30 مرداد 1400

خلافی خودرو چیست+ ۶ روش فوری استعلام و پرداخت خلافی در سال ۱۴۰۰

هیچ یک از ما به طور معمول قوانین را نقض نمی کنیم. با این وجود، خلافی خودرو و رانندگی بسیار رایج است. این اشتباهات می‌توانند حتی از افراد بسیار قانونمند نیز سرباز زنند. بعضی از تخلفات رانندگی نسبت به سایر  خطاها  جدی‌تر هستند؛ پلیس برای آن ها جرایم سنگینی در نظر گرفته است. این جرایم رانندگی می‌توانند حتی به روانه شدن فرد متخلف به زندان و خوردن آب خنک منجر شود. دانستن قوانین رانندگی و جرایم مربوط به نقض آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. با دانستن این قوانین، احتیاط رانندگان بیشتر و میزان خلافی کمتر خواهد شد. در این مقاله در صدد هستیم اطلاعاتی درباره خلافی خودرو ارائه دهیم. این مطلب را از دست ندهید.

چرا اطلاعات خلافی خودرو مهم هستند؟

 1. بعضی از جرایم خطرآفرین رانندگی علاوه بر جریمه نقدی، نمره منفی نیز دارند که در صورت رسیدن نمره منفی به حد نصاب، امکان جلب گواهینامه فرد وجود دارد.
 2. عدم پرداخت جریمه خلافی ماشین، دو برابر شدن آن را در پی دارد که بار مالی راننده مقصر را سنگین تر می‌کند.
 3. هنگام نقل و انتقال سند خودرو یا فروش آن، خلافی خودرو باید صفر شود. لذا استعلام و پرداخت خلافی خودرو اهمیت می‌یابد.

پس در این مقاله در صدد هستیم که موضوعات مربوط به جریمه رانندگی: انواع خلافی خودرو،  استعلام و پرداخت خلافی خودرو را مورد بررسی قرار دهیم. شاید بتوان با پیشگیری از آن‌ها، رانندگی قانون‌مندتری داشته و از هزینه ها و رخدادهای مربوط به تخلفات رانندگی جلوگیری نماییم:

خلافی خودرو چیست؟

خلافی اتومبیل همه تخلفات و نقض قوانین رانندگی است که شما با وسیله نقلیه خود مرتکب می‌شوید. این موارد، در پرونده  خودروی  شما نزد نیروی انتظامی ثبت می‌گردد. بعضی از این خطاهای رانندگی جریمه دارند. با یپشرفت تکنولوژی پلیس هم در ثبت و ضبط جرایم رانندگی دقیق و عمیق تر عمل می‌کند. گواه این مطلب نصب دوربین های کنترل سرعت است: هر راننده که پایش را چند دقیقه روی کلاژ و دنده بگذارد( حتی در مسیرهای کوتاه)  نیز آن را تجربه می کند. اطلاعات تخلفات رانندگی در سیستم‌های راهنمایی و رانندگی ثبت می گردد و روش ها و اپلیکیشن های مختلفی برای بررسی آنان وجود دارد.

زندگی روزمره و پردغدغه امروز بسیاری از افراد را اهمال کار کرده است و رانندگانی یافت می‌شوند که پرداخت جرایم خود را به عقب بیاندازند. پلیس هم که خیر الماکرین دوران است، از همان ابتدا احتمال دو برابر شدن جرایم رانندگی را بعد از مدت معین لحاظ کرده است. قوز بالاقوز دیگر نیز توقیف خودرو و انتقال آن به پارکینگ راهنمایی و رانندگی در صورت رسیدن خلافی به مبلغ بیش از یک میلیون تومان است.

انواع جریمه خودرو چیست؟

همان طور که از گفته های بند قبلی پیداست، استعلام خلافی خودرو یکی از دغدغه‌های بیشتر رانندگان است. جرایم رانندگی انواع مختلفی دارند.جالب است بدانید که 4 نوع جریمه خودرو وجود دارد که عبارتند از تسلیمی، الصاقی، دوربینی و دوبرگی. اگر برای اولین بار قصد گرفتن خلافی ماشین خود را دارید این سوال برایتان ایجاد می‌شود که چگونه از آن مطلع شویم؟ یا این‌که چه راهکارهایی برای کم کردن آن وجود دارد؟ آیا برای استعلام خلافی نرم‌افزاری وجود دارد؟ پس در ابتدا بهتر است درباره این 4 نوع جریمه خودرو، اطلاعات بیشتری کسب کنیم:

انواع جرایم خودرو
انواع جرایم رانندگی

جریمه مادی خلافی رانندگی

جریمه مادی ماشین همان سبک قدیمی جریمه کردن است. اگر در رانندگی، تخلفی از شما سرباز زند، فیش کاغذی مبلغ جریمه صادر می‌شود. اگر افسر پلیس در نزدیکی‌تان بود، قبض جریمه به شما تحویل می‌شود، این جریمه در پرونده سوابق رانندگی شما نیز ثبت می‌گردد. در هنگام مراجعه تان به سامانه‌هایی که در ادامه مطرح می‌کنیم، این جریمه را می‌توانید مشاهده نمایید.

جریمه نمره منفی

دیده شده است که بعضی رانندگان برای جریمه مادی ماشین خود ارزشی قائل نیستند؛ بنابراین، پلیس برای سختگیری بیشتر، قوانین نمره منفی را در رانندگی لحاظ می‌کند. یعنی: علاوه بر جریمه مادی، نمره منفی خلاف به شما تعلق می‌گیرد. هر سطح از امتیاز منفی با سطح مشخصی از پیامدها همراه است.

اگر امتیاز منفی رانندگی شما به ۳۰ برسد، گواهینامه رانندگی به مدت ۳ ماه توقیف می‌شود. همان طور که می‌دانید، نداشتن گواهینامه به معنای عدم امکان نشستن پشت فرمان و رانندگی است. اگر شما در این شرایط پشت رل بنشینید و از بدشانسی، تصادفی را نیز تجربه کنید، بیمه شخص ثالث هیچ خسارتی را به شما پرداخت نخواهد کرد.اگر برای بار دوم، تعداد نمرات منفی شما به ۲۵ مورد برسد، گواهینامه‌تان به مدت طولانی‌تر شش ماه توقیف می‌شود و نمی‌توانید رانندگی کنید. رسیدن امتیاز منفی رانندگی شما به ۲۰ با پیامد بسیار ناراحت کننده‌ای همراه است: باطل شدن گواهینامه رانندگی. خدا به دادتان برسد!!! چون باطل شدن گواهینامه همانا و دویدن و رفتن سر کلاس رانندگی و آزمون‌ آیین نامه و شهری همان.

جریمه توقیف خودرو

یک دسته از خلاف‌ها هم  وجود دارند که با توقیف بی برو و برگرد خودرو همراهند. در چنین شرایطی، علاوه بر عدم امکان رانندگی ، شما باید جریمه توقیف خودرو را نیز بپردازید.مثال‌های این جرایم رانندگی:

 • تصادفات منجر به جرح فوت
 • نداشتن بیمه‌نامه شخص ثالث
 • ارتکاب همزمان دو تخلف
 • هرگونه حرکات نمایشی مانند دور زدن در جا
 • مستی یا استفاده از مواد مخدر و روان‌گردان
 • رانندگی با وسیله نقلیه فاقد مدارک

هستند. در جرایم توقیف خودرو، راننده باید کار و زندگی خود را کنار بگذارد، علاوه بر پرداخت مفاصا حساب تخلفات رانندگی، با ارائه اصل مدارک:

 • مالکیت یا وکالت ‌نامه رسمی
 • همچنین اصل قبض پارکینگ

به ستادهای ترخیص، نسبت به آزادسازی وسیله نقلیه خود اقدام نماید.

چگونه پلیس خودروی شما را جریمه می کند؟

نیروی انتظامی از شیوه‌های متنوعی برای ثبت جرایم رانندگی استفاده می‌کند:

روش ثبت خلافی با دوربین

امروزه با مکانیزه شدن تجهیزات، بسیاری از فرایندهای کنترلی راحت‌تر شده اند. دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی به عنوان دستیار پلیس راهور کار می‌کنند.این دوربین‌ها بسته به هدف  و کارکرد خود، یک سیستم نظارتی هوشمند برای کنترل ترافیک و ثبت تخلفات رانندگی هستند. برخی از این دوربین‌ها، پلاک خودروهای خاطی را ثبت می‌کنند  و برخی دیگرسرعت خودروها را بررسی و ثبت می‌کنند. بسته به اینکه چه تکنولوژی در دوربین به کار رفته است، کارایی و عملکرد دوربین متفاوت خواهد بود.

در صورت چشم پوشی از شیطنت رانندگانی که  موانعی برای دیده نشدن پلاک خودرو به صورت عمدی پدید می‌آورند، ایده ثبت خلافی با دوربین سبب تاثیرات مثبتی در رانندگی افراد شده است:  بعضی رانندگان از ترس جریمه و دوربین از بسیاری از تخلفات چون رد شدن از محدوده، طرح دوربین های زوج و فرد اجتناب می کنند. همچنین، بسیاری از کاربران ترافیک با اجرایی شدن طرح ثبت تخلف سرعت و سبقت غیر مجاز توسط دوربین ها،  با همان سرعت مطمئنه و پیشنهاد شده رانندگی کنند.

مطلب پیشنهادی : راهنمای کامل ثبت خلافی با دوربین

روش تسلیمی برگه جریمه رانندگی

در روش تسلیمی برگه خلافی، همان طور که از نامش پیداست، پلیس برگه جریمه را با مشخصات راننده و گواهینامه، مشخصات خودرو، نوع تخلف‌، محل و زمان تخلف و مشخصات افسرتکمیل می‌کند و به راننده تحویل می‌دهد.

چرا اعتراض کنیم وقتی امکان اعتراض برای جریمه‌های تسلیمی وجود ندارد؟؟ در این روش احتمال بروز خطا در بررسی تخلف پایین است؛ از طرف دیگر، خود راننده نیز شاهد و ناظر ماجرا است! جالب است بدانید اگر جریمه تسلیمی پرداخت نشود، پس از گذشت 60 روز، 2 برابر خواهد شد.

روش خودداری از گرفتن قبض جریمه

همه ما تجربه دیدن پلیس راهور را در کنار جاده یا خیابان داشته‌ایم. این قشر زحمتکش جامعه به کنترل و تسهیل ترافیک می‌پردازند. گاهی نیز هشدا‌رهایی به رانندگان خاطی می‌دهند. این هشدار می‌تواند در قالب درخواست کنار زدن راننده خلافکار در کنارگذر مسیر باشد. ولی  برخی رانندگان خامی کرده و به هشدار پلیس نیروی انتظامی توجه نمی‌کنند. این اشتباه رانندگان به جریمه منجر خواهد شد. بعضی صاحبان خودرو هم به کنار گذر می‌روند ولی جریمه را نمی‌پذیرند. هر دوی این واکنش‌ها سبب تشدید جرایم می‌گردد.

روش الصاقی برگه جریمه رانندگی

در این روش، شما مرتکب تخلف رانندگی نظیر پارک ممنوع می‌شوید؛ ولی پلیس هنگام جریمه می‌بیند که جا تر است و بچه نیست. بنابراین پلیس قبض جریمه را صادر کرده و در زیر شیشه برف پاک کن قرار می‌دهد. شما هنگام برگشت به خودرو‌، جریمه را مشاهده کرده و حالتان گرفته می‌شود.

ممکن است در این شرایط به این فکر بیفتید که آیا امکان دارد به این جریمه اعتراض کرد؟ در پاسخ باید گفت بله امکان اعتراض به این جریمه وجود دارد اما این که نتیجه موفقیت آمیزی داشته باشد بعید به نظر می‌رسد.زیرا خوشبختانه یا برابر با شانس بد شما افسر به اندازه‌ای زمان داشته که تخلف مربوطه را بررسی نماید. اگر شما از پرداخت جریمه الصاقی سرپوشی کنید یا در زمان تعیین شده اقدام به پرداخت آن نکنید، این جریمه دوبرابر خواهد شد.

روش دو برگی جریمه رانندگی

گاهی طبق روش خودداری، پلیس برگه جریمه را صادر کرده و به راننده فرمان ایست می‌دهد. ولی راننده سهوا یا عمدا خودرو را برای دریافت برگه جریمه متوقف نمی‌کند. در این شرایط، افسر راهور دو برگه جریمه را پر می‌کند. برگه اول به جریمه رانندگی و برگه جریمه دوم به عدم توجه راننده به فرمان پلیس مربوط است.

جریمه کرونایی خودرو

 شاید با خواندن این تیتر یک آه از ته دل بکشید و یاد جریمه‌هایی بیفتید که در دوره‌ی کرونا برای خودروی شما درنظر گرفته شده است. حال بهتر است از این فکر و خیال بیرون آیید و تا پایان دوره کرونا محدودیت‌ها را رعایت نمایید، جان هم وطنان شما با حرکت نکردن خوردوی شما به دیار خاطراتتان نجات می‌یابد.

اصلش را بخواهید نوعی دیگر از جریمه‌ها که در این ایام درنظر گرفته شده است جریمه‌های کرونایی‌ست که دارای دو دسته‌ی جریمه‌های تردد درون شهری و بین شهری‌ست، در زیر هر یک از آن‌ها را توضیح خواهیم داد:

جریمه کرونایی تردد درون شهری

هنگامی که ساعت 10 شب تا 3 عصر در خیابان‌ها بی‌هدف چرخ می‌زنید دوربین‌های وظیفه شناس از خودروی‌ شما عکس‌برداری کرده و 200 هزاز تومان ناقابل را برای جیب شما درنظر می‌گیرند.

جریمه کرونایی تردد بین شهری

چقدر در رسانه‌های اجتماعی، در صدا و سیما، از زبان پرستاران و پرشکان شنیده‌ایم که نباید به شهرهایی که کرونا امانشان را بریده و در وضعیت قرمز قرار دارند سفر کنیم. آنقدر گوش ندادیم و بی‌تفاوت از کنار این بیماری و خطراتش گذشتیم تا برایمان جریمه‌ی 1 میلیونی درنظر گرفتند! در حقیقت وقتی با پلاک غیربومی در شهرهای قرمز کرونایی تردد داشته باشیم باید سر کیسه را شل کرده و یک میلیون تومان را پرداخت نماییم.گاهی اوقات مثل مرداد ماه 1400 با شیوع وحشتناک کرونای دلتا، حتی اجازه عبور نیز داده نمی‌شود.

همچنین جریمه 500 هزار تومانی برای ورود به شهرهای نارنجی درنظر گرفته شده است.

استعلام خلافی خودرو در سال ۱۴۰۰

افراد با همه تخلف‌های رانندگی آشنایی ندارند یا اصلا در هنگام ارتکاب خلافی، متوجه عمل خود نیستند. خطای  افسران هم در خواندن پلاک خودروها اجتناب‌ناپذیر است.بنابراین برای مواجه نشدن با مبلغ سنگین خلافی های خودرویتان، استعلام و پرداخت به موقع آن ها ضرورت می‌یابد.علاوه بر کمرشکن شدن جمع مبالغ جرایمی که از آن‌ها خبرندارید، این احتمال هم وجود دارد که روزی که بساط سفر لذت بخش خود را چیده و دل به جاده سپرده‎اید، ناگهان پلیس خودروی شما را به علت جرایم سنگین توقیف کند و کیف شما ناکوک شود.

با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا از تابستان ۹۸ نیز حساسیت نسبت به پرداخت به موقع قبض جریمه ماشین بیشتر شده است. پس گوش به زنگ بودن در استعلام و پرداخت جرایم منطقی به نظر می‌رسد. شاید این سوال به ذهنتان برسد که روش‌های استعلام خلافی خودرو چیست؟ چگونه جریمه‌ها را پرداخت کنیم؟ پس کمی صبر کنید که به همه سوالاتتان جواب می دهیم:

روش‌های استعلام خلافی خودرو

برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو، شیوه‌های مختلفی وجود دارد که مورد بررسی قرار می‌دهیم:

مراجعه حضوری به مراکز پلیس +۱۰

مراجعه حضوری به پلیس +10
 برای پرداخت جریمه خودرو
مراجعه حضوری به پلیس +۱۰

در بالا به اهمیت استعلام و پرداخت جریمه تخلف اتومبیل اشاره کردیم. اطلاعات درباره نحوه دریافت خلافی خودرو قبلا که استفاده از اینترنت و اعتماد به آن چندان رایج نبود، افراد برای دریافت خلافی به یکی از مراکز پلیس +۱۰ رفته  و با پرداخت مبلغی مشخص( ۳۰ هزار تومان درسال ۹۹)  صورت ریز خلافی وسیله نقلیه خود را دریافت می‌کردند. سپس برای پرداخت خلافی خودرو به شعبه بانک یا دستگاه ATM بانک ملی مراجعه می کردند.

خودتان صاحب اختیارید! اما اگر می‌دانید که جریمه‌ی خودرویتان بالای یک میلیون تومان است مراجعه به دفاتر پلیس + 10 چیزی جز تحمل صف‌های طولانی و معطل شدن برایتان ندارد! اگر علاقه‌مندبه مراجعه حضوری هستید، می‌توانید به مراکز راهنمایی ورانندگی برای رفع این مشکل مراجعه کنید.

مدارک موردنیاز برای پرداخت حضوری جرایم رانندگی :

 • اصل کارت شناسایی مالک خودرو
 • سند مالکیت خودرو
 • بیمه‌نامه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث خودرو، بیمه‌ای دارای اجبار قانونی است. این بیمه، خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث را در تصادفات و خسارات جاده ای جبران می‌کند. البته بیمه دیگری نیز برای خودرو با عنوان بیمه بدنه وجود دارد. این بیمه اختیاری است و فقط خسارات مالی بدنه خودروی مقصر را جبران می‌کند. این بیمه در لیست مدارک مورد نیاز برای رفع خلافی خودرو ذکر نشده است.

این روش هنوز هم مرسوم است ولی از میزان محبوبیت آن با توجه به شرایط کرونایی و همه گیر شدن استفاده از اینترنت و توسعه بانکداری الکترونیک، برای رفع نیازهای روزمره کاسته شده است.

مشاوران بیمه شخص ثالث بیمه دات کام مراجعه  به مراکز پلیس +۱۰  برای پرداخت حضوری جرایم رانندگی کمتر از یک میلیون تومان را توصیه می‌کنند. اگر مبلغ جریمه بیش از یک میلیون باشد، باید به مراکز ‌پلیس راهنمایی و رانندگی بروید. زمانی هم که قصد فروش و انتقال خودرو دارید، باید علاوه بر انتقال بیمه شخص ثالث و سایر مدارک، قبض جریمه را نیز از طریق مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ اخذ کرده و برای تعویض پلاک ارائه دهید.

 با ارائه راه‌های دیگر استعلام و پرداخت خلافی، فرد می‌تواند به راحتی از هر جا که می‌خواهد، فقط با یک گوشی یا کامپیوتر ساده و اینترنت، خلافی ماشین را استعلام نماید و بدون مراجعه حضوری آن را پرداخت نماید.

دریافت خلافی خودرو با تماس تلفنی

یک سوال رانندگان این است که حالا که مراجعه حضوری به مراکز پلیس +۱۰ دشوار است، چگونه می‌توانیم خلافی خودرو را تلفنی استعلام بگیریم یا پرداخت کنیم؟

جواب ساده است، کافی است با سامانه تلفنی گویای راهبری راجا به شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس بگیرید و از ریز جرایم رانندگی و تخلفات خودروی خود اطلاع یابید. برای این کار کافی است که کدVIN  مندرج در پشت کارت خودرو را وارد کنید.

دریافت خلافی خودرو و پرداخت آن از طریق پیامک

شماره  کد VIN  را به شماره های زیر پیامک کنید. کد VIN همان شماره ۱۷ رقمی حک شده در پشت کارت خودروی شماست. سپس چند ثانیه صبر کنید تا صورت حساب خلافی مدنظر را دریافت نمایید:

 •      ۳۰۰۰۵۱۵۱
 •      ۱۱۰۰۰۵۱۵۱
 •      ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

شما بعد از این پیامک، پیامک دوم حاوی شناسه پرداخت و قبض را دریافت خواهید کرد. حالا اطلاعات مدنظر برای پرداخت عوارض خودرو در دسترس است. شما می‌توانید به خودپردازها یا سایت‌های بانکی و اپلیکیشن‌های پرداخت قبوض مراجعه کرده و مبلغ را پرداخت نمایید.

استعلام جرایم اتومبیل با موبایل و کد USSD (استعلام جریمه بدون نیاز به اینترنت)

الف) با گوشی موبایل خود کد *۱۱۰# را شماره گیری نمایید. با این عمل، سیستم به شما دو گزینه پیشنهاد می‌کند:

 • خدمات قابل ارائه
 • خدمات در دست اقدام

اگر می‌خواهید خلافی ماشین را ببینید، باید عدد یک را انتخاب و ارسال نمایید.

ب) در مرحله بعدی، گزینه استعلام خلافی خودرو  ارائه می‌شود که برای دریافت خلافی خودرو باید عدد یک را انتخاب و ارسال نمایید.

ج) با دریافت درخواست درج کدVIN ، شماره ۱۷ رقمی پشت کارت خودروی خود را وارد کنید. در زمان وارد کردن کد، زبان کیبورد گوشی‌تان باید انگلیسی باشد.

د) حالا مبلغ جرایم خودرو استعلام و به شما نشان داده می‌شود که در مراحل بعد می‌توانید مفاحساب جریمه را پرداخت و تسویه نمایید.

استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق سایت راهور

الف)در این روش به سایت پلیس راهور ناجا مراجعه نمایید.

ب) شما به عنوان مالک خودرو، می‌توانید روی گزینه خدمات کلیک کنید.این دکمه در سمت راست وب سایت قرار دارد.

ج) سپس گزینه ” استعلام میزان تخلف رانندگی” را کلیک کنید.

د) به صفحه استعلام خلافی خودرو وارد می‌شوید. با وارد کردن شماره بارکد کارت ماشین ( کد هشت رقمی کنار بارکد پستی مندرج در پشت کارت ماشین) و وارد کردن گزینه امنیتی ، میزان جریمه ماشین خود را مشاهده کنید و در صورت تمایل، مراحل پرداخت تخلفات را در پیش گیرید.

توجه کنید که سایت راهور به روز نیست.اطلاعات این سایت بعد از یک هفته به روز رسانی می‌شود. به بیان بهتر، هفت روز بعد از ارتکاب جرایم رانندگی، می‎توانید آن را در سایت رهگیری نمایید. پرداختی‌ها در سایت راهور، استعلام خلافی یا مشاهده قبض جریمه نیز با تاخیر ۷۲ ساعته در سایت پلیس راهور همراه است.

نکات مهم در خصوص سایت راهور برای خلافی

 • اطلاعات سایت آفلاین است و به‌طور هفتگی آپدیت می‌شود.
 • اگر آی‌پی شما برای خارج از کشور باشد یا در زمان مراجعه به سایت فیلترشکنتان روشن باشد، سایت راهور 120 برای شما باز نخواهد شد.

استعلام و پرداخت خلافی با اپلیکیشن‌های موبایلی

استعلام و پرداخت جریمه ماشین با اپلیکیشن
پرداخت جریمه ماشین با اپلیکیشن

اپلیکیشن‌های پرداخت که در کارها و پرداخت‌های روزمره  مانند پرداخت قبض موبایل، قبض برق و  فعال هستند، امکان استعلام و پرداخت انواع جرایم رانندگی نظیر جریمه دست نویس، خلافی ثبت شده با دوربین و … را نیز فراهم آورده‌اند.

نرم‌افزارهای آپ، تاپ، قبضینو، سکه، فرمون و …. امکان استعلام و پرداخت قبض جریمه را در خود جای داده اند. به راحتی می‌توانید اپلیکیشن‌های یاد شده را نصب کرده و تخلفات رانندگی خود را صفر کنید.

نرم افزارهای استعلام خلافی موجود در بازار

چنانچه گوشی تلفن همراه شما هوشمند است یا از کامپیوتر استفاده می‌کنید می‌توانید به برنامه بازار وار شده و خلافی را سرچ نمایید. در این صورت با نرم افزارهای متعددی مواجه می‌شوید که در عکس زیر نمایان شده‌اند:

اپلیکیشن‌‌های خلافی خودرو

نرم‌افزار‌های متعدد موجود برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو

برای دسترسی بهتر لیست این برنامه‌ها را در زیر برای شما آورده‌ایم:

 1. استعلام خلافی خودرو
 2. استعلام خلافی خودرو جدید
 3. خلافی خودرو
 4. خلافی خودرو پر سرعت
 5. خلافی|پلیس+10
 6. استعلام خلافی خودرو (پرداخت جریمه)
 7. فرمون- استعلام خلافی خودرو هوشمند

با کپی کردن هریک از این عبارات و وارد کردن آن‌ها در برنامه بازار می‌توانید به این برنامه‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین برای مطمئن شدن از این‌که برنامه، همان برنامه‌ای‌ست که میخواستید می‎توانید آیکون‌های هریک را در تصاویر بالا به خاطر بسپارید تا در موقع جستجو برنامه موردنظر را دانلود نمایید.

نرم افزارهای خلافی خودرو موجود در google play

برخی از افراد که گوشی‌های تلفن‌همراه آن‌ها اندروید است از نرم افزار گوگل پلی برای بارگیری نرم افزارهای خود استفاده می‌کنند. این دسته از افراد می‌توانند به گوگل پلی مراجعه کرده و نرم‌افزارهای خلافی را مشاهده و در صورت تمایل آن را دانلود کنند.

برخی از این اپلیکشین‌ها قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهند که به شرح زیر است:

 1. هشدار نزدیک شدن به محدوده ترافیک
 2. هشدار عبور از سرعت مجاز
 3. خرید بیمه شخص ثالث
 4. استعلام تصادفات رانندگی
 5. خدمات پلیس
 6. جدول تعرفه‌های جرایم

پرداخت خلافی از طریق اپلیکیشن های پرداخت قطع شد!


طبق بیانیه‌ای رئیس پلیس راهور ناجا اذعا داشته است که:
برخی از شرکت‌های خصوصی پرداختی‌های مردم را در حساب بانکی خود سپرده کرده و از سود آن استفاده می‌کنند. سپس بعد از گذشت جند روز به حساب خزانه وارد می‌کنند. به این ترتیب طبق این بخشنامه، پرداخت خلافی خودرو با اپلیکیشن‌های قبضینو و آپ و … ممنوع شد.

چگونه خلافی خودروی خود را قسطی پرداخت کنیم؟

گاهی وقت‌ها مبلغ خلافی خودرو به حدی بالاست که پرداخت کل مبلغ به صورت یکباره شکستن شاخ غول محسوب می‌شود. ضمنا این نکته ریز را هم در ذهن داشته باشید: عدم پرداخت به موقع جرایم رانندگی با دو برابر شدن آن‌ها همراه خواهد بود. در چنین موقعیتی، دارندگان خودرو ترجیح می‌دهند این سنگ بزرگ جریمه‌ها را به تکه‌های کوچک اقساط جریمه‌ها خرد کنند. به بیان دیگر، افراد پرداخت قسطی خلافی را ترجیح می‌دهند. با انتخاب این گزینه، رانندگان هر زمان که مایل بودند، قسمتی از آن مبلغ را به صورت قسطی پرداخت کنند.

فرایند پرداخت قسطی جریمه اتومبیل

بعد از ورود به سایت راهور۱۲۰ و طی کردن مراحل استعلام و مشاهده جزییات و مبلغ تخلفات رانندگی خود، تیک هر کدام از جرایمی که استطاعت پرداخت آن را دارید، زده و بعد از بررسی و تایید قبض، مبلغ مربوطه را پرداخت نمایید.

چگونه خلافی خودروی خود را کم کنیم؟

پیگیری میزان تخلفات رانندگی به آگاهی راننده از جزییات و مبالغ آن‌ها منجر می‌شود.دلایلی نظیر خطای انسانی پلیس  سبب می‌شوند که راننده آش نخورده و دهان سوخته شود. برای  اعتراض به  جریمه کمتر از یک میلیون تومان، به دفاتر پلیس +۱۰ بروید و اعتراض خود را ثبت کنید. در این شرایط، درخواست شما به مرکز اجراییات کل کشور ارسال می‌شود و در عرض کمتر از ۲۴ ساعت به شما جواب نهایی اعلام خواهد شد.

اگر میزان جریمه شما بیش از یک میلیون باشد، مراجعه حضوری به ” واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی ” در تهران طبق لیست زیر ضرورت می‌یابد:

 • منطقه یک:  چهارراه لشکرک، بلوار اوشان، جنب بیمارستان ۵۰۵ ارتش
 • منطقه ۱۰: نواب، نبش محبوب مجاز
 • منطقه ۱۲: خیابان شوش، نرسیده به میدان شوش، پشت بوستان بهاران، جنب کلانتری ۱۱۲
 • منطقه ۱۴: شهید محلاتی، نبرد شمالی، بعد از پاسدار گمنام، ابتدای خیابان قیام، انتهای شهید ابراهیم بیدی
 • منطقه ۱۶: میدان بهمن، اول تندگویان
 • منطقه ۲۰: شهرری، خیابن ۲۴ متری رازی، انتهای کریمی شیرازی، بعد از فروشگاه رفاه شهرداری منطقه ۵
 • منطقه ۲۱: تهرانسر، انتهای بلوار یاس، بعد از مسجد جامع، نرسیده به کمربندی آزادگان

در این مراکز، قضات تحت نظارت دادرسی راهور به پرونده اعتراض به جرایم ظرف یک هفته  رسیدگی کرده و در صورت نیاز،  مبلغ خلافی را طبق مقررات راهنمایی و رانندگی کم می‌کنند.

رانندگان عزیز در شهرستان‌ها نیز می‌توانند به مرکز اجراییات منطقه یا شهرستان محل سکونت خود برای اعتراض به  تخلفات اتومبیل خود مراجعه کنند.

اعتراض به خلافی خودرو

در مورد اعتراض به جریمه رانندگی سه حالت وجود دارد، که در زیر به آنها می‌پردازیم:

اعتراض به قبض جریمه

چنانچه قصد داشته باشید به قبض جریمه اعتراض کنید باید به مرکز اجراییات شهر محل سکونت خود مراجعه کرده و شکایت را اعلام کنید.

اعتراض به وضعیت تخلفات رانندگی

اگر در رابطه با وضعیت تخلفات رانندگی خود اعتراضی دارید باید به پلیس+10 مراجعه کنید.پس از گذشت 24 ساعت به اعتراض شما رسیدگی شده و نتیجه‌ی آن درسایت بارگذاری می‌شود.

اعتراض به جریمه بالای یک میلیون تومان

اگر جریمه‌ بالای 1میلیون تومان بود، آن وقت باید برای اعتراض به این نوع جریمه به واحدهای رسیدگی تحلفات مراجعه کنید.

مدارک موردنیاز برای اعتراض به خلافی خودرو چیست؟

لیست مدارک ضروری هنگام اعتراض به انواع مختلف خلافی ماشین در زیر خلاصه شده است:

 • اصل کارت ملی مالک خودرو
 • اصل سند مالکیت خودرو
 • تکمیل فرم درخواست
 • کارت شناسایی معتبر دارنده خودرو یا وکیل قانونی

چگونه رفع توقیف خودرو کنیم؟ (ترخیص خودرو از پارکینگ پلیس چگونه است)

در صورتی که جریمه خودروی خود را پرداخت کرده و قصد دارید آن را ترخیص کنید باید مراحل زیر را طی نمایید:

 1. ابتدا با 110 تماس حاصل کرده و از انتقال خودرو به پارکینگ اطمینان حاصل کنید
 2. نام و ادرس پارکینگی که خودروی شما به آن منتقل شده را جویا شوید
 3. مدارک ماشین از جمله برگ سبز خودرو، کارت ماشین،بیمه نامه خودرو را به همراه کپی تمامی مدارک با خود داشته باشید
 4. به همراه داشتن مدارک شخصی شامل کارت‎ ملی،شناسنامه، گواهی‌نامه  و کپی از تمام مدارک
 5. همراه داشتن بیمه شخص ثالث
 6. بررسی و اطمینان از پرداخت جریمه‌های رانندگی و آگاهی از ریز خلافی خودرو
 7. همراه داشتن رسید پرداخت خلافی‌ خودرو
 8. بررسی و اطمینان از پرداخت عوارض شهرداری خودرو
 9. تهیه وکالت نامه از مالک خودرو توقیفی در صورتی که خودرو به نام شما نیست (برای مثال خودرو به نام همسر شماست)
 10. مراجعه به پارکینگی که خودرو به آن منتقل شده و گرفتن برگه توقیف خودرو و برگه جریمه که معمولا به آن پیوست می شود
 11. مراجعه به ستاد ترخیص راهور مربوطه در شهر
 12. پرداخت هزینه‌های مربوطه شامل هزینه جرثقیل و … در ستاد ترخیص
 13. اخذ مجوز ترخیص خودروی توقیفی
 14. مراجعه به پارکنیگ برای تحویل ماشین توقیفی
 15. کنترل بدنه و سیستم تعلیق خودرو و اطمینان از آسیب ندیدن آن‌

خلافی خودرو یا فرهنگ رانندگی؟

خطا و اشتباه جزو لاینفک زندگی انسانی است.در رانندگی نیز خطا و اشتباه اجتناب‌ناپذیر است.تاوان اشتباه در رانندگی جریمه و خلافی خودرو تلقی می‌شود.گاهی این خطاها  ریسک‌هایی نیز در پی دارند. شرکت‌های بیمه ریسک‌ها و خسارات رانندگی را با بیمه‌های: شخص ثالث موتور و خودرو، بیمه بدنه و بیمه اموال جبران می‌کنند. ولی پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با هدف بازدارندگی از رانندگی‌های خطرساز و بالا بردن امنیت، جرایم رانندگی و خلافی خودرو را در قوانین خود لحاظ کرده است. این جریمه‌ها با استفاده از اصل تنبیه در صدد کاهش خطرها هستند. پس چطور مثل حرفه ای ها رانندگی کنیم؟ باید مقامات راهنمایی رانندگی دوری از حرکات خطرناک و تخلفات را  با فرهنگ سازی در ذهن افراد حک کنند.  علاوه بر سرمایه‌گذاری در حوزه بهبود شرایط رانندگی، آموزش و فرهنگ سازی رانندگی ایمن نیز توصیه می‌‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
03 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

با بیمه های عجیب دنیا آشنا شوید

برخی از بیمه‌ها واقعا عجیب و خنده دار هستند. مثل حس بویایی. اما وقتی بدانید که چرا برخی این حواس خود را بیمه می‌کنند، شاید به آنها حق بدهید...

01 مهر 1400 / بیمه شخص ثالث / مجله بیمه

تعویض پلاک خودرو + چک لیست مدارک و مراحل تعویض پلاک(به روزرسانی پاییز1400)

راهنمای کامل تعویض پلاک ماشین، مدارک، شرایط، مراکز و سامانه تعویض پلاک اینترنتی خودرو را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید.

01 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

کد کارگاهی بیمه؛ تمام شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن

زمانی که پس از کلی مشغله و سختی موفق می‌شوید شرکتی را به نام خود تاسیس کنید؛ هنوز هم بسیاری از راه‌های نرفته را باید طی کنید. کد کارگاهی بیمه،

31 شهریور 1400 / اخبار / مجله بیمه

استعلام شماره بیمه تامین اجتماعی به 2 روش حضوری و آنلاین

نحوه استعلام کد بیمه تامین اجتماعی به صورت حضوری و غیر حضوری

30 شهریور 1400 / بیمه بدنه / مجله بیمه

کارشناسی برق خودرو؛ اهمیت و لزوم کارشناسی سیستم برق ماشین قبل از خرید

اهمیت و لزوم کارشناسی برق خودرو قبل از خرید خودرو. کارشناس چه مواردی را بررسی می‌کند؟

29 شهریور 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

بیمه تکمیلی SOS؛ هر آنچه باید برای دریافت این بیمه باید بدانید

راهنمای کامل بیمه تکمیلی SOS، مدارک و شرایط مورد نیاز بهره‌مندی پوشش‌های بیمه تکمیلی SOS را در این مقاله بخوانید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مریم کرجی
06 فروردین 1400

با سلام من اواخر فروردین 400 ماشین پژو پارس خود را در نمایشگاه عوض کردم و خود نمایشگاه هم ماشین من رو بدون تعویض پلاک به شخص دیگر فروخته بود و قولنامه داریم. متاسفانه تا کنون نتونسته بودم نمایشگاه رو وادار به تعویض پلاکها کنم و چندین مورد جریمه و دو مورد هم امنیت اخلاقی بی حجاب به پلاک من اس اومده الان به زور من ماشین رو گرفتیم در پلیس اخلاقی رفتن برا دادن تعهد و … سوالم اینه آیا این خلافها در پلاک به نام من که مقصر نبودم میمونه یا به نام تخلف کننده و اگه بمونه و تعهدات و بی گناه بودن مالک پلاکها تایید بشه چطور میشه خلاف ها رو پاک کرد. ممنون

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  با سلام
  هرچه سریع تر اقدام بکنید برای فک پلاک ، موارد امنیت اخلاقی به نام مالک ثبت می شود مگر اینکه جرایم تسلیمی باشد که به نام راکب به ثبت می رسد.

حمید صفوی
14 فروردین 1400

با سلام من حدود دو ماه پیش تصادف کردم که منجر به فوت یک نفر و مصدومیت یک نفر دیگه از ناحیه پا شد .بیمه و تمام مدارک من کامل هست فقط مبلغ خلافی ماشین خیلی بالا هستش نامه ترخیص رو از دادگاه گرفتم ولی خلافی رو ندارم بدم.اول اینکه روز دادگاه باید چی بگم و کاری انجام بدم.دوم اینکه برای خلافی کاری میشه انجام داد یا نه.کار من با ماشین هستش و توی اسنپ کار میکنم الان نه درآمد دارم نه کاری واقعا بیچاره شدم.اگه امکان داره کمکم کنید و راهی بهم نشون بدید.ممنون از بزرگواریتون و سایت خودتون.مرسی

  نویسنده بیمه
  11 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر شما می تونید تقاضای تقسیط خلافی خودرو را به پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه کنید. ضمنا مطالعه مقاله پرداخت اقساطی خلافی ماشین میتونه براتون مفید باشه

فیروز صدر
06 اردیبهشت 1400

من. ماشین من توسط کنترل نامحسوس به پارکینگ فرستاده شد.
اون جا افسر گفت که خلافی های ماشین رو موقع ترخیص نیازی نیست پرداخت کنم.
اما الان که رفتم پلیس به علاوه 10 برای کارهای ترخیص میگویند باید پرداخت بشود.
از کجا میتونم پیگیری کنم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  باید جرایم خودروی شما حتما پرداخت شود. و این مساله رو از مراکز ترخیص خودرو می تونید پیگیری کنید.

حمیدرضا کلانتری
31 اردیبهشت 1400

سلام وقت بخیر من تو شهرستان زندگی می کنم و نت ما ضعیف هستش می خواستم استعلام خلافی خودرو بگیرم به جز استفاده از اینترنت و سایت و… شما چه راهی رو پیشنهاد می کنید که من راحت تر بتونم از میزان خلافی ماشینم اطلاع پیدا کنم که خلافی ام به سقف نرسه و ماشینم توقیف نشه

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از توجه شما به محتوای ” شیوه های استعلام و پرداخت خلافی خودرو “. باید خدمتتون عرض کنیم که بله به جز استفاده از شیوه استعلام خلافی ماشین با گوشی‌های هوشمند، شما می تونید بدون نیاز به اینترنت و فقط با ارسال پیامک به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ به راحتی با شماره VIN پشت کارت خودروتون ، از میزان خلافی مطلع بشید و سپس با پرداخت اون به یک باره یا قسطی ، از مشکل توقیف خودرو دوری کنید.

آرمان
31 اردیبهشت 1400

خلافی خودرو شامل ممنوعیت تردد شبانه و طرح ترافیک هم می‌شه؟ یا اونا سایت‌های دیگه هستن؟

  نویسنده بیمه
  02 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر بله ممنوعیت تردد شبانه و طرح ترافیک نیز جزو خلافی محسوب میشود که موضوعات ان ها رو در مقالات بیمه دات کام مورد بررسی قرار می دهیم.

نگار محمدزاده
01 خرداد 1400

با سلام و عرض ادب
شما شیوه های مختلفی برای گرفتن خلافی تو متن مقاله تون ذکر کردید میشه لطف کنید بگید که کدوم یک از شیوه های استعلام جریمه خودرو از طریق سایت پلیس راهور ، پیامک یا با کمک اپلیکیشن ها آسون تره ؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  با سلام . استعلام خلافی ماشین از طریق سایت پلیس +۱۰ نسبت به سایر روشها کامل تر هست ولی با پرداخت هزینه همراه هستش . در استعلام خلافی خودرو از طریق پیامک نیز، محل و نوع تخلف مشخص نمی شود. استعلام خلافی خودرو از طریق اپلیکیشن و سایت یکسان است و اطلاعات آن با فاصله دو هفته ای به روز می شود. جز در موارد انتقال سند و برای صفر کردن خلافی، لزومی به استعلام خلافی از طریق پلیس+۱۰ نیست.

علی
31 خرداد 1400

خودرویی که دوسال توقیف بوده جریمه دیرکرد بیمه هم دارد؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر خوبید بله جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث بهش تعلق پیدا می کنه ولی جریمه دیرکرد برای یک سال فقط منظور میشه مثلا اگه خودروی شما دو سال تو پارکینگ بوده و تمدید بیمه شخص ثالث تو این مدت انجام نشده فقط باید جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث رو برای یک سال پرداخت کنید

آرمان
15 تیر 1400

سلام
برای موتور هم می‌تونیم مثل خلافی خودرو، خلافی بگیریم؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  سلام وقت بخیر بله برای خلافی موتور هم مثل خلافی ماشین می شه اقدام کرد و شیوه های استعلام و پرداخت خلافی موتور هم مشابه خودرو هست ولی به زودی ما یک مقاله با همین مضمون در سایت درج می کنیم که می تونید با مطالعه اون به راحتی به جواب سوالتون برسید .

کوثر بابایی
23 تیر 1400

سلام
من صبح رفتم پلیس بعلاوه ده استعلام خلافی خودرو بگیرم
حدود 2 میلیون خلافی دارد،ولی بالای برگه های پرینت خلافی نوشته شکایت:دارد
آیا این شکایت قضاییه یا بخاطر جریمه زیاده؟
میگن اگه شکایت قضایی داشته باشه اصلا برگه خلافی رو بهت نمیدن

  نویسنده بیمه
  23 تیر 1400

  سلام وقت بخیر . شکایت از پلاک به دلایل مختلفی نظیر خلافی خودرو ، سرقتی بودن خودرو و … صورت می گیره امکان وجود شکایت قضایی هم وجود داره می تونید از پلیس 110 مساله تون رو پیگیر باشید.

علی منفرد
23 تیر 1400

سلام بنده میخوام ماشین و بفروشم رفتم استعلام خلافی خودرو گرفتم یک میلیونو هشتصد هزار تومنه بعد نوشته شکایت داره خواهش میکنم منو راهنمایی کنید

  نویسنده بیمه
  23 تیر 1400

  سلام وقت بخیر با تشکر از توجه تون، شکایت روی پلاک یعنی خودرویی که شما خریدید مرتکب خلافی خودرو یا جرم شده است و افرادی از این خودرو فقط با در دست داشتن شماره پلاک شکایت کردند. به معنای این است که خودروی مذکور مرتکب جرم یا تخلفی شده است و شخص یا اشخاصی خاص از خودروی مذکور شکایت کرده‌اند. برای رفع مشکل تون ، باید قبل از امضای سند خرید خودرو اطمینان حاصل می کردید که پلاک آزاد بوده باشه ولی الان باید فرایند استعلام شکایت از پلاک رو پیگیری کنید . با پلیس 110 تماس بگیرید و شماره پلاک و شرایط رو به پلیس اطلاع بدید. عوارض شهرداری خودرو رو هم از دفاتر خدمات الکترونیک شهر دریافت کنید. سپس می تونید مراحل استعلام رو پیش بگیرید .

سارا جعفری
23 تیر 1400

سلام روز بخیر استعلام خلافی خودرو گرفتم و خلافی ماشینم بالا بوده اعتراض کردم برام کم کردند میخواستم بدونم این مبلغ جدید که بهم تخفیف دادن برای پرداخت تا کی مهلت و اعتبار داره که پرداخت کنم ممنون میشم اطلاع دهید

  نویسنده بیمه
  23 تیر 1400

  سلام وقت بخیر عموما این تخفیف ها کوتاه مدت هستند بهتر هست در اولین فرصت، خلافی خودروتون رو با این تخفیف پرداخت کنید. ضمنا اگر باز هم خلافی خودروتون با این تخفیف هم زیاد میشه می تونید از شرایط پرداخت قسطی خلافی خودرو استفاده کنید که ما در این مقاله راهنمایی کاملش رو ارائه کردیم : پرداخت قسطی خلافی خودرو 1400

شهاب عباسی
27 تیر 1400

سلام، ممنون از مقاله خوبی که ارائه دادین خودروی خودم را بدون قولنامه همراه با تمام یمدارک به اضافه وکالت تعویض پلاک با مدت 1ساله به شخصی واگذار کردم که از تعویض پلاک و سند زدن امتناع می‌کند و بعد از 3 ماه میخواد از من شکایت کند چگونه و به چه شکل نمی دانم، ولی بدلیل داشتن بدهی که تقریبا برابر با خلافی خودرو میباشد به اختلاف خوردیم، میشه راهنمایی کنید که حد و حدود و اختیاراتم رو بدونم؟ تکلیف چیه؟ بعد چطوری میتونم استعلام خلافی خودروم رو تو این حالت بگیرم؟

محمد افروخته
27 تیر 1400

سلام، ممنون از وقتی که میذارین، من خودرويی ٢سال پيش خريدم قولنامه ننوشتم و يكبار فروختم ولی فهميدم خودرو چند دست چرخيده آمده دست من ماشين طرف سند خواست نتونستم برگشت حالا راهور تو پاركينگ برده بخاطر خلاف رانندگی ولی صاحب سند بدون اينكه بفهمم رفته ترخيص كرده تعويض پلاک كرده من بايد چيكار كنم؟؟ آیا می‌تونم استعلام خلافی بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  27 تیر 1400

  کاری که باید انجام بدید اینه که اول اثبات مالکیت کنید وبادوشاهد مالکیت خودتون رااثبات کنید وسپس ازایشان شکایت کنید.

سارا خسروی
27 تیر 1400

سلام ماشین من 7 روز تو پارکینگ است میخام ازادش کنم برای پیامک توقیف شده، استعلام خلافی خودرو گرفتم میخاستم بدونم خلافی رو اینترنتی پرداخت کردم چون ماشین توقیف بوده میخاستم بدونم خلافیم چون پرداخت کردم مشکلی نداره؟

  نویسنده بیمه
  27 تیر 1400

  سلام وقت بخیر در صورت پرداخت جرایم خوردو ، دیگه مشکلی نداره و می تونید با مدارک رفع توقیف خودرو ، خودروتون رو ترخیص کنید

امید
31 تیر 1400

سلام.ممنون از مطالب کاملتون.

ارتا
31 تیر 1400

سلام ممنون از مقاله زیباتون

پانته آ
31 تیر 1400

سلام وقت بخیر. باتشکر از تیم خوب بیمه دات کام. مطلب کامل و مفیدی بود.
خدا قوت

احمد
31 تیر 1400

امکان تقسیط خلافی برای ترخیص خودرو وجود دارد؟

  نویسنده بیمه
  31 تیر 1400

  با سلام و تشکر از توجه تون بله می شه خلافی خودرو رو به صورت اقساطی انجام داد ولی اگر اتومبیلتون توقیف شده باید کل مبلغ خلافی رو پرداخت کنید تا امکان ترخیص خودرو وجود داشته باشه . در صورت تمایل به کسب اطلاعات درباره پرداخت اقساطی خودرو ، پیشنهاد می کنیم این مطلب رو بخونید که می تونه به شما در نحوه قسطی کردن جرایم خودرو کمک کنه پرداخت اقساطی خلافی خودرو

سیما سعادتی
03 مرداد 1400

سلام
من میتونم با کارت شناسایی پدرم و کارت خودرو به مراکز پلیس +10 بروم و استعلام خلافی بگیرم یا حتما باید خودشون مراجعه کنند؟ اخه با این شرایط کرونا یکم خطرناکه که خودشون مراجعه کنند.
ممنون

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام وقت بخیر بله امکان استعلام خلافی حضوری برای شما وجود دارد ولی می توانید به راحتی با 6 روش ذکر شده در مقاله خلافی خودرو، به صورت اینترنتی یا پیامکی بدون مراجعه حضوری در شرایط کرونا و … استعلام خلافی خودرو گرفته و حتی آن را پرداخت نمایید.

رویا صمدی
06 مرداد 1400

باسلام من وقتی خلافی گرفتم متوجه شدم جایی که تابحال نرفتم 200000تومن جریمه شدم. از پلیس +10که خلافی گرفتم متوجه شدم 20000تومن دیگه جایی که تا حالا نرفتم جریمه شدم یعنی پلاکمو جعل کردن؟ چه باید بکنم؟ ممنون

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید.

گلبرگ رمضانی
06 مرداد 1400

با سلام.
من خلافی خودرو خودم رو اینترنتی پرداخت کردم ولی 14 روز دیگر در سبستم راهور ثبت میشود.
فردا هم قرار هست سند بزنیم الان دوباره باید خلافی رو پرداخت کنم؟
اگر پرداخت کنم اون پول قبلی که واریز کردم رو میتونم بگیرم؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر اگر مبلغ پرداخت شده باشد و به مرکز تعویض پلاک مراجعه نمایید، در این صورت استعلام آنلاین خلافی خودرو ، نشان می دهد که خلافی صفر شده است

مهران
13 مرداد 1400

درودبر شما
من از کد USSD استفاده کردم. در پایان پیام در دست راه اندازی آمد. چرا؟

  نویسنده بیمه
  15 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر. ضمن تشکر از توجه تون ، این مساله به دلیل اختلال و خطای سیستمی بوده می تونید مجددا این روش استعلام خلافی یا سایر روش ها رو امتحان کنید

بهروز
21 مرداد 1400

با سلام

میخواستم بدونم استعلام خلافی از پلیس بعلاوه 10 چقدر بروز هست؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  تمامی قبوض پرداختی شما بلافاصله بعد از پرداخت موفق از طریق درگاه پرداخت بانک تصفیه می شوند. ولی امکان دارد حذف جرایم رانندگی از لیست خلافی ها با تاخیر چند روزه انجام بپذیرد. به دلیل ساختار دستی پلیس راهور لیست مربوط به جرایم رانندگی سایت با تاخیر به روز رسانی می‌شود، این در حالیست که لیست جرایم شما در دفاتر پلیس+۱۰ به روز است. لذا با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ از تصفیه خلافی خودرو خود اطمینان حاصل خواهید کرد.

حسین امیری
21 مرداد 1400

سلام
من میخواستم خلافی خودروم رو اقساطی پرداخت کنم
مهمه که مبلغش چقدر باشه؟

  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1400

  با سلام بله باید مبلغ خلافی شما بیش از یک میلیون تومان بوده و ماشین شما توقیف پلیس شده باشه

ایمانی
22 مرداد 1400

من یک سوال داشتم
چند روز پیش با یه سراتو تصادف کردم و مقصر شناخته شدم. بعد از کروکی کشیدن، راهنمایی و رانندگی ماشینم به پارکینگ منتقل کرد. راننده مقابل هم به شورای حل اختلاف بابت خارج شدن ماشینش از صفر شکایت کرده. تو این شرایط تکلیف من چی؟

  نویسنده بیمه
  26 مرداد 1400

  با سلام در هر صورت پرداخت خسارت به عهده شماست و این مساله ارتباطی به توقیف خودروی شما در پارکینگ پلیس ندارد

  محسن
  31 مرداد 1400

  سلام و وقت بخیر
  برای پلاک من پیامک کشف حجاب اومد در حالیکه تو اون ساعت و لحظه من حدود ۷۰۰ کیلومتر با محل ثبت تخلف فاصله داشتم.
  بعد از یه مدت رفتم خلافی بگیرم از پلیس ۱۰+ گفتند که پلاک شکایت داره و نمیتونیم بهت خلافی بدیم.
  از اپلیکیشن پلیس من استفاده کردم دیدم زده تعداد شکایت ۱.
  بر حسب همان پیامک رفتم پلیس امنیت اخلاق یه شماره تماس از من گرفتند و توی سیستم وارد کردند و گفتند که مشکل شما حل شد.
  ۲۴ ساعت بعد از اپلیکیشن پلیس من خلافی گرفتم دیدم شکایت پاک شده و زده وضعیت شکایت نامشخص مثل همه ماشین های دیگه.
  اما پلیس ۱۰+ که رفتم گفتند هنوز شکایت داره و تو سیستم ما پاک نشده.
  چقدر زمان می بره که از سیستم اونها پاک بشه؟

   نویسنده بیمه
   03 شهریور 1400

   سلام وقت بخیر پاک شدن این نوع خلافی از پلیس +10، 10 روز به طول می انجامد.

رستم خدابخشی
29 مرداد 1400

سلام وقت بخیر . بنده یه ماشین خریدم در تهران ولی خودم ساکن رشت هستم ، بخاطر وضعیت کرونا امکان تردد نیست. چطوری میتونم ماشین رو به محل سکونت خودم بیارم و جریمه نشم و تعویض پلاک کنم ؟

  نویسنده بیمه
  29 مرداد 1400

  سلام و درود.از فرمانداری درخواست برگه تردد کنین

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید