29 خرداد 1401

صفر تا صد دریافت المثنی کارت سوخت + استعلام، مدارک و مراحل دریافت کارت سوخت ماشین

گم شدن کارت سوخت یکی از چالش‌­ها و مشکلات مالکان خودرو است. اینکه بعد از معطل شدن در صف بنزین، ناگهان متوجه شوید که کارت سوختتان نیست. در آن لحظه هر جایی را هم بگردید، هیچ اثری از کارت پیدا نمی­‌کنید. در چنین موقعی خیلی نمی­‌توان تعلل کرد و در آخر باید رضایت به بنزین با نرخ آزاد 3 هزار تومانی را داد. جدا از اعصاب خوردی و ناراحتی، سؤالی که ذهن شما را بعد از خروج از جایگاه درگیر خواهد کرد، اینکه برای دریافت کارت سوخت المثنی باید چه کار کرد؟ چقدر باید منتظر ماند؟ چه مدارکی مورد نیاز است؟ به هر حال، این اتفاقی است که شاید برای شما روزی بیفتد یا شاید هم الآن درگیر آن باشید و به دنبال پاسخ آن­ها هستید. در هر دو حالت، ما در ادامه این مقاله، مراحل و مدارک لازم برای دریافت کارت بنزین المثنی را برای شما نوشتیم.

تنها مرکز مجاز برای دریافت کارت سوخت المثنی

اولین اقدامی که باید بعد از گم شدن کارت سوخت کرد، سوزاندن آن است. تا زمانی که  شما کارت بنزین را غیرفعال نکنید، افراد سودجو در صورت پیدا کردن یا دزدیدن آن می‌­توانند از سهمیه بنزین­تان استفاده کنند. باید به این مسئله توجه کنید که هر اتفاقی از طریق کارت سوختتان بیفتد، با نام شما ثبت خواهد شد. در حال حاضر، تنها مرکزی که می‌­توانید برای درخواست، سوزاندن و دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کنید، دفاتر پلیس+10 است. نزدیک ترین دفتر پلیس +10 نزدیک سکونت خود را می‌­توانید از طریق سایت https://www.epolice.ir/dafater پیدا کنید. به دلیل سواستفاده‌­هایی که ممکن است انجام شود، درخواست به صورت مجازی و از طریق سایت امکان پذیر نیست.

مدارک لازم برای درخواست کارت سوخت المثنی

نکته مهم اینکه حتماً باید به صورت حضوری درخواست دریافت کارت سوخت المثنی را ثبت کرد. همچنین اینکه مالک اصلی خودرو که کارت بنزین به نام او است، حتماً باید خودش حضور داشته باشد؛ حتی اگر او گم نکرده باشد. در صورتی که مالک وسیله امکان حضور نداشته باشد، وکیل او همراه با وکالت نامه اصلی همراه با قید کلمه کارت سوخت در مرکز پلیس +۱۰ حضور پیدا کند، ضمن اینکه می بایست مدارک لازم را همراه خود داشته باشید.

دریافت المثنی کارت بنزین

نحوه دریافت المثنی کارت بنزین گم شده

مدارک دریافت کارت سوخت المثنی شامل موارد زیر است:

 • اصل و کپی کارت و برگ سبز خودرو
 • شناسنامه و کارت ملی مالک اصلی یا وکیل او برای احراز هویت
 • آدرس کامل پستی همراه با کد پستی
 • بیمه‌­نامه شخص ثالث خودرو
 • رسید پرداخت مبلغ (پرداخت مبلغ، فقط از طریق دستگاه پوز موجود در دفترهای پلیس+10 انجام می‌­شود.)
 • فرم تکمیل شده

برای هر خودرو چند بار کارت سوخت صادر می شود؟

در خصوص تعداد صدور کارت سوخت محدودیتی وجود ندارد؛ اما این نکته را باید در نظر بگیرید که با هر بار گم شدن آن، شما تا چند ماه (حداقل متوسط دو ماه) باید بنزین آزاد بزنید.

مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی چقدر است؟

مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی تا الان دچار فرازونشیب‌های زیادی شده است.  با اینکه اکنون شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، اعلام کرده است که حداکثر زمان صدور سه ماه است؛ اما گاهی به دلایلی از جمله تعداد درخواست های زیاد، این زمان افزایش زیادی داشته است. برای مثال: در شهریور 99، درخواست خود را ثبت کرده‌اید؛ اما در فروردین 99 رسیدگی شده‌است؛ اما در حال حاضر با مدیریت‌هایی که انجام گرفته است، این زمان متوسط 2 ماه است.

در صورت پیدا شدن کارت سوخت باید چه کار کرد؟

پس از ثبت مفقودی و سوزاندن آن، امکان مجدد فعال شدن کارت سوخت وجود ندارد.

رمز کارت های سوخت جدید به چه صورت است؟

تمامی کارت‌های سوخت جدید (نو و المثنی) که از سال 98 صادر شده‌اند به صورت پیش‌فرض دارای رمز هستند. رمز آن‌ها هم 4 رقم آخر کد ملی مالک خودرو است. در صورتی که مالک رمز را تغییر دهد و بعد فراموش کند، برای بازیابی آن باید همراه با مدارک از جمله: کارت خودرو، بیمه شخص ثالث و خود کارت سوخت (سالم) به یکی از دفاتر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مراجعه کند. در حالت کلی، توصیه می‌کنیم که رمز کارت سوخت خود را تغییر ندهید.

نکته دیگر اینکه در صورت وارد کردن رمز اشتباه تا 5 بار، کارت بنزین غیرفعال خواهد شد. برای فعال کردن آن باید همراه با مدارک وسایل نقلیه و مالک به یکی از دفاتر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مراجعه کنید.

 

پیگیری کارت سوخت المثنی

بعد از ثبت درخواست صدور کارت سوخت المثنی، به شما کد رهگیری می‌دهند. با استفاده از این کد و از طریق سه روش می توانید روند کارت سوخت خود را پیگیری کنید:

 • بهترین و سریع‌ترین راه مراجعه به سایت نیروی انتظامی است. با ورود به بخش پیگیری کارت سوخت و وارد کردن شماره پلاک، می­‌توانید کد مرسوله را  ببینید. بعد آن کد را در سایت اداره پست به آدرس post.ir وارد کنید تا مرحله صدور را ملاحظه کنید.
 • در صورتی که سایت به دلایل فنی در دسترس نبود، می­‌توانید از طریق پیامک اقدام کنید. فقط کافی است تا شماره VIN کارت خودرو یا موتور را به شماره 1101202040 ارسال کنید. برای رهگیری کارت سوخت المثنی خودرو باید از قالب V*VIN و برای موتور از قالب M*VIN استفاده کنید. حروف V و M ثابت هستند.
 • روش دیگر مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 است که درخواست خود را ثبت کرده‌­اید.

اگر به دلیل نبودن شما در منزل، کارت سوختتان به اداره پست مرجوع شد، خود یا فرد دیگری می‌­توانید با داشتن مدرک شناسایی معتبر به اداره پست مراجعه و آن را تحویل بگیرد. در صورتی که کارت به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برگشت شود و بعد از 7 روز، برای تحویل آن مراجعه نکنید، برای درخواست باید از ابتدا اقدام کرد.

دریافت المثنی کارت سوخت

نکات مهم برای دریافت کارت سوخت

چند نکته مهم

 • در صورتی که کارت سوخت را خود را جایگاه پمپ بنزین جا گذاشتید، تا سه روز می­‌توانید برای دریافت آن مراجعه کنید. بعد از سه روز، کارت‌ها به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ارسال می‌شود. در صورتی که متصدی جایگاه با شما برای تحویل همکاری نکرد، می‌توانید با شماره 09627 تماس بگیرید و شکایت خود را ثبت کنید.
 • برای دریافت پرینت رسید باید هزینه جداگانه‌ای را در دفتر پلیس+10 ثبت کنید.

برای دریافت کارت سوخت المثنی فقط باید به مراکز پلیس+10 مراجعه کنید. در واقع در اولین اقدام شما باید کارت را بسوزانید و بعد ثبت درخواست کنید. بین 40 تا 60 روز بعد، کارت سوخت با استفاده از پست به درب منزل شما می‌رسد.

 

آخرین مقالات مرتبط با این مطلب مشاهده آرشیو مقالات مشاهده آرشیو
25 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

سند خودرو یا برگ سبز؟ پایان جنگ ده ساله با تصویب قانون جدید (1402)

راهنمای کامل سند خودرو، تفاوت آن با برگ سبز ماشین،شرایط پایان اختلاف نظرها و قانون جدید رسمیت برگ سبز یا سند ماشین را در این مقاله بخوانید

25 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

پیگیری کارت خودرو با 2 روش آنلاین و کد دستوری USSD

اگر برای دریافت کارت خودرو خود اقدام کرده‌اید؛ اما بعد از گذشت ۴۰ روز هنوز به دستتان نرسیده‌است برای روش‌های پیگیری کارت ماشین خود این مقاله را بخوانید!

24 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

استعلام سند خودرو؛ ضرورتی برای رهایی از دام کلاه‌برداران

در صورتی که قصد خرید خودرو دارید اما از ضرورت و نحوه استعلام سند خودرو آگاهی ندارید، قبل از اقدام به خرید حتما این مقاله را مطالعه نمایید!

16 فروردین 1402 / اطلاعات خودرو و موتور / کارشناسی و معامله

فک پلاک خودرو؛ مراحل، مدارک و شرایط لازم

برای فک پلاک خودرو به چه مدارکی نیاز دارید؟ مراحل و شرایط فک پلاک را در این مقاله مطالعه نمایید.

16 فروردین 1402 / بیمه شخص ثالث / کارشناسی و معامله

نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو در 1402

برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید بهتر است قبل از نوشتن قولنامه، وضعیت جرائم رانندگی مالک را بررسی کنید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با نکات معامله ماشین و روش‌های دریافت سریع خلافی خودرو آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

16 فروردین 1402 / کارشناسی و معامله / اطلاعات خودرو و موتور

مراحل خرید خودرو: 6 نکته اساسی، از کارشناسی تا قولنامه

برای خرید خودرو چه مراحلی را باید طی کنید تا معامله‌ای بدون زیان داشته باشید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید!

فرم ارسال دیدگاه پیرامون این مطلب

دیدگاه کاربران بیمه دات کام
علی نزاری
29 آبان 1400

سلام چرا همه کارت های سوخت جدید دارای رمز هستند؟

  کارشناس بیمه
  30 آبان 1400

  با سلام خدمت شما دوست عزیز، یکی از مهم ترین دلایل برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی در زمان سرقت یا گم شدن کارت سوخت است.

  م.ارجمند
  06 فروردین 1401

  باسلام من برج ۷سال گذشته براکارت سوخت المثنی اقدام کردم هنوزکارتم نیومده این به کنار..بااین وضعیت میگویندسهمیه سوخت ذخیره درکارت بعدشش ماه اگه استفاده نشه میسوزه ممنون میشم توضیح بدین…

   کارشناس بیمه
   07 فروردین 1401

   سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت سوخت خیلی تحویل داده می شود و اصلا دلیل و زمان مشخصی هم اعلام نکرده اند. حدود چند ماه نگه داشته می شود اما اینکه با توجه به مشکلات پیش آمده، چه اتفاقی بر سر ذخیره سوخت به وجود می آید، مشخص نیست.

   مرتضی
   19 اردیبهشت 1401

   دوستان عزیز تنها راه برای پیگیری کارت سوخت المثنی فقط و فقط ارسال VIN کارت خودرو به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ می باشه
   به این صورت که می نویسید V*شماره VIN رو وارد میکنید مثلا
   V*iRPC… به این صورت ارسال میکنید به شماره بالا سریعا جواب میاد برای شما

  مهدی
  15 فروردین 1401

  س سلام خسته نباشید برای درخواست کارت سوخت باید چند ماه بیمه شخص ثالث داشته باشیم؟؟

   کارشناس بیمه
   02 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز، این دو با هم ارتباطی ندارند. منظورتان دقیقا چیست؟

  داور
  26 اسفند 1401

  سلام من بعد از سوزاندن کارت سوخت خودروام بعداز یک ماه آنرا گیر آوردم آیا می توانم کارت قبلی را مجددا فعال کنم وتقاضای المثنی را باطل کنم

   کارشناس بیمه
   27 اسفند 1401

   سلام دوست عزیز. لطفا از مراکز مربوطه برای این کار سوال بفرمایید.

  عرفان مرادی
  09 خرداد 1402

  سلام موتورم مدل ۸۹رفتم پایس +10 میگن چون موتورت بالای ۱۰ساله کارت سوخت براش صادر نمیشه موتور قبلا کارت سوخت داشته چطور میگن کارت سوخت صادر نمیسه ؟

   نویسنده بیمه
   09 خرداد 1402

   سلام. این موضوع را فقط از طریق پلیس+۱۰ می‌توانید پیگیری کنید.

پیگیر کارت سوخت
06 آذر 1400

سلام الان من کارت سوختم گم شده با توجه به قطع بودن سامانه صدور کارت سوخت المثنی من الان باید چیکار کنم

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت با تاخیرهای زیادی ارسال می شود.

مهدی
24 آذر 1400

سلام چرا در پلیس +۱۰سایت کارت سوخت بنزین بسته است مخصوصا قرچک

  کارشناس بیمه
  25 آذر 1400

  سلام وقت بخیر شما این سوال رو از پشتیبانی سایت پلیس +10 مطرح کنید انها پاسخگو خواهند بود با تشکر

ماهان
20 بهمن 1400

سلام
کارت سوخت المثنی چند روزه صادر میشه؟
چرا حرف های کارشناسای سامانه ۰۹۶۲۷ متناقض هست؟

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه برای برخی کارت های سوختشان دیر صادر می شود و تنها راه های پیگیری از طریق همین روش هایی است که در مقاله نوشته ایم. ما هم شنیده ایم که گاهی تناقض در صحبت های کارشناسان وجود دارد.

  سیاوش
  05 اردیبهشت 1402

  من کارتم گم کردم الان فهمیدم چه کنم بعداز 3ماه

ستاره
03 اسفند 1400

اگر آدرس تغییر کند چه‌ می‌شود

  کارشناس بیمه
  03 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، باید سریعا اطلاع دهید. وگرنه به همان آدرس قبلی خواهد آمد.

محسن دلجو
03 اسفند 1400

سلام برای خودروهای مدل پایین کارت سوخت المثنی صادر میشه خودرو مدل 1372 هستش

  کارشناس بیمه
  04 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، مشکلی نباید داشته باشد. باز به سایت سازمان مراجعه کنید.

   محمود
   17 اسفند 1400

   از ۱۱ آذر ۱۴۰۰ درخواست المثنی دادم هنوز با گذشت بیش از سه ماه هنوز کارت صدر نشده و با پیگیری هم جواب درستی نگرفتم.
   بیم سوز کردن ذخیره کارت در اثر تأخیر دارم.

    کارشناس بیمه
    18 اسفند 1400

    سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت سوخت و خودرو با تاخیر بسیار زیادی ارسال می شود.

موسی پور
05 اسفند 1400

سلام اخه کارت سوخت هم چند ماه طول بکشه.دیگه این چهار لیتر بنزین حق زن و بچه ملت خوردن دارن.مبشه کارشناسان لطف کنن ما ک چندوقنی هست گم کردیم بنزین ما درکارت میماند.باتشکر

  کارشناس بیمه
  05 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، در این صورت نظرهای مختلفی بیان شده است؛ اما بر اساس گفته ها، در صورت استفاده نشدن سهمیه می سوزد.

امین مخدومی
20 اسفند 1400

سلام خسته نباشین.من ی موتورارث رسیده ازپدرم دارم کارت سوخت وسیله گم شده پدرمم فوت کرده چکارکنم ..موتورراهم فروختم نمیدونم کجاست الان ولی کارت سوخت رو بطرف ندادم چکارباید بکنم

  کارشناس بیمه
  20 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این را باید از سازمان مربوط بپرسید.

نیما
20 اسفند 1400

۶ ماهه کارت سوخت رو ندادن واقعا یعنی چی ؟ اعصاب نمیزارن

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت با تاخیر بسیار زیادی تحویل داده می شود.

محسن شکری
21 اسفند 1400

سلام خسته نباشید من ماشینم تکسوزه چرا کارت سوختم ۲گانه سوز می اید و بنزینم ۳۰لیتر شده است از کجا پیگیری کنم چندبار سوزاندم اما باز ۲گانه می اید و داخل سند تکسوز ثبت شده

  کارشناس بیمه
  21 اسفند 1400

  سلام دوست عزیز، این مساله را باید با همان سازمان مربوط بررسی کنید.

.
14 فروردین 1401

سلام
کارت سوخت به نام یک نفر دیگری هست و ماشین به نام یک نفر دیگه الان باید چکار کرد؟

  کارشناس بیمه
  14 فروردین 1401

  سلام به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

محسن
16 فروردین 1401

سلام چرا دروغ میگید ۲ماهه کارت سوخت المثنی میاد؟
کارت سوخت من ۴ماه هنوز نیومده. از هیچ طریقی هم نمیشه پیگیری مرد بعد از درخواست من چند نفر درخواست المثنی دادن 2.5ماهه اومده
الان بخوای کارت عابر بانک یا سیم کارت المثنی بگیری همونحا و همون لحظه صادر میشه چجوریه که یه کارت سوخت 4.الی5ماه طول میکشه
دروغی بگید که بشه باور کرد

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، ما دروغی ننوشته ایم. اصولا کارت سوخت دو ماهه میاد؛ اما چند وقتی است که کارت ها با تاخیر بسیار زیاد به دست صاحبشان می رسد و هیچ مرجعی هم پاسخگو نیست. در مقاله و کامنت ها به این مطلب بارها اشاره کرده ایم.

Mahan
18 فروردین 1401

با سلام خدمت شما بنده پارسال ۱۷ابان اقدام کردم برای کارت سوخت المثنی ولی هنوز دریافت نکردم واقعا چکار بلید بکنیم

ابراهیم رضوانی
19 فروردین 1401

باسلام.وباتشکر از پاسخگویی شما.من ۴۰۰،۱۲،۲۵برای کارت سوخت المثنی از دفتر پیشخوان اقدام کردم یه رسید بهم دادن‌ که شماره بارکد پستی یا مرسوله پستی رو نداره ویرایش پیدا کردن شماره مرسوله و پیگیری کارت نه شماره ۰۹۶۲۷ پاسخ درستی میده ونه سایت epolice.این سایت قسمت کارت سوختش کاملاً غیر فعاله و نه پیامک ۱۱۰۱۲۹۲۰۴۰ جوابش میاد…خلاصه که هیچ جا دستم بند نیست.لطفا کمکم کنید ممنون

اقبال مقدم
21 فروردین 1401

سلام دوست عزیز
ماشینم رو در سال 97 از یه اقایی خریداری کردم اما کارت سوخت همراش نبود به گفته ایشون کارت سوخت گم شده حالا در تاریخ 15 اسفند 1400 تعویض پلاک کردم و درخواست کارت سوخت نمودم لطف کنید بهم بگید که ایا ذخیره ای هم در کارت سوخت باقی میماند یا تمام ذخیره قبلی از بین میرود ؟ ممنون از راهنماییتون

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص اطلاعی نداریم؛ اما فکر نکنیم که بماند. بعد اینکه الان کارت های سوخت با تاخیر زیاد ارسال می شود.

زلکی
22 فروردین 1401

سلام بیشتراز 4ماه که واسه کارت سوخت المثنی درخواست دادم اما هنوز نیومده درصورتی ک خود مراجع مرتبط گفتن 40روز تا2ماه لطف کنید بگین چرا؟

  کارشناس بیمه
  22 فروردین 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه کارت های سوخت با تاخیر فراوان ارسال می شود و هیچکسی هم تا الان پاسخگو نبوده است.

بی نام
28 فروردین 1401

باسلام خدمت شما بنده درسال ۱۴۰۰برج ۹ مراجعه کردم برای کارت سوخت المثنی ولی الان با گذشت نزدیک به ماه هنوز کارت بنده به مرحله چاپ هم نرسیده آیا این کار شرکت نفت تمسخره کردن ودهن کجی به مردم نمیباشدچرا بایدکارت سوخت بعد از۵هنوز چاپ هم نشده باشد آیا اینها به حرفهای خود هم پایبندنیستن پس خواهشاً اگر اینطور هست خاک برسرمسولین بی لیاقت باید کرد

  کارشناس بیمه
  10 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، متاسفانه پاسخگوی این مساله نیستند.

الین درخشان
31 فروردین 1401

بنده در ابان سال قبل ماشینم رو تو اسنپ دوگانه سوز کردم الان نزدیکه ۴ ماه هست کارت سوختم سوخته میرم پلیس۱۰ میگه خودش صادر میشه بنظرتون من چیکارکنم اخه

  کارشناس بیمه
  19 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، باید صبر کنید.

یخ
01 اردیبهشت 1401

من در تاریخ ۲۴ آذر ۱۴۰۰ مدارک خود را به پلیس ۱۰+ جهت صدور کارت سوخت المثنی داده ام و امروز ۱ول اردیبهشت ۱۴۰۱ هست هنوز کارت سوخت ماشین من صادر نشده است( دو ،سه بار از دفتر پلیس ۱۰+ پیگیری کردم گفتن و میگن هنوز کارت سوخت ماشین شما صادر نشده است) این در حالیه که طبق مقررات ۴۰ تا ۶۰ روز برای صدور و تحویل کارت سوخت زمان در نظر گرفته شده است، خدایا به حق عزت و جلال خود هر آنکس که با این سهل انگاری و پشت گوش انداختن عمل به وظیفه خود در زمان مقرر سبب ناراحتی و اذیت بنده های تو میشه دلیل و خوارش کن، به هزار درد لاعلاج مبتلایش کن، عمر و زندگیشو بر باد فنایش کن. این مفت خورها رو نگون بخت و روز و روزگارشون رو تیره و تاری کن!!!

بنده خدا
02 اردیبهشت 1401

با سلام من ماشین خریدم طرف از الکی یا راست نمی‌دونم گفت ندارن گم شده کارت سوختش . حالا می‌خوام برم بسوزونمش پلاکشو بنام خودم زدم کارت ماشینم هنوز نیومده . برام میشه برم بسوزونمش والمثنا بگیرم . بهم میدن . مشکلی ندارد. الان چند ماه . گرفتم ماشینو . کارت ماشینم مث کارت سوخت خیلی طول می‌کشه.

  کارشناس بیمه
  21 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، کارت ها با تاخیر زیاد ارسال می شود.

علی ملکزاده
17 اردیبهشت 1401

سلام. خسته نباشید. دستگاه قادر به خوندن کارت سوخت من نیست. با توجه به اینکه کارت من مفقود نشده من هم باید همین مراحل صدور المثنی رو طی کنم؟

  کارشناس بیمه
  18 اردیبهشت 1401

  سلام دوست عزیز، به دفتر شرکت نفت (صادرکننده کارت) مراجعه کنید. شاید مشکلی فنی به وجود آمده باشد که باید آن را برطرف کنید.

حمید
11 خرداد 1401

با عرض سلام و احترام، بنده در ابتدای اردیبهشت ماه به تعویض پلاک مراجعه کردم ولی متاسفانه با گذشت بیش از یک ماه هنوز کارت ماشین رو دریافت نکرده ام . موقع خرید فروشنده اعلام نمود که کارت سوحت رو گم کرده است آیا بدون وجود کارت ماشین با بیمه نامه و سند سبز خودرو دفاتر پلیس +10 آیا اقدام به صدور کارت سوخت المثنی می کنند ؟ و یا باید کماکان منتظر بمانم تا کارت خودرو را پست تحویل دهد؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

  کارشناس بیمه
  11 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، کارت سوخت و ماشین که با تاخیر زیاد ارسال میشود.

مشکانی
18 خرداد 1401

سلام من متورم را از شهرستان خریدم وفقط قولنامه بنگاهی دارم وسندوکارت متور مدارک تکمیل با این وضعیت میتوانم کارت سوخت را دریافت کرد ممنون میشم پاسخ بدید

  کارشناس بیمه
  18 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، مدارک را نوشته ایم. همه آن ها باید کامل باشند.

رسول
20 خرداد 1401

سلام من خودرو قدیمی دارم وکارت سوختش گم شده و میگن خوردو بالای ۳۰ سال کارت سوخت نمیدن اگر موضوع گران شدن بنزین آزاد مطرح باشه چکار باید کرد

  کارشناس بیمه
  20 خرداد 1401

  سلام دوست عزیز، در این خصوص که خودروی بالای 30 سال کارت سوخت می دهند یا خیر، اطلاعاتی نداریم. اما اگر هم راست باشد و گران شود، چاره ای جز بنزین آزاد ندارید.

9hLCFyqFX5HHneM
06 تیر 1401

سلام …من ماشینم را در شهر دیگری خریده وپلاک آن را ثبت کرده ام اما بخاطر شرایط کاری وخدمتیم به شهری دیگری نقل مکان کرده ام .. متاسفانه کارت سوخت خودرو در پمپ بنزین جا گذاشتم و متصدی پمپ ابراز کرد که کارت سوختی ندیده من هم که نمی‌توانستم کسی را متهم کنم.لذا چند روز بعد به پلیس+۱۰ رفته و درخواست المنثنی کردم .و چند بار ابراز و اطلاع داده که من به شهر دیگری نقل مکان کرده‌ام اما کارت سوخت به شهر قبلی که درآن مستاجر بودم فرستادند و بخاطر نبودن من و بازگشت کارت سوخت به اداره پست وباز عدم اطلاع من کارت به سامانه سوخت عودت پس باطل گردید . دوسال است من کارت ندارم دوباره مراجعه کردم و بعد از کلی پرس و جو متوجه شدم اصلأ دراین زمینه هیچ قانونی پیش بینی نشده. و کارت سوخت به همان شهر و آدرس اولیه که خودرو ثبت شده می‌رود و قاعدتاً چون از روز وساعت دقیق ارسال کارت سوخت جدید مشخص نمیباشد .و کارت به آدرس قبلی رفته و باز عودت خواهد خورد و اصرار من هم به نوشتن آدرس جدید بی‌نتیجه ماند. لطفاً برای این مشکل راه حلی اتخاذ نمایید…

  کارشناس بیمه
  07 تیر 1401

  سلام دوست عزیز، ما فقط سایت فروش بیمه هستیم و این مساله را برای اطلاع رسانی نوشتیم اما متاسفانه این مسائل وجود دارد

رضا
29 تیر 1401

سلام.کارت المثنی من رفته به اداره پست شهری که سه سال پیش ساکن اونجا بودم و پلاکم متعلق به اون شهره.
آیا راهی هست که کارتمو بفرستن به استان یا شهری که الان ساکن هستم؟

  کارشناس بیمه
  30 تیر 1401

  سلام با آنجا تماس بگیرید.

Mohammad
18 مرداد 1401

سلام من امروز المثنی کردم سوالم اینکه زمانی که کارت سوختم بیاد تو این مدت سهمیه ذخیره شده یا با همون ۶۰لیتر میاد؟

  کارشناس بیمه
  19 مرداد 1401

  سلام در این خصوص اطلاعات دقیقی نداریم.

عیدی عظیمی
26 مرداد 1401

سلام من خوزستانیم کارت سوختم در سده ی اصفهان گم شده چگونه بدونم کارت سوختم به اداره پست رفته و آیا به پست خوزستانداده میشه

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام باید به اداره پست مراجعه کنید. از طریق آنجا میتوان پیگیری کرد. نزدیکترین دفتر پستی یا خدمات دولت که این کار را انجام می دهند، یکبار مراجعه کنید.

محمد
26 مرداد 1401

سلام کارت سوخت بدلیل عمل نکردن رمز در جایگاه و رمز اشتباه به اداره نفت شهرستان برای حذف رمز مراجعه کردم بعد از ده روز گفتند کارت سوخته باید از پلیس +10 اقدام کنید راهنمایی بفرمایید راه آسانتری هم هست

  کارشناس بیمه
  27 مرداد 1401

  سلام فعلا خیر.

امیر
05 مهر 1401

با سلام
ایا در صورت مفقودی سهمیه بنزین باقیمانده به کارت المثنی انتقال داده میشود

  کارشناس بیمه
  05 مهر 1401

  سلام برای برخی مانده و برای برخی حذف شده است. برای همین بهتر است که از دفتر پلیس+10 بپرسید.

کریم علیخانی
15 مهر 1401

با سلام
عجیب است که با وجود حمایتهای همه جانب از شرکتهای دانش بنیان، چرا هنوز باید مواد اولیه این نوع کارتها از خارج وارد شود؟ واقعاً تولید مواد اولیه کارتها اینقدر مشکل است؟!! ایران تواناهای بسیار بالای در ساخت موشکی و پهپادی و … در دنیا را دارد و چطور میتوان باور کرد برای تامین مواد اولیه به خارج از کشور وابسته باشیم؟ اگر تهیه مواد اولیه از خارج موضوعیت ندارد؟!!! پس چرا در این شرایط سخت اقصادی که یک خانوار باید از همه چیز برای زنده مانده بزند تا هزینه های خارج از اصولی و خارخ قائده ای که دولت 13 برای ملت گرسنه ایران بوجود آورده ، چرا باید تامین و ارسال کارت سوخت المثنی اینقدر طولانی میشود؟
« دم خروس » یعنی توانهای شرکتهای دانش بنیان را پبپذیرم یا « قسم … » یعنی طولانی شدن صدور المثی کارت سوخت را باور کنیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سام
28 مهر 1401

سلام خسته نباشید.ببخشید از چه سالی به قبل دیگه کارت سوخت صادر نمیشه.یعنی باید وسیله نقلیه مدل چند باشه.سال اخر؟

  کارشناس بیمه
  30 مهر 1401

  سلام برای خودروهای خیلی قدیمی صادر نمی شود و البته شرایط خاصی ندارد اما در خصوص جزئیات اطلاعات دقیقی نداریم.

   م. خالد
   11 آبان 1401

   باسلام
   درخواست المثنی دادم . کارتم آمده اما فعال نیست کجا وچگونه فع
   ال میشه درچه مدت زمانی؟؟ ممنون

    کارشناس بیمه
    12 آبان 1401

    سلام اول به دفتر پلیس +10 مراجعه کنید. آنجا بهتر راهنمایی می کنند.

عصمت الله
15 آبان 1401

سلام
بنده کارت سوختم مشکل پیداکرده هیچ دستگاهی قبول نمیکنه مینویسن کارت را به صورت صحیح واردکنید الان دوماه میشه اینجوری شده لطفاً راهنمای کنید چیکارکنم

  کارشناس بیمه
  15 آبان 1401

  سلام به پلیس +10 یا دفتر مربوطه باید مراجعه کنید.

  ناشناس
  17 آبان 1401

  این کلاهبرداری جدیدشونه، برای من و چند نفر دیگه هم همینطوری شده. هر جایگاهی که میری همین خطا رو مید که کارت را به صورت صحیح وارد کنید. فکر کنم اونایی که بالا 300 لیتر ذخیره داشتن این کارو کردن باهاشون و قراره دوباره گرون کنن.

حسین
20 آبان 1401

سلام و وقت بخیر و تشکر بابت مطلب کاربردیتون. آیا امکان ثبت درخواست المثنی کارت سوخت در شهری بجز شهر محل سکونت وجوددارد؟

  کارشناس بیمه
  20 آبان 1401

  سلام این را باید از خود پلیس+10 بپرسید

محمد بلوچ
02 آذر 1401

سلام وعرض ادب
در شرکتی بعنوان انبار دار سوخت مشغول بکار بودم تحویل وتوزیع سوخت را بعھدہ داشتم سوخت بصورت عمدہ دریافت میشد یکدستگاہ بہ ماشین آلات اضاف شد منتھا ھنوزاسناد ومدارک بہ نام شرکت نبود حتی وکالت ھم نبود مالک قبلی فقط کارت پلاک وبیمہ نامہ را تسلیم والباقی مدارک کارت سوخت را تحویل ندادہ بود وازکارت سوخت استفادہ میکرد وبندہ بدون اطلاع ازتشریفات خرید تحویل یاعدم تحویل مدارک متھم بہ اینکہ کارت سوخت را مسدود نکردہ شدم
در صورتی کہ مدارک لازم جھت صدور مسدود ویا المثنی اصل مدارک مالک یا نمایندہ قانونی میباشدنیازمند راھنمائی شما بزرگواران ھستم
جزاکم اللہ

مهدی
09 آذر 1401

سلام وقت بخیر
خطای (کارت را بصورت صحیح وارد کنید) در جایگاه، قابل برطرف شدن هست یا خیر؟
اگر هست چطوری و کجا؟

  کارشناس بیمه
  09 آذر 1401

  سلام بله باید به مراکز مربوطه که آدرس را نوشته ایم مراجعه کنید.

یاسین
11 آذر 1401

سلام ماشینی که توپارکینگ داره له میشه شبی فلان قدر بایدپول جریمه پرداخت کنی اون هیچ ولی برا صادرکارت المثنی بازم باید بری بیمه کنی تاکارت بدن گرچه ماشین داخل پارکینگ هس؟خدارو خوش میاد واقعا
اگه پارکینگ توخونه بود وحق ترددنداشت حداقل سرمایه ات له نمیشد زیرافتاب وشرجی ولی هم ماشینت له بشه هم جریمه اش بدی بخاطرزیر افتاب بودنش اونا بس نیس بیمه مفت هم بکنی تابعدچندماه اگه کارت بیاد!اخه بیمه براماشین پارکینگی چرا

مهدی فرجامی
11 آذر 1401

سلام کارت سوخت شکسته رو چقدر طول می‌کشه عوض کنیم ؟

  کارشناس بیمه
  12 آذر 1401

  سلام ارسال مجدد کارت سوخت زمان بر خواهد بود.

ف
16 آذر 1401

سلام کارت سوخت خودرو من غیر فعال شده بود و شرکت نفت گفت فیزیک کارت مشکل داره باید درخواست المثنی بدی من هم درخواست المثنی دادم اما الان که پیگیری میکنم میگه مشکل بیمه داشته و رفته داخل لیست خاکستری . اول باید استعلام بیمه بگیری ببری پلیس +10 از لیست خاکستری بیاری بیرون بعد دوباره درخواست المثنی بدی .خواستم بدونم آیا یک بار درخواست دادم و تایید نشده کارت قبلی باطل شده یا نه

سید
04 دی 1401

سلام من ۶ماه پیش هنوز تعویض پلاک نکرده بودم بنام صاحب قبلی پلاک درخواست کارت سوخت دادم الان ۶ماه رد شده پلیس +۱۰میگه هنوز شرکت نفت اقدامی نکرده باید کجا پیگیری کرد

  کارشناس بیمه
  04 دی 1401

  سلام باید از طریق همان شرکت نفت اقدام کنید.

غلام عباس قنبری
18 دی 1401

سلام خدمت شما
متاسفانه دختر کوچکم، سلین، کارت سوخت ماشینم رو گم کرده است. ماشینم رانا پانا صفر هست. آیا می تونم این مراحل رو به صورت اینترنتی طی کنم؟ متاسفانه مادر دخترم، همواره سر کار هست و من باید برای مراقبت دخترم خانه باشم. آیا امکان دارد که این مراحل را، به صورت اینترنتی انجام بدم؟

  کارشناس بیمه
  18 دی 1401

  سلام خیر

علی جعفری مقدم
02 بهمن 1401

باسلام بنده مدت یکماه پیش کارت سوخت خودروم مفقود گردیده اکنون به سه نفر از اشناهای خود سوظن دارم حال سوالم ازشما کارشناس محترم این است کدامیک ازاین سه نفر کارت سوخت مارا ربوده اند .با کمال تشکر فراوان ازشما کارشناس محترم

  کارشناس بیمه
  03 بهمن 1401

  سلام این مساله ارتباطی با این مقاله ندارد.

خليلي
05 بهمن 1401

سلام.من كارت سوختموكم كرده بودم درخواست صدورالمثني دادم فقط يك روزهست.فرداش كارت سوختموبيداكردم.الان ميتونم انصراف بدم

  کارشناس بیمه
  09 بهمن 1401

  سلام به دفتر پلیس+10 باید مراجعه کنید. البته بعید میدانیم

   فرهاد
   11 بهمن 1401

   سلام من تازه تعویض پلاک کردم کارت موتورم هنور نیومده با برگ سبز انجام میشه

نداشتن اطلاع از قوانین
20 بهمن 1401

با سلام خدمت عزیزان بنده ۶ماه پیش درخواست کارت سوخت المثنی خودرو رو دادم دوروز خودم رفتم اداره پست مازندران آمل بهم گفتن دست بچه های زحمت کش اداره پست هست تماس گرفتم و الان خودم حضوری با داشتن مدارک کامل برم کارت و تحویل بگیرم چرا مسعول پخش مرسوله میگه باید 90هزار تومان دیگه باید پرداخت کنین کارت وبهم بدن از یه طرف اداره پست ۷۸هزار تومن از بنده به خاطر برچسب روی مدارک شناسایی گفتن پرداخت کنید البته اجباری نبود ولی بااین حال این منطقی ودرست نمیشه از ریشه حل کرد یعنی هر خانواده باید ۷۸هزار تومان پرداخت کنه به عبارتی برای گم شدن احتمالی و براحتی پیدا شدن الان مشکل مون فقط گم شدن مدارک کارت سوخت مون و که دزد برد مسعولای محترم یه خورده احساس مسعولیت داشته باشین گفتم دزد برد الان به نظرتون شما به این چی میگین این شماره تماس ۰۹۱۱۲۲۰۰۵۶۱برای کارمند اداره پست این شماره تلفن برای من هستش اگه توجیح شدم من از گفته های خودم شرمنده و مطابق قوانین در خدمتم خطای فکری محسوب کنید ۰۹۳۵۲۶۹۴۳۷۰باتشکر

  کارشناس بیمه
  20 بهمن 1401

  سلام دوست عزیز. این موضوع را باید از مراجعه قانونی و پست پیگیری کنید.

یوسفی
18 اسفند 1401

سلام من کارت سوخت موتورسیکلتم گم شده رفتم درخواست المثنی بدم گفتن مدل۸۸ کارت سوخت نمیدن بهش .ایا قانونش همینه

  کارشناس بیمه
  18 اسفند 1401

  سلام. بله.

بلوچ
11 فروردین 1402

کارت سوخت ومدارک ماشینم گم شده رفتم پلیس +10 گفته برو مدرک بیار حالا چطوری کارت سوخت رابسوزانم لطفاً راهنمایی کنید 15ق996 ایران 95

  کارشناس بیمه
  16 فروردین 1402

  سلام دوست عزیز. این مدارک را به پلیس +10 ارائه دهید و برای کارت سوخت المثنی اقدام کنید. اصل و کپی کارت و برگ سبز خودرو
  شناسنامه و کارت ملی مالک اصلی یا وکیل او برای احراز هویت
  آدرس کامل پستی همراه با کد پستی
  بیمه‌­نامه شخص ثالث خودرو
  رسید پرداخت مبلغ (پرداخت مبلغ، فقط از طریق دستگاه پوز موجود در دفترهای پلیس+۱۰ انجام می‌­شود.)
  فرم تکمیل شده
  نگران نباشید در مراکز پلیس+10 استعلام میگیرند و کارت را باطل می کنند.

ابراهیم
20 فروردین 1402

سلام خسته نباشید من ظهر رفتم اعلام مفقودی کارت سوختم رو دادم شب پیدا کردم چیکار کنم به نظرتون😭😭😭😭

  کارشناس بیمه
  21 فروردین 1402

  سلام. باید اطلاع بدین کارت رو پیدا کردین.

فرهاد
25 فروردین 1402

سلام
برای دریافت کارت سوخت باید چند ماه یا سال انتظار بکشیم

  کارشناس بیمه
  26 فروردین 1402

  سلام. فرآیند صدور و تحویل کارت سوخت زمان‌بر است.

محسن
28 فروردین 1402

سلام در صورتی که پلاک به اسم شخص دیگه‌ای باشه با وکالت نامه امکان درخواست صدور وجود داره؟

  نویسنده بیمه
  28 فروردین 1402

  سلام محسن عزیز. بله امکان پذیر است.

ثمینه شیرازی
04 اردیبهشت 1402

سلام من ماشین رو جدیدا خریدم و کارت سوخت رو از مالک قبلی تحویل گرفتم لازمه بازم برای گرفتن کارت سوخت جدید اقدام کنم یا از همین کارت استفاده کنم؟

  نویسنده بیمه
  04 اردیبهشت 1402

  سلام. باید کارت سوخت خودرو به نام خودتان باشد.

علی
29 اردیبهشت 1402

سلام
من کارت سوختم تازه اومده وای همین اول کاری میزنه کارت را به صورت صحیح وارد کنید ففط بعضی از تلمبه ها شانسی کارتو میخونن با زیر کارتی
و اینکه vin این کارت المثنی با Vin کارت قبلیم یکی نیست

تی تی
03 خرداد 1402

باسلام.من بابت کارت سوخت پلیس +۱۰مراجعه کردم بابت تغییر ادرس اما قبول نکردن و گفتن ب همون ادرس قبل میره

  نویسنده بیمه
  06 خرداد 1402

  سلام. در سایت پلیس راهور در قسمت پیگیری کارت سوخت این موضوع را درج کنید.

امین
12 خرداد 1402

سلام من دیروز کارت سوخت موتور سیکلت خودم را گم کردم
الان موتور سیکلت و کارت سوخت و سندو… بنام شخصی هست که موتور را از آن خریداری کردم
الان من برای کارت سوخت باید چیکارکنم؟؟

  نویسنده بیمه
  13 خرداد 1402

  سلام. از طریق سایت راهور و مراحلی که در این مقاله گفتیم درخواست کارت سوخت جدیدی را ثبت کنید.

عضویت در خبرنامه برای اطلاع از تخفیف های ماهانه در خبرنامه بیمه دات کام عضو شوید