06 فروردین 1402

ثبت نام بیمه سلامت ایرانیان + انواع، خدمات، شرایط و مدارک ثبت نام( بهار 1402)

بیمه سلامت ایرانیان از سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد. منبعی که این بیمه را تامین می کند یارانه هایی است که به تمامی افراد تعلق می گیرد. از این رو این بیمه برای افاد جامعه که تحت پوشش آن هستند رایگان می باشد.

چگونه تحت پوشش قرار بگیریم

افرادی که فاقد بیمه هستند و تحت پوشش هیچ شرکت بیمه ای نیستند می توانند از خدمات درمانی این بیمه به طور رایگان استفاده کنند. بیمه سلامت در جهت بهبود اوضاع سلامت و درمان افراد جامعه پدید آمده تا با بهره گیری از علم پزشکی در روند سلامت آن دسته از افراد که توانایی پرداخت حق بیمه خود را ندارند قدمی بزرگ بردارد.

بیمه سلامت بازنشستگی ندارد. فرق این بیمه با بیمه تامین اجتماعی در همین مورد است. در بیمه تامین اجتماعی که هزینه ای به عنوان حق بیمه گرفته می شود، در زمان بازنشستگی فرد حقوقی به عنوان حقوق بازنشستگی تامین اجتماعی دریافت می کند ولی بیمه سلامت که از جمله بیمه های رایگان برای افراد تحت پوشش است فقط جنبه استفاده درمانی دارد و فرد بعد از بازنشستگی نمی تواند طلب حقوق کند. افراد در صورت تمایل خود می توانند در کنار بیمه سلامت خود بیمه تکمیلی هم برای خود در نظر بگیرند و از آن برای درمان بیماری های پیشرفته تر که هزینه های بالایی دارد و تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی گیرد استفاده کند. این بیمه لازم به پرداخت مقداری وجه به عنوان حق بیمه دارد.

حتما بخوانید : تمام شرایط بیمه بیکاری۹۹+مشمولین بیمه بیکاری

شرایطی که برای ثبت نام در بیمه سلامت ایرانیان در نظر گرفته شده این است که فرد تحت پوشش هیچ کدام از بیمه ها اعم از سلامت، تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ارتش و … نباشد.

زمانی که فرد بیکار باشد و فاقد بیمه تامین اجتماعی باشد می تواند از بیمه سلامت استفاده کند، اما به محض ورود به شغلی و قرار گرفتن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی دیگر نمی تواند تحت پوشش بیمه سلامت باشد و فورا بیمه سلامت وی قطع می شود. اما او می تواند تا یک سال از دفترچه خود برای درمان استفاده کند و بعد از یکسال دفترچه وی باطل می شود.

سهام عدالت به چه کسانی تعلق می گیرد؟

در خصوص شرایط سرپرستی همچنین باید گفت در صورتی که پسرهای بالای ۱۸ سال تحت پوشش سرپرست خانواده خود نباشند ، می توانند به عنوان سرپرست در بیمه سلامت ثبت نام کنند.

انواع بیمه سلامت

 • بیمه سلامت همگانی: ثبت نام این دسته بیمه برای دهک‌های اول تا سوم به صورت رایگان انجام می‌شود. دهک‌های چهارم تا ششم هم می‌توانند با پرداخت بخشی از حق بیمه، این دسته بیمه را تهیه کنند.
 • بیمه ایرانیان: این بیمه را تمام دهک‌های جامعه می‌توانند با پرداخت کامل حق بیمه تهیه کنند. البته شرط نداشتن بیمه‌گر پایه برای ثبت نام کنندگان لازم است.
 • بیمه کارکنان دولت: بازنشستگانی که از صندوق بازنشستگی کشوری استفاده می‌کنند، می‌توانند از این دسته بیمه استفاده کنند.
 • بیمه روستاییان و عشایر: افرادی که در شهرها و روستاهایی با جمعیت زیر 20 هزار نفر زندگی می‌کنند، شامل بیمه روستاییان و عشایر می‌شوند.
 • بیمه بیماری‌های خاص: برای افرادی که از بیماری خاصی رنج می‌برند، شرایط خاصی برای انجام درمان در نظر گرفته شده است. بیماری‌هایی که شامل این شرایط می‌شوند عبارت‌اند از ام اس، پیوند کلیه، دیالیز، هموفیلی تالاسمی و… . می‌توانید برای اطلاع از لیست بیماری‌هایی که تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند، 
 • بیمه سایر اشخاص: خانواده‌های شهید، ایثارگر، جانباز، دانشجویان وزارت علوم و وزارت بهداشت، طلاب و مددجویان بهزیستی می‌توانند از بیمه سایر اشخاص برای انجام کارهای درمانی خود استفاده کنند.
بیمه سلامت بیمه دات کام

خدمات بیمه سلامت ایرانیان

بیمه پایه سلامت شامل همه خدمات بیمارستانی (بستری وسرپایی) در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی- درمانی دولتی و  آموزشی ، بخشی از بیمارستان های خصوصی که طرف قرارداد دولت هستند، همه موسسات سرپایی شامل پزشک، داروخانه، آزمایشگاه، رادیولوژی و سایر خدمات پاراکلینیک که در کشور طرف قراراداد سازمان بیمه سلامت است. در قالب این طرح بیمه سلامت مانند سایر بیمه شده ها، فرد می تواند برود و از خدمات بیمه بهره مند شود.

شرایط ثبت نام بیمه سلامت ایرانیان

افرادی که مشمول بیمه سلامت می شوند و تحت پوشش بیمه دیگری نیستند می توانند با مراجعه به سایت www.bimehsalamatiranian.ir در پنج مرحله مراحل ثبت نام خود را بگذرانند. مراحلی از جمله استعلام هویت فرد درخواست کننده که با وارد کردن کد ملی و مشخصات شناسنامه ای سرپرست صورت می گیرد. بعد از آن مشخصات فردی سرپرست و آدرس محل زندگی فرد و در مرحله چهارم وارد کردن مشخصات افراد تحت پوشش و در آخر تشکیل حساب کاربری انجام می شود که در مرحله پایانی شما باید یک نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین کنید که معمولا به صورت پیش فرض به شما کد ملی و شماره موبایلتان پیشنهاد می شود که می توانید این عدد را تغییر دهید. فقط باید توجه داشته باشید که رمز و نام کاربریتان را فراموش نکنید تا برای ورود به سامانه دچار مشکل نشوید.

بعد از ایجاد حساب کاربریتان لازم است بیمه سلامت همگانی را انتخاب و دکمه ثبت را بزنید تا اطلاعات شما وارد و تثبیت شود و شما از کاربرین و بیمه شدگان بیمه سلامت شوید.

نکته اصلی دیگر اینکه حتما باید شماره تلفن تحت مالکیت فرد ثبت نام کننده باشد. در غیر اینصورت اجازه ثبت نام ندارید و باید به صورت حضوری به مراکز پیشخوان مراجعه کنید. برای ثبت نام افراد زیر 18 سال، شماره موبایل سرپرست وارد خواهد شد.

در حال حاضر چیزی به نام بیمه سلامت یا بیمه ایرانیان به صورت مجزا نداریم. هر دو یکی هستند و با نام بیمه سلامت ایرانیان از سال ۹۳ مشغول به کارند.

ثبت نام بیمه سلامت

مدارک لازم جهت ثبت نام بیمه سلامت ایرانیان

مدارکی که جهت ثبت نام در سامانه بیمه سلامت ایرانیان الزامی است شامل: کارت ملی، شناسنامه و یک قطعه عکس است و رعایت شرایط خانوار در آن الزامی است و نمی توان به صورت انفرادی از آن استفاده کرد.

در صورتیکه بیمه شده خدمات سرپائی را از موسسه غیر طرف قرارداد دریافت کرده باشد خسارت متفرقه هزینه پرداخت نمی نماید. در بیمه سلامت هزینه آزمایشات در موارد بستری بیماران خاص مانند سایر بیمه شدگان محاسبه می شود و فقط در صورت داشتن کارت هوشمند ، آن داروها مشمول تخفیف می گردد. لازم به ذکر است بیماران سرطانی تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان جهت تائید داروهای شیمی درمانی نیاز به گواهی پزشک معالج – کپی دفترچه بیمار – کپی شناسنامه بیمار و گزارش پاتولوژی دارند. درباره استفاده از موسساتی که می توان از بیمه سلامت ایرانیان استفاده کرد باید گفت استفاده از دفاتر بیمه ایرانیان مانند دفاتر کارمندی و سایر اقشار بوده و در کلیه مؤسسات طرف قرارداد جهت بهره مندی از خدمات بیمه ای بستری و سرپایی قابل استفاده است. سهم پرداختی بیمه شده خویش فرما (فرانشیز بیمه) از کل هزینه خدمات ارائه شده نیز مانند سایر صندوقهای بیمه ای سازمان بیمه سلامت می باشد.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

چک لیست 8 مزایای بیمه شخص واحد دی در 1402 + پوشش ها درمانی

مزایای بیمه شخص واحد دی را می‌توان استفاده همه افراد جامعه با هر شرایط شغلی دانست. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل به استفاده از خدمات درمانی بیشتر دارید اما شرایط خرید بیمه تکمیلی برای شما فراهم نیست، توصیه می‌کنیم که این بیمه نامه را خریداری کنید

06 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

5 تفاوت بیمه شخص واحد دی و بیمه تکمیلی در 1402

در حقیقت بیمه شخص واحد دی نوعی از بیمه درمان است که با بیمه تکمیلی تفاوت‌هایی دارد. برای کاهش هزینه‌های درمان بهتر است که همیشه یک بیمه نامه در کنار بیمه‌های پایه داشت تا هنگام بروز بیماری نگرانی‌های جبران خسارت برای افراد کاهش یابد.

01 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی فرهنگیان + جدیدترین تغییرات این بیمه درمان در سال 1402

راهنمای پوشش‌ها و تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان و شرکت های ارائه دهنده این بیمه درمانی را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

08 اردیبهشت 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی چیست؟+راهنمای جامع بیمه تکمیلی درمان 1402

در این مقاله به طور کامل با بیمه تکمیلی، شرایط و انواع شرکت های بیمه آشنا می شوید.

17 فروردین 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

آیا افرادی که به شغل رانندگی مشغول هستند، بیمه تکمیلی دارند؟ رانندگان چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند؟ برای کسب اطلاعاتی در این خصوص این مقاله را بخوانید!

09 فروردین 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

مهم‌ترین مدارک بیمه تکمیلی 1402 که بدون آنها دریافت خسارات محال است

چک لیست همه مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارات درمانی از بیمه تکمیلی را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
هوشیار امامی
22 بهمن 1400

من یک خانم مطلقه هستم وبا دختر۳۷ساله ام که کارمندهست وبیمه اجتماعی داره رندگی میکنم
چگونه میتونم بیمه انفرادی بگیرم ! ؟

  عفت هوشیار امامی
  22 بهمن 1400

  پاسخ
  من یک خانم مطلقه هستم وبا دختر۳۷ساله ام که کارمندهست وبیمه اجتماعی داره رندگی میکنم
  چگونه میتونم بیمه انفرادی بگیرم ! ؟

   کارشناس بیمه
   24 بهمن 1400

   سلام دوست عزیز خودتان می توانید از طریق بیمه سلامت اقدام کنید.

   مهدی
   15 اسفند 1400

   بیمه ی دخترتون بشید

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، اگر بیمه سلامت بخواهید می توانید از طریق خود سایت به راحتی ثبت نام کنید و مشکلی وجود ندارد.

نانا
07 فروردین 1401

مادر من ام اس دارن و پدرم فعلا نیستن آیا میتونن شخصا یا خودم بیمشون کنم

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه سلامت اطلاعات خاصی در این خصوص نداریم.

محمدی
23 فروردین 1401

سلام برادر بنده بالای 18سال هست ولی تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست،در ضمن یارانه برادرم زیر مجموعه پدرم می باشد و به حساب پدرم واریز می شود،آیا برادرم می تواند بیمه سلامت ثبت نام کند؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام بله به دفاتر یا سایت بیمه سلامت مراجعه کنید.

هلیا
12 اردیبهشت 1401

با سلام .من و همسرم حق بیمه مشاغل ازاد رو بصورت اختیاری به سازمان تامین اجتماعی برای بهره مندی از بازنشستگی پرداخت میکنیم ولی بابت درمان مبلغی تحت عنوان دفترچه درمان پرداخت نمیکنیم ،ایا میشه بیمه سلامت رو ثبت نام کنیم؟

  نویسنده بیمه
  14 اردیبهشت 1401

  سلام هلیای عزیز
  اولا شما بیمه حرف و مشاغل آزاد بدون درمان واریز میکنید چون بیمه اختیاری درمان دارد اگر هم بیمه حرف و مشاغل آزاد واریز میکنید میتوانید از دفترچه درمانی بیمه سلامت استفاده کنید

  خانم حمیدی
  04 بهمن 1401

  سلام من بیمه سلامت ثبت نام کردم یک ماه پیش عمل لاپاراسکوپی انجام دادم مدارک وبردم برای خسارت گفتن بیمه شما سلامت همگانی هست تعلق نمیگیره چیکار باید بکنم ؟

   کارشناس بیمه
   10 بهمن 1401

   سلام بیمه پایه بعد از عمل هزینه را نمی دهد. در همان وقت محاسبه می شود.

ستاره
16 اردیبهشت 1401

سلام ببخشید من سال ۹۵ تو سایت بیمه سلامت ثبت نام کردم ولی خبری نشد الان هم که دوباره میرم وارد کارتابل شخصی میشم ادرار هویت شده میزنه و نمیتونم هیچکدوم از ی
بیمه سلامت و یا ایرانیان رو انتخاب کنم
الان موندم واقعا آیا واقعا تحت پوشش بیمه سلامت هستم یا خیر ؟
آیا مشمول طرح جدید بیمه سلامت نیشم ؟

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، باید به صورت حضوری به دفتر بیمه سلامت مراجعه کنید.

حمید
16 اردیبهشت 1401

چرا نمیشه وارد سایت بیمه سلامت شد ، میگه دسترسی به این سایت امکان پذیر نیست

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به این سایت باید مراجعه کنید:www.bimehsalamatiranian.ir

علی
16 اردیبهشت 1401

سلام فقط سایت نمیاره میشه اسم سایت رو اعلام کنید ممنون

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به این سایت باید مراجعه کنید:www.bimehsalamatiranian.ir

اصغر
17 اردیبهشت 1401

برای ثبت نام بیمه سلامت باید به کدام سایت مراجعه کنم

  کارشناس بیمه
  17 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، نام سایت در مقاله نوشته شده است.

جمشید
18 اردیبهشت 1401

سلام من بیمه تامین اجتماعی فقط باز نشستگی میریزم بدون درمان میتونم بیمه سلامت کنم خودمو با خانوادمو

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله میتوانید.

حسنی
31 اردیبهشت 1401

سلام
ببخشید ما قبلا بیمه روستایی بودیم اما خدمات این بیمه تا حد زیادی محدود شده آیا میتونیم از بیمه سلامت استفاده کنیم ضمن اینکه سر پرست ما مادرمون بود که دو ماهه به رحمت خدا رفتند وقتی به سایت مراجعه کردم پیام میده شما تحت تکفل
… هستید باید چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید به همان دفتر سلامت مراجعه کنید و از آن ها دقیق تر بپرسید.

متین
01 خرداد 1401

سلام
من مجردم بیکارم هیچ بیمه ای هم ندارم واسه خودم میخوام بیمه بگیرم
میخواستم بدونم مدارک فقط یک قطعه عکس با کارت ملی و شناسنامه هست؟
چون جای دیگه دیده بودم که زده بودن کپی شناسنامه سرپرست خانواده هم میخواد و کلی چیزای دیگه یعنی مدارک والدین هم لازمه؟ اونا تحت یک بیمه جدا هستن

  کارشناس بیمه
  02 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، تا جایی که می دانیم، مدارک آن ها لازم نیست.

پیام
10 خرداد 1401

سلام عرض می‌کنم‌. سوال من اینه که آیا میشه با بیمه سلامت رایگان نود در صد هزینه عمل جراحی ضروری رو از مراکز دولتی گرفت؟ و اینکه تبدیل بیمه ایران به بیمه ایرانیان چه قدر هزینه لازم داره؟ با تشکر

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اینکه چقدر پوشش بدهد، ما اطلاعاتی نداریم اما می توانید استفاده کنید.

سعید
19 خرداد 1401

سلام من خودمو بیمه سلامت کنم ، همسرم هم شامل میشه یا باید کار خواصی بکنم ؟

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیزف باید از خود دفتر بیمه سلامت بپرسید. البته اگر هم بشود، باید درخواست بدهید.

داروگ
31 خرداد 1401

موقع ثبت نام باید بین بیمه سلامت همگانی و بیمه ایرانیان یک مورد انتخاب شود. تفاوت این دو چیست ؟

  کارشناس بیمه
  01 تیر 1401

  سلام هر دو یکسان هستند.

اکرم
03 تیر 1401

سلام
قبلا همسرم حدود ۱۰ الی ۱۲ سال بیمه سلامت برای خودش و من و پسرم گرفت اما ادامه نداد الان میخام ادامه بدهم چ کاری بکنم ؟
ضمنا وارد سایت می‌شویم اطلاعات ما وجود دارد فرزند دوم را خودمان اضافه کردیم اما گزینه ای برای ثبت پوشش بیمه همگانی سلامت ندارد و گزینه پوشش بیمه دارد که بعد از انتخاب آن پیغام شما تحت هیچ نوع بیمه ای نیستید و از گزینه ثبت پوشش بیمه همگانی استفاده کنید نمایش می دهد که متاسفانه چنین گزینه‌ای نیست

  کارشناس بیمه
  04 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص مشکلات بیمه سلامت باید با دفتر خود سازمان تماس بگیرید.

ایلاف
04 تیر 1401

سلام من مطلقه بودم وسرپرست دخترم بودم والان ازدواج کردم ومیخوام تحت سرپرستی شوهرم قرار بگیرم تا هنگام زایمان آزاد حساب نکنندبه چه سایتی مراجعه کنم

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، از طریق خود سایت سلامت می توانید اقدام کنید.

مرادی
05 تیر 1401

سلام من خواستم پسرمو بیمه سلامت کنم این بیمه شما بدونه اینکه مبلغ رو بهم بگه ازم شماره کارت و… خواست منم ندونسته فک کردم بیمه سلامته مثله قبلا چند هزاری ازمون میگیره ولی یک میلیون و صد هزار ازم برداشت کرد

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، این مطلب صرفا برای دادن اطلاعات است. آن قیمت پایین برای همه امکان پذیر نیست.

علی
11 تیر 1401

سلام .خودم توسایت ثبت نام کردم الان ولی همسرمو نمیتونم چون مینویسه تحت بیمه سلامت پدرشه .چطوری تو سایت همسرمو از سرپرستی پدرش در بیارم تا بتونم تحت عضو بکنم

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص امکانات سایت اطلاعاتی نداریم؛ اما می توانید به صورت حضوری مراجعه کنید.

Sahar
14 تیر 1401

سلام بیمه سلامت ایرانیان در بیمارستان خصوصی چند درصد از هزینه را پوشش می دهد؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، فکر نکنیم که پوشش دهند.

علی
17 تیر 1401

سلام آیا میشه بیمه سلامت را ب ایرانیان تغییر داد ؟

  کارشناس بیمه
  17 تیر 1401

  سلام هر دو یکسان هستند.

  damoon.erfan@gmail.com
  26 تیر 1401

  سلام ، من خارج از کشور ساکنم ولی هیچ بیمه درمانی تو ایران ندارم. میخواستم بدونم که با توجه به شرایطم میتونم برای بیمه سلامت بصورت آنلاین درخواست بدم؟ و این که هزینه ماهیانه پرداختی بیمه امچقدر خواهد بود؟

   کارشناس بیمه
   28 تیر 1401

   سلام دوست عزیز، بله می توانید حتی تامین اجتماعی هم می توانید بگیرید. طرح های مختلف با قیمت های متفاوتی دارند.

16 شهریور 1401

من مجرد هستم و ۲۵ ساله
خودمو بیمه سلامت روستایی کردم یه چندماهیه اما حالا ساکن تهران شدم، خودمو میتونم بیمه سلامت ایرانیان کنم؟
بیمه سلامت ایرانیان ام ار ای و سی تی اسکن و نوار عصب و سونوگرافی و رادیولوژی و بستری در بیمارستان رو شامل میشه یا نه؟
من میخوام یه بیمه ای باشه که بتونم از مواردی که گفتم استفاده کنم کسی میتونه راهنمایی کنه؟

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام بهتر است که به دفتر بیمه سلامت یا پیشخوان (اگر اشتباه نکنیم) مراجعه کنید. اصولا پوشش می دهد؛ البته در بیمارستان های دولتی

عایرضا عزیزنژاد
28 شهریور 1401

سلام من دانشجو هستم فارغ شدم و دیگه تحت تکلف پدرم نسشتم شغلی هم ندارم میتوانم بیمه سلامت بگیرم و هم چنین بیمه های ازاد دیگر چگونه حساب میشوند ؟ مثلا اگه بخواهم یه سال بیمه باشم با بیمه سامان و … ایا امکان پذیر هست و حدودا چه قدرهزینه دارد و این که ایا بیمه سلامت از لحاظ کسر قیمت ایا اتفاوتی با بیمه های دیگر دارد

  کارشناس بیمه
  29 شهریور 1401

  سلام بله می توانید. اما بیمه سامان، بیمه پایه نیست. شما بیمه دانشجویی تامین اجتماعی هم بگیرید.

aliyar
29 شهریور 1401

این بیمه هزینه عکس برداری مثل ام آر آی و سیتی اسکن رو هم پرداخت میکنه؟ اگه بله چند درصد پرداخت میشه؟

  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام بله پرداخت میکند بستگی به نوع مرکز دارد. در مراکز دولتی اصولا پولی دریافت نمی کنند.

محسن اقایی
08 مهر 1401

سلام قیمت هر ماه هزینه بیمه چقدره

  کارشناس بیمه
  08 مهر 1401

  سلام دوست عزیز، این مبلغ را بیشتر به صورت سالیانه دریافت می کنند.

محمود زارع پور
20 مهر 1401

سلام با توجه به کسر بیمه خدمات درمانی کد رهگیری نتوانستم برای درمان بگیرم و گفتند غیر فعال شده بیمه تون

سعید
22 مهر 1401

سلام من بیمه تامین اجتماعی هستم زیر نظر تاکسی رانی .چند ماهی هست بیمه تامین اجتماعی من نرخ آزاد پرداخت میکنم می‌خوام دفتر چه بیمه تامین اجتماعی لقو کنم تا هزینه بیمه که پرداخت میکنم کمتر بشه میشه بعد دفتر چه سلامت برا درمان بگیرم به من تعلق می‌گیرد راهنمایم کنید

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام در بیمه تاکسیرانی نمیتوانید درمان را حذف کنید امکان ندارد

سعید
22 مهر 1401

با عرض سلام من بیمه تامین اجتماعی زیر نظر اداره تاکسی رانی هستم چند ماهی هست نرخ بیمه من آزاد حساب میشود می‌خوام دفتر چه بیمه تامین اجتماعی را لغو کنم تا هزینه بیمه که پرداخت میکنم کمتر بشه آیا بعد میتوانم خودمو بیمه درمانی سلامت ایرانیان بکنم راهنمای میخام

  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام سعید عزیز
  تو بیمه تاکسیرانی شما نمیتوانید بیمه درمانی خودت را حذف کنید

دینا
25 مهر 1401

سلام وخسته نباشین. شرمنده سوالی که دارم اینکه اگر شخصی بیمه تامین اجتماعی و بیمه پاسارگاد داشته باشه نمیتونه بیمه سلامت ثبت نام کنه .. ممنون

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام بیمه سلامت یک بیمه پایه است و پاسارگاد تکمیلی است. اما چون شما بیمه تامین اجتماعی دارید که خود بیمه پایه است، نمی توانید.

میرآقایی
02 آبان 1401

سلام من بیمه روستایی دارم حالا میخوام بیمه سلامت بگیرم چگونه میتونم راهنماییم کنید

  کارشناس بیمه
  02 آبان 1401

  سلام اصولا بیمه پایه یکی بیشتر نمیتوان گرفت اما باز بهتر است که به دفاتر خدمات الکترونیک دولت یا دفاتر پیشخوان باید مراجعه کنید. البته به خود سایت بیمه سلامت هم مراجعه کنید، روش های ارتباطی هم وجود دارد.

ابراهیمی
09 آبان 1401

سلام
پسرم فوت کرده حضانت بچه ها به عروسم واگذار شده
عروسم شوهر کرده وتحت بیمه تامین اجتماعی شوهرش هست
دو تا نوه هام تحت هیچ بیمه ای نیستند
چه جوری میتونم ای دو بچه رو تحت بیمه سلامت در بیارم؟

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام بهتر است که با نزدیک ترین واحد مراجعه کنید تا شرایط شما را بررسی کنند.

حاج مهدی
19 آبان 1401

سلام بنده هجده سالم شده و می‌خوام بیمه ام را جدا کنم از سرپرستی پدرم و خودم بیمه رو بگیرم آیا بعد اینکه بیمه رو پدرم جدا کرد میتونم خودم سرپرست خودم بشم و بیمه سلامت بشم یا ن ؟!

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام بله البته بیمه سلامت احتمالا شرایط خاصی دارد.

مظلوم وفقیر
04 آذر 1401

مسعول ثبت نام درکامپیوترنگاه کرد وگفت حساب بانکتون نشون میده کد۷ هستین وبیمه رایگان شامل شما نمیشه
وباید۵۰۰هزارتومان پرداخت کنید.ما اصلا شماره حساب وکارت بهشون نداده بودیم😎

  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام کد ملی که داده اید؟

عباس ..
13 آذر 1401

سلام من بیمه سلامت دارم.چجوری بیمه تکمیلی خانواده رو بگیرم که همه‌ی هزینه های جراحی رو پرداخت کنه

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا در خرید بیمه تکمیلی شما را راهنمایی کنند.

سید سعید
15 آذر 1401

سلام من مجرد هستم ۳۲ ساله میتونم از بیمه استفاده کنم قبلا بیمه تامین احتماعی داشتم نزدیک ۱۱ سال
بیمه تامین احتماعی قطع شده
میخواستم اینو جایگزین کنم

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام بیمه سلامت اصولا بازنشستگی ندارد. آن تامین اجتماعی برایتان حداقل سابقه است.

محسن
17 آذر 1401

سلام خانواده من بیمه سلامت همگانی دارن آیا میتونیم بیمه تکمیلی بگیریم ،و آیا بیمه سلامت بیمه تکمیلی داره؟؟

  کارشناس بیمه
  18 آذر 1401

  سلام بیمه سلامت که حالت پایه است و خودتان می توانید از هر شرکتی تکمیلی خریداری کنید.

   شاهین
   29 آذر 1401

   ضروریه لطفا پاسخ بدید
   سلام، من بیماری ام‌اس دارم و زادیوا رایگان دریافت میکنم الان پرونده منو بستن! قبلا شماره داشتن باشون تماس میگرفتم پروندم باز میشد الان شماره رو پاسخ نمیدن! دارومم تموم شده باید چکار کنم که پروندمو باز کنن؟ شماره‌ای ازشون ندارید؟

    کارشناس بیمه
    29 آذر 1401

    سلام والا در این خصوص اطلاعی نداریم. اگر میتوانید حضوری مراجعه کنید.

پارسا
29 آذر 1401

مادرم بیمه سلامت روستایی دارن می‌خوان تغییر بدن بیمه پایه رو و بیمه ایرانیان داشته داشته باشم چون هیچ بیمارستانی بیمه پایه شون رو قبول نمیکنن برای عمل چطور میشه اقدام کرد برای تغییر بیمه

  کارشناس بیمه
  29 آذر 1401

  سلام بهتر است که به دفاتر پیشخوان مراجعه کنید. آن ها این بیمه را عرضه می کنند. البته اگر امکان پذیر باشد.

ندا
06 دی 1401

سلام من سال ۹۳بیمه سلامت داشتم و سال 95 وارد یه شرکت شدم و بیمه تامین اجتماعی شدم و بیمه سلامتم قطع شد بعد سال ۹۸ از شرکت دراومدم و بیمه تامین اجتماعیم هم قطع شد بعد همون سال خواستم دوباره بیمه سلامت کنم گفتن چون یک بار بیمه بودین و بعدش قطع شده نمیتونین دوباره بیمه سلامت بشین لطفا راهنماییم کنین

  کارشناس بیمه
  06 دی 1401

  سلام در خصوص این اطلاعات زیادی نداریم. اما احتمالا نمی شود. بعد اینکه اگر میتوانید همان تامین اجتماعی را ادامه دهید.

امیر
25 دی 1401

سلام
من درسم تموم شده ، قصد ادامه تحصیل ندارم
با توجه به شرایط فعلی، قصد خدمت رفتن هم ندارم
میخواستم بدونم تو مورد اول که بیمه سلامت همگانی بود، کارت پایان خدمت یا معافیت لازم یا نه؟

  نویسنده بیمه
  25 دی 1401

  سلام بیمه نیازی به کارت پایان خدمت ندارد.

محمدی
01 بهمن 1401

با سلام .با من تماس گرفته شده از طرف بیمه گفته شده شما چون یارانه و سهام عدالت میگیرین از طرف دولت بیمه تکمیلی میشین نفری ۷۰۰ هزار تومان مادام العمر .آیا همچین چیزی صحت داره؟؟؟

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1401

  سلام. خیر دروغ گفتند مراقب باشید

مصطفي
03 بهمن 1401

سلام من بيمه سلامت دارم اما فقط مراكز دولتي قبول ميكنن
شنيدم بيمه ايرانيان با پرداخت هزينه قابل قبول همه جا هست راهنمايي كنيد ممنون

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام در هر مرکز دولتی می توانید استفاده کنید.

ابوالفضل
08 بهمن 1401

سلام..ببخشید..من مددجوی بهزیستی هستم. پسرم مشکل کلیه داره
شامل بیماری خاص میشه

  کارشناس بیمه
  08 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز، باید پرونده فرزندتان را به کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی ببرند تا مشخص شود می‌تواند تحت پوشش قرار بگیرد یا خیر.

سید احمد سیدی
10 بهمن 1401

با سلام،‌فرزندم پس از اتمام دانشگاه و سربازی تحت پوشش هیچ بیمه ای نیست آیا میتونه بیمه سلامت بشه ضمنا مجرد هست

  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بله می‌توانید به صورت آزاد بیمه مورد نظر خود را تهیه کنید و ماهیانه حق بیمه مقرر شده توسط شرکت را پرداخت نمایید. تمامی افراد می توانند بیمه‌های درمانی را به صورت آزاد خریداری کنند.

کاربر
10 بهمن 1401

سلام،،،هزینه بیمه سلامت ایرانیان برای خانواده چهار نفره درسال چقدراست؟

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام. لطفا از طریق جدول هزینه‌های بیمه ایرانیان این موضوع را پیگیری کنید.

محمد صالح عبدالرحمن تنگریز
11 بهمن 1401

سلامت من بیمه سلامت دارم چگونه میتوانم تبدیل به بیمه ایرانیان کنم؟

  کارشناس بیمه
  21 بهمن 1401

  سلام. این دو بیمه تفاوت زیادی با هم ندارند. به کارگزاری بیمه مراجعه بفرمایید.

مجید
13 بهمن 1401

سلام. لطفا مدارک لازم برای ثبت نام رو بفرمایید و اینکه کجا باید برم
من قبلا (سال٩۴) دفترچه بیمه سلامت داشتم

  کارشناس بیمه
  19 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. مدارک لازم برای ثبت نام در این مقاله ذکر شده است. لطفا مقاله را مطالعه بفرمایید.

طباطبایی
22 بهمن 1401

سلام من هیچ بیمه ای نیستم 38سالمه غیر حضوری میشه بیمه کنم خودمو؟ از چه سایتی؟

  نویسنده بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  در سایت تامین اجتماعی درخواست بیمه حرف و مشاغل آزاد بدهید

ارجمند
07 اسفند 1401

سلام.من الان هزینه بیمه کارگری راخودم پرداخت میکنم.میخام ازاول سال1402برم تحت پوشش بیمه سلامت.وبیمه کارگری راقطع کنم.دهک4هستم.باهمسرم ماهیانه چقدرهزینه پرداخت بیمه سلامت من میشه.ممنون.وچطور

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. بیمه سلامت فقط برای درمان است و هزینه پرداخت نمی‌کنید.

محمد
23 اسفند 1401

سلام و خسته نباشید خدمت شما
ببخشید چه مدت بعد از بیمه شدن میشه برای جراحی ازش استفاده کرد؟ باید یه مدت بگذره یا خیر؟

  کارشناس بیمه
  24 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. همه بیمه‌های درمانی یک دوره انتظار دارند. با توجه به این که چه بیمه ای دارید دوره انتظار آن را چک کنید.

مهنازاده
26 اسفند 1401

سلام خسته نباشید ببخشید مزاحم وقتتون میشم من دارای بیمه تامین اجتماعی از طریق پدرم هستم که اونم بازنشسته شده وبه دلیل اینکه من بیماری صرع دارم بیمه دارو های من پوشش نمیده می خواستم بدونم می توانم خودم بیمه سلامت کنم ؟ اگر بله بعد از ثبت نام چظور بباید دارو هام بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. وقتی تامین اجتماعی پوشش نمیده بیمه سلامت هم پوشش نمیده.

محمد شاهسون
09 فروردین 1402

سلام بنده ۳۷ سالمه بیمه تامین اجتماعی ندارم چطوری میتونم سریع بیمه سلامت رد کنم چون دوتا بچه ام دخترن تشنج دارن هر آن امکان بالا رفتن داره لطف کنید راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  12 فروردین 1402

  سلام محمد عزیز
  شما هم میتوانید بیمه تامین اجتماعی شوید و هم میتوانید بیمه سلامت همراه آن ثبت نام کنید.

ناصرسلطانی نژاد
21 فروردین 1402

سلام بازنشسته هستم میتونم بیمه تکمیلی بشم

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام. بله

یوسفی
24 فروردین 1402

سلام بیمه رایگان فرزند مادر دروغ من بچم بیمه فقط ۵ماه شد دیگه بیمه رایگان نکردن فقط دروغ تحویل جامع میدن

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. این طرح در سال 1402 تصویب شده!

Mahla
24 فروردین 1402

با سلام و خسته نباشید من سه ماه سه ماه میرفتم بیمه سلامت رو تمدید میکردم امروز رفتم بمن گفتن باید یک ملیونو صد باید بدی مگه این بیمه رایگان نیت؟؟؟

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. خیر باید مبلغی را پرداخت کنید.

مهری
24 فروردین 1402

سلام، من امروز بیمه سلامت دارم امروز رفتم تمدیدش کنم به من گفتن باید بیمه ایرانیان ثبت نام کنم و مبلغ یک میلیون و خردی بپردازم! آیا بیمه سلامت منحل شده؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. خیر منحل نشده است.

  محمد
  26 فروردین 1402

  مهری خانوم منم بیمه سلامتم تموم شده بود خواستم تمدید کنم تو سایت برای تمدید فقط ایرانیان بود منم دیگه همونو تمدید کردم ، اگه کسی اطلاعی داره بگه چی شده ایرانیان جایگزین شده ؟ ممنون

   نویسنده بیمه
   27 فروردین 1402

   سلام دوست عزیز. بیمه سلامت در واقع بیمه سلامت ایرانیان است. خیر جایگزین نشده است، یکی هستند.

سعید
25 فروردین 1402

من بیمه سلامت هستم و میخاستم به پزشک خانواده مراجعه کنم. سوال من اینه هزینه داروها و هزینه ازمایشات مثل سونو و یا ازمایش خون هم جز بیمه هست یا ازاد محاسبه میشن ؟؟؟

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. آزاد محاسبه میشود.

داریوش
26 فروردین 1402

بیمه سلامت طی یک پیامک عجیب به بسیاری از بازنشستگان کشوری اعلام کرده که بیمه آن ها تا چند روز دیگر تمام می شود !!! و خواسته که برای تمدید بیمه خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند . ما که درک نکردیم چطور ممکن است اعتبار بیمه سلامت یک فرد بازنشسته تمام شود . مانند این است که سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان خود اعلام کند که تا چند روز دیگر اعتبار بیمه تامین اجتماعی آن ها تمام می شود !!

  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام داریوش عزیز. اعتبار آن تمام نمیشود باید تمدید کنید.

یزدان
28 فروردین 1402

با سلام.من تا الان بیمه سلامت همگانی رایگان داشتم.الان باید بیمه ایرانیان با پرداخت حق بیمه برا خودم درست کنم.اگه بیمه ایرانیان داشته باشم برادرم میتونه برا منم مثل پدر و مادرم بیمه تکمیلی درست کنه؟؟

  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام. بله می‌توانند.

رها
28 فروردین 1402

من ثبت نام بیمه ایرانیان روانجام دادم ولی استعلام میزنم میگه اطلاعات یافت نشد چند وقت بعد میشه استعلام گرفت

  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. مدتی زمان میبرد.

  محمد
  01 اردیبهشت 1402

  منم چند روزه بیمه ایرانیان تمدید کردم کد 1666 رو که میزنم میگه اطلاعات یافت نشد ، در صورتی که تو سایت بیمه سلامت که میرم تمدید شده و مشکلی نداره

   نویسنده بیمه
   01 اردیبهشت 1402

   سلام. احتمالا سامانه بیمه سلامت مشکل دارد. بهتر است از مسولین خود این بیمه موضوع را جویا شوید.

محسن
29 فروردین 1402

سلام فرق بین بیمه سلامت همگانی و ایرانیان در چیه؟
بیمه سلامت همگانی رو فقط مراکز دولتی قبول دارند اما بیمه سلامت ایرانیان رو همه جا قبول میکنند؟
بیمه سلامت ایرانیان رو اگر خانواده ای پدر و فرزندانش فقط تحت پوشش قرار بگیرند میشه؟چون مادر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هست
تشکر

  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. کسانی که در بیمه ایرانیان ثبت نام می‌شود ۵۵۰ هزار تومان هزینه دارند که ۵۰ درصد آن را دولت می‌دهد و افراد با پرداخت نصف آن یعنی ۲۶۴ هزار تومان ماهیانه ۲۲ هزار تومان از خدمات بیمه‌ای برخوردار می‌شوند. اما بیمه سلامت کاملا رایگان است و افراد هیچ پولی برای برخوداری از خدمات این بیمه نمی‌پردازند. دفترچه بیمه سلامت همگانی فقط در بخش دولتی خدمات پرداخت می‌کند، اما افرادی که از بیمه ایرانیان استفاده می‌کنند به علت اینکه پرداختی دارند می‌توانند از خدمات بخش خصوصی هم بهره‌مند شوند.

جلال
02 اردیبهشت 1402

سلام من پیوند کلیه شدم چطوری باید بیمه رو خاص کنم قبلا دیالیز که میشدم تو بیمه زده بود خاص

  نویسنده بیمه
  03 اردیبهشت 1402

  سلام. مدارک خود را بیمه تحویل دهید.

میلاد
04 اردیبهشت 1402

سلام.بیمه سلامت ایرانیان چه مقدار از هزینه عمل رباط صلیبی acl رو تقبل میکند ؟

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام. خیر.

محسن
05 اردیبهشت 1402

با سلام قبلا بیمه سلامت رایگان بود ولی الان باید هزینه نزدیک به ششصد تومن پرداخت کنیم چرا پس بهش میگن بیمه رایگان

  نویسنده بیمه
  05 اردیبهشت 1402

  سلام حق بیمه پایه را باید پرداخت کرد.

سعید
10 اردیبهشت 1402

سلام. وقت بخیر من تا برج 2 بیمه سلامت بودم و رایگان بود. و فرزندم هم تحت پوشش خودم بود.
حالا گفته باید 900هزارتومان پرداخت کنید. ایا این 900 تومان فقط برای خودم هست برای فرزدنم که قبلا تحت پوشش خودم بوده هم باید 900 دیگه پرداخت کنم؟

  نویسنده بیمه
  11 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. در این رابطه بهتر است با بیمه سلامت تماس بگیرید.

علی
12 اردیبهشت 1402

سلام بند با مراجعه به سایت بیمه سلامت دیدم نوشته شده تحت بیمه ایرانیان ایا بیمه من بیمه ایرانیان است وایا پسر من که بیماری خاص دارد چگونه مخارج دارو وهزینه هاش حساب میشه و سوال اخرم این هست که وقتی بیمه خانواده من رو بدون هزینه یک سال بیمه کرده یعنی دهک من زیر 4 هست ممنووون میشم جواب بدید دعاتون میکنم

  نویسنده بیمه
  16 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. لطفا این موضوع را از بیمه ایرانیان پیگیری کنید.

نازنین
06 خرداد 1402

سلام
من بیمه ایرانیان را فعال کردم و در اپلیکیشن بیمه سلامت ۹۳ روز فعال شده
مطب دکتر که رفتم از من کد رهگیری خواستند ولی کد رهگیری برای من ارسال نشده است
چطور میتوانم کدرهگیری دریافت کنم؟

  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام. لطفا به کارگزاری بیمه ایرانیان مراجعه نمایید و موضوع را پیگیری کنید.

ممد
07 خرداد 1402

سلام من تنها درامدم یارانه میباشد.رفتم بیمه سلامت تمدید کنم گفتن بیمه سلامت دیگ نیست باید ایرانیان بگیری و هر نفر سیصد هزار گرفتن از من.یعنی نهصد هزار دادم.الان بیمه من ولی سلامته رفتم دکتر این چجوریه الان.

  نویسنده بیمه
  08 خرداد 1402

  سلام. بیمه سلامت به طور کامل برداشته شده است و دیگر چیزی به اسم بیمه پایه سلامت نداریم. بیمه سلامت ایرانیان یا همان ایرانیان جایگزین بیمه سلامت شده است.

صالح
08 خرداد 1402

سلام مادر من بیمه ی تامین اجتماعی است ،ولی هیچ حق بیمه ای دریافت نمی کنند می‌خواهیم برایش بیمه ی سلامت بگیریم،باید چکار کنیم ؟؟واینکه بیمه ی سلامت برای مراکز دولتی است چون مثلاً برای فیزیو تراپی به مراکز خصوصی مراجعه می‌کند ،می تواند از بیمه استفاده کند ؟؟؟خواهشا راهنمایی بفرمایید چون واقعا از پس هزینه ی درمان بر نمی آید

  نویسنده بیمه
  09 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله میتوانید برایش بیمه سلامت بگیرید و فقط برای بستری شدن در بیمارستانهای دولتی استفاده میشود.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید