06 بهمن 1400

بیمه موتور سیکلت: صفر تا صد بیمه موتور (اردیبهشت ۱۴۰۱)

حتما دیده‌اید که عاشقان سینه چاک موتورسیکلت، تک چرخ زدن در خیابان ها و جاده‌ها را دوست دارند. موتورسواری عین جذاب و هیجانی بودن، بی خطر نیست. بیمه موتور سیکلت در برابر خسارت‌های آسیب‌های جانی، مالی برای موتورسواران ریسک پذیر،  ضروری به نظر می‌رسد. قانون، خرید بیمه شخص ثالث موتور را اجباری کرده‌است. راکبان موتور به بیمه‌نامه، برای پوشش ریسک‌های مربوط به تصادفات رانندگی نیاز دارند. موتورسواران با تهیه این بیمه می‌توانند، خیالی آسوده حین تجربه هیجانی داشته باشند. اگر به سیر تا پیاز این بیمه علاقه‌مند هستید، با ما همراه شوید. ابتدا به معرفی انواع بیمه موتور می پردازیم؛ سپس، واقعیت‌هایی  را می‌گوییم که همه موتورسواران آسیب دیده می‌گویند: ” کاش زودتر این‌ها را می دانستیم !!!”

اگر موتور سیکلت، بیمه نداشته باشد، چه می‌شود؟

مدام باید ترس از پلیس داشته باشیم. پلیس به محض شناسایی موتورسیکلت بدون بیمه‌نامه آن را به پارکینگ منتقل خواهد کرد. در این صورت، موتورسوار باید همه زندگی خود را تعطیل کرده و به دنبال ترخیص موتور از پارکینگ بدود. تازه تا بیمه شخص ثالث را هم نخرد، موتورش را رفع توقیف نمی‌کنند. در ثالی موتور بدون بیمه‌نامه شخص ثالث خرید و فروش نمی‌شود.

بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه

رانندگی با موتورسیکلت دل شیر می‌خواهد. تصادف با موتورسیکلت، معلق زدن در هوا و …  خطرات بسیاری در پی دارند. از طرف دیگر، متاسفانه بیشتر موتورسوارانی که در سطح شهر و خیابان‌ها می‌بینیم، گواهینامه ندارند؛ چه برسد به بیمه‌نامه! این نکته‌، مساله را پیچیده‌تر می‌کند. همین دو نکته کوچک کافی است که گواهی‌نامه رانندگی و بیمه را در راس کارهایمان به عنوان یک موتورسوار قرار دهیم.

بیمه موتور سیکلت

برای رانندگی با موتور سیکلت داشتن بیمه موتور الزامی است.

البته باید گفت که قیمت بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه، عاملی نیست در هزینه بیمه موتورسیکلت موثر باشد؛ اما با نداشتن آن و توقف توسط پلیس، موتور به پارکینگ منتقل خواهد شد.

انواع بیمه موتور

برای موتورسیکلت نیز مانند هر وسیله نقلیه دیگری دو بیمه‌نامه درنظر گرفته شده‌است. این بیمه‌ها ریسک‌های احتمالی این رانندگی هیجان انگیز و گاهی نان آور را پوشش می‌دهند:

 • بیمه بدنه موتورسیکلت
 • بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت

بیمه بدنه موتورسیکلت

بیمه بدنه موتور سیکلت همانند بیمه بدنه خودرو، غرامت حوادث زیرا پرداخت می‌کند:

 • آتش‌سوزی
 • سرقت خودرو
 • تصادم یا تصادف و برخورد خسارت زای هر جسم متحرک یا ثابت با موتورسیکلت
 • انفجار و آتش گرفتن موتور

 

بیمه شخص ثالث، ابعادی غیر از خود موتور از جمله جان اشخاص ثالث و راننده مقصر و بُعد مالی  تصادفات و خسارات وارد شده به زیان‌دیده را جبران می­‌کند. اگر بخواهیم کمی اسرار بیمه‌گران را فاش کنیم، باید بگوییم که بیمه بدنه موتور سیکلت چندان مورد توجه موتورسواران واقع نشده‌است و بیشتر طرفدار بیمه شخص ثالث موتور هستند. بهتر است به بیمه شخص ثالث موتورسیکلت توجه بیشتری داشته باشیم:

بیمه شخص ثالث موتور

شخص ثالث می‌تواند هر شخص سومی(ترک نشین، عابرپیاده یا ….) باشد که در حادثه تصادف موتورسیکلت آسیب می‌بیند. البته اگر طرف مقابل حادثه به عنوان مقصر شناخته شود، ترک نشین موتور در چتر حمایت بیمه شخص ثالث مقصر قرار می‌گیرد. او باید خسارت خود را از شرکت بیمه‌گر مقصر طلب نماید.

بیمه سرنشین موتورسیکلت

البته توجه کنید که بیمه شخص ثالث خسارت‌های وارد شده به راکب موتور را جبران خواهد کرد. این خسارت ها شامل: فوت، ازکارافتادگی، نقص عضو و هزینه‌های درمانی هستند. شرکت بیمه‌گر بر اساس مفاد بیمه­‌نامه غرامت را پرداخت خواهد کرد.

تصادف با موتورسیکلت بدون گواهینامه

اگر حین تک چرخ و ویراژ، تصادفی آن هم با یک اتومبیل گران‌قیمت رخ داد؛ شما که راننده موتور هستید، مقصر و فاقد گواهینامه باشید، کارتان زار است: شرکت بیمه خسارت زیان دیده را سریعا پرداخت می کند؛ ولی برای بازپرداخت آن، به شما مراجعه می کند و آن جاست که حسرت نداشتن گواهینامه را می‌خورید.

به عبارتی دیگر، یکی از شرایط بیمه موتورسیکلت در این است که گواهینامه داشته باشید. در واقع، این برای خودتان است.

آیا شرکت بیمه خسارت های راننده فاقد بیمه موتور را پرداخت می کند؟

در تصادف موتورسیکلت، در صورتی که راکب بیمه شخص ثالث نداشته باشد، طبق قانون، شرکت بیمه دیه‌ای پرداخت نخواهد کرد. هم‌چنین، باید پیه حبس تعزیری را نیز به تن تان بمالد: برای بار اول، قانون، حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال یا هر دو مجازات در نظر می‌گیرد. در صورت ارتکاب مجدد، دو تا شش ماه حبس در نظر گرفته‌است. به شرایط بیمه موتور بدون گواهینامه حتما قبل از خرید خود موتور دقت کنید. 

استثنائات بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

تعداد موتورسوارانی که علیرغم دانستن اجباری بودن بیمه شخص ثالث موتور آن را خریداری نمی‌کنند، زیاد است. باید به این افراد اهمال کار عزیز، یادآوری کنیم:” نداشتن بیمه شخص ثالث موتورسیکلت جریمه روزانه را در پی دارد”. اگر حادثه‌ای رخ دهد و شرایط زیر حاکم باشد، شرکت بیمه به راننده مقصر فاقد بیمه موتور خسارتی پرداخت نخواهد کرد:

 • رانندگی در حالت مستی یا استعمال مواد مخدر و روانگردان انجام شده باشد.
 • تصادف عمدی باشد.
 • راننده، موتورسیکلت را دزدیده باشد یا با سند و مدرک ثابت شود که او از مسروقه بودن موتور اطلاع داشته است.
 

هزینه بیمه ثالث موتور

اگر بخواهیم هزینه بیمه موتور را یک فاکتور کلی در نظر بگیریم‌، عوامل مختلفی در تعیین نرخ بیمه موتور سیکلت دخیل هستند. اگر موتورسواری بخواهد، کمی در هزینه‌های خود کج دار و مریز قدم بردارد، باید به دقت عوامل زیر را بخواند. او می‌تواند برخی عوامل را متناسب با بودجه خود محاسبه نماید تا در نهایت، ارزان ترین بیمه موتور سیکلت را انتخاب نماید؛ هر چند توصیه کارشناسان بیمه دات کام این است که سعی کنید پوشش‌های بیمه‌ای مناسب را حتما لحاظ نمایید؛ زیرا جانتان با ارزش‌تر از مبلغ اندکی است که بخواهید در هزینه بیمه موتور صرفه جویی کنید.

عوامل تاثیرگذار در نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت به چهار عامل عمده وابسته که به شرح هر یک از آنها می‌پردازیم.

نوع موتورسیکلت

موتورسیکلت‌ها‌، چه آخرین مدل هارلی دیویدسون چه موتورگازی خاک خورده گوشه انبار پدربزرگتان به سه  دسته تقسیم می‌شوند:

 1.  موتور سه چرخ
 2.  موتورسیکلت دوچرخ
 3.  موتور برقی
 بیمه موتور سیکلت

قیمت بیمه موتور سیکلت به تعداد چرخ، سیلندر و سال ساخت بستگی دارد.

سال تولید موتور

هرچه موتورسیکلت جدیدتر باشد، ریسک آن کمتر است؛ در نتیجه، نرخ بیمه آن نیز پایین‌تر می‌آید. اگر تنها عامل موثر در تعیین قیمت بیمه موتور را عمر موتورسیکلت بدانیم، چه بسا موتوری که بیست سال است که از گاراژ بیرون نیامده باشد، هزینه بیمه بالاتری در مقایسه با موتور تازه ساخته شده داشته‌باشد.

تعداد سیلندر

وقتی موتور سه سیلندر یا بیشتر خریداری می‌کنید، به فکر پرداخت حق بیمه موتور بیشتر هم باشید؛ کمی از پول زرق و برق را برای هزینه بیمه موتور زیر فرش‌تان قایم کنید.

نوع و ساختار موتور

عامل دیگری که در محاسبه قیمت بیمه موتور سیکلت تاثیر می‌گذارد، نوع و ساختار موتور است. این امر به برقی یا دنده‌ای بودن آن بستگی دارد. سایز و قدرت بالاتر موتور، هزینه بیمه موتور بیشتری روی دستتان می‌گذارد.

تخفیف عدم خسارت بیمه موتور

معمولا بیشتر موتورسوارها از ریزه کاری‌ها و اصول موتورسواری اطلاع دارند. ولی اگر بدانند به بیمه‌نامه موتورسیکلت‌شان به خاطر عدم استفاده از خسارت، تخفیف تعلق می‌گیرد، دقت بیشتری خواهند داشت. این میزان تخفیف عدم خسارت به صورت خودکار محاسبه و روی بیمه موتور سیکلت درج می‌شود. می‌توانید از این نقطه قوت خود در تمدید بیمه‌نامه موتورسیکلت کمال استفاده را ببرید. بیمه ارزان برای موتور خود تهیه نمایید. سقف  تخفیف عدم خسارت بیمه موتور ۷۰ درصد است.

جریمه دیرکرد بیمه موتور

یک سری موتورسوار داریم که بسیار درگیر زنجیر و طوقه دنیای خود و موتورشان هستند. آن‌ها معمولا تاریخ سررسید تمدید بیمه خود را فراموش می‌کنند. در این شرایط، این موتورسواران فراموشکار باید تاوان بدهند. نگران نباشید، این جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت چندان هم بزرگ نیست. بیمه دات کام برای این که رضایت همه موتورسواران عزیز را جلب کند، بخش یادآور بیمه را تدارک دیده است. این بخش یادآور احتمال فراموشی تاریخ سررسید بیمه را به حداقل می‌رساند. موتورسواران به راحتی با ثبت اطلاعات بیمه‌نامه خود، می‌توانند با خیال راحت به زندگی‌شان برسند. بیمه دات کام قبل از تاریخ سررسید تمدید بیمه، آن‌ها را مطلع می‌سازد.

نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور ‌

جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت به صورت روزانه و حداکثر به مدت یک سال ( ۳۶۵ روز) تعیین می‌شود. فرمول محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور به این صورت است:

 1. حق بیمه خالص ثالث موتور سیکلت را طی یک سال تقسیم بر ۳۶۵ می‌نمایید.
 2. جواب مرحله قبل را در تعداد روزهای دیرکرد ضرب می‌کنیم.

یک خبر خوب که اگر بیش از یک سال در  تمدید بیمه موتور دیرکرد داشته باشید، فقط باید جریمه ۳۶۵ روز دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت پرداخت شود. مبلغ جریمه دیرکرد هنگام خرید بیمه تعیین می‌شود. این جریمه بر نرخ حق بیمه موتور اضافه می‌شود.

بخشودگی جرائم دیرکرد

اگر در بیمه کردن موتورسیکلت تاخیر داشته‌اید و دیگر با حجم جریمه‌ها دست و دلتان به تمدید بیمه نمی‌رود، معمولا هر سال خبر خوبی از طرف بیمه مرکزی منتشر می‌شود.

بیمه مرکزی، برای اجرای طرح بخشودگی جرائم بند (ب) ماده ۲۴ قانون‌ بیمه اجباری خسارات شخص ثالث در حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ برای کمک به موتورسواران، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها را در تعداد روزهای مشخصی می‌بخشد.

بیمه موتور سیکلت

بیمه موتور سیکلت خسارات جانی و مالی شخص ثالث را جبران می‌کند.

 

موتورسواران دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌توانند با خرید بیمه‌نامه یک‌ساله از طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بهره‌مند شوند. فقط اینکه این قانون جدید بیمه موتورسیکلت نیست و شما همیشه نباید منتظر این مساله باشید.

برای آگاهی بیشتر از طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور، می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید. توجه کنید که همیشه جدیدترین طرح بخشودگی در لینک بالا به سمع و نظر بیمه‌گزاران می‌رسد.

بیمه موتور اقساطی

نرخ بیمه موتور در مقایسه با نرخ بیمه شخص ثالث سایر وسایل نقلیه چندان زیاد نیست. (بالاترین قیمت بیمه موتور سیکلت ۱۴۰۰ معادل ۶۰۰هزار تومان بوده است). البته همه شرکت‌ها بیمه موتورسیکلت اقساطی را عرضه نمی‌کنند؛ اما شرکت بیمه پاسارگاد، بیمه موتورسیکلت اقساطی را به بیمه‌گزاران ارائه نموده است.

نرخ بیمه موتور سیکلت سال ۱۴۰۱

در جدول زیر نرخ بیمه موتور سیکلت در سال ۱۴۰۱ را مشاهده می‌کنید:

نوع موتورسیکلت

مبلغ پایه بیمه 1401 (به تومان)

گازی

582000

دنده ای تک سیلندر

711000

دو سیلندر و بیشتر

781000

دنده ای سه چرخ

840000

مدت زمان بیمه موتور

 بیمه شخص ثالث در دو نوع بلندمدت یک‌ساله و کوتاه مدت چندماهه ارائه می‌شود. ولی بیمه‌نامه موتورسیکلت با اعتبار یک ساله صادر می‌شود. شرکت‌های بیمه‌گر اندکی نظیر شرکت بیمه پاسارگاد خرید بیمه موتور کوتاه مدت( بیمه کوتاه مدت ۳یا۶ ماهه، بیمه ۶ ماهه موتور سیکلت، هزینه بیمه موتور سیکلت سه ماهه) را میسر ساخته‌اند.

در ادامه نکات محاسبه انواع بیمه موتور با مدت اعتبار متفاوت را بررسی کرده‌­ایم.

بیمه موتور سه ماهه

بیمه‌نامه سه ماهه موتورسیکلت برای افرادی تعریف شده‌است که بعد از سه ماه یا کمتر مجبورند از موتور خود دل بکنند و آن را بفروشند. البته بیمه موتور سیکلت شش ماهه نیز وجود دارد. در صورتی که مدت اعتبار این بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت ۳یا۶ ماهه به پایان رسید، گزینه تمدید بیمه موتور روی میز شماست.

هزینه بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه

فروش بیمه موتور به صورت کوتاه مدت با حق بیمه روز شمار حساب می‌شود که هزینه آن به نسبت بیمه‌نامه‌های سالانه گران ترخواهد بود. بیمه موتور سیکلت سه ماهه تا 6 ماهه برای تمامی رشته‌های بیمه‌ای و براساس شرایط متقاضیان می‌تواند ارائه شود. اما اکثر تقاضاها برای بیمه سالانه است و هزینه آن ها بنا بر شرایط تقاضا‌ها و پوشش‌های مورد درخواست مشتریان تعیین می‌شود.

راهنمای کامل بیمه موتور سه ماهه، شش ماهه را در اینجا بخوانید.

هزینه بیمه کوتاه مدت، نظیر بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه و بیمه موتور سیکلت شش ماهه از قیمت بیمه موتورسیکلت یک ساله بالاتر است. محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه بر حسب تقاضا و پوشش‌های مدنظر بیمه‌گزاران صورت می‌گیرد. بیمه مرکزی ایران  نرخ بیمه پایه کوتاه مدت موتور را تعیین کرده است و شرکت‌های بیمه‌ای نرخ ثابتی را برای بیمه کوتاه مدت موتور ارائه می‌کنند.

نرخ بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت

نرخ بیمه کوتاه مدت موتور سیکلت را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • بیمه ۳ ماهه موتورسیکلت:  %۳۰ حق بیمه سالانه
 • بیمه‌نامه ۶ ماهه موتورسیکلت: % ۶۰ حق بیمه سالانه
 • بیمه ۹ ماهه شخص ثالث : %۹۰ درصد حق بیمه سالانه

چنین طرح‌هایی برای: تشویق رانندگان به رانندگی بی‌خطر، بالاتر بردن سطح ایمنی رانندگی‌ها، فراغت بال رانندگان از جریمه دیرکرد بیمه موتور در شرایط مالی نامطلوب ارائه شده است.

ارزان‌ترین بیمه موتور سیکلت

درست است که امکان خرید بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت محدود است؛ ولی می‌توان بیمه ارزان موتور تهیه کرد. با توجه به اینکه بیمه مرکزی ایران، نرخ پایه بیمه موتور را اعلام می‌کند، نرخ بیمه در شرکت‌های مختلف تفاوت چندانی ندارد. اگر به دنبال خرید بیمه موتور سیکلت ارزان قیمت هستید، باید موقع رانندگی با موتور شش دانگ حواستان باشد. تعجب کردید؟ به شما حق می دهیم!! باید بدانید که هرچه رانندگی‌تان مناسب‌تر باشد، تصادف و خسارت شما کمتر خواهد بود؛ در نتیجه، از تخفیف عدم خسارت حین تمدید بیمه موتور سیکلت برخوردار می‌‍شوید. ثانیا، اگر گوش به زنگ تاریخ تمدید بیمه نامه موتورسیکلت باشید و مدام تمدید آن خود را پشت گوش نیاندازید، امید می‌رود که بیمه موتورسیکلت ارزان قیمتی بخرید.

چگونه بیمه موتور خود را تمدید کنم؟

بیمه دات کام که همیشه سعی دارد همراه شما بیمه‌گزاران عزیز باشد، توصیه می‌کند:” در بخش یادآور بیمه که در بالا بیان کردیم ،اطلاعات بیمه‌نامه موتور خود را ثبت نمایید تا سروقت کارشناسان سامانه بیمه دات کام با شما تلفنی و پیامکی، تاریخ تمدید بیمه موتورسیکلت را اطلاع دهند. با این کار، شما هم می‌توانید با جلوگیری از پرداخت جریمه، بیمه ارزان برای موتور خود خریداری نمایید.

مدارک لازم برای بیمه موتورسیکلت فقط شامل کارت موتور و بیمه نامه قبلی (در صورت موجود بودن) است. البته الان داشتن بیمه شخص ثالث موتورسیکلت برای همه اجباری است.

ارزان‌ترین بیمه موتور را از کجا بخرم؟

هر روز مرکز پشتیبانی بیمه دات کام در گزارش‌های خود اعلام می کنند که سوال ” ارزانترین بیمه موتور سیکلت را از کجا بخرم؟” از طرف مشتریان چند بار در روز پرسیده می‌شود. لذا توصیه دوم ما به شما این است که به صفحه استعلام بیمه موتورسیکلت بیمه دات کام سری بزنید و با وارد کردن اطلاعات مدنظر، به استعلام و مقایسه هزینه بیمه موتور سیکلت شرکت‌های بیمه‌گر معتبر مختلف پرداخته و بیمه موتور سیکلت ارزان قیمت مناسب با بودجه خود را فقط با چند کلیک ساده تهیه نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
06 اردیبهشت 1401 / بیمه موتور

بیش از ۱۱ نکته ضروری برای موتور سواری در شب که باید بدانید

چگونه در شب موتور سواری کنیم که آسیب نبینیم؟ راهنمای کامل موتور سواری در تاریکی را در این مقاله بخوانید!

10 فروردین 1401 / بیمه موتور

نرخ بیمه موتور سیکلت در سال ۱۴۰۱ چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت بیمه موتور چگونه مشخص می‌شود و به چه عواملی بستگی دارد؟ برای کسب اطلاعات کامل این مقاله را مطالعه نمایید.

08 فروردین 1401 / بیمه موتور

جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت را سه سوته بشناسید

شرایط جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور و بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه موتور سیکلت را اینجا مطالعه نمایید.

08 اسفند 1400 / بیمه موتور

موتور سیکلت سه چرخ چه مزایایی دارند+معرفی انواع موتور سه چرخ

موتور سیکلت‌های سه چرخ، چه مزایایی نسبت به موتورهای معمولی دارند؟ انواع این موتورها و شرکت‌های سازنده آن را در این مقاله بخوانید!

05 اسفند 1400 / بیمه موتور

موتور سیکلت برقی چیست و چه مزایایی دارد؟

اطلاعاتی در خصوص، مزایا و معایب موتور برقی و نکاتی که هنگام خرید باید رعایت کنیم را اینجا بخوانید!

29 بهمن 1400 / بیمه موتور

موتور سیکلت سه سیلندر و بالاتر را چقدر می‌شناسید؟

موتور سواران و عاشقان موتور! اگر تمایل داید در خصوص موتورهای چند سیلندری اطلاعات کسب کنید، این مقاله را از دست ندهید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
جوانی
14 مرداد 1400

سلام من موتورم رو كه بيمه نامه نداشته، بيمه كردم، اما تاريخ شروع ی روز بعدش خورده ، آيا مشکلی به وجود میاد؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر برای شما مشکلی به وجود نمی آید.

  مجتبی
  27 دی 1400

  سلام من دو روز بعد بیمه کردن با موتور تصادف کردم. ولی چون مقصر مشخص بود و خودم بودم به پلیس زنگ نزدیم و کروکی نکشیدیم. گواهی نامه هم دارم. هزینه ی خسارت هم زیر 10 میلیونه. آیا بیمه قبول میکنه خسارت رو بده یا اینکه نداشتن کروکی رو دلیلی برای رد پرداخت بیمه میدونه و هزینه ی خسارت رو نمیده؟

   کارشناس بیمه
   08 بهمن 1400

   سلام مجتبی عزیز بله بیمه این خسارت رو پرداخت می کنه.

رضا چشمی
22 آبان 1400

سلام حجم موتوری که خریدم 250cc اما اما گواهینامه من رانندگی با موتور تا حجم 200cc نوشته شده، آیا اگر تصادف کنم می تونم از بیمه به دلیل این مغایرت از بیمه بدنه موتور استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، این بستگی به شرایط بیمه گر دارد. در بعضی مواقع شما فاقد گواهینامه خواهید شد.

   Reza
   23 آبان 1400

   در صورت تصادف و واژگونی موتور و اسیب به موتور و مجروح شدن راننده در جاده چالوس ایا بیمه خسارت میدهد ?

    کارشناس بیمه
    25 آبان 1400

    سلام دوست عزیز
    لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

چلچله
22 آبان 1400

سلام چند روز پیش من روی موتور بودم که نمیدونم چطوری بیهوشم کردن و موتورو دزدیدن، می تونم از پوشش سرقت موتور استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید اما باز باید با شرکت بیمه گر خود در این خصوص صحبت کنید. شما نیاز به گزارش پلیس هم دارید.

جلالی
22 آبان 1400

سلام من با کل خانوادم سوار موتور بودیم، موتور سر خیابان چپ کرد، دست بچم و پای خانومم شکست، میتونم از بیمه شخص ثالث استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1400

  سلام بله می توانید از بیمه شخص ثالث موتور استفاده کنید.

آسیاب
24 آبان 1400

سلام من داشتم زنجیر موتور روشن را گریس کاری میکردم ک یهو دستم رو کشید بین زنجیر و دشلیت موتور و انگشتامو قطع کرد خواسم ببینم میشه از بیمه استفاده کنم.

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه درمانی داشته باشید میتونید برای هزینه پزشکی استفاده کنید

عزت الله
14 آذر 1400

سلام ما این تخفیف بیمه موتور 1400 که نوشتید، برای همه انواع بیمه موتور است؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام بله دوست عزیز، برای تمامی انواع موتورسیکلت است.

صادقی
14 آذر 1400

سلام من برای مطالبه حق بیمه خود به دلیل تصادفی که داشتم، کجا باید مراجعه کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام برای دریافت خسارت باید با واحد خسارت شرکت بیمه گر خود مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

   کارشناس بیمه
   14 آذر 1400

   سلام برای دریافت خسارت باید با واحد خسارت شرکت بیمه گر خود مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

سلمانی
14 آذر 1400

سلام موتور من خیلی قدیمیه و داغون اما دارم باهاش کار میکنم، بیمه هم نداره میخوام دیگه بگیرم چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، از انجا که موتورتان خیلی قدیمی است، باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کنید. اما برای دریافت مشاوره در خصوص خرید بیمه موتور می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

شمس
24 آذر 1400

سلام من در خیابان داشتم با موتور میرفتم تعادلمو از دست دادم، آیا بهم دیه تعلق میگیره یا میتونم از بیمه استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید اول از همه گزارش پزشکی قانونی را تهیه کنید و بعد به سراغ مدارک دیگر از جمله گزارش پلیس و غیره بروید. در این صورت می توانید از بیمه خود استفاده کنید. البته بهتر است که از نمایندگی بیمه موتورسیکلت خود در خصوص شرایط دریافت و مدارک مورد نیاز سوال کنید. برای پرسش به نزدیک ترین کارگزاری یا واحد خسارت مراجعه کنید.

نوید
26 آذر 1400

با سلام
چند روز پیش برای بیمه کردن موتورسیکلتم مراجعه کردم به بیمه گر مربوطه برخلاف سالهای قبل گواهینامه اجباری شد ومن فاقد گواهینامه میباشم ولی بمن گفتن میتونم با گواهینامه فردی دیگر موتورمو بیمه کنم و این کار انجام شد و موتور من بیمه شد. چند روز پیش در کوچه ای ناگهان منحرف شدم و به عقب خودرویی پارک برخورد کردم و آسیب جانی شدید دیدم در این حادثه خودرو اسیب دیده شکایتی نکرده اما من بشدت مجروح شدم میشه توضیح بدین با توجه به مطالبی ک بالا عرض کردم من میتونم از بیمه شخص ثالث برای تامین خسارت جانی خودم استفاده کنم(فاقد گواهینامه میباشم)
توضیح بدین لطفا

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام نوید عزیز پرداخت خسارت مشروط به داشتن گواهینامه فرد راننده است

   نوید
   27 آذر 1400

   ینی ماده و تبصره خاصی نیست تو این حادثه فقط خودم خسارت فیزیکی دیدم دستم و پام و دماغم و… شکسته و تصاویر هم موجوده ک حادثه کاملا غیر عمد و تصادفی بود من فقط مدعی خسارت جانی و جرهی خودمم اگه نه هیچ شاکی تو این ماجرا نیست توضیح بدین لطفا ینی من فقط بخاطر نداشتن گواهینامه نمیدتونم مدعی خسارت از بیمه گر مربوطه بشم اگر راهکار دیگه ای داره بگید ممنون میشم

    کارشناس بیمه
    27 آذر 1400

    سلام وقت بخیر متاسفانه تبصره ای وجود نیست و لازمه پرداخت خسارت از طرف بیمه شخص ثالث موتورسیکلت و خودرو ، داشتن گواهینامه است

علیرضا
09 دی 1400

سلام من موتوری خریداری کردم که هنوز وکالت نگرفتم قولنامه است و موتور بیمه نداره آیا میتونم با قولنامه موتور به نام خودم بیمه کنم یا نه؟؟؟ اگه موتور به نام فروشنده بیمه کنم هنگام گرفتن وکالت بیمه بنام من میشه یا ن؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تخفیفات برای مالک پلاک مندرج روی بیمه نامه است.

abolfazl
20 دی 1400

سلام راننده موتور بودم با یک ماشین که راهمو بست تصادف کردم و ساق پام از چهارجا شکست و پلیس ماشین را مقصر شناخت، و من موتورم نه بیمه داشت نه گواهی نامه، میخوام بدونم آیا دیه را میتونم به طور کامل بگیرم یا نه، چون میگن قانون تغییر کرده و راننده بدون گواهی نامه چیزی بهش تعلق نمیگیره، ممنون میشم کمکم کنید

  نویسنده بیمه
  20 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان طور که در متن مقاله گفته ایم:

  اگر حین تک چرخ و ویراژ تصادفی آن هم با یک اتومبیل گرانقیمت رخ داد؛ شما که راننده موتور هستید، مقصر و فاقد گواهینامه باشید، کارتان زار است: شرکت بیمه خسارت زیان دیده را سریعا پرداخت می کند؛ ولی برای بازپرداخت آن، به شما مراجعه می کند و آن جاست که حسرت نداشتن گواهینامه را می خورید.

  در تصادف موتورسیکلت، در صورتی که راکب بیمه شخص ثالث نداشته باشد، طبق قانون، شرکت بیمه دیه‌ای پرداخت نخواهد کرد. هم‌چنین، باید پیه حبس تعزیری را نیز به تن تان بمالد: برای بار اول، قانون، حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال یا هر دو مجازات در نظر می‌گیرد. در صورت ارتکاب مجدد، دو تا شش ماه حبس در نظر گرفته است

مبین
21 دی 1400

سلام. آیا موتورهای دارای سند ورزشی معتبر الکترونیکی (موتور کراس) که پلاک نمیشوند و قاعدتا اجازه تردد هم ندارند بیمه میشوند؟ و در صورت بیمه شدن اگر حادثه ای رخ دهد بیمه گذار تعهد کامل دارد؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بعضی خودروهای خاص می توانند با مراجعه به شرکت های بیمه، بیمه مخصوص دریافت کنند. اما اینکه اجازه تردد نداشته باشد، احتمال اینکه شرکتی قبول نکند، زیاد خواهد بود.

حشمت
26 دی 1400

سلام در صورت نداشتن گواهینامه موتور بیمه تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز،در صورتی که شما گواهینامه نداشته باشید، بیمه خسارت را می دهد اما باید آن را با شرکت بیمه تسویه کنید.

وحید
26 بهمن 1400

سلام
من میخوام موتور سیکلت بخرم الان شنیدم که موتور های مدل بالارو فقط بیمه میکنن
یعنی اگه مدل موتور 125 بین 1385 تا 1390 باشه بیمه میکنن یا نه؟

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی موتورها بیمه می شوند. دقیقا شما چه چیزی شنیدید؟

یزدان
26 بهمن 1400

سلام
ایا بدون داشتن گواهینامه نامه موتور سیکلت میتونم موتورمو بیمه کنم ؟

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر متاسفانه بدون گواهینامه امکان بیمه شخص ثالث موتور وجود ندارد.

ابوالفضل
29 بهمن 1400

سلام اگر گواهینامه نداشته آیا موتور را به نام اطباع می‌زنند؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دقیقا منظورتان چیست؟

   ابوالفضل
   30 بهمن 1400

   سلام من اطباع هستم پاسپورت هم دارم ولی گواهینامه موتور ندارم آیا موتوری را به نام من میشه زد ؟

    کارشناس بیمه
    01 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، در خصوص به نام زدن موتور باید از اداره مربوطه سوال کنید.

حمید پیک موتوری
13 اسفند 1400

پسر من با موتور با یک ماشین تصادف کرده ولی مقصره. الان دست اش شکسته موتور بیمه دارد و گواهینامه موتور هم دارد و کروکی پلیس هم دارد و با آمبولانس به بیمارستان بردند. بیمارستان عمل کرده و بستری هست. هزینه بیمارستان به عهده کیه و از بیمه موتور خود چگونه میتونه استفاده بکنه

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مسلما وقتی پسر شما مقصر بوده، هزینه هم با خودشان است. از بیمه شخص ثالث موتور می تواند استفاده کند و باید با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

موتر سوار
14 اسفند 1400

سلام دیه شخص ثالث ۶۴۰تومن در ماه حرامه ولی بیمه شخص ثالث بنده ۵۸۷تومنه..
آیا این درسته یا بیمه گذار کم کاری کرده؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید بررسی کنید که در هنگام خرید چه شرایطی را در پرداخت انتخاب کردید.

Mohamad reza
18 اسفند 1400

سلام من بیمه موتورسیکلت تمام شده بود و 10روز ازش گذشته بعد تصادف کردم با عابرپیاده گواهینامه رانندگی ندارم ایا بیمه خسارت میده ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، طبق قوانین جدید، بیمه خسارتی را پرداخت نمی کند.

مهدی ف
03 فروردین 1401

سلام ۳ سال پیش موتورم رو دزدیدن که دارای بیمه ۴۰ درصدی بود اگر مجدد اقدام به خرید موتور کنم میتونم تخفیف اون بیمه رو روی موتور جدید بزارم؟(صورت جلسه نیروی انتظامی موجود است)

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

ساری
08 فروردین 1401

سلام لازم بذکره من موتور سیکلت رو بصورت اقساطی خریدم و شرکت هیچ مدرکی دال بر مالکیت به ما نداد الان بعد از شش ماه تصادف کردم تازه فهمیدم موتور بیمه نداره

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید.

رضا
16 فروردین 1401

سلام
اگر شخصی هنگام موتور سواری دچار حادثه شود و فوت شود و موتور هیچ بیمه ای نداشته باشد مشمول دیه میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به این دارد که مقصر باشد یا خیر.

علی
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من موتورم رو بیمه کردم و چند روزی هست که ورقه اصل بیمه نامه رو گم کرده م میخواستم ببینم باید چیکار کنم میشه پرینت گرفت دوباره یا ن ؟

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، البته در حال حاضر دیگر بیمه شخص ثالث کاغذی ندارد و به صورت الکترونیکی است؛ اما باید به دفتر کارگزاری مراجعه کنید.

آرمان
24 فروردین 1401

سلام من موتورم گواهینامه داره اما ایا الزامیه که بصورت فیزیکی برگه بیمه نامه رو با خودم همه جا ببرم یا امکان استعلام گرفتنش وجود داره یا ایا همراه نداشتنش جریمه داره؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر دیگر نیازی نیست که بیمه نامه را همراه خود داشته باشید؛ اما به هر حال ممکن است که افسری از شما برگ کاغذی را بخواهد.

علیرضا عابدی
13 اردیبهشت 1401

سلام من دیروز تصادف کردم و به یه ماشین گرون قیمت زدم و ماشینش جمع شد گواهینامه ندارم ولی مقصر راننده ماشین شدع
موتور منم خرج آن چنانی ندارع آسیب ندیده
حالا چون مقصر راننده ماشینه من گواهینامه ندارم مشکلی پیش نمیاد ؟خودش باید خرج ماشینشو بده؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز،با توجه به اطلاعیه ها مشکلی برای شما به وجود نمی آید اما به هر حال شما تخلف کرده اید و احتمال اینکه از طرف پلیس جریمه شوید، زیاد است.

رضا
25 اردیبهشت 1401

سلام خدا قوت
امروز برادر من با موتور خودش با ی تاکسی تصادف کرد و موتور مقصر شناخته شد وبرادرمن شکستگی از ناحیه مچ دست و شکستگی و پارگی کف دست دارد و مدارک موتور هم کامل هست آیا دیه به برادرم تعلق می‌گیرد و اینکه مراحل را از کجا باید برای شروع پیگیری کنیم ؟ باتشکر

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز،برادر شما می توانید از بیمه شخص ثالث استفاده کند. باید به واحد خسارت شرکت خود مراجعه کنید.

بابایی
28 اردیبهشت 1401

با سلام خسته نباشید.
دوسته من موتور سیکلت خریده گواهینامه هم نداره به من هم میگه تو گواهینامه داری بیا به اسمه تو بیمه کنیم آیا این درسته یا نه؟

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هیچگاه چنین کاری نکنید.

مهدی
29 اردیبهشت 1401

سلام برای تعویض پلاک باید قبل از تعویض پلاک
موتور را بیمه کرد یا بعداز تعویض

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا بیمه نامه نیاز است. در لیست مدارک نوشته است.

مهرداد
31 اردیبهشت 1401

سلام من میخام یه موتورسیکلت بخرم که قبلا یکبار بیه شده و به مدت دوسال دیگه بیمه نداشته ایا برای بیمه کردنش من باید جریمه پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. با صاحب موتور قبلی است.

شاهین جباری
01 خرداد 1401

سلام خسته نباشد

شاهین جباری
01 خرداد 1401

سلام ببخشید من میخاستم یه موتور سکلت مدل ۸۶ بگیرم سندش همه چیزش تکمیله پلاک ملی هست ولی پلاکش گم شده یه دست ساز با همون شماره پلاک براش انداخته ایا این مشکلی داره ویا میشه اقدام کرد پلاک براش بیاد بیمه هم نداره

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، پلاک اگر گم شده باشد، باید سریعا اقدام به گرفتن مجدد کنید. هر آن ممکن شخصی از آن پلاک سواستفاده کند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید