10 مهر 1397

بیمه و سرمایه گذاری

بیمه عمر و تامین آتیه در واقع یک سرمایه گذاری مطمئن با سود تضمینی است که علاوه بر پرداخت سود علی الحساب به سپرده گذاری، مهمتر اینکه شامل پوششهای بیمه ای بسیار زیادی از قبیل اتفاق ناگواری مثل حادثه و فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیوفتد، بیمه حامی شما خواهد بود.
این نوع بیمه” بیمه عمر”  یکی از پرطرفدارن ترین نوع بیمه در سراسر جهان است که با اضافه نموندن یک برنامه سرمایه گذاری امن به بیمه عمر بلند مدت، روز به روز طرفدارن بیشتری را در اکثر کشورها به خصوص ایران به خود جلب می کند.

در این طرح افراد”بیمه گذار” با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه، سالیانه و یا یکجا تحت عنوان حق بیمه علاوه بر تامین منابع لازم برای تشکیل سرمایه ای در آینده برای خود، از امکانات پوشش های بیمه نامه عمر نیز برخوردار خواهند شد.

******

نحوه پس انداز و عملکرد در بیمه عمر و تامین آتیه:
شما میتوانید بخشی از درآمد ماهیانه خود را “بین ۱۰ تا ۱۵ درصد” که معمولا برای آن برنامه ریزی ندارید و یا صرف هزینه های غیر ضروری می کنید به بیمه عمر و تامین آتیه اختصاص دهید و اطمینان داشته باشید که این پس انداز به طور منظم برای شما سرمایه گذاری می شود.
مهمتر اینکه اگر خدای ناکرده حادثه و اتفاق ناگواری مثل فوت، نقص عضو، از کار افتادگی و یا بیماری های خاص اتفاق بیوفتد، بیمه حامی شما خواهد بود و نه تنها مبلغ سرمایه گذاری شده و سود آن را پرداخت می کند بلکه مبلغی هم به عنوان پوشش بیمه ای نیز پرداخت می شود تا مشکلات مالی را پوشش دهد.
بیمه عمر حق بیمه های پرداختی شما را با اختصاص نرخ سود تضمینی در اندوخته های شما انباشته می نماید، این اندوخته طی سالهای بعد با افزوده شدن حق بیمه ها و سود آنها، افزایش یافته و پس اندازی مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه ریزی آینده شما خواهد بود.

********

بیمه عمر، بیمه نامه ای ماندگار از طرف شما برای حمایت از خانوادتان

همگی ما تصویری از آینده را تجسم می نماییم که در آن رفاه و امنیت مالی خانواده خویش که خواستی قلبی برای همه ماست درخشش می نماید. آنجه ما را در رسیدن به این هدف نائل می نماید حاصل دسترنج و تلاش ماست در طول سالیانی که پیش رو داریم. اگر این سالیان و آنچه حاصل گذر زمان است آن قدر که ما انتظار داریم به درازا نیانجامد جبران آن با چه کسی است؟ بیمه عمر مناسب تصویری را که ما از آینده تجسم می نماییم جاودانه می نماید. آسودگی و آرامش خاطر از رفاه و تامین خانواده ما حداقل حاصل آن است که خود به تنهایی از ارزش والایی برخوردار است.

********

انواع بیمه عمر

بیمه عمر یا همان بیمه‌های زندگی شامل « بیمه عمر و پس انداز »،« بیمه نوزادان»، « کودکان »،« نوجوانان»، « بیمه عمر جامع زندگی»،« بیمه تمام عمر»،« بیمه عمر زمانی»،« حامی ( هزینه های کفن و دفن)»،« بیمه جهیزیه»،« بیمه مهریه» و غیره می‌شود که متداولترین بیمه های عمر عبارتند از « بیمه جامع زندگی، بیمه عمر نوزادان، کودکان و نوجوانان و بیمه عمر و پس انداز» است.

*******

مزایای بیمه عمر
از مزایای بیمه عمر می‌ توان به این موارد اشاره کرد:

– «دریافت سرمایه ای قابل توجه در پایان مدت انتظار که متناسب است با میزان پرداختی شما، سن، شغل، سوابق پزشکی خانواده و میزان سرمایه درخواستی برای فوت »،

– « دریافت مستمری » که شما میتوانید بجای دریافت سرمایه فوق، درخواست مستمری بصورت مادام العمر یا با تعیین مدت زمان دلخواهتان شوید.

در صورت فوت ناگهانی شخص، پرداخت مستمری تا ۱۰ سال اول بعد از پایان قرارداد به وراث امکان پذیراست.

******

پرداخت وام بدون ضامن با بیمه عمر

پرداخت وام بدون ضامن و معرف و مقررات دست و پاگیر ، در پایان سالهای دوم ، چهارم ، ششم و … با بازپرداخت سه ماهه ، شش ماهه، یک ساله، دو و سه ساله با انتخاب شما از دیگر مزایای این بیمه نامه است. همچنین پرداخت هزینه های امراض خاص نظیر سکته های قلبی و مغزی ، پیوند اعضا ، انواع سرطان ، جراحی عروق کرونر ، فلج اطفال ، التهاب مغزی کودکان و … توسط این بیمه نامه انجام می‌شود.

******

چگونگی پرداخت حق بیمه در بیمه عمر

امکان پرداخت حق بیمه بصورت ماهانه ، سه ماهه ، شش ماهه ، سالانه و یا یکجا با انتخاب بیمه‌گر انجام پذیر است و پرداخت‌ها میتواند بصورت الکترونیک ( کارت خوان ، دستگاه خودپرداز ، اینترنت ) و یا مراجعه حضوری به هر یک از شعب بانک های طرف قرارداد با بیمه ایران در کل کشور صورت پذیرد. از دیگر مزایای این بیمه نامه آن است که امکان تغییر حق بیمه انتخابی در هر زمان وجود دارد و در صورت بروز نقص عضو از پرداخت مابقی حق بیمه معاف خواهید شد و همچنین در صورت فوت عادی علاوه بر اصل و سود مبلغ سرمایه فوت نیز به وراث انتخابی شما پرداخت خواهد شد.

********

تکلیف بیمه عمرِ فرد فوت شده

براساس قانون بیمه عمر، در صورت فوت در اثر حادثه علاوه بر اصل و سود مبلغ سرمایه تا ۳ برابر به وراث انتخابی شما پرداخت خواهد شد و در صورت پشیمانی از ادامه قرارداد ، هر زمان قادر به فسخ و دریافت مبلغ بازخریدی مندرج در بیمه نامه شوید و یا امتیازات خود را به شخص دیگری منتقل و واگذار کنید.همچنین نرخ سود این بیمه نامه تا ۱۰ سال اول ۱۸ درصد و بعد از آن ۱۵ درصد است ضمن آنکه این بیمه نامه از بدو تولد نوزادان تا افراد ۶۵ سالگی قابل صدور است.

********

چرا بیمه عمر؟

برای خرید این بیمه راه‌های زیادی وجود دارد. می‌توان به نمایندگی یکی از شرکت‌های بیمه موردنظر خود مراجعه کرد و پس از دریافت مشاوره از کارشناس بیمه تصمیم به خرید یا عدم خرید این بیمه کرد. پیشنهاد می‌شود حتماً قبل از خرید بیمه عمر مفاد بیمه‌نامه را به‌دقت بررسی کنید؛ زیرا بیمه عمر شرکت‌های مختلف در مواردی جزئی با یکدیگر تفاوت دارند که همین تفاوت‌ها می‌تواند تأثیر چندانی در مواقعی خاص داشته باشد.

برای خرید بیمه بهتر است از روشی استفاده کرد که بتوان شرایط و حق بیمه شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرد تا بتوان انتخابی آگاهانه انجام داد. این شرایط خرید بیمه با استفاده از سامانه بیمه دات کام فراهم شده است.

******

بیمه عمر بیمه ای معاف از مالیات

طبق ماده ۱۳۶ قانون مالیات‌های مستقیم بطور کلی بیمه عمر و تامین آتیه و نیز اندوخته حاصل از سرمایه گذاری های صورت گرفته در آن، تماماً از پرداخت مالیات معاف می‌باشند و نظر به ماده ۱۸ قانون مالیات های مستقیم بند (۲- ج) مبالغ پرداختی از بابت بیمه عمر می‌توانند جزو هزینه‌های قابل قبول مؤسسات از نظر مالیات به حساب آیند.

مطابق با ماده ۱۳۶ قانون مالیاتهای مستقیم پرداخت های شرکت بیمه در بیمه عمر ،معاف از مالیات بوده و قانون ارث نیز به آن تعلق نمی گیرد.و این به این دلیل است که خودتان در ابتدای قرارداد کلیه ذینفع های بیمه نامه و سهم هر یک را مشخص نموده اید. بنابراین ظرف مدت ۷۲ ساعت در صورت حیات به خودتان و در صورت فوت به ذینفع بیمه نامه ، بدون کسر مالیات پرداخت می گردد.

ماده ۱۳۶ :وجوه پرداختی بابت بیمه عمر از طرف مؤسسات بیمه که به موجب قراردادهای منعقده بیمه عاید ذینفع می شود از پرداخت مالیات معاف است.

*********

سود مشارکت بیمه عمر

شرکت‌های بیمه با اندوخته بیمه‌ گزار در پروژه‌ها و نهادهای مختلف سرمایه‌ گذاری می‌ کنند و درصد زیادی از سود حاصل از آن را به بیمه‌ گزار اختصاص می‌ دهند. معمولاً مجموع این ۲ سود به بیش از ۲۰% می‌ رسد که باعث می ‌شود حتی اگر بخواهیم فقط به دید سرمایه‌ گذاری به این بیمه نگاه کنیم، ارزش خرید داشته باشد.

********

چرا بیمه دات کام؟

بیمه دات کام سامانه‌ای آنلاین است که با استفاده از آن می ‌توان مقایسه و خرید آنلاین بیمه انجام داد. با بیمه دات کام بیمه شخص ثالث، خود را آنلاین بخرید. بیمه آتش سوزی منزل و محل کار خود را بصورت انلاین بخرید، در کمتر از ۵ دقیقه، بیمه مسافرتی خود را دریافت کنید و بیمه بدنه خودرو خود را با بیمه دات کام تضمین کنید. عمر شما با آرامش می گذرد اگر از طریق سامانه آنلاین بیمه دات کام، بیمه عمر را خریداری کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

25 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

کلاهبرداری بیمه عمر یا سهل انگاری بیمه‌گزار؟

چگونه در دام کلاهبرداران بیمه عمر نیافتیم؟ نحوه تشخیص شرکت‌های معتبر بیمه عمر!

19 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

مزایای بیمه عمر؛ بیمه عمر بهترین بیمه برای سرمایه گذاری یا پس انداز!

آسودگی خاطر و تضمین آینده خود و عزیزانمان با بیمه عمر

19 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی؛ کدام یک مزایای بیشتری دارد؟

بیمه عمر یا تامین اجتماعی کدام یک می‌تواند شما را راضی‌‌تر کند؟ هر کدام چه خدمات و پوششی را در اختیار شما قرار می‌دهند؟ همه این موارد را در مقاله تفاوت بیمه تامین اجتماعی و بیمه عمر بخوانید.

17 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه عمر کودک: هدیه ای برای آینده ی فرزندانی که دوستشان دارید!

تمام پوشش‌ها و مزایای سرمایه گذاری بیمه عمر کودکان را در این مقاله بخوانید که برای تضمین و تامین آینده فرزندان دلبندمان می‌توانیم فراهم کنیم.

13 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی پاسارگاد؛ آتیه‌ای ایمن برای دوران بازنشستگی و فراغت از کار

آگاهی از شرایط و مزایای بیمه بازنشستگی پاسارگاد، نوع خدمات و سقف سنی این بیمه: همگی در راهنمای بیمه بازنشستگی پاسارگاد

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید