بیمه سلامت ایرانیان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

همانطور که میدانید سازمان بیمه سلامت در راستای حمایت از افرادی که هیچ نوع بیمه درمانی برای خود تعیین نکرده اند ، ایجاد گردید. این بیمه که در واقع بیمه پایه برای افراد جامعه می باشد ، بدون پرداخت حق بیمه به افراد فاقد بیمه درمان اختصاص داده می شود.
لازم به ذکر است که با توجه به سیاست های دولت ، مبلغ ۲۸۵ هزار تومان که بابت حق بیمه سلامت می باشد از محل هدفمندسازی یارانه ها تامین می شود و بیمه شده هیچ مبلغی برای حف بیمه خود نمی پردازد.
توجه داشته باشید که این بیمه ، بیمه بازنشستگی نیست و تنها به عنوان بیمه پایه درمان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اگر اشخاص تمایل داشتند می توانند یک بیمه تکمیلی در کنار بیمه سلامت خود انتخاب کنند.

شرایط ثبت نام بیمه سلامت ایرانیان

از جمله شرایط مهم برای ثبت نام بیمه سلامت ایرانیان ، دارا نبودن هیچ نوع بیمه درمان اعم از بیمه تامین اجتماعی ، بیمه خدمات درمانی و کمیه امداد امام خمینی (ره) می باشد. بنابراین اگر مشمول یکی از بیمه های فوق باشید ، نمی توانید در این طرح ثبت نام کنید.
اگر شخص در حال حاضر بیکار و فاقد بیمه تامین اجتماعی باشد ، می تواند در بیمه سلامت ثبت نام کند اما به محض مشغول شدن به کار و بیمه شدن او ، از طرح بیمه سلامت خارج خواهد شد اما تا ۱ سال می تواند با استفاده از دفترچه درمان خود ، از مزایای بیمه سلامت استفاده کند.
در خصوص شرایط سرپرستی نیز در صورتی که پسرهای بالای ۱۸ سال تحت پوشش سرپرست خانواده خود نباشند ، می توانند به عنوان سرپرست در بیمه سلامت ثبت نام کنند.
بیمه پایه سلامت شامل همه خدمات بیمارستانی (بستری وسرپایی) در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی- درمانی دولتی و  آموزشی ، بخشی از بیمارستان های خصوصی که طرف قرارداد دولت هستند، همه موسسات سرپایی شامل پزشک، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و سایر خدمات پاراکلینیک که در کشور طرف قراراداد سازمان بیمه سلامت است. در قالب این طرح بیمه سلامت مانند سایر بیمه شده ها، فرد می تواند برود و از خدمات بیمه بهره مند شود

بیمه سلامت ایرانیان در شاخه بیمه های اجتماعی می باشد که مکمل انواع بیمه ای بازرگانی

می باش شما می توانید برای خرید انواه بیمه های بازرگانی مانند بیمه شخص ثالث بیمه مسافرتی بیمه عمر و دیگر شاخه های بیمه ای به وب سایت بیمه دات کام مراجعه نمایید .

نظرات بسته شده است.