05 فروردین 1402

راهنمای بیمه موتور سیکلت: صفر تا صد بیمه موتور ( بهار 1402)

حتما دیده‌اید که عاشقان سینه چاک موتورسیکلت، تک چرخ زدن در خیابان ها و جاده‌ها را دوست دارند. موتورسواری عین جذاب و هیجانی بودن، بی خطر نیست. بیمه موتور سیکلت در برابر خسارت‌های آسیب‌های جانی، مالی برای موتورسواران ریسک پذیر،  ضروری به نظر می‌رسد. قانون، خرید بیمه شخص ثالث موتور را اجباری کرده‌است. راکبان موتور به بیمه‌نامه، برای پوشش ریسک‌های مربوط به تصادفات رانندگی نیاز دارند. موتورسواران با تهیه این بیمه می‌توانند، خیالی آسوده حین تجربه هیجانی داشته باشند. اگر به سیر تا پیاز این بیمه علاقه‌مند هستید، با ما همراه شوید. ابتدا به معرفی انواع بیمه موتور می پردازیم؛ سپس، واقعیت‌هایی  را می‌گوییم که همه موتورسواران آسیب دیده می‌گویند: ” کاش زودتر این‌ها را می دانستیم !!!”

اگر موتور سیکلت، بیمه نداشته باشد، چه می‌شود؟

مدام باید ترس از پلیس داشته باشیم. پلیس به محض شناسایی موتورسیکلت بدون بیمه‌نامه آن را به پارکینگ منتقل خواهد کرد. در این صورت، موتورسوار باید همه زندگی خود را تعطیل کرده و به دنبال ترخیص موتور از پارکینگ بدود. تازه تا بیمه شخص ثالث را هم نخرد، موتورش را رفع توقیف نمی‌کنند. در ثالی موتور بدون بیمه‌نامه شخص ثالث خرید و فروش نمی‌شود.

جدا از ترس پلیس، داشتن بیمه های همچون بیمه موتور چهارچرخ یا سه چرخ و … می تواند هرگونه خسارتی که در سفر با موتورسیکلت به ما وارد می شود را جبران کند.

بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه

رانندگی با موتورسیکلت دل شیر می‌خواهد. تصادف با موتورسیکلت، معلق زدن در هوا و …  خطرات بسیاری در پی دارند. از طرف دیگر، متاسفانه بیشتر موتورسوارانی که در سطح شهر و خیابان‌ها می‌بینیم، گواهینامه ندارند؛ چه برسد به بیمه‌نامه! این نکته‌، مساله را پیچیده‌تر می‌کند. همین دو نکته کوچک کافی است که گواهی‌نامه رانندگی و بیمه را در راس کارهایمان به عنوان یک موتورسوار قرار دهیم.

بیمه موتور سیکلت

برای رانندگی با موتور سیکلت داشتن بیمه موتور الزامی است.

البته باید گفت که قیمت بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه، عاملی نیست در هزینه بیمه موتورسیکلت موثر باشد؛ اما با نداشتن آن و توقف توسط پلیس، موتور به پارکینگ منتقل خواهد شد.

قبل از مطالعه ادامه متن، مقاله تاریخچه موتورسیکلت را بخوانید.

انواع بیمه موتور

برای موتورسیکلت نیز مانند هر وسیله نقلیه دیگری دو بیمه‌نامه درنظر گرفته شده‌است. این بیمه‌ها ریسک‌های احتمالی این رانندگی هیجان انگیز و گاهی نان آور را پوشش می‌دهند:

 • بیمه بدنه موتورسیکلت
 • بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت

بیمه بدنه موتورسیکلت

بیمه بدنه موتور سیکلت همانند بیمه بدنه خودرو، غرامت حوادث زیرا پرداخت می‌کند:

 • آتش‌سوزی
 • سرقت خودرو
 • تصادم یا تصادف و برخورد خسارت زای هر جسم متحرک یا ثابت با موتورسیکلت
 • انفجار و آتش گرفتن موتور

بیمه شخص ثالث، ابعادی غیر از خود موتور از جمله جان اشخاص ثالث و راننده مقصر و بُعد مالی  تصادفات و خسارات وارد شده به زیان‌دیده را جبران می­‌کند. اگر بخواهیم کمی اسرار بیمه‌گران را فاش کنیم، باید بگوییم که بیمه بدنه موتور سیکلت چندان مورد توجه موتورسواران واقع نشده‌است و بیشتر طرفدار بیمه شخص ثالث موتور هستند. بهتر است به بیمه شخص ثالث موتورسیکلت توجه بیشتری داشته باشیم:

بیمه شخص ثالث موتور

شخص ثالث می‌تواند هر شخص سومی(ترک نشین، عابرپیاده یا ….) باشد که در حادثه تصادف موتورسیکلت آسیب می‌بیند. البته اگر طرف مقابل حادثه به عنوان مقصر شناخته شود، ترک نشین موتور در چتر حمایت بیمه شخص ثالث مقصر قرار می‌گیرد. او باید خسارت خود را از شرکت بیمه‌گر مقصر طلب نماید.

بیمه سرنشین موتورسیکلت

سوالی که برای بسیاری از افراد بوجود می‌آید این است که آیا این بیمه خسارات خود بیمه‌گزار را هم جبران می‌کند یا خیر؟ خسارت بیمه شخص ثالث به سرنشینان موتور مقصر هم پرداخت می‌شود اما فقط خسارات جانی؛ این خسارت ها شامل فوت، ازکارافتادگی، نقص عضو و هزینه‌های درمانی هستند. شرکت بیمه‌گر بر اساس مفاد بیمه­‌نامه غرامت را پرداخت خواهد کرد. البته بیمه راکب موتور سیکلت هم داریم که خسارات جانی وارد بر مالک را پوشش می‌دهد. برای آشنایی با این بیمه، مقاله بیمه شخص ثالث چیست را مطالعه کنید.

تصادف با موتورسیکلت بدون گواهینامه

اگر حین تک چرخ و ویراژ، تصادفی آن هم با یک اتومبیل گران‌قیمت رخ داد؛ شما که راننده موتور هستید، مقصر و فاقد گواهینامه باشید، کارتان زار است: شرکت بیمه خسارت زیان دیده را سریعا پرداخت می کند؛ ولی برای بازپرداخت آن، به شما مراجعه می کند و آن جاست که حسرت نداشتن گواهینامه را می‌خورید.

به عبارتی دیگر، یکی از شرایط بیمه موتورسیکلت در این است که گواهینامه داشته باشید. در واقع، این برای خودتان است.

آیا شرکت بیمه خسارت های راننده فاقد بیمه موتور را پرداخت می کند؟

در تصادف موتورسیکلت، در صورتی که راکب بیمه شخص ثالث نداشته باشد، طبق قانون، شرکت بیمه دیه‌ای پرداخت نخواهد کرد. هم‌چنین، باید پیه حبس تعزیری را نیز به تن تان بمالد: برای بار اول، قانون، حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال یا هر دو مجازات در نظر می‌گیرد. در صورت ارتکاب مجدد، دو تا شش ماه حبس در نظر گرفته‌است. به شرایط بیمه موتور بدون گواهینامه حتما قبل از خرید خود موتور دقت کنید. 

خرید بیمه موتور

استثنائات بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

تعداد موتورسوارانی که علیرغم دانستن اجباری بودن بیمه شخص ثالث موتور آن را خریداری نمی‌کنند، زیاد است. باید به این افراد اهمال کار عزیز، یادآوری کنیم:” نداشتن بیمه شخص ثالث موتورسیکلت جریمه روزانه را در پی دارد”. اگر حادثه‌ای رخ دهد و شرایط زیر حاکم باشد، شرکت بیمه به راننده مقصر فاقد بیمه موتور خسارتی پرداخت نخواهد کرد:

 • رانندگی در حالت مستی یا استعمال مواد مخدر و روانگردان انجام شده باشد.
 • تصادف عمدی باشد.
 • راننده، موتورسیکلت را دزدیده باشد یا با سند و مدرک ثابت شود که او از مسروقه بودن موتور اطلاع داشته است.

هزینه بیمه ثالث موتور

اگر بخواهیم هزینه بیمه موتور را یک فاکتور کلی در نظر بگیریم‌، عوامل مختلفی در تعیین نرخ بیمه موتور سیکلت دخیل هستند. اگر موتورسواری بخواهد، کمی در هزینه‌های خود کج دار و مریز قدم بردارد، باید به دقت عوامل زیر را بخواند. او می‌تواند برخی عوامل را متناسب با بودجه خود محاسبه نماید تا در نهایت، ارزان ترین بیمه موتور سیکلت را انتخاب نماید.

توصیه کارشناسان بیمه دات کام این است که سعی کنید پوشش‌های بیمه‌ای مناسب را حتما لحاظ نمایید؛ زیرا جانتان با ارزش‌تر از مبلغ اندکی است که بخواهید در هزینه بیمه موتور صرفه جویی کنید.

عوامل تاثیرگذار در نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت به چهار عامل عمده وابسته که به شرح هر یک از آنها می‌پردازیم.

نوع موتورسیکلت

موتورسیکلت‌ها‌، چه آخرین مدل هارلی دیویدسون چه موتورگازی خاک خورده گوشه انبار پدربزرگتان به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1.  موتور سه چرخ
 2.  موتورسیکلت دو چرخ
 3.  موتور سیکلت برقی
 بیمه موتور سیکلت

قیمت بیمه موتور سیکلت به تعداد چرخ، سیلندر و سال ساخت بستگی دارد.

سال تولید موتور

هرچه موتورسیکلت جدیدتر باشد، ریسک آن کمتر است؛ در نتیجه، نرخ بیمه آن نیز پایین‌تر می‌آید. اگر تنها عامل موثر در تعیین قیمت بیمه موتور را عمر موتورسیکلت بدانیم، چه بسا موتوری که بیست سال است که از گاراژ بیرون نیامده باشد، هزینه بیمه بالاتری در مقایسه با موتور تازه ساخته شده داشته‌باشد.

تعداد سیلندر

وقتی موتور سه سیلندر یا بیشتر خریداری می‌کنید، به فکر پرداخت حق بیمه موتور بیشتر هم باشید؛ کمی از پول زرق و برق را برای هزینه بیمه موتور زیر فرش‌تان قایم کنید. موتورسیکلت‌ها از نظر تعداد سیلندر به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

نوع و ساختار موتور

عامل دیگری که در محاسبه قیمت بیمه موتور سیکلت تاثیر می‌گذارد، نوع و ساختار موتور است. این امر به برقی یا دنده‌ای بودن آن بستگی دارد. سایز و قدرت بالاتر موتور، هزینه بیمه موتور بیشتری روی دستتان می‌گذارد.

تخفیف عدم خسارت بیمه موتور

معمولا بیشتر موتورسوارها از ریزه کاری‌ها و اصول موتورسواری اطلاع دارند. ولی اگر بدانند به بیمه‌نامه موتورسیکلت‌شان به خاطر عدم استفاده از خسارت، تخفیف تعلق می‌گیرد، دقت بیشتری خواهند داشت. این میزان تخفیف عدم خسارت به صورت خودکار محاسبه و روی بیمه موتور سیکلت درج می‌شود. می‌توانید از این نقطه قوت خود در تمدید بیمه‌نامه موتورسیکلت کمال استفاده را ببرید. بیمه ارزان برای موتور خود تهیه نمایید. سقف  تخفیف عدم خسارت بیمه موتور ۷۰ درصد است.

جریمه دیرکرد بیمه موتور

یک سری موتورسوار داریم که بسیار درگیر زنجیر و طوقه دنیای خود و موتورشان هستند. آن‌ها معمولا تاریخ سررسید تمدید بیمه خود را فراموش می‌کنند. در این شرایط، این موتورسواران فراموشکار باید تاوان بدهند. نگران نباشید، این جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت چندان هم بزرگ نیست. بیمه دات کام برای این که رضایت همه موتورسواران عزیز را جلب کند، بخش یادآور بیمه را تدارک دیده است.

بخش یادآور احتمال فراموشی تاریخ سررسید بیمه را به حداقل می‌رساند. موتورسواران به راحتی با ثبت اطلاعات بیمه‌نامه خود، می‌توانند با خیال راحت به زندگی‌شان برسند. بیمه دات کام قبل از تاریخ سررسید تمدید بیمه، آن‌ها را مطلع می‌سازد.

نحوه محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور ‌

جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت به صورت روزانه و حداکثر به مدت یک سال ( ۳۶۵ روز) تعیین می‌شود. فرمول محاسبه جریمه دیرکرد بیمه موتور به این صورت است:

 1. حق بیمه خالص ثالث موتور سیکلت را طی یک سال تقسیم بر ۳۶۵ می‌نمایید.
 2. جواب مرحله قبل را در تعداد روزهای دیرکرد ضرب می‌کنیم.

یک خبر خوب که اگر بیش از یک سال در  تمدید بیمه موتور دیرکرد داشته باشید، فقط باید جریمه ۳۶۵ روز دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت پرداخت شود. مبلغ جریمه دیرکرد هنگام خرید بیمه تعیین می‌شود. این جریمه بر نرخ حق بیمه موتور اضافه می‌شود.

بخشودگی جرائم دیرکرد

اگر در بیمه کردن موتورسیکلت تاخیر داشته‌اید و دیگر با حجم جریمه‌ها دست و دلتان به تمدید بیمه نمی‌رود، معمولا هر سال خبر خوبی از طرف بیمه مرکزی منتشر می‌شود.

بیمه مرکزی، برای اجرای طرح بخشودگی جرائم بند (ب) ماده ۲۴ قانون‌ بیمه اجباری خسارات شخص ثالث در حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ برای کمک به موتورسواران، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها را در تعداد روزهای مشخصی می‌بخشد.

بیمه موتور سیکلت

بیمه موتور سیکلت خسارات جانی و مالی شخص ثالث را جبران می‌کند.

 

موتورسواران دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌توانند با خرید بیمه‌نامه یک‌ساله از طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بهره‌مند شوند. فقط اینکه این قانون جدید بیمه موتورسیکلت نیست و شما همیشه نباید منتظر این مساله باشید.

برای آگاهی بیشتر از طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث خودرو و موتور، می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید. توجه کنید که همیشه جدیدترین طرح بخشودگی در لینک بالا به سمع و نظر بیمه‌گزاران می‌رسد.

بیمه موتور اقساطی

نرخ بیمه موتور در مقایسه با نرخ بیمه شخص ثالث سایر وسایل نقلیه چندان زیاد نیست (قیمت بیمه موتور سیکلت تک سیلندر دنده‌ای در سال 1402 معادل 924,300 تومان بوده است) با این حال برخی از افراد دوست دارند موتورسیکلت خود را به صورت قسطی بیمه کنند. به همین خاطر تعدادی از شرکت‌ها بیمه موتورسیکلت اقساطی را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند.

نرخ بیمه موتور سیکلت سال 1402

در جدول زیر نرخ بیمه موتور سیکلت در سال 1402 را مشاهده می‌کنید:

نوع موتورسیکلت

مبلغ پایه بیمه 1402 (به تومان)

گازی

756,600

دنده ای تک سیلندر

924,300

دو سیلندر و بیشتر

1,015,300

دنده ای سه چرخ

1,092,000

مدارک لازم برای بیمه موتور سیکلت

بیمه کردن موتورسیکلت از کارهایی است که برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه موتوری الزامی است. برای خرید بیمه موتورسیکلت باید مدارک هویتی و سند موتور را به همراه داشته باشید. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • کارت ملی
 • کارت موتورسیکلت
 • بیمه نامه ثالث یا بیمه نامه بدنه سال قبل
 • گواهی نامه موتور

آیا امکان بیمه موتور بدون گواهینامه وجود دارد؟

در صورت نداشتن گواهینامه موتور بیمه به راننده تعلق می‌گیرد؟ آیا این سوال برای شما هم به وجود آمده است؟ اگر در مورد شرایط بیمه موتور بدون گواهینامه سوال دارید، بهتر است این قسمت را به خوبی مطالعه کنید. داشتن بیمه شخص ثالث برای دارندگان تمامی وسایل نقلیه کاملا الزامی است. بنابراین تمامی افراد دارای موتور سیکلت باید به دریافت و خرید بیمه موتور از نوع شخص ثالث اقدام کنند. در صورتی که دارندگان موتور سیکلت فاقد گواهینامه باشند، شرکت‌های بیمه با توجه به شرایط تصادف عملکردهای متفاوتی را در قبال راننده دارند.

در این شرایط شرکت بیمه موظف است خسارات مالی و جانی مربوط به شخص ثالث را به صورت کامل پرداخت کند. سپس با توجه به شرایط راننده مقصر این خسارت را طی اقساطی از او اخذ نماید. در صورت عدم تقصیر راننده موتور، شرکت بیمه می بایست تمامی خسارات مالی و جانی او را جبران نماید و برای دریافت خسارات خود به راننده مقصر مراجعه نماید.

محاسبه قیمت بیمه موتور سیکلت بدون گواهی نامه

اکنون که شرایط بیمه موتور سیکلت را تاحدودی متوجه شده‌اید، بهتر است در مورد قیمت بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه صحبت کنیم. قیمت بیمه موتور سیکلت بدون گواهینامه مبنای مشخصی ندارد.

در واقع یک مبلغ توسط سازمان بیمه مرکزی به عنوان مبلغ پایه تعیین می‌شود و سپس با توجه به شرایط بیمه‌گزار تخفیف یا جریمه‌هایی به او تعلق می‌گیرد که باعث افزایش یا کاهش قیمت بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه موتور سیکلت می‌شود. در واقع شما برای محاسبه قیمت بیمه موتور در انواع مختلف شخص ثالث و بدنه باید شرایط جریمه و پاداش‌های خود را در نظر بگیرید.

مدت زمان بیمه موتور

 بیمه شخص ثالث در دو نوع بلندمدت یک‌ساله و کوتاه مدت چندماهه ارائه می‌شود. ولی بیمه‌نامه موتورسیکلت با اعتبار یک ساله صادر می‌شود. شرکت‌های بیمه‌گر اندکی نظیر شرکت بیمه پاسارگاد خرید بیمه موتور کوتاه مدت( بیمه کوتاه مدت ۳یا۶ ماهه، بیمه ۶ ماهه موتور سیکلت، هزینه بیمه موتور سیکلت سه ماهه) را میسر ساخته‌اند.

در ادامه نکات محاسبه انواع بیمه موتور با مدت اعتبار متفاوت را بررسی کرده‌­ایم.

بیمه موتور سه ماهه

بیمه‌نامه سه ماهه موتورسیکلت برای افرادی تعریف شده‌است که بعد از سه ماه یا کمتر مجبورند از موتور خود دل بکنند و آن را بفروشند. البته بیمه موتور سیکلت شش ماهه نیز وجود دارد. در صورتی که مدت اعتبار این بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت ۳یا۶ ماهه به پایان رسید، گزینه تمدید بیمه موتور روی میز شماست.

هزینه بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه

فروش بیمه موتور به صورت کوتاه مدت با حق بیمه روز شمار حساب می‌شود که هزینه آن به نسبت بیمه‌نامه‌های سالانه گران ترخواهد بود. بیمه موتور سیکلت سه ماهه تا 6 ماهه برای تمامی رشته‌های بیمه‌ای و براساس شرایط متقاضیان می‌تواند ارائه شود. اما اکثر تقاضاها برای بیمه سالانه است و هزینه آن ها بنا بر شرایط تقاضا‌ها و پوشش‌های مورد درخواست مشتریان تعیین می‌شود.

راهنمای کامل بیمه موتور سه ماهه، شش ماهه را در اینجا بخوانید.

هزینه بیمه کوتاه مدت، نظیر بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه و بیمه موتور سیکلت شش ماهه از قیمت بیمه موتورسیکلت یک ساله بالاتر است. محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه بر حسب تقاضا و پوشش‌های مدنظر بیمه‌گزاران صورت می‌گیرد. بیمه مرکزی ایران  نرخ بیمه پایه کوتاه مدت موتور را تعیین کرده است و شرکت‌های بیمه‌ای نرخ ثابتی را برای بیمه کوتاه مدت موتور ارائه می‌کنند.

نرخ بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت

نرخ بیمه کوتاه مدت موتور سیکلت را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • بیمه ۳ ماهه موتورسیکلت:  %۳۰ حق بیمه سالانه
 • بیمه‌نامه ۶ ماهه موتورسیکلت: % ۶۰ حق بیمه سالانه
 • بیمه ۹ ماهه شخص ثالث : %۹۰ درصد حق بیمه سالانه

چنین طرح‌هایی برای: تشویق رانندگان به رانندگی بی‌خطر، بالاتر بردن سطح ایمنی رانندگی‌ها، فراغت بال رانندگان از جریمه دیرکرد بیمه موتور در شرایط مالی نامطلوب ارائه شده است.

خرید بیمه موتورسیکلت مزایده‌ای

موتورسیکلت‌های مزایده‌ای می‌توانند موتورسیکلت‌های نو یا دست دوم باشند. توجه به این نکته ضروری است که بالا رفتن قیمت انواع موتورسیکلت خرید موتورهای مزایده‌ای مخصوصا موتورهای دست دوم بسیار زیاد شده است. به همین دلیل بهتر است اگر قصد دارید موتور سیکلت کارکرده را خریداری کنید، مدلی را انتخاب کنید که محبوب باشد. این موضوع به دلیل آن است که موتورهای دست دوم با توجه به کارکردی که دارند به مرور به خرج می افتند و بهتر است موتوری خریداری شود که لوازم آن در بازار موجود باشد.

همچنین باید بدانید که موتور های مزایده‌ای با عمر بیش از ۱۰ سال اصولاً با تعهد اسقاط به فروش می‌روند و خریدار نمی‌تواند برای آن پلاک تهیه کند. ولی چنانچه فروشنده مزایده تعهد به تنظیم سند و پلاک نماید، می توانید با حکم قانونی دادگاه و با مراجعه به مرکز تعویض پلاک شماره را با نام خودتون و کد ملی خود ثبت کنید. همچنین در صورت داشتن پلاک برای موتورسیکلت می‌توانید نسبت به خرید بیمه شخص ثالث برای آن موتور اقدام نمایید. در مورد بیمه بدنه شرایط بسیار متفاوت است و در صورتی که از عمر موتور خیلی گذشته باشد ممکن است شرکت‌های بیمه تعهدی در مقابل بیمه بدنه نداشته باشند یا هزینه بیمه نامه بدنه برای موتور مذکور بسیار بیشتر از نرخ معمولی باشد.

راهنمای کامل در مورد بیمه بدنه را در  بیمه بدنه موتورسیکلت 1402  بخوانید. 

آیا موتورسیکلت صفر بیمه‌نامه دارد؟

احتمالا در مورد بیمه موتورسیکلت های پلاک قدیمی و بیمه موتور سیکلت بدون گواهی نامه هم سوالاتی دارید. در ابتدا بهتر است بدانید که در صورت داشتن شماره شاسی و پلاک می‌توانید موتورسیکلت صفر خود را بیمه کنید. در مورد بیمه موتور بدون گواهی نامه هم لازم است بدانید بدون داشتن گواهینامه امکان خریداری بیمه وجود دارد، اما در صورت بروز حادثه بیمه تمام هزینه را از شما خواهد گرفت.

در پاسخ به سوال آیا موتورسیکلت‌های پلاک قدیم هم بیمه می‌شوند؟ باید بگوییم که بله، در هر صورت شما می‌توانید برای موتورسیکلت خود بیمه شخص ثالث خریداری نمایید.

ارزان‌ترین بیمه موتور سیکلت

درست است که امکان خرید بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت محدود است؛ ولی می‌توان بیمه ارزان موتور تهیه کرد. با توجه به اینکه بیمه مرکزی ایران، نرخ پایه بیمه موتور را اعلام می‌کند، نرخ بیمه در شرکت‌های مختلف تفاوت چندانی ندارد. اگر به دنبال خرید بیمه موتور سیکلت ارزان قیمت هستید، باید موقع رانندگی با موتور شش دانگ حواستان باشد. تعجب کردید؟ به شما حق می دهیم!! باید بدانید که هرچه رانندگی‌تان مناسب‌تر باشد، تصادف و خسارت شما کمتر خواهد بود؛ در نتیجه، از تخفیف عدم خسارت حین تمدید بیمه موتور سیکلت برخوردار می‌‍شوید.

ثانیا، اگر گوش به زنگ تاریخ تمدید بیمه نامه موتورسیکلت باشید و مدام تمدید آن خود را پشت گوش نیاندازید، امید می‌رود که بیمه موتورسیکلت ارزان قیمتی بخرید.

چگونه بیمه موتور خود را تمدید کنم؟

بیمه دات کام که همیشه سعی دارد همراه شما بیمه‌گزاران عزیز باشد، توصیه می‌کند:” در بخش یادآور بیمه که در بالا بیان کردیم ،اطلاعات بیمه‌نامه موتور خود را ثبت نمایید تا سروقت کارشناسان سامانه بیمه دات کام با شما تلفنی و پیامکی، تاریخ تمدید بیمه موتورسیکلت را اطلاع دهند. با این کار، شما هم می‌توانید با جلوگیری از پرداخت جریمه، بیمه ارزان برای موتور خود خریداری نمایید.

مدارک لازم برای بیمه موتورسیکلت فقط شامل کارت موتور و بیمه نامه قبلی (در صورت موجود بودن) است. البته الان داشتن بیمه شخص ثالث موتورسیکلت برای همه اجباری است.

ارزان‌ترین بیمه موتور را از کجا بخرم؟

هر روز مرکز پشتیبانی بیمه دات کام در گزارش‌های خود اعلام می کنند که سوال ” ارزانترین بیمه موتور سیکلت را از کجا بخرم؟” از طرف مشتریان چند بار در روز پرسیده می‌شود. لذا توصیه دوم ما به شما این است که به صفحه استعلام بیمه موتورسیکلت بیمه دات کام سری بزنید و با وارد کردن اطلاعات مدنظر، به استعلام و مقایسه هزینه بیمه موتور سیکلت شرکت‌های بیمه‌گر معتبر مختلف پرداخته و بیمه موتور سیکلت ارزان قیمت مناسب با بودجه خود را فقط با چند کلیک ساده تهیه نمایید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
08 خرداد 1402 / بیمه موتور

خلافی موتور؛ ۶ روش استعلام و پرداخت خلافی موتور 1402

چگونه رایگان خلافی موتور سیکلت را بگیریم؟ روش های پرداختی خلافی موتور و بخشودگی خلافی را اینجا بخوانید!

20 فروردین 1402 / بیمه موتور

بیش از ۱۱ نکته ضروری برای موتور سواری در شب که باید بدانید

چگونه در شب موتور سواری کنیم که آسیب نبینیم؟ راهنمای کامل موتور سواری در تاریکی را در این مقاله بخوانید!

11 فروردین 1402 / بیمه موتور

نرخ بیمه موتور سیکلت در سال 1402 چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت بیمه موتور چگونه مشخص می‌شود و به چه عواملی بستگی دارد؟ برای کسب اطلاعات کامل این مقاله را مطالعه نمایید.

11 فروردین 1402 / بیمه موتور

بررسی کامل شرایط پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث به سرنشینان موتور

آیا خسارت بیمه شخص ثالث به سرنشینان موتور هم تعلق می‌گیرد؟ اطلاعات مربوط به پرداخت دیه راننده و سرنشین موتور سیکلت توسط شرکت بیمه را در این مقاله بخوانید!

11 فروردین 1402 / بیمه موتور

پوشش‌های بیمه راکب موتور سیکلت چیست؟ + مشاوره رایگان (فروردین 1402)

موتوسیکلت محبوب‌ترین وسیله نقلیه است. تعداد زیادی از افراد با آن خاطره دارند اما به خاطر داشته باشید که موتور خطرناک‌ترین وسیله نقلیه هم هست. چون هیچ حفاظی ندارد و در کوچکترین تصادف‌ها

07 فروردین 1402 / بیمه موتور

موتور سیکلت برقی چیست و چه مزایایی دارد؟

اطلاعاتی در خصوص، مزایا و معایب موتور برقی و نکاتی که هنگام خرید باید رعایت کنیم را اینجا بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
جوانی
14 مرداد 1400

سلام من موتورم رو كه بيمه نامه نداشته، بيمه كردم، اما تاريخ شروع ی روز بعدش خورده ، آيا مشکلی به وجود میاد؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر برای شما مشکلی به وجود نمی آید.

  مجتبی
  27 دی 1400

  سلام من دو روز بعد بیمه کردن با موتور تصادف کردم. ولی چون مقصر مشخص بود و خودم بودم به پلیس زنگ نزدیم و کروکی نکشیدیم. گواهی نامه هم دارم. هزینه ی خسارت هم زیر 10 میلیونه. آیا بیمه قبول میکنه خسارت رو بده یا اینکه نداشتن کروکی رو دلیلی برای رد پرداخت بیمه میدونه و هزینه ی خسارت رو نمیده؟

   کارشناس بیمه
   08 بهمن 1400

   سلام مجتبی عزیز بله بیمه این خسارت رو پرداخت می کنه.

رضا چشمی
22 آبان 1400

سلام حجم موتوری که خریدم 250cc اما اما گواهینامه من رانندگی با موتور تا حجم 200cc نوشته شده، آیا اگر تصادف کنم می تونم از بیمه به دلیل این مغایرت از بیمه بدنه موتور استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، این بستگی به شرایط بیمه گر دارد. در بعضی مواقع شما فاقد گواهینامه خواهید شد.

   Reza
   23 آبان 1400

   در صورت تصادف و واژگونی موتور و اسیب به موتور و مجروح شدن راننده در جاده چالوس ایا بیمه خسارت میدهد ?

    کارشناس بیمه
    25 آبان 1400

    سلام دوست عزیز
    لطفاً با واحد پرداخت خسارت تماس بگیرید

   من
   27 مرداد 1401

   سلام
   روی بدنه موتور سیکلت سال تولید زده ۱۴۰۱ اما روی بیمه و استعلام پلاک راهور خورده ۱۴۰۰
   دلیلش چیه و چه ایرادی داره ؟

    کارشناس بیمه
    27 مرداد 1401

    سلام از همانجایی که موتور را خریداری کرده اید باید بپرسید.

چلچله
22 آبان 1400

سلام چند روز پیش من روی موتور بودم که نمیدونم چطوری بیهوشم کردن و موتورو دزدیدن، می تونم از پوشش سرقت موتور استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، بله می توانید اما باز باید با شرکت بیمه گر خود در این خصوص صحبت کنید. شما نیاز به گزارش پلیس هم دارید.

   علی
   14 تیر 1401

   سلام موتور را تا چند سال بعد بیمه می کنند ؟ میگن که بعد از ده سال پس از تولید موتور آن را بیمه نمی کنند؟

    کارشناس بیمه
    15 تیر 1401

    سلام دوست عزیز، بیمه می کنند؛ اما شرایط مانند تخفیف عدم دریافت در نظر گرفته نخواهد شد.

جلالی
22 آبان 1400

سلام من با کل خانوادم سوار موتور بودیم، موتور سر خیابان چپ کرد، دست بچم و پای خانومم شکست، میتونم از بیمه شخص ثالث استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  22 آبان 1400

  سلام بله می توانید از بیمه شخص ثالث موتور استفاده کنید.

آسیاب
24 آبان 1400

سلام من داشتم زنجیر موتور روشن را گریس کاری میکردم ک یهو دستم رو کشید بین زنجیر و دشلیت موتور و انگشتامو قطع کرد خواسم ببینم میشه از بیمه استفاده کنم.

  کارشناس بیمه
  25 آبان 1400

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه درمانی داشته باشید میتونید برای هزینه پزشکی استفاده کنید

عزت الله
14 آذر 1400

سلام ما این تخفیف بیمه موتور 1400 که نوشتید، برای همه انواع بیمه موتور است؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام بله دوست عزیز، برای تمامی انواع موتورسیکلت است.

صادقی
14 آذر 1400

سلام من برای مطالبه حق بیمه خود به دلیل تصادفی که داشتم، کجا باید مراجعه کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  سلام برای دریافت خسارت باید با واحد خسارت شرکت بیمه گر خود مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

   کارشناس بیمه
   14 آذر 1400

   سلام برای دریافت خسارت باید با واحد خسارت شرکت بیمه گر خود مراجعه کنید یا تماس بگیرید.

سلمانی
14 آذر 1400

سلام موتور من خیلی قدیمیه و داغون اما دارم باهاش کار میکنم، بیمه هم نداره میخوام دیگه بگیرم چکار کنم؟

  کارشناس بیمه
  14 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، از انجا که موتورتان خیلی قدیمی است، باید حق بیمه بیشتری را پرداخت کنید. اما برای دریافت مشاوره در خصوص خرید بیمه موتور می توانید با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

شمس
24 آذر 1400

سلام من در خیابان داشتم با موتور میرفتم تعادلمو از دست دادم، آیا بهم دیه تعلق میگیره یا میتونم از بیمه استفاده کنم؟

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید اول از همه گزارش پزشکی قانونی را تهیه کنید و بعد به سراغ مدارک دیگر از جمله گزارش پلیس و غیره بروید. در این صورت می توانید از بیمه خود استفاده کنید. البته بهتر است که از نمایندگی بیمه موتورسیکلت خود در خصوص شرایط دریافت و مدارک مورد نیاز سوال کنید. برای پرسش به نزدیک ترین کارگزاری یا واحد خسارت مراجعه کنید.

نوید
26 آذر 1400

با سلام
چند روز پیش برای بیمه کردن موتورسیکلتم مراجعه کردم به بیمه گر مربوطه برخلاف سالهای قبل گواهینامه اجباری شد ومن فاقد گواهینامه میباشم ولی بمن گفتن میتونم با گواهینامه فردی دیگر موتورمو بیمه کنم و این کار انجام شد و موتور من بیمه شد. چند روز پیش در کوچه ای ناگهان منحرف شدم و به عقب خودرویی پارک برخورد کردم و آسیب جانی شدید دیدم در این حادثه خودرو اسیب دیده شکایتی نکرده اما من بشدت مجروح شدم میشه توضیح بدین با توجه به مطالبی ک بالا عرض کردم من میتونم از بیمه شخص ثالث برای تامین خسارت جانی خودم استفاده کنم(فاقد گواهینامه میباشم)
توضیح بدین لطفا

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام نوید عزیز پرداخت خسارت مشروط به داشتن گواهینامه فرد راننده است

   نوید
   27 آذر 1400

   ینی ماده و تبصره خاصی نیست تو این حادثه فقط خودم خسارت فیزیکی دیدم دستم و پام و دماغم و… شکسته و تصاویر هم موجوده ک حادثه کاملا غیر عمد و تصادفی بود من فقط مدعی خسارت جانی و جرهی خودمم اگه نه هیچ شاکی تو این ماجرا نیست توضیح بدین لطفا ینی من فقط بخاطر نداشتن گواهینامه نمیدتونم مدعی خسارت از بیمه گر مربوطه بشم اگر راهکار دیگه ای داره بگید ممنون میشم

    کارشناس بیمه
    27 آذر 1400

    سلام وقت بخیر متاسفانه تبصره ای وجود نیست و لازمه پرداخت خسارت از طرف بیمه شخص ثالث موتورسیکلت و خودرو ، داشتن گواهینامه است

علیرضا
09 دی 1400

سلام من موتوری خریداری کردم که هنوز وکالت نگرفتم قولنامه است و موتور بیمه نداره آیا میتونم با قولنامه موتور به نام خودم بیمه کنم یا نه؟؟؟ اگه موتور به نام فروشنده بیمه کنم هنگام گرفتن وکالت بیمه بنام من میشه یا ن؟؟؟

  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تخفیفات برای مالک پلاک مندرج روی بیمه نامه است.

abolfazl
20 دی 1400

سلام راننده موتور بودم با یک ماشین که راهمو بست تصادف کردم و ساق پام از چهارجا شکست و پلیس ماشین را مقصر شناخت، و من موتورم نه بیمه داشت نه گواهی نامه، میخوام بدونم آیا دیه را میتونم به طور کامل بگیرم یا نه، چون میگن قانون تغییر کرده و راننده بدون گواهی نامه چیزی بهش تعلق نمیگیره، ممنون میشم کمکم کنید

  نویسنده بیمه
  20 دی 1400

  سلام دوست عزیز همان طور که در متن مقاله گفته ایم:

  اگر حین تک چرخ و ویراژ تصادفی آن هم با یک اتومبیل گرانقیمت رخ داد؛ شما که راننده موتور هستید، مقصر و فاقد گواهینامه باشید، کارتان زار است: شرکت بیمه خسارت زیان دیده را سریعا پرداخت می کند؛ ولی برای بازپرداخت آن، به شما مراجعه می کند و آن جاست که حسرت نداشتن گواهینامه را می خورید.

  در تصادف موتورسیکلت، در صورتی که راکب بیمه شخص ثالث نداشته باشد، طبق قانون، شرکت بیمه دیه‌ای پرداخت نخواهد کرد. هم‌چنین، باید پیه حبس تعزیری را نیز به تن تان بمالد: برای بار اول، قانون، حبس تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا یک میلیون ریال یا هر دو مجازات در نظر می‌گیرد. در صورت ارتکاب مجدد، دو تا شش ماه حبس در نظر گرفته است

مبین
21 دی 1400

سلام. آیا موتورهای دارای سند ورزشی معتبر الکترونیکی (موتور کراس) که پلاک نمیشوند و قاعدتا اجازه تردد هم ندارند بیمه میشوند؟ و در صورت بیمه شدن اگر حادثه ای رخ دهد بیمه گذار تعهد کامل دارد؟

  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بعضی خودروهای خاص می توانند با مراجعه به شرکت های بیمه، بیمه مخصوص دریافت کنند. اما اینکه اجازه تردد نداشته باشد، احتمال اینکه شرکتی قبول نکند، زیاد خواهد بود.

حشمت
26 دی 1400

سلام در صورت نداشتن گواهینامه موتور بیمه تعلق میگیرد؟

  کارشناس بیمه
  26 دی 1400

  سلام دوست عزیز،در صورتی که شما گواهینامه نداشته باشید، بیمه خسارت را می دهد اما باید آن را با شرکت بیمه تسویه کنید.

وحید
26 بهمن 1400

سلام
من میخوام موتور سیکلت بخرم الان شنیدم که موتور های مدل بالارو فقط بیمه میکنن
یعنی اگه مدل موتور 125 بین 1385 تا 1390 باشه بیمه میکنن یا نه؟

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، تمامی موتورها بیمه می شوند. دقیقا شما چه چیزی شنیدید؟

یزدان
26 بهمن 1400

سلام
ایا بدون داشتن گواهینامه نامه موتور سیکلت میتونم موتورمو بیمه کنم ؟

  کارشناس بیمه
  26 بهمن 1400

  سلام وقت بخیر متاسفانه بدون گواهینامه امکان بیمه شخص ثالث موتور وجود ندارد.

ابوالفضل
29 بهمن 1400

سلام اگر گواهینامه نداشته آیا موتور را به نام اطباع می‌زنند؟
با تشکر

  کارشناس بیمه
  30 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، دقیقا منظورتان چیست؟

   ابوالفضل
   30 بهمن 1400

   سلام من اطباع هستم پاسپورت هم دارم ولی گواهینامه موتور ندارم آیا موتوری را به نام من میشه زد ؟

    کارشناس بیمه
    01 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، در خصوص به نام زدن موتور باید از اداره مربوطه سوال کنید.

حمید پیک موتوری
13 اسفند 1400

پسر من با موتور با یک ماشین تصادف کرده ولی مقصره. الان دست اش شکسته موتور بیمه دارد و گواهینامه موتور هم دارد و کروکی پلیس هم دارد و با آمبولانس به بیمارستان بردند. بیمارستان عمل کرده و بستری هست. هزینه بیمارستان به عهده کیه و از بیمه موتور خود چگونه میتونه استفاده بکنه

  کارشناس بیمه
  14 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مسلما وقتی پسر شما مقصر بوده، هزینه هم با خودشان است. از بیمه شخص ثالث موتور می تواند استفاده کند و باید با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

موتر سوار
14 اسفند 1400

سلام دیه شخص ثالث ۶۴۰تومن در ماه حرامه ولی بیمه شخص ثالث بنده ۵۸۷تومنه..
آیا این درسته یا بیمه گذار کم کاری کرده؟

  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید بررسی کنید که در هنگام خرید چه شرایطی را در پرداخت انتخاب کردید.

Mohamad reza
18 اسفند 1400

سلام من بیمه موتورسیکلت تمام شده بود و 10روز ازش گذشته بعد تصادف کردم با عابرپیاده گواهینامه رانندگی ندارم ایا بیمه خسارت میده ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس بیمه
  19 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، طبق قوانین جدید، بیمه خسارتی را پرداخت نمی کند.

مهدی ف
03 فروردین 1401

سلام ۳ سال پیش موتورم رو دزدیدن که دارای بیمه ۴۰ درصدی بود اگر مجدد اقدام به خرید موتور کنم میتونم تخفیف اون بیمه رو روی موتور جدید بزارم؟(صورت جلسه نیروی انتظامی موجود است)

  کارشناس بیمه
  31 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

ساری
08 فروردین 1401

سلام لازم بذکره من موتور سیکلت رو بصورت اقساطی خریدم و شرکت هیچ مدرکی دال بر مالکیت به ما نداد الان بعد از شش ماه تصادف کردم تازه فهمیدم موتور بیمه نداره

  کارشناس بیمه
  08 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، باید با یک وکیل مشورت کنید.

رضا
16 فروردین 1401

سلام
اگر شخصی هنگام موتور سواری دچار حادثه شود و فوت شود و موتور هیچ بیمه ای نداشته باشد مشمول دیه میشود؟

  کارشناس بیمه
  06 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به این دارد که مقصر باشد یا خیر.

علی
19 فروردین 1401

سلام خسته نباشید من موتورم رو بیمه کردم و چند روزی هست که ورقه اصل بیمه نامه رو گم کرده م میخواستم ببینم باید چیکار کنم میشه پرینت گرفت دوباره یا ن ؟

  کارشناس بیمه
  20 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، البته در حال حاضر دیگر بیمه شخص ثالث کاغذی ندارد و به صورت الکترونیکی است؛ اما باید به دفتر کارگزاری مراجعه کنید.

آرمان
24 فروردین 1401

سلام من موتورم گواهینامه داره اما ایا الزامیه که بصورت فیزیکی برگه بیمه نامه رو با خودم همه جا ببرم یا امکان استعلام گرفتنش وجود داره یا ایا همراه نداشتنش جریمه داره؟

  کارشناس بیمه
  24 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر دیگر نیازی نیست که بیمه نامه را همراه خود داشته باشید؛ اما به هر حال ممکن است که افسری از شما برگ کاغذی را بخواهد.

علیرضا عابدی
13 اردیبهشت 1401

سلام من دیروز تصادف کردم و به یه ماشین گرون قیمت زدم و ماشینش جمع شد گواهینامه ندارم ولی مقصر راننده ماشین شدع
موتور منم خرج آن چنانی ندارع آسیب ندیده
حالا چون مقصر راننده ماشینه من گواهینامه ندارم مشکلی پیش نمیاد ؟خودش باید خرج ماشینشو بده؟

  کارشناس بیمه
  21 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز،با توجه به اطلاعیه ها مشکلی برای شما به وجود نمی آید اما به هر حال شما تخلف کرده اید و احتمال اینکه از طرف پلیس جریمه شوید، زیاد است.

موتور125
17 اردیبهشت 1401

سلام من میخام یه موتور 125 بخرم ولی گواهینامه ندارم میتونم کارت سوخت و کارت موتور را دریافت کنم و مدارک موتور تکمیل است برای کارت سوخت و کارت موتور باید بیمه گرفت

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما اصلا بهتر است که بدون گواهینامه اقدام به هدایت موتور نکنید. برای اینکه بیمه خسارت را پرداخت می کند؛اما بعد از شما خواهد گرفت. در خصوص نداشتن گواهینامه و ارتباط آن با مدارک اطلاعات دقیقی نداریم.

رضا
25 اردیبهشت 1401

سلام خدا قوت
امروز برادر من با موتور خودش با ی تاکسی تصادف کرد و موتور مقصر شناخته شد وبرادرمن شکستگی از ناحیه مچ دست و شکستگی و پارگی کف دست دارد و مدارک موتور هم کامل هست آیا دیه به برادرم تعلق می‌گیرد و اینکه مراحل را از کجا باید برای شروع پیگیری کنیم ؟ باتشکر

  کارشناس بیمه
  26 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز،برادر شما می توانید از بیمه شخص ثالث استفاده کند. باید به واحد خسارت شرکت خود مراجعه کنید.

بابایی
28 اردیبهشت 1401

با سلام خسته نباشید.
دوسته من موتور سیکلت خریده گواهینامه هم نداره به من هم میگه تو گواهینامه داری بیا به اسمه تو بیمه کنیم آیا این درسته یا نه؟

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، هیچگاه چنین کاری نکنید.

مهدی
29 اردیبهشت 1401

سلام برای تعویض پلاک باید قبل از تعویض پلاک
موتور را بیمه کرد یا بعداز تعویض

  کارشناس بیمه
  29 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا بیمه نامه نیاز است. در لیست مدارک نوشته است.

مهرداد
31 اردیبهشت 1401

سلام من میخام یه موتورسیکلت بخرم که قبلا یکبار بیه شده و به مدت دوسال دیگه بیمه نداشته ایا برای بیمه کردنش من باید جریمه پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، خیر. با صاحب موتور قبلی است.

شاهین جباری
01 خرداد 1401

سلام خسته نباشد

شاهین جباری
01 خرداد 1401

سلام ببخشید من میخاستم یه موتور سکلت مدل ۸۶ بگیرم سندش همه چیزش تکمیله پلاک ملی هست ولی پلاکش گم شده یه دست ساز با همون شماره پلاک براش انداخته ایا این مشکلی داره ویا میشه اقدام کرد پلاک براش بیاد بیمه هم نداره

  کارشناس بیمه
  01 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، پلاک اگر گم شده باشد، باید سریعا اقدام به گرفتن مجدد کنید. هر آن ممکن شخصی از آن پلاک سواستفاده کند.

آریا
03 خرداد 1401

سلام یکی از اقوام ما با موتور در حال تک چرخ با خودرویی که از حالت پارک خارج میشد برخورد کرده و راکب موتور به شدت مجروح شده درکروکی پلیس هم خودرو مقصر است-نه موتور بیمه دارد و نه راکب موتور گواهینامه ایا دیه تعلق می گیرد یا خیرسپاسگزار از لطفتان

  کارشناس بیمه
  04 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، اگر راننده خودرو مقصر است، بیمه به ایشان تعلق میگیرد اما راکب به دلیل نداشتن مدارک، جریمه هم خواهد شد.

نظری
10 خرداد 1401

سلام وقت تون بخیر
آیا من میتونم موتورم رو بیمه کنم وبعدش اقدام به گواهینامه؟

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بهتر است که اول گواهینامه بگیرید. برای اینکه در صورت تصادف، بیمه خسارت را می دهد اما از شما بعد خواهد گرفت.

S
13 خرداد 1401

سلام من ۱۶ سالمه موتور ۱۲۵ccدارم پلاک ملی و سند هم داره بیمه هم داره ولی من گواهينامه ندارم چون بهم تعلق نمیگیره آیا اگر به جایی بزنم یا به شخصی بیمه خسارت را میده و من بخاطر نداشتن گواهينامه جریمه میشم؟ بعد موتور و پارکینگ میبرن؟

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام خسارت را بیمه میدهد اما بعد میگیرد به دلیل نداشتن گواهینامه. بعد شما از قانون جریمه خواهید شد

N.A
15 خرداد 1401

سلام من زمانی که با موتور تصادف کردم چند روز بود که بیمه اش تمام شده بود وتبادل سختی کردم ولی همان شب بیمه کردم موتور رو آیا بیمه دیه می‌دهد

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه شما باید در هنگام تصادف فعال باشد. با توجه به شرایط شما، خیر مبلغی پرداخت نمی شود. این قانون بیمه شخص ثالث است. باز با واحد خسارت شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

خورشیدی
29 خرداد 1401

سلام یعنی چی واجبه؟ من دوست ندارم بیمه داشته باشم…وسط بیایون تو سرما و گرما حیوون هم نمیاد حالا من بیمه بگیرم که اگ به کسی زدم طوریش شد چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  30 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شما می توانید بیمه نگیرید؛ اما عواقب تمامی موارد بر عهده شما خواهد بود.

رضا اقبالی
04 تیر 1401

سلام و درود.
بنده با موتور دوستم در خیابان واژگون شدم و دچار آسیب بدنی شدم.گواهینامه دارم و مدارک موتور و بیمه تکمیل هست.افسر پلیس در صحنه حاضر شد و گزارش را نوشت.سوال بنده این است ک موتور و بیمه نامه ب نام من نیست و ب نام دوستم هست.آیا بیمه ب بنده تعلق میگیره و خسارت و دیه بنده رو پرداخت میکنه ؟

  کارشناس بیمه
  05 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بله بیمه خسارت را حساب می کند.

محمد
10 تیر 1401

سلام. من موتورمو سال 95 خریدم زیاد سوار نشدم موتور کلا تو پارکینگ بوده. حالا میخوام واسه سندش اقدام کنم گفتن باید بیمه کنم میخواستم بودنم چه بیمه منظورشونه؟ دیرکردش چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  11 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، منظورش بیمه شخص ثالث است که حداکثر 360 روز باید جریمه را بپردازید.

جلال چراغی
11 تیر 1401

سلام من ۴ ۱۱ ۱۴۰۰ ساعت هفت و نیم صبح که از خانه برای سرکار به محل کارم می رفتم و بهم زنگ زدن که زودتر بیا نیای اخراج می شوی و و به خاطر نان آور خانه به اجاره خانه اقساط دیگر مجبور شدم خیابان را یک طرفه بروم و سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت بود وقتی که وارد خیابان یک طرفه شدم که از گوشه خیابان می رفتم از وسط نمی رفتم وقتی که سر کوچه فرعی رسیدم راننده ال نود ای با سرعت زیاد می آمد و مرا زیر گرفت پایم شکست و در پرونده را مقصر نمودند به خاطر مشکلات مالی و ترس از اینکه اجاره خانه عقب می افتد و ترس از اینکه هزینه بیمارستان بیشتر باشد به همسایه زنگ زدن و آمد که موتور را ببرد خیابان اصلی شلوغ بود به خاطر تصادف دیگر رخ ندهد سریع محل برخورد را به هم زدیم موتورم را کنار خیابان گذاشتیم در آن لحظه که زنگ زدیم اورژانس کسی نبود جز خدا به دادم برسد همسایه آمد و موتور را برد اورژانس اومد خیابون ها انقدر شلوغ بود هنوز افسر نیومده بود که کروکی بکشه و آمد موتور را برد خانه اگر به مشکلی برخورد م و سری آن را بفروشم و در پرونده کلامم را مقصر دانسته اند و پایم شکسته هیچ همراهی جز خدا نداشتم وقتی که از بیمارستان ترخیص شدم راننده ال نود فقط دنبال رضایت بود رضایت دادم تا ماشینش ترخیص شود چون می گفت که اجاره نشین هستیم و خانه داریم عوض میکنیم ماشین را گذاشته بودیم برای فروش دلم به وجد آمد رضایت دادم ولی در رضایت نامه چیزهای دیگری نوشتند و مرا مقصر کردند دادسرای ناحیه ۱۰ شورای حل اختلاف ویژه تصادفات دوتا زن بودند و نوشته بودند که از هیچی شکایتی ندارم از بیمه دیه نمی خواهم و رضایت کامل را دارم در حالی که من از اینها کلاً بی خبر بودم و از آن موقع تا الان وقتی نامه پزشکی قانونی را بردم پرونده ام را آورد و گفت رضایت داد های و پرونده مختومه شده و من هم گفتم چرا این کار را کرده اید تو که خدا را خوش نمی آید من شغلم آزاد بودوهیچ چه بیمه ای نداشتم جز بیمه شخص ثالث موتور سیکلت و پرونده را جوری نوشته بودند که من مقصر بودم چون کسی پیشم نبود ولی خدا پیشم بود حق من را ضایع کردند گواهینامه موتور نداشتم ولی ماشین را دارم در مهارت رانندگی موتور سیکلت مهارت فوق حرفه ای را دارم و از آن موقع تا الان توان کار کردن ندارم و الان در حال حاضر که پرونده ام را به اصرار خودم که یک ماه فقط پشت سر هم میرفتم دادسرای ناحیه ۱۰ با پای شکسته که پرونده آن را نمی فرستادند دادسرای راهور چون ترسی نداشتم و خلافی نکرده بودم تصادف شده بود و دست خودم نبود به خاطر لقمه نانی حلال بودم که به سرکار میرفتم پولی ندارم که وکیل بگیرم وکیل من خدا یکتاست و این را می گفتم که الان در حال حاضر توان کار کردن ندارم و با من اینگونه رفتار شده است هرچه واقعیت را میگویم نمی‌پذیرند و مجبور شدم باموتور سیکلت و با این پای شکسته مسافرکشی کنم و پایم نگرفته و پزشکی قانونی باز هم طول درمان تا چهار برج ۵ نوشته و پلاتین پایم اذیت می کند هر روز درد دارم و مجبور شدم با این وضعیت مسافرکشی کنم و بیمه موتورم بیمه ایران بود ۶ سال بیمه ریخته ام و امثالهم به خاطر وضعیت مالی بیمه پاسارگاد کردم بیمه همکاران من کرده بودند من نمی دانستم که اذین بیمه ایران به بیمه پاسارگاد انتقال بدهند و الان بیمه پاسارگاد است آیا بیمه متواند دیه پای مرا پرداخت کند چون دادسرای ناحیه ۱۰سنگ جلوی پایم می‌انداختند و نمی‌گذاشتند کاری انجام بدهم حرفشان گوش نکردم تا الان ممنون می شوم که جواب این دیدگاه را برایم ارسال کنید در بیرون چیز دیگری می گویند ولی در اینترنت که می خوانم چیز دیگری نوشته که بیمه تعلق میگیرد و می خواهم راستش را از خود کارشناسان بشنوم موتور ده سال تخفیف بیمه دارد بیمه را قطع نکردن تا الان

  کارشناس بیمه
  12 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، انشالله مشکلتان زود شود.

سیدمیثم
13 تیر 1401

سلام، 12 سال پیش یه موتور خریدم وکالت تام بدون تاریخ انقضا، و هنوز تعویض پلاک نکردم.. 4 سال اخیر بیمه داره، میخوام برم تعویض پلاک. آیا تخفیفاتش میاد برای پلاک جدیدم؟

  کارشناس بیمه
  14 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، تخفیف فقط برای مالک است.

مهدی
15 تیر 1401

سلام ، اگر موتوری با موتورمون تصادف کنه ، و ما همراهمون بار داشته باشیم، بار بشکنه ، آیا بیمه هزینه بار را میده؟؟؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اگر شما زیان دیده باشید، می توانید از بیمه ثالث مقابل استفاده کنید.

مهدي .٦٥٨٥
24 تیر 1401

سلام من با موتور به درخت زدم با سرعت ١٠٠تا
از ١٣ناحيه اسيب جدي ديدم
گواهينامه نداشتم بيمه تعلق ميگيره؟

  کارشناس بیمه
  25 تیر 1401

  سلام بله اما از شما بازپس خواهد گرفت.

موسوی
26 تیر 1401

سلام برای موتور گازی گواهینامه باید داشت

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، اطلاعی نداریم.

sina
27 تیر 1401

س موتورسیکلت من مدل 1389هست وتاحالا بیمه نداشته بایدچیکارکنم

  کارشناس بیمه
  28 تیر 1401

  سلام در طرح تخفیف می توانید بدون پرداخت جریمه بیمه شوید.

طاها ولی الله
28 تیر 1401

بیمه موتور سیکلت بالای 10 سال مثل بیمه بدنه ماشین شرایط خاصی داره؟

  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام بعضی شرکت ها انجام نمی دهند و همچنین تخفیفی لحاظ نمی شود.

امیر
01 مرداد 1401

سلام خسته نباشید
بیمه دوماه برای موتور گرفتم. وگواهینامه ام دارم با موتورم خوردم زمین و لگنم شکسته. ایا بیمه موتور خسارت میده؟؟

  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام اگر انقضا داشته باشد، بله می دهد.

علی
01 مرداد 1401

سلام اگه در گواهینامه محدودیت تا ١٢۵ cc داشته باشیم ولی بیمه و گواهینامه و مدارک داشته باشیم اما با موتور ١۵٠ cc تصادف کنیم آیا شرکت بیمه خسارت وارد شده رو پرداخت میکنه ؟

  کارشناس بیمه
  02 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص شرکت های بیمه استراتژی متفاوت دارند؛ اما اصولا پرداخت می کنند و بعد از مالک پس خواهند گرفت.

جعفر سیدی
04 مرداد 1401

واسه موتور برقی هم بیمه موتور نیازه یا نه؟

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام بله

علی
06 مرداد 1401

با سلام،
من بیمه شخص ثالث و حوادث راننده دارم و با ی موتور دیگع تصادف کردم ک مقصر ایشونه، گواهینامع ندارم و بیمه هم ب اسم مالک قبلی هست،
من برای بیمه میتونم اقدامی انجام بدم؟؟؟؟ ممنون از راهنمایی شما.

  کارشناس بیمه
  06 مرداد 1401

  سلام باید از واحد خسارت بپرسید. بیمه که احتمالا خسارت رو بدهد اما پس خواهد گرفت.

مهبد امکانیان
16 مرداد 1401

من از کویر موتور قسطی خریدم، واسه گرفتن بیمه که مشکلی نیست؟

  کارشناس بیمه
  17 مرداد 1401

  سلام خیر.

محسن
16 شهریور 1401

,, من موتور سیکلت تولید 98 رو سال 1401برج 11خریدم بصورت خشک. تا الان بیمه نکردم جریمش چطور حساب میشه

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام به صورت روزشمار

چگنی
17 شهریور 1401

سلام. من موتور سیکلتم سرقت شده بود الان پیدا شده و کارای قانونیشو انجام دادم وتحویل گرفتم. اما الان برای بیمه کردنش جریمه زیاد خورده موتور دست سارقین بوده ایا الان جریمشو من باید پرداخت کنم ؟

  کارشناس بیمه
  19 شهریور 1401

  سلام به هر حال شما باید تمدید می کردید. البته با دفتر شرکت بیمه موتورتان تماس بگیرید. به هر حال آن ها راهکارهایی دارند؛ البته اگر بشود.

احمدی
21 شهریور 1401

سلام
خواستم بپرسم موتورسیکلت zontex 150ccرا بیمه میکنند یا نه؟ چون چندجا کارگزاری بیمه رفتم گفتند بیمه نمیشه کرد .در حالیکه تولید کویر موتور هست
باتشکر

  کارشناس بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام پس بهتر است که با خود شرکت کویر موتور تماس بگیرید تا به شما بگویند که کجا بیمه می کنند.

Hamid
23 شهریور 1401

سلام..برای انتقال سند و یا تعویض پلاک فرقی نداره موتور چه مدت بیمه داره یا چه مدت بیمه بشه؟؟؟ اجباره که حتما برای انتقال سند بیمه یکساله داشته باشیم؟؟

  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1401

  سلام حمید عزیز
  خیر
  فقط باید بیمه نامه معتبر داشته باشد
  مدت بیمه نامه مهم نیست

مرتضی
09 مهر 1401

سلام خسته نباشین بنده شاغل در پیک موتوسیکلتم
عارصم خدمتتون که چند روز پیش با خودردیی تصادف کردم مقصر این حادثه بنا به گزارش افسر راهور و کرکی کشیده شده بنده شناخته شدم، و همون لحصات اولیه تصادف و ب خاطر صدمات جرحی ک دیدم توسط فوریت اورژلنس به بیمارستان اعزام شدم ، سوالم خدمت شما اینه ک چرا موتورسیکلت بنده با داشتن تمام مدارک ائم از بیمه ثالث معتبر ،گواهینامه معتبر و و همچنین داشتن مدارک کامل خود وسیله تقلیه م ، ولی همچنان موتورسیکلت بنده با گدشت بیس از ده روز از واقعه درتوقیف پارکینگ کلانتریه و بهم میگن باید پرونده بره دادگاه قاضی دستور آزادی بده به شما پیامک میشه ؟!!! من موتورو بیمه کردم گواهینامه هم دارم ک اگر روزی چنین اتفاقی برام افتاد موتورم توقیف نشه و بتونم بکارو زندگیم برسم ولی متاسفانه الان بیش از ده روزه نمیتونم موتورو از مارکینک در بیارم، سوال دومم اینه ک بیمه بندهکه گواهینامه دارم موتور هم بیمه نامه شخص ثالث داره به نام خودم و با توجه ب این ک مقصر تصادف بنده تشخیص داده شدم الان من میتونم خسارت صدمات جرحی خودم رو از بیمه بخوام ؟و اگر بیمه خسارتات جرحی بنده رو بنا ب گزارش پزشکی قانونی پرداخت میکند، الان من باید چه سیر مراحلی رو طی کنم تا بتونم از بیمه خسارتمو بگیرم ؟

  کارشناس بیمه
  10 مهر 1401

  سلام در خصوص پرداخت خسارت باید از خود شرکت بیمه بپرسید. اما شما می توانید از بیمه ثالث موتورتان برای کاهش هزینه استفاده کنید. همچنین اینکه موتور تا زمانی که حکم دادگاه نیاید، در توقیف می ماند.

داریوش هامونی
16 مهر 1401

الان ارزون ترین بیمه موتور سیکلت رو کدوم شرکت میده؟؟ بستگی به پوشش ها داره قیمت؟

  کارشناس بیمه
  17 مهر 1401

  سلام بستگی به ویژگی های موتور شما دارد.

بهنام
22 مهر 1401

سلام.ببخشید موتورهای مزایده که برگه سبز و کارت موتور ندارند و فقط یک برگه مزایده(امام) دارند که در آن مشخصات خریداراول ذکر شده و ی جورایی مثل برگه سبز هست+پلاک ملی هم دارد.آیا این موتور های مزایده ای هم بیمه می‌شوند ؟

  کارشناس بیمه
  23 مهر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

reza
25 مهر 1401

سلام در تصادفاتی که نه گواهینامه داشته باشی و نه موتور سیکلت بیمه داشته باشد ولی مقصر نباشی ایا میشود خسارت را از شخص مقصر گرفت؟؟

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام بله اما شخص زیان دیده هم از نظر قانون جریمه خواهد شد.

محمد
05 آبان 1401

سلام. برای موتور صفر که هنوز مدارکش نیومده چطور میتونم بیمه شخص ثالث بگیرم؟

  کارشناس بیمه
  05 آبان 1401

  سلام اصولا موتورها دارند ولی اگر ندارد، با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

حمید
06 آبان 1401

سلام من موتوری خریداری کردم که یک سال بیمه داره،
تو همین روزا قراره برم تعویض پلاک اما گواهینامه موتور ندارم…سوالم اینجاست که بعد از تعویض پلاک موتور همچنان بیمه هست یا بیمه جدید صادر میشه رو پلاک جدید؟و اگر بیمه جدید صادر میشه آیا نداشتن گواهینامه باعث بیمه نشدن میشه یا درهرصورت موتوری که یک سال بیمه داره پلاکشم عوض شه باز بیمه داره؟
درواقع سوالم اینجاست که وقتی پلاک جدید صادر میشه..آیا تاثیری رو بیمه نامه داره؟

کاربر
10 آبان 1401

سلام جریمه دیر کرد ۳۶۵ روز موتور تک سیلندر چقدره ؟

  کارشناس بیمه
  10 آبان 1401

  سلام در سایت بعد از وارد کردن مشخصات نشان داده خواهد شد.

یاور
10 آبان 1401

باسلام اگر برای دومین بار با موتور سیکلت تصادف کنم بیمه داشته باشم ولی گواهینامه نداشته باشم و مقصر طرف مقابل باشد شامل بیمه میشود یا. نه؟

  کارشناس بیمه
  11 آبان 1401

  سلام بیمه که خسارت را می دهد اما شما هم جریمه می شوید.

احمدسعیدی
11 آذر 1401

سلام موتورم سال 1382 میباشد پلاک ملی هست گواهینامه هم دارم آیا بیمه شخص ثالث بخاطر این مدل تعلق میگیره و از چ سالی تعلق میگیره

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام در سایت وارد کنید. در آنجا اگر مشکلی وجود داشته باشد، اعلام خواهد شد. باز بهتر است که با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

مقصر
11 آذر 1401

سلام وقت شما بخیر من با موتور تصادف کردم و مقصر من هستم و موتور بیمه داره ولی من گواهینامه ندارم آیا بیمه خسارت رو میده

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام اگر هم بدهند، از شما دریافت خواهند کرد.

محمد
12 آذر 1401

سلام من تازه متورمو بیمه کردم اما تو برگه بیمه رنگ متور فرق داره اما تمام مشخصات دیگش درسته مشکلی داره

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام با کارشناسان بیمه دات کام یا جایی که خریداری کرده اید، تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. اصولا باید همه موارد درست باشند؛ به هر حال ممکن است که در مرکز خسارت به مشکل بربخورید.

حسيني
02 دی 1401

سلام موتورم(بيمه شخص ثالث دارد) دزديدن باهاش تصادف كردن از بيمه موتور ميتونم خسارت بگيرم؟

  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام والا این را بهتر است که با خود واحد خسارت شرکت بیمه تماس بگیرید.

علی جون
23 دی 1401

سلام روز بخیر اگه موتور رو بیمه‌کنیم مدارکش به نام میاد مدلش ۸۸ هست؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام بله

علی
24 دی 1401

سلام. نحوه گرفتن خسارت موتور از بیمه چگونه است؟ قانون جدید بیمه موتور سیکلت چیه؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام باید به واحد خسارت شرکت بیمه خود مراجعه کنید.

محراب
24 دی 1401

سلام وقت بخیر. شرایط بیمه موتور چیه؟ هنگام تصادف با موتور بدون بیمه چه کسی خسارت رو پرداخت میکنه؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام مهمترین شرط سن موتور است همچنین از طریق بیمه می توانید خسارت را دریافت کنید.

سیمین مظهری
24 دی 1401

سلام.ایا برای بیمه موتور گواهینامه میخواهد؟ مدارک مورد نیاز برای بیمه موتور سیکلت چیه؟

  کارشناس بیمه
  24 دی 1401

  سلام مدارک شناسایی موتور لازم است.

عبدالله
26 اسفند 1401

با سلام گواهی نامه ماشین داشته باشی موتوربیمه میشه خسارت میدن ایا

  کارشناس بیمه
  26 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. برای استفاده از بیمه موتورسیکلت باید حتما گواهینامه موتورسیکلت داشته باشید.

بشیر
02 فروردین 1402

سلام من راننده موتور بودم ویک سرنشین خانم داشتم وا سرنشین خانم خود به خود تعادله خود را از دست داد به از بغل به زمین افتاد
حالا من بیمه دارم ولی فاقد گواهینامه هستم ایا بیمه خسارتو پرداخت میکند

  کارشناس بیمه
  02 فروردین 1402

  سلام. بله خسارت را پرداخت می کند. اما بعدا تمام خسارت را از شما پس می گیرد.

محمد
05 اردیبهشت 1402

اگر در تاریخ امروز بیمه شود از همان روز بیمه محسوب میگردد.یا از ۲۴ ساعت بعد آن مورد استفاده است

  نویسنده بیمه
  06 اردیبهشت 1402

  سلام. از تاریخی که درج شده

رسول
17 اردیبهشت 1402

با سلام
من با موتور سیکلت دوستم که همه مدارک کامل است بیمه هم دارد اما خودم فاقد گواهی نامه هستم در بیرون از شهر و جاده در هوای بارانی کنترل موتور را از دست دادم و افتادم, پا و کتفم شکست الان دو ماه گذشته و کاملا خوب شدم آیا میتوانم از بیمه دیه بگیرم یا خیر؟!

  نویسنده بیمه
  18 اردیبهشت 1402

  سلام. خیر. چون خودتان راننده بودین و گواهینامه نداشتید، بیمه مسولیتی را به عهده نمی گیرد.

Ali
29 اردیبهشت 1402

سلام. موتور های پلاک قدیم هم شامل بیمه میشن؟

  نویسنده بیمه
  30 اردیبهشت 1402

  سلام. بیمه شخص ثالث بله. اما بیمه بدنه خیر.

فا
10 خرداد 1402

سلام همسرم میخواد موتورسیکلتش رو بنامم بزنه و بیمه شخص ثالث تا فردا مهلت داره و نوبت برای نقل و انتقال و تعویض پلاک هم فردا هست. آیا تعویض پلاک انجام میدهند و این بیمه رو قبول میکنند؟

  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. باید بیمه را تمدید کنید در هر صورت. اما اگر یک روز فرصت دارد شاید انجام دهند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید