28 مهر 1400

آخرین اخبار ثبت نام واکسن کرونا+آموزش ثبت نام آنلاین واکسن

با شیوع بی‌رویه ویروس کرونا، این بلای خانمان سوز ، کلی اطلاعیه‌های پزشکی و درمانی جهت رعایت نکات بهداشتی دریافت کردیم ولی خیلی پاسخگوی سلامتی ما نبود! به همین علت روزشماری می‌کردیم تا مثل دیگر ویروس‌ها واکسن کرونا نیز به دستمان برسد و از این زندگی سختی که بالاجبار در آن غوطه وریم، نجاتمان دهد! حال که تا حدودی تزریقات واکسن انجام گرفته است، باید با نحوه ثبت نام واکسن کرونا آشنا شوید، به این منظور شما را به خواندن این مطلب تشویق می‌نماییم تا برای آگاهی بیشتر برای دریافت کردن واکسن کرونا کمک کرده باشیم.

قبل از این که در رابطه با واکسیناسیون ویروس کرونا بحث نماییم، بهتر است کمی درباره ویروس جدید کرونا << دلتا>> بدانید:

ویروس دلتا، ساختار جدید ویروس کرونا

راستش را بخواهید تمام نمی‌شود نگرانی‌های این ویروس عجیب و غریب! هر روز رنگ عوض می‌کند و اطوار در می‌آورد، شده است ویروس هزار چهره! هر روز با یک مدل جدید دلمان را می‌لرزاند و خاطرمان را آزرده می‌کند! حیف از کلماتی که برای این ویروس منحوس استفاده شود! اگر هدف اطلاع رسانی نبود، کلمه‌ای به او اختصاص نمی‌دادیم!در زیر بخوانیدش و اصول بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنید:

به نقل از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، دکتر عالیه خباز-متخصص بیماری­های عفونی بیمارستان امام رضا (ع) لار- در خصوص ویروس جهش یافته کرونای دلتا گفت: ” این ویروس نوعی از کرونا ویروس (نوعی از ویروس سارس-کوو ۲) است که منجر به بیماری کووید۱۹ می‌شود!”

تجارت کرونای ایران با کشورها!

همانطور که می‌دانید این ویروس سرایت بسیار بالایی دارد. با توجه به جنس بدِ این ویروس، جهشی عجیب پیدا کرده و این جهش ها باعث می‌شود که ویروس بیشتری در بدن تکثیر شده و عفونت زایی بیشتری را حاصل شود.

شیوع سریع ویروس کرونا در سراسر جهان

ویروس کرونای دلتا، نوع جهش یافته‌ای از ویروس کرونای ۱۹ است که برای نخستین بار، تقریبا ۱۰ ماه پیش، در هند پیدا شد! در حقیقت با کشورها کرونا تجارت می‌کنیم، ازشان کرونا می‌گیریم بهشان کرونا می‌دهیم….!

تفاوت ویروس کرونای دلتا با ویروس انگلیسی چیست؟

تفاوت این ویروس با ویروس انگلیسی در تعداد جهش آنهاست! در تمامی ویروس‌هایی که قبل از نوع دلتا کشف شده‌اند یک جهش باعث شده بود که ویروس جدید چشمان کریه‌اش را به روی این دنیا باز کند و سلامتی همه‌ را ببلعد! اما در نوع دلتا چندین حهش در چندین قسمت مختلف از ژن‌ها صورت گرفته است. همه این جهش‌ها باعث عفونت زایی وحشتناک خواهد شد!

علائم ویروس دلتای کرونا

برخی از علائم این ویروس با علائم کرونای آلفا شباهت دارد، اما در کروناویروس دلتا علائم غالبی که گزارش شده که شامل موارد زیر است:

 •  سردرد
 • گلودرد
 • آبریزش بینی است

یعنی بیشتر شبیه علائم سرماخوردگیِ خیلی شدید است؛ ولی در کرونای آلفا علائم غالب، علایم دیگری نظیر تب، سرفه، بدن درد و از دست دادن بویایی بوده است!

حال که با این ویروس جهش یافته آشنا شده‌اید، وقتش است که برای ثبت نام واکسیناسیون کرونا تعجیل کنید. با واکسیناسیون کرونا، جان افراد میانسال و بیمار خود را زودتر نجات دهید!

دانشیار گروه ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر روزانه هزار تست از افراد مبتلا به کرونا انجام می‌شود که تمام نمونه‌های آزمایشگاهی، سویه دلتا است.

سامانه ثبت نام واکسن کرونا

از تاریخ دوازده اردیبشهت 1400، سامانه ای تحت عنوان <<ثبت نام واکسن کرونا>> توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت ایجاد شد ! به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا به طور جامع در کشور صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که برای ثبت نام در این سامانه نیاز به پرداخت مبلغی نخواهید داشت و ثبت نام ویروس کرونا به صورت “رایگان” انجام می‌شود.

آخرین اخبار کرونا در جهان

حوزه‌های اخبار کرونا را می‌توان به حوزه‌های مبتلایان، میزان مرگ و میر و میزان واکسیناسیون این واکسن در سراسر جهان تقسیم بندی کرد:

اخبار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان و ایران

هم اکنون تا تاریخ 27 مهر سال ۱۴۰۰، تعداد241,877,275نفردر جهان به کرونای منحوس مبتلا گشته اند. از این تعداد ۴,913,948 نفر جان باخته‌اند.
در کشور عزیزمان ایران نیز، تا این لحظه مورخ 27 مهر ۱۴۰۰ در ساعت 13:55 تعداد 13 هزار و 308 بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که 1783 نفر بستری شده اند. مجموع مبتلایان تا الان تعداد 5809967 نفر بوده است که از این تعداد، 5347483 نفر بهبود یافته و متاسفانه 167 در شبانه روز گذشته جان خود را از دست داده اند که مجموع جانباختگان به 124 هزار و 423 نفر رسیده است.

آمار فوتی‌های کرونا در سراسر جهان و ایران

آمار ۱۰ کشور اول فوتی‌های ناشی از کرونا به شرح زیر است:

 • آمریکا 746 هزار و 509 نفر
 • برزیل 603 هزار و 521 نفر
 • هند 452 هزار و 485 نفر
 • مکزیک 284 هزار و 381 نفر
 • روسیه 224 هزار و 310 نفر
 • پرو 200 هزار و 750 نفر
 • اندونزی ۱۴۲ هزار و 999 نفر
 • انگلستان 138 هزار و 584 نفر
 • ایتالیا ۱۳1 هزار و 541 نفر
 • کلمبیا 126 هزار و 865 نفر

آمار مبتلایان‌ کرونا در سراسر جهان و ایران

آمار ۱۰ کشور اول مبتلا به کرونا به شرح زیر است:

 • آمریکا 45 میلیون و 908 هزار و 212 نفر
 • هند 34 میلیون و 93 هزار و 387 نفر
 • برزیل 21 میلیون و 651 هزار و 910 نفر
 • انگلستان 8 میلیون و 497 هزار و 867 نفر
 • روسیه 8 میلیون و 027 هزار و 012 نفر
 • ترکیه 7 میلیون و 568 هزار و 517 نفر
 • فرانسه 7 میلیون و 90 هزار و 109 نفر
 • ایران 5 میلیون و 809 هزار و 967 نفر
 • آرژانتین 5 میلیون و 273 هزار و 463 نفر
 • اسپانیا 4 میلیون و 988 هزار و 138 نفر

وضعیت شهرهای ایران از نظر شیوع کرونا

تا 27 مهر  ۱۴۰۰، 9 شهرستان در وضعیت قرمز، 106 شهرستان در وضعیت نارنجی،228 شهرستان در وضعیت زرد و 105 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار و اخبار واکسیناسیون کرونا در سراسر جهان

براساس آخرین آمارهای جهانی که در خصوص واکسیناسیون کرونا در دست داریم، تا امروز دوم شهریور 1400 برابر با 24 آگوست 2021، تزریق 4 میلیارد و 962 میلیون و 527 هزار و 611 دوز واکسن در کشورهای مختلف صورت گرفته است. طبق این آمار، 10 کشور با بیشترین دوز تزریقی واکسن کرونا فهرست زیر را تشکیل می‌دهند:
۱. چین یک میلیارد و ۹۴۶ میلیون و ۹۵۴ هزار نفر (۶۰.۷ درصد)
۲. هند ۵۸۰ میلیون ۷۷۱ هزار و ۸۲۴ نفر (۲۶ درصد)
۳. آمریکا ۳۶۰ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۲۸۷ نفر (۵۷ درصد)
۴. برزیل ۱۷۶ میلیون و ۶۱۶ هزار ۵۵۲ نفر (۴۸ درصد)
۵. ژاپن ۱۱۸ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۱۰۶ نفر (۴۰ درصد)
۶. آلمان ۹۹ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۹۴۴ نفر (۶۱ درصد)
۷. بریتانیا ۸۹ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۷۰۰ نفر (۷۰ درصد)
۸. ترکیه ۸۸ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۵۲۵ نفر (۴۹ درصد)
۹. فرانسه ۸۲ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۶۶۹ نفر (۶۲ درصد)
۱۰. ایتالیا ۷۵ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۲۳۴ نفر (۶۴ درصد)

در بعضی از نقاط جهان خانه های بهداشت تعداد بیشتری واکسن کرونا به شهروندان خود توزیع کرده‌اند و برخی کشورها نیز از این روند عقب مانده‌اند. از نظر تعداد واکسن‌های تزریق‌شده، چین با اختلاف زیادی رتبه نخست جهان را تصاحب کرده و هند و آمریکا در رتبه‌های پس از آن قرار دارند.

اخبار کرونا در ایران

  •  معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا اظهار داشت که جریمه تردد به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و تردد به شهرهای قرمز یک میلیون تومان است.
  • با تغییر ناگهانی روند سرعت رشد کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، احتمال آغاز پیک ششم را بیشتر خواهد شد.
  • با دو روز روند صعودی آمار‌های کرونایی صدای پای پیک ششم است که رفته رفته به گوش می‌رسد
  • در ۲۴ ساعت گذشته رشد ۲۰ درصدی نرخ ابتلا و ۱۳.۵ درصدی موارد بستری تایید کننده این مورد است.
  • به نقل از سایت وزارت بهداشت، دورکاری کارمندان در استان تهران لغو شد.
  • به نقل از مهر، زنگ خطر شیوع موج ششم کرونا در استان فارس به صدا درآمد.

ثبت نام واکسیناسیون کرونا: راهی برای رهایی از این بیماری

بعد از یک سال و نیم از پیدایش این ویروس منحوس به ایران، تاکنون روزهای دشواری را پشت سر گذاشته‌ایم. متاسفانه تعدادی بسیاری از افراد، حداقل یکی از اطرافیان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند و این یعنی فاجعه! حال که با تزریق واکسیناسیون کرونا مواجه هستیم می‌بایست ثبت نام واکسیناسیون کرونا را آموزش ببینید، بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

مراحل ثبت نام واکسن کرونا

برای ورود به سامانه ثبت‌نام واکسن کرونا لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا وارد سایت https://salamat.gov.ir/ شوید.
 2. حال بر روی گزینه «ثبت نام واکسن کرونا» کلیک کنید.
 3. اگر نمی‌توانید به هر دلیلی به آدرس گفته شده دسترسی داشته باشید، از طریق گوگل هوشمند عبارت عبارت  ورود به سامانه ثبت نام واکسن کرونا  را جستجو کرده و به شکل زیر وارد سامانه شوید. همانطور که مشاهده می‌کنید امکانات مربوط به واکسن کرونا در این صفحه قابل مشاهده است.

سامانه واکسیناسیون واکسن کرونا+ شرایط ثبت نام

قبل ازاین‌که مراحل ثبت نام واکسن کرونا را به شما آموزش دهیم، لازم است درباره‌ی شرایط ثبت نام با شما صحبت نماییم.درست است که همه افراد می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند و اطلاعات خود را درج نمایند، اما بطورقطع اولویت بندی خاصی برای واکسیناسیون عمومی مردم توسط وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است. در این اولویت بندی که گروه‌های پرخطر مانند

 • کادر درمانپزشکان
 • پرستاران
 • افراد مسن
 • مبتلایان به بیماری‌های خاص و … در اولویت واکسیناسیون کرونا هستند.

با این حال محدودیتی برای ثبت نام واکسن کرونا وجود نداشته و شما می‌توانید در نوبت دریافت واکسن قرار بگیرید.

بنا به اعلام مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، در حال حاضر رانندگان تاکسی‌های اینترنتی که متولد سال ۱۳۷۰ یا قبل از آن هستند و کد ملی آنها قبلا به وزارت بهداشت ارسال شده می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir زمان و محل دریافت واکسن خود را انتخاب کنند.دریافت نوبت قبل از مراجعه به پایگاه‌های واکسیناسیون ضروری‍ست.

واکسیناسیون روی دور تند؛ نوبت به دهه هشتادی ها رسید
 
وزارت بهداشت اعلام کرد: “متولدین ۱۳۸۳ و قبل از آن در بسیاری از استان‌ها می‌توانند با ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت، نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.
از برنامه‌های دیگر برای تکمیل چرخه واکسیناسیون کشوری، رفتن به منازل کسانی است که از دریافت واکسن جا مانده اند.
در هفته گذشته میزان تزریق واکسن در کشور به رکورد ۸ میلیون دوز رسید.”

مراحل ثبت نام واکسیناسیون واکسن کرونا

 1. ابتدا وارد سایت https://salamat.gov.ir/  شده که نمایی کلی از این وب سایت را در زیر مشاهده می‌کنید.

همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای شما باز می‌شود. در سامانه اشاره شده است که درحال حاضر فقط متولدین 1340 به قبل می‌توانند ثبت نام را آغاز کنند.

برای ثبت نام ابتدا روی گزینه ورود/ثبت نام در سامانه تزریق واکسن کلیک کنید.

بعد از آن با این صفحه رو‌به‌رو می‌شوید:

همانطور که مشاهده می‌کنید در این قسمت می‌بایست شماره ملی، تاریخ تولد وشماره موبایل خود را وارد کرده در نهایت کد امنیتی را درج کنید و روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید.

در بخش بعدی با انتخاب استان و منطقه‌ی موردنظر نزدیک ترین خانه بهداشت را انتخاب کرده و ثبت نام شما نهایی خواهد شد.

پس از ثبت نام با این کادر مواجه خواهید شد.

هشدار در مورد انتشار اپلیکیشن کلاهبرداری به نام جعلی «سامانه سلامت وزارت بهداشت»

متاسفانه اخبار بد تمام نمی‌شوند! این روزها در فضای مجازی شاهد بدافزاری هستیم که جعلی بوده و به نام سامانه سلامت وزارت بهداشت فعالیت می‌کند. این بدافزار اطلاعات هویتی افراد را به بهانه‌ی ثبت نام در واکسیناسیون کرونا دریافت کرده و به مهاجم ارسال می‌کند.
خبر بدتر این‌که بدافزار نامبرده شده دسترسی تمام و کمال به پیامک‌ها داشته و لینک دانلود خود را برای تمامی مخاطبان قربانی ارسال خواهد کرد!تاکید می‌کنیم که برای ثبت نام واکسیناسیون کرونا فقط به سایت salamat.gov.ir مراجعه نمایید.

نکات مهم بعد از دریافت واکسن کرونا

بعد از دریافت واکسن میبایست برخی از نکات را رعایت کنید که در زیر آن‌ها را شرح می‌دهیم:
۱. قبل از این که مرکز واکسیناسیون را ترک کنید، حداقل به مدت ۱۵ دقیقه در همان محل بمانید تا واکنش شما نسبت به واکسن سریعا رسیدگی شود.
۲. حتما کارت واکسن را از واکسیناتور دریافت کنید.
۳.لطفا توجه داشته باشید که در کارت واکسن می‌بایست تاریخ تزریق، نوع واکسن، نوبت واکسن، شماره سریال واکسن و نوبت دهی دوز بعدی واکسن شرح داده شده باشد.
۴. بعد از دریافت واکسن همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنید
۵. به دلیل جلوگیری از کاهش اثر واکسن تا سه روز از کشیدن سیگار و قلیان خودداری کنید

اقدامات لازم برای مواجهه با عوارض جانبی واکسن

عوارض خفیف نظیر

 • تب
 • لرز
 • بدن درد
 • کوفتگی
 • خستگی
 • سردرد هستند که تا سه روز کاهش می‌یابند.

عوارض متوسط واکسن کرونا : عوارضی که بیش از سه روز طول می‌کشد یا فرد دارای آب بالای ۳۸.۵ باشد.

عوارض شدید: در صورت مشاهده هرگونه علائم از جمله واکنش های حساسیتی، تشنج، کم شدن هوشیاری فورا به بیمارستان مراجعه نمایید

اخبار واکسیناسیون کرونا در ایران

  • وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در کشور، اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار تا آخر روز 27 مهر 1400، مجموعاً 75 میلیون و 380 هزار و 317 دوز واکسن تزریق شده است. از این تعداد، 49 میلیون و 374 هزار و 208 نفر دوز اول و 26 میلیون و 6 هزار و 109 نفر دوز دوم را تزریق کرده­اند. در 24 ساعت گذشته 1 میلیون و 266 هزار و 637 دوز واکسن تزریق شده است.
  • به نقل از ایسنا، اولین محموله واکسن کرونا با ۱۱۳۹۶۰۰ دوز از ایتالیا دوشنبه شب وارد ایران شد.
  • به نقل از ایسنا، بیست‌وهشتمین محموله واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال‌احمر دارای ۶ میلیون دُز، امروز در فرودگاه امام خمینی (ره) تحویل وزارت بهداشت شد.
  •   به نقل از تسنیم، هفتادمین محموله واکسن کرونای حاوی یک میلیون و ۴۰۰ هزار دوز استرازنکا از آلمان به کشور وارد شد.
  •   به نقل از سایت وزارت بهداشت، دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت بیان کرد که واردات واکسن تا اواسط آبان ادامه خواهد داشت. همچنین اینکه تا الان 120 میلیون دز واکسن به کشور وارد شده و تا اواسط آبان به 180 میلیون دز خواهد رسید.

دریافت کارت واکسن دیجیتال

افراد که هر دو دوز را تزریق کرده‌اند، می‌توانند کارت واکسن دیجیتالی خود را دریافت کنند. امکان دریافت کارت واکسن به زبان فارسی و انگلیسی وجود دارد. ارائه کارت واکسن دیجیتالی به زبان انگلیسی برای آن‌هایی که قصد گرفتن ویزا و سفر خارجی را دارند، ضروری است.

تنها سایت معتبر برای دریافت کارت واکسن دیجیتالی، vcr.salamat.gov.ir است. ثبت نام و دریافت کارت واکسن رایگان است. مراقب افراد سودجو باشید. این افراد با دریافت مبلغی، کارت‌های نامعتبر به صورت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتالی نامعتبر به شما می‌دهند. به هیچ وجه هزینه‌ای بابت ثبت نام و دریافت لازم نیست بپردازید. در صورت مشاهده هرگونه تخلف در خصوص دریافت پول، سریعاً مراتب را به سازمان بازرسی و شکایات مردمی وزارت بهداشت با شماره 190 اطلاع دهید.

مراحل ثبت نام و دریافت کارت واکسن دیجیتالی

 • ابتدا وارد سایت salamat.gov.ir شوید.
 • روی گزینه درخواست کارت واکسن به زبان فارسی یا انگلیسی کلیک کنید.
 • در فرم نشان داده شده، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره ملی، شماره تلفن و شماره گذرنامه (برای آن‌هایی که درخواست کارت واکسن دیجیتالی به زبان انگلیسی دارند) را وارد کنید.
 • در هنگام ثبت نام کدی به شماره موبایل شما ارسال می‌شود که باید در فرم وارد کنید.
 • در مدت کمتر از 24 ساعت، کارت صادر خواهد شد.

کارت دارای بارکد دو بعدی کیو آرکد است که اصالت آن از طریق دستگاه قابل استعلام است.

در صورت ثبت نشدن یا داشتن مشکلی در اطلاعات کارت از جمله دوزها تزریق شده، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن» را پر کنید.

مراکز سه شیفته تزریق کرونا از 23 شهریور 1400

طبق اعلام سردار حسن زاده، فرمانده سپاه محمد رسول الله، از آن جا که قبلا برای سه شیفته شدن مراکز واکسیناسیون بر پایه همکاری نیرو‌های بسیچ برنامه ریزی های کلا شده بود، 1900 بسیجی آموزش دیده‌اند. به این ترتیب، پیشرفت سریعی در تزریق واکسن کرونا در سراسر ایران ایجاد خواهد شد. او به 11 مرکز سه شیفته بین صحبت‌های خود اشاره کرد و افزود که در هفته آینده تعداد این واحدهای شبانه روزی واکسیناسیون ویروس کووید 19 افزایش خواهد یافت.

برای کنترل کرونا با واریانت های جدید حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد مصونیت در جامعه نیاز است.
 
تا زمانیکه قسمت اعظم افراد جامعه یعنی همه کسانیکه واجد شرایط هستند، یعنی افراد بالای ۱۸ سال، واکسن نگیرند، تزریق دز سوم منطق ندارد. احتمال بروز پیک تا زمانیکه ما واکسیناسیون قابل ملاحظه‌ای نداشته باشیم، وجود دارد.

واکسیناسیون سربازان در دستور کار ناجا قرار دارد!

جانشین هماهنگ کنده‌ی ناجا از اجرای طرح واکسیناسیون عمومی سربازان وظیفه حاضر به خدمت در یگان‌ههای تابعه ناجا خبر داد.

کاهش حداقل سن ثبت‌نام برای تزریق واکسن در اکثر استانها


مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: ” در حال حاضر، افراد براساس گروه‌های سنی زیر می‌توانند به سامانه نوبت‌دهی واکسیناسیون مراجعه و زمان و محل دریافت واکسن را انتخاب فرمایند.”

 • استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، گلستان، لرستان ، همدان و یزد: متولدین ۱۳۸۳ و قبل از آن
 • استان‌های بوشهر و هرمزگان: متولدین ۱۳۷۸ و قبل از آن
 • استان‌ مرکزی: متولدین ۱۳۷۵ و قبل از آن
 • استان کهگیلویه و بویراحمد: ۱۳۷۰ و قبل از آن
 • استان‌های گیلان و مازندران: متولدین ۱۳۶۸ و قبل از آن، و همچنین متولدین ۱ مهر ۱۳۸۲ تا ۱ مهر ۱۳۸۳

برای ثبت‌نام در هیچ استانی، نیاز به داشتن پرونده بهداشتی نیست. از مردم عزیز صمیمانه تقاضا می‌شود برای جلوگیری از ازدحام، معطلی و احتمال انتقال بیماری، قبل از مراجعه به مراکز واکسیناسیون حتما از سامانه نوبت بگیرند.

انجام واکسیناسیون دانش‌آموزان در مهر و بازگشایی حضوری مدارس از آبان


مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: ” براساس دستورالعمل ابلاغی، بازگشایی مدارس به صورت حضوری در روستاها، مناطق عشایری با کمتر از ۵۰ دانش آموز از مهرماه امکان پذیر است و اجرا می‌شود
در مهرماه واکسیناسیون انجام و نسبت به بازگشایی تدریجی مدارس از اوایل یا اواسط آبان ماه اقدام می‌شود.
ذکر این توصیه ضروری است که حتی در صورت واکسیناسیون رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی خواهد بود.”

واکنش وزارت بهداشت به ادعای تولید ماهانه ۲ میلیون دوز واکسن اسپوتنیک و خروج آن از کشور

اطلاعاتی در رابطه با تولید ماهانه دو میلیون دوز واکسن اسپوتنیک در کشور و فرستادن به روسیه به گوشمان رسیده است که در آن سخنگوی سازمان غذا و دارو با تکذیب این ادعا اذعان داشت:
خروج هر واکسنی نیاز به مجوز سازمان غذا و دارو دارد که چنین اجازه‌ای تا امروز در مورد واکسن‎های کرونا مثل اسپوتنیک صادر نشده است.این واکسن به صورت محمولیه اولیه یا بچ تست تولید شده و مدت‌ها در انتظار تایید نهایی موسسه گامالیا روسیه برای ورود به چرخه تولید انبوه مانده است.

لغو محدودیت‌های تردد شبانه کرونایی

طبق آخرین اخبار ستاد مبارزه با کرونا، محدودیت‌های تردد شبانه لغو شده است. برداشتن محدودیت‌های تردد شبانه به این معنا نیست که با ترددهای غیرضروری، احتیاط‌های مربوط به فراگیری کرونا را فراموش کنیم.
این ستاد از هموطنان خواست که به جز در موارد ضروری و اموری مانند تزریق واکسن در خیابان‌ها تردد نکنند.

موجِ ششم کرونا آبان از راه می‌رسد/ از همین حالا واکسن بزنید
 
طبق نظر رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: براساس پیش بینی های انجام شده به احتمال زیاد آبان ماه امسال شاهد موج ششم کرونا خواهیم بود،افراد باید هرچه سریعتر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

بیمه تکمیلی و پوشش بیماری کرونا

براساس نامه‌نگاری‌های رئیس کل بیمه مرکزی با وزیر بهداشت گزارشی تهیه شده است که در آن درباره‌ی اقدام تعدادی از بیمارستان‌های خصوصی طرف قرارداد شرکت‌های بیمه در عدم پذیرش بیمار‌های کرونایی دارای پوشش بیمه تکمیلی درمان صحبت شده و بخشنامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی در این خصوص ارسال شده است.
با توجه به این بخشنامه تمامی بیمارستان‌ها چه دولتی و چه خصوصی موظف‌اند بیماران کرونایی که پوشش بیمه‌ای دارند را بدون دریافت علی‌الحساب یا پذیرش آزاد پذیرش کنند.
در این بخش‌نامه،  از شرکت‌های بیمه گزارش موارد تخلف از مفاد بخشنامه یاد شده در بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی طرف قرارداد درخواست شده است. بر مبنای این بخشنامه، شرکت‌های بیمه می‌بایست به همراه مستندات مربوطه بیمه مرکزی را در جریان این تخلفات بگذارند.


فرانشیز درمان بیماران کرونایی “صفر” شد/رایگان‌شدن تست PCR در انتظار ابلاغ شورای عالی بیمه!


مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی اذعان داشت:
1. همه‌ی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در صورت ابتلا به کرونا و بستری در مراکز دولتی و دانشگاهی، هزینه‌ی درمانشان رایگان خواهد بود.
2. مبتلایان به بیماری کرونا، در گذشته یک فرانشیز ۱۰ درصدی بیمه برای می پرداختند که اکنون ۱۰۰ درصد رایگان شده است.
3. اخیر ا براساس مصوبه شورای عالی بیمه مقرر شده هزینه تست PCR رایگان شود که منتظر پروتکل‌های اعلامی از سوی دبیرخانه هستیم.

ورود ۴ واکسن ایرانی به سبد واکسیناسیون تا یک ماه آتی/برنامه‌ریزی ۴۸ روزه برای اتمام واکسیناسیون


به گفته‌ی معاون وزارت بهداشت:
واکسن داخلی ما سرعت خوبی را پیش گرفته است و مجوزهای سایر واکسن‌ها مانند فخرا، نورا، اسپایکوژن و پاستور صادر شده و فکر می‌کنم یک ماه دیگر این‌ها وارد بازار خواهند شد و وارد سبد واکسیناسیون‌مان می‌شوند.
لازم به ذکر است که در تهران فقط نیاز به بیست میلیون دز واکسن است.

آغاز واکسیناسیون دانشجویان خارجی دانشگاه تهران

اتباع خارجی نیز می‌توانند واکسینه شوند.
آن دسته از اتباع خارجی که دوره‌ی تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران گذرانده‌اند می‌توانند برای واکسینه شدن به باشگاه دانشجویان در خیابان 16 آذر مراجعه نمایند.

 

ویروس کرونا با واکسیناسیون تمام می‌شود؟

شاید در پایان این مقاله سوال کنید که آیا این ویروس پایان پذیر است یا که هر روز به انواع آن اضافه می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم که: ما هم نمی‌دانیم فقط پیشنهادی را می‌توانیم برای شما ارائه دهیم: با توجه به ازدحام نفرات در پشت صف‌های ثبت نام واکسن کرونا و کم بودن واکسن تا به اینجا، بهتر است از بیمه کرونا استفاده نمایید.

شیوه ای برای کاهش خسارت کرونا
بیمه می‌تواند پشتیبان شما برای جبران خسارات کرونا باشد.

با این بیمه در شرایط خاص ‌می‌توانید خدای نکرده در صورت ابتلا هزینه‌های درمانی کرونا استفاده کنید! ضمنا از پوشش‌های عالی این بیمه نظیر پوشش هزینه بیکاری و نرفتن به سر کار به مدت 30 روز . با این روش در واقع می‌توانید حداقل از لحاظ هزینه خیالتان آسوده باشد! برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی این بیمه می‌توانید با کارشناسان بیمه دات کام از طریق شماره تماس 0214372 در ارتباط باشید و از آن‌ها یاری بخواهید.

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
28 مهر 1400 / بیمه کرونا

آخرین اخبار ثبت نام واکسن کرونا+آموزش ثبت نام آنلاین واکسن

با شیوع بی‌رویه ویروس کرونا، این بلای خانمان سوز ، کلی اطلاعیه‌های پزشکی و درمانی جهت رعایت نکات بهداشتی دریافت کردیم ولی خیلی پاسخگوی سلامتی ما نبود! به همین علت

06 شهریور 1400 / بیمه کرونا

انواع واکسن کرونا+ عوارض و اقدامات قبل و بعد تزریق واکسن‌های کووید19

مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 یک اولویت اصلی در تحقیقات پزشکی است. صدها سازمان در حال کار  روی نوآوری‌هایی برای کاهش تأثیر SARS-CoV-2- ( عامل اصلی ابتلا و انتقال)

04 شهریور 1400 / بیمه کرونا

قارچ سیاه: علایم، انواع، عوارض و درمان این ویروس عفونی کرونا

این روزها COVID-19 منجر به افزایش موارد عفونت قارچی کشنده به نام موکورمیکوزیس شده است که در بین مردم به عنوان “قارچ سیاه” شناخته می‌شود. این عفونت به همان اندازه

02 شهریور 1400 / بیمه کرونا

کرونا لامبدا؛ نوع جدید کرونا، آدمکشی چیره دست که رحم ندارد! + علائم و راه های پیشگیری

با گذشت بیش از 18 ماه از بیماری همه گیر کووید 19، جهانیان به شنیدن اخبار مربوط به انواع جدید این ویروس، عادت کرده و چندان دلشان را نمی‌لرزاند.برخی جهش‌های 

24 مرداد 1400 / بیمه کرونا / مجله بیمه

داروی رمدسیویر؛ نوشداروی درمان کرونا یا التیام بخش موقت

Remdesivir، دارویی که برای مبارزه با ابولا ایجاد شده است به عنوان یک درمان Covid-19 مورد مطالعه قرار می‌گیرد. یافته‌های امیدوار کننده‌ای در این زمینه وجود دارند ولی محققان درباره

23 مرداد 1400 / بیمه کرونا / مجله بیمه

کرونای دلتا: این قاتل را کامل بشناسید!+ علائم و روش های درمان

با ادامه بیماری همه‌گیر COVID-19 در سراسر جهان، مقامات بهداشت عمومی در حال بررسی جهش‌ها و انواع ویروس کرونا هستند. این نوع ویروس ممکن است بیشتر از نوع اولیه، مسری

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
حسینی
18 مرداد 1400

با این وضعیت کرونا و واکسنش که هنوز خیلی مونده به ما برسه بعید می دونم که بتونیم به این زودی به شرایط قبل برگردیم… باید هرطور میشه فقط سعی کنیم از این وضع بهترین استفاده رو بکنیم مثل خیلی از کسب و کارهایی که دارن اینترنتی کار میکنن. کلی شغل از طریق همین اینترنت ایجاد شده که میشه واردشون شد. از آموزش کارای هنری و دوخت و فروش لباس تا خیلی از کارهای خدماتی و فنی با همین اینترنت روبراه شده.. یه زمانی واسه لوله بازکنی برچسب روی در و دیوار رو زیر و رو میکردیم تا یکیو پیدا کنیم، الان دیگه چاه بازکنی رو هم اینترنتی کردن.. پس میشه از این بستر استفاده کرد.. البته به شرطی که اینترنت رو ازمون نگیرن!!

  نویسنده بیمه
  18 مرداد 1400

  با سلام و وقت بخیر بله از شما الان با همین بستر می توانید برای ثبت نام واکسن کرونا استفاده کنید و سر نوبت مشخص شده برای واکسیناسیون مراجعه کنید

Parvaz
24 مرداد 1400

سلام الان دو هفته سن واکسن تغیر کرده ولی همچنان سایت متولدین ۴۷رو میزنه خواهشا رسیدگی کنید و سامانه رو تغیر بدین چون استانی مثل اصفهان فقط ثبت نام شده ها رو واکسینه میکنه .

  نویسنده بیمه
  24 مرداد 1400

  سلام وقت بخیر این سامانه تحت کنترل وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی هست و تحت کنترل ما نیست که بتونیم رسیدگی کنیم. در سایت بیمه دات کام، نحوه و لینک ثبت نام رو جهت ارجاع شما به این سایت ذکر کرده بودیم امیدواریم که ابهام شما برطرف شده باشه

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید