23 مهر 1401

بیمه قالی بافی: پوشش‌های بیمه که هر قالیباف، می‌تواند از آن در 1401بهره ببرد.

با خرید بیمه، می‌توان احساس آرامش را برای آینده به ارمغان آورد. تامین اجتماعی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین سازمان‌هایی است که انواع بیمه‌نامه را برای افراد طراحی و اجرا کرده‌است. بیمه قالی بافی، یکی از بیمه نامه‌های تامین اجتماعی است که افراد می‌توانند، تحت پوشش آن قرار بگیرند و از خدمات ارزنده‌ای بهره‌مند شوند. در حقیقت تمام بافندگان قالی، قالیچه، گلیم و زیلوی خانگی که کارفرما ندارند و با استفاده از دستگاه بافندگی در واحد مسکونی خود در حال فعالیت هستند، مشمول بیمه قالیبافی به صورت اختیاری خواهند شد. این افراد در برابر حمایت‌های بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی بیمه می‌شوند.

در ادامه شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحت پوشش قرار گرفتن در بیمه قالیبافی را توضیح خواهیم داد. با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای اینکه دغدغه‌های مالی و اقتصادی افراد را در دوران بازنشستگی کاهش دهد، خدماتی را با دریافت حق‌بیمه ارائه می‌کند تا بتوان از خدمات درمانی و بازنشستگی این سازمان بهره‌مند شد. استفاده از خدمات درمانی و سایر پوشش‌های این سازمان با توجه به شرایط فرد بیمه‌شده و نوع طرح خریداری شده بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت.

 

بیمه قالیبافی

بانوان هنرمند قالیباف، می‌توانند تحت پوشش بیمه قالی بافی قرار بگیرند.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه تامین اجتماعی پوشش‌ها و خدمات آن به این لینک مراجعه نمایید.

در حقیقت بیشتر افراد ارزان‌ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرماها می‌دانند، اما در برخی از مشاغل مانند قالی بافی که برخی در واحد مسکونی خود مشغول به فعالیت هستند و کارفرکایی ندارند هم تمهیداتی صورت گرفته‌است.

چه افرادی مشمول بیمه قالی بافی می‌شوند؟

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره شد، افرادی که بافندگی قالی، قالیچه یا گلیم را در خانه و بدون کارفرما انجام می‌دهند، مشمول این بیمه‌نامه خواهند بود. به طور کلی این موارد عبارتند از:

 • فرد متقاضی باید فاقد کارفرما باشد و در قبال دریافت مزد به صورت ساعتی یا حقوق معین در استخدام شخص حقیقی یا حقوقی نباشد.
 • به عنوان بافنده شناخته شود و با دستگاه فعال مشغول به کار باشد.
 • در واحد مسکونی خود فعالیت بافندگی را انجام دهد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای خرید بیمه قالیبافی

بیمه یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر است. شرکت بیمه با دریافت حق بیمه از سوی بیمه‌گزار، موظف به جبران خسارت خواهد بود. در بیمه قالی بافی باید مدارکی را برای عقد قرارداد به شرکت بیمه تحویل داد که عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و اصل شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل کارت ملی
 • کارت مهارت فنی
 • تکمیل فرم درخواست

شرایط بیمه قالی بافی جهت پذیرش تقاضا افراد و عقد قرارداد بیمه‌نامه برای اشخاص بالای ۵۰ سال به شرح زیر است:

 • هنگام ثبت تقاضا، سن افراد از 55 سال بیشتر نباشد.
 • حق بیمه سهم بیمه‌شده مرتبط به سال‌های مازاد بر 50 سال به حساب سازمان و حداکثر به مدت یک ماه واریز شود.

 

 • بافندگان وصف شده (سن بین ۵٠ تا ۵۵ سال) فقط یک مرتبه می‌توانند از امکان پرداخت حق بیمه قالیبافان تامین اجتماعی به طور یکجا بابت سال‌های اضافی بر ۵٠ سال استفاده کنند. در ضمن سوابق اضافی بر ۵٠ سال سن که حق بیمه آن به ترتیب موصوف اخذ می‌گردد، تنها در تعیین میزان مستمری قابل احتساب بوده و در احراز شرایط برقراری مستمری مؤثر نخواهد بود.

مراحل ثبت درخواست برای بیمه قالی بافی

مراحل ثبت درخواست برای کسانی که قصد دارند، تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرند به شرح زیر است:

 • مراجعه به اتحادیه فرش جهت عضویت
 • اخذ معرفی از اتحادیه فرش به سازمان فنی حرفه‌ای استان برای دریافت گواهینامه و کارت مهارت فنی
 • معرفی مجدد فرد متقاضی از فنی حرفه‌ای به اتحادیه فرش و تایید اخذ کارت مهارت فنی توسط فرد متقاضی
 • انجام معاینه و کمیسیون پزشکی

 

 • ارائه معاینات به سازمان تامین اجتماعی استان و برای عقد قرارداد و صدور فیش پرداخت
 • معرفی فرد متقاضی طی یک نامه از سوی اتحادیه فرش و با امضای مشترک رییس اتحادیه فرش و رییس بازرگانی به سازمان تامین اجتماعی
 • بررسی شرایط لازم فرد بیمه شده از سوی تامین اجتماعی و هماهنگی جهت انجام معاینه پزشکی و کمیسیون برای سنجش میزان سلامت فرد متقاضی
 • پس از انجام معاینات و تأیید شرایط متقاضی توسط سازمان تامین اجتماعی، بیمه فرش بافی برای ایشان صادر می‌گردد.

مزایای بیمه قالی بافی

بیمه قالی بافی هم مانند سایر بیمه‌های تأمین اجتماعی از مزیت‌هایی برخوردار است. قطعاً کسی که مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند انتظار مزیت‌هایی را در قبال مبلغ پرداختی دارد. با توجه به حق بیمه بسیار کم بیمه قالی بافی و نبود کارفرما برای پرداخت باقی حق بیمه، مزایای بیمه قالیبافی از بیمه تأمین اجتماعی کمتر است اما این بیمه نامه مزایای اصلی را برای بافندگان در نظر گرفته است.

سازمان تأمین اجتماعی همیشه یک پشتیبان محکم برای قالیبافان است. مهم‌ترین مزایای بیمه قالیبافی شامل پرداخت مستمری بازنشستگی و ارائه بیمه درمانی می‌شود.

نرخ محاسبه بیمه قالی بافی چگونه است؟

درآمد ماهانه اساس محاسبات حق‌بیمه برای افراد بافنده: فرش، گلیم، زیلو و قالیچه معادل 50 درصد از کمترین حقوق کارگر معمولی مشمول قانون کار است. نرخ حق بیمه هم به طور یکسان معادل 14 درصد دستمزد مبنای کسر حق بیمه مشخص می‌شود که پرداخت 7 درصد آن سهم سازمان بیمه تامین اجتماعی و 77 درصد آن بر عهده دولت است.

نحوه پرداخت بیمه قالی بافی به چه شکل است؟

پرداخت حق بیمه قالی بافی باید در دو نوبت شش ماهه اول سال و شش ماه دوم سال به حساب سازمان واریز شود، البته مشروط بر اینکه حق بیمه تامین اجتماعی هر دوره حداکثر طی سه ماه اول هر دوره پرداخت شود.

حق بیمه قالیبافی ۱۴۰۱ چقدر است؟

با توجه به اینکه سهم قالیبافان بیمه شده 7% است، نرخ بیمه قالیبافی ۱۴۰۱ را برای این افراد حدود 300 هزار تومان تعیین کرده‌اند. از آنجا که این طرح برای قالیبافانی است که کارفرما ندارد، 20 درصد مبلغ را هم خود دولت پرداخت می‌کند تا به عدد قابل قبولی برسد.

میزان حقوق بازنشستگی قالی بافی تامین اجتماعی در سال 1401

طبق اعلام رسمی سازمان تأمین اجتماعی کشور، میزان حقوق بازنشستگی بیمه قالی بافی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ را با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل اعلام کرد. علاوه بر این مبلغ، در صورتی که حقوق دریافتی فرد کمتر از ۱۰ میلیون تومان باشد، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان دیگر نیز اضافه خواهد شد. به عنوان مثال، شخصی که سال ۱۴۰۰ پنج میلیون تومان دریافتی داشته است، بیمه قالی بافی ۱۴۰۱ برای او شش میلیون و هفتصد هزار تومان خواهد بود.

برای بیمه تکمیلی قالی بافی کجا مراجعه کنیم؟

با توجه به اینکه بیمه قالی بافی فقط بازنشستگی و از کار افتادگی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد، به تازگی طرحی برای ارائه بیمه تکمیلی قالیبافان شناسه دار در دست پیگیری است. پرداخت بخشی از هزینه‌های درمانی از مزایای بیمه تکمیلی قالیبافان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه ثبت نام برای این بیمه‌نامه، می‌توانید به ادارات مربوطه مراجعه نمایید.

چگونه سوابق بیمه قالیبافی تامین اجتماعی را ببینیم؟

قطعاً برای کسی که چندین سال مشغول این کار است امکان دارد فراموش کند از چه زمانی بیمه پرداخت کرده است. شاید هم کسی بخواهد چک کند که بیمه ماه‌های قبل برایش ثبت شده است یا نه! برای مشاهده سوابق بیمه قالی بافی روش‌های مختلفی وجود دارد که راحت‌ترین آن استفاده از کد‌های USSD است.

مشترکین همراه اول با شماره گیری #۱۴۲* و دارندگان خط ایرانسل با کد دستوری #۱۴۲۰* می‌توانند به راحتی سوابق بیمه خود را نگاه کنند. روش‌های دیگری هم مثل مراجعه به سایت یا اپلیکیشن برای سوابق بیمه تامین اجتماعی وجود دارد که در مقاله مربوط به این موضوع توضیح داده‌ایم.

جبران حوادث ناشی از کار در بیمه قالی بافی

بر اساس قانون و ماده 13 آیین نامه اجرایی، حوادث ناشی از کار شامل حوادثی می‌شود که در ارتباط با حرفه بافندگی برای بیمه شده‌ها رخ دهد. در حقیقت حوادثی که در محل مسکونی بیمه شده و در حین انجام کار قالی بافی با دستگاه فعال رخ دهد، جزو حوادث ناشی از کار در بیمه قالیبافی محسوب خواهد شد. البته در صورتی که بیمه‌گزار در حین خرید و رفت و آمد تامین ملزومات بافندگی دچار حادثه شده و این موضوع برای سازمان بیمه احراز شود، می‌توان جزو حوادث ناشی از کار تلقی کرد.

بیمه‌گزار باید حداکثر به مدت 3 روز اداری به یکی از شعب مرتبط مراجعه کرده و اعلام خسارت کند. بعد از اعلام خسارت کارشناس بیمه بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

کارت قالی بافی چیست و چه کاربردی دارد؟

مدت‌ها پیش جهت حمایت از جمعیت قالیبافی ایران و حفظ حقوق آنها از جمله شرایط بیمه تأمین اجتماعی، طرحی تحت عنوان صدور کارت قالی بافی پیشنهاد شد. خبر جدید در مورد بیمه قالی بافی، فراهم شدن امکان صدور و دریافت این کارت شناسایی برای بافندگان قالی است. متقاضیان می‌توانند بعد شرکت در آزمون مربوطه و دریافت نمره قبولی، به صورت اینترنتی از طریق سایت اتحادیه کارت خود را دریافت کنند.

مزایای کارت قالی بافی

مهم‌ترین مزیت این کارت پیگیری وضعیت بیمه قالیبافان است. با توجه به هدف بلند مدت شناسنامه دار کردن فرش‌ها، ایجاد گواهی نامه برای قالیبافان یک گام بزرگ در این زمینه محسوب می‌شود. با این کار لیستی از فعالان این حوزه با تمامی مشخصات و مهارت‌هایشان ایجاد شده و در مواقع لازم می‌توان از آن استفاده کرد.

بازنشستگی در بیمه قالی بافی به چه صورت است؟

قطعاً هدف همه‌ی کسانی که از بیمه قالیبافی تامین اجتماعی استفاده می‌کنند، بازنشستگی است. اما بیمه قالیبافی چند سال است؟ نحوه بازنشستگی در این کار به طور کلی دو صورت است. اول از طریق 30 الی 35 سال سابقه کار و دوم رسیدن به سن بازنشستگی قالیبافان.

شرایط بیمه قالی بافی روستایی جهت پذیرش تقاضا افراد و عقد قرارداد بیمه‌نامه برای اشخاص بالای ۵۰ سال به شرح زیر است:

 • بیمه شده زن یا مرد حداقل 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشند. (سن بیمه شده برای بازنشستگی از 60 سال به 50 سال برای مردان و از سن 55 سال به 45 سال برای خانم‌ها کاهش داشته‌است.)
 • بیمه شده حداقل ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، شرط حداقل سن برای بازنشستگی حذف خواهد شد. این افراد می‌توانند با هر سنی درخواست بازنشستگی دهند.

 

 • زنان بیمه شده مشمول قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن با ۲۰ روز حقوق می‌توانند بازنشسته شوند.
 • مردان ۶۰ ساله و خانم‌های ۵۵ ساله می‌توانند با ۱۰ سال تا ۱۹ سال سابقه تقاضای بازنشستگی داشته باشند.  مستمری این افراد متناسب با میزان پرداخت سابقه آن‌ها محاسبه خواهد شد. در موارد قید شده برای شرایط بازنشستگی بیمه قالی بافی زنان در تمامی حالت‌های این بیمه‌نامه، سن بازنشستگی بیمه قالیبافی زنان 5 سال کمتر از مردان است.)
 • هنگامی ‌که بیمه‌گزار حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان آور سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، می‌تواند بدون توجه به شرط سنی درخواست بازنشستگی کند.
 • هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور، یک و نیم سال محاسبه خواهد شد.

بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار

سؤالی که برای بعضی افراد بجود می‌آید این است که آیا بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار با سایر افراد متفاوت است؟ جواب این سؤال منفی است. میزان سابقه کار یا سن مجاز برای بازنشستگی در بیمه قالیبافی برای افراد شناسه دار با سایر افراد یکسان است.

 

بیمه قالی بافی

سن بازنشستگی برای آقایان در بیمه قالی بافی سن ۶۰ سالگی است.

 

خرید سابقه بیمه قالی بافی

با توجه به اینکه حداقل سابقه کار لازم برای بازنشستگی در بیمه قالی بافی 10 سال است، اگر سابقه کار کمتر از 10 سال باشد باید چه کار کرد؟ در چنین شرایطی این امکان وجود دارد که با پرداخت هزینه‌ی سابقه بیمه سال‌های باقیمانده، سابقه بیمه قالی بافی خود را ارتقا داده و به حد مورد نظرتان برسانید. حقوق بازنشستگان قالیبافی با ده سال سابقه پایین‌ترین میزان دریافتی برای بعد از بازنشستگی است.

خرید بیمه قالی بافی

هر فردی ممکن است که دچار بیماری، بازنشستگی و از کارافتادگی شود. برای اینکه در این شرایط حمایت مالی داشته‌باشید، بهتر است از خدمات بیمه استفاده کنید. بیمه قالی بافی یکی از بیمه نامه‌های اختیاری سازمان تامین اجتماعی است که پوشش بازنشستگی، جبران خسارت ناشی از کار و فوت را پرداخت می‌کند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به صورت مستقل و بدون کارفرما مشغول به قالی بافی هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بیمه قالی بافی استفاده کنید. با استفاده از این بیمه می‌توانید، آینده‌ای بدون دغدغه و نگرانی را برای دوران بازنشستگی خود فراهم کنید. همچنین اگر سوالی یا ابهامی ‌وجود دارد که در متن به آن اشاره نشده، در قالب کامنت و انتهای این متن با کارشناس‌های ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ شما داده‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
16 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه انرژی چیست و چه کاربردی دارد؟ | بررسی و معرفی کامل بیمه انرژی

بیمه انرژی چیست و چه پوشش‌هایی دارد؟ اگر شما مسئول یک کارخانه، پالایشگاه، پتروشیمی و چنین مکان‌هایی هستید،  این مقاله را از دست ندهید.

15 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه باربری چیست و چه مزایایی دارد؟

بیمه باربری چیست؟ برای چه مواردی می‌توان از آن استفاده کرد؟ خدمات بیمه باربری چگونه است؟ این اطلاعات را در این مقاله بخوانید!

14 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

شورای بیمه چیست و چه وظایفی دارد+ اعضای تشکیل دهنده شورا

وظایف شورای عالی بیمه و ارکان آن را در این مقاله بیمه دات کام بخوانید!

11 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

بیمه سربازی را چگونه به سوابق بیمه تامین اجتماعی اضافه کنیم؟

بیمه سربازی چه خدماتی به محافظان کشور می‌دهد؟ پوشش‌ها و مزایای این بیمه‌نامه را در این مقاله مطالعه نمایید.

08 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل؛ پرداخت حق بیمه در سریع‌ترین زمان

پرداخت بیمه تامین اجتماعی با موبایل یکی از امکاناتی پرداختی سازمان تامین است. برای یادگیری نحوه کار با اپلیکیشن تامین، این مقاله را به دقت بخوانید.

07 بهمن 1401 / اطلاعات بیمه ای

استعلام غیبت سربازی؛ 4 روش برای پیگیری غیبت سربازی

مشمولین نظام وظیفه با استعلام غیبت سربازی می‌توانند از وضعیت خدمت سربازی خود آگاه شوند. شما را به مطالعه‌ی روش‌های پیگیری غیبت سربازان دعوت می‌کنیم.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
مژگان دبیری
19 اردیبهشت 1401

سلام
مشمول قانون کار یعنی چه؟ آیا بیمه قالبافی خانگی مشمول قانون کار می شود؟

  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی شما به عنوان کارگر جایی مشغول به کار هستید، کارفرما باید شما را بیمه کند و همچنین بر اساس قوانین کار با شما همکاری داشته باشد. می توانید سایت اداره کار را بررسی کنید.

شکوفه مرادی
24 اردیبهشت 1401

سلام من کارت مهارت فنی قالیبافی دارم ازاتحادیه قالی بافی ایابایدکارت فنی حرفه ای هم داشته باشیم تا بتونیم بیمه بشیم

  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید کارت هوشمند فنی و حرفه ای هم داشته باشید

زهرا حبيبي
27 اردیبهشت 1401

با سلام
آيا بيمه قاليبافي درصورتي كه خانم فوت شود به فرزند يا خانواده وي پرداخت مي شود؟

  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله پرداخت میشود

عسل
31 اردیبهشت 1401

سلام من حدود۱۲سال تحت پوشش بیمه قالیبافی هستم سن من حالا۴۵ سال است در اثر نشستن زیاد ودرست کردن قالی هم چشمانم ضعیف شده هم آتروز شدید گرفتم ،گفتم ببینم آیا تامین اجتماعی واسه من چه پیشنهادی دارد؟

  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تامین اجتماعی بابت این نوع بیماری از کارافتادگی و پیشنهادی ندارد

  جهاد بافندگی💯
  23 دی 1401

  سلام مادربزرگ من ۱۸سال پیش برای جهاد قالیبافی.کار میکرده اون زمان قرار بود که اون هارو بیمه کنند تمام مدارکش رو هم کامل کرده ولی بنا به دلایلی نتونسته تحویل بده.ایا حالا میتونه پیگیری کنه و بیمه بشه باتوجه به اون سال ها که کار کرده

   نویسنده بیمه
   23 دی 1401

   سلام دوست عزیز
   اگر مدارک و مستندات دارید میتوانید بروید اداره کار شکایت کنید

مریم
10 خرداد 1401

سلام .من مدرک قالی بافی درجه ۲ دارم . از فنی حرفه ای گرفتم. می خواستم بدونم می تونم بیمه تامین اجتماعی بشم.؟؟؟

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فعلا چون سهمیه بیمه قالی بافی اعلام نشده نمیتوانید خودت را بیمه کنید باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

بهار
12 خرداد 1401

سلام خسته نباشید
من حدود یازده سال بیمه قالیبافان پرداخت کرده ام اما به دلیل اینکه اعتبار مدرک فنی حرفه ای من تمام شده بود و دیر اقدام به تمدید مجدد آن کردم شش ماه نتوانستم بیمه خود را پرداخت کنم والان میگن که شما از بیمه خارج شده ای و دیگر نمی توانی تحت پوشش بیمه قالیبافان باشی و هیچ گونه مزایای هم به شما تعلق نمیگیرد و اگه می خواهید تحت پوشش بیمه باشید باید بیمه خود را به صورت آزاد پرداخت کنید آیا راه حلی برای این موضوع وجود دارد تا بتوانم دوباره تحت پوشش بیمه قالیبافان قرار بگیرم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دولت دیگر سهمیه قالی بافی نمیدهد. فعلا خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید تا فاصله زیاد بین سوابق شما ایجاد نشود

پروین
16 خرداد 1401

من الان چهل سالمە بارها وبارها رفتم برای بیمە اقدام کنم ولی میگن بیمە نمیکنیم از یازدە سالگی هم فرش میبافم همش دروغە

  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شرایط شما چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. مشاغل آزاد می توانید کنید. البته بهتر است که از قبل با یک کارگزاری مشورت کنید.

   زهرا
   19 خرداد 1401

   سلام بیمه قالیبافی که زیر نظر تامین اجتماعی است فرقش با بیمه قالیبافی روستاییان و عشایر چیه,واین که مزایای کدوم بهتره.اآیادر میزان مستمری بازنشستگی با هم فرق دارند.

    کارشناس بیمه
    19 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله کاملا فرق میکند و میزان مستمری بیمه قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر از بیمه قالی بافی روستای است

     دلارام TR
     24 مهر 1401

     سلام. حق بیمه بیمه قالیبافی تامین اجتماعی با بیمه قالیبافی روستایی یکیه یا بیشتره؟

     کارشناس بیمه
     26 مهر 1401

     سلام نه با هم فرق میکنند قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر است

آرام
20 خرداد 1401

با عرض سلام و خسته نباشید
یک سوالی داشتم. من 52سال سن دارم ،ده سال بیمه قالی بافی پرداخت کردم،مدرک فنی و حرفه ای هم دارم اگر بخوام خودم رو بازنشسته کنم ماهیانه چقدر حقوق می گیرم .
میشه لطف کنید مراحل چگونگی بازنشسته کردن خودم ن هم بگید

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

مهناز مولویان
26 خرداد 1401

با سلام
آیا الآن هم تامین اجتماعی قالی بافان را مراجعه می کند؟
برای بیمه باید کجا مراجعه کنیم؟

  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نه دیگر بیمه نمیکنند سهمیه ندارند

عیسوند
28 خرداد 1401

سلام وقت بخیر من مادرم متولد۱۳۵۰ هست ۱۰سال بیمه پرداخت کرد بد مامور بیمه ب اشتباهی فک کرده به استان دیگ مهاجرت کردیم از اون موقع(۷الی۸)سال پیش بیمه مادرم رو قط کردن چاره چیه چیکار کنیم؟۱۰سال پولمون رفت بیمه هم جوابگو نیست ممنونم

  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مادر شما محفوظ است بیمه اش جای نرفته بیمه اش را ادامه بدهد تا بازنشسته شود

هادی
31 خرداد 1401

سلام وقت بخیر ، مادر بنده ۵۰ سال سن دارن و ۱۰ سال سابقه پرداخت، شرایط بازنشستگی برای مادر چطوریه؟ باید ۵ سالم بیمه پرداخت کنه یا اعلام از کار افتادگی

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید تا ۵۵ سالگی واریز کند بعد بازنشسته شود

علی
01 تیر 1401

با سلام مدارک که دوره های اموزشی دانشگاه برگزار کرده و مدرک ارائه شده از فنی و حرفه ای شهرستان هست برای بیمه شدن مورد تایید یا خیر

  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد که چه بیمه ای میخواهید بشوید

غزل
06 تیر 1401

با سلام
من 39سال سن دارم و 15سال سابقه پرداخت بیمه قالیبافی دارم
الان دیسک کمر و گردن شدید دارم و دکتر گفته علتش قالیبافیه و گفته با ادامه قالیبافی روز به روز مشکلم بیشتر میشه و کارم به عمل میکشه
میتونم اقدام به گرفتن از کارافتادگی کنم؟

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی باید از سازمان مربوطه اطلاعات دقیق تر بگیریم.

ت.ش.
14 تیر 1401

سلام یه خانم چهل و هشت ساله هست که میخواد خودشو بیمه قالی کنه. ۱. ماهیانه چقدر باید پرداخت کنه؟
۲.تا چه سنی باید ماهانه مبلغی واریز کنه؟
۳.الان مستمریش حدودا ماهی چقدر میشه؟
۴. مستمری بگیر آموزش و پرورشه(مقداری از حقوق والدینش که فوت شدنو دریافت میکنه و بیمه اونجاست) اگه خودشو بیمه قالی کنه، مستمری آموزش و پرورش براش قطع میشه؟

  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی اطلاعات بیشترین داریم.

یوسف
20 تیر 1401

سلام ممنونم از اطلاع رسانی و مطالب مفید تون.
من 40 سال دارم و 11 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم (شاغلین صنایع دستی و قالیبافان شناسه دار)متاسفانه بدلیل عوارض ناشی از کار دچار دیسک کمر و گردن شدم به طوری نشستن پشت میز کار دشوار شده .آیا امکان اینکه برای از کار افتادگی اقدام کنم هست یا خیر؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد برای کمر درد و گردن درد کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی نمی دهد.

Jvad.Nazari
21 تیر 1401

با سلام
واقعا تامین اجتماعی دیگه شورش رو در آورده برادر من از کار افتادگی کلی شده الان که باید حمایت هاشون رو انجام بدن رفتیم شعبه ۱۱ تامین اجتماعی تهران میگن ک هر سال سابقه بیمه قالیبافی چون ۱۴ درصد ریختیم نصف حساب میشه یعنی اگه ۲۰ سال سابقه بیمه قالیبافی داشته باشید ۱۰ سال محسوب میشه یا باید ماوالتفاوت که حق بیمه ۱۰ سال میشه رو پرداخت کنید یا نصف حساب میشه سوالم اینجاست پس سهمی که دولت پرداخت میکنه رو چرا حساب نمیکنن به چه استنادی این کلاهبرداری بزرگ رو انجام میدن؟!😏

  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این کلاهبرداری نیست آن زمان این بخشنامه بود و حق بیمه ای که پرداخت میکردند خیلی کم بود و مربوط به ۱۵ روز کارکرد در ماه محسوب میشد لذا باید مابه التفاوت واریز کنید

   مینو
   06 آذر 1401

   من 8سال سابقه بیمه قالیبافی دارم برای منم نصف حساب میشه؟

    کارشناس بیمه
    07 آذر 1401

    سلام ممنون میشوم که سوال خود را کامل بنویسید.

بهار جون
22 تیر 1401

سلام خسته نباشید وقت بخیر
من 41 سالمه، هم کارت مهارت فنی حرفه ای قالیبافی دارم و هم کارت هوشمند فنی حرفه ای اما از تاریخ کارت مهارتم چند سال گذشته، آیا میتونم بیمه قالیبلفی بشم تامین اجتماعی یا روستایی؟ به کجا باید مراجعه کنم؟ آیا باید برم کارتمو تمدید کنم؟ من هدفم یه مستمری بازنشستگی هست چه بیمه ای برای من مناسبه؟ لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، چون بیمه قالی بافی حق بیمه مناسب تری و پایین تری نسبت به سایر بیمه داشته الان چند سال است که دولت سهمیه به تامین اجتماعی اعلام نکرده لذا فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از مبلغ ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

محسن لطفی پور
06 مرداد 1401

با سلام
مادر من مدتها به شغل قالیبافی مشغول بود و الان بازنشسته بیمه قالی بافی هست. به دلیل فعالیت در این حرفه الان مشکل کجی ستوان فقرات و دیسک کمر براش پیش اومده و نیاز به عمل جراحی داره. امکان این جود داره که جز حوادث ناشی از کار محسوب بشه؟ اگر بله باید به چه صورت اقام نمود؟

ممنون

  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام اگر الان بازنشسته میباشد که مستمری دریافت میکند و اصلا دیگر نباید کار کند بعد هم چون دیگر بازنشسته است تامین اجتماعی به آن مستمری میدهد و دیگر جیزی به وی تعلق نمیگیرد

پریا
20 مرداد 1401

سلام وقت بخیر
مادر من 3 سال سابقه بیمه قالیبافی داره الان 57 سالش هست چطوری میشه 7 سال رو پرداخت کرد تا سابقش بشه 10 سال و بتونه حقوق بازنشستگی بگیره ؟؟

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام میتواند درخواست بدهد و۷ سال سابقه کسری خودش را یکجا واریز کند تا بازنشسته شود

بهاره جوکار
21 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من بیمه قالی بافی هستم البته در حرفه نقاشی روی چرم زیر نظر بیمه قالی بافی الان ۴۰ سال سن دارم و ده سال سابقه بیمه می خوام بازنشسته بشم آیا امکانش هست اگه هست باید چه اقدامی انجام بدم

  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام خیر با این سن و سابقه که دارید نمیتوانید فعلا بازنشسته شوید

Ghaed
24 مرداد 1401

بیمه قالیبافی روستایی شامل بیمه درمانی هم میشه؟

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام خیر ندارد

حمیده
24 مرداد 1401

با سلام . خواهرمن 51 سال دارند و 11 سال بیمه قالیبافی ریخته اند. الان بخاطر آرتروز و ضعیف بودن چشم قادر به قالیبافی نیستند. این چهار سال باقیمانده برای بازنشستگی که به سن 55 برسند چجوری میشه بیمه شون رو به بیمه زنان خانه دار تبدیل کردتا بعد از 4 سال بازنشست بشه.

  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام همان بیمه قالی بافی را تا ۵۵ سالگی واریز کند تا بازنشسته شود اگر بیمه قالی بافی او را قطع کردن میتواند بلافاصله بیمه زنان خانه شود مشکلی ندارد

علی شجاعی
21 شهریور 1401

سلام من 48 سالمه و 18 سال سابقه بیمه قالیبافی دارم. میخواستم ببینم کی میتونم بازنشست بشم و حقوق بازنشستگان قالیبافی چقدر است؟

  نویسنده بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام علی عزیز
  تو سن ۵۵ سالگی میتوانید بازنشسته شوید و مستمری بازنشستگی آن حداقل مستمری در آن زمان بازنشستگی است

زهرا
21 شهریور 1401

سلام وقت بخیر
ببخشید هنوز برای قالی بافی سهمیه بیمه ندادن؟
یا باز شده میشه بیمه شد
من قالی بافی میکنم چند ساله کلی کارت و بیمه ندارم
مراحلش چیه ممنون میشم بگید
واینکه از طریق کارت مهارت برای وام درخواست دادیم ولی میگن به پشتیبان ها میدن . اگه پشتیبان بگیره که نمیده به ما

  نویسنده بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام زهرای عزیز
  چند سالی است که دیگه سهمیه قالی بافی اعلام نشده است و بعید میدانم امسال سهمیه جدیدی اعلام شود تا انشالله ببینیم سال دیگه چه پیش بیاید

یاقوتی
23 شهریور 1401

سلام وقت بخیر، آیا این امکان برای بیمه شده قالیبافی وجود دارد که تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکتی خصوصی قرار بگیره،
آیا این مورد موجب قطع بیمه قالیبافی اش میشه، یانه

  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام خانم یاقوتی عزیز
  خیر نمیشود میتوانید بیمه تکمیلی هم شوید

مارال
25 شهریور 1401

سلام میخواستم‌ببینم وقتی بیمه قالی باف بازنشسته شد هم اندازه یه کارگر که بیمه بیشتری ماهیانه میپردازه اونم بازنشستگی دریافت میکنه؟😔

  نویسنده بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام مارال عزیز
  خیر هرکس به اندازه ای که حق بیمه واریز میکند و سابقه بیشتری داشته باشد باشد مستمری دریافت میکند

فاطیما
26 شهریور 1401

سلام.مادرم حدود ۱/۵ سال بیمه قالیبافی رو پرداخت کردن
ولی بعدش شرایطشو نداشتن و دیگه پرداخت نکردن
الان ۵۳ سالشونه
ایا میشه همون بیمه رو ادامه داد؟؟
یا بیمه رو خرید که بازنشست بشن؟

  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1401

  سلام فاطیمای عزیز
  دیگه نمی تواند ادامه بدهد ولی میتواند وقتی ۵۵ سال سن اش شد تا سقف ده سال سابقه یکجا حق بیمه را پرداخت کند و بازنشسته شود

ff
31 شهریور 1401

سلام. پدر من 53 سال سن دارد و 13 سال سابقه پرداخت بیمه قالی بافی دارند.آیا میتواننددو سال بعد یعنی با 15 سال سابقه وقتی 55 ساله شدند خودشونو باز نشسته کنند؟؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر شرایط بازنشستگی را ندارد با ۶۰ سال سن داشته باشد

علی.
02 مهر 1401

سلام. پدر من 53 سالشه با 13 سال سابقه پرداخت بیمه، میخاستم بپرسم آیا در 55 سالگی با سابقه 15 سال پرداخت بیمه میتوانند بازنشسته شوند یا نه؟؟؟

  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام علی عزیز
  خیر ایشان شرایط بازنشستگی را ندارند.

حامد احمدی
05 مهر 1401

با سلام، بنده بازنشسته کشوری هستم مدت15سال برای خانمم بیمه قالیبافی پرداخت کرده ام، هردوفرزندم هم شاغلند میخواستم بدونم خدای نکرده در صورت فوت همسرم تکلیف این سابقه پرداختی چی میشه؟ ممنون از پاسخ شما

  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام کسانی که تحت تکفل همسر شما باشند میتوانند از مستمری استفاده کنند

سمیه اردیکان
09 مهر 1401

سلام. من 9 سال قالی بافی کردم اما الآن توانایی کار کردن ندارم. شنیدم باید به ده سال برسه که بتونم بازنشت بشم. میخواستم ببینم با ده سال حق بیمه قالی بافی چقدر حقوق می شود گرفت؟

  نویسنده بیمه
  10 مهر 1401

  سلام سمیه عزیز
  باید ۱۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید با ده روز حقوق حداقل دستمزد دریافت کنید

  حامد احمدی
  11 مهر 1401

  باسلام، ممنون از پاسختان، اگر هیچکسی تحت تکفل ایشوت نباشه، به شوهر وفرزندان هیچگونه مبلغی از طرف بیمه تأمین اجتماعی پرداخت نمیشه؟

   کارشناس بیمه
   14 مهر 1401

   سلام فقط به افراد تحت تکفل مستمری تعلق میگیرد

الی
11 مهر 1401

سلام مامان من کمتر از یک سال بیمه داده و دیگه ادامه نداده الان ۵۶ ساله هستن میتونن بقیه بیمه را یک جا بدن تا سابقه اش بشه ۱۰ سال و مستمری بگیرن

  کارشناس بیمه
  12 مهر 1401

  سلام بله میتواند کسری بیمه خودش را یکجا تا سقف ده سال واریز کند و بعد بازنشسته شود

  زهرا
  25 آبان 1401

  سلام
  اینکه میگن با۱۵سال سابقه قالیبافی باز نشسته میشین پس چیه؟مگه قالیبافی جزو مشاغل سخت حساب نمیشه که کمتراز ۳۰سال سابقه برای بازنشستگی میخواد؟

   کارشناس بیمه
   27 آبان 1401

   سلام ۱۵ سال سابقه بیمه قالی بافی بازنشسته میشوید ولی به شرطی که ۵۵ سال سن هم داشته باشید ۰۲ خیر قالی بافی سخت و زیان اور نیست

خانم جوادپور
14 مهر 1401

سلام من ۴۰ سال سن دارم و۱۰ سال بیمه قالی بافی دارم و۳ سال قبل به علت پارگی دیسک گردن عمل کردم و دکتر هم گفته اگرباز هم قالی ببافی دوباره باید عمل کنی ایا میتوانم از بیمه کار افتادگی استفاده بکنم

  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام باید درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی را بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند

ی-ی
14 مهر 1401

سلام خسته نباشید خانمم بیش ازده سال سابقه بیمه قالیبافی دارندوبه علت خطای دیددرخواندن رقم که می بایست درتاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۲پرداخت میکردم اشتباها”درتاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۶بیمه سه ماهه تابستان پرداخت نمودم ودرسیستم پرداخت شده قیدشده ولی درسوابق نشان داده نشده است .واین اولین باراست به علت خطای دیددرموعدمقررپرداخت نشده است .لطفا”راهنمایی فرمایید.مممونم

  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام متاسفانه چون بیمه قالی بافی سه ماه پرداخت میشود شما هم دقیقا گذاشتید که روز آخرین مهلت پرداخت واریز کنید ولی چهار روز بعد از مهلت پرداخت کردید و بیمه قالی بافی شما قطع شده است و این اشتباه از طرف خود شما بوده و هیچ کاری دیگر نمیتوان برای شما انجام داد و چون سهمیه بیمه قالی بافی دیگر نیست باید بروید بیمه زنان خانه دار شوید

مرتضی آریائی
16 مهر 1401

سلام‌من ۵۶ سال سن دارم وسی سال تمام سابقه دارم ده سال آخر بیمه قالیبافان شناسه دار بودم .به سایت که مراجعه میکنم حقوق مرا ۲۷۰۰۰۰۰تومان اعلام کرده دلیل آن چیست

  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد دلیل آن این است که حق بیمه هر چه واریز کردید براساس حداقل دستمزد بوده است

   ارزو
   19 مهر 1401

   سلام مادر من۵۵ سالش شده و ۱۴ سال و ۳ ماه بیمه قالی بافی
   پرداخت
   کرده الان بازنشسته شده حقوق این ۱۴ سال
   در ماه چقدر میشه؟

    کارشناس بیمه
    23 مهر 1401

    سلام حدودا دو ملیون و دویست هزار تومان میشود

     مارال
     17 آبان 1401

     سلام با55سال سن سابقه ی بیمه چقدربایدباشه تاحق بیمه کامل دریافت کنیم

     کارشناس بیمه
     18 آبان 1401

     سلام بای ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید

مینو
18 مهر 1401

با سلام.ایا سابقه من که در حال حاضر بیمه قالیبافی هستم هم نصف حساب میشه من از همان ابتدا دفترچه درمانی داشتم آخه شنیدم این نصف حساب شدن سابقه مربوط به سالهای اول تشکیل این بیمه بوده درسته؟

  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام بله سالهای اول حق بیمه دریافتی ناقص دریافت میشد که باید مابه التفاوت واریز کنید

   مینو
   23 مهر 1401

   پاسخ گویی جنابعالی.سابقه چی ایا نصف حساب میشه؟

    کارشناس بیمه
    23 مهر 1401

    سابقه چه چیزی نصف حساب می شود؟

داود
21 مهر 1401

سلام
مادر بنده تا یک ماه دیگه ۵۵ سالگیش رو تموم می کنه و به مدت ۹ سال هم بیمه قالیبافی دارند. خواستم بدونم اگر بخواهیم این یکسال بیمه رو یکجا پرداخت کنیم چقدر بایستی واریز کنیم؟
باتشکر

  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام داود عزیز
  باید بابت اون کسری یک سال مبلغ ۱۶ ملیون و پانصد هزار تومان را در سال 1401 واریز کنید

behroozsafarpoor57@gmail.com
24 مهر 1401

سایت بیمه قالی بافی هنوز بسته یا باز

  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام برای چه کاری؟

SR
24 مهر 1401

سلام. میخواستم بدونم برای کارگران در کار های سخت حق بیمه قالیبافی چند درصد است؟

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام بیمه قالی بافی اگر در کارگاه باشد و کمیته اداره کار تایید بکند جز سخت و زیان اور است ولی بیمه قالی بافی انفرادی جز سخت و زیان اور نیست

خسرو تشکری
24 مهر 1401

من 4 سال قالي بافي اما تازه با بيمه قالي بافي تامين اجتماعي آشنا شدم، الآن ميشه بيمه اون 4 سالم رد کنم یا ديگه امکان نداره؟

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام نمی توان اضافه کرد.

حسن شاهرودی
24 مهر 1401

سلام
من دو سال بیمه تامین اجتماعی قالیبافی دارم و الان میخواهم برم سربازی، وقتی برگردم میتوانم ادامه بیمه را پرداخت کنم یا باید از اول بشه؟

  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام بله بلافاصله خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه اختیاری کنید تا سربازی شما هم رایگان جز سابقه شما محسوب شده شود

osame aslani
25 مهر 1401

میشه لطفا بگید شرایط بیمه قالیبافی چیه؟ هر فرش بافی میتونه بره بیمه کنه خودشو؟

  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام شرایط را اشاره کرده ایم؛ اما به هر حال باید مدارکی دال بر اثبات داشته باشد.

عطیه ترکمن
26 مهر 1401

ببخشید برای گلیم باف ها بیمه گلیم بافی داریم یا همین بیمه قالی بافیه جفتش؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام اطلاعی نداریم اما به نظر یکی هستند.

معصومه غلامپور
26 مهر 1401

مادر من یک خانم 61 سالس که 14 ساله داره فرش بافی میکنه. میخواستم ببینم با این شرایط بازنشتگی بیمه قالی بافی چند سال است؟!

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام اگر مادر شما ۱۴ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی واریز کرده الان میتواند بازنشسته شود مشکلی ندارد

کسری
26 مهر 1401

طبق بخشنامه جدید بیمه قالیبافان قراره خدمات پزشکی هم به این قشر اضافه شده درسته؟!

  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام این بخشنامه چی بوده است؟

فاطمه
27 مهر 1401

باسلام خدمت کارشناس محترم
من ۱۰سال سابقه بیمه دارم.به علت ازبین رفتن مفصل هیپ چپ پا سه بار جراحی شدم و الان نشستن در یکجا و بافتن قالی خیلی مشکله آیا میتوانم برای ازکارافتادگی اقدام نمایم

  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام خیر بابت این بیماری از کارافتادگی کلی نمیدهند

زهرا سادات
30 مهر 1401

سلام. من خانم خانه داری هستم که در خانه گلیم بافی میکنم اگر بخواهم بیمه قالی بافی بخرم حقوق بازنشستگی قالی بافی چقدر است

  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام به شرایط شما در هنگام بازنشستگی بستگی دارد.

مهناز
04 آبان 1401

سلام وقت بخیر من۵۵ سالمه و۱۲سال بیمه قالیبافی پرداخت کردم اگه الان بازنشست بشم حقوق من چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام حدودا دو ملیون تومان میشود

سحر
04 آبان 1401

سلام خداقوت
من ۵۶ سال دارم و۸سال سابقه بیمه قالیبافی دارم اگه ۲سال بیمه مشاغل ازاد پرداخت کنم ماهیانه ۸۰۰هزار تومان حقوق من با ۱۰سال سابقه بیمه چقدر میشه؟ ممنون ازشما

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام حداقل مستمری را در زمان بازنشستگی دریافت میکنید چون سابقه شما یک سوم محاسبه میشود

خوشکام
06 آبان 1401

سلام.وقت بخیر.من ۸سال سابقه بیمه قالی بافی دارم.۴ روز از مهلت تمدید کارت شناسایی قالیبافیم گذشته .مریض بودم فراموشم شده بود برا تمدید اقدام کنم .آیا به مشکل بر میخورم؟

  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام دوست عزیز
  باید زودتر اقدام میکردید ولی در هرصورت با مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه صحبت کنید که آنها همکاری کنند

خوشکام
06 آبان 1401

با سلام.۸سال سابقه پرداخت بیمه قالی دارم.کارت شناسایی قالی بافیم ۴ روز از مهلت تمدیدش رد شده فراموشم شده بود برا تمدیدش اقدام کنم .آیا به مشکل بر میخورم حالا برم برا تمدید

  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام دوست عزیز
  باید زودتر اقدام میکردید ولی در هرصورت با مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه صحبت کنید که آنها همکاری کنند

tarertrer@gmail.com
16 آبان 1401

سلام آقای کارشناس، من سال۱۳۹۳ از فنی و حرفه ای کارت مهارت قالیبافی گرفته ام آیا می توانم با این کارت در بیمه قالیبافی ثبت نام کنم؟

  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام فعلا سهمیه قالی بافی اعلام نشده است باید صبر کنید تا از طرف دولت به تامین اجتماعی سهمیه جدید اعلام کنند

مهدیار
18 آبان 1401

با عرض سلام و خسته نباشید
یک سوالی داشتم
بنده فیش واریزی ۳ ماهه اول و ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۱ با مبلغ سال ۱۴۰۰ پرداخت کردم و توی سابقه بیمه هم نشون میده قبل پرداختش هم ب شعبه مربوطه زنگ زدم گفت مبلغ فیشو واریز کن مشکلی نیست
چون‌همیشه فیش بیمه خودمو از گوشی در میارم
الان سوالم اینکه توی آینده برام مشکلی پیش نمیاد
درضم فیش مهر ابان و آذرو با مبلغ ۱۴۰۱ واریز کردم و توی سابقه هم نشون میده

  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام ۰۱ خیر پیش نمیاد بعدا سیستم شما را بدهکار و مابه التفاوت ان را از شما دریافت میکند۰۲ ولی برای اطمینان با آخرین فیش و کارت ملی خودت به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

مهدیار
21 آبان 1401

با عرض سلام و درود فراوان ب کارشناس محترم
بنده ی سوالی از جنابعالی داشتم
من الان 26 سال سابقه بیمه دارم و ده سال اخرش از بیمه قالی بافی بیمه واریز کردم
من میخوام 2 سال مونده ب بازنشستگیم بیمه قالی بافیمو قطع کنم و بیمه اختیاری با درصد بالا واریز کنم
اگ این کارو بکنم در مستمری من تاثیری دارد یا نه؟ و پیشنهاد شما چی هست ؟
باتشکر از شما

  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام شما نمیتوانید بیمه اختیاری را با دستمزد بالا واریز کنید تامین اجتماعی قبول نمیکند همان بیمه قالی بافی را واریز کنید

آنا
02 آذر 1401

سلام مادر من 15سال بیمه پرداخت کرده و الان 43سال سن داره میخواد بیمه تکمیلی کنه میتونه؟

زینب
03 آذر 1401

من 30 سالمه،
و اینکه سال ۹۵ کارت مهارت قالی بافی گرفتم
لطفاً بگین که بنظرتون میتونم بیمه بشم؟؟؟

  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام میتوانی بیمه شوید ولی چون بیمه قالی بافی بیمه از نظر مبلغ ارزانتر است چند سالی است که فعلا سهمیه جدید اعلام نکردند

شرمین مهدوی
06 آذر 1401

سلام من۳۵ سال سن دارم و۹سال سابقه بیمه قالی بافی چند سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم تابازنشسته بشم ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام اگر خانم هستید در ۵۵ سالگی و اگر آقا هستید در ۶۰ سالگی میتوانید بازنشسته شوید

مینو
06 آذر 1401

با سلام.با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی بیمه قالیبافی خیلی کمه اگه من به جای این بیمه،بیمه روستاییان و عشایر رو با بالاترین سطح پرداخت حق بیمه انتخاب کنم آیا حقوق دریافتی بیشتر خواهد بود؟لطفا راهنمایی کنید

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام مستمری بیمه قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر از بیمه روستایی است اشتباه نکنید

مینو
07 آذر 1401

با سلام و خسته نباشید اگه خانمی دارای بیمه زنان خانه دار باشه با پرداخت حق بیمه14درصد به مدت 20 سال با سن 55 چقدر حقوق دریافت میکنه

  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام حداقل مستمری را دریافت میکند

مینو
09 آذر 1401

سلام و عرض ادب.برادرم شغلشون زنبورداری هست پروانه زنبورداری هم دارن اگه بیمه بشن مبلغ حق بیمه و حقوق و مزایاش چی هست و سوال دوم اینکه ایا میتونن من رو هم که خواهرشونم بیمه کنن

  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام چون خودش کارفرما محسوب میشود باید برود خودش را بیمه حرف و مشاغل آزاد کند ۰۲ خیر نمیتواند شما را بیمه کند شما خودتان جداگانه میتوانید بیمه شوید

گرجی
12 آذر 1401

سلام خانمی هستم پنجاه و پنج ساله که پانزده سال بیمه پرداخت کردم که دو سال و نیم آن بیمه قالیبافی بوده و مابقی شناسه دار . اگر بخواهم آن دو و نیم سال رو هم شناسه دار کنم چقدر باید پرداخت کنم؟

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام بستگی به آن سالها دارد و همچنین دستمزد الان که بیمه واریز میکنید به واحد امور فنی مستمریها شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

لیلا
13 آذر 1401

با سلام پدر من ۱۳سال سابقه داره و فرش میبافه ولی دو هفته میشه بیمه پدرم قطع شده و بازرسی نکردن و تحقیق نکرده قطع کردن دوتا فرش ۶متری میبافه دیگه چشاش ضعیف شده …چرا انقدر نا حقی تو جامعه به وجود اومده واقعا چرا…..به چه دلیل قطع شده میگن از بالا بهمون دستور رسیده یعنی چی پس این ۱۳سال زحمت و چشش چی میشه برا همچین دولتی متاسفم برا ایران نازنینم متاسفم که اینجور ادم توشه انسان نمیشه اسمتونو گذاشت 😊

بی بی
25 آذر 1401

با سلام و خسته نباشید.خانومی 39 ساله هستم که مدت 4209 روز و یا همان 11 سال و6 ماه و 11 روز سابقه بیمه قالی بافی دارم ایا الان میتوانم بازنشست شوم. اگر بازنشسته شوم حقوق ماهیانه من چقدر میشود. با تشکر از شما

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام خیر شرایط بازنشستگی را ندارید

نظرى
27 آذر 1401

آیا برای همسر و فرزندان هم حق بیمه باید بپردازیم برای مشاغل آزاد

  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام آن ها تحت بیمه درمان شما هستند و اگر بخواهند و شرایطش را داشته باشند، باید پرداخته شود. حال شما یا خودشان پرداخت کنند.

صادقی
29 آذر 1401

با سلام وخسته نباشید بعد از بازنشستگی حقوق و مزایای بیمه قالیبافی بیشتر هست یا زنان خانه دار با انتخاب بیشترین سطح پرداختی

  کارشناس بیمه
  30 آذر 1401

  سلام دستمزد هر دو در بازنشستگی منل هم هستند فرقی نمیکند

زهرا
22 دی 1401

سلام من بیمه قالی بافی دارم سابقه پرداخت ۱۴ سال است از سال ۸۵ تا سال ۹۰ که بیمه پرداخت کردم که ۵ سال می باشد برایم ۲سال و نیم سابقه حساب شده تامین اجتماعی می‌گوید باید ما به التفاوت ۵ سال را پرداخت کنی تا ۵سال کامل برایت حساب شود در غیر این صورت همان ۲سال ونیم می‌شود که تا آخر امسال مبلغ ۶۰ ملیون باید پرداخت کنم سوال من این است من ۲سال ونیم کم دارم چرا باید حق بیمه ۵سال پرداخت کنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  نویسنده بیمه
  23 دی 1401

  سلام زهرای عزیز
  چون اون موقع حق بیمه را کامل پرداخت نکردید و باید ما به التفاوت ان را واریز کنید تامین اجتماعی درست گفته است

خانم ملک نژاد
26 دی 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم بدونم دیسک کمر عمل کردم نمیتونم قالیببافم الان چند ماه دارم تا ۵سالم پر بشه باید چیکار کنم میتونم این چند ماه رو تا ۵ سال که پر بشه بریزم یا باید ۱۰ سال کامل باشه ممنون از زحمت شما با تشکر خانم ملک نژاد

فریبا
08 بهمن 1401

سلام خسته نباشید، من ۳۷ سال دارم، و ۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی، اولین فرصتی که بتونم بازنشسته بشوم چه زمانی است؟

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. در صورتی که بیمه شده مرد یا زن حداقل ۳۰ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، و به سن مجاز دربازنشستگی ۵۰ سال برای مردان و ۴۵ سال برای زنان رسیده باشد. همچنین بیمه شدگانی که حداقل ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، می توانند بازنشسته شوند. زنان بیمه شده مشمول قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن با ۲۰ روز حقوق می توانند بازنشسته شوند.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید