20 فروردین 1402

بیمه قالی بافی: پوشش‌های بیمه که هر قالیباف، می‌تواند از آن در 1402بهره ببرد.

با خرید بیمه، می‌توان احساس آرامش را برای آینده به ارمغان آورد. تامین اجتماعی یکی از مهم‌ترین و بزرگترین سازمان‌هایی است که انواع بیمه‌نامه را برای افراد طراحی و اجرا کرده‌است. بیمه قالی بافی، یکی از بیمه نامه‌های تامین اجتماعی است که افراد می‌توانند، تحت پوشش آن قرار بگیرند و از خدمات ارزنده‌ای بهره‌مند شوند. در حقیقت تمام بافندگان قالی، قالیچه، گلیم و زیلوی خانگی که کارفرما ندارند و با استفاده از دستگاه بافندگی در واحد مسکونی خود در حال فعالیت هستند، مشمول بیمه قالیبافی به صورت اختیاری خواهند شد. این افراد در برابر حمایت‌های بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی بیمه قالیبافی می‌شوند. بیمه قالی بافی  چیست؟ خبر جدید در مورد بیمه قالی بافی چیست؟ در مورد بخشنامه جدید بیمه قالیبافان چه می‌دانید؟ سن بازنشستگی بیمه قالیبافی زنان چقدر است؟ بیمه قالیبافی چند سال است؟ میزان حقوق بازنشستگی بیمه قالی بافی چقدر است؟ و آیا خرید سابقه بیمه قالی بافی امکان پذیر است؟

در ادامه شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحت پوشش قرار گرفتن در بیمه قالیبافی را توضیح خواهیم داد. با ما تا انتهای متن همراه باشید.

بیمه تامین اجتماعی چیست؟

افرادی که از بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال تضمین امنیت شغلی و مالی خود هستند. سازمان تامین اجتماعی برای اینکه دغدغه‌های مالی و اقتصادی افراد را در دوران بازنشستگی کاهش دهد، خدماتی را با دریافت حق‌بیمه ارائه می‌کند تا بتوان از خدمات درمانی و بازنشستگی این سازمان بهره‌مند شد. استفاده از خدمات درمانی و سایر پوشش‌های این سازمان با توجه به شرایط فرد بیمه‌شده و نوع طرح خریداری شده بیمه تامین اجتماعی، صورت خواهد گرفت.

 

بیمه قالیبافی

بانوان هنرمند قالیباف، می‌توانند تحت پوشش بیمه قالی بافی قرار بگیرند.

برای کسب اطلاعات جامع در خصوص بیمه تامین اجتماعی پوشش‌ها و خدمات آن به این لینک مراجعه نمایید.

در حقیقت بیشتر افراد ارزان‌ترین بیمه تامین اجتماعی را همان بیمه اجباری از سمت کارفرماها می‌دانند، اما در برخی از مشاغل مانند قالی بافی که برخی در واحد مسکونی خود مشغول به فعالیت هستند و کارفرکایی ندارند هم تمهیداتی صورت گرفته‌است.

چه افرادی مشمول بیمه قالی بافی می‌شوند؟

همان‌طور که در ابتدای متن اشاره شد، افرادی که بافندگی قالی، قالیچه یا گلیم را در خانه و بدون کارفرما انجام می‌دهند، مشمول این بیمه‌نامه خواهند بود. به طور کلی این موارد عبارتند از:

 • فرد متقاضی باید فاقد کارفرما باشد و در قبال دریافت مزد به صورت ساعتی یا حقوق معین در استخدام شخص حقیقی یا حقوقی نباشد.
 • به عنوان بافنده شناخته شود و با دستگاه فعال مشغول به کار باشد.
 • در واحد مسکونی خود فعالیت بافندگی را انجام دهد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای خرید بیمه قالیبافی

بیمه یک قرارداد دو طرفه بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر است. شرکت بیمه با دریافت حق بیمه از سوی بیمه‌گزار، موظف به جبران خسارت خواهد بود. در بیمه قالی بافی باید مدارکی را برای عقد قرارداد به شرکت بیمه تحویل داد که عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و اصل شناسنامه
 • کپی کارت ملی و اصل کارت ملی
 • کارت مهارت فنی
 • تکمیل فرم درخواست

شرایط بیمه قالی بافی جهت پذیرش تقاضا افراد و عقد قرارداد بیمه‌نامه برای اشخاص بالای ۵۰ سال به شرح زیر است:

 • هنگام ثبت تقاضا، سن افراد از 55 سال بیشتر نباشد.
 • حق بیمه سهم بیمه‌شده مرتبط به سال‌های مازاد بر 50 سال به حساب سازمان و حداکثر به مدت یک ماه واریز شود.

 

 • بافندگان وصف شده (سن بین ۵٠ تا ۵۵ سال) فقط یک مرتبه می‌توانند از امکان پرداخت حق بیمه قالیبافان تامین اجتماعی به طور یکجا بابت سال‌های اضافی بر ۵٠ سال استفاده کنند. در ضمن سوابق اضافی بر ۵٠ سال سن که حق بیمه آن به ترتیب موصوف اخذ می‌گردد، تنها در تعیین میزان مستمری قابل احتساب بوده و در احراز شرایط برقراری مستمری مؤثر نخواهد بود.

مراحل ثبت درخواست برای بیمه قالی بافی

مراحل ثبت درخواست برای کسانی که قصد دارند، تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار بگیرند به شرح زیر است:

 • مراجعه به اتحادیه فرش جهت عضویت
 • اخذ معرفی از اتحادیه فرش به سازمان فنی حرفه‌ای استان برای دریافت گواهینامه و کارت مهارت فنی
 • معرفی مجدد فرد متقاضی از فنی حرفه‌ای به اتحادیه فرش و تایید اخذ کارت مهارت فنی توسط فرد متقاضی
 • انجام معاینه و کمیسیون پزشکی

 

 • ارائه معاینات به سازمان تامین اجتماعی استان و برای عقد قرارداد و صدور فیش پرداخت
 • معرفی فرد متقاضی طی یک نامه از سوی اتحادیه فرش و با امضای مشترک رییس اتحادیه فرش و رییس بازرگانی به سازمان تامین اجتماعی
 • بررسی شرایط لازم فرد بیمه شده از سوی تامین اجتماعی و هماهنگی جهت انجام معاینه پزشکی و کمیسیون برای سنجش میزان سلامت فرد متقاضی
 • پس از انجام معاینات و تأیید شرایط متقاضی توسط سازمان تامین اجتماعی، بیمه فرش بافی برای ایشان صادر می‌گردد.

مزایای بیمه قالی بافی

بیمه قالی بافی هم مانند سایر بیمه‌های تأمین اجتماعی از مزیت‌هایی برخوردار است. قطعاً کسی که مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت می‌کند انتظار مزیت‌هایی را در قبال مبلغ پرداختی دارد. با توجه به حق بیمه بسیار کم بیمه قالی بافی و نبود کارفرما برای پرداخت باقی حق بیمه، مزایای بیمه قالیبافی از بیمه تأمین اجتماعی کمتر است اما این بیمه نامه مزایای اصلی را برای بافندگان در نظر گرفته است.

سازمان تأمین اجتماعی همیشه یک پشتیبان محکم برای قالیبافان است. مهم‌ترین مزایای بیمه قالیبافی شامل پرداخت مستمری بازنشستگی و ارائه بیمه درمانی می‌شود.

نرخ محاسبه بیمه قالی بافی چگونه است؟

درآمد ماهانه اساس محاسبات حق‌بیمه برای افراد بافنده: فرش، گلیم، زیلو و قالیچه معادل 50 درصد از کمترین حقوق کارگر معمولی مشمول قانون کار است. نرخ حق بیمه هم به طور یکسان معادل 14 درصد دستمزد مبنای کسر حق بیمه مشخص می‌شود که پرداخت 7 درصد آن سهم سازمان بیمه تامین اجتماعی و 77 درصد آن بر عهده دولت است.

نحوه پرداخت بیمه قالی بافی به چه شکل است؟

پرداخت حق بیمه قالی بافی باید در دو نوبت شش ماهه اول سال و شش ماه دوم سال به حساب سازمان واریز شود، البته مشروط بر اینکه حق بیمه تامین اجتماعی هر دوره حداکثر طی سه ماه اول هر دوره پرداخت شود.

حق بیمه قالیبافی ۱۴۰۱ چقدر است؟

با توجه به اینکه سهم قالیبافان بیمه شده 7% است، نرخ بیمه قالیبافی ۱۴۰۱ را برای این افراد حدود 300 هزار تومان تعیین کرده‌اند. از آنجا که این طرح برای قالیبافانی است که کارفرما ندارد، 20 درصد مبلغ را هم خود دولت پرداخت می‌کند تا به عدد قابل قبولی برسد.

میزان حقوق بازنشستگی قالی بافی تامین اجتماعی در سال 1401

طبق اعلام رسمی سازمان تأمین اجتماعی کشور، میزان حقوق بازنشستگی بیمه قالی بافی تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ را با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل اعلام کرد. علاوه بر این مبلغ، در صورتی که حقوق دریافتی فرد کمتر از ۱۰ میلیون تومان باشد، مبلغ ۶۵۰ هزار تومان دیگر نیز اضافه خواهد شد. به عنوان مثال، شخصی که سال ۱۴۰۰ پنج میلیون تومان دریافتی داشته است، بیمه قالی بافی ۱۴۰۱ برای او شش میلیون و هفتصد هزار تومان خواهد بود.

برای بیمه تکمیلی قالی بافی کجا مراجعه کنیم؟

با توجه به اینکه بیمه قالی بافی فقط بازنشستگی و از کار افتادگی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد، به تازگی طرحی برای ارائه بیمه تکمیلی قالیبافان شناسه دار در دست پیگیری است. پرداخت بخشی از هزینه‌های درمانی از مزایای بیمه تکمیلی قالیبافان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از نحوه ثبت نام برای این بیمه‌نامه، می‌توانید به ادارات مربوطه مراجعه نمایید.

چگونه سوابق بیمه قالیبافی تامین اجتماعی را ببینیم؟

قطعاً برای کسی که چندین سال مشغول این کار است امکان دارد فراموش کند از چه زمانی بیمه پرداخت کرده است. شاید هم کسی بخواهد چک کند که بیمه ماه‌های قبل برایش ثبت شده است یا نه! برای مشاهده سوابق بیمه قالی بافی روش‌های مختلفی وجود دارد که راحت‌ترین آن استفاده از کد‌های USSD است.

مشترکین همراه اول با شماره گیری #۱۴۲* و دارندگان خط ایرانسل با کد دستوری #۱۴۲۰* می‌توانند به راحتی سوابق بیمه خود را نگاه کنند. روش‌های دیگری هم مثل مراجعه به سایت یا اپلیکیشن برای سوابق بیمه تامین اجتماعی وجود دارد که در مقاله مربوط به این موضوع توضیح داده‌ایم.

جبران حوادث ناشی از کار در بیمه قالی بافی

بر اساس قانون و ماده 13 آیین نامه اجرایی، حوادث ناشی از کار شامل حوادثی می‌شود که در ارتباط با حرفه بافندگی برای بیمه شده‌ها رخ دهد. در حقیقت حوادثی که در محل مسکونی بیمه شده و در حین انجام کار قالی بافی با دستگاه فعال رخ دهد، جزو حوادث ناشی از کار در بیمه قالیبافی محسوب خواهد شد. البته در صورتی که بیمه‌گزار در حین خرید و رفت و آمد تامین ملزومات بافندگی دچار حادثه شده و این موضوع برای سازمان بیمه احراز شود، می‌توان جزو حوادث ناشی از کار تلقی کرد.

بیمه‌گزار باید حداکثر به مدت 3 روز اداری به یکی از شعب مرتبط مراجعه کرده و اعلام خسارت کند. بعد از اعلام خسارت کارشناس بیمه بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

کارت قالی بافی چیست و چه کاربردی دارد؟

مدت‌ها پیش جهت حمایت از جمعیت قالیبافی ایران و حفظ حقوق آنها از جمله شرایط بیمه تأمین اجتماعی، طرحی تحت عنوان صدور کارت قالی بافی پیشنهاد شد. خبر جدید در مورد بیمه قالی بافی، فراهم شدن امکان صدور و دریافت این کارت شناسایی برای بافندگان قالی است. متقاضیان می‌توانند بعد شرکت در آزمون مربوطه و دریافت نمره قبولی، به صورت اینترنتی از طریق سایت اتحادیه کارت خود را دریافت کنند.

مزایای کارت قالی بافی

مهم‌ترین مزیت این کارت پیگیری وضعیت بیمه قالیبافان است. با توجه به هدف بلند مدت شناسنامه دار کردن فرش‌ها، ایجاد گواهی نامه برای قالیبافان یک گام بزرگ در این زمینه محسوب می‌شود. با این کار لیستی از فعالان این حوزه با تمامی مشخصات و مهارت‌هایشان ایجاد شده و در مواقع لازم می‌توان از آن استفاده کرد.

بازنشستگی در بیمه قالی بافی به چه صورت است؟

قطعاً هدف همه‌ی کسانی که از بیمه قالیبافی تامین اجتماعی استفاده می‌کنند، بازنشستگی است. اما بیمه قالیبافی چند سال است؟ نحوه بازنشستگی در این کار به طور کلی دو صورت است. اول از طریق 30 الی 35 سال سابقه کار و دوم رسیدن به سن بازنشستگی قالیبافان.

شرایط بیمه قالی بافی روستایی جهت پذیرش تقاضا افراد و عقد قرارداد بیمه‌نامه برای اشخاص بالای ۵۰ سال به شرح زیر است:

 • بیمه شده زن یا مرد حداقل 30 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشند. (سن بیمه شده برای بازنشستگی از 60 سال به 50 سال برای مردان و از سن 55 سال به 45 سال برای خانم‌ها کاهش داشته‌است.)
 • بیمه شده حداقل ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، شرط حداقل سن برای بازنشستگی حذف خواهد شد. این افراد می‌توانند با هر سنی درخواست بازنشستگی دهند.

 

 • زنان بیمه شده مشمول قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن با ۲۰ روز حقوق می‌توانند بازنشسته شوند.
 • مردان ۶۰ ساله و خانم‌های ۵۵ ساله می‌توانند با ۱۰ سال تا ۱۹ سال سابقه تقاضای بازنشستگی داشته باشند.  مستمری این افراد متناسب با میزان پرداخت سابقه آن‌ها محاسبه خواهد شد. در موارد قید شده برای شرایط بازنشستگی بیمه قالی بافی زنان در تمامی حالت‌های این بیمه‌نامه، سن بازنشستگی بیمه قالیبافی زنان 5 سال کمتر از مردان است.)
 • هنگامی ‌که بیمه‌گزار حداقل ۲۰ سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان آور سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌باشد، می‌تواند بدون توجه به شرط سنی درخواست بازنشستگی کند.
 • هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور، یک و نیم سال محاسبه خواهد شد.

بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار

معمولا افراد در مورد بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار سوالات بسیاری دارند. به طور مثال بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار چگونه است؟ و آیا بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار با سایر افراد متفاوت است؟ جواب سؤال دوم منفی است. میزان سابقه کار یا سن مجاز برای بازنشستگی در بیمه قالیبافی برای افراد شناسه دار با سایر افراد یکسان است. شرایط بازنشستگی هم در بازنشستگی بیمه قالیبافان شناسه دار هم مشابه سایر افراد است.

 

بیمه قالی بافی

سن بازنشستگی برای آقایان در بیمه قالی بافی سن ۶۰ سالگی است.

 

خرید سابقه بیمه قالی بافی

با توجه به اینکه حداقل سابقه کار لازم برای بازنشستگی در بیمه قالی بافی 10 سال است، اگر سابقه کار کمتر از 10 سال باشد باید چه کار کرد؟ در چنین شرایطی این امکان وجود دارد که با پرداخت هزینه‌ی سابقه بیمه سال‌های باقیمانده، سابقه بیمه قالی بافی خود را ارتقا داده و به حد مورد نظرتان برسانید. حقوق بازنشستگان قالیبافی با ده سال سابقه پایین‌ترین میزان دریافتی برای بعد از بازنشستگی است.

خرید بیمه قالی بافی

هر فردی ممکن است که دچار بیماری، بازنشستگی و از کارافتادگی شود. برای اینکه در این شرایط حمایت مالی داشته‌باشید، بهتر است از خدمات بیمه استفاده کنید. بیمه قالی بافی یکی از بیمه نامه‌های اختیاری سازمان تامین اجتماعی است که پوشش بازنشستگی، جبران خسارت ناشی از کار و فوت را پرداخت می‌کند.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که به صورت مستقل و بدون کارفرما مشغول به قالی بافی هستید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بیمه قالی بافی استفاده کنید. با استفاده از این بیمه می‌توانید، آینده‌ای بدون دغدغه و نگرانی را برای دوران بازنشستگی خود فراهم کنید. همچنین اگر سوالی یا ابهامی ‌وجود دارد که در متن به آن اشاره نشده، در قالب کامنت و انتهای این متن با کارشناس‌های ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ شما داده‌شود.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
اقدامات مهم بعد از تصادف
30 شهریور 1402 / مقالات بیمه شخص ثالث / اطلاعات بیمه ای

بعد از تصادف چکار کنیم؟ راهنمای اقدامات ضروری پس از تصادف رانندگی

تصادف کردن یکی از تجارب تلخی است که ممکن است برای هر راننده‌ای اتفاق بیفتد. این تجربه برای قدیمی‌ترین راننده هم استرس و ترس را به همراه دارد. اقدامات پس از تصادف از

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
معصومه
07 مهر 1402

باسلام خسته نباشید بنده متولد۱۳۵۱بهمن ماهی هستم آیامیتوانم خودم رابیمه کنم مدرک قالی بافی ازفنی حرفه ای دارم لطفاجواب بدیدباتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  08 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید برای خودتان بیمه زنان خانه دار را خریداری کنید و تا سن 55 سالگی بیمه پردازی نمایید. سپس در 55 سالگی سال های باقی مانده را خریداری کرده و از بازنشستگی ده ساله استفاده نمایید.

person
منا
02 مهر 1402

سلام خسته نباشید مادر من ۵۳سالشه ۱۲سال بیمه قالی بافی ریختند الان بیمه شونو قطع کردن خواستم بگم امکانش هست این دوسال باقیمانده را بیمه خانه داری واریز کنند تا بازنشسته بشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  03 مهر 1402

  سلام دوست عزیز. بله می توانند بیمه زنان خانه دار را واریز نمایید.

person
سیما
30 شهریور 1402

سلام وقت بخیر.مادرم 59سالشون هست.4 سال بیمه پرداخت کردند و دیگه ادامه ندادند.الان میتونن برای ادامه بیمه شون اقدام کنند?

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  مادر شما به سن بازنشستگی رسیده است. می توانید از بازنشستگی ده ساله استفاده نمایید و 6 سال باقی مانده را پرداخت کنید تا بازنشسته شوند و حقوق ماهیانه دریافت نمایند.

person
سیما
29 شهریور 1402

سلام وقت بخیر.
مادرم 59 سال سن دارند.قبلا به مدت 4 سال بیمه قالیبافی پرداخت کردند و دیگر ادامه ندادند.الان میتونن برای بیمشون اقدام کنند که به روال قبل پرداخت کنند یا یکجا?

  person
  نویسنده بیمه
  01 مهر 1402

  سلام دوست عزیز
  مادر شما به سن بازنشستگی رسیده اند. می توانید از شرایط بازنشستگی ده ساله استفاده نمایید و سال های باقی مانده را پرداخت کنید تا بازنشسته شوند.

person
فاطمه
27 شهریور 1402

سلام وقت بخیر مادر من ۵۴سالش هست و ۷سال سابقه بیمه قالیبافی داره البته ۹سال بود که دو سال کسر شد الان هم به صورت آزاد بیمه تامین اجتماعی ۱۸درصد میریزن میخواستم بدونم تو سن ۵۵و با خرید سابقه و یکی کردن سوابق می‌تونه بازنشسته بشه و مقدار حقوق چه قدر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بله در سن 55 سالگی می توانند با خرید سال های باقی مانده از بازنشستگی ده ساله برخوردار شوند. حداقل حقوق را دریافت می کنند.

person
دبیر
26 شهریور 1402

سلام من۳۴ سال سن دارم.دیپلم طراحی فرش دارم.میخوام خودم بیمه کنم .بهتره بیمه تامین اجتماعي روستایی بشم یا بیمه دیگه مد نظر بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  27 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  بیمه روستایی یکی از خدمات سازمان تامین اجتماعی برای افرادی است که در روستا زندگی می کنند. شما می توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد را تهیه بفرمایید.

person
حورینب بهی پور
21 شهریور 1402

سلام و درود وقتتون بخیر من الان چهارده ساله بیمه قالیبافی هستم میخوام با 20سال سابقه بیمه بازنشستگی رو بگیرم سنم الان 43 هست آیا میتونم ؟؟بعد این قضیه ماالتفاوت در اون زمان چیه میشه راهنمایی کنید متشکرم

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز
  خیر سن بازنشستگی برای خانم ها 55 سالگی است تا رسیدن به سن بازنشستگی نمی توانید اقدامی کنید.

person
عاطفه
19 شهریور 1402

سلام وقت بخیر
مادر من ۵۶ سال سن و ۱۲ سال سابقه بیمه دارن با این شرایط اگر بخوان بازنشست بشن دریافتیشون چقدر خواهد بود حدودا؟

  person
  نویسنده بیمه
  19 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. مبلغ دو ملیون و هشتصد هزار تومان میشود.

person
منصوری
16 شهریور 1402

سلام
ببخشید شرایط سنی بیمه قالیبافی روستایی هم مثل بیمه قالیبافی تامین اجتماعی هست؟یعنی به 55 برسیم بیشتر از ده سال سابقه بیمه داشته باشیم میتونیم مستمری بگیریم یا حتما باید 35 سال پرداخت کنیم؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 شهریور 1402

  سلام دوست عزیز. خیر با هم فرق میکنند تامین اجتماعی با ۱۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن با ۱۰ روز حقوق بازنشسته میکند.

person
Z
12 شهریور 1402

سلام
مادر من 41ساله هستند و مدرک قالی بافی هم دارند و عضو اتحادیه قالی بافی هم هست ولی هنوز بیمه نشده
می تواند الان بیمه قالی بافی شود ؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 شهریور 1402

  سلام. دوست عزیز بهتر است بیمه زنان خانه دار را برای ایشان تهیه کنید.

person
Me
27 مرداد 1402

سلام بیمه قالی بافی میشه تکمیلی کرد باید کجا مراجعه کنم؟و سوال دگه اینکه کارت مهارت قالی بافی ک بصورت هوشمند هست باید تمدید کرد یا نه

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام دوست گرامی
  برای بیمه تکمیلی باید به بیمه خصوصی منل ایران ۰ البرز ۰ و غیره را خریداری کنید. می توانید از سایت بیمه دات کام این کار را انجام دهید. بله باید مجددا تمدید شود.

person
Me
27 مرداد 1402

بیمه گذار مشمول قانون کار باشه یعنی چی ؟با سابقه بیستو پنج در سن ۴۲سالگی بازنشسته نمیکنن؟

  person
  نویسنده بیمه
  28 مرداد 1402

  سلام. سن بازنشستگی برای زنان 55 سال و برای مردان 60 سال است.

person
پریسا
23 مرداد 1402

سلام وقت بخیر ،من کارت مهارت قالیبافی دارم ،میتونم خودم رو بیمه قالیبافی کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  23 مرداد 1402

  سلام. فعلا تامین اجتماعی با کارت مهارت قالی بافی کسی را بیمه نمیکند.

person
هلن
19 مرداد 1402

سلام وقت شما بخیر
عذر میخوام مادر من 51 سالشون هست و از سال 84 حق بیمه قالیبافی پرداخت میکنند.
باتوجه به اینکه حتما باید بازنشسته بشن تا بیمه تکمیلی داشته باشن راه حل تکمیلی کردن بیمه شون چیه؟

و اینکه الان ایشون عمل آب مروارید چشم دارند چند درصد از هزینه عمل رو تامین اجتماعی در صورت تکمیلی نبودن متقبل میشه؟

ممنونم

  person
  نویسنده بیمه
  21 مرداد 1402

  سلام.
  برای بازنشستگی باید 55 ساله باشند.
  برای استفاده از بیمه تکمیلی هم باید به یکی از مراکز بیمه مراجعه کنید تا وضعیت را بررسی کنند و گزینه مناسب را به شما ارائه دهند. تامین اجتماعی هزینه آب مروارید را پرداحت می کند منتها باید از اکنون وقت بگیرید چون مراکز شلوغ هستند.

person
فاطمه
18 مرداد 1402

سلام وقتتون بخیر باشه.مادر من ۱۶ سال پرداختی بیمه قالی بافی داشتن و ۴۵ سال سن دارن اما رباط کتفشون پاره شده و پزشکشون گفتن دیگه نمیتونی کار کنی.و به عنوان کار افتاده کل بهشون نامه دادن که قراره بیارن کمیسیون.اگر ما ۴ سال رو برای ایشون خریداری کنیم و با ۲۰ سال بازنشسته شن دریافتی ماهانه شون چقدر میشه و آیا مشمول چیزایی مثل عیدی و … میشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1402

  سلام.
  شما اصلا نمیتوانید این ۴ سال سابقه بیمه را خریداری کنید همچنین قانونی در تامین اجتماعی نداریم

   person
   فاطمه
   18 مرداد 1402

   پس اینکه خیلی ها نوشتن خریداری کردن منظورشون چیه؟
   میشه بگید ماهانه چقدر دریافت میکنن با شرایطی که گفتم خدمتتون؟

    person
    نویسنده بیمه
    21 مرداد 1402

    قبلا خریداری شده. فععلا ثبت نامی برای این بیمه وجود ندارد.

    person
    فاطمه رئیسی
    22 مرداد 1402

    سلام وقتتون بخیر من یازده سال و سه ماه بیمه دارم به علت ضعف مالی نتوانستم فیش بیمه را واریز نمایم بیمه ام قطع شد و 49 سال ام هم هست ایا بیمه باز نشستگی بهم طعلق میگیره
    بیمه ام شناسنامه دار بود ممنون

     person
     نویسنده بیمه
     23 مرداد 1402

     سلام. خیر با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
فریبا
16 مرداد 1402

سلام
شوهر بنده ۳۰سالشه ۱۰سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داره.
و چندین سال قالی باقی هم انجام میدهد،الان چند سالیست توان پرداخت بیمه تامین اجتماعی رو نداریم ، آیا امکان هست با ازمون قالی بافی کارت قالی بافی رو دریافت کند و زیر نظر بیمه قالی بافی باشد؟؟؟
و اگر زیر نظر قالی بافی باشد سوابق بیمه تامین اجتماعی قبلی به بیمه قالیبافی متصل میشه یا خیر؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  22 مرداد 1402

  سلام. الان دیگه تامین اجتماعی کسی را بیمه قالی بافی نمیکند چون حق بیمه قالی بافی پایین است دولت سهمیه جدید اعلام نمیکند.

person
Alireza
14 مرداد 1402

سلام بله فردا میخواد بره کمیسیون پزشکی و دکتر در نامه خود نوشته از کار افتاده کلی و از سال ۹۵ به همان پزشک مراجعه میکرد و دکتر در نامه نوشته و با این وضع اگر بازنشسته شود چقدر حقوق خواهد گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  14 مرداد 1402

  سلام. به رای مربوطهف سابقه کار و درصد حق بیمه بستگی دارد.

person
Alireza
04 مرداد 1402

سلام مادر بنده ۴۱ ساله هست و ۱۶ سال سابقه بیمه قالی بافی داره چشماش ضعیفه و دکتر نامه داده برای کار افتادگیش اگه الان باز نشسته شود چقدر حقوق خواهد گرفت

  person
  نویسنده بیمه
  07 مرداد 1402

  سلام. با این شرایط سن و سابقه ای که مادر شما دارد تامین اجتماعی اصلا بازنشسته نمیکند مگر اینکه در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کند که ایا از کار افتاده کلی میشود و یا خیر.

person
خدیجه
02 مرداد 1402

سلام از بچگی تا الان که ۴۲ساله هستم قالیبافی کردم الان می توانم بیمه شوم کارت مهارت هم بگیرم

  person
  نویسنده بیمه
  03 مرداد 1402

  سلام. الان دیگه نمیتوانید چون تامین اجتماعی سهمیه بیمه قالی بافی فعلا ندارد.

  person
  Alireza
  10 مرداد 1402

  بله دکتر نامه داده و نوشته از کار افتاده کل و فردا میخواد بره کمیسیون تامین اجتماعی و از سال 95 به دکتر چشم پزشکی مراجعه کرده و دکتر در نامه خود نوشته و می‌فرمایید که با این وضعیت باز نشسته شود چقدر حقوق خواهیم گرفت؟

   person
   نویسنده بیمه
   15 مرداد 1402

   سلام. اگر در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید و از کار افتاده کلی تلقی شوید حداقل مستمری یعنی ماهیانه ۵۳۰۰ هزار تومان بعلاوه حق عائله مندی و حق مسکن دریافت میکنید.

person
رجاه
28 تیر 1402

سلام من از سال 86 دارم بیمه قالیبافان رو پرداخت میکنم و 52 ساله هستم از سال 86 تا سال 91 بیمه ها رو 6 ماهه پرداخت کردم وبقیه رو سه ماهه. الان تو سابقه بیمه م سالهای 86 تا 91 که 6 ماهه پرداخت کردم چیزی نمیاد و فقط از 91 تا الان یعنی تا سه ماهه اول 1402رو به عنوان سابقه محاسبه میکنه تکلیف سالهای قبل که 6 ماهه پرداخت کردم چی میشه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 تیر 1402

  سلام. لطفا برای حل این مشکل به صورت حضوری به تامین اجتماعی مراجعه کنید.

person
پروانه
18 تیر 1402

سلام خسته نباشید من خانمی قالی باف با ۵۴سن و۱۵ سال سابقه پرداخت بیمه قالی بافی دارم چه موقع می توانم بازنشست بشم .ومقدار حق بیمه من چه مقدار می باشد؟ ممنون از راهنمایتان اجرکم عندالله

  person
  نویسنده بیمه
  19 تیر 1402

  سلام پروانه عزیز. در سن ۵۵ سالگی و اون موقع هم با ۱۶ سال سابقه بیمه میتوانید بازنشسته شوید.

  person
  پروانه
  20 تیر 1402

  سلام سپاسگزارم بابت جواب دهی سریع خداقوت بنده با۱۶سال پرداختی چه مقدار حق بیمه دریافت می کنم؟وتفاوت دریافتی ۱۶ سال با کسی که ۲۰ سال پرداختی دارد چه مقدار است؟تی چه مقدار

   person
   نویسنده بیمه
   24 تیر 1402

   سلام. با ۱۶ سال سابقه بیمه و ۶۰ سال سن مبلغ مستمری شما حدودا ۴ ملیون تومان میشود و مستمری با ۲۰ سال سابقه بیمه ۵ ملیون و سیصد هزار تومان است.

person
محدثه
13 تیر 1402

سلام خسته نباشید،من مدرک کارشناسی دارم ،واسه بیمه قالیبافی بهم گفتن آزمون درجه ۲ بی سوادی شرکت کن،خواستم بپرسم درآینده برام مشکل ساز نمیشه

  person
  نویسنده بیمه
  13 تیر 1402

  سلام دوست عزیز. خیر مشکلی پیش نمیاد.

   person
   نسیم
   18 مرداد 1402

   سلام خسته نباشید آیا امسال بیمه می‌کنند قالی بافت هارو و اینکه دوباره میارن قالی بافی رو ؟

    person
    نویسنده بیمه
    21 مرداد 1402

    سلام. فعلا در این زمینه قانونی نیامده است.

person
Zahra
10 تیر 1402

سلام …
مادر من 61 ساله هستن و با ۸ سال سابقه بیمه قالی بافی. میخواستم بدونم اگه بخواد خودشو بازنشسته کنه چقدر باید برای خرید سابقه بیمه پرداخت کنه تا ۱۰ سال سابقش تکمیل بشه ؟

  person
  نویسنده بیمه
  12 تیر 1402

  سلام. باید سالی ۱۶ ملیون تومان پرداخت کند یعنی دو سال کسری سوابق ایشان نزدیک به ۳۳ ملیون تومان میشود.

person
Fargol
10 تیر 1402

خسته نباشید . ببخشید فرق بیمه تامین اجتماعی قالیبافی با بیمه تعاونی قالیبافی چیست؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 تیر 1402

  اگر بافندگان بخواهند خود را بیمه خویش فرمایی کنند باید ماهیانه ۱.۵ میلیون تومان بابت بیمه پرداخت کنند در حالی که مبلغ بیمه تامین اجتماعی پایین‌تر است ولی در تامین اجتماعی به دلیل نبود منابع کافی امکان بیمه قالیبافان وجود ندارد لذا بیمه اجتماعی صندوق روستاییان و عشایر برای قالیبافان بهتر است چون مبلغ ۱.۵ میلیون تومان حق بیمه را برای کل یکسال می‌پردازند.
  صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر صندوقی جوان است و این ظرفیت را دارد که افراد بیشتری را جذب کند. در بیمه صندوق روستاییان و عشایر ۷۰ درصد مبلغ حق بیمه را دولت و ۳۰ درصد را بافنده می‌پردازد و برای کسانی که توانایی بیمه خویش فرمایی ندارند مطلوب‌تر است و در آینده از مستمری بازنشستگی و از کارافتادگی می‌توانند استفاده کنند.

person
شهناز
29 خرداد 1402

سلام خسته نباشید
من زن هستم و ۵۰ سالمه همچنین ۱۱ ساله بیمه قالیبافی پرداخت میکنم
ایا میتونم درخواست بازنشستگی بدم و مقداری از حقوق کل رو بسته به سابقه ام دریافت کنم؟

  person
  نویسنده بیمه
  31 خرداد 1402

  سلام. خیر نمیتوانید چون شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
یلدا مفید
28 خرداد 1402

با سلام.بنده از اول سال 1390 تا به امروز یعنی 12 ساله که بیمه قالی بافی تامین اجتماعی دارم خودمم گواهی نامه وکارت هوشمند قالی بافی دارم سن بنده الان42 سال هست ایا الان میتوانم بازنشست شوم ? اگر تا 55 سالگی بیمه رو واریز نماییم مستمری من چقدر خواهد بود?

  person
  نویسنده بیمه
  28 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. باید حتما ۲۰ سال سابقه بیمه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید بارنشسته شوید اگر هم اون زمان بازنشسته شوید حداقل دستمزد همان موقع را به شما پرداخت میکنند.

person
موسوی مقدم
15 خرداد 1402

سلام خسته نباشید من ۴۰ سالمه و ۱۷ ساله بیمه قالیبافی و پرداخت میکنم ایا میتونم خودمو بازنشسته بکنم یا میتونم یکجا ۳ سال و پرداخت بکنم و با بیست سال خودمو بازنشسته بکنم ممنون از راهنماییتون

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. خیر نمیشود.

   person
   خانم ناهید حسینی
   25 خرداد 1402

   سلام من ۴ سال سابقه بیمه قالی بافی پرداخت کرده ام ب علت مشکلاتی بین تامین اجتماعی وپرداخت بیمه قالی بافان پیش امد چند سال ما را معلق کردند و من دیگه نتوانستم ادامه دهم،حال سنم ۶۲ سال است برای کسری تا ۱۰ سال چقدر و چگونه باید محاسبه کنم اگر راهنمایی و محاسبه کنید خیلی متشکرم خانم حسینی

    person
    نویسنده بیمه
    25 خرداد 1402

    سلام دوست عزیز. حدودا سالی ۲۰ملیون تومان باید واریز کنید.

person
زهرا
12 خرداد 1402

سلام من سال اواخر سال ۹۰ بیمه شدم. نزدیک به ۱۲ سال سابقه بیمه قالی بافی تامین اجتماعی و ۳۶ سال سن دارم. آیا موقع بازنشستگی امکان داره سابقه من نصف بشه؟ آخه همسایه ما رفته بیمه بشه گفتن ۱۰ سال اوایل بیمه ات نصف میشه یعنی ۵ سال حساب میشه، چرا ؟

  person
  نویسنده بیمه
  16 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. بله امکان دارد از حالا به شعبه مراجعه کنید تا پرونده شما بررسی شود و مابه التفاوت ان را واریز کنید.

   person
   محسن
   02 مهر 1402

   سلام چرا باید مابه التفاوت بدیم؟؟؟منم از ۹۱ بیمه قالی بافی شدم والان ۱۱ سال بیمه دارم،
   به چه دلیل سابقه نصف میشه؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    03 مهر 1402

    سلام دوست عزیز
    چون اون زمان حق بیمه کمتری واریز میکردید و الان باید هنگام بازنشستگی مابه التفاوت ان را واریز کنید.

person
ظهرابی
05 خرداد 1402

سلام من ساکن تهران هستم ولی از سن ۱۸ سالگی در روستا زندگی میکردم و قالی میبافتم الان دوباره میخام قالی بافی را شروع کنم و برا بیمه قالی بافی اقدام کنم ۳۹ سالمه
لطفن راهنمایی کنید چگونه اقدام کنم

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام دوست عزیز. فعلا سهمیه‌ای در خصوص بیمه قالی بافی به تامین اجتماعی اعلام نشده است شما می‌توانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید و با نرخ‌های مختلف حق بیمه پرداخت کنید.

person
مرجان
04 خرداد 1402

ایا خانمها با ۲۰ سال سابقه قالیبافی و ۴۲ سال سن میشود با ۲۰ روز حقوق بازنشسته شد

  person
  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام. خیر نمی‌توانند.

person
الهام
01 خرداد 1402

باسلام بنده 46 سال سن دارم و تقریبا 18 ساله ک بیمه قالیبافی هستم همه فیش های واریزی رو هم دارم ولی سابقم رو نگاه میکنم 16 سال برام میزنه از تامین اجتماعی پرسیدم میگن اون دوسال مبلغ واریزی کم بوده جز سوابقتون نیست ما طبق فیشی که تامین اجتماعی داده واریز کردیم باید چکار کنیم ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  02 خرداد 1402

  سلام الهام عزیز. باید مابه التفاوت اون مدتی که جز سابقه شما لحاظ نشده را واریز کنید به تامین اجتماعی و سپس به قسمت امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها این موضوع را پیگیری کنند.

person
علیخانی
19 اردیبهشت 1402

یه سوال دیگه ،
کسی که الان سی ساله است بین بیمه قالیبافی تامین اجتماعی
یا روستایی کدومشو میتونه بریزه؟
واینکه بیمه قالیبافی روستایی با تامین اجتماعی چه فرقی داره؟

  person
  نویسنده بیمه
  20 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. هر کس فقط یک نوع بیمه را باید انتخاب کند بیمه تامین اجتماعی را واریز کند بهتر است ۰۲ فرق زیادی بین بیمه روستایی و بیمه تامین اجتماعی است.

person
مهمان
19 اردیبهشت 1402

سلام من ۵۴سالمه و هیچ سابقه ی بیمه ای ندارم،
میخواستم ببینم میتونم ازامسال بریزم بقیه اش رو هم یکجا پرداخت کنم؟
ممنون میشم جواب بدین

  person
  نویسنده بیمه
  20 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر با توجه به سن شما دیگه نمی توانی خودت بیمه واریز کنید مگر اینکه جای مشغول کار شوید و آنجا شما را بیمه کند.

  person
  آریا
  02 مرداد 1402

  سلام مادرخانوم بنده ۵۹ سال دارند نزدیک۱۰ سال بیمه روستایی قالیبافی پرداخت کردند یعنی از از
  طرف فنی حرفه ای روستا خانمهای قالیباف بیمه شدن بعد ده سال الان بازنشسته شدند
  ایشان نزدیک سه و نیم میلیون این ماه حقوق گرفتند آیا این حقوق درست است؟

   person
   نویسنده بیمه
   02 مرداد 1402

   سلام. بله درست است ولی برای اطمینان و پیگیری از وضعیت پرونده به کارگزاری بیمه روستایی مراجعه کنید.

person
سحر
10 اردیبهشت 1402

سلام اگر خانومی در سن ۴۲ سالگی سابقه ۲۰ سال پرداخت حق بیمه قالی داشته باشه بازنشست میشه؟۳۰ روز هست حقوقش یا ۲۰ روز

  person
  نویسنده بیمه
  11 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر اصلا نمیتوانید با ۲۰ سال سابقه بیمه قالی بافی و ۴۲ سال سن بازنشسته شود ۰۲ باید ۲۰ سال سابقه بیمه اجباری داشته باشد یعنی جای کار کند و لیست بیمه برایش ارسال شده باشد.

person
علی رحمانی
08 اردیبهشت 1402

با عرض سلام
مادر من الان 53 سالشون هست و هیچ سابقه بیمه ای نداره. ایشون مدرک فنی حرفه ای گبه بافی و گلیم یافی دارن. خواستم بپرسم آیا میتونن بیمه قالی بافی بشن و اگر میشود، شرایط به چه صورت هست؟
با تشکر

  person
  نویسنده بیمه
  09 اردیبهشت 1402

  سلام دوست عزیز. خیر با توجه به سن ای که دارد دیگه نمیتواند بیمه شود دیر اقدام کرده است.

person
فاطمه امامی
29 فروردین 1402

سلام من الان میخوام برم تو سایتم و حق بیمه خودم بدم نمیدونم باید کجا برم تو چه سایتی اصلا هرچی میزنم میگه بیمه اجتماعی نیس من حق بیمه اصلا به کی میدم نکنه اصلا کلاه برداریه

  person
  نویسنده بیمه
  29 فروردین 1402

  سلام. لطفا بیمه نامه خود را مطالعه نمایید و ببینید بیمه شما متعلق به کجاست. اگر بیمه قالیبافی تامین اجتماعی دارید باید به سایت تامین اجتماعی وارد شوید.

person
رضا نصرتی
28 فروردین 1402

باسلام و عرض ادب من فعلا بیمه قالیبافی هستم خویشفرما وتقریبا ۲۵سال سابقه پرداخت بیمه دارم و جانباز بنیاد شهید هستم وطبق کارت ایثار ۶۹۸روز سابقه جبهه دارم لطفا راهنمایی بفرمائید چگونه بازنشست بشوم متولد ۱ .۱. ۱۳۴۴ میباشم با احترام

  person
  نویسنده بیمه
  30 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. باید به شعبه مراجعه کنید تا سوابق و جانبازی شما بررسی شود.

person
سروش
26 فروردین 1402

سلام مادر من الان ۵۶ سالشه،و هیچ بیمه ای نداره،من میتونم الان براش بیمه قالی بافی بگیرم ؟منظورم اینه که میشه مثلا مال چند سال گذشته رو یه دفه واریز کنم و بقیشو هم ادامه بدم؟ و اینکه اگر این کارو انجام بدم کی می‌تونه بازنشسته شه و به حقوق برسه

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. ۰۱ خیر سن ایشان بالا است دیگه نمیتواند هیچ بیمه ای شود.

person
زهرا معصومی
26 فروردین 1402

باسلام
من بیمه قالی بافی هستم ولی تحت سرپرست خانوادهاز خدمات درمانی بیمه سلامت استفاده میکنم ولی جدیدا گفتن که باید از یک بیمه درمانی یا اجتماعی یا سلامت استفاده کنید ایا با این وجود میشه بیمه سلامت را ادامه بدهم وخدمات درمانی تامین اجتماعی را قطع کنم.وسوال دیگه اینکه من تا ۵ سالدیگه انشاالله باز نشسته میشم بعد صد سال بازنشستگی شوهرم بهم تعلق میگیره.

  person
  کارشناس بیمه
  27 فروردین 1402

  سلام. ۰۱ شما فقط میتوانید از یک بیمه استفاده کنید ۰۲بله مستمری شوهرت هم بهت تعلق میگیرد.

person
بیمه آقایان
25 فروردین 1402

سلام آیا آقایان هم شامل بیمه قالی بافی میشوند… مدرک قالی بافی ‌. فنی حرفه ای دارم
استان گلستان

  person
  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. بله دوست عزیز.

person
منا
19 فروردین 1402

در مورد فیش حقوقی بازنشستگان قالیبافی چه می‌دانید؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. تو سایت تامین اجتماعی میروند و فیش حقوق خودشون را دریافت میکنند کارگزاری تامین اجتماعی و کافی نت ها همه فیش میتوانند صادر کنند.

person
سمیره
19 فروردین 1402

سلام. وام قالی بافی تامین اجتماعی را چجوری بگیریم؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. خیر تامین اجتماعی وام اصلا نمیده

person
طهورا
19 فروردین 1402

سلام. میشه بگید با ده سال حق بیمه قالی بافی چقدر حقوق می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 فروردین 1402

  سلام. پارسال یعنی سال ۱۴۰۱ مبلغ یک ملیون و هشتصد هزار تومان بود امسال هنوز اعلام نشده است.

person
احمد علی
15 فروردین 1402

با سلام ووقت بخیر
خانم بنده ۵۱ ساله است هشت سال ونیم بیمه قالی واریز کرده ولی به علت آرتروز گردن نتوانست قالی بافی را ا دامه دهد وبعد از بازید توسط کارشناس بیمه ونبود قالی بیمه او را قطع کردن وامکان اینکه حق بیمه واریز کنیم وجود ندارد آیا فعلان امکان واریز یک سال ونیم هست تا به ده سال برسد لطفا راهنمایی کنید
تمام مدارک فنی حرفه ای وفرش هم برای ادامه موجوداست.

  person
  کارشناس بیمه
  15 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. مدرک قالی بافی برای تایید ملاک نیست باید حتما به شغل قالی بافی اشتغال داشته باشد و بازرس هم تایید کند در هر صورت بیمه زنان خانه دار شود تا به سن ۵۵ سالگی برسد و بازنشسته شود.

person
ب غ
06 فروردین 1402

سلام از۷سالگی قالیبافی کردم الان۴۹سال دارم با۱۷سال سابقه لذا چشمانم غیرطبیعی شدند ودیگر توان کارندارم خواهشمندم شرط بازنشستگی قالیبافی که۶۰سال تعیین شده راحذف کنید ضمنا قالیبافی خانگی که کارفرما ندارد سخت زیان آور تعیین نشده؟برای آقایان سخت وزیان اورتعیین کنید چراکه ماسرمایه ودستمزد نداریم برای خودمان کارکنیم درخانه خودمان به شخص دیگرکارمیکنیم بدون اینکه سخت وزیان آور تعیین بشه؟ وبرای خرج ومخارج خانواده وبدلیل عدم سرمایه وعدم داشتن دستمزد مجبوریم

  person
  کارشناس بیمه
  06 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. این موضوع در حوزه اختیارات ما نیست متاسفانه.

person
علی
06 فروردین 1402

سلام من مادرم ده سال بیمه قالی بافی دارد بعد ۶۵میلیون ریختیم بازنشته شد سنشم۵۰ساله حقوق دریافتی ماهانه اش چقدر میشه

person
فاطمه
22 اسفند 1401

سلام وقت شما بخیر مادرم 60 ساله شون 2 سال سابقه بیمه قالی بافی دارن، 8 سال دیگه بیمه را بخواهند بخرند چقدر میشه؟ و با ده سال بیمه چه مقدار حقوق می‌دهند ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  27 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید سالی ۱۶ ملیون تومان امسال یعنی سال ۱۴۰۱ پرداخت کنید یعنی ۸ ضربدر ۱۶ ملیون تومان میشود ۰۲ بعد ماهی یک ملیون و هفتصد هزار تومان بازنشستگی میگیرد.

person
علی اکبر
18 اسفند 1401

با سلام. خانم بنده الان ۵۳ سالش هست و ۱۱ سال بیمه قالی بافی پرداخت کرده. قصد دارد برای یک کارفرما مدیریت فروش را به عهده بگیرد. آیا حق بیمه ی جدید با حقوق ماهی ده میلیون تومانی که کارفرمای جدید پرداخت می کند، موجب افزایش حقوق در سال بازنشستگی ایشان میشود یا ترجیحا همان بیمه قالی بافی را ادامه دهند؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. چون سابقه ایشان با زیر ۲۰ سال سابقه بیمه میخواهد بازنشسته بشود تاثیری ندارد همان قالی بافی را واریز کند.

person
تومروس
12 اسفند 1401

سلام من پسرخاله ام حدودا۵۰سالش هست واز بچگی فرش می بافه الان برای اینکه بازنشسته بشه ۵سال کم داره ولی به خاطر فشارخون بالا وبیماری قند نمی تونه چهارزانو بشینه رو تخته وفرش ببافه بخاطرفقر ومشکلات جنسی ازدواج نکرده به نظرتان چیکارکنه برای ۵سال چقدرباید پرداخت کنه تا باز نشسته بشه می تونه ۵سال کم بازنشسته بشه حقوقش چقدرمیشه چشمهاش بسیارضعیفه عینک نمره بالا می زنه چندین ساله

  person
  کارشناس بیمه
  13 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. باید شرایط سن و سابقه را داشته باشد که بتواند بازنشسته شود. اما اگر بیماری دارد به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آن‌ها پیگیری کنند.

person
زیبا
01 اسفند 1401

من ۱۲سال سابقه ی بیمه دارم ،امکان اینکه این ۱۲ سال واریزی را به صورت یکجا دریافت کنم هست؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. با توجه به شرایط سنی باید سال‌های باقی مانده باز نشستگی را بگذرانید.

person
زیبا
01 اسفند 1401

از کار افتادگی شامل بیمه میشود؟

  person
  کارشناس بیمه
  02 اسفند 1401

  سلام. بله دوست عزیز.

person
نسیم
01 اسفند 1401

سلام وقت بخیر برای ثبت بیمه قالی بافی چقدر باید هزینه کنیم هزینه پزشکی ودیگر کارها

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. تمامی مراحل را در هنگام ثبت نام می توانید ببینید.

person
مرضی
01 اسفند 1401

سلام بیمه کامل قالی بافی چند سال است؟و حقوقش چقدر است حقوق بیمه کاملش؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر منظور شما برای بازنشستگی است که باید بگم ۲۰ سال است و هر سال که بازنشسته شوید حداقل مستمری همان سال پرداخت میشود.

person
Marimat
30 بهمن 1401

سلام خسته نباشید
ی سوال داشتم اگه مادر فوت کنه دخترش که طلاق گرفته میتونه حقوق مادرشو بگیره؟
حقوقش چقدره؟

  person
  کارشناس بیمه
  01 اسفند 1401

  سلام دوست عزیز. اگر طلاق واقعی گرفته باشید و بازرس تامین اجتماعی هم تایید کند هرچه مادر حقوق می گرفته به شما تعلق میگیرد.

person
معینی
27 بهمن 1401

سلام وعرض ادب
من ۴۰ساله هستم و۱۲سال و۸ماه بیمه قالی بافی پرداخت کردم
یک چندماه که من به عنوان کارورز ازطرف دانشگاه درمدرسه ای هستم هفته ای دوروز
برگه کارورزی به بازرس نشون دادم وایشونم مدرسه اومدند وقراردادی که نوشته به من ۱میلیون حقوق میدن دیدند
الان باوجودیکه من کارقالی هم انجام میدم وتازه کاری معرفی کردم بازرس میگه باید بیمه ات راقطع کنیم
لطفامن راراهنمایی کنیدکه چه اقدامی انجام بدم وکجااعتراض کنم
ایشون میتونه به خاطر کارورزی موقت بیمه من قطع کنه؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  29 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  اگر جای کار کنید و حق بیمه برای شما واریز شود بیمه قالی بافی شما باید قطع شود و جای نمی توانید اعتراض کنید

person
میلاد
26 بهمن 1401

سلام من کارت فن‌حرفه‌ای ندارم ولی در خانه قالیبافی میکنم بدون کارت مهارت هم میشه بیمه شد

  person
  نویسنده بیمه
  29 بهمن 1401

  سلام میلاد عزیز خیر نمیتوانید از بیمه بیکاری استفاده کنید

person
ایٽارگرقالی باف مرد بدون کارفرما
25 بهمن 1401

سلام متولد بیست و پنج شهریور چهل وچهار هستم بیمه با دوسال خدمت نزدیک به سیزده سال سابقه می شود هنوزتاشصت سال دوسال باید پرداخت کنم کارفرما ندارم خودم پرداخت کردم حالا خیلی برام سخت شده بافتن چطور باچه شرایتی می توانم بازنشست شوم حاضرم دوسال را بصورت یک جا پرداخت کنم لطف کنید راهنمایی بفرماید؟

  person
  نویسنده بیمه
  25 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز
  متاسفانه قانونی نداریم که شما بتوانید اون دو سال را یکجا واریز کنید باید صبر کنید تا سن شما به ۶۰ سالگی برسد وبعد درخواست بازنشستگی بدهید

person
فریبا
08 بهمن 1401

سلام خسته نباشید، من ۳۷ سال دارم، و ۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی، اولین فرصتی که بتونم بازنشسته بشوم چه زمانی است؟

  person
  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. در صورتی که بیمه شده مرد یا زن حداقل ۳۰ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، و به سن مجاز دربازنشستگی ۵۰ سال برای مردان و ۴۵ سال برای زنان رسیده باشد. همچنین بیمه شدگانی که حداقل ۳۵ سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، می توانند بازنشسته شوند. زنان بیمه شده مشمول قانون کار با ۲۰ سال سابقه کار و پرداخت حق بیمه و ۴۲ سال سن با ۲۰ روز حقوق می توانند بازنشسته شوند.

person
خانم ملک نژاد
26 دی 1401

سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم بدونم دیسک کمر عمل کردم نمیتونم قالیببافم الان چند ماه دارم تا ۵سالم پر بشه باید چیکار کنم میتونم این چند ماه رو تا ۵ سال که پر بشه بریزم یا باید ۱۰ سال کامل باشه ممنون از زحمت شما با تشکر خانم ملک نژاد

person
زهرا
22 دی 1401

سلام من بیمه قالی بافی دارم سابقه پرداخت ۱۴ سال است از سال ۸۵ تا سال ۹۰ که بیمه پرداخت کردم که ۵ سال می باشد برایم ۲سال و نیم سابقه حساب شده تامین اجتماعی می‌گوید باید ما به التفاوت ۵ سال را پرداخت کنی تا ۵سال کامل برایت حساب شود در غیر این صورت همان ۲سال ونیم می‌شود که تا آخر امسال مبلغ ۶۰ ملیون باید پرداخت کنم سوال من این است من ۲سال ونیم کم دارم چرا باید حق بیمه ۵سال پرداخت کنم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  person
  نویسنده بیمه
  23 دی 1401

  سلام زهرای عزیز
  چون اون موقع حق بیمه را کامل پرداخت نکردید و باید ما به التفاوت ان را واریز کنید تامین اجتماعی درست گفته است

person
صادقی
29 آذر 1401

با سلام وخسته نباشید بعد از بازنشستگی حقوق و مزایای بیمه قالیبافی بیشتر هست یا زنان خانه دار با انتخاب بیشترین سطح پرداختی

  person
  کارشناس بیمه
  30 آذر 1401

  سلام دستمزد هر دو در بازنشستگی منل هم هستند فرقی نمیکند

person
نظرى
27 آذر 1401

آیا برای همسر و فرزندان هم حق بیمه باید بپردازیم برای مشاغل آزاد

  person
  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام آن ها تحت بیمه درمان شما هستند و اگر بخواهند و شرایطش را داشته باشند، باید پرداخته شود. حال شما یا خودشان پرداخت کنند.

person
بی بی
25 آذر 1401

با سلام و خسته نباشید.خانومی 39 ساله هستم که مدت 4209 روز و یا همان 11 سال و6 ماه و 11 روز سابقه بیمه قالی بافی دارم ایا الان میتوانم بازنشست شوم. اگر بازنشسته شوم حقوق ماهیانه من چقدر میشود. با تشکر از شما

  person
  کارشناس بیمه
  27 آذر 1401

  سلام خیر شرایط بازنشستگی را ندارید

person
لیلا
13 آذر 1401

با سلام پدر من ۱۳سال سابقه داره و فرش میبافه ولی دو هفته میشه بیمه پدرم قطع شده و بازرسی نکردن و تحقیق نکرده قطع کردن دوتا فرش ۶متری میبافه دیگه چشاش ضعیف شده …چرا انقدر نا حقی تو جامعه به وجود اومده واقعا چرا…..به چه دلیل قطع شده میگن از بالا بهمون دستور رسیده یعنی چی پس این ۱۳سال زحمت و چشش چی میشه برا همچین دولتی متاسفم برا ایران نازنینم متاسفم که اینجور ادم توشه انسان نمیشه اسمتونو گذاشت 😊

person
گرجی
12 آذر 1401

سلام خانمی هستم پنجاه و پنج ساله که پانزده سال بیمه پرداخت کردم که دو سال و نیم آن بیمه قالیبافی بوده و مابقی شناسه دار . اگر بخواهم آن دو و نیم سال رو هم شناسه دار کنم چقدر باید پرداخت کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام بستگی به آن سالها دارد و همچنین دستمزد الان که بیمه واریز میکنید به واحد امور فنی مستمریها شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
مینو
09 آذر 1401

سلام و عرض ادب.برادرم شغلشون زنبورداری هست پروانه زنبورداری هم دارن اگه بیمه بشن مبلغ حق بیمه و حقوق و مزایاش چی هست و سوال دوم اینکه ایا میتونن من رو هم که خواهرشونم بیمه کنن

  person
  کارشناس بیمه
  10 آذر 1401

  سلام چون خودش کارفرما محسوب میشود باید برود خودش را بیمه حرف و مشاغل آزاد کند ۰۲ خیر نمیتواند شما را بیمه کند شما خودتان جداگانه میتوانید بیمه شوید

person
مینو
07 آذر 1401

با سلام و خسته نباشید اگه خانمی دارای بیمه زنان خانه دار باشه با پرداخت حق بیمه14درصد به مدت 20 سال با سن 55 چقدر حقوق دریافت میکنه

  person
  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام حداقل مستمری را دریافت میکند

person
مینو
06 آذر 1401

با سلام.با توجه به اینکه حقوق بازنشستگی بیمه قالیبافی خیلی کمه اگه من به جای این بیمه،بیمه روستاییان و عشایر رو با بالاترین سطح پرداخت حق بیمه انتخاب کنم آیا حقوق دریافتی بیشتر خواهد بود؟لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  07 آذر 1401

  سلام مستمری بیمه قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر از بیمه روستایی است اشتباه نکنید

person
شرمین مهدوی
06 آذر 1401

سلام من۳۵ سال سن دارم و۹سال سابقه بیمه قالی بافی چند سال دیگه باید بیمه پرداخت کنم تابازنشسته بشم ممنون میشم راهنمایی کنید🙏

  person
  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام اگر خانم هستید در ۵۵ سالگی و اگر آقا هستید در ۶۰ سالگی میتوانید بازنشسته شوید

person
زینب
03 آذر 1401

من 30 سالمه،
و اینکه سال ۹۵ کارت مهارت قالی بافی گرفتم
لطفاً بگین که بنظرتون میتونم بیمه بشم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  05 آذر 1401

  سلام میتوانی بیمه شوید ولی چون بیمه قالی بافی بیمه از نظر مبلغ ارزانتر است چند سالی است که فعلا سهمیه جدید اعلام نکردند

person
آنا
02 آذر 1401

سلام مادر من 15سال بیمه پرداخت کرده و الان 43سال سن داره میخواد بیمه تکمیلی کنه میتونه؟

person
مهدیار
21 آبان 1401

با عرض سلام و درود فراوان ب کارشناس محترم
بنده ی سوالی از جنابعالی داشتم
من الان 26 سال سابقه بیمه دارم و ده سال اخرش از بیمه قالی بافی بیمه واریز کردم
من میخوام 2 سال مونده ب بازنشستگیم بیمه قالی بافیمو قطع کنم و بیمه اختیاری با درصد بالا واریز کنم
اگ این کارو بکنم در مستمری من تاثیری دارد یا نه؟ و پیشنهاد شما چی هست ؟
باتشکر از شما

  person
  کارشناس بیمه
  24 آبان 1401

  سلام شما نمیتوانید بیمه اختیاری را با دستمزد بالا واریز کنید تامین اجتماعی قبول نمیکند همان بیمه قالی بافی را واریز کنید

   person
   امیر جودی
   28 فروردین 1402

   سلام بنده هفت سال بیمه قالی بافی دارم که بااشتباه بازرس که تغییر مکان داده بودم زمان فیش واریزم گذشت ودیگه قبول نکردن بنظرتون برم میتونم ادامه بیمه روپرداخت کنم یاامکانش نیست

    person
    نویسنده بیمه
    30 فروردین 1402

    سلام دوست عزیز. خیر دیگه امکان ندارد.

person
مهدیار
18 آبان 1401

با عرض سلام و خسته نباشید
یک سوالی داشتم
بنده فیش واریزی ۳ ماهه اول و ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۱ با مبلغ سال ۱۴۰۰ پرداخت کردم و توی سابقه بیمه هم نشون میده قبل پرداختش هم ب شعبه مربوطه زنگ زدم گفت مبلغ فیشو واریز کن مشکلی نیست
چون‌همیشه فیش بیمه خودمو از گوشی در میارم
الان سوالم اینکه توی آینده برام مشکلی پیش نمیاد
درضم فیش مهر ابان و آذرو با مبلغ ۱۴۰۱ واریز کردم و توی سابقه هم نشون میده

  person
  کارشناس بیمه
  19 آبان 1401

  سلام ۰۱ خیر پیش نمیاد بعدا سیستم شما را بدهکار و مابه التفاوت ان را از شما دریافت میکند۰۲ ولی برای اطمینان با آخرین فیش و کارت ملی خودت به واحد امور فنی بیمه شدگان شعبه مراجعه کنید تا آنها پیگیری کنند

person
tarertrer@gmail.com
16 آبان 1401

سلام آقای کارشناس، من سال۱۳۹۳ از فنی و حرفه ای کارت مهارت قالیبافی گرفته ام آیا می توانم با این کارت در بیمه قالیبافی ثبت نام کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  17 آبان 1401

  سلام فعلا سهمیه قالی بافی اعلام نشده است باید صبر کنید تا از طرف دولت به تامین اجتماعی سهمیه جدید اعلام کنند

person
خوشکام
06 آبان 1401

با سلام.۸سال سابقه پرداخت بیمه قالی دارم.کارت شناسایی قالی بافیم ۴ روز از مهلت تمدیدش رد شده فراموشم شده بود برا تمدیدش اقدام کنم .آیا به مشکل بر میخورم حالا برم برا تمدید

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام دوست عزیز
  باید زودتر اقدام میکردید ولی در هرصورت با مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه صحبت کنید که آنها همکاری کنند

person
خوشکام
06 آبان 1401

سلام.وقت بخیر.من ۸سال سابقه بیمه قالی بافی دارم.۴ روز از مهلت تمدید کارت شناسایی قالیبافیم گذشته .مریض بودم فراموشم شده بود برا تمدید اقدام کنم .آیا به مشکل بر میخورم؟

  person
  کارشناس بیمه
  06 آبان 1401

  سلام دوست عزیز
  باید زودتر اقدام میکردید ولی در هرصورت با مسول امور فنی بیمه شدگان شعبه صحبت کنید که آنها همکاری کنند

person
سحر
04 آبان 1401

سلام خداقوت
من ۵۶ سال دارم و۸سال سابقه بیمه قالیبافی دارم اگه ۲سال بیمه مشاغل ازاد پرداخت کنم ماهیانه ۸۰۰هزار تومان حقوق من با ۱۰سال سابقه بیمه چقدر میشه؟ ممنون ازشما

  person
  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام حداقل مستمری را در زمان بازنشستگی دریافت میکنید چون سابقه شما یک سوم محاسبه میشود

person
مهناز
04 آبان 1401

سلام وقت بخیر من۵۵ سالمه و۱۲سال بیمه قالیبافی پرداخت کردم اگه الان بازنشست بشم حقوق من چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام حدودا دو ملیون تومان میشود

person
زهرا سادات
30 مهر 1401

سلام. من خانم خانه داری هستم که در خانه گلیم بافی میکنم اگر بخواهم بیمه قالی بافی بخرم حقوق بازنشستگی قالی بافی چقدر است

  person
  کارشناس بیمه
  01 آبان 1401

  سلام به شرایط شما در هنگام بازنشستگی بستگی دارد.

person
فاطمه
27 مهر 1401

باسلام خدمت کارشناس محترم
من ۱۰سال سابقه بیمه دارم.به علت ازبین رفتن مفصل هیپ چپ پا سه بار جراحی شدم و الان نشستن در یکجا و بافتن قالی خیلی مشکله آیا میتوانم برای ازکارافتادگی اقدام نمایم

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام خیر بابت این بیماری از کارافتادگی کلی نمیدهند

person
کسری
26 مهر 1401

طبق بخشنامه جدید بیمه قالیبافان قراره خدمات پزشکی هم به این قشر اضافه شده درسته؟!

  person
  کارشناس بیمه
  27 مهر 1401

  سلام این بخشنامه چی بوده است؟

person
معصومه غلامپور
26 مهر 1401

مادر من یک خانم 61 سالس که 14 ساله داره فرش بافی میکنه. میخواستم ببینم با این شرایط بازنشتگی بیمه قالی بافی چند سال است؟!

  person
  کارشناس بیمه
  28 مهر 1401

  سلام اگر مادر شما ۱۴ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی واریز کرده الان میتواند بازنشسته شود مشکلی ندارد

person
عطیه ترکمن
26 مهر 1401

ببخشید برای گلیم باف ها بیمه گلیم بافی داریم یا همین بیمه قالی بافیه جفتش؟

  person
  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام اطلاعی نداریم اما به نظر یکی هستند.

person
osame aslani
25 مهر 1401

میشه لطفا بگید شرایط بیمه قالیبافی چیه؟ هر فرش بافی میتونه بره بیمه کنه خودشو؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام شرایط را اشاره کرده ایم؛ اما به هر حال باید مدارکی دال بر اثبات داشته باشد.

person
حسن شاهرودی
24 مهر 1401

سلام
من دو سال بیمه تامین اجتماعی قالیبافی دارم و الان میخواهم برم سربازی، وقتی برگردم میتوانم ادامه بیمه را پرداخت کنم یا باید از اول بشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام بله بلافاصله خودتان را بیمه حرف و مشاغل آزاد و یا بیمه اختیاری کنید تا سربازی شما هم رایگان جز سابقه شما محسوب شده شود

person
خسرو تشکری
24 مهر 1401

من 4 سال قالي بافي اما تازه با بيمه قالي بافي تامين اجتماعي آشنا شدم، الآن ميشه بيمه اون 4 سالم رد کنم یا ديگه امکان نداره؟

  person
  کارشناس بیمه
  25 مهر 1401

  سلام نمی توان اضافه کرد.

person
SR
24 مهر 1401

سلام. میخواستم بدونم برای کارگران در کار های سخت حق بیمه قالیبافی چند درصد است؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 مهر 1401

  سلام بیمه قالی بافی اگر در کارگاه باشد و کمیته اداره کار تایید بکند جز سخت و زیان اور است ولی بیمه قالی بافی انفرادی جز سخت و زیان اور نیست

person
behroozsafarpoor57@gmail.com
24 مهر 1401

سایت بیمه قالی بافی هنوز بسته یا باز

  person
  کارشناس بیمه
  24 مهر 1401

  سلام برای چه کاری؟

person
داود
21 مهر 1401

سلام
مادر بنده تا یک ماه دیگه ۵۵ سالگیش رو تموم می کنه و به مدت ۹ سال هم بیمه قالیبافی دارند. خواستم بدونم اگر بخواهیم این یکسال بیمه رو یکجا پرداخت کنیم چقدر بایستی واریز کنیم؟
باتشکر

  person
  نویسنده بیمه
  22 مهر 1401

  سلام داود عزیز
  باید بابت اون کسری یک سال مبلغ ۱۶ ملیون و پانصد هزار تومان را در سال 1401 واریز کنید

person
مینو
18 مهر 1401

با سلام.ایا سابقه من که در حال حاضر بیمه قالیبافی هستم هم نصف حساب میشه من از همان ابتدا دفترچه درمانی داشتم آخه شنیدم این نصف حساب شدن سابقه مربوط به سالهای اول تشکیل این بیمه بوده درسته؟

  person
  کارشناس بیمه
  20 مهر 1401

  سلام بله سالهای اول حق بیمه دریافتی ناقص دریافت میشد که باید مابه التفاوت واریز کنید

   person
   مینو
   23 مهر 1401

   پاسخ گویی جنابعالی.سابقه چی ایا نصف حساب میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    23 مهر 1401

    سابقه چه چیزی نصف حساب می شود؟

    person
    مینو
    03 خرداد 1402

    سابقه بیمه قالیبافی.فرمودین سالهای اول چون حق بیمه بصورت ناقص دریافت میشده(14درصد)سابقه هم نصف حساب میشه.میشه بفرمایین تا چه سالی ناقص بوده من از سال 92/7بیمه شدم آیا سابقه منم نصف حساب میشه میخوام ببینم مثلا من الان 55 سالم شده و 25 سالم سابقه دارم میزان حقوق من چقدر خواهد بود کامل یا نصف حقوق کارگری

     person
     نویسنده بیمه
     06 خرداد 1402

     سلام دوست عزیز. باید پرونده شما بررسی شود که دقیق اعلام کنیم. ما در اینجا به پرونده شما دسترسی نداریم بنابراین به شعبه واحد امور مستمری‌ها مراجعه کنید.

person
مرتضی آریائی
16 مهر 1401

سلام‌من ۵۶ سال سن دارم وسی سال تمام سابقه دارم ده سال آخر بیمه قالیبافان شناسه دار بودم .به سایت که مراجعه میکنم حقوق مرا ۲۷۰۰۰۰۰تومان اعلام کرده دلیل آن چیست

  person
  کارشناس بیمه
  18 مهر 1401

  سلام محاسبه بازنشستگی دوسال آخر و کل سابقه پرداخت حق بیمه شما میباشد دلیل آن این است که حق بیمه هر چه واریز کردید براساس حداقل دستمزد بوده است

   person
   ارزو
   19 مهر 1401

   سلام مادر من۵۵ سالش شده و ۱۴ سال و ۳ ماه بیمه قالی بافی
   پرداخت
   کرده الان بازنشسته شده حقوق این ۱۴ سال
   در ماه چقدر میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    23 مهر 1401

    سلام حدودا دو ملیون و دویست هزار تومان میشود

     person
     مارال
     17 آبان 1401

     سلام با55سال سن سابقه ی بیمه چقدربایدباشه تاحق بیمه کامل دریافت کنیم

     person
     کارشناس بیمه
     18 آبان 1401

     سلام بای ۲۰ سال سابقه بیمه داشته باشید

person
ی-ی
14 مهر 1401

سلام خسته نباشید خانمم بیش ازده سال سابقه بیمه قالیبافی دارندوبه علت خطای دیددرخواندن رقم که می بایست درتاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۲پرداخت میکردم اشتباها”درتاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۰۶بیمه سه ماهه تابستان پرداخت نمودم ودرسیستم پرداخت شده قیدشده ولی درسوابق نشان داده نشده است .واین اولین باراست به علت خطای دیددرموعدمقررپرداخت نشده است .لطفا”راهنمایی فرمایید.مممونم

  person
  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام متاسفانه چون بیمه قالی بافی سه ماه پرداخت میشود شما هم دقیقا گذاشتید که روز آخرین مهلت پرداخت واریز کنید ولی چهار روز بعد از مهلت پرداخت کردید و بیمه قالی بافی شما قطع شده است و این اشتباه از طرف خود شما بوده و هیچ کاری دیگر نمیتوان برای شما انجام داد و چون سهمیه بیمه قالی بافی دیگر نیست باید بروید بیمه زنان خانه دار شوید

person
خانم جوادپور
14 مهر 1401

سلام من ۴۰ سال سن دارم و۱۰ سال بیمه قالی بافی دارم و۳ سال قبل به علت پارگی دیسک گردن عمل کردم و دکتر هم گفته اگرباز هم قالی ببافی دوباره باید عمل کنی ایا میتوانم از بیمه کار افتادگی استفاده بکنم

  person
  کارشناس بیمه
  15 مهر 1401

  سلام باید درخواست شرکت در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی را بدهید و در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی شرکت کنید تا پزشکان متخصص تامین اجتماعی شما را معاینه کنند و نظر بدهند

person
الی
11 مهر 1401

سلام مامان من کمتر از یک سال بیمه داده و دیگه ادامه نداده الان ۵۶ ساله هستن میتونن بقیه بیمه را یک جا بدن تا سابقه اش بشه ۱۰ سال و مستمری بگیرن

  person
  کارشناس بیمه
  12 مهر 1401

  سلام بله میتواند کسری بیمه خودش را یکجا تا سقف ده سال واریز کند و بعد بازنشسته شود

  person
  زهرا
  25 آبان 1401

  سلام
  اینکه میگن با۱۵سال سابقه قالیبافی باز نشسته میشین پس چیه؟مگه قالیبافی جزو مشاغل سخت حساب نمیشه که کمتراز ۳۰سال سابقه برای بازنشستگی میخواد؟

   person
   کارشناس بیمه
   27 آبان 1401

   سلام ۱۵ سال سابقه بیمه قالی بافی بازنشسته میشوید ولی به شرطی که ۵۵ سال سن هم داشته باشید ۰۲ خیر قالی بافی سخت و زیان اور نیست

person
سمیه اردیکان
09 مهر 1401

سلام. من 9 سال قالی بافی کردم اما الآن توانایی کار کردن ندارم. شنیدم باید به ده سال برسه که بتونم بازنشت بشم. میخواستم ببینم با ده سال حق بیمه قالی بافی چقدر حقوق می شود گرفت؟

  person
  نویسنده بیمه
  10 مهر 1401

  سلام سمیه عزیز
  باید ۱۰ سال سابقه و ۵۵ سال سن داشته باشید که بتوانید با ده روز حقوق حداقل دستمزد دریافت کنید

  person
  حامد احمدی
  11 مهر 1401

  باسلام، ممنون از پاسختان، اگر هیچکسی تحت تکفل ایشوت نباشه، به شوهر وفرزندان هیچگونه مبلغی از طرف بیمه تأمین اجتماعی پرداخت نمیشه؟

   person
   کارشناس بیمه
   14 مهر 1401

   سلام فقط به افراد تحت تکفل مستمری تعلق میگیرد

person
حامد احمدی
05 مهر 1401

با سلام، بنده بازنشسته کشوری هستم مدت15سال برای خانمم بیمه قالیبافی پرداخت کرده ام، هردوفرزندم هم شاغلند میخواستم بدونم خدای نکرده در صورت فوت همسرم تکلیف این سابقه پرداختی چی میشه؟ ممنون از پاسخ شما

  person
  کارشناس بیمه
  07 مهر 1401

  سلام کسانی که تحت تکفل همسر شما باشند میتوانند از مستمری استفاده کنند

person
علی.
02 مهر 1401

سلام. پدر من 53 سالشه با 13 سال سابقه پرداخت بیمه، میخاستم بپرسم آیا در 55 سالگی با سابقه 15 سال پرداخت بیمه میتوانند بازنشسته شوند یا نه؟؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام علی عزیز
  خیر ایشان شرایط بازنشستگی را ندارند.

person
ff
31 شهریور 1401

سلام. پدر من 53 سال سن دارد و 13 سال سابقه پرداخت بیمه قالی بافی دارند.آیا میتواننددو سال بعد یعنی با 15 سال سابقه وقتی 55 ساله شدند خودشونو باز نشسته کنند؟؟

  person
  نویسنده بیمه
  04 مهر 1401

  سلام دوست عزیز
  خیر شرایط بازنشستگی را ندارد با ۶۰ سال سن داشته باشد

person
فاطیما
26 شهریور 1401

سلام.مادرم حدود ۱/۵ سال بیمه قالیبافی رو پرداخت کردن
ولی بعدش شرایطشو نداشتن و دیگه پرداخت نکردن
الان ۵۳ سالشونه
ایا میشه همون بیمه رو ادامه داد؟؟
یا بیمه رو خرید که بازنشست بشن؟

  person
  نویسنده بیمه
  26 شهریور 1401

  سلام فاطیمای عزیز
  دیگه نمی تواند ادامه بدهد ولی میتواند وقتی ۵۵ سال سن اش شد تا سقف ده سال سابقه یکجا حق بیمه را پرداخت کند و بازنشسته شود

person
مارال
25 شهریور 1401

سلام میخواستم‌ببینم وقتی بیمه قالی باف بازنشسته شد هم اندازه یه کارگر که بیمه بیشتری ماهیانه میپردازه اونم بازنشستگی دریافت میکنه؟😔

  person
  نویسنده بیمه
  25 شهریور 1401

  سلام مارال عزیز
  خیر هرکس به اندازه ای که حق بیمه واریز میکند و سابقه بیشتری داشته باشد باشد مستمری دریافت میکند

person
یاقوتی
23 شهریور 1401

سلام وقت بخیر، آیا این امکان برای بیمه شده قالیبافی وجود دارد که تحت پوشش بیمه تکمیلی شرکتی خصوصی قرار بگیره،
آیا این مورد موجب قطع بیمه قالیبافی اش میشه، یانه

  person
  نویسنده بیمه
  24 شهریور 1401

  سلام خانم یاقوتی عزیز
  خیر نمیشود میتوانید بیمه تکمیلی هم شوید

person
زهرا
21 شهریور 1401

سلام وقت بخیر
ببخشید هنوز برای قالی بافی سهمیه بیمه ندادن؟
یا باز شده میشه بیمه شد
من قالی بافی میکنم چند ساله کلی کارت و بیمه ندارم
مراحلش چیه ممنون میشم بگید
واینکه از طریق کارت مهارت برای وام درخواست دادیم ولی میگن به پشتیبان ها میدن . اگه پشتیبان بگیره که نمیده به ما

  person
  نویسنده بیمه
  22 شهریور 1401

  سلام زهرای عزیز
  چند سالی است که دیگه سهمیه قالی بافی اعلام نشده است و بعید میدانم امسال سهمیه جدیدی اعلام شود تا انشالله ببینیم سال دیگه چه پیش بیاید

person
علی شجاعی
21 شهریور 1401

سلام من 48 سالمه و 18 سال سابقه بیمه قالیبافی دارم. میخواستم ببینم کی میتونم بازنشست بشم و حقوق بازنشستگان قالیبافی چقدر است؟

  person
  نویسنده بیمه
  21 شهریور 1401

  سلام علی عزیز
  تو سن ۵۵ سالگی میتوانید بازنشسته شوید و مستمری بازنشستگی آن حداقل مستمری در آن زمان بازنشستگی است

person
حمیده
24 مرداد 1401

با سلام . خواهرمن 51 سال دارند و 11 سال بیمه قالیبافی ریخته اند. الان بخاطر آرتروز و ضعیف بودن چشم قادر به قالیبافی نیستند. این چهار سال باقیمانده برای بازنشستگی که به سن 55 برسند چجوری میشه بیمه شون رو به بیمه زنان خانه دار تبدیل کردتا بعد از 4 سال بازنشست بشه.

  person
  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام همان بیمه قالی بافی را تا ۵۵ سالگی واریز کند تا بازنشسته شود اگر بیمه قالی بافی او را قطع کردن میتواند بلافاصله بیمه زنان خانه شود مشکلی ندارد

person
Ghaed
24 مرداد 1401

بیمه قالیبافی روستایی شامل بیمه درمانی هم میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  28 مرداد 1401

  سلام خیر ندارد

person
بهاره جوکار
21 مرداد 1401

سلام وقت بخیر من بیمه قالی بافی هستم البته در حرفه نقاشی روی چرم زیر نظر بیمه قالی بافی الان ۴۰ سال سن دارم و ده سال سابقه بیمه می خوام بازنشسته بشم آیا امکانش هست اگه هست باید چه اقدامی انجام بدم

  person
  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام خیر با این سن و سابقه که دارید نمیتوانید فعلا بازنشسته شوید

person
پریا
20 مرداد 1401

سلام وقت بخیر
مادر من 3 سال سابقه بیمه قالیبافی داره الان 57 سالش هست چطوری میشه 7 سال رو پرداخت کرد تا سابقش بشه 10 سال و بتونه حقوق بازنشستگی بگیره ؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 مرداد 1401

  سلام میتواند درخواست بدهد و۷ سال سابقه کسری خودش را یکجا واریز کند تا بازنشسته شود

person
محسن لطفی پور
06 مرداد 1401

با سلام
مادر من مدتها به شغل قالیبافی مشغول بود و الان بازنشسته بیمه قالی بافی هست. به دلیل فعالیت در این حرفه الان مشکل کجی ستوان فقرات و دیسک کمر براش پیش اومده و نیاز به عمل جراحی داره. امکان این جود داره که جز حوادث ناشی از کار محسوب بشه؟ اگر بله باید به چه صورت اقام نمود؟

ممنون

  person
  کارشناس بیمه
  12 مرداد 1401

  سلام اگر الان بازنشسته میباشد که مستمری دریافت میکند و اصلا دیگر نباید کار کند بعد هم چون دیگر بازنشسته است تامین اجتماعی به آن مستمری میدهد و دیگر جیزی به وی تعلق نمیگیرد

person
بهار جون
22 تیر 1401

سلام خسته نباشید وقت بخیر
من 41 سالمه، هم کارت مهارت فنی حرفه ای قالیبافی دارم و هم کارت هوشمند فنی حرفه ای اما از تاریخ کارت مهارتم چند سال گذشته، آیا میتونم بیمه قالیبلفی بشم تامین اجتماعی یا روستایی؟ به کجا باید مراجعه کنم؟ آیا باید برم کارتمو تمدید کنم؟ من هدفم یه مستمری بازنشستگی هست چه بیمه ای برای من مناسبه؟ لطفا راهنمایی کنید

  person
  کارشناس بیمه
  05 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، چون بیمه قالی بافی حق بیمه مناسب تری و پایین تری نسبت به سایر بیمه داشته الان چند سال است که دولت سهمیه به تامین اجتماعی اعلام نکرده لذا فقط میتوانید بیمه حرف و مشاغل آزاد شوید با نرخ های مختلف و حق بیمه پرداخت کنید از مبلغ ۵۱۸ هزار تومان شروع میشود

person
Jvad.Nazari
21 تیر 1401

با سلام
واقعا تامین اجتماعی دیگه شورش رو در آورده برادر من از کار افتادگی کلی شده الان که باید حمایت هاشون رو انجام بدن رفتیم شعبه ۱۱ تامین اجتماعی تهران میگن ک هر سال سابقه بیمه قالیبافی چون ۱۴ درصد ریختیم نصف حساب میشه یعنی اگه ۲۰ سال سابقه بیمه قالیبافی داشته باشید ۱۰ سال محسوب میشه یا باید ماوالتفاوت که حق بیمه ۱۰ سال میشه رو پرداخت کنید یا نصف حساب میشه سوالم اینجاست پس سهمی که دولت پرداخت میکنه رو چرا حساب نمیکنن به چه استنادی این کلاهبرداری بزرگ رو انجام میدن؟!😏

  person
  کارشناس بیمه
  03 مرداد 1401

  سلام دوست عزیز، این کلاهبرداری نیست آن زمان این بخشنامه بود و حق بیمه ای که پرداخت میکردند خیلی کم بود و مربوط به ۱۵ روز کارکرد در ماه محسوب میشد لذا باید مابه التفاوت واریز کنید

   person
   مینو
   06 آذر 1401

   من 8سال سابقه بیمه قالیبافی دارم برای منم نصف حساب میشه؟

    person
    کارشناس بیمه
    07 آذر 1401

    سلام ممنون میشوم که سوال خود را کامل بنویسید.

person
یوسف
20 تیر 1401

سلام ممنونم از اطلاع رسانی و مطالب مفید تون.
من 40 سال دارم و 11 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم (شاغلین صنایع دستی و قالیبافان شناسه دار)متاسفانه بدلیل عوارض ناشی از کار دچار دیسک کمر و گردن شدم به طوری نشستن پشت میز کار دشوار شده .آیا امکان اینکه برای از کار افتادگی اقدام کنم هست یا خیر؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  person
  کارشناس بیمه
  22 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، خیر امکان ندارد برای کمر درد و گردن درد کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی از کارافتادگی نمی دهد.

person
ت.ش.
14 تیر 1401

سلام یه خانم چهل و هشت ساله هست که میخواد خودشو بیمه قالی کنه. ۱. ماهیانه چقدر باید پرداخت کنه؟
۲.تا چه سنی باید ماهانه مبلغی واریز کنه؟
۳.الان مستمریش حدودا ماهی چقدر میشه؟
۴. مستمری بگیر آموزش و پرورشه(مقداری از حقوق والدینش که فوت شدنو دریافت میکنه و بیمه اونجاست) اگه خودشو بیمه قالی کنه، مستمری آموزش و پرورش براش قطع میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی اطلاعات بیشترین داریم.

person
غزل
06 تیر 1401

با سلام
من 39سال سن دارم و 15سال سابقه پرداخت بیمه قالیبافی دارم
الان دیسک کمر و گردن شدید دارم و دکتر گفته علتش قالیبافیه و گفته با ادامه قالیبافی روز به روز مشکلم بیشتر میشه و کارم به عمل میکشه
میتونم اقدام به گرفتن از کارافتادگی کنم؟

  person
  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، در خصوص بیمه قالیبافی باید از سازمان مربوطه اطلاعات دقیق تر بگیریم.

person
علی
01 تیر 1401

با سلام مدارک که دوره های اموزشی دانشگاه برگزار کرده و مدرک ارائه شده از فنی و حرفه ای شهرستان هست برای بیمه شدن مورد تایید یا خیر

  person
  کارشناس بیمه
  03 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی دارد که چه بیمه ای میخواهید بشوید

person
هادی
31 خرداد 1401

سلام وقت بخیر ، مادر بنده ۵۰ سال سن دارن و ۱۰ سال سابقه پرداخت، شرایط بازنشستگی برای مادر چطوریه؟ باید ۵ سالم بیمه پرداخت کنه یا اعلام از کار افتادگی

  person
  کارشناس بیمه
  15 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، باید تا ۵۵ سالگی واریز کند بعد بازنشسته شود

person
عیسوند
28 خرداد 1401

سلام وقت بخیر من مادرم متولد۱۳۵۰ هست ۱۰سال بیمه پرداخت کرد بد مامور بیمه ب اشتباهی فک کرده به استان دیگ مهاجرت کردیم از اون موقع(۷الی۸)سال پیش بیمه مادرم رو قط کردن چاره چیه چیکار کنیم؟۱۰سال پولمون رفت بیمه هم جوابگو نیست ممنونم

  person
  کارشناس بیمه
  29 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بیمه مادر شما محفوظ است بیمه اش جای نرفته بیمه اش را ادامه بدهد تا بازنشسته شود

person
مهناز مولویان
26 خرداد 1401

با سلام
آیا الآن هم تامین اجتماعی قالی بافان را مراجعه می کند؟
برای بیمه باید کجا مراجعه کنیم؟

  person
  کارشناس بیمه
  26 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، نه دیگر بیمه نمیکنند سهمیه ندارند

person
آرام
20 خرداد 1401

با عرض سلام و خسته نباشید
یک سوالی داشتم. من 52سال سن دارم ،ده سال بیمه قالی بافی پرداخت کردم،مدرک فنی و حرفه ای هم دارم اگر بخوام خودم رو بازنشسته کنم ماهیانه چقدر حقوق می گیرم .
میشه لطف کنید مراحل چگونگی بازنشسته کردن خودم ن هم بگید

  person
  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، با این سن و سابقه شرایط بازنشستگی را ندارید.

person
پروین
16 خرداد 1401

من الان چهل سالمە بارها وبارها رفتم برای بیمە اقدام کنم ولی میگن بیمە نمیکنیم از یازدە سالگی هم فرش میبافم همش دروغە

  person
  کارشناس بیمه
  16 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، شرایط شما چه چیزی بوده است، اطلاعی نداریم. مشاغل آزاد می توانید کنید. البته بهتر است که از قبل با یک کارگزاری مشورت کنید.

   person
   زهرا
   19 خرداد 1401

   سلام بیمه قالیبافی که زیر نظر تامین اجتماعی است فرقش با بیمه قالیبافی روستاییان و عشایر چیه,واین که مزایای کدوم بهتره.اآیادر میزان مستمری بازنشستگی با هم فرق دارند.

    person
    کارشناس بیمه
    19 خرداد 1401

    سلام دوست عزیز، بله کاملا فرق میکند و میزان مستمری بیمه قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر از بیمه قالی بافی روستای است

     person
     دلارام TR
     24 مهر 1401

     سلام. حق بیمه بیمه قالیبافی تامین اجتماعی با بیمه قالیبافی روستایی یکیه یا بیشتره؟

     person
     کارشناس بیمه
     26 مهر 1401

     سلام نه با هم فرق میکنند قالی بافی تامین اجتماعی بیشتر است

person
بهار
12 خرداد 1401

سلام خسته نباشید
من حدود یازده سال بیمه قالیبافان پرداخت کرده ام اما به دلیل اینکه اعتبار مدرک فنی حرفه ای من تمام شده بود و دیر اقدام به تمدید مجدد آن کردم شش ماه نتوانستم بیمه خود را پرداخت کنم والان میگن که شما از بیمه خارج شده ای و دیگر نمی توانی تحت پوشش بیمه قالیبافان باشی و هیچ گونه مزایای هم به شما تعلق نمیگیرد و اگه می خواهید تحت پوشش بیمه باشید باید بیمه خود را به صورت آزاد پرداخت کنید آیا راه حلی برای این موضوع وجود دارد تا بتوانم دوباره تحت پوشش بیمه قالیبافان قرار بگیرم؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  13 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، دولت دیگر سهمیه قالی بافی نمیدهد. فعلا خودتان را بیمه زنان خانه دار کنید تا فاصله زیاد بین سوابق شما ایجاد نشود

person
مریم
10 خرداد 1401

سلام .من مدرک قالی بافی درجه ۲ دارم . از فنی حرفه ای گرفتم. می خواستم بدونم می تونم بیمه تامین اجتماعی بشم.؟؟؟

  person
  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، فعلا چون سهمیه بیمه قالی بافی اعلام نشده نمیتوانید خودت را بیمه کنید باید صبر کنید تا سهمیه جدید اعلام شود

person
عسل
31 اردیبهشت 1401

سلام من حدود۱۲سال تحت پوشش بیمه قالیبافی هستم سن من حالا۴۵ سال است در اثر نشستن زیاد ودرست کردن قالی هم چشمانم ضعیف شده هم آتروز شدید گرفتم ،گفتم ببینم آیا تامین اجتماعی واسه من چه پیشنهادی دارد؟

  person
  کارشناس بیمه
  31 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، خیر تامین اجتماعی بابت این نوع بیماری از کارافتادگی و پیشنهادی ندارد

  person
  جهاد بافندگی💯
  23 دی 1401

  سلام مادربزرگ من ۱۸سال پیش برای جهاد قالیبافی.کار میکرده اون زمان قرار بود که اون هارو بیمه کنند تمام مدارکش رو هم کامل کرده ولی بنا به دلایلی نتونسته تحویل بده.ایا حالا میتونه پیگیری کنه و بیمه بشه باتوجه به اون سال ها که کار کرده

   person
   نویسنده بیمه
   23 دی 1401

   سلام دوست عزیز
   اگر مدارک و مستندات دارید میتوانید بروید اداره کار شکایت کنید

person
زهرا حبيبي
27 اردیبهشت 1401

با سلام
آيا بيمه قاليبافي درصورتي كه خانم فوت شود به فرزند يا خانواده وي پرداخت مي شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  12 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، بله پرداخت میشود

person
شکوفه مرادی
24 اردیبهشت 1401

سلام من کارت مهارت فنی قالیبافی دارم ازاتحادیه قالی بافی ایابایدکارت فنی حرفه ای هم داشته باشیم تا بتونیم بیمه بشیم

  person
  کارشناس بیمه
  24 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، بله باید کارت هوشمند فنی و حرفه ای هم داشته باشید

person
مژگان دبیری
19 اردیبهشت 1401

سلام
مشمول قانون کار یعنی چه؟ آیا بیمه قالبافی خانگی مشمول قانون کار می شود؟

  person
  کارشناس بیمه
  19 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، وقتی شما به عنوان کارگر جایی مشغول به کار هستید، کارفرما باید شما را بیمه کند و همچنین بر اساس قوانین کار با شما همکاری داشته باشد. می توانید سایت اداره کار را بررسی کنید.

   person
   سارا
   28 خرداد 1402

   سلام مادرم ۱۰ سال سابقه بیمه قالی بافی داره دو سال دیگه ۵۰ سالش میشه یعتی میتونه بازنشسته بشه؟؟؟؟

    person
    نویسنده بیمه
    29 خرداد 1402

    سلام دوست عزیز. خیر نمیتواند باید حتما ۵۵ سال سن را داشته باشد که بتواند بازنشسته شود.

  person
  حجت
  18 مرداد 1402

  سلام خانم بنده ۱۱ سال سابقه بیمه قالی بافی داره و۵۱ سال سن داره الان ناراحتی قلبی داره یک بار آنجی گرافی کرده دوتا ازدریچه هاش باز نشده دکتر گفته باید عمل باز انجام بده الان هم نامه داده نباید کارکنه باید استراحت کنه رفتیم بیمه قبول نکرده میگه حتما باید قالی داشته باشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

   person
   نویسنده بیمه
   21 مرداد 1402

   سلام. کسانی که بیمه قالی بافی واریز میکنند باید توسط بازرس تامین اجتماعی تایید شود که ایشان حتما باید فالی باف باشد و در شغل قالی بافی اشتغال دارد و به اصطلاح دار قالی دارد.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید