15 آذر 1401

چرا بیمه شخص واحد بخریم؟ مزایا، معایب و دلایل برتری

بیمه شخص واحد همان بیمه درمان است که امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و بالا رفتن هزینه‌های درمان، می‌توان با خرید این بیمه نامه بسیاری از هزینه‌های درمان را کاهش داد. همانطور که می‌دانید بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی جزو بیمه نامه‌های پایه‌ای هستند که تمام افراد جامعه باید از آن بهره‌مند شوند، اما با توجه به اینکه برخی از بیماری‌ها به طور ناگهانی ظهور می‌کند و نیاز به درمان جدی دارند، باید پشتوانه مالی را در نظر گرفت تا بتوان بدون دغدغه مالی این بیماری‌ها را درمان کرد. علت اینکه چرا بیمه شخص واحد خریداری کنیم؟ این است که بیماری هیچ زمانی قابل پیش بینی نیست.

در این مطلب سعی داریم درباره مزیت‌ها و پوشش‌های بیمه شخص واحد توضیحاتی ارائه کنیم با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه شخص واحد چیست؟

همانطور که در ابتدای متن توضیحی کوتاه داده شد، بیمه شخص واحد دی نوعی از بیمه درمان است که برای بیمه‌های پایه پوشش مکمل خواهد بود. این بیمه نامه را هر فردی می‌تواند برای خود یا خانواده‌اش خریداری کند تا در زمان نیاز به جبران هزینه‌های درمان، نگرانی برای وی ایجاد نشود. در حقیقت بیمه شخص واحد برای جبران بخش یا تمام هزینه‌های درمان افراد در نظر گرفته شده است تا افراد با هر شرایطی که دارند بتوانند از این بیمه نامه استفاده کنند.

همچنین در بیمه شخص واحد تعداد افراد اهمیتی ندارند و حتی می‌توان برای یک نفر این بیمه نامه را خریداری کرد.

بیمه شخص واحد، بهترین جایگزین بیمه تکمیلی

مراجعه به پزشک با کوچک‌ترین علائم را می‌توان یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها بیمه تکمیلی درمان دانست، زیرا افرادی که از این بیمه نامه استفاده می‌کنند، می‌دانند که در نهایت هزینه درمان آن‌ها به حسابشان واریز خواهد شد. این موضوع برای افرادی است که در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ مشغول به فعالیت هستند و تعداد کارمند‌ها برای حد نساب تعداد در خرید بیمه تکمیلی مناسب است. اما زمانی نیاز بیمه شخص واحد مشاهده شد که بسیاری از افراد در سازمان‌های کوچک‌تر فعالیت می‌کردند یا به صورت فریلنسر مشغول فعالیت بودند. برای اینکه این افراد هم بتوانند از خدمات درمان از جمله کاهش هزینه‌ها، مراجعه به پزشک و چکاپ استفاده کنند، لزوم ایجاد بیمه شخص واحد مطرح شده است.

در بین شرکت های بیمه ، شرکت بیمه دی یکی از شرکت‌های بیمه‌ای است که بیمه شخص واحد را ارائه می‌کند تا بدون محدودیت‌های بیمه‌های تکمیلی و بیمه پایه، بتوان خدمت جدیدی برای همه افراد فراهم کرد.

در این بیمه نامه فرقی ندارد که شما کارمند مجموعه بزرگی باشید یا یک فرد دورکار در منزل، هر کسی که برای خودش کسب و کاری دارد می‌تواند بدون نگرانی و با پرداخت حق بیمه ناچیزی، بیمه شخص واحد را برای خود خریداری کند. دقت کنید که اگر هنوز تحت پوشش بیمه تکمیلی نیستید به شما توصیه می‌کنیم که از مزیت‌ها و پوشش‌های بیمه شخص واحد بهره مند شوید.

چرا بیمه شخص واحد را خریداری کرد؟

با توجه به اینکه بیمه‌گر‌های پایه مانند: بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و بیمه سلامت تنها بخشی از هزینه‌های درمان را پوشش خواهند داد و تامین سایر هزینه‌ها باید توسط افراد پرداخت شود، بهتر است که از خدمات بیمه شخص واحد استفاده کرد. همچنین هزینه‌های درمان سنگین بوده و نیاز است که یک بیمه نامه دیگر هم بیماری‌ها را تحت پوشش قرار دهد تا هزینه‌های کاهش پیدا کنند. بیمه شخص واحد یکی از همین بیمه نامه‌ها است.

در بیمه شخص واحد طرح‌های انتخابی وجود دارد که افراد با توجه به خسارت‌ها و جبران هزینه‌های درمانی که نیاز دارند می‌توانند برای خرید اقدام کنند. برخی از هزینه‌های قابل جبران در این بیمه نامه عبارتند از:

 • بستری بیمارستان
 • پاراکیلنیک
 • آزمایشگاه
 • لیزر چشم و بینایی سنجی
 • شنوایی سنجی
 • ویزیت و دارو
 • زایمان
 • دندانپزشکی

این موارد برخی از پوشش‌های درمان در بیمه شخص واحد است که با پرداخت حق بیمه مشخص قابل ارائه خواهد بود. همچنین هر یک از این موارد سقف تعهداتی خواهند داشت که هنگام عقد قرارداد به اطلاع بیمه‌گزار می‌رسد.

مزایای خرید بیمه شخص واحد

برخی از پوشش‌های درمان در بیمه شخص واحد است که با پرداخت حق بیمه قابل ارائه است.

در بیمه شخص واحد و سایر بیمه نامه‌های درمان مانند بیمه تکمیلی، سن فرد بیمه شده اهمیت دارد. بدین گونه که سن بیمه شده میزان تعهدات و حق بیمه را مشخص خواهد کرد. با توجه به بازه سنی بیمه شده‌ها، میزان حق بیمه‌ای که فرد باید پرداخت کند مخشص خواهد شد. در حقیقت تعهدات بیمه گر با سن بیمه شده ارتباط مستقیم دارد. بدین گونه که سن بیمه شده با اوضاع احوال و بیماری فرد ارتباط دارد و هر چه سن بیشتر شود به طور حتم احتمال بروز بیماری هم بیشتر خواهد بود.

مزایای بیمه شخص واحد

خدماتی که در بیمه شخص واحد برای بیمه شده ها در نظر گرفته است را می‌توان یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این بیمه نامه دانست. این بیمه نامه پوشش‌ها و خدماتی دارد که به شرح زیر است.

هزینه‌های بیمارستانی و اورژانس:

 • هزینه‌هایی مانند: انژیوگرافی قلب، سنگ شکن، شیمی‌ درمانی بستری، رادیو تراپی، درمان طبی (به جز اعصاب و روان) و تجهیزات پزشکی اعمال جراحی عمومی‌
 • جراحی عمومی‌ مانند: سر و گردن، جراحی اعضا واحشا داخل شکم، جراحی عمومی ‌اندام‌ها، جراحی عمومی ‌ستون فقرات، پیس میکر (موقت)، استرابیسم، سپتوپالستی، استنت گذاری به غیر از قلب، آنژیوپالستی به جز قلب، آنژیو گرافی مغز، داروی شیمی‌ درمانی و جراحی عمومی‌ چشم(در مقاله پوشش شیمی درمانی در بیمه تکمیلی می‌توانید اطلاعات تکمیلی را مطالعه کنید.)
 • جراحی عمومی‌ گوش و حلق و بینی، درمان طبی، شیمی‌ درمانی و بیماری‌های خاص، جراحی عمومی ‌اعصاب، بیوپسی نسوج تحت هدایت تصویربرداری، جراحی دستگاه ادراری تناسلی و پیوند قرنیه
 • هزینه‌های درمان بیماری‌هایی مانند: آمبولیزاسیون (به غیر از عروق داخلی مغز)، جراحی هرنی شکمی ‌(فتق شکمی)، بستری کمتر از ۶ ساعت اورژانس، دکولمان رتین، بستری بیماران مبتال به کرونا، فتق نافی (هرنی نافی)، تجهیزات پزشکی (هموپرفیوژن)، درمان طبی اعصاب و روان غیر از روانپریشی

هزینه‌های آمبولانس شهری و بین شهری:

در پوشش جبران هزینه آمبولانس درون شهر یا خارج شهر انجام می‌شود.

اعمال جراحی عمومی، تخصصی و سرپایی

جراحی سرپایی مانند: هزینه گچ گیری‌ها، تخلیه کیست، باز کردن گچ، ختنه، بخیه، اقدامات مجاز سرپایی، شکستگی‌ها و دررفتگی، کرایو تراپی، کشیدن ناخن و لیزر درمانی جبران می‌شود.

جراحی عمومی‌ مانند: هزینه جراحی قلب باز، جراحی مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، جراحی اعصاب مرکزی و نخاع (درصورت باز شدن لایه مننژ مغزی)، جراحی قلب باز، انژیوپلاستی عروق کرونر تعبیه پیس میکر دائم و ابلیشن قلبی، جراحی تومور، جراحی مغز جبران خسارت می‌شود.

ویزیت پزشک و دارو

هزینه‌های ویزیت فوق تخصص، ویزیت عمومی، ویزیت متخصص، ویزیت کارشناس پروانه‌ دار، دارو، ملزومات دارویی، خدمات اورژانس، تزریقات و پانسمان همگی در این بیمه نامه جبران هزینه خواهند شد. برای اطلاعات بیشتر، مقاله پوشش ویزیت و دارو را مطالعه کنید.

خدمات آزمایشگاهی و پاراکلینیک

در خدمات آزمایشگاهی هزینه‌های آزمایشات تشخیصی پزشکی، پاتولوژی و نوار قلب جبران خسارت خواهد شد.

زایمان طبیعی و سزارین و درمان نازایی

در پوشش بیمه تکمیلی برای نازایی و زایمان هزینه‌های زیر جبران خسارت خواهند شد:

 • جبران هزینه ZIFT – IVF ، میکرو اینجکشن و GIFT – IUI
 • جبران هزینه زایمان طبیعی و سزارین

دندانپزشکی

در پوشش دندانپزشکی مواردی مانند: کشیدن، جرمگیری، بروساژ، ترمیم، پرکردن، درمان ریشه و روکش پرداخت خسارت خواهد شد.

رفع عیوب انکساری دو چشم و سمعک

جبران هزینه سمعک گوش چپ و سمعک گوش راست و همچنین رفع عیوب انکساری دو چشم در بیمه شخص واحد جبران خسارت می‌شود.

نکته: دقت کنید که برخی از این پوشش‌ها دارای دوره انتظار بوده و بعد از اتمام این دوره شرایط استفاده از آن‌ها فراهم می‌شود. به طور مثال برای زایمان، باید 9 ماه از دوره انتظار این پوشش گذشته باشد.

دلایل برتری بیمه شخص واحد

بیمه دی شرایطی را برای سقف تعهدات در پوشش‌ها این بیمه نامه در نظر گرفته است

دلایل برتری بیمه شخص واحد با سایر بیمه نامه چیست؟

بیمه شخص واحد مزیت‌های مختلفی دارد که آن را نسبت به انواع بیمه‌های درمانی برتر می‌کند. حال سوالی که پیش می‌آید این است که علت این برتری چیست؟

عدم نیاز به داشتن بیمه درمانی پایه

داشتن یا نداشتن بیمه پایه هنگام خرید بیمه شخص واحد مهم نیست و می‌توان این بیمه نامه را بدون داشتن بیمه پایه مانند: بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه ارتش یا بیمه خدمات درمانی خریداری کرد.

دو برابر شدن سقف تعهدات

شرکت بیمه دی شرایطی را برای سقف تعهدات در پوشش‌ها این بیمه نامه در نظر گرفته است که می‌توان سقف تعهدات را دو برابر کرد که با انتخاب این مورد باید حق بیمه بیشتری پرداخت کرد.

فرانشیز انتخابی

هنگام خرید بیمه شخص واحد، اختیار میزان فرانشیز بیمه تکمیلی برای بیمه شده فراهم شده است. بیمه شده می‌تواند فرانشیز 10 تا 20 درصدی را انتخاب کند.

درمان بدون پرداخت وجه

بیمه شده‌های شخص واحد می‌توانند در مراکز طرف قرارداد شرکت بیمه حضور داشته باشند و تا سقف تعهدات بیمه‌گر درمان بیماری را انجام دهند.

گستردگی مراکز درمانی طرف قرارداد

مراکز درمان برای بیمه شخص واحد در سراسر کشور قرار گرفته و از نظر گستردگی مناطق جغرافیا می‌توان گفت که این بیمه نامه جزو بهترین بیمه‌های درمان است.

پوشش‌های مختلف

بیمه شخص واحد  هزینه‌های پزشکی مانند: هزینه‌های بیمارستانی، عمل جراحی عمومی، عمل جراحی سرپایی، پاراکلینیکی نوع اول، پاراکلینیکی نوع دوم، آزمایشگاهی، هزینه‌های آمبولانس شهری، ویزیت و دارو، سمعک، رفع عیوب انکساری چشم، زایمان، نازایی و دندانپزشکی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. (البته برای اطلاع از پوشش های بیمه تکمیلی انفرادی، خواندن این مقاله در سایت بیمه دات کام توصیه می‌شود.)

8 هزار مرکز طرف قرارداد

شرکت بیمه دی با ارائه بیمه شخص واحد در بیش از 8 هزار مرکز درمانی طرف قرارداد، جزو برترین شرکت ارائه کننده این بیمه نامه است.

 سرمایه فوت کرونا

در این بیمه نامه تمام بیمه شده‌ها تحت پوشش سرمایه فوت کرونا قرار می‌گیرند. سرمایه فوت کرونا در این بیمه نامه معادل مبلغ 50 میلیون تومان است.

  هزینه بیمه شخص واحد دی چقدر است؟

بیمه شخص واحد برای جبران هزینه‌های درمان طراحی شده تا مراقب سلامت جامعه باشد. برخی از افراد نگرانی برای جبران هزینه‌های مراجعه به پزشک، آزمایش‌ها و بیمارستان دارند و برخی دیگر نگرانی برای جبران هزینه‌های بیماری‌های صعب العلاج دارند. هزینه‌های هر کدام از پوشش‌ها متفاوت بوده و با مراجعه به سامانه‌های آنلاین خدمات بیمه این مبالغ را می‌توان مقایسه کرد. اما اگر برای بیماری‌های ناگهانی و صعب العلاج نیاز به خرید بیمه نامه دارید بهتر است که طرح سه ستاره مخصوص جبران هزینه‌های ضروری را انتخاب کنید.

بیمه شخص ثالث واحد برای تمام افراد تا سن 70 سال خدمات ارائه می‌کند و افراد می‌توانند با توجه به سن خود از خدمات درمانی استفاده کنند. مثالی که می‌توان برای بیمه شخص واحد داشت این است که فرض کنید فردی با 30 سال سن قصد خرید این بیمه نامه را دارد و هیچ بیمه پایه‌ای ندارد، بدین ترتیب سالانه مبلغ 436.800 تومان باید برای تحت پوشش قرار گرفتن به عنوان حق بیمه پرداخت کند. با پرداخت این مبلغ می‌توان تا سقف 20 میلیون تومان برای خدمات جراحی عمومی‌ و تا سقف 40 میلیون تومان برای جراحی‌های تخصصی استفاده کند.

در طرح چهار و پنج ستاره بیمه شخص واحد دی، تمام خدمات در این بیمه نامه با سقف پرداختی بالاتر طراحی شده است. هزینه‌های پرتکرار در این طرح‌ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. برای این طرح اگر فرد 30 سال بدون بیمه پایه باشد، باید سالانه مبلغ  1،842،300 تومان به عنوان حق بیمه پرداخت کند. البته که در طرح پنج ستاره این مبلغ کمی ‌بالاتر خواهد بود. در نظر داشته باشید که هر چه میزان پرداخت حق بیمه بالاتر باشد به طور حتم سقف تعهدات هم افزایش دارد. به طور مثال با پرداخت مبلغ  2،527،700 تومان می‌توان تا سقف 100 میلیون تومان برای جراحی دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای بیمه شخص واحد دی مراجعه نمایید.

نکته مهم این است که پرداخت حق بیمه با توجه به داشتن بیمه پایه و شرایط سنی بستگی دارد که می‌تواند حدود نصف این مبالغ، کاهش پرداخت حق بیمه داشته باشید. همچنین می‌توانید سقف پرداخت خسارت شرکت بیمه را تا 2 برابر افزایش داد. به طور کلی امکانات بیمه شخص واحد با توجه به شرایط بیمه شده متفاوت خواهد بود.

در آخر به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله شرایط بیمه شخص واحد دی را مطالعه کنید.

خرید بیمه درمان از بیمه دات کام

در این مطلب سعی شد درباره اهمیت خرید بیمه شخص واحد که نوعی از بیمه درمان است توضیحاتی ارائه کنیم. شرکت بیمه دی یکی از پیشتازان این نوع بیمه نامه در صنعت بیمه است و می‌توان با شرایط متفاوت بیمه نامه شخص واحد را خریداری کرد. طرح‌های مختلف باعث شده که این بیمه نامه با استقبال زیادی روبه رو شود.

برای اینکه در زمان کوتاهی استعلام و خرید بیمه شخص واحد دی را انجام دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از طریق سامانه بیمه دات کام که یک کارگزاری آنلاین بیمه است، شرایط استعلام، مقایسه و خرید بیمه شخص واحد را طی کنید. کافی است که به وب سایت بیمه دات کام مراجعه کنید تا در زمان کوتاهی ارزان‌ترین بیمه نامه را با پوشش‌های مناسب خریداری کنید.

همچنین اگر سوالی درباره بیمه شخص واحد دی دارید که در این مطلب به آن پاسخ داده نشده است می‌توانید در قالب کامنت و در انتهای همین مطلب با کارشناس‌های ما در اتباط باشید تا در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید. بیمه دات کام به صورت 24 ساعته و در طول 7 روز هفته آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
10 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی آزمایش ژنتیک + سقف تعهدات در ۱۴۰۲

بیمه تکمیلی آزمایش ژنتیک یکی از پوشش‌های بیمه درمان مکمل است که درصدی از هزینه‌های این آزمایش را جبران می‌کند.راهنمای کامل پوشش آزمایش های ژنتیک در بیمه تکمیلی درمان را در اینجا بخوانید!

09 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

چک لیست 8 مزایای بیمه شخص واحد دی در 1402 + پوشش ها درمانی

مزایای بیمه شخص واحد دی را می‌توان استفاده همه افراد جامعه با هر شرایط شغلی دانست. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل به استفاده از خدمات درمانی بیشتر دارید اما شرایط خرید بیمه تکمیلی برای شما فراهم نیست، توصیه می‌کنیم که این بیمه نامه را خریداری کنید

09 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

همه چیز درباره بیمه تکمیلی لیزیک چشم + سقف پرداخت در 1402

عمل لیزیک یا LASIK برای رفع عیوب انکساری چشم تجویز می‌شود.با خواندن این مقاله، از پوشش های بیمه تکمیلی عمل لایزیک چشم مطلع شوید!

06 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

5 تفاوت بیمه شخص واحد دی و بیمه تکمیلی در 1402

در حقیقت بیمه شخص واحد دی نوعی از بیمه درمان است که با بیمه تکمیلی تفاوت‌هایی دارد. برای کاهش هزینه‌های درمان بهتر است که همیشه یک بیمه نامه در کنار بیمه‌های پایه داشت تا هنگام بروز بیماری نگرانی‌های جبران خسارت برای افراد کاهش یابد.

01 خرداد 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی فرهنگیان + جدیدترین تغییرات این بیمه درمان در سال 1402

راهنمای پوشش‌ها و تعهدات بیمه تکمیلی فرهنگیان و شرکت های ارائه دهنده این بیمه درمانی را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

08 اردیبهشت 1402 / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی چیست؟+راهنمای جامع بیمه تکمیلی درمان 1402

در این مقاله به طور کامل با بیمه تکمیلی، شرایط و انواع شرکت های بیمه آشنا می شوید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید