14 مرداد 1401

همه چیز درباره استعلام خلافی خودرو با آپ + راهنمای مراحل

جرائم رانندگی عمدی و غیر عمدی دردسرهای زیادی برای مالکان خودرو بوجود می‌آورد. بخشی از این دردسرها با پرداخت نقدی حل می‌شود. اما بعضی دیگر از آنها، ماشین را در ریسک توقیف توسط پلیس قرار می‌دهد. به همین دلایل، دریافت سریع خلافی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مالکان خودرو است. امروزه با وجود تلفن‌های هوشمند سرعت دسترسی به انواع خدمات قابل مقایسه با گذشته نیست. اپلیکیشن‌های موبایل در هموار شدن این مسیر نقش اصلی را ایفا می‌کنند. آپ، به عنوان «پرکاربردترین اپلیکیشن پرداخت کشور» شناخته می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم با مزایا و جزییات استعلام خلافی خودرو با آپ آشنا شویم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

استعلام خلافی خودرو با آپ

پلیس راهور با پیامک، قبض جریمه را به تلفن همراه مالک خودرو می‌فرستد. این پیامک‌ها به محض ثبت پلاک خودرو در سیستم پلیس، برای فرد ارسال می‌شود. همه جریمه‌ها اعم از: جریمه تسلیمی، الصاقی، دوبرگی، خودداری و ثبت خلافی با دوربین با همین روش به اطلاع مالک می‌رسد. گاهی اوقات پیش می‌آید که پلیس راهور شماره پلاک خودرو را اشتباه وارد سیستم می‌کند. این اشتباه سهوی حتی ممکن است منجر به توقیف وسیله نقلیه شود.

بنابراین، مالکان خودرو در جستجوی راهی آسان و سریع برای اطلاع از جزییات تخلفات رانندگی‌شان در هر ساعت شبانه‌روز هستند. اپلیکیشن آپ با ارائه این خدمات، کاربران را از مراجعه حضوری به دفاتر پلیس 10+ بی‌نیاز می‌کند. در ادامه به معرفی اجمالی این اپلیکیشن و جزییات گرفتن خلافی خودرو با آپ می‌پردازیم.

درباره سرویس خلافی خودرو در اپلیکیشن آپ

اپلیکیشن آپ به‌عنوان کارگزار رسمی نیروی انتظامی سرویس خلافی خودرو را ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم این اپلیکیشن تسویه آنی و آنلاین خلافی است. بنابراین در هر زمان مخصوصا اگر وقتی که وسیله نقلیه توقیف شده باشد، این برنامه برای مالکان و رانندگان بسیار کاربردی است. مزایای استفاده از آپ به شرح زیر است:

 • استعلام و پرداخت آنی خلافی
 • پرداخت آنلاین
 • پرداخت با امنیت بالا

 

 • امکان انتخاب یک یا چند قبض جریمه در هنگام پرداخت
 • امکان مشاهده عکس تخلف در جریمه‌های ثبت شده با دوربین‌های نظارتی
 • امکان مشاهده وضعیت بدهی شماره پلاک‌های ثبت شده به صورت تفکیکی در قسمت «خودروهای من»
 • امکان استفاده از قابلیت «پرداخت خودکار» برای جلوگیری از ایجاد دیرکرد پرداخت و دوبرابر شدن جریمه‌های الصاقی، تسلیمی و خودداری
خلافی خودرو در اپلیکیشن آپ

کارمزد مصوب پلیس راهور برای استعلام خلافی با پلاک ماشین 5.200 تومان است.

خدمات سرویس خلافی خودرو در اپلیکیشن آپ

کاربران در اپلیکیشن آپ می‌توانند با وارد کردن شماره پلاک ماشین، از خدمات سرویس «پرداخت خلافی خودرو» استفاده کنند. در این سرویس خدمات زیر به شهروندان ارائه می‌شود:

 • استعلام و تسویه خلافی خودرو
 • مبلغ بدهی و پرداخت عوارض اتوبان
 • مبلغ بدهی پارک حاشیه‌ای
 • مبلغ بدهی ورود و تردد در محدوده‌ی طرح ترافیک
 • عوارض سالیانه شهرداری خودرو
 • پرداخت عوارض آزادراهی
 1. نکته: برای پرداخت عوارض سالیانه خودرو در آپ، باید کد ملی مالک و شماره VIN ماشین را هم ثبت کنید. کد VIN بر کارت ماشین و برگه سبز خودرو ثبت شده است.اگر درباره شماره vin خودرو نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، این مقاله را از دست ندهید.

مراحل گرفتن خلافی خودرو با آپ

برای استعلام خلافی خودرو با آپ باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا اپلیکیشن آپ را از کافه بازار، Google Play و… دانلود کنید.
 2. در اپلیکیشن آپ ثبت‌نام کنید و به حساب کاربری‌تان وارد شوید.
 3. آیکون «خلافی خودرو و عوارض» را لمس کنید.
 4. سپس گزینه «افزودن خودرو جدید» را لمس کنید.
 5. فیلدهای پلاک خودرو، کد ملی مالک خودرو و شماره VIN مندرج در پشت کارت ماشین را وارد کنید. سپس بر تب «ثبت نهایی» ضربه بزنید.
 6. به آیکون « استعلام بدهی» بروید.
 7. استعلام یکی از گزینه‌های «استعلام خلافی با جزییات» یا « استعلام سر جمع خلافی» را انتخاب کنید: اگر گزینه استعلام خلافی با جزییات را انتخاب کنید، اپلیکیشن آپ، نوع تخلفات اعم از: دروبینی، الصاقی، تسلیم و دو برگی با جزییات را برایتان نمایش می‌دهد.
 8. اطلاعات کارت بانکی خود را برای پرداخت کارمزد مصوب استعلام خلافی با پلاک ماشین وارد کنید.

کارمزد استعلام خلافی با پلاک ماشین در اپلیکیشن آپ

کارمزد مصوب پلیس راهور برای استعلام خلافی با پلاک ماشین 5.200 تومان است. اپلیکیشن‌های استعلام و تسویه خلافی دخالتی در تعیین این کارمزد ندارند. همان‌طور که می‌دانید، امکان پرداخت مبالغ کمتر از 10 هزار تومان برای برخی از کارت‌های بانکی مقدور نیست. بانک‌های اقتصاد نوین، انصار، قوامین و ملت این محدودیت را بر کارت‌های خود اعمال کرده‌اند. پس اگر قصد پرداخت هزینه استعلام خلافی خودرو را دارید، از عابر کارت‌ سایر بانک‌ها استفاده کنید. این اپلیکیشن به دنبال ارائه سرویسی است که کاربران با شارژ کیف پول خود در آپ، بتوانند کارمزد استعلام و جریمه‌های خودروشان را تسویه کنند. البته زمان قطعی ارائه این سرویس هنوز مشخص نشده است.

امکانات اپلیکیشن آپ برای مشاهده جزییات خلافی ماشین

تا اینجای مقاله درباره استعلام خلافی خودرو با آپ صحبت کردیم. در ادامه می‌خواهیم درباره سایر امکانات سرویس خلافی این اپلیکیشن صحبت کنیم. در آپ، شما می‌توانید با مراجعه به بخش تاریخچه استعلام‌ها، لیست جرائم ماشین مدنظر خود را مشاهده کنید.

اگر تخلف از نوع دوربینی باشد، با این اپلیکیشن حتی می‌توانید عکس ثبت‌شده در سامانه پلیس از لحظه تخلف را هم ببینید. این قابلیت به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند از صحت خلافی ثبت شده در سیستم اطمینان پیدا کنند. در صورتیکه عکس ثبت‌شده مربوط به اتومبیل کاربر نباشد باید برای پیگیری به دفاتر پلیس 10+ مراجعه نماید. لازم به ذکر است که کاربر برای دریافت این امکانات باید با مشخصات واقعی –برای احراز هویت- ثبت‌نام نماید.

احراز هویت در اپلیکیشن آپ

برای احراز هویت در آپ باید شماره تلفن همراه، کد ملی و شماره پلاک ماشین به نام یک نفر ثبت شده باشد.

مراحل مشاهده عکس تخلف در اپلیکیشن آپ

برای مشاهده عکس تخلف در جریمه‌های دوربینی مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا به بخش «تاریخچه استعلام‌ها» بروید.
 2. آیکون «مشاهده عکس تخلف» را لمس کنید.
 3. لیست جرائم خودروی مدنظر مشاهد کرده و پلاک ماشین را با مشخصات خودروی خود مطابقت دهید.
پرداخت خلافی خودرو با آپ

سوابق پرداخت شما از طریق سیستم استعلام خلافی خودرو با آپ قابل مشاهده است.

پرداخت خلافی خودرو با آپ

اگر قصد پرداخت لیست جرائم رانندگی با اپلیکیشن آپ را دارید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • گرفتن خلافی طبق مراحل گفته شده در بخش‌های قبل
 • انتخاب یک یا چند قبض جریمه
 • زدن بر دکمه «پرداخت» زیر هر قبض در صورت انتخاب موردی قبوض
 • کلیک بر دکمه « پرداخت کل بدهی» در صورت تسویه کل جریمه‌های ماشین

نکته: سوابق پرداخت شما از طریق سیستم استعلام خلافی خودرو با آپ در بخش «پرداخت‌های من» به صورت جداگانه ثبت می‌شود. برای دانستن روش‌های پرداخت جریمه خودرو، اینجا کلیک کنید.

البته استعلام خلافی در بعضی مکان‌ها مانند مناطق آزاد متفاوت است. برای دانستن مراحل، مقاله استعلام خلافی در مناطق آزاد را مطالعه کنید.

توقیف خودرو و فرستادن آن به پارکینگ پلیس

برخی افراد گمان می‌کنند فقط جریمه‌های بالای 3 میلیون تومان ماشین آنها را در ریسک توقیف قرار می‌دهد. به همین دلیل استعلام خلافی خودرو با آپ را در اولویت قرار می‌دهند. اما ممکن است یادشان برود که در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث معتبر هم خودروشان توقیف می‌شود. چون پلیس در هنگام دستور توقف افزون‌بر گواهینامه، کارت ماشین و خلافی خودرو اعتبار این بیمه‌نامه را هم بررسی می‌کند.

معتبر نبودن بیمه‌نامه مذکور عواقب شدیدتری هم دارد. مثلا هزینه‌های مربوط به ترخیص وسیله نقلیه از پارکینگ پلیس به مالک تحمیل می‌شود. همچنین در صورت تصادف، تمام خسارات ناشی از حوادث رانندگی به‌عهده مالک خودرو است. مواردی مانند تعلق گرفتن جریمه دیرکرد بیمه و نداشتن امکان معامله خودرو را هم به این عواقب اضافه کنید.

پس چه بهتر که برای تمدید به موقوع یا خرید بیمه شخص ثالث از کارگزاری‌های آنلاین بیمه استفاده کنید. بیمه دات کام یکی از معتبرترین سامانه‌های آنلاین خرید انواع بیمه است. برای تهیه بیمه‌نامه اجباری ماشین به بخش محصولات سایت بروید. در صورتیکه به مشاوره نیاز دارید، با شماره 021-4372 تماس بگیرید. نگران هزینه نباشید؛ خدمات مشاوره تخصصی در کارگزاری بیمه دات کام به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

در این مقاله با آپ، پرکاربردترین اپلیکیشن پرداخت کشور آشنا شدیم. استعلام خلافی خودرو با آپ یکی از سرویس‌های این اپلیکیشن است که به معرفی مزایا و نحوه استفاده از آن پرداختیم. اگر در خصوص این موضوع ابهام یا پرسشی دارید برای ما کامنت بگذارید. کارشناس‌های بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما هستند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
14 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

کدام لاستیک ایرانی بهتر است+ ویژگی‌های بهترین لاستیک ایرانی

اگر برای خرید لاستیک ماشین دچار سردرگمی هستید و نمی‌دانید کدام برند لاستیک مناسب‌تر و با کیفیت‌تر است، این مقاله را از دست ندهید!

10 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

مالیات نقل و انتقال خودرو؛ صفر تا صد محاسبه، استعلام و پرداخت

مالیات نقل و انتقال خودرو یکی از انواع مالیات خودروها است. اگر نمی‌دانید مالیات نقل و انتقال خودرو چیست و چگونه پرداخت می‌شود، این مقاله را به دقت بخوانید.

09 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی؛ راحت ترین روش های استعلام

یکی از موضوعات مهم برای خریداران و فروشندگان، استعلام پلاک فعال خودرو با کد ملی است. برای آگاهی از روش‌های مختلف استعلام پلاک، این مقاله را مطالعه نمایید.

08 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

معاینه فنی بیهقی | گرفتن نوبت مرکز معاینه فنی بیهقی در سه سوت !

اگر می‌خواهید از مراکز معاینه فنی نوبت اینترنتی بگیرید، این مقاله راهنمای شما خواهد بود!

06 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

انواع و رنگ های پلاک خودرو ایرانی از سال 1382 تا 1402

همه اطلاعاتی که از مشاهده پلاک خودرو ایرانی می‌توان به دست آورد. هر عدد و حروف نشان دهنده موارد خاصی است.

05 خرداد 1402 / اطلاعات خودرو و موتور

عوارض شهرداری خودرو سالیانه چقدر است؟ جدیدترین آیین‌نامه در سال 1402

چگونه باید عوارض سالیانه خودرو را پرداخت کرد؟ چه عواملی بر قیمت عوارض سالانه ماشین، موثر است؟ برای کسب اطلاعات جامع، این مقاله را مطالعه نمایید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
کاترین
15 بهمن 1401

برایه گرفتن استعلام جدید با جزئیات باز هم کد برایه شماره موبایل صاحب خودرو ارسال میشود؟

  کارشناس بیمه
  16 بهمن 1401

  سلام. بله

مینا
10 اسفند 1401

من خلافیمو پرداخت کردم بدون بدهی ام چطور میتونم جزعیاته خلافیه پرداخت شده رو ببینم؟

  کارشناس بیمه
  10 اسفند 1401

  سلام. از سایت پلیس راهور یا اپ پلیس من اقدام کنید.

مسعود
11 اسفند 1401

سلام
من با اینکه مطمئن هسنم نزدیک یک میلیون تومن جریمه پرداخت نشده دارم و بعد اینکه هزینه 5200 تومن رو پرداخت کردم برای استعلام خلاف پرداخت نشده رو بدون بدهی نشون میده؟ مشکل چیه؟

اسکندرآرامی
21 اسفند 1401

من هزینه استعلام خلافی خودرو۵۲۰۰۰ریال رادراپلیکیشن اپ درتاریخ ۲۰اسفند۱۴۰۱پرداخت کردم
ولی تاکنون پاسخ استعلام برام نیومد

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. از پلیس+10 استعلام بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید