27 مرداد 1399

چطور بیمه موتور سیکلت ۳ ماهه یا ۶ ماهه بخرم؟

بهار و تابستان فصل‌های موتورسواری هستند. شما چه از تک چرخ زدن با موتور و ویراژ دادن در خیابان یا طوقه ها و برق بدنه موتورسیکلت لذت ببرید یا این که پیک موتوری باشید و موتورسیکلت، اسب تیزپای کسب روزی حلالتان باشد، در این دو فصل، موتورسیکلت برایتان جانی تر  از هر جان می شودو باید جان را بیمه کرد در برخی شرایط،این بیمه می تواند بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت مثلا بیمه کوتاه مدت سه یا شش ماهه باشد پس شرط عقل است که کمی اطلاعات تان درباره موتورسیکلت و بیمه موتورسیکلت بالا برود که خدای نکرده هنگام بروز سانحه، شوکه نشوید.

بیمه موتورسیکلت بدون گواهینامه

با نگاهی جدی تر به موضوع، شاید جالب باشد بدانید که تعداد موتورسوارانی  مثل شما کم نیست. طبق آخرین آمار مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در سال ۹۹، از ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه در کشور، ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار دستگاه معادل ٣۵ درصد موتورسیکلت در حال تردد هستند که رد چرخهای آن ها  اغلب در جاده ها و خیابان های تهران بزرگ، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و خوزستان دیده می شوند. نگران می شوید اگر بدانید تعداد زیادی از این موتورسواران تا به حال به گواهینامه موتورسیکلت فکر نکرده اند چه برسد به بیمه!!! ۸۰% تصادف های موتورسیکلت آسیب های جدی  در پی دارند .ثانیا، با بالا رفتن هزینه های زندگی و تورم در ماه‌های اخیر، شاید تعجب کنید که دزدی موتورها روبه افزایش بوده و ۲۰ الی ۲۵ % موتورسیکلت‌ها تا کنون دزدیده شده اند.

 مدت زمان بیمه موتورسیکلت |بیمه دات کام
مدت زمان بیمه موتورسیکلت

تصادف با موتورسیکلت بدون گواهینامه

اگر شما به عنوان راکب موتور گواهینامه نداشته باشید و در تصادفات مقصر شناخته شوید، شرکت‌های بیمه ای خسارت زیان دیده را تمام و کمال پرداخت می‌کنند ولی در مرحله بعدی شما باید این مبلغ را که گاهی هزینه ای گزاف و چند صد برابر حق بیمه موتورسیکلت است، به آن  شرکت بیمه‌گر برگردانید.اگر تصادف با آسیب بدنی و جانی نیز همراه باشد، شما باید دیه و خسارت جانی  را بدون حساب کردن روی شرکت‌های بیمه ای از جیب بپردازید.

حتما بخوانید: بیمه موتور-صفر تا صد بیمه موتور سیکلت

اگر الزام قانونی گواهینامه و  بیمه موتورسیکلت را نادیده می‌گیرید و فکر می کنید که با گرفتن گواهینامه و بیمه موتورسیکلت، پول خود را در جوب ریخته اید یا به نظرتان این کارها با اصول قاطع موتورسواری شما جور درنمی آید یا وقت کافی برای چنین کارهایی را ندارید، این بار با دیدی دیگر به موضوع نگاه کنید: بدون بیمه، یک تصادف کافی است که سبب شود چهارستون بدن تان  و برکت  جیب مبارکتان  برای خسارت ها تحلیل رود. این یک هشدار قوی برای نشان دادن ضرورت گواهینامه و بیمه موتورسیکلت است!!! دارا بودن بیمه موتورسیکلت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا در هنگام بروز تصادفات و خسارت‌ها به کمک شما بیاید.

بیمه موتورسیکلت ، بیمه‌نامه ای است که بسته به نوع پوشش‌های انتخابی می‌تواند از شما در برابر آسیب به اموال و جان خود و دیگران یا حتی سرقت و آسیب دیدگی موتورسیکلت گران‌مایه تان محافظت نماید.

هزینه بیمه موتورسیکلت:

عوامل مختلفی در نرخ بیمه موتورسیکلت نقش دارند :

  • نوع موتورسیکلت:

این مولفه شامل موتورسیکلت برقی، موتورسیکلت گازی دو چرخ و سه چرخ است.نرخ بیمه موتورسیکلت سه چرخ در مقایسه با موتورسیکلت‌های دوچرخ بیشتر است.

  • سال تولید موتور

هرچه موتور شما مدل پایین‌تر و قدیمی‌تر باشد، مطمئنا نرخ بیمه بالاتری خواهد داشت زیرا ریسک رانندگی با چنین موتوری در مقایسه با یک موتور تولید شده در سالهای اخیر یا همین سال ۹۹ بالاتر است بنابراین شرکت بیمه ای برای تقبل پرداخت خسارت بیشتر این نوع موتورها، نرخ بیمه بالاتری در نظر می‌گیرد.

  • تعداد سیلندر:

تعداد سیلندر بیشتر موتورسیکلت به معنای قدرت بالاتر و نرخ بیمه بالاتر موتورسیکلت است.

عوامل بالا تاثیر مستقیم در نرخ بیمه موتورسیکلت دارند ولی باید بگوییم اگر موتور شما در سال بیمه ای هیچ خسارتی از شرکت بیمه دریافت نکرده باشد، مشمول تخفیفات عدم خسارت بیمه موتورسیکلت شده و بنا به درصد مشخص شده از طرف شرکت بیمه ، از هزینه بیمه موتورسیکلت شما کاسته خواهد شد.

همه جای زندگی اهمال کاری، گره در کارمان می اندازد.اگر در تمدید بیمه موتورسیکلت خود تنبلی کرده باشید و جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت مشمول شما شود، این مساله در محاسبه قیمت بیمه موتور لحاظ خواهد شد .پیشنهاد ما این است که با یادآور تمدید بیمه دات کام می توانید از این مساله جلوگیری نمایید.

با توجه به نکات بالا و برآورد آخرین نرخ بیمه موتور سیکلت سال ۹۹، بیمه موتور شما حدود ۵۰۰ هزار تومان خواهد شد که برخی شرکت‌های بیمه ای نظیر شرکت بیمه پاسارگاد امکان خرید قسطی بیمه موتورسیکلت را نیز فراهم کرده‌اند.

مزایا و معایب بیمه کوتاه مدت شخص ثالث

 مدت زمان بیمه موتورسیکلت

با توجه به قیمت بیمه موتورسیکلت که چندان هم بالا نیست، اگر نگاهی اقتصادی به خرید خود دارید، توصیه کارشناسان بیمه دات کام این است که بیمه موتورسیکلت بلندمدت یک ساله را تهیه نمایید ولی اگر زمان تمدید بیمه موتورتان رسیده است و  مایل به خرید بیمه کوتاه مدت هستید یا بعد هزینه ای قیمت بیمه موتورسیکلت دستتان را بسته است ، می توانید گزینه‌های  بیمه موتورسیکلت سه ماهه، نرخ بیمه موتورسیکلت شش ماهه، قیمت بیمه موتورسیکلت شش ماهه و روش محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه را مدنظر قرار دهید.

نرخ بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه |بیمه دات کام
نرخ بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه

بیمه موتورسیکلت سه ماهه

اگر تا سه  ماه آینده ، قصد فروش موتور خود را دارید یا فقط در همین حد می خواهید برای بیمه آن هزینه کنید، ما گزینه بیمه موتورسیکلت سه ماهه را پیشنهاد می کنیم البته امکان خرید بیمه موتورسیکلت شش ماهه نیز وجود دارد که بعد از این مدت زمان ها، می توانید با تمدید بیمه‌نامه خود، از مزایای بیمه اجباری شخص ثالث موتورسیکلت بهره‌مند گردید.

نرخ بیمه موتورسیکلت کوتاه مدت سه ماهه ، شش ماهه و نه ماهه

منطقی است که قیمت بیمه کوتاه مدت نظیر بیمه موتورسیکلت ۳ ماهه و بیمه موتورسیکلت شش ماهه از قیمت بیمه موتورسیکلت یک ساله بیشتر باشد .بیمه مرکزی ایران  نرخ بیمه پایه کوتاه مدت موتورسیکلت را تعیین کرده است و شرکت‌های بیمه ای نرخ ثابتی را برای بیمه کوتاه مدت موتور ارائه می‌کنند:

بیمه ۳ ماهه موتورسیکلت:  %30 حق بیمه سالانه

بیمه ۶ ماهه موتورسیکلت: % ۶۰ حق بیمه سالانه

بیمه ۹ ماهه شخص ثالث : %۹۰ درصد حق بیمه سالانه

و محاسبه حق بیمه کوتاه مدت ۳ یا ۶ ماهه  با توجه به نرخ  پایه کوتاه مدت موتورسیکلت اعلامی از طرف بیمه مرکزی ایران و  پوشش‌های مدنظر بیمه‌گزاران انجام می‌شود.

چنین طرح هایی می توانند در بالا بردن امنیت رانندگی در شهرها و جاده ها و کمک اقتصادی به موتورسواران در شرایط مالی بحرانی مفید واقع شوند.

استعلام و خرید  آنلاین بیمه کوتاه مدت موتورسیکلت

شرکت‌های بیمه‌گر امکان خرید حضوری بیمه موتورسیکلت را فراهم کرده اند ولی از آن جا که در شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا، سلامت شما عزیزان بیمه‌گزار برای ما اهمیت فوق العاده ای دارد، سایت bimeh.com، امکان مقایسه اینترنتی قیمت بیمهکوتاه مدت موتورسیکلت شرکت‌های بیمه‌ای مختلف و خرید آنلاین آن  را فراهم آورده است تا با استعلام و خریدآنلاین بیمه موتورسیکلت، خریدی اقتصادی و سلامتی را به شما هدیه کرده و مسئولیت اجتماعی خود را تحقق بخشد.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه عمر / مجله بیمه

بیمه بازنشستگی سامان: همراه دوران بازنشستگی عالی شما

بیمه بازنشستگی سامان همراه شما تا دوران کهنسالی

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

27 مهر 1400 / بیمه تکمیلی / مجله بیمه

مقایسه بیمه های تکمیلی: هر‌ آنچه باید برای انتخاب بهترین بیمه درمانی بدانید

مقایسه انواع بیمه‌های تکمیلی و انتخاب بهترین گزینه بیم درمان تکمیلی

27 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی: پوشش‌ها، هزینه‌ها و مدارک ( جزییات قانونی پاییز 1400)

مدارک و شرایط، پوشش‌های بیمه مشاغل آزاد تامین اجتماعی و تفاوت بیمه مشاغل آزاد را با بیمه اجباری را این جا بخوانید.

26 مهر 1400 / اخبار / مجله بیمه

بیمه اتباع خارجی: پوشش‌ها و خدمات این بیمه برای افغان‌های عزیز

راهنمای کامل بیمه اتباع خارجی را در این مقاله بخوانید

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید