۱۳ آبان ۱۴۰۲

بیمه قالی بافی: پوشش‌های بیمه که هر قالیباف، می‌تواند از آن در ۱۴۰۲بهره ببرد.

با خرید بیمه، می‌توان احساس آرامش را برای آینده به ارمغان آورد. تامین اجتماعی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین سازمان‌هایی است که انواع بیمه‌نامه را برای افراد طراحی و اجرا کرده‌است. بیمه قالی بافی، یکی از بیمه نامه‌های تامین اجتماعی است که افراد می‌توانند، تحت پوشش آن قرار بگیرند و از خدمات ارزنده‌ای بهره‌مند شوند. در حقیقت تمام بافندگان قالی، قالیچه، گلیم و زیلوی خانگی که کارفرما ندارند و با استفاده از دستگاه بافندگی در واحد مسکونی خود در حال فعالیت هستند، مشمول بیمه قالیبافی به صورت اختیاری خواهند شد. این افراد در برابر حمایت‌های بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی بیمه قالیبافی می‌شوند. بیمه قالی بافی  چیست؟ خبر جدید در مورد بیمه قالی بافی چیست؟ در مورد بخشنامه جدید بیمه قالیبافان چه می‌دانید؟ سن بازنشستگی بیمه قالیبافی زنان چقدر است؟ بیمه قالیبافی چند سال است؟ میزان حقوق بازنشستگی بیمه قالی بافی چقدر است؟ و آیا خرید سابقه بیمه قالی بافی امکان پذیر است؟

در ادامه شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحت پوشش قرار گرفتن در بیمه قالیبافی را توضیح خواهیم داد. با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای اینکه دغدغه‌های مالی و اقتصادی افراد را در دوران بازنشستگی کاهش دهد، خدماتی را با دریافت حق‌بیمه ارائه می‌کند تا بتوان از خدمات درمانی و بازنشستگی این سازمان بهره‌مند شد. استفاده از خدمات درمانی و سایر پوشش‌های این سازمان با توجه به شرایط فرد بیمه‌شده و نوع طرح خریداری شده بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت.

 

بیمه قالیبافی

بانوان هنرمند قالیباف، می‌توانند تحت پوشش بیمه قالی بافی قرار بگیرند.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه تامین اجتماعی پوشش‌ها و خدمات آن به این لینک مراجعه نمایید.

در حقیقت بیشتر افراد ارزان‌ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرماها می‌دانند، اما در برخی از مشاغل مانند قالی بافی که برخی در واحد مسکونی خود مشغول به فعالیت هستند و کارفرکایی ندارند هم تمهیداتی صورت گرفته‌است.

چه افرادی مشمول بیمه قالی بافی می‌شوند؟

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره شد، افرادی که بافندگی قالی، قالیچه یا گلیم را در خانه و بدون کارفرما انجام می‌دهند، مشمول این بیمه‌نامه خواهند بود. به طور کلی این موارد عبارتند از:

 • فرد متقاضی باید فاقد کارفرما باشد و در قبال دریافت مزد به صورت ساعتی یا حقوق معین در استخدام شخص حقیقی یا حقوقی نباشد.
 • به عنوان بافنده شناخته شود و با دستگاه فعال مشغول به کار باشد.
 • در واحد مسکونی خود فعالیت بافندگی را انجام دهد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای خرید بیمه قالیبافی

بیمه یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر است. شرکت بیمه با دریافت حق بیمه از سوی بیمه‌گزار، موظف به جبران خسارت خواهد بود. در بیمه قالی بافی باید مدارکی را برای عقد قرارداد به شرکت بیمه تحویل داد که عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و اصل شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل کارت ملی
 • کارت مهارت فنی
 • تکمیل فرم درخواست

شرایط بیمه قالی بافی جهت پذیرش تقاضا افراد و عقد قرارداد بیمه‌نامه برای اشخاص بالای ۵۰ سال به شرح زیر است:

 • هنگام ثبت تقاضا، سن افراد از ۵۵ سال بیشتر نباشد.
 • حق بیمه سهم بیمه‌شده مرتبط به سال‌های مازاد بر ۵۰ سال به حساب سازمان و حداکثر به مدت یک ماه واریز شود.

 

 • بافندگان وصف شده (سن بین ۵٠ تا ۵۵ سال) فقط یک مرتبه می‌توانند از امکان پرداخت حق بیمه قالیبافان تامین اجتماعی به طور یکجا بابت سال‌های اضافی بر ۵٠ سال استفاده کنند. در ضمن سوابق اضافی بر ۵٠ سال سن که حق بیمه آن به ترتیب موصوف اخذ می‌گردد، تنها در تعیین میزان مستمری قابل احتساب بوده و در احراز شرایط برقراری مستمری مؤثر نخواهد بود.

مراحل ثبت درخواست برای بیمه قالی بافی

مراحل ثبت درخواست برای کسانی که قصد دارند، تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرند به شرح زیر است:

 • مراجعه به اتحادیه فرش جهت عضویت
 • اخذ معرفی از اتحادیه فرش به سازمان فنی حرفه‌ای استان برای دریافت گواهینامه و کارت مهارت فنی
 • معرفی مجدد فرد متقاضی از فنی حرفه‌ای به اتحادیه فرش و تایید اخذ کارت مهارت فنی توسط فرد متقاضی
 • انجام معاینه و کمیسیون پزشکی

 

 • ارائه معاینات به سازمان تامین اجتماعی استان و برای عقد قرارداد و صدور فیش پرداخت
 • معرفی فرد متقاضی طی یک نامه از سوی اتحادیه فرش و با امضای مشترک رییس اتحادیه فرش و رییس بازرگانی به سازمان تامین اجتماعی
 • بررسی شرایط لازم فرد بیمه شده از سوی تامین اجتماعی و هماهنگی جهت انجام معاینه پزشکی و کمیسیون برای سنجش میزان سلامت فرد متقاضی
 • پس از انجام معاینات و تأیید شرایط متقاضی توسط سازمان تامین اجتماعی، بیمه فرش بافی برای ایشان صادر می‌گردد.

مزایای بیمه قالی بافی

بیمه قالی بافی هم مانند سایر بیمه‌های تأمین اجتماعی از مزیت‌هایی برخوردار است. قطعاً کسی که مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند انتظار مزیت‌هایی را در قبال مبلغ پرداختی دارد. با توجه به حق بیمه بسیار کم بیمه قالی بافی و نبود کارفرما برای پرداخت باقی حق بیمه، مزایای بیمه قالیبافی از بیمه تأمین اجتماعی کمتر است اما این بیمه نامه مزایای اصلی را برای بافندگان در نظر گرفته است.

سازمان تأمین اجتماعی همیشه یک پشتیبان محکم برای قالیبافان است. مهم‌ترین مزایای بیمه قالیبافی شامل پرداخت مستمری بازنشستگی و ارائه بیمه درمانی می‌شود.

نرخ محاسبه بیمه قالی بافی چگونه است؟

درآمد ماهانه اساس محاسبات حق‌بیمه برای افراد بافنده: فرش، گلیم، زیلو و قالیچه معادل ۵۰ درصد از کمترین حقوق کارگر معمولی مشمول قانون کار است. نرخ حق بیمه هم به طور یکسان معادل ۱۴ درصد دستمزد مبنای کسر حق بیمه مشخص می‌شود که پرداخت ۷ درصد آن سهم سازمان بیمه تامین اجتماعی و ۷۷ درصد آن بر عهده دولت است.

نحوه پرداخت بیمه قالی بافی به چه شکل است؟

پرداخت حق بیمه قالی بافی باید در دو نوبت شش ماهه اول سال و شش ماه دوم سال به حساب سازمان واریز شود، البته مشروط بر اینکه حق بیمه تامین اجتماعی هر دوره حداکثر طی سه ماه اول هر دوره پرداخت شود.

حق بیمه قالیبافی ۱۴۰۱ چقدر است؟

با توجه به اینکه سهم قالیبافان بیمه شده ۷% است، نرخ بیمه قالیبافی ۱۴۰۱ را برای این افراد حدود ۳۰۰ هزار تومان تعیین کرده‌اند. از آنجا که این طرح برای قالیبافانی است که کارفرما ندارد، ۲۰ درصد مبلغ را هم خود دولت پرداخت می‌کند تا به عدد قابل قبولی برسد.

میزان حقوق بازنشستگی قالی بافی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱

طبق اعلام رسمی سازمان تأمین اجتماعی کشور، میزان حقوق بازنشستگی بیمه قالی بافی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ را با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل اعلام کرد. علاوه بر این مبلغ، در صورتی که حقوق دریافتی فرد کمتر از ۱۰ میلیون تومان باشد، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان دیگر نیز اضافه خواهد شد. به عنوان مثال، شخصی که سال ۱۴۰۰ پنج میلیون تومان دریافتی داشته است، بیمه قالی بافی ۱۴۰۱ برای او شش میلیون و هفتصد هزار تومان خواهد بود.

برای بیمه تکمیلی قالی بافی کجا مراجعه کنیم؟

با توجه به اینکه بیمه قالی بافی فقط بازنشستگی و از کار افتادگی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد، به تازگی طرحی برای ارائه بیمه تکمیلی قالیبافان شناسه دار در دست پیگیری است. پرداخت بخشی از هزینه‌های درمانی از مزایای بیمه تکمیلی قالیبافان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه ثبت نام برای این بیمه‌نامه، می‌توانید به ادارات مربوطه مراجعه نمایید.

چگونه سوابق بیمه قالیبافی تامین اجتماعی را ببینیم؟

قطعاً برای کسی که چندین سال مشغول این کار است امکان دارد فراموش کند از چه زمانی بیمه پرداخت کرده است. شاید هم کسی بخواهد چک کند که بیمه ماه‌های قبل برایش ثبت شده است یا نه! برای مشاهده سوابق بیمه قالی بافی روش‌های مختلفی وجود دارد که راحت‌ترین آن استفاده از کد‌های USSD است.

مشترکین همراه اول با شماره گیری #۱۴۲* و دارندگان خط ایرانسل با کد دستوری #۱۴۲۰* می‌توانند به راحتی سوابق بیمه خود را نگاه کنند. روش‌های دیگری هم مثل مراجعه به سایت یا اپلیکیشن برای سوابق بیمه تامین اجتماعی وجود دارد که در مقاله مربوط به این موضوع توضیح داده‌ایم.

جبران حوادث ناشی از کار در بیمه قالی بافی

بر اساس قانون و ماده ۱۳ آیین نامه اجرایی، حوادث ناشی از کار شامل حوادثی می‌شود که در ارتباط با حرفه بافندگی برای بیمه شده‌ها رخ دهد. در حقیقت حوادثی که در محل مسکونی بیمه شده و در حین انجام کار قالی بافی با دستگاه فعال رخ دهد، جزو حوادث ناشی از کار در بیمه قالیبافی محسوب خواهد شد. البته در صورتی که بیمه‌گزار در حین خرید و رفت و آمد تامین ملزومات بافندگی دچار حادثه شده و این موضوع برای سازمان بیمه احراز شود، می‌توان جزو حوادث ناشی از کار تلقی کرد.

بیمه‌گزار باید حداکثر به مدت ۳ روز اداری به یکی از شعب مرتبط مراجعه کرده و اعلام خسارت کند. بعد از اعلام خسارت کارشناس بیمه بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

کارت قالی بافی چیست و چه کاربردی دارد؟

مدت‌ها پیش جهت حمایت از جمعیت قالیبافی ایران و حفظ حقوق آنها از جمله شرایط بیمه تأمین اجتماعی، طرحی تحت عنوان صدور کارت قالی بافی پیشنهاد شد. خبر جدید در مورد بیمه قالی بافی، فراهم شدن امکان صدور و دریافت این کارت شناسایی برای بافندگان قالی است. متقاضیان می‌توانند بعد شرکت در آزمون مربوطه و دریافت نمره قبولی، به صورت اینترنتی از طریق سایت اتحادیه کارت خود را دریافت کنند.

مزایای کارت قالی بافی

مهم‌ترین مزیت این کارت پیگیری وضعیت بیمه قالیبافان است. با توجه به هدف بلند مدت شناسنامه دار کردن فرش‌ها، ایجاد گواهی نامه برای قالیبافان یک گام بزرگ در این زمینه محسوب می‌شود. با این کار لیستی از فعالان این حوزه با تمامی مشخصات و مهارت‌هایشان ایجاد شده و در مواقع لازم می‌توان از آن استفاده کرد.

بازنشستگی در بیمه قالی بافی به چه صورت است؟

قطعاً هدف همه‌ی کسانی که از بیمه قالیبافی تامین اجتماعی استفاده می‌کنند، بازنشستگی است. اما بیمه قالیبافی چند سال است؟ نحوه بازنشستگی در این کار به طور کلی دو صورت است. اول از طریق ۳۰ الی ۳۵ سال سابقه کار و دوم رسیدن به سن بازنشستگی قالیبافان.

شرایط بیمه قالی بافی روستایی جهت پذیرش تقاضا افراد و عقد قرارداد بیمه‌نامه برای اشخاص بالای ۵۰ سال به شرح زیر است:

 • بیمه شده زن یا مرد حداقل ۳۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشند. (سن بیمه شده برای بازنشستگی از ۶۰ سال به ۵۰ سال برای مردان و از سن ۵۵ سال به ۴۵ سال برای خانم‌ها کاهش داشته‌است.)
 • بیمه شده حداقل ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، شرط حداقل سن برای بازنشستگی حذف خواهد شد. این افراد می‌توانند با هر سنی درخواست بازنشستگی دهند.

 

 • زنان بیمه شده مشمول قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن با ۲۰ روز حقوق می‌توانند بازنشسته شوند.
 • مردان ۶۰ ساله و خانم‌های ۵۵ ساله می‌توانند با ۱۰ سال تا ۱۹ سال سابقه تقاضای بازنشستگی داشته باشند.  مستمری این افراد متناسب با میزان پرداخت سابقه آن‌ها محاسبه خواهد شد. در موارد قید شده برای شرایط بازنشستگی بیمه قالی بافی زنان در تمامی حالت‌های این بیمه‌نامه، سن بازنشستگی بیمه قالیبافی زنان ۵ سال کمتر از مردان است.)
 • هنگامی ‌که بیمه‌گزار حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان آور سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، می‌تواند بدون توجه به شرط سنی درخواست بازنشستگی کند.
 • هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور، یک و نیم سال محاسبه خواهد شد.

بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار

معمولا افراد در مورد بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار سوالات بسیاری دارند. به طور مثال بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار چگونه است؟ و آیا بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار با سایر افراد متفاوت است؟ جواب سؤال دوم منفی است. میزان سابقه کار یا سن مجاز برای بازنشستگی در بیمه قالیبافی برای افراد شناسه دار با سایر افراد یکسان است. شرایط بازنشستگی هم در بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار هم مشابه سایر افراد است.

 

بیمه قالی بافی

سن بازنشستگی برای آقایان در بیمه قالی بافی سن ۶۰ سالگی است.

 

خرید سابقه بیمه قالی بافی

با توجه به اینکه حداقل سابقه کار لازم برای بازنشستگی در بیمه قالی بافی ۱۰ سال است، اگر سابقه کار کمتر از ۱۰ سال باشد باید چه کار کرد؟ در چنین شرایطی این امکان وجود دارد که با پرداخت هزینه‌ی سابقه بیمه سال‌های باقیمانده، سابقه بیمه قالی بافی خود را ارتقا داده و به حد مورد نظرتان برسانید. حقوق بازنشستگان قالیبافی با ده سال سابقه پایین‌ترین میزان دریافتی برای بعد از بازنشستگی است.

خرید بیمه قالی بافی

هر فردی ممکن است که دچار بیماری، بازنشستگی و از کارافتادگی شود. برای اینکه در این شرایط حمایت مالی داشته‌باشید، بهتر است از خدمات بیمه استفاده کنید. بیمه قالی بافی یکی از بیمه نامه‌های اختیاری سازمان تامین اجتماعی است که پوشش بازنشستگی، جبران خسارت ناشی از کار و فوت را پرداخت می‌کند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به صورت مستقل و بدون کارفرما مشغول به قالی بافی هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بیمه قالی بافی استفاده کنید. با استفاده از این بیمه می‌توانید، آینده‌ای بدون دغدغه و نگرانی را برای دوران بازنشستگی خود فراهم کنید. همچنین اگر سوالی یا ابهامی ‌وجود دارد که در متن به آن اشاره نشده، در قالب کامنت و انتهای این متن با کارشناس‌های ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ شما داده‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
بیمه بیکاری
۲۵ فروردین ۱۴۰۳ / اطلاعات بیمه ای

بیمه بیکاری | صفر تا صد بیمه بیکاری ۱۴۰۳

بیمه بیکاری ، یکی از چترهای حمایتی بیمه تامین اجتماعی است و سازمان تامین اجتماعی مکلف است با دریافت حق بیمه مقرر، به بیمه شدگانی که طبق مقررات قانون کار، شغل خود را از دست می دهند،مقرری بیمه بیکاری را بپردازد.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
فاطمه
۲۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام خانمی ۶۰ساله هستم ۱۳ سال سابقه بیمه قالیبافی دارم میتوانم ۷ سال باقیمانده رو یکجا خریداری کنم وبازنشته بشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  خیر شما به سن بازنشستگی رسیده اید.

person
آوا
۱۴ فروردین ۱۴۰۳

سلام
ببخشید مادر من ۶۲ساله هستن
۱۳سال سابقه بیمه قالی بافی دارن
دیگه توان قالی بافتن ندارن
میشه واسشون ۲سال سابقه بیمه خریدتا ۱۵ساله بازنشسته بشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای بازنشستگی اقدام نمایید.

person
مهدیار
۰۴ فروردین ۱۴۰۳

با عرض سلام و تبریک سال نو
سن بازنشستگی تصویب شد یا خیر؟ممنون میشم اگ جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  سال نو شما هم مبارک. هنوز بخشنامه ای اعلام نشده و طبق سال های گذشته محاسبه می شود.

person
شیوا آریایی
۲۳ اسفند ۱۴۰۲

سلام و عرض ادب
بنده۱۲ سال بیمه قالی بافی دارم. دیماه امسال تو یه شرکت استخدام شدم. بیمه دیماه را رد کرده اند و بعد از شرکت بیرون امدم. ایا بیمه قالیبافی قطع میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه قالیبافی قطع شده است.

person
غلامی
۲۲ اسفند ۱۴۰۲

سلام من بیمه قالی بافی دارم ۵۰ ساله و۱۷ سال سابقه برای ادامه اگر زیر نظر یک کار فرما در کارگاه قالی بافی کار کنی بیمه تغیر میکنه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله تغییر می کند باید اون کارفرما لیست بیمه شما را ارسال کند.

person
حجازی
۱۸ اسفند ۱۴۰۲

سلام وخسته نباشید
من مرد هستم و۱۲سال سابقه قالی بافی و ۱۰سال سابقه دیگر دارم یعنی درکل۲۲سال سابقه تامین اجتماعی دارم سنم هم ۵۳سال میباشد چطور میتوانم بازنشسته شوم ممنون میشوم راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

  person
  غلامی
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام من بیمه قالی بافی دارم برای ادامه داخل یک کارگاه قالی بافی زیر نظر کارفرما میخواهم ادامه بدهم مشکلی برای بیمه من هست یا نه

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   اگر بازرس تامین اجتماعی شما را آنجا ببیند باید از طریق کارگاه کارفرما لیست بیمه شما را ارسال کند.

person
صالح محمودی
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام من آقاهستم چند سال پیش روی فرش افتادم زمین پشتم و شانه راستم شکست و بیمه قالی بافی هستم الان دیگه توان کار سنگین رو ندارم و روی سینه ام استخوانش شکسته می خوام بدانم می توانم بعداز عمل باز نشسته شوم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید بازنشسته شوید.

person
مهدی
۱۴ اسفند ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
من به تازگی بیمه ام از تامین اجتماعی تبدیل به نفت شده و همسرم تحت پوشش بیمه نفت قرار گرفته اند و خودشان ۱۲ سال سابقه بیمه قالی بافی دارند. آیا راهی هست که پوشش درمان تامین اجتماعی را قطع کنم ولی همچنان بیمه بازنشستگی باشند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید مشکلی نیست.

   person
   مهدی
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

   ممنون لطف کردید

person
Abozar
۰۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام مادر بنده ۲۰ سال بیمه دارن و ۵۰ سالشون هست
از این ۲۰ سال ک گفتم ۹ سالش بیمه قالی بافی قید شده و ۱۱ سالش شاغلان صنایع دستی واسشون رد شده
میتونن الان درخواست بازنشسگی بدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتواند.

person
Reza
۰۹ اسفند ۱۴۰۲

سلام
مادرم از سال ۸۲ تا الان ۲۰ سال سابقه بیمه قالیبافی شناسه دار دارن و فروردین وارد ۵۰ سالگی میشن میتونن بازنشسته بشن اگر ن میتونه از ی شرکت حدودا ۶ ماه بیمه واسشون رد کنن و بعد درخواست بازنشستگی بده؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با این شرایط سن و سابقه نمی تواند بازنشسته شود. باید حدودا ۶ الی ۹ ماه لیست بیمه که مشمول قانون کار باشد برای ایشان ارسال کنند بعد درخواست بازنشستگی بدهد.

person
moradifadya@gmail.com
۳۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام
کسی که بهزیستی براش بیمه قالی بافی واریز میکنه
بعد که بیمه بگیر میشه یه پول یجا بهش میدن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام خیر دوست عزیز

person
رویا
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

آیا میتوانم با ۱۹ سال ۳۸ روز تقاضای بازنشستگی کنم و اگر میشه چقدر حقوق شاملم میشه و اگر تونستم وصل کنم بیمه آیا بت ۲۰ سال بازنشته میشم و با بیست سال چقدر حقوق میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید شرایط سنی بازنشستگی را داشته باشید.

person
رویا
۲۹ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من خانم ۵۱ ساله با ۱۹ سال ۳۸ روز بیمه قالی بافی هستم و چون جابجا شدم ولی در همون منطقه هستم و شعبه عوص نشده بهم میگند بیمه قطع کردیم بخاطر اینکه جابجا شدی و خبر ندادی در صورتی که تا آذر امسال بیمه ریختم و تا عید وقت دارم برم جابجا اعلام کنم آیا حق دارند بیمه قطع کنند و من باید چکار کنم ممنون میشوم راهنمای بفرمایید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بازرس باید مطمن شود که شما قالی باف واقعی هستید باید بازرس را متقاعد کنید.

person
آ
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من خانومی متاهل تحت پوشش بیمه درمانی همسرم هستم از طریق قالی بافی بیمه میخواهم بکنم بیمه بازنشستگی بدون درمان هست آیا همچنان میتوانم از بیمه درمانی تحت پوشش همسرم استفاده کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی دیگه کسی را بیمه قالی بافی نمیکند باید خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد با نرخ ۱۲ درصد بدون درمان بیمه کنید و از درمان همسرتان هم استفاده کنید.

person
سمیه
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

من یه زن خانه دارم میخوام خودم بیمه فرش بافی کنم،اگه میشه لطفا راهنمایی کنین کجا مراجعه کنم .ممنونم 🙏

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  طرح بیمه قالی بافی دیگر وجود ندارد شما می توانید خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید.

person
سمیه
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر الانم میشه کسی خودش بیمه قالی بافی بکنه؟تاریخ بهمن ۱۴۰۲ دارم صحبت میکنم ،چون شنیدم میگن که این طرح دیگه کسی رو بیمه نمیکنه ،درسته؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه قالی بافی دیگر وجود ندارد.

person
فاطمه
۲۳ بهمن ۱۴۰۲

سلام، من ۴۲ سال دادرم و ۱۱ سال سابقه قالیبافی، مدتیه بیماری روماتیزم گرفتم که مربوط به استخوان ومفاصل هست،وکار رو برام سخت کرده باتوجه به اینکه کار منزل رو هم به سختی انجام میدم،،میتونم بازنشت بشم؟؟وبرای ازدواج بیمه قانونی داره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر با این شرایط سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید. برای ازدواج قانون هدیه ازدواج دارد ولی به شما تعلق نمی گیرد.

person
یاس
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

سلام اگر کسی با ۲۰ سال بیمه قالی بافی شناسه دار داشته باشه وسنش ۴۵ سال باشه میتونه بازنشسته بشه اگر نه چند سال دیگه باید پرداخت کنه اگر بیشتر از ۲۰ سال پرداخت کنه
به حقوق بازنشستگی ش اضافه میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر این شخص ۶ ماه جای برایش لیست بیمه ارسال کنند می تواند با این سن و سابقه بازنشسته شود.

person
امیری
۱۰ بهمن ۱۴۰۲

سلام
من چند ساله قالی میبافم ولی بیمه ندارم الان میخوام خودم و بیمه کنم کارت مهارت فنی و حرفه ایی هم دارم و ۳۳ سال هم سن دارم
باید چه مراحلی و طی کنم و کجا اقدام کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی فعلا کسی را بیمه قالی بافی نمیکند بروید درخواست بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید.

person
Asa
۰۲ بهمن ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر.بیخشید ما تقریبا سال ۱۳۸۰یک زمین به متراژ ۲۰۰ متر از تعاونی قالیبافی خریدیم .بعد از مدتی کلاهبرداری شد و پول مارو بردن و نه زمین دادن ونه پول هرچقدر هم پیگیری کردیم هیچی مشخص نشد.برای استان کردستان شهرستان سنندج هستیم. ورسید پرداخت و برگه ی تایید که ما زمین رو خریدیم هنوز ام داریم.میشه راهنمایی کنید که ما کجا بریم چیکار کنیم. ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ بهمن ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است در این خصوص از یک وکیل یا مشاور حقوقی کمک بگیرید.

person
قالیباف
۲۹ دی ۱۴۰۲

سلام من ۱۴ ساله بیمه قالی بافی دارم ۴ ماه است که فهمیدم بیماری لاعلاج ای ال اس گرفته ام دکتر برایم از کار افتادگی نوشته رفتم بیمه برای از کار افتادگی شرکت کنم بیمه به من گفت اگر در کمیسیون پزشکی شرکت کنم و رد بشم بیمه قالی بافی قطع می‌شود به این معنی که من خودم اقرار میکنم که نمی‌توانم قالی بافی کنم و بیمه قطع می‌شود و باید اول بیمه ام را اختیاری کنم بعد در کمسیون شرکت کنم ایا قانون قالی بافی اینگونه است که در کمسیون شرکت کنم ،بیمه ام قطع میشود؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله قطع می شود.

person
As
۲۶ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر. افزایش سن بازنشتگی برای بیمه ی قالیبافی هم هست یعنی خانم ها چند سالگی بازنشسته میشن؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خانم ها در ۵۵ سالگی بازنشسته می شوند.

person
R2
۲۵ دی ۱۴۰۲

سلام
پدرم‌بازنشستگی طرح معسرین ارتش دریافت می‌کند
مادرم باید الان بازنشسته بیمه قالی بافی شوند آیا با بازنشستگی مادرم حقوق پدرم قطع میشود

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر قطع نمیشود.

person
سمیرا
۲۵ دی ۱۴۰۲

بنده یه خانم ۴۱ ساله هستم میخواستم بدونم که ایا بعد ۱۳ سال سابقه بیمه قالی بافی بیمه رو قطع کنیم بعدش یه بیمه بشیم که سختی کار داشته باشد
چند سال باید بریزیم که بازنشسته بشیم با ۵ سال سختی کار

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید با ارفاق سخت و زیان آور ۲۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید.

person
امی
۱۶ دی ۱۴۰۲

سلام ما وام قالی بافی را مردادماه ثبت نام کردیم کی وام ما را می دهند احتیاج داریم .

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به بانک مراجعه کنید و پیگیری کنید.

person
دادگر
۱۶ دی ۱۴۰۲

سلام بازرسان شما آیا برای همه یکسان هستند ؟؟؟چون یه خانمی ۶ سال سابقه ی بیمه قالیبافی داشت و یه مدت نتونست کار کنه چون بی سر و زبون بود قطع کردن بیمه اش را و یه خانمی ۱۴و ۱۳ ساله بینه قالیبافی هست از همون ابتدا یه قالی ۴ نشونی و یه تابلو داشته و تازه اونم خونه مامانش هست گه گداری مامان میافتن براش و خودش از نظر مالی عالیه سالن آرایشگاه داره و ‌‌‌…ولی همچنان بیمه هست آیا به نظرتون این عدالته؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر عادلانه نیست شما میتوانید همین موضوع را محرمانه با مستندات به ریس شعبه تامین اجتماعی گزارش دهید تا ایشان پیگیری کنند.

person
ریحانه
۱۲ دی ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
مادر من حدود ۱۱سال بیمه قالی بافی داره و ۵۱سالشه
چون دست و کتفش درد می‌کنه دیگه نمیتونه کار کنه .با گواهی
دکتر می‌تونه بازنشسته بشه؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر در چنین مواردی نمی توانید از بازنشستگی استفاده کنید.

  person
  دادگر
  ۱۷ دی ۱۴۰۲

  شماره ای اگر هست لطف کنید

person
زهرا
۱۱ دی ۱۴۰۲

سلام ببخشید یه سوال دارم. چرا طرف با ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن میتونه بازنشسته بشه ولی با ۲۵ سال سابقه ۵۰ سال سن نمیتونه باز نشسته بشه؟ آیا سابقه بیمه خرید و فروش میشه؟ یکی از اقوام میگه من سابقه خودم فروختم، آیا این امکان وجود داره؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر؛ سابقه قابل خرید و فروش نیست.

   person
   زهرا
   ۲۵ دی ۱۴۰۲

   سلام میشه لطفا یه توضیحی بهم بدین. راجع به سن بیمه شدن؟ چرا یه خانم با ۲۰ سال سابقه و ۴۵ سال سن میشه بازنشست شد؟ ولی با ۲۵ سال سابقه و ۵۰ سال سابقه نمیشه بازنشسته شد؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ دی ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    ۲۰ سال سابقه بیمه و ۴۲ سال سن مربوط به خانم هایی است که در جای کار می کنند و کارگر محسوب می شوند می توانند با این سن و سابقه بازنشسته شوند.

person
Amir
۲۸ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر
من میخوام کارگاه قالیبافی بزنم و باید بافنده هارو بیمه کنم .
برلی هر بافنده ماهیانه چقد حق بیمه باید واریز کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  حق بیمه آنها نفری نزدیک به دو ملیون تومان میشود ولی با بازرس تامین اجتماعی همان شعبه مراجعه کنید که از نزدیک بازرسی کند شاید مشمول کمک دولت شوید.

person
فاطمه
۲۲ آذر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر ببخشید من خانمی هستم حدود۹سال بیمه درکارخانه(سخت وزیران آور)ویکسال ونیم هم بیمه بیکاری ده سال هم هست بیمه قالیبافان شناسه دار پرداخت کردم وسنم هم ۴۰سال هست آیابااین شرایط میتونم بازنشسته شوم؟اگرنه چند سال دیگر باید بیمه بپردازم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما در سن ۴۲ سالگی میتوانید بازنشسته شوید ولی باید ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید و اون چند ماه آخر را بیمه اجباری واریز کنید.

person
Su
۱۳ آذر ۱۴۰۲

متشکرم،پنج ساله باقیمانده از قالیبافی رو ممکنه خانه داری پرداخت؟اگه ممکنه تا چند سال پرداخته بشه؟خانه داری هم مثه قالیبافی واسه ۲۰سال حداقل حقوق هست یا تا سی سال باید پرداخته شه؟

  person
  ناظمی
  ۲۸ آذر ۱۴۰۲

  سلام اگر بیمه قالی بافی بدون کارفرما باشد و آزاد خودم بیمه پرداخت کردم باز هم امکان سرکشی از بیمه و دستگاه قالی استفاده نکنم بخاطر مریض بودنم بیمه ام قطع میکنند

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۹ آذر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   بله بیمه قطع میشود.

person
Su
۱۳ آذر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ،برای خانمی که ۳۸سال سن داره و بیمه قالیبافی میده و ۱۵سال سابقه پرداخت بیمه داره،سقف سن که برای خانما ۵۵سال هست،ولی اگه ۲۰سال بیمه بپردازه،۲۰روز حقوق بهش میپردازن توی ۵۵سالگی؟ واسه قالیبافی باید حداکثر چه مدت بیمه پرداخت ۲۰یا ۳۰ سال؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با ۲۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن میتوانید با حداقل مستمری بازنشسته شوید.

   person
   Su
   ۱۳ آذر ۱۴۰۲

   ممنون از پاسخگویی تون🙏از ۱۵سال تا سقف ۲۰سال رو ممکنه خانه داری واریز کرد؟یا حتما باید همون قالیبافی رو ادامه داد؟خانه داری سقف بازنشستگیش سی ساله؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۸ آذر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    شرایط بازنشستگی بیمه قالی بافی با بیمه زنان خانه دار یکی است فرقی با هم ندارند.

person
Su
۱۳ آذر ۱۴۰۲

اینکه میگن بیمه قالیبافی۲۰ساله هست,یعنی ۲۰روز حقوق پرداخت میشه؟من فکر میکردم مشاغل سخت محسوب میشه سقف بازنشستگیش ۲۰ساله و همون سی روز حقوق رو میپردازن!

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر جز کارهای سخت و زیان آور نیست ولی با ۲۰ سال سابقه بیمه میتوانید حداقل مستمری را دریافت کنید.

person
محمدی
۱۱ آذر ۱۴۰۲

سلام من خانمی ۵۰ ساله هستم با۲۳ سال سابقه بیمه قالیبافی،آیا میتونم درخواست بازنشستگی با ۲۳ روز حقوق رو بدم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمیتوانید باید حتما ۵۵ سال سن داشته باشید.

person
زهره
۰۹ آذر ۱۴۰۲

باسلام ووقت بخیر میخوام بیمه خانه داری ازبیمه پاسارگاد بشم ایا نمایندگی اینجور بیمه ها معتبره یانه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  میتوانید از سامانه سنهاب اعتبار بیمه مد نظر را بررسی کنید.

person
حسین
۰۷ آذر ۱۴۰۲

سلام
خانم بنده ۴/۵ سال بیمه قالیبافی تآمین اجتماعی رد کرده و چند سال فاصله افتاده و اگر الان بخواهد مجددا بیمه رد کند میتواند یا خیر؟ هزینه آن برای قالیبافی و زنان خانه دار چقدر میشود؟ با تشکر از پاسخ شما

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید بیمه زنان خانه دار واریز کند و حق بیمه ان ماهیانه از ۶۶۰ هزار تومان شروع میشود.

person
مسیح
۰۶ آذر ۱۴۰۲

سلام میخواستم بیمه قالی بافی بشم ایاپذیرش داره یانه ممنون میشم جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  خیر سهمیه بیمه قالی بافی دیگر وجود ندارد.

person
دنیا
۰۵ آذر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من ده سال مرکز بهداشت بیمه بودم الان سیزده سال بیمه قالی بافی میریزم کل سابقه ام ۲۳ سال هست ..چهل وشیش سال سن دارم میتونم بازنشسته بشم ..

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ آذر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شرایط سنی بازنشستگی برای خانم ها ۵۵ سالگی است.

person
A
۲۹ آبان ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
بنده متولد ۱۳۴۲/۱۱/۸ میباشم و از قالیبافی بیمه هستم تقریبا ۱۸ سال ۱۰ ماه
الان قانون جدید بیمه تصویب شده برای قالیبافان هم فرقی میکند
سن بازنشستگی قالیبافان خانگی هم تغیر کرده یا نه
ممنون میشم اگر جواب بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  فعلا که تصویب نشده است صبر کنید تا تصویب شود بعد اظهار نظر کنیم.

person
مرمر
۲۶ آبان ۱۴۰۲

۱۷سال سابقه بیمه قالیبافی دارم و ۳سال هم برایم لیست بیمه رد شده ایا میتوانم با ۴۵ سال سن و ۲۰ سال با حقوق ۲۰ روز باز نشسته شوم ؟مشمول قانون کار قرار میگیرم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  اگر ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید بله میتوانید بازنشسته شوید.

person
ستارزاده
۲۲ آبان ۱۴۰۲

سلام من بیمه قالیباف دارم همسرم هم از کارگران ساختمانی بیمه شده آیا اگه همسر فوت بشه مت مستمری ایشون بگیرم از قالیبافی هم میتونم حقوق بگیرم یا دو تا مستمری نمیدن؟؟اگه ندن پس این بیمهکه پرداخت کردم چی میشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از هر دو مستمری میتوانید استفاده کنید مشکلی ندارد.

person
زهرا
۱۷ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۴۳ سال سن دارم و ۱۲ سال سابقه بینه قالی بافی دارم میتونم خودمو بیمه زنان خانه دار کنم؟ و ایم بیمه رو حذف کنم؟
چون میخام از بیمه درمانی شوهرم استفاده کنم.
بیمه زنان خانه دار هم دفترچه داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام، بله دوست عزیز. می توانید از بیمه همسرتان استفاده کنید مشکلی نیست.

person
بهنام
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۲۰سال سابقه دارم ۱۰سال از کارگری بوده ۱۰سال از قالی بافی شناسه دار والان ۴۵سال دارم میخوام بدونم ۵سال دیگه قالی بافی داشته باشم باز نشسته میشم یعنی بیمه بشه ۲۵ سال ممنون میشم جواب منو بدید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر نمی توانید بازنشسته شوید.

person
رو یا
۱۰ آبان ۱۴۰۲

سلام من ۴۲ سالم هست خانه دار هستم کمی قالی بافی کار کردم هیچ بیمه ای ندارم الان میتونم بیمه قالی بافی بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی دیگه بیمه قالی بافی نمیکند. می توانید بیمه زنان خانه دار را تهیه کنید.

person
Alireza
۰۹ آبان ۱۴۰۲

سلام
مادر بنده ۱۶ سال بیمه قالی بافی ریخته و تازگیا برای بازنشستگی کار افتاده اقدام کردیم و جواب کمسیون اومده ۶۶ درصد کار افتاده میخواستم بدونم با این شرایط بازنشسته کار افتاده می‌تونه بشه و چقدر حقوق خواهد گرفت کار افتادگیش بخاطر چماش هست

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  با ۶۶ درصد از کار افتاده کلی محسوب میشود و مستمری به ایشان تعلق میگیرد.

person
جواد
۰۱ آبان ۱۴۰۲

سلام
همسر بنده بیمه قالی بافی از طریق میراث فرهنگی هستن.
با توجه به پیام های دوستان خواستم بدونم بیمه ایشون هم قطع شده ؟
البته زمان زیادی نیست حدود شش ماهه که بیمه شدن

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  شما باید به شعبه مراجعه کنید و موضوع را پیگیری کنید.

person
ماریه بهروز
۲۹ مهر ۱۴۰۲

با سلام من ۴۴سالمه و۱۲سال سابقه بیمه دارم و می‌خوام می‌خوام موقع بازنشستگی حداقل حقوق رو دریافت کنم میتونم تقاظا بدم وفیش بیمه رو زیاد واریز کنم تا بتونم موقع بازنشستگی حقوق ماهیانه زیاد بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز خیر نمی توانید فیش بیمه را بیشتر کنید.

person
ماریه بهروز
۲۹ مهر ۱۴۰۲

سلام من بیمه قالیبافی با سابقه کاری ۱۲ سال دارم والان در سن ۴۴ سالگی هستم میتونم در۵۵ سالکی سابقه ام روبه ۳۰سال برسونم با پرداخت یکجا بقیه سالهای باقیمانده یا اینکه با پرداخت حداکثر حقوق در بقیه بیمه میتونم دریافتی بیمه ام رو زیاد کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید فقط سال هایی که تا زمان بازنشستگی بیمه پرداخت کرده اید برای شما مورد محاسبه قرار می گیرد.

person
سهیلا
۲۶ مهر ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر من چندساله بیمه قالیبافی رو پرداخت کردم ولی الان تو نظرات خوندم بیمه قالیبافی دیگه وجودنداره یعنی این چتدسالی ک پرداخت کردم هیچی میشه؟درضمن امسالم پرراخت کردم نفری ۳میلیون و شصت تومن اگه برداشته شده پس چرا ازم پول گرفتن‌؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  برای کسانی که جدیدا میخواهند بیمه قالی بافی بشوند دیگه امکان نداره چون دیگه سهمیه بیمه قالی بافی وجود ندارد مربوط به شما که قبلا بیمه شدید نیست.

person
دوست
۲۵ مهر ۱۴۰۲

سلام من یه مدت بیمه قالی بافی واریز کردم بعد رفتم سر کار الان میتونم اون باقی مانده سابقه بیمه را بیمه قالیبافی قبلی ادامه بدم یا دوباره باید قرارداد جدید قالیبافی داشته باشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیزپکلا سهمیه بیمه قالی بافی دیگه وجود ندارد که شما مجدد بیمه قالی بافی بشوید.

person
منیر
۲۲ مهر ۱۴۰۲

سلام
من سابقه بیمه تامین اجتماعی قبلاً داشتم ک دیگه سرکار نرفتم.تا اینکه پارسال بیمه قالی بافی بابت ۱سال واریز کردم ولی تو سابقه م نمی‌بینم اون ۱سال.یعنی الان دیگه بیمه قالی بافی هم رد نمیشه بریزم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  باید به شعبه ای که حق بیمه واریز کردید مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند.

person
N.z
۲۰ مهر ۱۴۰۲

سلام ده سال سابقه بیمه قالیبافی دارم آیا میتوانم به بیمه ی دیگری آن را تغییر دهم
اگر بله چه بیمه ای

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله میتوانید مشکلی ندارد هم میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید و هم میتوانید بیمه اختیاری شوید.

person
ریحانه
۲۰ مهر ۱۴۰۲

سلام من ۵۰ سال سن دارم و۱۳ سال سابقه بیمه قالی بافی آیا میتونم ۵ سال باقی مانده رو خریداری کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر نمی توانید باید به سن ۵۵ سالگی برسید.

person
فیش بیمه
۱۹ مهر ۱۴۰۲

سلام چطور میتونم فیش بیمه قالیبافی رو خودم بگیرم از چه سامانه ای و با چه نام کاربری و رمز عبوری؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  از سایت تامین اجتماعی با شماره ملی خود در سامانه ثبت نام کنید و رمز عبور را تعیین نمایید.

person
زهره آرشیدایی
۱۸ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من ۳۷ سال سن دارم و از سال ۹۱ بیمه قالی بافی هستم مشکل MSدارم و تازگی دیسک گردن گرفتم اقدام به کارافتادگی کردم ولی رای صادر شده زیر ۶۶ درصد ،یعنی قبول نکردن میخواستم بدونم که اگه من بیمه قالی بافی رو ادامه بدم تا چند سال دیگه بازنشستم. یا سوال دیگه من اینه که شما چه بیمه دیگه ایی رو پیشنهاد میدی اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز.
  سن بازنشستگی برای خانم ها ۵۵ سالگی است.

person
محمدی
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید بیمه کاری منظورم بیمه شاغل در درمانگاه رد شه ۳روزدر هفته بهتر هستش یا بیمه مشاغل آزاد ؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بهتر است بیمه مشاغل ازاد را برای روزهای باقی ماند تهیه نمایید.

person
لیلا
۱۷ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من ۳۷ ساله هستم ومیخوام بیمه قالی بافی داشته باشم لطفا من رو راهنمایی کنید

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه تامین اجتماعی در حال حاضر بیمه قالیبافی را ارائه نمی دهد.

person
محمدی
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید من هم مدرک قالیبافی دارم و قالب میبافم هم ۳روز در هفته کارشناس بهداشت هستم
ب نظرتون بیمه قالیبافی رد سه واسم بهتر هستش یا بیمه کارشناس حفاظت و بهداشت کار ؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  تامین اجتماعی دیگه سهمیه بیمه قالی بافی ندارد باید بروید خودت را بیمه حرف و مشاغل آزاد کنید.

person
ماریه بهروز
۱۵ مهر ۱۴۰۲

سلام خواهرم تو ۵۰سال سن ۱۲ سال سابقه کاری داره اما دریافتی حقوقش تو ۵۵ سالگی کفاف زندگیشو نمیده میتونه در کنار اون الان تا ۵۵ سالکیش خانه‌داری رو هم واریز کنه تا حقوقش بیشتر بشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر فقط از یک مستمری می توانند استفاده نمایند.

  person
  محمدی
  ۱۶ مهر ۱۴۰۲

  یعنی کامل بیمه قالیبافی حذف شده؟ حتی برای کسایی که قبلا بیمه واریز کردن؟؟؟؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۷ مهر ۱۴۰۲

   سلام. بله فعلا همچین بیمه ای ارائه نمی شود. سوابق بیمه ای افرادی که در گذشته از این بیمه استفاده کرده اند باقی می ماند.

  person
  حسین اسدبگی
  ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

  با سلام همسر من سه سال سابقه بیمه قالیبافی دارد از ۸۶ تا
  ۸۹ و بقیه را واریز نکرده الان سن او ۵۵ سال و ۷ ماه است رفتیم تامین اجتماعی بقیه را خریداری کنیم گفتند حدود ۱۸۰ میلیون باید بپردازید آیا راهی دیگر برای بقیه ۷ سال باقی مانده وجود دارد مثل بیمه زنان خانه دار یا مشاغل اجباری که مبلغ کمتری بتوانیم بپردازیم که بتواند بازنشست شود با تشکر

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر راه دیگری وجود ندارد اگر می خواهد بازنشسته شود باید اون کسری سوابق خودش را یکجا واریز کند سال آینده خیلی بیشتر می شود.

person
بیمه قالی بافی
۱۲ مهر ۱۴۰۲

سلام من ۸سال سابقه بیمه قالی بافی دارم که درحال حاضرفعال هست ولی به یک مشگل برام امده که ۱۰سال برایم حکم زندان بریدن ایا بیمه ام راقط میکنند یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله بیمه قالی بافی شما قطع میشود چون بازرس تامین اجتماعی در خصوص اشتغال شما بازرسی میکند.

  person
  محمدی
  ۱۷ مهر ۱۴۰۲

  ممنون از لطف تون

  person
  هاشمی
  ۲۵ آبان ۱۴۰۲

  سلام بیمه قالی بافی دارم ۱۰سال سابقه دارم توسالهای گذشته توسال۷۴به بعدمی توتنم اون سالهایی که بیمه برامون ردنشدازاون سالها استفاده کنم لطفاً راهنمایی کنید ممنونم

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۷ آبان ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   خیر نمیتوانید فقط سالهای که حق بیمه واریز شده میتوانید استفاده کنید.

person
محمدی
۰۹ مهر ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید امکانش هست یه روز در هفته بیمه کارشناس بهداشت رد شده واسم و ما بقی شو بیمه قالیبافی واریز کنم؟؟؟؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز خیر امکان ندارد

person
معصومه
۰۷ مهر ۱۴۰۲

باسلام خسته نباشید بنده متولد۱۳۵۱بهمن ماهی هستم آیامیتوانم خودم رابیمه کنم مدرک قالی بافی ازفنی حرفه ای دارم لطفاجواب بدیدباتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۸ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای خودتان بیمه زنان خانه دار را خریداری کنید و تا سن ۵۵ سالگی بیمه پردازی نمایید. سپس در ۵۵ سالگی سال های باقی مانده را خریداری کرده و از بازنشستگی ده ساله استفاده نمایید.

person
منا
۰۲ مهر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید مادر من ۵۳سالشه ۱۲سال بیمه قالی بافی ریختند الان بیمه شونو قطع کردن خواستم بگم امکانش هست این دوسال باقیمانده را بیمه خانه داری واریز کنند تا بازنشسته بشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله می توانند بیمه زنان خانه دار را واریز نمایید.

   person
   قالی باف
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

   اگر دو سال آخر رو بیمه زنان خانه دار پرداخت کنیم حقوق بازنشستگی بیشتر میشه ؟ آخه حق بیمه زنان خانه دار بیشتره به خصوص ۱۸ درصدش

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    بیمه زنان خانه دار را با هر نرخی که پرداخت کنید همان حداقل مستمری را دریافت می کنید.

person
سیما
۳۰ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر.مادرم ۵۹سالشون هست.۴ سال بیمه پرداخت کردند و دیگه ادامه ندادند.الان میتونن برای ادامه بیمه شون اقدام کنند?

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مادر شما به سن بازنشستگی رسیده است. می توانید از بازنشستگی ده ساله استفاده نمایید و ۶ سال باقی مانده را پرداخت کنید تا بازنشسته شوند و حقوق ماهیانه دریافت نمایند.

person
سیما
۲۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر.
مادرم ۵۹ سال سن دارند.قبلا به مدت ۴ سال بیمه قالیبافی پرداخت کردند و دیگر ادامه ندادند.الان میتونن برای بیمشون اقدام کنند که به روال قبل پرداخت کنند یا یکجا?

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۱ مهر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  مادر شما به سن بازنشستگی رسیده اند. می توانید از شرایط بازنشستگی ده ساله استفاده نمایید و سال های باقی مانده را پرداخت کنید تا بازنشسته شوند.

person
فاطمه
۲۷ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر مادر من ۵۴سالش هست و ۷سال سابقه بیمه قالیبافی داره البته ۹سال بود که دو سال کسر شد الان هم به صورت آزاد بیمه تامین اجتماعی ۱۸درصد میریزن میخواستم بدونم تو سن ۵۵و با خرید سابقه و یکی کردن سوابق می‌تونه بازنشسته بشه و مقدار حقوق چه قدر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله در سن ۵۵ سالگی می توانند با خرید سال های باقی مانده از بازنشستگی ده ساله برخوردار شوند. حداقل حقوق را دریافت می کنند.

person
دبیر
۲۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام من۳۴ سال سن دارم.دیپلم طراحی فرش دارم.میخوام خودم بیمه کنم .بهتره بیمه تامین اجتماعی روستایی بشم یا بیمه دیگه مد نظر بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بیمه روستایی یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی برای افرادی است که در روستا زندگی می کنند. شما می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را تهیه بفرمایید.

person
حورینب بهی پور
۲۱ شهریور ۱۴۰۲

سلام و درود وقتتون بخیر من الان چهارده ساله بیمه قالیبافی هستم میخوام با ۲۰سال سابقه بیمه بازنشستگی رو بگیرم سنم الان ۴۳ هست آیا میتونم ؟؟بعد این قضیه ماالتفاوت در اون زمان چیه میشه راهنمایی کنید متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  خیر سن بازنشستگی برای خانم ها ۵۵ سالگی است تا رسیدن به سن بازنشستگی نمی توانید اقدامی کنید.

person
عاطفه
۱۹ شهریور ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر
مادر من ۵۶ سال سن و ۱۲ سال سابقه بیمه دارن با این شرایط اگر بخوان بازنشست بشن دریافتیشون چقدر خواهد بود حدودا؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مبلغ دو ملیون و هشتصد هزار تومان میشود.

person
منصوری
۱۶ شهریور ۱۴۰۲

سلام
ببخشید شرایط سنی بیمه قالیبافی روستایی هم مثل بیمه قالیبافی تامین اجتماعی هست؟یعنی به ۵۵ برسیم بیشتر از ده سال سابقه بیمه داشته باشیم میتونیم مستمری بگیریم یا حتما باید ۳۵ سال پرداخت کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر با هم فرق میکنند تامین اجتماعی با ۱۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن با ۱۰ روز حقوق بازنشسته میکند.

person
Z
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

سلام
مادر من ۴۱ساله هستند و مدرک قالی بافی هم دارند و عضو اتحادیه قالی بافی هم هست ولی هنوز بیمه نشده
می تواند الان بیمه قالی بافی شود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

  سلام. دوست عزیز بهتر است بیمه زنان خانه دار را برای ایشان تهیه کنید.

   person
   توحید
   ۰۷ بهمن ۱۴۰۲

   ۱۴سال و ۵ماه و۱۵ روز چقدر مستمری میدند من ۲۷۶۰۰۰۰دریافت می کنم طرف با ده سال سابقه ۲۶۰۰۰۰۰دریافت می کنه

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۸ بهمن ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    با ۱۴ سال سابقه بیمه حدودا سه ملیون و چهار صد هزار تومان مستمری دریافت میکنید.

person
Me
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

سلام بیمه قالی بافی میشه تکمیلی کرد باید کجا مراجعه کنم؟و سوال دگه اینکه کارت مهارت قالی بافی ک بصورت هوشمند هست باید تمدید کرد یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست گرامی
  برای بیمه تکمیلی باید به بیمه خصوصی منل ایران ۰ البرز ۰ و غیره را خریداری کنید. می توانید از سایت بیمه دات کام این کار را انجام دهید. بله باید مجددا تمدید شود.

person
Me
۲۷ مرداد ۱۴۰۲

بیمه گذار مشمول قانون کار باشه یعنی چی ؟با سابقه بیستو پنج در سن ۴۲سالگی بازنشسته نمیکنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. سن بازنشستگی برای زنان ۵۵ سال و برای مردان ۶۰ سال است.

person
پریسا
۲۳ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ،من کارت مهارت قالیبافی دارم ،میتونم خودم رو بیمه قالیبافی کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. فعلا تامین اجتماعی با کارت مهارت قالی بافی کسی را بیمه نمیکند.

person
هلن
۱۹ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت شما بخیر
عذر میخوام مادر من ۵۱ سالشون هست و از سال ۸۴ حق بیمه قالیبافی پرداخت میکنند.
باتوجه به اینکه حتما باید بازنشسته بشن تا بیمه تکمیلی داشته باشن راه حل تکمیلی کردن بیمه شون چیه؟

و اینکه الان ایشون عمل آب مروارید چشم دارند چند درصد از هزینه عمل رو تامین اجتماعی در صورت تکمیلی نبودن متقبل میشه؟

ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام.
  برای بازنشستگی باید ۵۵ ساله باشند.
  برای استفاده از بیمه تکمیلی هم باید به یکی از مراکز بیمه مراجعه کنید تا وضعیت را بررسی کنند و گزینه مناسب را به شما ارائه دهند. تامین اجتماعی هزینه آب مروارید را پرداحت می کند منتها باید از اکنون وقت بگیرید چون مراکز شلوغ هستند.

person
فاطمه
۱۸ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقتتون بخیر باشه.مادر من ۱۶ سال پرداختی بیمه قالی بافی داشتن و ۴۵ سال سن دارن اما رباط کتفشون پاره شده و پزشکشون گفتن دیگه نمیتونی کار کنی.و به عنوان کار افتاده کل بهشون نامه دادن که قراره بیارن کمیسیون.اگر ما ۴ سال رو برای ایشون خریداری کنیم و با ۲۰ سال بازنشسته شن دریافتی ماهانه شون چقدر میشه و آیا مشمول چیزایی مثل عیدی و … میشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام.
  شما اصلا نمیتوانید این ۴ سال سابقه بیمه را خریداری کنید همچنین قانونی در تامین اجتماعی نداریم

   person
   فاطمه
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

   پس اینکه خیلی ها نوشتن خریداری کردن منظورشون چیه؟
   میشه بگید ماهانه چقدر دریافت میکنن با شرایطی که گفتم خدمتتون؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

    قبلا خریداری شده. فععلا ثبت نامی برای این بیمه وجود ندارد.

    person
    فاطمه رئیسی
    ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

    سلام وقتتون بخیر من یازده سال و سه ماه بیمه دارم به علت ضعف مالی نتوانستم فیش بیمه را واریز نمایم بیمه ام قطع شد و ۴۹ سال ام هم هست ایا بیمه باز نشستگی بهم طعلق میگیره
    بیمه ام شناسنامه دار بود ممنون

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

     سلام. خیر با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
فریبا
۱۶ مرداد ۱۴۰۲

سلام
شوهر بنده ۳۰سالشه ۱۰سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داره.
و چندین سال قالی باقی هم انجام میدهد،الان چند سالیست توان پرداخت بیمه تامین اجتماعی رو نداریم ، آیا امکان هست با ازمون قالی بافی کارت قالی بافی رو دریافت کند و زیر نظر بیمه قالی بافی باشد؟؟؟
و اگر زیر نظر قالی بافی باشد سوابق بیمه تامین اجتماعی قبلی به بیمه قالیبافی متصل میشه یا خیر؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. الان دیگه تامین اجتماعی کسی را بیمه قالی بافی نمیکند چون حق بیمه قالی بافی پایین است دولت سهمیه جدید اعلام نمیکند.

person
Alireza
۱۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام بله فردا میخواد بره کمیسیون پزشکی و دکتر در نامه خود نوشته از کار افتاده کلی و از سال ۹۵ به همان پزشک مراجعه میکرد و دکتر در نامه نوشته و با این وضع اگر بازنشسته شود چقدر حقوق خواهد گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. به رای مربوطهف سابقه کار و درصد حق بیمه بستگی دارد.

person
Alireza
۰۴ مرداد ۱۴۰۲

سلام مادر بنده ۴۱ ساله هست و ۱۶ سال سابقه بیمه قالی بافی داره چشماش ضعیفه و دکتر نامه داده برای کار افتادگیش اگه الان باز نشسته شود چقدر حقوق خواهد گرفت

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. با این شرایط سن و سابقه ای که مادر شما دارد تامین اجتماعی اصلا بازنشسته نمیکند مگر اینکه در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کند که ایا از کار افتاده کلی میشود و یا خیر.

person
خدیجه
۰۲ مرداد ۱۴۰۲

سلام از بچگی تا الان که ۴۲ساله هستم قالیبافی کردم الان می توانم بیمه شوم کارت مهارت هم بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. الان دیگه نمیتوانید چون تامین اجتماعی سهمیه بیمه قالی بافی فعلا ندارد.

  person
  Alireza
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۲

  بله دکتر نامه داده و نوشته از کار افتاده کل و فردا میخواد بره کمیسیون تامین اجتماعی و از سال ۹۵ به دکتر چشم پزشکی مراجعه کرده و دکتر در نامه خود نوشته و می‌فرمایید که با این وضعیت باز نشسته شود چقدر حقوق خواهیم گرفت؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. اگر در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید و از کار افتاده کلی تلقی شوید حداقل مستمری یعنی ماهیانه ۵۳۰۰ هزار تومان بعلاوه حق عائله مندی و حق مسکن دریافت میکنید.

person
رجاه
۲۸ تیر ۱۴۰۲

سلام من از سال ۸۶ دارم بیمه قالیبافان رو پرداخت میکنم و ۵۲ ساله هستم از سال ۸۶ تا سال ۹۱ بیمه ها رو ۶ ماهه پرداخت کردم وبقیه رو سه ماهه. الان تو سابقه بیمه م سالهای ۸۶ تا ۹۱ که ۶ ماهه پرداخت کردم چیزی نمیاد و فقط از ۹۱ تا الان یعنی تا سه ماهه اول ۱۴۰۲رو به عنوان سابقه محاسبه میکنه تکلیف سالهای قبل که ۶ ماهه پرداخت کردم چی میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ تیر ۱۴۰۲

  سلام. لطفا برای حل این مشکل به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
پروانه
۱۸ تیر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من خانمی قالی باف با ۵۴سن و۱۵ سال سابقه پرداخت بیمه قالی بافی دارم چه موقع می توانم بازنشست بشم .ومقدار حق بیمه من چه مقدار می باشد؟ ممنون از راهنمایتان اجرکم عندالله

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  سلام پروانه عزیز. در سن ۵۵ سالگی و اون موقع هم با ۱۶ سال سابقه بیمه میتوانید بازنشسته شوید.

  person
  پروانه
  ۲۰ تیر ۱۴۰۲

  سلام سپاسگزارم بابت جواب دهی سریع خداقوت بنده با۱۶سال پرداختی چه مقدار حق بیمه دریافت می کنم؟وتفاوت دریافتی ۱۶ سال با کسی که ۲۰ سال پرداختی دارد چه مقدار است؟تی چه مقدار

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۴ تیر ۱۴۰۲

   سلام. با ۱۶ سال سابقه بیمه و ۶۰ سال سن مبلغ مستمری شما حدودا ۴ ملیون تومان میشود و مستمری با ۲۰ سال سابقه بیمه ۵ ملیون و سیصد هزار تومان است.

  person
  زهرا
  ۲۲ مهر ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیرمن الان۱۲سال سابقه بیمه قالی بافی دارم مهره۴و۷گردنم دیسک داره دکاررفتم وهردودستم روعمل کردم ونمیتونم ببافم بایدچکارکنم ؟ممنون سن ۳۴واینکه ۲۵سالگی بازنشستگی هست چون قبل که ۲۰سال بودالان یعنی بیشترشده

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ مهر ۱۴۰۲

   سلام دوست عزیز
   اگر پزشک متخصص برای شما از کار افتادگی کلی تجویز کند میتوانید درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی بدهید و بروید کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی تا پزشکان متخصص آنجا نظر بدهند.

person
محدثه
۱۳ تیر ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید،من مدرک کارشناسی دارم ،واسه بیمه قالیبافی بهم گفتن آزمون درجه ۲ بی سوادی شرکت کن،خواستم بپرسم درآینده برام مشکل ساز نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۳ تیر ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر مشکلی پیش نمیاد.

   person
   نسیم
   ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

   سلام خسته نباشید آیا امسال بیمه می‌کنند قالی بافت هارو و اینکه دوباره میارن قالی بافی رو ؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

    سلام. فعلا در این زمینه قانونی نیامده است.

person
Zahra
۱۰ تیر ۱۴۰۲

سلام …
مادر من ۶۱ ساله هستن و با ۸ سال سابقه بیمه قالی بافی. میخواستم بدونم اگه بخواد خودشو بازنشسته کنه چقدر باید برای خرید سابقه بیمه پرداخت کنه تا ۱۰ سال سابقش تکمیل بشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۲ تیر ۱۴۰۲

  سلام. باید سالی ۱۶ ملیون تومان پرداخت کند یعنی دو سال کسری سوابق ایشان نزدیک به ۳۳ ملیون تومان میشود.

person
Fargol
۱۰ تیر ۱۴۰۲

خسته نباشید . ببخشید فرق بیمه تامین اجتماعی قالیبافی با بیمه تعاونی قالیبافی چیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ تیر ۱۴۰۲

  اگر بافندگان بخواهند خود را بیمه خویش فرمایی کنند باید ماهیانه ۱.۵ میلیون تومان بابت بیمه پرداخت کنند در حالی که مبلغ بیمه تامین اجتماعی پایین‌تر است ولی در تامین اجتماعی به دلیل نبود منابع کافی امکان بیمه قالیبافان وجود ندارد لذا بیمه اجتماعی صندوق روستاییان و عشایر برای قالیبافان بهتر است چون مبلغ ۱.۵ میلیون تومان حق بیمه را برای کل یکسال می‌پردازند.
  صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر صندوقی جوان است و این ظرفیت را دارد که افراد بیشتری را جذب کند. در بیمه صندوق روستاییان و عشایر ۷۰ درصد مبلغ حق بیمه را دولت و ۳۰ درصد را بافنده می‌پردازد و برای کسانی که توانایی بیمه خویش فرمایی ندارند مطلوب‌تر است و در آینده از مستمری بازنشستگی و از کارافتادگی می‌توانند استفاده کنند.

person
شهناز
۲۹ خرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید
من زن هستم و ۵۰ سالمه همچنین ۱۱ ساله بیمه قالیبافی پرداخت میکنم
ایا میتونم درخواست بازنشستگی بدم و مقداری از حقوق کل رو بسته به سابقه ام دریافت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۱ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمیتوانید چون شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
یلدا مفید
۲۸ خرداد ۱۴۰۲

با سلام.بنده از اول سال ۱۳۹۰ تا به امروز یعنی ۱۲ ساله که بیمه قالی بافی تامین اجتماعی دارم خودمم گواهی نامه وکارت هوشمند قالی بافی دارم سن بنده الان۴۲ سال هست ایا الان میتوانم بازنشست شوم ? اگر تا ۵۵ سالگی بیمه رو واریز نماییم مستمری من چقدر خواهد بود?

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید حتما ۲۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید اگر هم اون زمان بازنشسته شوید حداقل دستمزد همان موقع را به شما پرداخت میکنند.

person
موسوی مقدم
۱۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید من ۴۰ سالمه و ۱۷ ساله بیمه قالیبافی و پرداخت میکنم ایا میتونم خودمو بازنشسته بکنم یا میتونم یکجا ۳ سال و پرداخت بکنم و با بیست سال خودمو بازنشسته بکنم ممنون از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر نمیشود.

   person
   خانم ناهید حسینی
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

   سلام من ۴ سال سابقه بیمه قالی بافی پرداخت کرده ام ب علت مشکلاتی بین تامین اجتماعی وپرداخت بیمه قالی بافان پیش امد چند سال ما را معلق کردند و من دیگه نتوانستم ادامه دهم،حال سنم ۶۲ سال است برای کسری تا ۱۰ سال چقدر و چگونه باید محاسبه کنم اگر راهنمایی و محاسبه کنید خیلی متشکرم خانم حسینی

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. حدودا سالی ۲۰ملیون تومان باید واریز کنید.

person
زهرا
۱۲ خرداد ۱۴۰۲

سلام من سال اواخر سال ۹۰ بیمه شدم. نزدیک به ۱۲ سال سابقه بیمه قالی بافی تامین اجتماعی و ۳۶ سال سن دارم. آیا موقع بازنشستگی امکان داره سابقه من نصف بشه؟ آخه همسایه ما رفته بیمه بشه گفتن ۱۰ سال اوایل بیمه ات نصف میشه یعنی ۵ سال حساب میشه، چرا ؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. بله امکان دارد از حالا به شعبه مراجعه کنید تا پرونده شما بررسی شود و مابه التفاوت ان را واریز کنید.

   person
   محسن
   ۰۲ مهر ۱۴۰۲

   سلام چرا باید مابه التفاوت بدیم؟؟؟منم از ۹۱ بیمه قالی بافی شدم والان ۱۱ سال بیمه دارم،
   به چه دلیل سابقه نصف میشه؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۰۳ مهر ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز
    چون اون زمان حق بیمه کمتری واریز میکردید و الان باید هنگام بازنشستگی مابه التفاوت ان را واریز کنید.

person
ظهرابی
۰۵ خرداد ۱۴۰۲

سلام من ساکن تهران هستم ولی از سن ۱۸ سالگی در روستا زندگی میکردم و قالی میبافتم الان دوباره میخام قالی بافی را شروع کنم و برا بیمه قالی بافی اقدام کنم ۳۹ سالمه
لطفن راهنمایی کنید چگونه اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. فعلا سهمیه‌ای در خصوص بیمه قالی بافی به تامین اجتماعی اعلام نشده است شما می‌توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و با نرخ‌های مختلف حق بیمه پرداخت کنید.

person
مرجان
۰۴ خرداد ۱۴۰۲

ایا خانمها با ۲۰ سال سابقه قالیبافی و ۴۲ سال سن میشود با ۲۰ روز حقوق بازنشسته شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

  سلام. خیر نمی‌توانند.

   person
   فاطمه
   ۱۱ آبان ۱۴۰۲

   سلام. پس چرا تو گوگل نوشته
   با ۲۰ سال سابقه و۴۲ سال
   سن بازنشست میشن؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۱۳ آبان ۱۴۰۲

    در مورد راستی اطلاعاتی که در گوگل درج می شود باید تحقیق کنید.

person
الهام
۰۱ خرداد ۱۴۰۲

باسلام بنده ۴۶ سال سن دارم و تقریبا ۱۸ ساله ک بیمه قالیبافی هستم همه فیش های واریزی رو هم دارم ولی سابقم رو نگاه میکنم ۱۶ سال برام میزنه از تامین اجتماعی پرسیدم میگن اون دوسال مبلغ واریزی کم بوده جز سوابقتون نیست ما طبق فیشی که تامین اجتماعی داده واریز کردیم باید چکار کنیم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

  سلام الهام عزیز. باید مابه التفاوت اون مدتی که جز سابقه شما لحاظ نشده را واریز کنید به تامین اجتماعی و سپس به قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها این موضوع را پیگیری کنند.

person
علیخانی
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

یه سوال دیگه ،
کسی که الان سی ساله است بین بیمه قالیبافی تامین اجتماعی
یا روستایی کدومشو میتونه بریزه؟
واینکه بیمه قالیبافی روستایی با تامین اجتماعی چه فرقی داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. هر کس فقط یک نوع بیمه را باید انتخاب کند بیمه تامین اجتماعی را واریز کند بهتر است ۰۲ فرق زیادی بین بیمه روستایی و بیمه تامین اجتماعی است.

person
مهمان
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام من ۵۴سالمه و هیچ سابقه ی بیمه ای ندارم،
میخواستم ببینم میتونم ازامسال بریزم بقیه اش رو هم یکجا پرداخت کنم؟
ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر با توجه به سن شما دیگه نمی توانی خودت بیمه واریز کنید مگر اینکه جای مشغول کار شوید و آنجا شما را بیمه کند.

  person
  آریا
  ۰۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام مادرخانوم بنده ۵۹ سال دارند نزدیک۱۰ سال بیمه روستایی قالیبافی پرداخت کردند یعنی از از
  طرف فنی حرفه ای روستا خانمهای قالیباف بیمه شدن بعد ده سال الان بازنشسته شدند
  ایشان نزدیک سه و نیم میلیون این ماه حقوق گرفتند آیا این حقوق درست است؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۰۲ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. بله درست است ولی برای اطمینان و پیگیری از وضعیت پرونده به کارگزاری بیمه روستایی مراجعه کنید.

person
سحر
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام اگر خانومی در سن ۴۲ سالگی سابقه ۲۰ سال پرداخت حق بیمه قالی داشته باشه بازنشست میشه؟۳۰ روز هست حقوقش یا ۲۰ روز

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر اصلا نمیتوانید با ۲۰ سال سابقه بیمه قالی بافی و ۴۲ سال سن بازنشسته شود ۰۲ باید ۲۰ سال سابقه بیمه اجباری داشته باشد یعنی جای کار کند و لیست بیمه برایش ارسال شده باشد.

person
علی رحمانی
۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

با عرض سلام
مادر من الان ۵۳ سالشون هست و هیچ سابقه بیمه ای نداره. ایشون مدرک فنی حرفه ای گبه بافی و گلیم یافی دارن. خواستم بپرسم آیا میتونن بیمه قالی بافی بشن و اگر میشود، شرایط به چه صورت هست؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. خیر با توجه به سن ای که دارد دیگه نمیتواند بیمه شود دیر اقدام کرده است.

person
فاطمه امامی
۲۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام من الان میخوام برم تو سایتم و حق بیمه خودم بدم نمیدونم باید کجا برم تو چه سایتی اصلا هرچی میزنم میگه بیمه اجتماعی نیس من حق بیمه اصلا به کی میدم نکنه اصلا کلاه برداریه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. لطفا بیمه نامه خود را مطالعه نمایید و ببینید بیمه شما متعلق به کجاست. اگر بیمه قالیبافی تامین اجتماعی دارید باید به سایت تامین اجتماعی وارد شوید.

person
رضا نصرتی
۲۸ فروردین ۱۴۰۲

باسلام و عرض ادب من فعلا بیمه قالیبافی هستم خویشفرما وتقریبا ۲۵سال سابقه پرداخت بیمه دارم و جانباز بنیاد شهید هستم وطبق کارت ایثار ۶۹۸روز سابقه جبهه دارم لطفا راهنمایی بفرمائید چگونه بازنشست بشوم متولد ۱ .۱. ۱۳۴۴ میباشم با احترام

  person
  نویسنده بیمه
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. باید به شعبه مراجعه کنید تا سوابق و جانبازی شما بررسی شود.

person
سروش
۲۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام مادر من الان ۵۶ سالشه،و هیچ بیمه ای نداره،من میتونم الان براش بیمه قالی بافی بگیرم ؟منظورم اینه که میشه مثلا مال چند سال گذشته رو یه دفه واریز کنم و بقیشو هم ادامه بدم؟ و اینکه اگر این کارو انجام بدم کی می‌تونه بازنشسته شه و به حقوق برسه

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. ۰۱ خیر سن ایشان بالا است دیگه نمیتواند هیچ بیمه ای شود.

person
زهرا معصومی
۲۶ فروردین ۱۴۰۲

باسلام
من بیمه قالی بافی هستم ولی تحت سرپرست خانوادهاز خدمات درمانی بیمه سلامت استفاده میکنم ولی جدیدا گفتن که باید از یک بیمه درمانی یا اجتماعی یا سلامت استفاده کنید ایا با این وجود میشه بیمه سلامت را ادامه بدهم وخدمات درمانی تامین اجتماعی را قطع کنم.وسوال دیگه اینکه من تا ۵ سالدیگه انشاالله باز نشسته میشم بعد صد سال بازنشستگی شوهرم بهم تعلق میگیره.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. ۰۱ شما فقط میتوانید از یک بیمه استفاده کنید ۰۲بله مستمری شوهرت هم بهت تعلق میگیرد.

person
بیمه آقایان
۲۵ فروردین ۱۴۰۲

سلام آیا آقایان هم شامل بیمه قالی بافی میشوند… مدرک قالی بافی ‌. فنی حرفه ای دارم
استان گلستان

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. بله دوست عزیز.

person
منا
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

در مورد فیش حقوقی بازنشستگان قالیبافی چه می‌دانید؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. تو سایت تامین اجتماعی میروند و فیش حقوق خودشون را دریافت میکنند کارگزاری تامین اجتماعی و کافی نت ها همه فیش میتوانند صادر کنند.

person
سمیره
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام. وام قالی بافی تامین اجتماعی را چجوری بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. خیر تامین اجتماعی وام اصلا نمیده

person
طهورا
۱۹ فروردین ۱۴۰۲

سلام. میشه بگید با ده سال حق بیمه قالی بافی چقدر حقوق می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

  سلام. پارسال یعنی سال ۱۴۰۱ مبلغ یک ملیون و هشتصد هزار تومان بود امسال هنوز اعلام نشده است.

person
احمد علی
۱۵ فروردین ۱۴۰۲

با سلام ووقت بخیر
خانم بنده ۵۱ ساله است هشت سال ونیم بیمه قالی واریز کرده ولی به علت آرتروز گردن نتوانست قالی بافی را ا دامه دهد وبعد از بازید توسط کارشناس بیمه ونبود قالی بیمه او را قطع کردن وامکان اینکه حق بیمه واریز کنیم وجود ندارد آیا فعلان امکان واریز یک سال ونیم هست تا به ده سال برسد لطفا راهنمایی کنید
تمام مدارک فنی حرفه ای وفرش هم برای ادامه موجوداست.

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. مدرک قالی بافی برای تایید ملاک نیست باید حتما به شغل قالی بافی اشتغال داشته باشد و بازرس هم تایید کند در هر صورت بیمه زنان خانه دار شود تا به سن ۵۵ سالگی برسد و بازنشسته شود.

person
ب غ
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام از۷سالگی قالیبافی کردم الان۴۹سال دارم با۱۷سال سابقه لذا چشمانم غیرطبیعی شدند ودیگر توان کارندارم خواهشمندم شرط بازنشستگی قالیبافی که۶۰سال تعیین شده راحذف کنید ضمنا قالیبافی خانگی که کارفرما ندارد سخت زیان آور تعیین نشده؟برای آقایان سخت وزیان اورتعیین کنید چراکه ماسرمایه ودستمزد نداریم برای خودمان کارکنیم درخانه خودمان به شخص دیگرکارمیکنیم بدون اینکه سخت وزیان آور تعیین بشه؟ وبرای خرج ومخارج خانواده وبدلیل عدم سرمایه وعدم داشتن دستمزد مجبوریم

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست متاسفانه.

person
علی
۰۶ فروردین ۱۴۰۲

سلام من مادرم ده سال بیمه قالی بافی دارد بعد ۶۵میلیون ریختیم بازنشته شد سنشم۵۰ساله حقوق دریافتی ماهانه اش چقدر میشه

person
فاطمه
۲۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت شما بخیر مادرم ۶۰ ساله شون ۲ سال سابقه بیمه قالی بافی دارن، ۸ سال دیگه بیمه را بخواهند بخرند چقدر میشه؟ و با ده سال بیمه چه مقدار حقوق می‌دهند ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید سالی ۱۶ ملیون تومان امسال یعنی سال ۱۴۰۱ پرداخت کنید یعنی ۸ ضربدر ۱۶ ملیون تومان میشود ۰۲ بعد ماهی یک ملیون و هفتصد هزار تومان بازنشستگی میگیرد.

person
علی اکبر
۱۸ اسفند ۱۴۰۱

با سلام. خانم بنده الان ۵۳ سالش هست و ۱۱ سال بیمه قالی بافی پرداخت کرده. قصد دارد برای یک کارفرما مدیریت فروش را به عهده بگیرد. آیا حق بیمه ی جدید با حقوق ماهی ده میلیون تومانی که کارفرمای جدید پرداخت می کند، موجب افزایش حقوق در سال بازنشستگی ایشان میشود یا ترجیحا همان بیمه قالی بافی را ادامه دهند؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. چون سابقه ایشان با زیر ۲۰ سال سابقه بیمه میخواهد بازنشسته بشود تاثیری ندارد همان قالی بافی را واریز کند.

person
تومروس
۱۲ اسفند ۱۴۰۱

سلام من پسرخاله ام حدودا۵۰سالش هست واز بچگی فرش می بافه الان برای اینکه بازنشسته بشه ۵سال کم داره ولی به خاطر فشارخون بالا وبیماری قند نمی تونه چهارزانو بشینه رو تخته وفرش ببافه بخاطرفقر ومشکلات جنسی ازدواج نکرده به نظرتان چیکارکنه برای ۵سال چقدرباید پرداخت کنه تا باز نشسته بشه می تونه ۵سال کم بازنشسته بشه حقوقش چقدرمیشه چشمهاش بسیارضعیفه عینک نمره بالا می زنه چندین ساله

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. باید شرایط سن و سابقه را داشته باشد که بتواند بازنشسته شود. اما اگر بیماری دارد به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آن‌ها پیگیری کنند.

person
زیبا
۰۱ اسفند ۱۴۰۱

من ۱۲سال سابقه ی بیمه دارم ،امکان اینکه این ۱۲ سال واریزی را به صورت یکجا دریافت کنم هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. با توجه به شرایط سنی باید سال‌های باقی مانده باز نشستگی را بگذرانید.

person
زیبا
۰۱ اسفند ۱۴۰۱

از کار افتادگی شامل بیمه میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۲ اسفند ۱۴۰۱

  سلام. بله دوست عزیز.

person
نسیم
۰۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر برای ثبت بیمه قالی بافی چقدر باید هزینه کنیم هزینه پزشکی ودیگر کارها

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. تمامی مراحل را در هنگام ثبت نام می توانید ببینید.

person
مرضی
۰۱ اسفند ۱۴۰۱

سلام بیمه کامل قالی بافی چند سال است؟و حقوقش چقدر است حقوق بیمه کاملش؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر منظور شما برای بازنشستگی است که باید بگم ۲۰ سال است و هر سال که بازنشسته شوید حداقل مستمری همان سال پرداخت میشود.

person
Marimat
۳۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
ی سوال داشتم اگه مادر فوت کنه دخترش که طلاق گرفته میتونه حقوق مادرشو بگیره؟
حقوقش چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ اسفند ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. اگر طلاق واقعی گرفته باشید و بازرس تامین اجتماعی هم تایید کند هرچه مادر حقوق می گرفته به شما تعلق میگیرد.

person
معینی
۲۷ بهمن ۱۴۰۱

سلام وعرض ادب
من ۴۰ساله هستم و۱۲سال و۸ماه بیمه قالی بافی پرداخت کردم
یک چندماه که من به عنوان کارورز ازطرف دانشگاه درمدرسه ای هستم هفته ای دوروز
برگه کارورزی به بازرس نشون دادم وایشونم مدرسه اومدند وقراردادی که نوشته به من ۱میلیون حقوق میدن دیدند
الان باوجودیکه من کارقالی هم انجام میدم وتازه کاری معرفی کردم بازرس میگه باید بیمه ات راقطع کنیم
لطفامن راراهنمایی کنیدکه چه اقدامی انجام بدم وکجااعتراض کنم
ایشون میتونه به خاطر کارورزی موقت بیمه من قطع کنه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  اگر جای کار کنید و حق بیمه برای شما واریز شود بیمه قالی بافی شما باید قطع شود و جای نمی توانید اعتراض کنید

person
میلاد
۲۶ بهمن ۱۴۰۱

سلام من کارت فن‌حرفه‌ای ندارم ولی در خانه قالیبافی میکنم بدون کارت مهارت هم میشه بیمه شد

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام میلاد عزیز خیر نمیتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید

person
ایٽارگرقالی باف مرد بدون کارفرما
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام متولد بیست و پنج شهریور چهل وچهار هستم بیمه با دوسال خدمت نزدیک به سیزده سال سابقه می شود هنوزتاشصت سال دوسال باید پرداخت کنم کارفرما ندارم خودم پرداخت کردم حالا خیلی برام سخت شده بافتن چطور باچه شرایتی می توانم بازنشست شوم حاضرم دوسال را بصورت یک جا پرداخت کنم لطف کنید راهنمایی بفرماید؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه قانونی نداریم که شما بتوانید اون دو سال را یکجا واریز کنید باید صبر کنید تا سن شما به ۶۰ سالگی برسد وبعد درخواست بازنشستگی بدهید

person
فریبا
۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید، من ۳۷ سال دارم، و ۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی، اولین فرصتی که بتونم بازنشسته بشوم چه زمانی است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز. در صورتی که بیمه شده مرد یا زن حداقل ۳۰ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، و به سن مجاز دربازنشستگی ۵۰ سال برای مردان و ۴۵ سال برای زنان رسیده باشد. همچنین بیمه شدگانی که حداقل ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، می توانند بازنشسته شوند. زنان بیمه شده مشمول قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن با ۲۰ روز حقوق می توانند بازنشسته شوند.

person
خانم ملک نژاد
۲۶ دی ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم بدونم دیسک کمر عمل کردم نمیتونم قالیببافم الان چند ماه دارم تا ۵سالم پر بشه باید چیکار کنم میتونم این چند ماه رو تا ۵ سال که پر بشه بریزم یا باید ۱۰ سال کامل باشه ممنون از زحمت شما با تشکر خانم ملک نژاد

person
زهرا
۲۲ دی ۱۴۰۱

سلام من بیمه قالی بافی دارم سابقه پرداخت ۱۴ سال است از سال ۸۵ تا سال ۹۰ که بیمه پرداخت کردم که ۵ سال می باشد برایم ۲سال و نیم سابقه حساب شده تامین اجتماعی می‌گوید باید ما به التفاوت ۵ سال را پرداخت کنی تا ۵سال کامل برایت حساب شود در غیر این صورت همان ۲سال ونیم می‌شود که تا آخر امسال مبلغ ۶۰ ملیون باید پرداخت کنم سوال من این است من ۲سال ونیم کم دارم چرا باید حق بیمه ۵سال پرداخت کنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۳ دی ۱۴۰۱

  سلام زهرای عزیز
  چون اون موقع حق بیمه را کامل پرداخت نکردید و باید ما به التفاوت ان را واریز کنید تامین اجتماعی درست گفته است

person
صادقی
۲۹ آذر ۱۴۰۱

با سلام وخسته نباشید بعد از بازنشستگی حقوق و مزایای بیمه قالیبافی بیشتر هست یا زنان خانه دار با انتخاب بیشترین سطح پرداختی

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام دستمزد هر دو در بازنشستگی منل هم هستند فرقی نمیکند

person
نظرى
۲۷ آذر ۱۴۰۱

آیا برای همسر و فرزندان هم حق بیمه باید بپردازیم برای مشاغل آزاد

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام آن ها تحت بیمه درمان شما هستند و اگر بخواهند و شرایطش را داشته باشند، باید پرداخته شود. حال شما یا خودشان پرداخت کنند.

person
بی بی
۲۵ آذر ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشید.خانومی ۳۹ ساله هستم که مدت ۴۲۰۹ روز و یا همان ۱۱ سال و۶ ماه و ۱۱ روز سابقه بیمه قالی بافی دارم ایا الان میتوانم بازنشست شوم. اگر بازنشسته شوم حقوق ماهیانه من چقدر میشود. با تشکر از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام خیر شرایط بازنشستگی را ندارید

person
لیلا
۱۳ آذر ۱۴۰۱

با سلام پدر من ۱۳سال سابقه داره و فرش میبافه ولی دو هفته میشه بیمه پدرم قطع شده و بازرسی نکردن و تحقیق نکرده قطع کردن دوتا فرش ۶متری میبافه دیگه چشاش ضعیف شده …چرا انقدر نا حقی تو جامعه به وجود اومده واقعا چرا…..به چه دلیل قطع شده میگن از بالا بهمون دستور رسیده یعنی چی پس این ۱۳سال زحمت و چشش چی میشه برا همچین دولتی متاسفم برا ایران نازنینم متاسفم که اینجور ادم توشه انسان نمیشه اسمتونو گذاشت 😊

person
گرجی
۱۲ آذر ۱۴۰۱

سلام خانمی هستم پنجاه و پنج ساله که پانزده سال بیمه پرداخت کردم که دو سال و نیم آن بیمه قالیبافی بوده و مابقی شناسه دار . اگر بخواهم آن دو و نیم سال رو هم شناسه دار کنم چقدر باید پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ آذر ۱۴۰۱

  سلام بستگی به آن سالها دارد و همچنین دستمزد الان که بیمه واریز میکنید به واحد امور فنی مستمریها شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
مینو
۰۹ آذر ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب.برادرم شغلشون زنبورداری هست پروانه زنبورداری هم دارن اگه بیمه بشن مبلغ حق بیمه و حقوق و مزایاش چی هست و سوال دوم اینکه ایا میتونن من رو هم که خواهرشونم بیمه کنن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۰ آذر ۱۴۰۱

  سلام چون خودش کارفرما محسوب میشود باید برود خودش را بیمه حرف و مشاغل آزاد کند ۰۲ خیر نمیتواند شما را بیمه کند شما خودتان جداگانه میتوانید بیمه شوید

person
مینو
۰۷ آذر ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشید اگه خانمی دارای بیمه زنان خانه دار باشه با پرداخت حق بیمه۱۴درصد به مدت ۲۰ سال با سن ۵۵ چقدر حقوق دریافت میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام حداقل مستمری را دریافت میکند

person
مینو
۰۶ آذر ۱۴۰۱

با سلام.با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی بیمه قالیبافی خیلی کمه اگه من به جای این بیمه،بیمه روستاییان و عشایر رو با بالاترین سطح پرداخت حق بیمه انتخاب کنم آیا حقوق دریافتی بیشتر خواهد بود؟لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آذر ۱۴۰۱

  سلام مستمری بیمه قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر از بیمه روستایی است اشتباه نکنید

person
شرمین مهدوی
۰۶ آذر ۱۴۰۱

سلام من۳۵ سال سن دارم و۹سال سابقه بیمه قالی بافی چند سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم تابازنشسته بشم ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۹ آذر ۱۴۰۱

  سلام اگر خانم هستید در ۵۵ سالگی و اگر آقا هستید در ۶۰ سالگی میتوانید بازنشسته شوید

person
زینب
۰۳ آذر ۱۴۰۱

من ۳۰ سالمه،
و اینکه سال ۹۵ کارت مهارت قالی بافی گرفتم
لطفاً بگین که بنظرتون میتونم بیمه بشم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ آذر ۱۴۰۱

  سلام میتوانی بیمه شوید ولی چون بیمه قالی بافی بیمه از نظر مبلغ ارزانتر است چند سالی است که فعلا سهمیه جدید اعلام نکردند

person
آنا
۰۲ آذر ۱۴۰۱

سلام مادر من ۱۵سال بیمه پرداخت کرده و الان ۴۳سال سن داره میخواد بیمه تکمیلی کنه میتونه؟

person
مهدیار
۲۱ آبان ۱۴۰۱

با عرض سلام و درود فراوان ب کارشناس محترم
بنده ی سوالی از جنابعالی داشتم
من الان ۲۶ سال سابقه بیمه دارم و ده سال اخرش از بیمه قالی بافی بیمه واریز کردم
من میخوام ۲ سال مونده ب بازنشستگیم بیمه قالی بافیمو قطع کنم و بیمه اختیاری با درصد بالا واریز کنم
اگ این کارو بکنم در مستمری من تاثیری دارد یا نه؟ و پیشنهاد شما چی هست ؟
باتشکر از شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام شما نمیتوانید بیمه اختیاری را با دستمزد بالا واریز کنید تامین اجتماعی قبول نمیکند همان بیمه قالی بافی را واریز کنید

   person
   امیر جودی
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۲

   سلام بنده هفت سال بیمه قالی بافی دارم که بااشتباه بازرس که تغییر مکان داده بودم زمان فیش واریزم گذشت ودیگه قبول نکردن بنظرتون برم میتونم ادامه بیمه روپرداخت کنم یاامکانش نیست

    person
    نویسنده بیمه
    ۳۰ فروردین ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. خیر دیگه امکان ندارد.

person
مهدیار
۱۸ آبان ۱۴۰۱

با عرض سلام و خسته نباشید
یک سوالی داشتم
بنده فیش واریزی ۳ ماهه اول و ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۱ با مبلغ سال ۱۴۰۰ پرداخت کردم و توی سابقه بیمه هم نشون میده قبل پرداختش هم ب شعبه مربوطه زنگ زدم گفت مبلغ فیشو واریز کن مشکلی نیست
چون‌همیشه فیش بیمه خودمو از گوشی در میارم
الان سوالم اینکه توی آینده برام مشکلی پیش نمیاد
درضم فیش مهر ابان و آذرو با مبلغ ۱۴۰۱ واریز کردم و توی سابقه هم نشون میده

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ آبان ۱۴۰۱

  سلام ۰۱ خیر پیش نمیاد بعدا سیستم شما را بدهکار و مابه التفاوت ان را از شما دریافت میکند۰۲ ولی برای اطمینان با آخرین فیش و کارت ملی خودت به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
tarertrer@gmail.com
۱۶ آبان ۱۴۰۱

سلام آقای کارشناس، من سال۱۳۹۳ از فنی و حرفه ای کارت مهارت قالیبافی گرفته ام آیا می توانم با این کارت در بیمه قالیبافی ثبت نام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام فعلا سهمیه قالی بافی اعلام نشده است باید صبر کنید تا از طرف دولت به تامین اجتماعی سهمیه جدید اعلام کنند

person
خوشکام
۰۶ آبان ۱۴۰۱

با سلام.۸سال سابقه پرداخت بیمه قالی دارم.کارت شناسایی قالی بافیم ۴ روز از مهلت تمدیدش رد شده فراموشم شده بود برا تمدیدش اقدام کنم .آیا به مشکل بر میخورم حالا برم برا تمدید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  باید زودتر اقدام میکردید ولی در هرصورت با مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه صحبت کنید که آنها همکاری کنند

person
خوشکام
۰۶ آبان ۱۴۰۱

سلام.وقت بخیر.من ۸سال سابقه بیمه قالی بافی دارم.۴ روز از مهلت تمدید کارت شناسایی قالیبافیم گذشته .مریض بودم فراموشم شده بود برا تمدید اقدام کنم .آیا به مشکل بر میخورم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۶ آبان ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  باید زودتر اقدام میکردید ولی در هرصورت با مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه صحبت کنید که آنها همکاری کنند

person
سحر
۰۴ آبان ۱۴۰۱

سلام خداقوت
من ۵۶ سال دارم و۸سال سابقه بیمه قالیبافی دارم اگه ۲سال بیمه مشاغل ازاد پرداخت کنم ماهیانه ۸۰۰هزار تومان حقوق من با ۱۰سال سابقه بیمه چقدر میشه؟ ممنون ازشما

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام حداقل مستمری را در زمان بازنشستگی دریافت میکنید چون سابقه شما یک سوم محاسبه میشود

person
مهناز
۰۴ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من۵۵ سالمه و۱۲سال بیمه قالیبافی پرداخت کردم اگه الان بازنشست بشم حقوق من چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام حدودا دو ملیون تومان میشود

person
زهرا سادات
۳۰ مهر ۱۴۰۱

سلام. من خانم خانه داری هستم که در خانه گلیم بافی میکنم اگر بخواهم بیمه قالی بافی بخرم حقوق بازنشستگی قالی بافی چقدر است

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۱ آبان ۱۴۰۱

  سلام به شرایط شما در هنگام بازنشستگی بستگی دارد.

person
فاطمه
۲۷ مهر ۱۴۰۱

باسلام خدمت کارشناس محترم
من ۱۰سال سابقه بیمه دارم.به علت ازبین رفتن مفصل هیپ چپ پا سه بار جراحی شدم و الان نشستن در یکجا و بافتن قالی خیلی مشکله آیا میتوانم برای ازکارافتادگی اقدام نمایم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام خیر بابت این بیماری از کارافتادگی کلی نمیدهند

person
کسری
۲۶ مهر ۱۴۰۱

طبق بخشنامه جدید بیمه قالیبافان قراره خدمات پزشکی هم به این قشر اضافه شده درسته؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام این بخشنامه چی بوده است؟

person
معصومه غلامپور
۲۶ مهر ۱۴۰۱

مادر من یک خانم ۶۱ سالس که ۱۴ ساله داره فرش بافی میکنه. میخواستم ببینم با این شرایط بازنشتگی بیمه قالی بافی چند سال است؟!

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام اگر مادر شما ۱۴ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی واریز کرده الان میتواند بازنشسته شود مشکلی ندارد

person
عطیه ترکمن
۲۶ مهر ۱۴۰۱

ببخشید برای گلیم باف ها بیمه گلیم بافی داریم یا همین بیمه قالی بافیه جفتش؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام اطلاعی نداریم اما به نظر یکی هستند.

person
osame aslani
۲۵ مهر ۱۴۰۱

میشه لطفا بگید شرایط بیمه قالیبافی چیه؟ هر فرش بافی میتونه بره بیمه کنه خودشو؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام شرایط را اشاره کرده ایم؛ اما به هر حال باید مدارکی دال بر اثبات داشته باشد.

person
حسن شاهرودی
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام
من دو سال بیمه تامین اجتماعی قالیبافی دارم و الان میخواهم برم سربازی، وقتی برگردم میتوانم ادامه بیمه را پرداخت کنم یا باید از اول بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله بلافاصله خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه اختیاری کنید تا سربازی شما هم رایگان جز سابقه شما محسوب شده شود

person
خسرو تشکری
۲۴ مهر ۱۴۰۱

من ۴ سال قالی بافی اما تازه با بیمه قالی بافی تامین اجتماعی آشنا شدم، الآن میشه بیمه اون ۴ سالم رد کنم یا دیگه امکان نداره؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام نمی توان اضافه کرد.

person
SR
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سلام. میخواستم بدونم برای کارگران در کار های سخت حق بیمه قالیبافی چند درصد است؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مهر ۱۴۰۱

  سلام بیمه قالی بافی اگر در کارگاه باشد و کمیته اداره کار تایید بکند جز سخت و زیان اور است ولی بیمه قالی بافی انفرادی جز سخت و زیان اور نیست

person
behroozsafarpoor57@gmail.com
۲۴ مهر ۱۴۰۱

سایت بیمه قالی بافی هنوز بسته یا باز

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام برای چه کاری؟

  person
  محمدی
  ۰۹ مهر ۱۴۰۲

  سلام وقت بخیر ببخشید من ده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم.بعدش از کار استعفا دادم.الان سه روز در هفته کارشناس بهداشت هستم ولی بیمه رد نمیشه واسم.مدرک قالیبافی هم گرفتم و تابلو فرش میبافم
  خواستم بپرسم ادامه ی بیمه مو بیمه کاری سه روز در هفته رد شده واسم خوبه یا همون بیمه قالیبافی واریز کنن؟؟؟؟؟؟

   person
   نویسنده بیمه
   ۱۰ مهر ۱۴۰۲

   دوست عزیز امکان انجام این کار وجود ندارد.

person
داود
۲۱ مهر ۱۴۰۱

سلام
مادر بنده تا یک ماه دیگه ۵۵ سالگیش رو تموم می کنه و به مدت ۹ سال هم بیمه قالیبافی دارند. خواستم بدونم اگر بخواهیم این یکسال بیمه رو یکجا پرداخت کنیم چقدر بایستی واریز کنیم؟
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام داود عزیز
  باید بابت اون کسری یک سال مبلغ ۱۶ ملیون و پانصد هزار تومان را در سال ۱۴۰۱ واریز کنید

person
مینو
۱۸ مهر ۱۴۰۱

با سلام.ایا سابقه من که در حال حاضر بیمه قالیبافی هستم هم نصف حساب میشه من از همان ابتدا دفترچه درمانی داشتم آخه شنیدم این نصف حساب شدن سابقه مربوط به سالهای اول تشکیل این بیمه بوده درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله سالهای اول حق بیمه دریافتی ناقص دریافت میشد که باید مابه التفاوت واریز کنید

   person
   مینو
   ۲۳ مهر ۱۴۰۱

   پاسخ گویی جنابعالی.سابقه چی ایا نصف حساب میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ مهر ۱۴۰۱

    سابقه چه چیزی نصف حساب می شود؟

    person
    مینو
    ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

    سابقه بیمه قالیبافی.فرمودین سالهای اول چون حق بیمه بصورت ناقص دریافت میشده(۱۴درصد)سابقه هم نصف حساب میشه.میشه بفرمایین تا چه سالی ناقص بوده من از سال ۹۲/۷بیمه شدم آیا سابقه منم نصف حساب میشه میخوام ببینم مثلا من الان ۵۵ سالم شده و ۲۵ سالم سابقه دارم میزان حقوق من چقدر خواهد بود کامل یا نصف حقوق کارگری

     person
     نویسنده بیمه
     ۰۶ خرداد ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز. باید پرونده شما بررسی شود که دقیق اعلام کنیم. ما در اینجا به پرونده شما دسترسی نداریم بنابراین به شعبه واحد امور مستمری‌ها مراجعه کنید.

person
مرتضی آریائی
۱۶ مهر ۱۴۰۱

سلام‌من ۵۶ سال سن دارم وسی سال تمام سابقه دارم ده سال آخر بیمه قالیبافان شناسه دار بودم .به سایت که مراجعه میکنم حقوق مرا ۲۷۰۰۰۰۰تومان اعلام کرده دلیل آن چیست

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۱

  سلام محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد دلیل آن این است که حق بیمه هر چه واریز کردید براساس حداقل دستمزد بوده است

   person
   ارزو
   ۱۹ مهر ۱۴۰۱

   سلام مادر من۵۵ سالش شده و ۱۴ سال و ۳ ماه بیمه قالی بافی
   پرداخت
   کرده الان بازنشسته شده حقوق این ۱۴ سال
   در ماه چقدر میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۲۳ مهر ۱۴۰۱

    سلام حدودا دو ملیون و دویست هزار تومان میشود

     person
     مارال
     ۱۷ آبان ۱۴۰۱

     سلام با۵۵سال سن سابقه ی بیمه چقدربایدباشه تاحق بیمه کامل دریافت کنیم

     person
     کارشناس بیمه
     ۱۸ آبان ۱۴۰۱

     سلام بای ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید

person
ی-ی
۱۴ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید خانمم بیش ازده سال سابقه بیمه قالیبافی دارندوبه علت خطای دیددرخواندن رقم که می بایست درتاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۲پرداخت میکردم اشتباها”درتاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۶بیمه سه ماهه تابستان پرداخت نمودم ودرسیستم پرداخت شده قیدشده ولی درسوابق نشان داده نشده است .واین اولین باراست به علت خطای دیددرموعدمقررپرداخت نشده است .لطفا”راهنمایی فرمایید.مممونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام متاسفانه چون بیمه قالی بافی سه ماه پرداخت میشود شما هم دقیقا گذاشتید که روز آخرین مهلت پرداخت واریز کنید ولی چهار روز بعد از مهلت پرداخت کردید و بیمه قالی بافی شما قطع شده است و این اشتباه از طرف خود شما بوده و هیچ کاری دیگر نمیتوان برای شما انجام داد و چون سهمیه بیمه قالی بافی دیگر نیست باید بروید بیمه زنان خانه دار شوید

person
خانم جوادپور
۱۴ مهر ۱۴۰۱

سلام من ۴۰ سال سن دارم و۱۰ سال بیمه قالی بافی دارم و۳ سال قبل به علت پارگی دیسک گردن عمل کردم و دکتر هم گفته اگرباز هم قالی ببافی دوباره باید عمل کنی ایا میتوانم از بیمه کار افتادگی استفاده بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱

  سلام باید درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی را بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند

person
الی
۱۱ مهر ۱۴۰۱

سلام مامان من کمتر از یک سال بیمه داده و دیگه ادامه نداده الان ۵۶ ساله هستن میتونن بقیه بیمه را یک جا بدن تا سابقه اش بشه ۱۰ سال و مستمری بگیرن

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱

  سلام بله میتواند کسری بیمه خودش را یکجا تا سقف ده سال واریز کند و بعد بازنشسته شود

  person
  زهرا
  ۲۵ آبان ۱۴۰۱

  سلام
  اینکه میگن با۱۵سال سابقه قالیبافی باز نشسته میشین پس چیه؟مگه قالیبافی جزو مشاغل سخت حساب نمیشه که کمتراز ۳۰سال سابقه برای بازنشستگی میخواد؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۲۷ آبان ۱۴۰۱

   سلام ۱۵ سال سابقه بیمه قالی بافی بازنشسته میشوید ولی به شرطی که ۵۵ سال سن هم داشته باشید ۰۲ خیر قالی بافی سخت و زیان اور نیست

person
سمیه اردیکان
۰۹ مهر ۱۴۰۱

سلام. من ۹ سال قالی بافی کردم اما الآن توانایی کار کردن ندارم. شنیدم باید به ده سال برسه که بتونم بازنشت بشم. میخواستم ببینم با ده سال حق بیمه قالی بافی چقدر حقوق می شود گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۱۰ مهر ۱۴۰۱

  سلام سمیه عزیز
  باید ۱۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید با ده روز حقوق حداقل دستمزد دریافت کنید

  person
  حامد احمدی
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱

  باسلام، ممنون از پاسختان، اگر هیچکسی تحت تکفل ایشوت نباشه، به شوهر وفرزندان هیچگونه مبلغی از طرف بیمه تأمین اجتماعی پرداخت نمیشه؟

   person
   کارشناس بیمه
   ۱۴ مهر ۱۴۰۱

   سلام فقط به افراد تحت تکفل مستمری تعلق میگیرد

person
حامد احمدی
۰۵ مهر ۱۴۰۱

با سلام، بنده بازنشسته کشوری هستم مدت۱۵سال برای خانمم بیمه قالیبافی پرداخت کرده ام، هردوفرزندم هم شاغلند میخواستم بدونم خدای نکرده در صورت فوت همسرم تکلیف این سابقه پرداختی چی میشه؟ ممنون از پاسخ شما

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ مهر ۱۴۰۱

  سلام کسانی که تحت تکفل همسر شما باشند میتوانند از مستمری استفاده کنند

person
علی.
۰۲ مهر ۱۴۰۱

سلام. پدر من ۵۳ سالشه با ۱۳ سال سابقه پرداخت بیمه، میخاستم بپرسم آیا در ۵۵ سالگی با سابقه ۱۵ سال پرداخت بیمه میتوانند بازنشسته شوند یا نه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز
  خیر ایشان شرایط بازنشستگی را ندارند.

person
ff
۳۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام. پدر من ۵۳ سال سن دارد و ۱۳ سال سابقه پرداخت بیمه قالی بافی دارند.آیا میتواننددو سال بعد یعنی با ۱۵ سال سابقه وقتی ۵۵ ساله شدند خودشونو باز نشسته کنند؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۰۴ مهر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز
  خیر شرایط بازنشستگی را ندارد با ۶۰ سال سن داشته باشد

person
فاطیما
۲۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام.مادرم حدود ۱/۵ سال بیمه قالیبافی رو پرداخت کردن
ولی بعدش شرایطشو نداشتن و دیگه پرداخت نکردن
الان ۵۳ سالشونه
ایا میشه همون بیمه رو ادامه داد؟؟
یا بیمه رو خرید که بازنشست بشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱

  سلام فاطیمای عزیز
  دیگه نمی تواند ادامه بدهد ولی میتواند وقتی ۵۵ سال سن اش شد تا سقف ده سال سابقه یکجا حق بیمه را پرداخت کند و بازنشسته شود

person
مارال
۲۵ شهریور ۱۴۰۱

سلام میخواستم‌ببینم وقتی بیمه قالی باف بازنشسته شد هم اندازه یه کارگر که بیمه بیشتری ماهیانه میپردازه اونم بازنشستگی دریافت میکنه؟😔

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

  سلام مارال عزیز
  خیر هرکس به اندازه ای که حق بیمه واریز میکند و سابقه بیشتری داشته باشد باشد مستمری دریافت میکند

person
یاقوتی
۲۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر، آیا این امکان برای بیمه شده قالیبافی وجود دارد که تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکتی خصوصی قرار بگیره،
آیا این مورد موجب قطع بیمه قالیبافی اش میشه، یانه

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱

  سلام خانم یاقوتی عزیز
  خیر نمیشود میتوانید بیمه تکمیلی هم شوید

person
زهرا
۲۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
ببخشید هنوز برای قالی بافی سهمیه بیمه ندادن؟
یا باز شده میشه بیمه شد
من قالی بافی میکنم چند ساله کلی کارت و بیمه ندارم
مراحلش چیه ممنون میشم بگید
واینکه از طریق کارت مهارت برای وام درخواست دادیم ولی میگن به پشتیبان ها میدن . اگه پشتیبان بگیره که نمیده به ما

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

  سلام زهرای عزیز
  چند سالی است که دیگه سهمیه قالی بافی اعلام نشده است و بعید میدانم امسال سهمیه جدیدی اعلام شود تا انشالله ببینیم سال دیگه چه پیش بیاید

person
علی شجاعی
۲۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام من ۴۸ سالمه و ۱۸ سال سابقه بیمه قالیبافی دارم. میخواستم ببینم کی میتونم بازنشست بشم و حقوق بازنشستگان قالیبافی چقدر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

  سلام علی عزیز
  تو سن ۵۵ سالگی میتوانید بازنشسته شوید و مستمری بازنشستگی آن حداقل مستمری در آن زمان بازنشستگی است

person
حمیده
۲۴ مرداد ۱۴۰۱

با سلام . خواهرمن ۵۱ سال دارند و ۱۱ سال بیمه قالیبافی ریخته اند. الان بخاطر آرتروز و ضعیف بودن چشم قادر به قالیبافی نیستند. این چهار سال باقیمانده برای بازنشستگی که به سن ۵۵ برسند چجوری میشه بیمه شون رو به بیمه زنان خانه دار تبدیل کردتا بعد از ۴ سال بازنشست بشه.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام همان بیمه قالی بافی را تا ۵۵ سالگی واریز کند تا بازنشسته شود اگر بیمه قالی بافی او را قطع کردن میتواند بلافاصله بیمه زنان خانه شود مشکلی ندارد

person
Ghaed
۲۴ مرداد ۱۴۰۱

بیمه قالیبافی روستایی شامل بیمه درمانی هم میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر ندارد

person
بهاره جوکار
۲۱ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من بیمه قالی بافی هستم البته در حرفه نقاشی روی چرم زیر نظر بیمه قالی بافی الان ۴۰ سال سن دارم و ده سال سابقه بیمه می خوام بازنشسته بشم آیا امکانش هست اگه هست باید چه اقدامی انجام بدم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام خیر با این سن و سابقه که دارید نمیتوانید فعلا بازنشسته شوید

person
پریا
۲۰ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر
مادر من ۳ سال سابقه بیمه قالیبافی داره الان ۵۷ سالش هست چطوری میشه ۷ سال رو پرداخت کرد تا سابقش بشه ۱۰ سال و بتونه حقوق بازنشستگی بگیره ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

  سلام میتواند درخواست بدهد و۷ سال سابقه کسری خودش را یکجا واریز کند تا بازنشسته شود

person
محسن لطفی پور
۰۶ مرداد ۱۴۰۱

با سلام
مادر من مدتها به شغل قالیبافی مشغول بود و الان بازنشسته بیمه قالی بافی هست. به دلیل فعالیت در این حرفه الان مشکل کجی ستوان فقرات و دیسک کمر براش پیش اومده و نیاز به عمل جراحی داره. امکان این جود داره که جز حوادث ناشی از کار محسوب بشه؟ اگر بله باید به چه صورت اقام نمود؟

ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱

  سلام اگر الان بازنشسته میباشد که مستمری دریافت میکند و اصلا دیگر نباید کار کند بعد هم چون دیگر بازنشسته است تامین اجتماعی به آن مستمری میدهد و دیگر جیزی به وی تعلق نمیگیرد

person
بهار جون
۲۲ تیر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید وقت بخیر
من ۴۱ سالمه، هم کارت مهارت فنی حرفه ای قالیبافی دارم و هم کارت هوشمند فنی حرفه ای اما از تاریخ کارت مهارتم چند سال گذشته، آیا میتونم بیمه قالیبلفی بشم تامین اجتماعی یا روستایی؟ به کجا باید مراجعه کنم؟ آیا باید برم کارتمو تمدید کنم؟ من هدفم یه مستمری بازنشستگی هست چه بیمه ای برای من مناسبه؟ لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۵ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، چون بیمه قالی بافی حق بیمه مناسب تری و پایین تری نسبت به سایر بیمه داشته الان چند سال است که دولت سهمیه به تامین اجتماعی اعلام نکرده لذا فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از مبلغ ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

person
Jvad.Nazari
۲۱ تیر ۱۴۰۱

با سلام
واقعا تامین اجتماعی دیگه شورش رو در آورده برادر من از کار افتادگی کلی شده الان که باید حمایت هاشون رو انجام بدن رفتیم شعبه ۱۱ تامین اجتماعی تهران میگن ک هر سال سابقه بیمه قالیبافی چون ۱۴ درصد ریختیم نصف حساب میشه یعنی اگه ۲۰ سال سابقه بیمه قالیبافی داشته باشید ۱۰ سال محسوب میشه یا باید ماوالتفاوت که حق بیمه ۱۰ سال میشه رو پرداخت کنید یا نصف حساب میشه سوالم اینجاست پس سهمی که دولت پرداخت میکنه رو چرا حساب نمیکنن به چه استنادی این کلاهبرداری بزرگ رو انجام میدن؟!😏

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ مرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، این کلاهبرداری نیست آن زمان این بخشنامه بود و حق بیمه ای که پرداخت میکردند خیلی کم بود و مربوط به ۱۵ روز کارکرد در ماه محسوب میشد لذا باید مابه التفاوت واریز کنید

   person
   مینو
   ۰۶ آذر ۱۴۰۱

   من ۸سال سابقه بیمه قالیبافی دارم برای منم نصف حساب میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۰۷ آذر ۱۴۰۱

    سلام ممنون میشوم که سوال خود را کامل بنویسید.

person
یوسف
۲۰ تیر ۱۴۰۱

سلام ممنونم از اطلاع رسانی و مطالب مفید تون.
من ۴۰ سال دارم و ۱۱ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم (شاغلین صنایع دستی و قالیبافان شناسه دار)متاسفانه بدلیل عوارض ناشی از کار دچار دیسک کمر و گردن شدم به طوری نشستن پشت میز کار دشوار شده .آیا امکان اینکه برای از کار افتادگی اقدام کنم هست یا خیر؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۲ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد برای کمر درد و گردن درد کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی نمی دهد.

person
ت.ش.
۱۴ تیر ۱۴۰۱

سلام یه خانم چهل و هشت ساله هست که میخواد خودشو بیمه قالی کنه. ۱. ماهیانه چقدر باید پرداخت کنه؟
۲.تا چه سنی باید ماهانه مبلغی واریز کنه؟
۳.الان مستمریش حدودا ماهی چقدر میشه؟
۴. مستمری بگیر آموزش و پرورشه(مقداری از حقوق والدینش که فوت شدنو دریافت میکنه و بیمه اونجاست) اگه خودشو بیمه قالی کنه، مستمری آموزش و پرورش براش قطع میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی اطلاعات بیشترین داریم.

person
غزل
۰۶ تیر ۱۴۰۱

با سلام
من ۳۹سال سن دارم و ۱۵سال سابقه پرداخت بیمه قالیبافی دارم
الان دیسک کمر و گردن شدید دارم و دکتر گفته علتش قالیبافیه و گفته با ادامه قالیبافی روز به روز مشکلم بیشتر میشه و کارم به عمل میکشه
میتونم اقدام به گرفتن از کارافتادگی کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی باید از سازمان مربوطه اطلاعات دقیق تر بگیریم.

person
علی
۰۱ تیر ۱۴۰۱

با سلام مدارک که دوره های اموزشی دانشگاه برگزار کرده و مدرک ارائه شده از فنی و حرفه ای شهرستان هست برای بیمه شدن مورد تایید یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۳ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد که چه بیمه ای میخواهید بشوید

person
هادی
۳۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر ، مادر بنده ۵۰ سال سن دارن و ۱۰ سال سابقه پرداخت، شرایط بازنشستگی برای مادر چطوریه؟ باید ۵ سالم بیمه پرداخت کنه یا اعلام از کار افتادگی

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۵ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، باید تا ۵۵ سالگی واریز کند بعد بازنشسته شود

person
عیسوند
۲۸ خرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر من مادرم متولد۱۳۵۰ هست ۱۰سال بیمه پرداخت کرد بد مامور بیمه ب اشتباهی فک کرده به استان دیگ مهاجرت کردیم از اون موقع(۷الی۸)سال پیش بیمه مادرم رو قط کردن چاره چیه چیکار کنیم؟۱۰سال پولمون رفت بیمه هم جوابگو نیست ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بیمه مادر شما محفوظ است بیمه اش جای نرفته بیمه اش را ادامه بدهد تا بازنشسته شود

person
مهناز مولویان
۲۶ خرداد ۱۴۰۱

با سلام
آیا الآن هم تامین اجتماعی قالی بافان را مراجعه می کند؟
برای بیمه باید کجا مراجعه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، نه دیگر بیمه نمیکنند سهمیه ندارند

person
آرام
۲۰ خرداد ۱۴۰۱

با عرض سلام و خسته نباشید
یک سوالی داشتم. من ۵۲سال سن دارم ،ده سال بیمه قالی بافی پرداخت کردم،مدرک فنی و حرفه ای هم دارم اگر بخوام خودم رو بازنشسته کنم ماهیانه چقدر حقوق می گیرم .
میشه لطف کنید مراحل چگونگی بازنشسته کردن خودم ن هم بگید

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
پروین
۱۶ خرداد ۱۴۰۱

من الان چهل سالمە بارها وبارها رفتم برای بیمە اقدام کنم ولی میگن بیمە نمیکنیم از یازدە سالگی هم فرش میبافم همش دروغە

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، شرایط شما چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. مشاغل آزاد می توانید کنید. البته بهتر است که از قبل با یک کارگزاری مشورت کنید.

   person
   زهرا
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

   سلام بیمه قالیبافی که زیر نظر تامین اجتماعی است فرقش با بیمه قالیبافی روستاییان و عشایر چیه,واین که مزایای کدوم بهتره.اآیادر میزان مستمری بازنشستگی با هم فرق دارند.

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱

    سلام دوست عزیز، بله کاملا فرق میکند و میزان مستمری بیمه قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر از بیمه قالی بافی روستای است

     person
     دلارام TR
     ۲۴ مهر ۱۴۰۱

     سلام. حق بیمه بیمه قالیبافی تامین اجتماعی با بیمه قالیبافی روستایی یکیه یا بیشتره؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۶ مهر ۱۴۰۱

     سلام نه با هم فرق میکنند قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر است

person
بهار
۱۲ خرداد ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید
من حدود یازده سال بیمه قالیبافان پرداخت کرده ام اما به دلیل اینکه اعتبار مدرک فنی حرفه ای من تمام شده بود و دیر اقدام به تمدید مجدد آن کردم شش ماه نتوانستم بیمه خود را پرداخت کنم والان میگن که شما از بیمه خارج شده ای و دیگر نمی توانی تحت پوشش بیمه قالیبافان باشی و هیچ گونه مزایای هم به شما تعلق نمیگیرد و اگه می خواهید تحت پوشش بیمه باشید باید بیمه خود را به صورت آزاد پرداخت کنید آیا راه حلی برای این موضوع وجود دارد تا بتوانم دوباره تحت پوشش بیمه قالیبافان قرار بگیرم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، دولت دیگر سهمیه قالی بافی نمیدهد. فعلا خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید تا فاصله زیاد بین سوابق شما ایجاد نشود

person
مریم
۱۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام .من مدرک قالی بافی درجه ۲ دارم . از فنی حرفه ای گرفتم. می خواستم بدونم می تونم بیمه تامین اجتماعی بشم.؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، فعلا چون سهمیه بیمه قالی بافی اعلام نشده نمیتوانید خودت را بیمه کنید باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

person
عسل
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من حدود۱۲سال تحت پوشش بیمه قالیبافی هستم سن من حالا۴۵ سال است در اثر نشستن زیاد ودرست کردن قالی هم چشمانم ضعیف شده هم آتروز شدید گرفتم ،گفتم ببینم آیا تامین اجتماعی واسه من چه پیشنهادی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، خیر تامین اجتماعی بابت این نوع بیماری از کارافتادگی و پیشنهادی ندارد

  person
  جهاد بافندگی💯
  ۲۳ دی ۱۴۰۱

  سلام مادربزرگ من ۱۸سال پیش برای جهاد قالیبافی.کار میکرده اون زمان قرار بود که اون هارو بیمه کنند تمام مدارکش رو هم کامل کرده ولی بنا به دلایلی نتونسته تحویل بده.ایا حالا میتونه پیگیری کنه و بیمه بشه باتوجه به اون سال ها که کار کرده

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۳ دی ۱۴۰۱

   سلام دوست عزیز
   اگر مدارک و مستندات دارید میتوانید بروید اداره کار شکایت کنید

person
زهرا حبيبي
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

با سلام
آیا بیمه قالیبافی درصورتی که خانم فوت شود به فرزند یا خانواده وی پرداخت می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله پرداخت میشود

person
شکوفه مرادی
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من کارت مهارت فنی قالیبافی دارم ازاتحادیه قالی بافی ایابایدکارت فنی حرفه ای هم داشته باشیم تا بتونیم بیمه بشیم

  person
  کارشناس بیمه
  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بله باید کارت هوشمند فنی و حرفه ای هم داشته باشید

person
مژگان دبیری
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام
مشمول قانون کار یعنی چه؟ آیا بیمه قالبافی خانگی مشمول قانون کار می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، وقتی شما به عنوان کارگر جایی مشغول به کار هستید، کارفرما باید شما را بیمه کند و همچنین بر اساس قوانین کار با شما همکاری داشته باشد. می توانید سایت اداره کار را بررسی کنید.

   person
   سارا
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

   سلام مادرم ۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی داره دو سال دیگه ۵۰ سالش میشه یعتی میتونه بازنشسته بشه؟؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    ۲۹ خرداد ۱۴۰۲

    سلام دوست عزیز. خیر نمیتواند باید حتما ۵۵ سال سن را داشته باشد که بتواند بازنشسته شود.

  person
  حجت
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

  سلام خانم بنده ۱۱ سال سابقه بیمه قالی بافی داره و۵۱ سال سن داره الان ناراحتی قلبی داره یک بار آنجی گرافی کرده دوتا ازدریچه هاش باز نشده دکتر گفته باید عمل باز انجام بده الان هم نامه داده نباید کارکنه باید استراحت کنه رفتیم بیمه قبول نکرده میگه حتما باید قالی داشته باشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

   person
   نویسنده بیمه
   ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

   سلام. کسانی که بیمه قالی بافی واریز میکنند باید توسط بازرس تامین اجتماعی تایید شود که ایشان حتما باید فالی باف باشد و در شغل قالی بافی اشتغال دارد و به اصطلاح دار قالی دارد.

    person
    ارزو
    ۲۵ مهر ۱۴۰۲

    سلام مادر من ۵۱ سالشه ۴ سال دیگ بازنشسته میشه ولی دستش شکسته نمیتونه ببافه الان میگن باید بزنی بیمه خانه داری میخاستم بدونم بازنشستگی قالی بافی و خانه داری فرق داره یا نه؟

     person
     نویسنده بیمه
     ۲۶ مهر ۱۴۰۲

     سلام دوست عزیز
     تامین اجتماعی دیگر بیمه قالیبافی را ارائه نمی دهد. خیر تفاوتی با هم ندارند. می توانید بیمه زنان خانه دار را تهیه نمایید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید