10 بهمن 1400

بیمه عمر دانا؛ بیمه نامه عمری بدون معاینات پزشکی و معاف از مالیات

یکی از شاخه‌های اصلی بیمه دانا، بیمه عمر دانا است که شرایط و طرح‌های گوناگونی را برای افراد مختلف جامعه مهیا کرده است.
احتمالا شما هم درباره بیمه عمر از طریق رسانه، بیلبورد و بیمه‌گرهای مختلف اطلاعاتی کسب کرده‌اید. این بیمه‌نامه با عنوان بیمه عمر و بیمه آتیه معرفی می‌شود. اینکه بیمه عمر چه تاثیری در آینده افراد دارد، در ادامه مطلب برایتان توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

شرکت بیمه دانا

تاریخچه بیمه دانا با سابقه طولانی آن شناخته می‌شود. در حقیقت این یکی از دلایلی است که بیمه دانا را به یکی از برترین شرکت‌های بیمه‌ای تبدیل کرده است. شرکت بیمه دانا  پوشش‌ها و طرح‌های مختلفی را در قالب بیمه‌ حوادث، مسافرتی، شخص ثالث، بدنه اتومبیل، آتش سوزی، مسئولیت و بیمه عمر  دانا ارائه می‌کند.
شرکت بیمه دانا با استفاده از منابع موجود همواره در حال تلاش است تا با توجه به اهداف اجتماعی خود، در سریع‌ترین زمان ممکن، خدمت ارزنده‌ای را به بیمه‌گزاران عزیز ارائه کند.
این مجموعه نزدیک به 2000 نمایندگی بیمه دانا را برای سهولت استفاده از خدمات بیمه‌ای راه‌اندازی کرده و آماده عقد قرارداد با ارگان‌ها و شرکت‌های مختلف است.

بیمه عمر دانا

بیمه عمر یکی از بیمه‌نامه‌های ارزشمند شرکت بیمه دانا است و با نام بیمه پس انداز هم شناخته می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند به عنوان بیمه شده تحت پوشش بیمه عمر و مزیت‌های آن قرار گیرد. بیمه شده می‌تواند  با سرمایه گذاری‌های بلند مدت بهترین خدمات را دریافت کند.
بیمه عمر و زندگی، یکی از رایج‌ترین و گسترده‌ترین بیمه‌نامه‌ها در جهان است و افرادی که در کشور‌های توسعه یافته زندگی می‌کنند، از مزایا این بیمه‌نامه مطلع هستند.
هدف اصلی و اساسی بیمه عمر دانا علاوه بر تامین پوشش‌های بیمه‌ای، ایجاد سرمایه گذاری و کسب سود در قبال استفاده کننده‌ها است.

تعاریف بیمه عمر

بیمه عمر قراردادی بین دو طرف بیمه‌گذار و بیمه‌گر است که شرکت بیمه، فرد بیمه‌شده را در ازای پرداخت حق بیمه تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار می‌دهد و سرمایه بیمه عمر را در صورت حیات و فوت بیمه شده، به او پرداخت می‌کند.
در این قرارداد برخی اصطلاحات است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

مطلب پیشنهادی : راهنمای کامل بیمه عمر

بیمه‌گزار

بیمه‌گذار می‌تواند حقوقی یا حقیقی باشد و در زمان عقد قرارداد، این شخص موظف به پرداخت حق بیمه است.

بیمه شده

بیمه شده شخص حقیقی است که فوت یا حیات او موضوع اصلی قرارداد بیمه است. در بیمه‌نامه، عمر سن و سلامتی فرد جزو مهمترین فاکتور‌های محاسبه حق بیمه قرار می‌گیرد.

ذی نفع

ذی نفع، شخص حقیقی یا حقوقی است که قرارداد به نفع او منعقد می‌شود و از مزیت‌های بیمه‌نامه بهره‌مند می‌شود.

مزایای بیمه عمر دانا

حالا به سراغ بررسی مزایا و معایب بیمه عمر دانا می‌رویم. البته در خصوص معایب، شرایط استفاده کننده فرد است که آن را تعیین می‌کند.

همان‌طور که اشاره شد، ذی نفع و بیمه شده از مزایای بیمه عمر دانا بهره‌مند می‌شوند. این مزایا به شرح زیر است:

 • در این بیمه‌نامه، سرمایه‌گذاری بلندمدت امکان پذیر است.
 • بیمه شده می‌تواند از پوشش‌های بیماری‌های خاص و فوت استفاده کند.
 • تبدیل سرمایه به مستمری امکان پذیر است.
 • بازخرید بیمه زندگی و سرمایه گذاری ممکن است.( شما می‌توانید راهنمای بازخرید بیمه عمر را برای آگاهی از شرایط و مزایای این اقدام بخوانید.)
 • بیمه‌نامه عمر بدون معاینات پزشکی صدور می‌شود.
 • در این بیمه‌نامه دریافت وام بعد از سال دوم قرارداد بیمه عمر دانا قابل اجرا است.
 • در صورت از کار افتادگی بیمه‌گذار، حق بیمه به صورت دائم از طرف بیمه‌گر پرداخت می‌شود.
 • بیمه عمر از پرداخت مالیات معاف است.
 • پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، 3 ماهه، 6 ماه و سالانه است.
 • پرداخت حق بیمه از مبلغ 50 هزار تومان شروع می‌شود.
 • برداشت از محل اندوخته امکان پذیر است.
 • شرکت بیمه در صورت حیات بیمه‌گذار مبلغ سرمایه‌گذاری را پس از پایان قرارداد، پرداخت می‌کند.

پوشش‌های بیمه عمر دانا

فوت، پوشش اصلی بیمه عمر است و در هر صورت به فرد بیمه‌گذار پرداخت می‌شود. هنگامی که بیمه شده فوت کند، شرکت‌های بیمه سرمایه بیمه عمر را به بازماندگان پرداخت می‌کنند.
حال اگر بیمه‌گذار بخواهد از سایر مزایای بیمه عمر دانا استفاده کند، می‌تواند پوشش‌های تکمیلی آن را تهیه کند.در ادامه پوشش‌های این بیمه را با جزییات بیشتری بررسی می‌کنیم.

مزایای بیمه عمر دانا در پوشش‌های بیمه‌ای

پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر دانا که می‌توانید آن‌ها را تهیه کرده و از خدمات آن بهره ببرید به شرح زیر است:

 پوشش فوت در اثر حادثه

اگر بیمه شده در اثر حادثه فوت کند، بیمه دانا سرمایه بیمه عمر را به میزان 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی و حداکثر تا مبلغ 400 میلیون تومان به بازماندگان بیمه‌گذار پرداخت می‌کند.

پوشش امراض خاص

در بیمه‌نامه عمر بیماری‌هایی مانند: سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان‌ها جزو امراض خاص محسوب می‌شود. اگر بیمه شده در مدت زمان قرارداد به این بیماری‌ها دچار شود، حداکثر تا 30 درصد از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان را می‌تواند به عنوان غرامت از بیمه دانا دریافت کند.

پوشش نقض عضو

اگر بیمه شده در اثر وقوع حادثه‌ای دچار نقص عضو جزئی، کلی یا دائم شود، 100 درصد سرمایه فوت با حداکثر مبلغ 200 میلیون تومان دریافت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

اگر بیمه شده این بند از پوشش بیمه عمر دانا را انتخاب کند، در صورتی که در مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود تا پایان قرارداد بیمه عمر نیازی به پرداخت حق بیمه نیست. در حقیقت از پرداخت حق بیمه عمر دانا معاف می‌شود و همچنان می‌تواند از مزیت‌های بیمه عمر استفاده کند.

پرداخت هزینه پزشکی

با انتخاب پوشش هزینه پزشکی، بیمه شده می‌تواند هزینه درمان مواردی که در اثر حادثه اتفاق افتاده را تا 10 درصد سرمایه فوت دریافت کند.

پوشش درآمد از کارافتادگی

اگر بیمه شده در مدت زمان قرارداد دچار از کار افتادگی شود به راحتی می‌تواند از بیمه عمر خود به میزان 1 تا 3 برابر آخرین حق بیمه پرداخت شده، مستمری درخواست کند. تنها کافی است که هنگام قرارداد بیمه عمر این پوشش از بیمه‌نامه را تهیه کرده باشد تا شامل دریافت مستمری قرار بگیرد.

بیمه عمر یک راه کم ریسک و کم خطری است که بیمه دانا برای بیمه‌گذار‌های خود در نظر گرفته است. با داشتن این بیمه علاوه بر استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای، سرمایه گذاری نیز انجام می‌شود. همچنین ارزش پول افراد در سال‌های متوالی افزایش پیدا می‌کند.

بیمه عمر دانا در بازنشستگی

تهیه و خرید بیمه عمر مزیت‌های گوناگونی دارد. اما یکی از مهمترین مزیت‌های بیمه عمر و سرمایه گذاری را می‌توان دریافت مستمری دانست.
با توجه به شرایط اقتصادی جوانان برای سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف، با خرید بیمه عمر دانا می‌توان نگرانی‌های دوران بازنشستگی را کاهش داد.
این بیمه برای افرادی که در دوران بازنشستگی درآمد یا مستمری تامین اجتماعی ندارند، بسیار مناسب است. این بیمه یک پشتوانه مالی است تا در صورت بازنشستگی دغدغه‌ای برای پرداخت هزینه‌های زندگی وجود نداشته باشد.

فسخ قرارداد شرکت بیمه عمر دانا

حال اگر به هر دلیلی بیمه‌گذار تصمیم به فسخ قرارداد بیمه عمر خود داشته باشد، شرایط به چه گونه‌ای خواهد بود؟ آیا بیمه دانا برای این موارد خاص هم اندیشه‌ای دارد؟
مدت قرارداد بیمه عمر دانا بین 5 تا 30 سال است. اگر فردی که این بیمه‌نامه را تهیه کرده است از خرید خود پشیمان نشود و تا پایان قرارداد حق بیمه را پرداخت کند و از مزایا بیمه عمر می‌تواند استفاده کند.
بیمه‌گذار می‌تواند هر زمانی که بخواهد اعلام بازخرید کند و مبلغ اندوخته حساب بیمه عمر را دریافت کند.
هرچند توصیه بیمه‌گر این است که بیمه‌نامه خود را بازخرید نکند.

 

شاید به جرات بتوان گفت بیمه عمر دانا یک سرمایه گذاری مطمئن برای همه افراد جامعه محسوب می‌شود. این بیمه نامه با پوشش‌ها و خدماتی که ارائه ‌می‌دهد به یکی از معتبرترین بیمه‌ها تبدیل شده است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مقالات مربوط به بیمه عمر را در مجله بیمه دات کام مطالعه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
23 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر پارسیان+ بررسی دقیق همه طرح‌های بیمه آتیه پارسیان

بیمه عمر پارسیان، هم به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب و مطمئن و هم به عنوان بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای می‌تواند، برای شما بسیار مثمر به ثمر واقع شود. برای اطلاع از جزئیات بیمه آتیه پارسیان، این مقاله را از دست ندهید!

22 فروردین 1401 / بیمه عمر

بیمه عمر کوثر: پلی برای آینده‌ای آرام و مطمئن

اگر به فکر آینده‌ای مطمئن و با خیال آسوده برای خود و عزیزانتان هستید، بیمه عمر کوثر می‌تواند، این اطمینان را برای شما رقم بزند. برای آگاهی از مزایای این بیمه‌نامه، خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

10 فروردین 1401 / بیمه عمر

پیر و جوان راضی از بیمه عمر رازی؛ طرح‌ها و مزایای بیمه آتیه رازی

مزایا و پوشش ‌های بیمه آتیه رازی را در این مقاله بخوانید!

09 فروردین 1401 / بیمه عمر

تضمین آینده و آسودگی خاطر یک ملت با طرح‌های متنوع بیمه عمر ملت

مزایا و پوشش‌های طرح‌های مختلف بیمه زندگی ملت را در این مقاله بخوانید تا برای خرید بیمه عمر، انتخابی آگاهانه داشته باشید.

28 اسفند 1400 / بیمه عمر

بیمه مستمری عمر چیست+ مزایا و پوشش‌ها

اگر می‌خواهید در خصوص بیمه مستمری عمر و مزایای آن اطلاعاتی کسب کنید، این مقاله را حتما بخوانید!

25 اسفند 1400 / بیمه درمان و تکمیلی / بیمه عمر

دوره انتظار بیمه در بیمه تکمیلی و بیمه عمر چه مدت است

اگر می‌خواهید بیمه عمر یا بیمه تکمیلی بخرید، حتما اصطلاح دوره انتظار بیمه را شنیده‌اید! این مدت زمان برای چیست؟ برای آگاهی بیشتر این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
غفاری
27 دی 1400

سلام پرداخت حق بیمه دانا به چه صورت است؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، اگر منظورتان حق بیمه عمر است، مانند بقیه می توانید به صورت ماهانه پرداخت کنید. برای دریافت اطلاعات دقیق تر با شرکت بیمه دانا تماس بگیرید.

محمد سینا
27 دی 1400

سلام آیا بیمه دانا خسارت خوبی می دهد؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در خصوص روند پرداخت بیمه دانا با خود شرکت تماس بگیرید.

صدیقه
27 دی 1400

سلام آیا بیمه حیوانات خانگی دانا هم وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید با خود شرکت بیمه دانا تماس بگیرید. این بیمه نامه بسیار خاص است.

شهری
27 دی 1400

سلام برای استعلام پرداخت اقساط بیمه عمر دانا به چه سایتی باید رفت؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، برای این کار و همچنین اطلاعات در خصوص درگاه پرداخت بیمه دانا با خود شرکت تماس بگیرید. همچنین اینکه بعد از ورود به پنل تمام اطلاعات شما نمایش داده خواهد شد.

حمید
27 دی 1400

سلام در خصوص شرایط پرداخت اقساط بیمه دانا چطوری می تونم اطلاعات به دست بیارم؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، هر شرکتی شرایط خاص خود را دارد که می تواند بر اساس بیمه نامه شما هم متفاوت باشد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شرکت تماس بگیرید.

رفتاری
27 دی 1400

سلام تمامی استعلامات این شرکت از طریق پورتال بیمه دانا قابل دسترسی است؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، شما می توانید تمامی اطلاعات را از طریق سایت بیمه مرکزی دانا به دست بیاورید.

فرجی
27 دی 1400

سلام شما آدرس نمایندگی بیمه دانا در اسلامشهر را دارید؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، آدرس تمامی نمایندگی و شعبه ها در سایت بیمه دانا موجود است. همچنین می توانید با خود شرکت هم تماس بگیرید.

اروجی
27 دی 1400

سلام برای استعلام بیمه دانا باید چه کار کرد؟

  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام برای استعلام به سایت خود بیمه دانا مراجعه کنید.

عابدی
14 اردیبهشت 1401

سلام .برادرمن ۳سال بیمه عمر دانا پرداخت کرد .تا ۹۹ ،بعدش نتونست بریزه ،و فوت کرده ،الان چیزی بهش تعلق نمیگیره؟

  کارشناس بیمه
  16 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه قوانین بیمه عمر شرکت های مختلف، متفاوت است. بهتر است که با خود بیمه دانا تماس بگیرید. حتما باید پیگیری کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید