آخرین اخبار ثبت نام واکسن کرونا+آموزش ثبت نام آنلاین واکسن

0
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

با شیوع بی‌رویه ویروس کرونا، این بلای خانمان سوز ، کلی اطلاعیه‌های پزشکی و درمانی جهت رعایت نکات بهداشتی دریافت کردیم ولی خیلی پاسخگوی سلامتی ما نبود! به همین علت روزشماری می‌کردیم تا مثل دیگر ویروس‌ها واکسن کرونا نیز به دستمان برسد و از این زندگی سختی که بالاجبار در آن غوطه وریم، نجاتمان دهد! حال که تا حدودی تزریقات واکسن انجام گرفته است، باید با نحوه ثبت نام واکسن کرونا آشنا شوید، به این منظور شما را به خواندن این مطلب تشویق می‌نماییم تا برای آگاهی بیشتر برای دریافت کردن واکسن کرونا کمک کرده باشیم.

قبل از این که در رابطه با واکسیناسیون ویروس کرونا بحث نماییم، بهتر است کمی درباره ویروس جدید کرونا << دلتا>> بدانید:

ویروس دلتا، ساختار جدید ویروس کرونا

راستش را بخواهید تمام نمی‌شود نگرانی‌های این ویروس عجیب و غریب! هر روز رنگ عوض می‌کند و اطوار در می‌آورد، شده است ویروس هزار چهره! هر روز با یک مدل جدید دلمان را می‌لرزاند و خاطرمان را آزرده می‌کند! حیف از کلماتی که برای این ویروس منحوس استفاده شود! اگر هدف اطلاع رسانی نبود، کلمه‌ای به او اختصاص نمی‌دادیم!در زیر بخوانیدش و اصول بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنید:

به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، دکتر عالیه خباز-متخصص بیماری­های عفونی بیمارستان امام رضا (ع) لار- در خصوص ویروس جهش یافته کرونای دلتا گفت: ” این ویروس نوعی از کرونا ویروس (نوعی از ویروس سارس-کوو ۲) است که منجر به بیماری کووید۱۹ می‌شود!”

تجارت کرونای ایران با کشورها!

همانطور که می‌دانید این ویروس سرایت بسیار بالایی دارد. با توجه به جنس بدِ این ویروس، جهشی عجیب پیدا کرده و این جهش ها باعث می‌شود که ویروس بیشتری در بدن تکثیر شده و عفونت زایی بیشتری را حاصل شود.

شیوع سریع ویروس کرونا در سراسر جهان

ویروس کرونای دلتا، نوع جهش یافته‌ای از ویروس کرونای ۱۹ است که برای نخستین بار، تقریبا ۱۰ ماه پیش، در هند پیدا شد! در حقیقت با کشورها کرونا تجارت می‌کنیم، ازشان کرونا می‌گیریم بهشان کرونا می‌دهیم….!

تفاوت ویروس کرونای دلتا با ویروس انگلیسی چیست؟

تفاوت این ویروس با ویروس انگلیسی در تعداد جهش آنهاست! در تمامی ویروس‌هایی که قبل از نوع دلتا کشف شده‌اند یک جهش باعث شده بود که ویروس جدید چشمان کریه‌اش را به روی این دنیا باز کند و سلامتی همه‌ را ببلعد! اما در نوع دلتا چندین حهش در چندین قسمت مختلف از ژن‌ها صورت گرفته است. همه این جهش‌ها باعث عفونت زایی وحشتناک خواهد شد!

علائم ویروس دلتای کرونا

برخی از علائم این ویروس با علائم کرونای آلفا شباهت دارد، اما در کروناویروس دلتا علائم غالبی که گزارش شده که شامل موارد زیر است:

 •  سردرد
 • گلودرد
 • آبریزش بینی است

یعنی بیشتر شبیه علائم سرماخوردگیِ خیلی شدید است؛ ولی در کرونای آلفا علائم غالب، علایم دیگری نظیر تب، سرفه، بدن درد و از دست دادن بویایی بوده است!

حال که با این ویروس جهش یافته آشنا شده‌اید، وقتش است که برای ثبت نام واکسیناسیون کرونا تعجیل کنید. با واکسیناسیون کرونا، جان افراد میانسال و بیمار خود را زودتر نجات دهید!

سامانه ثبت نام واکسن کرونا

از تاریخ دوازده اردیبشهت ۱۴۰۰، سامانه ای تحت عنوان <<ثبت نام واکسن کرونا>> توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت ایجاد شد ! به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا به طور جامع در کشور صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که برای ثبت نام در این سامانه نیاز به پرداخت مبلغی نخواهید داشت و ثبت نام ویروس کرونا به صورت “رایگان” انجام می‌شود.

ثبت نام واکسیناسیون کرونا: راهی برای رهایی از این بیماری

بعد از یک سال و نیم از پیدایش این ویروس منحوس به ایران، تاکنون روزهای دشواری را پشت سر گذاشته‌ایم. متاسفانه تعدادی بسیاری از افراد، حداقل یکی از اطرافیان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و این یعنی فاجعه! حال که با تزریق واکسیناسیون کرونا مواجه هستیم می‌بایست ثبت نام واکسیناسیون کرونا را آموزش ببینید، بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

مراحل ثبت نام واکسن کرونا

برای ورود به سامانه ثبت‌نام واکسن کرونا لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا وارد سایت https://salamat.gov.ir/ شوید.
 2. حال بر روی گزینه «ثبت نام واکسن کرونا» کلیک کنید.
 3. اگر نمی‌توانید به هر دلیلی به آدرس گفته شده دسترسی داشته باشید، از طریق گوگل هوشمند عبارت عبارت  ورود به سامانه ثبت نام واکسن کرونا  را جستجو کرده و به شکل زیر وارد سامانه شوید. همانطور که مشاهده می‌کنید امکانات مربوط به واکسن کرونا در این صفحه قابل مشاهده است.

سامانه واکسیناسیون واکسن کرونا+ شرایط ثبت نام

قبل ازاین‌که مراحل ثبت نام واکسن کرونا را به شما آموزش دهیم، لازم است درباره‌ی شرایط ثبت نام با شما صحبت نماییم.درست است که همه افراد می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند و اطلاعات خود را درج نمایند، اما بطورقطع اولویت بندی خاصی برای واکسیناسیون عمومی مردم توسط وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است. در این اولویت بندی که گروه‌های پرخطر مانند

 • کادر درمانپزشکان
 • پرستاران
 • افراد مسن
 • مبتلایان به بیماری‌های خاص و … در اولویت واکسیناسیون کرونا هستند.

با این حال محدودیتی برای ثبت نام واکسن کرونا وجود نداشته و شما می‌توانید در نوبت دریافت واکسن قرار بگیرید.

اولویت سنی ثبت نام افراد برای واکسن کرونا

در حال حاضر قرار است به ترتیب زیر، افراد مورد واکسیناسیون قرار بگیرند:

 • افراد بالای ۸۰ سال
 • افراد بالای ۷۵ سال
 • افراد بالای ۷۰ سال
 • افراد بالای ۶۵ سال
 • افراد بالای ۶۰ سال
 • افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند و سن آن‌ها بین ۱۶ تا ۶۴ سال است.
 • سایر مردم

مراحل ثبت نام واکسیناسیون واکسن کرونا[تصویری]

 1. ابتدا وارد سایت https://salamat.gov.ir/  شده که نمایی کلی از این وب سایت را در زیر مشاهده می‌کنید.

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای شما باز می‌شود. در سامانه اشاره شده است که درحال حاضر فقط متولدین ۱۳۴۰ به قبل می‌توانند ثبت نام را آغاز کنند.

برای ثبت نام ابتدا روی گزینه ورود/ثبت نام در سامانه تزریق واکسن کلیک کنید.

بعد از آن با این صفحه رو‌به‌رو می‌شوید:

همانطور که مشاهده می‌کنید در این قسمت می‌بایست شماره ملی، تاریخ تولد وشماره موبایل خود را وارد کرده در نهایت کد امنیتی را درج کنید و روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

در بخش بعدی با انتخاب استان و منطقه‌ی موردنظر نزدیک ترین خانه بهداشت را انتخاب کرده و ثبت نام شما نهایی خواهد شد.

پس از ثبت نام با این کادر مواجه خواهید شد.

ویروس کرونا با واکسیناسیون تمام می‌شود؟

شاید در پایان این مقاله سوال کنید که آیا این ویروس پایان پذیر است یا که هر روز به انواع آن اضافه می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم که: ما هم نمی‌دانیم فقط پیشنهادی را می‌توانیم برای شما ارائه دهیم: با توجه به ازدحام نفرات در پشت صف‌های ثبت نام واکسن کرونا و کم بودن واکسن تا به اینجا، بهتر است از بیمه کرونا استفاده نمایید.

شیوه ای برای کاهش خسارت کرونا
بیمه می‌تواند پشتیبان شما برای جبران خسارات کرونا باشد.

با این بیمه در شرایط خاص ‌می‌توانید خدای نکرده در صورت ابتلا هزینه‌های درمانی کرونا استفاده کنید! ضمنا از پوشش‌های عالی این بیمه نظیر پوشش هزینه بیکاری و نرفتن به سر کار به مدت ۳۰ روز . با این روش در واقع می‌توانید حداقل از لحاظ هزینه خیالتان آسوده باشد! برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی این بیمه می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام از طریق شماره تماس ۰۲۱۴۳۷۲ در ارتباط باشید و از آن‌ها یاری بخواهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.