بنر بیمه
02 آبان 1401

چرا بیمه شخص ثالث تراکتور بخریم؟ | راهنمای کامل بیمه ثالث کمباین

رانندگان و صاحبان تراکتور و کمباین همانند رانندگان دیگر وسایل نقلیه می‌بایست از بیمه شخص ثالث استفاده کنند. معمولاً رانندگان وسایل حمل و نقل سنگین اهمیت چندانی به داشتن این بیمه‌نامه نمی‌دهند. فقط در زمان خرید این وسیله از بیمه ثالث کوتاه مدت استفاده می‌کنند و بعد از مدتی نیز آن را فراموش می‌کنند. به هر حال بیمه شخص ثالث تراکتور، از بیمه‌نامه‌های پر طرفدار بین ماشین آلات کشاورزی است.

بی توجهی کشاورزان عزیز به این بیمه‌نامه در پایان به ضررشان تمام می‌شود، چرا که در مقاطعی حساس مانند تغییر و تعویض پلاک می‌بایست جریمه سنگینی را پرداخت کنند. وجود بیمه تراکتور و دیگر ماشین‌های کشاورزی سنگین زمانی اهمیت پیدا می‌کند که در زمان پلاک گذاری این وسیله باید بیمه شخص ثالث داشته باشد. برای اطلاع بیشتر از اهمیت بیمه شخص ثالث تراکتور و کمباین تا پایان مطلب همراه ما باشید.

مشکل کشاورزان با بیمه ماشین آلات کشاورزی چیست؟

کشاورزان عمدتاً دارای 2 مشکل اساسی با بیمه ثالث هستند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم: (البته بهتر است که راهنمای بیمه شخص ثالث را در ابتدا مطالعه کنید.)

تعرفه برابر با خودروهای شهری

یکی از مهم‌ترین مشکلات کشاورزان با نرخ شخص ثالث خودرو است. کشاورزان معتقدند که نباید تعرفه بیمه شخص ثالث تراکتور با خودروهای سواری یکسان باشد. عقیده آنها این است که خودروهای سواری شامل 4 نفر می‌شود ولی ماشین‌های کشاورزی و تراکتور تنها یک نفر ظرفیت دارند.

این در صورتی است که در بیمه شخص ثالث تعداد سرنشینان ماشین طرف مقابل اهمیت دارد. با توجه به مشکل و ریسک‌هایی که ممکن است برای ماشین‌های سنگین پیش بیاید، بیمه ماشین آلات کشاورزی برای تراکتور، کمباین و… از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ حتی مهم‌تر از خودروهای شخصی.

گواهی نامه ویژه برای صدور بیمه ماشین آلات کشاورزی

از دیگر مشکلاتی که کشاورزان در زمان خرید بیمه شخص ثالث تراکتور با آن روبرو می‌شوند، اجبار وجود گواهی نامه‌ی ویژه است. معمولاً اکثر کشاورزان از مسئله سر باز می‌زنند و زمان زیادی را صرف دریافت این مدرک مهم نمی‌‎کنند. اما چرا گواهینامه ماشین آلات کشاورزی مهم است؟

یکی از شروط اصلی شرکت‌های بیمه برای جبران خسارت ناشی از تصادفات تراکتور یا کمباین وجود همین گواهی نامه‌ی ویژه است.

دریافت این مدرک چیزی حدود 6 ماه طول می‌کشد. اگر به اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی و خساراتی که ممکن است برای شما پیش بیاید فکر کنید، به این نتیجه می‌رسید که 6 ماه در مقابل آن اتفاقات عجیب مسئله حادی نمی‌باشد.

بیمه شخص ثالث کمباین

بیمه شخص ثالث کمباین

اهمیت وجود بیمه شخص ثالث کمباین

نه تنها برای تراکتور، بلکه برای کمباین نیز وجود بیمه ثالث بسیار ضروری و مهم است. ماشین‌های کمباین پتانسیل بسیار زیادی در آسیب دیدگی دارند، چون هم در زمان حمل و نقل ممکن است صدمه‌های زیادی ببینند، هم خیلی در معرض آتش سوزی هستند.

ارزش کمباین در هر صورت چیزی بیش از 400 میلیون می‌باشد. اگر هم کمباین وارداتی و خارجی باشد، چیزی حدود 4 تا 5 میلیارد تومان قیمت دارد. همین اعداد به سادگی ارزش این ماشین حمل و نقل کشاورزی را نشان می‌دهد.

شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای نه چندان زیاد بیمه شخص ثالث کمباین را خریداری کنید. با این کار از این ماشین با ارزش محافظت کرده و با امنیت بیشتری به کار با آن می‌پردازید. همین شرایط برای تراکتور نیز حدوداً صدق می‌کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث تراکتور چیست؟

بیمه‌نامه تراکتور دارای پوشش‌های بسیاری است که مهم‌ترین آن عبارتند از:

 • پرداخت خسارت مالی شخص سوم در تصادفات، مطابق با سقف خسارت بیمه شخص ثالث
 • جبران خسارات جانی از جمله فوت و نقص عضو، برابر با دیه‌ای که هر ساله تصویب می‌گردد.

 

استعلام بیمه شخص ثالث

 

قیمت بیمه تراکتور چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

مهم‌ترین دغدغه کشاورزان برای خرید بیمه ثالث به‌صورت کوتاه مدت و طولانی مدت قیمت آن می‌باشد. قیمت بیمه شخص ثالث تراکتور مانند بیمه شخص ثالث کامیون و دیگر ماشین‌های سنگین به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر می‌باشد:

طرح‌های بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

در زمان و مناسبت‌های مختلف برای تشویق کشاورزان عزیز طرحی از سوی سازمان بیمه مرکزی  اجرا می‌شود که در یک بازه زمانی خاص تمام جرائم دیرکرد بیمه آنها بخشیده می‌شود و می‌توانند با هزینه کمتری آن را خریداری کنند.

تخفیفات شرکت‌های بیمه

همواره شرکت‌های بیمه برای انواع بیمه‌نامه‌های مرتبط خود با وسایل نقلیه تخفیفات مختلفی در نظر می‌گیرند که ماشین‌های سنگین مثل تراکتور و کمباین نیز از این قاعده جدا نیستند.

شرایط طرح بخشودگی تا حدود زیادی برای تخفیف نیز صدق می‌کند و در مواقع خاص و مناسبت‌های شرکت‌های بیمه تخفیفات مختلفی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند و این یکی از بهترین مواقع برای خرید بیمه ثالث با قیمت کمتر می‌باشد.

تخفیف عدم تصادف و خسارت ناشی از آن

اگر در زمان اعتبار بیمه نامه‌تان دچار تصادف نشوید و در نتیجه خسارتی را از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، تخفیفی از سمت شرکت بیمه برایتان در نظر گرفته می‌شود تا ضمن تشویق، تمدید خود را با هزینه کمتری انجام دهید.

بیمه شخص ثالث تراکتور

بیمه شخص ثالث تراکتور

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه شخص ثالث تراکتور

در صورتی که می‌خواهید برای خرید بیمه شخص ثالث تراکتور اقدام نمایید می‌بایست مدارک زیر را آماده همراه خود داشته باشید:

 1. اصل برگه اسقاط خودرو فرسوده
 2. الحاقیه فسخ ‌بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی
 3. تقاضانامه کتبی ‌بیمه‌گزار به همراه مدارک شناسایی او
 4. سند خودروی جدید
 5. تصویر ‌بیمه‌نامه قبلی

آیا در صورت سقوط تراکتور یا کمباین به دره، بیمه ثالث خسارت را پرداخت می‌کند؟

در صورتی که این حادثه با خسارت جانی و بدنی همراه باشد، می‌تواند از طریق شرکت بیمه جبران شود. اما در مورد خسارت بدنی خود تراکتور، بیمه پوششی نخواهد داشت. در چنین مواقعی بهتر است از پوشش بیمه بدنه استفاده نمایید.

در صورت داشتن بیمه شخص ثالث در کنار بیمه بدنه، تقریباً می‌توان گفته که تمامی خسارات چه مالی و چه جانی، چه مقصر باشید و چه نباشید، قابل جبران هستند. برای خرید بیمه بدنه ماشین‌های سنگین و تراکتور می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث تراکتور و کمباین

عوامل مهمی دست به دست هم می‌دهند تا بتوان از یک شرکت بیمه و بیمه‌نامه‌ی آن، به‌عنوان بهترین یاد کرد. اما در این قسمت مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در بهترین بودن بیمه تراکتور و کمباین را مؤثر باشد به شما توضیح دادیم. در ابتدا می‌بایست از سطح توانگری آن شرکت بیمه باخبر شوید. هر چقدر که سطح توانگری یک شرکت بالا باشد راحت‌تر می‌تواند خسارات همه مشتریانش را در یک بازه زمانی خاص پرداخت نماید.

بعد از آن نیز بهتر است از میزان تخفیفات، میزان پوشش‌ها، همچنین رضایت یا نارضایتی مشتریانش آگاه شوید. با توجه به تمامی این موارد می‌توانید بهترین بیمه شخص ثالث تراکتور یا کمباین را انتخاب کنید.

برای بررسی بیمه شخص ثالث و تأیید اعتبار آن می‌توانید به سامانه سنهاب سازمان بیمه مرکزی مراجعه کنید. در این سامانه، می‌بایست شماره بیمه ماشینتان را وارد کنید تا معتبر یا نامعتبر بودن آن برایتان مشخص شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث را چگونه بخرم؟عوامل موثر در خرید بهترین بیمه ثالث

چگونه می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را در سال 1401 خرید؟ بهترین بیمه شخص ثالث را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع حتما این مقاله را بخوانید

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

انتقال بیمه ثالث به دیگری، چگونه رخ می‌دهد؟

چگونه بیمه ثالث خودرویمان را به خودروی صفر منتقل کنیم؟ چگونه بیمه ثالث را به شخص دیگری انتقال دهیم؟ اطلاعات تکمیلی را در این مقاله بخوانید.

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث + راهکار بخشودگی جریمه(آذر 1401)

جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور چگونه بخشیده می‌شود؟چه زمانی این جریمه ها مورد بخشش قرار می‌گیرند؟ برای آگاهی کامل خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

14 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور (آذر 1401)

طرح بخشیده شدن جرایم بیمه شخص ثالث ماشین در سال چند بار و چگونه اجرا می‌شود؟ چه کسانی مشمول این طرح می‌شوند؟ برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بخشودگی جرایم این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

13 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

جزییات قوانین بیمه شخص ثالث (آخرین به روز رسانی آذر 1401)

قوانین بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی می‌شود؟ قانون خودروی متعارف و تخفیفات بیمه‌ای را اینجا بخوانید.

12 آذر 1401 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1401 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ویشکا مهری
16 مهر 1401

در صورت برخورد با تراکتور و 50_50 مقصر شدن پرداخت خسارت چگونه است ؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام هر دو باید به مراکز واحد خسارت شرکت ها مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید