02 مرداد 1402

5 تفاوت بیمه شخص واحد دی و بیمه تکمیلی در 1402

بیمه شخص واحد دی یکی از خدمات ارزنده و تازه‌ای است که شرکت بیمه دی آن را ارائه کرده است. در حقیقت بیمه شخص واحد دی نوعی از بیمه درمان است که با بیمه تکمیلی تفاوت‌هایی دارد. برای کاهش هزینه‌های درمان بهتر است که همیشه یک بیمه نامه در کنار بیمه‌های پایه داشت تا هنگام بروز بیماری نگرانی‌های جبران خسارت برای افراد کاهش یابد. با توجه به اینکه برخی از بیماری‌ها ممکن است که به طور ناگهانی و بدون هیچ زمینه قبلی بروز کنند،‌ داشتن یک پشتوانه مالی می‌تواند تا حدود زیادی دغدغه و نگرانی‌ها را کم کند. در این مطلب سعی داریم بیمه نامه‌ای را به شما معرفی کنیم که علاوه بر پوشش‌ها و مزیت‌های بسیاری که دارد مورد استقبال افراد زیادی هم قرار گرفته است. با ما تا انتهای متن همراه باشید تا به سوال چرا بیمه شخص واحد خریداری کنیم؟ پاسخ داده شود.

بیمه شخص واحد چیست؟

بیمه شخص واحد نوعی از بیمه نامه درمان است و به عنوان پوشش تکمیلی برای بیمه‌های پایه می‌تواند استفاده شود. این بیمه نامه بر خلاف بیمه تکمیلی که نیاز به حد نصاب افراد است را می‌توان به صورت انفرادی خریداری کرد. با خرید این بیمه نگرانی‌ها برای جبران خسارت‌های درمان کاهش پیدا می‌کند و دیگر برای مراجعه به پزشک و هزینه‌ها نگرانی‌ها کمتر خواهد شد. به طور کلی بیمه شخص واحد که شرکت بیمه دی ارائه می‌کند برای جبران بخش یا تمام خسارت‌های درمان تحت پوشش طراحی شده و در اختیار بیمه‌گزار‌ها قرار گرفته است.البته اگر درباره بیمه تکمیلی نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، راهنمای بیمه تکمیلی را در اینجا از دست ندهید.

همچنین در بیمه شخص واحد تعداد افراد برای بیمه اهمیتی ندارند و می‌توان حتی برای یک نفر این بیمه نامه را خریداری کرد.

 

چرا بیمه شخص واحد را خریداری کرد؟

سوالی که برای بسیاری از افراد ایجاد می‌شود این است که چرا باید بیمه شخص واحد را خریداری کرد؟ در جواب به این سوال می‌توان گفت: بیمه‌گر‌های پایه مانند: بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و بیمه سلامت می‌تواند بخشی از هزینه‌های درمان را پوشش دهند و برای استفاده از خدمات بیشتر باید هزینه بیشتری پرداخت کرد. از این رو بهتر است که بیمه نامه‌ای را به عنوان بیمه مکمل استفاده کرد تا هزینه‌های درمان جبران و پرداخت خسارت شود.

انتخاب بیمه شخص واحد یکی از این بیمه نامه‌های مکمل است که با توجه به مزیت‌ها و پوشش‌هایی که ارائه می‌کند می‌تواند جایگزین خوبی برای بیمه تکمیلی درمان برخی از شرکپت‌های بیمه‌ای باشد.

شرکت بیمه دی یکی از شرکت‌های بیمه است که در ارائه خدمات بیمه شخص واحد پیشرو بوده و بیمه‌گزار‌های زیادی را جذب کرده است. به طور کلی در بیمه شخص واحد دی می‌توان طرح‌های انتخابی را با توجه به خسارت‌ها و جبران هزینه‌های درمان انتخاب کرد. در اینجا برخی از خدمات بیمه نامه شخص واحد دی را عنوان خواهیم کرد که عبارتند از:

موارد گفته شده تنها بخشی از خدماتی است که برای بیمه نامه شخص واحد در نظر گرفته شده است. البته که هر یک از این موارد سقف تعهداتی دارند و هنگام خرید بیمه نامه به اطلاع بیمه‌گزار و بیمه شده می‌رسد.

تفاوت بیمه شخص واحد و بیمه تکمیلی

برخی از افراد بیمه شخص واحد را با بیمه تکمیلی یکی می‌دانند. درست است که هر دو نوع بیمه نامه برای حمایت از بیمه‌گزار هنگام بروز بیماری است اما برخی شرایط در این بیمه نامه‌ها با یکدیگر متفاوت خواهند بود.

در بیمه شخص واحد سن بیمه شده تا 70 سال قابل قبول بوده و اهمیت دارد که با چه سنی این بیمه نامه را خریداری می‌کنید. همانطور که می‌دانید هر چه سن بیمه شده بیشتر باشد به طور حتم میزان ریسک بیمه هم بیشتر خواهد بود،‌ پس حق بیمه تفاوت خواهد داشت. به طور کلی با در نظر گرفتن بازه سنی می‌توان میزان حق بیمه را مشخص کرد. بدین معنا که سن بیمه شده با اوضاع احوال و بیماری فرد ارتباط مستقیم دارد و هر چه سن بیشتر شود به طور حتم احتمال بروز بیماری هم بیشتر خواهد بود.

در بیمه تکمیلی نیاز است که تعداد افرادی در یک شرکت یا سازمان مشغول فعالیت باشند و با توجه به حد نصاب افراد بتوان از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کرد، اما در بیمه شخص واحد دی می‌توان به صورت انفرادی این بیمه نامه را خریداری کرد و از خدمات آن بهره‌مند شد.

تفاوت بیمه شخص واحد و بیمه تکمیلی

در بیمه تکمیلی نیاز است که تعداد افرادی در یک شرکت یا سازمان مشغول فعالیت باشند

پوشش‌های بیمه شخص واحد دی

هر بیمه نامه‌ای با توجه به یکسری مفاد و قوانین بین دو طرف بیمه‌گر و بیمه‌گزار منعقد می‌شود. در بیمه شخص واحد دی می‌توان با کمترین هزینه و پرداخت حق بیمه،‌ خدمات و پوشش‌های مختلفی را از این بیمه نامه دریافت کرد. پوشش‌های بیمه شخص واحد که شرکت بیمه دی ارائه می کند،  به شرح زیر است.

هزینه‌های بیمارستان و اورژانس

جراحی‌های تحت پوشش عبارتند از:

 • جراحی سر و گردن
 • جراحی اعضا و احشا داخل شکم
 • جراحی عمومی‌‌ اندام‌ها
 • جراحی عمومی‌‌ستون فقرات
 • جراحی پیس میکر (موقت)، استرابیسم، سپتوپالستی، استنت گذاری به غیر از قلب
 • آنژیوپالستی به جز قلب، آنژیو گرافی مغز، داروی شیمی‌ درمانی و جراحی عمومی ‌چشم
 • جراحی عمومی‌ گوش و حلق و بینی
 • جراحی عمومی ‌‌اعصاب
 • جراحی دستگاه ادراری تناسلی و پیوند قرنیه
 • درمان طبی
 • شیمی ‌درمانی و بیماری‌های خاص
 • بیوپسی نسوج تحت هدایت تصویربرداری

هزینه‌های درمان بیماری‌هایی مانند: آمبولیزاسیون (به غیر از عروق داخلی مغز)، جراحی هرنی شکمی‌‌ (فتق شکمی)، بستری کمتر از ۶ ساعت اورژانس، دکولمان رتین، بستری بیماران مبتلا به کرونا، فتق نافی (هرنی نافی)، تجهیزات پزشکی (هموپرفیوژن)، درمان طبی اعصاب و روان غیر از روانپریشی، انژیوگرافی قلب، سنگ شکن، شیمی‌درمانی بستری و رادیو تراپی جبران خسارت خواهد شد.

هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری

جبران هزینه‌های آمبولانس درون شهر و خارج از شهر تحت پوشش است.

اعمال جراحی عمومی، تخصصی و سرپایی

جراحی سرپایی عبارتند از:

 • هزینه گچ گیری‌ها و باز کردن گچ
 • تخلیه کیست
 • ختنه
 • بخیه
 • اقدامات مجاز سرپایی
 • شکستگی‌ها و دررفتگی
 • کرایو تراپی
 • کشیدن ناخن
 • لیزر درمانی

جراحی عمومی‌ عبارتند از:

 • هزینه جراحی قلب باز
 • جراحی مغز و اعصاب مرکزی و نخاع
 • جراحی اعصاب مرکزی و نخاع (درصورت باز شدن لایه مننژ مغزی)
 • جراحی قلب باز
 • انژیوپلاستی عروق کرونر تعبیه پیس میکر دائم و ابلیشن قلبی
 • جراحی تومور
 • جراحی مغز

ویزیت پزشک و دارو

در پوشش ویزیت و دارو تا سقف تعهدات بیمه‌گر، ویزیت‌های دکتر فوق تخصص، عمومی، متخصص، کارشناس پروانه‌ دار، دارو، ملزومات دارویی، خدمات اورژانس، تزریقات و پانسمان جبران خسارت خواهد شد.

زایمان طبیعی و سزارین و درمان نازایی

در پوشش زایمان و نازایی هزینه‌های ZIFT – IVF ، میکرو اینجکشن و GIFT – IUI و زایمان طبیعی و سزارین جبران می‌شود.

خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیک

هزینه‌های آزمایشات تشخیصی پزشکی، پاتولوژی و نوار قلب در این پوشش جبران خسارت خواهد شد.

دندانپزشکی

در پوشش دندانپزشکی موارد مختلفی جبران خسارت خواهد شد که عبارتند از:

 • کشیدن
 • جرمگیری
 • بروساژ
 • ترمیم، پرکردن، درمان ریشه و روکش

رفع عیوب انکساری دو چشم و سمعک

هزینه‌های سمعک دو گوش و رفع عیوب انکساری دو چشم در بیمه شخص واحد جبران خسارت می‌شود.

برای اینکه بتوان از تمام این پوشش‌ها استفاده کرد، باید دوره انتظار برخی از پوشش‌ها تمام شده باشد تا جبران خسارت از سوی شرکت بیمه دی انجام شود.

رفع عیوب انکساری دو چشم و سمعک

شرکت بیمه دی معتقد است که بیمه شخص واحد دی نسبت به سایر بیمه‌های درمانی برتری‌هایی دارد

مزایای بیمه شخص واحد نسبت به سایر بیمه نامه‌های درمان

شرکت بیمه دی معتقد است که بیمه شخص واحد دی نسبت به سایر بیمه‌های درمانی برتری‌هایی دارد که باعث شده این بیمه نامه محبوب شود.

عدم نیاز به بیمه درمانی پایه

البته باید بدانید که برای خرید بیمه تکمیلی به داشتن بیمه پایه نیاز است اما در بیمه شخص واحد دی نیازی به داشتن بیمه‌های پایه مانند: بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه ارتش یا بیمه خدمات درمانی نیست و به راحتی می‌توان این بیمه نامه را خریداری کرد.

افزایش دو برابری سقف تعهدات

بیمه دی با توجه به شرایط درمانی که برخی از بیماری‌ها دارند و هزینه‌های آن‌ها افزایش داشته است، سقف تعهدات خود را تا دو برابر افزایش داده است که با پرداخت حق بیمه این شرایط برای بیمه شده فراهم می‌شود.

درمان بدون پرداخت وجه

بیمه شده در صورتی که به یکی از مراکز طرف قرارداد بیمه دی مراجعه کند می‌تواند بدون پرداخت هزینه و تا سقف تعهدات شرکت بیمه برای درمان بیماری خود اقدام کند.

حق انتخاب فرانشیز

هنگامی‌ که برای درمان اقدام می‌کنید، به طور حتم باید مقداری از هزینه‌های را خود بیمار پرداخت کند که به آن فرانشیز گفته می‌شود. بیمه شده در بیمه شخص واحد دی می‌تواند فرانشیز 10 ال 20 درصدی را با توجه به شرایط خود انتخاب کند.

تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد

بیش از 8 هزار مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه دی وجود دارد که می‌توان گفت: بیمه شخص واحد دی یکی از برترین بیمه نامه‌های درمان است، زیرا مراکز درمان در سراسر کشور پخش بوده و دسترسی برای خدمات درمانی آسان‌تر از قبل خواهد بود.

پوشش‌های مختلف

یک بیمه نامه زمانی بین افراد جامعه محبوب می‌شود که پوشش‌ها و خدمات ارزنده‌ای ارائه کند. در بیمه شخص واحد دی تعداد پوشش‌ها و خدمات بسیار بوده و می‌توان بدون دغدغه جبران هزینه‌های درمان از این بیمه نامه استفاده کرد. پوشش‌های پزشکی مانند: هزینه‌های بیمارستانی، عمل جراحی عمومی، عمل جراحی سرپایی، پاراکلینیکی نوع اول، پاراکلینیکی نوع دوم، آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس شهری، ویزیت و دارو، سمعک، رفع عیوب انکساری چشم، زایمان، نازایی و دندانپزشکی در این بیمه نامه جبران خسارت خواهد شد.

 سرمایه فوت کرونا

پرداخت سرمایه فوت کرونا یکی از جدیدترین خدماتی است که بیمه دی در بیمه نامه شخص واحد اضافه کرد تا با توجه به شرایطی که در این دو سال اخیر برای هموطنان در اثر کرونا ایجاد شده، بتوان سرمایه فوت را تا مبلغ 50 میلیون تومان جبران کرد.

هزینه بیمه شخص واحد دی

بیمه شخص واحد دی با توجه به شرایط و حفظ سلامت جامعه طراحی شده است و هدف از طراحی این بیمه نامه را می‌توان تفاوت در سبک زندگی افراد دانست. بدین گونه که برخی از افراد در سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های دولتی فعالیت نمی‌کنند و نمی‌توانند هم زمان بیمه تکمیلی و بیمه پایه را داشته باشند. برخی دیگر تمایل دارند که کسب و کار خودشان را داشته و برای سازمانی کار نکنند. از این رو این افراد با توجه به قانون بیمه تکمیلی که تعداد افراد در آن قید شده، شرایط خرید بیمه‌های تکمیلی را ندارند. از این رو می‌توان از خدمات بیمه شخص واحد استفاده کرد.

همانطور که از نام این بیمه نامه مشخص است می‌توان به صورت انفرادی این بیمه نامه درمان را خریداری کرد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که نگرانی برای بروز بیماری دارید توصیه می‌کنیم که یکی از طرح‌های سه ستاره، چهار ستاره یا پتج ستاره بیمه شخص واحد دی را خریداری کنید تا هنگام بیماری نگرانی برای درمان و جبران هزینه‌های خود نداشته باشید.

همانطور که گفته شد در بیمه شخص واحد شرایط سنی می‌تواند بر میزان حق بیمه و هزینه بیمه نامه تاثیر مستقیم گذارد. به طور مثال: فردی با سن 30 سال اگر قصد خرید طرح سه ستاره بیمه دی را داشته باشد،‌ باید سالانه مبلغ 436.800 تومان را پرداخت کند تا برای سقف تعهدات 20 میلیون تومان جراحی عمومی ‌و 40 میلیون تومان جراحی تخصصی تحت پوشش قرار گیرد.

اگر می‌خواهید که سقف تعهدات برای شما افزایش داشته باشد باید ابتدا در فرم مربوطه نوع طرح خود را مشخص کرده و با توجه به سن خود،‌ حق بیمه پرداخت کنید.

در طرح پنج ستاره اگر فرد 30 ساله بخواهد پوشش‌های بیمه شخص واحد را خریداری کند می‌تواند تا سقف 100 میلیون تومان برای جراحی تحت پوشش باشد.

به طور کلی می‌توان در بیمه شخص واحد دی میزان تعهدات را تا 2 برابر افزایش داد.

خرید آنلاین بیمه شخص واحد بیمه دی

برای استعلام و خرید بیمه شخص واحد دی می‌توان از طریق روش‌های آنلاین اقدام کرد. خرید آنلاین بیمه شخص واحد دی از طریق پلتفرم شرکت بیمه دی و کارگزاری‌های آنلاین خرید بیمه امکان پذیر است. شما می‌توانید از طریق سامانه بیمه دات کام که یک کارگزاری آنلاین خرید، استعلام و مقایسه بیمه است برای خرید این بیمه نامه اقدام کنید. کمتر از 5 دقیقه زمان نیاز است تا بتوان به صورت آنی این بیمه نامه را خریداری کرد. همچنین سامانه فروش بیمه نامه دی با در نظر گرفتن استفاده عمومی‌ و ارزیابی ریسک خودکار شرایط احزار هویت افراد را هم به صورت آنلاین ممکن کرده است.

با توجه به تغییراتی که در حوزه فناوری ایجاد شده و استفاده بهینه صنعت بیمه از فضای IT، دیگر خرید بیمه نامه کاری زمان‌بر نخواهد بود و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر و نمایندگی‌های بیمه نیست. کافی است که وارد سایت بیمه دات کام شده و در بخش منوی محصولات بیمه نامه مورد نظر حود را انتخاب کرده و با مقایسه شرکت‌های بیمه از خرید خود لذت ببرید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه تکمیلی رانندگان
11 شهریور 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی و ماشین‌های سنگین: راهنمای کامل شرایط و پوشش‌ها

آیا افرادی که به شغل رانندگی مشغول هستند، بیمه تکمیلی دارند؟ رانندگان چگونه می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند؟ برای کسب اطلاعاتی در این خصوص این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
جوادی
27 مهر 1401

سلام. من هنوز درست متوجه نشدم فرق بیمه شخص واحد با بیمه تکمیلی چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام یکی است.

person
مرادمند باقر
31 مرداد 1401

بیمه شخص واحد دی پوشش هاش با بیمه تکمیلی عادی فرقی داره؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام همان است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید