02 دی 1401

بیمه عمر ایران: راهنمای دقیق پوشش‌ها و طرح‌های بیمه زندگی ایران

در فلسفه هر بیمه‌ عمری نظیر بیمه عمر ایران، هیچ چیز به اندازه سلامتی و تندرستی مهم نیست. اما گاهی اوقات بر حسب تصادفات مختلف و حوادث طبیعی و غیر طبیعی، دیر یا زود ممکن است از دنیای وانفسا رخت بربندیم. به همین منظور باید به فکر بازماندگان خود باشیم. شرکت بیمه ایران در همین راستا با پوشش های مختلف بیمه‌ای خود، خدمات ارزنده‌ای را در طول مدت حیات شما روی این کره خاکی ارائه می‌سازد.

شرکت بیمه ایران به عنوان نامی آشنا در صنعت بیمه، توانسته است خدمات شایان توجهی را به بیمه‌گزاران بیمه عمر خود ارائه سازد. در ادامه در خصوص این بیمه بیشتر سخن خواهیم گفت. در صورتی که می‌خواهید عمر گرانبهای خویش را بیمه کنید؛ می توانید با خرید بیمه عمر ایران دست به این مهم بزنید. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. در مقاله، توضیحاتی کامل در مورد بیمه آتیه ایران، پوشش ها و طرح‌ها و مزایای مختلف خرید آنلاین آن مطرح می‌شود تا بتوانید تصمیم بهتری پیش از خرید بیمه زندگی بگیرید.

بیمه عمر ایران چیست و چه کاربردی دارد؟

بیمه زندگی ایران یکی از بیمه‌نامه هایی به حساب می‌آید که در کنار تمامی پوشش‌ها و خدمات برای بیمه‌گزاران، می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب و مطمئن برای آن‌ها به شمار آید. برای همین است که به آن بیمه و سرمایه گذاری هم می‌گویند. شرکت بیمه ایران که فعالیت‌های خویش را از سال ۱۳۱۴ تا کنون انجام داده‌است؛ توانسته با شعب مختلف خود در سراسر کشور، خدمات شایان توجهی را به هموطنان ایرانی ارائه سازد.

 

بیمه عمر ایران

بیمه عمر ایران برخی از هزینه‌های پزشکی را جبران می‌کند.

بیمه عمر این شرکت با پوشش‌های بیمه‌ای مختلف و سرمایه گذاری خوب و طولانی مدت توانسته است جای پای خود را در زندگی بسیاری از مردم قرص نماید. حال که با مفهوم اولیه بیمه عمر این شرکت تا حدودی آشنا شدید؛ بد نیست با ارائه برخی جزئیات بیشتر به این موضوع پرداخته شود.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه عمر و پوشش‌های آن به اینجا مراجعه نمایید.

مزایای خرید بیمه عمر ایران

به طور اجمالی می توان مزایای خرید بیمه عمر ایران را در جنبه ها و ابعاد مختلفی در نظر گرفت. بیمه زندگی این شرکت به عنوان یکی از بیمه‌های زندگی و آتیه دربردارنده مزایای بسیار زیادی است. شما می‌توانید با خرید این بیمه عمر به تک تک این مزیت‌ها دست یابید. از جمله مهمترین مزایای بیمه عمر ایران می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. جامع‌ترین و کامل‌ترین پوشش‌های مختلف بیمه‌ عمرایران
 2. سرمایه گذاری بسیار مطمئن و بلندمدت در این بیمه عمر
 3. وجود طرح‌های متنوع و گوناگون و بهره جستن از پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری در هر یک از آن‌ها
 4. دریافت سود تضمینی و مشارکت با خرید بیمه عمر ایران
 5. امکان دریافت وام با اندوخته‌های مختلف در بیمه عمر این شرکت حتی بدون ضامن (برای محاسبه وام بیمه عمر ایران به پنل کاربری خود در سایت مراجعه کنید یا با شرکت تماس بگیرید.) 
 6. امکان افزایش نرخ حق بیمه عمر به صورت سالانه
 7. معافیت مالیاتی
 8. سقف تعهدات بسیار بالا
 9. امکان داشتن بازخرید بیمه عمر

وجود همین مزایا سبب رغبت طیف بسیاری از بیمه گزاران به این بیمه شده‌است. بیمه‌گزاران با خرید بیمه عمر ایران، می‌توانند به مزایای این بیمه دست یابند. اما در کنار این مزایا نباید از معایب بیمه عمر این شرکت غافل ماند که در ادامه به معایب آن هم اشاره می شود.

انواع بیمه عمرایران

بیمه عمر یکی از بیمه‌نامه‌های با تنوع بسیار بالای طرح‌ها و پوشش‌های مختلف است. شما می‌توانید با خرید بیمه عمر ایران، از این طرح‌ها بهره مند گردید. در ادامه لیستی از انواع بیمه عمراین شرکت معرفی می‌شود. شما می‌توانید هر یک از این طرح‌ها را انتخاب نمایید. با این انتخاب از مزیت پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری مطمئن و بلندمدت آن بهره‌مند شوید. انواع بیمه عمر نامبرده به شرح زیر است:

بیمه عمر مان ایران

شما در این نوع بیمه عمر با به روزترین و جدیدترین طرح مواجهه می‌شوید. بیمه عمر مان ایران، طرح جدیدی از بیمه عمر به شمار می آید که نسبت به سایر طرح های دیگر، بیمه‌گزار را با پوشش‌های کامل تری رو به رو می سازد.او با خرید این بیمه عمر می‌تواند از پوشش‌های کامل و جامع بیمه‌ی عمر مان ایران نهایت بهره را ببرد. این پوشش‌ها جدا از سرمایه و اندوخته‌ای است که شما با خرید بیمه‌نامه عمر ایران می‌توانید برای خود و ذی نفعان خویش، پس انداز نمایید. در صورتی که می‌خواهید از یک بیمه عمر با مزایا و پوشش های بسیار کامل‌تر بهره مند گردید؛ پیشنهاد بیمه دات کام به شما بیمه عمر مان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیمه مان ایران مقاله بیمه دات کام تحت عنوان بیمه مان را در اینجا بخوانید.

بیمه جامع زندگی

نوع دیگر بیمه عمر این شرکت بیمه ، بیمه جامع زندگی است. این طرح از جمله طرح‌های بیمه ایران است که در سالیان پیش ارائه می‌شد؛ امروزه با توجه به طرح جدیدتری که با عنوان بیمه عمر مان ایران ارائه می شود؛ دیگر شاهد طرح بیمه جامع زندگی نیستیم. این نوع طرح از زیرمجموعه‌های بیمه عمر این شرکت بیمه‌ای خارج شده و دیگر ارائه نمی گردد.

بیمه ایران شرایط مختلفی را برای انواع بیمه‌های آتیه خود دارد

بیمه عمر و بازنشستگی ایران

یکی دیگر از طرح‌های جدیدی که در بیمه عمر و زندگی ارائه می شود؛ بیمه بازنشستگی ایران با هدف ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری بلندمدت برای فرزندان افراد بازنشسته ارائه می‌شود. شما می‌توانید با خرید طرح بیمه زندگی و بازنشستگی ایران از مزایای این بیمه عمر به خوبی استفاده نمایید.

در صورت فوت فرد بیمه‌گزار یا به پایان رسیدن طول مدت اعتبار بیمه عمر ایران، ذی نفعان وی که زن و فرزندان وی هستند؛ می توانند از سرمایه اندوخته شده برای هزینه‌های زندگی خود اعم از تحصیل، ازدواج و سایر خرج و مخارج خود بهره‌مند گردند.

همان طور که می‌دانید تأمین مخارج فرزندان این قشر از افراد همواره جزو دغدغه‌های اصلی آن‌ها به شمار می‌آیند. با خرید بیمه آتیه و بازنشستگی ایران می‌توان تا حدود بسیار زیادی از این دل‌نگرانی‌ها و دغدغه‌های موجود اندکی کاست.

بیمه ازدواج جوانان ایران

یکی از دل‌مشغولی های اولیای خانواده معمولا تأمین هزینه‌های ازدواج فرزندان خود است. با توجه به هزینه‌های سرسام آور ازدواج جوانان، چگونگی تأمین هزینه‌های مربوط به ازدواج فرزندان همواره از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیتی بوده است که خانواده ها به آن توجه ویژه ای داشته‌اند. به همین دلیل شما می‌توانید در صورت امکان با خرید بیمه عمر ایران، به این دل مشغولی های ذهن خود پایان داده تا بدین ترتیب بتوانید با سرمایه اندوخته شده در این بیمه آتیه، بخش اعظمی از هزینه های ازدواج فرزندانتان را تأمین نمایید.

بیمه زنان خانه دار بیمه ایران

از دیگر طرح‌های ایران، می توان به طرح بیمه زنان خانه دار بیمه ایران اشاره کرد. این قشر از جامعه می‌توانند پس از به پایان رسیدن مهلت قرارداد با شرکت بیمه ایران از سرمایه اندوخته شده بیمه آتیه ایران بیمه‌گزار اصلی برای تأمین معیشت خود استفاده نمایند. بنابراین در کنار سایر طرح ها و برنامه های دیگر بیمه عمر ایران می توان به این طرح نیز اشاره داشت تا خود دلیلی محکمه پسند برای خرید محصول بیمه زندگی از این شرکت بیمه‌ای به شمار آید.

مزایای بیمه عمر مان

حال که با طرح ها و انواع مختلف بیمه عمر ایران آشنا شدید؛ در این بخش به ارائه مزیت های یکی از طرح های نامبرده شده در فوق پرداخته می شود تا بیشتر با طرح بیمه عمر مان ایران آشنا گردیم. طرح بیمه مان ایران یکی از طرح های جدیدی است که خدمات و پوشش های زیاد و قابل توجهی به بیمه‌گزاران خود ارائه می سازد. از جمله مزیت هایی که طرح بیمه عمر مان دارد و افراد و اقشار بسیار زیادی را ترغیب به خرید بیمه عمر کرده است؛ می توان به مزایای زیر اشاره داشت:

 1. ارائه پوشش های بسیار جامع و کامل تر از سایر طرح ها و انواع مختلف بیمه عمر
 2. سقف تعهدات بیشتر و جامع تر بیمه عمر مان
 3. پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، ۶ ماهه و سالانه در طرح بیمه عمر مان ایران
 4. ایجاد سرمایه گذاری خوب و مطمئن در بیمه عمر مان
 5. دریافت سود تضمینی و سود مشارکت
 6. دریافت وام بیمه عمر بدون ضامن
 7. معافیت مالیاتی

همه این موارد می تواند جزء اصلی ترین مزایای بیمه زندگی مان ایران به شمار آیند که نسبت به سایر طرح ها و پوشش های بیمه نامه های دیگر متمایز می باشد.

شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟

باید گفت که شرایط بیمه زندگی ایران برای متقاضیان خود با توجه به طرح‌ها و انواع و اقسام بیمه عمر مختلف است. هر یک از طرح‌های نامبرده ، شرایط خاص خود را دارند. ارائه تمامی شرایط موجود در هر یک از این طرح ها در این مختصر نمی گنجد؛ لذا با توجه به جدید و جذاب بودن بیمه آتیه مان ایران، در ادامه تنها به شرایط بیمه عمر مان پرداخته می شود تا در صورت نیاز به این طرح به عنوان جامع ترین و بهترین بیمه عمر ایران بتوانید شرایط لازم را برای خود احراز کرده و پس از آن اقدام به خرید بیمه عمر ایران نمایید.

شرایط بیمه عمر مان

شرایط بیمه عمر ایران برای بیمه‌های مان متفاوت است. در زیر به برخی از انواع مختلف بیمه های مان ایران و شرایط احراز هر یک از آن ها اشاره می‌کنیم:

 1. بیمه آتیه فرزندان
 2. بیمه‌ی ازدواج
 3. بیمه زنان خانه دار

در طرح فرزندان، طبیعتا شما می توانید نوزاد تازه متولد شده خویش را از بدو تولد بیمه کنید تا ضمن بهره مندی از پوشش های مختلف بیمه ای بتوانید برای آینده فرزندان خود هم سرمایه گذاری مطمئنی در نظر داشته باشید تا دیگر هیچ گونه دل مشغولی و نگرانی در خصوص هزینه های دوران جوانی آن ها نداشته‌باشید.

بیمه زندگی ایران

بیمه آتیه ایران برای آینده فرزندان شما

شرایط برای ازدواج و خانه دار شدن بانوان هم به همین ترتیب است. یعنی در صورتی که در شرف ازدواج باشید؛ می‌توانید از این طرح استفاده کنید. در صورتی که زن خانه داری باشید؛ می توانید از این طرح بیمه های مان ایران به خوبی استفاده کنید. بنابراین با توجه به هزینه های سنگین ازدواج و آمار بالای زنان خانه دار، شما می توانید در صورت فراهم شدن شرایط هر یک از این موارد در بیمه های مان در سنین کمتری نسبت به خرید و سرمایه گذاری در بیمه عمر ایران اقدام کنید تا در سنین بالاتر بتوانید از حق بیمه مستمری برای گذران معیشت خود استفاده کنید.

آشنایی با میزان سود بیمه عمر ایران

باید به این نکته اشاره شود که سود این بیمه نامه در دو بخش سود تضمینی روز شمار و سود مشارکت به بیمه گزار تعلق می گیرد. سود تضمینی روز شمار، ثابت و سود مشارکت متغیر است. توضیح اینکه سود مشارکت در دو سال اول به میزان ۱۶ درصد و در دو سال پس از آن به میزان ۱۳ و در سال های پس از آن به میزان ۱۰ درصد برآورد می گردد. میزان سود مشارکت در هر یک از شرکت های بیمه‌ای و در هر سالی با سال دیگر متفاوت می باشد. برای اینکه بدانید تا چگونه سود را افزایش دهید، مقاله افزایش سود بیمه عمر را مطالعه کنید.

خرید بیمه عمر ایران؛ نگاهی ویژه به آینده ای درخشان

اگر به فکر سرمایه گذاری آینده ای درخشان برای خود و خانواده و فرزندان خویش هستید؛ می توانید در هر زمانی اقدام به خرید بیمه ایران به صورت اینترنتی در هر ساعتی از شبانه روز کنید.

محاسبه بیمه عمر ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید با خود نمایندگی بیمه ایران تماس بگیرید. همچنین پرداخت بیمه زندگی ایران هم به صورت قسطی و بر اساس نیاز شما خواهد بود.

ثبت نام و خرید بیمه‌ی زندگی شرکت ایران

با توجه به مزایا و طرح‌های مختلفی که در بیمه آتیه ایران ارائه گشت؛ ممکن است نیاز به ثبت نام بیمه عمر ایران و خرید آن داشته باشید تا بتوانید با خرید این بیمه نامه برای خود از پوشش ها و طرح های مختلف آن استفاده کنید. در عین حال با پرداخت اقساط بیمه آتیه ایران، بتوانید برای خود و ذی نفعان خویش سرمایه گذاری کنید.

 شما می‌توانید در کارگزاری آنلاین بیمه دات کام برخی خدمات بیمه‌ای خود را هم به صورت اینترنتی انجام دهید. از جمله این خدمات و ویژگی‌های مورد نیاز بیمه گزاران می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. استعلام و خرید بیمه شخص ثالث
 2. استعلام و خرید بیمه بدنه
 3. گرفتن استعلام و خرید بیمه آتش سوزی
 4. محاسبه آنلاین بیمه
 5. تمدید انواع بیمه‌نامه که در بیمه دات کام ارائه داده می‌شود.
 6. و…

به طور کلی اگر به فکر آینده‌ای با امنیت خاطر بالا برای خود یا عزیزانتان هستید، می‌توانید از همین امروز اقدام به تهیه بیمه عمر نمایید. از جمله بیمه‌های عمر مورد اعتماد و محبوب بیمه‌گزاران، می‌توان به بیمه عمر ایران اشاره کرد؛ زیرا دارای طرح‌ها و پوشش‌های مختلفی و زیادی برای بیمه‌گزاران است. اگر همچنان در این باره دچار ابهام یا سوالی هستید، می‌توانید در انتهای همین مطلب کامنت بگذارید تا کارشناسان بیمه دات کام در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
مزایا و پوششهای بیمه عمر
01 مرداد 1402 / بیمه عمر

بیمه عمر چیست؟ مزایا و پوشش‌های بیمه عمر در ۱۴۰۲

بیمه عمر زیرمجموعه بیمه اشخاص محسوب می شود. بیمه عمر نوعی پس انداز، سرمایه گذاری بلندمدت با مزایای مناسب، پشتیبان مالی برای خانواده و همه افراد دوراندیشی است که امروز سکه‌ای کنار گذاشته و فردا کوزه ها سود می برند و آینده آسوده‌ای را تجربه کنند.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
رسول
13 تیر 1402

سلام من ۶ ساله که بیمه عمر مان دارم عمل فتخ انجام دادم خواستم ببینم بابت این عمل مبلغی بیمه پرداخت میکنه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 تیر 1402

  لطفا از بیمه مان بپرسید.

person
rhk
05 تیر 1402

سلام من درست متوجه نشدم اون سود ۱۶ درصد ۱۳ درصد و ۱۰ درصد از چه مبلغی محاسبه میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  سلام از حق بیمه محاسبه می شود.

person
بنی مهد
27 بهمن 1401

بیمه ایران بیمه بازنشستگی هم دارد

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام. بله

person
قاسمی
18 مهر 1401

سود مشارکت بیمه عمر ایران به همه تعلق میگیره؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 مهر 1401

  سلام بله

person
مهسا
13 مرداد 1401

با سلام
چرا شرکت های بیمه از بیمه پرداز حمایت نمیکنه مثلا اشخاصی که به مدت ۱۰ الی ۱۵ سال بیمه پرداخت کرده و روز به روز ارزش پول کم میشه ؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  14 مرداد 1401

  سلام این را ما هم اطلاع نداریم،؛ اما شما می توانید مبلغ واریزی را بیشتر کنید.

person
حسن
20 اردیبهشت 1401

با سلام و احترام
یک سوال داشتم
بنده به مدت 8 سال بیمه جامع عمر و زندگی ایران را پرداخت میکنم آیا منطقی است که فسخ کرده و پول دریافتی را جهت سرمایه اولیه بیمه مان ایران لحاظ کنم و قرارداد جدید ببندم

  person
  کارشناس بیمه
  20 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص باید با خود کارشناسان صحبت کنید که دقیقا چه کار کنید.

person
ایوب
07 اردیبهشت 1401

با سلام خدمت کارشناس محترم
حدود هفت ساله از سال ۹۳ بیمه عمر می ریزم برای بازنشستگی بیمه بصورت مستمری برام حساب میکنن منظورم این که ماهانه برام می ریزن مثل بیمه تامین اجتماعی یا سالانه ؟ با تشکر …

  person
  کارشناس بیمه
  07 اردیبهشت 1401

  سلام نوع بازپرداخت بیمه عمر به صورت یکجا یا ماهانه است. بعضی شرکت ها شاید سالانه هم داشته باشند که باید در شرایط بررسی کنید.

person
بانو
21 فروردین 1401

سلام الان تقریبا ۶ ساله که بیمه جامع زندگی ایران هستم و گویا دیگه این نوع بیمه ارائه نمیشه میخواستم بدونم پس ما اطلاعات و تغییراتی که انجام میشه رو در مورد بیمه جامع چطوری متوجه بشیم و اصلا امکان جابه جایی بیمه جامع با دیگر بیمه ها وجود داره به چه صورت؟و با تغییراتی که تو اوضاع قیمت‌ها و تورم اصلاصرف ممکنه لطفا راهنمایی کنید.آیا مشاوره تلفنی هم دارین؟

  person
  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما در این مطلب سعی کرده ایم تا اطلاعات کلی را در خصوص این نوع بیمه بنویسیم. البته ممنون که این مساله را بیان کردید، اما در ابتدا بهتر است که با خود دفتر بیمه عمر ایران تماس بگیرید.

  person
  علی
  19 مهر 1401

  سلام برا شکستگی دست و پا بیمه هزینه پرداخت میکنه

   person
   کارشناس بیمه
   20 مهر 1401

   سلام بیمه عمر چنین پرداختی هایی ندارد.

person
مرتضی
18 فروردین 1401

سلام آیا برای بیمه عمر ایران باید هزینه یکسال اول وهنگام عقد قرارداد پرداخت کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  18 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، اصولا شرکت ها یکجا یا به صورت قسطی دریافت می کنند.

person
علی
11 بهمن 1400

سلام من میخواستم پرداخت قسط بیمه ایران رو انجام بدم، اما سایتش ارور میده باید چه کار کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، باید با خود شعبه و مرکز بیمه ایران تماس بگیرید.

person
راهیابی
10 بهمن 1400

سلام برای پرداخت اقساط بیمه ایران باید چه کار کرد؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، بعد از خرید بیمه ایران می توانید به سایت مرتبط به آن مراجعه و حق بیمه خود را پرداخت کنید.

person
رحمانی
10 بهمن 1400

سلام چطوری میتونم سوابق بیمه عمر ایران رو ببینم؟

  person
  کارشناس بیمه
  10 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، برای مشاهده سوابق بیمه عمر ایران به سایت آن مراجعه کنید.

person
خمسه
26 دی 1400

سلام من می خواستم محاسبه اندوخته بیمه عمر ایران رو انجام بدم، چه کار باید بکنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام شما باید وارد پنل خود سایت شوید و در آنجا تمامی اطلاعات موجود است

person
خدایی
26 دی 1400

سلام آیا امکان محاسبه آنلاین بیمه عمر ایران وجود دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  27 دی 1400

  سلام دوست عزیز، برای چگونگی پرداخت حق بیمه عمر ایران به صورت آنلاین با خود نمایندگی تماس بگیرید یا به سایت شرکت بیمه ایران مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید