07 مرداد 1402

بیمه تکمیلی ایمپلنت: افسانه یا واقعیت دریافت هزینه ایمپلنت از بیمه تکمیلی درمان

تعدادی دندان سفید همانند سرباز در دو ردیف به صورت خبردار کنار هم ایستاده‌اند. همه چیز به ظاهر خوب است؛ جز اینکه یک نفر برای همیشه نیست. جای خالی این دندان باعث بر هم خوردن نظم و شکل صف شده‌است و باید سریعا یک دندان جایگزین آن شود. نبود یک دندان می تواند روی لبخند و خنده شما تاثیر منفی زیادی بگذارد. بهترین راه، ایمپلنت است. اما این روش بسیار پرهزینه است؛ اما نه می‌توان به جای خالی این دندان و تأثیرش بر ظاهر فکر نکرد و نه می‌توان از پس هزینه‌های گران آن به راحتی برآمد. پس باید چه کار کرد؟ برخی به بیمه برای تامین هزینه های درمان و ایمپلنت فکر می کنند؛  آیا بیمه تکمیلی ایمپلنت وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال مهم با ما همراه باشید.

ایمپلنت چیست؟

اولین سؤالی که باید به آن پاسخ داد، اینکه ایمپلنت چیست؟ نمی‌خواهیم به صورت تخصصی وارد این بحث شویم، برای اینکه هم از موضوع این مقاله خارج است و هم اینکه خود ایمپلنت موضوع بسیار تخصصی است.

گاهی مشکلات دندان‌ها به قدری جدی می‌شود که چاره‌ای جز کشیدن آن وجود ندارد. در کودکی وقتی دندانی کشیده شود، جایگزین آن رشد خواهد کرد؛ اما در بزرگسالی دیگر جایگزین آن چیزی رشد نخواهد کرد. بهترین راه ایمپلنت و کاشت دندان است؛ دندان مصنوعی که کاملاً شبیه به یک دندان طبیعی خواهد بود. در این حالت، یک پین تیتانیوم جای دندان قرار می‌دهند و بعد روی آن تاج سفید رنگ شبیه به دندان اصلی و هم ساختار و هم ردیف با بقیه قرار می‌گیرد.

ایمپلنت چه فوایدی دارد؟

در ادامه بهتر است که مهم‌ترین فواید ایمپلنت را هم بدانیم که شامل موارد زیر است:

 • ایمپلنت به استخوان فک پیچ می‌شود و دائم در داخل دهان خواهد ماند.
 • جای خالی دندان از دست رفته را پر می‌کند و زیبایی صورت و لبخند را به شما هدیه می‌دهد.
 • فرد دیگر به دلیل نداشتن دندان احساس خجالت نمی‌کند و اعتماد به نفسش بیشتر خواهد شد.
 • مشکلات خوردن، آشامیدن و تنفس ناشی از جای خالی دندان را از بین خواهد برد.
 • برای ایمپلنت نیازی به تراشیدن دیگر دندان‌ها نیست. در حقیقت در هنگام کاشت دندان، آسیبی به ساختار دهان و دیگر دندان‌ها وارد نمی‌شود.
بیمه تکمیلی ایمپلنت

مزایای ایمپلنت برای زیبایی و سلامت دندان

هزینه ایمپلنت دندان؟

این واقعیت را باید پذیرفت که هزینه ایمپلنت دندان بسیار بالا است. البته عوامل مختلفی بر قیمت ایمپلنت دندان تأثیرگذار هستند که این عوامل شامل: جنس، کشور سازنده، نوع متریال، زمان کشت و همچنین تبحر پزشک هستند. پس نمی‌توان هزینه ثابتی برای این مساله بیان کرد. قیمت ساده‌ترین ایمپلنت و آن هم جنس ایرانی حداقل 4 میلیون تومان است. البته ارزان‌تر هم وجود دارد؛ اما کیفیت خوبی ندارد و نگذاشتن آن خیلی بهتر از کاشتش است.

پوشش هزینه ایمپلنت

مساله و نگرانی اصلی، پوشش هزینه ایمپلنت است. باید گفت که به هر حال هرچقدر هم که ایمپلنت برای شخصی ضروری و واجب باشد؛ اما از نظر بیمه، عمل زیبایی به حساب می‌آید. وقتی عملی هم زیبایی باشد، بیمه هزینه آن را پوشش نمی‌دهد. البته بیمه عادی در حالت کلی هزینه‌های مربوط به کشیدن، پر کردن و چند عمل ساده دیگر را و آن هم در مراکز طرف قرارداد پوشش خواهد داد. بقیه موارد دیگر تحت پوشش بیمه نیستند و شخص باید از جیب خودش هزینه مربوط به آن را بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید مقاله بیمه دندانپزشکی را مطالعه نمایید.

بیمه تکمیلی ایمپلنت چیست؟

برخی وقتی متوجه‌ می‌شوند که بیمه عادی، هزینه‌های دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهد؛ به امید پوشش هزینه‌هایی مانند ایمپلنت اقدام به خرید بیمه تکمیلی می‌کنند. مسئله اینجاست که هیچ بیمه تکمیلی ایمپلنت هم وجود ندارد. پس نمی‌توان با خرید بیمه تکمیلی، هزینه‌های مربوط به ایمپلنت را پوشش داد.

برای کسب اطلاعات جامع در مورد پوشش دندانپزشکی بیمه تکمیلی به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

بیمه تکمیلی ایمپلنت انفرادی یا گروهی؟

اگر به دنبال پوشش هزینه ایمپلنت دندان با بیمه هستید، باید اقدام به خرید بیمه تکمیلی گروهی کنید. از این رو، این سوال در ذهنتان تداعی می‌شود که چنین چیزی چطور امکان دارد؟ باید گفت که شرایط بیمه تکمیلی انفرادی به گونه است که هزینه‌های مربوط به این عمل را به هیچ وجه پوشش نمی‌دهد. حتی اگر در اثر حادثه‌ای، دندان خراب شود، باز هم بیمه تکمیلی هزینه‌های مربوط به ایمپلنت را جبران نخواهد کرد. برای مطالعه بیشتر به مقاله بیمه تکمیلی گروهی چیست؟ مراجعه نمایید.

اگر به دنبال جبران و پوشش هزینه‌های این عمل هستید، باید اقدام به خرید بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی کنید. بیمه تکمیلی گروهی حداقل باید 50 نفر باشند و حتماً باید شرکت یا سازمانی اقدام به این کار کند. البته خود مدیر شرکت باید درخواست بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی را به شرکت بیمه‌گر بدهد. مدیر شرکت می‌تواند سقفی برای پوشش بیمه تکمیلی ایمپلنت تعیین کند و بعد شرکت بیمه‌گر بر اساس میزان پوشش، حق بیمه را تعیین خواهد کرد.

یکی دیگر از سوالات افراد در مورد هزینه‌های ارتودنسی در بیمه است. آیا بیمه هزینه‌های ارتودنسی را پوشش می‌دهد؟ کدام بیمه هزینه ارتودنسی را پوشش می‌دهد؟ چه مقدار از هزینه‌های ارتودنسی را می‌توان از بیمه دریافت کرد و سوالاتی از این قبیل. برای پاسخ به این سوالات پیشنهاد می‌کنیم مقاله بیمه دات کام با عنوان هزینه‌های ارتودنسی در بیمه تکمیلی را مطالعه نمایید.

 

بیمه تکمیلی ایمپلنت

خرید بهترین بیمه تکمیلی گروهی برای ایمپلنت

کدام بیمه تکمیلی ایمپلنت گروهی را خریداری کنیم؟

تمامی شرکت‌های بیمه، دارای بیمه تکمیلی ایمپلنت به صورت گروهی هستند؛ اما تفاوت آن‌ها در تفاوت حق بیمه پرداختی است. حق بیمه هم بر اساس حداکثر میزان پوششی است که توسط مدیر شرکت درخواست می‌شود. در صورتی که قصد خرید بیمه تکمیلی گروهی را دارید، می‌توانید با ورود به صفحه اصلی سایت بیمه دات کام از منو محصولات و انتخاب درمان اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنید. همچنین اگر در این باره سوالی دارید در انتهای همین مطلب سوالات خود را قرار دهید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشند. اگر هنوز در خرید بیمه تکمیلی تردید دارید، می‌توانید راهنمای بیمه تکمیلی را مطالعه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه تکمیلی رانندگان
11 شهریور 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

آیا افرادی که به شغل رانندگی مشغول هستند، بیمه تکمیلی دارند؟ رانندگان چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند؟ برای کسب اطلاعاتی در این خصوص این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
روح
15 دی 1401

سلام وقتتون بخیر ، ببخشید این بیمه گروهی ایمپلنت واسه بازنشستگان نیروهای مسلح هم هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 دی 1401

  سلام باید از شرکت بیمه طرف قرارداد بپرسید. هرچند بعید میدانیم که نیروهای مسلح چنین پوششی را داشته باشد.

person
فریبا
26 مهر 1401

الان ینی اگه به صورت گروهی بیمه نشیم هیچ جوره نمیشه پول ایمپلنت رو بگیریم؟ من بابام گروهی بیمه شده اما من زیر نظر اونم

  person
  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام باید خود شرکت از قبل درخواست میداد

person
فرانک
29 شهریور 1401

سلام. ایمپلنت که عمل زیبایی محسوب نمیشه چرا پس بیمه تکمیلی هزینش رو پرداخت نمیکنه؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 شهریور 1401

  سلام از دیدگاه بیمه جزو عمل زیبایی است.

person
توفان
12 تیر 1401

سلام رفتم دکتر گفتم تکمیلی دارم گروهی ایمپلنت رو اضافه کردن، اول قبول کرد ما بعد گفت شرکت پوشش نداده مگه میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، با دفتر شرکت خود تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید