29 مرداد 1401

مزایا و پوشش‌های بیمه آتش سوزی گلخانه + راهنمای خرید

آتش سوزی یکی از حوادث تلخی است که در هر مکانی رخ دهد با ایجاد خسارت‌های جانی و مالی همراه خواهد بود. گلخانه‌ یکی از مراکز مهم و تاثیر گزار در اقتصاد است که در صورت بروز حادثه خسارت‌های زیادی را متحمل خواهد شد. از این رو با بیمه آتش سوزی گلخانه می‌توان میزان نگرانی‌های ایجاد شده را کاهش داد. با توجه به آمارهایی که در روزنامه‌ها و تلویزیون مشاهده می‌کنیم به طور روزانه 50 حادثه آتش سوزی رخ می‌دهد که خسارت‌های مختلفی را ایجاد می‌کند.

با توجه به آمار آتش سوزی ها، شرکت‌های بیمه‌ای برای جبران خسارت‌ها ایجاد شده تمهیداتی را در نظر گرفتند تا افراد دغدغه کمتری را در حوادث داشته باشند. میزان پوشش‌ها و خطرات با توجه به الویت‌های بیمه‌گزار در قرارداد منعقد خواهد شد. در این مطلب سعی داریم درباره خسارت‌های آتش سوزی و مزیت‌های آن توضیحاتی را ارائه کنیم تا انتهای متن همراه ما باشید.

بیمه برای گلخانه چه اهمیتی دارد؟

قبل از تنظیم قرارداد شراکت در گلخانه‌ها باید با توجه به بند مرتبط با بیمه، ‌تمهیداتی را در نظر گرفت. بیمه به این معنا است که در قرارداد بیمه نامه دو طرف بیمه‌گزار و بیمه‌گر متعهد به انجام یکسری وظایف هستند. بیمه‌گر با دریافت حق بیمه از بیمه‌گزار متعهد خواهد شد که خسارت‌های ایجاد شده را تا سقف تعهدات خود جبران خسارت کند. در قرارداد شراکت در گلخانه محصولات کشاورزی، ساختمان گلخانه‌ها، پرسنل گلخانه و سازه‌ها می‌توانند موضوع قرارداد بیمه آتش سوزی گلخانه قید شوند.( شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به  مقاله راهنمای بیمه آتش سوزی مراجعه نمایید.)

مزیت‌های بیمه آتش سوزی گلخانه

بیمه آتش سوزی به طور کل به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شود که در هر کدام از این موارد می‌تواند پوشش‌های گوناگونی را ارائه کند. خرید بیمه آتش سوزی برای اموال و دفاتر تجاری و اداری می‌تواند هزینه‌های ایجاد شده ناشی از حوادث مختلف را تا سقف تعهدات بیمه‌گر جبران خسارت کند. می‌دانیم که علاوه بر محصولات و تجهیزاتی که در گلخانه‌ها وجود دارد،‌ باز هم مواردی هستند که بهتر است بیمه آتش سوزی را برای آن‌ها خریداری کرد. به طور کلی برای جلوگیری از فاجعه آتش سوزی می‌توان از مزیت‌های بیمه آتش سوزی برای ساختمان‌های گلخانه و تجاری استفاده کرد. این مزیت‌ها عبارتند از:

 • پوشش هزینه تعویض یا تعمیر دستگاه‌های آسیب دیده در حادثه آتش سوزی
 • پوشش فوت در حادثه برای خانواده‌ها (البته این پوشش جزو موارد خاص است)
 • پوشش هزینه سهام آسیب دیده در آتش

بیمه آتش سوزی چه پوشش‌هایی دارد؟

به طور کلی بیمه نامه آتش سوزی با توجه به قرارداد و الویت‌های بیمه‌گزار انتخاب می‌شوند؛ اما سه پوشش اصلی را برای این بیمه نامه در نظر می‌گیرند که با نام خطرات اصلی در بیمه نامه ذکر می‌شود. این خطرات اصلی عبارتند از:

 • آتش سوزی
 • انفجار
 • صاعقه
بیمه آتش سوزی چه پوشش‌هایی دارد؟

هر بیمه نامه‌ای با توجه به قرارداد و مفادی که بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار منعقد می‌شود می‌تواند قیمت‌های بیمه نامه را تغییر دهد.

برخی از خطرات و حوادث هستند که با توجه به انتخاب بیمه‌گزار به قرارداد اضافه می‌شوند که با پرداخت حق بیمه بیشتر هم همراه است. به این دسته از پوشش‌ها خطرات فرعی گفته می‌شود که می‌توانید با توجه به موقعیت مکانی و مورد بیمه شده این خطرات را تحت پوشش قرار داد که عبارتند از:

 • ضایعات ناشی از برف و باران
 • سرقت با شکست حرز
 • شکست شیشه
 • نشست و ریزش و رانش زمین
 • برخورد اجسام خارجی
 • انفجار ظروف تحت فشار صنعتی
 • سیل و طغیان آب
 • زلزله
 • طوفان و تند باد
 • سقوط بهمن
 • سقوط هواپیما و هلیکوپتر
 • ترکیدگی لوله‌‌های آب

در حقیقت می‌توان پوشش‌های اصلی و فرعی این بیمه نامه را جزو مهم‌ترین مزایای بیمه آتش سوزی دانست.

اهمیت بیمه آتش سوزی گلخانه

تاسیسات، سازه‌ها و ساختمان گلخانه از مواردی هستند که در برابر خطرات مختلف باید ایمن باشد. آسیب‌های وارده از حوادثی مانند: زلزله، سیل،‌ طوفان یا موارد دیگر به تأسیسات گلخانه، زیان‌های جبران ‌ناپذیری به گلخانه وارد می‌کند. بیمه آتش سوزی گلخانه یکی از راهکارهای جبران این‌گونه خسارات ایجاد شده به تجهیزات، ساختمان و محصولات تولیدشده در گلخانه است.

چه عواملی بر قیمت بیمه آتش سوزی تاثیر می‌گذارد؟

هر بیمه نامه‌ای با توجه به قرارداد و مفادی که بین بیمه‌گر و بیمه‌گزار منعقد می‌شود می‌تواند قیمت‌های بیمه نامه را تغییر دهد. در بیمه آتش سوزی عوامل مختلفی می‌تواند قیمت این بیمه نامه را تغییر دهند که عوامل عبارتند از:

 • ارزش ساختمان
 • خطرات اضافی
 • پوشش‌های فرعی
 • شرایط مختلف بیمه نامه
 • تخفیف‌های شرکت بیمه
 • میزان ریسک مورد بیمه شده
 • ارزش اثاثیه
 • ارزش اموال مورد بیمه ‌شده
 • بیمه نامه با سرمایه ثابت

استثنائات پوشش‌های بیمه آتش سوزی گلخانه

میزان ریسک هر خطر پوشش‌های بیمه آتش سوزی را مشخص می‌کند. بیمه‌گر با توجه به همین میزان ریسک حق بیمه برخی از حوادث را بیشتر خواهد کرد. برای جبران خطرات پر ریسک محدودیت‌هایی ایجاد شده است که بیمه مرکزی اجازه تحت پوشش قرار دادن برخی از حوادث و خطرات را صادر نمی‌کند و تحت عنوان استثنائات بیمه از آن‌ها یاد خواهد کرد. در بیمه آتش سوزی هم برخی از خطرات تحت پوشش این بیمه نامه نخواهند بود که عبارتند از:

 • خسارت‌های ناشی از نفوذ حشرات و حیوانات موذی
 • هزینه‌های بازسازی و جمع آوری اطلاعات
 • آتش ‌فشان
 • طلا و مسکوکات و فلزات قیمتی
 • مواد رادیواکتیو و امواج صوتی
 • استهلاک
 • اوراق بهادار
 • آثار هنری،‌نسخه‌‌های خطی و تاریخی
 • جنگ، شورش و جنگ داخلی

منظور از میزان ریسک در بیمه آتش سوزی گلخانه چیست؟

با توجه به توضیحاتی که داده شد خطرات در بیمه آتش سوزی با میزان ریسک‌های متفاوت تحت پوشش قرار می‌گیرند. همچنین میزان ریسک یکی از عوامل مهم در قیمت گذاری بیمه نامه است. از طرف دیگر هم میزان ریسک استثنائات بیمه‌ای را مشخص می‌کند. با توجه به توضیحات داده شده متوجه می‌شوید که کلمه میزان ریسک می‌تواند بیمه نامه را دستخوش تغییراتی کند. از این رو در بیمه آتش سوزی گلخانه دو نوع ریسک داریم که به شرح زیر هستند:

 • ریسک مورد بیمه:

شرایط و ویژگی‌های مورد بیمه شده همان ملاک بررسی و تعیین میزان ریسک است. به طور مثال: میزان ریسک یک انبار لباس با انبار محصولات گلخانه یکی نیست. با توجه به این مثال هر چه میزان ریسک مورد بیمه شده بالاتر باشد،‌ حق بیمه بیشتر هم از بیمه‌گزار دریافت خواهد شد.

 • ریسک محل قرارگیری مورد بیمه:

شرایط محیطی بر میزان ریسک بروز حادثه تاثیر دارد و مورد بررسی قرار می‌گیرد. به طور مثال: اگر مورد بیمه شده در مناطق پر رفت و آمد باشد نسبت به مورد بیمه در  مکان‌های کم تردد از ریسک بیشتری برخوردار خواهد بود و در نتیجه میزان حق بیمه افزایش می‌یابد.

میزان ریسک در بیمه آتش سوزی گلخانه

شرایط محیطی بر میزان ریسک بروز حادثه تاثیر دارد.

خرید بیمه آتش سوزی گلخانه

همه ما می‌دانیم که برخی از حوادث غیر قابل پیش بینی بوده و می‌تواند خسارت‌های سنگینی رخ دهد. کافی است که در گلخانه تنها یک سیم برق اتصالی کند و باعث شود علاوه بر خرابی تجهیزات، آتش سوزی رخ دهد. این حادثه، خسارت‌های زیادی را ایجاد می‌کند و‌ در این موارد بهتر است که از پوشش‌های بیمه آتش سوزی گلخانه استفاده کرد تا خسارت‌های ایجاد شده تا سقف تعهدات شرکت بیمه جبران خسارت شود.

اهمیت خرید بیمه آتش سوزی در این زمان مشخص می‌شود و باید قبل از وقوع حادثه این بیمه نامه را خریداری کرد.

خرید ارزان ترین بیمه آتش سوزی گلخانه از بیمه دات کام

به طور کلی، طبق قوانین بیمه مرکزی با خرید بیمه آتش سوزی می‌توان خسارت‌هایی که برای منازل مسکونی، مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، انبار‌ها، کارخانه‌ها، تولیدی‌های مختلف و گلخانه‌ها ایجاد می‌شود، جبران  کرد. هماطور که در ابتدای متن هم اشاره شد، هدف از خرید بیمه آتش سوزی با توجه به درخواست بیمه‌گزار مشخص می‌شود و بیمه‌گزار می‌تواند پوشش‌ها و خطرات اضافی را برای بیمه نامه خود انتخاب کند تا خطرات بیشتری در این بیمه نامه جبران خسارت شود.

با توجه به اینکه خرید بیمه آتش سوزی به مدت زمان کوتاهی نیاز دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای مراجعه حضوری به دفاتر فروش بیمه از پلتفرم‌های آنلاین خرید بیمه استفاده کنید تا علاوه بر صرف جویی در زمان و انرژی خود،‌ شرایط مقایسه شرکت‌های بیمه‌ای هم برای شما فراهم شود.

همچنین برای اینکه بتوان در زمان کوتاه و با قیمت مناسب بیمه آتش سوزی گلخانه را خریداری کرد بهتر است که به بیمه دات کام مراجعه کنید. بیمه دات کام یکی از وب سایت‌های فروش آنلاین انواع بیمه نامه است که برای راحتی افراد سامانه‌ استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه نامه را فراهم کرده است. به صفحه اصلی سایت بیمه دات کام مراجعه کنید و در منوی محصولات، بر روی بیمه مورد نظر خود کلیک کرده تا ارزان‌ترین بیمه را با پوشش‌های مناسب خریداری کنید.

به طور کلی در این مطلب سعی شد درباره بیمه آتش سوزی گلخانه، پوشش‌ها و میزان ریسک آن توضیحاتی ارائه کنیم تا با اطلاعات کافی این بیمه نامه را خریداری کنید. اگر سوال یا ابهامی‌ درباره این بیمه نامه وجود دارد که در متن به آن اشاره نشده کافی است که در انتهای مطلب و در قالب کامنت سوالات خود را با کارشناس‌ها در میان بگذارید، کارشناس‌های بیمه در زمان کوتاهی پاسخ سوالات شما را خواهند داد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
04 مهر 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

بیمه زلزله؛ سپری برای حفاظت از سرمایه شما در مناطق لرزه خیز

اگر در مناطق لرزه خیز ایران، زندگی می‌کنید و راه چاره‌ای برای حفظ سرمایه خود می‌خواهید؛ این مقاله را از دست ندهید!

31 شهریور 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

صفر تا صد بیمه آتش سوزی: پوشش‌ها و انواع بیمه آتش سوزی

با خرید بیمه آتش سوزی و بهره بردن از پوشش‌های آن، اموال خود در مقابل خطرات و آسیب‌ها، حفاظت کنید. برای کسب اطلاعات جامع، این مقاله را از دست ندهید.

28 شهریور 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

رانش زمین چیست؟ چه شهر‌هایی در معرض لغزش زمین هستند

استان‌های در معرض خطر رانش زمین، برای جبران خسارات ناشی از این حادثه، حتما این مقاله را بخوانند!

27 شهریور 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

مزایا و پوشش‌های بیمه آتش سوزی سوله + راهنمای کامل خرید

بیمه آتش سوزی انواع مختلفی دارد که در این مطلب سعی داریم درباره بیمه آتش سوزی سوله توضیحاتی دهیم.

25 شهریور 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

پروژه های عمرانی چیست+ انواع قرارداد و ارکان پروژه عمرانی

اگر می‌خواهید در خصوص انواع پروژه های ساخت و ساز، اطلاعات کاملی کسب کنید و ارکان اصلی این پروژه‌ها را بشناسید، این مقاله را بخوانید!

24 شهریور 1401 / بیمه آتش سوزی و زلزله

بیمه ترکیدگی لوله آب و مسئولیت ناشی از آن

اگر ترس ترکیدن لوله آب و وارد شدن خسارت به ساختمان خود و همسایه‌تان را دارید، راهکار این مقاله را جدی بگیرید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
غلامحسین ملکوتی
31 مرداد 1401

ببخشید من گلخانه دارم بخاظر آب و هوا اکثر محصولام پژمرده شدن، الان بیمه چیزی پرداخت می کنه؟

  کارشناس بیمه
  01 شهریور 1401

  سلام این یک بیمه دیگر است ولی با شرکت بیمه طرف قرارداد تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید