02 مهر 1401

بیمه قالی بافی: مزایایی که هر قالیباف، می‌تواند از آن در 1401بهره ببرد.

با خرید بیمه، می‌توان احساس آرامش را برای آینده به ارمغان آورد. تامین اجتماعی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین سازمان‌هایی است که انواع بیمه‌نامه را برای افراد طراحی و اجرا کرده‌است. بیمه قالی بافی، یکی از بیمه نامه‌های تامین اجتماعی است که افراد می‌توانند، تحت پوشش آن قرار بگیرند و از خدمات ارزنده‌ای بهره‌مند شوند. در حقیقت تمام بافندگان قالی، قالیچه، گلیم و زیلوی خانگی که کارفرما ندارند و با استفاده از دستگاه بافندگی در واحد مسکونی خود در حال فعالیت هستند، مشمول بیمه قالیبافی به صورت اختیاری خواهند شد. این افراد در برابر حمایت‌های بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی بیمه می‌شوند.

در ادامه شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحت پوشش قرار گرفتن در بیمه قالیبافی را توضیح خواهیم داد. با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای اینکه دغدغه‌های مالی و اقتصادی افراد را در دوران بازنشستگی کاهش دهد، خدماتی را با دریافت حق‌بیمه ارائه می‌کند تا بتوان از خدمات درمانی و بازنشستگی این سازمان بهره‌مند شد. استفاده از خدمات درمانی و سایر پوشش‌های این سازمان با توجه به شرایط فرد بیمه‌شده و نوع طرح خریداری شده بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت.

 

بیمه قالیبافی

بانوان هنرمند قالیباف، می‌توانند تحت پوشش بیمه قالی بافی قرار بگیرند.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه تامین اجتماعی پوشش‌ها و خدمات آن به این لینک مراجعه نمایید.

در حقیقت بیشتر افراد ارزان‌ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرماها می‌دانند، اما در برخی از مشاغل مانند قالی بافی که برخی در واحد مسکونی خود مشغول به فعالیت هستند و کارفرکایی ندارند هم تمهیداتی صورت گرفته‌است.

 

چه افرادی مشمول بیمه قالی بافی می‌شوند؟

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره شد، افرادی که بافندگی قالی، قالیچه یا گلیم را در خانه و بدون کارفرما انجام می‌دهند، مشمول این بیمه‌نامه خواهند بود. به طور کلی این موارد عبارتند از:

 • فرد متقاضی باید فاقد کارفرما باشد و در قبال دریافت مزد به صورت ساعتی یا حقوق معین در استخدام شخص حقیقی یا حقوقی نباشد.
 • به عنوان بافنده شناخته شود و با دستگاه فعال مشغول به کار باشد.
 • در واحد مسکونی خود فعالیت بافندگی را انجام دهد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای خرید بیمه قالیبافی

بیمه یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر است. شرکت بیمه با دریافت حق بیمه از سوی بیمه‌گزار، موظف به جبران خسارت خواهد بود. در بیمه قالی بافی باید مدارکی را برای عقد قرارداد به شرکت بیمه تحویل داد که عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و اصل شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل کارت ملی
 • کارت مهارت فنی
 • تکمیل فرم درخواست

پذیرش تقاضا افراد و عقد قرارداد بیمه‌نامه برای اشخاص بالای 50 سال به شرح زیر است:

 • هنگام ثبت تقاضا، سن افراد از 55 سال بیشتر نباشد.
 • حق بیمه سهم بیمه‌شده مرتبط به سال‌های مازاد بر 50 سال به حساب سازمان و حداکثر به مدت یک ماه واریز شود.
 • بافندگان وصف شده (سن بین ۵٠ تا ۵۵ سال) فقط یک مرتبه می‌توانند از امکان پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی به طور یکجا بابت سال‌های اضافی بر ۵٠ سال استفاده کنند. در ضمن سوابق اضافی بر ۵٠ سال سن که حق بیمه آن به ترتیب موصوف اخذ می‌گردد، تنها در تعیین میزان مستمری قابل احتساب بوده و در احراز شرایط برقراری مستمری موثر نخواهد بود.

مراحل ثبت درخواست برای بیمه قالی بافی

مراحل ثبت درخواست برای کسانی که قصد دارند، تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرند به شرح زیر است:

 • مراجعه به اتحادیه فرش جهت عضویت
 • اخذ معرفی از اتحادیه فرش به سازمان فنی حرفه‌ای استان برای دریافت گواهینامه و کارت مهارت فنی
 • معرفی مجدد فرد متقاضی از فنی حرفه‌ای به اتحادیه فرش و تایید اخذ کارت مهارت فنی توسط فرد متقاضی
 • انجام معاینه و کمیسیون پزشکی
 • ارائه معاینات به سازمان تامین اجتماعی استان و برای عقد قرارداد و صدور فیش پرداخت
 • معرفی فرد متقاضی طی یک نامه از سوی اتحادیه فرش و با امضای مشترک رییس اتحادیه فرش و رییس بازرگانی به سازمان تامین اجتماعی
 • بررسی شرایط لازم فرد بیمه شده از سوی تامین اجتماعی و هماهنگی جهت انجام معاینه پزشکی و کمیسیون برای سنجش میزان سلامت فرد متقاضی

نرخ محاسبه بیمه قالی بافی چگونه است؟

درآمد ماهانه اساس محاسبات حق‌بیمه برای افراد بافنده: فرش، گلیم، زیلو و قالیچه معادل 50 درصد از کمترین حقوق کارگر معمولی مشمول قانون کار است. نرخ حق بیمه هم به طور یکسان معادل 14 درصد دستمزد مبنای کسر حق بیمه مشخص می‌شود که پرداخت 7 درصد آن سهم سازمان بیمه تامین اجتماعی و 77 درصد آن بر عهده دولت است.

حق بیمه باید در دو نوبت شش ماهه اول سال و شش ماه دوم سال به حساب سازمان واریز شود، البته مشروط بر اینکه حق بیمه تامین اجتماعی هر دوره حداکثر طی سه ماه اول هر دوره پرداخت شود.

میزان حقوق بازنشستگی قالی بافی تامین اجتماعی در سال 1401

طبق اعلام رسمی سازمان تأمین اجتماعی کشور، میزان حقوق بازنشستگی قالی بافی تامین اجتماعی در سال 1401 را با 10 درصد افزایش نسبت به سال قبل اعلام کرد. علاوه بر این مبلغ، در صورتی که حقوق دریافتی فرد کمتر از 10 میلیون تومان باشد، مبلغ 650 هزار تومان دیگر نیز اضافه خواهد شد. به عنوان مثال، شخصی که سال 1400 پنج میلیون تومان دریافتی داشته است، سال 1401 شش میلیون و هفتصد هزار تومان به حساب ایشان واریز خواهد شد.

جبران حوادث ناشی از کار در بیمه قالی بافی

بر اساس قانون و ماده 13 آیین نامه اجرایی، حوادث ناشی از کار شامل حوادثی می‌شود که در ارتباط با حرفه بافندگی برای بیمه شده‌ها رخ دهد. در حقیقت حوادثی که در محل مسکونی بیمه شده و در حین انجام کار قالی بافی با دستگاه فعال رخ دهد، جزو حوادث ناشی از کار در بیمه قالیبافی محسوب خواهد شد. البته در صورتی که بیمه‌گزار در حین خرید و رفت و آمد تامین ملزومات بافندگی دچار حادثه شده و این موضوع برای سازمان بیمه احراز شود، می‌توان جزو حوادث ناشی از کار تلقی کرد.

بیمه‌گزار باید حداکثر به مدت 3 روز اداری به یکی از شعب مرتبط مراجعه کرده و اعلام خسارت کند. بعد از اعلام خسارت کارشناس بیمه بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

کارت قالی بافی چیست و چه کاربردی دارد؟

مدت‌ها پیش جهت حمایت از جمعیت قالیبافی ایران و حفظ حقوق آنها از جمله شرایط بیمه تأمین اجتماعی، طرحی تحت عنوان صدور کارت قالی بافی پیشنهاد شد. اکنون امکان صدور و دریافت این کارت شناسایی برای بافندگان قالی فراهم شده است. متقاضیان می‌توانند بعد شرکت در آزمون مربوطه و دریافت نمره قبولی، به صورت اینترنتی از طریق سایت اتحادیه کارت خود را دریافت کنند.

مزایای کارت قالی بافی

مهم‌ترین مزیت این کارت پیگیری وضعیت بیمه قالیبافان است. با توجه به هدف بلند مدت شناسنامه دار کردن فرش‌ها، ایجاد گواهی نامه برای قالیبافان یک گام بزرگ در این زمینه محسوب می‌شود. با این کار لیستی از فعالان این حوزه با تمامی مشخصات و مهارت‌هایشان ایجاد شده و در مواقع لازم می‌توان از آن استفاده کرد.

بازنشستگی در بیمه قالی بافی به چه صورت است؟

شرایط بازنشستگی بیمه قالی بافی زنان و مردان به شرح زیر است:

 • بیمه شده زن یا مرد حداقل 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشند. (سن بیمه شده برای بازنشستگی از 60 سال به 50 سال برای مردان و از سن 55 سال به 45 سال برای خانم‌ها کاهش داشته‌است.)
 • بیمه شده حداقل ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، شرط حداقل سن برای بازنشستگی حذف خواهد شد. این افراد می‌توانند با هر سنی درخواست بازنشستگی دهند.
 • زنان بیمه شده مشمول قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن با ۲۰ روز حقوق می‌توانند بازنشسته شوند.
 • مردان 60 ساله و خانم‌های 55 ساله می‌توانند با 10 سال تا 19 سال سابقه تقاضای بازنشستگی داشته‌باشند.  مستمری این افراد متناسب با میزان پرداخت سابقه آن‌ها محاسبه خواهد شد.
 • هنگامی ‌که بیمه‌گزار حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان آور سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، می‌تواند بدون توجه به شرط سنی درخواست بازنشستگی کند.
 • هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور، یک و نیم سال محاسبه خواهد شد.

 

بیمه قالی بافی

سن بازنشستگی برای آقایان در بیمه قالی بافی سن ۶۰ سالگی است.

خرید بیمه قالی بافی

هر فردی ممکن است که دچار بیماری، بازنشستگی و از کارافتادگی شود. برای اینکه در این شرایط حمایت مالی داشته‌باشید، بهتر است از خدمات بیمه استفاده کنید. بیمه قالی بافی یکی از بیمه نامه‌های اختیاری سازمان تامین اجتماعی است که پوشش بازنشستگی، جبران خسارت ناشی از کار و فوت را پرداخت می‌کند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به صورت مستقل و بدون کارفرما مشغول به قالی بافی هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بیمه قالی بافی استفاده کنید. با استفاده از این بیمه می‌توانید، آینده‌ای بدون دغدغه و نگرانی را برای دوران بازنشستگی خود فراهم کنید. همچنین اگر سوالی یا ابهامی ‌وجود دارد که در متن به آن اشاره نشده، در قالب کامنت و انتهای این متن با کارشناس‌های ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ شما داده‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
09 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه چیست؟ | شرایط ابطال و فسخ بیمه

یک بیمه‌نامه تا ابد پا بر جا نمانده و امکان ابطال آن وجود دارد. فسخ و ابطال بیمه‌نامه نیز امکان پذیر است، اما تفاوت فسخ و ابطال بیمه‌نامه زیاد است.

07 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه زنان خانه دار تامین اجتماعی چیست؟+ دقیق‌ترین راهنمای کامل پوشش و مزایا

بیمه تامین اجتماعی زنان خانه دار برای آن دسته از خانم های خانه داری که شغل استخدامی ندارند؛ می تواند بسیار مفید باشد. چرا که علاوه بر استفاده از پوشش های تامین اجتماعی می توانند پس از بازنشستگی هم به عنوان یک پشتوانه مالی، از سرمایه ایجاد شده استفاده کنند. شما می توانید با ثبت نام این بیمه از مزایای آن بهره مند شوید.

02 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه قالی بافی: مزایایی که هر قالیباف، می‌تواند از آن در 1401بهره ببرد.

اگر یک هنرمند قالی باف هستید و بیمه‌ای ندارید، می‌توانید تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرید! با خواندن این مقاله با جزییات بیمه قالی بافی آشنا شوید.

01 مهر 1401 / اطلاعات بیمه ای

قوانین کار: میزان حقوق اضافه کاری و ساعات قانونی کار هر کارگر در 1401

اگر کارگر یا کارفرما هستید و می‌خواهید اطلاعاتی در مورد قوانین کار کسب کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

19 شهریور 1401 / اطلاعات بیمه ای

محاسبه ساعات کاری: قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت و شب کاری

نحوه محاسبه ساعات کاری کارگر، اضافه کاری در شب و روز و وظایف کارفرما را در این مقاله بخوانید.

19 شهریور 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه خویش فرما تامین اجتماعی چیست؟+ مزایا و معایب و قوانین ۱۴۰۱

بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی نوعی از انواع بیمه تامین اجتماعی می باشد که به صورت اختیاری است و پرداخت حق بیمه ها در آن توسط خود فرد بیمه شده صورت می گیرد. برای تهیه این بیمه از سازمان تامین اجتماعی با در دست داشتن مدارک لازم می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به آن اقدام کنید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مژگان دبیری
19 اردیبهشت 1401

سلام
مشمول قانون کار یعنی چه؟ آیا بیمه قالبافی خانگی مشمول قانون کار می شود؟

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی شما به عنوان کارگر جایی مشغول به کار هستید، کارفرما باید شما را بیمه کند و همچنین بر اساس قوانین کار با شما همکاری داشته باشد. می توانید سایت اداره کار را بررسی کنید.

شکوفه مرادی
24 اردیبهشت 1401

سلام من کارت مهارت فنی قالیبافی دارم ازاتحادیه قالی بافی ایابایدکارت فنی حرفه ای هم داشته باشیم تا بتونیم بیمه بشیم

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید کارت هوشمند فنی و حرفه ای هم داشته باشید

زهرا حبيبي
27 اردیبهشت 1401

با سلام
آيا بيمه قاليبافي درصورتي كه خانم فوت شود به فرزند يا خانواده وي پرداخت مي شود؟

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله پرداخت میشود

عسل
31 اردیبهشت 1401

سلام من حدود۱۲سال تحت پوشش بیمه قالیبافی هستم سن من حالا۴۵ سال است در اثر نشستن زیاد ودرست کردن قالی هم چشمانم ضعیف شده هم آتروز شدید گرفتم ،گفتم ببینم آیا تامین اجتماعی واسه من چه پیشنهادی دارد؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تامین اجتماعی بابت این نوع بیماری از کارافتادگی و پیشنهادی ندارد

مریم
10 خرداد 1401

سلام .من مدرک قالی بافی درجه ۲ دارم . از فنی حرفه ای گرفتم. می خواستم بدونم می تونم بیمه تامین اجتماعی بشم.؟؟؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فعلا چون سهمیه بیمه قالی بافی اعلام نشده نمیتوانید خودت را بیمه کنید باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

بهار
12 خرداد 1401

سلام خسته نباشید
من حدود یازده سال بیمه قالیبافان پرداخت کرده ام اما به دلیل اینکه اعتبار مدرک فنی حرفه ای من تمام شده بود و دیر اقدام به تمدید مجدد آن کردم شش ماه نتوانستم بیمه خود را پرداخت کنم والان میگن که شما از بیمه خارج شده ای و دیگر نمی توانی تحت پوشش بیمه قالیبافان باشی و هیچ گونه مزایای هم به شما تعلق نمیگیرد و اگه می خواهید تحت پوشش بیمه باشید باید بیمه خود را به صورت آزاد پرداخت کنید آیا راه حلی برای این موضوع وجود دارد تا بتوانم دوباره تحت پوشش بیمه قالیبافان قرار بگیرم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دولت دیگر سهمیه قالی بافی نمیدهد. فعلا خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید تا فاصله زیاد بین سوابق شما ایجاد نشود

پروین
16 خرداد 1401

من الان چهل سالمە بارها وبارها رفتم برای بیمە اقدام کنم ولی میگن بیمە نمیکنیم از یازدە سالگی هم فرش میبافم همش دروغە

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شرایط شما چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. مشاغل آزاد می توانید کنید. البته بهتر است که از قبل با یک کارگزاری مشورت کنید.

   زهرا
   19 خرداد 1401

   سلام بیمه قالیبافی که زیر نظر تامین اجتماعی است فرقش با بیمه قالیبافی روستاییان و عشایر چیه,واین که مزایای کدوم بهتره.اآیادر میزان مستمری بازنشستگی با هم فرق دارند.

    کارشناس بیمه
    19 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله کاملا فرق میکند و میزان مستمری بیمه قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر از بیمه قالی بافی روستای است

آرام
20 خرداد 1401

با عرض سلام و خسته نباشید
یک سوالی داشتم. من 52سال سن دارم ،ده سال بیمه قالی بافی پرداخت کردم،مدرک فنی و حرفه ای هم دارم اگر بخوام خودم رو بازنشسته کنم ماهیانه چقدر حقوق می گیرم .
میشه لطف کنید مراحل چگونگی بازنشسته کردن خودم ن هم بگید

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

مهناز مولویان
26 خرداد 1401

با سلام
آیا الآن هم تامین اجتماعی قالی بافان را مراجعه می کند؟
برای بیمه باید کجا مراجعه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نه دیگر بیمه نمیکنند سهمیه ندارند

عیسوند
28 خرداد 1401

سلام وقت بخیر من مادرم متولد۱۳۵۰ هست ۱۰سال بیمه پرداخت کرد بد مامور بیمه ب اشتباهی فک کرده به استان دیگ مهاجرت کردیم از اون موقع(۷الی۸)سال پیش بیمه مادرم رو قط کردن چاره چیه چیکار کنیم؟۱۰سال پولمون رفت بیمه هم جوابگو نیست ممنونم

  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مادر شما محفوظ است بیمه اش جای نرفته بیمه اش را ادامه بدهد تا بازنشسته شود

هادی
31 خرداد 1401

سلام وقت بخیر ، مادر بنده ۵۰ سال سن دارن و ۱۰ سال سابقه پرداخت، شرایط بازنشستگی برای مادر چطوریه؟ باید ۵ سالم بیمه پرداخت کنه یا اعلام از کار افتادگی

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید تا ۵۵ سالگی واریز کند بعد بازنشسته شود

علی
01 تیر 1401

با سلام مدارک که دوره های اموزشی دانشگاه برگزار کرده و مدرک ارائه شده از فنی و حرفه ای شهرستان هست برای بیمه شدن مورد تایید یا خیر

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد که چه بیمه ای میخواهید بشوید

غزل
06 تیر 1401

با سلام
من 39سال سن دارم و 15سال سابقه پرداخت بیمه قالیبافی دارم
الان دیسک کمر و گردن شدید دارم و دکتر گفته علتش قالیبافیه و گفته با ادامه قالیبافی روز به روز مشکلم بیشتر میشه و کارم به عمل میکشه
میتونم اقدام به گرفتن از کارافتادگی کنم؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی باید از سازمان مربوطه اطلاعات دقیق تر بگیریم.

ت.ش.
14 تیر 1401

سلام یه خانم چهل و هشت ساله هست که میخواد خودشو بیمه قالی کنه. ۱. ماهیانه چقدر باید پرداخت کنه؟
۲.تا چه سنی باید ماهانه مبلغی واریز کنه؟
۳.الان مستمریش حدودا ماهی چقدر میشه؟
۴. مستمری بگیر آموزش و پرورشه(مقداری از حقوق والدینش که فوت شدنو دریافت میکنه و بیمه اونجاست) اگه خودشو بیمه قالی کنه، مستمری آموزش و پرورش براش قطع میشه؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی اطلاعات بیشترین داریم.

یوسف
20 تیر 1401

سلام ممنونم از اطلاع رسانی و مطالب مفید تون.
من 40 سال دارم و 11 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم (شاغلین صنایع دستی و قالیبافان شناسه دار)متاسفانه بدلیل عوارض ناشی از کار دچار دیسک کمر و گردن شدم به طوری نشستن پشت میز کار دشوار شده .آیا امکان اینکه برای از کار افتادگی اقدام کنم هست یا خیر؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد برای کمر درد و گردن درد کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی نمی دهد.

Jvad.Nazari
21 تیر 1401

با سلام
واقعا تامین اجتماعی دیگه شورش رو در آورده برادر من از کار افتادگی کلی شده الان که باید حمایت هاشون رو انجام بدن رفتیم شعبه ۱۱ تامین اجتماعی تهران میگن ک هر سال سابقه بیمه قالیبافی چون ۱۴ درصد ریختیم نصف حساب میشه یعنی اگه ۲۰ سال سابقه بیمه قالیبافی داشته باشید ۱۰ سال محسوب میشه یا باید ماوالتفاوت که حق بیمه ۱۰ سال میشه رو پرداخت کنید یا نصف حساب میشه سوالم اینجاست پس سهمی که دولت پرداخت میکنه رو چرا حساب نمیکنن به چه استنادی این کلاهبرداری بزرگ رو انجام میدن؟!😏

  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این کلاهبرداری نیست آن زمان این بخشنامه بود و حق بیمه ای که پرداخت میکردند خیلی کم بود و مربوط به ۱۵ روز کارکرد در ماه محسوب میشد لذا باید مابه التفاوت واریز کنید

بهار جون
22 تیر 1401

سلام خسته نباشید وقت بخیر
من 41 سالمه، هم کارت مهارت فنی حرفه ای قالیبافی دارم و هم کارت هوشمند فنی حرفه ای اما از تاریخ کارت مهارتم چند سال گذشته، آیا میتونم بیمه قالیبلفی بشم تامین اجتماعی یا روستایی؟ به کجا باید مراجعه کنم؟ آیا باید برم کارتمو تمدید کنم؟ من هدفم یه مستمری بازنشستگی هست چه بیمه ای برای من مناسبه؟ لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، چون بیمه قالی بافی حق بیمه مناسب تری و پایین تری نسبت به سایر بیمه داشته الان چند سال است که دولت سهمیه به تامین اجتماعی اعلام نکرده لذا فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از مبلغ ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

محسن لطفی پور
06 مرداد 1401

با سلام
مادر من مدتها به شغل قالیبافی مشغول بود و الان بازنشسته بیمه قالی بافی هست. به دلیل فعالیت در این حرفه الان مشکل کجی ستوان فقرات و دیسک کمر براش پیش اومده و نیاز به عمل جراحی داره. امکان این جود داره که جز حوادث ناشی از کار محسوب بشه؟ اگر بله باید به چه صورت اقام نمود؟

ممنون

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام اگر الان بازنشسته میباشد که مستمری دریافت میکند و اصلا دیگر نباید کار کند بعد هم چون دیگر بازنشسته است تامین اجتماعی به آن مستمری میدهد و دیگر جیزی به وی تعلق نمیگیرد

پریا
20 مرداد 1401

سلام وقت بخیر
مادر من 3 سال سابقه بیمه قالیبافی داره الان 57 سالش هست چطوری میشه 7 سال رو پرداخت کرد تا سابقش بشه 10 سال و بتونه حقوق بازنشستگی بگیره ؟؟

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام میتواند درخواست بدهد و۷ سال سابقه کسری خودش را یکجا واریز کند تا بازنشسته شود

بهاره جوکار
21 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من بیمه قالی بافی هستم البته در حرفه نقاشی روی چرم زیر نظر بیمه قالی بافی الان ۴۰ سال سن دارم و ده سال سابقه بیمه می خوام بازنشسته بشم آیا امکانش هست اگه هست باید چه اقدامی انجام بدم

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام خیر با این سن و سابقه که دارید نمیتوانید فعلا بازنشسته شوید

Ghaed
24 مرداد 1401

بیمه قالیبافی روستایی شامل بیمه درمانی هم میشه؟

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام خیر ندارد

حمیده
24 مرداد 1401

با سلام . خواهرمن 51 سال دارند و 11 سال بیمه قالیبافی ریخته اند. الان بخاطر آرتروز و ضعیف بودن چشم قادر به قالیبافی نیستند. این چهار سال باقیمانده برای بازنشستگی که به سن 55 برسند چجوری میشه بیمه شون رو به بیمه زنان خانه دار تبدیل کردتا بعد از 4 سال بازنشست بشه.

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام همان بیمه قالی بافی را تا ۵۵ سالگی واریز کند تا بازنشسته شود اگر بیمه قالی بافی او را قطع کردن میتواند بلافاصله بیمه زنان خانه شود مشکلی ندارد

علی شجاعی
21 شهریور 1401

سلام من 48 سالمه و 18 سال سابقه بیمه قالیبافی دارم. میخواستم ببینم کی میتونم بازنشست بشم و حقوق بازنشستگان قالیبافی چقدر است؟

  نویسنده بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام علی عزیز
  تو سن ۵۵ سالگی میتوانید بازنشسته شوید و مستمری بازنشستگی آن حداقل مستمری در آن زمان بازنشستگی است

زهرا
21 شهریور 1401

سلام وقت بخیر
ببخشید هنوز برای قالی بافی سهمیه بیمه ندادن؟
یا باز شده میشه بیمه شد
من قالی بافی میکنم چند ساله کلی کارت و بیمه ندارم
مراحلش چیه ممنون میشم بگید
واینکه از طریق کارت مهارت برای وام درخواست دادیم ولی میگن به پشتیبان ها میدن . اگه پشتیبان بگیره که نمیده به ما

  نویسنده بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام زهرای عزیز
  چند سالی است که دیگه سهمیه قالی بافی اعلام نشده است و بعید میدانم امسال سهمیه جدیدی اعلام شود تا انشالله ببینیم سال دیگه چه پیش بیاید

یاقوتی
23 شهریور 1401

سلام وقت بخیر، آیا این امکان برای بیمه شده قالیبافی وجود دارد که تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکتی خصوصی قرار بگیره،
آیا این مورد موجب قطع بیمه قالیبافی اش میشه، یانه

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام خانم یاقوتی عزیز
  خیر نمیشود میتوانید بیمه تکمیلی هم شوید

مارال
25 شهریور 1401

سلام میخواستم‌ببینم وقتی بیمه قالی باف بازنشسته شد هم اندازه یه کارگر که بیمه بیشتری ماهیانه میپردازه اونم بازنشستگی دریافت میکنه؟😔

  نویسنده بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام مارال عزیز
  خیر هرکس به اندازه ای که حق بیمه واریز میکند و سابقه بیشتری داشته باشد باشد مستمری دریافت میکند

فاطیما
26 شهریور 1401

سلام.مادرم حدود ۱/۵ سال بیمه قالیبافی رو پرداخت کردن
ولی بعدش شرایطشو نداشتن و دیگه پرداخت نکردن
الان ۵۳ سالشونه
ایا میشه همون بیمه رو ادامه داد؟؟
یا بیمه رو خرید که بازنشست بشن؟

  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1401

  سلام فاطیمای عزیز
  دیگه نمی تواند ادامه بدهد ولی میتواند وقتی ۵۵ سال سن اش شد تا سقف ده سال سابقه یکجا حق بیمه را پرداخت کند و بازنشسته شود

ff
31 شهریور 1401

سلام. پدر من 53 سال سن دارد و 13 سال سابقه پرداخت بیمه قالی بافی دارند.آیا میتواننددو سال بعد یعنی با 15 سال سابقه وقتی 55 ساله شدند خودشونو باز نشسته کنند؟؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر شرایط بازنشستگی را ندارد با ۶۰ سال سن داشته باشد

علی.
02 مهر 1401

سلام. پدر من 53 سالشه با 13 سال سابقه پرداخت بیمه، میخاستم بپرسم آیا در 55 سالگی با سابقه 15 سال پرداخت بیمه میتوانند بازنشسته شوند یا نه؟؟؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام علی عزیز
  خیر ایشان شرایط بازنشستگی را ندارند.

حامد احمدی
05 مهر 1401

با سلام، بنده بازنشسته کشوری هستم مدت15سال برای خانمم بیمه قالیبافی پرداخت کرده ام، هردوفرزندم هم شاغلند میخواستم بدونم خدای نکرده در صورت فوت همسرم تکلیف این سابقه پرداختی چی میشه؟ ممنون از پاسخ شما

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام کسانی که تحت تکفل همسر شما باشند میتوانند از مستمری استفاده کنند

سمیه اردیکان
09 مهر 1401

سلام. من 9 سال قالی بافی کردم اما الآن توانایی کار کردن ندارم. شنیدم باید به ده سال برسه که بتونم بازنشت بشم. میخواستم ببینم با ده سال حق بیمه قالی بافی چقدر حقوق می شود گرفت؟

  نویسنده بیمه
  10 مهر 1401

  سلام سمیه عزیز
  باید ۱۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید با ده روز حقوق حداقل دستمزد دریافت کنید

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید