پوشش‌های اصلی و اضافی بیمه بدنه چیست؟

پوشش بیمه بدنه به دو بخش اصلی و اضافی تقسیم بندی می شود. هر کدام از پوشش های بیمه بدنه، دسته بندی های متفاوتی را به خود اختصاص داده اند. هر فردی در طول سال ها رانندگی خود یک بار هم که شده با حوادث مختلفی رو به رو شده است. حال این حادثه می تواند تصادف باشد و یا دزدیده شدن قطعاتی از خودرو. هم اکنون سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می آید این است که کدام یک از این موارد در بین پوشش اصلی بیمه بدنه قرار می گیرند؟ کدام در گروه پوشش های اضافی بیمه بدنه جای دارند؟ اگر شما نیز می خواهید به جواب این سوال ها دست پیدا کنید، کافی است ادامه مطلب را دنبال کنید. از این رو تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پوشش بیمه بدنه چیست؟

قبل از اینکه به بررسی کلی پوشش ها بپردازیم، بد نیست تا مفهوم پوشش بیمه بدنه آشنایی پیدا کنید. به طور کلی پوشش بیمه بدنه زمانی به یک خودرو تعلق پیدا می کند که دچار آسیب شود و این آسیب ها می توانند گستردگی بسیار زیادی را داشته باشند. بیمه بدنه هزینه های مختلفی را تحت پوشش خود قرار می دهد و این پوشش ها در بین حوادث طبیعی قرار می گیرند که از آن ها می توان به گزینه هایی همچون زلزله، صاعقه و آتش سوزی اشاره کرد.

همچنین اگر زمانی که ماشین شما دزدیده و در همین حین دچار صدمه نیز شده باشد، در آن صورت بیمه بدنه برای اینکه بتواند بخشی از این خسارت را جبران کند، اقدام به پرداخت هزینه‌های مربوطه می نماید. از این رو اگر شما نیز صاحب یک خودرو هستید، با پوشش بیمه بدنه باید به طور کلی آشنایی داشته باشید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

پوشش های اصلی بیمه بدنه شامل چه مواردی می شوند؟

پوشش های اصلی بیمه بدنه

موارد مختلفی وجود دارند که در دسته بندی پوشش اصلی بیمه بدنه خودشان را جای داده اند . به عنوان مثال هنگامی که خودرو شما به سرقت رسیده باشد و در حین نجات آن، خودرو صدمه دیده باشد، در آن صورت خودرو تحت پوشش اصلی قرار می گیرد. البته موارد دیگری نیز وجود دارند که از آن ها می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

 • حوادثی همچون آتش سوزی
 • برخورد صاعقه به وسیله نقلیه
 • ایجاد خسارت به چرخ ها و لاستیک های ماشین
 • انفجار

پوشش های اضافی بیمه بدنه چه مواردی را به خود اختصاص داده اند؟

پوشش بیمه بدنه شامل چندین موارد گسترده در بخش اضافی می شود که هر کدام از آن ها اهمیت بالایی را دارند که در ادامه به بررسی آن ها چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت.

پوشش شکستن شیشه

شکست شیشه در بین پوشش های اضافی بیمه بدنه جای گرفته است. شکستن شیشه جزئی از خسارات فرعی به حساب می آید. از این رو برای اینکه بتوانید بخشی از این آسیب ها و هزینه ها را جبران کنید، می توانید از خدمات اضافی بیمه بدنه بهره ببرید. از این رو اگر به هر دلیلی با این مشکل مواجه شوید، نگرانی ای در رابطه با تامین این هزینه ها نداشته باشید.

رنگ ها و مواد شیمیایی و اسید پاشی؛ از موارد نادر

خیلی کم پیش می آید که خودروی شما با این دسته از مشکلات روبه رو شود؛ ولی در صورت مواجه شدن نیز نگران نباشید. چرا که تحت پوشش بیمه بدنه اضافی قرار می گیرند. این دسته از موارد همانطور که اشاره شد بسیار نادر می باشند ولی حادثه هیچ وقت خبر نمی کند. به همین دلیل بهترین کاری که می توانید به انجام برسانید این بوده که خودرویتان را تحت این پوشش بیمه ای قرار دهید. امروزه شرکت های بیمه مختلفی وجود دارند که این پوشش ها را عرضه می کنند که از آن ها می توان به بیمه دات کام اشاره کرد.

پوشش بیمه بدنه و ترانزیت خودرو

ترانزیت و جابه خودرو نیز در بین پوشش های اضافی بیمه بدنه قرار می گیرند. این پوشش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که خودروی شما در خارج از کشور با مشکل روبه رو شود. از این رو اگر جزو افرادی هستید که همواره نشستن پشت فرمان را در هر جایی و مکانی ترجیح می دهید، از داشتن این پوشش بیمه بدنه نیز غافل نشوید.

از دیگر پوشش بیمه بدنه اضافی می توان به گزینه های زیر اشاره داشت:

 1. پوشش های اضافی مربوطه به نوسانات بازار
 2. پوشش های مربوط به هزینه ایاب و ذهاب
 3. پوشش های مربوط به خسارت کشیده شدن میخ بر روی خودرو
 4. پوشش های مربوط به حذف استهلاک
 5. پوشش های مربوط به خسارت های وارده در اثر کاهش ارزش خودرو

خساراتی که مشمول پوشش بیمه بدنه نمی شوند

گزینه های متنوعی وجود دارند که در بین پوشش های اصلی و اضافی قرار نمی گیرند که به عنوان یک راننده بد نیست با آن ها آشنایی داشته باشید.

 1. آسیب در شرایطی که راننده گواهینامه نداشته باشد.
 2. آسیب دیدن زمانی که انفجارهای هسته ای رخ می دهد.
 3. وارد شدن هر گونه خسارت زمانی که از دست پلیس در حال فرار هستید.
 4. در صورتی که از عمد به خودروی خود آسیب وارد کنید نیز مشمول پوشش بیمه بدنه نخواهید شد.
 5. اگر در خودرو خود بیش از حد توان بار سوار کرده باشید و هر گونه آسیبی نیز به آن وارد گردد، در آن صورت بیمه به شما تعلق نخواهد گرفت
خسارات تحت پوشش بیمه بدنه

سخن آخر

پوشش بیمه بدنه اهمیت بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است و در دو گروه اصلی و اضافی تقسیم بندی می شود. این پوشش ها موارد مختلفی را شامل می شوند که هر کدام از آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. از این رو نیاز است تا به عنوان یک راننده با تمامی آن ها آشنایی داشته باشید. چرا که هر کدام از آن ها می توانند تاثیرگذاری ویژه خود را داشته باشند. از این رو از تاثیر هیچ یک غافل نشوید و برای کاهش هزینه ها، پوشش های بیمه بدنه خودرو که در بالا یاد شد، می توانید از bimeh.com به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن و با چند کلیک ساده تهیه نمایید.

نظرات بسته شده است.

تخفیف 75 هزار تومانی بیمه شخص ثالث و بدنه