدیک160لیتر بنزین توشە کارت سوخت جدید بگیرم بنزین صفر میشە یا میمونە؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، احتمالا باید بماند.

person
محمدی
04 اسفند 1400

کارت سوختم سالمه هیچ ایرادی نداره میرم تو جایگاه وارد میکنم میرنه کارت را وارد کنید اصن نمیخونه
توش 500تا بنزین دارم اگ درخواست بدم دوباره بگیرم بنزینم داخلش میمونه؟ چندوقت بعد کارت صادر میشه تحویل میدن

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، اول از همه به سازمان مربوطه برای درست کردن کارت خود اقدام کنید. در آنجا به شما خواهند گفت.

person
مهدی
03 اسفند 1400

مگه ما موشک درست نمیکنم ماهواره ‌‌درست نمیکنیم برای یه کارت سوخت لنگ میزنیم داستان چیه
4ماه پیش مدارک دادم

  person
  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، ما فقط در این مقاله چگونگی دریافت کارت سوخت المثنی را نوشته ایم. به هر حال امیدواریم این مساله سریع حل شود.

person
فائزه توتازهی
02 اسفند 1400

سلام تعویض پلاک کردم فکر کردم کارت سوخت به ادرس میاد یک ماه ونیم امروز رفتم پلیس +۱۰میگه باید ثبت نام کردم تمام شده میگه پنج ماهه دیگه کارت میاد الان چجوری ماشین بی بنزین سوار شم بنزین که لیتر پنج هزار گیر نمیاد لطفا راهنمایی کنید چکار
کنم ممنون میشم

  person
  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، به هر حال باید در زمان خودش اقدام می کردید. ما فقط در این مطلب روش های ثبت نام و پیگیری را نوشته ایم.

person
غلامرضا
17 بهمن 1400

سلام ،وقت بخیر ،خودرو صفر خریدیم تعویض پلاک کردیم البته سند خودرو از شهریور ماهه،تا حالا این بار دوم بوده که پلاک تعویض شده ولی فاصله تعویض پلاک کم بوده،کارتش بیش از ۲و نیم ماه طول کشی تا اومد ولی کارت سوخت (توی سامانه پلیس و پست)هنوز صادر نشده ،چقدر طول میکشه؟به کجا مراجعه کنم؟متشکرم

  person
  کارشناس بیمه
  18 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه دیر رسیدن کارت سوخت از مشکلاتی است که به تازگی زیاد با آن برخورد داشته ایم. به سازمان هایی که در این مقاله و مقاله پیگیری کارت سوخت نوشته ایم، مراجعه کنید.

   person
   فائزه توتازهی
   02 اسفند 1400

   سلام کدوم سازمان برم جواب میدن بخدا تو زاهدان یک ونیم لیتری ده هزارتومان چطوری بخریم خدا خیرت بده

    person
    کارشناس بیمه
    04 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، از طریق مطالعه مقاله پیگیری کارت سوخت می توانید چگونگی بررسی های لازم را انجام دهید.

     person
     ایلامی
     05 مهر 1401

     سلام من الان 6 ماهه که منتظر صدور کارت سوخت جدید خودروام واقعا وقتی نمیتونن تولید چرا حرف بزنن؟

     person
     کارشناس بیمه
     06 مهر 1401

     سلام متاسفانه با تاخیر زیاد ارسال می شود.

     person
     بهار
     20 آذر 1401

     سلام
     من ابتدای سال 1400 ماشین صفر خریدم و وقتی کارت سوخت به درب منزل آمد که ما از آن خانه نقل مکان کرده بودیم، همسایه بی وجدان مون هم خبر نداد که کارت سوخت اومده، مامور پست هم با من تماس نگرفت، بعد از چند ماه پرس و جو متوجه شدم کارت سوخت از اداره پست برگشت خورده به شرکت ملی نفت و الان نزدیک‌ دوساله که بنزین آزاد میزنم.
     لطفاً بفرمایید برای درخواست کارت سوخت باید چه کنم؟ اصلا دیگه کارت سوخت بهم میدن؟

     person
     کارشناس بیمه
     22 آذر 1401

     سلام روش دریافت را المثنی را نوشته ایم و بله میتوانید بگیرید.

person
بهزاد
30 دی 1400

سلام
خسته نباشید وقتتون بخیر
تازه یه ماشین گرفتم و تعویض پلاک کردم
چجوری غیر حضوری واسه کارت سوخت ثبت نام کنم
هر سایتی یا اپلیکیشنی رفتم نتونستم ثبت نام کنم

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، همانطور که نوشتیم شما باید به دفاتر پلیس+10 یا پست مراجعه کنید.

   person
   Mahdi
   06 مهر 1401

   سلام وقتتون بخیر ،مدارک چی می خواد

    person
    کارشناس بیمه
    06 مهر 1401

    سلام مدارک هویتی و خودرو نیاز است.

person
شمسی داریوش
24 دی 1400

سلام. تکلیف خودروهایی که بالای ۲۵سال دارن چی میشه هیچ راهی نداره برای درخواست کارت سوخت یا اینکه شاید فعاله ودارن ازش استفاده میکنن باید چیکار کنیم چطور مطلع بشیم فعاله یا نه

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید به دفتر شرکت نفت در شهر خود مراجعه کنید.

person
م د
20 دی 1400

ماشین رو فروختم ولی کارت بنزینش رو ندادم چون بنزین چند ماه اخیر در آن ذخیره است چیکار کنم ؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، کارت سوخت را باید تحویل دهید.

person
رضا خسته
16 دی 1400

سلام من خودروام صفر کیلومتره اما کارت سوختی باهاش نبود چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  16 دی 1400

  سلام دوست عزیز، همانطور که در مقاله نوشتیم کارت سوخت خودروهای صفر کیلومتر به صورت خودکار و بدون ثبت نام ارسال خواهد شد. اگر بعد از مدت تعریف شده، تحویل نگرفتید، به اداره پست منطقه خود مراجعه کنید.

person
کارت سوخت
02 آذر 1400

سلام خسته نباشی العان یکماه ماشین تعویض پلاک کردیم وپلاک صفرخریدیم والعان هرچی یکماه واسه کارت سوخت میریم میگند هنوز سایت ثبت نام بسته ونه میشد ثبت نام کردنه کارت سوخت سوزاندچون ازوقتی خریدم ازبرج 4تاحالا کارت سوخت نداشته والعان هم که روپلاک جدیدسایت بسته مابایدچکارکنیم تاثبت نام بشد؟؟؟ راهنمایی کنیدممنون

  person
  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مشکل کارت سوخت برای خیلی ها پیش آمده و واقعا هم ما اطلاعاتی در خصوص چگونه مراجعه و بررسی دقیق دیگر نداریم

   person
   jvd
   25 شهریور 1402

   سلام ماشین من مدل پایین هستش نزدیک به فرسوده کارت سوختش گم شد ایا اقدام کنم دوباره همون کارتو میدن با همون بنزین؟

    person
    نویسنده بیمه
    26 شهریور 1402

    سلام. به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه کنید و درخواست صدور کارت المثنی سوخت خود را بدهید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید