۲۹ آذر ۱۴۰۲

چک لیست ۸ مزایای بیمه شخص واحد دی در ۱۴۰۲ + پوشش ها درمانی

بیمه شخص واحد دی یکی از بیمه نامه‌های جدید شرکت بیمه دی است که برای جبران خسارت‌های ایجاد شده ناشی از بیماری می‌پردازد. مزایای بیمه شخص واحد دی را می‌توان استفاده همه افراد جامعه با هر شرایط شغلی دانست. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل به استفاده از خدمات درمانی بیشتر دارید اما شرایط خرید بیمه تکمیلی برای شما فراهم نیست، توصیه می‌کنیم که این بیمه نامه درمانی را خریداری کنید تا هنگام بیماری نگرانی برای جبران هزینه‌ها برای شما وجود نداشته باشد. کاهش هزینه‌های درمانی یکی دیگر از مزیت‌های این بیمه نامه است که در ادامه مطلب درباره ماهیت بیمه نامه و مزایای آن توصیحات تکمیلی ارائه می‌کنیم با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه شخص واحد دی چیست؟

می‌دانید که برای جبران خسارت‌های ایجاد شده از بیماری، خرید بیمه تکمیلی کمک می کند اما شرایط این بیمه نامه برای تمام افراد مناسب نیست و نمی‌توان از آن استفاده کرد. به طوری که در بیمه تکمیلی باید تعداد افراد مشغول به فعالیت در یک سازمان به حد نصاب برسد تا بتوان این بیمه نامه را خریداری کرد. اما در بیمه شخص واحد دی شرایط فرق دارد و می‌توان به صورت انفرادی هم بیمه نامه درمان را خریداری کرد و از مزیت‌های این بیمه نامه بهره برد. در حقیقت بیمه دی برای حمایت از تمام افراد جامعه، بیمه نامه شخص واحد را طراحی کرده است تا دیگر نگرانی برای جبران خسارت‌های بیماری وجود نداشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر ما خواندن راهنمای بیمه شخص واحد دی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین در بیمه شخص واحد دی نیازی به داشتن بیمه پایه مانند: بیمه تامین اجتماعی،‌ بیمه ارتش و خدمات درمانی وجود ندارد.

تفاوت بیمه شخص واحد و بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی و بیمه شخص واحد در حقیقت ماهیت یکی دارند و تنها برخی از شرایط در این بیمه نامه‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. سن یکی از ملاک‌های مهم در بیمه شخص واحد دی است که تا سن ۷۰ سالگی افراد را مجاز به استفاده از این بیمه نامه می‌کند. در بیمه تکمیلی نیاز است که تعداد افراد یک سازمان به تعداد مورد نظر شرکت بیمه برسد و دارا بودن بیمه پایه الزامی ‌است اما در بیمه شخص واحد این گونه نبوده و افراد می‌توانند برای خود و خانواده بیمه نامه را خریداری کنند و نیازی به بیمه‌های پایه نداشته باشند.

مزایای بیمه شخص واحد دی

بیمه‌های پایه تنها بخشی از هزینه‌های ایجاد شده را جبران می‌کند که با توجه به بالا رفتن هزینه‌های درمان بهتر است از بیمه‌های تکمیلی درمان استفاده کرد تا نگرانی‌های جبران خسارت‌های درمان کاهش پیدا کند. پس می‌توان نتیجه گرفت که جبران هزینه‌های بیماری یکی از مزایای بیمه شخص واحد دی بوده که به آن توجه بسیاری شده است.

پوشش‌های این بیمه نامه از دیگر مزیت‌های بیمه درمان بوده تا افراد با توجه به تمایلات خود سقف تعهدات بیمه‌گر را افزایش دهند. برخی از خدماتی که در این بیمه نامه جبران خسارت می‌شوند عبارتند از:

موارد گفته تنها سر تیتر‌های پوشش‌های بیمه‌ای است که در ادامه متن، توضیحات تکمیلی برای آن‌ها خواهیم داشت تا با جزیئات بیشتری این بیمه نامه را بشناسید.

شاید مهم‌ترین مزیت بیمه شخص واحد دی این باشد که قابلیت خرید بیمه نامه برای فرد و خانواده فراهم شده است.

عدم نیاز به داشتن بیمه‌های پایه یکی دیگر از مزیت‌های بیمه شخص واحد است تا با خیالی راحت بتوان این بیمه نامه را با سقف تعهدات مناسب خریداری کرد.

به طور کلی می‌توان گفت که مزایای بیمه شخص واحد دی عبارتند از:

 • عدم نیاز به داشتن بیمه درمانی پایه
 • دو برابر شدن سقف تعهدات
 • فرانشیز بیمه تکمیلی انتخابی
 • درمان بدون پرداخت وجه
 • گستردگی مراکز درمانی طرف قرارداد
 • پوشش‌های مختلف
 • هشت هزار مرکز طرف قرارداد
 • سرمایه فوت کرونا
مزایای بیمه شخص واحد دی

عدم نیاز به داشتن بیمه‌های پایه یکی دیگر از مزیت‌های بیمه شخص واحد است

طرح‌ها و هزینه بیمه شخص واحد دی

شرکت بیمه دی با توجه به نیاز جامعه برای جبران هزینه‌های درمان و تغییر در سبک زندگی بیشتر افراد تصمیم گرفت که بیمه نامه‌ای با عنوان بیمه شخص واحد دی را با مزیت‌های‌ مختلف طراحی و اجرا کند. در حقیقت نگرانی برای جبران هزینه‌های درمان را به حداقل رسانده است. همه می‌دانیم که بعد از بیماری کرونا شرایط کسب و کارها تغییر کرد و برخی از افراد جامعه کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کردند و شاید در حال حاضر تعداد کارمند‌های آن‌ها زیاد نباشد و از طرفی‌  هم خرید بیمه تکمیلی را برای درمان نیاز داشته باشند، از این رو بیمه شخص واحد دی برای جبران هزینه‌هایی مانند: مراجعه به پزشک، بستری در بیمارستان و آزمایش‌ها این بیمه نامه را به صورت انفرادی ارائه می‌کند.

شرکت بیمه دی، شش طرح ستاره‌ای را برای بیمه شخص واحد در نظر گرفته است که بیمه شده می‌تواند با توجه به شرایط خود حق انتخاب داشته باشد. این‌ طرح‌ها با نام‌های زیر شناخته شده‌اند:

 • طرح سه ستاره بیمه شخص واحد دی
 • طرح شش ستاره بیمه شخص واحد دی
 • طرح چهار ستاره بیمه شخص واحد دی
 • طرح هفت ستاره بیمه شخص واحد دی
 • طرح پنج ستاره بیمه شخص واحد دی
 • طرح هشت ستاره بیمه شخص واحد دی

برای خرید هر یک از این طرح‌ها نباید بیشتر از ۷۰ سال سن داشته باشید و شرایط برای افراد مسن‌تر فراهم نیست.

هزینه بیمه شخص واحد دی را در این طرح‌ها بررسی خواهیم کرد. به طور مثال: فرض کنید که شما فردی ۳۰ ساله هستید و بیمه پایه ندارید همچنین طرح سه ستاره بیمه درمان دی را انتخاب کرده‌اید. با توجه به اینکه ریسک بیماری شما با یک فرد ۶۰ ساله متفاوت است در نتیجه میزان پرداخت حق بیمه هم تفاوت‌هایی دارد.

حال با فرض‌های گفته شده برای خریداری پوشش جراحی عمومی‌ تا سقف ۲۰ میلیون تومان باید مبلغ  ۴۳۶.۸۰۰ تومان را پرداخت کنید. همچنین با پرداخت این حق بیمه می‌توانید تا سقف ۴۰ میلیون تومان هم برای جراحی‌های تخصصی دریافت کنید.

مشخص است که برای طرح‌های دیگر بیمه شخص واحد با توجه به بالاتر بودن سقف تعهدات باید حق بیمه بیشتری پرداخت کرد.

البته استفاده از بیمه دی، دارای شرایط خاصی است که در این مقاله می توانید مطالعه کنید.

پوشش‌های بیمه شخص واحد دی

هنگام عقد قرارداد بیمه باید بیمه‌گزار از مفاد بیمه نامه و پوشش‌های آن اطلاع داشته باشد. در بیمه شخص واحد با پرداخت حق بیمه می‌توان از خدمات و پوشش‌های این بیمه نامه استفاده کرد. این پوشش‌ها به شرح زیر است.

ویزیت پزشک و دارو

ویزیت پزشک و جبران هزینه‌های دارو از پرکاربردترین مواردی که در بیمه شخص واحد دی جبران خسارت می‌شود. ویزیت‌های دکتر فوق تخصص، عمومی، متخصص، کارشناس پروانه‌ دار، دارو، ملزومات دارویی، خدمات اورژانس، تزریقات و پانسمان تا سقف تعهدات بیمه‌گر پرداخت هزینه خواهد شد.

هزینه‌های بیمارستان و اورژانس

هزینه‌های بیمارستان و استفاده از اورژانس همیشه یکی از مواردی است که برای بیشتر افراد نگرانی جبران هزینه‌ها را داشته و با توجه به همین مسائل برای درمان بیماری‌های خود اقدام نمی‌کنند. از دیگر مزایای بیمه شخص واحد دی می‌توان به پوشش این هزینه ها اشاره کرد که شامل موارد زیر است:

 • درمان طبی و جراحی سر و گردن
 • جراحی عمومی‌‌‌‌ اعصاب و جراحی عمومی ‌‌اندام‌ها
 • جراحی عمومی‌ ستون فقرات و جراحی اعضا و احشا داخل شکم
 • شیمی‌‌‌درمانی و بیماری‌های خاص و جراحی عمومی‌‌ گوش و حلق و بینی  (در مقاله پوشش شیمی درمانی در بیمه تکمیلی می‌توانید اطلاعات کامل را مطالعه کنید.)
 • بیوپسی نسوج تحت هدایت تصویربرداری و جراحی دستگاه ادراری تناسلی و پیوند قرنیه
 • جراحی پیس میکر (موقت)، استرابیسم، سپتوپالستی، استنت گذاری به غیر از قلب
 • آنژیوپالستی به جز قلب، آنژیو گرافی مغز، داروی شیمی‌درمانی و جراحی عمومی‌‌‌ چشم

هزینه‌های درمان بیماری‌هایی مانند: فتق نافی (هرنی نافی)، تجهیزات پزشکی (هموپرفیوژن)، درمان طبی اعصاب و روان غیر از روانپریشی، انژیوگرافی قلب، سنگ شکن، شیمی‌درمانی بستری، آمبولیزاسیون (به غیر از عروق داخلی مغز)، جراحی هرنی شکمی‌‌ (فتق شکمی)، بستری کمتر از ۶ ساعت اورژانس، دکولمان رتین، بستری بیماران مبتلا به کرونا و رادیو تراپی پرداخت هزینه خواهد شد.

هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری

جبران خسارت‌های آمبولانس در درون شهر یا خارج از شهر پرداخت خواهد شد.

اعمال جراحی عمومی، تخصصی و سرپایی

جراحی عمومی‌ عبارتند از:

 • جراحی مغز و جراحی تومور
 • جراحی قلب باز و هزینه جراحی قلب باز
 • جراحی مغز و اعصاب مرکزی و نخاع
 • انژیوپلاستی عروق کرونر تعبیه پیس میکر دائم و ابلیشن قلبی
 • جراحی اعصاب مرکزی و نخاع (درصورت باز شدن لایه مننژ مغزی)

جراحی سرپایی عبارتند از:

 • تخلیه کیست و ختنه
 • بخیه و کرایو تراپی
 • کشیدن ناخن و لیزر درمانی
 • اقدامات مجاز سرپایی
 • شکستگی‌ها و دررفتگی
 • هزینه گچ گیری‌ها و باز کردن گچ

زایمان طبیعی و سزارین و درمان نازایی

در پوشش زایمان و نازایی هزینه‌های ZIFT – IVF ، میکرو اینجکشن و GIFT – IUI و زایمان طبیعی و سزارین جبران می‌شود.

رفع عیوب انکساری دو چشم و سمعک

هزینه‌های سمعک دو گوش و رفع عیوب انکساری دو چشم در بیمه شخص واحد جبران خسارت می‌شود.

خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیک

هزینه‌های آزمایشات تشخیصی پزشکی، پاتولوژی و نوار قلب در این پوشش جبران هزینه خواهد شد.

دندانپزشکی

در پوشش دندانپزشکی موارد مانند: کشیدن، جرمگیری، بروساژ، ترمیم، پرکردن، درمان ریشه و روکش جبران خسارت خواهد شد.

نکته مهم: برخی از پوشش‌ها دوره انتظار بیمه دارند و به این معنا است که بعد از گذشت مدت زمان انتظار می‌توان از خدمات و جبران هزینه‌های پوشش‌ها استفاده کرد. به طور مثال برای استفاده از پوشش زایمان باید دوره انتظار ۹ ماه به پایان رسیده باشد.

پوشش‌ ها بیمه شخص واحد دی

باید دانست برخی از پوشش‌ها دوره انتظار دارند

چه پوشش‌هایی جزو استثنائات بیمه شخص واحد دی است؟

برخی از خطرات در بیمه نامه‌ها با توجه به میزان ریسک بیشتر در تعهدات شرکت بیمه قرار نمی‌گیرند و این موارد از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود که در بیمه شخص واحد دی موارد زیر تحت پوشش این بیمه نامه نبوده و جبران خسارتی وجود ندارد که عبارتند از:

 • درمان‌های مربوط به ترک مواد مخدر
 • اقدامات پزشکی انجام شده برای سقط جنین
 • بلایای طبیعی مانند: زلزله و آتشفشان
 • داروهای مکمل و تقویتی و زیبایی
 • هزینه اتاق خصوصی در بیمارستان
 • تمام عمل‌های جراحی زیبایی که بدون وقوع هیچ حادثه‌ای و تنها بابت زیبایی انجام شده

خرید بیمه شخص واحد دی از بیمه دات کام

بیمه درمان چه با پوشش‌های بیمه تکمیلی چه با مزایای بیمه شخص واحد برای جبران خسارت‌های ایجاد شده ناشی از بیماری خریداری می‌شود. بیمه دی یکی از شرکت‌های بیمه‌ای است که در ارائه بیمه نامه شخص واحد پیشتاز بوده و برای جبران خسارت‌ها زمان کوتاهی را در نظر گرفته است. برای استعلام و خرید بیمه شخص واحد دی کافی است که به وب سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و از طریق سامانه استعلام، مقایسه و خرید این کارگزاری آنلاین برای خرید بیمه نامه خود اقدام کنید.

به طور کلی در این مطلب سعی شد که ویژگی‌ها مزایای بیمه شخص واحد دی را توضیح دهیم تا با این بیمه نامه جدید آشنایی بیشتری داشته باشد. اگر سوالی یا ابهامی ‌در این طرح برای شما وجود دارد که در متن به آن اشاره نشده است کافی است که سوال خود را در قالب کامنت و در زیر همین متن با کارشناس‌های بیمه‌ای ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید. همچنین سامانه بیمه دات کام به صورت ۲۴ ساعته و در طول ۷ روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید