11 مرداد 1402

عوارض شهرداری خودرو سالیانه چقدر است؟ جدیدترین آیین‌نامه در سال 1402

افزایش روزافزون وسایل نقلیه در کشور بزرگراه‌ها، خیابان‌ها و کوچه‌های بیشتر و بهتری را می‌طلبد. علاوه‌بر آن نگه‌داری، بازسازی و نظافت آسفالت خیابان‌ها هزینه‌های زیادی برای دولت ایجاد می‌کند. طبق قانون، بخشی از این هزینه‌ها باید به عنوان مالیات توسط مالکان خودرو پرداخت شود. به این مالیات‌ها عوارض سالیانه شهرداری خودرو می‌گویند. داشتن فرم تسویه حساب عوارض شهرداری هنگام تعویض پلاک خودرو، اسقاط خودرو، ترخیص خودرو از پارکینگ و… الزامی است. همچنین صاحبان خودرو اگر به طور مرتب نسبت به پرداخت آن اقدام نکنند؛  جریمه می‌شوند.

در ادامه قصد داریم در مورد جزییات این موضوع صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

عوارض سالیانه شهرداری خودرو

گفته شد که طبق قانون، وسایل نقلیه باید برای تردد در خیابان‌های شهرها هزینه پرداخت کنند. این قانون در سال 1369 توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. علت تصویب آن، هزینه‌های گزافی است که دولت و به انضمام آن شهرداری‌ها برای ارائه خدمات و بهبود حمل‌ونقل شهری متحمل می‌شوند.

عوارض سالیانه ماشین

پرداخت عوارض سالیانه خودرو الزامی است.

پس، شهروندان ملزم به پرداخت بخشی از هزینه‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی شهر در قالب عوارض سالیانه شهرداری خودرو شدند. در اصل عوارض شهرداری خودرو، مالیاتی است که مالکان خودرو برای استفاده از خدمات و امکانات شهری باید بپردازند.

سوء تفاهم‌هایی درباره پرداخت عوارض سالیانه شهرداری خودرو

پرداخت عوارض شهرداری خودرو تا سال 1383 بصورت منظم انجام نمی‌شد. چون مردم فکر می‌کردند، فقط در هنگام فروش خودرو باید عوارض شهرداری را بپردازند. این فاصله زمانی در پرداخت عوارض، باعث معطل ماندن برخی امورات شهری به علت تامین نشدن درآمد شهرداری‌ها می‌شد. ازاین‌روی دولت نیازمند راه‌حلی بود تا این مشکل را حل کنند. اطلاع‌رسانی‌ها و آگاه‌سازی مردم از یک طرف و وضع جریمه از سمت دیگر، باعث رفع این سوءتفاهم‌ها شد. فرهنگ‌سازی و پرداخت مستمر شهروندان باعث شد تا درآمد حاصله، به‌عنوان درآمدهای پایدار در تخصیص هزینه‌های شهرداری‌ها قابل اتکا باشد.

بیمه شخص ثالث از جمله مدارک ضروری در هنگام معامله خودرو است. این بیمه‌نامه پوشش‌های خوبی برای جبران خسارت‌های ناشی از تصادفات شخص ثالث دارد. برای اطلاع از مزیت‌ها و پوشش‌های بیمه شخص ثالث خودرو به اینجا مراجعه کنید.

انواع مختلف عوارض خودرو

عوارض سالیانه خودرو چقدر است؟ پرداخت عوارض شهرداری خودرو چگونه است؟ عوارض سالیانه خودرو چقدر است؟ عوارض شهرداری خودرو چیست؟ هزینه عوارض شهرداری خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟ این‌ سوالات از طرف افراد بسیاری پرسیـده می‌شود. بهتر است بدانید که مالکان خودرو در کل باید برای استفاده از جاده‌های درون و بیرون شهری عوارض زیر را بپردازند:

عوارض شهرداری خودرو

عوراض‌های شهرداری خودرو تحت عناوین زیر از شهروندان صاحب وسایل نقلیه اخذ می‌شود:

 • عوارض سالیانه شهرداری خودرو
 • عوارض سالانه آلایندگی خودرو

عوارض‌های سالانه آلایندگی خودرو

این عوارض برای مالکین خودرو ساکن در شهرهای آلوده تعیین می‌شود. این شهروندان تا ده سال پس از تولید خودروشان موظف‌اند، یک‌بیستم نرخ‌های مندرج در جدول ماده 30 قانون مالیات بر ارزش افزوده را بپردازند. این مبلغ با عنوان عوارض سالانه آلایندگی اخذ می‌گردد. همچنین پس از ده سال، هر سال به میزان 10 درصد به نرخ پایه عوارض آلایندگی مصوب اضافه می‌شود.

مرجع تعیین عوارض سالیانه شهرداری خودرو

هیات وزیران، طی آیین‌نامه در خرداد ماه 1400 محاسبه عوارض سالیانه و آلایندگی خودرو را به سازمان امور مالیاتی واگذار کرده‌است. این مرجع در دی ماه هر سال موظف است، عوارض مذکور را تعیین کرده و به وزارت کشور ابلاغ کند. وزارت کشور موظف است با ایجاد سامانه ملی الکترونیک –سمیع-، اطلاع از جزییات آن را برای مالکان خودرو فراهم کند. در سامانه ملی متمرکز سمیع موارد زیر باید قابل دسترسی باشد:

 • محاسبه عوارض
 • امکان استعلام و پرداخت
 • امکان صدور مفاصا حساب عوارض سالیانه شهرداری خودرو

نکته: سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو سمیع هنوز به طور کامل راه‌اندازی نشده‌است.

نحوه محاسبه عوارض سالیانه شهرداری خودرو

مبلغ عوارض سالیانه خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه باشید. برای محاسبه مبلغ عوارض خودرو عوامل زیادی را در نظر می‌گیرند. لازم به ذکر است در بند ب ماده ۴۳ قانون عوارض شهرداری خودرو، نحوه محاسبه نرخ سالانه آن مشخص شده‌است. نرخ این عوارض، به عواملی چون: قیمت و مدل خودرو، طول عمر خودرو، سال پرداخت عوارض، شهر و استان محل سکونت بستگی دارد.

برای اطلاعات جامع در خصوص عوارض ماشین، نحوه محاسبه و پرداخت آن به مقاله عوارض خودرو مراجعه نمایید.

قیمت و مدل خودرو

نرخ عوارض شهرداری در خودروهای سواری و وانت‌ها به داخلی یا خارجی بودن آن بستگی دارد. این نرخ در خودروهای داخلی بر اساس یک‌ در هزار قیمت فروش کارخانه، تعیین می‌شود. درحالیکه در خودروهای خارجی، ملاک تعیین عوارض سالانه، یک‌ونیم هزارم مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورود به کشور است.

عوارض سالیانه شهرداری خودرو

مدل ماشین بر قیمت عوارض سالیانه خودرو موثر است

قیمت خودرو و قطعات یدکی آن روز‌به‌روز در حال افزایش است. مالکان خودرو در این شرایط سعی می‌کنند علاوه‌بر رعایت اصول رانندگی ایمن از بیمه‌های خودرو استفاده کنند. بیمه بدنه یکی از این بیمه‌ها است. این بیمه‌نامه افزون‌بر پرداخت هزینه‌های خودرو، پوشش‌های خوبی برای جبران خسارت‌های جانی و مالی سرنشینان اتومبیل دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این بیمه‌نامه به مقاله بیمه بدنه مراجعه نمایید.

بیمه دات کام سامانه استعلام و خرید انواع بیمه است. شما می‌توانید برای خرید بیمه شخص ثالث و خرید بیمه بدنه خودرو به بخش محصولات سایت بروید. مشخصات خودرو خود را وارد کنید و از شرکت‌های معتبر استعلام بگیرید. سپس با خیال راحت برای خرید بیمه مناسب خود اقدام نمایید.

ملاک قیمت خودرو در محاسبه عوارض شهرداری

همان‌طور که می‌دانید، قیمت خودرو در کشور ما دو نرخی است. پس، ملاک قیمت خودرو در تعیین نرخ عوارض شهرداری، قیمت‌گذاری سالانه خودرو است که توسط وزارت اقتصاد و اموردارایی انجام می‌گیرد. قیمت‌گذاری خودرو به صورت دفترچه‌ای با همین نام، سالانه توسط این نهاد منتشر می‌شود. موتورسیکلت‌ها و خودروهای دولتی نیز مشمول این قانون هستند.

استثنائات در محاسبه عوارض سالیانه شهرداری خودرو

طبق قانون مذکور، خودروهایی که بیش از ده سال عمر دارند، هر سال 10 تا 100 درصد به مبلغ عوارض آنها افزوده می‌شود. این قانون تا 10 سال برای خودروها اعمال می‌شود. در ضمن، خودروهای گازسوز از این قاعده مستثنی هستند.

طرح‌های تشویقی در پرداخت به موقع عوارض سالیانه شهرداری خودرو

طبق آیین‌نامه جدید خرداد 1400، شهروندانی که در پایان هر سال نسبت به پرداخت عوارض سالانه خود اقدام کنند؛ از 20 درصد تخفیف برخوردار می‌شوند.

جریمه عدم پرداخت عوارض سالیانه شهرداری خودرو

اجباری بودن پرداخت عوارض شهرداری خودرو در ماده 46 قانون مالیات بر ارزش افزوده، مشخص شده‌است. طبق این ماده، عوارض خودرو باید به حساب شهرداری محل سکونت شهروندان پرداخت شود. طبق تبصره 3 ماده 42 قانون مذکور، عدم پرداخت این عوارض برای صاحبان خودرو، جریمه به همراه دارد. این شهروندان با جریمۀ افزایش دو درصدی مبلغ عوارض شهرداری خودرو به ازای هر ماه تاخیر در پرداخت مواجه می‌شوند.

راه‌های استعلام و پرداخت عوارض سالانه شهرداری خودرو

شما به دو صورت آنلاین و حضوری می‌توانید، برای پرداخت عوارض سالیانه شهرداری خودرو اقدام کنید.

روش آنلاین

مالکین خودرو در تهران برای استعلام و پرداخت عوارض خود به صورت آنلاین می‌توانند به سامانه‌های زیر مراجعه کنند:

 1. سایت مای پیشخوان: در سایت ثبت‌نام کنید و پس از ورود به سامانه، فرم درخواست پرداخت عوارض خودرو را پر نمایید. در پایان پیامکی مبنی بر میزان بدهی خودرو شما برایتان ارسال می‌شود.
 2. سامانه تهران من: در سایت ثبت‌نام کنید. پس از ورود به سامانه می‌توانید علاوه‌بر استعلام عوارض شهرداری خودرو نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید. برای اطلاعات در خصوص نحوه ثبت‌نام در این سامانه به مقاله سامانه تهران من در سایت بیمه دات کام مراجعه نمایید.
 3. سامانه کارتکس من: با وارد کردن شماره پلاک خود، می‌توانید به سریع‌ترین روش عوارض خودرو را استعلام کنید. این سامانه عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک/محدوده کنترل آلودگی هوا و عوراض پارک حاشیه‌ای را هم برایتان محاسبه می‌کند.
 4. سامانه آیتول: در این سامانه نیز با داشتن شماره پلاک می‌توانید نسبت به استعلام و پرداخت بدهی خود اقدام نمایید.
عوارض سالیانه شهرداری ماشین

عوارض سالیانه شهرداری ماشین را با سامانه تهران من می‌توانید، پرداخت کنید.

اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت عوارض سالیانه شهرداری خودرو

برای گرفتن استعلام به صورت آنلاین، معمولا اطلاعات زیر از شما درخواست می‌شود:

 • شماره پلاک خودرو
 • شماره‌تلفن همراه مالک
 • شماره VIN خودرو: این شماره 17 کاراکتری در کارت شناسایی خودرو مشاهده می‌شود. VIN ماشین به صورت حروف و عدد است که با IR شروع می‌شود.

مراجعه حضوری

برای پرداخت مبلغ عوارض شهرداری می‌توانید به دفاتر پیشخوان دولت و شهرداری‌ها مراجعه کنید.

اعتراض به مبلغ عوارض سالیانه شهرداری خودرو

اگر به مبلغ عوارض تعیین شده برای خودرو خود اعتراض دارید، باید به شهرداری محل سکونت خود مراجعه کنید. همراه داشتن مدارک مالکیت خودرو در مراجعه حضوری الزامی است. مدارک مالکیت خودرو شامل موارد زیر است:

 • برگ سبز خودرو یا همان سند مالکیت ماشین
 • کارت ملی مالک خودرو
 • اسناد پرداختی عوارض گذشته

شهرداری‌های برای انجام به موقع طرح‌های عمرانی در شهر نیاز به درآمد ثابت دارند. بخشی از درآمد ثابت این نهاد از طریق پرداخت مالیات شهروندان تامین می‌شود. عوارض سالیانه شهرداری خودرو یکی از این مالیات‌ها است که توسط مالکان خودروها پرداخت می‌شود. در مقاله به مرور چرایی، نحوه محاسبه، شیوه پرداخت و… آن پرداختیم. اگر پرسش یا ابهامی درباره این موضوع دارید برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های بیمه دات کام در اولین فرصت پاسخگوی شما هستند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مهدی
29 شهریور 1402

سلام . بنده از سال ۹۴ تا ۱۴۰۲ عوارض رو پرداخت نکرده ام . استعلام گرفتم از تهران من و اونجا حدودا ۵۷۰ هزارتومن خود عوارَ شده و ۳۷۰ هزار تومن جریمه تاخیر . مجموعا ۹۴۰ تومن . میخواستم ببینم اون جریمه سالیانه ۲۴ درصد به چه صورت پس لحاظ شده؟ چون ۲۴ درصد ۵۷۰ هزار تومن که ۳۷۰ هزار تومن نمیشه . مگر اینکه تجمعی باشه . یعنی مثلا عوارض سال ۹۴ من هر سال داره ۲۴ درصدش لحاظ میشه و تجمعی حساب شده ؟ ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  در صورت عدم پرداخت عوارض خودرو، جرایم شما به صورت تصاعدی مورد محاسبه قرار می گیرد.

person
حمید
16 شهریور 1402

سلام من استان البرز هستم برا پژو پارس مدل 95که تا 1401عواض پرداخت کردم برا امسال 1402رفتم ازمن مبلغ 1میلیون گرفتن با لینک تمام رسیدهای سالهای قبل راه دادم ولی زیادگرفتن

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  می توانید اعتراض خود را ثبت کنید.

person
عادل
16 شهریور 1402

کسی ماشینش پلاک شهری باشه ولی بیشتر خارج از شهر باشه و از خدمات شهری استفاده نکنه چرا باید عوارض بده در ضمن چاله چوله هایی که جلوبندی ماشینا داغون میکنه شهرداری بابتش خسارتی میده؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  عوارض شهرداری برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان است و پرداخت آن اجباری است.

person
کردی
31 مرداد 1402

باسلام
آیا تعویض پلاک خاوران تهران از ماشین های سنگین باری عوارض سالیانه می گیرند یا معاف هستند
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  31 مرداد 1402

  سلام. تمام وسایل نقلیه موتوری باید عوارض سالیانه را پرداخت نمایند.

person
مسئولین شهرداری اصفهان بادستورالعمل پرداخت عوارض سالیانه خودرودردفاتر پیشخوان اشتغال زائی ایجادکردند؟
15 مرداد 1402

باسلام .عوارض خودرو راسالیانه بدون دیرکرد درشهرداری منطقه 8اصفهان پرداخت میکردم.هفته قبل برای پرداخت مراجعه کردم گفتندبه دفتر پیشخوان بروید.باپردداخت عوارض به مبلغ42000تومان 31800تومان کامزد خدمات دریافت کردند.مسئول محترمی که گفته اندبرای رفاه حال همشهریان به دفاترپیشخوان مراجعه کنید،سئوال بنده ازایشان ومسئولین شهرداری اینکه چه رفاه حالی است که شهروندان بایدعلاوه برحدوددوبرابرشدن عوارض خودرو،چیزی معادل عوارض ماشین برای پرداخت حق الزحمه خدمات به دفترپیشخوان بپردازند؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام. می توانید برای پرداخت عوارض خودرو از نرم افزارهای معتبر برای این کار استفاده کنید یا از سایت پلیس راهور عوارض را پرداخت کنید.

person
رضا
07 مرداد 1402

با سلام بنده همه عوارض را قبل از اتمام سال پرداختم ولی به دریافت کننده گفتم پس 20درصد تشویقی چرا کسر نکردی گفت حرف مفت زدن به ما گفتن کامل بگیرید چرا وقتی کسر نمی کنید میگید

  person
  نویسنده بیمه
  08 مرداد 1402

  سلام. عوارض شهرداری توسط دولت تعیین و دریافت می شود. ما نقشی در میزان این عوارض و دریافت آن نداریم.

person
مجید حسیبی
20 فروردین 1402

آیا خودروهای صفر کیلومتر هم که هنوز چهار سال تمام نشده،مشمول عوارض سالیانه خودرو میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام. عوارض شهرداری سالیانه محاسبه می‌شود.

person
حسن
14 اسفند 1401

سلام
عوارض شهرداری خودرو همان عوارض خودرو است یا بجز عوارض خودرو است؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 اسفند 1401

  سلام. هر دو یکی است.

person
محمود افشار
23 بهمن 1401

سلام
من از سال ۸۹ که ماشین خریدم عوارض سالیانه پرداخت نکردم چون فکر میکردم زمان نقل و انتقال عوارض پرداخت میکنم ولی الان حدود ۲،۰۰۰،۰۰۰ تومان باید عوارض این چند سال به اضافه جریمه دیرکرد پرداخت کنم.
خواستم راهنمایی بفرمایید چطور میتونم به جریمه دیرکرد اعتراض کنم و آیا کسر میشه یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  23 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. می توانید از طریق پلیس +۱۰ این موضوع را پی گیری و مالیات و جرایم را پرداخت کنید.

  person
  امین
  14 فروردین 1402

  بادرود اجباری بودن پرداخت عوارض شهرداری خودرو در ماده ۴۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده، مشخص شده‌است. طبق این ماده، عوارض خودرو باید به حساب شهرداری محل سکونت شهروندان پرداخت شود. طبق تبصره ۳ ماده ۴۲ قانون مذکور، عدم پرداخت این عوارض برای صاحبان خودرو، جریمه به همراه دارد. این شهروندان با جریمۀ افزایش دو درصدی مبلغ عوارض شهرداری خودرو به ازای هر ماه تاخیر در پرداخت مواجه می‌شوند.

person
محمد
14 بهمن 1401

سلام، من امسال عوارض سالیانه رو برج ۳ پرداخت کردم و ماشین تعویض پلاک شد الان میخوام ماشین رو بفروشم ایا نیازه دوباره عوارض شهرداری پرداخت کنم

  person
  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام. بله، قبل از فروش خودرو باید استعلام بگیرید و مالیات و خلافی خودرو را پرداخت کنید.

person
ساسان
01 بهمن 1401

سلام. چرا باید عوارض سالیانه خودرو را پرداخت کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. همانطور که توضیح دادیم عوارض شهرداری خودرو را می‌توان یکی از عوارض و مالیات‌های شهری دانست؛ که صرف هزینه‌های مدیریت، نگهداری و نوسازی شهر‌ها یا خیابان‌ها می‌شود. بهتر است بدایند که عدم پرداخت این عوارض باعث اختلال در ارائه خدمات شهری خواهد شد و درآمدهای ثابت شهرداری را به وقفه می‌اندازد.

person
مهدی صحرایی
01 بهمن 1401

سلام. سلام. جریمه دیرکرد عوارض سالیانه خودرو چطوری حساب میشه؟

person
امین
01 بهمن 1401

سلام. آیا قبل از دریافت استعلام عوارض سالیانه خودرو، باید ثبت نام کنیم؟ نحوه ثبت نام عوارض سالیانه خودرو چیه؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام. بله از طریق سایت اینترنتی ناجا ثبت کنید و نوبت بگیرید.

person
اشکان
01 بهمن 1401

سلام. عوارض سالیانه خودرو از کجا بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام. می توانید به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید یا از اپلیکیشن‌هایی که این امکان را دارند استفاده کنید.

person
گیتی
01 بهمن 1401

سلام. پرداخت عوارض سالیانه خودرو به عهده کیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. در حالت معمول پرداخت عوارض سالیانه به عهده مالک خودرو یا فروشنده است.

person
هاشم مرادی
01 بهمن 1401

سلام. پرداخت عوارض سالیانه خودرو برای تعویض پلاک ضروریه؟ نمیشه اول پلاک رو تعویض کنیم بعد در یه زمان دیگه عوارض رو بدیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. بله ضروریه. با توجه به قانون اعلام شده صاحبان خودرو باید به صورت سالانه عوارض شهرداری خودرو را پرداخت کنند که در غیر این صورت مشمول جریمه دیرکرد خواهند شد. همچنین در صورت عدم پرداخت عوارض سالیانه خودرو امکان انتقال پلاک نیست.

person
کامران
01 بهمن 1401

سلام. آیا خودرو صفر عوارض شهرداری دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  خیر، به ماشین صفر که وارد خیابان نشده باشد عوارض تعلق نمی‌گیرد مگر اینکه با خودروی مذکور وارد خیابان شوید که در آن صورت عوارض شهرداری را باید پرداخت کنید.

person
نریمان افشار
28 دی 1401

سلام. وقت بخیر. هزینه عوارض سالیانه خودرو چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 دی 1401

  سلام میزان هزینه سالیانه خودرو به موارد زیادی بستگی دارد که در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم.

person
کیوان
27 دی 1401

سلام. نرخ عوارض سالیانه خودرو چطوری حساب میشه؟

person
محمد علی
27 دی 1401

سلام. مبلغ عوارض شهرداری خودرو سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 دی 1401

  سلام مبلغ را کامل نوشته ایم.

person
Amirtajik
26 آذر 1401

سلام وقت بخیر من ماشینمو پارسال یعنی ۱۴۰۰خریدکردم مدل ماشینم پژو۲۰۶ مدل۹۰است

person
مهسا
14 آبان 1401

سلام آیا باید عوارض شهرداری توسط فروشنده خودرو پرداخت بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 آبان 1401

  سلام بله

person
سعید
05 آبان 1401

سلام فروشنده ماشین عوارض ماشین پراید مدل ۹۶ تا ۱۴۰۰ پرداخت کرده بود ولی موقع تعویض پلاک از من عوارض ۹۶ تا ۱۴۰۱ گرفتن الان باید کجا پیگیر موضوع بشم

  person
  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام از طریق همانجایی که پرداخت کردید، باید پیگیری کنید.

person
روح‌اله حاجی
09 شهریور 1401

سلام
آیا عوارض سالیانه خودرو در همه استانها و شهر ها اجرا میشه یا فقط برای تهران هست

person
منصوری اصل
31 مرداد 1401

آیا به اتومبیلهای دولتی عوارض شهرداری تعلق میگیرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام قاعدتا باید به همه خودروها تعلق بگیرد.

person
یلدا
18 مرداد 1401

سلام من یه پراید مدل ۸۹ دارم میخوام بفروشم مشتری عوارض شهرداریشو گرفته ۱۵۰۰شده البته تابحال پرداخت نکردیم با توجه ب اینکه ماشینو۶۵۰۰ خریدم این مبلغ خیلی زیاده میشه کم بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام در خصوص مبلغ دقیق اطلاعی نداریم.

person
مسعود حیدری
28 تیر 1401

عوارض خودرو سال ۱۴۰۱ چقدره؟ من میخام ماشینمو بفرشوم ولی تا حالا هیچه در این مورد پرداخت نکردم..

  person
  کارشناس بیمه
  29 تیر 1401

  سلام دوست عزیز به عوامل از جمله خود خودرو هم بستگی دارد. به سایت تهران من یا دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید