۲۵ فروردین ۱۴۰۳

جرایم بیمه تامین اجتماعی | مشاهده و پرداخت جرایم + طرح بخشودگی

کسب و کارهای مختلف، ممکن است به دلایل گوناگونی با جرایم بیمه تامین اجتماعی رو به رو شوند. جرایم بیمه تامین اجتماعی برای کارفرمایانی است، که در ارسال لیست بیمه یا حق بیمه کارکنان خود کوتاهی می‌کنند. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع جرایم تامین اجتماعی، نحوه مشاهده جرایم تامین اجتماعی و بخشودگی و پرداخت این جرایم با شما صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در مورد جرایم بیمه تامین اجتماعی به دست آورید.

جرایم بیمه تامین اجتماعی چیست؟

بهتر است قبل از صحبت در مورد جرایم بیمه تامین اجتماعی، اطلاعاتی راجب تامین اجتماعی و خدمات آن ارائه دهیم. تامین اجتماعی سازمانی بیمه‌گر است که در دسته سازمان‌های دولتی قرار نمی‌گیرد. این سازمان موظف است پوشش اجباری را برای بیمه کارگران، حقوق‌بگیران و پوشش اختیاری صاحبان کسب و کار و مشاغل آزاد را به عهده بگیرد. در بخش بیمه اجباری که به طور مستقیم به کارگران و حقوق بگیران مرتبط است، تامین اجتماعی قوانین خاصی را اعمال می‌کند که سرپیچی یا نادیده گرفتن این قوانین، جرایمی را برای کارفرمایان به دنبال خواهد داشت. در ادامه جرایم تامین اجتماعی را برای شما شرح می‌دهیم.

بررسی انواع جرایم بیمه تامین اجتماعی

محاسبه جرایم بیمه تامین اجتماعی به دو شکل انجام می‌شود. در صورتی که کارفرمایان حقوق بیمه شدگان و صورت مزد آن‌ها را ارسال نکنند یا بر اساس توافقات خود با تامین اجتماعی برای ارسال حقوق و صورت مزد کارکنان عمل نکنند، شامل جرایم بیمه تامین اجتماعی خواهند شد. این جرایم اجباری است و باید حتما پرداخت شوند.

جرایم بیمه تامین اجتماعی چیست؟

برخورد تأمین با کارفرمایان خاطی

۱. خودداری از ارسال لیست بیمه کارکنان و جرایم بیمه تامین اجتماعی

کارفرمایان موظف هستند که لیست کارکنان را در بازه زمانی مشخص و بر اساس قانون ارسال کنند. بنابراین اگر کارفرمایی این لیست را در مدت زمان تعیین شده ارسال نکند یا به هر دلیلی از ارائه لیست کارکنان به سازمان بیمه تامین اجتماعی خودداری کند، بر اساس قوانین تامین اجتماعی جریمه می‌شود. در چنین شرایطی ده درصد به حق بیمه بیکاری و کل حق بیمه اضافه خواهد شد و کارفرما ملزم به پرداخت این جریمه است. در برخی ماه‌ها که ارسال لیست کارکنان از مهلت قانونی خود خارج است جریمه حاصل از تاخیر لیست کارکنان حدود ده درصد از حق بیمه کل کم می شود.

۲. جرائم بیمه تامین اجتماعی به علت تاخیر در پرداخت حق بیمه

یکی دیگر از مواردی که موجب جریمه کارفرمایان می‌شود، تاخیر در پرداخت حق بیمه کارکنان است. بهتر است بدانید در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه کارکنان، هر ماه دو درصد به مبلغ بیمه بیکاری و حق بیمه اضافه می‌شود و سازمان بیمه تامین اجتماعی این مبلغ را دریافت می‌کند. همچنین تاخیر در ارسال لیست بیمه کارکنان به صندوق اجرایی شعب، موجب بدهکاری کارفرما به سازمان بیمه تامین اجتماعی می‌شود و این مساله در بازرسی‌ها مطرح خواهد شد.

در صورت عدم پرداخت حق بیمه، جریمه قابل پرداخت در یک ماه دو درصد و در یک سال ۲۴ درصد افزایش می‌یابد. پس حتی اگر کارفرمایی نمی‌تواند حق بیمه کارکنان را پرداخت کند، بهتر است با ارسال لیست بیمه آن‌ها به یکی از صندوق‌های شعب تامین اجتماعی قبل از پایان تاریخ مهلت ارسال، از جریمه ۱۰ درصدی فارغ شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لیست بیمه می‌توانید مقاله لیست بیمه تامین اجتماعی را مطالعه بفرمایید.

چگونگی مشاهده انواع جرایم بیمه تامین اجتماعی

پورتال سازمان تامین اجتماعی، این امکان را به کارفرمایان می‌دهد که؛ از میزان بدهی و جرائم بیمه تامین اجتماعی خود، مطلع شوند.

برای مشاهده جرایم بیمه تامین اجتماعی ابتدا باید به پورتال سازمان تامین اجتماعی وارد شوید، سپس در این سامانه ثبت نام کنید با این کار علاوه بر مشاهده جرایم بیمه تامین اجتماعی می‌توانید از خدمات زیر هم برخوردار شوید. دقت داشته باشید که این خدمات برای کارفرمایان است. در ادامه خدمات پورتال تامین اجتماعی برای کارفرمایان را مشاهده می کنید:

 • مشاهده جرایم بیمه تامین اجتماعی
 • اطلاع از میزان بدهی‌های کارفرمایان
 • اطلاعیه‌های بیمه در مورد مشکلات پرونده کارفرما
 • اطلاعیه بیمه در مورد رد نشدن بیمه
 • آمار و گزارش‌های ابلاغ احکام
 • نمایش بدهی‌های ابلاغ شده کارگاه
 • اخطار نسبت به ارسال لیست بیمه

موارد بالا برخی از خدمات سامانه تامین اجتماعی برای کارفرمایان است. این سامانه برای بیمه‌گزاران و افراد مختلف نیز خدماتی را ارائه می‌دهد.

جریمه کارفرما در بیمه تامین اجتماعی

برخورد سازمان تأمین اجتماعی با جرایم کارفرمایان

شرایط استفاده کارفرمایان از طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای

طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان هرساله، با محوریت حفظ اشتغال کارگاه‌ها اجرایی می‌شود. بنابراین کارفرمایانی مشمول استفاده از این تسهیلات هستند، که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط بدهی، نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای لیست اسفندماه سال گذشته و ارسال لیست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه در دوره قسط بندی، اقدام کنند.

همچنین در کارگاه‌هایی که بر مبنای لیست اسفند ماه سال قبل، تعداد بیمه‌شدگان شاغل در آن‌ها کاهش یافته است، بعد از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آن‌ها در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط، از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد. کارفرمایان باید توجه داشته باشند که بعد از توافق با شعب سازمان تأمین‌اجتماعی در زمینه پرداخت اقساطی بدهی بیمه‌ای، چنان‌چه هریک از اقساط بدهی‌های تقسیط شده در سررسید مقرر پرداخت نشود؛ بدهی تبدیل به حال شده و جرایم متعلقه، نسبت به مانده بدهی مطالبه خواهد شد و مجدداً قابل تقسیط نخواهد بود. بنابراین به کارفرمایان محترم توصیه می‌کنیم با توجه به شرایط مالی خود، تعداد اقساط را به نحوی انتخاب کنند که بتوانند تمام اقساط بدهی را در موعد مقرر پرداخت کنند.

طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای تامین اجتماعی ۱۴۰۲ برای کارفرمایان

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در اردیبهشت ۱۴۰۲ طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان را اعلام کرد. از آن‌جایی که سال ۱۴۰۲ را به نام سال مهار تورم و رشد تولید نام‌گذاری کرده‌اند و به دلیل همیاری با کارفرمایان در واحد‌های تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی، اصناف و همچنین بالا بردن توان تولیدی نیروی کار برای کارفرمایان و کشور، طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان اعلام شد.

بخشودگی جرایم کارفرمایان خاطی تامین اجتماعی

طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای تامین اجتماعی

این طرح در سال ۱۴۰۲ از ابتدای خرداد تا پایان مرداد و به مدت دوماه اجرا می‌شود. کارفرمایان متقاضی برای استفاده از بخشودگی جرایم بیمه‌ای با پرداخت اصل بدهی بیمه‌ای خود یا پرداخت اقساطی آن، از پرداخت جریمه معاف می‌شوند. کارفرمایان باید توجه داشته باشند، در صورتی‌که اصل بدهی بیمه‌ای را در اقساط ۱۲ ماهه پرداخت نمایند از بخشودگی صد در صد جرایم برخوردار می‌شوند. اما در حالتی که از شرایط پرداخت ۲۴ تا ۳۶ ماهه برای پرداخت جرایم بیمه‌ای استفاده کنند، به ترتیب از ۷۵ درصد و ۵۰ درصد بخشودگی بهره‌مند می‌شود.

بنابراین بهترین حالت برای پرداخت جرایم بیمه‌ای کارفرمایان، انتخاب اقساط ۱۲ ماهه و برخورداری از صد در صد بخشودگی جرایم است. برای برخورداری از طرح بخشودگی کارفرمایان تامین اجتماعی، کارفرمایان متقاضی باید درخواست خود را از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی es.tamin.ir حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ماه ثبت کنند. بنابراین بهتر است همین حالا اقدام کنید و این کار را به روزهای پایانی موکل نکنید.

معرفی روش‌های پرداخت جرایم بیمه تامین اجتماعی

پرداخت جرایم بیمه تامین اجتماعی از روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه آن‌ها را بیان می‌کنیم

دریافت فیش بیمه تامین اجتماعی

پرداخت جرایم بیمه تامین اجتماعی از طریق فیش بیمه تامین اجتماعی به دو روش زیر است:

 • مراجعه حضوری کارفرما به کارگزاری‌های سازمان تامین اجتماعی
 • پرداخت از طریق مراجعه به سامانه سازمان تامین اجتماعی، دریافت برگه بیمه و پرداخت آن

روش پرداخت غیرحضوری جرایم بیمه تامین اجتماعی

برای پرداخت آنلاین جرایم بیمه تامین اجتماعی می‌توان از یکی از روش‌هایی که در زیر نام می‌بریم استفاده کنید:

 • پرداخت از طریق وب سایت تامین اجتماعی
 • پرداخت جرایم بیمه تامین اجتماعی از اینترنت بانک
 • از طریق دستگاه‌های ATM یا خودپرداز
 • پرداخت جرایم بیمه تامین اجتماعی از طریق تلفن بانک
 • پرداخت جرایم بیمه تامین اجتماعی با دستگاه‌های O.S یا کارتخوان
 • پرداخت با اپلیکیشن مربوط به سازمان تامین اجتماعی به وسیله موبایل

 

همه چیز در مورد جرایم بیمه تامین اجتماعی

جرایم بیمه تامین اجتماعی، یکی از مواردی است که کارفرمایان را با مشکلاتی رو به رو می‌کند. بنابراین آگاهی از جرایم بیمه تامین اجتماعی و پرداخت به موقع آن می‌تواند، بسیاری از مشکلات احتمالی را برطرف سازد. در این مقاله در مورد جرایم بیمه تامین اجتماعی، روش‌های پرداخت جرایم و طرح بخشودگی صحبت کردیم. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز داشتید، از قسمت نظرات همین مقاله با ما در ارتباط باشید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه بیکاری
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

بیمه بیکاری ، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است و سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات قانون کار، شغل خود را از دست می دهند،مقرری بیمه بیکاری را بپردازد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
محسن
۲۲ فروردین ۱۴۰۳

با سلام
آیا جرایم بیمه برای کارفرمایی که بیمه کارگرش را پرداخت نکرده قابل بخشش است؟
در جایی خواندم اردیبهشت و خرداد پارسال بخشودگی جرایم اعلام کرده بودند.
آیا این درست است؟
ممنون.

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر باید جرایم بیمه را پرداخت کنید.

person
سارا
۱۹ فروردین ۱۴۰۳

سلام. برای اینکه بخایم حداکثر حقوق بازنشتگی تامین اجتماعی رو بگیریم باید از چقدر قبل سقف قرارداد رد بشه توی لیست ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت حداکثر حقوق تامین اجتماعی باید ۳۰ سال سابقه داشته باشید و بیمه اجباری برای شما رد شود.

person
مرتضی
۱۸ فروردین ۱۴۰۳

با سلام من سی سال یک جا کار کردم هیچ بیمه ایی رد نشده برام اگر شکایت کنم جمعا کارفرمای من باید چقدر پول پرداخت کنه برای کل سی سال؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در صورت شکایت کارفرما علاوه بر پرداخت حق بیمه شما باید جریمه بیمه نکردن شما را نیز پرداخت کند.

person
تاج
۲۶ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر من لیست رد کردم اسم یکی از پرسنل داخلش نیست رفتم شعبه میگه ما حذف لیست یا اضافه کردن نداریم بخشنامه جدیده .الان بنده باید چیکارکنم بتونم اسمش این شخص رو رد کنم و داخل لیست سابقش وقفه نخوره ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  فقط از طریق خود شعبه تامین اجتماعی باید این موضوع را پیگیری کنید.

person
ا.ساداتی
۱۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام.من بیمه رانندگان بودم به علت مریضی خانواده ام از کار فاصله گرفتم و حدود۱۶میلیون جریمه شدم.ولی من قسط بستم ماهی ۲تومان میدادم که باز بعلت مشکلات شدید توان پرداخت تقسیط ۴مرحله دیگر راداشته.ایا برایم بخشش قائل میشوند؟درضمن حساب بانک ملی من رامسدود کردند.مرسی

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر شامل بخشودگی نمی شوید.

   person
   مهدی
   ۰۲ فروردین ۱۴۰۳

   سلام
   بیمه اختیاری هستم متاسفانه دو روز از مهلت ۳ماهه پرداخت حق بیمه ام گذشته آیا برای یکبار مشمول بخشش و پرداخت یکجا حق بیمه میشوم؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

    سلام دوست عزیز
    خیر به یکی از شعب تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
مصطفی
۰۱ اسفند ۱۴۰۲

با احترام؛

به دلیل عدم تطابق عنوان شغلی در لیست بیمه و قرارداد، سازمان تامین اجتماعی جرائم زیادی برای شرکت ما در نظر گرفته است. هر چند ما عنوان شغلی فرد در لیست بیمه را کارگر ساده زدیم اما حقوق و مزایای آنها را بیشتر از یک کارگر جوشکار پرداخت نموده ایم. متاسقانه بیمه در دادن اطلاعات و نحوه محاسبه این جرائم همکاری نمی کند.
میخواستم ببینم به چه صورت می توانم نحوه محاسبات و سایر اطلاعات مرتبط را از این سازمان دریافت کنم؟ آیا ماده قانونی در تامین اجتماعی است که با استناد به آن بتوان این درخواست را بصورت قانونی انجام داد؟ و یا روشی که بتوان این اطلاعات را دریافت نمود؟
همچنین برای دفاع از این موضوع چکاری باید انجام داد؟ و نحوه دفاع؟
متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  پیشنهاد می کنیم با یک مشاوره بیمه متخصص مشاوره حضوری داشته باشید تا مدارک شما را بررسی کند.

person
محمد
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام بنده استاد کار ساختمان هستم سال ۹۷ شاگردم از ساختمان سقوط کرد و فوت کرد بنده‌ ۳۵درصد مقصر شدم بنده بدون اطلاع از قوانین تامین اجتماعی سال ۱۴۰۲ برای من جریمه ماده ۶۶ بند۳۸ آمده است با نرخ سال ۱۴۰۲ و بدون اینکه در سال های گذشته به بنده ابلاغی بابت جریمه صورت بگیرد ۳۵۰ ملیون جریمه برای کارگر ساختمانی که مستاجر هستم خیلی سنگین و کمرشکن هست لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  همان موقع میتوانستید نسبت به اون ۳۵ درصدی که شما را مقصر کردن اعتراض کنید الان دیگه نمی توانید کاری کنید فقط می توانید این مبلغ را قسطی پرداخت کنید.

person
محمد
۲۷ بهمن ۱۴۰۲

حالا بنده که مستاجر می‌باشم و از پس مخارج زندگی بر نمی آیم چگونه این مبلغ سنگین را پرداخت بنمایم ۳۵۰ملیون تومان لطفا راهنمایی ب
فرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه مقصر شناخته شده اید و کاری نمی توانید انجام بدهید.

person
امرالله
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام من راننده هستم وبجای پرداخت فیش بیمه برج ۹فیش بیمه برج ۸راپرداخت کردم یعنی فیش بیمه برج۸را۲بارپرداخت کردم لطفاً راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه اشتباه از طرف شما بوده و باید فیش برج ۹ را با جریمه پرداخت کنید.

person
فرزین
۱۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. من شهرستان فروشگاه دارم. یک نفر کارگر دارم که از شهرستان دیگری به تعداد حدود ۲۰روز در ماه در مغازه من اشتغال دارد. سال گذشته با چند مرتبه بازرسی از فروشگاه من این موضوع مورد تایید قرار گرفت. امسال متوجه شدم سه ماه را برای من بر اساس مابه التفاوت نسبت به ۳۰روز کارکرد مبلغ و جریمه لحاظ کردند. اولا به بازرسی اعتراض زدم. دوما متوجه شدم سه روز از مهلت سی روزه قابل اعتراض به بدهی گذشته چون بیماری داشتم. الان چیکار میتونم بکنم که ۳۰روز گذشته؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اولا مقصر خود شما هستید که لیست بیمه به مدت ۲۰ روز هرماه برای ایشان ارسال نکردید در چنین حالتی سیستم تامین اجتماعی حق بیمه را هرماه ۳۰ روز محاسبه می کند و بابت دیر کرد لیست بیمه و عدم پرداخت حق بیمه جریمه می شوید.

person
شرکت تعاونی تاکسیرانی دریا گرمی
۳۰ دی ۱۴۰۲

باسلاماحترام اینجاتببه عنوان ریئس هیوت مدیره ومدیرعامل شرکت تعاونی تاکسیرانی بعنوان کارگزارتامین اجتماعی رانندگان تاکسی درون شهری را طی یک سی دی بصورت تجمیعی لیست بیمه شدگان را تحویل بیمه تامین اجتماعی شهرستان و طییک برگ فیش بانکی حقبیمه را به حسابتامین اجتماعی واریزمیکردیم ازسال ۱۳۸۶تا تا۱۳۹۲ انجام می دادیم با توجه به اینکه ازطرف تامین اجتماعی درخصوص موضوع و حکم واریزبه موقع حق بیمه هیچ گونه جلسه توجیهی و اخطار بصورت کتبی و شفاهیاعلام نموده اند شرکت بنده از سال ۱۳۸۶تا ۱۳۸۸چند مورد ازواریزبه موقع صورت نگرفته است مقرربود تا سر ماه واریز بشود در اول ماه صورت گرفته است و تاکنون هیچ گونه اطلاع رسانی ازجانب تامین اجتماعی صورت نگرفته است با پیگیری بنده که چرا علامت ریاضی درجلو حساب واریزی بنده صورت گرفته در تاسال ۱۳۹۲ اعلام نموده اند که شرکت شما خارج از کمک دولتی به مبلغ دویست میلیون تومان شده است در صورتی که بنده ازسال ۱۳۸۹ بمدت ۳ سال بدون تاخیر مبلغ حق بیمه را واریزنموده ام در آن زمان بنده را به عنوان کارگزار ثبت نام کردند ولی بعداز گذشت چندین سال ازسال ۱۴۰۱دیماه مبلغ سیصد و بیست میلیون تومان محکوم وتمام حسابشخصیبنده را مسدود نموده اند که مجبوربه درخواست تقسیط بدهی را ازحساب شخصی پرداخت می نمایم
سوال بنده این است : اگر شرکت بنده خارج از کمک دولتی شده بود چرا به موقع اطلاع رسانی و اخطاریه صادر نکرده اند اگر ربه موقع می گفتند در آن زمان حق بیمه رانندگان سیزده هزار تومان و سال بعد هیجده هزار تومان بود
اگر بنده را به عنوان کارفرما وحکم کارفرما اجرای میکنند چرا به عنوان کارفرما حداقل ۱۲۰نفر را حق بیمه واریزمی نمودم چرا وام اشتغال زایی به اینجانب .شرکت بنده از تبصره ۱۶ یا ۱۸ به تعداد اعضا بنده پرداخت نمی کنند
ضمنا با توجه به تفاهم نامه وزارت تعاون ورفاه مابین اتحادیه سراسری تاکسیرانی منعقد شده بود بدون در نطر گرفتن تفاهم نامه دولت تفاهم نامه ملغی نموده بصورت انفرادی رانندگان بیمه خود را پرداخت می کنند و هیچ گونه نقشی تعاونی های تاکسیرانی ندارند با لغو تفاهم نامه یک جانبه موجبات خسارت به شرکت بنده شدند
به تمام نمایندگان استانی و شهرستان طی ۱۰سال مکاتبات انجام دادیم که منتج به نتجه نشده است این ضرر و زیان و خسارت از اهمال و سستی کارمندان تامین اجتماعی شده است و در سال ۱۴۰۲ مردادماه هم بخشودگی جرایم اعلام شد ولی متاسفانه نمایندگان محترم در مجلس به هزار اما و اگر وشرایط حتی اسم تعاونی ها وخدماتی را درتبصره هم نیاورده بودند
به هول قوه الهی خود شرکت بنده به عنوان دولت مستقل بدون منت از دولت گذشته و اشتباهات تامین اجتماعی را پرداخت می کند
در پایان ازدولت کرامت آقای رئیسی تقدیر وتشکر می نماییم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما می توانید شکایت خود را از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کنید.

person
Mehrdad-h
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام من سال ۹۷،۹۸ در جایی مشغول به کار بودم،که جدیدا با مشاهده سوابق بیمه متوجه شدم که که بعضی از ماه های سال رو برام بیمه رد نکردن،یا کمتر رد کردن،درصورتی که من از ۱۰ صبح تا ۱۲ شب براشون کارکردم،چطور میتونم اینو ثابت کنم و ازشون شکایت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  به تامین اجتماعی مراجعه نمایید و موضوع را گزارش دهید تا مورد بررسی قرار گیرد.

person
Mohsen
۱۵ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشد من ۳ماهه بیممو پرداخت نکردم العان خواستم پرداخت کنم زده ابطلاع بیمه
ایا بیمم باطل شده یعنی اون یک سال حذف شده
یا برام جریمه میاد و بعد پرداخت جریمه ادامه پیدا میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  سوابق بیمه شما حذف نمی شود. می توانید قرارداد جدید را منعقد کنید.

person
Mohsen
۱۵ دی ۱۴۰۲

سلام خسته نباشد من ۳ماهه بیممو پرداخت نکردم العان خواستم پرداخت کنم زده ابطلاع بیمه
ایا بیمم باطل شده یعنی اون یک سال حذف شده
یا برام جریمه میاد و بعد پرداخت جریمه ادامه پیدا میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر سوابق شما از بین نمی رود. می توانید قرارداد جدیدی را خریداری کنید.

person
فرح
۱۴ دی ۱۴۰۲

سلام.من در ماه آبان در مهد مشغول بودم و ۲۳ام ماه یک روز مرخصی گرفتم و رفتم برا کارهای بیمه برا مرخصی زایمان که همون روز بازرس بیمه اومد و برا من ترک کار زدن و مدیر هم مجبور شد ۲۲روز برا من بیمه رد کنه.ولی الا ترک کارم درست شده و میخوام برا مرخصی زایمان اقدام کنم اون ۸ روز که بیمه رد نشده میشه راهنمایی کنید که باید چیکار کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از روزی که لیست بیمه برای شما ارسال نشده است از همان روز از دکتر استعلاجی بگیرد تا بین استعلاجی و کارکرد شما فاصله ایجاد نشود.

person
علی
۰۳ دی ۱۴۰۲

سلام
من صاحب کارگاهی هستم که پرسنل به صورت نیمه وقت مشغول به کار هستندبه همین دلیل لیست بیمه هر ماه را با لحاظ ۱۵ روز برای هر نفر ارسال میکنم. حالا تامین اجتماعی یک بدهی برای من ایجاد کرده از تاریخ یکم فروردین تا ۳۱ شهریور و برای کل پرسنل ما به التفاوت یک ماه کامل را محاسبه کرده. در جزئیات محاسبه این بدهی نوشته به استناد بازرسی در صورتیکه آخرین تاریخ بازرسی کارگاه بهمن ماه سال گذشته هست و در دوره ای که این بدهی محاسبه شده هیچ بازرسی هم اتفاق نیفتاده‌. روال ما در سال های گذشته هم به همین صورت بود و بدهی و جریمه ای هم محاسبه نمیشد ولی ظاهراً تامین اجتماعی به فکر افتاده ببینه به چه بهونه ای میتونه دست تو جیب کارفرماها کنه!
الان من ۲۰ روز مهلت دارم که اعتراض بزنم و پرونده بره برای هئت بدوی‌.
چه مستنداتی باید ارائه بدم؟ یا چه دفاعیاتی باید آماده کنم که این بدهی حذف بشه؟؟
جالبه که این بدهی برای بعضی پرسنل محاسبه شده و برای بعضی نشده و من هیچ ارتباط عقلانی نتونستم برقرار کنم بین آخرین گزارش بازرسی و پرسنلی که براشون این بدهی لحاظ شده!!
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  این موضوع شما قابل پیگیری و حل شدن است، پیشنهاد می کنیم یک مشاور متخصص تامین اجتماعی پیدا کنید تا ایشان راهکار مناسب را به شما بگویند.

person
محمد
۰۱ دی ۱۴۰۲

سلام من یک روز بیمه تامین اجتماعی رو دیر پرداخت کردم حالا جریمه میشم ؟چند سال پیش هم یکبار جریمه شدم اون موقع هم یک روز عقب افتاد.

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر بیمه حرف و مشاغل و یا اختیاری باشی که بیمه شما قطع میشود اگر بیمه رانندگان و یا بیمه اجباری باشید بله جریمه میشوید

person
مهناز اشرفی
۲۰ آذر ۱۴۰۲

سلام
من سال ۸۳ و ۸۴ در کارگاهی مشغول به کار بودم تحت عنوان “کارکنان ساعتی” در این مدت قراردادی نداشتم
اما اسناد حسابداری محاسبه و پرداخت حقوق را دارم
با توجه به اینکه قرارداد نداشته ام و پرداخت به صورت دستی بوده و صورتحساب بانکی ندارم آیا می توانم ادعای خود را با اسناد ثابت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با مدارکی که در دست دارید به تامین اجتماعی مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

person
ساغر
۱۰ آذر ۱۴۰۲

سلام.امروز متوجه شدم از بیمه ماهم دو روز کم کردن .ایا بیماه ماهم بطور کامل خراب شده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر خراب نشده است و فقط کمتر شده است.

person
کارفرما
۰۸ آذر ۱۴۰۲

با تشکر از راهنمایی
آیا اون دو سالی که سربازی بودن رو هم باید کامل داد؟
طی اون دو سال خیلی وقت ها نیومدن سر کار و حالا با شهادت شاهد ادعا کردن که من طی اون دو سال هم کامل کار میکرم.
ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اون مدتی که سرباز بودید را باید درخواست خرید خدمت سربازی بدهید و حق بیمه ان را پرداخت کنید.

person
کارفرما
۰۸ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
یکی از پرسنل‌ چند سال پیش٫ به صورت ساعتی کار میکردند حالا اداره ی کار رای‌ بر پرداخت حق بیمه ی اون چند سال رو دادند.
برای هر سال تقریبا با مبلغ جریمه حدود ۵۵ میشه یا بدون جریمه؟
ممنون از پاسخ گویی

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با جریمه حدودا سالی ۵۵ ملیون تومان باید پرداخت شود.

  person
  جریمه تاخییر بیمه رانندگان
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام من راننده هستم یک ماه کارت هوشمندم شارژ نداشت نتوانستم قبض تامین اجتماعیبرای برج ۸دبگیرم الان جریمه من چطور محاسبه میشود الان چکار کنم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۸ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   جریمه میشوید و حق بیمه شما آزاد محاسبه میشود.

person
محسن ش
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام و درود
بنده یک سال توی یه شرکت مشغول کار بودم ولی متاسفانه بیمه برای ما واریز نکرده بودند .الان پس از شکایت باید یک سال بیمه برای من پرداخت کنن.کل یک سال بیمه چقدر باید پرداخت کنند .جریمه عدم پرداخت شرکت چه مبلغی میشه .برتی ۱۲ ماه.
سپاس از شما🙏❤️🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید با نرخ امسال مبلغ حدودا ۵۵ ملیون تومان بابت یکسال کارفرما پرداخت کند.

person
mrymakbari
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام بیمه سربازی حتما کاملا باید پرداخت بشه حتی جریمه ای که داره بعدا به سابقه بشینه؟
یا ماه هایی که پرداخت شده به سابقه میشینه اون ماه هایی که جریمه داره فقط میمونه؟
که مثلا دوماه اگه جریمه دیر کرد داره
فقط این دوماه نمیشینه تا پرداخت بشه؟
و بقیه که به موقع پرداخت شده به سابقه اضافه میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  وقتی تمام اقساط را پرداخت کردید سابقه سربازی به سوابق شما اضافه می شود.

person
mrymiii
۰۴ آذر ۱۴۰۲

سلام یه سوال داشتم اگه جریمه دیر کرد سربازی رو کاملا پرداخت کنیم بعد کل اون‌ دوسال به سابقه بیمه اضافه میشه؟
مثلا اگه دوماهش عقب بیوفته
اون ماه هایی که واریز شده به سابقه اضافه میشه
و اون چند ماهی که مثلا باقی مونده باید جریمه پرداخت بشه تا اضافه بشه به سابقه؟
فقط میخوام بدونم باید حتما کامل پرداخت بشه تا اضافه بشه
یا اون مدتی که پرداخت شده اضافه میشه به سابقه
اون دو ماه میمونه؟تا پرداخت بشه بعد اضافه بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر اینطوری نیست شما اگر حتی یک قسط را به موقع پرداخت نکنید باید بروید درخواست جدید بدهید و با دستمزد جدید مجددا سربازی شما محاسبه شود.

person
آراز
۰۱ آذر ۱۴۰۲

باسلام مجدد:سوالم این بودیکروزتاخیردرپرداخت حق بیمه رانندگان داشته ام.جریمه دارد؟ میزان آن چنددرصداست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ آذر ۱۴۰۲

  سلام. بله شامل جریمه می شود.

person
الییا
۳۰ آبان ۱۴۰۲

با سلام
من هر ماه لیست بیمه رو با حداکثر حقوق پرداخت میکردم ولی این ماه برای مهر ماه افزایش چند برابری در دستمزد روزانه داشتیم و لیست بیمه رو ارسال کردیم و به طبع اون مالیات حقوق هم دادیم، حالا کارفرما میخواد که از ماه بعد لیست بیمه با دستمزد روزانه ی قبل از افزایش ارسال بشه چون مبلغ پرداختی بیمه خیلی زیاد شده بود
اگر من لیست بیمه ی ماه بعد رو طبق لیست بیمه های قبلی یانی بدون افزایش چند برابری بدم مشمول جریمه بیمه میشم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بستگی به نوع و فعالیت کارگاه دارد.

person
فرهود
۳۰ آبان ۱۴۰۲

سلام
من حق بیمه مشاغل ازاد را یکماه دیر دادم ولی پیام امده سه ماه ندادید قرارداد باطل شده . چگونه میتونم دوباره فعال کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام. مجددا در سامانه درخواست ثبت کنید.

person
توحید میلانی
۲۹ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده تحت بیمه تامین اجتماعی رانندگان برون شهری هستم. حق بیمه یکی از ماه‌های امسال را نتوانستم در موعد مقرر که تا آخر ماه بعدش هست رو پرداخت کنم. و چند وقت بعدش اشتباهی همون برگه رو پرداخت زدم. آیا هنگام تمدید کارت هوشمند اون مبلغ رو حساب می‌کنن و مابه‌التفاوتشو میگیرن یا از جیبم میره؟ چون اصولا موقع تمدید ما‌ه‌هایی که پرداخت نکردم رو دو برابر میگیرن

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید فیش ما به التفاوت آن را دریافت و پرداخت نمایید.

person
سید رضا
۲۵ آبان ۱۴۰۲

سلام جناب
من از سن ۱۰ سالگی توی معدن کار میکردم بمدت ۱۲ سال
اون زمان متوجه بیمه و اینها نبودم
آیا میشود الان علیه شرکت اقدام کنم؟ مال ۲۵ سال پیش هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر مدارک و مستندات دارید که آن زمان اشتغال داشته اید بله میتوانید شکایت کنید.

person
یلدا
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام.یه سوال داشتم.وقتی کارفرما تعد روزهای بیمه رو کم میزنه مثلا بجای ۳۰ روز میزنه ۲۰ روز.بعد برای اون تعداد روزهایی که کم واریز کرده باید جریمه بده؟اگر باید جریمه بده برای هر روز مبلغ جریمه اش چقدره ؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بستگی به حق بیمه های پرداختی دارد.

person
یلدا
۱۸ آبان ۱۴۰۲

سلام ی سوال داشتم.اگر کارفرما تعدار روز کارکرد رو کم بزنه و بیمه کمتری واریز کنه یا بعضی از ماه ها رو اصلا واریز نکرده باشه .برای هر روز چقدر باید جریمه پرداخت کنه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیشود بازرس تامین اجتماعی فقط زمانی که آنجا هستید تایید میکند.

person
طناز
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام چه جوری بفهمیم که این لیست بدهی مربوط به چیزی هست وقتی جزییات بدهی را سرچ میکنم صحفه سفید هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به واحد درآمد شعبه مراجعه کنید تا به شما جزئیات بدهی را اعلام کنند.

person
رضا
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام. ما یه شرکت راهسازی داریم که سال نود و نود و یک چند تا قرارداد با شهرداری داشتیم که سال ۱۴۰۲ تامین اجتماعی برای اون قراردادها، اختاریه جریمه ۸۰میلیون تومانی داده.
طبق قرارداد شهرداری ۵درصد از قرارداد رو برای مفاصا حساب نگه داشته آیا نباید حق بیمه و جریمه رو شهرداری پرداخت کنه؟
چکار باید کنیم؟ دو میلیون تومان تامین اجتماعی شده هشتاد میلیون تومان!!! ولی دو برابر همون پول رو شهرداری طبق قرارداد نگه داشته

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر بدهی مربوط به شما است ربطی به شهرداری ندارد شما باید همان موقع اقدام به دریافت مفا حساب می کردید تا الان جریمه نشوید.

person
سحر
۰۸ آبان ۱۴۰۲

سلام چه جوری باید جریمه ی دیرکرد پرداخت حق بیمه رو پرداخت کنم؟ تو سایت یه اعلامیه اومده با مبلغ جریمه اما هیچ حساب یا اطلاعاتی برای پرداختش نیست
به همون حسابی که تو قبض های بیمه ی ماهانه هست باید پرداخت کنم ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله جریمه دیرکرد پرداخت حق بیمه را باید با همان فیش پرداختی، پرداخت نمایید.

person
مهدی
۰۷ آبان ۱۴۰۲

باعرض سلام سوال داشتم ۴ تن از فرزندان شهدا هستیم که به صورت شرکتی از سال ۱۴۰۰ در بخش خدمات اموزش و پرورش کار کیکنیم و با شرکتی که از سوی اداره معرفی شده قرار داد داریم و حقوق ماهی ۱ میلیون تومان بیشتر نمیدهند و قرار شد ماهی ۱۰ روز بیمه رد کنه شرکت امسال برای موضوع تبدیل وضعیت از شرکتی به رسمی اقدام کردیم اما متوجه شدیم شرکت بیمه سال ۱۴۰۰ مان را نریخته است و بیمه را کلی در فروردین و اردیبهشت هزار چهارصد یک رد کرده و ما به مشکل خوردیم تبدیل وضعیت نمیشویم چون بینه نداریم ۱۴۰۰ و این ظلم است که ۵ سال است دارین زحمت میکشیم به خاطر اشتباه یک ادم نادان همه ما به دردسر افتادیم الان باید چه کنیم راحل چیست و مدت زمان برای تبدیل وضعیت کم است امکان داره کاری کنیم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید از طریق سازمان امور شهدا و جانبازان اقدام نمایید و شکایت کنید.

person
امیر
۰۷ آبان ۱۴۰۲

با سلام ، دو مرغداری بنام دارم یکی فعال ودیگری ۱۰ ساله که غیر فعاله ۳کارگر در مرغداری فعال داشتم که بیمه‌هاشونم سرموعد پرداخت کردم الان تامین اجتماعی جریمه دیرکرد زده از تامین اجتماعی سوال کردم میگه کارشناس بیمه اون موقع (حدودا یکسال پیش) اسامی سه کارگر رو در هردو مرغداری ثبت کرده و شما در یکی از مرغداری ها پرداخت کردین (مرغداری غیرفعال ) و برای اون یکی مرغداری پرداخت نشده و جریمه شدین وباید پرداخت کنید ممنون میشم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر اسم هر سه کارگر در دو مرغداری و در یک محدوده زمانی ثبت شده باشد باید اون شعبه بدهی یکی از مرغداریها را حذف کند چون سابقه اون سه کارگر فقط در یک مرغداری ثبت میشود.

person
فاطمه
۰۲ آبان ۱۴۰۲

سلام دو روز بیمگی را دیر ریختم چقدر جریمه میشم بیمه رانندگان تکمیلی میگن دوبرابر میشه راسته؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله درست است جریمه می شوید.

person
الهه
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام
من کارگری داشتم که ازسال۷۹تا۹۰کار میکرده و البته اونروزها نه کارفرما و نه کارگر خیلی دنبال بیمه نبودند.حالا از من شکایت کرده .من چقدر باید پرداخت کنم و امکان اقساط شدن و یا بخشودگی وجود داره یا خیر؟لطفا راهنمایی بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر در اداره کار محکوم شوید و تامین اجتماعی هم قبول کند براساس دستمزد امسال یعنی سال ۱۴۰۲ محاسبه و جریمه میشود که حدودا هر سال باید سالی ۵۰ ملیون تومان حق بیمه معوق را پرداخت کنید.

person
حامد
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر

من و همسرم یک موسسه هنری به صورت حقوقی ثبت کردیم و هم آموزش گویندگی داریم و خرید و فروش محصولات فرهنگی دیجیتال – بازرس تامین اجتماعی اومد و کد ملی و اسمم رو به عنوان کارفرما گرفت – من برای موسسه کد کارگاهی نگرفتم چون کارمندی ندارم مدرس خودم و همسرم هست آیا اجباری در گرفتن کد کارگاهی هست ؟ و اینگه میگن جریمه از اون روزی که بازرس اومده شامل حالتون میشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله درست گفتن از روزی که بازرس آنجا آمده شخصی را بعنوان پرسنل آنجا ثبت کرده است سریعا بروید گزارشی از برگ بازرسی بگیرید و بررسی کنید که ایا کسی را برای شما بعنوان پرسنل ثبت کرده یا خیر.

person
هاجری
۱۶ مهر ۱۴۰۲

با سلام. بنده در سال ۷۵ مشغول به کار شدم و کارفرما برای دو ماه ابتدای کارم بیمه رد نکرده، اکنون شرکت منحل شده و کارفرما از دنیا رفته است، در حال حاضر شخصا میخواهم بیمه آن دو ماه را پرداخت کنم. مبلغ جریمه برای دو ماه در سال ۷۵ چقدر می شود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  امکان خریداری ماه های جا مانده در بیمه وجود ندارد.

person
هم وطن ایران
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

من سال نودم دو با پروانه ساختمان احداث نمودهای امروز بعد از ده سال بیمه تامین اجتماعی از من حق بیمه به مبلغ سی وپنجملیون میخواهد وجالبتر اینکه پنجاه ملیون هم از بابت دیر کرد مطالبه می‌کند پروانه ساخت دارم
و

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام. در صورت ثبت و داشتن نیرو باید حق بیمه ها را پرداخت کنید.

person
ک م ن
۲۸ تیر ۱۴۰۲

با سلام. مالک مغازه ای هستم که چند سال پیش یکی از مستاجرهام که الآن از مغازهٔ من رفته و دسترسی ندارم بهش، بدون اطلاع و اجازهٔ من، برای مغازه کد کارگاه گرفته و کارگرش رو بیمه کرده. حالا پس از چند سال، برای من جریمه اومده. راهکار اینکه جریمه شامل من (مالک مغازه) نشه و اون مستاجر مجبور به پرداخت جریمه بشه، چیه؟ ممنون میشم بطور کامل منو راهنمایی کنین.

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید و از آن مستاجر شکایت نمایید. برای گرفتن کد کارگاهی باید مدارک کارفرما را ارائه دهند. یعنی اگر در مدارک اسم شما ذکر شده باشد باید خودتان جریمه را پرداخت نمایید.

person
مجید
۲۷ تیر ۱۴۰۲

اگر شخصی در سال ۹۸و۹۹ جایی کار کرده باشه و بیمه نشده باشه و الان کارفرما ملزم بشه به بیمه کردن اون شخص ، آیا باز هم موقع پرداخت حق بیمه بخشودگی شاملش میشه یا نه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر شامل بخشودگی نمیشود.

person
بهرامی
۲۶ تیر ۱۴۰۲

سلام من بخاطردیرپرداخت کردن سه تاقسط بیمه جریمه شدم واصل قسطهاروپرداخت کردم ولی جریمه مونه وزیادشده الان درخواست بخشودگی دادم ولی گفتن۲میلیونش بخشیده میشه درصورتیکه جریمه۱۲میلیونه.میشه بگیداول بایدجریمه قسط بندی بشه بعدبخشوده بشه واینکه منظورازاصل بدهی جریمه ست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بخشودگی جرائم بستگی به نوع و فعالیت کارگاه و سایر شرایط در بخشنامه را دارد لذا پرونده شما باید مطالعه شود و اظهار نظر کنیم.

person
ارسلان
۲۵ تیر ۱۴۰۲

سلام من بیمه بالاجبار واسم حق بیمه رد کرده بود کارفرما خودم بودم دو سال پیش یه فیش حق بیمه اومد که باید پرداخت کنم دادم که دوستم پرداختش کنه گویا نکرده بود و قبض مونده جریمه واسم اومده
حالا میتونم از تخفیف جرائم استفاده کنم و اصلیش رو بریزم؟
با توجه به اینکه همون موقع گفتم کارفرما هستم و دیگه بیمه نمیخوام و‌حذف کردم و دیگه واسم نیومد ولی اون فیش مونده و‌جریمه بهم‌خورده

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ تیر ۱۴۰۲

  سلام. به واحد اجرائیات شعبه مراجعه کنید تا آنها پرونده شما را بررسی کنند استفاده از بخشودگی شرایط دارد.

person
ریحان
۱۳ تیر ۱۴۰۲

سلام من جوازم داخل مغازه دوستم گذاشته بودم که بعداً بیام بگیرم اما شاگرد مغازه چون جواز دوستم در دسترسش نبوده از جواز من سو استفاده کرده از بیمه جریمه شدم بعد یک سال اونم دوستم در مغازه بوده دیده مامور اومده گفته جریمه شدی الان باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید بروید جریمه را پرداخت کنید مقصر خود شما هستید نباید این کار را میکردید.

person
مازیار
۱۰ تیر ۱۴۰۲

سلام . در کارگاه بنده سال ۸۳ یک نفر به مدت ۲۰ ماه فعالیت داشته ایشان به تامین اجتماعی شکایت کرده و بنده محکوم به پرداخت شده ام . آیا می توانم از طرح بخشودگی استفاده نمایم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر شامل شما نمیشود.

person
ف
۱۰ تیر ۱۴۰۲

سلام سال ۸۳ شخصی به مدت ۱۰ ماه با بنده کار می کرده ماه قبل شکایت کرده و تامین اجتماعی بنده را محکوم نموده آیا می توانم از بخشودگی استفاده نمایم . با سپاس

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. خیر شامل شما نمیشود.

person
مینا موسوی
۲۷ خرداد ۱۴۰۲

من کارفرما کشاورزی هستم جریمه شدم بعد تقاضای بخشدگی کردم ثبت شد ولی دنبال نکردم ایا میتوانم مجددا تقاضا کنم بخشدگی ثبت کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

  بله بروید مجددا درخواست بخشودگی بدهید و پیگیر شوید.

person
حسن زاده
۲۲ خرداد ۱۴۰۲

با عرض سلام
احتراما موردی هست که به علت فوت کارفرما اعلام غیرفعال بودن کارگاه رو به تامین اجتماعی کردند ولی ۴ماه بیمه قبل از فعال بودن رو نریختند. حالا جرایم آن ۴ماه راچطورمیتوان درخواست بخشودگی داد،
ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. به واحد درآمد شعبه مراجعه کنید اگر تاریخ ابلاغ بدهی به شما نگذشته باشد میتوانید درخواست بازبینی پرونده را بدهید تا همکاران بررسی کنند.

person
رضا مرادی
۰۷ خرداد ۱۴۰۲

کار فرما الان سه ماه که حق بیمه مارو پرداخت نکرده، جریمه شده؟ چه جوری میشه اطلاع بدیم تا جریمه بشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام آقای مرادی. واحد درآمد شعبه هر ۴ ماه یک بار پرونده ها را محاسبه و برای کارفرما صورتحساب میفرستند.

person
سعید
۰۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام ۵۹سال سن دارم مقرری بیکاری میگیرم باتوجه به ایپکه دیگر محاله استخدام بشم با این سن اگر پیک موتری بشم با حقوق یک میلیون سیصد قانونی هست تا مقرری بیکا ری قطع نشود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام سعید عزیز. خیر قانونی نیست اگر تامین اجتماعی متوجه بشود که در حین بیمه بیکاری اشتغال دارید مقرری بیمه بیکاری شما قطع می‌شود.

   person
   محمد
   ۲۵ دی ۱۴۰۲

   سلام من دوماه که بیمنو فراموش کردم واریز کنم بیمه حرف ومشاغل ازاد هستم
   الان باید چیکار کنم یه راهنمایی میکنید

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بروید کارگزاری تامین اجتماعی تا آنها از روی سیستم بررسی کنند اگر قطع شده مجددا از شما درخواست بگیرند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید