خرید سایر بیمه ها

مرحله اول: مشخصــات متقاضی
به همراه کد شهر وارد شود
سایر بیمه ها

چرا خرید از بیمه دات کام

صدور بیمه‌نامه در کمتر از یک ساعت
پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته
مقایسه بین 20 شرکت‌ بیمه معتبر
مشاوره تخصصی جهت انتخاب بیمه

استعلام و خرید بیمه انفرادی و سازمانی

در صنعت بیمه این امکان وجود ندارد که تمامی رشته‌های بیمه‌ای چه برای اشخاص حقیقی (انفرادی) و چه برای سازمان‌ها (سازمانی) شرکت‌ها، ارگان‌های دولتی و خصوصی امکان استعلام و فروش آنلاین را دارا باشند. لذا سامانه bimeh.com به عنوان جامع‌ترین مرجع آنلاین خرید و استعلام بیمه این امکان را فراهم آورده است که تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی بتوانند به سادگی استعلام بیمه مورد نظر خود را انجام دهند و به مطمئن‌ترین شکل خرید خود را نهایی نمایند. انواع بیمه‌هایی که در صفحه استعلام بیمه انفرادی - سازمانی بیمه دات کام ارائه می‌شوند، به شرح زیر هستند:

بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر، زیرشاخه بیمه اشخاص و نوعی سرمایه‌گذاری بلند مدت دارای پوشش‌های بیمه‌ای است. بیمه‌گزار با پرداخت ماهانه مبلغ مشخص یا کل مبلغ سالانه به صورت یک جا، تحت پوشش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری قرار خواهد گرفت. بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، ریسک‌های فوت، از کارافتادگی، هزینه‌های پزشکی و برخی از بیماری‌های خاص و نقص عضو را پوشش می‌دهد.

انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

شرکت‌های بیمه‌گر انواع مختلف بیمه عمر را در طرح‌های مختلف ارائه می‌دهند که هرکدام پوشش‌ها و مزایای خاص خود دارند:

بیمه عمر ساده زمانی

در این بیمه‌نامه، فقط اگر در پایان مدت اعتبار بیمه‌نامه، فرد بیمه‌گزار فوت کرده باشد، به بازماندگان او سرمایه عمر پرداخت می‌شود.

بیمه تمام عمر

در این طرح بیمه عمر، پوشش خسارت فوت تا پایان عمر فرد جاری است.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

کامل‌ترین نوع بیمه که هم گزینه‌های سرمایه‌گذاری دارد و هم پوشش‌های بیمه‌ای نیز ارائه می‌کند. از طرح‌های این نوع بیمه عمر و سرمایه گذاری، می‌توان به بیمه مستمری، بیمه بازنشستگی و بیمه آتیه کودکان اشاره کرد.

بیمه عمر مانده بدهکار

اگر بیمه‌گزار وام بانکی داشته باشد و در طول مدت اعتبار این نوع بیمه نامه فوت کند، شرکت بیمه‌گر باقی وام او را پرداخت خواهد کرد.

بیمه مسئولیت

همه افراد در اجتماع فراخور اقدامات خود، ممکن است که خسارت‌های جانی یا مالی را به سایر افراد وارد نمایند. لذا این خسارات مسئولیت‌های عمومی را برای افراد ایجاد می‌کند و فرد مسئول ملزم به جبران خسارت است. بیمه مسئولیت، جبران‌کننده خطرات و زیان‌های ناشی از حوادث برای اشخاص ثالث است.

انواع بیمه مسئولیت

انواع بیمه مسئولیت به شرح زیر است:

  • بیمه مسئولیت مدنی
  • بیمه مسئولیت قراردادی
  • بیمه مسئولیت متقابل

بیمه مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت مدنی دربرگیرنده مسئولیت‌هایی است که طبق قانون بر عهده بیمه‌گزار است. از آنجایی‌که، در جامعه افراد مختلف با مسئولیت‌های مختلف زندگی می‌کنند، واضح است که بیمه مسئولیت مدنی نیز تنوع فراوان و در نتیجه، پوشش‌های بیمه‌ای مختلفی دارد. در ادامه به مهم‌ترین انواع بیمه مسئولیت مدنی می‌پردازیم.

بیمه مسئولیت مدنی عمومی

بیمه‌نامه مسئولیت مدنی عمومی، خسارت‌های مالی و جانی غیرعمدی وارده به اشخاص ثالث را در فعالیت‌های روزمره پوشش می‌دهد.

بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای

بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای، خسارت‌های وارده به اشخاص ثالث را در جریان مشاغل جبران می‌کند. بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای دربرگیرنده بیمه مسئولیت کارفرما، مسئولیت پزشکان و... است.

بیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا

بیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا، خسارت‌های مالی و جانی مصرف‌کننده را جبران می‌کند به شرطی که در این خسارت، کالای تولیدی نقش مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشد.

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان، خسارات وارد به کارکنان و کارمندان را در جریان کاری‌شان تحت پوشش قرار می‌دهد و از مسئولیت کارفرما خارج می‌سازد. در این نوع بیمه، تفاوتی بین کارکنان استخدامی، قراردادی و روزمزد وجود ندارد. بیمه مسئولیت مدنی کارفرما می‌تواند پوشش‌های اضافی نظیر مسئولیت در قبال کارکنان در جریان ماموریت، مسئولیت در قبال اشخاص ثالث را شامل گردد.

بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل

بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل زیرشاخه بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای است. این بیمه‌نامه، مسئولیت مربوط به متصدیان حمل و نقل (حمل و نقل دریایی، زمینی، بین‌المللی و...) را در قبال صاحبان و ارسال کنندگان بار تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه عملیات ساختمانی

بیمه عملیات ساختمانی، بیمه‌ای مناسب برای کارفرمایان به منظور جبران خسارات مالی و جانی وارده به اشخاص ثالث در اجرای عملیات ساختمانی است. این خسارت‌ها می‌توانند از اقدامات ساختمان‌سازی، تخریب، نصب اسکلت فلزی، تخریب، پی‌کنی و... پدیدار شوند. با بیمه مسئولیت عملیات ساختمانی، مسئولیت عمومی کارفرما و کلیه عوامل دست‌اندرکار در پروژه ساختمانی نسبت به اشخاص ثالث متاثر از خسارات پروژه پوشش داده می‌شوند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیران باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی

در صورتی که مدیران باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی، بیمه مسئولیت مدنی حرفه‌ای را تهیه نمایند، اگر ورزشکاری در ورزشگاه یا باشگاهشان دچار خسارت جانی یا حادثه‌ای گردد که مسبب آن امکانات و نواقص باشگاه باشد، شرکت بیمه‌گر جبران آن خسارت را تقبل می‌کند.

بیمه مسئولیت مدنی آژانس‌های مسافرتی

از آن جا که صاحبان آژانس‌های مسافرتی در قبال مسافران مسئول هستند لذا با تهیه این بیمه در صورت بروز حادثه بیماری، نقص عضو و فوت برای مسافران، شرکت بیمه‌گر خسارت مربوطه را جبران می‌کند.

بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین در ساختمان‌ها

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین مطابق با قوانین بیمه، نظام مهندسی در ساختمان‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مربوطه، خسارت‌های جانی و مالی مالکان و ساکنان ساختمان، اشخاص ثالث و کارکنان پروژه احداث ساختمان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت مدنی ناشی از آتش‌سوزی

این بیمه‌نامه مسئولیت اشخاص ثالث را در قبال خسارات حاصل از آتش‌سوزی، ترکیدگی لوله، انفجار تحت پوشش قرار می‌دهد به شرطی که مسئولیت حوادث با بیمه‌گزار باشد.

بیمه مسئولیت مدنی دارندگان ماشین‌آلات راهسازی، ساختمانی و کشاورزی

این بیمه‌نامه در محدوده پروژه، مسئولیت افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت مدنی نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی

این بیمه‌نامه، مسئولیت مدنی دارندگان و استفاده کنندگان تابلوهای تبلیغاتی را در برابر خسارات مالی و جانی وارده بر اشخاص ثالث تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت قراردادی

قانون این نوع بیمه مسئولیت را الزامی نکرده است. این بیمه‌نامه بر مبنای توافق طرفین تنظیم می‌شود و مسئول خسارات ضمنی و صریح ناشی از کم کاری و کوتاهی فرد در برابر قرارداد است.

بیمه مسئولیت متقابل

بیمه مسئولیت متقابل دارای پوشش‌های نامحدودی است و انعطاف زیادی با توجه به شرایط بیمه‌گزار دارد. به دلیل نامحدود بودن پوشش‌ها و باز بودن شرایط و پوشش‌ها، شرکت‌های بیمه‌گر از ارائه این بیمه خودداری می‌کنند.

بیمه آتش‌سوزی صنعتی

بیمه آتش‌سوزی صنعتی، بیمه‌نامه‌ای است که پوشش‌های بیمه آتش‌سوزی را برای واحدهای تولیدی، صنعتی، کارگاه‌ها و کارخانه‌جات ارائه می‌کند. در این نوع بیمه‌نامه آتش‌سوزی، بیمه‌گزار باید ارزش دقیق بنا، ماشین‌آلات، مواد اولیه، کالای تولیدی، کالای در حال تولید، اثاثیه و لوازم ثابت و کالای امانی را به تفکیک درج نماید. در بیمه‌نامه‌های صنعتی برای تحت پوشش قرار دادن موجودی‌ها می‌توان از شرایط اظهارنامه‌ای استفاده نمود. در این بیمه‌نامه بازدید اولیه به‌طور اعم، توسط کارشناس بیمه‌گر ضروری و لازم است. در صورتی که بتوان واحدهای مختلف ریسک‌های صنعتی بخصوص کارخانجات را تفکیک کرد، نرخ هر واحد تفکیک شده را می‌توان مورد محاسبه قرار داد.

خسارات زیر تحت پوشش بیمه‌نامه آتش سوزی صنعتی نیست:

موارد استثناء بیمه آتش سوزی صنعتی به شرح زیر است:

مسکوکات، پول، اوراق بهادار، اسناد، فلزات قیمتی به هر شکل جواهرات و مروارید، سنگ‌های قیمتی سوار شده، هرگونه اسناد، نسخ خطی و همچنین هزینه بازسازی نقشه، جمع آوری مجدد اطلاعات و یا تنظیم دفاتر بازرگانی خسارت وارد به برنامه‌ها و نرم افزارهای مورد استفاده در سیستم‌های کامپیوتری.

بیمه باربری

بیمه باربری و حمل و نقل کالا (زمینی، دریایی و هوایی) بیمه‌ای است که بیمه‌گر در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه‌گزار ریسک‌های حمل‌ونقل کالاهایش را تحت پوشش قرار می‌دهد. طبق این قرارداد اگر در جریان حمل کالا از مبدا به مقصد حمل کالا، در اثر وقوع خطرهای موضوع بیمه، کالا تلف شده و یا دچار خسارت شود یا بیمه‌گزار هزینه‌هایی درباره با این خطرات متحمل شود، تمام خسارت‌های وارد را جبران نماید. علاوه بر آن در بعضی موارد زیان وارده به اشخاص ثالث نیز از طریق این بیمه جبران می‌شود.

پوشش‌های اصلی بیمه باربری:

پوشش‌های اصلی بیمه باربری شامل موارد زیر می‌شود:

  • آتش‌سوزی
  • حادثه وسیله نقلیه نظیر تصادف، واژگونی، برخورد و سقوط آن

پوشش‌های اضافی (پوشش‌های الحاقی) بیمه باربری:

بیمه‌ باربری پوشش‌های فرعی زیر را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد:

خسارت‌های ناشی از بارگیری، تخلیه، سرقت کل محموله به همراه وسیله نقلیه، آب دیدگی و سقوط کالای بیمه شده از روی وسیله حمل

انواع بیمه باربری

بیمه باربری با توجه به معیارهای مبدا و مقصد حمل به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. حمل بار به صورت زمینی، هوایی، دریایی یا ترکیبی از موارد یاد شده، وسیله حمل مشخص و کلوزهای A, B, C, TOTAL LOSS را شامل موارد زیر است:

بیمه باربری وارداتی:

اگر کالا وارداتی باشد و از خارج از کشور به ایران وارد گردد، بیمه باربری وارداتی ضرورت می‌یابد.

بیمه باربری صادراتی:

اگر کالا از داخل کشور برای صادرات به خارج از کشور بارگیری شود، به بیمه باربری صادراتی نیاز دارد.

بیمه باربری داخلی

کالای حمل شده در مرزهای داخلی کشور از نقطه‌ای به نقطه دیگر به بیمه باربری داخلی نیاز دارد.

بیمه باربری ترانزیت

کالاهایی که مبدا و مقصد آن‌ها در خارج از کشور بوده و ایران در مسیر حمل این کالاها قرار گیرد، در این صورت تهیه بیمه باربری ترانزیت ضرورت می‌یابد.

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی، زیر شاخه بیمه اموال است و فعالیت مهندسان رشته‌های گوناگون را پوشش می‌دهد .

انواع بیمه مهندسی

بیمه‌های دوره احداث (CONSTRUCTION) بیمه مهندسی به دو دسته تقسیم می‌شود:

  • بیمه تمام خطر نصب (EAR)
  • بیمه تمام خطر پیمانکاران (CAR)

بیمه تمام خطر نصب (EAR)

بیمه تمام خطر نصب (EAR)، پوشش‌های لازم در زمان نصب ماشین‌آلات صنعتی، کارخانجات و ساخت اسکلت‌های فلزی ساختمان‌های بلند ارائه می‌کند. پوشش‌های بیمه خطر نصب کلی است و خسارات ناشی از آتش‌سوزی، مسئولیت مدنی، سرقت با شکستن حرز، سیل، طوفان و زلزله را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

بیمه تمام خطر پیمانکاران (CAR)

بیمه تمام خطر پیمانکاران نیز با اختلافات جزیی مشابه بیمه تمام خطر نصب (EAR) است. پروژه‌های مهندسی عموماً در قالب قراردادهای پیمانکاری تحقق می‌پذیرند. با توجه به ریسک‌های چنین پروژه‌هایی، پیمانکاران به بیمه گرایش پیدا کرده‌اند. بیمه تمام خطر پیمانکاران (CAR)، خسارت پروژه‌های پیمانکاری از قبیل خاک‌برداری، امور هموارسازی زمین‌ها، اجرای موقت تاسیسات کارگاهی و پروژه‌های اصلی را پوشش می‌دهد.

بیمه‌گر مسئول پرداخت هرگونه خسارت مالی ناگهانی است که در طول مدت بیمه در مراحل مختلف پروژه بر پیمانکار تحمیل می‌گردد.

خسارت‌های تمام خطر پیمانکاران (CAR) شامل خسارات فیزیکی غیرقابل پیش‌بینی ناشی از حادثه در حین اجرای عملیات نصب، مونتاژ و دمونتاژ ماشین‌آلات، تجهیزات و نصب هر سازه با اسکلت فلزی در کارگاه‌های بزرگ و کوچک، کارخانجات، صنایع خودروسازی، شیمیایی، فولاد، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، پروژه‌های انتقال گاز یا نفت و خطوط انتقال نیرو می‌باشد.

بیمه‌های مهندسی دوره بهره‌برداری (OPERATION)

بیمه‌های مهندسی در دوره بهره‌برداری شامل موارد زیر است:

  • بیمه تجهیزات و ماشین‌آلات پیمانکاران (CPM) بیمه مهندسی
  • بیمه خطرات سازه های تکمیل شده ساختمانی (CECR) بیمه مهندسی

بیمه تجهیزات و ماشین‌آلات پیمانکاران (CPM) بیمه مهندسی

بیمه تجهیزات و ماشین‌آلات پیمانکاران (CPM) بیمه مهندسی، خسارات تجهیزات و ماشین آلات را در طول مدت استفاده در اجرای پروژه‌های مهندسی و عمرانی تحت پوشش قرار می‌دهد. خسارات تحت پوشش می‌توانند مربوط به ماشین آلات و تجهیزاتی نظیر لودر، بولدزر، بیل مکانیکی، گریدر، جرثقیل، لیفتراک، غلتک، سایدبوم و... باشد که پیمانکاران در طول پروژه مورد استفاده قرار می‌دهند.

بیمه خطرات سازه های تکمیل شده ساختمانی (CECR) بیمه مهندسی

تمام خساراتی که در پوشش بیمه تمام خطر پیمانکاران در زمان احداث تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند را می‌توان در زمان بهره‌برداری در بیمه خطرات سازه‌های تکمیل شده ساختمانی (CECR) نیز تحت پوشش قرار داد.

بیمه شکست ماشین‌آلات مهندسی (MB)

بیمه شکست ماشین آلات مهندسی (MB)، خسارات مالی ناشی از هزینه جایگزینی ماشین‌آلات و تاسیسات هنگام حوادث ناگهانی و غیر قابل پیش‌بینی را پوشش می‌دهد. این بیمه‌نامه هزینه تعمیر و نگهداری را جبران نمی‌کند. بیمه‌نامه مذکور، یک بیمه حادثه‌ای است و کیفیت سیستم تعمیر و نگهداری در ارزیابی ریسک برای این بیمه حائز اهمیت است. کلیه پوشش‌های بیمه تمام خطر نصب در زمان بهره‌برداری از پروژه می‌تواند در بیمه شکست ماشین آلات پوشش داده شود.

بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین‌آلات (MLOP)

بیمه عدم النفع ناشی از شکست ماشین آلات، خسارت ناشی از عدم تولید در اثر وقوع حوادث ناگهانی و بروز خسارت برای ماشین آلات و توقف در روند کاری کارخانه را تحت پوشش قرار می‌دهد. خسارت‌های عدم تولید می‌توانند شامل هزینه‌های جاری، حقوق و دستمزد کارکنان در دوره تعطیلی و سود از دست رفته باشند.

بیمه تجهیزات الکترونیک (EE)

بیمه تجهیزات الکترونیک، دستگاه‌های الکترونیکی و تجهیزاتی را تحت پوشش قرار می‌دهد که ارزش قطعات الکترونیکی‌شان بیش از ارزش قطعات مکانیکی باشد. تجهیزات الکترونیک شامل تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت، کنسول بازی و دستگاه‌هایی است که در رشته‌های مختلف صنعت، تجارت و خدمات مختلف استفاده می‌شوند.

بیمه فساد کالا در سردخانه (DOS)

بیمه فساد کالا در سردخانه (DOS)، به پوشش بیمه‌ای محصول فاسد شده در اثر خسارت وارد به تجهیزات سردکننده و غرامت ناشی از آن مربوط است. بیمه فساد کالا مکمل بیمه شکست ماشین آلات است و اخذ آن جز در ارتباط با بیمه ماشین آلات نیاز نیست.

استعلام و خرید آنلاین بیمه انفرادی-سازمانی از سامانه بیمه دات کام

شما می‌توانید بعد از استعلام بیمه‌نامه مدنظر خود از سایت BIMEH.COM و پر کردن فرم، درخواست خود را ثبت کنید. کارشناسان بیمه دات کام در کمتر از 24 ساعت با شما تماس می‌گیرند.

آیا بیمه عمر حقوق مستمری هم دارد؟

بله؛ برخی از طرح‌های بیمه عمر دارای شرایط حقوق مستمری یا بازنشستگی نیز هستند.

بیمه مسئولیت شامل چه مواردی می‌شود؟

این بیمه طرح‌‌های گوناگونی برای مشاغل مختلف دارد. در این میان می‌توان به مواردی مثل بیمه مسئولیت مدنی تولیدکنندگان کالا، بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان، بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل، بیمه عملیات ساختمانی، بیمه مسئولیت مدیران باشگاه‌ها، بیمه مسئولیت آژانس‌های مسافرتی، بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین و... اشاره کرد.

بیمه فساد کالا در سردخانه چیست؟

بیمه فساد کالا، هزینه‌ی خراب شدن مواد غذایی موجود در یخچال‌ها را جبران می‌کند.