02 فروردین 1402

چرا بیمه شخص ثالث تراکتور بخریم؟ | راهنمای کامل بیمه ثالث کمباین

رانندگان و صاحبان تراکتور و کمباین همانند رانندگان دیگر وسایل نقلیه می‌بایست از بیمه شخص ثالث استفاده کنند. معمولاً رانندگان وسایل حمل و نقل سنگین اهمیت چندانی به داشتن این بیمه‌نامه نمی‌دهند. فقط در زمان خرید این وسیله از بیمه ثالث کوتاه مدت استفاده می‌کنند و بعد از مدتی نیز آن را فراموش می‌کنند. به هر حال بیمه شخص ثالث تراکتور، از بیمه‌نامه‌های پر طرفدار بین ماشین آلات کشاورزی است. پس بهتر است در مورد بیمه تراکتور اطلاعاتی داشته باشید. همچنین اگر به دنبال پاسخ سوالاتی مانند نحوه استعلام نرخ بیمه تراکتور چگونه است؟ بیمه یک ماهه تراکتور چیست؟ قوانین بیمه تراکتور چیست؟ نحو صدور بیمه تراکتور چگونه است؟ و برای خرید بیمه تراکتور به کجا مراجعه کنیم؟ هستید، با ما همراه باشید.

مشکل کشاورزان با بیمه ماشین آلات کشاورزی چیست؟

مشکل کشاورزان با بیمه ماشین آلات کشاورزی چیست؟  آیا جدیدترین ماشین آلات کشاورزی هم تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار می‌گیرند؟ کشاورزان عمدتاً دارای ۲ مشکل اساسی با بیمه ثالث هستند که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم: (البته بهتر است که راهنمای بیمه شخص ثالث را در ابتدا مطالعه کنید.) و در مورد سوال دوم هم بهتر است بدانید که بله! جدیدترین ماشین آلات کشاورزی هم تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار می‌گیرند و هیچ محدودیتی در این رابطه وجود ندارد.

تعرفه برابر با خودروهای شهری

یکی از مهم‌ترین مشکلات کشاورزان با نرخ شخص ثالث خودرو است. کشاورزان معتقدند که نباید تعرفه بیمه شخص ثالث تراکتور با خودروهای سواری یکسان باشد. عقیده آنها این است که خودروهای سواری شامل 4 نفر می‌شود ولی ماشین‌های کشاورزی و تراکتور تنها یک نفر ظرفیت دارند.

این در صورتی است که در بیمه شخص ثالث تعداد سرنشینان ماشین طرف مقابل اهمیت دارد. با توجه به مشکل و ریسک‌هایی که ممکن است برای ماشین‌های سنگین پیش بیاید، بیمه ماشین آلات کشاورزی برای تراکتور، کمباین و… از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ حتی مهم‌تر از خودروهای شخصی. احتمالا تا این لحظه به اهمیت بیمه شخص ثالث تراکتور پی برده‌اید. بیمه تراکتور کشاورزی یکی ازبیمه‌هایی است که باید نسبت به خرید آن بیشتر فکر کنید و از خرید این بیمه سر باز نزنید.

احتمالا می‌پرسید ارزانترین بیمه تراکتور چیست؟ در مورد این موضوع باید بدانید که قیمت بیمه شخص ثالث تراکتور در شرکت‌های مختلف تفاوت زیادی با هم ندارد و فقط با انتخاب برخی پوشش‌ها ممکن است تغییراتی در آن ایجاد شود.

گواهی نامه ویژه برای صدور بیمه ماشین آلات کشاورزی

از دیگر مشکلاتی که کشاورزان در زمان خرید بیمه شخص ثالث تراکتور با آن روبرو می‌شوند، اجبار وجود گواهی نامه‌ی ویژه است. معمولاً اکثر کشاورزان از مسئله سر باز می‌زنند و زمان زیادی را صرف دریافت این مدرک مهم نمی‌‎کنند. اما چرا گواهینامه ماشین آلات کشاورزی مهم است؟

یکی از شروط اصلی شرکت‌های بیمه برای جبران خسارت ناشی از تصادفات تراکتور یا کمباین وجود همین گواهی نامه‌ی ویژه است.

دریافت این مدرک چیزی حدود 6 ماه طول می‌کشد. اگر به اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی و خساراتی که ممکن است برای شما پیش بیاید فکر کنید، به این نتیجه می‌رسید که 6 ماه در مقابل آن اتفاقات عجیب مسئله حادی نمی‌باشد.

بیمه شخص ثالث کمباین

بیمه شخص ثالث کمباین

اهمیت وجود بیمه شخص ثالث کمباین

نه تنها برای تراکتور، بلکه برای کمباین نیز وجود بیمه ثالث بسیار ضروری و مهم است. ماشین‌های کمباین پتانسیل بسیار زیادی در آسیب دیدگی دارند، چون هم در زمان حمل و نقل ممکن است صدمه‌های زیادی ببینند، هم خیلی در معرض آتش سوزی هستند.

ارزش کمباین در هر صورت چیزی بیش از 400 میلیون می‌باشد. اگر هم کمباین وارداتی و خارجی باشد، چیزی حدود 4 تا 5 میلیارد تومان قیمت دارد. همین اعداد به سادگی ارزش این ماشین حمل و نقل کشاورزی را نشان می‌دهد.

شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای نه چندان زیاد بیمه شخص ثالث کمباین را خریداری کنید. با این کار از این ماشین با ارزش محافظت کرده و با امنیت بیشتری به کار با آن می‌پردازید. همین شرایط برای تراکتور نیز حدوداً صدق می‌کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث تراکتور چیست؟

بیمه‌نامه تراکتور دارای پوشش‌های بسیاری است که مهم‌ترین آن عبارتند از:

 • پرداخت خسارت مالی شخص سوم در تصادفات، مطابق با سقف خسارت بیمه شخص ثالث
 • جبران خسارات جانی از جمله فوت و نقص عضو، برابر با دیه‌ای که هر ساله تصویب می‌گردد.

 

استعلام بیمه شخص ثالث

 

قیمت بیمه تراکتور چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟

مهم‌ترین دغدغه کشاورزان برای خرید بیمه ثالث به‌صورت کوتاه مدت و طولانی مدت قیمت آن می‌باشد. قیمت بیمه شخص ثالث تراکتور مانند بیمه شخص ثالث کامیون و دیگر ماشین‌های سنگین به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر می‌باشد:

طرح‌های بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

در زمان و مناسبت‌های مختلف برای تشویق کشاورزان عزیز طرحی از سوی سازمان بیمه مرکزی  اجرا می‌شود که در یک بازه زمانی خاص تمام جرائم دیرکرد بیمه آنها بخشیده می‌شود و می‌توانند با هزینه کمتری آن را خریداری کنند.

تخفیفات شرکت‌های بیمه

همواره شرکت‌های بیمه برای انواع بیمه‌نامه‌های مرتبط خود با وسایل نقلیه تخفیفات مختلفی در نظر می‌گیرند که ماشین‌های سنگین مثل تراکتور و کمباین نیز از این قاعده جدا نیستند.

شرایط طرح بخشودگی تا حدود زیادی برای تخفیف نیز صدق می‌کند و در مواقع خاص و مناسبت‌های شرکت‌های بیمه تخفیفات مختلفی را برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند و این یکی از بهترین مواقع برای خرید بیمه ثالث با قیمت کمتر می‌باشد.

تخفیف عدم تصادف و خسارت ناشی از آن

اگر در زمان اعتبار بیمه نامه‌تان دچار تصادف نشوید و در نتیجه خسارتی را از شرکت بیمه دریافت نکرده باشید، تخفیفی از سمت شرکت بیمه برایتان در نظر گرفته می‌شود تا ضمن تشویق، تمدید خود را با هزینه کمتری انجام دهید.

بیمه شخص ثالث تراکتور

بیمه شخص ثالث تراکتور

مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه شخص ثالث تراکتور

در صورتی که می‌خواهید برای خرید بیمه شخص ثالث تراکتور اقدام نمایید می‌بایست مدارک زیر را آماده همراه خود داشته باشید:

 1. اصل برگه اسقاط خودرو فرسوده
 2. الحاقیه فسخ ‌بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی
 3. تقاضانامه کتبی ‌بیمه‌گزار به همراه مدارک شناسایی او
 4. سند خودروی جدید
 5. تصویر ‌بیمه‌نامه قبلی

آیا در صورت سقوط تراکتور یا کمباین به دره، بیمه ثالث خسارت را پرداخت می‌کند؟

در صورتی که این حادثه با خسارت جانی و بدنی همراه باشد، می‌تواند از طریق شرکت بیمه جبران شود. اما در مورد خسارت بدنی خود تراکتور، بیمه پوششی نخواهد داشت. در چنین مواقعی بهتر است از پوشش بیمه بدنه استفاده نمایید.

در صورت داشتن بیمه شخص ثالث در کنار بیمه بدنه، تقریباً می‌توان گفته که تمامی خسارات چه مالی و چه جانی، چه مقصر باشید و چه نباشید، قابل جبران هستند. برای خرید بیمه بدنه ماشین‌های سنگین و تراکتور می‌توانید به سایت بیمه دات کام مراجعه کنید.

خرید بهترین بیمه شخص ثالث تراکتور و کمباین

عوامل مهمی دست به دست هم می‌دهند تا بتوان از یک شرکت بیمه و بیمه‌نامه‌ی آن، به‌عنوان بهترین یاد کرد. اما در این قسمت مهم‌ترین عواملی که می‌تواند در بهترین بودن بیمه تراکتور و کمباین را مؤثر باشد به شما توضیح دادیم. در ابتدا می‌بایست از سطح توانگری آن شرکت بیمه باخبر شوید. هر چقدر که سطح توانگری یک شرکت بالا باشد راحت‌تر می‌تواند خسارات همه مشتریانش را در یک بازه زمانی خاص پرداخت نماید.

بعد از آن نیز بهتر است از میزان تخفیفات، میزان پوشش‌ها، همچنین رضایت یا نارضایتی مشتریانش آگاه شوید. با توجه به تمامی این موارد می‌توانید بهترین بیمه شخص ثالث تراکتور یا کمباین را انتخاب کنید.

برای بررسی بیمه شخص ثالث و تأیید اعتبار آن می‌توانید به سامانه سنهاب سازمان بیمه مرکزی مراجعه کنید. در این سامانه، می‌بایست شماره بیمه ماشینتان را وارد کنید تا معتبر یا نامعتبر بودن آن برایتان مشخص شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟ + راهنمای استفاده از بیمه شخص ثالث خودرو (بهار 1402)

بیمه شخص ثالث چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ چرا بیمه ثالث اتومبیل اجباری است؟ بهترین و ارزان‌ترین بیمه را از کجا بخریم؟ برای اطلاعات جامع این مقاله را بخوانید!

08 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

مجازات رانندگی بدون گواهینامه و قانون بیمه شخص ثالث برای رانندگان فاقد گواهی نامه

آیا بیمه شخص ثالث خسارات رانندگی بدون گواهی نامه را جبران می‌کند؟ مجازات فرد متخلف چیست؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

سقف خسارت بیمه شخص ثالث چیست؟ سقف تعهدات بیمه ثالث در سال 1402

سقف خسارات بیمه چقدر است؟ سقف خسارات مالی و جانی در بیمه ثالث ماشین را در این مقاله بخوانید.

07 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث چگونه بگیریم؟+ آخرین اصلاحات سال 1402

اگر در مدت زمان اعتبار بیمه‌نامه، هیچ تصادفی را تجربه نکنید و از شرکت بیمه‌گر خسارتی دریافت نکنید، در زمان تمدید بیمه نامه شخص ثالث خودرو، به شما تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد که بر قیمت بیمه‌نامه جدیدتان اعمال خواهد شد.

06 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

درباره نرخ بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 چه می دانید؟

اگر می‌خواهید در خصوص نرخ بیمه ثالث ۱۴۰۱ و عوامل موثر بر قیمت این بیمه، اطلاعات کسب کنید این مقاله را بخوانید!

05 خرداد 1402 / بیمه شخص ثالث

عواقب خطرناک و جبران‌ناپذیر نداشتن بیمه شخص ثالث (آپدیت 1402)

حادثه خبر نمی‌کند! اگر وسیله نقلیه‌ای دارید که در گرفتن بیمه آن سهل انگاری می‌کنید؛ اگر از عواقب نداشتن بیمه شخص ثالث اطلاعی ندارید، حتما این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ویشکا مهری
16 مهر 1401

در صورت برخورد با تراکتور و 50_50 مقصر شدن پرداخت خسارت چگونه است ؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام هر دو باید به مراکز واحد خسارت شرکت ها مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید