29 اسفند 1401

بیمه سازمانی: حامی کارفرمایان، مهندسان، مسئولین تور‌ها و مدیران شرکت‌ها

مدیر یک سازمان یا کارفرما یک کارگاه حتما استرس‌هایی ناشی از حوادثی که ممکن است برای کارمندان یا کارگران رخ دهد دارد. یکی از دغدغه‌های کارفرمایان، کم کردن بار مسئولیت خود در برابر خطرات احتمالی که ممکن است کارکنان را در محیط کار تهدید کند می‌باشد. بیمه سازمانی، این دغدغه را تا حد زیادی کاهش داده و بار مسئولیت این کارفرمایان را کمتر می‌کند. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در مورد این بیمه به شما بدهیم. با ما همراه باشید.

بیمه سازمانی چیست

بیمه‌ی سازمانی، به بیمه‌نامه‌هایی اطلاق می‌شود که افراد یک سازمان، شرکت و موسسه را در برابر خطرات احتمالی بیمه می‌کند. به طور حتم هر سازمانی با ریسک‌های مختلفی روبه‌رو است که کارفرما برای کم کردن خطرات و ریسک‌ها به بیمه سازمانی نیاز خواهد داشت.

بیمه سازمانی

بیمه سازمانی حامی کارفرمایان و کارکنان

در حقیقت مدیر‌های یک مجموعه باید ریسک‌های سازمان را شناسایی کنند. این ریسک‌ها می‌تواند خسارات و صدمات مالی و بدنی به کارمند‌ها باشند. تهیه انواع بیمه‌ی سازمانی می‌تواند بهترین روش برای کاهش ریسک در سازمان‌ها باشد.

انواع بیمه سازمانی

با خرید بیمه سازمانی، شرکت بیمه از سازمان در برابر خطرات محافظت کرده و با توجه به پوشش‌های خریداری شده، خسارت را جبران می‌کند. انواع بیمه سازمانی به شرح زیر است:

 • بیمه درمان تکمیلی( راهنمای کامل بیمه درمان را در این جا بخوانید)
 • بیمه مسئولیت
 • مهندسی و تجارت الکترونیک
 • باربری
 • آتش سوزی

بیمه سازمانی درمان تکمیلی شرکتی

در ابتدا بهتر است که با بیمه درمانِ تکمیلی آشنا شوید. بر خلاف بیمه تکمیلی انفرادی که خود فرد به تنهایی تهیه می‌کند، این بیمه‌نامه یکی از انواع بیمه‌ی سازمانی است که برای رفاه بیشتر کارمندها تهیه می‌شود و به بیمه شرکت هم معرفی می‌شود. بیمه تامین اجتماعی، پوشش‌ها و خدمات پایه را ارائه می‌کند. در کنار

. بیمه تامین اجتماعی، پوشش‌ها و خدمات پایه را ارائه می‌کند. در کنار بیمه تامین اجتماعی، تهیه بیمه درمان تکمیلی می‌تواند انگیزه‌ای برای کارمندان باشد و مازاد هزینه‌های کارمند‌ها را جبران کند. پوشش‌های بیمه تکمیلی شرکتی که به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد عبارتند از:

 • پرداخت هزینه‌های بستری و بیمارستان
 • پرداخت هزینه‌های جراحی عمومی، رادیوتراپی، انژیوگرافی قلب و شیمی‌درمانی
 • پوشش درمان نازایی
 • پرداخت هزینه‌های جراحی تخصصی( سرطان، عمل مغز، اعصاب مرکزی و نخاع)
 • ارائه پوشش‌های خدمات پاراکلینیکی( سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، شنوایی سنجی و بینایی سنجی)
 • پوشش و پرداخت هزینه‌های عمل‌های سرپایی( شکستگی، گچ‌گیری و دررفتگی)
 • پرداخت هزینه‌های آزمایشگاهی
 • ارائه پوشش زایمان( طبیعی و سزارین)
 • پرداخت هزینه‌های آمبولانس
 • پرداخت هزینه‌های دارو و ویزیت
 • پوشش خدمات دندان پزشکی
 • پرداخت هزینه خرید عینک
 • پرداخت هزینه خرید سمعک
 • پوشش رفع عیوب انکساری هر دو چشم

شرکت بیمه‌گر، جبران موارد گفته شده را در بیمه سازمانی درمان تکمیلی تعهد کرده و با توجه به شرایط بیمه‌نامه موظف به پرداخت خسارت است.

توجه داشته باشید که در این بیمه‌نامه، مدارک مورد تایید بیمه‌گر را به مسئول رسیدگی در سازمان خودتان تحویل دهید تا در کوتاه‌ترین زمان خسارت شما پرداخت شود.

بیمه مسئولیت

همان‌طور که می‌دانید بیمه مسئولیت انواع مختلفی دارد. این بیمه‌نامه با توجه به نوع ریسک و درخواست بیمه‌گزار ارائه می‌شود. انواع بیمه مسئولیت به شرح زیر است:

 • بیمه‌ی مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارمند‌ها
 • بیمه سازمانی مسئولیت آسانسور
 • بیمه‌ی سازمان مسئولیت مهندس‌ها
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران خوابگاه‌ها، مراکز آموزشی، اماکن ورزشی و سایر
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی
 • بیمه‌ی مسئولیت مدنی برگزارکنندگان اردو، تورهای مسافرتی و کوه‌نوردی
 • بیمه مسئولیت مدیران شهربازی
 • بیمه‌ی مسئولیت صاحبان تعمیرگاه خودرو

مطلب پیشنهادی: راهنمای بیمه مسئولیت و انواع آن

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارمند‌ها

افراد در قبال زیان مالی و جانی که بر دیگران وارد می‌کند، مسئول هستند و باید به جبران این خسارت بپردازند. هر شغلی خطرات متفاوتی دارد که با توجه به نوع شغل، افراد تحتِ بیمه مسئولیت قرار می‌گیرند. به طور مثال: کارگر‌های ساختمانی در معرض خطر بیشتری هستند و کارفرما موظف به خرید بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارمند‌ها است.

با تهیه این بیمه‌نامه و پوشش‌ها، اگر کارگر ساختمانی دچار حادثه‌ای مانند: سقوط از ارتفاع، پرتاب شدن مصالح بر روی کارگر، خفگی کارگر در اثر حفر چاه و آسیب بدنی شود، شرکت بیمه‌ مسئولِ پرداخت خسارت و غرامت می‌باشد.

نکته: بیمه‌ی مسئولیت فقط برای پروژه‌های ساختمانی نیست. بیمه مسئولیتِ کارفرما در قبال کارمند‌ها برای سازمان‌های تجاری، اداری، خدماتی و صنعتی قابل خریداری است.

بیمه سازمانی مسئولیت آسانسور

این بیمه‌نامه، خسارت و زیان وارد شده به اشخاص ثالث را هنگام استفاده از آسانسور پرداخت و جبران می‌کند. تهیه بیمه سازمانی آسانسور برای مدیرها و مالک‌های ساختمانی یک امر ضروری است. پوشش‌های تحت حمایت بیمه سازمانی آسانسور عبارتند از: پوشش فوت، پوشش نقص عضو، پوشش هزینه پزشکی، پوشش خسارت مالی برای آسانسور‌های باربری که با توجه به درخواست بیمه‌گزار و پرداخت حق بیمه مشمول حمایت شرکت بیمه‌گر می‌باشد.

بیمه سازمان مسئولیت مهندس‌ها

همانطور که می‌دانید پروژه‌های گوناگونی در حال فعالیت هستند و به طور کلی افرادی که برای این پروژه‌ها کار می‌کنند، با خطرات پروژه‌ها مواجه خواهند شد. برای جبران خسارت جانی و مالی نیروی انسانی، می‌توان از بیمه سازمانی مسئولیت مهندس‌ها استفاده کرد.

بیمه‌ی سازمانی

حمایت بیمه سازمانی از مهندسان

اگر در طی انجام پروژه، برای اشخاص ثالث و کارگر‌ها اتفاق و حادثه‌ای رخ دهد، طبق قوانین بیمه مرکزی،  مهندس پروژه مسئول این حادثه  است و باید خسارت وارد شده را جبران کند. بنابراین مهندس‌های تمام مشاغل می‌توانند بیمه مسئولیت مهندس‌ها را تهیه کرده و در صورت بروز حادثه از پوشش‌های این بیمه‌نامه بهره‌مند شوند.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندس‌ها به 3 دسته تقسیم می‌شود.

مخاطبان این بیمه‌نامه تمامی‌ مهندس‌های دارای پروانه نظام مهندسی هستند که به عنوان ناظر عمران، معماری، تاسیسات برقی و مکانیکی فعالیت دارند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران خوابگاه‌ها، مراکز آموزشی، اماکن ورزشی و سایر

در بیمه‌نامه مسئولیت مدیرانِ خوابگاه‌ها، مراکز آموزشی و اماکن ورزشی، فعالیت‌های روزانه افراد و مشاغل عادی تحت پوشش قرار می‌گیرد، همچنین به بیمه‌گزار در جبران خسارت کمک می‌کند. در ادمه توضیحات بیشتری خواهیم داد.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران مراکز آموزشی

مراکز آموزشی متنوعی داریم که در سراسر کشور در حال فعالیت هستند و مدیران این مراکز در برابر جان و مال افرادی که مشغول به فعالیت در این مراکز هستند، مسئول خواهند بود و در صورت اتفاق و حادثه‌ای که رخ می‌دهد، می‌توانند از بیمه سازمانی خود استفاده کرده و خسارات وارد شده را جبران کنند.

بیمه مسئولیت مدنی برگزارکنندگان اردو، تورهای مسافرتی و کوه‌نوردی

اگر اهل سفر و مسافرت هستید، این موضوع را می‌دانید که سفر در کنار جذابیت‌هایی که دارد، ممکن است خطراتی را هم به همراه داشته باشد. عوامل انسانی و طبیعی می‌تواند حادثه ساز باشد. افرادی که تورهای مسافرتی(تفریحی و زیارتی) برگزار می‌کنند، در قبال حادثه‌ای که برای افراد رخ می‌دهد، مسئول هستند. برای جبران خسارات می‌توان از بیمه سفر داخلی ( بیمه مسئولیت مدنی برگزارکنندگان اردو) استفاده کرد تا بیمه‌گزار بتواند از پوشش‌های این بیمه‌نامه بهره‌مند شود. این بیمه‌نامه خسارات پوشش‌های فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی را به اشخاص ثالث پرداخت خواهد کرد.

بیمه مسئولیت مدیران شهربازی

به طور حتم مدیر شهربازی مسئول اتفاقات یا حادثه‌ای است که برای اشخاص ثالث رخ می‌دهد. این بیمه‌نامه به عنوان بیمه سازمانی و بیمه مسئولیتِ مدنی، افراد را در برابر حادثه بیمه می‌کند و در صورت حادثه، خسارت و هزینه مالی و جانی را می‌پردازد.

بیمه مسئولیت صاحبان تعمیرگاه خودرو

مدیران تعمیرگاه‌های مجاز خودرو با تهیه بیمه مسئولیت می‌توانند خود را در قبال اشخاص ثالث بیمه کنند و در حادثه، از پوشش‌ها و پرداخت خسارات استفاده کنند.

بیمه باربری

بیمه باربری را می‌توان یکی از رشته‌های قدیمی در صنعت بیمه دانست. باربری با گذشت زمان و تجارت و بازرگانی گسترش پیدا کرده است. به طور کلی روزانه حجم زیادی از کالا به صورت دریایی، زمینی و هوایی در حال جابه جایی است و هر کدام از این موارد شامل خطراتی هستند که برای جبران آن باید از بیمه سازمانی استفاده کرد.

بیمه باربری برای جبران خسارات در حین حمل و نقل کالا طراحی شده است تا در صورتی که در جریان حمل کالا از مبدا تا مقصد اتفاقی رخ داد، شرکت بیمه غرامت و خسارات را پرداخت کند. پوشش‌های این بیمه نامه به 4 دسته باربری تقسیم می‌شود که عبارتند از:

 • بیمه باربری داخلی
 • بیمه باربری وارداتی
 • بیمه‌ی باربری صادراتی
 • بیمه باربری ترانزیت

بیمه آتش سوزی

آتش سوزی یکی دیگر از خطراتی است که دارایی افراد را تهدید می‌کند. با تهیه بیمه سازمانی آتش سوزی می‌توان میزان خسارات وارده را جبران کرد. بیمه آتش سوزی به 3 دسته تقسیم می‌شود.

بیمه آتش سوزی تجاری، اداری و صنعتی

هنگامی که از بیمه‌نامه آتش سوزی صحبت می‌شود افراد فکر می‌کنند که فقط باید منازل مسکونی را تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار داد! اما مراکز تجاری، اداری و صنعتی باید از بیمه سازمانی آتش سوزی استفاده کنند تا جبران خسارات وارد شده را کاهش داده و از ضررهای مالی جلوگیری کنند.برای خرید بیمه آتش‌سوزی و زلزله، به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/fire

بیمه آتش سوزی واحدهای غیر صنعتی و انبار

فروشگاه‌های تجاری، ساختمان‌های اداری، بیمارستان‌ها و مراکز خدماتی جزو بیمه آتش سوزی واحدهای غیر صنعتی هستند. با تهیه بیمه آتش سوزی می‌توان موجودی ثابت مجموعه‌ها را تحت پوشش قرار داد.

بیمه آتش سوزی واحدهای صنعتی

این بیمه‌نامه برای کارخانه‌ها، کارگاه‌های صنعتی و مراکز صنعتی صادر می‌شود. با تهیه این بیمه‌نامه ماشین‌آلات و موجودی انبار خود را بیمه خواهید کرد و در صورت بروز حادثه، خسارت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. خطرات اضافی تحت پوشش بیمه آتش سوزی واحدهای صنعتی عبارتند از:

 • زلزله و آتش‌فشان
 • سیل و طغیان آب
 • طوفان و تندباد
 • سرقت با شکست حرز
 • شکست شیشه
 • سقوط هواپیما
 • ترکیدن لوله آب
 • نشت، ریزش و رانش زمین

خرید بیمه سازمانی از بیمه دات کام

با توجه به توضیحاتی که داده شد، خرید بیمه سازمانی یک فرآیند پیچیده است که با توجه به تنوع بیمه مسئولیت مدنی بهتر است، برای تهیه این بیمه‌نامه با کارشناس و متخصص صنعت بیمه مشورت کرد. خرید بیمه سازمانی از بیمه دات کام دارای مزایای زیادی است که در مورد مزایای خرید از بیمه دات کام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مشاوره کامل و تخصصی در همه رشته‌های بیمه قبل از خرید
 2. مقایسه پوشش، خدمات و قیمت بیمه نامه در همه رشته‌های بیمه ای
 3. ارائه بهترین قیمت و شرایط و مقایسه بیمه‌نامه‌های مختلف
 4. پشتیبانی و پاسخ‌گویی به موقع
 5. همراهی در پیگیری دریافت خسارت

در ابتدا بیمه‌گزار باید مشاوره بیمه‌ای دریافت کند. در مرحله دوم اطلاع از شرایط و قیمت بیمه سازمانی اهمیت دارد، زیرا تعرفه و پرداخت حق بیمه‌ها متفاوت است. برای اینکه این مراحل در کوتاه‌ترین زمان طی شود، می‌توانید به وب سایت بیمه دات کام مراجعه کنید. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه است. در این سامانه می‌توانید به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته مشاوره بیمه‌ای دریافت کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
15 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟ راهنمای کامل و دقیق

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

10 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

یافتن کد پستی در کمتر از 5 دقیقه؛ 4 روش مختلف برای دریافت کدپستی

امروزه برای یافتن کد پستی  روش‌های ساده و سریعی وجود دارند که در این مقاله به طور کامل به معرفی این روش‌ها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم آن را از دست ندهید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

شرایط استفاده از بیمه بیکاری+ نحوه دریافت حقوق بیکاری سال 1402

چگونه بیمه بیکاری دریافت کنیم؟ مراحل و مدارک ثبت نام بیمه بیکاری و شرایط لازم آن را در این مطلب بخوانید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

صنعت بیمه: نیاز جامعه ایرانی در سال 1402

تاریخچه صنعت بیمه، بیمه در کشور ایران چه خدماتی ارائه می‌دهد؟ برای کسب آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید.

07 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1402

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

02 خرداد 1402 / اطلاعات بیمه ای

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
vahid khanipoor
07 تیر 1401

شما بیمه سازمانی می فروشید؟

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای تکمیلی بله

FARDAD
07 تیر 1401

سلام . خسته نباشید شما بیمه سازمانی دارید؟

  کارشناس بیمه
  08 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه تکمیلی می توانید برای سازمانتان خریداری کنید.

javad khorami
14 تیر 1401

بیمه سمازمانی برای دولتیاس فقط یا به خصوصیا هم تعلق میگیره؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، برای شرکت ها هم وجود دارد.

زارع
11 مرداد 1401

الان حتما باید نام سازمان جایی ثبت شود که بشه این بیمه رو گرفت؟

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام به هر حال باید شرایط شرکت برای آن وجود داشته باشد.

دانشجو
05 شهریور 1401

سلام ما ی شرکتی تحت نظر سازمان دولتی هستیم، آیا میتونیم از این بیمه استفاده کنیم؟

  کارشناس بیمه
  06 شهریور 1401

  سلام بله همه می توانند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید