بنر بیمه
03 مرداد 1400

قوانین بیمه شخص ثالث در سال 1400چیست؟

بیمه شخص ثالث بیمه اجباری است و هر شخصی که اتومبیل یا وسیله نقلیه دارد می‌بایست نسبت به بیمه کردن آن اقدام نماید. بد نیست اگر قبل از بیمه کردن وسیله نقلیه خود قوانین بیمه شخص ثالث را مطالعه نموده و با اطلاعات صحیح، این کار را انجام دهید.

هرآنچه در این راهنما ذکر شده است، منعکس کننده‌ی الزامات مندرج در قوانین بیمه شخص ثالث است. در صورت عدم رعایت این قوانین، ممکن است پلیس یا مأموران، خودروی شما را اعمال قانون کنند. در این مقاله قوانینی که آورده شده است، مربوط به قوانینی‌ست که در سال 1400 بیمه مرکزی و سایر مراجع مربوط برای بیمه شخص ثالث تصویب کرده‌اند. برای اطلاع از این قوانین در ادامه ما را دنبال کنید.

بخشنامه قانون جدید بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ + قوانین

رونمایی از قانون جدید بیمه شخص ثالث که تغییرات زیادی را در قالب کاری خود اعمال نموده و قصد دارد کلید واژه‌ی اصلی این مقاله شود و به شما قوانینش را دیکته کند:

این تغییرات را می‌خوانید:

 1. از تغییرات بسیار چشمگیر این قوانین می‌توان به قانون جدید انتقال بیمه شخص ثالث و اضافه شدن اطلاعات گواهینامه به این بیمه‌نامه اشاره کرد! در واقع بیمه‌گذار می‌بایست در زمان خرید، اطلاعات راننده را در بیمه‌نامه ثبت کند.
 2.    قانون عدم انتقال تخفیف از فروشنده به خریدار:در زمان خرید و فروش خودرو به هیچ عنوان نمی‌توانید تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث را منتقل کنید جز به خانواده یا اعضای درجه 1.
 3. قانون جدید در راستای راننده محور شدن صورت گرفته است و برای افرادی که قانون را رعایت کرده و خسارتی وارد نمی‌کنند مثمرثمر بوده و می‌توانند تخفیفات خود را حفظ کنند.
 4. برای حفط این تخفیفات طبق قانون،باید اطلاعاتی همچون سند خوردو، پلاک و بیمه شخص ثالث همگی به نام یک شخص باشد.

نکته ای با اهمیت:

حال بیاییم و فرض کنیم وضعیت اقتصادی فرد را درمانده نکرده و وی صاحب دو خودرو باشد،همچنین پلاک و خودرو نیز به نام خود فرد باشد، در این صورت تکلیف چیست؟

من باب این سوال می‌توان گفت: در این حالت مالک خودرو می‌تواند تخفیف یکی از خودرو ها را به دیگر خودروی خویش منتقل کند.در چنین حالتی رویدادی را مشاهده خواهد کرد که در آن تخفیف بیشتر برای خودرو در نظر گرفته شده و در واقع تخفیفات زیر بال و پر خودرو را می‌گیرد!

قانون جدید ثبت اطلاعات گواهینامه در بیمه شخص ثالث

اگر ابتدای این مقاله را خوانده باشید، به این موضوع اشاره کردیم که در قوانین بیمه شخص ثالث که اخیرا بیمه مرکزی به روز رسانی کرده است، می‌بایست اطلاعات گواهینامه به طور کامل ثبت شود. براساس این قانون، زمان خرید بیمه شخص ثالث، می‌بایست به این نکته توجه کنید که بیمه‌گر اطلاعات گواهینامه‌تان را در بیمه‌نامه ثبت نماید تا بعدها دچار مشکل نشوید.در واقع این قانون به منظور شخصی سازی (راننده محور کردن) بیمه شخص ثالث صورت می‌گیرد.

افزودن اطلاعات گواهینامه رانندگی به بیمه شخص ثالث

این عمل به این خاطر صورت می‌گیرد تا تخفیف عدم خسارت برای همه رانندگان محاسبه شود. در صورت بروز هرگونه تصادف و خسارات احتمالی تنها راننده‌ی مقصر اعمال قانون می‌گردد.

 همان طور که می‌دانید، رانندگی بدون گواهی نامه در قانون جرم محسوب می‌شود. همچنین بیمه‌نامه شخص ثالث برای افراد فاقد گواهی نامه هیچ خساراتی را جبران نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد، می‌توانید مقاله رانندگی بدون گواهی نامه را مطالعه نمایید.

درج اطلاعات گواهینامه در بیمه شخص ثالث، از قوانین جدید راننده محور شدن این بیمه نامه است
درج اطلاعات گواهینامه در بیمه شخص ثالث

هیچ تفاوتی در پرداخت خسارت ایجاد نمی‌شود!!

فرض کنید اطلاعات گواهی‌نامه شما ثبت شده باشد و زمانی تصادف رخ دهد که خودروی شما دست فرد دیگری باشد، هیچ تفاوتی در پرداخت خسارت ایجاد نشده و باید به صورت کامل پرداخت شود. این قانون وارد شده صرفا برای همان موضوع راننده محور شدن یا شخصی سازی تخفیفات بیمه شخص ثالث وضع شده است.

تخفیف پلکانی بیمه ثالث

رانندگان به قانون قبلی معترض بودند!!! حال چرا؟

مدتی پیش رانندگان معترض بودند که چرا باید با یک خسارت تمامی تخفیفاتشان را از دست بدهند؟ یعنی برای یک اشتباه این همه تاوان دارد؟ این عدالت است؟ خبرخوشی در تغییرات جدید قوانین بیمه شخص ثالث داریم:

مشکل گفته شده که باعث سروصدای رانندگان شده بود، قانون جدید رنگ سپید صلح را به تن کرده و اعلام همکاری با رانندگان را از سر می‌دهد! براساس این قانون میزان تخفیف عدم خسارت به اعضای هر 7 سال 5٪ تعیین شده و حداکثر تا 70٪ برای سال چهاردهم افزایش می‌یابد.

راهنمای کامل بیمه شخص ثالث را در این مقاله بخوانید: بیمه شخص ثالث چیست؟راهنمای کامل بیمه ثالث خودرو

در صورت بروز خسارت‌ها نیز خفیفات به صورت پلکانی و در چند مرحله کسر خواهد شد:

در حقیقت کسر پلکانی تخفیف بستگی به تعداد خسارت دارد. برای یک بار خسارت جانی ۳۰درصد، دو بار خسارت جانی ۷۰ درصد و برای سه بار و بیشتر ۱۰۰ تخفیف را از دست خواهید داد. همچنین برای یک بار خسارت مالی ۲۰ درصد. دو بار خسارت مالی ۳۰ درصد و سه بار و بیشتر ۴۰ درصد از تخفیفات را از دست خواهید داد.

بخشنامه جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۰ در رابطه با دیه

در بخش‌نامه جدیدی که در بیمه شخص ثالث اعلام گردیده است، نرخ دیه در سال 1400نیز دستخوش تغییراتی شده است. طبق این قانون:

 1. پوشش جانی بیمه شخص ثالث برابر با 640 میلیون تومان
 2. پوشش حوادث راننده برابر با 480 میلیون تومان
 3. حداقل پوشش مالی برابر با 16 میلیون تومان
 4. حداکثر این پوشش برابر با 320 میلیون خواهد بود.

برای درک بیشتر این موضوع می‌توان گفت:

اگر راننده مقصر در یک تصادف رانندگی دچار آسیب بدنی شود، توانایی این را دارد که از بیمه شخص ثالث خسارت دریافت کند. این خسارت از محل بیمه شخص ثالث برای راننده مقصر،به اندازه‌ی دیه در ماه‌های غیر حرام بوده و با صدور بیمه شخص ثالث، راننده مقصر هم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

برابری دیه بانوان و آقایان

یکی از قوانین مهمی که باید در رابطه با بیمه شخص ثالث بدانید این است که پرداخت دیه و خسارت جانی جنسیت نمی‌شناسد! مرد باشید یا زن فرقی ندارد در هر صورت تفاوتی بین مبلغ دیه بانوان و آقایان نخواهد بود و هر شخصی که در تصادف آسیب می‌بیند یا فوت ‌کند، دیه برابری را دریافت می‌کند.

پرداخت خسارت راننده بدون گواهینامه از بیمه شخص ثالث

در صورتی که راننده‌ای در تصادف مقصر شناخته شود و گواهینامه نداشته باشد، خسارت مالی و جانی فرد زیان‌دیده از سمت بیمه پرداخت خواهد شد. البته از آنجا که فرد بدون گواهینامه بوده، تمامی خسارت از فرد مقصر دریافت خواهد شد. به عبارتی هیچ خسارتی از سمت حق بیمه او پرداخت نخواهد شد. همچنین امکان پرداخت قسطی برای فرد خاطی وجود دارد. البته این جدا از مشکلات حقوقی و قضایی است که فرد متخلف با آن‌ها مواجه می‌شود. جریمه این افراد تا 5 سال حبس و انتقال خودرو یا موتور به پارکینگ است.

مساله دیگر اینکه در صورت خسارت جانی به فرد ثالث و فوت وی، قتل عمد تلقی شده و طبق قانون با او برخورد خواهد شد. البته اگر علت تصادف از سمت او نباشد، حتی اگر گواهینامه هم نداشته باشد، مقصر نخواهد بود. نکته دیگر اینکه بیمه هیچ‌گونه خسارتی بابت آسیب‌های جانی به راننده مقصر بدون گواهینامه را پرداخت نخواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجازات رانندگی بدون گواهینامه به اینجا مراجعه کنید.

قانون خودروی نامتعارف

قانون خودروی نامتعارف که در سال 95 تصویب شد را به خاطر دارید؟ اگر یادتان باشد این قانون به منظور جبران کردن هزینه‌های خسارت خودروهای لوکس وضع شد که در آن دو نوع خودروی متعارف و نامتعارف قرار داشت. خودروی متعارف در حقیقت به خودرویی است که قیمت آن با نصف قیمت دیه در ماه حرام یا برابر با سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث باشد. حال در سال 1400 این مقدار برابر با 320 میلیون تومان است.

در چند سال قبل اگر بیشترین حد تعهدات مالی راننده مقصر از مقدار خسارت بالاتر می‌زد بیمه همان مقدار را پرداخت می‌کرد. لیکن در قانون جدید بیمه شخص ثالث 1400 مقدار خسارت تا سقف تعهدات بیمه شخص ثالث راننده مقصر پرداخت می‌شود و بقیه هزینه‌ها را باید بیمه بدنه راننده‌ی متضرر پرداخت کند.

 

 

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث با قانون جدید

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث از بیمه دات کام
خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو و موتور در کمترین زمان از بیمه دات کام

با توجه به تغییراتی که در بیمه شخص ثالث رخ داده‌است بهترین روش برای خرید این بیمه استفاده می‌شود استفاده از پلتفرم‌های خرید آنلاین بیمه مثل بیمه دات کام است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه استعلام بیمه شخص ثالث، به راحتی قیمت و پوشش بیمه شخص ثالث را از شرکت‌های بیمه‌گر مختلف مقایسه نمایید. این وب سایت قوانین جدید بیمه شخص ثالث را در فرایند خرید بیمه شخص ثالث لحاظ کرده است. شما می‌توانید هنگام خرید بیمه شخص ثالث، از راهنمایی مشاوران بیمه دات کام نیز بهره گرفته و بهترین بیمه متناسب با شرایط خود را تهیه نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
25 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

شرایط بیمه شخص ثالث اقساطی+ بدون چک

اگر می‌خواهید بیمه شخص ثالث بخرید و توانایی مالی خرید آن را ندارید این مقاله را بخوانید تا با خرید بیمه قسطی آشنا شوید.

20 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

نرخ دیه چیست+ جزئیات و قیمت دیه ۱۴۰۰

متاسفانه براساس آمار پلیس راهور، میزان تصادفات رانندگی در ایران بسیار بالاست. اکثر این تصادفات با خسارات جانی و مالی همراه هستند. قوانین بیمه‌ای برای چنین حوادثی، بیمه شخص ثالث را در تمهیدات

09 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

سریع‌ترین راه برای دریافت دیه بعد از تصادف های رانندگی

در برخی از مواقع راننده‌ها نگرانی‌هایی برای تصادف و آسیب‌های جانی و مالی دارند. اگر حادثه‌ای رخ دهد، راننده مقصر باید جبران خسارت کرده و دیه پرداخت کند. برای دریافت دیه بعد از

02 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

بیمه حوادث سرنشین و راننده چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟

بیمه حواث سرنشین چه مواردی را پوشش می‌دهد؟ با خواندن این مقاله با بیمه حوادث سرنشین یا راننده مقصر بیشتر آشنا شوید.

01 دی 1400 / بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث چیست؟+راهنمای کامل بیمه ثالث خودرو( دی ماه 1400)

شاید برای شما هم جالب باشد که بیمه شخص ثالث، پر مخاطب‌ترین نوع بیمه‌ای است که در ایران ارائه می‌شود. از نگاه کارشناسی علت این همه استقبال از بیمه شخص ثالث به اجباری

30 آذر 1400 / بیمه شخص ثالث

تفکیک راننده های کم خطر و پر خطر در قانون جدید بیمه شخص ثالث

تخفیف بیمه شخص ثالث برای رانندگان کم خطر از جمله خانم‌ها را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
علی مرتضی
05 مرداد 1400

با سلام، چگونه بیمه شخص ثالث کنیم تا مشکلی پیش نیاید؛ اگر اتومبیل به نام شخصی باشد که گواهینامه ندارد و چند نفر دیگر که دارای گواهینامه هستند، از اتومبیل استفاده می کنند

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام وقت بخیر فقط یک گواهینامه برای ثبت بیمه شخص ثالث وارد شود مساله حل است

مژده
10 شهریور 1400

سلام. ممنون از مطالب مفیدتون

  کارشناس بیمه
  10 شهریور 1400

  سلام مژده عزیز . از توجه تون به مقالات و آموزشهای سایت بیمه دات کام کمال تشکر رو داریم و امیدواریم با خدمات ما در آموزش و خرید بیمه ، نیازهای شما رفع شده باشه

قنبری
14 مهر 1400

سلام، آیا رویه دادگاه ها بر اساس قانون جدید شخص ثالث اجرا می شود؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بله رویه دادگاه ها و احکامی که در خصوص بیمه شخص ثالث صادر می کنند، بر اساس قوانین جدید خواهد بود.

سپهر جندقی
14 مهر 1400

سلام من خودروام مدل 60 هستش، بیمه شخص ثالث میتونه بگیره؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  با سلام، بله تمامی خودروها می توانند بیمه شخص ثالث دریافت کنند؛ اما برای خودروهایی با عمر بیش از 15 سال، حق استهلاک اضافه خواهد شد.

  بهنام مظلوم
  17 آذر 1400

  من ماش
  ینم ندود ۳۳۰ میلیون میارزه ولی حدود۵ میلیون خسارت دیدم سقف بیمه مقصر هم ۳۰ میلبون تومن هست ولی ماشینم رو نامتعارف لحاظ کردن و۲ میلیون میدن مگر نباید تا سقف بیمه مقصر پرداخت بشه واز سقف به بالا پرداخت نکنن
  لطفا بابت این دزدی اشکار توضیح بدید

   کارشناس بیمه
   17 آذر 1400

   سلام دوست عزیز
   ما واحد صادر کننده هستیم و اطلاع در این مورد نداریم. لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

امیرعلی
29 آبان 1400

باسلام دوماه هست ک ماشین خریدیم و بیمه تا اخر فروردین1401هستش الانم تصادف کردیم خاستم ببینم ک ما میتونیم از بیمه استفاده کنیم وبیمه ب نام فروشنده هستش ممنون میشم راهنمایی کنید؟؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  سلام دوست عزیز
  بله میتونید از بیمه دات کام خرید خودتون رو انجام بدید

حامد
07 آذر 1400

سلام
بنده در شهریور سال ۹۹ اتومبیلی خریداری کردم که تخیف کامل داشت . و به صورت هم تعویض پلاک و انتقال سند معامله صورت گرفت. البته این اولین خودرویی است که خریداری کردم و قبل از این هیچ گونه خودرو و بیمه نامه ای نداشتم. در آذرماه ۹۹ بیمه خودرو رو به همون صورت تخفیف کامل و با نام خودم گرفتم. سوال بنده اینه که آیا تخفیف بیمه نامه برای من به همون شکل تخفیف کامل خواهد بود یا شامل قوانین جدید خواهد شد؟؟ چون من قبل از آذر ۹۹ و اتمام بیمه تعویض پلاک رو انجام دادم.
با تشکر

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  سلام حامد عزیز اگر مالک قبلی پیگیری کنه میتونه تخفیفات رو برداره

علی
07 آذر 1400

سلام.من ۴سال پیش یک خودرو معامله کردم اما تعویض پلاک نکردم وهرسال بیمه نامه به اسم خودم ثبت میشد.الان میخوام تعویض پلاک کنم.آیا تخفیفات این ۴سال بعد از تعویض پلاک به من تعلق دارد یا صاحب پلاک قبلی؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1400

  سلام علی عزیز تخفیفات به پلاک ذکر شده در بیمه نامه تعلق داره

  فرامرز
  26 آذر 1400

  اگر پیگیری نکرد. میتواند حامد از خدمات تخفیف با پلاکش استفاده بکنه

عبدالله
12 آذر 1400

سلام من یه پیکان داشتم فروختم حالامیخام بیمش بیارم برااین ماشینی که خریدم چیکار بایدبکنم(بیمه ایران) .باسپاس ازشما

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1400

  سلام عبدالله عزیز شما لطف کنید مراجعه کنید به نماینده ای که آخرین بیمه رو صادر کرده الحاقیه حذف تخفیفات بگیرید.

سینا عسگری
14 آذر 1400

سلام، با استفاده از بیمه شخص ثالث، چند قسمت از بدن تحت پوشش دیه قرار میگیرن؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی بخش های بدن در صورت آسیب تحت پوشش هستند اما باید گفت که فقط در هر خودرو به تعداد ظرفیت افراد خسارت بیمه شخص ثالث پرداخت خواهد شد.

علیرضا عباسی
14 آذر 1400

سلام من ی مسافر داشتم خانم بارداری بودن، الان از من شکایت کردن میگن که بچه من اسیب میبینه، من میخوام هنوز بچه ای به دنیا نیومده، آیا این شکایت درست و قابل پیگیریه؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله جنبه حقوقی دارد و باید دقیق ترش را از یک وکیل پایه یک دادگستری بپرسید. اما باید گفت که جنین هم در افراد تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرند و در صورتی که مشکلات ناشی در آینده به دلیل تصادف خودروی شما باشد، بیمه شخص ثالث خسارت او را پرداخت خواهد کرد.

عزیز
14 آذر 1400

سلام مدارک لازم برای خرید بیمه شخص ثالث چیست؟

فرشید
15 آذر 1400

سلام خسته نباشید
من پدرم سال 89 ی پراید برا من خریده ولی ب اسم خودشه خودش گواهی نامه نداره من میخوام ی ماشین صفر بخرم و میگن تخفیفات ماشین قابل انتقال ب فامیل درجه 1 میشه من چطور میتونم این تخفیفات رو رو این ماشین بیارم میشه راهنمایی کنین؟

  کارشناس بیمه
  16 آذر 1400

  سلام فرشید عزیز طبق قوانین پدر محترم شما باید مراجعه کنند به واحد صدور بیمه قبلی الحاقیه حذف تخفیفات بگیرند

شاکردوست
24 آذر 1400

سلام اگر بعد از حادثه خودرو را بیمه کنم، می توانم خسارت رو جبران کنم و از بیمه استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  24 آذر 1400

  سلام خیر دوست عزیز، بیمه شخص ثالث باید قبل از حادثه تهیه شود. البته این بیمه نامه اجباری است و شما باید داشته باشید. اگر منظورتان تمدید است، حتی تمدید از بعد حادثه هم هیچ خسارتی را پوشش نخواهد داد.

فرامرز
26 آذر 1400

باسلام من خودرو پراید درسال ۹۷ برج ۶ خریده ام ولی دربرج ۶ سال ۹۹ تعویض پلاک کرده ام وبرج ۱۰ سال ۹۹ با پلاک جدید با تخفیف کامل بیمه کرده ام. حالا که درسال ۱۴۰۰ پراید دیگری خریده ام و پلاکم امده روی ماشین جدید ایا تخفیف بیمه می اید روی ماشین چون که من درسال ۹۹ بیمه کرده ام با تخفیف

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام فرامرز عزیز متاسفانه تخفیفات برای پلاک مالک قبلی بوده و قابل انتقال نیست

فرامرز
26 آذر 1400

سلام
بنده در شهریور سال ۹۹ اتومبیلی خریداری کردم که تخیف کامل داشت . و به صورت هم تعویض پلاک و انتقال سند معامله صورت گرفت. البته این اولین خودرویی است که خریداری کردم و قبل از این هیچ گونه خودرو و بیمه نامه ای نداشتم. در دی ماه ۹۹ بیمه خودرو رو به همون صورت تخفیف کامل و با نام خودم گرفتم. سوال بنده اینه که آیا تخفیف بیمه نامه برای من به همون شکل تخفیف کامل خواهد بود یا شامل قوانین جدید خواهد شد؟؟ چون من قبل از دی ماه۹۹ و اتمام بیمه تعویض پلاک رو انجام دادم. درچه صورت میتوانم از تخفیفات استفاده ببرم.؟؟؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام وقت بخیر اگر مالک قبلی الحاقیه نگرفته باید قابل تمدید است

یوسف مرنگی
28 آذر 1400

با سلام خدمت شما اگر خریدار ماشین جزو خانواده باشه مثلا برادرم با کلیه مراحل ثبت سند و تعویض پلاک ایا میشه تخفیف رو به پلاک بنام برادر م انتقال بدم ممنون

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  خیر امکانش نیست
  تخفیفات فقط متعلق به مادر پدر همسر و فرزند میباشد

شیرمحمدی
29 آذر 1400

سلام
آیا درست است که اگر چند نفر از یک ماشین استفاده می کنند باید اسامی همه در بیمه نامه قید شود؟

  کارشناس بیمه
  30 آذر 1400

  سلام دوست عزیز
  خیر در بیمه نامه فقط نام بیمه گذار ثبت میشود.

مهران
01 دی 1400

سلام سرنشین خودرو غیر مقصر میتواند از راننده شکایت کند به عنوان سرنشین؟

  نویسنده بیمه
  04 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

محمود
04 دی 1400

سلام‌
بنده‌یک‌وانت‌آریسان‌خریداری‌کردم‌مدل‌۹۵‌ولی‌چهارساله‌که‌بیمه‌روخودم‌به‌نام‌خودم‌ثبت‌کردم‌بجز‌پارسال‌که‌گفتن‌بیمه‌باید‌به‌نام‌صاحب‌پلاک‌ثبت‌بشه‌
امسال‌من‌میتونم‌ازسابقه‌بیمه‌برخوردار‌باشم‌البته‌صاحب‌پلاک‌قبلی‌بااین‌موضوع‌کنار‌میاد‌وگفته‌مشکلی‌نیست‌
ممنون‌ازراهنماییتون

  کارشناس بیمه
  05 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  امکان انتقال تخفیف برایشما امکان پذیر نیست

حسن اوریمی
07 دی 1400

با سلام
من در مرداد ۱۴۰۰ با خودروی نامتعارف تیگو ۷ تصادف کردم و مقصر حادثه بودم سقف خسارت مالی بیمه من ۱۵ میلیون تومان بوده است که شرکت بیمه بر اساس خودروی متعارف ۹و نیم بعنوان خسارت پرداخت نموده بیمه بدنه خودروی حادثه دیده مبلغ ۱۵ میلیون به صاحب خودرو پرداخت نمود جمعا به مبلغ۲۴۵۰۰بعنوان خسارت دریافت نمود، کل برآورد خسارت بعلاوه ۳۰ میلیون بعنوان افت قیمت مجموعا ۶۳ میلیون طبق نظریه کارشناس برآورد شده، امروز متوجه شدم که دادگاه بنده رو به مبلغ ۶۳و خرده ای میلیون تومان در حق خسارت دیده محکوم کرده یعنی این مبالغ دریافتی از بیمه رو حتی کم نکرده ،
سوال من اینه قاضی پرونده از قوانین جدید خبر ندارن یا اینکه قوه قضائیه اصلا کار به کار این مسائل نداره ،با یک پرسش ساده از طرف که چقدر از مبلغ خسارت رو دریافت کردید از شرکت‌های بیمه ،حداقل میتونست که این مبالغ رو از کل کم کنه،
نتیجه
۱-قاضی بیسواده
۲-قاضی براش مهم نیست چه حکمی صادر میکنه
۳- قوه قضائیه طبق برداشت های خودشون عمل میکنن
۴-شرکت بیمه برای خودش قانون رو عوض کرده
۵- کسی که خودرو نا متعارف داره حق داره
۶- خودروی نا متعارف سوار باید به چیزی که میخواد برسه
۷- قانون طرفدار مستضعفین هست
۸-مهمتر از همه اگر پول وکیل ندی حق تورو مثل آب خوردن میخورن و یه لیوان آب روش

  کارشناس بیمه
  07 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

مهدی
08 دی 1400

ماشینم واژگون که میشه…خودم اسیب میبینم که دیه من رو میزنن هشت درصد دیه کامل…سقف خسارت راننده 2۴۰ ملیون بود…ولی هشت درصد ۲۴۰ ملیون رو بهم دادن…در صورتی که باید هشت درصد دیه کامل رو میدادن…دزدی اشکار

  کارشناس بیمه
  08 دی 1400

  سلام دوست عزیز لطفا با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

پیام
13 دی 1400

سلام
ببخشید من سال ۹۸ ماشین رو خرید کردم،سال ۹۹ ماشین رو بیمه کردم ولی چون ماشین مال داداشم بودصاحب بیمه حواسش نبوده باز به اسم داداشم بیمه کرده و وقتی فهمیدم الحاقیه زد،الان میخام ازتخفیفش استفاده کنم قبول نمیکنه،آیا راهی برای اعمال تخفیف بیمه به ماشینم هست؟میگن ازبرج ۱۰سال ۹۷ به قبل بایدماشین رو خریدمیکردی.لطفا راهنمایی بفرمایین.باتشکر

  نویسنده بیمه
  14 دی 1400

  سلام دوست عزیز
  لطفاً با نماینده بیمه قبلی تماس بگیرید و یا به شعبه و ستاد بیمه قبلی مراجعه بفرمایید

مجتبی
19 دی 1400

آیا میتوان بیمه نامه را بنام شخص دیگری بجز مالک خودرو گرفت؟

  کارشناس بیمه
  19 دی 1400

  سلام دوست عزیز مشخصات مالک نیاز هست
  برخی شرکت ها مثل آسیا و ایران و سرمد به نام شخص دیگر صادر میکنند

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید