22 شهریور 1402

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان چیست؟ + بهترین بیمه مسئولیت

احتمالاً این سوال برای افرادی که در حوزه پزشکی مشغول فعالیت هستند، ایجاد شده است که بیمه مسئولیت پزشکان چیست و چه کاربردی دارد. طبابت همیشه با چالش‌ها و تعهدات زیادی روبه‌رو است. احتمال خطا در طول دوران حرفه‌ای برای هر دکتری وجود دارد. گاهی ممکن است از روی خستگی یا تشخیص اشتباه، داروی اشتباهی تجویز شود یا هنگام جراحی اقدام نامناسبی انجام شود. با توجه به اینکه این قشر زحمتکش سال‌های زیادی را صرف آموزش و تحصیل کرده‌اند تا بیماری انسان‌ها را درمان کنند و جان آنها را نجات دهند، خارج از اخلاق است که با یک اشتباه زندگیشان دچار مشکل‌های غیر قابل جبران شود.

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان، با هدف تزریق آرامش به جامعه درمان کشور برای انجام فعالیت‌های پزشکی برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی شده است. به لطف این بیمه‌نامه، مسئولیت اشتباه‌های سهوی دکترها بر عهده شرکت بیمه‌گر خواهد بود. در این مقاله راجع به این صحبت می‌کنیم که بیمه مسئولیت پزشکان چیست، چه شرایط و مزایایی دارد. همچنین نکات با اهمیت در خصوص این بیمه‌نامه را مطرح می‌کنیم. برای کسب اطلاعات کامل در این خصوص، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

بیمه مسئولیت پزشکان چیست؟

بیمه مسئولیت پزشکان یکی از خدمات بیمه مرکزی است که خطاهای غیر عمد فعالین این حوزه را تحت پوشش قرار می‌دهد. این خدمت زیر مجموعه بیمه مسئولیت بدنی است. اگر هنگام طبابت، پزشک معالج دچار قصور در انجام فعالیت‌هایی نظیر عمل جراحی یا تجویز دارو شود و به موازات آن، به بیمار از نظر روحی، جسمی یا روانی آسیبی وارد کند یا موجب فوت او شود، مسئولیت مالی و قضایی صدمه ایجاد شده بر عهده پزشک است. حتی زمانی که خود بیمار یا ولی‌دم ایشان رضایت دهد، باز هم در برخی موارد پزشک باید پاسخگو باشد. بیمه پزشکان پوشش‌ها و طرح‌های مختلفی دارد که بسته به نیاز افراد طراحی شده است و مسئولیت اشتباهات سهوی پزشکان را بر عهده می‌گیرد.

علاوه بر پزشکان و پیراپزشکان، بیمه مسئولیت برای مهندیس ساختمان، کارگران و… نیز وجود دارد. برای آشنایی با انواع بیمه مسئولیت به مقاله بیمه مسئولیت چیست مراجعه کنید.

بیمه مسئولیت پزشکان چیست؟

بیمه مسئولیت پزشکان چیست؟ این بیمه‌نامه، اشتباهات سهوی پزشکان و پیراپزشکان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

بیمه مسئولیت پیراپزشکان چیست؟

رشته‌های دانشگاهی مربوط به بخش درمانی، به دو گروه پزشکی و پیراپزشکی تقسیم می‌شوند. دانشجویان رشته‌های پزشکی مثل ارتوپدی، اطفال، تغذیه و داخلی، باید دوره تحصیلی خود را به صورت پیوسته طی حداقل 7 سال بگذرانند؛ اما رشته‌های پیراپزشکی به صورت پیوسته است. دانشجویان رشته‌های پیراپزشکی طی 4 سال آموزش‌ها، روش‌ها و مهارت‌های حفظ سلامتی افراد را می‌آموزند. از آنجا که جان بیماران به فعالیت پیراپزشکان هم وابسته است، استفاده از بیمه مسئولیت پیراپزشکان نیز برای این افراد الزامی است. پوشش‌های این بیمه‌نامه با بیمه مسئولیت پزشکان هیچ تفاوتی ندارد و دقیقاً خدمات یکسانی را ارائه می‌دهد.

برخی از رشته‌های پیراپزشکی را در این قسمت مشاهده می‌کنید:

 • هوشبری
 • مامایی
 • بهیاری
 • تیم اتاق عمل
 • فوریت‌های پزشکی
 • علوم آزمایشگاهی
 • رادیوتراپی
 • رادیولوژی

پس در پاسخ به سوال بیمه مسئولیت پیراپزشکان چیست، باید پاسخ داد که این بیمه همان بیمه مسئولیت پزشکان است که برای پیراپزشکان محترم ارائه می‌شود.

اهمیت داشتن بیمه مسئولیت پزشکان

یکی از مهم‌ترین موضوعات در پاسخ به سوال بیمه مسئولیت پزشکان چیست، معرفی ویژگی‌ها و پوشش‌های این بیمه‌نامه است. سلامت انسان‌ها در مراکز درمانی، در دست پزشکان و پیراپزشکان است. برای هر شغلی احتمال خطا و بروز حادثه وجود دارد. در برخی از شغل‌ها مثل برنامه نویسی وب‌سایت، خطای ایجاد شده به سیستم سایت آسیب می‌زند که موجودیت دیجیتال دارد. در شغل‌های دیگری مثل نجاری، یک اشتباه می‌تواند آسیب فیزیکی به خود نجار یا محصول وارد کند. اما در شغل‌هایی مثل پزشکی و پیراپزشکی، تنها یک اشتباه کوچک می‌تواند جان یک انسان را بگیرد یا تا آخر عمر، آسیب‌های غیر قابل جبران روحی یا جسمی به بیمار وارد کند.

با استفاده از بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه‌گزار تحت پوشش موارد زیر قرار می‌گیرد:

 1. هزینه‌های پزشکی جبران آسیب‌های وارد شده به بیمار (شامل موارد روحی یا جسمی)
 2. جبران خسارت نقص عضو بیمار
 3. پرداخت دیه فوت بیمار
 4. بهره‌مندی از شرایط وجه‌التزام یا وثیقه: زمانی که از یک پزشک شکایت می‌شود و پرونده قضایی برای او تشکیل می‌شود، اگر حادثه منجر به فوت بیمار شده باشد، پزشک باید تا زمان ارائه حکم در بازداشت بماند. تنها در صورتی پزشک تا روز محاکمه آزاد می‌شود که به اندازه مبلغ تعیین شده، وثیقه ارائه دهد. اگر شخصی از بیمه پزشکان استفاده کند، این بیمه‌نامه در مراجع حقوقی معتبر است و می‌توان از آن به عنوان وجه‌التزام استفاده کرد. این موضوع نشان می‌دهد که شرکت بیمه از پزشک یا پیراپزشک حمایت می‌کند و در صورت بروز مشکل، بیمه‌گر در مراجع قضایی پاسخگو است.

استعلام بیمه مسئولیت پزشکان

مزایای بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

مهم‌ترین مزیت بیمه پزشکان، احساس آرامش و حمایت است. زمانی که خیال دکتر از عواقب خطا و اشتباهات راحت باشد، بدون استرس و با خیال راحت فرآیند درمان را پیش می‌برد. اما زمانی که پزشک نگران آسیب دیدن بیمار و عواقب بعد آن باشد، خیلی سخت‌تر می‌تواند تمرکز کند و درصد خطای او نیز بیشتر می‌شود. مورد بعدی موضوع وجه‌التزام است؛ شاید پزشکی از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد، اما در لحظه ثبت شکایت، فرصت کافی برای تهیه یک وثیقه با مبلغ مناسب به او داده نشود. در چنین شرایطی با داشتن بیمه مسئولیت، نیازی نیست پزشک در بازداشتگاه بماند؛ چون می‌تواند از بیمه‌نامه مسئولیت پزشکان خود به جای وثیقه استفاده کند.

اگر به فکر تاسیس مطب پزشکی، دندان‌پزشکی یا کلینیک و درمانگاه هستید، حتما به مقاله <صفر تا صد تاسیس مطب پزشکی> مراجعه کنید

شرایط بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

در ادامه بحث اینکه بیمه پزشکان چیست، به شرایط این بیمه‌نامه می‌رسیم. تهیه بیمه مسئولیت پزشکان شرایط خاصی ندارد. فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی می‌توانند، بعد از اتمام مقطع آموزشی و دریافت مدرک تحصیلی، بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان را تهیه کنند. البته طی آخرین تصمیم سازمان نظام پزشکی کشور، فارغ‌التحصیلان برای دریافت شماره نظام پزشکی خود، باید این بیمه‌نامه را تهیه کنند؛ تهیه بیمه مسئولیت برای این افراد الزامی است. مدت زمان بیمه مسئولیت پیراپزشکان و پزشکان یک ساله است و می‌توان بعد این مدت، برای بازه یک ساله بعدی آن را تمدید کرد.

اما بیمه مسئولیت تمامی خسارات وارد شده از سوی کادر درمان به بیماران را تحت پوشش قرار نمی‌دهد! شرایط بیمه نامه مسئولیت پزشکان در خصوص استفاده از آن را در این قسمت مشاهده می‌کنید که می‌توان از آنها به عنوان استثنائات بیمه مسئولیت پزشکان نام برد:

 • اگر پزشکی درمان بیماری خارج از تخصص خود را انجام دهد، بیمه‌گر مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گیرد.
 • در صورتی که مشخص شود آسیب وارد شده به بیمار، ناشی از استفاده مشروبات الکی، مواد مخدر یا داروهای خواب‌آور است، شرکت بیمه تعهدی در قبال خسارت ایجاد شده ندارد.
 • آسیب وارد شده بر اثر عملیات بیهوشی خارج از مراکز قانونی، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.
 • بیمه‌گر غرامت خسارت اعمال غیر قانونی را پرداخت نمی‌کند. (عمل‌هایی که در کشور ممنوع اعلام شده‌اند.)
 • اگر پزشک اقوام درجه یک خود را مداوا کند و آسیبی به آنها وارد شود، شرکت بیمه مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گیرد.
 • خساراتی که به دلیل جراحی‌های زیبایی به افراد وارد می‌شود، جزء پوشش‌های بیمه مسئولیت پزشکان قرار نمی‌گیرند.
 • به جز حالتی که از تشعشعات هسته‌ای برای درمان استفاده شود، بروز حادثه بر اثر چنین دلایلی، خارج از پوشش شرکت‌های بیمه است.
 • زمانی که خسارت به صورت عمدی از سوی پزشک به بیمار وارد شود.
 • خسارات عدم‌النفع توسط شرکت بیمه پرداخت نمی‌شود: ممکن است بیماری به دلیل آسیب وارد شده (مثل آسیب روحی یا نقص عضو) دچار حادثه شود و نتواند به طور کامل یا برای مدتی به شغل خود باز گردد. اگر درآمد شخصی به دلیل آسیب وارد شده از سمت دکتر از دست برود، بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان غرامت آن را پرداخت نمی‌کند.

موارد ذکر شده جزء شرایط عمومی بیمه مسئولیت پزشکان بودند. این بیمه‌نامه شرایط خصوصی ندارد و برای تمامی افراد به صورت یکسان صادر می‌شود.

شرایط خصوصی بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

شرایط عمومی بیمه نامه مسئولیت حرفه ای پزشکان

نحوه محاسبه قیمت بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان

همانند تمامی بیمه‌ها، بیمه مسئولیت پزشکان نیز فاکتورهایی دارد که بر اساس آن، می‌توان میزان حق بیمه را تعیین کرد. معیاری که با توجه به آن، انواع بیمه مسئولیت پزشکان را قیمت‌گذاری می‌کنند، سنجش ریسک است.

موارد تأثیرگذار در تعیین نرخ بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان و پیراپزشکان، شامل موارد زیر است:

 • حضور در دوره رزیدنتی یا فارغ‌التحصیل شدن
 • سابقه متوالی عدم دریافت خسارت در دوره‌های قبلی استفاده از بیمه مسئولیت پزشکان (این تخفیف بسته به شرکت‌های مختلف، بین 5% تا 40% است.)
 • نوع تخصص و حوزه فعالیت پزشک یا پیراپزشک

نحوه طبقه‌بندی پزشکان در بیمه مسئولیت

هر پزشک، با توجه به تخصص خود و فعالیت‌هایی که در راستای آن انجام می‌دهد، ریسک و خطر متفاوت‌تری را تجربه می‌کند. به عنوان مثال، خطر آسیب رساندن یک پزشک عمومی به بیماران، در مقایسه با جراحان عمومی کمتر است.

در جدول زیر، دسته‌بندی برخی از رشته‌های پزشکی را با توجه به ریسک آنها برای شرکت‌های بیمه مشاهده می‌کنید: (گروه اول بیشترین ریسک و گروه چهارم کمترین ریسک را دارند.)

شماره گروهتخصص‌ها
گروه اولمتخصص بیهوشی – جراحان عمومی – جراح متخصص زنان و زایمان – متخصص ارتوپدی
گروه دومجراح متخصص چشم – جراح متخصص قلب – جراح متخصص مغز و اعصاب – متخصص ارولوژی
گروه سومجراح متخصص فک و صورت – متخصص گوش، حلق و بینی – متخصص دهان و لثه – متخصص اطفال – متخصص پزشکی هسته‌ای – متخصص پوست
گروه چهارمدندانپزشک – پزشک عمومی – متخصص فیزیوتراپی، فیزیکی و توان بخشی – متخصص طب اورژانس و طب سنتی – متخصص آنکولوژی – متخصص آندوسکوپی – متخصص رادیولوژی – متخصص میکروبیولوژی و داروسازی

 

نحوه طبقه‌بندی پیراپزشکان در بیمه مسئولیت

مانند رشته‌های پزشکی، رشته‌های پیراپزشکی هم بسته به نوع فعالیت، ریسک متفاوتی دارند. هرچه خطر بروز حادثه برای متخصصین بیشتر باشد، حق بیمه آنها افزایش پیدا می‌کند.

دسته‌بندی برخی از تخصص‌های پیراپزشکی را در جدول زیر مشاهده می‌کنید: (گروه اول بیشترین ریسک و گروه پنجم کمترین ریسک را دارند.)

شماره گروهتخصص‌ها
گروه اولمتخصص مامایی دارای مطب شخصی
گروه دومدندانپزشکان تجربی – متخصص مامایی شاغل در بیمارستان یا درمانگاه
گروه سومسوپروایزر بالینی – کارشناس فیزیوتراپی – کارشناس هوشبری – پرستاران بخش دیالیز، اورژانس، شیمی درمانی، CCU و ICU – کارشناس ارتوپدی، کارشناس فوریت‌های پزشکی – متخصص کاردرمانی
گروه چهارمپرستاران به جز موارد مذکور در گروه دوم – پرستار و بهیار فوریت‌های پزشکی – کارشناس و بهیار اتاق عمل – سوپروایزر آموزشی – تکنسین مرکز انتقال خون
گروه پنجممتخصص رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن و ام‌آر‌آی – بهورز – فیزیست – کارشناس شنوایی سنجی – کارنان مامایی – کمک بهیاران – تکنسین داروخانه، آزمایشگاه، نوارنگاری و CRS

 

بیشتر بخوانید: بیمه مسئولیت دامپزشکان؛ حاشیه‌ای امن برای آرامش هنگام کار

شرایط فسخ بیمه‌نامه پزشکی چیست؟

در ادامه مقاله بیمه مسئولیت پزشکان چیست، معرفی شروط فسخ قرارداد می‌پردازیم. هنگام بروز برخی از شرایط که در این قسمت به آنها اشاره می‌کنیم، طرفین قرارداد امکان فسخ بیمه مسئولیت پزشکی را دارند:

 • در صورت عدم پرداخت به موقع حق بیمه، شرکت‌ بیمه‌گر می‌تواند قرارداد را به صورت یک طرفه فسخ کند.
 • اگر میزان ریسک افزایش پیدا کند و بیمه‌گزار حاضر به پرداخت حق بیمه بیشتری نباشد، بیمه‌گر می‌تواند قرارداد را فسخ کند.
 • در صورت توقف فعالیت شرکت بیمه، بیمه‌گزار امکان فسخ قرارداد را دارد.
 • در صورت عدم تمایل بیمه‌گزار به ادامه قرارداد، امکان فسخ قرارداد وجود دارد.

توجه کنید که قبل عملی کردن تمام فعالیت‌های مذکور، باید اخطاریه به صورت کتبی به طرف مقابل ارسال شود. در صورت عدم دریافت پاسخ ظرف مدت 20 روز، خواهان حق فسخ معامله را دارد.

شرایط استرداد حق بیمه کوتاه مدت (در شرایط فسخ)

زمانی که قرارداد بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان فسخ می‌شود، به صورت یک بیمه‌نامه کوتاه مدت به آن نگاه می‌شود. اگر بیمه‌گزار قرارداد را فسخ کند، شرکت بیمه مبلغ مربوط به زمان باقیمانده را به ایشان بازمی‌گرداند.

در جدول زیر، میزان حق بیمه بازگشتی با توجه به مدت زمان باقیمانده از اعتبار بیمه‌نامه را مشاهده می‌کنید:

مدت زمان باقیماندهحق بیمه قابل استرداد
360 الی 365 روز95%
350 الی 359 روز90%
349 الی 335 روز80%
336 الی 305 روز70%
304 الی 275 روز60%
274 الی 245 روز50%
244 الی 215 روز40%
214 الی 185 روز30%
184 الی 95 روز15%
94 الی 0 روز0%

 

نکات مهم در رابطه بیمه مسئولیت پزشکان

در خصوص خرید بیمه مسئولیت پزشکان، چند نکته مهم وجود دارد که با رعایت آن، می‌توانید بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود داشته باشید. در خصوص ارائه خدمات توسط شرکت‌های بیمه نیز نکاتی وجود دارد که در این بخش به آنها اشاره می‌کنیم:

 • بیمه مسئولیت پزشکان فقط در ایران معتبر است و در صورت بروز اتفاق در خارج کشور، بیمه هیچ مسئولیتی را بر عهده نمی‌گیرد.
 • در صورتی که بیمار به دلیل قصور دستیاران زیر نظر پزشک آسیب ببیند، بیمه‌گر خسارت وارده را جبران می‌کند.
 • اگر پزشک در دادگاه مقصر شناخته شود، هزینه‌های مربوط به دادرسی بر عهده پزشک است؛ برخی شرکت‌های بیمه این هزینه را پرداخت می‌کنند. البته اگر پزشک متهم به پرداخت مبلغی معادل دیه انسان کامل شود، آن زمان پرداخت این هزینه بر عهده خود بیمه‌گزار است.
 • تمام بیمه‌های مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان در دوره‌های یک ساله ارائه می‌شوند.
 • مسئولیت بیماری که در زمان اعتبار بیمه‌نامه توسط دکتر معالجه می‌شود، به مدت 4 سال با شرکت بیمه است.
 • در صورت تمدید بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان بدون دریافت خسارت در طول دوره قبلی، درصدی از حق بیمه تعیین شده کسر خواهد شد.
 • سقف تعهدات بیمه مسئولیت پزشکان معادل دیه یک انسان کامل است.
بیمه های پزشکان

اشتباهات و خطای غیر عمد پزشکان و پیراپزشکان، توسط بیمه مسئولیت جبران می‌شوند.

بهترین بیمه مسئولیت پزشکان و پیرازشکان را از کجا بخریم؟

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان برای جبران هزینه اتفاقات احتمالی ایجاد شده است. پس مهم‌ترین شرط انتخاب بیمه مسئولیت، تضمین پرداخت خسارت از سوی شرکت بیمه است. شرکت‌های بیمه که توانگری مالی بیشتری دارند، خیلی راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانند خسارات وارد شده را جبران کنند. با توجه به تعداد بالای شرکت‌های بیمه، امکان بررسی و مقایسه این مجموعه‌ها به صورت سنتی بسیار دشوار است. بهترین راه برای مشاهده طرح‌ها، بررسی، مقایسه قیمت و خدمات شرکت‌ها، استفاده از سامانه بیمه دات کام است. در این سامانه می‌توانید قیمت بیمه مسئولیت پزشکان یا بیمه مسئولیت پیراپزشکان در شرکت‌های مختلف را مقایسه کرده و مناسب‌ترین گزینه را خریداری کنید.

به خواندن ادامه دهید: بیمه مسئولیت ایران؛ همان شاه کلید گم شده مدیران، مهندسان و پزشکان

مراحل تهیه بیمه مسئولیت پزشکان

برای خرید بیمه مسئولیت پزشکان می‌توانید بعد از ورود به سایت بیمه دات کام با نشانی اینترنتی Bimeh.com، از قسمت بالای سایت به صفحه بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان مراجعه کرده و مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا مشخص کنید که پزشک هستید یا پیراپزشک.
 2. تخصص خود را از بین گزینه‌ها انتخاب کنید. (در صورتی که تخصص شما در بین گزینه‌ها نبود، احتمالاً هیچ شرکتی در حوزه فعالیت شما بیمه‌نامه صادر نمی‌کند.)
 3. اگر در حال تمدید بیمه مسئولیت خود هستید، مشخص کنید که دارای سابقه عدم خسارت هستید یا خیر.
 4. در مرحله بعد باید مشخص کنید که دانشجو هستید یا خیر.
 5. سپس، وضعیت کد نظام پزشکی خود را مشخص کنید.
 6. پس از تکمیل اطلاعات بر روی دکمه «تأیید و جستجو» کلیک کنید.
 7. در صفحه استعلام، لیست شرکت‌های بیمه که متناسب با شرایط شما بیمه‌نامه مسئولیت ارائه می‌دهند را مشاهده می‌کنید. با مقایسه قیمت، توانگری مالی، تعداد شعب و میزان آشنایی خودتان با شرکت‌های بیمه، بهترین بیمه مسئولیت را انتخاب کنید و بر روی دکمه «خرید» کلیک کنید.
 8. در مراحل بعدی باید اطلاعات تکمیلی را وارد کرده و فرآیند خرید خود را تکمیل کنید؛ بیمه‌نامه شما در سریع‌ترین حالت ممکن صادر می‌شود.

بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان، اختیاری اما واجب

در این مقاله به بررسی سوال بیمه مسئولیت پزشکان چیست، پرداختیم. پس از معرفی این بیمه‌نامه و بیمه مسئولیت پیراپزشکان، به بررسی شرایط، مزایا، اهمیت، قیمت‌گذاری، نحوه فسخ و نحوه تهیه آن پرداختیم. بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان یکی از بیمه‌های اختیاری است که تهیه آن به شدت لازم است. رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی همواره با خطر و ریسک همراه هستند. در نتیجه عدم استفاده از بیمه، می‌تواند آسیب بزرگی را به پزشک وارد کند.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
سهراب علوی
16 مرداد 1402

سلام خسته نباشید
من فوق تخصص درد دارم. در بین لیستی که اعلام کرده بودین نام تخصص من وجود داشت.
میخواستم ببینم برای این تخصص هم بیمه ارائه میدین؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  جناب علوی عزیز
  در حال حاضر شرکت بیمه سامان بیمه مسئولیت پزشکان را برای فوق تخصص درد ارائه می‌دهد. با مراجعه به صفحه اصلی و سپس، صفحه بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان، استعلام بیمه‌نامه خود را بگیرید. در صورت تمایل می‌توانید این بیمه‌نامه را از طریق همان صفحه به صورت غیر حضوری خریداری کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر، با شماره‌های پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

person
جمیله کاظمی
16 مرداد 1402

سلام روزتون بخیر
من 25 ساله دکتر هستم و تخصص ارتوپد دارم. آیا سابقه کاری من توی قیمت بیمه تأثیری داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 مرداد 1402

  سلام؛ خانم کاظمی گرامی
  با توجه به اینکه شرکت‌های بیمه اطلاعاتی در رابطه با سابقه طبابت پزشکان ندارند، این موضوع نمی‌توانند تأثیری حق بیمه داشته باشد. اما در صورتی که هنگام تمدید بیمه مسئولیت پزشکان سابقه دریافت خسارت نداشته باشید، با توجه به تعداد سال های عدم دریافت خسارت تخفیف دریافت می‌کنید. معمولاً این تخفیف بین 5% تا 50% ارائه می‌شود که شرایط آن در هر شرکت متفاوت است.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید