۲۱ بهمن ۱۴۰۱

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک؛ انتخاب کدام عاقلانه‌تر است

امروزه باتوجه به تورم، همه به­ دنبال سرمایه‌­گذاری و افزایش پس انداز خود هستند­. اینکه به چه منابعی اعتماد کنند، چگونه و با چه ترفندی ارزش سرمایه خود را حفظ کنند و به افزایش آن نیز کمک کنند، دغدغه فکری افراد است. ما در این شرایط با افزایش نرخ تورم، باید بتوانیم درآمد و پس­‌انداز خود را نیز افزایش دهیم تا اسیر ناملایمات اقتصادی و فراز ­و ­نشیب‌های مالی نشویم. اما چه انتخابی آینده اقتصادی ما را تضمین می‌­کند؟ بیمه عمر؟ پس‌انداز در بانک؟ شاید این دو یک انتخاب مطمئن برای برخی باشد. اما تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک چیست؟ برای مقایسه بیمه عمر باید چه کنیم؟ آیا سرمایه گذاری در بانک بهتر از بیمه عمر است؟ با ما همراه باشید تا این دو را با هم مقایسه کنیم.

بیمه عمر

افراد در شرایط مختلف به دنبال ایجاد آرامش و شرایط مالی خوب، برای خود و اطرافیانشان هستند. یکی از رایج­‌ترین راه­‌ها برای تامین آتیه مالی فرد و اطرافیان بیمه عمر است. بیمه ­عمر در انواع مختلف و با شرایط وپوشش‌های متفاوتی ارائه می‌­شود تا هم در شرایط غیرمترقبه و هم در شرایط اقتصادی به کمک بیمه‌شده بیاید.

مطلب پیشنهادی : راهنمای کامل و جامع بیمه عمر

پوشش‌های بیمه عمر

بیمه عمر دارای پوشش­‌های زیر است:

 • سرمایه فوت
 • سرمایه از کار افتادگی
 • معافیت از پرداخت حق بیمه

 

 • هزینه­‌های پزشکی بیماری‌های صعب العلاج مانند سکته های قلبی ومغزی
 • عمل پیوند کلیه، قلب، کبد
تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک

پوشش فوت بیمه­ عمر: یکی از مهمترین پوشش­‌های بیمه­‌نامه آتیه است؛ چون میزان پوشش فوت چندین برابر حق بیمه پرداختی فرد می‌باشد که در صورت فوت به اطرافیان وذینفعان پرداخت می­‌گردد.

پوشش بیماری: براساس شرایط بیمه­‌نامه عمر، در صورتی که بیمه‌گزار به سکته­‌قلبی، سکته­‌مغزی، جراحی و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان مبتلا شوند، تعلق می­‌گیرد و می‌­توانند از این پوشش استفاده نمایند.

سقف تعهدات هر پوشش، اعم از بیماری و ازکارافتادگی دائم در شرکت‌های بیمه متفاوت می­‌باشد.

از سرمایه گذاری در بانک و بیمه عمر چه هدفی دارید؟

قبل از این‌که تصمیم بگیرید و انتخاب کنید که در بانک سرمایه‌گذاری کنید یا بیمه عمر، ابتدا باید بدانید با چه هدفی این کار را انجام می‌دهید؟ آیا در دنیای تجارت دستی بر آتش دارید؟ اطلاعات شما در مورد بازارهای مالی و بیمه چقدر است؟ و بسیاری دیگر از این موارد که احتمالا به ذهن شما هم رسیده است. هم‌چنین باید این موضوع که هدف شما پس انداز کردن پولتان است یا چند برابر کردن سرمایه را به خوبی بررسی کنید. با توجه به شرایط اقتصادی و ریسک‌های موجود قبل از هر تصمیمی همه چیز را با شرایط خود و اهدافتان بررسی کنید.

تفاوت‌ بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک

برای مقایسه بیمه‌عمر با سرمایه‌گذاری باید معیارهای مشخصی را بررسی کرد و تفاوت این معیارها را در بیمه‌ عمر و سرمایه‌گذاری در بانک سنجید. مهم‌ترین این معیارها شامل موارد زیر است:

 • تخصص داشتن در مبحث سرمایه‌گذاری
 • نرخ سود و ضرر در هردو حوزه
 • نیاز داشتن به دریافت وام
 • مالیات و موضوعات مرتبط با آن

 

 • سرمایه مورد نیاز برای شروع به کار و سرمایه‌گذاری
 • وضعیت سرمایه‌گذاری در زمان از کارافتادگی و بروز حوادث
 • امکان از دست دادن اموال و مصادره توسط طلبکاران

در ادامه به برخی از تفاوت‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک می‌پردازیم و مزایا و معایب هر کدام را برای شما شرح می‌دهیم.

مالیات

در شرایط عادی به سپرده‌های بانکی، مالیات تعلق نمی­‌گیرد؛ اما در صورتی که صاحب حساب فوت کند، از زمان فوت تا زمان انحصار وراثت حساب شخصی او مسدود می­‌شود، بعد از انحصار وراثت، مالیات بر ارث از حساب وی کسر می‌­شود.

در بیمه ­عمر، پس از فوت بیمه­‌شده، بیمه‌گذار معاف از مالیات است و مبلغی از اندوخته وی کسر نمی‌­شود و نهایت ظرف ۱۰روز سرمایه او بدون انحصار وراثت، طبق قراردادِ بیمه­ عمر به ذینفعان پرداخت می­‌شود.

پوشش از کار افتادگی

یکی دیگر از تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک این است که اگر بیمه­ گزار براثر حادثه‌ای آسیب جدی ببیند و دچار ازکارافتادگی دائم شود(طوری­که توانایی پرداخت حق ­بیمه خود را نداشته باشد) براساس قرارداد، شرکت بیمه تمام حق بیمه آن را پرداخت می‌­کند. همچنین غرامت از کار افتادگی، مستمری از کار افتادگی در صورتی که جزو بیمه­‌نامه باشد به او تعلق می‌­گیرد.

درحالی که در چنین شرایطی، بانک وظیفه‌­ای در مقابل مشتریان خود ندارد. همچنین بانک ممکن است، برای دیر شدن پرداخت اقساط وام، وثیقه و ضمانت را به اجرا بگذارد.

بلوکه شدن سرمایه

در بیمه ­عمر، سرمایه شما برای وصول مطالبات پرداختی، مسدود یا بلوکه نمی‌­شود. اما در بانک، طبق قوانین و ضوابط دادگاه، ممکن است حساب شما بلوکه و سرمایه شما جهت وصول مطالبات، برداشته­ شود.

پوشش بیماری‌های صعب‌العلاج

در صورت بروز بیماری­‌های خاص و صعب‌­العلاج برای بیمه‌­شده، شرکت بیمه باتوجه به بیمه­‌نامه، خود را موظف به پرداخت هزینه­‌های درمان تا سقف تعهدات می‌­داند. اما درسپرده بانکی چنین مواردی حائز اهمیت نیست. مقاله پوشش امراض خاص را مطالعه کنید.

وام بانکی یا وام بیمه عمر

یکی ازویژگی‌های بانک، پرداخت وام به سپرده­‌گذاران است. اوصولا بانک‌ها برای ارائه وام به مشتریان خود احتیاج به ضامن معتبر و وثیقه‌های سنگین دارند. همچنین باز پرداخت وام در بانک با سود‌های کلان همراه است.

بیمه­ زندگی این ویژگی را بدون دردسر ضمانت، برای بیمه ­گزارهای خود فراهم کرده­ است. بعد از گذشت زمان مشخصی از بیمه‌­نامه، شما می‌­توانید تا ۹۰درصد اندوخته خودتان را از شرکت ‌­بیمه بدون هیچ ضمانت و وثیقه‌ای وام بگیرید.

همچنین بعد دریافت وام بیمه عمر به اندوخته و سرمایه خود دسترسی دارید و پوشش‌­های خدماتی بیمه عمر برقرار­ می‌­باشند. اما در بانک سپرده شما بعداز دریافت وام قابل برداشت نیست.اگر باز هم می‌خواهید درباره وام بیمه عمر بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله وام بیمه عمر را در سایت بیمه دات کام از دست ندهید.

میزان نرخ سود دهی

سود سپرده‌­های بانکی براساس شرایط اقتصادی کشور و سیاست‌­های بانک­ مرکزی متغیر است. طبق آخرین مشاهدات سود سپرده‌گذاری در بانک روند کاهشی داشته‌ ­است. سود بانکی اصولا بعد از مدت زمان مشخص به صورت تضمینی به حساب سپرده‌گذاران تعلق می­گیرد.

درصورت کاهش سود بانکی سود سپرده­‌گذار هم کاهش می­‌یابد. اما بیمه زندگی نرخ سود تضمینی ثابتی دارد و این موضوع برتری دیگری نسبت به بانک می‌­باشد. سود حاصل از سرمایه‌­گذاری بیمه عمر به دو صورت تضمینی و مشارکتی می‌­باشد. برای اینکه بدانید تا چگونه سود بیمه عمر را افزایش دهید، این مقاله را مطالعه کنید.

سود تضمینی درهمه شرکت­‌های بیمه نرخ ثابتی دارد. در دوسال اول ۱۶درصد در سال‌های سوم و چهارم ۱۳درصد و سال­‌های بعد از آن تا اتمام بیمه‌­نامه ۱۰درصد می­‌باشد.

سرمایه‌­‌ اولیه

یکی از موارد مهم و اساسی در انتخاب نوع سرمایه‌­گذاری میزان سرمایه اولیه برای شروع می‌­باشد. در بانک‌ها برای اینکه سود قابل توجه­ی نصیب سپرده­‌گذار شود، باید میزان سپرده هم مبلغ بالایی باشد. در اصل هرچه میزان سرمایه­‌گذاری و مبلغ بیشتر باشد، سودی که عاید می­‌شود هم بیشتر است.

درست است که بانک‌ها همیشه در دسترس ما قرار دارند و از میزان نقدینگی بالایی هم برخوردار هستند؛ اما برای افرادی با سرمایه اندک، برنامه زمانی منظم و همچنین اهداف خاص در آینده، مناسب نیستند.

تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری

مقایسه بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک

درمقایسه با بانک­، بیمه عمر برای شروع سرمایه‌­گذاری، بدون سرمایه اولیه و تنها با پرداخت ماهیانه مبلغی اندک، بسته به شرایط بیمه‌­گزار و بودجه­‌ی دلخواه آن می‌­باشد تا تحت فشار اقتصادی قرار نگیرند. برای همین به آن بیمه عمر و سرمایه گذاری هم می‌گویند.

به طور مثال با پرداخت ماهیانه مبلغ۵۰ هزار تومان می‌­توان بیمه عمر داشت و از مزایای آن بهره‌مند شد. یکی از مزایایی که بیمه آتیه دارد این است که نسبت به شرایط بیمه­‌گزار منعطف است. هر زمان که فرد بخواهد می‌­تواند حق بیمه پرداختی خود را زیاد یا کم کند.

برای اینکه بتوانید بهترین شرکت را انتخاب کنید، بهتر است قبل از خرید به مقایسه بیمه های عمر بپردازید.

مقایسه امکان ورشکستگی در سرمایه‌گذاری در بانک و بیمه‌عمر

لازم است بدانید که همه شرکت‌های بیمه، از طرف بیمه مرکزی مجوز فعالیت دارند. بر اساس ماده ۶۰ قانون بیمه مرکزی تمامی مطالبات بیمه‌گزاران و بیمه‌شدگان بیمه عمر و صاحبان حقوق آن‌ها نسبت به سایر بیمه شدگان حق تقدم دارند. این موضوع موجب می‌شود که در صورت انحلال و یا ورشکستگی شرکت بیمه، حق و حقوق بیمه گزاران بیمه عمر در راس تمامی بدهکاری‌های شرکت بیمه قرار دارد .

از طرفی لازم به ذکر است که همه شرکت‌های بیمه برای تامین سرمایه‌های بیمه عمر، نزد بیمه مرکزی بیمه اتکایی دارند. به همین دلیل ۵۰ درصد از حق بیمه‌های عمر هر فرد به حساب بیمه مرکزی واریز می‌شود و در صورت ورشکستگی شرکت بیمه قبل از این که هر گونه بدهی به دولت و یا به بانک‌ها پرداخت شود، حق و حقوق بیمه گزاران بیمه عمر پرداخت می‌شود.

هر سال بیمه مرکزی گزارش عملکردی شرکت‌های بیمه را اعلام می‌کند و سطح توانمندی آن‌ها را به وضوح بیان می‌کند. بنابراین شرکت‌‌هایی که در گزارش بیمه مرکزی در سطح توانگری بالا قرار دارند شرکت‌هایی هستند که احتمال ورشکستگی آن‌ها کم است.

انتخاب نهایی

شاید مقایسه بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک صحیح نباشد؛ چون بانک و بیمه دو سازمان مستقل از هم با وظایف متفاوت هستند. هرکدام از این دو برای رفع نیازهای مردم، آسایش و امنیت سرمایه‌های مردم تلاش می‌­کنند. هریک ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این مطلب ما سعی داشتیم تفاوت بیمه عمر و سرمایه گذاری در بانک را برایتان شرح دهیم.

شما می‌توانید با شناخت نیازهای خود و شرایط موجود بهترین تصمیم را بگیرید و بیشترین بازدهی را نسبت به سرمایه­‌گذاری خود داشته باشید. بی شک بانک و بیمه مکمل هم هستند و هیچ کدام جایگزین دیگری نیست.

سرمایه گذاری در بیمه عمر علاوه بر مزایای مالی، پوشش‌های خدماتی دارد که منافع بیمه‌­گزار و اطرافیانش را دربر می‌­گیرد؛ اما بازدهی این سرمایه­‌گذاری، کمی زمان­‌بر می­‌باشد. اما بازدهی بانک در زمان کوتاه‌­تر ولی بدون پوشش‌های خدماتی است.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
۰۱ مرداد ۱۴۰۲ / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مهران
۰۵ مرداد ۱۴۰۲

سلام، من از کارشناس محترم بیمه یه راهنمایی می‌خوام الان ۱۱ساله بیمه هستم وکل سرمایه من شده ۱۱۰میلیون، به نظر شما اگر مبلغ ۱۰۰میلیون دیگه به اندوخته اضافه کنم بهتره یا بزارم بانک؟ بیمه همین الانش روزی ۴۲هزار تومن سود میده با همون ۱۱۰میلیون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بیمه عمر معمولا سرمایه گذاری بهتری است.

   person
   مهران
   ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

   با این شماره زنگ زدم گفتن ما اطلاعی نداریم

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

    دوست عزیز. به طور کلی سرمایه گذاری در بیمه عمر انتخاب بهتری است. البته این موضوع به انتخاب خود شما بستگی دارد.

person
ندا یعقوبی
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

خرید بیمه عمر مگه چقدر سود داره آخه؟ بهتر نیست جای تهیه این بیمه نامه پولمونو توی بانک سرمایه گذاری کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام هر دو کار پیشنهاد می شود.

   person
   مرتضی
   ۱۴ آبان ۱۴۰۱

   سلام میشه جدول مقایسه بیمه عمر و بانک رو بنویسید؟

    person
    یک ایرانی واقعی
    ۰۵ دی ۱۴۰۱

    الان هیچ تفاوتی بین بیمه و بانک وجود نداره پول ملی که اینقدر بی ارزش شده انگار تو سطل آشغال ریختی

person
تالشی
۲۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام به نظر من تفاوت بیمه عمر با بانک در هیچه…سودشون ناچیزه…شما فکر کردید که دلشون به حال ما میسوزه؟

  person
  جاجیم
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام یعنی واقعا تفاوت بیمه عمر و بانک رو نمیدونی؟

person
مرادمند
۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام سرمایه گذاری با سود بالا اصلا نداریم. همه پول میگیرن اخرش هیچی نمیدن

person
حجت احمدی
۲۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام تفاوت بیمه های عمر در چیه؟ آیا همه آن ها از سرمایه گذاری در بانک بهترند

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام در پوشش ها و کیفیت پرداختی خسارت است.

person
علی
۱۹ مرداد ۱۴۰۱

سلام هم سرمایه گذاری در بانک اشتباهه و هم خرید بیمه عمر، هیچکدوم پولشونو نمیدن.

person
اسمی
۰۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام اگر بخواهیم که بین مقایسه سود بانکی و سود بیمه عمر در آخر یکی رو انتخاب کنیم، چه کار باید کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام هر دو متفاوت هستند.

person
فرزین
۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام سرمایه گذاری در بیمه عمر رو الان شما چقدر توصیه نمی کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام بستگی به خودتان دارد.

   person
   حلالی
   ۲۷ آبان ۱۴۰۱

   سلام بیمه عمر بهتر است چونکه سرمایه گذاری با سود تضمینی خواهد بود.

person
نیما غلامی
۱۳ تیر ۱۴۰۱

من میخواستم بیمه عمر بگیرم از دی ولی یکم میترسم!! آیا بیمه های عمر معتبر هستند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه عمر معتبر هستند و شما باید شرکت های مختلف را با هم بررسی کنید.

person
ارکی
۰۵ تیر ۱۴۰۱

سلام بیمه عمر پاسارگاد مثل بانکش خوبه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص شکایت از بیمه عمر پاسارگاد ما اطلاعاتی نداریم. تا به حال کسی در کامنت اعتراضی ننوشته است.

person
مهران۲۲۱۱
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام.درصندوق سرمایه گذاری بیمه پاسارگاد ۱۰میلیون گذاشتم وقتی که سود واصل مایه راخواستم گفتن بایدسررسیدبیمت برسه بعدبدیم .ایااینکارشون قانونیه? اگه به دادگاه بکشم نتیجه داره?

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، اصولا باید ی زمانی برسد.

person
فرخ
۲۵ اسفند ۱۴۰۰

درصد سود بیمه نسبت به بانک خیلی پایینه!!

  person
  فاطمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

  خیر اتفاقا بالاتر هست بیمه دو سود داره یکی تضمینی یکی مشارکت که تضمینی دو سال اول ۱۶ درصد دو سال دوم ۱۳ درصد و از سال چهارم به بعد ۱۰ درصد تا اخر هست که این سود رو بیمه مرکزی تعیین میکنه یه سود دسگه هم داره که سود مشارکت هست که اسفند هر سال مشخص میشه و متغیره مثلا شرکت بیمه معلم نرخ سود مشارکت در دو سال متوالی ۲۷ درصد هست
  این نکته هم یادتون باشه که سود تضمینی تو دل سود مشارکته یعنی مجموع تضمینی با مشارکت میشه ۲۷ درصد در حالیکه سود بانکی با سپرده یه ساله ۱۶درصد و دو ساله ۱۸ درصد هست و روند کاهشی هم داره

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، بیمه زمانی سود داره که شما مبلغی پرداختی را بیشتر کنید.

person
پیراوند
۰۳ بهمن ۱۴۰۰

سلام آیا چیزی به اسم بیمه سرطان داریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اصولا با بیمه تکمیلی و بیمه عمر می تواند هزینه های زیاد سرطان را جبران کرد.

person
زمانی
۲۸ دی ۱۴۰۰

سلام آیا بیمه عمر و سرمایه گذاری جدول هم دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ دی ۱۴۰۰

  سلام بیمه نامه عمر و تامین آتیه دارای جدولی است که نرخ بیمه و سود آن کاملا مشخص است. اطلاعات این جدول در هر شرکتی متفاوت است.

person
شاه مرادی
۰۸ دی ۱۴۰۰

سلام با توجه به اینکه سود بانک ها خیلی تغییرات ندارد و از طرفی میگن سودی که بیمه عمر بعد ۳۰ سال میده هیچی نیست، پس هر دو عملا چیز بیخودین دیگ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ دی ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، نمی توان اینطوری گفت هر دو هدف متفاوتی دارند. یکی از مهم ترین مزایای بیمه عمر استفاده از بخش کمکی هزینه های درمانی آن است. چیزی که در بانک وجود ندارد.

  person
  فاطمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

  کی گفته بیمه سود رو بعد از ۳۰ سال میده ؟ شما میتونید بیمه عمر رو از حداقل ۵ سال تا حداکثر ۳۰ سال انتخاب کنید که البته هر چه مبلغ حق بیمه و مدت بیمه نامه بالاتر باشه اندوخته شما هم بیشتر خواهد شد در ضمن شرکت بیمه سود رو سالانه به اندوخته اضافه میکنه .

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز، ما نگفتیم که بیمه سود را بعد از ۳۰ سال پرداخت می کند اما اگر بعد از ۳۰ سال اقدام کنید، دریافتی بیشتری خواهید داشت.

person
همسر یک بازاری
۲۴ آذر ۱۴۰۰

سلام شوهرم بازاری است بیمه عمر بخرم بهتره یا سرمایه گذاری در بانک؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اینکه کدام روش را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید، به خودتان و شرایطتتان بستگی دارد. ما نمی تونیم راهی برای شما انتخاب کنید. هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود بسته به شرایط فرد را دارند. خرید بیمه عمر هم می تواند یکی از بهترین سرمایه همراه با پوشش های درمانی آن باشد.

person
مجتبی
۱۶ آذر ۱۴۰۰

سلام برای پسر دو ساله ام می تونم بیمه عمر خریداری کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰

  سلام، بله اتفاقا بهترین زمان برای خرید بیمه عمر، در سنین پایین است تا بتوانند سریع تر از مزایای آن استفاده کنند.

   person
   پیشوایی
   ۲۰ دی ۱۴۰۱

   سلام منم همین سوال رو دارم حالا ی سوال دیگه آیا بیمه عمر پاسارگاد خوب است؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۱ دی ۱۴۰۱

    سلام به هر حال جزو شرکت های معتبر است.

person
خانومی
۱۶ آذر ۱۴۰۰

سلام با توجه به کاهش سود بانک، خرید بیمه عمر توصیه می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر قصد شما دریافت سود در درازمدت باشد، بیمه عمر بهترین انتخاب خواهد بود.

person
اکبری
۱۶ آذر ۱۴۰۰

سلام ایا دریافت سود از بیمه عمر حرام است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آذر ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز بیمه بک صندوق حمایتی است و اقتصاد کشور به این چرخش حاصل از بیمه بستکی دارد. همچنین اینکه اولین سرمایه گذاری شرکت های بیمه در ملک و ساخت و ساز است که سرمایه گذاری در این بخش مشکل شرعی ندارد.

person
مهدی یراحی
۱۷ آبان ۱۴۰۰

سلام والا الان بانک ها که خون میکشن، اما اخه بیمه عمر هم من خیلی ها رو میشناسم که شرکت داره اذیتشون میکنه برای دادن مستمریشون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آبان ۱۴۰۰

  سلام دوست عزیز، اگر شرکت بیمه خوبی انتخاب کرده باشید، به مشکلی برنخواهید خورد. همچنین در صورت مشکل با شرکت بیمه، می توانید به صورت قانونی اقدام کنید. شما می‌توانید مقاله بهترین بیمه عمر را برای انتخاب بهتر مطالعه نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید