02 آبان 1400

بیمه تکمیلی ملت: تمام خدمات و پوشش‌های بیمه درمان برای یک ملت

بیمه ملت یکی از شرکت‌های معتبر بیمه در کشور است که در حال حاضر بیش از 1800 نمایندگی دارد و در حال خدمت رسانی به شهروندان عزیز است. بیمه تکمیلی ملت جزو بیمه‌نامه‌های درمان تکمیلی است که به صورت انفرادی، خانواده و گروهی توسط شرکت بیمه ملت ارائه می‌شود. در بازه‌های زمانی مختلف ممکن است که این بیمه طرح‌های گوناگونی را ارائه کند. مزیت مهم بیمه تکمیلی ملت را می‌توان بیمه‌ی تکمیلی خانواده دانست که در قالب طرح‌های مختلف ارائه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در این مقاله همراه باشید.

مراکز طرف قرارداد بیمه تکمیلی ملت

بیمه تکمیلی ملت یکی از بهترین بیمه‌نامه‌های کشور است که 13 درصد فروش بیمه‌نامه را به خود اختصاص داده است. برای اینکه بتوانید از این بیمه‌نامه استفاده کنید بهتر است که مراکز طرف قرارداد این بیمه‌نامه را بدانید. به طور حتم تعداد مراکز طرف قرارداد یکی از علت‌های اصلی برای تهیه این بیمه‌نامه است. هرچه تعداد این مراکز بیشتر باشد، رفاه و آسایش افراد افزایش پیدا می‌کند، زیرا در سرتاسر کشور دسترسی آسان‌تر خواهد شد.

بیمه ملت در حال حاضر با 90 بیمارستان و 94 مرکز دندانپزشکی در سطح تهران قرارداد دارد. همچنین 45 آزمایشگاه و 5 داروخانه در سطح تهران آماده خدمات رسانی به افرادی هستند که این بیمه را تهیه کرده‌اند. این تنوع در شهر‌های دیگر کشور هم وجود دارد، کافی است هنگام خرید بیمه ملت از کارشناس بیمه‌ای خود این مراکز را جویا شوید.

شرایط خرید بیمه تکمیلی گروهی ملت

بیمه تکمیلی گروهی یکی از  رشته بیمه‌های ارائه شرکت بیمه ملت است که برای بیمه درمان گروهی باید تعداد کارمندان مشخصی در این طرح بیمه شوند. البته که هر بیمه درمان تکمیلی از طرف هر شرکت بیمه‌ای، شرط حداقل تعداد کارمندان را دارد. برای بیمه تکمیلی ملت، تعداد کارمند‌ها حداقل باید 100 نفر باشد. همچنین افرادی که متقاضی بیمه تکمیلی گروهی ملت هستند باید بیمه پایه را تهیه کرده باشند.

انواع بیمه تکمیلی گروهی ملت

بیمه‌های درمان تکمیلی به صورت گروهی ارائه می‌شود. در بیمه تکمیلی ملت بیمه‌گزار می‌تواند تمام کارمندان یا 70 درصد آن‌ها را به همراه خانواده‌ تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی قرار دهند. در ادامه انواع این بیمه را برایتان شرح می‌دهیم.

بیمه تکمیلی ملت

بیمه درمانی گروهی ملت و پوشش‌های آن

بیمه درمان کامل

در این نوع بیمه‌نامه، بیمه‌گر متعهد می‌شود که تمام هزینه‌های درمانی بیمه‌شده‌ها را با توجه به میزان تعهدات و سایر شرایط قرارداد جبران و پرداخت کند.

بیمه درمان تکمیلی

در این بیمه‌نامه بیمه‌گذارها، بیمه‌گر اول یا پایه دارند و بیمه‌گر دوم جبران بخشی از هزینه‌های درمان را برعهده می‌گیرد. در این بیمه تمام یا بخشی از فرانشیز تعیین شده در بیمه‌های درمان تکمیلی معمولاً از طرف بیمه‌گر اول تامین می‌شود.

پوشش‌های بیمه درمان ملت

پوشش‌های بیمه درمان ملت به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می‌شود. هر کدام از این دو دسته هزینه‌های برخی از درمان‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند.

پوشش‌های اصلی

پوشش‌های اصلی بیمه درمان ملت به شرح زیر است:

 • پرداخت هزینه‌های جراحی و بستری در بیمارستان
 • عمل‌های جراحی مهم
 • زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه‌های سرپائی شامل انواع اسکن، MRI، سونوگرافی، ماموگرافی، اکو، کاردیوگرافی
 • جراحی‌های محدود
 • رفع عیوب انکساری چشم و لیزر درمانی
 • تست ورزش، نوار عضله، عصب و مغز

پوشش‌های اضافی

شما می‌توانید با پرداخت مبلغ بیشتر، پوشش‌های بیمه درمان ملت را اضافه کنید و از آن‌ها برای جبران هزینه‌های درمان خود بهره‌مند شوید. این پوشش‌های اضافی عبارتند از:

 • خدمات دندانپزشکی
 • فیزیوتراپی
 • جبران هزینه‌های دارو و ویزیت
 • خدمات آزمایشگاهی
 • سمعک، عینک و لنز طبی

در بیمه درمانی ملت بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، فرانشیز تعهدات بیمارستان را تا 10 درصد کاهش دهد. احتمالا این سوال برایتان پیش می‌آید که فرانشیز به چه معنا است؟ توصیه می‌کنیم مقاله فرانشیز بیمه را مطالعه نمایید.

بیمه تکمیلی انفرادی ملت

بیمه درمانی یکی از خدمات مفید صنعت بیمه است که به تمام افراد توصیه می‌شود آن را تهیه کنند. این بیمه  تعداد اعضای خانواده بیش از 2 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. البته که در حال حاضر شرکت بیمه‌ی ملت، تهیه بیمه تکمیلی انفرادی را مشروط بر تهیه بیمه عمر می‌داند و افراد قبل از تهیه بیمه انفرادی باید بیمه عمر را تهیه کنند. در حقیقت با خرید بیمه عمر مزیت‌های مختلفی برای بیمه‌گذار در نظر گرفته شده است که تهیه آن خالی از لطف نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای بیمه عمر به مقاله ما در اینجا مراجعه کنید.

این بیمه‌نامه در ۴ طرح (طرح 1، طرح 2، طرح 3 و طرح VIP) ارائه می‌شود که افراد با توجه به شرایط مالی و نیاز‌های خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنند. پوشش‌های تمام این طرح‌ها یکسان است، اما تفاوت در سقف و میزان تعهدات آن است. البته در طرح VIP نیازی نیست تا افراد بیمه پایه داشته باشند.

کسانی که تحت پوشش بیمه انفرادی ملت قرار می‌گیرند

تمام افرادی که جزو بستگان درجه یک بیمه‌شده محسوب می‌شوند می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان انفردی قرار بگیرند. لازم است بدانید که حداکثر سن بیمه شدگان 70 سال است.

همچنین کلیه خانواده می‌توانند، تحت پوشش قرار بگیرند؛ مگر اینکه تحت پوشش و نظر بیمه تکمیلی ارگان خاصی باشند.

در حوادث انفرادی، بازه سنی افراد باید بین 4 تا 80 سال باشد. همچنین در بیمه حوادث گروهی، حداکثر سن 75 سال است. در حوادث تحصیلی هم افراد از تولد تا 75 تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

 

پوشش های اصلی بیمه تکمیلی انفرادی

با تهیه و خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی، شرکت بیمه ملت متعهد می‌شود که در شرایط تحت تعهد خود، بیمه‌گذار را حمایت کند. پوشش‌های اصلی بیمه تکمیلی انفرادی عبارتند از:

 • هزینه‌های ناشی از جراحی‌های مهم
 • هزینه‌های مرتبط با تست ورزش، نوار عضله، نوار مغز و عصب
 • سونوگرافی،کاردیوگرافی، MRI
 • هزینه‌های ناشی از جراحی یا بستری شدن در بیمارستان
 • هزینه‌های مرتبط با زایمان طبیعی و سزارین
 • هزینه درمان و رفع ایوب انکساری چشم و لیزر درمانی
 • هزینه‌های درمانی سرپایی مانند اسکن

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد بیمه تکمیلی انفرادی کسب کنید، توصیه می‌کنیم مقاله ما را در اینجا مطالعه بفرمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت

افراد می‌توانند از دو طریق مراحل دریافت خسارت بیمه تکمیلی خود را طی کنند. یکی از راه‌ها مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه تکمیلی ملت است. راه دوم هم مراجعه به سایر مراکز درمانی است.

اگر مراحل درمان خود را در مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه ملت انجام دهید دیگر نیازی به مراجعه به دفاتر بیمه ملت ندارید. با دریافت معرفی‌نامه آنلاین، خدمات مورد نیاز خود را متناسب با تعهدات بیمه‌گر دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه درمانی ملت به شرح زیر است:

 • مشخصات مرکز درمانی با مهر و امضای معتبر
 • مهر و امضای معتبر پزشک معالج و مشاور
 •  صورتحساب بیمارستان با امضا و مهر حسابداری
 • نسخه اصلی تمام مدارک بیمارستانی مانند: شرح عمل جراحی، گواهی بیهوشی، گواهی ویزیت، نسخه‌های دارویی و آزمایشگاه
 • اصل فاکتور پرداختی معتبر و مورد تایید برای خدمات تشخیصی مانند: سونوگرافی، MRI، ماموگرافی، انواع اسکن، تست ورزش، نوار عضله و آندوسکوپی

دقت کنید که برای هزینه‌های ویزیت، دارو ، آزمایشگاه و عینک طبی باید اصل نسخه از طرف پزشک به همراه حساب داروخانه یا آزمایشگاه ارسال شود.

دوره انتظار

بیمه ملت هم مانند سایر شرکت‌های بیمه‌ای، یک دوره انتظار را برای دریافت خدمات و پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی در نظر گرفته است. بنابراین اگر می‌خواهید از مزایای بیمه تکمیلی ملت استفاده کنید باید قبل از هرگونه درمان در زمان درست این بیمه‌نامه را تهیه کنید.

دوره انتظار بیمه درمانی ملت برای زایمان، 9 ماه است. بیمه ملت برای تعهدات خود دوره انتظار 3 ماهه را هم برای امور بیمارستانی و غیر بیمارستانی در نظر گرفته است. این موارد عبارتند از:

 • بستری
 • عمل جراحی
 • اعمال سرپایی
 • پاراکلینیکی ( جهت آشنایی بیشتر با خدمات و پوشش‌های پاراکلینیکی ، مطلب پیشنهادی ما پوشش هزینه‌های پاراکلینیکی در خدمات بیمه تکمیلی است.)

چرا بیمه تکمیلی ملت

بیمه درمانی ملت یکی از بهترین بیمه‌نامه‌های درمان است که در طرح‌های مختلف و با توجه به شرایط افراد طراحی شده است تا هر شخصی با هر شرایط مالی توان خریداری آن را داشته باشد.

شرکت‌های بیمه‌ای گوناگونی بیمه تکمیلی را ارائه می‌دهند. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، خرید و مقایسه بیمه است که می‌تواند شما را در این امر یاری کند. کافی است که با کارشناس‌های بیمه‌ این مجموعه ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را در قالب کامنت زیر همین مقاله از آن‌ها بپرسید. همچنین اگر قصد خرید بیمه تکمیلی دارید، می‌توانید از طریق کارگزاری آنلاین بیمه دات کام این بیمه درمانی را خریداری کنید. شما می‌توانید با انتخاب منو محصولات، کلیک روی گزینه درمان و پر کردن اطلاعات خواسته شده بیمه مورد نظر خود را انتخاب کرده و به راحتی بیمه تکمیلی خریداری کنید.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
30 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه درمان و تکمیلی

سوابق بیمه تامین اجتماعی: روش‌های استعلام سابقه تامین اجتماعی در 1400

راهنمای سریع استعلام و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت آنلاین

08 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه درمان و تکمیلی

با بیمه تکمیلی برای نازایی با پوشش IVF بچه‌دار شوید!

با خواندن این مقاله ، اطلاعات کاملی درباره شرایط و پوشش‌های بیمه تکمیلی درمان برای نازایی و هزینه های درمان آن و حاملگی کسب می‌کنید.

05 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه درمان و تکمیلی

هزینه عمل چشم در بیمه تکمیلی چگونه محاسبه می‌شود؟ راهنمای کامل پوشش عمل چشم در بیمه

چه مقدار از هزینه عمل چشم سهم بیمه‌شده و چه مقدار سهم بیمه تکمیلی است؟

02 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه تکمیلی / بیمه درمان و تکمیلی

بیمه تکمیلی ملت: تمام خدمات و پوشش‌های بیمه درمان برای یک ملت

راهنمای کامل بیمه تکمیلی ملت و پوشش‌های متنوع آن را در این مطلب بیمه دات کام بخوانید.

01 آبان 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه تکمیلی / بیمه درمان و تکمیلی

انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بیمه دندانپزشکی: داشتن دندان و لبخندی زیبا

نکات طلایی انتخاب بهترین بیمه دندانپزشکی تکمیلی را در این مقاله بخوانید

27 مهر 1400 / اطلاعات بیمه ای / بیمه تکمیلی / بیمه درمان و تکمیلی

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
علی اسفندیاری
16 آبان 1400

سلام من می تونم بیمه گروهی رو برای انفرادی خریداری کنم؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، خیر…امکان استفاده از بیمه درمان تکمیلی ملت برای انفرادی وجود ندارد.

جواد
16 آبان 1400

سلام آیا برای گروهی میتوان خدمات ارتودنسی رو آورد؟

  کارشناس بیمه
  16 آبان 1400

  سلام دوست عزیز، اصولا خدمات ارتودنسی جزو موارد زیبایی به حساب می آید و بیمه ها پوشش نمی دهند؛ اما در بیمه های گروهی این امکان وجود دارد تا خود شرکت بتواند موارد تحت پوشش را مشخص کند. با توجه به شرایط شرکت این مساله تعیین می شود. برای مشاوره با کارشناسان بیمه دات کام تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید