۱۵ فروردین ۱۴۰۳

بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت: چطور بیمه موتور ۳ یا ۶ ماهه بخرم؟

بهار و تابستان فصل‌های موتورسواری هستند. شما چه از تک چرخ زدن با موتور و ویراژ دادن در خیابان یا طوقه‌ها و برق بدنه موتورسیکلت لذت ببرید یا این که پیک موتوری باشید و موتورسیکلت، اسب تیزپای کسب روزی حلالتان باشد، در این دو فصل، موتورسیکلت برایتان جانی‌تر  از هر جان می‌شود و باید جان را بیمه کرد در برخی شرایط، این بیمه می‌تواند بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت مثلا بیمه کوتاه مدت سه یا شش ماهه باشد پس شرط عقل است که کمی اطلاعات تان درباره موتورسیکلت و قیمت بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه و ۶ ماهه بالا برود که خدای نکرده هنگام بروز سانحه، شوکه نشوید.

تمدید بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت

حال اگر می‌پرسید بیمه سه ماهه موتور چیست؟ آیا بیمه موتور سیکلت یک ماهه هم داریم؟ آیا بیمه کوتاه مدت موتور سیکلت ارزان قیمت هم داریم؟ شرایط بیمه ۶ ماهه موتور چیست؟ با ما همراه باشید تا این موارد را با هم بررسی کنیم.

بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه

با نگاهی جدی تر به موضوع، شاید جالب باشد بدانید که تعداد موتورسوارانی  مثل شما کم نیست. طبق آخرین آمار مرکز تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در سال ۹۹، از ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه در کشور، ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار دستگاه معادل ٣۵ درصد موتورسیکلت در حال تردد هستند که رد چرخهای آن ها  اغلب در جاده‌ها و خیابان های تهران بزرگ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان دیده‌می‌شوند. نگران می شوید اگر بدانید تعداد زیادی از این موتورسواران تا به حال به گواهینامه موتورسیکلت فکر نکرده اند چه برسد به بیمه!!! ۸۰% تصادف های موتورسیکلت آسیب های جدی  در پی دارند .ثانیا، با بالا رفتن هزینه‌های زندگی و تورم در ماه‌های اخیر، شاید تعجب کنید که دزدی موتورها روبه افزایش بوده و ۲۰ الی ۲۵ % موتورسیکلت‌ها تا کنون دزدیده‌شده‌اند.

بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت

بیمه کوتاه مدت موتور به نوع و تعداد سیلندر آن بستگی دارد.

تصادف با موتورسیکلت بدون گواهینامه

درصورتی‌که شما به عنوان راکب موتور گواهینامه نداشته‌باشید و در تصادفات مقصر شوید، شرکت‌های بیمه ای خسارت متضرر را تمام و کمال پرداخت می‌کنند. ولی در مرحله بعدی شما باید این مبلغ را که گاهی هزینه‌ای گزاف و چند صد برابر حق بیمه موتورسیکلت است، به آن  شرکت بیمه‌گر برگردانید. اگر تصادف با آسیب بدنی و جانی نیز همراه باشد، شما باید دیه و خسارت جانی را بدون حساب روی شرکت‌های بیمه ای از جیب بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رانندگی بدون گواهینامه به اینجا مراجعه نمایید.

چنانچه الزام قانونی گواهینامه و بیمه موتورسیکلت را دست کم می‌گیرید، با دیدی دیگر به موضوع نگاه کنید: بدون بیمه، یک تصادف کافی است که سبب شود چهارستون بدن تان و برکت جیب مبارکتان برای خسارت ها تحلیل رود. این یک هشدار قوی برای نشان دادن ضرورت گواهینامه و بیمه موتورسیکلت است!!! بیمه موتورسیکلت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا در هنگام بروز تصادفات و خسارت‌ها به کمک شما بیاید.

بیمه موتورسیکلت، بیمه‌نامه ای است که با توجه به نوع پوشش‌های انتخابی می‌تواند از شما در برابر آسیب به اموال و جان محافظت نماید.

هزینه بیمه موتورسیکلت

عوامل مختلفی در نرخ بیمه موتورسیکلت نقش دارند :

 • نوع موتورسیکلت: این مولفه شامل موتورسیکلت برقی، موتورسیکلت گازی دو چرخ و سه چرخ است.نرخ بیمه موتورسیکلت سه چرخ در مقایسه با موتورسیکلت‌های دوچرخ بیشتر است.
 • سال تولید موتور: هرچه موتور شما مدل پایین‌تر و قدیمی‌تر باشد، مطمئنا نرخ بیمه بالاتری خواهد داشت. زیرا ریسک رانندگی با چنین موتوری در مقایسه با یک موتور تولید سال‌های اخیر یا همین سال ۱۴۰۳ بالاتر است. بنابراین شرکت بیمه ای برای تقبل پرداخت خسارت بیشتر این نوع موتورها، نرخ بیمه بالاتری در نظر می‌گیرد.
 • تعداد سیلندر: تعداد سیلندر بیشتر موتورسیکلت به معنای قدرت بالاتر و نرخ بیمه بالاتر موتورسیکلت است.

عوامل بالا تاثیر مستقیم در نرخ بیمه موتور سیکلت دارند. لازم است بدانید که نرخ بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت به صورت روزشمار و با توجه به همین عوامل محاسبه می‌شود. باید بگوییم اگر موتور شما در سال بیمه ای هیچ خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده‌باشد، مشمول تخفیفات عدم خسارت بیمه موتورسیکلت می‌شود. به عبارتی درصد مشخصی از طرف شرکت بیمه، از هزینه بیمه موتورسیکلت شما کم خواهد شد.

استعلام بیمه موتور سیکلت

 

اهمال کاری در همه جای زندگی گره در کارمان می‌اندازد. اگر در تمدید بیمه موتورسیکلت خود تنبلی کرده باشید و جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت مشمول شما شود، این مساله در محاسبه قیمت بیمه موتور لحاظ خواهد شد. پیشنهاد ما این است که با یادآور تمدید بیمه دات کام می توانید از این مساله جلوگیری نمایید.

با توجه به نکات بالا و برآورد آخرین نرخ بیمه موتور سیکلت در سال ۱۴۰۳، هزینه بیمه موتور شما احتمالاً بین ۱,۰۲۵,۲۰۰ تومان تا ۱,۴۷۹,۷۰۰ تومان خواهد بود که برخی شرکت‌های بیمه‌ای امکان خرید قسطی بیمه موتورسیکلت را نیز فراهم کرده‌اند.

مدت زمان بیمه موتورسیکلت

با توجه به قیمت بیمه موتورسیکلت که چندان هم بالا نیست، اگر نگاهی اقتصادی به خرید خود دارید، توصیه کارشناسان بیمه دات کام این است که بیمه موتورسیکلت بلندمدت یک ساله را تهیه نمایید. 

اگر زمان تمدید بیمه موتورتان است و  مایل به خرید بیمه کوتاه مدت هستید یا بعد هزینه‌ای قیمت بیمه موتورسیکلت دستتان را بسته است، می توانید گزینه‌های بیمه موتورسیکلت سه ماهه، نرخ بیمه موتورسیکلت شش ماهه، قیمت بیمه موتورسیکلت شش ماهه و روش محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه را مدنظر قرار دهید. بیمه کوتاه مدت برای موتور سیکلت یک امکان خوب برای موتورسواران فراهم می‌کند تا از خدمات بیمه‌ای برخوردار باشند.

مطلب پیشنهادی: بیمه موتور سیکلت چیست؟

بیمه موتورسیکلت سه ماهه

اگر تا سه ماه آینده، قصد فروش موتور خود را دارید یا فقط در همین حد می خواهید برای بیمه آن هزینه کنید، ما گزینه بیمه موتورسیکلت سه ماهه را پیشنهاد می‌کنیم؛ البته امکان خرید بیمه موتورسیکلت شش ماهه نیز وجود دارد که بعد از این مدت زمان ها، می توانید با تمدید بیمه‌نامه خود، از مزایای بیمه اجباری شخص ثالث موتورسیکلت بهره‌مند گردید.

بیمه ۳ ماهه یا ۶ ماهه موتور

بیمه کوتاه مدت موتور

نرخ بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه

منطقی است که قیمت بیمه کوتاه مدت نظیر بیمه موتورسیکلت ۳ ماهه و بیمه موتورسیکلت شش ماهه از قیمت بیمه موتورسیکلت یک ساله بیشتر باشد. بیمه مرکزی ایران نرخ بیمه پایه کوتاه مدت موتورسیکلت را تعیین کرده است و شرکت‌های بیمه‌ای نرخ ثابتی را برای بیمه کوتاه مدت موتور ارائه می‌کنند:

 • قیمت بیمه ۳ ماهه موتورسیکلت:  %۳۰ حق بیمه سالانه
 • قیمت بیمه ۶ ماهه موتورسیکلت: % ۶۰ حق بیمه سالانه
 • نرخ بیمه ۹ ماهه شخص ثالث : %۹۰ درصد حق بیمه سالانه

محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه با توجه به نرخ  پایه کوتاه مدت موتورسیکلت اعلامی از طرف بیمه مرکزی ایران و  پوشش‌های مدنظر بیمه‌گزاران انجام می‌شود.

چنین طرح هایی می‌توانند در بالا بردن امنیت رانندگی در شهرها به موتورسواران در شرایط مالی بحرانی مفید واقع شوند.

شرکت‌های عرضه کننده بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت

بعضی شرکت‌ها هستند که بیمه کوتاه مدت موتور عرضه می‌کنند. البته ممکن است که قانون آن‌ها دچار تغییراتی شود. دانا، ایران و دی از جمله شرکت‌های فروش بیمه موتور چند ماهه هستند.

استعلام و خرید  آنلاین بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت

شرکت‌های بیمه‌گر امکان خرید حضوری بیمه موتورسیکلت را فراهم کرده اند ولی از آنجا که در شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا، سلامت شما عزیزان بیمه‌گزار برای ما اهمیت فوق العاده‌ای دارد، سایت bimeh.com، امکان مقایسه اینترنتی قیمت بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت شرکت‌های بیمه‌ای مختلف و خرید آنلاین آن را فراهم آورده است تا با استعلام و خرید بیمه موتور، خریدی اقتصادی و سلامتی را به شما هدیه کرده و مسئولیت اجتماعی خود را تحقق بخشد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
person
پاسبانی
۲۵ فروردین ۱۴۰۳

سلام خسته نباشید قیمت بیمه موتور ۱۵۰ مدل ۱۴۰۲ یگ ساله چند؟

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

  سلام دوست عزیز
  در سامانه بیمه دات کام می توانید استعلام قیمت موتور را دریافت کنید.

person
فرشادمرادی
۱۹ دی ۱۴۰۲

سلام موتور سیکلت ساوبن مدل ۹۴ دارم فقط چند روز از بیما قبلیش گذشته میتونم ۶ماهه بیمه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۰ دی ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  بله می توانید بیمه شخص ثالث را با پرداخت جریمه دیرکرد پرداخت کنید.

person
محمد خرمی
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

سلام موتور هوندا ۱۲۵ دارم مدل ۸۴ مخواهم سه ماهه بیمه کنم

  person
  نویسنده بیمه
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

  سلام دوست عزیز
  لطفا با پشتیبانی بیمه دات کام تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

person
صبا احمدی
۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام. بیمه شخص ثالث کوتاه مدت موتورسیکلت چیست؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

  سلام. بیمه شخص ثالث کوتاه مدت با توجه به درخواست بیمه‌گذار و شرایط شرکت بیمه از ۵ روز تا ۲۷۰ روز با تعرفه کوتاه مدت محاسبه می‌شود که در مقاله فوق آن را بررسی کردیم.

person
محمدحسن درویشی
۰۶ آبان ۱۴۰۱

سلام
چن ماه پیش یه بخشنامه خوندم که دیگه بیمه ها در صورت نداشتن گواهینامه، خسارتی رو پرداخت نمیکنن

لطفا چک کنین و اگه صحت داره، اصلاح کنین گزارش سایت رو
تشکر

  person
  کارشناس بیمه
  ۰۷ آبان ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، ممنون از پیامتان. در متن به این مساله هم اشاره کرده ایم

  person
  نعمت
  ۲۴ آبان ۱۴۰۱

  سلام مثلا چی شرایطی؟

person
عباسی
۱۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام قیمت بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه برای موتورهای ۹۰ چقدر میشه؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۷ شهریور ۱۴۰۱

  سلام به عوامل دیگری هم بستگی دارد.

person
بابازاده
۱۵ تیر ۱۴۰۱

سلام بیمه دو ماهه موتور سیکلت قیمتش چند میفته؟

  person
  کارشناس بیمه
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱

  سلام دوست عزیز، بستگی به شرایط موتورسیکلت شما هم دارد.

   person
   اسدیان
   ۰۷ دی ۱۴۰۱

   سلام قیمت بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه به نوع موتور هم بستگی داره؟

    person
    کارشناس بیمه
    ۱۵ دی ۱۴۰۱

    سلام بله

     person
     حردانی
     ۲۱ دی ۱۴۰۱

     بعد اگر بخوام بیمه موتور سیکلت سه ماهه بگیرم شما هم دارید؟

     person
     کارشناس بیمه
     ۲۴ دی ۱۴۰۱

     سلام بله

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید