بنر بیمه
14 دی 1400

استعلام و پرداخت خلافی خودرو + نرخ جرایم رانندگی( دی 1400)

هیچ یک از ما به طور معمول قوانین را نقض نمی کنیم. با این وجود، خلافی خودرو و رانندگی بسیار رایج است. این اشتباهات می‌توانند حتی از افراد بسیار قانونمند نیز سرباز زنند. بعضی از تخلفات رانندگی نسبت به سایر  خطاها  جدی‌تر هستند؛ پلیس برای آن ها جرایم سنگینی در نظر گرفته است. این جرایم رانندگی می‌توانند حتی به روانه شدن فرد متخلف به زندان و خوردن آب خنک منجر شود. دانستن قوانین رانندگی و جرایم مربوط به نقض آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. با دانستن این قوانین، احتیاط رانندگان بیشتر و میزان خلافی کمتر خواهد شد. در این مقاله در صدد هستیم اطلاعاتی درباره خلافی خودرو ارائه دهیم. این مطلب را از دست ندهید.

چرا اطلاعات خلافی خودرو مهم هستند؟

 1. بعضی از جرایم خطرآفرین رانندگی علاوه بر جریمه نقدی، نمره منفی نیز دارند که در صورت رسیدن نمره منفی به حد نصاب، امکان جلب گواهینامه فرد وجود دارد.
 2. عدم پرداخت جریمه خلافی ماشین، دو برابر شدن آن را در پی دارد که بار مالی راننده مقصر را سنگین تر می‌کند.
 3. هنگام نقل و انتقال سند خودرو یا فروش آن، خلافی خودرو باید صفر شود. لذا استعلام و پرداخت خلافی خودرو اهمیت می‌یابد.

پس در این مقاله در صدد هستیم که موضوعات مربوط به جریمه رانندگی: انواع خلافی خودرو،  استعلام و پرداخت خلافی خودرو را مورد بررسی قرار دهیم. شاید بتوان با پیشگیری از آن‌ها، رانندگی قانون‌مندتری داشته و از هزینه ها و رخدادهای مربوط به تخلفات رانندگی جلوگیری نماییم:

خلافی خودرو چیست؟

قبل از هر دانستن پرسش «چگونه خلافی خودرو بگیریم»، بهتر است که در ابتدا بدانیم چست و چه انواعی دارد؟ خلافی اتومبیل همه تخلفات و نقض قوانین رانندگی است که شما با وسیله نقلیه خود مرتکب می‌شوید. این موارد، در پرونده  خودروی  شما نزد نیروی انتظامی ثبت می‌گردد. بعضی از این خطاهای رانندگی جریمه دارند. با یپشرفت تکنولوژی پلیس هم در ثبت و ضبط جرایم رانندگی دقیق و عمیق تر عمل می‌کند. گواه این مطلب نصب دوربین های کنترل سرعت است: هر راننده که پایش را چند دقیقه روی کلاژ و دنده بگذارد( حتی در مسیرهای کوتاه)  نیز آن را تجربه می کند. اطلاعات میزان تخلفات رانندگی در سیستم‌های راهنمایی و رانندگی ثبت می گردد و روش ها و اپلیکیشن های مختلفی برای بررسی آنان وجود دارد.

زندگی روزمره و پردغدغه امروز بسیاری از افراد را اهمال کار کرده است و رانندگانی یافت می‌شوند که پرداخت جرایم خود را به عقب بیاندازند. پلیس هم که خیر الماکرین دوران است، از همان ابتدا احتمال دو برابر شدن جرایم رانندگی را بعد از مدت معین لحاظ کرده است. قوز بالاقوز دیگر نیز توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ راهنمایی و رانندگی در صورت رسیدن خلافی به مبلغ بیش از یک میلیون تومان است.

انواع جریمه خودرو چیست؟

همان طور که از گفته های بند قبلی پیداست، استعلام خلافی خودرو یکی از دغدغه‌های بیشتر رانندگان است. جرایم رانندگی انواع مختلفی دارند.جالب است بدانید که 4 نوع جریمه خودرو وجود دارد که عبارتند از تسلیمی، الصاقی، دوربینی و دوبرگی. اگر برای اولین بار قصد گرفتن خلافی ماشین خود را دارید این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چگونه از آن مطلع شویم؟ یا این‌که چه راهکارهایی برای کم کردن آن وجود دارد؟ آیا برای استعلام خلافی نرم‌افزاری وجود دارد؟ پس در ابتدا بهتر است درباره این 4 نوع جریمه خودرو، اطلاعات بیشتری کسب کنیم:

انواع جرایم خودرو
انواع جرایم رانندگی

جریمه مادی خلافی رانندگی

جریمه مادی ماشین همان سبک قدیمی جریمه کردن است. اگر در رانندگی، تخلفی از شما سرباز زند، فیش کاغذی مبلغ میزان جریمه صادر می‌شود. اگر افسر پلیس در نزدیکی‌تان بود، قبض جریمه به شما تحویل می‌شود، این جریمه در پرونده سوابق رانندگی شما نیز ثبت می‌گردد. در هنگام مراجعه تان به سامانه‌هایی که در ادامه مطرح می‌کنیم، خود و میزان جریمه را می‌توانید مشاهده نمایید.

جریمه نمره منفی

بعضی رانندگان برای جریمه مادی ماشین خود ارزشی قائل نیستند؛ بنابراین، پلیس برای سختگیری بیشتر، قوانین نمره منفی را در رانندگی لحاظ می‌کند. یعنی: علاوه بر جریمه مادی، نمره منفی خلاف به شما تعلق می‌گیرد. هر سطح از امتیاز منفی با سطح مشخصی از پیامدها همراه است.

اگر امتیاز منفی رانندگی شما به ۳۰ برسد، گواهینامه رانندگی به مدت ۳ ماه توقیف می‌شود. همان طور که می‌دانید، نداشتن گواهینامه به معنای عدم امکان نشستن پشت فرمان و رانندگی است. اگر شما در این شرایط پشت رل بنشینید و از بدشانسی، تصادفی را نیز تجربه کنید، بیمه شخص ثالث هیچ خسارتی را به شما پرداخت نخواهد کرد.اگر برای بار دوم، تعداد نمرات منفی شما به ۲۵ مورد برسد، گواهینامه‌تان به مدت طولانی‌تر شش ماه توقیف می‌شود و نمی‌توانید رانندگی کنید. رسیدن امتیاز منفی رانندگی شما به ۲۰ با پیامد بسیار ناراحت کننده‌ای همراه است: باطل شدن گواهینامه رانندگی. خدا به دادتان برسد!!! چون باطل شدن گواهینامه همانا و دویدن و رفتن سر کلاس رانندگی و آزمون‌ آیین نامه و شهری همان.

جریمه توقیف خودرو

یک دسته از خلاف‌ها هم  وجود دارند که با توقیف بی برو و برگرد خودرو همراهند. در چنین شرایطی، علاوه بر عدم امکان رانندگی ، شما باید جریمه توقیف خودرو را نیز بپردازید.مثال‌های این جرایم رانندگی:

 • تصادفات منجر به جرح فوت
 • نداشتن بیمه‌نامه شخص ثالث
 • ارتکاب همزمان دو تخلف
 • هرگونه حرکات نمایشی مانند دور زدن در جا
 • مستی یا استفاده از مواد مخدر و روان‌گردان
 • رانندگی با وسیله نقلیه فاقد مدارک

هستند. در جرایم توقیف خودرو، راننده باید کار و زندگی خود را کنار بگذارد، علاوه بر پرداخت مفاصا حساب تخلفات رانندگی، با ارائه اصل مدارک:

 • مالکیت یا وکالت ‌نامه رسمی
 • همچنین اصل قبض پارکینگ

به ستادهای ترخیص، نسبت به آزادسازی وسیله نقلیه خود اقدام نماید.

جریمه تخلفات رانندگی( آپدیت مهرماه 1400) 

شاید بعد از این‌که با جرایم و تخلفات رانندگی آشنا شدید، بخواهید بدانید که آخرین نرخ خلافی‌های خودرو چقدر است. ما در این لیست آخرین به روز رسانی جریمه تخلفات رانندگی مهرماه 1400 را ارائه کرده‌ایم:

(میزان خلافی خودرو در هر مورد به روز ‌می‌شود.)

 • استفاده نکردن از کلاه ایمنی (راننده و سرنشین موتور): 70 هزارتومان
 • توجه نکردن به فرمان ایست و حرکت پلیس: 50 هزارتومان
 • عبور وسایل نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه: 90 هزارتومان
 • پرداخت نکردن عوارض مقرر در آزادراه‌ها: 40 هزارتومان
 • حمل جنازه با وسایل نقلیه غیرمجاز: 50 هزارتومان
 • همراه نداشتن گواهینامه رانندگی: 40 هزارتومان
 • استفاده از شیشه دودی: 60 هزارتومان
 • تجاوز از سرعت غیرمجاز (بیش از 30 کیلومتر بر ساعت): 210 هزارتومان
 • نداشتن پلاک جلو، عقب و ناخوانا بودن: 70 هزارتومان
 • آویزان شدن در ماشین در حال حرکت: 50 هزارتومان
 • عبور از چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی: 210 هزارتومان
 • استفاده از تلفن همراه: 110 هزارتومان
 • حرکت به طور مارپیچ: 160 هزارتومان
 • عبور از محل ممنون: 110 هزارتومان
 • حرکت دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها: 160 هزارتومان
 • سبقت اتوبوس و کامیون در داخل شهر: 50 هزارتومان
 • نداشتن بیمه نامه شخص ثالث معتبر: 50 هزارتومان
 • در آغوش داشتن اطفال در حین رانندگی: 50 هزارتومان
 • پرتاب زباله یا آب دهان و بینی از ماشین: 40 هزارتومان
 • نشاندن مسافر در سمت چپ راننده: 40 هزارتومان
 • بیرون آوردن دست از خودرو: 40 هزارتومان

برای اطلاع از میزان جریمه خودرو لازم است تا هر چند وقت یک بار سایت را بررسی کنید.

برای دریافت خلافی موتورسیکلت می‎‌‌‎توانید از روش‌هایی که در مقاله آن نوشته‌ایم، استفاده کنید.

چگونه پلیس خودروی شما را جریمه می کند؟

نیروی انتظامی از شیوه‌های متنوعی برای ثبت جرایم رانندگی استفاده می‌کند:

روش ثبت خلافی با دوربین

امروزه با مکانیزه شدن تجهیزات، بسیاری از فرایندهای کنترلی راحت‌تر شده اند. دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی به عنوان دستیار پلیس راهور کار می‌کنند.این دوربین‌ها بسته به هدف  و کارکرد خود، یک سیستم نظارتی هوشمند برای کنترل ترافیک و ثبت تخلفات رانندگی هستند. برخی از این دوربین‌ها، پلاک خودروهای خاطی را ثبت می‌کنند  و برخی دیگرسرعت خودروها را بررسی و ثبت می‌کنند. بسته به اینکه چه تکنولوژی دوربین، کارایی و عملکرد دوربین متفاوت است.

در صورت چشم پوشی از شیطنت رانندگانی که  موانعی برای دیده نشدن پلاک خودرو به صورت عمدی پدید می‌آورند، ایده ثبت خلافی با دوربین سبب تاثیرات مثبتی در رانندگی افراد شده است:  بعضی رانندگان از ترس جریمه و دوربین از بسیاری از تخلفات چون رد شدن از محدوده، طرح دوربین های زوج و فرد اجتناب می کنند. همچنین، بسیاری از کاربران ترافیک با اجرایی شدن طرح ثبت تخلف سرعت و سبقت غیر مجاز توسط دوربین ها،  با همان سرعت مطمئنه و پیشنهاد شده رانندگی کنند.

مطلب پیشنهادی : راهنمای کامل ثبت خلافی با دوربین

روش تسلیمی برگه جریمه رانندگی

در روش تسلیمی برگه خلافی، همان طور که از نامش پیداست، پلیس برگه جریمه را با مشخصات راننده و گواهینامه، مشخصات خودرو، نوع تخلف‌، محل و زمان تخلف و مشخصات افسرتکمیل می‌کند و به راننده تحویل می‌دهد.

چرا اعتراض کنیم وقتی امکان اعتراض برای جریمه‌های تسلیمی وجود ندارد؟؟ در این روش احتمال بروز خطا در بررسی تخلف پایین است؛ از طرف دیگر، خود راننده نیز شاهد و ناظر ماجرا است! جالب است بدانید اگر جریمه تسلیمی پرداخت نشود، پس از گذشت 60 روز، 2 برابر خواهد شد.

روش خودداری از گرفتن قبض جریمه

همه ما تجربه دیدن پلیس راهور را در کنار جاده یا خیابان داشته‌ایم. این قشر زحمتکش جامعه به کنترل و تسهیل ترافیک می‌پردازند. گاهی نیز هشدا‌رهایی به رانندگان خاطی می‌دهند. این هشدار می‌تواند در قالب درخواست کنار زدن راننده خلافکار در کنارگذر مسیر باشد. ولی  برخی رانندگان خامی کرده و به هشدار پلیس نیروی انتظامی توجه نمی‌کنند. این اشتباه رانندگان به جریمه منجر خواهد شد. بعضی صاحبان خودرو هم به کنار گذر می‌روند ولی جریمه را نمی‌پذیرند. هر دوی این واکنش‌ها سبب تشدید جرایم می‌گردد.

روش الصاقی برگه جریمه رانندگی

در این روش، شما مرتکب تخلف رانندگی نظیر پارک ممنوع می‌شوید؛ ولی پلیس هنگام جریمه می‌بیند که جا تر است و بچه نیست. بنابراین پلیس قبض جریمه را صادر کرده و در زیر شیشه برف پاک کن قرار می‌دهد. شما هنگام برگشت به خودرو‌، جریمه را مشاهده کرده و حالتان گرفته می‌شود.

ممکن است در این شرایط به این فکر بیفتید که آیا امکان دارد به این جریمه اعتراض کرد؟ در پاسخ باید گفت بله امکان اعتراض به این جریمه وجود دارد اما این که نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشد بعید به نظر می‌رسد.زیرا خوشبختانه یا برابر با شانس بد شما افسر به اندازه‌ای زمان داشته که تخلف مربوطه را بررسی نماید. اگر شما از پرداخت جریمه الصاقی سرپوشی کنید یا در زمان تعیین شده اقدام به پرداخت آن نکنید، میزان جریمه دوبرابر خواهد شد.

روش دو برگی جریمه رانندگی

گاهی طبق روش خودداری، پلیس برگه جریمه را صادر کرده و به راننده فرمان ایست می‌دهد. ولی راننده سهوا یا عمدا خودرو را برای دریافت برگه جریمه متوقف نمی‌کند. در این شرایط، افسر راهور دو برگه جریمه را پر می‌کند. برگه اول به جریمه رانندگی و برگه جریمه دوم به عدم توجه راننده به فرمان پلیس مربوط است.

جریمه کرونایی خودرو

شاید با خواندن این تیتر یک آه از ته دل بکشید و یاد جریمه‌هایی بیفتید که در دوره‌ی کرونا برای خودروی شما درنظر گرفته شده است. حالا خبر خوب این است که دیگر خبری از محدودیت­های شبانه نیست. در خصوص محدودیت‌های بین استانی، اجازه تردد به استان‌هایی با رنگ قرمز و نارنجی هنوز وجود ندارد.

جریمه‌های کرونایی‌ست که دارای دو دسته‌ی جریمه‌های تردد درون شهری و بین شهری‌ست، در زیر هر یک از آن‌ها را توضیح خواهیم داد:

جریمه کرونایی تردد درون شهری

هنگامی که ساعت ۱۰ شب تا ۳ عصر در خیابان‌ها بی‌هدف چرخ می‌زدید، دوربین‌های وظیفه شناس از خودروی‌ شما عکس‌برداری کرده و ۲۰۰ هزاز تومان ناقابل را برای جیب شما درنظر می­گرفتند. البته در بار اول، پیامک جریمه خودرو کرونا فقط شامل یک متن هشدار  بود. هرچند دیگر این جریمه و محدودیت برداشته شده است؛ اما ممکن است که با تشدید مجدد کرونا، باز این محدودیت برگردد.

جریمه کرونایی تردد بین شهری

چقدر در رسانه‌های اجتماعی، در صدا و سیما، از زبان پرستاران و پرشکان شنیده‌ایم که نباید به شهرهایی که کرونا امانشان را بریده و در وضعیت قرمز قرار دارند سفر کنیم. آنقدر گوش ندادیم و بی‌تفاوت از کنار این بیماری و خطراتش گذشتیم تا برایمان جریمه‌ ۱ میلیونی درنظر گرفتند! در حقیقت وقتی با پلاک غیربومی در شهرهای قرمز کرونایی تردد داشته باشیم باید سر کیسه را شل کرده و یک میلیون تومان را پرداخت نماییم.گاهی اوقات مثل مرداد ماه ۱۴۰۰ با شیوع وحشتناک کرونای دلتا، حتی اجازه عبور نیز داده نمی‌شود. پس اگر اهل سفر با خودرو هستید، در صورت رعایت نکردن این مسئله، در هنگام استعلام خلافی خودرو کرونا تعجب نکنید. برای اینکه قانون را رعایت نکردید.

به هر حال، بهتر است که الآن استعلام جریمه خودرو کرونا را بگیرید. با اینکه محدودیت ها برداشته شده است؛ به هر حال جریمه­‌های قبل هنوز پابرجا هستند.

استعلام خلافی خودرو در سال ۱۴۰۰

افراد با همه تخلف‌های رانندگی آشنایی ندارند یا اصلا در هنگام ارتکاب خلافی، متوجه عمل خود نیستند. خطای  افسران هم در خواندن پلاک خودروها اجتناب‌ناپذیر است.بنابراین برای مواجه نشدن با مبلغ سنگین خلافی های خودرویتان، استعلام و پرداخت به موقع آن ها ضرورت می‌یابد. علاوه بر سنگین شدن مبالغ جرایمی که از آن‌ها خبرندارید، این احتمال هم وجود دارد که روزی که بساط سفر لذت بخش خود را چیده و دل به جاده سپرده‎‌اید، ناگهان پلیس خودروی شما را به علت جرایم سنگین توقیف کند و کیف شما ناکوک شود.

با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا از تابستان ۹۸ نیز حساسیت نسبت به پرداخت به موقع قبض جریمه ماشین بیشتر شده است. پس گوش به زنگ بودن در استعلام و پرداخت جرایم منطقی به نظر می‌رسد. شاید این سوال به ذهنتان برسد که روش‌های استعلام میزان خلافی خودرو چیست؟ چگونه جریمه‌ها را پرداخت کنیم؟ پس کمی صبر کنید که به همه سوالاتتان جواب می دهیم:

روش‌های استعلام خلافی خودرو

برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو، شیوه‌های مختلفی وجود دارد که مورد بررسی قرار می‌دهیم:

مراجعه حضوری به مراکز پلیس +۱۰

مراجعه حضوری به پلیس +10
 برای پرداخت جریمه خودرو
مراجعه حضوری به پلیس +۱۰

در بالا به اهمیت استعلام و پرداخت جریمه تخلف اتومبیل اشاره کردیم. اطلاعات درباره نحوه دریافت خلافی خودرو قبلا که استفاده از اینترنت و اعتماد به آن چندان رایج نبود، افراد برای دریافت خلافی به یکی از مراکز پلیس +۱۰ رفته  و با پرداخت مبلغی مشخص( ۳۰ هزار تومان درسال ۹۹)  صورت ریز خلافی وسیله نقلیه خود را دریافت می‌کردید. برای پرداخت خلافی می­توانید از دستگاه پوز موجود در دفاتر پلیس+10 استفاده کنید. در صورت قطع بودن سیستم پوز، باید به یکی از شعب بانک ملی مراجعه کرده یا از طریق ATM استفاده کنید.

خودتان صاحب اختیارید! اما اگر می‌دانید که میزان جریمه خودرویتان بالای یک میلیون تومان است مراجعه به دفاتر پلیس + 10 چیزی جز تحمل صف‌های طولانی و معطل شدن برایتان ندارد! اگر علاقه‌مندبه مراجعه حضوری هستید، می‌توانید به مراکز راهنمایی ورانندگی برای رفع این مشکل مراجعه کنید.

مدارک موردنیاز برای پرداخت حضوری جرایم رانندگی :

 • اصل کارت شناسایی مالک خودرو
 • سند مالکیت خودرو
 • بیمه‌نامه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث خودرو، بیمه‌ای دارای اجبار قانونی است. این بیمه، خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث را در تصادفات و خسارات جاده ای جبران می‌کند. البته بیمه دیگری نیز برای خودرو با عنوان بیمه بدنه وجود دارد. این بیمه اختیاری است و فقط خسارات مالی بدنه خودروی مقصر را جبران می‌کند. این بیمه در لیست مدارک مورد نیاز برای رفع خلافی خودرو ذکر نشده است.

این روش هنوز هم مرسوم است ولی از میزان محبوبیت آن با توجه به شرایط کرونایی و همه گیر شدن استفاده از اینترنت و توسعه بانکداری الکترونیک، برای رفع نیازهای روزمره کاسته شده است.

مشاوران بیمه شخص ثالث بیمه دات کام مراجعه  به مراکز پلیس +۱۰  برای پرداخت حضوری جرایم رانندگی کمتر از یک میلیون تومان را توصیه می‌کنند. اگر مبلغ جریمه بیش از یک میلیون باشد، باید به مراکز ‌پلیس راهنمایی و رانندگی بروید. زمانی هم که قصد فروش و انتقال خودرو دارید، باید علاوه بر انتقال بیمه شخص ثالث و سایر مدارک، قبض جریمه را نیز از طریق مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ اخذ کرده و برای تعویض پلاک ارائه دهید.

 با ارائه راه‌های دیگر استعلام و پرداخت خلافی، فرد می‌تواند به راحتی از هر جا که می‌خواهد، فقط با یک گوشی یا کامپیوتر ساده و اینترنت، میزان خلافی ماشین را استعلام نماید و بدون مراجعه حضوری آن را پرداخت نماید.

 

دریافت خلافی خودرو و پرداخت آن از طریق پیامک

برای استعلام خلافی خودرو به چه شماره ای پیامک بزنیم؟ برای دریافت میزان خلافی خودرو با پیامک شماره  کد VIN  را به شماره 1101202020 ارسال کنید.

شما بعد از این پیامک، پیامک دوم حاوی شناسه پرداخت و قبض را دریافت خواهید کرد. حالا اطلاعات مدنظر برای پرداخت عوارض خودرو در دسترس است. شما می‌توانید به خودپردازها یا سایت‌های بانکی و اپلیکیشن‌های پرداخت قبوض مراجعه کرده و مبلغ را پرداخت نمایید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که گرفتن خلافی موتور با پیامک هم امکان‌پذیر است.

استعلام جرایم اتومبیل با موبایل و کد USSD (استعلام جریمه بدون نیاز به اینترنت)

برای گرفتن خلافی خودرو با موبایل مراحل زیر را باید طی کنید:

الف) کد استعلام خلافی خودرو با موبایل برابر با #110* است که باید شماره گیری کنید.

 • خدمات قابل ارائه
 • خدمات در دست اقدام

اگر می‌خواهید میزان خلافی ماشین را ببینید، باید عدد یک را انتخاب و ارسال نمایید.

ب) در مرحله بعدی، گزینه استعلام خلافی خودرو  ارائه می‌شود که برای دریافت خلافی خودرو باید عدد یک را انتخاب و ارسال نمایید.

ج) با دریافت درخواست درج کدVIN ، شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودروی خود را وارد کنید. در زمان وارد کردن کد، زبان کیبورد گوشی‌تان باید انگلیسی باشد.

د) حالا مبلغ جرایم خودرو را می‌بینید که در مراحل بعد می‌توانید میزان جریمه را پرداخت و تسویه نمایید.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق سایت راهور

برای استعلام میزان خلافی خودرو از طریق اینترنت می­توانید از دو روش زیر اقدام کنید:

الف)در این روش به سایت پلیس راهور ناجا مراجعه نمایید.

ب) سپس روی قسمت پرداخت الکترونیکی جرائم در وسط صفحه کلیک کنید. سپس در صفحه باز شده، شناسه قبض و پرداخت را وارد کنید.

ج) همچنین می توانید روی گزینه استعلام میزان تخلفات رانندگی هم کلیک کنید. بعد از وارد کردن بارکد کارت خودرو، فهرست تخلفات نمایش داده می­شود. سپس می­توانید آن­ها را پرداخت کنید.

توجه کنید که سایت راهور به روز نیست.اطلاعات این سایت بعد از یک هفته به روز رسانی می‌شود. به بیان بهتر، هفت روز بعد از ارتکاب جرایم رانندگی، می‎توانید آن را در سایت رهگیری نمایید. پرداختی‌ها در سایت راهور، استعلام خلافی یا مشاهده قبض جریمه نیز با تاخیر ۷۲ ساعته در سایت پلیس راهور همراه است.

البته سایت­‌های دیگری هم وجود دارند که شما می‌­توانید با آن­ها، اقدام به دریافت میزان خلافی خودرو آنلاین کنید. همچنین باید گفت که سایت استعلام خلافی موتورسیکلت همان سایت rahvar120 است.

نکات مهم در خصوص سایت راهور برای خلافی

 • اطلاعات سایت آفلاین است و به‌طور هفتگی آپدیت می‌شود.
 • اگر آی‌پی شما برای خارج از کشور باشد یا در زمان مراجعه به سایت فیلترشکنتان روشن باشد، سایت راهور 120 برای شما باز نخواهد شد.

پرداخت خلافی خودرو با ATM

یکی از دیگر از روش‌های پرداخت خلافی خودرو از طریق دستگاه ATM است. در ابتدا فقط امکان پرداخت جریمه با استفاده از دستگاه‌های ATM بانک ملی امکان‌پذیر بود؛ اما اکنون می‌تواند از طریق دستگاه‌های عابربانک بانک‌های ملی، سپه، صادرات، رفاه، پاسارگاد، سینا، دی، حکمت، توسعه تعاون و پارسیان جریمه و مقدار خلافی را پرداخت کرد.

برای پرداخت خلافی خودرو با ATM فقط نیاز است که یک کارت بانکی و شناسه قبض و پرداخت را داشته باشید. بعد از داخل کردن کارت به دستگاه، وارد بخش پرداخت قبض شده و شناسه قبض و پرداخت را وارد کنید. بعد از تائید، جریمه شما پرداخت و رسیدی تحویلتان داده خواهد شد. این رسید را نزد خود نگه دارید.

 

 

استعلام و پرداخت خلافی با اپلیکیشن‌های موبایلی

استعلام و پرداخت جریمه ماشین با اپلیکیشن
پرداخت جریمه ماشین با اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های پرداخت که در کارها و پرداخت‌های روزمره مانند پرداخت قبض موبایل، قبض برق و  فعال هستند، امکان استعلام و پرداخت انواع جرایم رانندگی نظیر جریمه دست نویس، خلافی ثبت شده با دوربین و … را نیز فراهم آورده‌اند.

نرم‌افزارهای آپ، تاپ، قبضینو، سکه، فرمون و …. امکان استعلام و پرداخت قبض جریمه را دارند. به راحتی می‌توانید این اپلیکیشن‌ها را نصب کنید و میزان تخلفات رانندگی خود را صفر کنید.

نرم افزارهای استعلام خلافی موجود در بازار

اگر گوشی تلفن همراه شما هوشمند است یا از کامپیوتر استفاده می‌کنید می‌توانید وارد برنامه بازار شوید و خلافی را سرچ نمایید. در این صورت با نرم افزارهای متعددی مواجه می‌شوید که در عکس زیر نمایان شده‌اند:

اپلیکیشن‌‌های خلافی خودرو

نرم‌افزار‌های متعدد موجود برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو

برای دسترسی بهتر لیست این برنامه‌ها را در زیر برای شما آورده‌ایم:

 1. استعلام خلافی خودرو
 2. استعلام میزان خلافی خودرو جدید
 3. خلافی خودرو
 4. خلافی خودرو پر سرعت
 5. خلافی|پلیس+10
 6. استعلام خلافی خودرو (پرداخت جریمه)
 7. فرمون- استعلام خلافی خودرو هوشمند

با کپی کردن هریک از این عبارات و وارد کردن آن‌ها در برنامه بازار می‌توانید به این برنامه‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین برای مطمئن شدن از این‌که برنامه، همان برنامه‌ای‌ست که میخواستید می‎توانید آیکون‌های هریک را در تصاویر بالا به خاطر بسپارید تا در موقع جستجو برنامه موردنظر را دانلود نمایید.

نرم افزارهای خلافی خودرو موجود در google play

برخی از افراد که گوشی‌های تلفن‌همراه آن‌ها اندروید است از نرم افزار گوگل پلی برای بارگیری نرم افزارهای خود استفاده می‌کنند. این دسته از افراد می‌توانند به گوگل پلی مراجعه کرده و نرم‌افزارهای خلافی را مشاهده و در صورت تمایل آن را دانلود کنند.

برخی از این اپلیکشین‌ها قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهند که به شرح زیر است:

 1. هشدار نزدیک شدن به محدوده ترافیک
 2. هشدار عبور از سرعت مجاز
 3. خرید بیمه شخص ثالث
 4. استعلام تصادفات رانندگی
 5. خدمات پلیس
 6. جدول تعرفه‌های جرایم

 

گرفتن خلافی خودرو با شماره پلاک از اینترنت

در حال حاضر امکان استعلام میزان خلافی خودرو با پلاک ماشین از اینترنت به صورت مستقیم وجود ندارد. بعضی سایت‌ها هستند که امکان وارد کردن پلاک را می‌دهند؛ اما شما باید در ابتدا بارکد گواهینامه خود را وارد کنید و بعد از ثبت، شماره پلاک نمایش داده می‌شود. سپس میزان خلافی خودرو را می­توانید استعلام بگیرید. در حقیقت باید گفت که روشی برای استعلام پیامکی خلافی خودرو از طریق پلاک وجود ندارد.

برای چگونگی دریافت استعلام خلافی موتور از طریق پلاک مقاله خلافی موتور را مطالعه کنید.

چگونه خلافی خودروی خود را قسطی پرداخت کنیم؟

گاهی وقت‌ها مبلغ خلافی خودرو به حدی بالا است که پرداخت کل مبلغ به صورت یکباره ممکن نیست. ضمنا این نکته ریز را هم در ذهن داشته باشید: عدم پرداخت به موقع جرایم رانندگی با دو برابر شدن آن‌ها همراه خواهد بود. در چنین موقعیتی، دارندگان خودرو ترجیح می‌دهند این سنگ بزرگ جریمه‌ها را به تکه‌های کوچک اقساط جریمه‌ها خرد کنند. به بیان دیگر، افراد پرداخت قسطی خلافی را ترجیح می‌دهند. با انتخاب این گزینه، رانندگان هر زمان که مایل بودند، قسمتی از آن مبلغ را به صورت قسطی پرداخت کنند.

فرایند پرداخت قسطی جریمه اتومبیل

بعد از ورود به سایت راهور۱۲۰ و طی کردن مراحل استعلام و مشاهده جزییات و مبلغ تخلفات رانندگی خود، تیک هر کدام از جرایمی که می‌خواهید پرداخت کنید را بزنید و بعد از بررسی و تایید قبض، مبلغ مربوطه را پرداخت نمایید. به عبارتی دیگر، بهترین راه برای تقسیط خلافی خودرو بالای یک میلیون از طریق سایت است. هرچند بهتر است که اجازه ندهید تا میزان جریمه خودرو افزایش یابد.

چگونه خلافی خودروی خود را کم کنیم؟

پیگیری میزان تخلفات رانندگی به آگاهی راننده از جزییات و مبالغ آن‌ها منجر می‌شود. خطای انسانی پلیس سبب می‌شوند که راننده به اشتباه جریمه شود. برای  اعتراض به جریمه کمتر از یک میلیون تومان، به دفاتر پلیس +۱۰ بروید و اعتراض خود را ثبت کنید. در این شرایط، درخواست شما به مرکز اجراییات کل کشور ارسال می‌شود و در عرض کمتر از ۲۴ ساعت به شما جواب نهایی اعلام خواهد شد.

اگر میزان جریمه شما بیش از یک میلیون باشد، مراجعه حضوری به ” واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی ” در تهران طبق لیست زیر ضرورت می‌یابد:

 • منطقه یک:  چهارراه لشکرک، بلوار اوشان، جنب بیمارستان ۵۰۵ ارتش
 • ناحیه ۱۰: نواب، نبش محبوب مجاز
 • منطقه ۱۲: خیابان شوش، نرسیده به میدان شوش، پشت بوستان بهاران، جنب کلانتری ۱۱۲
 • ناحیه ۱۴: شهید محلاتی، نبرد شمالی، بعد از پاسدار گمنام، ابتدای خیابان قیام، انتهای شهید ابراهیم بیدی
 • منطقه ۱۶: میدان بهمن، اول تندگویان
 • ناحیه ۲۰: شهرری، خیابن ۲۴ متری رازی، انتهای کریمی شیرازی، بعد از فروشگاه رفاه شهرداری منطقه ۵
 • منطقه ۲۱: تهرانسر، انتهای بلوار یاس، بعد از مسجد جامع، نرسیده به کمربندی آزادگان

در این مراکز، قضات تحت نظارت دادرسی راهور به پرونده اعتراض به جرایم ظرف یک هفته  رسیدگی کرده و در صورت نیاز،  مبلغ خلافی را طبق مقررات راهنمایی و رانندگی کم می‌کنند.

رانندگان عزیز در شهرستان‌ها نیز می‌توانند به مرکز اجراییات منطقه یا شهرستان محل سکونت خود برای اعتراض به  تخلفات اتومبیل خود مراجعه کنند.

اعتراض به خلافی خودرو

در مورد اعتراض به جریمه رانندگی سه حالت وجود دارد، که در زیر به آنها می‌پردازیم:

اعتراض به قبض جریمه

چنانچه قصد داشته باشید به قبض جریمه اعتراض کنید باید به مرکز اجراییات شهر محل سکونت خود مراجعه کرده و شکایت را اعلام کنید.

اعتراض به وضعیت تخلفات رانندگی

اگر در رابطه با وضعیت تخلفات رانندگی خود اعتراضی دارید باید به پلیس+10 مراجعه کنید.پس از گذشت 24 ساعت به اعتراض شما رسیدگی می‌شود.

اعتراض به جریمه بالای یک میلیون تومان

اگر میزان جریمه بالای 1میلیون تومان بود، آن وقت باید برای اعتراض به این نوع جریمه به واحدهای رسیدگی تحلفات مراجعه کنید.

مدارک موردنیاز برای اعتراض به خلافی خودرو چیست؟

لیست مدارک ضروری هنگام اعتراض به انواع مختلف خلافی ماشین را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • اصل کارت ملی مالک خودرو
 • اصل سند مالکیت خودرو
 • تکمیل فرم درخواست
 • کارت شناسایی معتبر دارنده خودرو یا وکیل قانونی

چگونه رفع توقیف خودرو کنیم؟ (ترخیص خودرو از پارکینگ پلیس چگونه است)

در صورتی که جریمه خودروی خود را پرداخت کرده و قصد دارید آن را ترخیص کنید باید مراحل زیر را طی نمایید:

 1. ابتدا با 110 تماس حاصل کرده و از انتقال خودرو به پارکینگ اطمینان حاصل کنید.
 2. نام و ادرس پارکینگی که خودروی شما به آن منتقل شده است را جویا شوید.
 3. مدارک ماشین از جمله برگ سبز خودرو، کارت ماشین،بیمه نامه خودرو را به همراه کپی تمامی مدارک با خود داشته باشید.
 4. به همراه داشتن مدارک شخصی شامل کارت‎ ملی،شناسنامه، گواهی‌نامه  و کپی از تمام مدارک
 5. همراه داشتن بیمه شخص ثالث
 6. بررسی و اطمینان از پرداخت جریمه‌های رانندگی و آگاهی از ریز خلافی خودرو
 7. همراه داشتن رسید پرداخت خلافی‌ خودرو
 8. بررسی و اطمینان از پرداخت عوارض شهرداری خودرو
 9. تهیه وکالت نامه از مالک خودرو توقیفی در صورتی که خودرو به نام شما نیست (برای مثال خودرو به نام همسر شماست)
 10. مراجعه به پارکینگی که خودرو به آن منتقل شده و گرفتن برگه توقیف خودرو و برگه جریمه که معمولا به آن پیوست می شود
 11. مراجعه به ستاد ترخیص راهور مربوطه در شهر
 12. پرداخت هزینه‌های مربوطه شامل هزینه جرثقیل و … در ستاد ترخیص
 13. اخذ مجوز ترخیص خودروی توقیفی
 14. مراجعه به پارکنیگ برای تحویل ماشین توقیفی
 15. کنترل بدنه و سیستم تعلیق خودرو و اطمینان از آسیب ندیدن آن‌

بخشودگی مهلت پرداخت جرائم 1400

سردار هادیان، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، بیان کرد که بر اساس مصوبه مجلس، فرصت بخشودگی خلافی خودرو تا پایان دی ماه سال جاری (۱۴۰۰) است. بعد از پایان دی ماه، دوباره جرائم دو برابر خواهند شد.

همچنین سرهنگ محمدرضا محمد، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایمنا در 4 دی 1400 بیان کرد که این بخشودگی خلافی خودرو مشمول آن‌هایی خواهد شد که قبل از 1400 جریمه شده باشند. در این طرح تمام جریمه‌هایی که از قبل دو برابر شده‌اند همراه با جریمه‌های محدودیت کرونا و سایر جریمه‌های الصاقی تا آخر دی ماه بخشیده شده‌اند.

خلافی خودرو یا فرهنگ رانندگی؟

خطا و اشتباه جزو لاینفک زندگی انسانی است.در رانندگی نیز خطا و اشتباه اجتناب‌ناپذیر است.تاوان اشتباه در رانندگی جریمه و خلافی خودرو تلقی می‌شود.گاهی این خطاها  ریسک‌هایی نیز در پی دارند. شرکت‌های بیمه ریسک‌ها و خسارات رانندگی را با بیمه‌های: شخص ثالث موتور و خودرو، بیمه بدنه و بیمه اموال جبران می‌کنند. ولی پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با هدف بازدارندگی از رانندگی‌های خطرساز و بالا بردن امنیت، جرایم رانندگی و خلافی خودرو را در قوانین خود قرار داده است. این جریمه‌ها با استفاده از اصل تنبیه در صدد کاهش خطرها هستند. پس چطور مثل حرفه ای ها رانندگی کنیم؟ باید مقامات راهنمایی رانندگی دوری از حرکات خطرناک و تخلفات را  با فرهنگ سازی در ذهن افراد حک کنند.  علاوه بر سرمایه‌گذاری در حوزه بهبود شرایط رانندگی، آموزش و فرهنگ سازی رانندگی ایمن نیز توصیه می‌‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
05 بهمن 1400 / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

گاز نخوردن ماشین: دلایل و راه‌های جلوگیری از گاز نخوردن خودرو

اگر اغلب با مشکل گاز نخوردن خودرو خود مواجه هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید!

04 بهمن 1400 / اطلاعات خودرو و موتور / تعمیر و نگهداری

راهنمای خرید روغن موتور: نحوه تشخیص مرغوبیت روغن ماشین

اگر همیشه برای خرید روغن موتور دچار سردرگمی می‌شوید که کدام روغن بهتر است؛ این مقاله را از دست ندهید!

03 بهمن 1400 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه موتور

پرداخت عوارض شهرداری موتور سیکلت به 2 روش آنلاین و حضوری

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص عوارض شهرداری موتورسیکلت این مقاله را بخوانید!

03 بهمن 1400 / اطلاعات خودرو و موتور / بیمه موتور

موتور دو زمانه چیست و چگونه کار می‌کند؟

نحوه عملکرد موتور دو زمانه را با شکل در این مقاله بخوانید!

02 بهمن 1400 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

پیگیری کارت خودرو با 2 روش آنلاین و کد دستوری USSD

اگر برای دریافت کارت خودرو خود اقدام کرده‌اید؛ اما بعد از گذشت ۴۰ روز هنوز به دستتان نرسیده‌است برای روش‌های پیگیری کارت ماشین خود این مقاله را بخوانید!

02 بهمن 1400 / اطلاعات خودرو و موتور

استاندارد آلایندگی یورو 5 چیست+ خودروهای دارای استاندارد یورو۵

کدام خودروهای ایرانی دارای استاندارد آلایندگی هستند؟ اطلاعات کامل را در این مقاله بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
ژینا
17 آذر 1399

سلام شما می دانید میزان خلافی برای توقیف خودرو چقدر است؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، مقدار دقیق میزان خلافی برای توقیف خودرو را را باید از دفترهای پلیس +10 امار بگیرید.

   سجاد
   08 دی 1400

   سلام. چرا دیگه نمیشه آنلاین خلافی گرفت؟؟

    کارشناس بیمه
    08 دی 1400

    سلام وقت بخیر چرا اتفاقا چنین چیزی مقدوره از طریق شیوه هایی که در مقاله توضیح داده شده لطف خلافی خودرو رو آنلاین بگیرید

    سعید
    02 بهمن 1400

    ظاهرا دیگه فقط مالک از طریق سامانه سخا می تونه خلافی بگیره. البته با داشتن کدملی مالک، بارکد کارت ماشین و کد تاییدی که فقط به شماره متعلق به مالک ارسال خواهد شد و اولین بار و برای ثبت نام نیاز هست، امکان اخذ خلافی توسط شخص دیگر هم هست.

مریم کرجی
06 فروردین 1400

با سلام من اواخر فروردین 400 ماشین پژو پارس خود را در نمایشگاه عوض کردم و خود نمایشگاه هم ماشین من رو بدون تعویض پلاک به شخص دیگر فروخته بود و قولنامه داریم. متاسفانه تا کنون نتونسته بودم نمایشگاه رو وادار به تعویض پلاکها کنم و چندین مورد جریمه و دو مورد هم امنیت اخلاقی بی حجاب به پلاک من اس اومده الان به زور من ماشین رو گرفتیم در پلیس اخلاقی رفتن برا دادن تعهد و … سوالم اینه آیا این خلافها در پلاک به نام من که مقصر نبودم میمونه یا به نام تخلف کننده و اگه بمونه و تعهدات و بی گناه بودن مالک پلاکها تایید بشه چطور میشه خلاف ها رو پاک کرد. ممنون

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام
  هرچه سریع تر اقدام بکنید برای فک پلاک ، موارد امنیت اخلاقی به نام مالک ثبت می شود مگر اینکه جرایم تسلیمی باشد که به نام راکب به ثبت می رسد.

حمید صفوی
14 فروردین 1400

با سلام من حدود دو ماه پیش تصادف کردم که منجر به فوت یک نفر و مصدومیت یک نفر دیگه از ناحیه پا شد .بیمه و تمام مدارک من کامل هست فقط مبلغ خلافی ماشین خیلی بالا هستش نامه ترخیص رو از دادگاه گرفتم ولی خلافی رو ندارم بدم.اول اینکه روز دادگاه باید چی بگم و کاری انجام بدم.دوم اینکه برای خلافی کاری میشه انجام داد یا نه.کار من با ماشین هستش و توی اسنپ کار میکنم الان نه درآمد دارم نه کاری واقعا بیچاره شدم.اگه امکان داره کمکم کنید و راهی بهم نشون بدید.ممنون از بزرگواریتون و سایت خودتون.مرسی

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر شما می تونید تقاضای تقسیط خلافی خودرو را به پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه کنید. ضمنا مطالعه مقاله پرداخت اقساطی خلافی ماشین میتونه براتون مفید باشه

فیروز صدر
06 اردیبهشت 1400

من. ماشین من توسط کنترل نامحسوس به پارکینگ فرستاده شد.
اون جا افسر گفت که خلافی های ماشین رو موقع ترخیص نیازی نیست پرداخت کنم.
اما الان که رفتم پلیس به علاوه 10 برای کارهای ترخیص میگویند باید پرداخت بشود.
از کجا میتونم پیگیری کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باید جرایم خودروی شما حتما پرداخت شود. و این مساله رو از مراکز ترخیص خودرو می تونید پیگیری کنید.

حمیدرضا کلانتری
31 اردیبهشت 1400

سلام وقت بخیر من تو شهرستان زندگی می کنم و نت ما ضعیف هستش می خواستم استعلام خلافی خودرو بگیرم به جز استفاده از اینترنت و سایت و… شما چه راهی رو پیشنهاد می کنید که من راحت تر بتونم از میزان خلافی ماشینم اطلاع پیدا کنم که خلافی ام به سقف نرسه و ماشینم توقیف نشه

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما به محتوای ” شیوه های استعلام و پرداخت خلافی خودرو “. باید خدمتتون عرض کنیم که بله به جز استفاده از شیوه استعلام خلافی ماشین با گوشی‌های هوشمند، شما می تونید بدون نیاز به اینترنت و فقط با ارسال پیامک به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ به راحتی با شماره VIN پشت کارت خودروتون ، از میزان خلافی مطلع بشید و سپس با پرداخت اون به یک باره یا قسطی ، از مشکل توقیف خودرو دوری کنید.

آرمان
31 اردیبهشت 1400

خلافی خودرو شامل ممنوعیت تردد شبانه و طرح ترافیک هم می‌شه؟ یا اونا سایت‌های دیگه هستن؟

  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله ممنوعیت تردد شبانه و طرح ترافیک نیز جزو خلافی محسوب میشود که موضوعات ان ها رو در مقالات بیمه دات کام مورد بررسی قرار می دهیم.

نگار محمدزاده
01 خرداد 1400

با سلام و عرض ادب
شما شیوه های مختلفی برای گرفتن خلافی تو متن مقاله تون ذکر کردید میشه لطف کنید بگید که کدوم یک از شیوه های استعلام جریمه خودرو از طریق سایت پلیس راهور ، پیامک یا با کمک اپلیکیشن ها آسون تره ؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  با سلام . استعلام خلافی ماشین از طریق سایت پلیس +۱۰ نسبت به سایر روشها کامل تر هست ولی با پرداخت هزینه همراه هستش . در استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک نیز، محل و نوع تخلف مشخص نمی شود. استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن و سایت یکسان است و اطلاعات آن با فاصله دو هفته ای به روز می شود. جز در موارد انتقال سند و برای صفر کردن خلافی، لزومی به استعلام خلافی از طریق پلیس+۱۰ نیست.

علی
31 خرداد 1400

خودرویی که دوسال توقیف بوده جریمه دیرکرد بیمه هم دارد؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر خوبید بله جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بهش تعلق پیدا می کنه ولی جریمه دیرکرد برای یک سال فقط منظور میشه مثلا اگه خودروی شما دو سال تو پارکینگ بوده و تمدید بیمه شخص ثالث تو این مدت انجام نشده فقط باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو برای یک سال پرداخت کنید

آرمان
15 تیر 1400

سلام
برای موتور هم می‌تونیم مثل خلافی خودرو، خلافی بگیریم؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر بله برای خلافی موتور هم مثل خلافی ماشین می شه اقدام کرد و شیوه های استعلام و پرداخت خلافی موتور هم مشابه خودرو هست ولی به زودی ما یک مقاله با همین مضمون در سایت درج می کنیم که می تونید با مطالعه اون به راحتی به جواب سوالتون برسید .

کوثر بابایی
23 تیر 1400

سلام
من صبح رفتم پلیس بعلاوه ده استعلام خلافی خودرو بگیرم
حدود 2 میلیون خلافی دارد،ولی بالای برگه های پرینت خلافی نوشته شکایت:دارد
آیا این شکایت قضاییه یا بخاطر جریمه زیاده؟
میگن اگه شکایت قضایی داشته باشه اصلا برگه خلافی رو بهت نمیدن

  نویسنده بیمه
  23 تیر 1400

  سلام وقت بخیر . شکایت از پلاک به دلایل مختلفی نظیر خلافی خودرو ، سرقتی بودن خودرو و … صورت می گیره امکان وجود شکایت قضایی هم وجود داره می تونید از پلیس 110 مساله تون رو پیگیر باشید.

علی منفرد
23 تیر 1400

سلام بنده میخوام ماشین و بفروشم رفتم استعلام خلافی خودرو گرفتم یک میلیونو هشتصد هزار تومنه بعد نوشته شکایت داره خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

  نویسنده بیمه
  23 تیر 1400

  سلام وقت بخیر با تشکر از توجه تون، شکایت روی پلاک یعنی خودرویی که شما خریدید مرتکب خلافی خودرو یا جرم شده است و افرادی از این خودرو فقط با در دست داشتن شماره پلاک شکایت کردند. به معنای این است که خودروی مذکور مرتکب جرم یا تخلفی شده است و شخص یا اشخاصی خاص از خودروی مذکور شکایت کرده‌اند. برای رفع مشکل تون ، باید قبل از امضای سند خرید خودرو اطمینان حاصل می کردید که پلاک آزاد بوده باشه ولی الان باید فرایند استعلام شکایت از پلاک رو پیگیری کنید . با پلیس 110 تماس بگیرید و شماره پلاک و شرایط رو به پلیس اطلاع بدید. عوارض شهرداری خودرو رو هم از دفاتر خدمات الکترونیک شهر دریافت کنید. سپس می تونید مراحل استعلام رو پیش بگیرید .

سارا جعفری
23 تیر 1400

سلام روز بخیر استعلام خلافی خودرو گرفتم و خلافی ماشینم بالا بوده اعتراض کردم برام کم کردند میخواستم بدونم این مبلغ جدید که بهم تخفیف دادن برای پرداخت تا کی مهلت و اعتبار داره که پرداخت کنم ممنون میشم اطلاع دهید

  نویسنده بیمه
  23 تیر 1400

  سلام وقت بخیر عموما این تخفیف ها کوتاه مدت هستند بهتر هست در اولین فرصت، خلافی خودروتون رو با این تخفیف پرداخت کنید. ضمنا اگر باز هم خلافی خودروتون با این تخفیف هم زیاد میشه می تونید از شرایط پرداخت قسطی خلافی خودرو استفاده کنید که ما در این مقاله راهنمایی کاملش رو ارائه کردیم : پرداخت قسطی خلافی خودرو 1400

شهاب عباسی
27 تیر 1400

سلام، ممنون از مقاله خوبی که ارائه دادین خودروی خودم را بدون قولنامه همراه با تمام یمدارک به اضافه وکالت تعویض پلاک با مدت 1ساله به شخصی واگذار کردم که از تعویض پلاک و سند زدن امتناع می‌کند و بعد از 3 ماه میخواد از من شکایت کند چگونه و به چه شکل نمی دانم، ولی بدلیل داشتن بدهی که تقریبا برابر با خلافی خودرو میباشد به اختلاف خوردیم، میشه راهنمایی کنید که حد و حدود و اختیاراتم رو بدونم؟ تکلیف چیه؟ بعد چطوری میتونم استعلام خلافی خودروم رو تو این حالت بگیرم؟

محمد افروخته
27 تیر 1400

سلام، ممنون از وقتی که میذارین، من خودرويی ٢سال پيش خريدم قولنامه ننوشتم و يكبار فروختم ولی فهميدم خودرو چند دست چرخيده آمده دست من ماشين طرف سند خواست نتونستم برگشت حالا راهور تو پاركينگ برده بخاطر خلاف رانندگی ولی صاحب سند بدون اينكه بفهمم رفته ترخيص كرده تعويض پلاک كرده من بايد چيكار كنم؟؟ آیا می‌تونم استعلام خلافی بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  27 تیر 1400

  کاری که باید انجام بدید اینه که اول اثبات مالکیت کنید وبادوشاهد مالکیت خودتون رااثبات کنید وسپس ازایشان شکایت کنید.

سارا خسروی
27 تیر 1400

سلام ماشین من 7 روز تو پارکینگ است میخام ازادش کنم برای پیامک توقیف شده، استعلام خلافی خودرو گرفتم میخاستم بدونم خلافی رو اینترنتی پرداخت کردم چون ماشین توقیف بوده میخاستم بدونم خلافیم چون پرداخت کردم مشکلی نداره؟

  نویسنده بیمه
  27 تیر 1400

  سلام وقت بخیر در صورت پرداخت جرایم خوردو ، دیگه مشکلی نداره و می تونید با مدارک رفع توقیف خودرو ، خودروتون رو ترخیص کنید

امید
31 تیر 1400

سلام.ممنون از مطالب کاملتون.

ارتا
31 تیر 1400

سلام ممنون از مقاله زیباتون

پانته آ
31 تیر 1400

سلام وقت بخیر. باتشکر از تیم خوب بیمه دات کام. مطلب کامل و مفیدی بود.
خدا قوت

احمد
31 تیر 1400

امکان تقسیط خلافی برای ترخیص خودرو وجود دارد؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  با سلام و تشکر از توجه تون بله می شه خلافی خودرو رو به صورت اقساطی انجام داد ولی اگر اتومبیلتون توقیف شده باید کل مبلغ خلافی رو پرداخت کنید تا امکان ترخیص خودرو وجود داشته باشه . در صورت تمایل به کسب اطلاعات درباره پرداخت اقساطی خودرو ، پیشنهاد می کنیم این مطلب رو بخونید که می تونه به شما در نحوه قسطی کردن جرایم خودرو کمک کنه پرداخت اقساطی خلافی خودرو

سیما سعادتی
03 مرداد 1400

سلام
من میتونم با کارت شناسایی پدرم و کارت خودرو به مراکز پلیس +10 بروم و استعلام خلافی بگیرم یا حتما باید خودشون مراجعه کنند؟ اخه با این شرایط کرونا یکم خطرناکه که خودشون مراجعه کنند.
ممنون

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام وقت بخیر بله امکان استعلام خلافی حضوری برای شما وجود دارد ولی می توانید به راحتی با 6 روش ذکر شده در مقاله خلافی خودرو، به صورت اینترنتی یا پیامکی بدون مراجعه حضوری در شرایط کرونا و … استعلام خلافی خودرو گرفته و حتی آن را پرداخت نمایید.

رویا صمدی
06 مرداد 1400

باسلام من وقتی خلافی گرفتم متوجه شدم جایی که تابحال نرفتم 200000تومن جریمه شدم. از پلیس +10که خلافی گرفتم متوجه شدم 20000تومن دیگه جایی که تا حالا نرفتم جریمه شدم یعنی پلاکمو جعل کردن؟ چه باید بکنم؟ ممنون

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.

گلبرگ رمضانی
06 مرداد 1400

با سلام.
من خلافی خودرو خودم رو اینترنتی پرداخت کردم ولی 14 روز دیگر در سبستم راهور ثبت میشود.
فردا هم قرار هست سند بزنیم الان دوباره باید خلافی رو پرداخت کنم؟
اگر پرداخت کنم اون پول قبلی که واریز کردم رو میتونم بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر اگر مبلغ پرداخت شده باشد و به مرکز تعویض پلاک مراجعه نمایید، در این صورت استعلام آنلاین خلافی خودرو ، نشان می دهد که خلافی صفر شده است

مهران
13 مرداد 1400

درودبر شما
من از کد USSD استفاده کردم. در پایان پیام در دست راه اندازی آمد. چرا؟

  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر. ضمن تشکر از توجه تون ، این مساله به دلیل اختلال و خطای سیستمی بوده می تونید مجددا این روش استعلام خلافی یا سایر روش ها رو امتحان کنید

بهروز
21 مرداد 1400

با سلام

میخواستم بدونم استعلام خلافی از پلیس بعلاوه 10 چقدر بروز هست؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  تمامی قبوض پرداختی شما بلافاصله بعد از پرداخت موفق از طریق درگاه پرداخت بانک تصفیه می شوند. ولی امکان دارد حذف جرایم رانندگی از لیست خلافی ها با تاخیر چند روزه انجام بپذیرد. به دلیل ساختار دستی پلیس راهور لیست مربوط به جرایم رانندگی سایت با تاخیر به روز رسانی می‌شود، این در حالیست که لیست جرایم شما در دفاتر پلیس+۱۰ به روز است. لذا با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ از تصفیه خلافی خودرو خود اطمینان حاصل خواهید کرد.

حسین امیری
21 مرداد 1400

سلام
من میخواستم خلافی خودروم رو اقساطی پرداخت کنم
مهمه که مبلغش چقدر باشه؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام بله باید مبلغ خلافی شما بیش از یک میلیون تومان بوده و ماشین شما توقیف پلیس شده باشه

ایمانی
22 مرداد 1400

من یک سوال داشتم
چند روز پیش با یه سراتو تصادف کردم و مقصر شناخته شدم. بعد از کروکی کشیدن، راهنمایی و رانندگی ماشینم به پارکینگ منتقل کرد. راننده مقابل هم به شورای حل اختلاف بابت خارج شدن ماشینش از صفر شکایت کرده. تو این شرایط تکلیف من چی؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام در هر صورت پرداخت خسارت به عهده شماست و این مساله ارتباطی به توقیف خودروی شما در پارکینگ پلیس ندارد

  محسن
  31 مرداد 1400

  سلام و وقت بخیر
  برای پلاک من پیامک کشف حجاب اومد در حالیکه تو اون ساعت و لحظه من حدود ۷۰۰ کیلومتر با محل ثبت تخلف فاصله داشتم.
  بعد از یه مدت رفتم خلافی بگیرم از پلیس ۱۰+ گفتند که پلاک شکایت داره و نمیتونیم بهت خلافی بدیم.
  از اپلیکیشن پلیس من استفاده کردم دیدم زده تعداد شکایت ۱.
  بر حسب همان پیامک رفتم پلیس امنیت اخلاق یه شماره تماس از من گرفتند و توی سیستم وارد کردند و گفتند که مشکل شما حل شد.
  ۲۴ ساعت بعد از اپلیکیشن پلیس من خلافی گرفتم دیدم شکایت پاک شده و زده وضعیت شکایت نامشخص مثل همه ماشین های دیگه.
  اما پلیس ۱۰+ که رفتم گفتند هنوز شکایت داره و تو سیستم ما پاک نشده.
  چقدر زمان می بره که از سیستم اونها پاک بشه؟

   نویسنده بیمه
   03 شهریور 1400

   سلام وقت بخیر پاک شدن این نوع خلافی از پلیس +10، 10 روز به طول می انجامد.

رستم خدابخشی
29 مرداد 1400

سلام وقت بخیر . بنده یه ماشین خریدم در تهران ولی خودم ساکن رشت هستم ، بخاطر وضعیت کرونا امکان تردد نیست. چطوری میتونم ماشین رو به محل سکونت خودم بیارم و جریمه نشم و تعویض پلاک کنم ؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود.از فرمانداری درخواست برگه تردد کنین

شادباش
28 مهر 1400

سلام سایت راهور خلافی موتور سیکلت همینه؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام بله سایت راهور خلافی موتورسیکلت هم راهور120 است.

طباطبایی
30 مهر 1400

سلام ایا خلافی موتور پلاک قدیم با جدید فرق دارد؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام اگر پلاک موتور شما خیلی قدیمی است، باید عوض کنید.

محمد عیوضی
03 آبان 1400

آیا امکان تخفیف جریمه تسلیمی وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  سلام آقای محمد عزیز. با تشکر از توجه شما به سایت بیمه دات کام ، در جواب سوالتون باید بگیم بله وجود دارد. در بعضی زمان های مختلف مانند اعیاد، جریمه های اضافه بخشیده میشود که در آن مدت زمانی باید پرداخت کنید. در غیر این صورت باز جریمه به حالت خودکار دوبرابر خواهد شد.

نرگس همتی
03 آبان 1400

آخر این جریمه های خودرویی کرونا کی برداشته میشه؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، برداشتن شدن جریمه ها توسط ستاد ملی کرونا، راهنمایی و رانندگی و دیگر سازمان تصمیم گیری خواهد شد. در صورت مشخص شدن، از طریق خبرگزاری ها اعلام خواهد شد. در حال حاضر، محدودیت از 10 شب تا 3 صبح وجود دارد

کیومرث داداش پور
03 آبان 1400

برای من هر بار از شهر یزد جریمه میاد در صورتی که من اصلا یک بار هم شرق کشور نرفتم، چه کار باید کنم؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، به احتمال زیاد یک نفر با دستکاری در پلاک خودروی خود، آن را شبیه به پلاک خودروی شما کرده است. برای اعتراض می توانید به پلیس +10 مراجعه کنید.

جابر انصاری
03 آبان 1400

ماشینی خریداری کردم رفتم تعویض پلاک و یک میلیون خلافی داشت صاحب پلاک قبلی میگه خلافی از خودت بوده … کجا میتونم ریزخلافی خودروی خودم را دریافت کنم؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز، لطفا با مدارک خودرو به پلیس+10 رفته و ریز خلافی را دریافت کنید.

محمد چمران
03 آبان 1400

سلام خودرویی خریداری کردم، ماشين نزديك ٤ ميليون تومان خلافي داره و من پرداخت کردم و سند هم به نام زدم اما فروشنده همش برای پرداخت بهانه میاره. چيكار بايد انجام بدم؟؟

  کارشناس بیمه
  04 آبان 1400

  با سلام دوست عزیز می توانید از ایشان شکایت کنید

فلاحتی
05 آبان 1400

سلام rahvar120 خلافی موتور سیکلت همینه؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله سایت دریافت خلافی معتبر rahvar120.ir

صداقتی
20 آبان 1400

سلام شما می دونید که استعلام خلافی موتور با شماره پلاک چطوریه؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز برای چگونگی استعلام خلافی موتور با شماره پلاک به مقاله خلافی موتور مراجعه کنید.

صانعی
25 آبان 1400

سلام اینکه خلافی موتور سیکلت پلاک ملی راهور امکان پذیره واقعیت داره؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، البته شما می توانید به صورت دقیق از طریق vin کارت خودرو اقدام کنید.

طاهر
02 آذر 1400

سلام من الان میخوام ماشینمو بفروشم، خلافی خودرو را پرداخت کردم ولی کم نشده باید چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، اطلاعات سامانه راهور به روز نیست؛ اما شما می توانید با مراجعه به دفتر پلیس+10 به صورت آنلاین و به روز خلافی خودروی خود را بگیرید.

عبدالرضا محمدخانی
02 آذر 1400

با سلام آیا امکان استعلام خلافی خودرو بدون کارت ماشین هست؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، بله شما می توانید از طریق سایت و بدون وارد کردن کد وین جریمه خود را پرداخت کنید.

رضا قربانی
02 آذر 1400

سلام شما میدونید که جریمه خودرو بعد از چند ماه دوبرابر میشود؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، در صورتی که تا 60 روز جریمه را پرداخت کنید، مبلغ آن دو برابر خواهد شد.

جواد اقایی
02 آذر 1400

سلام من الان از طریق دوربین جریمه شدم، اما نمیدونم کجا برم شما میدونید که برای اعتراض به خلافی خودرو دوربین باید کجا برم؟

  کارشناس بیمه
  03 آذر 1400

  با سلام دوست عزیز، چندین مرکز در تهران و دیگر شهرستان ها وجود دارند که آدرس آن ها رامی توانید از پلیس +10 بگیرید.

بهبهانی
17 آذر 1400

سلام من کلا روی میزان خلافی تعیین شده برای خودم مشکل دارم، چه کار کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، شما باید برای شکایت از طریق خود سایت راهور یا دفترهای پلیس +10 اقدام کنید. همچنین اینکه اگر واقعا مطمئن هستید که میزان خلافی تعیین شده کمتر از مقدار نوشته شده است، باید مدارک محکم داشته باشید.

اصلانی
19 آذر 1400

سلام میگما من توی این کرونایی خیلی خودرومو بردم بیرون، الان یعنی میزان جرایم رانندگی کرونایی برای من چقدر شده؟

  کارشناس بیمه
  19 آذر 1400

  سلام، دوست عزیز جریمه کرونایی دیگر الان طبق آخرین خبرها وجود ندارد. شما برای استعلام می توانید از طریق همین صفحه اقدام کنید.

روستا
20 آذر 1400

سلام این خلافی موتور راهور هم از طریق همون سایت راهوره؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله شما می توانید از طریق سایت راهور اقدام کنید.

اهل بیتی
20 آذر 1400

سلام من اومدم خلافی موتور سیکلت از طریق پلاک رو بگیرم میگه امکان نیست، چرا؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام شما باید از طریق وین کارت موتور خود اقدام کنید.

همایون
20 آذر 1400

سلام خلافی موتور رایگان است؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، بله دریافت خلافی خودرو و موتور رایگان است.

همایون
20 آذر 1400

سلام خلافی موتور سیکلت پلاک ملی آنلاین امکان پذیره؟

  کارشناس بیمه
  20 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر دریافت تمامی خلافی ها به صورت انلاین امکان پذیر استپ

سید علی
20 آذر 1400

سلام استعلام خلافی موتور سیکلت با کد ملی هم امکان پذیره؟

  کارشناس بیمه
  21 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، خیر با کد ملی امکان گرفتن خلافی موتور و خودرو وجود ندارد.

انصاری
26 آذر 1400

ضمن سلام و تشکر بنده با اخذ رسید بدون نقص خودروم به پارکینگ منتقل شد اما موقع ترخیص درب خودرو دچار اسیب شده بود بنده به متصدی پارکینگ . جرثقیل و راهنمایی مراجعه کردم و هیچکدام خسارت وارده به خودرویم را به گردن نگرفتند با توجه به مدل بالای خودرو و افت قیمتی بابت ضربه وارد شده بنده به کجا مراجعه کنم سپاس شماره همراه 09173165363 تشکر

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1400

  سلام به دفتر اصلی بیمه خود مراجعه کنید و مساله را مطرح کنید. در آنجا واحد حقوقی بهتر می توانند شما را راهنمایی کنند. همچنین اینکه می توانید دادخواستی تهیه کنید. البته این مساله کمی حقوقی هم می شود که نماینده یا وکیل بیمه شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد.

مسعود
28 آذر 1400

سلام سایت راهور ارور میده برای چیه؟

  کارشناس بیمه
  28 آذر 1400

  سلام دوست عزیز، به احتمال زیاد در آن بازه زمانی، سایت راهور مشکل فنی داشته است.

وحید
04 دی 1400

سلام بنده از طریق پیامک ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ استعلام میگیرم برام جواب میاد کد vinدر سیستم موجود نمیباشد و مبلغ ۳۵۰ تومان هم هر دفعه کم میکنه در صورتی که تا دو هفته پیش جواب خلافی سریع میومد .کد vinخودرو بنده که فرقی نکرده که میزنه در سیستم موجود نیست وهر دفعه هم ۳۵۰تومان کم میکنن بیشتر از ۱۰بار زدم همش همین جواب میاد اما قبلا اینطور نبود اگر مشکل سیستمه لطفا حلش کنین که الکی پول کم نکنه.لطفا پیگیری بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  04 دی 1400

  سلام وقت بخیر این سامانه برای پلیس راهور هست و برای بیمه دات کام نیست لطفا با پشتیبانی پلیس راهور ارتباط بگیرید با تشکر

شریعتی
10 دی 1400

سلام ؛ چطوره وقتی خلافی خودرو از طریق اینترنت یا پیامک میگیریم اسمی از خلافی کرونا نیست ولی وقتی به پلیس +۱۰مراجعه میکنیم بالای یک میلیون خلافی داریم

  نویسنده بیمه
  10 دی 1400

  سلام دوست عزیز این اشکال شاید در استعلام آنلاین خلافی ماشین دیده شود ولی همان گونه که در محتوای مقاله گفتیم :

  به هر حال، بهتر است که الآن استعلام جریمه خودرو کرونا را بگیرید. با اینکه محدودیت ها برداشته شده است؛ به هر حال جریمه­‌های قبل هنوز پابرجا هستند.

  این جریمه ها فعلا به قوت خود باقی هستند

رضا
22 دی 1400

سلام خسته نباشین ببخشین من استعلام خلافی خودرومو از پلیس+۱۰ گرفتم فقط نمیدونم چطوری تک تک جدیمه های داخلش رو از عابر بانک پرداخت کنم مرسی لطفا بگین

  کارشناس بیمه
  22 دی 1400

  سلام دوست عزیز شما برای پرداخت خلافی خود علاوه بر کارت عابر به شناسه قبض ، شناسه پرداخت نیاز دارید که در برگه استعلامتان درج شده است. همچنین بعد از وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، مبلغ نمایش داده شده را با قبض خود مطابقت دهید تا مطمئن شوید شناسه قبض یا شناسه پرداخت را اشتباه وارد نکرده‌اید. بعد از تأیید مبلغ و پرداخت قبض، رسید چاپی دستگاه خودپرداز را نزد خود حفظ کنید تا در صورت نیاز، به مسئولین مربوطه در مراکز راهنمایی و رانندگی ارائه کنید. ضمنا می توانید از روش های راحت تری که در این مقاله توضیح داده ه ایم برای پرداخت خلافی ماشین خود استفاده نمایید.

محسن
25 دی 1400

سلام چرا دیگه نمیشه خلافی گرفت
من پلاک بنام خودم نیست خلافی که میخام بگیرم از کجا میشه گرفت سایت rahvar120هم دیگه نمیده خلافی رو

  کارشناس بیمه
  25 دی 1400

  سلام وقت بخیر شما می توانید از شیوه هایی که در این مقاله گفته شده برای استعلام آنلاین ، پیامکی یا … خلافی خودرو با استفاده از شماره vin یا اطلاعات مدنظر بپردازید.

برفی
04 بهمن 1400

سلام آیا بین استعلام خلافی بدون بارکد با بارکد تفاوتی وجود دارد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر هیچ تفاوتی بین خلافی خودرو با بارکد و بدون بارکد وجود ندارد.

قیومی
04 بهمن 1400

چرا امکان دریافت ریز خلافی خودرو با پلاک وجود ندارد؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، به دلیل اینکه بارکد کارت ماشین و دیگر مواردی که در این مقاله نوشته شده است منحصر به فردتر از پلاک هستند. البته این یکی از دلایل است.

فیاضی بخش
04 بهمن 1400

سلام آخر کدوم سامانه پرداخت خلافی خودرو معتبره؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، هر چند وقت یک بار تخفیف هایی از طرف بیمه مرکزی برای خودرو و آن هم فقط برای بخشودگی جرائم خودرو است که در بلاگ بیمه دات کام اعلام خواهیم کرد.

همشهری
04 بهمن 1400

سلام تخفیف خلافی خودرو چه زمانیه؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، هر چند وقت یک بار تخفیف هایی از طرف بیمه مرکزی برای خودرو و آن هم فقط برای بخشودگی جرائم خودرو است که در بلاگ بیمه دات کام اعلام خواهیم کرد.

پسیان
04 بهمن 1400

سلام من میخواستم پرداخت خلافی خودرو راهور رو انجام میدم، اما سایت همش ارور مکان میده یعنی چی؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، احتمال اینکه فیلترشکنتان روشن باشد، زیاد است.

صابونچی
04 بهمن 1400

سلام در سایت برای پرداخت خلافی راهور مبلغی که برای من زده 220 هزارتومان است، پلیس +10 چند روز پیش گرفتم زده 400 تومن این اختلاف برای چیه؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، سایت با تاخیر به روز می شود. باید حداقل 24 ساعت از جریمه شدن شما بگذرد. در هر صورت اگر باز مشکلی وجود داشت، باید به همان پلیس+10 مراجعه کنید.

ضیا جنیدی
04 بهمن 1400

سلام استعلام خلافی با بارکد خوان هم امکان پذیر است؟

  کارشناس بیمه
  05 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، خیر امکان پذیر نیست. شما باید اعداد بارکد را صورت دستی وارد سیستم کنید.

کارشناس بیمه
05 بهمن 1400

سلام دوست عزیز، به احتمال زیاد حروفی را جا میندازید یا زبان کیبردتان تغییر ندادید. همچنین احتمال اینکه مشکل از سمت سایت هم باشد، زیاد است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید