04 بهمن 1401

بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت: چطور بیمه موتور ۳ یا ۶ ماهه بخرم؟

بهار و تابستان فصل‌های موتورسواری هستند. شما چه از تک چرخ زدن با موتور و ویراژ دادن در خیابان یا طوقه‌ها و برق بدنه موتورسیکلت لذت ببرید یا این که پیک موتوری باشید و موتورسیکلت، اسب تیزپای کسب روزی حلالتان باشد، در این دو فصل، موتورسیکلت برایتان جانی‌تر  از هر جان می‌شود و باید جان را بیمه کرد در برخی شرایط، این بیمه می‌تواند بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت مثلا بیمه کوتاه مدت سه یا شش ماهه باشد پس شرط عقل است که کمی اطلاعات تان درباره موتورسیکلت و بیمه موتورسیکلت بالا برود که خدای نکرده هنگام بروز سانحه، شوکه نشوید.

حال اگر می‌پرسید بیمه سه ماهه موتور چیست؟ آیا بیمه موتور سیکلت یک ماهه هم داریم؟ آیا بیمه کوتاه مدت موتور سیکلت ارزان قیمت هم داریم؟ شرایط بیمه ۶ ماهه موتور چیست؟ با ما همراه باشید تا این موارد را با هم بررسی کنیم.

بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه

با نگاهی جدی تر به موضوع، شاید جالب باشد بدانید که تعداد موتورسوارانی  مثل شما کم نیست. طبق آخرین آمار مرکز تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در سال ۹۹، از ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه در کشور، ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار دستگاه معادل ٣۵ درصد موتورسیکلت در حال تردد هستند که رد چرخهای آن ها  اغلب در جاده‌ها و خیابان های تهران بزرگ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان دیده‌می‌شوند. نگران می شوید اگر بدانید تعداد زیادی از این موتورسواران تا به حال به گواهینامه موتورسیکلت فکر نکرده اند چه برسد به بیمه!!! ۸۰% تصادف های موتورسیکلت آسیب های جدی  در پی دارند .ثانیا، با بالا رفتن هزینه‌های زندگی و تورم در ماه‌های اخیر، شاید تعجب کنید که دزدی موتورها روبه افزایش بوده و ۲۰ الی ۲۵ % موتورسیکلت‌ها تا کنون دزدیده‌شده‌اند.

بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت

بیمه کوتاه مدت موتور به نوع و تعداد سیلندر آن بستگی دارد.

تصادف با موتورسیکلت بدون گواهینامه

درصورتی‌که شما به عنوان راکب موتور گواهینامه نداشته‌باشید و در تصادفات مقصر شوید، شرکت‌های بیمه ای خسارت متضرر را تمام و کمال پرداخت می‌کنند. ولی در مرحله بعدی شما باید این مبلغ را که گاهی هزینه‌ای گزاف و چند صد برابر حق بیمه موتورسیکلت است، به آن  شرکت بیمه‌گر برگردانید. اگر تصادف با آسیب بدنی و جانی نیز همراه باشد، شما باید دیه و خسارت جانی  را بدون حساب روی شرکت‌های بیمه ای از جیب بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رانندگی بدون گواهینامه به اینجا مراجعه نمایید.

چنانچه الزام قانونی گواهینامه و بیمه موتورسیکلت را دست کم می‌گیرید، با دیدی دیگر به موضوع نگاه کنید: بدون بیمه، یک تصادف کافی است که سبب شود چهارستون بدن تان  و برکت  جیب مبارکتان  برای خسارت ها تحلیل رود. این یک هشدار قوی برای نشان دادن ضرورت گواهینامه و بیمه موتورسیکلت است!!! بیمه موتورسیکلت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا در هنگام بروز تصادفات و خسارت‌ها به کمک شما بیاید.

بیمه موتورسیکلت، بیمه‌نامه ای است که با توجه به نوع پوشش‌های انتخابی می‌تواند از شما در برابر آسیب به اموال و جان محافظت نماید.

هزینه بیمه موتورسیکلت

عوامل مختلفی در نرخ بیمه موتورسیکلت نقش دارند :

 • نوع موتورسیکلت: این مولفه شامل موتورسیکلت برقی، موتورسیکلت گازی دو چرخ و سه چرخ است.نرخ بیمه موتورسیکلت سه چرخ در مقایسه با موتورسیکلت‌های دوچرخ بیشتر است.
 • سال تولید موتور: هرچه موتور شما مدل پایین‌تر و قدیمی‌تر باشد، مطمئنا نرخ بیمه بالاتری خواهد داشت. زیرا ریسک رانندگی با چنین موتوری در مقایسه با یک موتور تولید سالهای اخیر یا همین سال ۹۹ بالاتر است. بنابراین شرکت بیمه ای برای تقبل پرداخت خسارت بیشتر این نوع موتورها، نرخ بیمه بالاتری در نظر می‌گیرد.
 • تعداد سیلندر: تعداد سیلندر بیشتر موتورسیکلت به معنای قدرت بالاتر و نرخ بیمه بالاتر موتورسیکلت است.
 • عوامل بالا تاثیر مستقیم در نرخ بیمه موتور سیکلت دارند.  باید بگوییم اگر موتور شما در سال بیمه ای هیچ خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده‌باشد، مشمول تخفیفات عدم خسارت بیمه موتورسیکلت میشود. بنا به درصد مشخصی از طرف شرکت بیمه ، از هزینه بیمه موتورسیکلت شما کم خواهد شد.

استعلام بیمه موتور سیکلت

 

همه جای زندگی اهمال کاری، گره در کارمان می اندازد.اگر در تمدید بیمه موتورسیکلت خود تنبلی کرده باشید و جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت مشمول شما شود، این مساله در محاسبه قیمت بیمه موتور لحاظ خواهد شد .پیشنهاد ما این است که با یادآور تمدید بیمه دات کام می توانید از این مساله جلوگیری نمایید.

با توجه به نکات بالا و برآورد آخرین نرخ بیمه موتور سیکلت، بیمه موتور شما حدود ۵۰۰ هزار تومان خواهد شد که برخی شرکت‌های بیمه ای نظیر شرکت بیمه پاسارگاد امکان خرید قسطی بیمه موتورسیکلت را نیز فراهم کرده‌اند.

مدت زمان بیمه موتورسیکلت

با توجه به قیمت بیمه موتورسیکلت که چندان هم بالا نیست، اگر نگاهی اقتصادی به خرید خود دارید، توصیه کارشناسان بیمه دات کام این است که بیمه موتورسیکلت بلندمدت یک ساله را تهیه نمایید. 

اگر زمان تمدید بیمه موتورتان است و  مایل به خرید بیمه کوتاه مدت هستید یا بعد هزینه‌ای قیمت بیمه موتورسیکلت دستتان را بسته است، می توانید گزینه‌های بیمه موتورسیکلت سه ماهه، نرخ بیمه موتورسیکلت شش ماهه، قیمت بیمه موتورسیکلت شش ماهه و روش محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه را مدنظر قرار دهید. بیمه کوتاه مدت برای موتور سیکلت یک امکان خوب برای موتورسواران فراهم می‌کند تا از خدمات بیمه‌ای برخوردار باشند.

مطلب پیشنهادی: بیمه موتور سیکلت چیست؟

بیمه موتورسیکلت سه ماهه

اگر تا سه ماه آینده، قصد فروش موتور خود را دارید یا فقط در همین حد می خواهید برای بیمه آن هزینه کنید، ما گزینه بیمه موتورسیکلت سه ماهه را پیشنهاد می‌کنیم؛ البته امکان خرید بیمه موتورسیکلت شش ماهه نیز وجود دارد که بعد از این مدت زمان ها، می توانید با تمدید بیمه‌نامه خود، از مزایای بیمه اجباری شخص ثالث موتورسیکلت بهره‌مند گردید.

بیمه ۳ ماهه یا ۶ ماهه موتور

بیمه کوتاه مدت موتور

نرخ بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه

منطقی است که قیمت بیمه کوتاه مدت نظیر بیمه موتورسیکلت ۳ ماهه و بیمه موتورسیکلت شش ماهه از قیمت بیمه موتورسیکلت یک ساله بیشتر باشد .بیمه مرکزی ایران  نرخ بیمه پایه کوتاه مدت موتورسیکلت را تعیین کرده است و شرکت‌های بیمه ای نرخ ثابتی را برای بیمه کوتاه مدت موتور ارائه می‌کنند:

قیمت بیمه ۳ ماهه موتورسیکلت:  %30 حق بیمه سالانه

قیمت بیمه ۶ ماهه موتورسیکلت: % ۶۰ حق بیمه سالانه

نرخ بیمه ۹ ماهه شخص ثالث : %۹۰ درصد حق بیمه سالانه

و محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه  با توجه به نرخ  پایه کوتاه مدت موتورسیکلت اعلامی از طرف بیمه مرکزی ایران و  پوشش‌های مدنظر بیمه‌گزاران انجام می‌شود.

چنین طرح هایی می‌توانند در بالا بردن امنیت رانندگی در شهرها به موتورسواران در شرایط مالی بحرانی مفید واقع شوند.

شرکت‌های عرضه کننده بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت

بعضی شرکت‌ها هستند که بیمه کوتاه مدت موتور عرضه می‌کنند. البته ممکن است که قانون آن‌ها دچار تغییراتی شود. دانا، ایران و دی از جمله شرکت‌های فروش بیمه موتور چند ماهه هستند.

استعلام و خرید  آنلاین بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت

شرکت‌های بیمه‌گر امکان خرید حضوری بیمه موتورسیکلت را فراهم کرده اند ولی از آنجا که در شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا، سلامت شما عزیزان بیمه‌گزار برای ما اهمیت فوق العاده‌ای دارد، سایت bimeh.com، امکان مقایسه اینترنتی قیمت بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت شرکت‌های بیمه‌ای مختلف و خرید آنلاین آن را فراهم آورده است تا با استعلام و خرید بیمه موتور، خریدی اقتصادی و سلامتی را به شما هدیه کرده و مسئولیت اجتماعی خود را تحقق بخشد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
04 بهمن 1401 / بیمه موتور

بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت: چطور بیمه موتور ۳ یا ۶ ماهه بخرم؟

بیمه موتور سیکلت کوتاه مدت چه مزایایی نسبت به بیمه بلند مدت دارد؟ چه مراحلی برای خرید بیمه کوتاه مدت باید طی شود؟ برای کسب اطلاعات جامع خواندن این مقاله را از دست ندهید!

03 بهمن 1401 / بیمه موتور

اعداد پلاک موتور سیکلت نماد چیست+ آخرین جدول پلاک شهرهای مختلف

اعدادی که روی پلاک موتور سیکلت هستند چه چیزی را نشان می‌دهند؟ جدول اعداد پلاک موتور سیکلت در شهرهای مختلف را اینجا بخوانید!

01 بهمن 1401 / بیمه موتور

راهنمای بیمه موتور سیکلت: صفر تا صد بیمه موتور ( بهمن 1401)

بیمه موتور سیکلت چه پوشش ها و مزایایی دارد؟ چرا بیمه موتور اجباری است؟ بهترین بیمه را از کجا بخریم؟ همه این اطلاعات را با خواندن این مقاله کسب کنید!

25 دی 1401 / بیمه موتور

2 روش پیگیری سند موتور سیکلت صفر+ دلایل عدم صدور سند موتور

برای پیگیری سند موتور سیکلت باید چه مراحلی را طی کنید؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوال خود را بگیرید!

17 دی 1401 / بیمه موتور

تاریخچه موتور سیکلت: از ابتدا تا تبدیل شدن به یک صنعت سودآور

با خواندن این مقاله، مروری بر تاریخچه موتورسیکلت از اولین موتور تا شرکت‌های بزرگ موتورسازی داشته باشید!

16 دی 1401 / بیمه موتور

موتور سیکلت سه سیلندر و بالاتر را چقدر می‌شناسید؟

موتور سواران و عاشقان موتور! اگر تمایل داید در خصوص موتورهای چند سیلندری اطلاعات کسب کنید، این مقاله را از دست ندهید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
بابازاده
15 تیر 1401

سلام بیمه دو ماهه موتور سیکلت قیمتش چند میفته؟

  کارشناس بیمه
  16 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، بستگی به شرایط موتورسیکلت شما هم دارد.

   اسدیان
   07 دی 1401

   سلام قیمت بیمه موتور سیکلت 3 ماهه به نوع موتور هم بستگی داره؟

    کارشناس بیمه
    15 دی 1401

    سلام بله

     حردانی
     21 دی 1401

     بعد اگر بخوام بیمه موتور سیکلت سه ماهه بگیرم شما هم دارید؟

     کارشناس بیمه
     24 دی 1401

     سلام بله

عباسی
16 شهریور 1401

سلام قیمت بیمه موتور سیکلت 3 ماهه برای موتورهای 90 چقدر میشه؟

  کارشناس بیمه
  17 شهریور 1401

  سلام به عوامل دیگری هم بستگی دارد.

محمدحسن درویشی
06 آبان 1401

سلام
چن ماه پیش یه بخشنامه خوندم که دیگه بیمه ها در صورت نداشتن گواهینامه، خسارتی رو پرداخت نمیکنن

لطفا چک کنین و اگه صحت داره، اصلاح کنین گزارش سایت رو
تشکر

  کارشناس بیمه
  07 آبان 1401

  سلام دوست عزیز، ممنون از پیامتان. در متن به این مساله هم اشاره کرده ایم

  نعمت
  24 آبان 1401

  سلام مثلا چی شرایطی؟

صبا احمدی
03 بهمن 1401

سلام. بیمه شخص ثالث کوتاه مدت موتورسیکلت چیست؟

  کارشناس بیمه
  04 بهمن 1401

  سلام. بیمه شخص ثالث کوتاه مدت با توجه به درخواست بیمه‌گذار و شرایط شرکت بیمه از 5 روز تا 270 روز با تعرفه کوتاه مدت محاسبه می‌شود که در مقاله فوق آن را بررسی کردیم.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید