۱۱ شهریور ۱۴۰۲

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

‌اگر پای درد دل رانندگان حمل‌ و‌ نقل عمومی و جاده‌ای از جمله تاکسی‌ها بنشینید، غمتان بیشتر خواهد شد. جدا از مشکلات مربوط به کار آن‌ها، بیمه را هم باید اضافه کرد. متأسفانه بیشتر رانندگان در حاضر از طرف اتحادیه، بیمه‌ای ندارند. البته آن‌ها بیمه هستند؛ اما خودشان به صورت آزاد و اختیاری مبلغ آن را همانند بقیه پرداخت می‌کنند. جدا از بیمه پایه، بیمه تکمیلی رانندگان هم دغدغه این گروه از عزیزان است. بیمه تکمیلی رانندگان حداقل مرهمی برای آن‌هایی است که بیمه پایه ندارند یا هزینه‌های درمانی بالایی را باید برای مریضی خاصی بپردازند.

اما سؤال این است که آیا اصلاَ برای رانندگان، بیمه تکمیلی از طرف اتحادیه وجود دارد یا باید آن را هم جداگانه تهیه کرد؟ برای دریافت پاسخ، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

بیمه تکمیلی رانندگان چیست؟

بیمه‌ تکمیلی رانندگان تفاوتی با ماهیت اصلی، یعنی همان بیمه تکمیلی ندارد. بیمه تکمیلی رانندگان هزینه‌های درمانی و بیمارستانی را پوشش می‌دهد. البته چندین گروه راننده از جمله رانندگان کامیون (خودروهای باری) و ناوگان عمومی مانند: اتوبوس‌ها، تاکسی درون شهری و برون شهری داریم. در حقیقت وقتی صحبت از رانندگان می‌شود، منظور افرادی هستند که شغلشان رانندگی است. البته این رانندگان باید دارای گواهینامه معتبر و دفترچه کار (کارت هوشمند) رانندگی باشند. مطالعه مقاله راهنمای بیمه تکمیلی پیشنهاد می‌شود.

بیمه تکمیلی

بیمه رانندگان ماشین‌های سنگین

بیمه پایه و تکمیلی رانندگان چگونه است؟

متاسفانه بر اساس تحقیقاتی که انجام داده‌ایم، در بیشتر شهرهای کوچک، رانندگان از طرف اتحادیه یا سازمانی بیمه نمی‌شوند. در کلان‌شهرهای ایران نیز، چنین مسئله‌ای را می‌توان مشاهده کرد. در شهرهای بزرگ، اتحادیه رانندگان را بیمه می‌کند که پرداخت آن هم شبیه به حالت اجباری است. البته باید گفت که این قانون ممکن است در هر شهری متفاوت باشد. برای همین اگر شغلتان رانندگی است، باید به اتحادیه مراجعه کنید که آیا اصلا راننده‌ها را بیمه می‌کنند یا خیر.

بیمه تامین اجتماعی؛ بیمه پایه برای رانندگان

رانندگان وسایل حمل‌و‌نقل عمومی می‌توانند از خدمات ویژه تامین اجتماعی، برای بیمه خود بهره‌مند شوند. بیمه‌ای هم که برای این افراد صادر می‌شود، از نوع بیمه مشاغل آزاد است که مزایا و پوشش‌های خاص خود را دارد.

رانندگان خودروهای مختلف درون و برون شهری برای دریافت خدمات ویژه بیمه تامین اجتماعی شرایط زیر را باید داشته‌باشند:

 • گواهینامه معتبر و متناسب با خودرو
 • کارت هوشمند برای رانندگان خودروهای برون شهری و مجوز فعالیت معتبر برای رانندگان خودروهای درون شهری

برای افرادی که راننده خودروهای سازمانی و دولتی هستند و گواهینامه آن‌ها پایه ۳ است، باید معرفی‌نامه معتبر از طرف سازمان به تامین اجتماعی ارائه دهند.

نرخ حق بیمه مطابق با ماده ۲۸ قانون تامین اجتماعی است که برابر با ۲۷ درصد دستمزد مقطوع است و رانندگان باید آن‌ها را پرداخت کنند.

البته در خصوص خودروهای حمل بار و مسافر بین شهری، در تامین اجتماعی چند قانون زیر را باید در نظر گرفت:

 • در صورتی که مالک وسیله، شخص حقیقی یا حقوقی باشد و همچنین مکان ثابت کد کارگاهی بیمه هم داشته باشد، در این حالت، قانون کارفرما و کارگری در نظر گرفته می‌شود و مالک باید حق بیمه را پرداخت کند.
 • در صورتی که مالک وسیله شخص حقیقی بدون کارگاه یا حتی وسیله برای خود راننده باشد، در این حالت راننده باید خودش حق بیمه را واریز کند.

شرط دریافت دفترچه کار، برای این گروه از افراد، واریز سر وقت حق بیمه است.

تبدیل بیمه تامین اجتماعی آژانس به تاکسی

برای تبدیل بیمه تامین اجتماعی آژانس به تاکسی می بایست ابتدا از فعال بودن سامانه بیمه راننده های تاکسی مطمئن شوید، بعد از آن نسبت به حذف بیمه نامه آژانس اقدام و سپس مراحل فعال سازی بیمه تاکسی را شروع کنید.

بازنشستگی رانندگان

در خصوص بازنشستگی، تفاوتی بین رانندگان و افراد بیمه شده عادی وجود ندارد. شرط بازنشستگی برای رانندگان مرد به سه صورت ۳۰ سال سابقه کار یا ۵۰ سال سن، ۲۰ سال سابقه کار و ۶۰ سال سن یا ۳۵ سال سابقه کار بدون شرط سنی است. برای رانندگان زن به سه صورت ۳۰ سال سابقه کار با ۴۵ سال سن یا ۲۰ سال سابقه کار و ۵۵ سال سن یا ۳۵ سال سابقه کار بدون شرط سنی است. پیشنهاد می‌کنیم که مقاله بیمه بازنشستگی را مطالعه کنید.

بیمه تکمیلی رانندگان

بیمه‌تکمیلی رانندگان هم تاکنون دچار فرازونشیب‌های زیادی شده‌است. در صورتی که بین سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای کشور و اتحادیه با شرکت‌های بیمه قراردادی برای دریافت بیمه تکمیلی منعقد شود، رانندگان می‌توانند از مزایا و خدمات این بیمه بهره‌مند شود. در غیر این صورت، خودشان باید اقدام کنند. البته داشتن بیمه تکمیلی رانندگان اختیاری است؛ یعنی اینکه شاید راننده‌ای تمایلی به داشتن بیمه تکمیلی نداشته باشد یا بخواهد از شرکت دیگری بگیرد. هر سال ممکن است که شرکت بیمه طرف قرارداد فرق کند. برای هر دسته از رانندگان، شرایط و چگونگی و همچنین شرکت بیمه متفاوت است.

بیمه تکمیلی رانندگان خودروهای حمل و جاده ای

سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای هر سال با شرکت‌های بیمه قراردادی برای بیمه تکمیلی رانندگان کامیون و به عبارتی خودروهای حمل‌و‌نقل جاده‌ای منعقد می‌کند. این گروه از افراد باید با مراجعه به سایت مربوطه و ارائه مدارک شناسایی و شماره شبا و همچنین مدارک همسر (برای تحت پوشش قرار دادن آن‌ها) و همچنین پرداخت حق بیمه، از خدمات و پوشش های بیمه تکمیلی استفاده کنند. این بیمه تمامی پوشش‌های یک بیمه تکمیلی را دارد.

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی

رانندگان تاکسی بیشترین گروه راننده‌ها در کشور را تشکیل می دهند. در خصوص بیمه تکمیلی، اتحادیه تاکسی‌رانان هر شهر و استان تصمیم می‌گیرد. هر سال، اتحادیه مربوطه زمان و سایت خاصی را اعلام می کند تا رانندگان تاکسی که تمایل به دریافت بیمه تکمیلی دارند، در آنجا ثبت نام کنند. برای مثال، برای تاکسیرانان تهران، آن‌ها باید برای ثبت نام به سایت https://taxiclub.tehran.ir/ مراجعه و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند. اصولا بیمه تکمیلی تاکسی برای رانندگان رایگان است و حق بیمه از طرف خود سازمان پرداخت می شود. البته این مورد از نوع بیمه تکمیلی گروهی به حساب می‌آید. برای مطالعه بیشتر به بیمه تکمیلی گروهی چیست؟ مراجعه کنید.

"<yoastmark

البته برای ثبت نام بیمه رانندگان تاکسی باید شرایط زیر را در نظر گرفت:

 • دارای کارنامه تاکسیرانی
 • نداشتن بیمه تکمیلی از سایر ارگان‌ها
 • پرداخت مابه تفاوت طرح‌های انتخابی خارج از تعهد
 • انتخاب طرح با دو پوشش متفاوت به دلخواه (در صورت انتخاب طرح دو که سطح پوشش بالاتری دارد، مابه تفاوت باید پرداخت شود. طرح یک رایگان است. البته هر طرحی ممکن است که در هر سازمانی متفاوت باشد.)
 • پرداخت هزینه در صورت اضافه کردن یکی از اعضای خانواده اصلی (ثبت نام دیگر اعضای خانواده اختیاری است. همچنین اینکه آن‌ها فقط می‌توانند از همان طرحی استفاده کنند که بیمه گزار انتخاب کرده است. اعضای خانواده اصلی شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر است.)
 • امکان استفاده بعد از واریز هزینه کامل و تسویه حساب کامل
 • میسر نبودن ویرایش اطلاعات یا دریافت وجه پرداختی
 • امکان ثبت نام فقط از طریق سامانه و امکان بهره‌مندی از خدمات فقط برای رانندگان ثبت نام شده در تاریخ معین
 • امکان استفاده از پوشش ها تا آخر سال قرارداد در صورت فوت یا بازنشسته شدن بیمه گزار و البته با اعلام کتبی به سازمان تاکسیرانی یا شرکت بیمه گر
 • امکان بهره مندی فرزاندان پسر تا سن ۲۰ سال یا پایان سال دانشجویی با گواهی اشتغال به تحصیل و فرزندان دختر تا زمان ازدواج
 • امکان بهره‌مندی از هزینه درمان سایر بیماری‌ها در صورت معلول یا ازکارافتادگی فرزند
 • امکان صدور معرفی‌نامه در صورت نیاز و از طریق سامانه صماد
 • ارسال مدارک پزشکی برای دریافت خسارت تا حداکثر یک هفته از تاریخ درمان

داشتن بیمه پایه الزامی نیست؛ اما اگر راننده‌ای بیمه پایه نداشته باشد، باید هزینه‌ای را هم در هنگام درمان پرداخت کند.

حق بیمه رانندگان تاکسی و خودروهای سبک و سنگین

حق بیمه رانندگان در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ به صورت زیر است:

  • رانندگان درون شهری: ۸۱۴،۵۰۰ تومان با کمک دولت / ۱،۶۲۹،۰۰۰ تومان بدون کمک دولت
  • رانندگان بین شهری با خودروی سبک (مینی بوس و سواری): ۸۸۸،۶۰۱ تومان با کمک دولت / ۱،۷۷۷،۲۰۲ بدون کمک دولت
  • رانندگان بین شهری با خودروی سنگین (اتوبوس و کامیون): ۱،۱۱۱،۰۰۰ تومان با کمک دولت، ۲،۲۲۲،۰۰۰ بدون کمک دولت (برای استفاده از بیمه تکمیلی رانندگان ماشین سنگین حتما باید نام آن‌ها در سامانه ثبت شود.)

برای استفاده از بیمه تکمیلی رانندگان ماشین سنگین حتما باید نام آن‌ها در سامانه ثبت شود.

شرایط بیمه تکمیلی تاکسیرانان تهران و خانواده‌های آن‌ها در سال ۱۴۰۲

در آخرین روزهای پاییز ۱۴۰۱ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران قانون جدیدی را با فرصت محدود برای تاکسیرانان تهران معرفی کرد. براساس این مصوبه تاکسیرانان تهران از یک فرصت یک ماهه برای ثبت نام بیمه تکمیلی خود و خانواده‌شان برخوردار شدند. یکی از دغدغه‌های مهم و نیازهای اساسی تاکسیرانان، برقراری بیمه تکمیلی برای آن‌ها و خانواده‌شان است، که به همت تاکسیرانی مطابق سنوات گذشته به مرحله اجرا در آمده‌است.

هزینه بیمه تکمیلی تاکسیرانان تهران براساس مصوبه جدید ۱۴۰۲

هزینه بیمه تکمیلی تاکسیرانان تهران به‌صورت رایگان و توسط سازمان تاکسیرانی شهر تهران پرداخت می‌شود. تاکسیرانان می‌توانند در صورت تمایل، خانواده خود را نیز برای دریافت بیمه تکمیلی با پرداخت یک هزینه مشخص ثبت نام کننـد.

مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی تاکسیرانان تهران در سال ۱۴۰۲

در سال گذشته سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد که ثبت نام بیمه تکمیلی تاکسیرانان از تاریخ ۲۳ آذر شروع شده و به مدت یک ماه ادامه دارد. در صورت اتمام این مهلت، امکان تمدید وجود نداشت. اما برای سال ۱۴۰۲ هنوز تاریخ دقیقی اعلام نشده است. با توجه به اهمیت و لزوم این موارد، بهتر است تاکسیرانان هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت نام و تهیه این بیمه در تاریخ مقرر اقدام کننـد.

چگونه از بیمه تکمیلی رانندگان استفاده کنیم؟

بعد از نهایی کردن پروسه بیمه خود می توانید با مراجعه بیمارستان یا داروخانه های طرف قرارداد بیمه خود، با ارائه مشخصات و کد از بیمه تکمیلی به راحتی استفاده کنید.

خرید بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان برای هر نوع کاربری شرایط مخصوص به خود را دارد. همچنین اینکه تصمیم در خصوص بیمه کردن، مربوط به اتحادیه و سازمان مربوطه است. برای همین قبل از کاری، حتماَ از اتحادیه مربوطه در این خصوص سوال کنید. اگر هم شما راننده هستید و بیمه تکمیلی از جایی برای شما رد نمی‌شود، می‌توانید برای خرید بیمه تکمیلی را از سایت بیمه دات کام اقدام نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مرتضی
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

با سلام
بیمه تکمیلی ک خریداری می کنیم واسه چ مدتیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  قراردادهای بیمه تکمیلی یک ساله هستند.

person
خانم فریبا رنجبر
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

خدمات بیمه تکمیلی دات کام شامل چه مزایایی میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خدمات بیمه تکمیلی باید توجه به شرایط قرارداد شما و شرکت بیمه انتخابی مشخص می شود.

person
مجتبی
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام من راننده تاکسی برون شهری هستم بیمه تامین اجتماعی هم دارم چیکار باید بکنم واسه بیمه تکمیلی؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید هر بیمه تکمیلی که مدنظرتان است را خریداری نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس پشتیبانی بیمه دات کام تماس بگیرید.

person
علی
۰۴ بهمن ۱۴۰۲

با سلام،راننده کامیون هستم،تصادف کردم قطع عضو شدم،چون مقصر شدم بیمه ایران میگه راننده مقصردیه نداره،بیمه حوادث طبق اون سالی که بیمه گرفتی نصبت ب درصدی که زدن برات پرداخت میشه،حالا این وسط بیمه تکمیلی دانا دارم،چه تعهدی در قبال قطع عضو شدن راننده دارد؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه شخص ثالث در صورتی که پوشش حوادث راننده را خریداری کرده باشید دیه بر اساس تعهدات بیمه شخص ثالث به شما پرداخت خواهد شد.

person
منصور
۲۵ دی ۱۴۰۲

منصور
۲۵ دی ۱۴۰۲
با سلام وقت بخیر.
من حدودا ۵ سال و ۱۰ ماه سابقه
بیمه تامین اجتماعی دارم که بعدش
نتونستم واریز کنم مونده حالا میخوام
کارت هوشمند برای رانندگی کامیون
ماشین سنگین بگیرم به دلیل نداشتن
بیمه بهم کارت هوشمند نمی‌دهند
الان میخوام بیمه ام رو آزاد و در
صنف رانندگان پرداخت کنم
بخاطر سنم که بالای ۵۰ است
قبول نمیکنن.چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنمایی کنید.
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سن شما بالا رفته است متاسفانه قانون اجازه نمیده.

person
ناشناس
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بیمه تکمیلی دانا برای رانندگان مگر شامل دندانپزشکی نمیشه دیروز مراجعه کردم دندانپزشکی گفتن بیمه دانا برای رانندگان دندانپزشکی رو شامل نمیشه درسته ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این مورد را باید از بیمه دانا پیگیری کنید.

person
میثم ناظم زاده
۰۵ دی ۱۴۰۲

سلام برای سال ۱۰۴۳ هنوز برای تاکسی بیمه تکمیلی اعلام نشده. چرا ؟ آیا ممکن هست دیگه راننده های تاکسی رو بیمه تکمیلی نکنند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید منتظر خبر جدید باشیم. تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

person
نرجس
۲۸ آبان ۱۴۰۲

با سلام من همسرم بیمه تکمیلی رانندگان ماشین سنگین هستن ولی خودم نه باید چکار کنم؟ صنف رانندگان گفتن مدارکتون مردادماه که سایت باز شد ارسال می کنیم ولی تا الان شاملم نشده یه راهنمایی میخواستم .

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه پایه رانندگان با تامین اجتماعی است ولی برای بیمه تکمیلی باید به صنف مربوطه مراجع نمایید.

person
بیمه تکمیلی
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام من راننده پایه یکم با کارت هوشمند و کلیه مدارک هستم بابد چکار کنم که بتونم بیمه تکمیلی خودمو برقرار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما اول بروید بیمه پایه که همان بیمه تامین اجتماعی را پیگیری و انجام دهید.

person
احمد
۲۸ مهر ۱۴۰۲

سلام بیمه کارگران ساختمانی هستم ورنگ کار هستم میخواستم بدونم جزو مشاغل سخت حساب میشه چون سروکار م همش با مواد شیمیایی ورنگ هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید درخواست بازدید دهید تا کارشناس بیمه تامین اجتماعی از محل کار شما دیدن کند. برای تعیین مشاغل سخت و زیان آور به این شکل نمی توان نظر داد.

person
فریدون
۰۶ مهر ۱۴۰۲

سلام من بیمه تامین اجتماعی آزانسی هستم میتونم ماشین بفروشم وماشین دبگه ای بخرم؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام. در صورتی که یک تاکسی دیگر خریداری کنید بله. بهتر است از شعب بیمه خود سوال بفرمایید.

   person
   Meshki_posh_15
   ۱۱ آبان ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشی مرسی که سوالهایه تک تک همکارهارو میدی یه سوال کوچیک من تازه کارت شهری گرفتم میخواهم از تاکسی بیمه بشم برام مهم نیست تکمیلی باشه یه هرچیزی سر در نمیارم فقط میخوام بیمه بشم بعد ۳۵ سال بازنشسته بشه از کجا شروع کنم به نظرتون منو بیمه میکنن از تاکسی تنها کارمم کار کردن با تاکسی هست هیچ درامدی ندارم هیچ کارم جز رانندگی بلد نیستم من میتونم خودمو بیمه کنم برایه آیندم اگه میتونم بهم بفرماید از کجا اقدام کنم همه میگن راحت هست گرفتن بیمه از تاکسی چندتا آشنا هم دارم همشون بیمه دارن یکیشم ۴ ماه دیگه بازنشسته میشه خواهش میکنم کمکم کن

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۳ آبان ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    شما اول به اتحادیه تاکسیرانی مراجعه کنید تا آنها برای شما پیگیری کنند.

person
حسینی
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام آیا از بیمه تکمیلی رانندگان ماشین سنگین درون شهری میتونیم بلافاصله استفاده کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله برخی خدمات را می توانید استفاده نماید اما برای برخی خدمات باید صبر کنید دوره انتظار بیمه تکمیلی شما بگذرد.

person
شکایت
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ماراننده های جدید چه خاکی ب سرمون بریزیم ماهی۲۵۰۰چجوری بریزم بقران بار نیست همش ی سر خالی

person
امیر
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

سلام.من الان چند مرحله است به خاطر جراحی کلیه میرم بیمارستان ومتاسفانه بیمه تکمیلی لغو شد واقعا هزینه ها خیلی زیاده .اگه من فاکتور داشته باشم بعدا بهم پرداخت میشه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورت نداشتن بیمه تکمیلی هزینه ای به شما پرداخت نمی شود.

person
صادق
۰۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام ببخشید بیمه تکمیلی رانندگان کامیون از تاریخ ۱۵مرداد منقضی شده هنوز مشخص نشده با کدوم بیمه تکمیلی قرارداد بسته شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر مشخص نشده است باید صبر کنید.

  person
  مرتضی
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۲

  بابیمه دانادوباره قراردادبستن والانم فعاله

person
صادق
۰۸ شهریور ۱۴۰۲

باسلام،آیا هنوز مشخص نشده بیمه رانندگان بیرون شهری خودروهای سنگین با چه بیمه قرارداد بسته؟؟باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. خیر دوست عزیز.

person
حسن
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام ببخشید بیمه تکمیلی رانندگان کامیون از تاریخ ۱۵مرداد منقضی شده هنوز مشخص نشده با کدوم بیمه تکمیلی قرارداد بسته شده

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. این موضوع را باید از تاکسی رانی و صنف حمل و نقل بپرسید.

person
رانندگان
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

سلام .اگر کسی ۱۵ سال یکسره بیمه بریزد ودیکه بیمه نریزد آیا بعد از ۶۰ سالگی میتوند حقوق بگیرد و یا فوت کند خانواده اش میتوند حقوق بگیرد .باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید با ۱۵ روز بازنشسته شود و اگر هم فوت کند ۱۵ روز هم مستمری به خانواده شما پرداخت میشود.

person
سامورایی
۲۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید.من از سال ۹۴بیمه رانندگانمو واریز نکردم اونم دوسه باری اخطار نامه فرستادن. بعد کارت هوشمندمم قطع شد.حالا میخام دوباره راه اندازی کنم میشه کمک کنید لطفا

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

  سلام به مراکز مربوطه مراجعه کنید

person
امیر
۰۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام بیمه تکمیلی دانا تو هیچ درمانگاهی کارایی نداره هر جا میرم میگن قرار داد نداره بیمه البرز خیلی بهتر بود

person
محسن
۱۰ آذر ۱۴۰۱

با سلام آیا بیمه تکمیلی رانندگان برون شهری معلوم شده زیر نظر کدوم بیمه هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام اطلاعی در این خصوص نداریم. باید از خود شرکت بپرسید.

person
حسن
۱۶ آبان ۱۴۰۱

سلام.بنده راننده تاکسی درون شهری هستم ۲۰سال سابقه پرداخت متوالی بیمه تامین اجتماعی دارم.وسن بنده ۶۰سال تمام شده.آیاحقوق بازنشستگی بنده ۲۰روز حساب میشه یا بصورت کامل بهم پرداخت میشه با تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام بر اساس ۲۰ روز محاسبه خواهد شد.

   person
   حسن
   ۱۹ آبان ۱۴۰۱

   سلام باتشکر فراوان.مگر راننده تاکسی درون شهری ،مشاغل سخت به حساب نمیاد ،ویکسال پرداخت حق بیمه یک ونیم سال حساب نمیشه ،مثلا بنده که بیست سال پرداخت کردم سی سال حساب نمیشه ،وحقوق بازنشستگی سی سال بهم پرداخت نمیشه ؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۰ آبان ۱۴۰۱

    سلام خیر هیچ راننده ای جز مشاغل سخت و زیان اور محسوب نمیشود حتی راننده تاکسی

person
میراث
۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی درون شهری رو از کجا باید پیگیری کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱

  سلام باید از خود دفتر تاکسیرانی بپرسید.

person
داریوش خردادیان
۲۷ شهریور ۱۴۰۱

بیمه ایران پوش خاصی برای راننده اسنپ اینا داره ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

  سلام باید از خود اسنپ بپرسید.

person
فاطمه
۱۰ شهریور ۱۴۰۱

سلام بیمه تکمیلی رانندگان برون شهری مشخص نشد با چه شرکتی قرارداد جدید بستن؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام خیر اطلاعی نداریم.

   person
   محبت
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱

   بیمه تکمیلی تامین اجتماعی رانندگان هم داریم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۷ مهر ۱۴۰۱

    سلام اصولا سازمان قرارداد می بندد.

person
انجمن
۰۵ شهریور ۱۴۰۱

سلام ببخشید آیا رانندگان حمل ونقل برای امسال بیمه تکمیلی می شوند یا نه؟! ما مشکل داریم و باید فرزندمان عمل شود… چه کنیم؟! آیا می شود شخصی بیمه تکمیلی گرفت بدون زمان انتظار؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام سازمان باید با یکی از شرکت ها قرارداد ببندد. بعد تمامی بیمه های تکمیلی در صورت خرید انفرادی دوره انتظار دارند.

person
جاسم زیرک
۲۲ مرداد ۱۴۰۱

شرکت بیمه ای هست که برای راننده شرایط خاصی ارائه بده؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اصولا شرکت های مرتبط خودشان با بیمه ای قرارداد می بندند.

   person
   مستوران
   ۰۲ آبان ۱۴۰۱

   سلام بیمه تکمیلی رانندگان پایه یک هم قرارداد میبندن؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۳ آبان ۱۴۰۱

    سلام هر شرکتی جداگانه قرارداد می بندد.

person
متین
۲۲ مرداد ۱۴۰۱

با سلام وتشکر از اینکه به سوالات ما پاسخ میدهید
من ۱۱مرداد واسه آزمایش وسونوگرافی مراجعه کردم گفتن چون تا۱۵بیشتر قرارداد ندارید نمیتوانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید
الان هم که طبق گفته شماتا یک ماه دیگه معلوم نیست با کدام بیمه قرارداد ببندند
الان چکار کنم؟هزینه ها خیلی زیاده ومنم مریضم وباید زودجوابها را به دکتر نشان بدهم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه در خصوص بیمه تکمیلی شرکت های مختلف هیچ پاسخ درستی تا الان منتشر نشده است و واقعا هم هنوز هیچ چیزی معلوم نیست. بهتر است که حداقل خودتان با یک شرکت بیمه به صورت انفرادی قرارداد ببندید.

person
امین
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

با سلام بنده بیمه تکمیلی رانندگان کامیون هستم که از پانزده مرداد ۱۴۰۰ تا پانزدهم مرداد ۱۴۰۱ با بیمه البرز قرارداد داشتند که تمام شد به پایانه شیراز مراجعه کردم جهت معرفی بیمه تکمیلی جدید میفرمایند که تا یکماه دیگر مشخص میگردد مگه میشه یکماه وقفه بیاندازند ؟ اگر اطلاعی از قرارداد جدید بیمه تکمیلی رانندگان کامیون دارید بفرمایید ممنون میشم.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

  سلام این بیمه که سابقه ای ندارد که بخواهد با وقفه مشکلی به وجود بیاورد. احتمالا به دنبال شرکتی برای بستن قرارداد جدید هستند.

person
ستاری
۱۸ مرداد ۱۴۰۱

سلام بیمه تکمیلی البرزبودیم البرزکنسل کردالان باچه بیمه ای هست لطفااطلاع رسانی کنیدبرون شهری هستیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام باید با سازمان تاکسیرانی شهرتان تماس بگیرید.

person
انجمن
۱۵ مرداد ۱۴۰۱

سلام ببخشید بیمه تکمیلی رانندگان حمل باز هم با بیمه تکمیلی رانندگان البرز تمدید شده است؟! واینکه آیا الان می شود فرزند رابه زیر گروه خانواده اضافه کرد؟! ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اینکه کدام شرکت است، اطلاعی نداریم؛ اما اگر مهلت ثبت نام گذشته باشد، دیگر امکان اضافه کردن افراد را ندارید.

person
سیاوش محبی
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

بهترین بیمه تکمیلی برای تاکسی و راننده تاکسی چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام هر شرکتی می توان استفاده کرد؛ اما باید در ابتدا بررسی کرد که سازمان تاکسیرانی شهر شما با کدام شرکت قرارداد بسته است.

person
شکری
۱۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام سایت بیمه رانندگان کامیون چیست؟ در کجا باید ثبت نام کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام باید بررسی کنید که سازمان حوزه شما جه سایتی اعلام کرده است.

   person
   مجتبی
   ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

   سلام و خسته نباشید.برای اضافه کردن نوزاد تازه به دنیا آمده در بیمه تکمیلی رانندگان سنگین دانا باید چکار انجام بدهیم؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۵ اسفند ۱۴۰۱

    سلام. با در دست داشتن شناسامه فرزند و پدر به مراکز بیمه مراجعه کنید.

person
ابراهیم
۰۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام من راننده باری بیرون شهری هستم
الان بیمه تکمیلی ما رانندگان برون شهری کدام بیمه هست ؟
وباید حتما به شعب بیمه مراجعه کنیم تا از اطلاعات مربوطه و
پاسخ به سوالاتمون
در مورد مراکز تحت پوشش بیمه
و اینکه برای بدنیا آمدن بچه کدوم بیمارستان مورد قبول برای استفاده از بیمه تکمیلی هست ؟
ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۱

  سلام باید ببینید که اتحادیه مربوط با کدام شرکت قرارداد بسته است. اما همه بیمه پوشش زایمان دارند؛ البته چون تعداد زیاد است (بالای ۱۰۰۰ نفر باشد) دوره انتظار تعلق نمی گیرد.

   person
   اهوازی
   ۰۵ مهر ۱۴۰۱

   سلام الان برای استعلام بیمه تکمیلی رانندگان باری باید چه کار کرد؟ ما رو ی بیمه ای کردن، ولی نمیدونیم چی بوده؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۶ مهر ۱۴۰۱

    سلام باید با مرکزتان تماس بگیرید تا ببینید که کدام شرکت شما را بیمه کرده اند. اما از طریق سنهاب می توانید.

   person
   مهدی
   ۰۵ آبان ۱۴۰۱

   با سلام بنده راننده کامیون میباشم و به خاطر مشکلات خانوادگی که پیش آمده بود واقعا نتوانستم بیمه رد کنم و بعدش واریز کردم ..بعد مدتی خواستم فیش بگیرم واریز کنم سامانه فیش نداد و نوشته بودند کارت هوشمندتون بارنامه اش کمه و کارت سلامتت هم تموم شده و هم هوشمندم جلویش بسته است.آیا العان مراحل باز کردن کارت هوشمندم را اقدام کنم و دوباره بیمه ام را واریز بکنم..؟؟سوالم؟؟باید بیمه با پرداختی قبلیم ۸۷۵۰۰۰۰هزارریال را باید بریزم یا تبدیل میکنن به راننده های جدید که دوبرابر واریز میکنن ممنونم..با احترام.

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ آبان ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز این را باید از خود دفتر مربوطه بپرسید. ما فقط اطلاعات کلی را نوشته ایم.

person
محمد
۱۱ تیر ۱۴۰۱

سلام ببخشید من بیمه رانندگان خودروهای برون شهری هستم
آیا بیمه تکمیلی دارم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید از قبل ثبت نام کنید.

person
ناشناس
۱۰ تیر ۱۴۰۱

سلام من زیر پوشش بیمه رانندگان پدرم هستم دانشجوام هر سری ی برگه از طرف دانشگاه میبردم بیمه الان دیگ گفتند باید برم داخل ی سایت اسم سایت چی هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نام سایت را در داخل مقاله نوشته ایم. البته اگر همانی باشد که آن ها مدنظرشان است.

   person
   ابراهیم احمدی
   ۰۵ آبان ۱۴۰۱

   با سلام آیا بیمه تکمیلی رانندگان هزینه های دنداپزشکی را پوشش میدهد؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ آبان ۱۴۰۱

    سلام اصولا پوشش های درمانی را دارد. مگر اینکه شرایط بیمه نامه شرکت طرف قرارداد متفاوت باشد.

person
عباس چراغی
۱۵ فروردین ۱۴۰۱

سلام آیا این بیمه ها در کاهش خرید بیمه های مختلف مثل بیمه بدنه کامیون تاثیر داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید