23 دی 1399

بیمه عمر ایران: راهنمای کامل و دقیق پوشش‌ها و خرید بیمه عمر ایران

در فلسفه هر بیمه‌ عمری نظیر بیمه عمر ایران، هیچ چیز به اندازه سلامتی و تندرستی مهم نیست. اما گاهی اوقات بر حسب تصادفات مختلف و حوادث طبیعی و غیر طبیعی، دیر یا زود ممکن است از دنیای وانفسا رخت بربندیم. به همین منظور باید به فکر بازماندگان خود باشیم. شرکت بیمه ایران در همین راستا با پوشش های مختلف بیمه‌ای خود، خدمات ارزنده‌ای را در طول مدت حیات شما روی این کره خاکی ارائه می‌سازد.

شرکت بیمه ایران به عنوان نامی آشنا در صنعت بیمه، توانسته است خدمات شایان توجهی را به بیمه‌گزاران بیمه عمر خود ارائه سازد. در ادامه در خصوص این بیمه بیشتر سخن خواهیم گفت. در صورتی که می‌خواهید عمر گرانبهای خویش را بیمه کنید؛ می توانید با خرید بیمه عمر ایران دست به این مهم بزنید. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. در مقاله، توضیحاتی کامل در مورد بیمه عمر ایران، پوشش ها و طرح‌ها و مزایای مختلف خرید آنلاین آن مطرح می‌شود تا بتوانید تصمیم بهتری پیش از خرید بیمه عمر بگیرید.

بیمه عمر ایران چیست و چه کاربردی دارد؟

بیمه عمر ایران یکی از بیمه‌نامه هایی به حساب می‌آید که در کنار تمامی پوشش‌ها و خدمات برای بیمه‌گزاران، می‌تواند به عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب و مطمئن برای آن‌ها به شمار آید. شرکت بیمه ایران که فعالیت‌های خویش را از سال ۱۳۱۴ تا کنون انجام داده است؛ توانسته است با شعب مختلف خود در سراسر کشور، خدمات شایان توجهی را به هموطنان ایرانی ارائه سازد. بیمه عمر این شرکت با پوشش‌های بیمه‌ای مختلف و سرمایه گذاری خوب و طولانی مدت توانسته است جای پای خود را در زندگی بسیاری از مردم قرص نماید. حال که با مفهوم اولیه بیمه عمر این شرکت تا حدودی آشنا شدید؛ بد نیست با ارائه برخی جزئیات بیشتر به این موضوع پرداخته شود.

بیمه عمر شرکت بیمه ایران ، سرمایه‌گذاری برای همه عمر
بیمه عمر شرکت بیمه ایران ، سرمایه‌گذاری برای همه عمر

نگاهی اجمالی به مزایای خرید بیمه عمر ایران

به طور اجمالی می توان مزایای خرید بیمه عمر ایران را در جنبه ها و ابعاد مختلفی در نظر گرفت. بیمه عمر این شرکت به عنوان یکی از بیمه های زندگی و آتیه دربردارنده مزایای بسیار زیادی است. شما می‌توانید با خرید این بیمه عمر به تک تک این مزیت‌ها دست یابید. از جمله مهمترین مزایای این بیمه می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. جامع‌ترین و کامل‌ترین پوشش‌های مختلف بیمه‌ عمرایران
 2. سرمایه گذاری بسیار مطمئن و بلندمدت در این بیمه عمر
 3. وجود طرح‌های متنوع و گوناگون و بهره جستن از پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری در هر یک از آن‌ها
 4. دریافت سود تضمینی و مشارکت با خرید بیمه عمر ایران
 5. امکان دریافت وام با اندوخته‌های مختلف در بیمه عمر این شرکت حتی بدون ضامن
 6. امکان افزایش نرخ حق بیمه به صورت سالانه
 7. معافیت مالیاتی
 8. سقف تعهدات بسیار بالا

وجود همین مزایا سبب رغبت طیف بسیاری از بیمه گزاران به این بیمه شده است. بیمه‌گزاران با خرید بیمه عمر ایران، می‌توانند به مزایای نامبرده شده دست یابند. اما در کنار این مزایا نباید از معایب بیمه عمر این شرکت غافل ماند که در ادامه به معایب آن هم اشاره می شود.

معایب بیمه عمر ایران

در کنار تمامی مزایای بیمه عمر ایران، بهتر است به برخی از معایب آن نیز اشاره گردد که عبارتند از:

 1. کم بودن سقف سرمایه فوت بیمه ایران در قیاس با سایر بیمه های عمر
 2. کم بودن سقف هزینه پزشکی بیمه ایران در قیاس با سایر بیمه‌های عمر که این مبلغ در بیمه ایران تا ۵ میلیون تومان و بسیار کم می باشد.
 3. عدم پوشش تکمیلی در این بیمه آتیه
 4. کم بودن سقف نقص عضو بر اثر حادثه در بیمه ایران تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در قیاس با بیمه عمر پاسارگاد که تا ۲۵۰ میلیون تومان است.
 5. عدم پوشش از کارافتادگی

وجود این مسائل شاید سبب عدم ترغیب و تمایل گروه و اقشار خاصی به بیمه عمر مربوطه می‌گردد. البته باید تمامی نکات مثبت و منفی بیمه عمر این شرکت بیمه‌ای در قیاس با بیمه عمر سایر شرکت‌ها در نظر گرفته شود. سپس، نسبت به خرید بیمه ایران اقدامات لازم را صورت بخشید.

شرکت بیمه ایران ، انواع مختلفی از بیمه‌های عمر را ارائه می‌کند.
شرکت بیمه ایران ، انواع مختلفی از بیمه‌های عمر را ارائه می‌کند.

انواع بیمه عمرایران

بیمه عمر یکی از بیمه‌نامه‌های با تنوع بسیار بالای طرح‌ها و پوشش‌های مختلف است. شما می‌توانید با خرید بیمه عمر ایران، از این طرح‌ها بهره مند گردید. در ادامه لیستی از انواع بیمه عمراین شرکت معرفی می‌شود. شما می‌توانید هر یک از این طرح‌ها را انتخاب نمایید. با این انتخاب از مزیت پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری مطمئن و بلندمدت آن بهره‌مند شوید. انواع بیمه عمر نامبرده به شرح زیر است:

بیمه عمر مان ایران

شما در این نوع بیمه عمر با به روزترین و جدیدترین طرح مواجهه می‌شوید. بیمه عمر مان ایران، طرح جدیدی از بیمه عمر به شمار می آید که نسبت به سایر طرح های دیگر، بیمه‌گزار را با پوشش‌های کامل تری رو به رو می سازد.او با خرید این بیمه عمر می‌تواند از پوشش‌های کامل و جامع بیمه عمر مان ایران نهایت بهره را ببرد. این پوشش‌ها جدا از سرمایه و اندوخته‌ای است که شما با خرید بیمه عمر ایران می‌توانید برای خود و ذی نفعان خویش، پس انداز نمایید. در صورتی که می‌خواهید از یک بیمه عمر با مزایا و پوشش های بسیار کامل‌تر بهره مند گردید؛ پیشنهاد بیمه دات کام به شما بیمه عمر مان است.

بیمه جامع زندگی

نوع دیگر بیمه عمر این شرکت بیمه ، بیمه جامع زندگی است. این طرح از جمله طرح‌های بیمه ایران است که در سالیان پیش ارائه می‌شد؛ امروزه با توجه به طرح جدیدتری که با عنوان بیمه عمر مان ایران ارائه می شود؛ دیگر شاهد طرح بیمه جامع زندگی نیستیم. این نوع طرح از زیرمجموعه‌های بیمه عمر این شرکت بیمه‌ای خارج شده است و دیگر ارائه نمی گردد.

بیمه ایران شرایط مختلفی را برای بیمه عمر خود دارد
بیمه ایران شرایط مختلفی را برای انواع بیمه‌های عمر خود دارد

بیمه عمر و بازنشستگی ایران

یکی دیگر از طرح‌های جدیدی که در بیمه عمر و زندگی ارائه می شود؛ بیمه عمر و بازنشستگی ایران با هدف ارائه پوشش‌های بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری بلندمدت برای فرزندان افراد بازنشسته ارائه می‌شود. شما می‌توانید با خرید طرح بیمه عمر و بازنشستگی ایران از مزایای این بیمه عمر به خوبی استفاده نمایید. در صورت فوت فرد بیمه‌گزار یا به پایان رسیدن طول مدت اعتبار بیمه عمر ایران، ذی نفعان وی که زن و فرزندان وی هستند؛ می توانند از سرمایه اندوخته شده برای هزینه‌های زندگی خود اعم از تحصیل، ازدواج و سایر خرج و مخارج خود بهره‌مند گردند. همان طور که می‌دانید تأمین مخارج فرزندان این قشر از افراد همواره جزو دغدغه‌های اصلی آن‌ها به شمار می‌آیند. با خرید بیمه عمر و بازنشستگی ایران می‌توان تا حدود بسیار زیادی از این دل‌نگرانی‌ها و دغدغه‌های موجود اندکی کاست.

بیمه ازدواج جوانان ایران

یکی از دل‌مشغولی های اولیای خانواده معمولا تأمین هزینه‌های ازدواج فرزندان خود است. با توجه به هزینه‌های سرسام آور ازدواج جوانان، چگونگی تأمین هزینه‌های مربوط به ازدواج فرزندان همواره از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیتی بوده است که خانواده ها به آن توجه ویژه ای داشته اند. به همین دلیل شما می‌توانید در صورت امکان با خرید بیمه عمر ایران، به این دل مشغولی های ذهن خود پایان داده تا بدین ترتیب بتوانید با سرمایه اندوخته شده در این بیمه عمر، بخش اعظمی از هزینه های ازدواج فرزندانتان را تأمین نمایید.

بیمه زنان خانه دار بیمه ایران

از دیگر طرح‌های ایران، می توان به طرح بیمه زنان خانه دار بیمه ایران اشاره کرد. این قشر از جامعه می‌توانند پس از به پایان رسیدن مهلت قرارداد با شرکت بیمه ایران از سرمایه اندوخته شده بیمه عمر ایران بیمه‌گزار اصلی برای تأمین معیشت خود استفاده نمایند. بنابراین در کنار سایر طرح ها و برنامه های دیگر بیمه عمر ایران می توان به این طرح نیز اشاره داشت تا خود دلیلی محکمه پسند برای خرید محصول بیمه عمر از این شرکت بیمه‌ای به شمار آید.

مزایای بیمه عمر مان

حال که با طرح ها و انواع مختلف بیمه عمر ایران آشنا شدید؛ در این بخش به ارائه مزیت های یکی از طرح های نامبرده شده در فوق پرداخته می شود تا بیشتر با طرح بیمه عمر مان ایران آشنا گردیم. طرح بیمه مان ایران یکی از طرح های جدیدی است که خدمات و پوشش های زیاد و قابل توجهی به بیمه‌گزاران خود ارائه می سازد. از جمله مزیت هایی که طرح بیمه عمر مان دارد و افراد و اقشار بسیار زیادی را ترغیب به خرید بیمه عمر کرده است؛ می توان به مزایای زیر اشاره داشت:

 1. ارائه پوشش های بسیار جامع و کامل تر از سایر طرح ها و انواع مختلف بیمه عمر
 2. سقف تعهدات بیشتر و جامع تر بیمه عمر مان ایران
 3. پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، ۶ ماهه و سالانه در طرح بیمه عمر مان ایران
 4. ایجاد سرمایه گذاری خوب و مطمئن در بیمه عمر مان
 5. دریافت سود تضمینی و سود مشارکت
 6. دریافت وام بدون ضامن
 7. معافیت مالیاتی

همه این موارد می تواند جزء اصلی ترین مزایای بیمه عمر مان ایران به شمار آیند که نسبت به سایر طرح ها و پوشش های بیمه نامه های دیگر متمایز می باشد.

بیمه گزاران برای بهره‌مندی از پوشش‌های بیم عمر ایران باید شرایط متنوعی داشته باشند
بیمه گزاران برای بهره‌مندی از پوشش‌های بیم عمر ایران باید شرایط متنوعی داشته باشند

شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟

باید گفت که شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان خود با توجه به طرح‌ها و انواع و اقسام بیمه عمر مختلف است. هر یک از طرح‌های نامبرده ، شرایط خاص خود را دارند. ارائه تمامی شرایط موجود در هر یک از این طرح ها در این مختصر نمی گنجد؛ لذا با توجه به جدید و جذاب بودن بیمه عمر مان ایران، در ادامه تنها به شرایط بیمه عمر مان ایران پرداخته می شود تا در صورت نیاز به این طرح به عنوان جامع ترین و بهترین بیمه عمر ایران بتوانید شرایط لازم را برای خود احراز کرده و پس از آن اقدام به خرید بیمه عمر ایران نمایید.

شرایط بیمه عمر مان

شرایط بیمه عمر ایران برای بیمه‌های مان متفاوت است. در زیر به برخی از انواع مختلف بیمه های مان ایران و شرایط احراز هر یک از آن ها اشاره می‌کنیم:

 1. بیمه آتیه فرزندان
 2. بیمه ازدواج
 3. بیمه زنان خانه دار

در طرح فرزندان، طبیعتا شما می توانید نوزاد تازه متولد شده خویش را از بدو تولد بیمه کنید تا ضمن بهره مندی از پوشش های مختلف بیمه ای بتوانید برای آینده فرزندان خود هم سرمایه گذاری مطمئنی در نظر داشته باشید تا دیگر هیچ گونه دل مشغولی و نگرانی در خصوص هزینه های دوران جوانی آن ها نداشته باشید.

شرایط برای ازدواج و خانه دار شدن بانوان هم به همین ترتیب است. یعنی در صورتی که در شرف ازدواج باشید؛ می‌توانید از این طرح استفاده کنید. در صورتی که زن خانه داری باشید؛ می توانید از این طرح بیمه های مان ایران به خوبی استفاده کنید. بنابراین با توجه به هزینه های سنگین ازدواج و آمار بالای زنان خانه دار، شما می توانید در صورت فراهم شدن شرایط هر یک از این موارد در بیمه های مان در سنین کمتری نسبت به خرید و سرمایه گذاری در بیمه عمر ایران اقدام کنید تا در سنین بالاتر بتوانید از حق بیمه مستمری برای گذران معیشت خود استفاده کنید.

آشنایی با میزان سود بیمه عمر ایران

باید به این نکته اشاره شود که سود این بیمه نامه در دو بخش سود تضمینی روز شمار و سود مشارکت به بیمه گزار تعلق می گیرد. سود تضمینی روز شمار، ثابت و سود مشارکت متغیر است. توضیح اینکه سود مشارکت در دو سال اول به میزان ۱۶ درصد و در دو سال پس از آن به میزان ۱۳ و در سال های پس از آن به میزان ۱۰ درصد برآورد می گردد. میزان سود مشارکت در هر یک از شرکت های بیمه‌ای و در هر سالی با سال دیگر متفاوت می باشد.

خرید بیمه عمر ایران؛ نگاهی ویژه به آینده ای درخشان

اگر به فکر سرمایه گذاری آینده ای درخشان برای خود و خانواده و فرزندان خویش هستید؛ می توانید در هر زمانی اقدام به خرید بیمه ایران به صورت اینترنتی در هر ساعتی از شبانه روز کنید. سامانه بیمه دات کام در همین زمینه در خدمت شماست تا به صورت اینترنتی در کسری از ثانیه نسبت به خرید این بیمه عمر اقدام کرده و از مزایای ویژه آن به خوبی استفاده کنید.

ثبت نام و خرید بیمه عمر ایران

با توجه به مزایا و طرح های مختلفی که در بیمه عمر ایران ارائه گشت؛ ممکن است نیاز به ثبت نام بیمه عمر ایران و خرید آن داشته باشید تا بتوانید با خرید این بیمه نامه برای خود از پوشش ها و طرح های مختلف آن استفاده کنید و در عین حال با پرداخت اقساط بیمه عمر ایران، بتوانید برای خود و ذی نفعان خویش سرمایه گذاری کنید. برای خرید بیمه عمر ایران علاوه بر راه ها و شیوه های سنتی که در این راستا وجود دارد؛ شما می توانید از طریق سامانه بیمه دات کام نسبت به خرید بیمه عمر ایران به صورت اینترنتی و غیر حضوری در هر ساعتی از شبانه روز و در هر هفت روز هفته اقدام کنید. با توجه به وجود چنین بستری دیگر وقت و زمان زیادی از شما تلف نمی گردد و شما می توانید در هر زمان و مکانی نسبت به خرید بیمه عمر ایران اقدامات لازم را صورت داده تا تنها با ورود به سامانه بیمه دات کام نسبت به خرید و استعلام بیمه عمر ایران اقدام کرده و سایر نیازهای خود را در این سامانه برطرف نمایید.

عمده ترین خدمات سامانه بیمه دات کام

علاوه بر خرید بیمه عمر ایران در سامانه، شما می توانید در این سامانه برخی خدمات بیمه ای خود را هم به صورت اینترنتی انجام دهید. از جمله این خدمات و ویژگی های مورد نیاز بیمه گزاران می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. پرداخت حق بیمه عمر به صورت اینترنتی با کارت های عضو شتاب خویش
 2. پرداخت قسط بیمه عمر ایران به صورت ماهانه
 3. استعلام بیمه عمر با کد ملی در بستر اینترنت
 4. محاسبه آنلاین بیمه عمر ایران
 5. مطلع گشتن از جدول بیمه عمر و نحوه محاسبه آن
 6. ثبت نام بیمه عمر ایران
 7. پرداخت آنلاین بیمه عمر ایران و حق بیمه های آن
 8. و…

بنابراین به جای ثبت نام و خرید بیمه عمر ایران به صورت حضوری و نیز استعلام آن و سایر عوامل و ویژگی های دیگر، شما می توانید تمامی نیازهای خود را در بستر اینترنت با استفاده از سامانه آنلاین خرید بیمه موسوم به سامانه بیمه دات کام صورت بخشید تا از وقت و انرژی خود صرفه جویی کرده و در عین حال با خرید این شرکت بیمه ای، نسبت به مزایای آن و سرمایه گذاری بلندمدت آن به خوبی بهره مند شوید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

27 مهر 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید