25 خرداد 1398

با پوشش لغو سفر در بیمه مسافرتی آشنا شوید


تصور کنید که بی‌صبرانه منتظر آغاز تعطیلات هستید و در این بین، فقط یک هفته قبل از تاریخ سفر، مچ پایتان می‌شکند. شما نمی‌توانید به سفر بروید، اما مطمئناً می‌خواهید هزینه‌‌ای که بابت سفر پرداخت کرده‌اید بازپرداخت شود. این زمانی است که می‌توانید از بیمۀ لغو یا حتی بیمۀ مسافرتی استفاده کنید.

چگونه از این پوشش استفاده کنیم

وقتی شما آماده‌اید و برنامۀ خود برای چند روز آتی را تنظیم کرده‌اید و ناگهان اتفاق یا حادثه‌ای باعث لغو سفرتان می‌شود، نه تنها به دلیل از دست دادن سفر خود ناراحت می‌شوید و نظم برنامه‌های پیش‌بینی شده‌تان بر هم می‌خورد، بلکه باید نگران هزینۀ سفر که پیش‌پرداخت کرده‌اید نیز باشید. به همین دلیل شرکت‌های بیمه، برای کسب رضایت بیشتر مشتریان خود، در زیرمجموعۀ بیمه‌های مسافرتی، شرایط تحت پوششی با عنوان «لغو یا وقفۀ سفر» قرار داده‌اند که بسیار مورد استقبال مسافران قرار گرفته است. درواقع، اگر پوشش لغو سفر را در بیمۀ مسافرتی خود داشته باشید، وقتی مجبور شوید سفر خود را به دلیل وقایع غیرمنتظره یا غیر قابل پیش‌بینی لغو کنید، می‌توانید از سرمایه‌‌ای که در هزینه‌های سفر به صورت پیش‌پرداخت انجام داده‌اید، محافظت کنید. پوشش لغو سفر و وقفه در سفر این آرامش خاطر را به شما می‌دهد که بتوانید از مدت‌ها قبل با خیال آسوده برنامه‌ریزی و رزرو برنامه‌های سفر خود را انجام دهید.

مبلغ هزینۀ لغو از یک سفر با دیگری متفاوت است. این مبلغ، بسته به مدت سفر و هدف سفر که داشته‌اید و زمانی که تصمیم به لغو سفر گرفته‌اید، متفاوت خواهد بود. هرچه این تصمیم فاصلۀ زمانی بیشتری با تاریخ پرواز و خروج شما داشته باشد، مبلغ بازپرداخت افزایش می‌یابد. به عبارت دیگر، در نزدیک‌ترین تاریخ به خروج، هزینۀ لغو بالاتر و بازپرداخت کمتر خواهد بود. امروزه این هزینه، با توجه به شرایط اقتصادی جهانی، برای همه به نوعی قابل ملاحظه است و در روند کاری آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

به عنوان مثال، اگر یک بلیت با بهای ۹۰۰ یورو خریداری کنید و یک هفته قبل از ترک شهر یا کشور مبدأ دچار بیماری شوید و مجبور به لغو سفر خود شوید، باید هفتاد و پنج درصد از هزینۀ شرکت خدمات هوایی موردنظر را پرداخت کنید که به عبارتی ۶۷۵ یورو می‌شود. در این صورت، بیمه هزینۀ لغو کامل یعنی ۶۷۵ یورو را به طور کامل پرداخت خواهد کرد.

پوشش‌های بیمه‌ای جدید تمام ریسک‌هایی را که قبل و در طول سفر مسافران را تهدید می‌کند تحت پوشش قرار می‌دهد و احیاناً در صورت وقوع، تمام هزینه‌های غیر قابل برگشت سفر را جبران می‌کند. دلایل لغو سفر، بسته به نوع بیمۀ تحت پوشش، متفاوت است. قبل از هر چیز، نگاهی به مقررات بیمۀ موردنظر بیندازید تا از نوع شرایط برخورداری از بیمه در صورت لغو سفر اطمینان حاصل کنید و بتوانید با توجه به شرایط خود از آن استفاده کنید.

سفر با بیمه دات کام

در این‌جا چند نمونه از دلایل موجه لغو سفر را که مورد قبول شرکت‌های بیمه‌ای است ذکر می‌کنیم: فوت شدن یکی از اعضای خانواده، بیماری و بستری شدن فرد یا یکی از اعضای نزدیک خانواده، حوادثی که ممکن است خانۀ فرد را مورد آسیب قرار دهد، تصادف وسیلۀ نقلیه، وقوع حملۀ تروریستی یا فاجعۀ طبیعی در مقصد یا مبدأ، لغو ویزای توریستی و به سرقت رفتن شناسنامه یا بلیت سفر.

بیمۀ لغو سفر گاهی اوقات تحت عنوان بیمۀ وقفه در سفر یا بیمۀ تاخیر سفر به مسافر تحت پوشش بیمۀ مسافرتی فروخته می‌شود. بیمه‌گر، با توجه به علل قابل قبول وقفه و میزان پرداختی فرد برای بیمۀ مسافرتی، امکانات متفاوتی به او ارائه می‌دهد. رایج‌ترین دلایل قابل قبول برای وقفه در سفر عبارت است از بیماری، مرگ در خانواده، درگیری‌های ناگهانی تجاری و مسائل مربوط به آب‌وهوا.

شرایط استفاده از پوشش لغو سفر در بیمه مسافرتی

برای استفاده از بیمۀ لغو سفر، فرد باید سریعاً (به طور معمول در عرض ۵ روز مانده به تاریخ پرواز) دلایل لغو سفر خود را به شرکت بیمه گزارش دهد و مدارکی را که ثابت می‌کند او قادر به سفر کردن نیست ارائه کند، مثل گواهی پزشکی، گواهی کارفرما و… .

هزینۀ این نوع بیمه به طور کلی بین ۴ تا ۷ درصد از قیمت سفر است. همچنین پس از این که سفر خود را رزرو کردید، با کمک سایت بیمه دات کام، می‌توانید بیمه مسافرتی جامع‌تری از بیمه‌گر مناسب خریداری کنید. بیمه‌های مسافرتی می‌توانند هزینه‌های پزشکی، کمک‌های بازگشت به خانه و از دست دادن یا سرقت چمدان همراه با پوشش لغو را پوشش دهند. بعد از رزرو سفر خود، ایمن‌ترین راه برای داشتن سفری آرام خرید بیمه‌های مسافرتی است.

در سایت بیمه دات کام ، با توجه به اطلاعات گسترده‌ای که در این رابطه در اختیار شما قرار داده می‌شود، می‌توانید بیمۀ مسافرتی متناسب با شرایط خود را انتخاب و خریداری کنید. هزینۀ بیمه بر اساس هزینۀ سفر تعیین می‌شود و بسته به پوششی که انتخاب می‌کنید، متفاوت است. این روزها، با توجه به گسترش پایگاه‌های مجازی نامعتبر و وجود اطلاعات نادرست در فضای رسانه‌های جمعی و اطلاع‌رسانی غلط، برای خرید بیمه، به‌ویژه بیمه‌های مسافرتی با ویژگی‌های متفاوت که از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردار است، بهتر است به پایگاهی رسمی و شناخته شده مثل https://bimeh.com/travel مراجعه کنید تا سفری همراه با آسودگی خیال تجربه کنید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
29 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی کانادا: سفری ایمن و لذت بخش به کشور زمستان‌های سرد

راهنمای کامل پوشش‌ها و شرایط بیمه مسافرتی کانادا را قبل از اخذ ویزای شنگن در این مقاله بخوانید.

28 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی ترکیه؛ با کمتر از یک یورو سفری خاطره‌انگیز و ایمن داشته باشید.

نکات طلایی بیمه مسافرتی ترکیه که باید قبل از سفر بدانید

14 مهر 1400 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه سفر داخلی: همراه ضروری شما در مسافرت‌های داخلی و ایرانگردی

بیمه سفر داخلی (بیمه تور): بیمه حوادث یا بیمه مسئولیت آژانس‌ها و مسافران است. راهنمای کامل بیمه مسافرت داخلی را در این مقاله بخوانید.

29 آذر 1399 / بیمه مسافرتی / مجله بیمه

بیمه مسافرتی شنگن؛همراه مطمئن شما در سفر به اروپا| بیمه دات کام

در صورتی که شما نیاز به سفر به یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن داشته باشید؛ بهتر است پیش از بستن چمدان خود به فکر خرید آنلاین بیمه مسافرتی باشید که از ضروریات اولیه ویزای کشورهای شنگن می باشد تا بدین ترتیب بتوانید در هر یک از شرکت های عضو پیمان شنگن از وجود پوشش های بیمه ای استفاده کنید.

25 آذر 1399 / بیمه اشخاص / بیمه مسافرتی

استعلام و خرید بیمه مسافرتی سامان از بیمه دات کام در دو دقیقه

همیشه رفتن به سفر به ویژه در کشورهای بیگانه استرس خاص خود را داشته است که مبادا در طول سفر مشکلی پیش بیاید. به همین منظور بیمه مسافرتی سامان کمک رسان شما خواهد بود تا ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای بتوانید از هزینه های سفر خود در قالب طرح های مختلف بیمه مسافرتی سامان استفاده کنید. می توانید این بیمه را از سامانه بیمه دات کام خریداری کنید.

14 آبان 1398 / بیمه مسافرتی

ویزای شینگن؛ شاه کلید ورود به کشورهای اروپایی| بیمه دات کام

در صورتی که قصد سفر بنا به هر دلیلی به هر یک از کشورهای عضو شینگن دارید؛ بایستی پیش از سفر خود مراتب را به جهت درخواست ویزای شینگن صورت بخشید تا با پرداخت هزینه و قیمت ویزای شینگن بتوانید با در دست داشتن این ویزا به هر یک از کشورهای ۲۶ گانه عضو پیمان شینگن وارد شوید.

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب
عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید