۲۷ تیر ۱۴۰۳

بیمه بدنه چند درصد خسارت را میدهد؟ مدارک، شرایط استفاده و پرداخت خسارت

طبیعی است که برای شما به عنوان یک راننده تصادفی پیش آمده باشد. در چنین شرایطی اگر بیمه خودرو داشته باشید، می‌توانید خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت کنید. اگر در جریان تصادف مقصر بودید و خودروی خودتان آسیب دیدید، بیمه بدنه می‌تواند کمک ساز باشد. ولی مگر می‌شود بخواهید خسارت بگیرید ولی اطلاعاتی درمورد مدارک دریافت خسارات بیمه بدنه و مراحل آن نداشته باشید؟ پس ما در این مقاله سعی داریم همه این موضوعات از قبیل: شرایط، مدارک و مراحل دریافت خسارت بیمه بدنه را شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

تمدید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت

بیمه بدنه چیست؟ چرا باید بیمه بدنه خودرو داشته باشیم؟

در بازار تورمی امروز، قیمت خودرو و قطعات یدکی بالاست، از طرف دیگر هم حادثه خبر نمی‌کند. با این تفاسیر تصادفات رانندگی اجتناب ناپذیر و وجود بیمه ضروری به نظر می‌رسد. بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای اجباری برای جبران خسارات بدنی و مالی شخص ثالث( هر فرد زیان‌دیده در جریان تصادف به جز راننده مقصر) است. خسارات جانی راننده مقصر با بیمه حوادث بیمه شخص ثالث جبران پذیر است؛ بیمه بدنه نیز متعهد به پرداخت خسارات مالی وسیله نقلیه در خطرات و حوادث احتمالی است.

بیمه بدنه خسارت خودرو مقصر را پرداخت می‌کند.

بیمه بدنه خسارت خودرو مقصر را پرداخت می‌کند.

 

بیمه بدنه پوشش‌های اصلی زیر را ارائه می‌کند:

 • سرقت کلی
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش سوزی، انفجار، صاعقه (آصا) به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن ها وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های موضوع بیمه‌شده بیمه‌گر تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها می‌دهد.

بیمه بدنه چه شرایطی برای پرداخت خسارت تصادفات دارد؟

بهتر است بدانیم که با همه درخواست‌های بیمه‌گزاران در مراکز پرداخت خسارت موافقت نمی‌شود. بلکه پذیرش  درخواست بیمه‌گزاران برای دریافت خسارت بیمه بدنه شرط و شروطی دارد:

 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر باشد.
 • بیمه‌گزار در جریان تصادف مقصر شناخته نشود.
 • راننده مقصر از صحنه تصادف متواری شده باشد؛ به بیان دیگر دسترسی به راننده مقصر برای دریافت خسارت میسر نیست.

اگر با خواندن دو شرط اول متعجب شدید، باید بگوییم که خدمات پرداخت خسارت به بیمه‌گزار متناسب با پوشش‌هایی است که او در زمان خرید بیمه‌نامه انتخاب می‌کند.اگر راننده در جریان حادثه مقصر نباشد، در گام اول می‌تواند از بیمه شخص ثالث مقصر حادثه برای جبران غرامت خود استفاده نماید؛ در گام بعدی، اگر این بیمه تمامی خسارت او را تقبل نکند، او می‌تواند بقیه خسارت را از محل بیمه بدنه خود دریافت کند. یعنی به بیان دیگر، نیازی نیست او برای مازاد خسارت دست به جیب مبارک ببرد.

ولی اگر راننده در جریان تصادف مقصر باشد، بیمه حوادث خسارات جانی او را پرداخت می‌کند. برای خسارات مالی خودروی خود، باید بیمه بدنه داشته باشد. اگر هم از بد روزگار، او از این بیمه مفید غافل مانده باشد، باید کل خسارت را شخصا پرداخت کند. با توجه به قیمت بالای قطعات یدکی این امر اصلا اقتصادی نیست. با این اوصاف خرید بیمه بدنه برای جبران خسارات خودروی زیان‌دیده حادثه رانندگی، چه خودروی عادی یا نامتعارف باشد، توصیه می‌شود.

مطلب پیشنهادی: راهنمای بیمه بدنه خودرو خودرو

آیا بیمه بدنه همه خسارت را پرداخت می‌کند؟

از آن‌جا که همیشه می‌گویند:” جنگ اول به از صلح آخر” ، مطلع باشید که بیمه بدنه کل مبلغ خسارت را پرداخت نمی‌کند و مقداری از خسارت به صورت درصدی یا مبلغ ریالی با عنوان فرانشیز بیمه به عهده بیمه‌گزار است. هر پوشش بیمه بدنه، فرانشیز خاص خود را دارد.این میزان فرانشیز در بین شرکت‌های مختلف بیمه‌ای نیز متفاوت است. لذا کارشناسان بیمه دات کام توصیه می‌کنند که هنگام خرید بیمه‌نامه بدنه برای وسیله نقلیه خود حتما به میزان فرانشیز مخصوص هر پوشش دقت کنید.

به علاوه در هر بار دریافت خسارت از بیمه بدنه، میزان مبلغ پرداختی هر پوشش کاهش و فرانشیز بیمه افزایش می‌یابد.

خرید بیمه بدنه

 تاکنون با کلیات باید‌ها و نباید‌های خسارات و پوشش‌های بیمه بدنه آشنا شدیم. حال اگر خسارت وسیله نقلیه در پوشش‌های وسیله نقلیه قرار گیرد، با آگاهی از شرایط و فرانشیز بدنه، چه مدارکی برای دریافت خسارت بیمه بدنه لازم است؟ مهلت بیمه‌گزار برای اعلام خسارت به شرکت بیمه چند روز است؟

زمان اعلام خسارت برای استفاده از پوشش‌های بیمه‌نامه بدنه چقدر است؟

آرامش برای هر شرایط بحرانی ضروری است. توصیه می‌کنیم که در هنگام خسارت وسیله نقلیه، خونسردی خود را حفظ نمایید.سپس برای اعلام خسارت به شرکت بیمه و برخورداری از پوشش‌های بیمه بدنه، پنج روز کاری مهلت دارید. اگر که در این بازه زمانی به مراکز پرداخت خسارت مراجعه کردید که فبها و فرایند پرداخت خسارت شما تسهیل خواهد شد؛ ولی اگر به هر دلیلی، شما بعد از این بازه زمانی برای دریافت خسارت خود اقدام نمودید، فرایند سخت تر می‌شود. گاهی در این مواقع مراجعه بیمه‌گزار به شورای حل اختلاف ضرورت می‌یابد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه بدنه چیست؟

هر فرایند اداری مخصوصا مالی نظیر دریافت خسارت از شرکت بیمه، نیازمند ارائه مدارک خاصی است. فرایند استفاده از پوشش‌های بیمه بدنه در هنگام خسارت نیز از این قاعده مستثنی نیست. شرکت‌های بیمه طبق قوانین سازمان بیمه مرکزی معمولا چک لیست مدارک پرداخت خسارت بیمه بدنه را شامل موارد زیر می‌دانند:

 • اصل و کپی بیمه‌نامه بدنه و همه الحاقیه‌ها
 • اصل و کپی گواهینامه راننده‌ای که در جریان تصادف مقصر شناخته شده باشد
 • کپی و اصل بیمه شخص ثالث
 • اصل و کپی اسناد مالکیت خودرو
 • اصل و کپی کارت مشخصات و شناسنامه مالکیت وسیله نقلیه
 • گزارش مقامات انتظامی
 • اصل و کپی کارت ملی راننده مقصر و بیمه‌گزار
 • رسید پرداخت حق بیمه

مدارک لازم برای استفاده از بیمه بدنه ممکن است برای هر شرکت بیمه‌ای متفاوت باشد.

خرید بیمه شخص ثالث

مراحل دریافت خسارت بیمه بدنه چه گام‌هایی دارد؟

بعد از تهیه مدارک و گزارش‌ها، بهتر است درباره نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه نیز ، مراحل زیر را به یاد داشته باشیم تا فرایند رسیدگی به دعوی سریع‌تر صورت گیرد:

 • اعلام حادثه به پلیس راهنمایی و رانندگی برای تعیین مقصر حادثه و دریافت کروکی (مطالعه مقاله دریافت خسارت بیمه بدنه با کروکی را پیشنهاد می‌کنیم.)
 • مراجعه حضوری به مراکز پرداخت خسارت حداکثر تا ۵ روز اداری بعد از وقوع حادثه (هریک از اشخاص: بیمه‌گزار، مالک یا نماینده قانونی می‌توانند به واحد اعلام خسارت بیمه وسیله نقلیه مراجعه کنند)
 • مراجعه زیان دیده به شرکت بیمه برای تشکیل پرونده
 • انتقال خودرو به تعمیرگاه مجاز یا پارکینگ شرکت بیمه
 • بازدید خودرو توسط کارشناس شرکت بیمه و ارزیابی خسارت
 • بازسازی و تعمیر کامل خودرو و رفع مشکل آن
 • بازدید سلامت خودرو توسط کارشناس بیمه و دریافت الحاقی ثبات سرمایه
 • دریافت چک خسارت از شرکت بیمه در وجه مالک یا وکیل قانونی بیمه‌گزار برای مراجعه به بانک
بازدید کارشناس بیمه برای دریافت خسارات بیمه بدنه الزامی است

بازدید کارشناس بیمه برای دریافت خسارات بیمه بدنه الزامی است.

چگونه بیمه بدنه بخریم؟

تاکنون صفر تا صد و همه نکات مربوط به خسارت بیمه بدنه و پروسه دریافت آن را مورد بررسی قرار دادیم. این بیمه کارآمد می‌تواند تا حد زیادی، خسارات خودروی شما را در شرایط تورمی و پرهزینه بودن خودروها جبران نماید. لذا با توجه به این نکات در صورت علاقه مندی به خرید بیمه بدنه می‌توانید به صورت حضوری به شرکت‌های بیمه مراجعه نمایید یا این که بیمه بدنه وسیله نقلیه خود را به صورت آنلاین بخرید.برای اینکه بدانید تا چگونه بیمه بدنه را با تخفیف و ارزان‌تر خریداری کنید، این مقاله را بخوانید.

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام، سامانه استعلام، مقایسه و خرید آنلاین  انواع بیمه از جمله بیمه ماشین: بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث است. شما به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت، انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌‌های بیمه‌ای مجاز بیمه مرکزی را استعلام و مقایسه نمایید. ضمنا، امکان تماس تلفنی با شماره ۰۲۱۴۳۷۲ و دریافت راهنمایی‌های رایگان و کاملا بیطرفانه و اطلاعات تخصصی بیمه از کارشناسان متخصص بیمه دات کام برای انتخاب بهترین بیمه فراهم شده است. شما پس از دریافت اطلاعات بیمه‌ای، بررسی و خرید بیمه بدنه مناسب شرایط خود در کمترین زمان ممکن، بیمه‌نامه خود را به صورت رایگان درب منزل دریافت می‌نمایید.

لیست برچسب ها
آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
مرتضی
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام بیمه بدنه ماشین به اسم فردی هست که من ازش ماشینو خریدم آیا حضور اونم دربیمه الزامیه؟
ماشینم به اسم همسرم هست آیا حضور همسرم دربیمه الزامیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر می‌خواهید بیمه بدنه را مالک قبلی را به نام خودتان تغییر دهید حضور مالک قبلی الزامی است. اگر بیمه نامه را به نام همسرتان می خواهید صادر کنید، بهتر است ایشان هم حضور داشته باشند در غیر این صورت نیازی به حضور ایشان نیست.

person
بنده خدا
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام من دیروز با جدول برخورد کردم سپر شکسته گلگیر هم نیاز به صافکاری داره نوشتید مدارک لازم کروکی پلیس باید باشه من کروکی ندارم تکلیف چیه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر خسارت زیر ۳۰ میلیون تومان باشد نیازی به کروکی پلیس ندارید.

person
رضا نظری
۰۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام . ماشینم افتاد تو چاله رینگ لاستیکم پکید . بیمه بدنه کارت طلایی ایرانخودرو دارم . الان میگه باید همه قسطاشا بدی تا بیمه بهت طعلق بگیره . این دیگه چه قانونیه . چجوری پیگیری کنم . چیکار کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از ایران خودرو پیگیری کنید.

person
صمد
۲۸ بهمن ۱۴۰۲

سلام چند روز پرونده باز می مان که‌ قطعه تعویضی را تحویل بدهیم که پول را بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است این مورد را از شعب بیمه بدنه خود پیگیری کنید.

person
و م
۱۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام، بعد از تصادف آیا امکان داره بیمه بدنه انجام شود؟
(خودرویی که بیمه بدنه نداشته است)

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  می توانید بیمه بدنه را خریداری کنید اما در مورد تصادف قبل از بیمه خسارتی به شما پرداخت نمی شود.

person
سام
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام من دو روز پیش تصادف کردم و خودم مقصر بودم و فکر میکردم هزینه تعمیر ماشینم کم باشه کروکی و…ندارم ماشینم را تعمیر کردم ۷ میلیون هزینه کردم حالا میتونم از بیمه بدنه استفاده کنم .لاشه وسایل تعویضی و فاکتور خرید و تعمیر دارم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید از بیمه بدنه استفاده نمایید.

person
پژو پارس
۰۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام.حدودا ۲ ماه پیش کامپیوتر و باطری ماشین پژو پارس من سرقت شده . همه مدارک هم تکمیل شده ولی هنوز بیمه پولی برای من واریز نکرده.چرا؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع را باید از طریق شرکت بیمه خود پیگیری کنید.

person
علی
۲۷ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر در کروکی بنده آمده است استفاده نکردن از عینک طبی و ماشین واژگون شده است تاثیری در کاهش درصد بیمه بنده دارد یا خیر

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله، در صورتی که علت تصادف بی احتیاطی شما باشد بیمه روند متفاوتی خواهد داشت.

person
علی
۱۶ دی ۱۴۰۲

با سلام
من خودرو ام را بیمه کردم و الان آتش گرفته باید سوخته ماشین را به شرکت بدم تا خسارت رو بگیرم یا بدون گرفتن لاشه خودرو خسارت را میدند

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به شرکت بیمه اطلاع دهید تا خودرو شما مورد بررسی قرار گیرد.

   person
   رضا رشیدی
   ۳۰ دی ۱۴۰۲

   سلام دوستان پارس elxدارم تصادف کردم چند روز طول میکشه بیمه معلم پول واریز کنه به حساب ممنونم اگه کسی میدونه بگه ممنونم

   بیمه معلم

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بعد از تشکیل پرونده و طی شدن مراحل اداری، بیمه خسارت شما را پرداخت خواهد کرد.

person
حسین
۰۹ دی ۱۴۰۲

خسارت من در حد سه ملیون تومن هستش ک فرد مقصر حدود دو ملیون داده ایا من میتونم از بینه بدنه استفاده کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید با ارائه مدارک برای دریافت خسارت از بیمه بدنه اقدام نمایید.

person
حسین
۰۶ دی ۱۴۰۲

سلام .شخصی به ماشین بنده زد ومقصر بود این شهص گفت ک‌ خسارت رو جبران میکنه و حاضر نشد از بیمه اش ثالث استفاده کنه،حالا بعد از چند رو مبلغی ک داده کم هستش و بنده باید از جیب خود هزینه کنم واین شخص حاضر نیست مبلغ ببشتری به بنده بدهد،این من میتوانم از بیمه بدنه استفاده کنم؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر خسارت شما بیش از ۳۰ میلیون تومان است باید کروکی داشته باشید.

person
لیلی
۰۶ دی ۱۴۰۲

کارشناس بیمه باید بیاد تعمیرگاه ببینه یا خوودمون ماشینو ببریم بیمه اونجا ببینن؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید از شرکت بیمه اطلاع کسب کنید. اکثر شرکت ها کارشناس را به تعمیرگاه میفرستند

person
اسی
۳۰ آذر ۱۴۰۲

با سلام
من خرداد ماه برای خسارت بدنه تشکیل پرونده دادم ولی تعمیر ماشین رو دیر انجام دادم
اعتبار بیمه مهر ماه تموم شده ولی آذر ماه ماشین رو تعمیر کردم
آیا میتونم خسارت اون پرونده رو دریافت کنم؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  در صورتی که پیش از پایان اعتبار بیمه نامه به شرکت بیمه مراحعه کردید، می توانید ادامه مراحل را پیگیری کنید و خسارت را دریافت کنید.

person
محمد محمدی
۲۰ آبان ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید ماشین من پارک بوده است و کاپوت را بالا دادم باد زده و شیشه ماشینم ترک خورده «بدنه اسیب ندیده » میتونم از بیمه بدنه خسارت بگیرم؟ پوشش شکست شیشه هم تیک خورده بود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله باید به بیمه مراجعه کنید.

person
حسین
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام
من دوماه پیش تصادف کردم و راننده غیر مقصر هستم.ماشینم خسارتش بیشتر از سقف تعهد مقصر هست.خواستم ببینم
۱_ آیا بیمه بدنه با وجود اینکه ۲ ماه از تصادف گذشته بهم خسارت میده؟

۲_امروز بیمه بدنه م تموم شده ،ولی ۲ ماه پیش ینی زمان تصادف بیمه داشتم
و اینکه هنوز ماشین پارکینگه و غیر قابل حرکت و جابجایی هست باید چکار کنم ؟
خواهش،میکنم کمکم کنین
مچکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت خسارت از بیمه باید ظرف حداکثر یک هفته اقدام کنید.

person
ساجد
۱۱ مهر ۱۴۰۲

یکماه است صورت حساب تعمیرات خسارتی خودرو که بیمه بدنه داشته تحویل بیمه اسیا داده ام هنوزازواریز اش خبری نشده است ۱۵ روز!!!؟؟؟؟😭😭

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای پیگیری این موضوع به یکی از دفاتر شرکت بیمه اسیا مراجعه کنید.

person
اعظمی
۰۲ مهر ۱۴۰۲

من باماشین خودم چپ کردم حادثه جانی و خسارت خیلی زیادیم به ماشینم وارد نشد چون مصیر ناامن بود وشب بود من توسط چندنفر کمک کردیم ماشینو به شهرمان آوردیم وهیچ افسری وهیچ کروکی وقت نشد ولی قسمت های که حادثه دیده واضح ومشخص هستش بیمه بدنه ۱۸۰ملیون بیمه کردم خودمم مقصر بودم آیا چون کروکی ندارم بدنه بهم تعلق نمیگیرد؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه بدنه و در کل بیمه خسارات وارد شده بدون کروکی را تا ۳۰ میلیون تومان پرداخت می کند. بهتر است درخواست دهید برای شما یک کروکی تهیه شود.

person
علی
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

با سلام
ماشین من به علت ایراد فنی ۱۴ روز در نمایندگی ایران خودرو خواب بود امروز با من تماس گرفتن ماشین برم تحو یل بگیرم دیدم گلگیر سمت شاگرد ماشین خورده لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. می توانید از ایران خودرو موضوع را پیگیری کنید.

   person
   علی
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۲

   من شکایت در دفتر منطقه ایران خودرو ثبت کردم و م یگن که چون ماشین ما بی رنگ گیریسی براتون صافکاری کردیم خسارت بهش تعلق نمی گیره .
   ماشین رانا پلاس هست

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    در این مورد اطلاعی نداریم. بهتر است با نمایندگان ایران خودرو صحبت بفرمایید.

person
عباس
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام ماشین بنده بعلت چپ کردن در پارکینگ متوقف شده وبعلت داشتن یک فوتی و دومجروح و پروسه طولانی پزشکی قانونی هنوز به رای آزادی خودرو از طرف دادگاه نرسیدیم وخودرو هم کاملا از بین رفته اولا برای بازدید نماینده بیمه سر ماشین حضور پیدا مینماید ثانیا خودرو خط تولید آن متوقف شده وامکان تعمییر وجود ندارد بیمه بعد از کسر چقدر فرانشیز و برداشتن خودرو به ما خسارت میدهد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  این موضوع به شرکت بیمه انتخابی شما، حق بیمه، فرانشیز و کارشناسی بیمه بدنه شما بستگی دارد. در این موارد فقط کارشناس مربوط به شرکت بیمه که از خودرو بازدید می‌کند، می‌تواند نظر قطعی را بدهد.

person
بهنام
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

درود در جاده یک راننده شوتی به عمد به من زد وفرار کرد ماشینم به جدول کنار اتوبان برخورد کرد وسمت راننده ماشین لاستیکها ورینگها وزیروبند ماشین داغون شد
بیمه بدنه ماشین ۵ساله بوده که الحاقیه نگرفتم اون موقع قیمتش ۴۸۰میلیون بیمه شده الان قیمتش ۱۴۰۰ هستش به نظر شما چه کار باید بکنم از تاریخ تصادف وکروکی پلیس یک ماه گذشته

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. قوانین شرکت های بیمه در چنین مواردی با هم متفاوت است. لطفا به شرکت بیمه خود مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند. فقط در این مورد چون یکماه گذشته و الحاقیه ندارید امکان پرداخت خسارت وجود ندارد.

person
علی
۲۵ مرداد ۱۴۰۲

دیشب خود به خود رادیاتور ماشینم ترکید و نیاز به تعویض داره.ماشین هم هیوندای آزرا هست.ممنون میشم راهنمایی کنید اول اینکه بیمه بدنه متقبل خواهد شد.؟
دوم اینکه اگر شامل خال بنده میشود چطوری ماشین بدون رادیات و ببرم تا دفتر خسارت بیمه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله اگر پوشش بدنه برای قطعات را خریداری کرده باشید به شما خسارت پرداخت خواهد شد. از کارشناس بیمه بخواهید برای بازدید خودرو شما بیایید. با بیمه خود تماس بگیرید.

person
کرمی
۲۱ مرداد ۱۴۰۲

خسارت ماشین من رو کی برمیگردونن بیمه ایرانم هست همه فاکتورا هم بردم ولی چیزی ندادن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید از شرکت بیمه ایران بپرسید.

   person
   عادل
   ۲۱ دی ۱۴۰۲

   سلام درجاده خاکی روستا برف بود ماشینم رفت ته دره کروکی هم کشید پلیس به نظرت بیمه هم مبلغ قرداد قراد ۵۵۰میلیون بود بنظرت بیمه تمام پول میده یا فقط هزینه تعمیر

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۳ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بیمه بدنه خسارات را تا سقف تعهداتش جبران می کند.

person
Nader
۲۰ مرداد ۱۴۰۲

با عرض سلام و خسته نباشید ،ببخشید یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
من راننده کشنده تریلی هستم که در تصادفی که کردم راننده پراید مقصر شناخته شده و خسارت وارد شده به ماشین بنده از تعهدات مالی بیمه پرایدبیست میلیون بیشتر نیست که مراحلش طی شده و قرار شده واریز بشه اما خسارت من خیلی بیشتغ می‌باشد ،آیا من میتوانم از بیمه بدنه ماشین خودم استفاده کنم؟
و اگر فرد مقصر حادثه حاضر به همکاری نباشد تکلیف چیست ؟

person
برادرم
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر برادر من همراه با یک مسافر در جاده با بنز ۱۰چرخ تصادف کرده و خودش و سرنشین همراهش هردو فوت کردن و بنز ده چرخ هم خساراتی دیده و الان راننده کامیون و خانواده مسافر به خاطر دیه و خسارت از ما شکایت کردن و درحالی که چیزی بجز چند تکه حلبی از ماشینمون باقی نمونده و برادراز دست رفته م هم از یه طرف ؛ الان بیمه بدنه شامل میشه یا باید کل هزینه که حدود دو میلیارد میشه رو خودمون پرداخت کنیم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید نمی‌دونیم چیکار کنیم و کارشناس ها عمد بودن تصادف رو نظر دادن

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. این مورد به نظر مامورین راهنمایی و رانندگی، مدارک و نظر کارشناسان بیمه بستگی دارد.

person
مسعود
۰۸ مرداد ۱۴۰۲

باسلام
خودرو من ۳،۵۰۰،۰۰۰ تومان اسیب دیده وشرکت بیمه خسارت رو پرداخت کرده .اما وقت نکردم تعمیر کنم .ایا برای تصادفات یا حوادث بعدی ،مشکل ساز میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. بله بیمه بدنه شما ممکن است باطل شود.

  person
  حمید
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  چطوری قبل از درست کردن بهتون پرداخت کردن من سی ملیون خرج ماشینم کردم بهم گفتن درست کن فاکتور بیار الان ده روزه یک ریال هم بهم ندادن

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. شرایط و قوانین بیمه ها در این زمینه با هم متفاوت است.

person
قاسم
۱۰ تیر ۱۴۰۲

سلام من تصادف کردم بالای ۷۵ درصد خسارت وارد شده چقدر طول میکشه تا خسارت یا ماشین که گفتن بدن هنوز دوماه هست خبر ندادن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. این پروسه زمان بر است باید از بیمه خود موضوع را پیگیری کنید.

  person
  حسین
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر من ۴ بهمن تصادف کردم تا ۸ بهمن کارهاش کردم فاکتور هم به بیمه دادم هنوز واسم واریز نکردند خسارتم را

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خسارت شما بعد از طی شدن روند اداری پرداخت می شود.

person
بهرام
۰۳ تیر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
امشب به دلیل سر خوردن ماشین و انحراف سر پیچ قسمت سپر وسینی فن و رادیاتور آسیب دید حدوداً فکر میکنم ۱۵میلیون خسارت دیده باشه آیا نیاز به کروکی دارم بیمه بدنه آسیا هم دارم با هفت سال تخفیف

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۸ تیر ۱۴۰۲

  بهرام عزیز؛ در صورتی که خسارت شما کمتر از ۳۰ میلیون تومان باشد، می‌توانید بدون نیاز به کروکی، این مبلغ را از بیمه بدنه خود دریافت کنید.

person
علی عبداللهی
۱۱ خرداد ۱۴۰۲

سلام امان از بیمه دانا الان ۵ ماه که امروز فردا می کند و تاکنون خسارت بدنه ماشین من پرداخت نشده است ماشین پارک شده من زدند لطفاً بیمه مرکزی بررسی نمایبد

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. باید حضوری موضوع را پیگیری کنید.

person
کیانورگلسرخی
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

باسلام.پرداخت علی الحساب بعداز پیش فاکتور واریزش به حساب زیاندیده چه مدت هست.بیمه پارسیان هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام به کارشناسی بیمه و نحوه بازپرداخت آن ها بستگی دارد اما زمان زیادی طول نمی کشد.

person
جواد عباسی
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام . خودروی بنده بیمه کامل بدنه است ۱۴ روز قبل هنگام پارک ترمز عمل نکرد و با دیوار تصاف کردم . پلیس ۱۱۰ آمد صورتجلسه تنظیم کرد پلیس راهور گفت چند روز دیگر کروکی تهیه خواهد شد چند تا عکس هم گرفته شد خودرو به نمایندگی منتقل گردید . به نمایندگی بیمه مرجعه کردم مدارک مورد نیاز را طی چند روز ارائه دادم . حالا بیمه می گه چون تاریخ گزارش وقوع حادثه توسط پلیس ۱۱۰ با تاریخ تنظیم کروکی پلیس راهور وحدت زمانی ندارد ۳۰ درصد فرانشیز کسر می گردد . پلیس راهور هم می گه هیچ کروکی را در روز وقوع حادثه تنظیم نمی کنیم . به نظر شما نظر بیمه قانونی هست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام. قوانین بیمه درست است و از سوی بیمه مرکزی تعیین می شود. اگر شک دارید می توانید اعتراض کنید.

person
سام
۲۴ فروردین ۱۴۰۲

سلام ماشین سرقت شده مالک شخص دیگری است من وکالت محضری دارم از ایشان برای گرفتن خسارت از بیمه !آیا خسارت (پول خودرو)به حساب بنده واریز میشه یا مالک؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام به حساب مالک خودرو.

person
میثم
۰۲ فروردین ۱۴۰۲

سلام اگه بیمه بدنه زیر بار خسارت کلی نرفت چه کاری باید انجام بدیم؟ماشین چپی که همه جاش آسیب دیده شامل خسارت کلیه دیگه نه؟پرداخت خسارت تا کی وقت دارن

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. اگر خسارت وارد شده در محدوده تعهدات و پوشش های بیمه بدنه باشد بیمه خسارات را پرداخت می کند.

person
Mh
۲۰ اسفند ۱۴۰۱

سلام آیا برای تحویل داغی خودرو .باید خودرو هم با داغی یکجا به بیمه مراجعه کرد؟بیمه ایران منطورمه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. بله، باید خودرو و داغی را به بیمه ببرید.

person
محمد
۱۴ اسفند ۱۴۰۱

سلام از بیمه بدنه برای خودرو استفاده کردم بعد از چند روز بیمه خسارت را پرداخت می‌کند

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بعد از بررسی خسارت را برای شما پرداخت می‌کنند.

   person
   محمدی
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

   وقتی ازبیمه بدنه خسارت می گیری دیگر درصدور بیمه نامه جدی کلیه تخفیفات را حذف می کنند من ۲۰میلیون تخفیف دارم درخواست خسارت برای شیشه شکسته رادارم می گوید ۲میلیون خسارت پرداخت می کنیم دیگر ۲۰میلیون تومان تخفیف سالانه آن حذف می شود آخه این یعنی چه ؟ آیا این قانونا درست هست اگراینطورباشد بیمه بدنه معنایی ندارد

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. تخفیفات بیمه روی قیمت بیمه نامه لحاظ می‌شود نه پوشش‌های آن.

     person
     وحید
     ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

     سلام من چند روز پیش یکی از پشت زد بهم واونم از بیمش استفاده کرد که بیمه ایران بود حالا ماشینو با پول خودم درست کردم و فاکتورو بردم بیمه که بهم برگردونن الان یه هفتس خبری نیست

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

     سلام. این موضوع زمان بر است

person
علی
۰۳ اسفند ۱۴۰۱

سلام خسته نباشین . در ماشین گرفته به جدول و دچار فرورفتگی شده . بنده میتونم از بیمه بدنه استفاده کنم؟ . چند ماه پیش اینطوری شده.

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بله با تایید بیمه می‌توانید استفاده می‌کنید.

person
مسعود
۰۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام
ماشینم سرقت شده و الان ۵ماه با بیمه درگیرم و هنوز جواب درستی ندادن
چکار باید بکنم
همه مدارکم کامل تحویل دادم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. این مشکل رو باید با بیمه طرف قرار داد خودتان مطرح کنید.

person
حیدر
۲۴ بهمن ۱۴۰۱

چند درصد از مبلغی که کارشناس برام تعیین کرد رو بیمه بهم میده؟(بیمه بدنه)

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. با کسر فرانشیز تمام آ« مبلغ احتمالا به شما پرداخت می‌شود.

person
بابک اعتمادی
۲۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام ماشین بنده از طرف کمپانی بیمه بدنه شده اما اصل بیمه نامه رو ندارم و برام نفرستادن و اصلا معلوم نیست کی بفرستن
و متاسفانه شرکت بیمه اصرار دارن که تا اصل بیمه نامه نیاشه خسارتی پرداخت نمیشه.
سوال اینجاست که چرا نمایندگی های بیمه با اینکه میدونن ماشین بیمه است و در سیستمشون تمام مشخصات هست اصرار به بودن یک ورق بنام بیمه نامه دارند

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. باید آن بیمه نامه را ارائه دهید تا از سواستفاده های احتمالی جلوگیری شود.

person
مهدی
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام، برای دریافت خسارت از بیمه بدنه که مبلغ کمتری واریز نشود، اگر کارشناسی و تامین دلیل گرفته شود بهتراست یا خیر؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام ارائه کامل دلایل و شواهد همیشه کارساز است.

person
مرتضی
۲۷ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید اگه ماشین۷۰درصد خسارت ببینه بیمه ماشین میده ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام همه اینها به نظر خود کارشناس واحد خسارت شرکت بیمه بستگی دارد.

   person
   پیشه
   ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

   ۷۰ درصد از نظر ظاهری؟ یعنی از نظر بدنی ماشین؟ مثلا ماشینی که از یه جایی چپ کرده افتاده پایین

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز. برای بیمه بدنه ۷۰ درصد از نظر بدنی می باشد.

   person
   لاله
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

   سلام روز بخیر من ماشینم سرقت شده و بعد پیدا شده مدلش نود هست ۱۰۰ ملیون قطعات سرقت شده بردیم تعمیر گاه مورد توافق بین من و بیمه ایران حالا بیمه میگه ۴۵در صد فرانشیز و استهلاکه ومن ندارم بدم میگم بجای قطعات نو دست دوم برام بندازین تا من نخوام ۴۵ ملیون از جیبم بدم میگن الا و بلا باید نو بندازی ممکنه راهنماییم کنید چطور این مشکل رو حل کنم

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

    سلام. بیمه هزینه قطعات دست دوم را پرداخت نمی کند. بهتر است با مشاوران بیمه در قسمت پشتیبانی بیمه دات کام صحبت کنید تا شما را راهنمایی کنند. شماره تماس پشتیبانی ۰۲۱۴۳۷۲.

person
ناصر
۱۶ مهر ۱۴۰۱

متاسفانه بیمه بدنه مجبوریم به علت گرانی قطعات و تعمیر و صاف و نقاشی بیمه بدنه بخریم اول قرارداد میگن ۹۹ درصد موارد رو داره ولی وقت تصادف به کارکنان یاد دادن اصلا کاری به فاکتور و …. نداشته باشین فقط عکس دو سه جا رو بگیرین بقیه پول مردم رو میخورن

person
شروین
۰۶ مهر ۱۴۰۱

سلام‌برای دریافت خسارت از بیمه بدنه یا شخص ثالث‌ کروکی یا گزارش پلیس نیاز هست ؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام همه خسارت ها نیاز نیست. اما در بقیه موارد گزارش پلیس نیاز نیست.

person
مهران
۰۷ شهریور ۱۴۰۱

سلام روزی که بیمه بدنه میکنم همه چیز داره : حمل خودرو ، آژانس حمل سرنشین تا شهر مورد نظر،… اما زمان پرداخت خسارت حمل خودرو یک سوم هم نمی‌دهند هزینه آژانس هم ندادند. به کی بگم ، زخم خوردم زیان دیدم .بیمه چیه

person
حسام رضائی
۲۶ تیر ۱۴۰۱

سلام یه سوالی داشتم شما اطلاع دارید کدام بیمه فرانشیز بیمه بدنه کمتری داره میخواستم برای خرید اقدام کنم ولی اطلاعاتی راجب این مورد نداشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیزف بیشتر شرکت ها یکسان هستند.

person
محمد انداچه
۲۶ آذر ۱۴۰۰

خسته نباشید بیمه ارمان

person
پریوش خزای فرزند شهید عباس خزای
۲۶ آذر ۱۴۰۰

سلام از بیمه آرمان خواهش می کنم اگر امکان دارد پرونده مرا رسیدگی کنید از بیمه ارمان رازی هستم از ریاست محترم از کارمندان نگهبان کمال تشکر رادارم چون به کارشان خوب عمل می کنند وجواب ارباب رو جو را میدهند همگی خسته نباشید خواهشن پرونده مرا احوالش را چکش را ریاست محترم انجام دهد خدا عجز تان بده کمکم کنید شماره پرونده ۸۹۲۱ است

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید